img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Nowe obowiązki w domu

Witam wszystkich. W trakcie ostatniego wyjazdu pojawił mi się taki problem, że syn prosił mnie o wykonywanie dodatkowych obowiązków. Wyjeżdżając nie godziłam się na żadne prace w ogrodzie! Co robicie w takich sytuacjach? Ja się ostatecznie zgodziłam pomóc, ale wolałabym tego uniknąć w przyszłości...

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-05-08 14:42:51

Halcia55
Member
Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 14

Nowe obowiązki w domu

Witam wszystkich.
W trakcie ostatniego wyjazdu pojawił mi się taki problem, że syn prosił mnie o wykonywanie dodatkowych obowiązków. Wyjeżdżając nie godziłam się na żadne prace w ogrodzie! Co robicie w takich sytuacjach? Ja się ostatecznie zgodziłam pomóc, ale wolałabym tego uniknąć w przyszłości...

Offline

 

#2 2012-05-08 15:38:03

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Nowe obowiązki w domu

Nigdy tego nie unikniesz!!!!!!!!!!!!   zawsze pojawia się jakieś nieprzewidziane okoliczności.takie jest życie!!!!!!!   ale zawsze możesz powiedzieć NIE..... to twoje prawo.

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2012-05-08 15:41:48)

Offline

 

#3 2012-05-08 17:03:10

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Nowe obowiązki w domu

Halcia 55 - jesli to byl wyjazd przez agencje to prosta sprawa -nie godzisz sie i pokazujesz umowe -tam nic nie ma o pracach w ogrodzie/no chyba ze jest i przeoczylas/ i dzwonisz do agencji zglaszasz problem.Zaś jesli jestes na czarno to wówczas tylko od ciebie zalezy.Miałam podobna sytuacje na czarno wlasnie - maz pacjentki zazyczyl sobie prac w ogrodzie w polowie grudnia!!!!!!!Odmowilam oczywiscie,zadowolony nie był  ale sam sie za to nie wział.Nie dawaj sie i powodzenia.

Offline

 

#4 2012-05-09 10:12:26

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Nowe obowiązki w domu

Halcia - nikt nie ma prawa Cię zmuszać do wykonywania czynności, których nie masz w umowie. Kasia ma rację nie dawaj się.

Offline

 

#5 2012-05-10 11:06:33

annie
Member
Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 25

Re: Nowe obowiązki w domu

Wszystkie obowiązki powinny zostać przekazane przez pracownika firmy z która się wyjeżdża. Zanim podejmiemy decyzję o podjęciu pracy mamy prawo zapoznać się z obowiązkami i wszystko przemyśleć. Dla mnie jasną rzeczą jest, że oprócz opieki nad pacjentem musimy sprzątać, gotować i robić zakupy. Na pracę w ogrodzie i opiekę nad zwierzętami zawsze się godzę, bo dla mnie to wielka przyjemność i super sposób na odstresowanie się. Warto dopytać pracownika firmy czy są jakieś dodatkowe zajęcia. Ja do tej pory nie spotkałam się, aby pracownicy firm coś przede mną ukrywali.

Offline

 

#6 2012-05-12 08:17:47

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Nowe obowiązki w domu

Do annie......... co za szczęściara jesteś  !!!!!!!!!!! Mi nigdy, ale to  nigdy, nie zdażyło się żeby coś nie wynikło nowego/ poza umową/!!!!!!! zawsze coś się wykluło. ZAWSZE!!!!!!!!!!!!  Firma jest super, ale rodzinna nie informuje Firmę z różnych powodów!!!!!!!!! pozdrawiam

Offline

 

#7 2012-05-13 12:46:51

krysiaz
New member
Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 5

Re: Nowe obowiązki w domu

Jeśli rodzina każe Wam wykonywać jakieś ekstra czynności (praca w ogrodzie, mysie okien w calym domu czy cos takiego), dzwońcie do swojej agencji smile Moja zawsze mi pomaga.

Offline

 

#8 2012-05-13 15:39:57

ella
Member
Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 254

Re: Nowe obowiązki w domu

a ja wlasnie bede szukac nowej firmy..bo teraz na zastepstwie okazalo sie ze 3/4 rzeczy jest nie tak jak mi przekazano..i nie ma ani odwołania,ani zmiłuj sie;/;/;/....dobrze ze to krotki okres,wytrzymam i podziekuje...jak pracuje w tym zawodzie ladnych pare lat,tak tu dostalam tak popalic,ze nie wiem jak sie nazywam.a myslalam ze juz mnie nic nie zaskoczy w zyciu.apropo agencji..dziewczyny ktora z agencji jest w miare  uczciwa i rzetelna?podajcie konkretne nazwy,nie mam nawet czasu wejsc na net zeby sie cofnąć w postach i poszukac informacji i porownac.pozdrawiam wszytskie opiekunki

Offline

 

#9 2012-05-13 16:13:13

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Nowe obowiązki w domu

ella napisał:

a ja wlasnie bede szukac nowej firmy..bo teraz na zastepstwie okazalo sie ze 3/4 rzeczy jest nie tak jak mi przekazano..i nie ma ani odwołania,ani zmiłuj sie;/;/;/....dobrze ze to krotki okres,wytrzymam i podziekuje...jak pracuje w tym zawodzie ladnych pare lat,tak tu dostalam tak popalic,ze nie wiem jak sie nazywam.a myslalam ze juz mnie nic nie zaskoczy w zyciu.apropo agencji..dziewczyny ktora z agencji jest w miare  uczciwa i rzetelna?podajcie konkretne nazwy,nie mam nawet czasu wejsc na net zeby sie cofnąć w postach i poszukac informacji i porownac.pozdrawiam wszytskie opiekunki

Wiesz ella, ja odnoszę wrażenie że agencjom zależy tylko i wyłącznie zarabiać na naszej pracy, a my jesteśmy tylko i wyłącznie narzędziami dla wyrabiania dla nich dochodów bo tajemnica poliszynela jest to, że z pieniędzy jakie uzyskują od rodzin nam płacą mniejszą część. Nam zależy na pracy z kolei, na pracy legalnej. Jak widać z tego co opisujesz Twoja obecna firma nie pokwapiła się solidnie dograć warunków pracy u rodziny u której obecnie pracujesz, albo bez Twojego zdania w Twoim imieniu na wszystko się zgodzili i nie mają zamiaru Ci pomóc. Ostatnio zachwala wiele opiekunek firmę Aterima.

Offline

 

#10 2012-05-13 19:18:27

krysiaz
New member
Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 5

Re: Nowe obowiązki w domu

Ja słyszałam, że InterKadra jest w porządku, sama będę do nich startowałą niedługo, bo w obecnej niestety zarobki są marne...

Offline

 

#11 2012-05-13 20:42:36

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Nowe obowiązki w domu

No to teraz -  co nie co w kolejnym artykule wypowiedź rzecznika APT o ...... ( wspaniałych???) Agencjach.

www

Offline

 

#12 2012-05-13 22:24:12

Barbara45
Member
Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 575

Re: Nowe obowiązki w domu

To tylko reklama Work Express. Pan Ragan jak chce to potrafi ludziom oczy mydlić i bajki opowiadać najlepiej na odległość. Bo jak się konkretne fakty poda o jego wspaniałej firmie to już taki elokwentny nie jest. Miałam wątpliwą "przyjemność" poznać tego pana.

Offline

 

#13 2012-05-13 22:46:58

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Nowe obowiązki w domu

Barbara45 napisał:

To tylko reklama Work Express. Pan Ragan jak chce to potrafi ludziom oczy mydlić i bajki opowiadać najlepiej na odległość. Bo jak się konkretne fakty poda o jego wspaniałej firmie to już taki elokwentny nie jest. Miałam wątpliwą "przyjemność" poznać tego pana.

Wiesz Barbaro co mnie wkurza, kiedy czytam takie jednostronne artykuły? Mianowicie to, że nie przeczytałam nigdzie co mają do powiedzenia opiekunki zatrudniane przez pazerne agencje. Co jakiś czas napotykam tendencyjne artykuły zachwalające APT ale o tym ile oni dla siebie zgarniają o tym nie ma nigdzie mowy, a tylko my wiemy ile agencjom płaci rodzina niemiecka, a ile my z tego otrzymujemy.

Offline

 

#14 2012-05-14 07:08:45

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Nowe obowiązki w domu

ella.............podaj e-maila to wyślę ci namiary na b.dobrą firmę... bedziesz zadowolona na bank i  z kasy i z obsługi firmy i zainteresowania tobą jak będą problemy. Oni nawet dzwonia po 1 tyg. pobytu  i pytają jak ci się podoba i czy masz jakieś pobożne życzenia..... Co do ich prowizji to nie wiem ile biora ,ale nie poracują za darmo, a z czegoś musza płacic tym co tobą się interesują. pozdrawiam

Offline

 

#15 2012-05-14 09:56:58

ella
Member
Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 254

Re: Nowe obowiązki w domu

KRYSIA5555 napisał:

ella.............podaj e-maila to wyślę ci namiary na b.dobrą firmę... bedziesz zadowolona na bank i  z kasy i z obsługi firmy i zainteresowania tobą jak będą problemy. Oni nawet dzwonia po 1 tyg. pobytu  i pytają jak ci się podoba i czy masz jakieś pobożne życzenia..... Co do ich prowizji to nie wiem ile biora ,ale nie poracują za darmo, a z czegoś musza płacic tym co tobą się interesują. pozdrawiam

....elizabeth_salem@libero.it.dzieki krysiu i wam dziewczyny...moze uda mi sie wygospodarowac troche czasu to zaraz bede pisac do tych posrednikow.jeszcze raz dzieki serdecznie,pozdawiam.buzki.

Offline

 

#16 2012-05-15 19:46:46

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Nowe obowiązki w domu

do DORCI 2.podam ci ale napisz e-maila

Offline

 

#17 2012-05-15 21:13:17

wampirek
Member
Od: slaskie
Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 238

Re: Nowe obowiązki w domu

Witam wszystkich!prosze o namiar na ,,te,,firme polap711@interia.pl    buziaczki...

Ostatnio edytowany przez wampirek (2012-05-15 21:24:06)

Offline

 

#18 2012-09-06 20:06:32

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Nowe obowiązki w domu

Dziewczyny pracowalyscie albo pracujecie  w tef firmie od Krysi?i co?

Offline

 

#19 2023-11-08 13:19:26

mariaj
Member
Zarejestrowany: 2015-04-14
Posty: 205

Re: Nowe obowiązki w domu

Czas pracy nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo i nie możemy mieć nadmiaru obowiązków . nie jesteśmy w stanie wszystkiego wykonać ,jeżeli czegoś nie chcemy ,to nie .

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Opieka nad podopieczną, starszą osobą w jej domu - Kiedy podejmujemy decyzję o objęciu opieki nad starszą osobą, musimy zdać sobie sprawę, że sama chęć do podjęcia takiej pracy nie wystarczy...

Obowiązki opiekunki - Kiedyś wyczytałam jakie obowiazki należa do opiekunki ale nie mogę teraz tego znależć. Gdyby ktoś z was mógłby mi pomóc to byłabym wdzieczna.

ZAKWATEROWANIE OPIEKUNKI - warunki, wymagania, obowiązki Rodziny - Taki temat wywołała koleżanka Izzy w wątku Opiekunki UK. Myślę, że warto o tym porozmawiać, gdyż nie jest on na forum "przerobiony"...

Nowe buty - Dzień dobry, od zawsze mam problem z butami... Nigdy nie wiem jakie kupić, co powinnam mieć w szafie...

Obowiązki Putzfrau- - Czy spotkałyscie się gdzieś, po polsku , niemiecku jak należy sprzątać gruntownie dom. Od czego się zaczyna, po kolei rozpisane czynności, srodki czystości które należy użyć...

Stopka forum