img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Ostrzeżenie przed posredniczką

Jesli traficie na pośredniczkę EVA BUDEK z DUREN /przez u umlaut:)/ to uciekajcie jak najdalej.Niestety to jest Polka,koszmarna oszustka i naciagaczka...

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2013-01-19 19:31:08

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Ostrzeżenie przed posredniczką

Jesli  traficie na pośredniczkę EVA BUDEK  z DUREN /przez u umlaut:)/ to uciekajcie jak najdalej.Niestety to jest Polka,koszmarna oszustka i naciagaczka.Koleżanka mi własnie opowiedziła swoja "przygodę " z tą panią.Uzgodnione bylo 350 tygodniowo ,na miejscu powiedziala ze nie 300 i na dodatek nie dosyc ze od rodziny bierze za posrednictwo to zabiera też za podróz 120euro ,nawet tych pieniedzy kolezanka nie zobaczyła,Stella b ciezka ,pacjent po wylewie nie mowi ,nie slyszy ,bezwładny,warunki socjalne tragiczne,drewniany letniskowy domek praktycznie bez ogrzewania i cieplej wody ,do najblizszego sklepu 18km-słowem zadupie.Inna dziewczyna miała miec 1450 i ta sama historia.

Wiem ,ze ktos powie -mogły na czarno nie jechac ale i tak uwazam ze przed takimi "rodaczkami "lepiej ostrzec.

Offline

 

#2 2013-01-19 20:52:21

poziomka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-12
Posty: 316

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Kasiu63!

  Powody wyjazdów na czarno są pewno tak różne, jak różne bywa ludzkie życie i okoliczności...
Więc dobrze, że dzielisz się tą informacją  o nieuczciwej pośredniczce z nami  na forum.
Dzięki Ci za koleżeńską postawę, pozdrawiam.

Offline

 

#3 2013-01-19 22:05:04

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

a to hiena cmentarna-ale te Polki to najgorsze suczki,co wyjechały kiedyś na pochodzenie,nauczyły się szprechac perfekt i teraz biznesmenki rżną.I póki u nas z praca i zarobkami  w PL jest jak jest to te hieny zawsze będa mieć haracz od biednych Polek.

Offline

 

#4 2013-01-19 22:29:35

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Takich Budek jest dużo, a co najgorsze to opiekunki z Polski,  na jakie się natknęłam i które też załatwiają Stelle na czarno, biorą za to haracz w postaci jednej tygodniówki, mało tego potem co tydzień nachodzą te  opiekunki w ich miejscach pracy i żądają dodatkowych haraczy pomimo pobranej w/w tygodniówki. Szantażują, wygrażają jeśli im się ostro postawi , nachodzą wówczas te osoby którym pracę załatwiły ze swoimi fagasami, którzy zastraszają te biedne kobiety. Nigdy nie potępiam osoby, które muszą na czarno pracować bo są różne sytuacje życiowe i ratować się w jakiś sposób muszą. Potępiam te osoby, które wykorzystują takie sytuacje i wymuszają haracze. Ze mną raz spróbowała taka osoba, ale spuściła bardzo z tonu, kiedy na jej szantaż odpowiedziałam szantażem: " zgłoszę ciebie jak wrócę do Polski do niebieskiej linii, zgłoszę na policję, a poza tym nagrałam sobie rozmowę z tobą". Natychmiast zostawiła mnie w spokoju i omijała szerokim łukiem. Na "pośredniczki" typu Budek jest też sposób oczywiście jeśli nie ma się zamiaru wracać na felerną Stellę.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-01-20 09:12:51)

Offline

 

#5 2013-01-28 10:50:45

nina1300
New member
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 1

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

tak to prawda, przepraszam jestem nowa 10 lat robiłam w niemczech ale takich s...ń jeszczenie spotkałam nigdzie,książke bym napisała o nich ...pozdrawiam nina''''

Offline

 

#6 2013-01-28 11:01:53

Elizabeth
Member
Zarejestrowany: 2013-01-23
Posty: 17

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Dzięki za ostrzeżenie.Nigdy nie wiadomo,kiedy taka informacja może się przydać.Przekażę innym znajomym koleżankom.
     Serdecznie pozdrawiam.

Offline

 

#7 2013-08-04 20:00:38

baska54
Member
Zarejestrowany: 2013-01-19
Posty: 29

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Witam wszystkich.
Crobic,jak zmienniczka okrada podopiezna?

Offline

 

#8 2013-08-04 20:28:08

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

baska54 napisał:

Witam wszystkich.
Crobic,jak zmienniczka okrada podopiezna?

Te pytanie jest na poważnie?

Offline

 

#9 2013-08-04 21:14:52

iweta
Member
Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 91

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

baska54 napisał:

Witam wszystkich.
Crobic,jak zmienniczka okrada podopiezna?

A co zrobić, gdy robi to zaufana sąsiadka? Problem dla mnie jest poważny, bo w domu jest bardzo dużo pieniędzy (tygodniowo 700 E), a sąsiadka nie podbiera dziesiątek tylko setki. Do tego ma klucze i opiekuje się też babcią, pozdrawiam

Offline

 

#10 2013-08-04 21:29:39

ulka
Member
Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 326

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

iweta napisał:

baska54 napisał:

Witam wszystkich.
Crobic,jak zmienniczka okrada podopiezna?

A co zrobić, gdy robi to zaufana sąsiadka? Problem dla mnie jest poważny, bo w domu jest bardzo dużo pieniędzy (tygodniowo 700 E), a sąsiadka nie podbiera dziesiątek tylko setki. Do tego ma klucze i opiekuje się też babcią, pozdrawiam

iweta- poinformuj o tej sytuacji rodzinę Twojej podopiecznej i to jak najszybciej!   jezeli pracujesz przez  agencje  to również koordynatora/

Offline

 

#11 2013-08-04 21:37:48

iweta
Member
Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 91

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

ulka napisał:

iweta napisał:

baska54 napisał:

Witam wszystkich.
Crobic,jak zmienniczka okrada podopiezna?

A co zrobić, gdy robi to zaufana sąsiadka? Problem dla mnie jest poważny, bo w domu jest bardzo dużo pieniędzy (tygodniowo 700 E), a sąsiadka nie podbiera dziesiątek tylko setki. Do tego ma klucze i opiekuje się też babcią, pozdrawiam

iweta- poinformuj o tej sytuacji rodzinę Twojej podopiecznej i to jak najszybciej!   jezeli pracujesz przez  agencje  to również koordynatora/

Rodzina wie, ale też nie robią z tego wielkiego halo, bo sąsiadka jest bardzo chora, pracuje u  ich i ma 2 lat do emerytury, do tego dla rodziny 200 E to nie wydatek, ale ja drżę za każdym razem, jak wychodzę,  a zostaje sąsiadka (która jest Rumunką i mieszka tu od 20 lat), że znowu coś zniknie, pani, która zarzadza domem wrzuca to w koszty, ale ja jestem teraz przez dwa tygodnie odpowiedzialna za kasę i normalnie spię z nią. A do tego babcia MUSI mieć w portfelu conajmniej 150 E, bo inaczej jest dzika awantura. Normalnie koszmar. Mało pieniędzy źle, ale dużo jeszcze gorzej, pozdrawiam

Offline

 

#12 2013-08-04 22:59:24

poziomka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-12
Posty: 316

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Iweta!
Paskudna i  poważna ta sytuacja.  Ale nie rozumiem, dlaczego rodzina nie zabezpieczy pieniędzy poza tymi, które są niezbędne na przewidziane
wydatki i   tym " kieszonkowym" w portfelu Twojej podopiecznej?  Jeśli o tym wiedzą i tolerują to co robi sąsiadka, powinni Cię o tym uprzedzić
zaraz po przyjeździe  i  zagwarantować ( może i pisemnie), że nie będą mieli w stosunku do Ciebie żadnych podejrzeń jak coś się z domu ulotni.
Zrobili to?
Ulka słusznie radzi, jeśli jesteś zatrudniona przez agencję, to powinni o  tym wszystko wiedzieć i  wyjaśnić to z rodziną jak najszybciej.
Ale jeśli jesteś prywatnie, ja osobiście wolałabym z takiej pracy zrezygnować, bo nigdy nie wiadomo co ktoś niesłusznie może Ci przypisać i na nic się
zda  zapewnianie o Twojej uczciwości.  Bądź ostrożna !

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-08-04 23:02:02)

Offline

 

#13 2013-08-05 00:47:51

baska54
Member
Zarejestrowany: 2013-01-19
Posty: 29

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

pfleger napisał:

baska54 napisał:

Witam wszystkich.
Crobic,jak zmienniczka okrada podopiezna?

Te pytanie jest na poważnie?

PYTANIE CALKIEM POWAZNE.
U mnie nie chodzi o pieniazki tylko o;zaztawy, srebra,  male obrazy,posciele reczniki.Mowilam rodzinie bo ja juz jestem 3-lata.
Wiedza ze jestem uczcwa .

Offline

 

#14 2013-08-05 01:02:00

baska54
Member
Zarejestrowany: 2013-01-19
Posty: 29

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Iweta ,jestesmy w podobnej sytuacji.Jestem opiekunka juz 13 lat,nigdy nie wiwrzylam jak kobiety w busie opowiadaly ze sa opiekunki zlodziejki.
Jezeli chodzi o mnie i odemnie by to zalezalo, to lapy bym poobcinala .Pracuje na to zeby sobie kupic to czy owo,a nie krasc.Rzygac mi sie chce jak ja widze przy kazdej zmianie ,bo swini naplujesz w ryj to powie ze deszcz pada.Tylko wstyd dla uczciwych opiekunek.

Offline

 

#15 2013-08-05 07:53:58

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

baska54 napisał:

Iweta ,jestesmy w podobnej sytuacji.Jestem opiekunka juz 13 lat,nigdy nie wiwrzylam jak kobiety w busie opowiadaly ze sa opiekunki zlodziejki.
Jezeli chodzi o mnie i odemnie by to zalezalo, to lapy bym poobcinala .Pracuje na to zeby sobie kupic to czy owo,a nie krasc.Rzygac mi sie chce jak ja widze przy kazdej zmianie ,bo swini naplujesz w ryj to powie ze deszcz pada.Tylko wstyd dla uczciwych opiekunek.

Sa takie "egzemplarze" niestety,chyba czas zrobic z tym porzadek!Znajdz nowa zmienniczke,rodzinie tez trzeba powiedziec o tym.Mozesz kiedys pozalowac ,ze milczalas.Mialam taka cwaniare,ukradla na koniec pieniadze ,ktore byly na jedzenie dla mnie i podopiecznego.Zrobilam porzadek,bo wczesniej wywiozla mnostwo rzeczy/ja bylam 2 ga na tej sztelli/,Co tam bylo nie dowiem sie,bo wczesniej bylo ok8 opiekunek z agencji,pracowaly po tygodniu lub krocej.

Offline

 

#16 2013-08-05 10:07:40

iweta
Member
Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 91

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

urszula47 napisał:

baska54 napisał:

Iweta ,jestesmy w podobnej sytuacji.Jestem opiekunka juz 13 lat,nigdy nie wiwrzylam jak kobiety w busie opowiadaly ze sa opiekunki zlodziejki.
Jezeli chodzi o mnie i odemnie by to zalezalo, to lapy bym poobcinala .Pracuje na to zeby sobie kupic to czy owo,a nie krasc.Rzygac mi sie chce jak ja widze przy kazdej zmianie ,bo swini naplujesz w ryj to powie ze deszcz pada.Tylko wstyd dla uczciwych opiekunek.

Sa takie "egzemplarze" niestety,chyba czas zrobic z tym porzadek!Znajdz nowa zmienniczke,rodzinie tez trzeba powiedziec o tym.Mozesz kiedys pozalowac ,ze milczalas.Mialam taka cwaniare,ukradla na koniec pieniadze ,ktore byly na jedzenie dla mnie i podopiecznego.Zrobilam porzadek,bo wczesniej wywiozla mnostwo rzeczy/ja bylam 2 ga na tej sztelli/,Co tam bylo nie dowiem sie,bo wczesniej bylo ok8 opiekunek z agencji,pracowaly po tygodniu lub krocej.

Dzieki, ja jestem pierwsza, ale zmienniczkę na pewno uprzedzę, do tego sąsiadka przypuszczam, od 14 lat żeruje, babcia ją uwielbia i przedwczoraj za masaż nóg zapłaciła jej 50 E, do tego babcia wcześniej nie kontrolowała pieniędzy (teraz robi to córka i na moją prośbę nie ma dużo kasy) i wiem, że na pewno "pożyczyła" 1000 E (to wiem od córki). Ale jak się ma duuuuużo pieniędzy to 100 E w tą 100 E w tamtą nie robi róznicy. Ale dla mnie to problem, pozdrawiam

Offline

 

#17 2013-08-05 11:39:58

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

iweta napisał:

urszula47 napisał:

baska54 napisał:

Iweta ,jestesmy w podobnej sytuacji.Jestem opiekunka juz 13 lat,nigdy nie wiwrzylam jak kobiety w busie opowiadaly ze sa opiekunki zlodziejki.
Jezeli chodzi o mnie i odemnie by to zalezalo, to lapy bym poobcinala .Pracuje na to zeby sobie kupic to czy owo,a nie krasc.Rzygac mi sie chce jak ja widze przy kazdej zmianie ,bo swini naplujesz w ryj to powie ze deszcz pada.Tylko wstyd dla uczciwych opiekunek.

Sa takie "egzemplarze" niestety,chyba czas zrobic z tym porzadek!Znajdz nowa zmienniczke,rodzinie tez trzeba powiedziec o tym.Mozesz kiedys pozalowac ,ze milczalas.Mialam taka cwaniare,ukradla na koniec pieniadze ,ktore byly na jedzenie dla mnie i podopiecznego.Zrobilam porzadek,bo wczesniej wywiozla mnostwo rzeczy/ja bylam 2 ga na tej sztelli/,Co tam bylo nie dowiem sie,bo wczesniej bylo ok8 opiekunek z agencji,pracowaly po tygodniu lub krocej.

Dzieki, ja jestem pierwsza, ale zmienniczkę na pewno uprzedzę, do tego sąsiadka przypuszczam, od 14 lat żeruje, babcia ją uwielbia i przedwczoraj za masaż nóg zapłaciła jej 50 E, do tego babcia wcześniej nie kontrolowała pieniędzy (teraz robi to córka i na moją prośbę nie ma dużo kasy) i wiem, że na pewno "pożyczyła" 1000 E (to wiem od córki). Ale jak się ma duuuuużo pieniędzy to 100 E w tą 100 E w tamtą nie robi róznicy. Ale dla mnie to problem, pozdrawiam

Do Baska54 !Chyba skasowalas posta?Niewazne,bo pisalas ze zmienniczka kradnie,posciel,obrazki,reczniki itp.Niewazne,takich jest duzo i nie bedziesz miec komfortu psychicznego nigdy,jak nie udowodnisz ,ze to jej robota.Zmniejsz ilosc poscieli do paru sztuk ,recznikow tez!kaz zabrac cenne przedmioty i powiedz to!tylko zlodziej milczy !bo pozniej ona na Ciebie zwali to!niie badz taka laskawa dla zlodzieja!

Offline

 

#18 2013-08-05 12:33:57

baska54
Member
Zarejestrowany: 2013-01-19
Posty: 29

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

urszula47 napisał:

iweta napisał:

urszula47 napisał:


Sa takie "egzemplarze" niestety,chyba czas zrobic z tym porzadek!Znajdz nowa zmienniczke,rodzinie tez trzeba powiedziec o tym.Mozesz kiedys pozalowac ,ze milczalas.Mialam taka cwaniare,ukradla na koniec pieniadze ,ktore byly na jedzenie dla mnie i podopiecznego.Zrobilam porzadek,bo wczesniej wywiozla mnostwo rzeczy/ja bylam 2 ga na tej sztelli/,Co tam bylo nie dowiem sie,bo wczesniej bylo ok8 opiekunek z agencji,pracowaly po tygodniu lub krocej.

Dzieki, ja jestem pierwsza, ale zmienniczkę na pewno uprzedzę, do tego sąsiadka przypuszczam, od 14 lat żeruje, babcia ją uwielbia i przedwczoraj za masaż nóg zapłaciła jej 50 E, do tego babcia wcześniej nie kontrolowała pieniędzy (teraz robi to córka i na moją prośbę nie ma dużo kasy) i wiem, że na pewno "pożyczyła" 1000 E (to wiem od córki). Ale jak się ma duuuuużo pieniędzy to 100 E w tą 100 E w tamtą nie robi róznicy. Ale dla mnie to problem, pozdrawiam

Do Baska54 !Chyba skasowalas posta?Niewazne,bo pisalas ze zmienniczka kradnie,posciel,obrazki,reczniki itp.Niewazne,takich jest duzo i nie bedziesz miec komfortu psychicznego nigdy,jak nie udowodnisz ,ze to jej robota.Zmniejsz ilosc poscieli do paru sztuk ,recznikow tez!kaz zabrac cenne przedmioty i powiedz to!tylko zlodziej milczy !bo pozniej ona na Ciebie zwali to!niie badz taka laskawa dla zlodzieja!

Do urszula47
Oczywiscie ze powiedzialam rodzinie ,powiedzieli ze mama nie zdaje sobie z tego sprawy i nie chca zmieniac opiekunki .a ze polki kradna to wiedza bo mieli tez opiekunke dla ojca ktora tez kradla.Szczena mi opadla,najchetniej pod ziemie bym sie zapadla.Wiedza ze jestem uczciwa,mowia zebym sie nie przejmowala tym.
ale jaki wstyd, jaka opinia idzie za polkami.

Offline

 

#19 2013-08-18 19:50:44

gabi683
Member
Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 43

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Dobra to teraz ja was ostrzegam przed kobieta Dan Wera chciała mnie okraść ale nie udało jej się .Dwie dziewczyny okradła niby  kasa za wprowadzenie.Które polegały na dwóch gadzinach ,powiedzenie co i jak w domu oraz co podopieczny je 300e za takie dwie godziny .Baba pracuje 1,5 roku a zdarzyła już ludzi oszukać.W domu było brudno bo Pani nadrabiała językiem i nic w domu nie robiła  po po prostu syf .Więcej info na gabi683@gazeta.plJa rodzinę poinformowałam o kradzieżach i o rzeczach które przymnie pakowała .

Ostatnio edytowany przez gabi683 (2013-08-18 19:53:57)

Offline

 

#20 2013-08-18 20:11:59

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Gabi, może jeszcze raz skorzystaj z możliwości edycji tekstu, bo sorry, ale niewiele można z Twojego postu zrozumieć hmm.

Offline

 

#21 2013-08-18 20:14:07

gabi683
Member
Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 43

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

A czego nie rozumiesz ze okrada ludzi ?

Offline

 

#22 2013-08-18 22:05:24

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

gabi683 napisał:

Dobra to teraz ja was ostrzegam przed kobieta Dan Wera chciała mnie okraść ale nie udało jej się .Dwie dziewczyny okradła niby  kasa za wprowadzenie.Które polegały na dwóch gadzinach ,powiedzenie co i jak w domu oraz co podopieczny je 300e za takie dwie godziny .Baba pracuje 1,5 roku a zdarzyła już ludzi oszukać.W domu było brudno bo Pani nadrabiała językiem i nic w domu nie robiła  po po prostu syf .Więcej info na gabi683@gazeta.plJa rodzinę poinformowałam o kradzieżach i o rzeczach które przymnie pakowała .

Gabi, nie obraź się, ale ja poza tym, że ta pani kogoś okradła, też za wiele nie zrozumiałam smile
Po głębszej analizie mogłabym pokusić się o wniosek,  że podopieczny przejada w dwie godziny 300 euro  wink, a to jednak chyba nie o to Ci chodziło. smile

Offline

 

#23 2013-08-18 23:03:32

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

ewal8 napisał:

gabi683 napisał:

Dobra to teraz ja was ostrzegam przed kobieta Dan Wera chciała mnie okraść ale nie udało jej się .Dwie dziewczyny okradła niby  kasa za wprowadzenie.Które polegały na dwóch gadzinach ,powiedzenie co i jak w domu oraz co podopieczny je 300e za takie dwie godziny .Baba pracuje 1,5 roku a zdarzyła już ludzi oszukać.W domu było brudno bo Pani nadrabiała językiem i nic w domu nie robiła  po po prostu syf .Więcej info na gabi683@gazeta.plJa rodzinę poinformowałam o kradzieżach i o rzeczach które przymnie pakowała .

Gabi, nie obraź się, ale ja poza tym, że ta pani kogoś okradła, też za wiele nie zrozumiałam smile
Po głębszej analizie mogłabym pokusić się o wniosek,  że podopieczny przejada w dwie godziny 300 euro  wink, a to jednak chyba nie o to Ci chodziło. smile

No to chyba tak:Ta Dan Wera  ( dziwne imie?nazwisko?) bierze 300 e za wprwoadzenie. To wprowadzenie polega na dwugodzinnym mowieniu co i jak w domu i co podopieczny je. Ta Dan Wera jest osoba ktora sie zmienia w danym domu?jest niechlujna w domu brud,s.....d i oszustwo. Dobrze zrozumialam?smilesmilesmile A i tak musialam dwa razy poczytac bo jak Ewa zrozumialam na poczatku ze podopieczny 300 e przejada.smilesmilesmile:

Ostatnio edytowany przez ahha (2013-08-18 23:05:17)

Offline

 

#24 2013-08-19 10:21:42

gabi683
Member
Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 43

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

No dobrze jestem chyba jeszcze zdenerwowana smile
Ta kobieta działa właśnie w ten sposób ,wprowadzenie w dom dwie godziny czyli wypowiedzenie, co podopieczny je, jakie mam przyzwyczajania .I za to kasuje 300 e.Po prostu mówi dziadkowi że szkoliła osobę i ma nie wypłacać ostatniej tygodniówki.Tak przede mną okradła dwie osoby ,wydało się przez przypadek bo poznałam w Niemczech Polkę która została przez nią oszukana .Dla tego byłam ostrożna.I nie udało się jej mnie  okraść dlatego ostrzegam  .Mówisz dziwne imię i nazwisko Pani się tym posługuje  ,aby nie ujawniać prawdziwego .Ja wiem jak się nazywa ale nie mogę powiedzieć publicznie.

Offline

 

#25 2013-08-19 10:56:18

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Gabi, no i teraz alles klar.
Dzięki za ostrzeżenie. Powiedz tylko jeszcze, w jakich okolicach grasuje ta o tajemniczym nazwisku kobieta.

Offline

 

#26 2013-08-19 13:38:46

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Ewal, weź mi wytłumacz jak krowie na rowie jeszcze raz, bo akcja mnie wciągnęła, a dalej całości nie łapię ;(.
Co mają dwie godziny tłumaczenia zwyczajów pana domu do tygodniówki? W sensie: jak okrada?

Sensację lubię i czytam, ale w tej fabule się z lekka pogubiłam wink.

P.S. Swoją drogą ciekawa babka musi być... Z tym pseudonimem to prawie jak Mata Hari big_smile.

Offline

 

#27 2013-08-19 14:16:46

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

ruda napisał:

Ewal, weź mi wytłumacz jak krowie na rowie jeszcze raz, bo akcja mnie wciągnęła, a dalej całości nie łapię ;(.
Co mają dwie godziny tłumaczenia zwyczajów pana domu do tygodniówki? W sensie: jak okrada?

Sensację lubię i czytam, ale w tej fabule się z lekka pogubiłam wink.

P.S. Swoją drogą ciekawa babka musi być... Z tym pseudonimem to prawie jak Mata Hari big_smile.

Masz rację, niczym Mata Hari:)smile. Jak to zrozumieć, to proste? Po prostu baba liczy sobie 300 euro ( czyli jej zarobek ) za wprowadzenie nowej opiekunki do podopiecznego, wiadomo na czym to polega. Za ostatni tydzień pracy dziadek nie ma opiekunce wypłacać zarobku, bo ona, czyli Mata Hari zgłasza się po odbiór dla siebie haraczu.

Offline

 

#28 2013-08-19 14:51:40

ella
Member
Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 254

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

jakniew napisał:

ruda napisał:

Ewal, weź mi wytłumacz jak krowie na rowie jeszcze raz, bo akcja mnie wciągnęła, a dalej całości nie łapię ;(.
Co mają dwie godziny tłumaczenia zwyczajów pana domu do tygodniówki? W sensie: jak okrada?

Sensację lubię i czytam, ale w tej fabule się z lekka pogubiłam wink.

P.S. Swoją drogą ciekawa babka musi być... Z tym pseudonimem to prawie jak Mata Hari big_smile.

Masz rację, niczym Mata Hari:)smile. Jak to zrozumieć, to proste? Po prostu baba liczy sobie 300 euro ( czyli jej zarobek ) za wprowadzenie nowej opiekunki do podopiecznego, wiadomo na czym to polega. Za ostatni tydzień pracy dziadek nie ma opiekunce wypłacać zarobku, bo ona, czyli Mata Hari zgłasza się po odbiór dla siebie haraczu.

no tez tego nie moglam zalapac!!!! czyliiiii,wraca na miejsce zbrodni big_smile ,ale..wraca jako pracownik-zmiennik?czy gdzies tam krazy w poblizu stelli(z takim pseudo,gotowa jestem pomyslec ze pomieszkuje w de)i zjawia sie w ostatnim tygodniu po haracz???skoro sa to tygodniowki przypuszczam ze praca na czarno.z tego co pisze gabi,wnioskuje ze to jej stella,a ona sobie tylko szuka zmienniczek-swierzynek.aleeeee kombinacje...ja nie moge!!

Offline

 

#29 2013-08-19 15:42:00

gabi683
Member
Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 43

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

ewal8 napisał:

Gabi, no i teraz alles klar.
Dzięki za ostrzeżenie. Powiedz tylko jeszcze, w jakich okolicach grasuje ta o tajemniczym nazwisku kobieta.

w okolicach Frankfurt nad Menem Kelkheim (Taunus) - Polacy w Niemczech wydaje się na początek bardzo miła ale to co wyrabia jest podłe

Offline

 

#30 2013-08-19 15:43:51

gabi683
Member
Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 43

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

ruda napisał:

Ewal, weź mi wytłumacz jak krowie na rowie jeszcze raz, bo akcja mnie wciągnęła, a dalej całości nie łapię ;(.
Co mają dwie godziny tłumaczenia zwyczajów pana domu do tygodniówki? W sensie: jak okrada?

Sensację lubię i czytam, ale w tej fabule się z lekka pogubiłam wink.

P.S. Swoją drogą ciekawa babka musi być... Z tym pseudonimem to prawie jak Mata Hari big_smile.

Maja tyle do siebie ze Pani po przyjeździe w draża cie w dom czyli 2 godziny,i za to właśnie zabiera z ostatniego tygodnia pracy

Offline

 

#31 2013-08-19 16:40:41

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

gabi683 napisał:

ruda napisał:

Ewal, weź mi wytłumacz jak krowie na rowie jeszcze raz, bo akcja mnie wciągnęła, a dalej całości nie łapię ;(.
Co mają dwie godziny tłumaczenia zwyczajów pana domu do tygodniówki? W sensie: jak okrada?

Sensację lubię i czytam, ale w tej fabule się z lekka pogubiłam wink.

P.S. Swoją drogą ciekawa babka musi być... Z tym pseudonimem to prawie jak Mata Hari big_smile.

Maja tyle do siebie ze Pani po przyjeździe w draża cie w dom czyli 2 godziny,i za to właśnie zabiera z ostatniego tygodnia pracy

O czymś takim słyszałam od jednej z koleżanek, która na czarno pracuje ( nie chodzi tu o Mata Hari ), że są to właśnie opiekunki, które mając jakieś sobie wiadome kontakty załatwiają pracę na czarno chętnym paniom z Polski, biorą za załatwienie jedną tygodniówkę, ale to jeszcze mało bo zgłaszają się co tydzień by kasować 20 euro. Chętnych nie brakuje, a proceder kwitnie. Są opiekunki, które pomogą bezinteresownie, a są i takie, które na tym dorabiają sobie.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-08-19 16:41:25)

Offline

 

#32 2013-08-19 17:00:51

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

ruda napisał:

Ewal, weź mi wytłumacz jak krowie na rowie jeszcze raz, bo akcja mnie wciągnęła, a dalej całości nie łapię ;(.
Co mają dwie godziny tłumaczenia zwyczajów pana domu do tygodniówki? W sensie: jak okrada?

Sensację lubię i czytam, ale w tej fabule się z lekka pogubiłam wink.

P.S. Swoją drogą ciekawa babka musi być... Z tym pseudonimem to prawie jak Mata Hari big_smile.

Ruda, ja myślę, że jakniew już wyklarowała dokładnie , co w trawie piszczy.
Natomiast, jeśli ja miałabym się pokusić o całościową interpretację tekstu pierwotnego gabi683, to uważam, że jest jeszcze za młoda godzina na to. big_smile big_smile
Chodzi mi o to nadrabianie językiem big_smile big_smile big_smile

A tak na poważnie, to jak człowiek jest mocno zdenerwowany, to czasami trudno tak na pstryknięcie palcami każdemu wyjaśnić, o co chodzi.
Inną sprawa jest też szybkie pisanie i pomijanie lub stawianie w nieodpowiednim znaków interpunkcyjnych, które, jakby nie było, bardzo ułatwiają nam czytanie ze zrozumieniem. 

No bo sami zinterpretujcie: "Do chaty wszedł myśliwy na głowie, miał czapkę na nogach, nowe buty, z cholewami w zębach, papieros w oczach, świeciła mu radość."

Fakt pozostaje faktem, że kobieta hieną jest niesamowitą i dobrze, że Gabi przed nią ostrzega.

PS. Bardzo przypadło mi do gustu to porównanie: jak krowie na rowie smile smile
Troszkę żyję już na tym świecie, ale z tym zwrotem po raz pierwszy spotkałam się tutaj na forum.

Offline

 

#33 2013-08-19 17:43:29

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

"Do chaty wszedł myśliwy na głowie, miał czapkę na nogach, nowe buty, z cholewami w zębach, papieros w oczach, świeciła mu radość."

Zinterpretuję krótko: hahahaha. Wystarczy źle zastosować znaki interpunkcyjne i wychodzi całkiem wesoły tekst:)smilesmile.

Offline

 

#34 2013-08-19 18:19:34

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Ewo, Koleżanki pomogły i załapałam sens wypowiedzi, dziękuję wszystkim smile.

ewal8 napisał:

A tak na poważnie, to jak człowiek jest mocno zdenerwowany, to czasami trudno tak na pstryknięcie palcami każdemu wyjaśnić, o co chodzi.
Inną sprawa jest też szybkie pisanie i pomijanie lub stawianie w nieodpowiednim znaków interpunkcyjnych, które, jakby nie było, bardzo ułatwiają nam czytanie ze zrozumieniem.

A tak na poważnie, to czasami różne słowa się cisną na usta, ale tego tematu wolę nie rozwijać, bo jak wiadomo jestem grzeczną forumką big_smile.

"Krowę na rowie" ściągnęłam chyba od Simony i też bardzo lubię smile.

Offline

 

#35 2013-11-04 23:57:09

barbababa
Member
Zarejestrowany: 2013-09-12
Posty: 104

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Hej może to Pani Renata z hausengel ?pozdrawiam też było na forum o niej ale post zaginął....

Offline

 

#36 2013-12-29 22:44:45

DanusiaS
Member
Zarejestrowany: 2013-12-19
Posty: 418

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Witam dziewczyny smile ale się uśmiałam czytając ostatnie posty big_smile hahaha "Mata Hari" poprostu ścięła mnie z nóg .
Ale ja z innej beczki dostałam aż dwie oferty ..... niby legal ale mam wątpliwości co do firmy "Saldex" oraz firma niemiecka "Jobagentur Raquet"
czy ktoś zna opinę o tych firmach ,bo jakoś dziwnie nic nie mogę znaleźć ?
Pozdrawiam

Offline

 

#37 2013-12-29 23:09:45

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

DanusiaS napisał:

Witam dziewczyny smile ale się uśmiałam czytając ostatnie posty big_smile hahaha "Mata Hari" poprostu ścięła mnie z nóg .
Ale ja z innej beczki dostałam aż dwie oferty ..... niby legal ale mam wątpliwości co do firmy "Saldex" oraz firma niemiecka "Jobagentur Raquet"
czy ktoś zna opinę o tych firmach ,bo jakoś dziwnie nic nie mogę znaleźć ?
Pozdrawiam

Witaj dziwnie nie dziwnie ale wystarczy ze wpiszesz w Google "Saldex-opinie' i samo Ci wyskoczy nawet opinia z tegoz forum:) pozdrawiam.

Offline

 

#38 2013-12-30 09:51:33

DanusiaS
Member
Zarejestrowany: 2013-12-19
Posty: 418

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

ahha napisał:

DanusiaS napisał:

Witam dziewczyny smile ale się uśmiałam czytając ostatnie posty big_smile hahaha "Mata Hari" poprostu ścięła mnie z nóg .
Ale ja z innej beczki dostałam aż dwie oferty ..... niby legal ale mam wątpliwości co do firmy "Saldex" oraz firma niemiecka "Jobagentur Raquet"
czy ktoś zna opinę o tych firmach ,bo jakoś dziwnie nic nie mogę znaleźć ?
Pozdrawiam

Witaj dziwnie nie dziwnie ale wystarczy ze wpiszesz w Google "Saldex-opinie' i samo Ci wyskoczy nawet opinia z tegoz forum:) pozdrawiam.

Właśnie zawsze od tego zaczynam .Wpisując w  Google "Saldex" -opinie nic się nie dowiedziałam .Jest podany adres ,ale nikt
z tą firmą nie jechał .Jedna opinia jakoś mnie nie zadawala cyt: "kiedys nasza kolezanka pisala pozytywnie o nich.Nie moge znalezc.Kolezanko napisz dziewczynom!" i to wszystko na ten temat .

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2013-12-30 09:52:07)

Offline

 

#39 2013-12-30 13:28:42

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

Moze to nie firma Saldex ,ale wklejam post naszej kolezanki z forum "Firmy mają różne dziwne zapisy w umowach, nie zawsze są to ulotki. Z poprzednią firmą jednak miałam bardzo prostą umowę, ubezpieczenie od średniej krajowej i zakres obowiązków I PRAW jako załacznik do umowy. EKUZ i A1 na czas i rozliczenie umowy w kilka dni po jej zakończeniu. Chętnie wrócę do tej firmy. Nie miałam zakazu publikowania nazwy więc powiem że to DAKS z Jaworzna. Na obecną firmę treż nie narzekam. To NwControl. Dobry kontakt, pośrednik niemiecki przedstawił się osobiście i otrzymałam wszystkie dane kontaktowe pośrednika. Kontakt telefoniczny ze zmienniczką przed wyjazdem itp potrzebne mi informacje. Małe firmy też są o.k. Płaca "dupy nie urywa" jak by powiedziała Amelia ale też praca całkiem znośna, obecnie nawet bardziej niż niezła więc uważam że płaca adekwatna do pracy. Jak się zlikwiduje jeszcze dwie niedogodności to będzie zupełnie dobrze. ( czy ja wszędzie muszę widzieć jakieś ale....? Im więcej się ma tym więcej się chce? )www  to link .Mysle,ze z jj rad nalezy skorzystac:)Pozdrawiam cieplutko!

Offline

 

#40 2013-12-30 17:39:53

DanusiaS
Member
Zarejestrowany: 2013-12-19
Posty: 418

Re: Ostrzeżenie przed posredniczką

urszula47 napisał:

Moze to nie firma Saldex ,ale wklejam post naszej kolezanki z forum "Firmy mają różne dziwne zapisy w umowach, nie zawsze są to ulotki. Z poprzednią firmą jednak miałam bardzo prostą umowę, ubezpieczenie od średniej krajowej i zakres obowiązków I PRAW jako załacznik do umowy. EKUZ i A1 na czas i rozliczenie umowy w kilka dni po jej zakończeniu. Chętnie wrócę do tej firmy. Nie miałam zakazu publikowania nazwy więc powiem że to DAKS z Jaworzna. Na obecną firmę treż nie narzekam. To NwControl. Dobry kontakt, pośrednik niemiecki przedstawił się osobiście i otrzymałam wszystkie dane kontaktowe pośrednika. Kontakt telefoniczny ze zmienniczką przed wyjazdem itp potrzebne mi informacje. Małe firmy też są o.k. Płaca "dupy nie urywa" jak by powiedziała Amelia ale też praca całkiem znośna, obecnie nawet bardziej niż niezła więc uważam że płaca adekwatna do pracy. Jak się zlikwiduje jeszcze dwie niedogodności to będzie zupełnie dobrze. ( czy ja wszędzie muszę widzieć jakieś ale....? Im więcej się ma tym więcej się chce? )www  to link .Mysle,ze z jj rad nalezy skorzystac:)Pozdrawiam cieplutko!

Dziekuję za odpowiedź .Może skorzystam z oferty ,któreś z firm podanych w poście .

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Ostrzeżenie - Ostrzeżenie dzisiaj trafiłem na taki artykuł [url]http://www.mmkrakow.pl/artykul/sledztwo-w-sprawie-oszukanych-opiekunek-trwa,3569673,art,t,id,tm...

OSTRZEŻENIE !!! - Uwaga ! 20.04.2020 r. Niemcy zamykają swoje granice na dobre. Taka informacja poszła w wiadomościach niemieckich...

Blog opiekunki osób starszych,autorki książki Perły rzucone przed damy - http://kasiaperla.blogspot.com Zapraszam.

Ostrzeżenie - Helping Hands z Anglii. - Firma ta szczyci się wieloma rzeczami, ale tak naprawdę są bezwzględnymi i cynicznymi chamami. Rekrutację w Polsce prowadzi kilka osób, jedną z nich jest niejaka Brygida Rogalska...

Ostrzeżenie - Do wszystkich Seniorenbetreuung- opiekunek 24h osób starszych. Gorąco przestrzegam przed tą firmą "hoffman-verein...

Stopka forum