img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Agencje godne polecenia

Drogie Panie, proponuję zamieszczać tutaj informacje o tych agencjach, z których usług jesteśmy zadowolone. Czasem ktoś szuka nie pod kątem konkretnej agencji, ale ogólnie chce znaleźć fajne miejsce, z którym można wyjechać bez obaw...

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2015-02-02 18:04:43

Kasssia
Member
Zarejestrowany: 2014-02-27
Posty: 76

Agencje godne polecenia

Drogie Panie, proponuję zamieszczać tutaj informacje o tych agencjach, z których usług jesteśmy zadowolone. Czasem ktoś szuka nie pod kątem konkretnej agencji, ale ogólnie chce znaleźć fajne miejsce, z którym można wyjechać bez obaw. Może niektórym to pomoże. Ja osobiście mogę polecić ProCare24. Wyjechałam z nimi i nie żałuję. Wszystko legajnie, przejrzyście, solidnie. Wiedziałam w jakim stanie będzie podopieczny, którym będę się zajmowała więc nic mnie nie zaskczyło

Offline

 

#2 2015-02-10 22:41:33

e.chromie45
New member
Zarejestrowany: 2015-02-03
Posty: 8

Re: Agencje godne polecenia

Polecam Promedica24

Offline

 

#3 2015-02-10 23:01:00

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Dobrze się czujesz? lol

Offline

 

#4 2015-02-10 23:03:17

larysazajcew@gmail.com
Member
Zarejestrowany: 2013-09-26
Posty: 409

Re: Agencje godne polecenia

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Co zapaliłaś przed snem?????....

Offline

 

#5 2015-02-10 23:12:15

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Agencje godne polecenia

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

ach podaj mi telefon bo nie mam  http://supergify.pl/images/stories/pingwiny/warzywa/owoce/slonie/skunksy/skunk.gif tylko taki co odbiera zapachy smile

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2015-02-10 23:12:54)

Offline

 

#6 2015-02-10 23:12:48

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

larysazajcew@gmail.com napisał:

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Co zapaliłaś przed snem?????....

Nie to jest efekt odstawienia, na głodzie trudno coś sensownego powiedzieć tongue

Offline

 

#7 2015-02-10 23:12:51

krystynka
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 826

Re: Agencje godne polecenia

larysazajcew@gmail.com napisał:

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Co zapaliłaś przed snem?????....

http://i.pinger.pl/pgr361/c92f3a63001ec56150a13684

Offline

 

#8 2015-02-10 23:14:46

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

larysazajcew@gmail.com napisał:

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Co zapaliłaś przed snem?????....

Chyba nie "Jointa", to musiało być coś mocniejszego i chyba będzie tak trzymać, nie puści.  lol

Offline

 

#9 2015-02-11 11:27:32

Jolanta
Member
Zarejestrowany: 2013-07-18
Posty: 59

Re: Agencje godne polecenia

amelia napisał:

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Dobrze się czujesz? lol

Ja również polecam  Promedica24 -- Ale omijać szerokim łukiem

Offline

 

#10 2015-02-11 11:35:06

hokej10
Member
Od: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2014-11-29
Posty: 49

Re: Agencje godne polecenia

Jolanta napisał:

amelia napisał:

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Dobrze się czujesz? lol

Ja również polecam  Promedica24 -- Ale omijać szerokim łukiem

Tak zgadzwam sie szeeerrrrooookiiiimmmmm łllllllllluuuuuukkkkiiiieeeemmmmm!!!!!!!!!!

Nie ma innych firm godnych polecenia?Pozdrawiam was serdecznie

Offline

 

#11 2015-02-11 11:39:32

aligator99
Member
Zarejestrowany: 2014-07-11
Posty: 94

Re: Agencje godne polecenia

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

No tak smile Twój diler sprzedał ci stary towar po terminie i po promocji i pojechał na wakacje .

Zmień i dilera i towar . Będzie lepiej .

NAGŁÓWEK ( AGENCJE GODNE POLECENIA ) czytamy i kumamy

Offline

 

#12 2015-02-11 15:36:45

Arekjerzy
Member
Zarejestrowany: 2014-12-31
Posty: 148

Re: Agencje godne polecenia

Pracowalem w promedice24. Pracowalem i wszystko jasne

Offline

 

#13 2015-02-11 16:13:55

matka najlepszego syna
Member
Od: PL/DE
Zarejestrowany: 2014-11-11
Posty: 200

Re: Agencje godne polecenia

Hm....łatwiej pisać których sie nie poleca, niż te które się poleca.
Ja ze swojej agencji jestem zadowolona, ale widziałam w internecie również złe opinie na jej temat...i w co tu wierzyć???
A jak ją polecę i będzie coś nie tak ??? Wszyscy mnie zjedzą!!!! big_smile
Jak ktoś konkretnie o moją agencję zapyta - mogę napisać o swoich z nią doświadczeniach.
Trzeba też wziąć pod uwagę, że każdy z nas ma różne wymagania i to co dla jednego jest dobre, dla drugiego może być średnie a jeszcze inny uzna za słabe...
Lepiej rzucić hasło tj nazwę agencji - a inni mogą się wtedy ustosunkować, wtedy widać jakie agencje mają dobre i jakie złe opinie.
Jak ktoś poleca lub nie - powinien w kilku słowach wyjaśnić dlaczego.

Ostatnio edytowany przez matka najlepszego syna (2015-02-11 16:20:05)

Offline

 

#14 2015-02-12 12:33:56

Szymon
Member
Zarejestrowany: 2015-02-12
Posty: 24

Re: Agencje godne polecenia

Polecam AltenCare24. Z doświadczenia.
www

Offline

 

#15 2015-02-12 12:52:25

Arekjerzy
Member
Zarejestrowany: 2014-12-31
Posty: 148

Re: Agencje godne polecenia

Czy znacie może firmę MARED z Myszkowa? jakieś opinie albo ktoś u nich pracował?Potrzebuje pilnie info z pierwszej ręki bo dostałem propozycje wyjazdu ale ......ja ich nie znam

Offline

 

#16 2015-02-12 13:23:40

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Agencje godne polecenia

Arekjerzy napisał:

Czy znacie może firmę MARED z Myszkowa? jakieś opinie albo ktoś u nich pracował?Potrzebuje pilnie info z pierwszej ręki bo dostałem propozycje wyjazdu ale ......ja ich nie znam

Może zajrzyj tutaj
www

Offline

 

#17 2015-02-12 13:45:08

Arekjerzy
Member
Zarejestrowany: 2014-12-31
Posty: 148

Re: Agencje godne polecenia

ewal8 napisał:

Arekjerzy napisał:

Czy znacie może firmę MARED z Myszkowa? jakieś opinie albo ktoś u nich pracował?Potrzebuje pilnie info z pierwszej ręki bo dostałem propozycje wyjazdu ale ......ja ich nie znam

Może zajrzyj tutaj
www

dziekuje za link , to już  czytałem. Może ktoś ma bardziej aktualne opinie i doświadczenie z tą firmą.

Offline

 

#18 2015-02-20 22:00:56

teresik
Member
Zarejestrowany: 2013-03-21
Posty: 111

Re: Agencje godne polecenia

Czy znacie może ...firme Pośrednictwo Pracy Tymczasowej Seniores-Serwis Mieczysław Jechanowski jakieś opinie albo ktoś u nich pracował?Potrzebuje pilnie info ......nie znam tej firmy....szukałam  internecie..też nic..może ktoś coś słyszał!!

Offline

 

#19 2015-02-21 18:21:00

lucyna60
New member
Zarejestrowany: 2015-02-15
Posty: 6

Re: Agencje godne polecenia

Dwa lata pracowałam w PRC 24 teraz Avoria .Odeszłam w zeszłym roku bo składki na Zus były odprowadzane od chyba
800 zł.Ale wypłata była na czas zleceń mają sporo,raczej wszystko szło sprawnie i gładko.Aktualnie Zus płacą od średniej
krajowej i prawie wszystko w złotówkach.Mogę ich polecić.
Aktualnie jestem na zleceniach z HR Investment .ZUs od 2900  wypłata na czas, na zlecenia czekam 2-3 dni.Dziewczyny w
biurze kompetentne .I to jest firma godna polecenia bo sama do niej przeszłam z poleceenia znajomej osoby.

Offline

 

#20 2015-02-21 21:17:43

Czapla:))
Member
Zarejestrowany: 2014-10-22
Posty: 19

Re: Agencje godne polecenia

Witam, wiedzą Panie coś o firmie BONUMO Jakub Wojtaszek  w Pile ?  Biuro i Pani w biurze budzi zaufanie, ale  w necie same ogólniki i starocie.Potrzebna mi firma z wielkopolski.
Czy Alterima płaci wyłącznie w zł ? Czy ktoś poleca tę  firmę ?

Offline

 

#21 2015-02-21 21:40:44

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Agencje godne polecenia

Tak.Aterima płaci tylko w zł.Ja z nimi byłam raz w 2012 i  niedługo z nimi ponownie wyjezdzam.Co do agencji,to  dla mnie ok.









Czapla:)) napisał:

Witam, wiedzą Panie coś o firmie BONUMO Jakub Wojtaszek  w Pile ?  Biuro i Pani w biurze budzi zaufanie, ale  w necie same ogólniki i starocie.Potrzebna mi firma z wielkopolski.
Czy Alterima płaci wyłącznie w zł ? Czy ktoś poleca tę  firmę ?

Offline

 

#22 2015-02-21 23:27:44

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

Czapla:)) napisał:

Witam, wiedzą Panie coś o firmie BONUMO Jakub Wojtaszek  w Pile ?  Biuro i Pani w biurze budzi zaufanie, ale  w necie same ogólniki i starocie.Potrzebna mi firma z wielkopolski.
Czy Alterima płaci wyłącznie w zł ? Czy ktoś poleca tę  firmę ?

Płaci w złotówkach. Ale dla tych, którzy mają jeszcze lata do emerytury umowa jest niezbyt korzystna, składka jest płacona od bardzo, bardzo niskiej kwoty sad

Offline

 

#23 2015-02-22 09:32:26

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Agencje godne polecenia

Arielka----w Aterimie jest składka płacona od najniższej krajowej czyli cos ok 1700zł.Dlaczego piszesz,ze bardzo niska? część agencji ma jeszcze niższe.

Offline

 

#24 2015-02-22 11:36:09

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

krysta63 napisał:

Arielka----w Aterimie jest składka płacona od najniższej krajowej czyli cos ok 1700zł.Dlaczego piszesz,ze bardzo niska? część agencji ma jeszcze niższe.

Masz umowę z Aterimą? Czy chociaż widziałaś ją? Ja opieram się na informacji od kogoś, kogo uznaję za osobę wiarygodną. Być może jednak to Ty masz rację. Dla mnie to nieistotna sprawa... w tej chwili.

A nieznając Aterimy, mogę powiedzieć, że znalazłam jednak "lepszą" pod względem składki agencję - odprowadzają składkę od ok 3600 zł.

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-02-22 15:48:13)

Offline

 

#25 2015-02-22 15:25:48

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Agencje godne polecenia

krysta63 napisał:

Arielka----w Aterimie jest składka płacona od najniższej krajowej czyli cos ok 1700zł.Dlaczego piszesz,ze bardzo niska? część agencji ma jeszcze niższe.

www

Offline

 

#26 2015-02-22 15:57:16

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Agencje godne polecenia

kasia63
    Member
    Zarejestrowany: 2011-11-06
    Posty: 745
    E-mail

Re: Aterima Opinie ?

bylam na rozmowie  Aterimie - obsluga mila,ale....
1.umowa zlecenie podzielona na 2 czesci 400złbrutto i od tego wsie skladki + dieta w euro,w sumie wychodzi za 1 miesiac ok900-950 euro,platne w zl na konto w polsce po miesiacu pracy -10ego kazdego miesiaca.kurs BRE Banku o ile dobrze pamietam- niekorzyste finansowo
2.jesli jedzie sie tylko na 4 tyg,a takich ofert jest wiecej-nie ma zwrotu za podroz ,jesli na dluzej to tylko 100euro
3.firma odmawia udostepnienia wzoru umowy przed jej podpisanie zaslaniajac sie tajemnica firmowa  -BZDURA!!!!!!!!!!!!!!!!A podpisuje sie ja wczesniej ,in blanco - bez daty/niby jest tam wstawiana data wyjazdu/i od tej daty liczy sie ubezpieczenie
4.ubezpieczenie - polise podobno firma wysala pod adres na ktory sie jedzie......../jakies polaczone ubezp

Offline

 

#27 2015-02-22 16:48:53

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Agencje godne polecenia

Tak się składa,ze mam tą umowę przed oczami,jestem u nich zatrudniona  od kilku dni.Od jutra przypuszczalnie będę miec tel z ofertami.Jadę z nimi  drugi raz.Chcę jednorazowy wyjazd i spośród tych wszystkich setek agencji wybrała tą właśnie.Jakoś przypadła mi do gustu z powodu profesjonalizmu i podejscia do opiekunki.Biorą pod uwagę moję żądania(a mam ich kilka)
Jade na 6 tyg,bilet dostanę.Kiedyś dawali ok 140 e za podróż.
Jak dostanę i wybiorę odpowiednią ofertę,to podzielę się z wami info.Prawdopodobnie jutro.


arielka napisał:

krysta63 napisał:

Arielka----w Aterimie jest składka płacona od najniższej krajowej czyli cos ok 1700zł.Dlaczego piszesz,ze bardzo niska? część agencji ma jeszcze niższe.

Masz umowę z Aterimą? Czy chociaż widziałaś ją? Ja opieram się na informacji od kogoś, kogo uznaję za osobę wiarygodną. Być może jednak to Ty masz rację. Dla mnie to nieistotna sprawa... w tej chwili.

A nieznając Aterimy, mogę powiedzieć, że znalazłam jednak "lepszą" pod względem składki agencję - odprowadzają składkę od ok 3600 zł.

Offline

 

#28 2015-02-22 18:34:28

inel
Member
Zarejestrowany: 2015-02-12
Posty: 70

Re: Agencje godne polecenia

Witam! Napisze pokrotce jak zatrudnilam sie przez niemiecka firme, dobrze, ze czekalam juz w tym czasie na stelle, gdzie teraz pracuje. Dalam ogloszenie do gazet i odezwal sie do mnie koordynator tej firmy. Byla to firma do opieki nad chorymi , pomocy w prowadzeniu domu, sprzatania. Praca 39 godz tygodniowo w/g grafiku. Jako , ze nie mialam w tym czasie gdzie sie podziac, zdecydowalam sie popracowac z ta firma. Wlascicielka okazala sie Polka mieszkajaca w De, a koordynator byl Niemcem. Na pierwsze 2 tygodnie wynajeli mi apartamencik w hotelu i mialam dochodzic do babci. Bylam zszokowana dlaczego taki luksus. Dowiedzialam sie pozniej:) Babcia byla po amputacji stopy a wiec trzeba bylo ja dzwigac.  Sypialnia byla na I pietrze, a trzeba ja bylo transportowac na parter. Dziennie musialam dzwignac babcie 13 razy w ciagu dnia , aby pokonac cala trase. Tak duzo , poniewaz babcia robila poobiednia drzemke tez na pietrze, a po tym znow na dol i do spania na gore hahahha. Jak to wspominam sobie , to sie tak smieje, skad ja mialam tyle sily. Dobrze, ze trwalo to tylko 2 tygodnie. Pozniej wynajeto mi pokoik, za ktory juz ja musialam placic , a w calym mieszkaniu, roilo sie od meneli. Nie wychodzilam nawet w nocy do wc, trzymalam do rana:) Przeklinalam swoja glupote i czekalam z niecierpliwoscia terminu mojej prywatnej stelli. Obowiazywalo mnie juz dwutygodniowe wypowiedzenie. Przez nastepne 2 tygodnie pracowalam po roznych domach i musialam tam dojechac albo dojsc-koszmar dla kogos, kto nie zna tych miejsc, ale dalam rade. Ludzie tez rozni i nie wspominam ich dobrze. Po tym calym miesiacu zlozylam wypowiedzenie i w tym momencie szefowa dala mi stelle do babci na 24.Pomyslalam , ze wytrzymam te 2 tygodnie jakie mi zostaly do mojej prywatnej pracy. Nie moglam niestety pozniej odzyskac pieniazkow za przepracowane poltorej miesiaca. Pomogl mi tylko moj niemiecki przyjaciel. Szefowa byla Polka, ja znam przekrety Polakow, a koordynator byl Niemcem, wiec moj przyjaciel zna poczynania Niemcow. Udalo mi sie , przetrwalam. Nastepna Polka jak byla po mnie u tej babaci na 24 , do dzis nie dostala pensji. Chcielismy jej w tym pomoc, ale powiedziala, ze nie chce i wraca do kraju. Przepraszam, ze taki dlugi post, ale chcialam pokazac , jak wielu jest nieuczciwych i jak duzo mozna przezyc w krotkim czasie. Pozdrawiam.

Offline

 

#29 2015-02-22 18:45:29

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Agencje godne polecenia

inel napisał:

Witam! Napisze pokrotce jak zatrudnilam sie przez niemiecka firme, dobrze, ze czekalam juz w tym czasie na stelle, gdzie teraz pracuje. Dalam ogloszenie do gazet i odezwal sie do mnie koordynator tej firmy. Byla to firma do opieki nad chorymi , pomocy w prowadzeniu domu, sprzatania. Praca 39 godz tygodniowo w/g grafiku. Jako , ze nie mialam w tym czasie gdzie sie podziac, zdecydowalam sie popracowac z ta firma. Wlascicielka okazala sie Polka mieszkajaca w De, a koordynator byl Niemcem. Na pierwsze 2 tygodnie wynajeli mi apartamencik w hotelu i mialam dochodzic do babci. Bylam zszokowana dlaczego taki luksus. Dowiedzialam sie pozniej:) Babcia byla po amputacji stopy a wiec trzeba bylo ja dzwigac.  Sypialnia byla na I pietrze, a trzeba ja bylo transportowac na parter. Dziennie musialam dzwignac babcie 13 razy w ciagu dnia , aby pokonac cala trase. Tak duzo , poniewaz babcia robila poobiednia drzemke tez na pietrze, a po tym znow na dol i do spania na gore hahahha. Jak to wspominam sobie , to sie tak smieje, skad ja mialam tyle sily. Dobrze, ze trwalo to tylko 2 tygodnie. Pozniej wynajeto mi pokoik, za ktory juz ja musialam placic , a w calym mieszkaniu, roilo sie od meneli. Nie wychodzilam nawet w nocy do wc, trzymalam do rana:) Przeklinalam swoja glupote i czekalam z niecierpliwoscia terminu mojej prywatnej stelli. Obowiazywalo mnie juz dwutygodniowe wypowiedzenie. Przez nastepne 2 tygodnie pracowalam po roznych domach i musialam tam dojechac albo dojsc-koszmar dla kogos, kto nie zna tych miejsc, ale dalam rade. Ludzie tez rozni i nie wspominam ich dobrze. Po tym calym miesiacu zlozylam wypowiedzenie i w tym momencie szefowa dala mi stelle do babci na 24.Pomyslalam , ze wytrzymam te 2 tygodnie jakie mi zostaly do mojej prywatnej pracy. Nie moglam niestety pozniej odzyskac pieniazkow za przepracowane poltorej miesiaca. Pomogl mi tylko moj niemiecki przyjaciel. Szefowa byla Polka, ja znam przekrety Polakow, a koordynator byl Niemcem, wiec moj przyjaciel zna poczynania Niemcow. Udalo mi sie , przetrwalam. Nastepna Polka jak byla po mnie u tej babaci na 24 , do dzis nie dostala pensji. Chcielismy jej w tym pomoc, ale powiedziala, ze nie chce i wraca do kraju. Przepraszam, ze taki dlugi post, ale chcialam pokazac , jak wielu jest nieuczciwych i jak duzo mozna przezyc w krotkim czasie. Pozdrawiam.

O  przekretach polakow mozna napisac ksiazke smile osobiscie nie znam agencji typu Pflegedienst aby szefami nie byli nas rodacy ,pomijajac Caritas Diakoni i Rothe Kreuz hihi .ale ....majac umowe ,swiadkow da sie wyegzekwowac wiecrj niz w Pl pracujac na smieciowce.Ktos tu na foum niedawno pisal chyba Kryspinka?ze szef im nie chce dac papierow do rozliczenia w Finanzamcie.Masz wsparcie,wiec juz wiesz ze da sie smile

Offline

 

#30 2015-02-22 18:48:50

inel
Member
Zarejestrowany: 2015-02-12
Posty: 70

Re: Agencje godne polecenia

Iza46 dokladnie, bez tego wpsarcia zostalabym jak d.... w trawie.smile

Offline

 

#31 2015-02-22 22:18:46

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

krysta63 napisał:

Tak się składa,ze mam tą umowę przed oczami,jestem u nich zatrudniona  od kilku dni.Od jutra przypuszczalnie będę miec tel z ofertami.Jadę z nimi  drugi raz.Chcę jednorazowy wyjazd i spośród tych wszystkich setek agencji wybrała tą właśnie.Jakoś przypadła mi do gustu z powodu profesjonalizmu i podejscia do opiekunki.Biorą pod uwagę moję żądania(a mam ich kilka)
Jade na 6 tyg,bilet dostanę.Kiedyś dawali ok 140 e za podróż.
Jak dostanę i wybiorę odpowiednią ofertę,to podzielę się z wami info.Prawdopodobnie jutro.


arielka napisał:

krysta63 napisał:

Arielka----w Aterimie jest składka płacona od najniższej krajowej czyli cos ok 1700zł.Dlaczego piszesz,ze bardzo niska? część agencji ma jeszcze niższe.

Masz umowę z Aterimą? Czy chociaż widziałaś ją? Ja opieram się na informacji od kogoś, kogo uznaję za osobę wiarygodną. Być może jednak to Ty masz rację. Dla mnie to nieistotna sprawa... w tej chwili.

A nieznając Aterimy, mogę powiedzieć, że znalazłam jednak "lepszą" pod względem składki agencję - odprowadzają składkę od ok 3600 zł.

Jakoś ci nie wierzę? Jedziesz na święta? Masz żądania i firma je respektuje? Jaki masz język?

Offline

 

#32 2015-02-22 22:29:26

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Agencje godne polecenia

arielka napisał:

krysta63 napisał:

Tak się składa,ze mam tą umowę przed oczami,jestem u nich zatrudniona  od kilku dni.Od jutra przypuszczalnie będę miec tel z ofertami.Jadę z nimi  drugi raz.Chcę jednorazowy wyjazd i spośród tych wszystkich setek agencji wybrała tą właśnie.Jakoś przypadła mi do gustu z powodu profesjonalizmu i podejscia do opiekunki.Biorą pod uwagę moję żądania(a mam ich kilka)
Jade na 6 tyg,bilet dostanę.Kiedyś dawali ok 140 e za podróż.
Jak dostanę i wybiorę odpowiednią ofertę,to podzielę się z wami info.Prawdopodobnie jutro.


arielka napisał:


Masz umowę z Aterimą? Czy chociaż widziałaś ją? Ja opieram się na informacji od kogoś, kogo uznaję za osobę wiarygodną. Być może jednak to Ty masz rację. Dla mnie to nieistotna sprawa... w tej chwili.

A nieznając Aterimy, mogę powiedzieć, że znalazłam jednak "lepszą" pod względem składki agencję - odprowadzają składkę od ok 3600 zł.

Jakoś ci nie wierzę? Jedziesz na święta? Masz żądania i firma je respektuje? Jaki masz język?

Mialam znajoma,ktora raz wyjechala z nimi i wszystko bylo niby ok ,ale po jej meilu do firmy aby podniesli wynagrodzenie ze wzgledu na ciezszy stan pdp natychmiast podeslano tam zienniczke a jej kazano zamowic bilet powrotny.Wniosek:Lubia pokorne i ugodowe opiekunki.Skladki jej placili chyba od 200zl i sama musiala oplacic polise dodatkowa,Ekuz nie dostala a byla tam ponad miesiac.Ale Krysta tez z pewnoscia nie klamie ,po prostu robia co chca.

Offline

 

#33 2015-02-23 09:58:51

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Agencje godne polecenia

Aterima kiedyś płaciła 80-100 za podróż przy wyjeździe na min. 2 miesiące. Wydaje mi się, że złudzeniem jest myślenie, że "biorą pod uwagę żądania", ponieważ dotyczy to okresu przed podpisaniem umowy, po podpisaniu opiekunka przestaje być "ważna". Nie posądzam ich o profesjonalizm, raczej o specjalizację w stosowaniu psychomanipulacji, zwracają uwagę swoimi cechami postrzeganymi za pozytywne: zaradność, stanowczość czy uprzejmość.

Opiekunka nie otrzymuje ani EKUZ ani A1, tylko jakieś dodatkowe ubezpieczenie za które sama płaci.

Krysta, mam nadzieję, że nie będziesz bardzo rozczarowana, tylko...troszeczkę smile .

Offline

 

#34 2015-02-23 13:07:03

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

a ja mam wrażenie, że jedyne rozsądne oferty z w miarę sprawnymi podopiecznymi to są niestety oferty pracy na czarno. jak rodzina widzi, że z babcią lub dziadkiem zaczyna być gorzej i potrzebują wykwalifikowanej opieki wtedy korzystają z usług firm. problem w tym, że my jesteśmy pomocami domowymi a nie opiekunkami. rodziny mają od firm informacje, że jesteśmy opiekunkami...
tak więc możliwość pracy jako pomoc domowa u starszej osoby istnieje w praktyce tylko na czarno. byłam zachwycona warunkami firm, które oferują naprawdę dobre pieniądze i dobre od tego składki. powoli jednak widzę, że nie mają oni ofert dla pomocy domowych. podziwiam tych, którzy wyjeżdżają jako opiekunka do ciężkich przypadków.
uważam jednak, że powinno to być zabronione. wysyłani ludzi bez wykształcenia w tym kierunku do tak schorowanych osób. powinnyśmy wyjeżdżać do osób starszych potrzebujących pomocy w domu, w gospodarstwie domowym, ewentualnie przytrzymać babkę przy wchodzeniu do wanny i podać ręcznik a nie pielęgnować schorowanych, często prawie umierających ludzi. Od tego są lekarze, pielęgniarki, pflegedienst i pflegeheim. a nie gospodynie domowe z polski.
tymczasem normalne oferty pomocy domowych to wyłącznie oferty pracy na czarno zamieszczane przez typków pobierających haracze.
dużo tu na portalu olbrzymiej wiedzy co możemy robić a czego nie i mnóstwo rad. jednak rzeczywistość jest taka, że większość i tak zajmuje się starcami, którzy potrzebują fachowej opieki a nie gospodyń domowych.
rodziny niemieckie udają, że nie wiedzą, że nie mamy kwalifikacji, żeby zajmować się ich rodzicami bo im tak wygodnie. firmy tworzą tak umowy, żeby pomoce domowe wyjeżdżały jako opiekunki do niemiec i każdy zarobi swoje pięć groszy.
co najgorsze nikt nie czuje się odpowiedzialny za życie i zdrowie podopiecznych. - ani rodziny ( zaoszczędzają kasę na polskich opiekunkach ), ani firmy ( zarabiają swoje ), ani "opiekunki" ( zajmujące się starcami w tak złym stanie nie mając potrzebnych do tego kwalifikacji. inne oferty są niestety prawie niedostępne na legalnym rynku pracy ).

Offline

 

#35 2015-02-23 13:49:17

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Agencje godne polecenia

Barbaro p
Prawdę mówiąc nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Jeśli jesteś zwolenniczką wyjazdów do pracy na czarno to ok kazdy wybiera to co uważa za najlepsze dla siebie.
Ale Oco chodzi w tej dalszej  części Twego pisania bij , zabij nie wiem?
Rozbawiasz mnie zawsze , dlatego czytam Twoje posty, ale co sie przy tym  zaplączę. hahahaha.

Offline

 

#36 2015-02-23 13:58:58

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Agencje godne polecenia

barbara.b napisał:

a ja mam wrażenie, że jedyne rozsądne oferty z w miarę sprawnymi podopiecznymi to są niestety oferty pracy na czarno. jak rodzina widzi, że z babcią lub dziadkiem zaczyna być gorzej i potrzebują wykwalifikowanej opieki wtedy korzystają z usług firm. problem w tym, że my jesteśmy pomocami domowymi a nie opiekunkami. rodziny mają od firm informacje, że jesteśmy opiekunkami...
tak więc możliwość pracy jako pomoc domowa u starszej osoby istnieje w praktyce tylko na czarno. byłam zachwycona warunkami firm, które oferują naprawdę dobre pieniądze i dobre od tego składki. powoli jednak widzę, że nie mają oni ofert dla pomocy domowych. podziwiam tych, którzy wyjeżdżają jako opiekunka do ciężkich przypadków.
uważam jednak, że powinno to być zabronione. wysyłani ludzi bez wykształcenia w tym kierunku do tak schorowanych osób. powinnyśmy wyjeżdżać do osób starszych potrzebujących pomocy w domu, w gospodarstwie domowym, ewentualnie przytrzymać babkę przy wchodzeniu do wanny i podać ręcznik a nie pielęgnować schorowanych, często prawie umierających ludzi. Od tego są lekarze, pielęgniarki, pflegedienst i pflegeheim. a nie gospodynie domowe z polski.
tymczasem normalne oferty pomocy domowych to wyłącznie oferty pracy na czarno zamieszczane przez typków pobierających haracze.
dużo tu na portalu olbrzymiej wiedzy co możemy robić a czego nie i mnóstwo rad. jednak rzeczywistość jest taka, że większość i tak zajmuje się starcami, którzy potrzebują fachowej opieki a nie gospodyń domowych.
rodziny niemieckie udają, że nie wiedzą, że nie mamy kwalifikacji, żeby zajmować się ich rodzicami bo im tak wygodnie. firmy tworzą tak umowy, żeby pomoce domowe wyjeżdżały jako opiekunki do niemiec i każdy zarobi swoje pięć groszy.
co najgorsze nikt nie czuje się odpowiedzialny za życie i zdrowie podopiecznych. - ani rodziny ( zaoszczędzają kasę na polskich opiekunkach ), ani firmy ( zarabiają swoje ), ani "opiekunki" ( zajmujące się starcami w tak złym stanie nie mając potrzebnych do tego kwalifikacji. inne oferty są niestety prawie niedostępne na legalnym rynku pracy ).

Swieta prawda Barbaro!Mam za soba prace prywatnie,kiedy nie bylo agencji i widze w jakim kierunku to wszystko zmierza.Juz stworzono takie opcje jak gewerba z meldunkiem na biuro/agencja melduje i miesza faktury abys nie byla w teorii u jednej rodziny /oczywiscie karta Ekuz polska .Albo umowa o dzielo lol plus minijoob lol Przeczytajcie te oferte wklejona na sasiednie forum .76/AC 72622 Nurtingen START 24.02.2015 1400 Do opieki:kobieta 80 lat, 160cm, 50kg Córka jest Pflegedienst. Demencja bierze tabletki. Podopieczna jest raczej leżąca, można jej ewentualnie pomóc wstać i podtrzymując zaprowadzić do wc. Nosi pampersy ale jak opiekunka jej przypilnuje to skorzysta z toalety. Potrzebuje pomocy w jedzeniu, myciu, toalecie, zmianie ubrań, wstawaniu i wchodzeniu do łóżka. Jest wózek inwalidzki, lifter, krzesło toaletowe. Opiekunka mieszka z podopieczną w jednym pokoju. Razem z nią mieszka w domu córka, mąż, 2 dzieci (13lat i 4 miesiące). Dodatkowo opiekunka sprząta dom, gotuje dla wszystkich, pierze, prasuje. Zakupy robi się z córką, ewentualnie jak czegoś braknie to może opiekunka dokupić. W domu jest duży pies, z którym chodzi się na spacer. Internet, telefon na stacjonarne do PL. Wymagania: -dobry niemiecki -kobieta -doświadczenie Kontakt telefoniczny od pon-pt w godz. 08:00-16:00 tel. stacjonarny 327186725 tel. stacjonarny 32 718 69 58 tel. kom. 534 483 111 tel. kom. 505 798 408 tel. niem.+4915175484545 tel. stacjonarny: 327298154 tel. kom. 500 139 885 tel. kom tel. kom 728 590 798 Kontakt mailowy: klaudia.prachowska@perfekt-pflege24.pl

Offline

 

#37 2015-02-23 14:14:12

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Agencje godne polecenia

Cześć Izo!
Tak   Izo  zgadzam się z tym co napisałaś, no i to ogłoszenie
(Gdzieś je już czytalam-poloniusz   ...)
Koń by się uśmiał .
Cieszę się ,że powoli zmierzam do końca swojej opiekunkowej "przygody".
Bo rzeczywiście  z tego co, wypisują agencje ztrudnienia w swoich ogłoszeniach
nie wynika nic dobrego. Wręcz przeciwnie. Dokładają, dokładają i jeszcze raz dokładają.
A my marzymy o 8, 50 na godzinę.
Jak przy 8, 50 mam mieć takie obciążenie pracą i na pocieszenie nagrodę w postaci przebywania z towarzystwem szemranym to ja dziękuję.
Nie chce tych pieniędzy i nie chcę tej roboty.

Offline

 

#38 2015-02-23 15:04:07

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

może umysł nie ten, że nie rozumiesz o co chodzi. nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem...
nie jestem zwolenniczką pracy na czarno. jestem zwolenniczką legalnej pracy jako pomoc domowa. większość opiekunek nie ma prawa pracować jako opiekunka. tymczasem niemcy szukają legalnej pomocy domowej dopiero wtedy, gdy potrzebują fachowej opiekunki. i tak jedzie taka pomoc domowa jako opiekunka nieświadoma, że nie ma do tego prawa. potem pisze na forum, że nie rozumie o co mi chodzi... i każdy udaje greka ciesząc się, że zaoszczędził lub że zarobił.

..?eto napisał:

Barbaro p
Prawdę mówiąc nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Jeśli jesteś zwolenniczką wyjazdów do pracy na czarno to ok kazdy wybiera to co uważa za najlepsze dla siebie.
Ale Oco chodzi w tej dalszej  części Twego pisania bij , zabij nie wiem?
Rozbawiasz mnie zawsze , dlatego czytam Twoje posty, ale co sie przy tym  zaplączę. hahahaha.

Offline

 

#39 2015-02-23 15:56:11

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Agencje godne polecenia

Barbaro b
Pewnie , że udaję greka i cieszę się, że zarobiłam.
Liczy się efekt końcowy - czasami.
Z tym zrozumieniem to masz rację .
Czasami to w ogóle nic nie wiem i nic nie rozumię
i wciąż myślę biednymi zmysłami, że ci ludzie na drugiej półkuli muszą chodzić do góry nogami.
I nie obrażaj Kobiet polskich, bo one doskonale wiedzą po co jadą i biorą pod uwagę , że różnie trafią i często nie będzie tak slodko , jak wynikalo z ogloszenia. I to wszystko co piszesz to  żadne odkrycie.
A zresztą , jak ci się  to nie podoba to zmień to, a napewno zyskasz moja wdziędzność.
Ja też chcę legalnie i jako pomoc domowa, bo żadna ze mnie opiekunka.
A tak apropo dlaczego Ty jadąc do pracy jako pomoc domowa zostałaś opiekunką?
Przygania kocioł garnkowi.


P.S. A poza tym  spokojnie bez niepotrzebnych emocji, wyluzuj 1....2...3...głeboki oddech.....
Trzymaj się cieplutko Baj.

Offline

 

#40 2015-02-23 17:54:23

sarna
New member
Zarejestrowany: 2015-02-15
Posty: 3

Re: Agencje godne polecenia

Witam.Czy moze jakaś opiekunka pracowała w SG-Consulting z Oławy.Proszę o komentarz.

Offline

 

#41 2015-02-23 18:54:00

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Agencje godne polecenia

barbara.b napisał:

może umysł nie ten, że nie rozumiesz o co chodzi. nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem...
nie jestem zwolenniczką pracy na czarno. jestem zwolenniczką legalnej pracy jako pomoc domowa. większość opiekunek nie ma prawa pracować jako opiekunka. tymczasem niemcy szukają legalnej pomocy domowej dopiero wtedy, gdy potrzebują fachowej opiekunki. i tak jedzie taka pomoc domowa jako opiekunka nieświadoma, że nie ma do tego prawa. potem pisze na forum, że nie rozumie o co mi chodzi... i każdy udaje greka ciesząc się, że zaoszczędził lub że zarobił

Twój tekst jest chaotyczny i mało precyzyjny. Do końca nie wiadomo jaką informację chcesz przekazać i w czyim imieniu: agencji, opiekunek, pomocy domowych czy rodzin niemieckich?! Na dodatek jesteś niemiła, niekonsekwentna i generalizujesz. A może to właśnie Ty udajesz Greka?

Pomoc domowa nie zajmuje się osobami starszymi a przede wszystkim prowadzeniem domu, ewentualnie dodatkowo opieką nad dziećmi. Opiekunka taka jak my nie jest odpowiednikiem Altenpflegerin, bo ta niemiecka ma większy zakres kompetencji związany z wykonywaniem czynności medycznych. W Niemczech w branży opiekuńczej istnieją takie zawody jak: Altenpfleger, Pflegehelfer i Haushaltshelfer.

Altenpfleger oznacza dokładnie opiekuna osób starszych. Aby móc posługiwać się w Niemczech tym tytułem  trzeba zaliczyć trzyletnią szkołę (ewentualnie dwuletnią, jeśli mamy już jakiś inny zawód) zakończoną egzaminem i wydaniem dyplomu.

Pflegehelfer jest obowiązany posiadać przynajmniej 200-godzinny kurs, także zakończony egzaminem. Większość pracowników niemieckich domów starców legitymuje się takim właśnie wykształceniem.

Haushaltshelfer, to jest właśnie pomoc domowa i tu nie są wymagane żadne konkretne kwalifikacje. Polki, które legalnie pracują w niemieckich domach jako opiekunki są zgłaszane w urzędach pracy właśnie jako pomoce domowe.
   
Niemcy dokładnie opisali co i kto może wykonywać. Tylko Altenpfleger może wydzielać lekarstwa, wykonywać zastrzyki i inne paramedyczne usługi. Z kolei Pflegehelfer może zajmować się opieką w potocznym znaczeniu, czyli pomagać przy ubieraniu się, chodzeniu, myciu, jedzeniu, itp. Natomiast do obowiązków Haushaltsthilfe, czyli pomocy domowej należy sprzątanie, zmywanie, przygotowywanie posiłków, pranie i tym podobne czynności,  a w żadnym wypadku opieka nad osobami chorymi czy niedołężnymi.

Każda/każdy z nas jest dorosły i wyjeżdżając za granicę w charakterze opiekunki/opiekuna powinien mieć świadomość przepisów prawa pracy obowiązujących w Niemczech i powinien wybrać odpowiednią dla siebie ofertę pracy.

Offline

 

#42 2015-02-23 19:51:36

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Agencje godne polecenia

Arielka----absolutnie Ty nie musisz mi wieżyć.Tylko po co miałabym pisać nieprawdę.Nie chcę reklamować firmy, nie jezdze z nią non stop.Potrzebuje jednorazowy wyjazd.Tak,zostaje na święta,ale zaraz po wracam.Język mam b.dobry.
dostałam oferte,nawet dzwoniła do mnie rodzina.Jutro będe wiedziec czy mnie wybrali,gdby tak to na miejscu zobacze czy zgadzało się to co mówia agencja i i czy jest to  co chciałam.

Offline

 

#43 2015-02-23 20:06:29

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Agencje godne polecenia

Franciszka--jade na 6 tyg tylko.Gdyby było gorzej niz przedstawiła mi agencja,to i tak myśle,ze dam radę wytrzymac.Jadę do Monachium,Byłam tam ostatnie 3 lata,więc znam doskonale to miasto.Z tym,ze tym razem do innej dzielnicy.Mam tam kolezanki.
Jedno "żądanie" jakby się uaktywniło--bo nie chciałam wiochy.
a tak,kiedys płacili  za podróż,ale od styczen tego roku sami kupują bilet,w obie strony.i na 6 tyg jak jadę,to równiez.






Franciszka napisał:

Aterima kiedyś płaciła 80-100 za podróż przy wyjeździe na min. 2 miesiące. Wydaje mi się, że złudzeniem jest myślenie, że "biorą pod uwagę żądania", ponieważ dotyczy to okresu przed podpisaniem umowy, po podpisaniu opiekunka przestaje być "ważna". Nie posądzam ich o profesjonalizm, raczej o specjalizację w stosowaniu psychomanipulacji, zwracają uwagę swoimi cechami postrzeganymi za pozytywne: zaradność, stanowczość czy uprzejmość.

Opiekunka nie otrzymuje ani EKUZ ani A1, tylko jakieś dodatkowe ubezpieczenie za które sama płaci.

Krysta, mam nadzieję, że nie będziesz bardzo rozczarowana, tylko...troszeczkę smile .

Offline

 

#44 2015-02-23 20:54:13

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Agencje godne polecenia

krysta63 napisał:

Franciszka--jade na 6 tyg tylko.Gdyby było gorzej niz przedstawiła mi agencja,to i tak myśle,ze dam radę wytrzymac.Jadę do Monachium,Byłam tam ostatnie 3 lata,więc znam doskonale to miasto.Z tym,ze tym razem do innej dzielnicy.Mam tam kolezanki.
Jedno "żądanie" jakby się uaktywniło--bo nie chciałam wiochy.
a tak,kiedys płacili  za podróż,ale od styczen tego roku sami kupują bilet,w obie strony.i na 6 tyg jak jadę,to równiez.

Znajome i duże miasto to jest tak jak chciałaś a jak jeszcze są znajomi do dwa razy dobrze. Może "Stella" będzie w porządku, mam taką nadzieję. Szkoda, że rodzina płaci firmie Reisegeld;-( a nie opiekunce, która podróżuje, a propo's... szczęśliwej podróży :-).

Offline

 

#45 2015-02-23 22:04:55

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Agencje godne polecenia

dziękuję Franciszko.Jutro będę wiedziec napewno czy tam pojadę,bo póki co od agencji nie otrzymałam jeszcze ostateczne potwierdzenie.
pierwszy raz pojadę do PDP tylko 3 lata starszego ode mnie i gdzie codzien przychodzi pflege.

Offline

 

#46 2015-02-23 23:24:19

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

pracowałam jako pomoc domowa. przy drugim zleceniu,  gdy zauważyłam, że kobieta wymaga fachowej opieki dałam znać firmie i zjechałam. faktu, że tysiące kobiet jeździ jako opiekunka mając jedynie prawo do bycia pomocą domową nie mogę zmienić. zmienić mogą to same kobiety, które wyjeżdżają,  firmy i rodziny niemieckie.

..?eto napisał:

Barbaro b
Pewnie , że udaję greka i cieszę się, że zarobiłam.
Liczy się efekt końcowy - czasami.
Z tym zrozumieniem to masz rację .
Czasami to w ogóle nic nie wiem i nic nie rozumię
i wciąż myślę biednymi zmysłami, że ci ludzie na drugiej półkuli muszą chodzić do góry nogami.
I nie obrażaj Kobiet polskich, bo one doskonale wiedzą po co jadą i biorą pod uwagę , że różnie trafią i często nie będzie tak slodko , jak wynikalo z ogloszenia. I to wszystko co piszesz to  żadne odkrycie.
A zresztą , jak ci się  to nie podoba to zmień to, a napewno zyskasz moja wdziędzność.
Ja też chcę legalnie i jako pomoc domowa, bo żadna ze mnie opiekunka.
A tak apropo dlaczego Ty jadąc do pracy jako pomoc domowa zostałaś opiekunką?
Przygania kocioł garnkowi.


P.S. A poza tym  spokojnie bez niepotrzebnych emocji, wyluzuj 1....2...3...głeboki oddech.....
Trzymaj się cieplutko Baj.

Offline

 

#47 2015-02-23 23:30:13

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

bardzo ładnie napisałaś o tym kto jest kim. szkoda, że masz taką wiedzę a nie potrafisz odnieść tego do rzeczywistości. tą swoją teorią poparłaś to o czym ja piszę- większość kobiet wyjeżdża jako opiekunka mając prawo być jedynie pomocą domową.
cytuję:
"Haushaltshelfer, to jest właśnie pomoc domowa i tu nie są wymagane żadne konkretne kwalifikacje. Polki, które legalnie pracują w niemieckich domach jako opiekunki są zgłaszane w urzędach pracy właśnie jako pomoce domowe."
-są zgłaszane w urzędach pracy jako pomoce domowe, bo nie mają prawa pracować jako opiekunki!!!! a w rzeczywistości pracują jako opiekunki.


Franciszka napisał:

barbara.b napisał:

może umysł nie ten, że nie rozumiesz o co chodzi. nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem...
nie jestem zwolenniczką pracy na czarno. jestem zwolenniczką legalnej pracy jako pomoc domowa. większość opiekunek nie ma prawa pracować jako opiekunka. tymczasem niemcy szukają legalnej pomocy domowej dopiero wtedy, gdy potrzebują fachowej opiekunki. i tak jedzie taka pomoc domowa jako opiekunka nieświadoma, że nie ma do tego prawa. potem pisze na forum, że nie rozumie o co mi chodzi... i każdy udaje greka ciesząc się, że zaoszczędził lub że zarobił

Twój tekst jest chaotyczny i mało precyzyjny. Do końca nie wiadomo jaką informację chcesz przekazać i w czyim imieniu: agencji, opiekunek, pomocy domowych czy rodzin niemieckich?! Na dodatek jesteś niemiła, niekonsekwentna i generalizujesz. A może to właśnie Ty udajesz Greka?

Pomoc domowa nie zajmuje się osobami starszymi a przede wszystkim prowadzeniem domu, ewentualnie dodatkowo opieką nad dziećmi. Opiekunka taka jak my nie jest odpowiednikiem Altenpflegerin, bo ta niemiecka ma większy zakres kompetencji związany z wykonywaniem czynności medycznych. W Niemczech w branży opiekuńczej istnieją takie zawody jak: Altenpfleger, Pflegehelfer i Haushaltshelfer.

Altenpfleger oznacza dokładnie opiekuna osób starszych. Aby móc posługiwać się w Niemczech tym tytułem  trzeba zaliczyć trzyletnią szkołę (ewentualnie dwuletnią, jeśli mamy już jakiś inny zawód) zakończoną egzaminem i wydaniem dyplomu.

Pflegehelfer jest obowiązany posiadać przynajmniej 200-godzinny kurs, także zakończony egzaminem. Większość pracowników niemieckich domów starców legitymuje się takim właśnie wykształceniem.

Haushaltshelfer, to jest właśnie pomoc domowa i tu nie są wymagane żadne konkretne kwalifikacje. Polki, które legalnie pracują w niemieckich domach jako opiekunki są zgłaszane w urzędach pracy właśnie jako pomoce domowe.
   
Niemcy dokładnie opisali co i kto może wykonywać. Tylko Altenpfleger może wydzielać lekarstwa, wykonywać zastrzyki i inne paramedyczne usługi. Z kolei Pflegehelfer może zajmować się opieką w potocznym znaczeniu, czyli pomagać przy ubieraniu się, chodzeniu, myciu, jedzeniu, itp. Natomiast do obowiązków Haushaltsthilfe, czyli pomocy domowej należy sprzątanie, zmywanie, przygotowywanie posiłków, pranie i tym podobne czynności,  a w żadnym wypadku opieka nad osobami chorymi czy niedołężnymi.

Każda/każdy z nas jest dorosły i wyjeżdżając za granicę w charakterze opiekunki/opiekuna powinien mieć świadomość przepisów prawa pracy obowiązujących w Niemczech i powinien wybrać odpowiednią dla siebie ofertę pracy.

Offline

 

#48 2015-02-23 23:48:03

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

pragnę zaznaczyć, że zacytowałam ciebie.
bardzo dziwne.- wiesz i rozumiesz, że możemy pracować ( pomijając nieliczne kobiety ) jedynie jako pomoce domowe. piszesz- cytuje ponownie " Polki, które legalnie pracują w niemieckich domach jako opiekunki są zgłaszane w urzędach pracy właśnie jako pomoce domowe. " a wcześniej napisałaś- cytuję: " Altenpfleger oznacza dokładnie opiekuna osób starszych. Aby móc posługiwać się w Niemczech tym tytułem  trzeba zaliczyć trzyletnią szkołę (ewentualnie dwuletnią, jeśli mamy już jakiś inny zawód) zakończoną egzaminem i wydaniem dyplomu."
piszesz to z taką pewnością siebie, że udowodniłaś całemu światu, że nie mam racji a tymczasem poparłaś całą tą treścią to o czym ja napisałam. a mianowicie, że większość kobiet nie ma prawa pracować jako opiekunka. może pracować jedynie jako pomoc domowa. a tymczasem wyjeżdżają jako opiekunki. polki pracujące jak to napisałaś legalnie w niemczech są zarejestrowane jako pomoce domowe ale pracują jako opiekunki.
po co ci ta wiedza jeśli jej nie rozumiesz?
a może nie rozumiesz, że "posługiwać się tytułem opiekunki " znaczy tyle samo co " móc pracować jako opiekunka "?
bardzo zastanawiające. nie wiedziałam, że wiedza może iść w parze z głupotą.

Offline

 

#49 2015-02-23 23:53:43

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Agencje godne polecenia

Oj Basiu
Jak zwał tak zwał.
Ja  muszę pracować i wybrałam taką  właśnie przestępczą działalność.
Po prostu lubię życ z dreszczykiem.
Ale naturalnie Ty nie musisz lubieć Dreszczyka. Chociaż zwróc uwagę , że on jest rodzju męskiego .
No rozchmurz się już.
Dobranoc . Śpij dobrze.

Offline

 

#50 2015-02-24 00:00:11

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

ach. jeszcze było pytanie po czyjej jestem stronie:-)))) a czy ja muszę być po czyjeś stronie. napisałam jak jest. i jestem po swojej stronie. sytuację skomentowałam bo zetknęłam się z tą branżą. niestety ciężko tu być po czyjejkolwiek stronie. " opiekunki " pracują jako opiekunki bo mają ciężką sytuację finansową, firmy wysyłają bo na tym zarabiają a rodziny udają nieświadomych faktu, że przyjeżdżające " opiekunki " nie mają kwalifikacji.
amen.
szkoda czasu na to forum. tyle tu mądrości a w rzeczywistości....

Offline

 

#51 2015-02-24 00:17:46

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

nie będę się tu sprzeczać. wiadomo, że kto wyjeżdżał nadal będzie wyjeżdżał bo to jest jedna z najlepszych a może i jedynych opcji jakie wiele z nas ma. nie zmienia to jednak faktu, że nie mamy prawa pracować jako opiekunki.



..?eto napisał:

Oj Basiu
Jak zwał tak zwał.
Ja  muszę pracować i wybrałam taką  właśnie przestępczą działalność.
Po prostu lubię życ z dreszczykiem.
Ale naturalnie Ty nie musisz lubieć Dreszczyka. Chociaż zwróc uwagę , że on jest rodzju męskiego .
No rozchmurz się już.
Dobranoc . Śpij dobrze.

Offline

 

#52 2015-02-24 11:04:02

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Agencje godne polecenia

barbara.b napisał:

ach. jeszcze było pytanie po czyjej jestem stronie:-)))) a czy ja muszę być po czyjeś stronie. napisałam jak jest. i jestem po swojej stronie. sytuację skomentowałam bo zetknęłam się z tą branżą. niestety ciężko tu być po czyjejkolwiek stronie. " opiekunki " pracują jako opiekunki bo mają ciężką sytuację finansową, firmy wysyłają bo na tym zarabiają a rodziny udają nieświadomych faktu, że przyjeżdżające " opiekunki " nie mają kwalifikacji.
amen.
szkoda czasu na to forum. tyle tu mądrości a w rzeczywistości....

NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ TWIERDZISZ, ŻE POLSKIE OPIEKUNKI NIE MAJĄ PRAWA PRACOWAĆ JAKO OPIEKUNKI?

Poza tym, popracuj nad koncentracją, bo masz z tym poważny problem. Nie zrozumiałaś tego, co napisałam, bo jesteś wsłuchana wyłącznie w siebie albo w ogóle nie przyjmujesz informacji z zewnątrz albo nie potrafisz ich odczytać. Nie potrafisz się również wypowiedzieć w sposób klarowny. Twój drugi problem, to komunikacja. Na temat opieki niewiele wiedzy posiadasz, ale dużo krzyczysz na ten temat, to raczej nic nowego u rodaków.

Nie rozumiesz podstawowej różnicy między Altenpfleger a opiekunką, ten pierwszy jest niemieckim zawodem (sformalizowanym!), ta druga nie jest tytułem (!) raczej charakterem pracy w branży opiekuńczej. NIEMIECKIE PRZEPISY PRAWNE POZWALAJĄ NA LEGALNE ZATRUDNIENIE OSOBY DO POMOCY PRZY OPIECE NAD OSOBAMI STARSZYMI W DOMU, NAWET JEŻELI TA OSOBA NIE MA KOMPETENCJI TAKICH JAK ALTENPFLEGERIN. Każda polska opiekunka powinna wiedzieć, co jej wolno a czego nie, co już było często omawiane na forum.Te opiekunki, które czytają uważnie forum znają dokument niemiecki na ten temat i wiedzą o tym, że do czynności pielęgnacyjno-medycznych rodziny zatrudniają lub powinny zatrudnić Pflegedienst.

PRAWDA JEST TAKA, ŻE JESTEŚMY W RZECZYWISTOŚCI POMOCAMI (DOMOWYMI!)...W OPIECE (DOMOWEJ!) NAD OSOBAMI STARSZYMI!!!

W Polsce istnieje również zawód "Opiekun osoby starszej" i jest jednym z 2360 zawodów ujętych w obowiązującej od 1 lipca 2010 roku klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy (DZ.U. z 2010 r. nr 82,poz. 537), ale jego przygotowanie i kompetencje zawodowe są całkowicie odmienne od tych, które posiada niemiecki Altenpfleger, dlatego nie są uznawane przez państwo niemieckie. Można powiedzieć, że pokrywają się z czynnościami, które wykonuje polska opiekunka  24/24 w Niemczech.

Dla zainteresowanych podaję jakie przygotowanie do wykonywania zawodu powinien posiadać polski opiekun osób starszych (lub opiekunka):

1) rozpoznawanie możliwości oraz ograniczeń w funkcjonowaniu osoby starszej wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności;

2) rozpoznawanie i interpretowanie sytuacji społecznej, warunków życia, relacji z rodziną, grupą i środowiskiem lokalnym osoby starszej oraz wykorzystywania zasobów indywidualnych, środowiska rodzinnego, instytucjonalnego i lokalnego w pracy z osobą starszą;

3) dobieranie metod, technik, narzędzi i form realizacji działań opiekuńczo-wspierających do sytuacji życiowej, stanu zdrowia, rozpoznanych problemów i potrzeb osoby starszej;

4) udzielanie wsparcia emocjonalnego i aktywizowanie osoby starszej do samodzielności życiowej w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności;

5) nawiązywanie, podtrzymywanie i rozwijanie współpracy z podmiotami działającymi na rzecz osoby starszej w środowisku lokalnym.

Offline

 

#53 2015-02-24 11:18:19

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

..?eto napisał:

Ja  muszę pracować i wybrałam taką  właśnie przestępczą działalność.
Po prostu lubię życ z dreszczykiem.

Ja też !Ja też! Chcę być takim przestępcą big_smile
Ale mojego "Dreszczyka" to raczej w domu zostawię, znajdę sobie jakiegoś niemieckiego. Jak przestępstwo, to przestępstwo... na całego i za wieeeelką kasę big_smile

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-02-24 11:19:26)

Offline

 

#54 2015-02-24 11:29:19

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

krysta63 napisał:

Arielka----absolutnie Ty nie musisz mi wieżyć.Tylko po co miałabym pisać nieprawdę.Nie chcę reklamować firmy, nie jezdze z nią non stop.Potrzebuje jednorazowy wyjazd.Tak,zostaje na święta,ale zaraz po wracam.Język mam b.dobry.
dostałam oferte,nawet dzwoniła do mnie rodzina.Jutro będe wiedziec czy mnie wybrali,gdby tak to na miejscu zobacze czy zgadzało się to co mówia agencja i i czy jest to  co chciałam.

Wiesz, jedno co umiem, to czytać i słuchać ze zrozumieniem. Moją wątpliwość budzi fakt, że użyłaś słowa "żądam". Tak nikt, kto ubiega się o pracę nie powie, a nawet nie pomyśli. Można: oczekiwać, wymagać, wyszukiwać, proponować, poprosić, pytać o... Nie mówisz i nie myślisz jak typowa opiekunka, może masz w firmach jakieś układy?

Jeżeli rzeczywiście podpisałaś już umowę, ale nie wyjechałaś i nie dostałaś potwierdzenia, że wyjedziesz, to NIE MASZ PRZED SOBĄ UMOWY (jak twierdzisz). Mogłaś ją wcześniej podpisać (in blanco). Więc nie zarzucam Ci, że kłamiesz, bo możesz nie pamiętać, co podpisałaś. Może masz tam kogoś i dostajesz lepsze warunki składkowe? Nie wiem. A rozmawiałyśmy tylko o tym, nie o warunkach pracy.

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-02-24 11:37:14)

Offline

 

#55 2015-02-24 11:35:55

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Agencje godne polecenia

arielka napisał:

krysta63 napisał:

Arielka----absolutnie Ty nie musisz mi wieżyć.Tylko po co miałabym pisać nieprawdę.Nie chcę reklamować firmy, nie jezdze z nią non stop.Potrzebuje jednorazowy wyjazd.Tak,zostaje na święta,ale zaraz po wracam.Język mam b.dobry.
dostałam oferte,nawet dzwoniła do mnie rodzina.Jutro będe wiedziec czy mnie wybrali,gdby tak to na miejscu zobacze czy zgadzało się to co mówia agencja i i czy jest to  co chciałam.

Wiesz, jedno co umiem, to czytać i słuchać ze zrozumieniem. Jeżeli rzeczywiście podpisałaś już umowę ale nie wyjechałaś i nie dostałaś potwierdzenia, że wyjedziesz, to NIE MASZ PRZED SOBĄ UMOWY (jak twierdzisz). Mogłaś ją wcześniej podpisać (in blanco). Więc nie zarzucam Ci, że kłamiesz, bo możesz nie pamiętać, co podpisałaś. Może masz tam kogoś i dostajesz lepsze warunki składkowe? Nie wiem. A rozmawiałyśmy tylko o tym, nie o warunkach pracy.

Arielko nie znam Aterimy, ale w mojej firmie podpisałam umowę w siedzibie firmy i z podpisanym egzemplarzem pojechałam do domu. Ja generalnie staram się nie zakładać z góry, że ktoś kłamie. A Ty z tego co pamiętam to tak bardziej teoretycznie znasz temat? Pozdrawiam smile

Offline

 

#56 2015-02-24 11:39:45

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

ania1968 napisał:

Arielko nie znam Aterimy, ale w mojej firmie podpisałam umowę w siedzibie firmy i z podpisanym egzemplarzem pojechałam do domu. Ja generalnie staram się nie zakładać z góry, że ktoś kłamie. A Ty z tego co pamiętam to tak bardziej teoretycznie znasz temat? Pozdrawiam smile

Nie twierdzę, że krysta 63 kłamie. Ale albo nie mówi wszystkiego, albo nie pamięta tego, co podpisuje...

Offline

 

#57 2015-02-24 13:52:41

bozencina50
Member
Zarejestrowany: 2014-09-22
Posty: 1307

Re: Agencje godne polecenia

Czy jest coś takiego jak umiejetność czytania ze zrozumieniem w wirtualnej rzeczywistości ?
Ale ja się nie znam ,ja jestem tu nowa...

Offline

 

#58 2015-02-24 14:26:26

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

bozencina50 napisał:

Czy jest coś takiego jak umiejetność czytania ze zrozumieniem w wirtualnej rzeczywistości ?
Ale ja się nie znam ,ja jestem tu nowa...

Czytania? Jasne.
Można źle odczytać mowę ciała, bo nie widzimy mówiącego, ale słowo drukowane znaczy to, co znaczy. I tyle. O ile zostało użyte we właściwy sposób wink

Offline

 

#59 2015-02-24 15:25:32

Czapla:))
Member
Zarejestrowany: 2014-10-22
Posty: 19

Re: Agencje godne polecenia

Szukam wsparcia...hilfe !
W marcu (ok.15) muszę wyjechać  do pracy bo tu zdechnę , w naszym kraju moje 50 +, wyższe studia i inne walory są bez znaczenia . Znacie to na pewno .
To mój pierwszy wyjazd. Język mocno komunikatywny, nie mam blokady z mówieniem, chociaż mam świadomość, że mówię  po  "niemieckiemu" . 4 lata opieki nad ciężko chorą mamą.
Czytam tutejsze wpisy  o  firmach i coraz bardziej boje się dokonać wyboru. Wstępnie rozmawiałam z AVANTI MEDICA -szybko i bezstresowo- na forum opinie ma różne. Aterima to druga opcja, prowadzę rozmowy. Nie podoba mi się ,że płacą w złotówkach, sama wolę zarobić na kursie Euro, ale wyjazdy z nimi wyglądają bezpiecznie i wiarygodnie.
Czy wybór firmy to alternatywa miedzy dżumą a cholerą ? Kosmata panika włazi mi na plecy....!
Jest tu kilka opiekunek z dużym doświadczeniem. Może ktoś zechce mnie na zmienniczkę ? Jestem kobita do roboty . Lepiej jechać w miejsce sprawdzone.
Halinie 55 - dziękuje , nie -z bajek  wyrosłam.
Czas nagli. Proszę o ewentualną odpowiedź na maila.

Offline

 

#60 2015-02-24 17:02:35

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Agencje godne polecenia

Alez Ty Arielka jestes dociekliwa i podejrzliwa.Ale powiem Ci---NIE MAM żadnych układów w żadnej agencji.Nie podpisałam in blanco umowy,dostałam dwa egzemplarze pocztą.Nie jechałam do siedziby biura,bo juz tam byłam 2 lata temu.Nie mam też demancji ani alzheimera więc wiem co podpisywałam.
Faktem jest,ze żle się wyraziłam,nie powinnam pisać--"żądania" wobec agencji lecz poprosiłabym np rower lub mile widziany byłby rower.
Nic nie można już nic napisac na forum,bo zaraz posądzona jestem o  konszachty z agencjami.










arielka napisał:

krysta63 napisał:

Arielka----absolutnie Ty nie musisz mi wieżyć.Tylko po co miałabym pisać nieprawdę.Nie chcę reklamować firmy, nie jezdze z nią non stop.Potrzebuje jednorazowy wyjazd.Tak,zostaje na święta,ale zaraz po wracam.Język mam b.dobry.
dostałam oferte,nawet dzwoniła do mnie rodzina.Jutro będe wiedziec czy mnie wybrali,gdby tak to na miejscu zobacze czy zgadzało się to co mówia agencja i i czy jest to  co chciałam.

Wiesz, jedno co umiem, to czytać i słuchać ze zrozumieniem. Moją wątpliwość budzi fakt, że użyłaś słowa "żądam". Tak nikt, kto ubiega się o pracę nie powie, a nawet nie pomyśli. Można: oczekiwać, wymagać, wyszukiwać, proponować, poprosić, pytać o... Nie mówisz i nie myślisz jak typowa opiekunka, może masz w firmach jakieś układy?

Jeżeli rzeczywiście podpisałaś już umowę, ale nie wyjechałaś i nie dostałaś potwierdzenia, że wyjedziesz, to NIE MASZ PRZED SOBĄ UMOWY (jak twierdzisz). Mogłaś ją wcześniej podpisać (in blanco). Więc nie zarzucam Ci, że kłamiesz, bo możesz nie pamiętać, co podpisałaś. Może masz tam kogoś i dostajesz lepsze warunki składkowe? Nie wiem. A rozmawiałyśmy tylko o tym, nie o warunkach pracy.

Offline

 

#61 2015-02-24 17:12:05

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Agencje godne polecenia

krysta63 napisał:

Alez Ty Arielka jestes dociekliwa i podejrzliwa.Ale powiem Ci---NIE MAM żadnych układów w żadnej agencji.Nie podpisałam in blanco umowy,dostałam dwa egzemplarze pocztą.Nie jechałam do siedziby biura,bo juz tam byłam 2 lata temu.Nie mam też demancji ani alzheimera więc wiem co podpisywałam.
Faktem jest,ze żle się wyraziłam,nie powinnam pisać--"żądania" wobec agencji lecz poprosiłabym np rower lub mile widziany byłby rower.
Nic nie można już nic napisac na forum,bo zaraz posądzona jestem o  konszachty z agencjami.


Czepianie sie slow i zwrotow ,drazenie tematu po co to komu?Krysta63 ja Ci wierze Kochana!Rowniez sama pisze spontanicznie i nie analizuje,nie wesze w postach ,a szczegolnie madrych opiekunek takich jak Ty :)Dbasz o siebie i nie masz klapek na oczach ,za to cudny kapelusz smile







arielka napisał:

krysta63 napisał:

Arielka----absolutnie Ty nie musisz mi wieżyć.Tylko po co miałabym pisać nieprawdę.Nie chcę reklamować firmy, nie jezdze z nią non stop.Potrzebuje jednorazowy wyjazd.Tak,zostaje na święta,ale zaraz po wracam.Język mam b.dobry.
dostałam oferte,nawet dzwoniła do mnie rodzina.Jutro będe wiedziec czy mnie wybrali,gdby tak to na miejscu zobacze czy zgadzało się to co mówia agencja i i czy jest to  co chciałam.

Wiesz, jedno co umiem, to czytać i słuchać ze zrozumieniem. Moją wątpliwość budzi fakt, że użyłaś słowa "żądam". Tak nikt, kto ubiega się o pracę nie powie, a nawet nie pomyśli. Można: oczekiwać, wymagać, wyszukiwać, proponować, poprosić, pytać o... Nie mówisz i nie myślisz jak typowa opiekunka, może masz w firmach jakieś układy?

Jeżeli rzeczywiście podpisałaś już umowę, ale nie wyjechałaś i nie dostałaś potwierdzenia, że wyjedziesz, to NIE MASZ PRZED SOBĄ UMOWY (jak twierdzisz). Mogłaś ją wcześniej podpisać (in blanco). Więc nie zarzucam Ci, że kłamiesz, bo możesz nie pamiętać, co podpisałaś. Może masz tam kogoś i dostajesz lepsze warunki składkowe? Nie wiem. A rozmawiałyśmy tylko o tym, nie o warunkach pracy.

Offline

 

#62 2015-02-24 18:02:22

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Agencje godne polecenia

Zdaję sobie sprawę Arielko, że nie muszę być wiarygodną osobą dla Ciebie i że zapewne są dla Ciebie tutaj bardziej wiarygodne dziewczyny, ale wytłumacz mi, w jakim celu Krysta63 miałaby pisać nieprawdę? Osobiście uważam, że jest ona tutaj na forum jedną z bardziej doświadczonych opiekunek, szczerze dzielącą się swoją wiedzą. Nie koloryzuje i nie przesadza. Po co miałaby pisać coś, co mogłoby wprowadzać kogoś w błąd?
Krysta, ja również Ci wierzę!

Offline

 

#63 2015-02-24 18:27:29

bozencina50
Member
Zarejestrowany: 2014-09-22
Posty: 1307

Re: Agencje godne polecenia

arielka napisał:

bozencina50 napisał:

Czy jest coś takiego jak umiejetność czytania ze zrozumieniem w wirtualnej rzeczywistości ?
Ale ja się nie znam ,ja jestem tu nowa...

Czytania? Jasne.
Można źle odczytać mowę ciała, bo nie widzimy mówiącego, ale słowo drukowane znaczy to, co znaczy. I tyle. O ile zostało użyte we właściwy sposób wink

Arielka dziękuję Tobie za udzielenie odpowiedzi . Wierzę Tobie na słowo . Nic tak do mnie nie przemawia jak  doświadczenie , a Ty  przecież  w\w temacie je masz.
pozdrawiam.

Offline

 

#64 2015-02-24 18:49:09

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Agencje godne polecenia

Coraz więcej rzeczy rozumiem, lecz coraz trudniej mi przychodzi wyrazić to w słowach. S.K.

Offline

 

#65 2015-02-24 21:00:42

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Agencje godne polecenia

arielka napisał:

krysta63 napisał:

Tak się składa,ze mam tą umowę przed oczami,jestem u nich zatrudniona  od kilku dni.Od jutra przypuszczalnie będę miec tel z ofertami.Jadę z nimi  drugi raz.Chcę jednorazowy wyjazd i spośród tych wszystkich setek agencji wybrała tą właśnie.Jakoś przypadła mi do gustu z powodu profesjonalizmu i podejscia do opiekunki.Biorą pod uwagę moję żądania(a mam ich kilka)
Jade na 6 tyg,bilet dostanę.Kiedyś dawali ok 140 e za podróż.
Jak dostanę i wybiorę odpowiednią ofertę,to podzielę się z wami info.Prawdopodobnie jutro.


arielka napisał:


Masz umowę z Aterimą? Czy chociaż widziałaś ją? Ja opieram się na informacji od kogoś, kogo uznaję za osobę wiarygodną. Być może jednak to Ty masz rację. Dla mnie to nieistotna sprawa... w tej chwili.

A nieznając Aterimy, mogę powiedzieć, że znalazłam jednak "lepszą" pod względem składki agencję - odprowadzają składkę od ok 3600 zł.

Jakoś ci nie wierzę? Jedziesz na święta? Masz żądania i firma je respektuje? Jaki masz język?

Wrocilam do tego posta Arielko .Zadania przyszlego zleceniobiorcy tez istnieja i po tym poznac mozna,ktora agencja podchodzi profesjonalnie do tematu.Amelia rowniez napisala co wazne jest przed podpisaniem umowy czesto naszpikowanej karami.Nagocjowac na miejscu tez mozna,ale nie zawsze uda sie dojsc do kompromisu i co wtedy?Znajoma zjezdza teraz z kontraktu,dobrze ze rowniez zazadala przed wyjazdem zwrotu za bilet /rodzina placi do reki/ i nie ugiela sie pod presja corek,synow pdp aby gotowac im obiadki,bo tego nie miala w kontrakcie.Trzeba sie cenic i walczyc z zapedami agencji.ktore sa zaslepione zyskiem.

Offline

 

#66 2015-02-24 21:29:53

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

urszula47 napisał:

Wrocilam do tego posta Arielko .Zadania przyszlego zleceniobiorcy tez istnieja i po tym poznac mozna,ktora agencja podchodzi profesjonalnie do tematu.Amelia rowniez napisala co wazne jest przed podpisaniem umowy czesto naszpikowanej karami.Nagocjowac na miejscu tez mozna,ale nie zawsze uda sie dojsc do kompromisu i co wtedy?Znajoma zjezdza teraz z kontraktu,dobrze ze rowniez zazadala przed wyjazdem zwrotu za bilet /rodzina placi do reki/ i nie ugiela sie pod presja corek,synow pdp aby gotowac im obiadki,bo tego nie miala w kontrakcie.Trzeba sie cenic i walczyc z zapedami agencji.ktore sa zaslepione zyskiem.

Rozumiem to i zgadzam sie z Tobą, Urszulo, ale ja nie pisałam o tym, żeby siebie nie szanować.  Moje wątpliwości lub może raczej zdziwienie budził fakty, które nijak nie pasowały do całości obrazu: język (słowo żądam) twierdzenie, że ktoś ma we wspomnianej agencji umowę, mimo że nie ma jeszcze zatwierdzonej oferty, sprawa wysokości składki. Podkreslam, że nie zarzucam nikomu świadomego mijania się z prawdą.

Co do Aterimy, z pewnością ma najlepszą ze stron internetowych dotyczących pracy opiekunek w Niemczech, profesjonalna i przejrzystą. Dba o dokształcanie się opiekunek: dobre lekcje niemieckiego... Z pewnością w umowie są zawarte zarówno prawa jak i obowiązki opiekunek.
Jednak to nie Aterima stała się tematem tej dyskusji.
Ja już znikam (na pewien czas), bo nie chcę podgrzewać atmosfery.

Ein bisschen Frieden, ein bisschien Sonne....  smile

www

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-02-24 21:57:39)

Offline

 

#67 2015-02-24 21:48:16

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

krysta63 napisał:

Arielka----w Aterimie jest składka płacona od najniższej krajowej czyli cos ok 1700zł.

Krysta63, nie zarzucam Ci, że kłamiesz. Nie "czepiam" się też słów, co z kolei zarzuciła mi iza46. Czytam to, co powyżej i niczego nie mogę poskładać w sensowną całość. Więc albo są dwie Aterimy, albo różne osoby mają różne prawa, albo istnieje jeszcze inna opcja...
Żeby dowiedzieć się, od jakiej sumy odprowadzona jest składka wystarczy zadzwonić do biura.

Myślę, że z mojej strony to koniec tematu. Nie podoba mi się, że sprawa znowu Was dzieli, a raczej jednoczy po stronach wierzących jednej lub drugiej z nas. To zupełnie nie ma sensu.
Do tego wszystkiego: sprawa odprowadzanej składki ma (dla mnie) drugorzędne znaczenie.

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-02-24 22:03:01)

Offline

 

#68 2015-02-24 21:53:29

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

z tego co widzę to nie ma czegoś takiego. ci co się wypowiadają są mało inteligentni i mają klapki na oczach. jednak powinno się rozumieć co ktoś pisze lub mówi zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym. trudno mi uwierzyć, że ktoś z klapkami na oczach na forum w świecie rzeczywistym jest nagle bystry i rozumie co się wokół niego dzieje.

bozencina50 napisał:

Czy jest coś takiego jak umiejetność czytania ze zrozumieniem w wirtualnej rzeczywistości ?
Ale ja się nie znam ,ja jestem tu nowa...

Offline

 

#69 2015-02-24 22:10:41

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

Altenpfleger, Pflegehelfer, Haushaltshelfer
Altenpfleger oznacza dokładnie opiekuna osób starszych. Aby móc posługiwać się w Niemczech tym tytułem  trzeba zaliczyć trzyletnią szkołę (ewentualnie dwuletnią, jeśli mamy już jakiś inny zawód) zakończoną egzaminem i wydaniem dyplomu. Ten sam wymóg zasadniczo dotyczy także obcokrajowców. Dopuszcza się też uznanie kwalifikacji osoby, która posiadając kierunkowe wykształcenie zdobyte w innym kraju (niekoniecznie trzy lub dwuletnie) może wykazać się dwuletnim stażem pracy w zawodzie. W każdym jednak przypadku cudzoziemiec musi wystąpić formalnie o uznanie prawa do wykonywania zawodu opiekuna, zdać praktyczny egzamin oraz wykazać się znajomością języka niemieckiego. Kto bez spełnienia tych warunków będzie w Niemczech wykonywał zawód opiekuna osób starszych podlega karze grzywny w wysokości 3000 euro.
   
Dużo łatwiej zostać nad Renem Pflegehelferem, czyli pomocnikiem opiekuna. W tym przypadku trzeba zaliczyć przynajmniej 200-godzinny kurs, także zakończony egzaminem. Większość pracowników niemieckich domów starców legitymuje się takim właśnie wykształceniem.
   
Z kolei Haushalsthelfer to nic innego jak pomoc domowa i tu nie są wymagane żadne konkretne kwalifikacje. Polki, które legalnie pracują w niemieckich domach jako opiekunki są zgłaszane w urzędach pracy właśnie jako pomoce domowe.
   
Po co te różne nazewnictwa zawodów i różne wymogi dotyczące kwalifikacji? Otóż Niemcy dokładnie opisali co i kto może wykonywać. Tylko Altenpfleger może wydzielać lekarstwa, wykonywać zastrzyki i inne paramedyczne usługi. Z kolei Pflegehelfer może zajmować się opieką w potocznym znaczeniu, czyli pomagać przy ubieraniu się, chodzeniu, myciu, jedzeniu, itp. Natomiast do obowiązków Haushaltsthilfe, czyli pomocy domowej należy sprzątanie, pomywanie, przygotowywanie posiłków, pranie i tym podobne czynności,  a w żadnym wypadku opieka nad osobami chorymi czy niedołężnymi. Tyle mówią przepisy.

Bundesagentur łamie prawo?
Niemieckie urzędy pracy  pośredniczą w legalnym zatrudnianiu pomocy domowych m.in. z Polski. Na ich stronie (www) można znaleźć Merkblatt, czyli dokładny opis warunków na jakich dopuszcza się zatrudnianie zagranicznych pomocy domowych. W jednym z punktów napisano wprost, że osoby zatrudnione jako pomoce mogą także zajmować się opieką i tu wymieniono m.in. takie czynności jak: pomoc przy ubieraniu, wstawaniu i chodzeniu, przy myciu się, kąpieli, jedzeniu, czesaniu, goleniu czy myciu zębów. Ten zapis stoi w wyraźnej sprzeczności  z innymi przepisami, które ściśle reglamentują prawo do wykonywania zawodu opiekuna/opiekunki.
   
Można podejrzewać, że urzędnicy z Arbeitsagentur celowo nagięli przepisy prawa, aby Polki zatrudniane przez niemieckie rodziny mogły zajmować się nie tylko sprzątaniem czy przygotowywaniem obiadów, ale także opieką nad starszymi, wymagającymi pomocy ludźmi.

Offline

 

#70 2015-02-24 22:16:45

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Agencje godne polecenia

arielka napisał:

urszula47 napisał:

Wrocilam do tego posta Arielko .Zadania przyszlego zleceniobiorcy tez istnieja i po tym poznac mozna,ktora agencja podchodzi profesjonalnie do tematu.Amelia rowniez napisala co wazne jest przed podpisaniem umowy czesto naszpikowanej karami.Nagocjowac na miejscu tez mozna,ale nie zawsze uda sie dojsc do kompromisu i co wtedy?Znajoma zjezdza teraz z kontraktu,dobrze ze rowniez zazadala przed wyjazdem zwrotu za bilet /rodzina placi do reki/ i nie ugiela sie pod presja corek,synow pdp aby gotowac im obiadki,bo tego nie miala w kontrakcie.Trzeba sie cenic i walczyc z zapedami agencji.ktore sa zaslepione zyskiem.

Rozumiem to i zgadzam sie z Tobą, Urszulo, ale ja nie pisałam o tym, żeby siebie nie szanować.  Moje wątpliwości lub może raczej zdziwienie budził fakty, które nijak nie pasowały do całości obrazu: język (słowo żądam) twierdzenie, że ktoś ma we wspomnianej agencji umowę, mimo że nie ma jeszcze zatwierdzonej oferty, sprawa wysokości składki. Podkreslam, że nie zarzucam nikomu świadomego mijania się z prawdą.

Co do Aterimy, z pewnością ma najlepszą ze stron internetowych dotyczących pracy opiekunek w Niemczech, profesjonalna i przejrzystą. Dba o dokształcanie się opiekunek: dobre lekcje niemieckiego... Z pewnością w umowie są zawarte zarówno prawa jak i obowiązki opiekunek.
Jednak to nie Aterima stała się tematem tej dyskusji.
Ja już znikam (na pewien czas), bo nie chcę podgrzewać atmosfery.

Ein bisschen Frieden, ein bisschien Sonne....  smile

www

Arielko można mieć umowę i nie mieć zlecenia na wyjazd. W mojej firmie tak jest, mam umowę zlecenie na czas nieograniczony,  wyjeżdżając zarabiam x€, będąc w Polsce też €, ale tylko tyle żeby mieć świadczenia medyczne czyli grosze. Inne firmy podpisują umowę tylko na konkretny wyjazd, jeszcze inne pewnie zupełnie inaczej. Mam doświadczenie tylko z jedną agencją i to wiem na pewno, na inne tematy się nie wypowiadam, a Ty chyba troszeczkę dałaś się ponieść emocjom, zupełnie niepotrzebnie. Chyba odrobinę idealizujesz i naszą pracę i opiekunki w ogóle. Pozdrawiam Ania

Offline

 

#71 2015-02-24 22:21:28

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Agencje godne polecenia

Hauswirtschaftliche Aufgaben
Zu den Tätigkeiten im Haushalt gehören alle Aufgaben die im Haushalt anfallen u.a.:

Aufräumen und Reinigungsarbeiten in der Wohnung

Zubereit
ung von Mahlzeiten

Waschen und Bügeln der Kleidung

Pflegen von Pflanzen und Tieren

Einkaufen

Gartenarbeiten

und Verwaltungsarbeiten wie das Führen eines Haushaltsbuchs
Soziale Betreuung
Zu der sozialen Betreuung gehört die Übernahme von
Aufgaben wie:

Spazierengehen

Unterstützung bei Aktivitäten im häuslichen Umfeld, die dem Zweck der Kommunikation
und der Aufrechterhaltung sozialer Kontakte dienen, wie Ermöglichung von Besuchen
von Verwandten und Bekannten,

Vorlesen

Begleitung bei
Behördengängen oder Arztbesuchen

Begleitung zum Friedhof  Pflegerische Alltagshilfe
Im Rahmen der pflegerischen Alltagshilfe kann die Haushaltshilfe folgende Tätigkeiten übernehmen:
An-/Auskleiden

Aufsuchen und Verlassen des Betts

Körperpflege (Baden, Waschen, Duschen, Rasieren, Haut
Haar und Nagelpflege,
Mund und Zahnpflege, Kämmen)

Toilettengang     To opiekunka czyli haushaltshilfe  moze wykonywac ,przyznajcie ze niemalo! www

Offline

 

#72 2015-02-24 22:43:42

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

ania1968 napisał:

Arielko można mieć umowę i nie mieć zlecenia na wyjazd. W mojej firmie tak jest, mam umowę zlecenie na czas nieograniczony,  wyjeżdżając zarabiam x€, będąc w Polsce też €, ale tylko tyle żeby mieć świadczenia medyczne czyli grosze. Inne firmy podpisują umowę tylko na konkretny wyjazd, jeszcze inne pewnie zupełnie inaczej. Mam doświadczenie tylko z jedną agencją i to wiem na pewno, na inne tematy się nie wypowiadam, a Ty chyba troszeczkę dałaś się ponieść emocjom, zupełnie niepotrzebnie. Chyba odrobinę idealizujesz i naszą pracę i opiekunki w ogóle. Pozdrawiam Ania

Aniu1968,  smile  krótkie dopowiedzenie, specjalnie dla Ciebie, bo temat dla mnie skończony.
Nie poniosły mnie emocje, przeciwnie - próbuję spokojnie, wyraźnie wyjaśnić, co myślę. Wiem, że w Twojej firmie tak jest jak piszesz. W innej jest inaczej.
Ponieważ biorę pod uwagę wyjazd z Aterimą, sprawdziłam jak wygląda sprawa składek. Dlatego to co napisałam, zgadza się z informacjami, które otrzymałam a potem podałam tutaj, a które różnią się od tego, co twierdzi krista63. Przy tym wszystkim nie interesuje mnie powód, dla którego to robi, bo wyjaśnień może byc wiele, ale nie wnoszą one niczego do faktu płacenia składki takiej, czy innej.

Offline

 

#73 2015-02-24 22:50:31

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

urszula47 napisał:

Pflegen von Pflanzen und Tieren

Gartenarbeiten

Begleitung zum Friedhof   

To opiekunka czyli haushaltshilfe  moze wykonywac ,przyznajcie ze niemalo! www

Mnie pytano, czy ew. zgodzę się pracować w ogrodzie, pójść na cmentarz oraz opiekować się zwierzakiem w domu.
Pewnie nie wszystkie "dozwolone" czynności są zawsze obowiązkiem na każdej stelli.

Offline

 

#74 2015-02-24 23:03:13

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Agencje godne polecenia

arielka napisał:

ania1968 napisał:

Arielko można mieć umowę i nie mieć zlecenia na wyjazd. W mojej firmie tak jest, mam umowę zlecenie na czas nieograniczony,  wyjeżdżając zarabiam x€, będąc w Polsce też €, ale tylko tyle żeby mieć świadczenia medyczne czyli grosze. Inne firmy podpisują umowę tylko na konkretny wyjazd, jeszcze inne pewnie zupełnie inaczej. Mam doświadczenie tylko z jedną agencją i to wiem na pewno, na inne tematy się nie wypowiadam, a Ty chyba troszeczkę dałaś się ponieść emocjom, zupełnie niepotrzebnie. Chyba odrobinę idealizujesz i naszą pracę i opiekunki w ogóle. Pozdrawiam Ania

Aniu1968,  smile  krótkie dopowiedzenie, specjalnie dla Ciebie, bo temat dla mnie skończony.
Nie poniosły mnie emocje, przeciwnie - próbuję spokojnie, wyraźnie wyjaśnić, co myślę. Wiem, że w Twojej firmie tak jest jak piszesz. W innej jest inaczej.
Ponieważ biorę pod uwagę wyjazd z Aterimą, sprawdziłam jak wygląda sprawa składek. Dlatego to co napisałam, zgadza się z informacjami, które otrzymałam a potem podałam tutaj, a które różnią się od tego, co twierdzi krista63. Przy tym wszystkim nie interesuje mnie powód, dla którego to robi, bo wyjaśnień może byc wiele, ale nie wnoszą one niczego do faktu płacenia składki takiej, czy innej.

Dla mnie też temat skończony,  z tym że ja jak na razie nie myślę o wyjeździe z Aterimą. Pozdrawiam smile

Offline

 

#75 2015-02-24 23:33:11

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

smile

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-02-26 10:56:57)

Offline

 

#76 2015-02-25 09:19:29

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

haushaltshilfe to pomoc domowa a nie opiekunki !!!

urszula47 napisał:

Hauswirtschaftliche Aufgaben
Zu den Tätigkeiten im Haushalt gehören alle Aufgaben die im Haushalt anfallen u.a.:

Aufräumen und Reinigungsarbeiten in der Wohnung

Zubereit
ung von Mahlzeiten

Waschen und Bügeln der Kleidung

Pflegen von Pflanzen und Tieren

Einkaufen

Gartenarbeiten

und Verwaltungsarbeiten wie das Führen eines Haushaltsbuchs
Soziale Betreuung
Zu der sozialen Betreuung gehört die Übernahme von
Aufgaben wie:

Spazierengehen

Unterstützung bei Aktivitäten im häuslichen Umfeld, die dem Zweck der Kommunikation
und der Aufrechterhaltung sozialer Kontakte dienen, wie Ermöglichung von Besuchen
von Verwandten und Bekannten,

Vorlesen

Begleitung bei
Behördengängen oder Arztbesuchen

Begleitung zum Friedhof  Pflegerische Alltagshilfe
Im Rahmen der pflegerischen Alltagshilfe kann die Haushaltshilfe folgende Tätigkeiten übernehmen:
An-/Auskleiden

Aufsuchen und Verlassen des Betts

Körperpflege (Baden, Waschen, Duschen, Rasieren, Haut
Haar und Nagelpflege,
Mund und Zahnpflege, Kämmen)

Toilettengang     To opiekunka czyli haushaltshilfe  moze wykonywac ,przyznajcie ze niemalo! www

Offline

 

#77 2015-02-25 10:25:45

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Agencje godne polecenia

Barbara tym razem przeginasz,albo glupa palisz ?Napisane jest co pomoc domowa moze wykonywac i z pewnoscia to nie jest tylko sprzatanie i robienie zakupow !Inne rzeczy typowo medyczne/mierzenie cisnienia,podawanie tabletek,opatrunki/sa niedozwolone.Haushaltshilfe und Seniorenbetreuung to stanowisko ,ktore mamy jako polskie opiekunki 24/24

Offline

 

#78 2015-02-25 12:52:26

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Agencje godne polecenia

ja rżnę głupa? hahaha urszula napisała " to haushaltshile, czyli opiekunka może wykonywać ... " i ja rżnę głupa pisząc, że haushaltshilfe to pomoc domowa a nie opiekunka. weź sobie słowniczek do ręki. :-))))

Offline

 

#79 2015-02-25 13:19:07

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Agencje godne polecenia

barbara.b napisał:

ja rżnę głupa? hahaha urszula napisała " to haushaltshile, czyli opiekunka może wykonywać ... " i ja rżnę głupa pisząc, że haushaltshilfe to pomoc domowa a nie opiekunka. weź sobie słowniczek do ręki. :-))))

Sprostuje iz chodzilo mi o opiekunke polska pracujaca w domach prywatnych ,faktycznie nie powinnam  napisac tego slowa "opiekunka"ale pomoc domowa sory .Iza chyba tez nie skojarzyla ,ale temat znany tu nie od dzis smile

Offline

 

#80 2015-02-25 13:29:10

Basja
New member
Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 1

Re: Agencje godne polecenia

sarna napisał:

Witam.Czy moze jakaś opiekunka pracowała w SG-Consulting z Oławy.Proszę o komentarz.

Pracowałam w tej firmie od września do listopada. Konkretna firma.Jak mnie poinformowano, taka się okazała rzeczywistość. Pieniądze zgodnie z umową, w terminie. Podopieczny taki jak mówiono.Żadnych zastrzeżeń.

Offline

 

#81 2015-02-25 16:22:29

beatab71
New member
Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 1

Re: Agencje godne polecenia

Witam. Jestem tu nowa i zwracam sie do Was z prosba. czy wiecie cos na temat firmy SCG Agencja Pracy z Rybnika? pozdrawiam

Offline

 

#82 2015-02-26 19:51:35

abcx
New member
Zarejestrowany: 2015-02-15
Posty: 3

Re: Agencje godne polecenia

Basja napisał:

sarna napisał:

Witam.Czy moze jakaś opiekunka pracowała w SG-Consulting z Oławy.Proszę o komentarz.

Pracowałam w tej firmie od września do listopada. Konkretna firma.Jak mnie poinformowano, taka się okazała rzeczywistość. Pieniądze zgodnie z umową, w terminie. Podopieczny taki jak mówiono.Żadnych zastrzeżeń.

chyba nie wiesz co "mowisz"
www
konkretna firma ....hahaha

Offline

 

#83 2015-02-26 19:52:56

abcx
New member
Zarejestrowany: 2015-02-15
Posty: 3

Re: Agencje godne polecenia

Basja napisał:

sarna napisał:

Witam.Czy moze jakaś opiekunka pracowała w SG-Consulting z Oławy.Proszę o komentarz.

Pracowałam w tej firmie od września do listopada. Konkretna firma.Jak mnie poinformowano, taka się okazała rzeczywistość. Pieniądze zgodnie z umową, w terminie. Podopieczny taki jak mówiono.Żadnych zastrzeżeń.

chyba nie wiesz co "mowisz" ,...albo ...
www
konkretna firma ....hahaha

Offline

 

#84 2015-02-26 20:08:14

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

abcx napisał:

Basja napisał:

sarna napisał:

Witam.Czy moze jakaś opiekunka pracowała w SG-Consulting z Oławy.Proszę o komentarz.

Pracowałam w tej firmie od września do listopada. Konkretna firma.Jak mnie poinformowano, taka się okazała rzeczywistość. Pieniądze zgodnie z umową, w terminie. Podopieczny taki jak mówiono.Żadnych zastrzeżeń.

chyba nie wiesz co "mowisz"
www
konkretna firma ....hahaha

heheheh.... Basja dobrze wie co mówi  smile i dobrze wie dlaczego tak mówi,  tylko nie wie, że naiwnych już coraz mniej.... smile

Offline

 

#85 2015-02-27 00:00:17

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

amelia napisał:

heheheh.... Basja dobrze wie co mówi  smile i dobrze wie dlaczego tak mówi,  tylko nie wie, że naiwnych już coraz mniej.... smile

Wiesz, Amelio, nie rozumiem tych prymitywnych naganiaczy, jak byśmy byli w jakiś  podejrzanych dzielnicach w Stambule. Wszyscy widzą, że opinie są naciągane, a oni/one ciągle swoje. Może powinni nauczyć się pisać te pochwały, trochę się przyłożyć do tego?

Ale jest jeszcze jedna strona tego, nazwę rzecz po imieniu, procederu: ktoś taki, jak ja, niedoświadczony, mógłby dać się zwabić w pułapkę.
Więc uważam, że tego typu kłamliwe reklamy są paskudne, szkodliwe. Po prostu wredne!

Offline

 

#86 2015-02-27 05:32:27

mamba
New member
Zarejestrowany: 2015-02-27
Posty: 2

Re: Agencje godne polecenia

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

.........
Cos z glöwkä nie tak?.Szukaj dobrego psychoterapeuty?
To najwieksza mafia- oszustöw.

Offline

 

#87 2015-02-27 09:15:28

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

arielka napisał:

amelia napisał:

heheheh.... Basja dobrze wie co mówi  smile i dobrze wie dlaczego tak mówi,  tylko nie wie, że naiwnych już coraz mniej.... smile

Wiesz, Amelio, nie rozumiem tych prymitywnych naganiaczy, jak byśmy byli w jakiś  podejrzanych dzielnicach w Stambule. Wszyscy widzą, że opinie są naciągane, a oni/one ciągle swoje. Może powinni nauczyć się pisać te pochwały, trochę się przyłożyć do tego?

Ale jest jeszcze jedna strona tego, nazwę rzecz po imieniu, procederu: ktoś taki, jak ja, niedoświadczony, mógłby dać się zwabić w pułapkę.
Więc uważam, że tego typu kłamliwe reklamy są paskudne, szkodliwe. Po prostu wredne!

Masz rację.
Wiesz jak to się odbywa?
No więc osoby bezrobotne  i zdesperowane do każdej pracy, imają się, czego się da. Stąd biorą się naganiaczki.
Próbują się wykazać agitacją w różnych firmach, bo za to mają obiecane parę groszy. sad
Niestety nie znają dokładnie zasad funkcjonowania firmy, nie mają dostępu do umów, nawet na mają pojęcia o pracy opiekuna czy opiekunki.
Łapią kogo się da, jak diabeł dobrą duszę, dostarczają do biura i takim delikwentem zajmuje się już dalej pani X ( w ogromnej większości, szkolona w zakresie maskowania faktów, i łapie kandata/tkę/ w swoje szpony.
Jeśli się okazuje, że trafia na świadomą kandydatkę/ta/, który nie daję się zagonić w kozi róg i i namówić na pracę w ślepo, to daje odpowiedź wymijającą -"pocałuj się w d...ę". Odpowiedź ta jest nie wypowiedziana na głos. My słyszymy tylko, proszę czekać, oddzwonimy....   itd.......

A osoba bezrobotna, zdesperowana, nawet nie wie gdzie umieściła reklamę wątpliwej firmy, bo gdyby nie siała zamętu gdzie popadnie, tylko  umieściła w temacie "Inne firmy, oferujące pracę", albo w wątku założonym dla odpowiedniej firmy w którym to wątku znajdują się odpowiednie opinie. Osoba nawet nie ma pojęcia o necie , gdyż w razie takich "dosadnych" opinii usunęła by cały wątek.  lol

Nie miałybyśmy tyle roboty w odpisywaniu na "uprzejmości ".
Póki co, musimy być czujne/ni/ i sami odrzucać głupie oferty, co jest bardzo proste.
Dlaczego?
A no dlatego, że na tym forum nie spotkałam jeszcze porządnej firmy ( może jeszce nie wszystkie sprawdziłam albo nie mam szczęścia smile ).   Ot i cała filozofia (w ogromnym skrócie) funkcjonowania naszego biznesu.

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-02-27 21:28:06)

Offline

 

#88 2015-02-27 20:34:36

aria
New member
Zarejestrowany: 2015-02-27
Posty: 1

Re: Agencje godne polecenia

Wpisuje w agencje godne polecenia,bo nie wiem,gdzie to zapisać.Związałam sie z agencją opieka i zaufanie,gdzie opiekunka nie ma żadnych praw,jest traktowana ,ak popychadło przez koordynatora -nomen omen- gawenda,nie sprawdzają miejsca,gdzie podpisują umowę,a klienci traktują opiekunkę jak potencjalną złodziejkę. opieka i zaufanie miesci sie w Łodzi i Warszawie,kobiety zanim podpiszecie umowę,to ją szczegółowo przeczytajcie !!!

Offline

 

#89 2015-02-27 20:44:21

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Agencje godne polecenia

aria napisał:

Wpisuje w agencje godne polecenia,bo nie wiem,gdzie to zapisać.Związałam sie z agencją opieka i zaufanie,gdzie opiekunka nie ma żadnych praw,jest traktowana ,ak popychadło przez koordynatora -nomen omen- gawenda,nie sprawdzają miejsca,gdzie podpisują umowę,a klienci traktują opiekunkę jak potencjalną złodziejkę. opieka i zaufanie miesci sie w Łodzi i Warszawie,kobiety zanim podpiszecie umowę,to ją szczegółowo przeczytajcie !!!

Pelno tego dziadowstwa niestety,w/w agencja ma wiecej filii www

Offline

 

#90 2015-02-27 21:36:26

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

aria napisał:

Wpisuje w agencje godne polecenia,bo nie wiem,gdzie to zapisać.Związałam sie z agencją opieka i zaufanie,gdzie opiekunka nie ma żadnych praw,jest traktowana ,ak popychadło przez koordynatora -nomen omen- gawenda,nie sprawdzają miejsca,gdzie podpisują umowę,a klienci traktują opiekunkę jak potencjalną złodziejkę. opieka i zaufanie miesci sie w Łodzi i Warszawie,kobiety zanim podpiszecie umowę,to ją szczegółowo przeczytajcie !!!

Tworzą się te dziadowskie firmy , gdyż ciągle znajdują się naiwni ludzie na których żerują jak stonka na ziemniakach!

A ja jestem ciekawa, dlaczego nie przeczytałaś wcześniej umowy? Nie znałaś naszego forum wcześniej? Tutaj trąbimy już od kilku lat o tym.

Offline

 

#91 2015-02-28 00:44:54

gosia1610
New member
Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 2

Re: Agencje godne polecenia

Witam a ja mam tutaj taki link może komuś się przyda firmy OPIEKA
i ich opinie    pozdrawiam:)   www

Offline

 

#92 2015-02-28 17:03:57

Jola_K
New member
Zarejestrowany: 2015-02-28
Posty: 1

Re: Agencje godne polecenia

Witam. Polecam firmę z Warszawy z ktora wspolpracuje od ponad roku. Firma jest solidna, szybko i bezstresowo wyjechalam do pracy, rodzina w porzadku, na wynagrodzenie tez nie moge narzekac, wszystko jest karta EKUZ i ubezpieczenie. Naprawde polecam smile

Offline

 

#93 2015-02-28 17:54:19

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

Jola_K napisał:

Witam. Polecam firmę z Warszawy z ktora wspolpracuje od ponad roku. Firma jest solidna, szybko i bezstresowo wyjechalam do pracy, rodzina w porzadku, na wynagrodzenie tez nie moge narzekac, wszystko jest karta EKUZ i ubezpieczenie. Naprawde polecam smile

Bezstresowe życie nie istnieje. A zmiana pracy, warunków życia, odpowiedzialność za drugiego człowieka i zetknięcie z nieco inna kulturą  musi  wywołać stres. Jeśli nie wywoła, to wypada pogadać z psychologiem.

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-02-28 17:54:41)

Offline

 

#94 2015-02-28 19:29:25

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Agencje godne polecenia

Jola_K napisał:

Witam. Polecam firmę z Warszawy z ktora wspolpracuje od ponad roku. Firma jest solidna, szybko i bezstresowo wyjechalam do pracy, rodzina w porzadku, na wynagrodzenie tez nie moge narzekac, wszystko jest karta EKUZ i ubezpieczenie. Naprawde polecam smile

A jakąż to droga koleżanko smile firme polecasz   zez stolycy big_smile bo w ferworze uniesien nad nia nazwe zapomnialas podac ? Jak naprawde to jestes w pracy  czy po pracy?smile

Offline

 

#95 2015-03-01 08:37:15

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Agencje godne polecenia

arielka napisał:

Jola_K napisał:

Witam. Polecam firmę z Warszawy z ktora wspolpracuje od ponad roku. Firma jest solidna, szybko i bezstresowo wyjechalam do pracy, rodzina w porzadku, na wynagrodzenie tez nie moge narzekac, wszystko jest karta EKUZ i ubezpieczenie. Naprawde polecam smile

Bezstresowe życie nie istnieje. A zmiana pracy, warunków życia, odpowiedzialność za drugiego człowieka i zetknięcie z nieco inna kulturą  musi  wywołać stres. Jeśli nie wywoła, to wypada pogadać z psychologiem.

To fakt, nie istnieje! Dodatkowo w tej pracy nawiązanie zdrowych, przyjaznych relacji z osobą starszą z innego kraju, akceptacja naszej osoby, która nagle "wtargnęła" do Jej życia, zamieszkała z nią pod Jej dachem wymaga stworzenia przez Opiekunkę-Cudzoziemkę dobrego, bezpiecznego klimatu w obcym domu sad.

Offline

 

#96 2015-03-01 17:27:37

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Agencje godne polecenia

A ja sobie tak myślę tymi moimi biednymi zmysłami, że my Polacy to nie przeżywamy ani stresów ani kryzysów ekonomicznych
Dlaczego?
Bo u nas w POlsce to norma życia.
Dla nas brak stresu i stabilizacja to to jakieś wynaturzenie i nieprawidłowość.
Dopiero w takiej sytuacji można zwariować w wpaśc w depresję.
Wyobrażacie sobie bez nerwów, ciągle zadowoleni, uśmiechnięci , nienarzekający i ciągle z pelnym portfelem.
Co za nuda. I wtedy upodobnilibyśmy się do Niemców np. Brrrr....
Więc Arielko dziewcze dobrze napisało.
P.S.
Opowiedz mi o sobie, a powiem Ci kim jesteś.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-03-01 17:31:13)

Offline

 

#97 2015-03-02 16:35:47

OPIEKUN-PIOTR-66
New member
Zarejestrowany: 2012-02-27
Posty: 4

Re: Agencje godne polecenia

Witam wszystkich - Panie i Panowie ,  Uprzejmie proszę o informacje  z kim ? - z jaką agencją ? - z którą firmą ?   Bardzo proszę  o konkretne - rzeczowe  - sprawdzone informacje...   Czy jest tu ktoś ...? Czy mi odpowie i pomoże...? Uwaga Szukam  DOBREJ - SPRAWDZONEJ - "FIRMY"  ( z góry dziękuje za informacje - pozdrawiam... )

Offline

 

#98 2015-03-02 18:51:07

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

..?eto napisał:

A ja sobie tak myślę tymi moimi biednymi zmysłami, że my Polacy to nie przeżywamy ani stresów ani kryzysów ekonomicznych
Dlaczego?
Bo u nas w POlsce to norma życia.

P.S.
Opowiedz mi o sobie, a powiem Ci kim jesteś.

No więc mówię Ci coś o sobie smile  Nie uważam, że my, Polacy, nie odczuwamy stresu. Przeciwnie. My żyjemy w ciągłym stresie: gonimy bogatsze od nas społeczności, mamy coraz większe apetyty na dobrobyt i poczucie niedocenienia przez świat... To wszystko zderza  się z magicznym myśleniem: stoliczku nakryj się! I tak będzie, dopóki będzie trwała wiara w to, że można dorobić się (trwale)  w ciągu życia jednego pokolenia...

Coś Ci to mówi o mnie?

Offline

 

#99 2015-03-02 20:20:33

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Agencje godne polecenia

OPIEKUN-PIOTR-66 napisał:

Witam wszystkich - Panie i Panowie ,  Uprzejmie proszę o informacje  z kim ? - z jaką agencją ? - z którą firmą ?   Bardzo proszę  o konkretne - rzeczowe  - sprawdzone informacje...   Czy jest tu ktoś ...? Czy mi odpowie i pomoże...? Uwaga Szukam  DOBREJ - SPRAWDZONEJ - "FIRMY"  ( z góry dziękuje za informacje - pozdrawiam... )

Myślę, że nikt ci nie odpowie z Kim... z jaką agencja. Nie jest to złośliwość. Nie chcę reklamować żądnej agencji, każda ma swoje plusy i minusy.. To co podoba się mi, nie spodoba się moim koleżankom po fachu....itd. Jedyna rada, to wybieraj bardziej znane i w miarę duże...nie jednoosobowe (firmy krzak) raczej unikaj..Promedici 24 ze względu na niskie żenujące płace

Offline

 

#100 2015-03-02 23:44:23

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Agencje godne polecenia

Arielko!
Zadałaś mi pytanie.
Odpowiadam, że tak mówi mi to coś ..., a mianowicie to, że czasami
mamy zbieżne poglądy.
Ale......nie zawsze.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-03-02 23:47:18)

Offline

 

#101 2015-03-03 11:30:48

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Agencje godne polecenia

..?eto napisał:

Arielko!
Zadałaś mi pytanie.
Odpowiadam, że tak mówi mi to coś ..., a mianowicie to, że czasami
mamy zbieżne poglądy.
Ale......nie zawsze.
Pozdrawiam.

To dobrze, że czasami różnią się nasze poglądy wink
Dobrze, że różnią się... A jeszcze lepiej, że jedynie  czasami big_smile

Ale co to mówi o mnie?

Miłego dnia smile

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-03-03 11:32:39)

Offline

 

#102 2015-06-10 16:18:15

Anja101
New member
Zarejestrowany: 2015-06-10
Posty: 2

Re: Agencje godne polecenia

Arekjerzy napisał:

Pracowalem w promedice24. Pracowalem i wszystko jasne

Witam Panie, jestem  od godziny na forum. Pracuję jako opiekunka w Niemczech , krócej na pewno niż wiekszość pań .

Bardzo dziwią mnie opinie o firmach. Chyba nie wybrały  panie dobrze. Może oferta przerosła możliwości?

Po lekturze postów mam wrażenie i zamęt w głowie , że wszystkie firmy to oszuści, naciągacze, zdzieraja kasę.
Jednak jeździcie i to wielokrotnie czyli nie jest tak żle. A jeśli jest tak żle -to dlaczego jeździcie ?
Oczywiście zawsze będzie za mało kasy ,gdy wiemy , że pośrednik na nas zarabia . Ale jest to duuużo więcej niż nędza jaką zgotowało nam państwo .I zawsze można pracować w kasie w markecie .Wolny wybór.
Mnie nikt nie zmuszał do wyjazdu ,  zmusiła mnie sytuacja finansowa, /szczęśliwie nie czytałam wątków na tym forum -bo siedziałabym teraz na zasiłku w Pl albo w Tesco/.
Wybierałam na miarę swoich możliwości psychicznych i fizycznych , propozycji miałam kilka . Kasa to nie wszystko .
Wartością dla mnie było głownie poczucie bezpieczeństwa związane z firmą z wypłacalnością ,organizacją wyjazdu i szybkością wyjazdu. Wiedziałam, po co jadę , że do pracy a nie na wczasy.
Wyjechałam z Promedica 24.
Tak ,tak z tą firma na której nie zostawiacie suchej nitki. Wybrałam ofertę która odpowiadała moim możliwością  i nic mnie nie zaskoczyło.
Nie bedę za dużo o Promedica 24 pisała bo i tak nie przedrę się przez stos NIE.
Teraz pracuję z nimi , pewnie kiedyś zmienię.
Ale śmiało na bazie mojego doświadczenia -polecam Promedica24, co nie oznacza , że narzucam wybór.
Pozdrawiam serdecznie  szczególnie Panie ktore szykują się do pierwszego wyjazdu , wybierajcie oferty ! i nie decydujcie się ...że "jakoś to będzie "

Offline

 

#103 2015-06-10 17:42:13

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

Anja101 napisał:

Arekjerzy napisał:

Pracowalem w promedice24. Pracowalem i wszystko jasne

Witam Panie, jestem  od godziny na forum. Pracuję jako opiekunka w Niemczech , krócej na pewno niż wiekszość pań .

Bardzo dziwią mnie opinie o firmach. Chyba nie wybrały  panie dobrze. Może oferta przerosła możliwości?

Po lekturze postów mam wrażenie i zamęt w głowie , że wszystkie firmy to oszuści, naciągacze, zdzieraja kasę.
Jednak jeździcie i to wielokrotnie czyli nie jest tak żle. A jeśli jest tak żle -to dlaczego jeździcie ?
Oczywiście zawsze będzie za mało kasy ,gdy wiemy , że pośrednik na nas zarabia . Ale jest to duuużo więcej niż nędza jaką zgotowało nam państwo .I zawsze można pracować w kasie w markecie .Wolny wybór.
Mnie nikt nie zmuszał do wyjazdu ,  zmusiła mnie sytuacja finansowa, /szczęśliwie nie czytałam wątków na tym forum -bo siedziałabym teraz na zasiłku w Pl albo w Tesco/.
Wybierałam na miarę swoich możliwości psychicznych i fizycznych , propozycji miałam kilka . Kasa to nie wszystko .
Wartością dla mnie było głownie poczucie bezpieczeństwa związane z firmą z wypłacalnością ,organizacją wyjazdu i szybkością wyjazdu. Wiedziałam, po co jadę , że do pracy a nie na wczasy.
Wyjechałam z Promedica 24.
Tak ,tak z tą firma na której nie zostawiacie suchej nitki. Wybrałam ofertę która odpowiadała moim możliwością  i nic mnie nie zaskoczyło.
Nie bedę za dużo o Promedica 24 pisała bo i tak nie przedrę się przez stos NIE.
Teraz pracuję z nimi , pewnie kiedyś zmienię.
Ale śmiało na bazie mojego doświadczenia -polecam Promedica24, co nie oznacza , że narzucam wybór.
Pozdrawiam serdecznie  szczególnie Panie ktore szykują się do pierwszego wyjazdu , wybierajcie oferty ! i nie decydujcie się ...że "jakoś to będzie "

Następna nawiedzona    lol

Offline

 

#104 2015-06-10 19:32:27

Anja101
New member
Zarejestrowany: 2015-06-10
Posty: 2

Re: Agencje godne polecenia

amelia napisał:

Anja101 napisał:

Arekjerzy napisał:

Pracowalem w promedice24. Pracowalem i wszystko jasne

Witam Panie, jestem  od godziny na forum. Pracuję jako opiekunka w Niemczech , krócej na pewno niż wiekszość pań .

Bardzo dziwią mnie opinie o firmach. Chyba nie wybrały  panie dobrze. Może oferta przerosła możliwości?

Po lekturze postów mam wrażenie i zamęt w głowie , że wszystkie firmy to oszuści, naciągacze, zdzieraja kasę.
Jednak jeździcie i to wielokrotnie czyli nie jest tak żle. A jeśli jest tak żle -to dlaczego jeździcie ?
Oczywiście zawsze będzie za mało kasy ,gdy wiemy , że pośrednik na nas zarabia . Ale jest to duuużo więcej niż nędza jaką zgotowało nam państwo .I zawsze można pracować w kasie w markecie .Wolny wybór.
Mnie nikt nie zmuszał do wyjazdu ,  zmusiła mnie sytuacja finansowa, /szczęśliwie nie czytałam wątków na tym forum -bo siedziałabym teraz na zasiłku w Pl albo w Tesco/.
Wybierałam na miarę swoich możliwości psychicznych i fizycznych , propozycji miałam kilka . Kasa to nie wszystko .
Wartością dla mnie było głownie poczucie bezpieczeństwa związane z firmą z wypłacalnością ,organizacją wyjazdu i szybkością wyjazdu. Wiedziałam, po co jadę , że do pracy a nie na wczasy.
Wyjechałam z Promedica 24.
Tak ,tak z tą firma na której nie zostawiacie suchej nitki. Wybrałam ofertę która odpowiadała moim możliwością  i nic mnie nie zaskoczyło.
Nie bedę za dużo o Promedica 24 pisała bo i tak nie przedrę się przez stos NIE.
Teraz pracuję z nimi , pewnie kiedyś zmienię.
Ale śmiało na bazie mojego doświadczenia -polecam Promedica24, co nie oznacza , że narzucam wybór.
Pozdrawiam serdecznie  szczególnie Panie ktore szykują się do pierwszego wyjazdu , wybierajcie oferty ! i nie decydujcie się ...że "jakoś to będzie "

Następna nawiedzona    lol

Witam Pani Amelio.
Długo czytałam wpisy na tym forum i nie dziwię się , że to właśnie Pani -prawie natychmiast-odpowiedziała.
Widzę  że jest tu Pani bardzo aktywna .Właściwie to nie ma tematu , którego by Pani nie podjęła i postu którego by Pani nie skrytykowała. Może zamiast niegrzecznej odpowiedzi napisze Pani coś ze swojego doświadczenia , udzieli  wskazówek młodszym koleżankom ?
Czy może Pani rolą jest pisać żle ?
Jak  się tu nazywa  kogoś, gdy  napisze dobrze o jakiejś firmie? -naganiacz, a może Pani jest -odganiacz ?
Bo jeśli nie jest tak - to czemu służą Pani posty ? Ma Pani  jakąś propozycje ? Czy tylko przyjemność z pobytu na tym forum?
Skąd Pani ma tyle czasu na Internet ? Zazdroszczę.
Nie mniej pozdrawiam - nawiedzoną  smile))

Offline

 

#105 2015-06-10 19:42:47

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

Anja101 napisał:

amelia napisał:

Anja101 napisał:

Witam Panie, jestem  od godziny na forum. Pracuję jako opiekunka w Niemczech , krócej na pewno niż wiekszość pań .

Bardzo dziwią mnie opinie o firmach. Chyba nie wybrały  panie dobrze. Może oferta przerosła możliwości?

Po lekturze postów mam wrażenie i zamęt w głowie , że wszystkie firmy to oszuści, naciągacze, zdzieraja kasę.
Jednak jeździcie i to wielokrotnie czyli nie jest tak żle. A jeśli jest tak żle -to dlaczego jeździcie ?
Oczywiście zawsze będzie za mało kasy ,gdy wiemy , że pośrednik na nas zarabia . Ale jest to duuużo więcej niż nędza jaką zgotowało nam państwo .I zawsze można pracować w kasie w markecie .Wolny wybór.
Mnie nikt nie zmuszał do wyjazdu ,  zmusiła mnie sytuacja finansowa, /szczęśliwie nie czytałam wątków na tym forum -bo siedziałabym teraz na zasiłku w Pl albo w Tesco/.
Wybierałam na miarę swoich możliwości psychicznych i fizycznych , propozycji miałam kilka . Kasa to nie wszystko .
Wartością dla mnie było głownie poczucie bezpieczeństwa związane z firmą z wypłacalnością ,organizacją wyjazdu i szybkością wyjazdu. Wiedziałam, po co jadę , że do pracy a nie na wczasy.
Wyjechałam z Promedica 24.
Tak ,tak z tą firma na której nie zostawiacie suchej nitki. Wybrałam ofertę która odpowiadała moim możliwością  i nic mnie nie zaskoczyło.
Nie bedę za dużo o Promedica 24 pisała bo i tak nie przedrę się przez stos NIE.
Teraz pracuję z nimi , pewnie kiedyś zmienię.
Ale śmiało na bazie mojego doświadczenia -polecam Promedica24, co nie oznacza , że narzucam wybór.
Pozdrawiam serdecznie  szczególnie Panie ktore szykują się do pierwszego wyjazdu , wybierajcie oferty ! i nie decydujcie się ...że "jakoś to będzie "

Następna nawiedzona    lol

Witam Pani Amelio.
Długo czytałam wpisy na tym forum i nie dziwię się , że to właśnie Pani -prawie natychmiast-odpowiedziała.
Widzę  że jest tu Pani bardzo aktywna .Właściwie to nie ma tematu , którego by Pani nie podjęła i postu którego by Pani nie skrytykowała. Może zamiast niegrzecznej odpowiedzi napisze Pani coś ze swojego doświadczenia , udzieli  wskazówek młodszym koleżankom ?
Czy może Pani rolą jest pisać żle ?
Jak  się tu nazywa  kogoś, gdy  napisze dobrze o jakiejś firmie? -naganiacz, a może Pani jest -odganiacz ?
Bo jeśli nie jest tak - to czemu służą Pani posty ? Ma Pani  jakąś propozycje ? Czy tylko przyjemność z pobytu na tym forum?
Skąd Pani ma tyle czasu na Internet ? Zazdroszczę.
Nie mniej pozdrawiam - nawiedzoną  smile))

Piszesz bzdury i nie mam ochoty na nie odpowiadać . Tutaj jest forum dla koleżanek i kolegów opiekunek i opiekunów. Jesli chcesz moich porad to poczytaj moje posty. Przyjemnej lektury w przerwach śniadaniowych za biurkiem. lol

A gdybyś dowiedziała się ile zarabiam , mając tyle czasu, to by Cię zazdrość żarła.....
lol


A wiesz jaką wielką sztuką jest pracować ale się nie zapracować na śmierć i  zarobić  przy tym "kupe szmalu"? 
Zapewne w Twojej firmie nie masz co liczyć na taką "robotę", co najwyżej robótkę..... smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-06-10 22:39:12)

Offline

 

#106 2015-06-10 21:50:45

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Agencje godne polecenia

Ale wredota z Ciebie, na anoreksję kobieta zapadnie smile

Może ja też poczytam, zamiast kolacji big_smile

Offline

 

#107 2015-06-10 22:34:58

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

ava napisał:

Ale wredota z Ciebie, na anoreksję kobieta zapadnie smile

Może ja też poczytam, zamiast kolacji big_smile

A Ty też dobra jesteś  big_smile  "siekiera" smile
pzdr

Offline

 

#108 2015-06-10 22:37:26

nowa1963
Member
Zarejestrowany: 2015-04-25
Posty: 133

Re: Agencje godne polecenia

witam, sorry, ze pisze akurat w tym wątku, ale "wzielam" pierwszy z brzegu, nie jest to zadne polecenie firmy, prosze sie nie sugerowac tematem wątku, mam pytanie, czy pracuje ktos w firmie RehaMed z Dzierzoniowa, maja agencje tez w Bremerhaven lub w Bremen, na telefon podany na stronie internetowej nikt nie odpowiada, jesli jest taka osoba to prosze o odpowiedz, z gory dziekuje.

Offline

 

#109 2015-06-10 22:44:56

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

nowa1963 napisał:

witam, sorry, ze pisze akurat w tym wątku, ale "wzielam" pierwszy z brzegu, nie jest to zadne polecenie firmy, prosze sie nie sugerowac tematem wątku, mam pytanie, czy pracuje ktos w firmie RehaMed z Dzierzoniowa, maja agencje tez w Bremerhaven lub w Bremen, na telefon podany na stronie internetowej nikt nie odpowiada, jesli jest taka osoba to prosze o odpowiedz, z gory dziekuje.

Mają kilka filii w całej Polsce.  Może spróbuj do którejś z nich zadzwonić.  Ale jak firma nie odbiera telefonów ani nie oddzwania to uważaj. (dla mnie o taka "polituj się Boże").
Osobiście nie znam.

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-06-10 22:45:30)

Offline

 

#110 2015-06-10 22:52:09

nowa1963
Member
Zarejestrowany: 2015-04-25
Posty: 133

Re: Agencje godne polecenia

amelia, dzieki za odzew, chodzi mi głównie o tę agencję w Bremen lub Bremerhaven, nie wiem dokladnie, nie chodzi mi o zatrudnienie u nich, bo mam prace z innej firmy, chce sie skontaktowac z pewna osoba, ktora jest zatrudniona w tej firmie, dlatego szukam pomocy tutaj, moze sie ktos odezwie.

Offline

 

#111 2015-06-10 23:00:00

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Agencje godne polecenia

nowa1963 napisał:

amelia, dzieki za odzew, chodzi mi głównie o tę agencję w Bremen lub Bremerhaven, nie wiem dokladnie, nie chodzi mi o zatrudnienie u nich, bo mam prace z innej firmy, chce sie skontaktowac z pewna osoba, ktora jest zatrudniona w tej firmie, dlatego szukam pomocy tutaj, moze sie ktos odezwie.

Gdzie jesteś? W Polsce czy w Niemczech? Jak w Polsce , to może Ci zadzwonię ( podałabyś mi tylko nr tel.) . Ja jestem w de.

Offline

 

#112 2015-06-10 23:09:43

nowa1963
Member
Zarejestrowany: 2015-04-25
Posty: 133

Re: Agencje godne polecenia

dzieki amelio, tez jestem w de, za tydzien jade do PL, nie mam problemu z dzwonieniem, bede probowac do skutku, myslalam tylko, ze moze tu "złapię" kogos, kto jest zatrudniony w tej firmie i nawet w okolicach Bremen, dziwna sprawa z tym kontaktem do tej osoby, nie potrafie tego wytlumaczyc, podejrzewam, ze cos sie stalo, moze ktos jutro sie odezwie, poki co ide spac, dobrej nocki wszystkim.

Offline

 

#113 2015-06-12 11:00:22

Tadek90
Member
Zarejestrowany: 2015-01-20
Posty: 23

Re: Agencje godne polecenia

Przez długi czas szukałem takiej agencji. Nie ma ich chyba za wiele. Jestem z Gdańska i tutaj z tego co widzę jest tylko www Co o niej sądzicie ? Ktoś może słyszał i zechce się podzielić swoim doświadczeniem smile Czekam na szybką odpowiedź bo bardzo mi na tym zależy.

Offline

 

#114 2015-06-12 11:10:10

nowa1963
Member
Zarejestrowany: 2015-04-25
Posty: 133

Re: Agencje godne polecenia

witaj Tadek90, jesli szukasz Agencji w Gdansku, to jest jeszcze ADLE, miesci sie na Dmowskiego bodajże, dokladnie nie pamietam, sprawdz w internecie, sadze ze w samym Gdansku znajdziesz wiecej firm tego typu, a w calym Trojmiescie z pewnoscia jest jeszcze wiecej, jak chocby Seniowita w Gdyni.

Offline

 

#115 2016-02-22 15:41:02

OPIEKUNKA_DE
New member
Zarejestrowany: 2016-02-22
Posty: 2

Re: Agencje godne polecenia

Ja jeżdżę z Reha-med24 od 2 lat i jestem zadowolona. Pieniądze sa na czas i kontrakty też sa ok. Raz mi sie zdarzył ciężki przypadek, ale w większości bylo spoko.

Offline

 

#116 2016-02-22 16:00:26

klija
Member
Zarejestrowany: 2014-12-16
Posty: 43

Re: Agencje godne polecenia

Hehhh - rozumiem, że wzięłaś sobie urlop bezpłatny w Cerfurze, bo już Ci się nie chciało pracować za 1300 ... A swoją drogą to czy robiłaś sobie kiedykolwiek test na inteligencję??? Nie odpowiadaj - domyślam się jakie masz IQ sad ...





OPIEKUNKA_DE napisał:

Ja jeżdżę z Reha-med24 od 2 lat i jestem zadowolona. Pieniądze sa na czas i kontrakty też sa ok. Raz mi sie zdarzył ciężki przypadek, ale w większości bylo spoko.

Offline

 

#117 2016-02-24 09:19:54

Oluchna
Member
Zarejestrowany: 2015-12-14
Posty: 58

Re: Agencje godne polecenia

Zauważyłam że opiekunki które zarabiają dużo w promedice polecają tą firmę, a te które mają najnizsze płace na nich narzekają. Widocznie polityka firmy - o dobra opiekunkę dbać , a słabsze - cóż - zatrudni się na ich miejsce nową.

Offline

 

#118 2016-03-09 18:55:08

Magda1189
New member
Zarejestrowany: 2016-03-09
Posty: 1

Re: Agencje godne polecenia

Polecam Agencję Proffessional Care24. Składki ZUS odprowadzają od średniej krajowej. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z koordynatorką Panią Sabiną, która przekazuje prawdziwe informacje na temat rodziny do której wyjeżdżam i reaguje natychmiast, gdy pojawiają się problemy. Wynagrodzenie również bardzo przyjemne smile W porównaniu z tym, co oferują inne agencje.

Offline

 

#119 2016-03-09 23:08:37

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Agencje godne polecenia

Magda1189 napisał:

Polecam Agencję Proffessional Care24. Składki ZUS odprowadzają od średniej krajowej. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z koordynatorką Panią Sabiną, która przekazuje prawdziwe informacje na temat rodziny do której wyjeżdżam i reaguje natychmiast, gdy pojawiają się problemy. Wynagrodzenie również bardzo przyjemne smile W porównaniu z tym, co oferują inne agencje.

No tak..........naprawde myslisz, ze tu myslacy inaczej big_smile pracują?

Offline

 

#120 2016-03-10 06:27:44

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Agencje godne polecenia

Co to oznacza "wynagrodzenie przyjemne"?????

Offline

 

#121 2016-03-10 10:59:54

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Agencje godne polecenia

Może przyjemne dla agencji?

Offline

 

#122 2016-03-10 15:28:10

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Agencje godne polecenia

copyfield napisał:

Co to oznacza "wynagrodzenie przyjemne"?????

Mysle ze tak mniej wiecej jakies 900e no i oczywiscie zapewniaja ' darmowe zakwaterowanie i wyzywienie"big_smile.W porywach milosci i z przyjemnascia jeszcze zawioza do pracy (oczwiscie na tym zarabiajac sic.)smile

   Ps.A gdzie dzis jest ta zadowolona Pani opiekunk? Miłego weekendu tydzien dobiegl konca.smile

Offline

 

#123 2016-03-10 17:34:28

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Agencje godne polecenia

ahha napisał:

Ps.A gdzie dzis jest ta zadowolona Pani opiekunk? Miłego weekendu tydzien dobiegl konca.smile

Ja mam zawsze miły - spacer wokół pól, cmentarz, pastwisko ale krów jeszcze nie ma - całość 40min. 6 wylatuje do PL bo muszę umówić się na zabieg

Ostatnio edytowany przez copyfield (2016-03-10 17:35:09)

Offline

 

#124 2016-03-19 18:02:47

opiekunka23.93
New member
Zarejestrowany: 2016-03-19
Posty: 2

Re: Agencje godne polecenia

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Zdecydowanie nie polecam Promedica24. Jedno wielkie oszustwo!!!

Offline

 

#125 2016-03-29 10:28:48

Madzia25
New member
Zarejestrowany: 2016-03-25
Posty: 5

Re: Agencje godne polecenia

Kasssia napisał:

Drogie Panie, proponuję zamieszczać tutaj informacje o tych agencjach, z których usług jesteśmy zadowolone. Czasem ktoś szuka nie pod kątem konkretnej agencji, ale ogólnie chce znaleźć fajne miejsce, z którym można wyjechać bez obaw. Może niektórym to pomoże. Ja osobiście mogę polecić ProCare24. Wyjechałam z nimi i nie żałuję. Wszystko legajnie, przejrzyście, solidnie. Wiedziałam w jakim stanie będzie podopieczny, którym będę się zajmowała więc nic mnie nie zaskczyło

Kasssia powiesz coś więcej o Procare24? Zastanawiam się czy z nimi nie wyjechać za jakiś czas, no ale to będzie mój pierwszy taki wyjazd, więc mam sporo obaw ;/ Jak to jest z rezygnacją? Np. po tygodniu stwierdzę, że kompletnie sobie nie radzę z daną osobą, mogę wtedy poprosić o zmianę, ale bez wracania do kraju?
Jak to jest z prawkiem? bardzo na to zwracają uwagę, czy to jednak bardziej taki dodatek?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!!!! big_smile

Offline

 

#126 2016-03-29 12:16:42

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Agencje godne polecenia

www  aplikuj do kilku minimum 5 ciu.Wybieraj umowy z zaznaczonym okresem wypowiedzenia ,najlepiej 14 dniowym,tyle w piekle wytrzymac sie da smile jakby bylo zle to dzwon tu www  Zawsze mozesz zrezygnowac gdy opis pacjenta w tzw Fragebogen(agencja ma dac na pismie) sie nie zgadza.Prawo jazdy z pewnoscia mile widziane ,ale zadaj umowy na uzyczenie pojazdu .Widzisz czasem nikogo nie interesuje ze bralas udzial w wypadku ,wiec zadaj tego na wstepie albo nie wsiadaj za kierownice.

Offline

 

#127 2016-03-29 16:16:00

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Agencje godne polecenia

www  dziewczyny uswiadamiajcie nowicjiszki ,kurcze co Wam jest?

Offline

 

#128 2016-04-20 10:08:30

fizjoopiekun
New member
Zarejestrowany: 2016-04-20
Posty: 8

Re: Agencje godne polecenia

Ja tafiłme do nowej firmy po dwoch niewypałach w PROMEDICE I ATERIMIE

Pracuje w SeniorVIp

polecam jestem od marca do dnia dzisiejszego na Stelli i jest super smile

polecam zapoznajcie się, bo jest warto.

W skrócie firma młoda, dużo podopiecznych jeszcze mało opiekunek smile

Offline

 

#129 2016-04-20 10:09:55

fizjoopiekun
New member
Zarejestrowany: 2016-04-20
Posty: 8

Re: Agencje godne polecenia

copyfield napisał:

Co to oznacza "wynagrodzenie przyjemne"?????

w moim wypadku jest to 1400 w firmie SeniorVip

Offline

 

#130 2016-04-20 11:22:51

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Agencje godne polecenia

Jestes na szteli dopiero od marca a mamy kwiecień.
Ja bym rzekła że za krótko by coś powiedzieć o firmie.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

odrzucenie oferty zaproponowanej przez agencje - Witam :)) jakoś ostatnio nie mam szczęścia co do zleceń oferowanych przez agencje. Proponują mi podopiecznych z chorobami, z którymi nie miałam styczności...

Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje? - Powiedzcie mi jeszcze proszę, jakie sa ogólne wymagania agencji przy przyjmowaniu do pracy opiekunki osób starszych? Słyszałam, że czasami o tym czy pojedzie się do pracy czy nie decyduje np...

Ciezko jest znalesc agencje,ktora wysyla na 4-6tyg i 2tyg wDomu? - Wiem,ze sa takie oferty czasami,zwlaszcza w okresie swiatecznym.Ale ja chcialabym tak na stale,system 4/6tyg Niemcy, i 2 tygodnie w domu...

Juz nie narzekajcie tak na te agencje, prosze - Witam serdecznie Panie i Panow! Jako nowa uzytkowniczka od kilku dni czytam posty na tym forum. Zauwazylam ze bardzo czesto pracujecie na czarno, a ja osobiscie bardzo tego nie lubie...

Agencje - Agencje Jutro kolejny mój wyjazd do pracy. Kolejna niewiadoma bo nie wiem co zastanę na miejscu.Nie liczę już na prawdomówność Agencji...

Stopka forum