img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Powiedzcie mi jeszcze proszę, jakie sa ogólne wymagania agencji przy przyjmowaniu do pracy opiekunki osób starszych? Słyszałam, że czasami o tym czy pojedzie się do pracy czy nie decyduje np...

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-09-06 16:56:23

Viola
New member
Zarejestrowany: 2012-09-04
Posty: 7

Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Powiedzcie mi jeszcze proszę, jakie sa ogólne wymagania agencji przy przyjmowaniu do pracy opiekunki osób starszych? Słyszałam, że czasami o tym czy pojedzie się do pracy czy nie decyduje np. to że pali się papierosy. Gdzieniegdzie podobno takie panie sa skreslane, bo podopieczni nie chcą palaczki. Ta sama sprawa z prawem jazdy- czy jest to teraz rzecz niezbędna, żeby wyjechać na opiekę? Bo przecież z każdej sytuacji można znaleść jakkieś wyjście-palić na zewnątrz lub jesli chodzi o auto-dojeżdzać do lekarza, czy na zakupy autobusem.Czy te wymagania agencji są rzeczywiście tak wygórowane?

Offline

 

#2 2012-09-06 18:24:39

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Viola,niestety nie masz racji.Palenie zostawia zapach na ubraniu i skórze i to właśnie jest nie do zniesienia,albo inaczej mówiąc-śmierdzi i dlatego nie da nic wychodzenie na zewnątrz.A bez prawa jazdy-to nie dyskutuję nawet-są ludzie,którzy nie są w stanie lub nie chcą korzystać z innych srodków lokomocji mając własne auto.Zreszta mając auto-masz mniej problemów-dlategodla niektórych jest to ważne.

Offline

 

#3 2012-09-06 20:26:56

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Jakie wymagania maja agencje; duze- masz chciec malo zarabiac,masz byc robokopem dla podopiecznego czesto dla jego rodziny, opiekowac, prac, prasowac i gotowac, sprzatac nawet tam gdzie nie uzywasz, karmic zwierzeta, sprzatac po nich, plewic ogrod, kosic trawe, zgazniac snieg,robic zakupy,pielegnowac podopiecznedo, towarzyszyc mu u lekarza,w aptece, w kosciele , na spacerze i wiele wiele innych. Masz nie chciec wolnego,malo jesc nie uzuwac duzo wody, malo spac i nie chciec nic anic pomocy od agencji. I nie kaprysic brac co daja.WTEDY BYLABYS SUPER OPIEKUNKA.mam nadzieje ze nie chcesz? Pa nie dac sie - to jest sztuka.

Offline

 

#4 2012-09-06 20:32:57

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

ahha napisał:

Jakie wymagania maja agencje; duze- masz chciec malo zarabiac,masz byc robokopem dla podopiecznego czesto dla jego rodziny, opiekowac, prac, prasowac i gotowac, sprzatac nawet tam gdzie nie uzywasz, karmic zwierzeta, sprzatac po nich, plewic ogrod, kosic trawe, zgazniac snieg,robic zakupy,pielegnowac podopiecznedo, towarzyszyc mu u lekarza,w aptece, w kosciele , na spacerze i wiele wiele innych. Masz nie chciec wolnego,malo jesc nie uzuwac duzo wody, malo spac i nie chciec nic anic pomocy od agencji. I nie kaprysic brac co daja.WTEDY BYLABYS SUPER OPIEKUNKA.mam nadzieje ze nie chcesz? Pa nie dac sie - to jest sztuka.

Ja sobie to wydrukuje i umieszczę na honorowym miejscu na scianie. Nikt by chyba tego lepiej nie ujął! Brawo!

Offline

 

#5 2012-09-06 21:24:41

walcom
New member
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 1

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Przede wszystkim, zeby pracowac za granica, np. w Niemczech i czuc sie tam w miare pewnie, potrzebna jest znajomosc jezyka, przynajmniej w stopniu podstawowym. Oczywiscie osoba, ktora pali nie jest atrakcyjna dla rodziny, ktora chce ja przyjac do swojego domu. Poza tym robic trzeba wszystko to, co robi sie w swoim gospodarstwie domowym.Pozdrawiam

Offline

 

#6 2012-09-07 22:15:24

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

simona1961 napisał:

ahha napisał:

Jakie wymagania maja agencje; duze- masz chciec malo zarabiac,masz byc robokopem dla podopiecznego czesto dla jego rodziny, opiekowac, prac, prasowac i gotowac, sprzatac nawet tam gdzie nie uzywasz, karmic zwierzeta, sprzatac po nich, plewic ogrod, kosic trawe, zgazniac snieg,robic zakupy,pielegnowac podopiecznedo, towarzyszyc mu u lekarza,w aptece, w kosciele , na spacerze i wiele wiele innych. Masz nie chciec wolnego,malo jesc nie uzuwac duzo wody, malo spac i nie chciec nic anic pomocy od agencji. I nie kaprysic brac co daja.WTEDY BYLABYS SUPER OPIEKUNKA.mam nadzieje ze nie chcesz? Pa nie dac sie - to jest sztuka.

Ja sobie to wydrukuje i umieszczę na honorowym miejscu na scianie. Nikt by chyba tego lepiej nie ujął! Brawo!

Dzieki Simona  jak tak sobie mysle ze niezle wygladalo by w dziale rekrutacji a agencjach gdzie dziewczyny pytaja o zakres obowiazkow.Napisac DUZYMI LITERAMI , a oni nich tylko mowia :PANI SE POCZYTA.Pozdrawiam Cie serdecznie.

Offline

 

#7 2012-09-08 09:15:53

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

walcom napisał:

Przede wszystkim, zeby pracowac za granica, np. w Niemczech i czuc sie tam w miare pewnie, potrzebna jest znajomosc jezyka, przynajmniej w stopniu podstawowym. Oczywiscie osoba, ktora pali nie jest atrakcyjna dla rodziny, ktora chce ja przyjac do swojego domu. Poza tym robic trzeba wszystko to, co robi sie w swoim gospodarstwie domowym.Pozdrawiam

A jak rodzina pali i to jak parowozy, w salonie w kuchni  wszedzie ,to co zwrocic uwage ze mi przeszkada?TO wcale nie jest takie oczywiste ze nie jest akrakcyjna co to w ogole za slowo t=, to nie agencja towarzyska zdeby sie bylo atrakcyjnym, zadbanym ,empatycznym,gospodarnym ale atrakcyjnym???

Offline

 

#8 2012-09-08 18:48:23

seryjna
New member
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 3

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Witam!
Jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość smile)
Mam spory problem z wyjazdem do Niemiec do pracy jako opiekunka. Już piszę o co chodzi. Mam możliwość wyjazdu do pracy do rodziny niemieckiej jednak warunkiem jest,że założę własną działalność. niby nic a jednak tu zaczynają się schody. Oczywiście chodzi o ten nieszczęsny formularz A1. jako,że jestem bezrobotna muszę założyć działalność żeby otzrymać ten formularz i tą kartę EKUZ . Dowiadywałam się w ZUSIE i wygląda to tak,że muszę mieć prowadzoną działalność min.2 miesiące żeby dostać ten papier i 25% przychodu tu w Polsce!! Jest to nierealne bo nie stać mnie na założenie działalnośi dwa miesiące przed wyjazdem, opłacanie ZUSU i jeszcze jak niby mam ten przychód sobie zrobić>??Poza tym jak wyjechałabym do pracy do Niemiec to nie jestem w stanie opłacać składek ZUS ani podatku bo tam pieniądzze dostałabym do ręki a nawet jak na konto to jest szansa na brak internetu... czy któraś z was była w tak beznadziejnej sytuacji jak ja w tej chwili??bardzo zależy mi na tym wyjeździe ale chyba tego nie ogarnęę. dlaczego po prostu niemiecka rodzina nie może zatrudniać opiekunek na umowe o pracę??

Offline

 

#9 2012-09-08 21:04:13

kryspinka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-24
Posty: 582

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

dlatego nie bo od tego co by Tobie zapłacili oni by musieli drugie tyle miec opłat a poza tym nie za bardzo chcą sie zajmować takimi biurokratycznymi sprawami,dlatego albo biorą kogos z agencji albo jeszcze lepiej na własnej działalności bo jest jeszcze taniej i nic nie muszą zarobić oni są oszczędnym narodem nic za darmo

Offline

 

#10 2012-09-09 07:00:05

makola45
Member
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 83

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

seryjna napisał:

Witam!
Jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość smile)
Mam spory problem z wyjazdem do Niemiec do pracy jako opiekunka. Już piszę o co chodzi. Mam możliwość wyjazdu do pracy do rodziny niemieckiej jednak warunkiem jest,że założę własną działalność. niby nic a jednak tu zaczynają się schody. Oczywiście chodzi o ten nieszczęsny formularz A1. jako,że jestem bezrobotna muszę założyć działalność żeby otzrymać ten formularz i tą kartę EKUZ . Dowiadywałam się w ZUSIE i wygląda to tak,że muszę mieć prowadzoną działalność min.2 miesiące żeby dostać ten papier i 25% przychodu tu w Polsce!! Jest to nierealne bo nie stać mnie na założenie działalnośi dwa miesiące przed wyjazdem, opłacanie ZUSU i jeszcze jak niby mam ten przychód sobie zrobić>??Poza tym jak wyjechałabym do pracy do Niemiec to nie jestem w stanie opłacać składek ZUS ani podatku bo tam pieniądzze dostałabym do ręki a nawet jak na konto to jest szansa na brak internetu... czy któraś z was była w tak beznadziejnej sytuacji jak ja w tej chwili??bardzo zależy mi na tym wyjeździe ale chyba tego nie ogarnęę. dlaczego po prostu niemiecka rodzina nie może zatrudniać opiekunek na umowe o pracę??

Niemiecka rodzina moze cie bezpośrednio u ciebie zatrudnić i coraz więcej rodzin tak robi ,ale sama musisz szukać rodziny.A co to działalnosci gospodarczej w polsce to niestety nie przeskoczysz przepisów i musisz ją mieć zarejetrowaną przez dwa miesiące w polsce bo inaczej A1 nie dostaniesz.Jak ci bardzo zalezy na wyjeżdzie to próbuj przez agencje która nie wymaga działalności tylko zatrudnia na umowe.Powodzenia.

Offline

 

#11 2012-09-09 20:11:36

seryjna
New member
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 3

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

tylko,że wtedy taka agencja niezłą kasę zarobi i to z mojej ciężkiej pracy....a nie można wyjechać od razu po otwarciu działalności i wykupić sobie po prostu dodatkowe ubezpieczenie??

Offline

 

#12 2012-09-10 15:27:52

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

seryjna napisał:

tylko,że wtedy taka agencja niezłą kasę zarobi i to z mojej ciężkiej pracy....a nie można wyjechać od razu po otwarciu działalności i wykupić sobie po prostu dodatkowe ubezpieczenie??

Ja bym poszla do dobrego biura rachunkowego i tam zapytala sie jak by to zorganizowac ,a opiekowac mozna sie tez tutaj swoim krewnym i tez w biurze /ktoremu bys placila przeciez/podpowiedza wszystko.zalozyc konto tez mozesz w Polsce i niech rodzina robi przelew na kwote ustalona,no przeciez nie bedziesz wozic pieniedzy  ze soba!tak im tlumacz ,oni sami nie woza,tylko karta sie posluguja,jezeli na 100 procent znasz te rodzine i oni Cie tez chca zatrudnic to rozmawiaj i nie boj sie!

Offline

 

#13 2012-09-10 20:25:57

seryjna
New member
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 3

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

dzięki za radę. tak zrobie podpytam się księgowej smile)

Offline

 

#14 2012-09-11 10:30:14

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

ahha napisał:

walcom napisał:

Przede wszystkim, zeby pracowac za granica, np. w Niemczech i czuc sie tam w miare pewnie, potrzebna jest znajomosc jezyka, przynajmniej w stopniu podstawowym. Oczywiscie osoba, ktora pali nie jest atrakcyjna dla rodziny, ktora chce ja przyjac do swojego domu. Poza tym robic trzeba wszystko to, co robi sie w swoim gospodarstwie domowym.Pozdrawiam

A jak rodzina pali i to jak parowozy, w salonie w kuchni  wszedzie ,to co zwrocic uwage ze mi przeszkada?TO wcale nie jest takie oczywiste ze nie jest akrakcyjna co to w ogole za slowo t=, to nie agencja towarzyska zdeby sie bylo atrakcyjnym, zadbanym ,empatycznym,gospodarnym ale atrakcyjnym???

A gdzie ktoś pisze o atrakcyjnosci?

Offline

 

#15 2012-09-11 14:41:23

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Ale Wy to macie szczęście.Ja nie trafiam do ludzi palących papierosy-a sama palę.I bywa to nieraz problematyczne.Teraz też-nie palę,bo występuję tu jako niepaląca-zgodziłam się na to.
A tak bym chciała pracować u kogoś,kto sobie pali a czasami nawet golnie jednego dla wesołości-zapewne nie trafię na takie miejsce,niestety.Przez 7 lat mi sie nie zdarzyło,to raczej już się nie trafi.

Offline

 

#16 2012-09-11 19:54:50

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

walcom napisał:

Przede wszystkim, zeby pracowac za granica, np. w Niemczech i czuc sie tam w miare pewnie, potrzebna jest znajomosc jezyka, przynajmniej w stopniu podstawowym. Oczywiscie osoba, ktora pali nie jest atrakcyjna dla rodziny, ktora chce ja przyjac do swojego domu. Poza tym robic trzeba wszystko to, co robi sie w swoim gospodarstwie domowym.Pozdrawiam

Kamila tutaj mozesz poprzeczytac.

Offline

 

#17 2012-09-11 19:58:02

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

walcom napisał:

Przede wszystkim, zeby pracowac za granica, np. w Niemczech i czuc sie tam w miare pewnie, potrzebna jest znajomosc jezyka, przynajmniej w stopniu podstawowym. Oczywiscie osoba, ktora pali nie jest atrakcyjna dla rodziny, ktora chce ja przyjac do swojego domu. Poza tym robic trzeba wszystko to, co robi sie w swoim gospodarstwie domowym.Pozdrawiam

Kamila tutaj mozesz poprzeczytac.

Offline

 

#18 2012-09-11 22:44:13

maranton
New member
Zarejestrowany: 2012-09-11
Posty: 2

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Cześć
Patrze na Posty i chciałbym Wam jakoś pomóc.
Dajcie znać. Pozdrawaim
Marek makosla@gazeta.pl

Offline

 

#19 2012-09-11 22:57:51

maranton
New member
Zarejestrowany: 2012-09-11
Posty: 2

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Nie dajcie się naciągać.  takim krótkim probierzem jest pytanie co moge dla was zroić ?

Offline

 

#20 2012-09-11 23:03:24

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

maranton napisał:

Nie dajcie się naciągać.  takim krótkim probierzem jest pytanie co moge dla was zroić ?

Napisz w jaki sposób chcesz nam pomóc?

Offline

 

#21 2012-09-12 12:28:15

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

ahha napisał:

walcom napisał:

Przede wszystkim, zeby pracowac za granica, np. w Niemczech i czuc sie tam w miare pewnie, potrzebna jest znajomosc jezyka, przynajmniej w stopniu podstawowym. Oczywiscie osoba, ktora pali nie jest atrakcyjna dla rodziny, ktora chce ja przyjac do swojego domu. Poza tym robic trzeba wszystko to, co robi sie w swoim gospodarstwie domowym.Pozdrawiam

Kamila tutaj mozesz poprzeczytac.

przepraszam nie zauwazylam tego dziekuje.

Offline

 

#22 2012-12-08 17:18:19

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

ta śmieszna agencja z Bydgoszczy ma bardzo niskie zarobki na działalność.Ale jak komus odpowiada jeżdzić prawie że charytatywnie to proszę się tam zgłaszać.Wogule to podejrzewam,ze jakas pani z tej agencji to zareklamowała.





genia88 napisał:

wymagania są spore ponieważ praca jest odpowiedzialna, trzeba sie z tym liczyc chcąc podjąc taką pracę, oczywiście wszystko też zalezy od tego na jaka agencje pracy trafisz, ja polecam Ci www razem z koleżanką wyjechałyśmy za ich pośrednictwem do Niemiec na 3 miesiące i było naprawde dobrze, na stronie masz napisane jakie są wymagania, ważny jest oczywiście język, a doświadczenie będzie wielkim atutem, pozdrawiam wink

Offline

 

#23 2012-12-08 18:07:18

Nadia55
New member
Zarejestrowany: 2012-11-28
Posty: 4

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

To raczej pewne,ze ta reklamke wkrecila tu pracownica agencji.Na innym forum,tez tak niby nawiazala do tresci dyskusji,a link reklamowy i pochwale firmy umiescila.Na o2.Czyli wniosek-omijac taka oszukancza firme daleko.

Offline

 

#24 2012-12-08 18:08:58

namolna
Member
Zarejestrowany: 2012-07-20
Posty: 148

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

genia88 napisał:

wymagania są spore ponieważ praca jest odpowiedzialna, trzeba sie z tym liczyc chcąc podjąc taką pracę, oczywiście wszystko też zalezy od tego na jaka agencje pracy trafisz, ja polecam Ci www razem z koleżanką wyjechałyśmy za ich pośrednictwem do Niemiec na 3 miesiące i było naprawde dobrze, na stronie masz napisane jakie są wymagania, ważny jest oczywiście język, a doświadczenie będzie wielkim atutem, pozdrawiam wink

Sorry, geniu88,tak po wszystkich forach latasz z reklamą,że staje się to bardzo,bardzo podejrzane.

Offline

 

#25 2012-12-08 18:11:43

namolna
Member
Zarejestrowany: 2012-07-20
Posty: 148

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Nadia55 napisał:

To raczej pewne,ze ta reklamke wkrecila tu pracownica agencji.Na innym forum,tez tak niby nawiazala do tresci dyskusji,a link reklamowy i pochwale firmy umiescila.Na o2.Czyli wniosek-omijac taka oszukancza firme daleko.

Tak,tylko tam była gusia88,hi,hi,hi...

Offline

 

#26 2012-12-12 08:50:13

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Agencje maja b. rózne wymagania............tyle wymagań ile rodzin , bo to one te wymagania stawiają,,,,,,,,ja uważam że najważniejszy jest:
1. język niemiecki........ludzie starzy są nerwowi  i nie  chce im się wysilać i komuś coś 10 razy tłumaczyć itd
2.dobroć i cierpliwość opiekunki, dlatego chcą starsze panie od 50-tki, bo one są wyciszone , nie lataja, nie warjują, jak młode nawet "głośno i szybko mówią" , dałam znak cytatu bo to wypowiedż podopiecznej.
3.Zachowanie własnej higieny, nie używać ostrych perfum. Podopieczni b.często nie chcą sie myć, ale jak opiekunka pachnie potem bo się namęczyła z podopieczną żeby ją wykąpać to ona noskiem kręci i zaraz brudas......
4. Nie zwracać się do podopiecznych jak do dzieci!!!!!!!!!  to skandal największy i wiele rodzin podopiecznych na to zwraca uwagę............to są dorośli ludzie i tak trzeba ich traktować. Mówić do nich poważnie, pytac o zdanie, co chcą co lubią itd.........Agencje zadają takie pytanie, jak należy to czy tamto.Niestety z mojego doświadzcenie jest odwrotnie-opiekunki traktuja podopieczne jak infantyle dzieci, a wtedy mogą być skargi do Agencji.
5.uczciwość, nie wolno buszowac po szafach, tam gdzie nas nie prosili..żadnej samowolki bo nie zrozumieją naszych dobrych intencji i rozliczać się z kasy i co chyba równie ważne................nie biadolić" jaka jabiedna i nic nie mam""""""" bo to znaczy daj,,,,,a skoro tak mówisz to znaczy ze sama sobie weźniesz jak ci nie damy. Tak myślą Niemcy i dlatego swoje biedy zostawcie w domu!!!!
Chyba przestałąm pisac na temat!!!!!!!!!!
powinnan raczej napisac że to są rady Jak nie stracić pracy, albo żeby tą pracę nam przedłużali!
                                !!!!!!!!!!!!
a zaczełam jak tą pracę dostać!!!!!!!!!!!!!!!!!1 hiiiiiiiiiiiiiiiiiii chyba przestanę pisać.......mimo to zostawię bo moze komuś się przyda
.
A tak na temat to wiecie co-- pierwsze wrażnie to nasz głos, jak mówimy /głośno czy zwariowanie czy jakis baryton, bas.itd.my jak dostajemy tel. to się cieszymy i coś tam krzyczymy , trema i jesteśmy inne niż codziennie, dlatego doradzam przy takim telef od Agencji ....................spokój, starajmy się odpowiadać sicho i konkretnie na temat i nieeeeeeeee gadać bez pytania.........!!!
przygotować sobie wcześniej coś o sobie,,,,,,,,,,,po niemiecku .......też !!!!!!!!
ok znikam nie przynudzam...powodzenia

Offline

 

#27 2012-12-14 11:55:46

Kolba
New member
Zarejestrowany: 2012-12-14
Posty: 3

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Ja myślę jednak, ze jezyk to podstawa. Im lepszy tym prostsza staje się każda praca. Na początku trzeba było robić duzo wiecej, bo nie wiedzialo sie jak odpowiedziec, zeby bylo dobrze, podyskutowac tez raczej sie nie dalo, kiedy brak jezyka w gebie. Ale teraz jak juz plynnie moge rozmawiac, nie ma problemu, zeby powiedziec dokladnie to co chce. Jak moj dziadek sie rozpedzil z zapraszaniem gosci na lewo i prawo, moglam mu bez przeszkod odpowiedziec, ze jestem juz zmeczona i wytlumaczyc moje stanowisko. I latwiej z sasiadami sie zaprzyjaznic, nagle sie okazuje ze sa bardzo pomocni. A jesli o sama opieke chodzi, to szybko mozna sie nauczyc co i jak nalezy przy chorym zrobic. Najwazniejsze to dobrze umiec jezyk.

Offline

 

#28 2015-12-11 11:21:23

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Odpowiadam:z kosmosu wziete.Przyklad dzisiaj my polacy Leipzig Stawka 1500€ netto! Podopiecznymi są mężczyna na wózku, lekka demencja, kobieta na wózku z inkontynencją, ma stwardnienie rozsiane, wymaga transferu, musi być karmiona. Wieczorami przychodzi Pflegedienst pomagać w kąpieli, odbywającej się na łóżku i przygotowaniu do snu podopiecznych. Obowiązkami są wszystkie czynności gospodarstwa domowego, gotowanie, zakupy. Wymagana dobra znajomość j. niemieckiego. Więcej informacji pod 721177679 lub priv.

Offline

 

#29 2015-12-11 11:26:34

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

A tu prywatnie ,no zez kurka wodna cyt praca od 18.12 na okres 2 miesiecy,mala wies na Bawarii,praca przy 4 doroslych osobach-bez dzwigania czy też podnoszenia,pranie,sprzatanie,gotowanie i palenie w piecu.wyplaty tygodniowe-450e+150e podroz.Tylko zdecydowane osoby,prosze o kontakt tek.oddzwonie, jagoda6256@wp.pl-na tem meil prosze o pozostawienie informacji

Offline

 

#30 2015-12-11 12:15:35

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

iza46 napisał:

A tu prywatnie ,no zez kurka wodna cyt praca od 18.12 na okres 2 miesiecy,mala wies na Bawarii,praca przy 4 doroslych osobach-bez dzwigania czy też podnoszenia,pranie,sprzatanie,gotowanie i palenie w piecu.wyplaty tygodniowe-450e+150e podroz.Tylko zdecydowane osoby,prosze o kontakt tek.oddzwonie, jagoda6256@wp.pl-na tem meil prosze o pozostawienie informacji

Wyzysk!

Offline

 

#31 2015-12-11 13:26:44

krycha62
Member
Zarejestrowany: 2015-09-10
Posty: 66

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

iza46 napisał:

A tu prywatnie ,no zez kurka wodna cyt praca od 18.12 na okres 2 miesiecy,mala wies na Bawarii,praca przy 4 doroslych osobach-bez dzwigania czy też podnoszenia,pranie,sprzatanie,gotowanie i palenie w piecu.wyplaty tygodniowe-450e+150e podroz.Tylko zdecydowane osoby,prosze o kontakt tek.oddzwonie, jagoda6256@wp.pl-na tem meil prosze o pozostawienie informacji

Jak w "czterech pancernych"....napalimy w piecu, nakarmimy psa...no bo chyba pies jest na wsi.

Offline

 

#32 2015-12-11 17:08:22

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

hahahaha :-) piosenka pasuje jak faust aufs auge hahahahahah
psa jeszcze nie karmiłam chociaż nawet dzisiaj miałam propozycje ( 3 razy dziennie gotowało się i kroiło dla pieska mięsko- to u tej pani co była kąpana w bidecie ) ale w piecu już paliłam :-))))))


krycha62 napisał:

iza46 napisał:

A tu prywatnie ,no zez kurka wodna cyt praca od 18.12 na okres 2 miesiecy,mala wies na Bawarii,praca przy 4 doroslych osobach-bez dzwigania czy też podnoszenia,pranie,sprzatanie,gotowanie i palenie w piecu.wyplaty tygodniowe-450e+150e podroz.Tylko zdecydowane osoby,prosze o kontakt tek.oddzwonie, jagoda6256@wp.pl-na tem meil prosze o pozostawienie informacji

Jak w "czterech pancernych"....napalimy w piecu, nakarmimy psa...no bo chyba pies jest na wsi.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2015-12-11 17:08:40)

Offline

 

#33 2015-12-11 18:12:46

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Kota sąsiada przez dwa dni karmiłem - to był przyjaciel rodziny (sąsiad nie kot) Oczywiście nie było to za darmo.

Offline

 

#34 2015-12-11 19:51:19

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

widziałam dojarki do których krowy same wchodzą jak mają potrzebę oddania mleka. krowa jest skanowana, żeby znaleść wymiona, no i łapie maszyna krowę za cycki i doi. jak wydoi krowa wychodzi. taką babkę też można zeskanować, wyciągnąć z łóżka, znowu zeskanować, zerwać pampersa, automatyczne zmywanie, skanowanie, zakładanie suchego- nawet ogrzanego specjalnie pampersa itd. itp.

Offline

 

#35 2015-12-14 12:23:04

marty33
New member
Zarejestrowany: 2015-12-14
Posty: 2

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Najciekawsze propozycje pracy w niemczech w charakterze opiekunki osób starszych znajdziesz pod adresem www. Agencja opieki specjalizuje się w rekrutacji opiekunek do niemiec i luksemburgu i oferuje naprawdę nie tylko dobrze płatne zatrudnienie ale również ubezpieczenie, opiekę koordynatora i bilety kupuja

Offline

 

#36 2015-12-14 13:07:35

nagietek
Member
Zarejestrowany: 2015-02-10
Posty: 199

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

marty33 napisał:

Najciekawsze propozycje pracy w niemczech w charakterze opiekunki osób starszych znajdziesz pod adresem www. Agencja opieki specjalizuje się w rekrutacji opiekunek do niemiec i luksemburgu i oferuje naprawdę nie tylko dobrze płatne zatrudnienie ale również ubezpieczenie, opiekę koordynatora i bilety kupuja

hehe 2 posty i 2x reklama.  Jak kiedyś dzwoniłam do tej firmy to pani tam pracującą tylko oczami przewracała jak stwierdziłam, ze chce mobilna osobę i bez nocnego wstawania. W końcu udało jej się wydusić z siebie, ze maja tylko ciężkie Stelle. i tak moja przygoda z ta firma szybko się zakończyła... roll
ja wiem, trzeba brać co dają i jeszcze całować stopy w chwalebnym poddaństwie. O ja niedomyślna... cool

Offline

 

#37 2015-12-14 13:12:48

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

marty33 napisał:

Najciekawsze propozycje pracy w niemczech w charakterze opiekunki osób starszych znajdziesz pod adresem www. Agencja opieki specjalizuje się w rekrutacji opiekunek do niemiec i luksemburgu i oferuje naprawdę nie tylko dobrze płatne zatrudnienie ale również ubezpieczenie, opiekę koordynatora i bilety kupuja

Pal wrotki kobieto ,napisz jeszcze w paru watkach te bzdury a wszyscy uwierza z pewnoscia.

Offline

 

#38 2015-12-15 16:06:31

Ksenia
Member
Zarejestrowany: 2014-12-02
Posty: 102

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

barbara.b napisał:

hahahaha :-) piosenka pasuje jak faust aufs auge hahahahahah
psa jeszcze nie karmiłam chociaż nawet dzisiaj miałam propozycje ( 3 razy dziennie gotowało się i kroiło dla pieska mięsko- to u tej pani co była kąpana w bidecie ) ale w piecu już paliłam :-))))))

cooo takiego ? w bidecie ?

Offline

 

#39 2015-12-22 09:31:04

Madzix
New member
Zarejestrowany: 2015-12-22
Posty: 6

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Kochane wymagania są przeróżne ja już spotkałam się z tyloma ogłoszeniami że głowa mała smile Tak na szybko mogę wam podać jakie mają wymagania średnie w avanti medic, tutaj jest wykaz wymagań z ich ogłoszenia smile

WYMAGANIA
Wiek opiekunki: 40 -60 lat i osoba posiadająca doświadczenie w opiece nad pacjentami
(MS),
Mile widziane prawo jazdy,
Znajomości językowe: j. niemiecki komunikatywny (3 według skali niemieckiej),
Bardzo ważne aby opiekunka posiadała doświadczenie z osobami chorymi na Demencję,
INNE INFORMACJE
- Opiekunka może posiadać własną działalność lub zostanie zatrudniona przez nas.
- Firma Avanti Medic organizuje i pokrywa koszty transportu w obie strony.
- Nie pobieramy od opiekunek żadnych opłat ani prowizji.
-Wynagrodzenie wypłacamy w Euro
-Terminowe wypłaty to nasz priorytet !
-Miły personel:)


na stronie jest dużo takich ogłoszeń, ale widzę że te wymagania są takie standardowe smile Mam nadzieję że komuś pomogłam smile

Ostatnio edytowany przez Madzix (2015-12-22 09:31:31)

Offline

 

#40 2015-12-22 18:19:12

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

marty33 napisał:

Najciekawsze propozycje pracy w niemczech w charakterze opiekunki osób starszych znajdziesz pod adresem www. Agencja opieki specjalizuje się w rekrutacji opiekunek do niemiec i luksemburgu i oferuje naprawdę nie tylko dobrze płatne zatrudnienie ale również ubezpieczenie, opiekę koordynatora i bilety kupuja

Jak rozmawiałem z przedstawicielką firmy - to zawsze była praca w DE.
Luksemburga podejrzewam nikt na oczy nie widział, chwyt marktingowy

Offline

 

#41 2015-12-23 18:53:24

Oluchna
Member
Zarejestrowany: 2015-12-14
Posty: 58

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Madzix napisał:

Kochane wymagania są przeróżne ja już spotkałam się z tyloma ogłoszeniami że głowa mała smile Tak na szybko mogę wam podać jakie mają wymagania średnie w avanti medic, tutaj jest wykaz wymagań z ich ogłoszenia smile

WYMAGANIA
Wiek opiekunki: 40 -60 lat i osoba posiadająca doświadczenie w opiece nad pacjentami
(MS),
Mile widziane prawo jazdy,
Znajomości językowe: j. niemiecki komunikatywny (3 według skali niemieckiej),
Bardzo ważne aby opiekunka posiadała doświadczenie z osobami chorymi na Demencję,
INNE INFORMACJE
- Opiekunka może posiadać własną działalność lub zostanie zatrudniona przez nas.
- Firma Avanti Medic organizuje i pokrywa koszty transportu w obie strony.
- Nie pobieramy od opiekunek żadnych opłat ani prowizji.
-Wynagrodzenie wypłacamy w Euro
-Terminowe wypłaty to nasz priorytet !
-Miły personel:)


na stronie jest dużo takich ogłoszeń, ale widzę że te wymagania są takie standardowe smile Mam nadzieję że komuś pomogłam smile

Pomogłabyś ale chyba firmie..

Offline

 

#42 2016-01-07 14:28:25

klaudia33
New member
Zarejestrowany: 2016-01-07
Posty: 3

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Zdecydowanie polecam frigga (friggawork.pl) oferuje legalną i dobrze płatną pracę, z której skorzystałam osobiście więc polecam. Wyplata na czas i mile panie w biurze.

Offline

 

#43 2016-01-07 16:25:40

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

klaudia33 napisał:

Zdecydowanie polecam frigga (friggawork.pl) oferuje legalną i dobrze płatną pracę, z której skorzystałam osobiście więc polecam. Wyplata na czas i mile panie w biurze.

Hm!
Dosłownie 5 godzin temu mój znajomy opiekun mówił dokladnie.......coś innego.
Komu wierzyć?
Ja wierzę niestety mojemu znajomemu.
Nic nie zlowiłaś.
I raczej na tym łowisku, że użyję takiego określenia nic nie złapiesz , najwyżej.... no nie będę uprzedzala ... wkrótce się przekonasz ....

Offline

 

#44 2016-01-07 18:52:00

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

no w bidecie. opiekunka mi tłumaczyła, że panią myją w bidecie ( myją w liczbie mnogiej bo są dwie zmienniczki a szukały osła na święta ). mogła bym się skusić do pracy na święta ale nie na stellę po takich walniętych babkach. i jeszcze z 50 razy powtarzała, że babka jest taka czyściutka. na końcu spytałam, czy jest wanna, czy prysznic no i okazało się, że wanna ale że babka do wanny nie wejdzie to myją ją w bidecie. kretynki. i jedż tu po takich na ich miejsce...

Ksenia napisał:

barbara.b napisał:

hahahaha :-) piosenka pasuje jak faust aufs auge hahahahahah
psa jeszcze nie karmiłam chociaż nawet dzisiaj miałam propozycje ( 3 razy dziennie gotowało się i kroiło dla pieska mięsko- to u tej pani co była kąpana w bidecie ) ale w piecu już paliłam :-))))))

cooo takiego ? w bidecie ?

Offline

 

#45 2016-01-08 09:27:07

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Witam barbaro. b!
Co porabiasz?
Gdzie bywasz?
Zgubiłam wskutek rzadkiego bywania na forum twój wątek..
Czy znalazłaś pracę czy kwitniesz w domciu?
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku smile
P.S.
Basiu , a do tego bidetu nie podchodź tak emocjonalnie.
To jest naprawdę stary dobry wynalazek i przy moim pierwszym podopiecznycznym we Włoszech, Okazal sie naprawde w niektorych sytuajcach zbawienny.
We Wloszech w domach przez nich budowanych bidet w lazience to standart.
Pa.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-08 09:47:10)

Offline

 

#46 2016-01-08 10:32:34

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

żeto ale w bidecie się podmywa a nie myję miesiącami babkę. jak jest wanna to się mówi rodzinie, że mają lift załatwić i się chociaz raz w tygodniu babke zanurza w wannie. a moje babki dotychczas myły się codziennie. jak ostatnie zaniemogła i właśnie nie chciało mi się liftu obsługiwać bo babka była przerażona i po zamoczeniu chciała odrazu wyjść to ją myłam rzadziej i czekałam na zmianę i była poprostu nieświeża. wolę świeżą babkę. no ale jak ktoś lubi takie cyrki.... jestem w domu. byłam u drugiej babki od której odrazu zjechałam. rozglądam się za czymś, ale moja mama miała zawał więc pierw czekałam aż mama dojdzie do siebie, teraz ja jestem chora. taki9e niepraktyczne są wyjazdy do niemiec jak się coś w domu dzieje... a w polsce człowiek nie nauczony pracować.

..?eto napisał:

Witam barbaro. b!
Co porabiasz?
Gdzie bywasz?
Zgubiłam wskutek rzadkiego bywania na forum twój wątek..
Czy znalazłaś pracę czy kwitniesz w domciu?
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku smile
P.S.
Basiu , a do tego bidetu nie podchodź tak emocjonalnie.
To jest naprawdę stary dobry wynalazek i przy moim pierwszym podopiecznycznym we Włoszech, Okazal sie naprawde w niektorych sytuajcach zbawienny.
We Wloszech w domach przez nich budowanych bidet w lazience to standart.
Pa.

Offline

 

#47 2016-01-08 12:16:44

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

barbara.b napisał:

żeto ale w bidecie się podmywa a nie myję miesiącami babkę. jak jest wanna to się mówi rodzinie, że mają lift załatwić i się chociaz raz w tygodniu babke zanurza w wannie. a moje babki dotychczas myły się codziennie. jak ostatnie zaniemogła i właśnie nie chciało mi się liftu obsługiwać bo babka była przerażona i po zamoczeniu chciała odrazu wyjść to ją myłam rzadziej i czekałam na zmianę i była poprostu nieświeża. wolę świeżą babkę. no ale jak ktoś lubi takie cyrki.... jestem w domu. byłam u drugiej babki od której odrazu zjechałam. rozglądam się za czymś, ale moja mama miała zawał więc pierw czekałam aż mama dojdzie do siebie, teraz ja jestem chora. taki9e niepraktyczne są wyjazdy do niemiec jak się coś w domu dzieje... a w polsce człowiek nie nauczony pracować.

..?eto napisał:

Witam barbaro. b!
Co porabiasz?
Gdzie bywasz?
Zgubiłam wskutek rzadkiego bywania na forum twój wątek..
Czy znalazłaś pracę czy kwitniesz w domciu?
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku smile
P.S.
Basiu , a do tego bidetu nie podchodź tak emocjonalnie.
To jest naprawdę stary dobry wynalazek i przy moim pierwszym podopiecznycznym we Włoszech, Okazal sie naprawde w niektorych sytuajcach zbawienny.
We Wloszech w domach przez nich budowanych bidet w lazience to standart.
Pa.

Baśka rozkosznie to ujęłaś , że w Pl człowiek nie nauczony pracować- no w pewnych warunkach i za ''pewne" pieniądze , i takiej pracy , w takiej sytuacji lepiej się jej nienauczyć , tej pracy znaczy się.hahahh
Przykro mi ,że się rozchorowalaś i Mamie przytrafiło się zawalisko.
Mam nadzieję , że zawał nie był rozległy .
Życzę Ci i Twojej mamie szybkiego powrotu do zdrowia i formy smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-01-08 12:19:00)

Offline

 

#48 2016-01-08 17:18:08

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

..?eto napisał:

barbara.b napisał:

żeto ale w bidecie się podmywa a nie myję miesiącami babkę. jak jest wanna to się mówi rodzinie, że mają lift załatwić i się chociaz raz w tygodniu babke zanurza w wannie. a moje babki dotychczas myły się codziennie. jak ostatnie zaniemogła i właśnie nie chciało mi się liftu obsługiwać bo babka była przerażona i po zamoczeniu chciała odrazu wyjść to ją myłam rzadziej i czekałam na zmianę i była poprostu nieświeża. wolę świeżą babkę. no ale jak ktoś lubi takie cyrki.... jestem w domu. byłam u drugiej babki od której odrazu zjechałam. rozglądam się za czymś, ale moja mama miała zawał więc pierw czekałam aż mama dojdzie do siebie, teraz ja jestem hmmm nie znam się na zawałach, ale 40 % serca już w ogóle nie pracuje... była reanimowana długo. na szczęście z głową nic się nie stało. teraz stan stabilny. ale to się aż dodatkowo wyjeżdżać nie chce.

chora. taki9e niepraktyczne są wyjazdy do niemiec jak się coś w domu dzieje... a w polsce człowiek nie nauczony pracować.

..?eto napisał:

Witam barbaro. b!
Co porabiasz?
Gdzie bywasz?
Zgubiłam wskutek rzadkiego bywania na forum twój wątek..
Czy znalazłaś pracę czy kwitniesz w domciu?
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku smile
P.S.
Basiu , a do tego bidetu nie podchodź tak emocjonalnie.
To jest naprawdę stary dobry wynalazek i przy moim pierwszym podopiecznycznym we Włoszech, Okazal sie naprawde w niektorych sytuajcach zbawienny.
We Wloszech w domach przez nich budowanych bidet w lazience to standart.
Pa.

Baśka rozkosznie to ujęłaś , że w Pl człowiek nie nauczony pracować- no w pewnych warunkach i za ''pewne" pieniądze , i takiej pracy , w takiej sytuacji lepiej się jej nienauczyć , tej pracy znaczy się.hahahh
Przykro mi ,że się rozchorowalaś i Mamie przytrafiło się zawalisko.
Mam nadzieję , że zawał nie był rozległy .
Życzę Ci i Twojej mamie szybkiego powrotu do zdrowia i formy smile

Offline

 

#49 2016-01-08 18:11:39

ANTONIA***
Member
Zarejestrowany: 2013-03-14
Posty: 429

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Für Menschen mit eingeschränkter Mobilität, die Probleme haben, die Badewanne zu benutzen oder Angst vor dem Ausrutschen in der Dusche haben, stellt das Bidet eine gute Möglichkeit dar, die persönliche Hygiene sicherzustellen.

Offline

 

#50 2016-01-08 18:31:57

krystynka
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 826

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

ANTONIA*** napisał:

Für Menschen mit eingeschränkter Mobilität, die Probleme haben, die Badewanne zu benutzen oder Angst vor dem Ausrutschen in der Dusche haben, stellt das Bidet eine gute Möglichkeit dar, die persönliche Hygiene sicherzustellen.

www

Offline

 

#51 2016-01-08 19:44:48

ANTONIA***
Member
Zarejestrowany: 2013-03-14
Posty: 429

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Bidets werden in verschiedenen Bauformen hergestellt.

Sie besitzen heute meist eine Armatur, mit der sich (normalerweise warmes) Wasser in ein Porzellanbecken füllen lässt. Wenn man einen Stöpsel in den Abfluss steckt, kann das Bidet gefüllt werden, oder man lässt das Wasser während der Benutzung abfließen. Andere Bidets besitzen eine Düse, aus der Wasser gesprüht wird.

Für Menschen mit eingeschränkter Mobilität, die Probleme haben, die Badewanne zu benutzen oder Angst vor dem Ausrutschen in der Dusche haben, stellt das Bidet eine gute Möglichkeit dar, die persönliche Hygiene sicherzustellen.

____________________________


Podróżując tu i tam widziałam przeróżne bidety. My w Polsce znamy tylko ten najprostszy z najprostszych typów.

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2016-01-08 19:48:25)

Offline

 

#52 2016-01-08 22:10:34

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

niech będzie błogosławiona wasza wiara w ludzi. ja raczej myślę, że to się o normalny bidet rozchodziło ale nie będę dyskutowała na ten temat bo nie spytałam. tak czy siak po to ma się opiekunkę, żeby asekurowała przy wchodzeniu do wanny czy pod prysznicem. ja to myśląc o bidecie pierwsze co to pomyślałam, że babka się ślizgnąć może. ale może niedoświadczona jestem bo ogólnie nie poczuwam się do mycia babek i robię to jedynie w ostateczności.

Offline

 

#53 2016-01-31 16:33:19

marlena1967ino@wp.pl
New member
Zarejestrowany: 2016-01-31
Posty: 1

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Ja polecam pracę w agencji: Active Intercare. Pracuje kilka lat. Bardzo dobre wynagrodzenie, trafiam do dobrych rodzin i pieniazki zawsze na czas. Pracownicy w biurze bardzo pomocni. Marlena Szemrowicz

Offline

 

#54 2016-01-31 21:23:01

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

marlena1967ino@wp.pl napisał:

Ja polecam pracę w agencji: Active Intercare. Pracuje kilka lat. Bardzo dobre wynagrodzenie, trafiam do dobrych rodzin i pieniazki zawsze na czas. Pracownicy w biurze bardzo pomocni. Marlena Szemrowicz

Biedactwo!
Lekcja odrobiona.smile

Offline

 

#55 2016-01-31 22:56:33

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

ja wyjechałam z firmą i jestem zadowolona ale nie z firmy tylko ze zlecenia. przed wyjazdem inna gadka. jak się znalazłam na miejscu przy pierwszym moim pytaniu firma nie zdała egzaminu. wzięłam więc sprawy w swoje ręce i załatwiłam co chciałam. ale ja potrafię a wiele osób nie potrafi i od tego jest firma, żeby wszystko załatwiać. szkoda gadać. ich praca tylko polega na szukaniu osłów. zarówno po stronie polskiej jak i po stronie niemieckiej.  w ogóle się nie sprawdzają w komunikacji z rodzinami. co gorsza nawet nie podejmują takich kroków. usłyszałam, że jak rodzinie będzie zależało to mi to załatwi. przed wyjazdem mówili, że będą naciskali rodzinę aby te warunki były spełnione. - 3 opiekunki z tej firmy przede mną i nacisków nie było i musiały się godzić z sytuacją.

Offline

 

#56 2016-02-01 23:15:40

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Trafiłam na takie ogłoszenie i jako mało rozgarnięta pomoc domowa, nie potrafię ogarnąć o co w nim chodzi big_smile

Firma Job-Consulting Poszukuje dla swojego klienta reprezentatywnej i charyzmatycznej osoby o charakterze opiekunka do lat 40 Okolice Leipzig nad 70-letnim Panem od zaraz Poszukujemy osoby z dobrą znajomością języka niemieckiego z prawem jazdy i gotowoscia jazdy autem do opieki nad bardzo sprawnym i komunikatywnym milym panem. Pan choruje na Parkinsona ale jest bardzo aktywny nie potrzebna pomoc w myciu ani ubieraniu Pan jest wlascicielem bardzo duzej firmy i caly czas w niej uczestniczy, mieszka w ekskluzywnej villi gdzie jest personel do dyspozycji. Praca polega na wozeniu go samochodem na spotkania (seminaria, wyklady) pomoc w biurze. Do dyspozycji opiekunki osobny apartament, dostęp do internetu, TV, telefon. Wynagrodzenie 1300 euro + zwrot kosztów podróży + premie swiatecze. Nasze dane kontaktowe: Tel.: 730918696 eMail: jobconsultingteam@gmail.com PROSZE O PRZESYLANIU CV ZE ZDJECIEM

Z treści ogłoszenia wynika, że  owa osoba ma robić za szofera i pomoc biurową. Czyli ma być reprezentatywna dla grupy kierowców i sekretarek ? i ma być opiekuńcza z charakteru ? big_smile
A co z tą charyzmą, po co ona szoferowi czy pomocy biurowej ? Dobry język niemiecki szoferowi wystarczy, ale praca w biurze wymaga myślę biegłego niemieckiego z naciskiem na słownictwo branżowe. „Ekskluzywna villa” pełna personelu, bardzo duża firma i brak szofera i sekretarki ? big_smile

Myślę, że jobagenturce popitoliła się osoba reprezentatywna z osobą reprezentacyjną big_smile
A jeżeli reprezentacyjna to dlaczego tylko 1300 ojro ? i to jeszcze licho wie netto czy brutto big_smile Osoba reprezentacyjna powinna być stosownie do sytuacji odziana, ufryzowana, kosmetyczka i inne usługi kosztują big_smile
Czego to nie podepną agenturki pod opiekę domową.
Kiedyś czytałam ogłoszenie opiekun/ hausmeister. Z zakresu zadań wynikało, że nasz opiekun/hausmeister to się całym osiedlem będzie opiekować big_smile

Kolejne pilne big_smile

poszukiwana opiekunka do 54-letniej Pani ! DOBRY NIEMIECKI
   
Poszukiwana opiekunka do Pani PILNE !! ❗ Czas pracy: 6.02.16 ❗ Miejsce: 96317 Kronach (Bawaria, Górna Frankonia) Pani ma 54 lata, potrzebuje pomocy w życiu codzienny. Pani ma powikłania po przyjmowanych kiedyś przez jej matkę lekach. Jest niepełnosprawna, ma zniekształcenia ciała. Porusza się na wózku inwalidzkim. Cierpi na inkontynencję. Pani potrzebuje pomocy przy transferze łóżko wózek, ale waży mniej niż 50 kg i jest przy tym pomocna. Umysłowo Pani jest całkowicie sprawna. Potrzebuje pomocy również w nocy. Pani potrzebuje pomocy w prowadzeniu domu, gotowaniu, dbaniu o higienę, zmianie pieluch, czesaniu włosów, ubieraniu i rozbieraniu, jedzeniu i piciu, korzystaniu z toalety. Poszukujemy Pani: ➨ z dobrą znajomością języka niemieckiego, chętna do rozmów z podopieczną ➨ osoba lubiąca zwierzęta Warunki: Pani mieszka w dużym domu z ogrodem, dla opiekunki do dyspozycji własny pokój. W domu mieszkają dwa psy i 12 kotów. W domu jest porządek, a dla kotów jest wybieg w ogrodzie. Pani potrzebuje pomocy przy dokarmianiu kotów. Jest dostęp do Internetu. Przychodzi też dozorczyni, która pomaga w utrzymaniu porządku. Proponujemy legalne zatrudnienie, zwrot kosztów przejazdu do Niemiec, ubezpieczenie oraz wynagrodzenie w kwocie 1200 euro netto. Zainteresowane osoby proszę pilnie o kontakt drogą mailową: k.konkel@globalcare.com.pl lub pod numerem telefonu +48 58 305 41 86 (pon.-pt. godz. 8-16)

Offline

 

#57 2016-02-02 10:04:26

morskie-oko
Member
Zarejestrowany: 2014-11-13
Posty: 39

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

ava napisał:

W domu mieszkają dwa psy i 12 kotów.

12 kotów. Aha.

Offline

 

#58 2016-02-02 10:44:26

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Ja pierniczę!!!! Ogród zoologiczny do obrobienia, sporo pracy włącznie z wstawaniem w nocy oprócz standardowych prac w tym transferowanie i tylko za 1200 euro!!!!!!! Ile chętnych z dobrym językiem niemieckim?

Offline

 

#59 2016-02-02 11:53:26

festynka
Member
Zarejestrowany: 2015-08-09
Posty: 715

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

ava napisał:

Trafiłam na takie ogłoszenie i jako mało rozgarnięta pomoc domowa, nie potrafię ogarnąć o co w nim chodzi big_smile

Firma Job-Consulting Poszukuje dla swojego klienta reprezentatywnej i charyzmatycznej osoby o charakterze opiekunka do lat 40 Okolice Leipzig nad 70-letnim Panem od zaraz Poszukujemy osoby z dobrą znajomością języka niemieckiego z prawem jazdy i gotowoscia jazdy autem do opieki nad bardzo sprawnym i komunikatywnym milym panem. Pan choruje na Parkinsona ale jest bardzo aktywny nie potrzebna pomoc w myciu ani ubieraniu Pan jest wlascicielem bardzo duzej firmy i caly czas w niej uczestniczy, mieszka w ekskluzywnej villi gdzie jest personel do dyspozycji. Praca polega na wozeniu go samochodem na spotkania (seminaria, wyklady) pomoc w biurze. Do dyspozycji opiekunki osobny apartament, dostęp do internetu, TV, telefon. Wynagrodzenie 1300 euro + zwrot kosztów podróży + premie swiatecze. Nasze dane kontaktowe: Tel.: 730918696 eMail: jobconsultingteam@gmail.com PROSZE O PRZESYLANIU CV ZE ZDJECIEM

Z treści ogłoszenia wynika, że  owa osoba ma robić za szofera i pomoc biurową. Czyli ma być reprezentatywna dla grupy kierowców i sekretarek ? i ma być opiekuńcza z charakteru ? big_smile
A co z tą charyzmą, po co ona szoferowi czy pomocy biurowej ? Dobry język niemiecki szoferowi wystarczy, ale praca w biurze wymaga myślę biegłego niemieckiego z naciskiem na słownictwo branżowe. „Ekskluzywna villa” pełna personelu, bardzo duża firma i brak szofera i sekretarki ? big_smile

Myślę, że jobagenturce popitoliła się osoba reprezentatywna z osobą reprezentacyjną big_smile
A jeżeli reprezentacyjna to dlaczego tylko 1300 ojro ? i to jeszcze licho wie netto czy brutto big_smile Osoba reprezentacyjna powinna być stosownie do sytuacji odziana, ufryzowana, kosmetyczka i inne usługi kosztują big_smile
Czego to nie podepną agenturki pod opiekę domową.
Kiedyś czytałam ogłoszenie opiekun/ hausmeister. Z zakresu zadań wynikało, że nasz opiekun/hausmeister to się całym osiedlem będzie opiekować big_smile

Kolejne pilne big_smile

poszukiwana opiekunka do 54-letniej Pani ! DOBRY NIEMIECKI
   
Poszukiwana opiekunka do Pani PILNE !! ❗ Czas pracy: 6.02.16 ❗ Miejsce: 96317 Kronach (Bawaria, Górna Frankonia) Pani ma 54 lata, potrzebuje pomocy w życiu codzienny. Pani ma powikłania po przyjmowanych kiedyś przez jej matkę lekach. Jest niepełnosprawna, ma zniekształcenia ciała. Porusza się na wózku inwalidzkim. Cierpi na inkontynencję. Pani potrzebuje pomocy przy transferze łóżko wózek, ale waży mniej niż 50 kg i jest przy tym pomocna. Umysłowo Pani jest całkowicie sprawna. Potrzebuje pomocy również w nocy. Pani potrzebuje pomocy w prowadzeniu domu, gotowaniu, dbaniu o higienę, zmianie pieluch, czesaniu włosów, ubieraniu i rozbieraniu, jedzeniu i piciu, korzystaniu z toalety. Poszukujemy Pani: ➨ z dobrą znajomością języka niemieckiego, chętna do rozmów z podopieczną ➨ osoba lubiąca zwierzęta Warunki: Pani mieszka w dużym domu z ogrodem, dla opiekunki do dyspozycji własny pokój. W domu mieszkają dwa psy i 12 kotów. W domu jest porządek, a dla kotów jest wybieg w ogrodzie. Pani potrzebuje pomocy przy dokarmianiu kotów. Jest dostęp do Internetu. Przychodzi też dozorczyni, która pomaga w utrzymaniu porządku. Proponujemy legalne zatrudnienie, zwrot kosztów przejazdu do Niemiec, ubezpieczenie oraz wynagrodzenie w kwocie 1200 euro netto. Zainteresowane osoby proszę pilnie o kontakt drogą mailową: k.konkel@globalcare.com.pl lub pod numerem telefonu +48 58 305 41 86 (pon.-pt. godz. 8-16)

ava -uwaga na tego pana ,może to być ten o którym słyszałam ,że ma firmę i trzeba pana wozic do banku itd, a to okazał się cham nad chamami i opiekunkę traktował jak pomiotło i opiekunka uciekła od dziada,a teraz chcą zdjecie i cuda bo bógwie jaki hrabia on jest,a to dziad nie do życia.

Offline

 

#60 2016-02-02 12:50:10

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

bosze. przecież to od razu wiadomo że to cham. jak chce do biura to może pomoc biurowa na kilka godzin tygodniowo. jak taki biznesmen i ma ville to szofer lub taksówka. skąd pomysł na opiekunkę? willa pełna personelu a ściąga opiekunkę do wszystkiego. jeszcze wyglądać musi i przed 40.  mi raczej wygląda, że dupy szuka która się nim na starość za frajer zajmie lub za to co po nim dostanie lub nie dostanie.

kiedyś widziałąm ogłoszenie typu bauer sucht frau. i potem dzwoniła do mnie dziewczynka od tego ogłoszenia. z tego co mówiła to panie jeżdżą tam na tydzień, żeby się sprawdzić i płaci jak za opiekę bez względu na to czy się sprawdzi czy nie. facet świr, dziewczynka, która pośredniczy bezczelna a kobiety, które jeżdżą na takie ogłoszenia po prostu są głupie.

Offline

 

#61 2017-12-01 09:13:24

Dominika22
New member
Zarejestrowany: 2017-12-01
Posty: 1

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Cześć!
mam propozycję wyjazdu z www do Monachium. Współpracował ktoś kiedyś z tą agencją? Jakieś opinie?

Offline

 

#62 2018-01-14 18:16:51

Opiekunka z Polski
Member
Zarejestrowany: 2017-04-26
Posty: 17

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

o chyba zależy od agencji. Niektóre oferty faktycznie są dziwne i aż trudno uwierzyć, że ktoś coś takiego wrzuca. Moim zdaniem całkiem normalne jest, że agencje wymagają języka (w Procare było to jednym z warunków), bo inaczej jak dogadać się z osobą, którą się opiekujemy? Prawo jazdy też się przyda, ale niektóre wymagania… Bez przesady.

Offline

 

#63 2018-01-29 14:24:53

Krystyna_60
Member
Zarejestrowany: 2017-09-06
Posty: 16

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

z tego co widzę, to im wyższe wymagania ma agencja to tym wyższe stawki za pracę. Język to podstawa w dzisiejszych czasach, kiedyś można było jeszcze tak wyjeżdżać ale teraz już za bardzo nie chcą takich pracowników.

Offline

 

#64 2018-02-06 11:06:09

sponretka
New member
Zarejestrowany: 2018-02-06
Posty: 3

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Język to przynajmniej stopień komunikatywny, do tego pytają się, czy pracowałaś z osobą która ma Alzheimera/demencję. Po prostu musisz mieć niezłą psychę.

Offline

 

#65 2018-02-06 11:18:48

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Ten fragment jest interesujący:)
" Pani ma powikłania po przyjmowanych kiedyś przez jej matkę lekach."...............Mhm....Mamusia zażywała a Pani się powikłało????Takie przypadku w medycynie chyba jeszcze nie było:)

Offline

 

#66 2018-02-06 12:34:33

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

kasia63 napisał:

Ten fragment jest interesujący:)
" Pani ma powikłania po przyjmowanych kiedyś przez jej matkę lekach."...............Mhm....Mamusia zażywała a Pani się powikłało????Takie przypadku w medycynie chyba jeszcze nie było:)

Kasiu , a słyszałas ty kiedyś o tym ze matka mogła brac w ciazy nieodpowiednie leki i wpłynęło to na dziecko ?
To to jest taki przypadek. Tam stoi ze pani jest niepełnosprawna , bo moze sie juz taka urodziła
Tak , medycyna zna takie przypadki.

Offline

 

#67 2018-02-09 10:22:43

paniusiabogusia01
Member
Zarejestrowany: 2017-11-15
Posty: 466

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Jak widzę po ogłoszeniach na necie to niektóre agencje praktycznie niczego nie wymagają, że niby do wszystkiego przeszkolą, ale ja bym się nie pisała na takie coś. Ostatnio jeździłam kilka razy z laxo to wszystkie dziewczyny z opiekunek co tu poznałam znają niemiecki przynajmniej podstawowo i mają jakieś doświadczenie w opiece. Nie wyobrażam sobie jak osoba która totalnie nie zna języka dogada się z podopiecznym, w sklepie, u lekarza itp.

Offline

 

#68 2018-02-09 23:26:34

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

paniusiabogusia01 napisał:

Jak widzę po ogłoszeniach na necie to niektóre agencje praktycznie niczego nie wymagają, że niby do wszystkiego przeszkolą, ale ja bym się nie pisała na takie coś. Ostatnio jeździłam kilka razy z laxo to wszystkie dziewczyny z opiekunek co tu poznałam znają niemiecki przynajmniej podstawowo i mają jakieś doświadczenie w opiece. Nie wyobrażam sobie jak osoba która totalnie nie zna języka dogada się z podopiecznym, w sklepie, u lekarza itp.

A jednak.......jakoś sie dogadują ...choć nie wyobrazasz sobie.
Trafiają się jeszce pojedyńcze przypadki, chociaż Niemcy już bardzo niechętnie idą w takie sytuacje.
Często przetrzymują takie osoby, ale już przy następnej.... są nie w ciemię bici...

Offline

 

#69 2018-02-10 11:36:09

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

mobilna napisał:

kasia63 napisał:

Ten fragment jest interesujący:)
" Pani ma powikłania po przyjmowanych kiedyś przez jej matkę lekach."...............Mhm....Mamusia zażywała a Pani się powikłało????Takie przypadku w medycynie chyba jeszcze nie było:)

Kasiu , a słyszałas ty kiedyś o tym ze matka mogła brac w ciazy nieodpowiednie leki i wpłynęło to na dziecko ?
To to jest taki przypadek. Tam stoi ze pani jest niepełnosprawna , bo moze sie juz taka urodziła
Tak , medycyna zna takie przypadki.

Niemniej jednak treśc jest niedoprecyzowana i brzmi śmiesznie.

Offline

 

#70 2018-02-12 00:07:48

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

kasia63 napisał:

mobilna napisał:

kasia63 napisał:

Ten fragment jest interesujący:)
" Pani ma powikłania po przyjmowanych kiedyś przez jej matkę lekach."...............Mhm....Mamusia zażywała a Pani się powikłało????Takie przypadku w medycynie chyba jeszcze nie było:)

Kasiu , a słyszałas ty kiedyś o tym ze matka mogła brac w ciazy nieodpowiednie leki i wpłynęło to na dziecko ?
To to jest taki przypadek. Tam stoi ze pani jest niepełnosprawna , bo moze sie juz taka urodziła
Tak , medycyna zna takie przypadki.

Niemniej jednak treśc jest niedoprecyzowana i brzmi śmiesznie.

Ciebie to smieszy ?
A gdyby twoja matka brała nieodpowiednie leki nie czytajac ulotek lub nie słuchajac lekarza ?
Gdyby była narkomanka lub alkoholiczką ?

Smutne że tego nie ogarniasz , bo tam stoi napisane jak wół.

Offline

 

#71 2018-02-12 13:04:18

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

mobilna napisał:

kasia63 napisał:

mobilna napisał:


Kasiu , a słyszałas ty kiedyś o tym ze matka mogła brac w ciazy nieodpowiednie leki i wpłynęło to na dziecko ?
To to jest taki przypadek. Tam stoi ze pani jest niepełnosprawna , bo moze sie juz taka urodziła
Tak , medycyna zna takie przypadki.

Niemniej jednak treśc jest niedoprecyzowana i brzmi śmiesznie.

Ciebie to smieszy ?
A gdyby twoja matka brała nieodpowiednie leki nie czytajac ulotek lub nie słuchajac lekarza ?
Gdyby była narkomanka lub alkoholiczką ?

Smutne że tego nie ogarniasz , bo tam stoi napisane jak wół.

ŚMieszy mnie konstrukcja zdania bo można ją różnie rozumieć.Nie sam fakt.Ale co ja się tobie tłumaczę,nie musze .Pozdrawiam.

Offline

 

#72 2018-02-12 15:08:03

Juliette2016
New member
Zarejestrowany: 2016-11-11
Posty: 2

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Dziewczyny- nie kloccie sie, prosze...malo to stresu w pracy macie?
Moglo tak byc, ze przy szkodliwych lekach nastapilo tzw.nieodwracalne uszkodzenie plodu, albo tez jakies nieprawidlowosci wyszly juz w wieku np.nastoletnim.Czemu by nie?
Z kolei ja lat temu pare trafilam na ogloszenie opieki live- in do pana sparalizowanego, mogl poruszac tylko glowa...No nic...bywa.
Opad szvzeki zaliczylam, kiedy na interview pani zapytala sie , czy nie bedzie mi przeszkadzac to, ze pan od czasu do czasu zamawia sobie panienki z agencji towarzyskich.Serio!
Oczywiscie, ze nie zatrudnilam sie tam.
Takze sa czasem przypadki, ze niech to piorun strzeli.
Pozdrawiam Was wszystkie-Aga

Offline

 

#73 2018-02-14 17:32:42

paniusiabogusia01
Member
Zarejestrowany: 2017-11-15
Posty: 466

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

..?eto napisał:

paniusiabogusia01 napisał:

Jak widzę po ogłoszeniach na necie to niektóre agencje praktycznie niczego nie wymagają, że niby do wszystkiego przeszkolą, ale ja bym się nie pisała na takie coś. Ostatnio jeździłam kilka razy z laxo to wszystkie dziewczyny z opiekunek co tu poznałam znają niemiecki przynajmniej podstawowo i mają jakieś doświadczenie w opiece. Nie wyobrażam sobie jak osoba która totalnie nie zna języka dogada się z podopiecznym, w sklepie, u lekarza itp.

A jednak.......jakoś sie dogadują ...choć nie wyobrazasz sobie.
Trafiają się jeszce pojedyńcze przypadki, chociaż Niemcy już bardzo niechętnie idą w takie sytuacje.
Często przetrzymują takie osoby, ale już przy następnej.... są nie w ciemię bici...

Że się zdarzają to wiem z opowieści koleżanek, na forach coraz jakaś afera wybucha ale uważam że to wina agencji że do takich sytuacji dopuszczają. Powinni weryfikować znajomość języka i zapewniać opiekę koordynatorki na cały czas pobytu na szteli. Jak wiem że mam gdzie zadzwonić jak się coś wydarzy to od razu spokojniejsza jestem

Offline

 

#74 2018-05-25 08:52:12

chrikula
Member
Zarejestrowany: 2018-05-24
Posty: 21

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

czasem rodzina seniora lub sam senior może zaznaczyć, że nie chce osoby palącej. ale to jest raczej osobisty wymóg a nie agencji. świetna oferta jest na medipe.pl, nie jest przesadzona, wszystko jasne i klarowne no i super stawka! polecam sprawdzić smile

Offline

 

#75 2018-07-19 11:32:11

martarekk
New member
Zarejestrowany: 2018-07-19
Posty: 9

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Popatrz na formularz aplikacyjny Interjob. Bardzo jasno przedstawione warunki. Praktycznie natychmiast się kontaktują, jeżeli spełniasz minimalne oczekiwania. Wyjazd praktycznie od ręki do różnych regionów. A co najważniejsze umowa legalna, koordynator na miejscu, brak problemów z dojazdami. Mnóstwo opiekunek przez nich jeździ sezonowo do Niemiec. Sama też w taki sposób kombinuję, bo z pensji polskiej pielęgniarki niezwykle trudno wyżyć.

Offline

 

#76 2019-02-06 11:27:51

annaweber92
New member
Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 1

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Hallo an alle ... Vielen Dank und wünsche Ihnen allen einen schönen Valentinstag, Ich hoffe, Sie werden meine Arbeit mit www mögen Ich habe viel von hier gelernt.

Ostatnio edytowany przez annaweber92 (2019-02-06 11:37:52)

Offline

 

#77 2019-02-15 17:19:39

festynka
Member
Zarejestrowany: 2015-08-09
Posty: 715

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

walcom napisał:

Przede wszystkim, zeby pracowac za granica, np. w Niemczech i czuc sie tam w miare pewnie, potrzebna jest znajomosc jezyka, przynajmniej w stopniu podstawowym. Oczywiscie osoba, ktora pali nie jest atrakcyjna dla rodziny, ktora chce ja przyjac do swojego domu. Poza tym robic trzeba wszystko to, co robi sie w swoim gospodarstwie domowym.Pozdrawiam

Jak to paląca osoba nie jest atrakcyjna!!!! Hallo
ja palaczka jestem i chcą mnie,bo taką atrakcją jestem,
ubrania moje nie śmierdzą, palę na zewnątrz, było tak,że pół roku nikt nie wyczuł odemnie papierosa, można uniknąc smrodu, nawet nie doczytali ,że palę, i wyszło na to ,że jestem niepaląca,,a kopciłam jak smok-hahaha

Offline

 

#78 2019-06-10 01:16:16

fridka
New member
Zarejestrowany: 2019-06-10
Posty: 4

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Adrianna445 napisał:

festynka napisał:

walcom napisał:

Przede wszystkim, zeby pracowac za granica, np. w Niemczech i czuc sie tam w miare pewnie, potrzebna jest znajomosc jezyka, przynajmniej w stopniu podstawowym. Oczywiscie osoba, ktora pali nie jest atrakcyjna dla rodziny, ktora chce ja przyjac do swojego domu. Poza tym robic trzeba wszystko to, co robi sie w swoim gospodarstwie domowym.Pozdrawiam

Jak to paląca osoba nie jest atrakcyjna!!!! Hallo
ja palaczka jestem i chcą mnie,bo taką atrakcją jestem,
ubrania moje nie śmierdzą, palę na zewnątrz, było tak,że pół roku nikt nie wyczuł odemnie papierosa, można uniknąc smrodu, nawet nie doczytali ,że palę, i wyszło na to ,że jestem niepaląca,,a kopciłam jak smok-hahaha

No dokładnie. Nie sądzę aby było to problemem w wielu agencjach. Jesli osoba nie pali w domu osoby którą się opiekuje to nie wiem czemu nałóg miałby przeszkadzać . Jasne, że nie jest to nic dobrego i sama wiele razy chciałam to rzucić (  i mam nadzieje,ze w koncu mi się to uda).

Jednak pracuję wiele lat jako opiekunka i jakoś problemów z tym nie miałam.

Ba! Ani razu nie dostałam zapytania o to czy jestem osoba palącą czy moze jednak nie.....

w agencjach nie ma problemu, ze ktoś pali ale czasem rodzina moze nie chciec palacza. wiem, bo sama popalam i kilka razy mi odmówiono. a zawsze zastrzegam, że palę tylko na dworze. sama nie lubię tego zapachu w domu

Offline

 

#79 2019-06-12 16:11:10

JanaKal
New member
Zarejestrowany: 2019-06-12
Posty: 4

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Jestem nowa w branży i moja agencja Arche Procare  nie wymagała znajomości języka ale ja uważam że dla własnego komfortu warto znać chociaż podstawy. Pytali się też mnie czy mam doświadczenie.Nie miałam typowo w opiece ale chyba odpowiedź,że jestem mamą 3 dzieci i babcią 5 wnucząt była dla nich satysfakcjonująca.

Offline

 

#80 2019-06-14 10:07:18

natka200
Member
Zarejestrowany: 2019-04-12
Posty: 12

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Ja współpracuję z Centrum Językowym Konik. Generalnie wymagań nie ma zbyt wielu. Dostaję normalną umowę, składki są opłacane (więc sama nie muszę żadnej działalności zakładać, jak nie raz wymagają tego inne agencje). Duzym plusem jest posiadanie prawa jazdy - wiesz, trzeba zrobić zakupy (chociaż można jechac rowerem lub pójść spacerem do sklepu), ale wygodne jest to, gdy z podopiecznym jedziesz do lekarza. Warto też znajć język niemiecki chociaż na poziomie konunikatywnym (chociaż Konik nie zawsze tego wymaga). Spełniając te dwa warunki i w zależności od zlecenia można zarobić 1500 euro za 4 tygodnie pracy.

Offline

 

#81 2019-06-16 00:04:30

fridka
New member
Zarejestrowany: 2019-06-10
Posty: 4

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

natka200 napisał:

Ja współpracuję z Centrum Językowym Konik. Generalnie wymagań nie ma zbyt wielu. Dostaję normalną umowę, składki są opłacane (więc sama nie muszę żadnej działalności zakładać, jak nie raz wymagają tego inne agencje). Duzym plusem jest posiadanie prawa jazdy - wiesz, trzeba zrobić zakupy (chociaż można jechac rowerem lub pójść spacerem do sklepu), ale wygodne jest to, gdy z podopiecznym jedziesz do lekarza. Warto też znajć język niemiecki chociaż na poziomie konunikatywnym (chociaż Konik nie zawsze tego wymaga). Spełniając te dwa warunki i w zależności od zlecenia można zarobić 1500 euro za 4 tygodnie pracy.

nie każdy chce zeby opiekunki miały działalność. ja w soft care24 też tak mam, że dostaję umowę i odprowadzają wszystkko za mnie

Offline

 

#82 2019-07-18 13:34:52

natka200
Member
Zarejestrowany: 2019-04-12
Posty: 12

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

fridka napisał:

natka200 napisał:

Ja współpracuję z Centrum Językowym Konik. Generalnie wymagań nie ma zbyt wielu. Dostaję normalną umowę, składki są opłacane (więc sama nie muszę żadnej działalności zakładać, jak nie raz wymagają tego inne agencje). Duzym plusem jest posiadanie prawa jazdy - wiesz, trzeba zrobić zakupy (chociaż można jechac rowerem lub pójść spacerem do sklepu), ale wygodne jest to, gdy z podopiecznym jedziesz do lekarza. Warto też znajć język niemiecki chociaż na poziomie konunikatywnym (chociaż Konik nie zawsze tego wymaga). Spełniając te dwa warunki i w zależności od zlecenia można zarobić 1500 euro za 4 tygodnie pracy.

nie każdy chce zeby opiekunki miały działalność. ja w soft care24 też tak mam, że dostaję umowę i odprowadzają wszystkko za mnie

Nie, ja nie mówię, że każdy chce, ale coraz więcej firm się decyduje na taką formę współpracy. Wiesz - mniejsza księgowość. A w Centrum Językowym KOnik, tego nie wymagają  i to dla mnie jest sore udogodneine, bo nie wyobrażam sobie, aby o swojej pensji odprowadzać ZUS, podatek i jeszcze o księgowość się martwić, kiedy jestem na zleceniu smile Dlatego to dla mnie duże udogodnienie, że Konik tego jednak nie chce.

Offline

 

#83 2019-08-18 13:02:47

milko
New member
Od: Grójec
Zarejestrowany: 2017-04-25
Posty: 7

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Wymagania możesz sprawdzić na stronie Agencji Opiekunek, która organizuje takie wyjazdy - www smile  Jeśli nie znasz języka, nie martw się - to nie jest przeszkoda. Avoria oferuje również kurs językowy.

Ostatnio edytowany przez milko (2019-08-18 13:03:07)

Offline

 

#84 2019-08-19 21:54:46

andrea
Member
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 416

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

pracować i nie dyskutować, dobrze "szprechać" po niemiecku

Offline

 

#85 2020-01-30 09:28:20

natka200
Member
Zarejestrowany: 2019-04-12
Posty: 12

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

andrea napisał:

pracowaďż˝ i nie dyskutowaďż˝, dobrze "szprechaďż˝" po niemiecku

Tak jak powyżej,, fajnie chociaż komunikatywnie znać niemiecki smile Aczkolwiek w Koniku wystarczą chęci i są oferty dla osób, które z niemieckim nigdy nie miał nic wspólnego. Przede wszystkim chęć do pracy i empata.

Offline

 

#86 2020-02-25 12:37:40

natka200
Member
Zarejestrowany: 2019-04-12
Posty: 12

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Jeżdżę z Centrum Językowym Konik i mi się dobrze pracuje, nie narzekam.

Offline

 

#87 2020-03-01 22:14:52

Julian
New member
Od: Southwest Germany
Zarejestrowany: 2020-03-01
Posty: 3

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Drodzy przyjaciele,

Jestem nowy na tym forum. Szukam opiekuna dla mojej mamy, więc jest to prośba bezpośrednio od członka rodziny w południowo-zachodnich Niemczech w pięknym mieście między Stuttgartem a Monachium.
Administrator: daj mi znać, jeśli jest to właściwy wątek.
Moja mama ma 88 lat, kiedyś była pisarką. Doznała udaru mózgu z połowiczością połowiczną po lewej stronie. Nadal jest bystra i mądra, a momenty nierealne. Mówi biegle po angielsku i francusku (i niemiecku) i uwielbia rozmawiać i czytać.
Ona waży 54 kg. Inne choroby: utrata krótkotrwałej pamięci, czasami nietrzymanie moczu, ale rozpoznaje, kiedy musi iść do łazienki (przy pomocy wózka inwalidzkiego lub toalety, ograniczona ruchliwość). Ona je sama, myje twarz, sama myje zęby i pomaga mi się ubierać.
Jej przyjaciółka odwiedza ją codziennie przez większość dnia, ma samochód, robi zakupy i gotuje. Nowoczesny piękny apartament z pokojem gościnnym i dostępem do Internetu znajduje się kilka kroków od centrum miasta, uroczego, zabytkowego miasteczka średniej wielkości ze wszystkimi sklepami, piekarniami, restauracjami itp.

Wymagania: Kobieta-opiekunka (stałe stanowisko lub zmiana z innym opiekunem), dobra znajomość języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego. Absolutny niepalący. Doświadczony w opiece. Powinien być cierpliwy, z empatią i wyrozumiałością wobec pacjentów po udarze. Przebieranie się, łazienka i higiena, prysznic pod prysznicem, zabranie jej do terapeuty lub do kawiarni, mobilizowanie i ćwiczenia chodzenia i używania lewej ręki. Nie wymaga prawa jazdy. Gotowanie nie jest konieczne, ale z pewnością nie mogła odmówić wielkiemu Bigosowi. Moja mama śpi w nocy, musi iść do łazienki o 6 rano, idzie spać około 19:30. Chociaż w nocy nie ma nic do zrobienia, wymagane jest zameldowanie się w niej (czuwanie). Zabranie jej do łóżka / z łóżka na noc i popołudniową drzemkę. Dostępne od zaraz.

Wynagrodzenie: 1400 EUR netto miesięcznie, składki rentowe płacone od średniej krajowej, ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby w Niemczech (EKUZ), legalna praca, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.
Proszę o e-mail po więcej szczegółów.

Offline

 

#88 2022-11-14 15:34:24

mariaj
Member
Zarejestrowany: 2015-04-14
Posty: 205

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Witam  !!! Aby wyjechać jako  opiekunka osób starszych i pracować w Niemczech ,agencje sprawdzają stopień zaawansowania  języka niemieckiego . Dobrze jest mieć również doświadczenie w pracy opiekuna ,ukończone kursy pierwsze pomocy itp.

Offline

 

#89 2023-03-26 14:30:03

jehaj
Member
Zarejestrowany: 2023-03-25
Posty: 18

Re: Jakie wymagania wobec opiekunek mają agencje?

Viola,niestety nie masz racji.Palenie zostawia zapach na ubraniu i skórze i to właśnie jest nie do zniesienia,albo inaczej mówiąc-śmierdzi i dlatego nie da nic wychodzenie na zewnątrz.A bez prawa jazdy-to nie dyskutuję nawet-są ludzie,którzy nie są w stanie lub nie chcą korzystać z innych srodków lokomocji mając własne auto.Zreszta mając auto-masz mniej problemów-dlategodla niektórych jest to ważne.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Agencje godne polecenia - Drogie Panie, proponuję zamieszczać tutaj informacje o tych agencjach, z których usług jesteśmy zadowolone...

Dobry pośrednik pracy dla opiekunek w Niemczech jaki ? - Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia jeśli chodzi o pracę w Niemczech w roli opiekunki. Chciałbym wyjechać do takiej pracy, ale kompletnie nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ewentualne sprawy od strony prawnej, z kim tu wyjechać, żeby to było legalne, żeby potem nie mieć potem jakichś problemów...

jakie rodziny Wam się trafiają? dobre czy złe? - słuchajcie, jakie Wam rodziny się trafiają? takie, które rozumieją naszą pracę i ją szanują, czy takie, u których spędzacie zalednie kilka dni??

odrzucenie oferty zaproponowanej przez agencje - Witam :)) jakoś ostatnio nie mam szczęścia co do zleceń oferowanych przez agencje. Proponują mi podopiecznych z chorobami, z którymi nie miałam styczności...

Stawki za sztelle u Małżeństwa- jakie uwazacie za minimum? - Wg mnie nie ma znaczenia czy tylko jeden malzonek jest chory czy oboje. Oboje sa w domu i to ma znaczenie...

Stopka forum