img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Ważne pytanie moi Drodzy, od stycznia zmienia się prawo w Niemczech i jak czytam w internecie, wiele firm już teraz działających nielegalnie lub nie do końca legalnie, od 1...

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2014-11-14 12:39:40

agnieszka-opiekunka
New member
Zarejestrowany: 2014-11-13
Posty: 4

Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Ważne pytanie moi Drodzy,

od stycznia zmienia się prawo w Niemczech i jak czytam w internecie, wiele firm już teraz działających nielegalnie lub nie do końca legalnie, od 1. stycznia 2015 będzie albo zamykać swoją działalność, albo wysyłać opiekunki prawie "na czarno".

Czy możecie polecić firmę, która jest sprawdzona, w pełni legalna i z którą nie mieliście jak dotąd problemów (szczególnie pod kątem wypłaty)?

Będę Wam dozgonnnie wdzięczna, bo do końca roku mam umowę, ale chyba nie chcę jej przedłużąć, bo nabrałam podejrzeń odnośnie mojej agencji.

Offline

 

#2 2014-11-14 21:47:10

Magda31
New member
Zarejestrowany: 2014-11-14
Posty: 1

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Czesc Agnieszka,

z tego co wiem, to jest sie legalnie w n.p. w Niemczech jako opiekunka jezeli, jest sie zatrudnionym w polskiej firmie w Polsce i jest
sie wysylanym zagranice jako w pelni ubezpieczony procownik/procobiorca  takiej polskiej firmy.
Polskie firmy kooperoje czesto z firmami niemieckimi.
Ta kooperacja polega na tym, ze polskie firmy maja opiekunki a niemieckie firmy maja klientow, czyli starsze osoby, ktore potrzebuja
opieki.
W ramach legalnosci, polskie firmy placa niemieckim firmom prowizje za klienta = czyli starsza osobe. Niemiecka
firma przestrzega dla starszej osoby, aby opiekunka byla legalna.

Ja polecam Tobie firme "Meine Pflege zu Hause"
www

Ta firma "Meine Pflege zu Hause" pilnuje legalnosci opiekunek i kooperuje tylko z polskimi firmami, ktore pracuja leganlnie i przyklada to tego
wage, aby opiekunka zarobila odpowiednio duzo i tez aby starsza osoba dostala fajna opiekunke, z ktore sie dobrz czuje.

"Meine Pflege zu Hause" rosnie i nie dziala juz tylko w Hannoverze, ale tez w Monachium n.p.

Pozdrowienia
Magda31

Offline

 

#3 2014-11-15 14:01:28

brozka
Member
Zarejestrowany: 2014-11-15
Posty: 12

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Firmy i brak problemów? hehehe. Takiej jeszcze nie widziałam. Zawsze wybieramy lepsze złooooo wink Akurat z termin wypłat to najmniejszy problem.

Offline

 

#4 2014-11-15 15:16:48

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

www EŻELI: - Chcesz „dorobić” lub szukasz stałej pracy - Lubisz rozmawiać z ludźmi - Masz co najmniej średnie wykształcenie - Jesteś osobą dynamiczną, samodzielną i nastawioną na cel To ta oferta jest właśnie dla Ciebie! OFERUJEMY: • elastyczne warunki pracy • atrakcyjne zarobki uzależnione od efektów • współpracę z renomowaną Agencją Pracy • nowe wyzwania, zdobycie cennego doświadczenia zawodowego ZAKRES OBOWIĄZKÓW: • pozyskiwanie osób zainteresowanych pracą w charakterze opiekunów/ek osób starszych lub pielęgniarzy/ek w Niemczech. Prześlij swoje zgłoszenie na adres rek.annakurys@altencare24.pl
Moze lepiej zarobimy naganiajac do tej lekkiej i jakze poplatnej pracy? lol

Offline

 

#5 2014-11-15 19:17:26

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

iza46 napisał:

http://www.mypolacy.de/ogloszenia/administracja-publiczna/zostan-mobilnym-rekruterem-opiekunek,804052.html EŻELI: - Chcesz „dorobić” lub szukasz stałej pracy - Lubisz rozmawiać z ludźmi - Masz co najmniej średnie wykształcenie - Jesteś osobą dynamiczną, samodzielną i nastawioną na cel To ta oferta jest właśnie dla Ciebie! OFERUJEMY: • elastyczne warunki pracy • atrakcyjne zarobki uzależnione od efektów • współpracę z renomowaną Agencją Pracy • nowe wyzwania, zdobycie cennego doświadczenia zawodowego ZAKRES OBOWIĄZKÓW: • pozyskiwanie osób zainteresowanych pracą w charakterze opiekunów/ek osób starszych lub pielęgniarzy/ek w Niemczech. Prześlij swoje zgłoszenie na adres rek.annakurys@altencare24.pl
Moze lepiej zarobimy naganiajac do tej lekkiej i jakze poplatnej pracy? lol

Zapewniam Cię, że gdybyś przeczytała ichni pakiecik umowy (umowa i załączniki), to taka zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwoliła by Ci dla nich naganiać sad sad sad
Tam nawet naganiacz nie wyżyje smile

Offline

 

#6 2014-11-15 21:00:02

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

iza46 napisał:

Moze lepiej zarobimy naganiajac do tej lekkiej i jakze poplatnej pracy? lol

Super pomysł! Załóżmy agencję naganiaczy do agencji zatrudniaczy. To moge robić nawet 24h/24 big_smile

Offline

 

#7 2014-11-17 13:24:29

agnieszka-opiekunka
New member
Zarejestrowany: 2014-11-13
Posty: 4

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Dziękuję Ci Magda31 !!!  Świetna rada! Zajrzę dziś na ich stronę i poczytam, bo ogólnie w dzisiejszych czasach to trudno o dobrą firmę, a ogłoszeń, jak tutaj Iza cytuje, to nawet nei warto czytać. Co prawda dziś miałam rozmowę z pewną firmą z Warszawy i szukają dla mnie teraz wyjazdu  na 4 tygodnie. Bardzo mili ludzie, bardzo też chyba profesjonalni, pani sprawdziła mi język, ale tak naprawdę pożądnie, wyszło mi, ze mam B2, do tego poprosili koniecznie o referencje i opis dwóch ostatnich Stelli. I dostałam naprawdę fajną stawkę. Mogę ewentualnie polecić, ale to w wiadomości, bo na formum nie chce pisac o żadnych firmach, bo za duzo sie pisze juz na ten temat i nie chce zaczynać nowego wątku smile)

Pzodrawiam i życzę wszystkim pieknego poneidziałku! smile

Offline

 

#8 2014-11-17 21:06:39

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

agnieszka-opiekunka napisał:

Co prawda dziś miałam rozmowę z pewną firmą z Warszawy i szukają dla mnie teraz wyjazdu  na 4 tygodnie.

I uważasz, że znajdą ci pracę na 4 tyg.? Przed świętami?
Jak to się stanie, to przyślij mi na mail ich namiary, ok?

Offline

 

#9 2014-11-18 16:37:59

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

arielka napisał:

agnieszka-opiekunka napisał:

Co prawda dziś miałam rozmowę z pewną firmą z Warszawy i szukają dla mnie teraz wyjazdu  na 4 tygodnie.

I uważasz, że znajdą ci pracę na 4 tyg.? Przed świętami?
Jak to się stanie, to przyślij mi na mail ich namiary, ok?

Na sasiednim forum jest dzis oferta na 4 tyg -do swiąt własnie:)

Offline

 

#10 2014-11-18 16:43:14

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

agnieszka-opiekunka napisał:

Ważne pytanie moi Drodzy,

od stycznia zmienia się prawo w Niemczech i jak czytam w internecie, wiele firm już teraz działających nielegalnie lub nie do końca legalnie, od 1. stycznia 2015 będzie albo zamykać swoją działalność, albo wysyłać opiekunki prawie "na czarno".

Czy możecie polecić firmę, która jest sprawdzona, w pełni legalna i z którą nie mieliście jak dotąd problemów (szczególnie pod kątem wypłaty)?

Będę Wam dozgonnnie wdzięczna, bo do końca roku mam umowę, ale chyba nie chcę jej przedłużąć, bo nabrałam podejrzeń odnośnie mojej agencji.

W odniesieniu do obecnych przepisów i tych ,które wejdą w życie w D od NR,to tak naprawdę póki co ani jedna polska agencja nie działa do końca zgodnie z prawem...a jak to rozwiążą po 1 stycznia to się w  praktyce okaże.

Offline

 

#11 2014-11-18 17:05:04

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

kasia63 napisał:

arielka napisał:

agnieszka-opiekunka napisał:

Co prawda dziś miałam rozmowę z pewną firmą z Warszawy i szukają dla mnie teraz wyjazdu  na 4 tygodnie.

I uważasz, że znajdą ci pracę na 4 tyg.? Przed świętami?
Jak to się stanie, to przyślij mi na mail ich namiary, ok?

Na sasiednim forum jest dzis oferta na 4 tyg -do swiąt własnie:)

Sąsiednie forum, to gdzie?

Offline

 

#12 2014-11-18 18:40:31

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

arielka napisał:

kasia63 napisał:

Na sasiednim forum jest dzis oferta na 4 tyg -do swiąt własnie:)

Sąsiednie forum, to gdzie?

www

Offline

 

#13 2014-11-27 20:53:29

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Dawac tu te firmy!!!wink
Ale jush!wink
I tak, mam miec:
1. Zus od sredniej;)
2. Jezeli mam Zus od 200 zlotych mam zarabiac od 1300 w gore, przy komunikatywnym niemieckim;)
3. Firma ma organizowac mi przejazd
4. Opiekuje sie tylko jedną (1-jeden)wink osobą
5. W nocy spie, chyba ze mam dodatek za prace w nocy i mozliwosc odespania w ciagu dnia;)
6. Nie dzwigam ponad normy
7. i chce jechac jush!;)czyli za jakies 2 tygodnie hehe

czekam...tup, tup..wink

Offline

 

#14 2014-11-27 21:54:16

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Teraz ja wpisze swoje wymagania:1.umowa z niemieckimi skladkami 2.jedna  osoba do opieki 3.przy Pflegestuffe 2 lub 3 codzienna pomoc Plegedienstu 4.moge pracowac max 6tyg 5.praca w ogrodzie/oprocz koszenia trawy i zywoplotow tudziez kopania i zbierania zgnilych owocow ./nie stanowi problemu 6.nie gotuje rodzinie ,moge podac kawe a ciasto sami musza przyniesc 7.prace zaczynam najwczesniej o 7:30 a koncze o 20tej to razem daje 13godzin minus 2 na sjeste wychodzi 11godz dzien w dzien czyli ponad norme.8.kot jak najbardziej moze byc ,uwielbiam je http://www.psianiania.szczecin.pl/web_images/kot.gif

Offline

 

#15 2014-11-27 22:13:06

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

urszula47 napisał:

Teraz ja wpisze swoje wymagania:1.umowa z niemieckimi skladkami 2.jedna  osoba do opieki 3.przy Pflegestuffe 2 lub 3 codzienna pomoc Plegedienstu 4.moge pracowac max 6tyg 5.praca w ogrodzie/oprocz koszenia trawy i zywoplotow tudziez kopania i zbierania zgnilych owocow ./nie stanowi problemu 6.nie gotuje rodzinie ,moge podac kawe a ciasto sami musza przyniesc 7.prace zaczynam najwczesniej o 7:30 a koncze o 20tej to razem daje 13godzin minus 2 na sjeste wychodzi 11godz dzien w dzien czyli ponad norme.8.kot jak najbardziej moze byc ,uwielbiam je www

hehe

sciagne od Ciebie punkt 3, 6, 7 smile

Offline

 

#16 2014-11-27 22:32:48

jogi45
Member
Zarejestrowany: 2013-03-15
Posty: 457

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

urszula47 napisał:

Teraz ja wpisze swoje wymagania:1.umowa z niemieckimi skladkami 2.jedna  osoba do opieki 3.przy Pflegestuffe 2 lub 3 codzienna pomoc Plegedienstu 4.moge pracowac max 6tyg 5.praca w ogrodzie/oprocz koszenia trawy i zywoplotow tudziez kopania i zbierania zgnilych owocow ./nie stanowi problemu 6.nie gotuje rodzinie ,moge podac kawe a ciasto sami musza przyniesc 7.prace zaczynam najwczesniej o 7:30 a koncze o 20tej to razem daje 13godzin minus 2 na sjeste wychodzi 11godz dzien w dzien czyli ponad norme.8.kot jak najbardziej moze byc ,uwielbiam je www

Mogę być twoją zmienniczką. Też tak chcę, prawie tak mam ale prawie robi wielką różnicę smile

Offline

 

#17 2014-11-27 23:14:25

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Urszula, podpisuję się pod Twoimi wymaganiami...włącznie z kotkiem;-)

Offline

 

#18 2014-11-28 14:29:04

Eugenia1
Member
Zarejestrowany: 2014-02-22
Posty: 21

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Hej. Tak tu dyskutujemy jak to będzie od NR a ja oglądałam dzisiaj oferty, są już na styczeń, a jakże ale coś niskopłatne. Np. 1150 w tym przejazd.I tyle nowego

Offline

 

#19 2014-11-28 14:57:36

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Hejo:)

A jak byscie zinterpretowali zapis odnosnie sprzatanie "Utrzymanie porzadku w domu"?
Nic wiecej na temat sprzatania nie mam....

Pozdrawiam

Offline

 

#20 2014-11-28 21:15:35

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

ja np rozumiem to aby zetrzec kurze raz w tyg,odpalic odkurzacz raz w tyg,umyc łazienkę i wc.-finito.Zadnych okien,prania firan itp


Elizabeth68 napisał:

Hejo:)

A jak byscie zinterpretowali zapis odnosnie sprzatanie "Utrzymanie porzadku w domu"?
Nic wiecej na temat sprzatania nie mam....

Pozdrawiam

Offline

 

#21 2014-11-28 21:26:41

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

krysta63 napisał:

ja np rozumiem to aby zetrzec kurze raz w tyg,odpalic odkurzacz raz w tyg,umyc łazienkę i wc.-finito.Zadnych okien,prania firan itp


Elizabeth68 napisał:

Hejo:)

A jak byscie zinterpretowali zapis odnosnie sprzatanie "Utrzymanie porzadku w domu"?
Nic wiecej na temat sprzatania nie mam....

Pozdrawiam

No ja tez tak chcialabym rozumiec, ale co agencja i rodzina rozumie nie wiem;)jak jest np. wielki dom na dodatek;)

Czy firma godna polecenia powinna mi mailem przyslac opis stanu PDP?;)warunki pobytowe...
Bo migaja sie...powiedzialam, ze zglaszam kandydature, ale maja mi przeslac pelny opis a nie tylko przez telefon, nie wiem czy wszystko tlumacza...
poza tym to jest zastepstwo powinni miec juz przetlumaczone...

Offline

 

#22 2014-11-28 23:49:56

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Elizabeth68 napisał:

krysta63 napisał:

ja np rozumiem to aby zetrzec kurze raz w tyg,odpalic odkurzacz raz w tyg,umyc łazienkę i wc.-finito.Zadnych okien,prania firan itp


Elizabeth68 napisał:

Hejo:)

A jak byscie zinterpretowali zapis odnosnie sprzatanie "Utrzymanie porzadku w domu"?
Nic wiecej na temat sprzatania nie mam....

Pozdrawiam

No ja tez tak chcialabym rozumiec, ale co agencja i rodzina rozumie nie wiem;)jak jest np. wielki dom na dodatek;)

Czy firma godna polecenia powinna mi mailem przyslac opis stanu PDP?;)warunki pobytowe...
Bo migaja sie...powiedzialam, ze zglaszam kandydature, ale maja mi przeslac pelny opis a nie tylko przez telefon, nie wiem czy wszystko tlumacza...
poza tym to jest zastepstwo powinni miec juz przetlumaczone...

Powiedz niech Ci wyślą po niemiecku a ja ci przetłumaczę . Jak masz skypa, to nie ma problemu. Możesz mi przysłać meilem. Nie się cwaniaki nie migają.

Offline

 

#23 2014-11-29 00:01:12

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

amelia napisał:

Elizabeth68 napisał:

krysta63 napisał:

ja np rozumiem to aby zetrzec kurze raz w tyg,odpalic odkurzacz raz w tyg,umyc łazienkę i wc.-finito.Zadnych okien,prania firan itp



No ja tez tak chcialabym rozumiec, ale co agencja i rodzina rozumie nie wiem;)jak jest np. wielki dom na dodatek;)

Czy firma godna polecenia powinna mi mailem przyslac opis stanu PDP?;)warunki pobytowe...
Bo migaja sie...powiedzialam, ze zglaszam kandydature, ale maja mi przeslac pelny opis a nie tylko przez telefon, nie wiem czy wszystko tlumacza...
poza tym to jest zastepstwo powinni miec juz przetlumaczone...

Powiedz niech Ci wyślą po niemiecku a ja ci przetłumaczę . Jak masz skypa, to nie ma problemu. Możesz mi przysłać meilem. Nie się cwaniaki nie migają.

oki, jak tylko odezwa sie w poniedzialek poprosze nawet po niemiecku:)
dzieki:)
umowa mi sie nie podoba...ale ja chyba w zyciu juz nie zobacze uczciwej umowy;)
maja doslac zakres czynnosci...
Moja byla agencja zachowala sie bardzo ok, dala mi za porozumieniem, bez wypowiedzenia...aleee powiem szczerze szukanie nowej agencj jest dobijajace;)barrdziej niz czekanie na zlecenie...
moj mail
papatek2@wp.pl podaj skypa:)

Offline

 

#24 2014-11-29 06:54:39

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Elizabeth68 napisał:

amelia napisał:

Elizabeth68 napisał:

No ja tez tak chcialabym rozumiec, ale co agencja i rodzina rozumie nie wiem;)jak jest np. wielki dom na dodatek;)

Czy firma godna polecenia powinna mi mailem przyslac opis stanu PDP?;)warunki pobytowe...
Bo migaja sie...powiedzialam, ze zglaszam kandydature, ale maja mi przeslac pelny opis a nie tylko przez telefon, nie wiem czy wszystko tlumacza...
poza tym to jest zastepstwo powinni miec juz przetlumaczone...

Powiedz niech Ci wyślą po niemiecku a ja ci przetłumaczę . Jak masz skypa, to nie ma problemu. Możesz mi przysłać meilem. Nie się cwaniaki nie migają.

oki, jak tylko odezwa sie w poniedzialek poprosze nawet po niemiecku:)
dzieki:)
umowa mi sie nie podoba...ale ja chyba w zyciu juz nie zobacze uczciwej umowy;)
maja doslac zakres czynnosci...
Moja byla agencja zachowala sie bardzo ok, dala mi za porozumieniem, bez wypowiedzenia...aleee powiem szczerze szukanie nowej agencj jest dobijajace;)barrdziej niz czekanie na zlecenie...
moj mail
papatek2@wp.pl podaj skypa:)

Ela aplikuj do wielu firm ,wejdz na poloniusza tam 50stron z ofertami ,jest w czym wybierac.Wyslalam Ci meila.

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2014-11-29 07:07:06)

Offline

 

#25 2014-11-29 11:14:29

matka najlepszego syna
Member
Od: PL/DE
Zarejestrowany: 2014-11-11
Posty: 200

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Witajcie!
Jeżdżę z VERITAS z Wrocławia i jestem jak na razie zadowolona - ja chcę jedynie na zastępstwa na miesiąc, góra 6 tygodni i takie oferty mi zawsze znajdują.Wypłata na czas, dobry kontakt itd...

Offline

 

#26 2014-11-29 12:12:26

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

urszula47 napisał:

Elizabeth68 napisał:

amelia napisał:


Powiedz niech Ci wyślą po niemiecku a ja ci przetłumaczę . Jak masz skypa, to nie ma problemu. Możesz mi przysłać meilem. Nie się cwaniaki nie migają.

oki, jak tylko odezwa sie w poniedzialek poprosze nawet po niemiecku:)
dzieki:)
umowa mi sie nie podoba...ale ja chyba w zyciu juz nie zobacze uczciwej umowy;)
maja doslac zakres czynnosci...
Moja byla agencja zachowala sie bardzo ok, dala mi za porozumieniem, bez wypowiedzenia...aleee powiem szczerze szukanie nowej agencj jest dobijajace;)barrdziej niz czekanie na zlecenie...
moj mail
papatek2@wp.pl podaj skypa:)

Ela aplikuj do wielu firm ,wejdz na poloniusza tam 50stron z ofertami ,jest w czym wybierac.Wyslalam Ci meila.

Tak zrobilam:)

Interesuje mnie taka kwestia:
W wielu umowach jest zapis o karach jak sie nie stawisz na miejsce w wyznaczonych czasie...
Jezeli sama organizuje wyjazd a zawiedze firma transportowa, juz mialam raz taka sytuacje, ale na szczescie to firma organizowala przejazd...
Tez ich musze na pismie spytac, bo wiele agnecji nie organziuje wyjazdu a z przewoznikami roznie, oleja Cie bo np. im nie po drodze a telefon nie odpowiada bo brak zasiegu np. gorach;)

Offline

 

#27 2015-01-16 04:29:29

Kreacja
Member
Zarejestrowany: 2015-01-12
Posty: 15

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

=agnieszka-opiekunka]Ważne pytanie moi Drodzy,

od stycznia zmienia się prawo w Niemczech i jak czytam w internecie, wiele firm już teraz działających nielegalnie lub nie do końca legalnie, od 1. stycznia 2015 będzie albo zamykać swoją działalność, albo wysyłać opiekunki prawie "na czarno".

Czy możecie polecić firmę, która jest sprawdzona, w pełni legalna i z którą nie mieliście jak dotąd problemów (szczególnie pod kątem wypłaty)?


Pytanie zadane jakis czas temu,ale jakze aktualne..
Zadnej firmy nie mozna polecic,bo zadna nie jest nigdy w pelni sprawdzona tudziez sprawdzalna czy tez przewidywalna.
I z kazda sa lub beda predzej czy pozniej problemy.
Firma to ludzie i chec zysku czy tez raczej w tym wypadku wyzysku.

Wiekszosc tych polskich firm ,badz tez firemek dziala albo na pol albo calkowicie nielegalnie.
Sa to oszusci ,naciagacze i cwaniacy.
Jesli zdarzaja sie wyjatki,to sa to naprawde wyjatki,ale tez pewnie do czasu,az im sie grunt nie zacznie palic pod nogami.
Wszystkie firmy daja paniom umowy,w ktorych 80 procent stanowia zakazy ,grozby,przestrogi przd karami finansowymi i wykaz obowiazkow.
Jakie ma prawa opiekunka?No ma...2 godziny wolnego dziennie(czyli praca np po 12 godz.dziennie i wiecej... ,darmowe zakwaterowanie(ale jakie ?-lozko i szafa zapewne wystarczy),wyzywienie(ale jakie?-tego juz nikt nie uscisla)  i to by bylo na tyle...
Opiekunka ma byc wołem roboczym ,praczka,sprzataczka,pomywaczka,kucharka,ogrodniczka,zakupowa i apteczna,wizytowa u lekarza,pielegnacyjna myjaca i ubierajaco-rozbierajaca,wychodzaca z pieskami,wartownikiem od nocnego moczenia i zmiany pampersow w nocy..
Opiekunka ma byc koniem pociagowym,ktory swietnie zna niemiecki,czytac gazety dziadkom,grac z nimi w gry,rozmawiac,robic kawki,najlepiej do tego jeszcze piec swietne ciasta ,chodzic do sasiadow na rozmowy i byc krowa do ogladania przez nich,jak codziennie odwiedzaja babcie ,by zobaczy co tez to za jedna jest ta Polka ,ktora sie toba teraz zjmuje..
Opiekunka to taki cyborg o nerwach ze stali,po ktorej wszystko ma splywac jak woda po kaczce..
Dobrze,ze jak opieka 24 h na dobe,to chociaz nie ma zapisu,ze nie wolno nam spac w nocy ,to juz cos.
A ,ze niektore ,ba...wiele z tych opiekunek czesto nie ma co jesc u tych babc,,bo sa chytre albo one albo ich dzieci,o tym w umowie zapisu juz nie ma .Co wtedy ma robic opiekunka?
Jak jej babcia nie pozwala gotowac?Albo jak codziennie ziemniaki z maslem i sola na obiad sa?
Albo,ze do picia tylko woda z kranu?
Albo,ze do mycia tylko zimna woda w kranie jest?
Albo,ze do pokoju klucza nie ma i babcia codzien ryje w rzeczach opiekunki?
Albo,ze pranie wolno robic tylko raz na 3 tygodnie z 1 lyzka proszku?
Albo,ze dzwonic do pOLSKI NIE MOZNA ,pomimo,ze wczesniej to bylo obiecane?
Albo,ze dostepu do telewizora nie ma?
Albo,ze jest wspolna toaleta i tzreba ja myc 15 razy dziennie,zeby sie od chorej babci czyms nie zarazic?
Albo,ze jak sie juz czyms(po toaLECIE WSPOLNEJ ALBO OD JEJ BAKTERII)czyms zarazisz to dlaczego sama musisz placic za taxi do lekarza i za leki?
I dlaczego ta pani nie ponosi za to odpowiedzialnosci za to,ze cie czyms zarazila?
Firmy tak sprawdzaja te miejsca i tych ludzi,ze nie wiedza,ze w mieszkaniu jest brud albo,ze stary czlowiek cierpi np;na jakas chorobe zakazna  i wysyla kobiete z Polski do kogos takiego,narazajac tym samym jej zdrowie ,a moze nawet i zycie?
Albo jak sie babcia nad toba zneca psychicznie ,ubliza ci  albo wrecz dreczy i jestes 6 opiekunka u tej babci,ktora wymienia Polki co 2 tygodnie..dlaczego firma ci o tym nie mowi?A potem jeszcze potulnie udaje,ze babcia ma racje,ze ty jestes do kitu i wywala cie na bruk ,nie placac ci grosza?
Dlaczego te firmy tak bardzo wchodza w tylek tym platnikom starym Niemcom,ze namolnie wysylaja kobiety w beznadziejne miejsca i do starych ludzi,z ktorymi nawet pies nie wyrobi?- narazaja je przeciez  na strate czasu,pieniedzy i nerwow .... 
Dlaczego te wszystkie firmy nie dosylaja paniom kart ubezpieczeniowych przez nawet 2,3 miesiace,tlumaczac to pare dni przed koncem wyjazdu,ze teraz to juz sie nie oplaca,bo pani szybciej wroci ,niz karta dotrze?
Wiadomo,opiekunka to robocop do pracy,a nie do chorowania..
Dlaczego w biurach prawie nigdy nie ma z kim konkretnie albo w ogole z kim porozmawiac w razie jakichkolwiek pytan,watpliwosci ,ze juz o tych wyzej wymienionych sprawach nie wspomne?
Dlaczego prawie wszystkie firmy zwlekaja z wyplatami, albo zawsze musza okroic opiekunke(bo cos tam cos tam)-albo klient nie zaplacil jeszcze albo swieta sa albo ksiegowa ma urlop?
Dlaczego jest zawsze milo przed zlapaniem opiekunki do pracy ,a juz po podpisaniu umowy i wyslaniu jej do Niemiec ,nikt do niej nie dzwoni,nie pomoze ,doradzi,nie zapyta sie jak sobie radzi?
D;aczego opiekunka jest tylko srodkiem do celu ?Wiadomo jakiego...
No i wszystko byloby ok,wszak celem nas wszystkich jest praca czy dzialanie sluzace zdobyciu kasy..
Tylko dlaczego odbywa sie to w tak podly ,oszukanczy i podstepny sposob?
Z podeptaniem podstawowych praw czlowieka do godnosci,do szacunku i do zapewnienia mu godziwych warunkow tej pracy oraz uczciwym zaplaceniu mu za jego prace?
Firmy ,ktora spelnia takie warunki nie ma.
I tak naprawde zadna firma nie zasluguje na to,zeby dla niej pracowac.
Dla oszustow ,ludzi podlych ,bezwzglednych ,nie potrafiacych nawet udawac,ze kieruje nimi cos wiecej niz tylko zadza pieniadza nie warto pracowac.
tAKA MNIE NASZLA REFLEKSJA,troche przydluga zapewne,a propo powyzszego pytania.
Juz sie nawet przestaje dziwic,dlaczego tak wiele kobiet pracuje na czarno.
Nie popieram tego,wole rozwiazania legalne i uczciwe,ale jak pokazuje zycie ;legalne to wcale nie znaczy legalne,jesli firma oszust daje ci umowe zlecenie i od rodziny bierze setki euro (bo niby cie ubezpiecza),a w praktyce idziesz po powrocie do PLdo lekarza i sie okazuje ,ze on cie wyprasza,bo wcale nie bylas ubezpieczona:(
CZY KTOS KIEDYS ZROBI Z TYM PORZADEK?

Offline

 

#28 2015-01-16 08:00:14

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Kreacjo, niemal całą noc poświęciłaś na PROTEST-POST w kilku wątkach! Takie jak Twoje informacje z pewnością znajdziesz na tym forum. Tutaj dużo opiekunek jest świadomych swojej pracy a także swojej BEZSILNOŚCI.

Kłamcy i oszuści to specjaliści od autoprezentacji. Stosują psychomanipulacje, zwracają uwagę otoczenia cechami charakteru uznawanymi przez ogół za pozytywne, czyli takie jak: zaradność, stanowczość, siła przebicia, a czasami uprzejmość i inteligencja. Aby nie wpaść w sidła "wyspecjalizowanego" oszusta, potrzeba nieraz wielkiej odwagi i dużego dystansu do sprawy. Mimo wszystko MY MUSIMY PRACOWAĆ! Z tego powodu każda/każdy z nas stara się znaleźć najbardziej bezpieczne i najlepsze dla siebie rozwiązanie.

NIESTETY NIE MAMY TAKIEJ WŁADZY ŻEBY TO ZMIENIĆ...PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE;-)

Ostatnio edytowany przez Franciszka (2015-01-16 08:01:04)

Offline

 

#29 2015-01-16 08:31:59

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Proponuje wziac sie za polityke i tam zaczac porzadkowac;)tylko obawiam sie, ze system moze wciagnac i juz co innego bedzie sie liczylo;)
albo nowa partie zalozymy?:)hehe

Powiem tak, nie zawsze jest tak dramatycznie....ja np. na warunki nie moge narzekac, jedynie moje nerwy nie wytrzymuja tego obciazenia opieki nad osoba chora na Alzcheimera...zle sie czuje, system nerwowy manifestuje mi w ciele, ze czas zjechac do domu:(
jeszcze do 28 chyba....ufff....
powinno byc placone szkodliwe;)masazu potrzebuje...

Agencje beda lawirowac dopoki prawo bedzie im na to pozwalalo...

Pozdrawiam
Elizabeth

www

Ostatnio edytowany przez Elizabeth68 (2015-01-16 08:33:14)

Offline

 

#30 2015-02-02 18:24:19

Kasssia
Member
Zarejestrowany: 2014-02-27
Posty: 76

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Ja bym poleciła ProCare24. Dla mnie firma naprawdę jest solidna. Wyjechałam właśnie z nimi i nie żałuję. Nie mogę też narzekać. Ale warunek drogie Panie jest jeden: trzeba przede wszystkim znać język., To pierwsze, o co Was zapytają. Ale rzecz jasna nie ma rzeczy niemożliwych i niemieckiego też można się nauczyć:)

Offline

 

#31 2015-05-25 15:55:13

renata_k
New member
Zarejestrowany: 2015-05-25
Posty: 1

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Ja wyjechałam z firmy Servisjob. Firma jest z Wrocławia.
Ogólnie gorąco polecam. Początki za 1000 € trochę mnie przeraziły i bałam się obiecywania, że po okresie próbnym będzie więcej. Mówili, że to bedzie zależeć od efektów mojej pracy. Byłam więc negatywnie nastawiona ale sytuacja materialna zmusiła mnie do wyjazdu. Jednak okazało się, że faktycznie tak jest, Dostałam na starcie umowę o pracę a nie jakąś śmieciówkę. W Niemczech miałam przedstawiciela z którym w jakichkolwiek sytuacjach kryzysowych mogłam porozmawiać.
Więc dziewczyny! jeżeli zastanawiacie sie z której firmy wyjechać to polecam

Offline

 

#32 2015-05-26 10:48:39

teresa1960
New member
Zarejestrowany: 2015-03-23
Posty: 6

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Witam wszystkich,
ja wyjeżdżam z firmy Gowork, jest to praca na umowę (zlecenie) z odprowadzanymi składkami. Zarobki zależą od doświadczenia i umiejętności językowych. Ja zarabiałam miesięcznie na ostatnim wyjeździe 1150 euro + dostałam bonus świąteczny,bo akurat zahaczyłam o święta majowe. To był mój trzeci wyjazd, za pierwszym razem również dostałam 1000 euro ale nie miałam doświadczenia w pracy w Niemczech a język taki mocniejszy podstawowy.Na początku strasznie się bałam, zwłaszcza,że nie podołam z języka. Przez pierwsze dni miałam barierę ale z czasem było co raz lepiej,a teraz przy trzecim wyjeździe to czuje się dosyć pewnie i potwierdzam regułę że języka najlepiej uczy się przebywając za granicą.

Polecam tą firmę, bo mam z nimi pozytywne doświadczenia. Wiem że są o niej różne opinie,bo stoczyłam już na tym forum dyskusje na temat tej firmy w innym wątku, ale ja akurat jestem zadowolona smile Pozdrawiam

Offline

 

#33 2015-09-18 14:37:02

opiekunkajadzia
New member
Zarejestrowany: 2015-09-18
Posty: 1

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Witam, jestem tu nowa, ale może znajdzie się ktoś kto pracował w Winckler Personal? Byłam u nich na zleceniu w tym roku i teraz mam propozycję wyjechać na święta. Dostałam umowę zlecenie, pieniądze też są dobre. Mogę polecić tę firmę, cała współpraca układała się dobrze, panie są pomocne,mam nadzieję, że tym razem też tak będzie. Jadzia/

Ostatnio edytowany przez opiekunkajadzia (2015-09-18 14:38:27)

Offline

 

#34 2015-09-18 17:42:15

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

opiekunkajadzia napisał:

Witam, jestem tu nowa, ale może znajdzie się ktoś kto pracował w Winckler Personal? Byłam u nich na zleceniu w tym roku i teraz mam propozycję wyjechać na święta. Dostałam umowę zlecenie, pieniądze też są dobre. Mogę polecić tę firmę, cała współpraca układała się dobrze, panie są pomocne,mam nadzieję, że tym razem też tak będzie. Jadzia/

Prosisz o radę czy radzisz?

Offline

 

#35 2015-09-18 19:38:04

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

amelia napisał:

opiekunkajadzia napisał:

Witam, jestem tu nowa, ale może znajdzie się ktoś kto pracował w Winckler Personal? Byłam u nich na zleceniu w tym roku i teraz mam propozycję wyjechać na święta. Dostałam umowę zlecenie, pieniądze też są dobre. Mogę polecić tę firmę, cała współpraca układała się dobrze, panie są pomocne,mam nadzieję, że tym razem też tak będzie. Jadzia/

Prosisz o radę czy radzisz?

big_smile

Offline

 

#36 2015-09-18 20:48:56

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Nikt nie poleca Promedica 24??? Co za niewdzięczni...a tyle pokoleń opiekunek/ów wychowała.

Offline

 

#37 2015-09-20 16:39:57

czeslawalukow229@wp.pl
New member
Zarejestrowany: 2015-09-19
Posty: 2

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

witam wszystkich serdecznie mam prosbe szukam niemieckie firmy lub agencje do pracy jako opiekunka do osob starszych ,pracowalam juz 3 lata w niemieckiej firmie ale ta firma juz nieistnieje czy ktos da mi namiary ,na jakas  inna byla bym wdzieczna ,z gory dziekuje

Offline

 

#38 2015-09-20 18:51:15

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

czeslawalukow229@wp.pl napisał:

witam wszystkich serdecznie mam prosbe szukam niemieckie firmy lub agencje do pracy jako opiekunka do osob starszych ,pracowalam juz 3 lata w niemieckiej firmie ale ta firma juz nieistnieje czy ktos da mi namiary ,na jakas  inna byla bym wdzieczna ,z gory dziekuje

wystarczy w wyszukiwarce google wrzucić hasło " opiekunki w Niemczech" i masz cały katalog firm. My tutaj agencji nie reklamujemy.

Offline

 

#39 2015-09-20 21:44:29

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

czeslawalukow229@wp.pl napisał:

witam wszystkich serdecznie mam prosbe szukam niemieckie firmy lub agencje do pracy jako opiekunka do osob starszych ,pracowalam juz 3 lata w niemieckiej firmie ale ta firma juz nieistnieje czy ktos da mi namiary ,na jakas  inna byla bym wdzieczna ,z gory dziekuje

wrzuć na Betreuerin.pl swoje CV i sami będą dzwonić

Offline

 

#40 2015-09-21 10:18:06

Krystynka74
New member
Zarejestrowany: 2015-09-21
Posty: 1

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Miałam przyjemność współpracować z firmą Personal Expert z Gdańska i byłam zaskoczona zaangażowaniem pracowników w poszukiwaniu pracy zgodnej z moimi kwalifikacjami oraz oczekiwaniami.
Z cała pewnością mogę polecić firmę Personal Expert.

Offline

 

#41 2015-09-21 10:26:03

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Krystynka74 napisał:

Miałam przyjemność współpracować z firmą Personal Expert z Gdańska i byłam zaskoczona zaangażowaniem pracowników w poszukiwaniu pracy zgodnej z moimi kwalifikacjami oraz oczekiwaniami.
Z cała pewnością mogę polecić firmę Personal Expert.

No co ty??? Popatrz! to ci dopiero wiadomość!

Offline

 

#42 2015-09-21 10:45:17

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Krystynka74 napisał:

Miałam przyjemność współpracować z firmą Personal Expert z Gdańska i byłam zaskoczona zaangażowaniem pracowników w poszukiwaniu pracy zgodnej z moimi kwalifikacjami oraz oczekiwaniami.
Z cała pewnością mogę polecić firmę Personal Expert.

A na Opiekunki24 nazywasz się Maria47, a post identyczny. Brawo, tylko nieco naiwnie. Ja nie wiem czy tu choć jedna opiekunka "miała przyjemność z agencją". Jakąkolwiek.

Offline

 

#43 2015-09-21 11:44:28

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

ania1968 napisał:

Krystynka74 napisał:

Miałam przyjemność współpracować z firmą Personal Expert z Gdańska i byłam zaskoczona zaangażowaniem pracowników w poszukiwaniu pracy zgodnej z moimi kwalifikacjami oraz oczekiwaniami.
Z cała pewnością mogę polecić firmę Personal Expert.

A na Opiekunki24 nazywasz się Maria47, a post identyczny. Brawo, tylko nieco naiwnie. Ja nie wiem czy tu choć jedna opiekunka "miała przyjemność z agencją". Jakąkolwiek.

Brawo Ania! za błyskotliwość. big_smile Takie numery, to nie z nami, Krystynko!

Offline

 

#44 2015-09-21 13:37:17

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

amelia napisał:

ania1968 napisał:

Krystynka74 napisał:

Miałam przyjemność współpracować z firmą Personal Expert z Gdańska i byłam zaskoczona zaangażowaniem pracowników w poszukiwaniu pracy zgodnej z moimi kwalifikacjami oraz oczekiwaniami.
Z cała pewnością mogę polecić firmę Personal Expert.

A na Opiekunki24 nazywasz się Maria47, a post identyczny. Brawo, tylko nieco naiwnie. Ja nie wiem czy tu choć jedna opiekunka "miała przyjemność z agencją". Jakąkolwiek.

Brawo Ania! za błyskotliwość. big_smile Takie numery, to nie z nami, Krystynko!

z

Maria67 miało być, a na opiekunkach24 konto już usunięte. Moderator zadziałał.

Offline

 

#45 2015-09-21 15:04:53

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

www   tutaj też - jako Lucyna

Offline

 

#46 2015-11-27 12:10:55

Halinaa
New member
Zarejestrowany: 2015-11-25
Posty: 4

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Witam, ja jestem opiekunką już w wieloletnim stażem. Swoje już przeszłam z agencjami, wiem, że jedne działają lepiej inne gorzej. Ale to do nas należy decyzja, jaką agencje wybierzemy. Najważniejsze to nie dać się wykorzystywać, jak masz możliwość większego zarobku, legalnej umowy, składki zus od średniej a nie najniższej to wybór jest pronie chcę sty. Ja już od 3 lat wyjeżdżam z jedną agencją. Jak ma ktoś pytania, jakie agencje polecić, z którymi naprawdę warto jeździć, to piszcie smile

Offline

 

#47 2015-11-27 12:21:15

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Żadna firma nie działa legalnie.

Offline

 

#48 2015-11-27 12:54:15

merynoska
Member
Zarejestrowany: 2015-11-26
Posty: 39

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Halinaa napisał:

Witam, ja jestem opiekunką już w wieloletnim stażem. Swoje już przeszłam z agencjami, wiem, że jedne działają lepiej inne gorzej. Ale to do nas należy decyzja, jaką agencje wybierzemy. Najważniejsze to nie dać się wykorzystywać, jak masz możliwość większego zarobku, legalnej umowy, składki zus od średniej a nie najniższej to wybór jest pronie chcę sty. Ja już od 3 lat wyjeżdżam z jedną agencją. Jak ma ktoś pytania, jakie agencje polecić, z którymi naprawdę warto jeździć, to piszcie smile

Jak mogę być pewna że nie jesteś podstawiona przez agencję albo może jesteś samą agencją.

Tyle się tutaj naczytałam o agencjach i doszłam do wniosku , że wchodzi tu jakaś paniusia (ew. facet) skreśla 2-3 posty, zachwalając jaka to dobra agencja a potem okazuje się, że 100 innych Pań już się przewiozło na tej agencji albo jak się dzwoni to nie chcą udzielać dokładnych informacji o stanie zdrowia podopieczne albo wręcz kłamią.

Halinko, jeśli jesteś zadowolona, czy znaczy , że ja będę też zadowolona?
Pracując jako opiekunka, dostajesz kasę za ściągniecie do Twojej firmy następnej opiekunki?
Jeśli tak , to można przypuszczać , że nie jesteś obiektywna.

Offline

 

#49 2015-12-02 11:36:41

Myjkaon
New member
Zarejestrowany: 2015-12-02
Posty: 1

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Witam.
Od kwietnia br. pracuję dla Aterimy-Med i szczerze poleceam tę firmę. Dlaczego? Ponieważ zawsze wypłacają pieniądze przed 15stym każdego miesiąca, w przypadku samodzielnego dojazdu na miejsce pracy zwracają koszty, czasami organizują bezpłatne kursy języka dla pracowników no i obsługa jest zawsze b. miła i pomocna.

Offline

 

#50 2015-12-02 15:49:31

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Myjkaon napisał:

Witam.
Od kwietnia br. pracuję dla Aterimy-Med i szczerze poleceam tę firmę. Dlaczego? Ponieważ zawsze wypłacają pieniądze przed 15stym każdego miesiąca, w przypadku samodzielnego dojazdu na miejsce pracy zwracają koszty, czasami organizują bezpłatne kursy języka dla pracowników no i obsługa jest zawsze b. miła i pomocna.

A kiedy beda placic skladki od sredniej krajowej?Medipe juz jest przeswietlana na wylot w zwiazku z podobnymi machlojkami.Zleceniobiorcy beda bulic zalegle skladki,tak to wymyslono sobie po cwaniacku.

Offline

 

#51 2015-12-02 15:57:40

andrea
Member
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 416

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Myjkaon napisał:

Witam.
Od kwietnia br. pracuję dla Aterimy-Med i szczerze poleceam tę firmę. Dlaczego? Ponieważ zawsze wypłacają pieniądze przed 15stym każdego miesiąca, w przypadku samodzielnego dojazdu na miejsce pracy zwracają koszty, czasami organizują bezpłatne kursy języka dla pracowników no i obsługa jest zawsze b. miła i pomocna.

Od jakiej kwoty ta firma płaci składki emerytalno-rentowe?
Ja z nimi rozmawiałam przed dwoma może trzema miesiącami i nie pamiętam jaką kwotę mi podali ale wiem, że była śmiesznie niska.

Offline

 

#52 2015-12-02 16:11:20

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

andrea napisał:

Myjkaon napisał:

Witam.
Od kwietnia br. pracuję dla Aterimy-Med i szczerze poleceam tę firmę. Dlaczego? Ponieważ zawsze wypłacają pieniądze przed 15stym każdego miesiąca, w przypadku samodzielnego dojazdu na miejsce pracy zwracają koszty, czasami organizują bezpłatne kursy języka dla pracowników no i obsługa jest zawsze b. miła i pomocna.

Od jakiej kwoty ta firma płaci składki emerytalno-rentowe?
Ja z nimi rozmawiałam przed dwoma może trzema miesiącami i nie pamiętam jaką kwotę mi podali ale wiem, że była śmiesznie niska.

Andrea to co mowia przez telefon jeszcze rozni sie z umowa ,ktora podpiszesz.Znajoma wydzwania po agencjach i szuka takiej co jej da skladki od sredniej .Juz trzy jej obiecywaly taka umowe ale....najpierw wyjazd i doslanie poczta umowy.Uwazajcie naprawde dziewczyny.

Offline

 

#53 2015-12-02 20:43:47

anam
New member
Zarejestrowany: 2015-12-02
Posty: 1

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

witam
weszlam na  te forum by dowiedziec sie cos o firmie Atens ze slowacji
zna ja ktora z Was?

Offline

 

#54 2015-12-02 21:43:11

merynoska
Member
Zarejestrowany: 2015-11-26
Posty: 39

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

anam napisał:

witam
weszlam na  te forum by dowiedziec sie cos o firmie Atens ze slowacji
zna ja ktora z Was?

Ok. Ty chcesz coś od nas a co nam ferujesz? wink

Offline

 

#55 2015-12-02 22:41:28

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

merynoska napisał:

anam napisał:

witam
weszlam na  te forum by dowiedziec sie cos o firmie Atens ze slowacji
zna ja ktora z Was?

Ok. Ty chcesz coś od nas a co nam ferujesz? wink

Merynoska, kolejny raz zachowujesz sie tutaj bardzo nieelegancko. Jestes tutaj raptem od konca listopada jak widze, a dyrygujesz ruchem, jak by to było twoje prywatne forum. Dziewczyna pyta normalnie, jak człowiek, czy ktos z nas zna firme z która chce współpracowac, a ty sie pytasz co ona nam moze zaoferowac? Powstaje wiec pytanie, czego ty tutaj szukasz merynoska? co mozesz ty nam zaoferowac? Bo jak dotychczas to nic mądrego w twoim wykonaniu nie przeczytałam. Wiesz co to jest bezinteresowna pomoc? Wiesz co to jest empatia? Chyba nie tylko ja mam wrażenie, ze nie wiesz. Jesli oczekujesz gratyfikacji za bezinteresowne porady  na tym forum, to chyba źle trafiłas.

Offline

 

#56 2015-12-02 22:46:45

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

anam
gdzieś tu było o firmach ze Słowacji i chyba ta nazwa się przewineła
niestety nie pamietam gdzie sad

Offline

 

#57 2015-12-02 22:49:12

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

www
a tutaj ?

Offline

 

#58 2015-12-02 23:50:43

merynoska
Member
Zarejestrowany: 2015-11-26
Posty: 39

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

simona1961 napisał:

merynoska napisał:

anam napisał:

witam
weszlam na  te forum by dowiedziec sie cos o firmie Atens ze slowacji
zna ja ktora z Was?

Ok. Ty chcesz coś od nas a co nam ferujesz? wink

Merynoska, kolejny raz zachowujesz sie tutaj bardzo nieelegancko. Jestes tutaj raptem od konca listopada jak widze, a dyrygujesz ruchem, jak by to było twoje prywatne forum. Dziewczyna pyta normalnie, jak człowiek, czy ktos z nas zna firme z która chce współpracowac, a ty sie pytasz co ona nam moze zaoferowac? Powstaje wiec pytanie, czego ty tutaj szukasz merynoska? co mozesz ty nam zaoferowac? Bo jak dotychczas to nic mądrego w twoim wykonaniu nie przeczytałam. Wiesz co to jest bezinteresowna pomoc? Wiesz co to jest empatia? Chyba nie tylko ja mam wrażenie, ze nie wiesz. Jesli oczekujesz gratyfikacji za bezinteresowne porady  na tym forum, to chyba źle trafiłas.

Oj Simona, widzę że tak bardzo przejęłaś się moją osobą, albo swoją rolą, że zabrakło Ci odrobiny humoru. Mówisz, że dziewczyna pyta jak człowiek, a czy uważasz, że uważam ją za zwierzę? smile Też zapytałam jak człowiek. smile

Może nie znam jeszcze dobrze obyczajów panujących na forum, więc chciałam zapytać, czy jest tutaj już ktoś , kto dyryguje ruchem, zachowuje się elegancko i ja nie mam szans na "awans"? lol

OK. to był żart. Postaram się sprostać wymaganiom forum, będę zachowywać się elegancko, nie będę dyrygować ruchem i nie będę uważać forum za moje prywatne .

Czy Koleżanka czuje się usatysfakcjonowana? Pozdrawiam i życzę pozytywnego myślenia.

Ostatnio edytowany przez merynoska (2015-12-03 00:41:44)

Offline

 

#59 2015-12-03 00:17:28

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

urszula47 napisał:

Myjkaon napisał:

Witam.
Od kwietnia br. pracuję dla Aterimy-Med i szczerze poleceam tę firmę. Dlaczego? Ponieważ zawsze wypłacają pieniądze przed 15stym każdego miesiąca, w przypadku samodzielnego dojazdu na miejsce pracy zwracają koszty, czasami organizują bezpłatne kursy języka dla pracowników no i obsługa jest zawsze b. miła i pomocna.

A kiedy beda placic skladki od sredniej krajowej?Medipe juz jest przeswietlana na wylot w zwiazku z podobnymi machlojkami.Zleceniobiorcy beda bulic zalegle skladki,tak to wymyslono sobie po cwaniacku.

Urszula nie tylko Medipe. Tych postępowań administracyjnych to ZUS trochę prowadzi. Na stonce jednej z trzepanych firm dopatrzyłam się, że poza działalnością na terenie Niemiec, pojawiła się działalność na terenie kraju big_smile
Może nie będzie tak źle, skoro Trybunał Konstytucyjny uznał przepis za niezgodny z prawem. Powleką agenturki ZUS po wysokich sądach przez jakieś 10 lat i się sprawa rozmyje, chyba big_smile

Ciekawi mnie bardziej, co jeżeli A1 wstecznie cofną, a opiekunka przez kilka lat składki od średniej płaciła.

W czerwcu wchodzi w życie dyrektywa wdrożeniowa, zobaczymy co agenturki wymyślą smile

Offline

 

#60 2015-12-03 21:53:41

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

ava napisał:

urszula47 napisał:

Myjkaon napisał:

Witam.
Od kwietnia br. pracuję dla Aterimy-Med i szczerze poleceam tę firmę. Dlaczego? Ponieważ zawsze wypłacają pieniądze przed 15stym każdego miesiąca, w przypadku samodzielnego dojazdu na miejsce pracy zwracają koszty, czasami organizują bezpłatne kursy języka dla pracowników no i obsługa jest zawsze b. miła i pomocna.

A kiedy beda placic skladki od sredniej krajowej?Medipe juz jest przeswietlana na wylot w zwiazku z podobnymi machlojkami.Zleceniobiorcy beda bulic zalegle skladki,tak to wymyslono sobie po cwaniacku.

Urszula nie tylko Medipe. Tych postępowań administracyjnych to ZUS trochę prowadzi. Na stonce jednej z trzepanych firm dopatrzyłam się, że poza działalnością na terenie Niemiec, pojawiła się działalność na terenie kraju big_smile
Może nie będzie tak źle, skoro Trybunał Konstytucyjny uznał przepis za niezgodny z prawem. Powleką agenturki ZUS po wysokich sądach przez jakieś 10 lat i się sprawa rozmyje, chyba big_smile

Ciekawi mnie bardziej, co jeżeli A1 wstecznie cofną, a opiekunka przez kilka lat składki od średniej płaciła.

W czerwcu wchodzi w życie dyrektywa wdrożeniowa, zobaczymy co agenturki wymyślą smile

Nie bardzo wiem o co chodzi, ale ostatnio przeczytalam coś o tym, że firmy , które nas wysylają i chcą zastosować pewne ulgi także dla nas muszą prowadzić również dzialalnośc w PL i osiągać z niej 25% dochodów  do , żeby mogły korzystać z i zastosować te ulgi.
Jak jeżdże z umowąi poleceniem podróży służbowej.
Niby nie ma wyraźnej granicy miedzy oddelegowaniem i podróżą służbową , ale chyba przy zastosowaniu ulg nazewnictwo ma znaczenie.
poniżej  link .
Może , ktoraś z Was zinterpretuje i coś powie , napisze na jego temat.
Mam wrażenie , że jeżdzę z przyzwoitą , jak na polskie realia firmą.
Czekam na Wasze  opinie i uwagi.smile
www
[img]Autor: Wioletta Dyl



Firma w Polsce a zlecenia w Niemczech


Jestem właścicielką firmy w Polsce, ale większość zleceń (ok. 80%) wykonuję w Niemczech. Pracownicy, których zatrudniam na umowę-zlecenie, spędzają za granicą 20 dni miesięcznie (później wracają do kraju). Czy mogę wypłacać im delegacje? Czy mogę prowadzić działalność w ten sposób, czy prowadzenie działalności za granicą (na terenie Unii Europejskiej) ma jakieś ograniczenia? Dodam, że miałam problem z załatwieniem w ZUS-ie druku A1 potrzebnego do ubezpieczenia.









Marek Gola
Opisz swój problem prawny...




Niestety nie zaznaczyła Pani w pytaniu, gdzie Pani zleceniobiorcy maja wskazane miejsce świadczenia zlecenia: czy jest to siedziba Pani firmy w Polsce, czy też siedziba klienta w Niemczech (miejsce wykonywania zlecenia). Niemniej z Pani informacji wynika, że w rzeczywistości Pani zleceniobiorcy wykonują zlecone prace poza granicami kraju przez kilka tygodni, po czym wracają do Polski. Nie pisze Pani, czy w okresie pobytu w Polsce ci zleceniobiorcy świadczą pracę w siedzibie Pani firmy. Jest to dość istotne z uwagi na kwestie, które poruszam poniżej.



Polskie prawo nie wprowadza wyraźnego rozróżnienia pomiędzy pojęciami oddelegowania i podróży służbowej. Tymczasem odpowiednie rozróżnienie pomiędzy zagraniczną podróżą służbową a oddelegowaniem pracownika bądź zleceniobiorcy (również zagranicznym) pociąga za sobą odmienne konsekwencje w zakresie uprawnień i pracowniczych obowiązków, szczególnie zaś w zakresie obowiązków podatkowych i świadczeń ZUS-u. Zgodnie z orzecznictwem sądowym decydujące znaczenie dla rozróżnienia, czy mamy do czynienia z oddelegowaniem, czy podróżą służbową, ma właściwe określenie w umowie o pracę lub umowie-zleceniu miejsca wykonywania pracy. Dokonując klasyfikacji charakteru wyjazdu pracownika czy zleceniobiorcy, należy mieć na uwadze szczególne okoliczności, np. długość jego trwania, a także specyficzne regulacje mające zastosowanie do pracowników skierowanych do pracy poza granicami Unii Europejskiej.



Interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej? – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>




Prawną definicję delegacji zawiera ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (j.t.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.); dalej K.p. Art. 775 K.p. stanowi, że pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową. Oznacza to, że aby mieć do czynienia z podróżą służbową, trzeba spełnić kilka warunków:


1.Pracownik musi otrzymać polecenie wyjazdu służbowego.
2.Pracownik musi wykonywać w trakcie wyjazdu zadanie służbowe.
3.Zadanie powinno być wykonywane poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy.



Żadne przepisy nie precyzują, ile czasu może trwać podróż służbowa. Nie ma więc przeszkód, aby było to nawet kilka miesięcy, jeżeli pracodawca widzi taką konieczność i jest to uzasadnione specyfiką pracy. Można jednak spotkać się z poglądem, że delegacja (podróż służbowa) może trwać do trzech miesięcy. Wynika to z faktu, że zgodnie z art. 42 § 4 K.p. wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę na okres nieprzekraczający trzech miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika.



Należy pamiętać, aby podróż służbowa – niezależnie od tego, ile czasu trwa – zachowała swój cel i charakter. Bardzo ważną jej cechą jest incydentalność. Jak bowiem stwierdził Sąd Najwyższy w uzasadnieniu do uchwały siedmiu sędziów (z dnia 19 listopada 2008 r., II PZP 11/08 Biuletyn SN Nr 11/08), jedynie wykonanie zadania służbowego w sposób incydentalny w stosunku do pracy umówionej i zwykle wykonywanej może skutkować zastosowaniem art. 775 §1 K.p. Jeśli zadanie nie ma incydentalnego charakteru – niemożliwa jest subsumcja art. 77 5 §1 K.p., a zatem nie będziemy mieli do czynienia z podróżą służbową.



Ponadto gdy pracownik stale świadczy pracę na danym terenie, trudno uznać, że następuje to w ramach podróży służbowej.



Pracodawca kierujący pracownika w podróż służbową za granicę:


1.Nie ma obowiązku wykazywania podstawy wynagrodzenia do naliczenia składek na ubezpieczenie społeczne nie niższej niż kwota przeciętnego wynagrodzenia, o którym mowa w art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. Nr 137, poz. 887).
2.Występuje do terenowej jednostki ZUS o poświadczenie formularza A1.
3.Ustala rezydencję podatkową pracownika będącego w podróży służbowej.



Kierując pracownika w podróż służbową do innego kraju członkowskiego (a takim są Niemcy), pracodawca jest zatem zobowiązany do wystąpienia o poświadczenie kart A1. Terenowa jednostka ZUS poświadcza kartę A1 w trybie art. 12 ust. 1, ale warto ubiegać się o wydanie karty A1 w trybie art. 13 rozporządzenia 883, gdyż nie obowiązują wówczas limity czasowe. Norma art. 13 rozporządzenia 883 stanowi, że osoba, która normalnie wykonuje pracę najemną w dwóch lub w kilku państwach członkowskich, podlega:


1.ustawodawstwu państwa członkowskiego, w którym ma miejsce zamieszkania, jeżeli wykonuje znaczną część pracy w tym państwie członkowskim lub jeżeli jest zatrudniona przez różne przedsiębiorstwa lub przez różnych pracodawców, którzy mają siedzibę lub miejsce wykonywania działalności w różnych państwach członkowskich lub
2.ustawodawstwu państwa członkowskiego, w którym znajduje się siedziba lub miejsce wykonywania działalności zatrudniającego ją przedsiębiorstwa lub pracodawcy, jeżeli osoba ta nie wykonuje znacznej części swej pracy w państwie członkowskim, w którym ma miejsce zamieszkania.



Gdy zatem oddelegowuje się pracownika bądź zleceniobiorcę do pracy za granicą (do wykonania zlecenia w Niemczech), nie zmieniając mu miejsca wykonywania pracy (którym pozostaje Polska, gdzie mieści się Pani firma) i wystawiając polecenie podróży służbowej, pracownik oddelegowany przebywa jednocześnie w podróży służbowej i powinien otrzymać świadczenia związane z taką podróżą (diety). W takiej sytuacji polski pracodawca wysyła pracownika za granicę w drodze jednostronnego polecenia wyjazdu.



Należy zatem pamiętać, że o ile podczas podróży służbowej pracownikowi przysługują diety za czas podróży oraz inne świadczenia, o tyle w przypadku oddelegowania pracownik uprawniony jest zasadniczo tylko do wynagrodzenia za pracę. Podobnie zróżnicowane są konsekwencje w zakresie PIT i ustalenia podstawy wymiaru składek ZUS. Polskie przepisy przewidują następujące konsekwencje:


•zwolnienie z podatku dochodowego przychodu w wysokości odpowiadającej 30% diety przysługującej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju za każdy dzień pobytu za granicą, w którym podatnik pozostawał w stosunku pracy, stosunku służbowym, spółdzielczym stosunku pracy lub wykonywał pracę nakładczą (art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w skrócie: u.p.d.o.f). Zwolnienie to nie ma zastosowania do wynagrodzenia pracowników odbywających podróż służbową poza granicami kraju.
•wyłączenie z podstawy wymiaru składek wynagrodzenia w części odpowiadającej równowartości diety przysługującej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju za każdy dzień pobytu, z tym że tak ustalony przychód nie może być niższy od prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, które w 2012 r. wynosi 3526 zł (§ 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 18 grudnia 1998 r., Dz. U. Nr 161, poz. 1106 ze zm).



Właśnie z powodu przywilejów podatkowych, o których mowa powyżej, pracodawcy wolą wysyłać pracowników do pracy za granicą, kwalifikując ją jako podróż służbową. Dlatego warto znać wyjaśnienia Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zgodnie z którymi co do zasady oddelegowanie pracownika do pracy za granicą, w celu świadczenia przez polskiego przedsiębiorcę usługi, nie powinno mieć miejsca w formie podróży służbowej (delegacji), ponieważ może być ona kwestionowana m.in. przez urzędy skarbowe z uwagi na zwolnienia z podatku dochodowego diet i innych świadczeń związanych z podróżami służbowymi.



A teraz wyjaśnijmy, czy pracownicy oddelegowani do pracy w innym kraju UE (tutaj: do wykonania zlecenia w Niemczech) mogą być zatrudnieni przez polskiego pracodawcę na umowę-zlecenie, czy też muszą podpisać umowę o pracę. Ta kwestia zależy od rodzaju usług wykonywanych w ramach umowy. Jeżeli bowiem osoba zatrudniona ma określone miejsce i czas pracy, otrzymuje za to wynagrodzenie, a praca jest wykonywana pod czyimś kierownictwem, to niewątpliwie mamy tu do czynienia z umową o pracę. Natomiast co do pracownika oddelegowanego, w polskim systemie prawnym nie ma definicji delegowania, który by stosował takie rozróżnienia na zlecenia i umowę o prace w stosunku do pracownika oddelegowanego. Można się tu co najwyżej odwołać do definicji pracownika delegowanego z dyrektywy 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 1996 r. dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług (Dz. U. UE L z dnia 21 stycznia 1997 r.). Artykuł 2 ust. 1 tego aktu prawnego stanowi, że dla celów dyrektywy określenie „pracownik delegowany” oznacza pracownika, który przez ograniczony okres wykonuje swoją pracę na terytorium państwa członkowskiego innego niż państwa, w którym zwyczajowo pracuje. Przepisy o oddelegowaniu mają zatem zastosowanie jedynie do tych przypadków, kiedy pracownik (ale również zleceniobiorca) wykonuje za granicą pracę na rzecz wysyłającego pracodawcy (zleceniodawcy), jeśli podczas pracy za granicą zachowany jest bezpośredni związek między nimi. Taki bezpośredni związek zostaje zachowany, jeśli pracodawca nadal:


1.Ponosi odpowiedzialność za rekrutację.
2.Zawarta jest między nim a oddelegowanym umowa o pracę (zlecenie).
3.Określa zasady naliczania wynagrodzenia i je wypłaca (niezależnie od ewentualnych umów między pracodawcą w państwie wysyłającym a przedsiębiorstwem w państwie zatrudnienia, dotyczących wynagradzania pracowników).
4.Może pracownika zwolnić.
5.Ma prawo do określania charakteru pracy.



Trzeba też wiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie wysłaniu pracownika (zleceniobiorcy), jeśli pracownik zatrudniony został przez dane przedsiębiorstwo tylko po to, aby być oddelegowanym do pracy w innym państwie członkowskim. A zatem umowa-zlecenie byłaby w Pani przypadku jak najbardziej dopuszczalna, o ile zostają spełnione warunki określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (Dz. U. UE L nr 166 z 30 kwietnia 2004 r., z późn. zm.) i zleceniobiorca podlega ubezpieczeniom społecznym w Polsce.



W przypadku oddelegowania pracownik oddelegowany do pracy za granicę z reguły podpisuje z pracodawcą porozumienie gwarantujące mu odpowiednie wynagrodzenie, dofinansowanie wyżywienia, bezpłatne mieszkanie, zwrot kosztów przejazdów lub inne świadczenia związane z przeniesieniem do pracy za granicą. Nie jest to więc jednostronne wysłanie pełnoetatowego pracownika za granicę na podstawie polecenia wyjazdu (zagraniczna podróż służbowa), w którym podstawa wymiaru składek na jego ubezpieczenia społeczne w przeliczeniu na miesiąc nie może być niższa niż aktualne minimalne wynagrodzenie za pracę (w 2013 r. – 1600 zł).

Pani jako pracodawca (właściciel firmy w Polsce) delegujący pracowników za granicę (do wykonywania zleceń w Niemczech) musi pamiętać o kilku istotnych warunkach, które należy przy tej okazji spełnić, przede wszystkim o:


1.wykazaniu podstawy do naliczania składek, zgodnie z art. 19 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych;
2.ustaleniu, który z systemów zabezpieczenia społecznego pracownika będzie miał zastosowanie do pracowników odesłanych tymczasowo do pracy na terytorium innego kraju;
3.zapewnieniu pracownikowi minimalnego wynagrodzenia za pracę, według przepisów prawa pracy właściwych dla kraju delegowania;
4.wystąpieniu do terenowego oddziału ZUS o poświadczenie formularza A1;
5.ustaleniu właściwego urzędu skarbowego, do którego odprowadzane będą zaliczki na podatek dochodowy pracownika.



Podstawa wymiaru składek pracowników oddelegowanych, bez względu na wymiar czasu pracy, nie może być niższa niż corocznie ustalane przewidywane przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej. Z ustawy budżetowej na 2013 r. wynika, że wynagrodzenie to od 1 stycznia 2013 r. wynosi 3713 zł.



Trzeba jednak pamiętać, że przypadku pracowników oddelegowanych w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne nie uwzględnia się części wynagrodzenia, która odpowiada równowartości diety przysługującej z tytułu zagranicznych podróży służbowych za każdy dzień pobytu za granicą (tj. za który otrzymuje wynagrodzenie, w tym za dni rozkładowo wolne od pracy), mimo że faktycznie pracownicy delegowani nie mają prawa do diet. Równowartości diety nie można natomiast odliczyć za dni urlopu wypoczynkowego pracownika (nawet jeśli spędza go za granicą) ani za dni, kiedy otrzymywał wynagrodzenie za czas choroby lub zasiłek chorobowy.



Wysokość diety określają przepisy w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi sfery budżetowej z tytułu zagranicznej podróży służbowej. Ustalona w ten sposób podstawa wymiaru składek społecznych pracowników oddelegowanych nie może być niższa od kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego obowiązującego w danym roku kalendarzowym.



Bez znaczenia jest, czy w umowie zlecenia określone zostało wynagrodzenie w walucie polskiej, czy obcej. Jeżeli wynagrodzenie pracownika zostało określone w walucie obcej, to w celu ustalenia podstawy wymiaru składek, należy je przeliczyć na złote w sposób przyjęty w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych (§ 4 rozporządzenia składkowego). Zgodnie z art. 11a ust. 1 u.p.d.o.f. przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu.



Jeśli praca za granicą nie jest wykonywana przez cały miesiąc (została rozpoczęta lub zakończona w trakcie trwania danego miesiąca), najniższa podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu. Zgodnie z zasadami wynikającymi z art. 18 ust. 9 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych kwotę najniższej podstawy wymiaru składek dzieli przez liczbę dni kalendarzowych danego miesiąca, a następnie mnoży przez liczbę dni podlegania ubezpieczeniom.



Warto dodać, że omówione zasady ustalania najniższej podstawy wymiaru składek społecznych należy stosować także w stosunku do zleceniobiorców, którzy zostali wysłani do pracy za granicę i którzy podczas jej wykonywania podlegają polskim przepisom ubezpieczeniowym. Zleceniobiorca przejściowo wykonujący pracę na terytorium Niemiec podlega więc w tym okresie polskiemu ustawodawstwu w zakresie zabezpieczenia społecznego, jeżeli są spełnione warunki określone w przywołanym powyżej rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004.



Z kolei co do ustalenia, który system ubezpieczeń społecznych dotyczy Pani pracowników, należy sięgnąć do stosownych przepisów, które określają sytuacje pracowników oddelegowanych. Zasady koordynacji społecznej pracowników, w tym pracowników oddelegowanych w celu świadczenia usługi w innym kraju Unii Europejskiej, są zawarte w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 987/2009 z dnia 16 września 2009 r. w sprawie zasad stosowania rozporządzenia nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Z dniem 28 czerwca 2012 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 465/2012 zmieniające przepisy rozporządzeń 883/2004 i 987/2009.



Aby pracownik delegowany z polskiej firmy mógł podczas pracy za granicą (np. wykonywania zlecenia w Niemczech) podlegać polskiemu ustawodawstwu w zakresie zabezpieczenia społecznego, muszą być spełnione po stronie pracownika i pracodawcy tzw. warunki wysłania. Są one określone w decyzji nr 181 Komisji Administracyjnej z dnia 13 grudnia 2000 r. (Dz. U. WE L 329 z 14 grudnia 2001r.), a ich dodatkową interpretację stanowi „Praktyczny Przewodnik dotyczący oddelegowania pracowników w państwach członkowskich UE, EOG i Szwajcarii” wydany na podstawie pkt 10 wymienionej decyzji. Przewodnik ten jest dostępny w wersji polskiej na stronie www Wynika z niego, że w celu spełnienia warunków dotyczących zwykłego prowadzenia znaczącej części działalności na terytorium państwa wysyłającego przedsiębiorstwo powinno prowadzić tę działalność w tym państwie od pewnego czasu. Warunek ten uznawany jest za spełniony, gdy działalność prowadzona jest od co najmniej czterech miesięcy; jeżeli okres ten jest krótszy, oceniane są poszczególne przypadki, z uwzględnieniem także wszelkich innych kryteriów.



Wybór tych kryteriów zależy od konkretnego przypadku. Nie można mówić o wysłaniu pracowników wówczas, gdy działalność pracodawcy na terenie kraju sprowadza się jedynie do prowadzenia wewnętrznej administracji.



Z kolei norma art. 13 rozporządzenia 883/2004 stanowi, że osoba, która normalnie wykonuje pracę najemną w dwóch lub w kilku państwach członkowskich, podlega:


1.ustawodawstwu państwa członkowskiego, w którym ma miejsce zamieszkania, jeżeli wykonuje znaczną część pracy w tym państwie członkowskim lub jeżeli jest zatrudniona przez różne przedsiębiorstwa lub przez różnych pracodawców, którzy mają siedzibę lub miejsce wykonywania działalności w różnych państwach członkowskich lub
2.ustawodawstwu państwa członkowskiego, w którym znajduje się siedziba lub miejsce wykonywania działalności zatrudniającego ją przedsiębiorstwa lub pracodawcy, jeżeli osoba ta nie wykonuje znacznej części swej pracy w państwie członkowskim, w którym ma miejsce zamieszkania.



Zgodnie z art. 14 ust. 5 rozporządzenia 987/2009, do celów stosowania art. 13 ust. 1 rozporządzenia 883/2004 osoba, która „normalnie wykonuje pracę w dwóch lub kilku państwach członkowskich”, oznacza w szczególności osobę, która:


•Wykonuje nadal pracę w jednym państwie członkowskim, równocześnie wykonuje odrębną pracę w jednym lub kilku innych państwach członkowskich, niezależnie od czasu trwania ani charakteru tej odrębnej pracy.
•W sposób ciągły wykonuje na zmianę kilka rodzajów pracy, z wyjątkiem pracy o charakterze marginalnym, w dwóch lub więcej państwach członkowskich, niezależnie od częstotliwości takiej zamiany czy też jej regularnego charakteru.



Z kolei na podstawie art. 14 ust. 8 rozporządzenia 987/2009 do celów stosowania art. 13 ust. 1 i rozporządzenia 883 ,,znaczna część pracy najemnej lub działalności na własny rachunek” wykonywana w państwie członkowskim oznacza znaczną pod względem ilościowym część pracy najemnej lub pracy na własny rachunek wykonywanej w tym państwie członkowskim, przy czym nie musi to być koniecznie największa część tej pracy.



Fakt prowadzenia znacznej części działalności w państwie delegującym sprawdza się poprzez szereg czynników, z których najbardziej istotne to:


•miejsce, w którym Pani – jako przedsiębiorstwo delegujące – ma swą zarejestrowaną siedzibę i administrację;
•liczebność personelu administracyjnego delegującego przedsiębiorstwa, pracującego w państwie delegującym i w państwie zatrudnienia – obecność wyłącznie personelu administracyjnego w państwie delegującym wyklucza możliwość zastosowania do tego przedsiębiorstwa przepisów dotyczących delegowania;
•miejsce, w którym rekrutowani są pracownicy delegowani;
•miejsce, w którym zawierana jest większość umów z klientami;
•prawo mające zastosowanie do umów zawartych przez delegujące przedsiębiorstwo z pracownikami i z klientami;
•liczba umów wykonanych w państwie delegującym i w państwie zatrudnienia;
•obroty osiągane przez delegujące przedsiębiorstwo w państwie delegującym i w państwie zatrudnienia w odpowiednio typowym okresie (np. obrót wynoszący około 25% całkowitego obrotu w państwie delegującym może być wystarczającym wskaźnikiem, ale przypadki, w których obrót jest niższy niż 25% wymagają pogłębionej analizy);
•okres, przez jaki przedsiębiorstwo posiada siedzibę w delegującym państwie członkowskim.



W ramach ogólnej oceny, spełnienie powyższych kryteriów w proporcji mniejszej niż 25% tych kryteriów wskazuje, że znaczna część pracy nie jest wykonywana w danym państwie członkowskim.



Reasumując – zawsze przed wydaniem zaświadczenia A-1 ZUS sprawdza powyższe warunki, ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, czy:


•Pracodawca prowadzi znaczną część działalności w Polsce (co najmniej 25%).
•Pracownik wyjeżdża na okres krótszy niż 24 miesiące i nie wyjeżdża w celu zastąpienia innego pracownika.



Z Pani korespondencji wynika, że wykonuje Pani 80% działalności za granicą, słusznie zatem ZUS odmawia Pani wydania A1. Składki na ubezpieczenia społeczne opłaca się bowiem tam, gdzie wykonuje się „istotną działalność”.



W świetle systemu pracy, jaki Pani stosuje, powinna Pani oddelegować pracowników do pracy w Niemczech, a nie – wysyłać ich w podróż służbową (czyli wypłacać diety), ponieważ zdecydowanie wysyłanie zleceniobiorców do pracy za granicę w systemie, który Pani stosuje, nie ma charakteru incydentalnego. Stosowanie diet w tym przypadku może się spotkać z zakwestionowaniem przez urząd skarbowy. Natomiast powyższe w żaden sposób nie ogranicza Pani w terminie świadczenia prac na terenie Unii.



Dodatkowo wyjaśniam, że jeżeli Pani miejsce zamieszkania znajduje się w Polsce i tam też założona jest działalność gospodarcza, to zgodnie z u.p.d.o.f. podlega Pani opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów (nieograniczony obowiązek podatkowy). Ponieważ jednak znaczną część dochodów uzyskuje Pani z zagranicy, należy zastosować przepisy umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Zgodnie z polsko-niemiecką umową zyski polskiego przedsiębiorstwa podlegają opodatkowaniu w Polsce, chyba że ma Pani na terenie Niemiec swój zakład (ale nie wspomina Pan o tym).



Co do ograniczeń świadczenia usług, swoboda przepływu usług jest uregulowana w art. 56-62 traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (dawniej art. 49 i nast. TWE), które stanowią: „W ramach poniższych postanowień ograniczenia w swobodnym świadczeniu usług wewnątrz Unii są zakazane w odniesieniu do obywateli państw członkowskich mających swe przedsiębiorstwo w państwie członkowskim innym niż państwo odbiorcy świadczenia”. Niemniej swoboda świadczenia usług opiera się na tymczasowości. Oznacza to, że usługodawca świadczy usługi w innym kraju UE przez określony czas, a więc ta działalność nie ma charakteru ciągłego ani stałego, ponieważ odbywa się na zasadzie kontraktu (umowy o dzieło).





Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>


Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.




Uzyskałem błyskawiczną i wyczerpującą odpowiedź na zadane pytanie, jak również kilka dodatkowych moich wątpliwości. Odpowiedzi poparte przepisami bardzo pomogły mi rozwiązać problem. Z czystym sumieniem polecam porady portalu ePorady24.pl. Jerzy

Wszystkie opinie »Indywidualne porady prawneKliknij i zobacz »



wersja do druku



Komentarze (0):[/img]

Offline

 

#61 2015-12-03 22:04:34

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Od 1.01.2016 będzie bardzo cieżko uzyskać ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech.

Offline

 

#62 2015-12-03 22:14:27

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

merynoska napisał:

simona1961 napisał:

merynoska napisał:


Ok. Ty chcesz coś od nas a co nam ferujesz? wink

Merynoska, kolejny raz zachowujesz sie tutaj bardzo nieelegancko. Jestes tutaj raptem od konca listopada jak widze, a dyrygujesz ruchem, jak by to było twoje prywatne forum. Dziewczyna pyta normalnie, jak człowiek, czy ktos z nas zna firme z która chce współpracowac, a ty sie pytasz co ona nam moze zaoferowac? Powstaje wiec pytanie, czego ty tutaj szukasz merynoska? co mozesz ty nam zaoferowac? Bo jak dotychczas to nic mądrego w twoim wykonaniu nie przeczytałam. Wiesz co to jest bezinteresowna pomoc? Wiesz co to jest empatia? Chyba nie tylko ja mam wrażenie, ze nie wiesz. Jesli oczekujesz gratyfikacji za bezinteresowne porady  na tym forum, to chyba źle trafiłas.

Oj Simona, widzę że tak bardzo przejęłaś się moją osobą, albo swoją rolą, że zabrakło Ci odrobiny humoru. Mówisz, że dziewczyna pyta jak człowiek, a czy uważasz, że uważam ją za zwierzę? smile Też zapytałam jak człowiek. smile

Może nie znam jeszcze dobrze obyczajów panujących na forum, więc chciałam zapytać, czy jest tutaj już ktoś , kto dyryguje ruchem, zachowuje się elegancko i ja nie mam szans na "awans"? lol

OK. to był żart. Postaram się sprostać wymaganiom forum, będę zachowywać się elegancko, nie będę dyrygować ruchem i nie będę uważać forum za moje prywatne .

Czy Koleżanka czuje się usatysfakcjonowana? Pozdrawiam i życzę pozytywnego myślenia.

Oj, Merynoska, wcale się Twoją osobą nie przejęłam. Dowcip masz z........wzięty jeśli juz. Bardziej przejęłam się osobami, które niemile potraktowałaś, tylko dlatego, że zadały nurtujące je pytanie. Forum jest między innymi po to, żeby zadawać pytania i po to sa jego uczestnicy, żeby odpowiedzieć, o ile mają wiedzę na dany temat.  Po to , żeby między innymi sobie pomagać, o co Ty równiez prosiłas w swoim pierwszym poscie na tym forum.To wszystko. Pozytywnego myslenia, to mogłabys się ode mnie uczyć, to tak na marginesie big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#63 2015-12-04 09:06:51

merynoska
Member
Zarejestrowany: 2015-11-26
Posty: 39

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

simona1961 napisał:

merynoska napisał:

simona1961 napisał:

Merynoska, kolejny raz zachowujesz sie tutaj bardzo nieelegancko. Jestes tutaj raptem od konca listopada jak widze, a dyrygujesz ruchem, jak by to było twoje prywatne forum. Dziewczyna pyta normalnie, jak człowiek, czy ktos z nas zna firme z która chce współpracowac, a ty sie pytasz co ona nam moze zaoferowac? Powstaje wiec pytanie, czego ty tutaj szukasz merynoska? co mozesz ty nam zaoferowac? Bo jak dotychczas to nic mądrego w twoim wykonaniu nie przeczytałam. Wiesz co to jest bezinteresowna pomoc? Wiesz co to jest empatia? Chyba nie tylko ja mam wrażenie, ze nie wiesz. Jesli oczekujesz gratyfikacji za bezinteresowne porady  na tym forum, to chyba źle trafiłas.

Oj Simona, widzę że tak bardzo przejęłaś się moją osobą, albo swoją rolą, że zabrakło Ci odrobiny humoru. Mówisz, że dziewczyna pyta jak człowiek, a czy uważasz, że uważam ją za zwierzę? smile Też zapytałam jak człowiek. smile

Może nie znam jeszcze dobrze obyczajów panujących na forum, więc chciałam zapytać, czy jest tutaj już ktoś , kto dyryguje ruchem, zachowuje się elegancko i ja nie mam szans na "awans"? lol

OK. to był żart. Postaram się sprostać wymaganiom forum, będę zachowywać się elegancko, nie będę dyrygować ruchem i nie będę uważać forum za moje prywatne .

Czy Koleżanka czuje się usatysfakcjonowana? Pozdrawiam i życzę pozytywnego myślenia.

Oj, Merynoska, wcale się Twoją osobą nie przejęłam. Dowcip masz z........wzięty jeśli juz. Bardziej przejęłam się osobami, które niemile potraktowałaś, tylko dlatego, że zadały nurtujące je pytanie. Forum jest między innymi po to, żeby zadawać pytania i po to sa jego uczestnicy, żeby odpowiedzieć, o ile mają wiedzę na dany temat.  Po to , żeby między innymi sobie pomagać, o co Ty równiez prosiłas w swoim pierwszym poscie na tym forum.To wszystko. Pozytywnego myslenia, to mogłabys się ode mnie uczyć, to tak na marginesie big_smile big_smile big_smile

Dziękuję Ci bardzo za powtórne przywołanie mnie do porządku. Tak jak powiedziałam będę stosować się do Twoich rad i uwag.
A jeśli chodzi o moje pierwsze pytanie , to Ty nie pośpieszyłaś z pomącą. Ale może to i dobrze. I tak znalazło się kilka koleżanek, które mi pomogły.

Pozytywnego myślenia mogłabym się uczyć od Ciebie?? A skąd wiesz? Znasz mnie ?
Nie przeczę , że jeszcze dużo rzeczy mogę się nauczyć ale akurat od Ciebie? No nie wiem? ale być może? włączyłam pozytywne myślenie. Nawet Cię lubię.

Ostatnio edytowany przez merynoska (2015-12-04 09:07:33)

Offline

 

#64 2015-12-05 08:49:05

Kutera
Member
Zarejestrowany: 2015-12-05
Posty: 25

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

ja jezdze z malo znana firma. W zasadzie mnie przeniosla do niej Moja koordynator z innej firmy i jestem zadowolona. Zarabiam wiecej, i moze oferty sa tez ciezkie, ale przynajmniej wiem w 100% na co jade. prosto z mostu np ze klientka ma grinkowca, odlezyny itp. Nie mam zaskoczenia na miejscu. I koordynatorzy ( moja na pewno bo z nia glownie pracuje w NIemczech) jest  kochana.


Przy okjazji Pomagam szukac opiekunek na miesiac na swieta dla Rodzin mojej koordynator smile
pisze jak jest bez przekolorywania.

OCZYWIŚCIE WSZĘDZIE DODATKOWO DODATEK ŚWIĄTECZNY!
Piszę jak jest bez przekoloryzowania bo tego nie lubię.
BRAMKA NR 1
1200 Euro - od 12.12.2015 na 2 miesiące (może być krócej jeżeli ktoś będzie zainteresowany)
Podopieczna: Gospodarek Paula Pani 91 lat, 160 cm, 60 kg
86167 Augsburg,
Schorzenia: demencja starcza, lekka schizofrenia.
Pani porusza się samodzielnie ale na dłuższe dystanse wspiera się o rollator, stan fizyczny dobry, częściowo zagubiona pani na środkach antydepresyjnych. Ze względów na postępującą demencję Panią nie można zostawić samą w domu. Potrzebuje pomocy przy przebieraniu, przy pielęgnacji ciała, gotowaniu, przestrzeganie harmonogramu i rytmu dnia. Wstaje w nocy ale radzi sobie sama. Ma nowe dobrze dobrane leki na demencję.
Oczekiwania: Pani w wieku 30-55 lat, możliwie niepaląca, która ma doświadczenie u chorych na demencję czy schizofrenię. Babci a bywa bardzo irytująca, konieczna osoba o stalowych nerwach.
Zamieszkanie: w trzypiętrowym bloku w dwupokojowym mieszkaniu z podopieczną, internet i Flat-Rate są, w pokoju opiekunki nie ma tv , łazienka wspólna. Pani mieszka sama.
Czas wolny: dwa razy 13,30-18,30 tygodniowo (środa i niedziela) Jedna córka mieszka na 2 piętrze w tym samym bloku . Rodzina jest bardzo pomocna ale nie wtrąca się w pracę.
Dotyczy przyjazdu :
W przypadku przyjazdu nowej opiekunki autobusem do Augsburga, rodzina może ją tylko
w sobotę odebrać. W inne dni dojazd Mini Busem lub taryfą z dworca.
BRAMKA NR 2!
1200€ PAN KARL od 17.12.2015 -20.01.2015
Obecna opiekunka: Pani ANNA
Podróż powrotna: 17.12.2015 o 17.oo Sindbadem
Podopieczny: wiek: 95 lata, wzrost: 164 cm.
Pan mieszka sam w 6 pokojowym domu (160 m2) bywa uparty, jednak pozytywnie nastawiony. Interesuje się sportem, ogrodem, chętnie czyta i ogląda telewizję.
Schorzenia: po złamaniu szyjki kości udowej - po operacji, zaburzenia słuchu, z racji wieku problemy z pamięcią i z mobilnością, pan porusza się za pomocą rollatora, wózka inwalidzkiego lub przy wsparciu drugiej osoby. Inkontynencja, prostata, cewnik. Podopieczny posiada rozrusznik. Od operacji serca jest dosyć słaby i trzeba obserwować jak reaguje każdego dnia. Rozrusznik nadal jest ustawiany do jego codizennego stanu.
Pan jednak jest bardzo przyjazny i spokojny. Miejsce pracy jest przyjemne i spokojne, podopieczny nie sprawia większych problemów ale oczywiście trzeba umieć postępować z osobą demencyjną.
Obowiązki: asystowanie przy kąpielach, ubieraniu i rozbieraniu. Oprócz opieki nad podopiecznym wymagana będzie pomoc w poprowadzeniu domu: przygotowanie posiłków, utrzymanie czystości, pranie, prasowanie.
Dostępne sprzęty: rollator, wózek inwalidzki, łóżko specjalistyczne, materac p/odleżynowy.
OPIEKUNKA: Kandydatka w wieku 40-50 i więcej lat, z dobrą/komunikatywną znajomością języka niemieckiego.
Do dyspozycji: wyposażony pokój z łazienką, łóżko, stół, szafa, radio, internet
Czas wolny : 12.30 -14.30
DOJAZD: Sindbadem do Heilbronn, a stamtąd busem lub taxi do Brackenheim. Pan mieszka sam, dzieci mieszkają daleko.
Bramka nr 3!
Pani Susanne Neumann
Obecna opiekunka : Do 15.12.2015 Jest tam Pani Aleksandra
10/12.01.2016 powraca pani Aleksandra
Zleceniodawca: Lobach Lutz (opiekun prawny)
Podopieczna: Sussane Neumann
60529 Frankfurt am Main
Podopieczna: 83 lata, 164 cm, 50 kg (mieszka w domu jednorodzinnym)
Schorzenia: Demencja, starcze osłabienie, pani dużo leży, nie wychodzi, mało je ale ogólnie jej stan fizyczny jest dobry. Przychodzi pielęgniarka, rozdziela jej leki. Na babcie trzeba uważać co robi (by np. nie poczęstowała się lekami).
Do obowiązków opiekunki należy: pomoc przy przebieraniu, pielęgnacja ciała, prowadzenie domu, gotowość do opieki w nocy jeśli zajdzie taka potrzeba (prowadzanie pani do WC).Zakupy.
OPIEKUNKA: niepaląca, komunikatywny język. Opiekunkę z dworca może odbierze Pani Schwarz Ale preferowany dojazd z dworca na własna rękę.
Czas wolny: do ustalenia lub dzień wolny wtorek kiedy opiekę nad p.Sussan przejmuje pracownik służby zdrowia.
Zakwaterowanie : opiekunka ma swój pokój na poddaszu, jedno piętro zajmuje babcia,. INTERNET jest.
Rachunek w obie strony na początku wziąć dla pana Lobach.
Jest jeszcze jedno zlecenie do pani z demencją. na okres od 12.12.2015 do 31.01.2016. wynagrodzenie 1100 euro netto. Podopieczna z mocno zaawansowaną demencją. Całkowicie samodzielna i ma trudności z akceptacją opiekunki. Wciąż wyrzuca ja z domu. Jednak to nie jest problem gdyż jest osobne mieszkanie dla opiekunki na 1 piętrze i w takich sytuacjach należy po prostu iść do siebie i po jakimś czasie wrócić. Najważniejsze aby na stwierdzenie podopiencznej że ją nie stac na opiekunkę odpowiadać, że ona za to nie płaci a opiekunka jest tutaj tylko po to aby jej pomóc i nic to nie kosztuje. Typowe zachowanie i działanie w przypadku takiej podopiecznej. Niedawno zmarł małżonek podopiecznej a ona nadal tego nie chce zrozumieć i ma do wszystkich pretensje że nikt jej o tym nie powiedział. Oczywiście trzeba wykazać się duża cierpliwością w tłumaczeniu. Zatem osoba cierpliwa i z podejściem do osób demencyjnych.

jesli ktoras jest chetna ( jezyk nie musi byc perfekt, aby komunikatywny)



To wysylajcie Cv do mnie ja przekaze koordynatorce:)
agnieszka.kuteramaciag@gmail.com

Offline

 

#65 2015-12-07 22:28:51

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Nooo Medipe ma oddzial juz w Szczecinie...wlasnie mnie zapraszano na Mikolaja jutro, ale na 10:00, a ja o tej godzinie spieee;)

Od polowy stycznia sie wybieram....
Na razie odpoczywam, ale przyjdzie czas poszukac i lepsiejszej agencji, i Stelli...

Dzis mialam telefon z jakiejs slowackiej firmy, ale szprechala po niemiecku wiec za duzo nie wiem...

A Medipe jak widac ma sie dobrze, to ze corki padly nie znaczy, ze nie znajda ich zalozycieli jakby co...co jak co, ale tropic PIS potrafiiiii haha

Pozdrawiam
Elizabeth

Ostatnio edytowany przez Elizabeth68 (2015-12-07 22:29:39)

Offline

 

#66 2015-12-08 06:51:36

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Elizabeth68 napisał:

Dzis mialam telefon z jakiejs slowackiej firmy, ale szprechala po niemiecku wiec za duzo nie wiem...

W listopadzie tuż przed wyjazdem także miałem telefon od nich. Grzecznie się spytała, czy możemy mówić po niemiecku i zaczęła przedstawiać oferty. Przerwałem jej bo właśnie wyjeżdżałem do DE. Na pytanie skąd ma telefon odpowiedział z portalu Betreuer/

Offline

 

#67 2015-12-08 10:03:06

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

copyfield napisał:

Elizabeth68 napisał:

Dzis mialam telefon z jakiejs slowackiej firmy, ale szprechala po niemiecku wiec za duzo nie wiem...

W listopadzie tuż przed wyjazdem także miałem telefon od nich. Grzecznie się spytała, czy możemy mówić po niemiecku i zaczęła przedstawiać oferty. Przerwałem jej bo właśnie wyjeżdżałem do DE. Na pytanie skąd ma telefon odpowiedział z portalu Betreuer/

Nie lubie jak tak z nienacka ktos sprecha hehe chodzilo mi bardziej o szczegoly ich umowy, podalam mail ale blednie chyba, od dzis zaczynam powtorki z Niemca haha
Mial byc w planie kurs skonczylo sie na malym remoncie i inszych rzeczach:)
Wczoraj pol nocy walczylam z kompem aby wgrac potrzebne materialy boooo taka bylam ciekawa Win10, ktory jest beznadziejny a do tego pare dni szukalam pomocy jak przywrocic ustwienia fabryczne, bo skubany uszkadza plik ktory musi byc aby wrocic do starej wersji...grrr...
NIE polecam gooo...cfanie sobie to wymyslili, jak ktos nie potrafi wrocic zostanie przy beznajedzienym Win1o mulacym kompa na maksa i aktualizujacym non stop, czego zatrzymac sie mozna jak w innych wersjach, chyba, ze sie pobawi w informatyka...

Co to pracy, teraz same swiateczne oferty... jak mam znowu to przechodzic, szukac, wyszarpywac umowy chora jezzzdem haha

Przepisy polskie maja sie zmienic jestem ciekawa jak wybrnie teraz z tego Medipe, bo juz musi chyba placic w nowym roku skladki od najnizszej krajowej....

Pozdrawiam
El

Offline

 

#68 2015-12-09 00:45:31

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Elizabeth68 napisał:

copyfield napisał:

Elizabeth68 napisał:

Dzis mialam telefon z jakiejs slowackiej firmy, ale szprechala po niemiecku wiec za duzo nie wiem...

W listopadzie tuż przed wyjazdem także miałem telefon od nich. Grzecznie się spytała, czy możemy mówić po niemiecku i zaczęła przedstawiać oferty. Przerwałem jej bo właśnie wyjeżdżałem do DE. Na pytanie skąd ma telefon odpowiedział z portalu Betreuer/

Nie lubie jak tak z nienacka ktos sprecha hehe chodzilo mi bardziej o szczegoly ich umowy, podalam mail ale blednie chyba, od dzis zaczynam powtorki z Niemca haha
Mial byc w planie kurs skonczylo sie na malym remoncie i inszych rzeczach:)
Wczoraj pol nocy walczylam z kompem aby wgrac potrzebne materialy boooo taka bylam ciekawa Win10, ktory jest beznadziejny a do tego pare dni szukalam pomocy jak przywrocic ustwienia fabryczne, bo skubany uszkadza plik ktory musi byc aby wrocic do starej wersji...grrr...
NIE polecam gooo...cfanie sobie to wymyslili, jak ktos nie potrafi wrocic zostanie przy beznajedzienym Win1o mulacym kompa na maksa i aktualizujacym non stop, czego zatrzymac sie mozna jak w innych wersjach, chyba, ze sie pobawi w informatyka...

Co to pracy, teraz same swiateczne oferty... jak mam znowu to przechodzic, szukac, wyszarpywac umowy chora jezzzdem haha

Przepisy polskie maja sie zmienic jestem ciekawa jak wybrnie teraz z tego Medipe, bo juz musi chyba placic w nowym roku skladki od najnizszej krajowej....

Pozdrawiam
El

O joj, niech Michola łepek nie boli o Medipe. Oni sobie poradzą big_smile Mikołajka podrzuciła mi umowę z podobnej agenturki. Umowa cieplutka, świeżutka i przyszłościowa, bo na czas nieokreślony. Składki od 150 zł. tongue 
Rozkład jazdy na 29,5 godziny tygodniowo Nie wysyłają na zlecenie, ale na służbę. Zleceniobiorczyni prócz zadań zleconych ma wykonywać „inne łatwe czynności wg potrzeb klienta” czyli klient może sobie dowolnie rozporządzać służbą tongue
Rozkład jazdy na niedzielę:
Higiena poranna ,prace domowe- 30 minut, śniadań się nie jada big_smile
Przygotowanie obiadu, konsumpcja , sprzątanie- 30 minut big_smile
Przygotowanie kawy, konsumpcja, sprzątanie 30 minut big_smile
Przygotowanie kolacji, konsumpcja, sprzątanie – 30 minut big_smile
Higiena wieczorna – cała godzina big_smile

Offline

 

#69 2015-12-09 01:19:15

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

ava napisał:

Elizabeth68 napisał:

copyfield napisał:


W listopadzie tuż przed wyjazdem także miałem telefon od nich. Grzecznie się spytała, czy możemy mówić po niemiecku i zaczęła przedstawiać oferty. Przerwałem jej bo właśnie wyjeżdżałem do DE. Na pytanie skąd ma telefon odpowiedział z portalu Betreuer/

Nie lubie jak tak z nienacka ktos sprecha hehe chodzilo mi bardziej o szczegoly ich umowy, podalam mail ale blednie chyba, od dzis zaczynam powtorki z Niemca haha
Mial byc w planie kurs skonczylo sie na malym remoncie i inszych rzeczach:)
Wczoraj pol nocy walczylam z kompem aby wgrac potrzebne materialy boooo taka bylam ciekawa Win10, ktory jest beznadziejny a do tego pare dni szukalam pomocy jak przywrocic ustwienia fabryczne, bo skubany uszkadza plik ktory musi byc aby wrocic do starej wersji...grrr...
NIE polecam gooo...cfanie sobie to wymyslili, jak ktos nie potrafi wrocic zostanie przy beznajedzienym Win1o mulacym kompa na maksa i aktualizujacym non stop, czego zatrzymac sie mozna jak w innych wersjach, chyba, ze sie pobawi w informatyka...

Co to pracy, teraz same swiateczne oferty... jak mam znowu to przechodzic, szukac, wyszarpywac umowy chora jezzzdem haha

Przepisy polskie maja sie zmienic jestem ciekawa jak wybrnie teraz z tego Medipe, bo juz musi chyba placic w nowym roku skladki od najnizszej krajowej....

Pozdrawiam
El

O joj, niech Michola łepek nie boli o Medipe. Oni sobie poradzą big_smile Mikołajka podrzuciła mi umowę z podobnej agenturki. Umowa cieplutka, świeżutka i przyszłościowa, bo na czas nieokreślony. Składki od 150 zł. tongue 
Rozkład jazdy na 29,5 godziny tygodniowo Nie wysyłają na zlecenie, ale na służbę. Zleceniobiorczyni prócz zadań zleconych ma wykonywać „inne łatwe czynności wg potrzeb klienta” czyli klient może sobie dowolnie rozporządzać służbą tongue
Rozkład jazdy na niedzielę:
Higiena poranna ,prace domowe- 30 minut, śniadań się nie jada big_smile
Przygotowanie obiadu, konsumpcja , sprzątanie- 30 minut big_smile
Przygotowanie kawy, konsumpcja, sprzątanie 30 minut big_smile
Przygotowanie kolacji, konsumpcja, sprzątanie – 30 minut big_smile
Higiena wieczorna – cała godzina big_smile

No jeszcze co...!ja im dam sluzbe...grrr...we Wloszech jest ponoc wyzysk okrutny...
To Michol warczy jakby co;)
Fajna ta przyszlosc bez emerytury...

Offline

 

#70 2015-12-09 06:48:19

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Higiena wieczorna cała godzinkę smile
To w pełni zrozumiałe skoro rano sie nie myło big_smile

Offline

 

#71 2015-12-09 07:16:13

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

ava napisał:

Elizabeth68 napisał:

copyfield napisał:


W listopadzie tuż przed wyjazdem także miałem telefon od nich. Grzecznie się spytała, czy możemy mówić po niemiecku i zaczęła przedstawiać oferty. Przerwałem jej bo właśnie wyjeżdżałem do DE. Na pytanie skąd ma telefon odpowiedział z portalu Betreuer/

Nie lubie jak tak z nienacka ktos sprecha hehe chodzilo mi bardziej o szczegoly ich umowy, podalam mail ale blednie chyba, od dzis zaczynam powtorki z Niemca haha
Mial byc w planie kurs skonczylo sie na malym remoncie i inszych rzeczach:)
Wczoraj pol nocy walczylam z kompem aby wgrac potrzebne materialy boooo taka bylam ciekawa Win10, ktory jest beznadziejny a do tego pare dni szukalam pomocy jak przywrocic ustwienia fabryczne, bo skubany uszkadza plik ktory musi byc aby wrocic do starej wersji...grrr...
NIE polecam gooo...cfanie sobie to wymyslili, jak ktos nie potrafi wrocic zostanie przy beznajedzienym Win1o mulacym kompa na maksa i aktualizujacym non stop, czego zatrzymac sie mozna jak w innych wersjach, chyba, ze sie pobawi w informatyka...

Co to pracy, teraz same swiateczne oferty... jak mam znowu to przechodzic, szukac, wyszarpywac umowy chora jezzzdem haha

Przepisy polskie maja sie zmienic jestem ciekawa jak wybrnie teraz z tego Medipe, bo juz musi chyba placic w nowym roku skladki od najnizszej krajowej....

Pozdrawiam
El

O joj, niech Michola łepek nie boli o Medipe. Oni sobie poradzą big_smile Mikołajka podrzuciła mi umowę z podobnej agenturki. Umowa cieplutka, świeżutka i przyszłościowa, bo na czas nieokreślony. Składki od 150 zł. tongue 
Rozkład jazdy na 29,5 godziny tygodniowo Nie wysyłają na zlecenie, ale na służbę. Zleceniobiorczyni prócz zadań zleconych ma wykonywać „inne łatwe czynności wg potrzeb klienta” czyli klient może sobie dowolnie rozporządzać służbą tongue
Rozkład jazdy na niedzielę:
Higiena poranna ,prace domowe- 30 minut, śniadań się nie jada big_smile
Przygotowanie obiadu, konsumpcja , sprzątanie- 30 minut big_smile
Przygotowanie kawy, konsumpcja, sprzątanie 30 minut big_smile
Przygotowanie kolacji, konsumpcja, sprzątanie – 30 minut big_smile
Higiena wieczorna – cała godzina big_smile

Czyli dalsze unikanie składek , pod przykrywką ograniczenia etatu.

Offline

 

#72 2016-04-05 20:21:24

andrea
Member
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 416

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

czy macie jakieś doświadczenia z niemiecką firmą lebenszeit24

Offline

 

#73 2016-04-05 20:31:14

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

andrea napisał:

czy macie jakieś doświadczenia z niemiecką firmą lebenszeit24

Przepraszam ale mimochodem ni się ta nazwa skojarzyła z ostatnimi 24 godzinami zycia smile

Offline

 

#74 2016-04-11 07:45:11

Ania100
Member
Zarejestrowany: 2015-04-15
Posty: 15

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Witam serdecznie. ja moge wszystkim zainteresowanym polecić firmę Activie IT. pracuje u nich ponad rok i jestem zadowolona. Od samego początku zostałam objęta fachową pomocą. Po przedstawieniu swoich oczekiwań co do warunków pracy, zostałam skierowana w świetne miejsce, gdzie jestem traktowana jak członek rodziny. To bardzo ważne. Dodatkowo zawsze mogę liczyć na koordynatorów którzy są mili i zawsze pomocni, utrzymują zarówno kontakt telefoniczny jak i mailowy. Firma jest rzetelna i solidna jeśli chodzi o wypłatę wynagrodzenia za wykonywana prace. Zawsze na czas! Polecam tą firmę każdemu kto chce spróbować czegoś nowego w życiu.

Offline

 

#75 2016-04-11 08:10:12

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Ania100 napisał:

Witam serdecznie. ja moge wszystkim zainteresowanym polecić firmę Activie IT. pracuje u nich ponad rok i jestem zadowolona. Od samego początku zostałam objęta fachową pomocą. Po przedstawieniu swoich oczekiwań co do warunków pracy, zostałam skierowana w świetne miejsce, gdzie jestem traktowana jak członek rodziny. To bardzo ważne. Dodatkowo zawsze mogę liczyć na koordynatorów którzy są mili i zawsze pomocni, utrzymują zarówno kontakt telefoniczny jak i mailowy. Firma jest rzetelna i solidna jeśli chodzi o wypłatę wynagrodzenia za wykonywana prace. Zawsze na czas! Polecam tą firmę każdemu kto chce spróbować czegoś nowego w życiu.

www   ech ania100 wez sie za papierki lepiej lol

Offline

 

#76 2016-04-11 08:50:44

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

hahaha

Offline

 

#77 2016-04-11 09:06:44

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

zamiast siedzieć na forum opiekunek proponuję studiować profile opiekunek i podopiecznych. a nie dzwonicie w ślepo do opiekunek, nic nie wiecie o ofercie, o opiekunce i tylko mnie drażnicie tym swoim nieprofesjonalizmem. zero szacunku dla kogokolwiek. nawet dla samego siebie. tyle ofert pracy, tyle opiekunek a wy jednego z drugim prawidłowo nie potraficie skojarzyć i tylko krążą niezadowolone opiekunki wokół starców. a wszystko przez waszą ignorancję i niewiedzę, brak zainteresowania konkretami odnośnie oferty. jak można przedstawiać ofertę opiekunce gówno o niej wiedząc? wy powinnyście znać odpowiedź na każde pytanie. zanim przedstawicie jakąś ofertę powinnyście się postawić w roli opiekunki i zadać sobie pytanie o co wy pytały byście na miejscu opiekunki i znaleźć na każde pytanie odpowiedź. a was można zagiąć najprostszym pytaniem. gadacie jakieś farmazony. w piątek miałam ofertę i mówiono, że są bardzo dobre warunki mieszkalne i kilka razy to powtórzono. nie chciałam się już kłócić bo z tą firma i tak mam problemy od dwóch lat. ale co to są bardzo dobre warunki mieszkalne? sauna, spa, basen? bo nie rozumiem? mieszkanie 100 m^2 w kamienicy. wspólna łazienka.  wierzę, że mogą tam być normalne warunki mieszkalne. ale wspaniałe na 100 m? nie chciałam pytać już co jest wspaniałego bo pani pewnie z fochem by mi odpowiedziała czego ja oczekuję... spytałam jedynie o windę i w jaki sposób jest przystosowana łazienka. bo miały informacje, że jest przystosowana... ale już, czy prysznic, czy wanna z liftem... niewiedza... nie dotknęła bym telefonu nie wiedząc czegoś takiego. czy jakiś taras jest, żeby wychylić głowę i zaczerpnąć świeżego powietrza nie pytałam. ogrodu wiadomo, że na 3 piętrze nie ma. więc co wspaniałego może być w  100 metrowym mieszkaniu na 3. piętrze w kamienicy? kolejny wabik jak wycieczki, na które podopieczna jeździ a nikt nie wie jakie to wycieczki....
a jak opiekunka na miejscu stara się ustawić stelle, żeby była znośna to jeszcze stajecie na drodze i zaprzeczacie rodzinie, że jest taka konieczność ze strachu, że stracicie rodzinę.. czasami jest to kwestia 5 euro, które niemiecka rodzina zaoszczędzi. śmiechu warte. a czasami nawet już nie o kasę chodzi tylko o odrobinę dobrych chęci ze strony rodzin. wyjście naprzeciw opiekunce... szkoda gadać.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-04-11 09:10:22)

Offline

 

#78 2016-10-03 13:52:15

andersson3
New member
Zarejestrowany: 2014-11-11
Posty: 8

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Polecam szczerze firme Felizajob ze Slupska. Wspolpracuje z ta firma okolo 1,5 roku. A wspolpracowalem z podobnymi firmami ponad 2- lata, I dopiero Felizajob jest godna wspoplpracy. Jeszcze sie niezdazylo, abym nie otrzymal 10 kazdego miesiaca wyplaty, jesli 10 wypada w sobote lub niedziele pieniadze sa juz w piatek o 16.oo. Bardzo dobre zlecenia mam na polnocy Niemiec, Wracam tam co roku. Kiedys mieszkalem i parcowalem na produkcji w Szwecji, po smierci ojca musialem wrocic do kraju, i podjac krotkoterminowe prace zagranica do 2-miesiecy. Dlatego po wielu doswiadczeniach z roznymi agencjami dopiero trafilem na porzadna ktora jest Felizajob ze Slupska

Offline

 

#79 2016-10-05 08:56:30

andersson3
New member
Zarejestrowany: 2014-11-11
Posty: 8

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Agencja Felizajob Slupsk ul. Starzynskiego 1/4c  Tel. 505 624 193 . Wynagrodzenie w zaleznosci od stopnia niepelnosprawnosci pacjentki, pacjenta ale srednio 1200 EUR na reke, platne regularnie 10 -go kazdego miesiaca

Offline

 

#80 2016-10-05 09:13:23

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

andersson3 napisał:

Polecam szczerze firme Felizajob ze Slupska. Wspolpracuje z ta firma okolo 1,5 roku. A wspolpracowalem z podobnymi firmami ponad 2- lata, I dopiero Felizajob jest godna wspoplpracy. Jeszcze sie niezdazylo, abym nie otrzymal 10 kazdego miesiaca wyplaty, jesli 10 wypada w sobote lub niedziele pieniadze sa juz w piatek o 16.oo. Bardzo dobre zlecenia mam na polnocy Niemiec, Wracam tam co roku. Kiedys mieszkalem i parcowalem na produkcji w Szwecji, po smierci ojca musialem wrocic do kraju, i podjac krotkoterminowe prace zagranica do 2-miesiecy. Dlatego po wielu doswiadczeniach z roznymi agencjami dopiero trafilem na porzadna ktora jest Felizajob ze Slupska

Czytalam wszystkie Twoje posty i nie jestem przekonana do tej reklamy.Otoz obrales taktyke ,mianowicie szukales pracy prywatnie( adresy sie firmie przydadza) pozniej jakas firme opisales jako niewiarygodna i teraz ta agencja .Byc moze jest ok ,ale gwarantujesz ze placa skladki od sredniej krajowej? I czy nie znikna za pare miesiecy razem z kasa?Pogrzebie w KRS i KRAZ . p.s. no teraz samowolka totalna ,bo nie ma juz obowiazku wpisu do KRAZ ,bedzie sie dzialo......   

""""KOMUNIKAT DOT. ODPŁATNOŚCI ZA WPIS DO REJESTRU KRAJOWYCH AGENCJI PRACY
Do agencji zatrudnienia oraz innych podmiotów rozsyłane jest przez firmę pn. Rejestr Krajowych Agencji Pracy, z siedzibą: ul. Święty Marcin29/8, 61-806 Poznań, pismo z informacją o możliwości uzyskania wpisu w Rejestrze Krajowych Agencji Pracy po wpłaceniu na wskazany nr rachunku opłaty w wysokości 350 zł, w terminie 7 dni od dnia otrzymania pisma.

W związku z powyższym - Departament Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, iż firma Rejestr Krajowych Agencji Pracy jest firmą komercyjną, a prowadzony przez nią Rejestr Krajowych Agencji Pracy nie ma nic wspólnego z Rejestrem podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia, prowadzonym przez marszałków województw, w oparciu o przepisy ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2016 r. poz. 645, z późn. zm.) i publikowanym na stronie: www
Jedynie wpis do Rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia prowadzonego przez marszałków województw jest właściwy ze względu na siedzibę podmiotu i stanowi podstawę do świadczenia usług z zakresu agencji zatrudnienia.

Agencje zatrudnienia nie mają obowiązku posiadania wpisu do żadnego innego rejestru.""" www

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2016-10-05 09:27:55)

Offline

 

#81 2017-01-14 17:12:19

Gonzaga3
New member
Zarejestrowany: 2017-01-14
Posty: 2

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Polecam Promedica24. Pracuje tam od 4 lat. Wyjeżdżałam 12 razy. Zawsze wszystko było ok, wypłaty również!

Offline

 

#82 2017-01-14 18:33:33

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Gonzaga3 napisał:

Polecam Promedica24. Pracuje tam od 4 lat. Wyjeżdżałam 12 razy. Zawsze wszystko było ok, wypłaty również!

Jezu, gościu co nie powiesz nawet wypłata na czas tylko walić drzwiami i oknami. Pracujesz 4 lat i to jest drugi post. Napisz jeszcze, że praca 38,5h tygodniowo. Zarobki 1350 z lekko komunikacyjnym niemieckim.....itp Może ktoś się zgłosi

Ostatnio edytowany przez copyfield (2017-01-14 18:35:54)

Offline

 

#83 2017-10-03 13:34:58

katarzyna.r
Member
Zarejestrowany: 2017-07-25
Posty: 13

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

jeżdżę z medipe i dla mnie okej, wszystko tak jak było ustalone, żadnych przykrych niespodzianek

Offline

 

#84 2017-10-23 22:19:40

Ania100
Member
Zarejestrowany: 2015-04-15
Posty: 15

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Witam

www Z pewnoscia firma godna polecenia .

Offline

 

#85 2018-08-16 12:27:05

matyldaaa36
New member
Zarejestrowany: 2018-07-04
Posty: 5

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Ja znalazłam ofertę i też wszystko w porządku było smile

Offline

 

#86 2018-08-24 22:25:00

kalia66
Member
Zarejestrowany: 2013-04-30
Posty: 26

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Kreacja napisał:

=agnieszka-opiekunka]Ważne pytanie moi Drodzy,

od stycznia zmienia się prawo w Niemczech i jak czytam w internecie, wiele firm już teraz działających nielegalnie lub nie do końca legalnie, od 1. stycznia 2015 będzie albo zamykać swoją działalność, albo wysyłać opiekunki prawie "na czarno".

Czy możecie polecić firmę, która jest sprawdzona, w pełni legalna i z którą nie mieliście jak dotąd problemów (szczególnie pod kątem wypłaty)?


Pytanie zadane jakis czas temu,ale jakze aktualne..
Zadnej firmy nie mozna polecic,bo zadna nie jest nigdy w pelni sprawdzona tudziez sprawdzalna czy tez przewidywalna.
I z kazda sa lub beda predzej czy pozniej problemy.
Firma to ludzie i chec zysku czy tez raczej w tym wypadku wyzysku.

Wiekszosc tych polskich firm ,badz tez firemek dziala albo na pol albo calkowicie nielegalnie.
Sa to oszusci ,naciagacze i cwaniacy.
Jesli zdarzaja sie wyjatki,to sa to naprawde wyjatki,ale tez pewnie do czasu,az im sie grunt nie zacznie palic pod nogami.
Wszystkie firmy daja paniom umowy,w ktorych 80 procent stanowia zakazy ,grozby,przestrogi przd karami finansowymi i wykaz obowiazkow.
Jakie ma prawa opiekunka?No ma...2 godziny wolnego dziennie(czyli praca np po 12 godz.dziennie i wiecej... ,darmowe zakwaterowanie(ale jakie ?-lozko i szafa zapewne wystarczy),wyzywienie(ale jakie?-tego juz nikt nie uscisla)  i to by bylo na tyle...
Opiekunka ma byc wołem roboczym ,praczka,sprzataczka,pomywaczka,kucharka,ogrodniczka,zakupowa i apteczna,wizytowa u lekarza,pielegnacyjna myjaca i ubierajaco-rozbierajaca,wychodzaca z pieskami,wartownikiem od nocnego moczenia i zmiany pampersow w nocy..
Opiekunka ma byc koniem pociagowym,ktory swietnie zna niemiecki,czytac gazety dziadkom,grac z nimi w gry,rozmawiac,robic kawki,najlepiej do tego jeszcze piec swietne ciasta ,chodzic do sasiadow na rozmowy i byc krowa do ogladania przez nich,jak codziennie odwiedzaja babcie ,by zobaczy co tez to za jedna jest ta Polka ,ktora sie toba teraz zjmuje..
Opiekunka to taki cyborg o nerwach ze stali,po ktorej wszystko ma splywac jak woda po kaczce..
Dobrze,ze jak opieka 24 h na dobe,to chociaz nie ma zapisu,ze nie wolno nam spac w nocy ,to juz cos.
A ,ze niektore ,ba...wiele z tych opiekunek czesto nie ma co jesc u tych babc,,bo sa chytre albo one albo ich dzieci,o tym w umowie zapisu juz nie ma .Co wtedy ma robic opiekunka?
Jak jej babcia nie pozwala gotowac?Albo jak codziennie ziemniaki z maslem i sola na obiad sa?
Albo,ze do picia tylko woda z kranu?
Albo,ze do mycia tylko zimna woda w kranie jest?
Albo,ze do pokoju klucza nie ma i babcia codzien ryje w rzeczach opiekunki?
Albo,ze pranie wolno robic tylko raz na 3 tygodnie z 1 lyzka proszku?
Albo,ze dzwonic do pOLSKI NIE MOZNA ,pomimo,ze wczesniej to bylo obiecane?
Albo,ze dostepu do telewizora nie ma?
Albo,ze jest wspolna toaleta i tzreba ja myc 15 razy dziennie,zeby sie od chorej babci czyms nie zarazic?
Albo,ze jak sie juz czyms(po toaLECIE WSPOLNEJ ALBO OD JEJ BAKTERII)czyms zarazisz to dlaczego sama musisz placic za taxi do lekarza i za leki?
I dlaczego ta pani nie ponosi za to odpowiedzialnosci za to,ze cie czyms zarazila?
Firmy tak sprawdzaja te miejsca i tych ludzi,ze nie wiedza,ze w mieszkaniu jest brud albo,ze stary czlowiek cierpi np;na jakas chorobe zakazna  i wysyla kobiete z Polski do kogos takiego,narazajac tym samym jej zdrowie ,a moze nawet i zycie?
Albo jak sie babcia nad toba zneca psychicznie ,ubliza ci  albo wrecz dreczy i jestes 6 opiekunka u tej babci,ktora wymienia Polki co 2 tygodnie..dlaczego firma ci o tym nie mowi?A potem jeszcze potulnie udaje,ze babcia ma racje,ze ty jestes do kitu i wywala cie na bruk ,nie placac ci grosza?
Dlaczego te firmy tak bardzo wchodza w tylek tym platnikom starym Niemcom,ze namolnie wysylaja kobiety w beznadziejne miejsca i do starych ludzi,z ktorymi nawet pies nie wyrobi?- narazaja je przeciez  na strate czasu,pieniedzy i nerwow .... 
Dlaczego te wszystkie firmy nie dosylaja paniom kart ubezpieczeniowych przez nawet 2,3 miesiace,tlumaczac to pare dni przed koncem wyjazdu,ze teraz to juz sie nie oplaca,bo pani szybciej wroci ,niz karta dotrze?
Wiadomo,opiekunka to robocop do pracy,a nie do chorowania..
Dlaczego w biurach prawie nigdy nie ma z kim konkretnie albo w ogole z kim porozmawiac w razie jakichkolwiek pytan,watpliwosci ,ze juz o tych wyzej wymienionych sprawach nie wspomne?
Dlaczego prawie wszystkie firmy zwlekaja z wyplatami, albo zawsze musza okroic opiekunke(bo cos tam cos tam)-albo klient nie zaplacil jeszcze albo swieta sa albo ksiegowa ma urlop?
Dlaczego jest zawsze milo przed zlapaniem opiekunki do pracy ,a juz po podpisaniu umowy i wyslaniu jej do Niemiec ,nikt do niej nie dzwoni,nie pomoze ,doradzi,nie zapyta sie jak sobie radzi?
D;aczego opiekunka jest tylko srodkiem do celu ?Wiadomo jakiego...
No i wszystko byloby ok,wszak celem nas wszystkich jest praca czy dzialanie sluzace zdobyciu kasy..
Tylko dlaczego odbywa sie to w tak podly ,oszukanczy i podstepny sposob?
Z podeptaniem podstawowych praw czlowieka do godnosci,do szacunku i do zapewnienia mu godziwych warunkow tej pracy oraz uczciwym zaplaceniu mu za jego prace?
Firmy ,ktora spelnia takie warunki nie ma.
I tak naprawde zadna firma nie zasluguje na to,zeby dla niej pracowac.
Dla oszustow ,ludzi podlych ,bezwzglednych ,nie potrafiacych nawet udawac,ze kieruje nimi cos wiecej niz tylko zadza pieniadza nie warto pracowac.
tAKA MNIE NASZLA REFLEKSJA,troche przydluga zapewne,a propo powyzszego pytania.
Juz sie nawet przestaje dziwic,dlaczego tak wiele kobiet pracuje na czarno.
Nie popieram tego,wole rozwiazania legalne i uczciwe,ale jak pokazuje zycie ;legalne to wcale nie znaczy legalne,jesli firma oszust daje ci umowe zlecenie i od rodziny bierze setki euro (bo niby cie ubezpiecza),a w praktyce idziesz po powrocie do PLdo lekarza i sie okazuje ,ze on cie wyprasza,bo wcale nie bylas ubezpieczona:(
CZY KTOS KIEDYS ZROBI Z TYM PORZADEK?

Offline

 

#87 2018-08-24 23:05:04

kalia66
Member
Zarejestrowany: 2013-04-30
Posty: 26

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Odpowiadam na watek powyżej,ja aktualnie robię porządek z z dwoma pseudo-firmami,które oszukały mnie i moje znajome opiekunki,po pierwsze skarga do PIP,bo od stycznia zmieniła się  ustawa i PIP i prawo o umowach zlecenie .PIP ma obowiązek kontrolować minimalne wynagrodzenie wypłacane przez firmy zatrudniające opiekunki na umowy zlecenia i ewidencje czasu pracy opiekunek,gdyż od stycznia 2017r,firmy zatrudniające na umowy zlecenie,mają obowiązek prowadzić ewidencję czasu pracy opiekunek.Otrzymałam już korzystny dla mnie z PIP,protokół z kontroli z dwóch nieuczciwych firm- z informacją,że na te firmy została nałożona wysoka kara grzywny  i jestem w trakcie podania tych oszustów do sądu, skierowałam też skargę do zus- o zaniżanie mi składek i skargę do policji skarbowej, prawnik sugeruje mi też zawiadomienie prokuratury.Zatem można robić porządek z takimi pseudo-agencjami, z bardzo dobrymi efektami,bo wystarczy poczytać opinie na forach,że większość pseudo-firm oszukuje,wykorzystując nieświadomość i trudną sytuacje opiekunek.Trzeba walczyć o swoje prawa,tak jak polskie opiekunki,które wygrały proces w Szwajcarii i nie pozwolić się oszukiwać, polskie sądy są bardzo przychylne opiekunkom i zus także,jest już kilka wygranych spraw w sądach krajowych dla opiekunek.Ja już mam dobre efekty swojego działania. pozdrawiam Ja osobiście nie polecam już żadnych agencji,bo wszystkie oszukują ,lepiej pracować na czarno  lub na działalność gospodarczą i samemu negocjować stawki z rodziną niemiecką, a nie pracować na  '' darmozjadów'' - pseudoagencje,które od 1 podopiecznej biorą ok.2600euro/miesięcznie, za opiekunkę z dobrym niemieckim, z czego opiekunce płacą ok.1.300euro/miesięcznie-maksymalnie, zaś kwotę; ok.1.300euro/miesięcznie- od jednej podopiecznej otrzymuje pseudo-agencja,jako prowizję za nic, a jeżeli agencja zatrudnia np.20 opiekunek to razy 1.300 euro/miesięcznie - daje kwotę dla agencji;26.000euro/miesięcznie-minimum. To wszystko z ciężkiej pracy opiekunek.Życzę powodzenia w działaniach z nieuczciwymi agencjami i dobrze,że sa takie fora,gdzie można zamieszczać opinie o nieuczciwych agencjach,ku przestrodze dla opiekunek.SERDECZNIE POZDRAWIAM WŁAŚCICIELI TEGO FORUM I WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW FORUM- Z DUŻYM SZACUNKIEM.

Offline

 

#88 2018-08-30 05:41:22

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

kalia66 napisał:

Odpowiadam na watek powyżej,ja aktualnie robię porządek z z dwoma pseudo-firmami,które oszukały mnie i moje znajome opiekunki,po pierwsze skarga do PIP,bo od stycznia zmieniła się  ustawa i PIP i prawo o umowach zlecenie .PIP ma obowiązek kontrolować minimalne wynagrodzenie wypłacane przez firmy zatrudniające opiekunki na umowy zlecenia i ewidencje czasu pracy opiekunek,gdyż od stycznia 2017r,firmy zatrudniające na umowy zlecenie,mają obowiązek prowadzić ewidencję czasu pracy opiekunek.Otrzymałam już korzystny dla mnie z PIP,protokół z kontroli z dwóch nieuczciwych firm- z informacją,że na te firmy została nałożona wysoka kara grzywny  i jestem w trakcie podania tych oszustów do sądu, skierowałam też skargę do zus- o zaniżanie mi składek i skargę do policji skarbowej, prawnik sugeruje mi też zawiadomienie prokuratury.Zatem można robić porządek z takimi pseudo-agencjami, z bardzo dobrymi efektami,bo wystarczy poczytać opinie na forach,że większość pseudo-firm oszukuje,wykorzystując nieświadomość i trudną sytuacje opiekunek.Trzeba walczyć o swoje prawa,tak jak polskie opiekunki,które wygrały proces w Szwajcarii i nie pozwolić się oszukiwać, polskie sądy są bardzo przychylne opiekunkom i zus także,jest już kilka wygranych spraw w sądach krajowych dla opiekunek.Ja już mam dobre efekty swojego działania. pozdrawiam Ja osobiście nie polecam już żadnych agencji,bo wszystkie oszukują ,lepiej pracować na czarno  lub na działalność gospodarczą i samemu negocjować stawki z rodziną niemiecką, a nie pracować na  '' darmozjadów'' - pseudoagencje,które od 1 podopiecznej biorą ok.2600euro/miesięcznie, za opiekunkę z dobrym niemieckim, z czego opiekunce płacą ok.1.300euro/miesięcznie-maksymalnie, zaś kwotę; ok.1.300euro/miesięcznie- od jednej podopiecznej otrzymuje pseudo-agencja,jako prowizję za nic, a jeżeli agencja zatrudnia np.20 opiekunek to razy 1.300 euro/miesięcznie - daje kwotę dla agencji;26.000euro/miesięcznie-minimum. To wszystko z ciężkiej pracy opiekunek.Życzę powodzenia w działaniach z nieuczciwymi agencjami i dobrze,że sa takie fora,gdzie można zamieszczać opinie o nieuczciwych agencjach,ku przestrodze dla opiekunek.SERDECZNIE POZDRAWIAM WŁAŚCICIELI TEGO FORUM I WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW FORUM- Z DUŻYM SZACUNKIEM.

Tez wyslalam skarge na jedna firemke do Sylwii Timm .Narazie czekam na odpowiedz .Wyslali mnie bez umowy,odberala mnie pseudokoordynatorka i liczylam ze ona mi ja da ,ale nie ...wiec zameldowalam rodzinie zr jestem na czarno.Warunki pracy zupelnie inne niz mi  przedstawiono etc uwazajcie dziewczyny i te nowe i te tzw co zeby zjadlyscie juz w tej branzy bo coraz gorzej im wychodzi naganianie opiekunek i wziely sie na sposob aby kity wciskac ,Zrobilo sie bagno i niech wreszcie niemcy zaczna ogarniac to dziadostwo,

Offline

 

#89 2018-09-20 22:33:52

paniusiabogusia01
Member
Zarejestrowany: 2017-11-15
Posty: 466

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Laxo działa legalnie, nigdy nawet nie mieli jednego dnia obsuwy z wypłatą. Także ja polecam.

Offline

 

#90 2018-09-24 15:30:29

Basia6161
New member
Zarejestrowany: 2018-09-19
Posty: 7

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Mogę polecić firme A&J Partners. Jestem na szteli od nich. Jest ok. Szybko wyjechałam a to wazne po potzebowałam kasy

Offline

 

#91 2018-09-25 10:40:25

Olina
Member
Zarejestrowany: 2016-11-04
Posty: 65

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Na pewno legalnie działających na naszym rynku firm, oferujących chociażby pracę dla opiekunek osób starszych w Niemczech, w naszym kraju nie brakuje. Moim zdaniem bardzo ciekawą ofertę posiada  www  . Praca tutaj opiera się zarówno na umowie, jak i ubezpieczeniu, a co więcej wynagrodzenie w tym przypadku jest bardzo kuszące.

Ostatnio edytowany przez Olina (2018-09-25 10:40:39)

Offline

 

#92 2018-10-11 14:00:13

Mylife
New member
Zarejestrowany: 2018-10-11
Posty: 4

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Ja Wam polecam szukanie przez portal Dobra Sztela. Można znaleźć tam wiele ofert, które są dobrze płatne. Firma jest sprawdzona - działa na rynku już od kilku, ja sama też byłam z nimi na 2 wyjazdach.

Offline

 

#93 2019-01-16 17:06:14

Malecka78
New member
Zarejestrowany: 2019-01-16
Posty: 2

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Witam serdecznie, Ja wyjeżdżałam przez agencję Davi - Seniorenhilfe i nie miałam żadnych problemów, pieniążki są na prawdę dobre ale trzeba pamiętać, że opieka nad osobami starszymi nie należy do łatwych obowiązków i nie każdy się do takiej pracy nadaje. Pozdrawiam.

Offline

 

#94 2019-01-16 17:46:26

Klaudii
New member
Zarejestrowany: 2018-03-08
Posty: 3

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

Ja także mogę o tym miejscu powiedzieć same dobre słowa. Oferują bezproblemowy kontakt, szybko wyszukują zleceń dla zainteresowanych i oferują dobre zarobki. Jak najbardziej polecam tę agencję.

Offline

 

#95 2019-01-31 15:47:49

paniusiabogusia01
Member
Zarejestrowany: 2017-11-15
Posty: 466

Re: Które Firmy Działają w pełni legalnie i są godne polecenia?

A ja jestem na którejś z kolei szteli z laxo care i też mogę z czystym sumieniem powiedzieć że są ok. Przede wszystkim atmosfera jest normalna, nie traktują nas jak robotów, czasem jakiś prezent dadzą, no i koordynatorki spoko babki.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Agencje godne polecenia - Drogie Panie, proponuję zamieszczać tutaj informacje o tych agencjach, z których usług jesteśmy zadowolone...

Osoby leżące - czy firmy o tym informują ? - czy firmy mówią przyszłej opiekunce o np. tym, że dana osoba leży, czy, że trzeba ją dźwigać? Czy są też osoby na chodzie mimo, że potrzebują opiekunki?

Reklama firmy w TV polskiej - wlasnie przed chwila byl program w tv2 --pytanie na sniadaie o pracy opiekunek polskich za granica na kanapie znalazla sie opiekunka i szefowa firmy helper24 wiadomo czasu na emisje programu niewiele ale widac bylo ze firma szuka reklamy i chyba jako takiego odzewu ale szalu nie bylo szefowa oferuje od 800-1300e pozdrawiam Bozene--opiekunke na urlopie szkoda ze nie powiedzialas wiecej 1000e uwazam stanowczo masz za malo moze musisz zmienic forme???

najlepsze firmy przewozowe - Witajcie, Chciałabym zrobić listę najlepszych firm przewozowych. Czy możecie napisać, którymi busami jeździcie, gdzie jest na czas, czysto i kierowcy mili.

Negatywna ocena firmy Promedica 24 - Piszę ten post już z perspektywy byłego pracownika firmy Promedica. Muszę z przykrością potwierdzić wiele negatywnych opinii o tej firmie...

Stopka forum