img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Początki.

Witam. Chciałabym podjąć pracę, jako opiekunka w Niemczech. Jedyna praktyka to ponad dwuletnią opieka w rodzinie nad osobą starszą, z nowotworem. Okresowo leżącą...

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2020-06-03 11:48:33

Agn123
New member
Zarejestrowany: 2020-06-03
Posty: 1

Początki.

Witam. Chciałabym podjąć pracę, jako opiekunka w Niemczech. Jedyna praktyka to ponad dwuletnią opieka w rodzinie nad osobą starszą, z nowotworem. Okresowo leżącą. Z językiem też na razie nie najlepiej. Dużo rozumiem, mniej mówię. Często brakuje mi jednego słowa. Ale w większości odpowiadam pełnymi zdaniami. Oczywiście uczę się w domu, od jakiegoś czasu intensywnie. Zgłosiłam się do kilku firm, jednak nic dla mnie nie mają na dzień dzisiejszy. Zaczynam się dołować. Do tego nie znam firm, niektóre nie mają opinii w sieci i obawiam się, żeby nie trafić na minę. Możecie mi coś doradzić? Mam 42 lata.

Offline

 

#2 2020-06-07 08:49:29

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Początki.

Agn123 napisał:

Witam. Chciałabym podjąć pracę, jako opiekunka w Niemczech. Jedyna praktyka to ponad dwuletnią opieka w rodzinie nad osobą starszą, z nowotworem. Okresowo leżącą. Z językiem też na razie nie najlepiej. Dużo rozumiem, mniej mówię. Często brakuje mi jednego słowa. Ale w większości odpowiadam pełnymi zdaniami. Oczywiście uczę się w domu, od jakiegoś czasu intensywnie. Zgłosiłam się do kilku firm, jednak nic dla mnie nie mają na dzień dzisiejszy. Zaczynam się dołować. Do tego nie znam firm, niektóre nie mają opinii w sieci i obawiam się, żeby nie trafić na minę. Możecie mi coś doradzić? Mam 42 lata.

Firm jest kilkdziesiąt, jeśli nje kilkaset, a ty zgłosiłaś się do kilku? Pracuję w opiece od szesciu lat. Gdy szukam pracy, siedzę przy kompie kilka godzin dziennie i zgłaszam się do kilku firm dziennie. Tak około przez tydzień. Więc szukając pracy, zgłaszam się do kilkadziesięciu firm. A ty jako osoba chcąca zacząć, zgłosiłaś się do kilku firm. Wejdż na facebooku na grupy dla opiekunów i aplikuj do wszystkich firm, które cię interesują. Na portalach dla opiekunów masz również oferty pracy. Szukanie pracy to też praca.

Offline

 

#3 2020-06-26 10:56:12

natka200
Member
Zarejestrowany: 2019-04-12
Posty: 12

Re: Początki.

Agn123 napisał:

Witam. Chciałabym podjąć pracę, jako opiekunka w Niemczech. Jedyna praktyka to ponad dwuletnią opieka w rodzinie nad osobą starszą, z nowotworem. Okresowo leżącą. Z językiem też na razie nie najlepiej. Dużo rozumiem, mniej mówię. Często brakuje mi jednego słowa. Ale w większości odpowiadam pełnymi zdaniami. Oczywiście uczę się w domu, od jakiegoś czasu intensywnie. Zgłosiłam się do kilku firm, jednak nic dla mnie nie mają na dzień dzisiejszy. Zaczynam się dołować. Do tego nie znam firm, niektóre nie mają opinii w sieci i obawiam się, żeby nie trafić na minę. Możecie mi coś doradzić? Mam 42 lata.

Dokładnie, jest wiele firm, z którymi można współpracować. Ja wyjechałam z Konikiem. Najpierw miałam tam kurs języka niemieckiego, w siedzibie firmy (pobyt i zakwaterowanie opłacał  Konik). Potem dostosowano do mnie ofertę pracy. Jestem, pracuję, nie narzekam smile

Offline

 

#4 2020-08-16 13:25:11

Trela22
New member
Zarejestrowany: 2020-07-26
Posty: 8

Re: Początki.

Na początek polecam Ci Centrum Językowe Konik, ta firma pomoże Ci znaleźć odpowiednią dla Ciebie ofertę. Jeśli z językiem jest nie najlepiej u Ciebie to jest to firma, która oferuje odpowiednie kursy doszkalające. Moim zdaniem www jest super opcją na zarobek w Niemczech, nie są to małe pieniądze.

Ostatnio edytowany przez Trela22 (2020-08-16 13:25:33)

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Początki nauki jazdy - Witam wszystkich, powiedzcie mi proszę, czy wszyscy zaczynaliście swoje pierwsze godziny jazdy na mieście? Czy może od placu, żeby opanować biegi, sprzęgło, hamulec, skręty itp? Jestem po dwóch godzinach jazdy i powiem wam, że jestem przerażona tym, że już od razu jeździłam po mieście nie umiejąc praktycznie nic, co źle wpłynęło na moją motywację...

TRUDNE POCZĄTKI - JESTEM NOWA.PRACUJE OD CZTERECH MIESIĘCY W PROMEDICE.POZDRAWIAM WSZYSTKIE KOLEZANKI

Stopka forum