Ciezko jest znalesc agencje,ktora wysyla na 4-6tyg i 2tyg wDomu?

Wiem,ze sa takie oferty czasami,zwlaszcza w okresie swiatecznym.Ale ja chcialabym tak na stale,system 4/6tyg Niemcy, i 2 tygodnie w domu. Wiem,ze rodziny niemieckie wola opiekunki ktore przyjedzaja na 2-3 miesiace , bo mniej wydaja na podroz...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2016-11-12 14:35:28

Kasia31
Member

Ciezko jest znalesc agencje,ktora wysyla na 4-6tyg i 2tyg wDomu?

Wiem,ze sa takie oferty czasami,zwlaszcza w okresie swiatecznym.Ale ja chcialabym tak na stale,system 4/6tyg Niemcy, i 2 tygodnie w domu.
Wiem,ze rodziny niemieckie wola opiekunki ktore przyjedzaja na 2-3 miesiace , bo mniej wydaja na podroz.

Chodzi mi tylko o agencje w ktorych dostane umowe o prace lub zlecenie. Nie chce zakladac Dzialalnosci Gospodarczej ani Gewerby.

doradzcie cos,prosze.

#2 2016-11-12 15:26:03

urszula47
Member

Re: Ciezko jest znalesc agencje,ktora wysyla na 4-6tyg i 2tyg wDomu?

Da sie to ogarnac ,po prostu dzwonic po agencjach i podpisywac umowy na czas zlecenia smile pod koniec zlecenia znow dzwonic czy szukac na my polacy ,poloniusz ofert .Ale stale miejsca pracy wtedy nie wchodza w gre i tu jest pies pogrzebany.Chyba ze uda Ci sie wskoczyc do niemieckiej agencji,gdzie pracuje sie dwa tygodnie na dwa wolne(raczej dla zameldowanych w de i z ukonczonym tutaj kursem).

#3 2016-11-12 15:46:17

krysta63
Member

To często bylabys w drodze,czeste pakowania,itd.
A weź zadzwoń do kilku agencji i popytaj.Ja myślę że nie powinno być problemu.Duzo agencji idzie już na ustepstwa i jak kiedyś chcieli 2 lub 3 miesiące to dziś już  po 4 tyg też można znalezc.Napewno miałabys za każdym razem inną Stella.

#4 2016-11-12 18:26:36

Kasia31
Member

Najlepiej byloby mi sie zwiazac z jedna agencja, nie chcialabym "zaliczac" po kilka agencji rocznie. 8 tygodni,tj. 2 miesiace moze bym jeszcze wytrzymala. Ale perspektywa 3 miesiecy siedzenia u jakiejs pani babci mnie przeraza. A Wy na ile zwykle wyjezdzacie ?

#5 2016-11-12 19:17:12

krysta63
Member

No o tym mówię,podzwon najpierw po agencjach i popytaj czy można by tak ,i ta która się na to zgodzi ,to możesz sprobowac tak wyjeżdżać.Gdy kilka agencji pojdzie na taki układ to wybierz najlepszą z nich.Najlepsza pod względem opinii.umowy,warunkow.itd.
Ja np kiedyś wyjezdzalam 2 na 2 m.Zdarzylo mi się tez być 3 razy po 3 miesiące.
Obecnie najlepiej na 4 do 6 tyg.
A  przerwy robię pomiędzy --latem dłuższe,bo mam działkę, nawet 4 miesiące ,zima ok  miesiąca,

Kasia31 napisał:

Najlepiej byloby mi sie zwiazac z jedna agencja, nie chcialabym "zaliczac" po kilka agencji rocznie. 8 tygodni,tj. 2 miesiace moze bym jeszcze wytrzymala. Ale perspektywa 3 miesiecy siedzenia u jakiejs pani babci mnie przeraza. A Wy na ile zwykle wyjezdzacie ?

#6 2016-11-12 20:01:46

Kasia31
Member

Jakbym sztella byla dobra,a babcia spokojna to zostalabym dluzej. Ale przeciez agencja nie powie "Niech jedzie Pani na 4 tygodnie, jezeli sztella pani pasuje to moze pani zostac 10 tygodni".
Ja nie dziwie sie rodzinom. Sama na ich miejscu tez wolalabym aby opiekunka zostala 3 miesiace, mniej pieniedzy na bilety, mniej stresu dla pdp (pdp bardzo przezywaja, czy nowa dojedzie,jaka bedzie itd) no i mniej ceregeli wyjezdzanie na dworzec, a to bus sie spozni,a to syn nie moze znalesc opiekunki. Dlatego troche mi wstyd,ze tak wybrzydzam.

#7 2016-11-12 20:19:15

bozencina50
Member

Ja jeżdże tylko na 6 tyg a 6 tyg jestem w domu.Nie obchodzi mnie co jest dla rodziny dobre (  w dupie mam ich oszczędności)  ja odrazu mowie agencji ,że inna forma wyjazdow nie wchodzi w grę.Moja psychika jest nastawiona na max 6 tyg.
Właściwie wszedzie gdzie dzwonilam , to agencja nie sprzeciwiala się.Tak że zrob jak ci podpowiadają dziewczyny.Jak zobaczysz ,że stella jest w miare dobra dla ciebie , to będziesz tam wracać.
Życzę powodzenia smile

#8 2016-11-13 16:50:59

Kasia31
Member

bozencina50 napisał:

Ja jeżdże tylko na 6 tyg a 6 tyg jestem w domu.Nie obchodzi mnie co jest dla rodziny dobre (  w dupie mam ich oszczędności)  ja odrazu mowie agencji ,że inna forma wyjazdow nie wchodzi w grę.Moja psychika jest nastawiona na max 6 tyg.
Właściwie wszedzie gdzie dzwonilam , to agencja nie sprzeciwiala się.Tak że zrob jak ci podpowiadają dziewczyny.Jak zobaczysz ,że stella jest w miare dobra dla ciebie , to będziesz tam wracać.
Życzę powodzenia smile

Dziekuje,Pani Bozenko,za pocieszne slowa smile  Ja tez nie mam zamiaru siedziec z babcia "ponad" moje mozliwosci psychiczne po 3miesiace..

#9 2016-11-13 16:55:53

lidianna75
New member

Ja też się nie dziwię rodzinom.Każdy chce mieć jak najlepiej, ale to opiekunka ponosi największe koszty, nie wszystko można przecież przeliczyć na pieniądze. Jeździłam na krótsze i dłuższe wyjazdy. Przy dłuższym następuje zmęczenie psychiczne opiekunki,doskwiera tęsknota za bliskimi, czy po prostu normalnym życiem, dopada znużenie i to też nie jest dobre dla podopiecznej. Mamy normalnie pracować, a nie poświęcać się dla dobra innych, bo nikt nie będzie nam za to wdzięczny, a jeśli nawet, to szybko pójdzie to w zapomnienie.Mija czas, przychodzi nowa opiekunka...Do takich wniosków niestety nie doszłam od razu, musiałam przeżyć trochę rozczarowań, poczuć zmęczenie, wyczerpanie żeby zrozumieć, że ja też mam o siebie dbać.

#10 2016-11-14 20:55:06

bunia174
Member

Witam ja mam taka rade jest promedica 24 ktora wysyła 4 tyg w de i 4 lub wiecej w pl . ja np jezdze 4 na 4 zima a latem 4 w de 6 w pl izawsze mozna sie dogadac . moja kolezanka tez jezdzi z promedica w systemie 2 miesiace w domu  1  miesiac w de . wiec wszystko mozna dostosowac do siebie.

#11 2016-12-13 13:00:27

ewaaa90
New member

Fundacja Andreas Grosch zatrudnia na min.6 tyg
https://www.facebook.com/fundacjaandreasgrosch/

#12 2016-12-13 13:35:58

barbara.b
Member

ewaaa90 napisał:

Fundacja Andreas Grosch zatrudnia na min.6 tyg
https://www.facebook.com/fundacjaandreasgrosch/

jak zobaczyłam samą nazwę to firma trafiła  na moją czarną listę. do tego na facebooku to oni się ogłaszają, że dają kursy językowe a o opiece nie ma mowy. jakieś 3 w jednym... co za dziadostwo się robi.

#13 2016-12-13 13:40:18

barbara.b
Member

bunia174 napisał:

Witam ja mam taka rade jest promedica 24 ktora wysyła 4 tyg w de i 4 lub wiecej w pl . ja np jezdze 4 na 4 zima a latem 4 w de 6 w pl izawsze mozna sie dogadac . moja kolezanka tez jezdzi z promedica w systemie 2 miesiace w domu  1  miesiac w de . wiec wszystko mozna dostosowac do siebie.

dzisiaj zadzwoniłam przez przypadek do promediki  bo już nawet nie podają jaka firma, żeby ludzie do nich chcieli dzwonić. odbiera jakaś pani... no i mówię o ogłoszeniu jakie widziałam. mianowicie, że pani chodzi przy wsparciu. pytam się, czy wsparciu opiekunki czy chodzika. na co pani odpowiada, czy jestem zainteresowana ogłoszeniem. zjebałam ją, że jak dzwonię to chyba jestem zainteresowana. nie narzekam na nadmiar czasu i na pewno nie dzwonię aby jej zredagować tekst. w międzyczasie usłyszałam, że jest wózek i firma promedika. pani coś mnie przepraszała, że ma dziwne telefony.. dziwni to oni są. nie tylko jako firma ale ja i na dziwnych ludzi tam trafiam.

#14 2016-12-13 13:48:18

barbara.b
Member

Kasia31 napisał:

Jakbym sztella byla dobra,a babcia spokojna to zostalabym dluzej. Ale przeciez agencja nie powie "Niech jedzie Pani na 4 tygodnie, jezeli sztella pani pasuje to moze pani zostac 10 tygodni".
Ja nie dziwie sie rodzinom. Sama na ich miejscu tez wolalabym aby opiekunka zostala 3 miesiace, mniej pieniedzy na bilety, mniej stresu dla pdp (pdp bardzo przezywaja, czy nowa dojedzie,jaka bedzie itd) no i mniej ceregeli wyjezdzanie na dworzec, a to bus sie spozni,a to syn nie moze znalesc opiekunki. Dlatego troche mi wstyd,ze tak wybrzydzam.

kasia wstyd nie wstyd. powiem tak. pierdolnięte jakieś nie jesteśmy a tak nas się traktuje. jak by miejsca były dobre i dopasowane pod opiekunkę to by nas nikt nie musiał namawiać.
ja jak zaczynałam byłam napalona i chciałam miejsce na stałe- rok, dwa bez zjeżdżania. nie tęsknię, nie cierpię w niemczech. ale to trzeba mieć warunki. dzwoni do mnie pani z firmy i mówi o jakimś zleceniu na już. ja tłumaczę, że jeszcze mam termin u endokrynologa i kardiologa.. ojciec w tle do mnie mówi " a w niemczech nie ma lekarzy ". a kurwa są, ale kiedy ja będę niby mogła chodzić do tych lekarzy? w przerwie obiadowej? jak szybko obiad ugotuję i podopieczna nie będzie marudzić? ale to obrócić trzeba.. a w przerwie obiadowej często po tych wioskach to i lekarze mają przerwę. a badanie krwi na czczo? jak nie wiadomo kiedy podopieczna wstanie bo ona nie będzie się jak w wojsku stosowała do godzin i ma w dupie jakiś plan dnia? a jak wstanie  ( nieważne czy o 7 rano czy o 11 w południe ) nie poczeka 5 minut tylko drze się barbara, kasza manna... to trzeba pozwolić ludziom w miarę normalnie żyć i funkcjonować aby zaoszczędzić na biletach i nie stresować podopiecznej zmianą opiekunek.

#15 2016-12-13 20:59:33

kasia63
Member

Kasia31 napisał:

Jaki,kużwa wstyd????Ty dziewczyno wszelkie skrupuły wyrzuć daleko za siebie i o nich zapomnij!!!Patrz ,żeby Tobie było tak jak chcesz, a nie co na to agencja czy rodzina?Co Cię to obchodzi co oni sobie myślą ,nie ta agencja to inna ,nie ta rodzina to inna/Wstyd to moja imienniczko kochana kraść ,z d...y spaść i na d..ie zasnąć jak mawiał mój tato i więcej wstydów nie ma:)A już na pewno nie wtedy ,kiedy chodzi o nasze,ciężko zapracowane pieniądze:)
Agencje i rodziny nie maj ani wstydu ani skrupułów kiedy grosze chcą łącić i wymagają diabli wiedzą czego.I my też nie powinniśmy tym się kierować w wyborze i wybrzydzać za każdym razem kiedy nam coś nie pasuje:)

#16 2016-12-13 23:29:44

urszula47
Member

Najlepsza opiekunka to caloroczna bez dnia wolnego ,robiaca za gospoche dla calej familii ,koszaca trawniki i slodkopierdzaca.Ostatnio zadna ze znajomych nie pracuje dluzej niz 5 tygodni.Olac ten wyzysk! Wiadomo ,ze sa potrzeby ale jakby te firmy placily 1700eur zamiast  1100 eur to zadna by nie siedziala  po 3 miesiace .Te lejtowe prace powoli odchodza w zapomnienie i my tez powinnismy miec skrocony czas tych turnusow wypoczynkowych.Wszystko niestety idzie w zlym kierunku.A jaka to opiekunka dobra i wydajna po 2 miesiacach harowki? Rodziny juz powinny sie cieszyc bo maja z glowy problemy i zaoszczedza i to dobrze smile To nie Polska i te sprawne bardziej babcie maja sprzataczki,ogrodnikow,pomoce domowe ,ktore tez musza oplacic.Z opiekunka 24/24 jest wygoda i tyle!

#17 2016-12-15 22:26:44

annacia
New member

Oczywiście, że najlepsza opiekunka to całoroczna, bez dnia wolnego, urlopu, chorobowego, ciąży i jeszcze tylko o płatkach na mleku i ewentualnie przegotowanej marchewce. No ale, jak ktoś chce robota, to niech sobie skonstruuje. W przeciwnym wypadku warto byłoby przemyśleć jak się samemu zaczynało i czy też myślało się tymi kategoriami, że pracować można - wręcz trzeba - bez odpoczynku. W niektórych agencjach - https://promedica24.com.pl/praca-dla-op … niemczech/ - jest to nie do pomyślenia, a odpowiadając na pierwsze pytanie - tak, da się wyjechać np. na miesiąc. Przejrzyj oferty i zobaczysz, że jest w czym wybierać.

Reklama