img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Zapłata za każdą przepracowaną przez opiekunkę godzinę pracy.

Nowa regulacja dotycząca minimalnej stawki godzinowej na umowie zlecenie obejmuje: umowy o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy o zleceniu, umowy zlecenia Ustawa z dnia 10 października 2002 r...

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2022-07-08 08:29:29

Kasia222444
New member
Zarejestrowany: 2018-07-24
Posty: 7

Zapłata za każdą przepracowaną przez opiekunkę godzinę pracy.

Nowa regulacja dotycząca minimalnej stawki godzinowej na umowie zlecenie obejmuje:

umowy o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy o zleceniu,
umowy zlecenia
Ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę
Art. 1.Użyte w ustawie określenia oznaczają: ...
1a) „minimalna stawka godzinowa” – minimalna wysokość wynagrodzenia za KAŻDĄ GODZINĘ  wykonania zlecenia lub świadczenia usług, przysługująca przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi.

Wysokość wynagrodzenia zleceniobiorcy powinna być ustalona w umowie w taki sposób, aby za każdą godzinę wykonania zlecenia nie było ono niższe niż wysokość minimalnej stawki godzinowej. Zleceniobiorca może mieć roszczenie o wypłatę tej stawki, nawet jeżeli w umowie określono kwotę wynagrodzenia na niższym poziomie. W przypadku gdy zlecenie zostanie przyjęte do wykonania wspólnie przez kilka osób, stawka minimalna odnosić się będzie do każdej z nich.

Nieprzestrzeganie tego obowiązku skutkuje sankcjami za niewypłacanie minimalnej stawki godzinowej.

Art. 735 kodeksu cywilnego stanowi, że:

Jeżeli ani z umowy, ani z okoliczności nie wynika, że przyjmujący zlecenie zobowiązał się wykonać je bez wynagrodzenia, za wykonanie zlecenia należy się wynagrodzenie
?
Zmuszanie do pracy bez wynagrodzenia jest zmuszaniem do pracy niewolniczej .Gdzie zgłaszać ?
Państwowej Inspekcji Pracy
Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie
ul. Płocka 11/13
01-231 Warszawa

KOMENDA GŁÓWNA POLICJI
ul. Puławska 148/150,
02-624 WARSZAWA

z tytułem : Praca niewolnicza bez wynagrodzenia. Proszę podjąć czynności
sprawdzające.
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie
ul. Alojzego Felińskiego 2B
01-513 Warszawa

Z  tytułem :
Gdzie uciekają podatki czyli praca niewolnicza bez wynagrodzenia.

Prokurator Okręgowy w Warszawie - Mariusz Dubowski
ul. Chocimska 28,
00-791 Warszawa
Zmuszanie podstępem do pracy niewolniczej bez wynagrodzenia.
Centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
ul. Szamocka 3, 5 01-748 Warszawa
Z oficjalnym pismem aby przyjrzeli się działalności danej agencji,
Na końcu Sąd cywilny o zapłatę za wszystkie przepracowane godziny na zleceniu wraz z należnymi odsetkami za zwłokę oraz odszkodowanie za zmuszanie mnie za pomocą  fikcyjnej umowy niby to gwarantującej mi określoną ilość godzin pracy na zleceniu i określony czas wolny na zleceniu, którego nie miałam, do świadczenia pracy niewolniczej bez wynagrodzenia .

Offline

 

#2 2022-07-13 08:20:21

Kasia222444
New member
Zarejestrowany: 2018-07-24
Posty: 7

Re: Zapłata za każdą przepracowaną przez opiekunkę godzinę pracy.

Ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę
Art. 1.Użyte w ustawie określenia oznaczają: ...
1a) „minimalna stawka godzinowa” – minimalna wysokość wynagrodzenia za KAŻDĄ GODZINĘ  wykonania zlecenia lub świadczenia usług, przysługująca przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi.
Jeśli są poszkodowane osoby którym Aterima Med nie wypłaciła należności za każdą przepracowaną godzinę na zleceniu w Niemczech, proszę o kontakt pod numerem 881 025 060 Pomogę tym osobom odzyskać należne im pieniądze

Offline

 

#3 2022-07-31 16:59:16

paniusiabogusia01
Member
Zarejestrowany: 2017-11-15
Posty: 466

Re: Zapłata za każdą przepracowaną przez opiekunkę godzinę pracy.

Dobrze wiedzieć

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Gdzie szukacie ofert pracy w opiece w Polsce? - A z ciekawości.... bo wiem, że marne pieniądze (tak czytam co piszecie), ale gdzie można szukać ewentualnie ofert pracy przy opiece w Polsce? Jakieś agencje mają też takie oferty? Bo wiadomo, że czasem jeśli nie słaby język, to trzymają nas w kraju inne rzeczy (dzieci, sprawy rodzinne, choroby wśród najbliższych itd...

Dobry pośrednik pracy dla opiekunek w Niemczech jaki ? - Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia jeśli chodzi o pracę w Niemczech w roli opiekunki. Chciałbym wyjechać do takiej pracy, ale kompletnie nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ewentualne sprawy od strony prawnej, z kim tu wyjechać, żeby to było legalne, żeby potem nie mieć potem jakichś problemów...

Nasza codzienność w pracy w opiece w Niemczech :) - Hej, dziewczyny w tym wątku chciałabym skupić wszystkie internautki które pracują w niemczech na opiece :) Piszmy tu sobie o naszych codziennych problemach doświadczeniach itd...

Dlaczego wyjeżdzamy do pracy do Niemiec ? - Napiszcie , dlaczego chcecie pracować w Niemczech ? Moją główną motywacją są względy finansowe i oderwania się na moment od polskiej rzeczywistości...

Święta w pracy - Witajcie, czy któraś z Was spędzała kiedyś święta w pracy? Macie wtedy normalną jakąś Wigilię z podopiecznym?

Stopka forum