Początki nauki jazdy

Witam wszystkich, powiedzcie mi proszę, czy wszyscy zaczynaliście swoje pierwsze godziny jazdy na mieście? Czy może od placu, żeby opanować biegi, sprzęgło, hamulec, skręty itp? Jestem po dwóch godzinach jazdy i powiem wam, że jestem przerażona tym, że już od razu jeździłam po mieście nie umiejąc praktycznie nic, co źle wpłynęło na moją motywację...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2021-03-26 07:18:08

zaroma
Member

Początki nauki jazdy

Witam wszystkich, powiedzcie mi proszę, czy wszyscy zaczynaliście swoje pierwsze godziny jazdy na mieście? Czy może od placu, żeby opanować biegi, sprzęgło, hamulec, skręty itp? Jestem po dwóch godzinach jazdy i powiem wam, że jestem przerażona tym, że już od razu jeździłam po mieście nie umiejąc praktycznie nic, co źle wpłynęło na moją motywację. W dodatku mam specyficznego instruktora. 20 min omówienia co i gdzie jest w aucie i heja w miasto. Druga godzina była po za terenem zabudowanym, gdzie wiadomo nie zaleca się jechać w moim przypadku 20/h i panika była taka, że mi się płakać chciało. Wiadomo, że jak większość "świeżaków" co rusz popełniałam błędy a instruktor wydawał się poirytowany tym, że mi nie idzie. Co prawda jeżdżę w miarę płynnie ale jak mam w jednym momencie operować sprzęgłem, biegiem i kierownicą to się gubię. Instruktor mi nie tłumaczy moich błędów tylko słyszę od niego uwagi typu: co pani wyprawia? Podczas jazdy rozprasza mnie tym, że załatwia sprawy przez telefon. No porażka. Po zakończonej jeździe nie mówi mi co robię źle a co dobrze, po prostu "do widzenia". Już sama nie wiem czy to tylko moje wrażenie czy przesadzam ale czuję się zniechęcona tymi metodami nauki. W wieku 40 lat odważyłam się spełnić moje marzenie o prawku a szczerze mówiąc to zaczynam się zastanawiać czy to był dobry pomysł. Przepraszam za długi post ale musiałam się wygadać.

#2 2021-03-26 08:04:25

makema
Member

Re: Początki nauki jazdy

Normalne jest to że odrazu wyjeżdżasz na miasto... przyzwyczaisz się. Natomiast z tego co mówisz zachowanie instruktora jest co najmniej niestosowne. Porozmawiaj z szefem i ewentualnie poproś o innego instruktora. Ja zaczełam prawko w wieku 30 lat. Bardzo się tego bałam, ale to najlepsza rzecz jaką moglam zrobić. Teraz jestem już szczesliwą posiadaczką prawa jazdy.
Zerknij sobie tutaj
znaki drogowe producent
Na stronie jest dobra ściągawka ze znaków.

Ostatnio edytowany przez makema (2021-03-29 08:54:57)

#3 2021-03-26 14:01:48

paniusiabogusia01
Member

Re: Początki nauki jazdy

Lepiej zmienić instruktora. Też miałam takiego i było tylko gorzej. Zmarnowałam 30 godzin, egzamin oblany, poszłam na jazdy doszkalające gdzie indziej i od razu zdałam.

Reklama