img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Plh24.de jakieś opinie?

Witam, znalazłam wczoraj tę firmę, bardzo mocno się promują w internecie. Podobno mają staż i ich oferta jest dość kusząca, jednak poszukiwania jakiejkolwiek opinii, zakończyły się fiaskiem...

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2015-09-25 14:46:32

ichbinana
New member
Zarejestrowany: 2015-09-25
Posty: 3

Plh24.de jakieś opinie?

Witam, znalazłam wczoraj tę firmę, bardzo mocno się promują w internecie. Podobno mają staż i ich oferta jest dość kusząca, jednak poszukiwania jakiejkolwiek opinii, zakończyły się fiaskiem. Wiadomo, samemu sobie można wystawić piękną laurkę, ale i nawet takich "laurek" nie znalazłam, kompletnie nic, stąd moje pytanie do Was - czy ktoś pracował u nich, jakieś informacje, cokolwiek? pomóżcie smile i pozdrawiam słonecznie.

Ostatnio edytowany przez ichbinana (2015-09-25 16:40:05)

Offline

 

#2 2015-09-28 19:16:06

izi300
Member
Zarejestrowany: 2013-04-14
Posty: 52

Re: Plh24.de jakieś opinie?

ichbinana napisał:

Witam, znalazłam wczoraj tę firmę, bardzo mocno się promują w internecie. Podobno mają staż i ich oferta jest dość kusząca, jednak poszukiwania jakiejkolwiek opinii, zakończyły się fiaskiem. Wiadomo, samemu sobie można wystawić piękną laurkę, ale i nawet takich "laurek" nie znalazłam, kompletnie nic, stąd moje pytanie do Was - czy ktoś pracował u nich, jakieś informacje, cokolwiek? pomóżcie smile i pozdrawiam słonecznie.

Mogę Ci napisać, że ta firma to jedna wielka ściema. Napisałam, że chcę nawiązać współpracę i w odpowiedzi otrzymałam formularz zgłoszeniowy do wypełnienia...
Wypełniłam odesłałam....i na tym się skończyło.
Na moje wysyłane maile przychodzi tylko automatyczna odpowiedź zwrotna. Dzwoniłam na nr niemiecki(kilkakrotnie) nikt tam nie dobiera.
Mało tego, będąc w Poznaniu pod adresem pod którym niby też jest oddział w PL (przy ul.Hetmańskiej) jest jakieś biuro księgowe i nic więcej!)
Na numer polski też nikt nie odbiera.
Od siebie dodam, że ankieta, którą wysyłają jest dość szczegółowa. "Na pierwszy ogień" idą takie dane jak NIP, PESEL, nr rachunku bakowego...
Więc albo to jest wyłudzanie danych osobowych albo nie wiem co..

Offline

 

#3 2015-10-01 12:10:30

tadek2gdynia
New member
Zarejestrowany: 2015-09-30
Posty: 3

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Dwa tygodnie temu wróciłem z kontraktu zawartego z plh24.Będąc już w Polsce ,prowadziłem z nimi korespondencję,ponieważ bez żadnego uzasadnienia potrącili mi z ostatniej wypłaty 100 euro.Znaleźli sposób na drobne oszustwa ,wiedząc ,że nikt nie pójdzie do niemieckiego sądu ze szkodą na 100 euro.Wcześniej skrócili mi pobyt o 6 tygodni ,twierdząc ,że myśleli że chciałbym już wrócić do Polski.Pani Alicja ,jedyny poza szefem pracownik tej firemki, na początku potrafi codziennie dzwonić , aby przekonać do swojej firmy ,ale później jeśli pojawią się jakieś problemy to odsyła do szefa z którym można korespondować tylko w języku niemieckim,ponieważ ona nie jest tłumaczem.Podobne wrażenia mają inne osoby z którymi miałem kontakt ,a które pracowały dla tej firmy.Jeśli ktoś chciałby więcej informacji ,mój adres e-mail  91524@wp.pl.

Offline

 

#4 2015-10-01 12:45:47

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Plh24.de jakieś opinie?

tadek2gdynia napisał:

Dwa tygodnie temu wróciłem z kontraktu zawartego z plh24.Będąc już w Polsce ,prowadziłem z nimi korespondencję,ponieważ bez żadnego uzasadnienia potrącili mi z ostatniej wypłaty 100 euro.Znaleźli sposób na drobne oszustwa ,wiedząc ,że nikt nie pójdzie do niemieckiego sądu ze szkodą na 100 euro.Wcześniej skrócili mi pobyt o 6 tygodni ,twierdząc ,że myśleli że chciałbym już wrócić do Polski.Pani Alicja ,jedyny poza szefem pracownik tej firemki, na początku potrafi codziennie dzwonić , aby przekonać do swojej firmy ,ale później jeśli pojawią się jakieś problemy to odsyła do szefa z którym można korespondować tylko w języku niemieckim,ponieważ ona nie jest tłumaczem.Podobne wrażenia mają inne osoby z którymi miałem kontakt ,a które pracowały dla tej firmy.Jeśli ktoś chciałby więcej informacji ,mój adres e-mail  91524@wp.pl.

Na jakich zasadach pracowałeś w tej firmie? Czy umowę miałeś podpisaną w języku polskim i zawartą w Polsce?

Offline

 

#5 2015-10-01 13:33:31

tadek2gdynia
New member
Zarejestrowany: 2015-09-30
Posty: 3

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Jest to niemiecka firma.Umowa na zasadach niemieckich podpisywana była w Aachen w biurze firmy.Natomiast pracowałem na terenie Belgii.Odwołali mnie bez żadnych podstaw,tylko dlatego,że parę dni wcześniej zciągnęli innego Polaka do pracy w tej miejscowości,ale rodzina zrezygnowała i nie mieli dla niego innej propozycji /mała firemka/,postanowili rzucić go na moje miejsce ,chociaż mój podopieczny ewidentnie miał policzone dni i 10 dni po moim wyjeździe zmarł.

Offline

 

#6 2015-10-01 13:41:22

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Plh24.de jakieś opinie?

tadek2gdynia napisał:

Jest to niemiecka firma.Umowa na zasadach niemieckich podpisywana była w Aachen w biurze firmy.Natomiast pracowałem na terenie Belgii.Odwołali mnie bez żadnych podstaw,tylko dlatego,że parę dni wcześniej zciągnęli innego Polaka do pracy w tej miejscowości,ale rodzina zrezygnowała i nie mieli dla niego innej propozycji /mała firemka/,postanowili rzucić go na moje miejsce ,chociaż mój podopieczny ewidentnie miał policzone dni i 10 dni po moim wyjeździe zmarł.

Nie podarowałabym im tych 100 euro i nie musisz pójść do sądu niemieckiego. Radzę Ci zwrócić się do Sylwii Timm, tam już będą wiedzieli co z tym zrobić , oni głownie pomagają pracownikom a przede wszystkim opiekunom zatrudnionym na niemieckich umowach.
Tutaj masz kontakt:
www

Offline

 

#7 2015-10-01 14:43:45

tadek2gdynia
New member
Zarejestrowany: 2015-09-30
Posty: 3

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Dzięki za pomoc.

Offline

 

#8 2015-10-01 22:11:32

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Plh24.de jakieś opinie?

tadek2gdynia napisał:

Dzięki za pomoc.

Jesteśmy tutaj wszyscy po to, aby na wzajem sobie pomagać. Powodzenia smile

Offline

 

#9 2015-10-12 14:52:13

ichbinana
New member
Zarejestrowany: 2015-09-25
Posty: 3

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Macie rację, to ta firma to jakieś wielkie nieporozumienie, poza panienką do werbowania, która dzielnie wrzuca pseudooferty do netu, to pewnie ze 2 inne osoby. Ja sobie odpuszczam wink meile z automatu, zero kontaktu, szkoda energii i zdrowia. Powodzenia wszystkim smile

Offline

 

#10 2015-10-21 15:35:42

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Teraz mają ofertę dla opiekunki
..."wiek maksymalnie 30-35 lat. Babcia chce poczuc się jak z wnuczką ..."
Ciekawe czy jak zapragnie prawnuczki to jej tez dostarczą ?
Oby sobie babcia o sexie nie przypomniała ;O

Kompletny brak profesjonalizmu .

Offline

 

#11 2015-10-21 15:54:04

Rawa
Member
Zarejestrowany: 2015-09-08
Posty: 144

Re: Plh24.de jakieś opinie?

coraz większe wymagania może niedługo będzie ogłoszeni "poszukujemy konia z dorożką bo podopieczna chce się poczuć jak woźnica" smile

Offline

 

#12 2015-10-21 16:02:09

festynka
Member
Zarejestrowany: 2015-08-09
Posty: 715

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Rawa napisał:

coraz większe wymagania może niedługo będzie ogłoszeni "poszukujemy konia z dorożką bo podopieczna chce się poczuć jak woźnica" smile

hahahhaha -no widzicie jak wesoło?

Offline

 

#13 2015-10-21 16:19:17

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Rawa napisał:

coraz większe wymagania może niedługo będzie ogłoszeni "poszukujemy konia z dorożką bo podopieczna chce się poczuć jak woźnica" smile

http://data1.whicdn.com/images/37053419/large.jpg  No i koń by sie uśmiał

Offline

 

#14 2015-10-21 16:30:28

Rawa
Member
Zarejestrowany: 2015-09-08
Posty: 144

Re: Plh24.de jakieś opinie?

jedno ciekawe ogłoszenie i poprawiło humor całemu forum smile

Offline

 

#15 2015-10-21 17:00:26

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Takich perełek jest więcej big_smile

Offline

 

#16 2015-10-21 17:01:56

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Powiedzcie mi co ma w głowie dziunia układajaca takie ogłoszenie  za swoim biureczkiem ?

Offline

 

#17 2015-10-21 17:02:49

Rawa
Member
Zarejestrowany: 2015-09-08
Posty: 144

Re: Plh24.de jakieś opinie?

mobilna napisał:

Powiedzcie mi co ma w głowie dziunia układajaca takie ogłoszenie  za swoim biureczkiem ?

siano wink

Offline

 

#18 2015-10-21 17:05:13

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Ty siana nie obrażaj big_smile

Offline

 

#19 2015-10-21 17:28:32

festynka
Member
Zarejestrowany: 2015-08-09
Posty: 715

Re: Plh24.de jakieś opinie?

jakniew napisał:

Rawa napisał:

coraz większe wymagania może niedługo będzie ogłoszeni "poszukujemy konia z dorożką bo podopieczna chce się poczuć jak woźnica" smile

www  No i koń by sie uśmiał

no i o to chodziło ale zabawa na rozluznienie mięsni!!hahahah

Offline

 

#20 2015-10-21 17:29:43

festynka
Member
Zarejestrowany: 2015-08-09
Posty: 715

Re: Plh24.de jakieś opinie?

festynka napisał:

jakniew napisał:

Rawa napisał:

coraz większe wymagania może niedługo będzie ogłoszeni "poszukujemy konia z dorożką bo podopieczna chce się poczuć jak woźnica" smile

www  No i koń by sie uśmiał

no i o to chodziło ale zabawa na rozluznienie mięsni!!hahahah

koniecznie 3 szczoteczki z instrukcją do mycia zębó dla tego konia -poproszę

Offline

 

#21 2015-10-21 17:30:49

festynka
Member
Zarejestrowany: 2015-08-09
Posty: 715

Re: Plh24.de jakieś opinie?

jakniew napisał:

Rawa napisał:

coraz większe wymagania może niedługo będzie ogłoszeni "poszukujemy konia z dorożką bo podopieczna chce się poczuć jak woźnica" smile

www  No i koń by sie uśmiał

ale się uśmiałam -hahaha

Offline

 

#22 2015-10-21 17:46:07

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Plh24.de jakieś opinie?

festynka napisał:

festynka napisał:

jakniew napisał:


www  No i koń by sie uśmiał

no i o to chodziło ale zabawa na rozluznienie mięsni!!hahahah

koniecznie 3 szczoteczki z instrukcją do mycia zębó dla tego konia -poproszę

Prosisz i masz big_smile

www

Offline

 

#23 2015-10-21 18:35:57

festynka
Member
Zarejestrowany: 2015-08-09
Posty: 715

Re: Plh24.de jakieś opinie?

jakniew napisał:

festynka napisał:

festynka napisał:


no i o to chodziło ale zabawa na rozluznienie mięsni!!hahahah

koniecznie 3 szczoteczki z instrukcją do mycia zębó dla tego konia -poproszę

Prosisz i masz big_smile

www

hahaha-Jakniew jesteś niemożliwa-dzięki
ale ten filmik musi koniecznie pokazać Elizabeth swojej babci-ona chyba ma babcie z instrukcją i 3 szczotkami do zębów,,oj wesoło,wesoło

Offline

 

#24 2015-10-21 18:45:48

Rawa
Member
Zarejestrowany: 2015-09-08
Posty: 144

Re: Plh24.de jakieś opinie?

ten filmik jest świetny dawno się tak nie uśmiałem ale przypomniała mi się praca w Dps-ie w Polsce w sumie podobnie to wyglądał jak wychodziliśmy jedna kobieta po przejściu 100-150 metrów zawsze sobie przypominała że musi iść siku
a to miało być do tego filmiku www znajomy mi wysłał i sobie pomyliłem

Ostatnio edytowany przez Rawa (2015-10-21 18:51:02)

Offline

 

#25 2015-10-21 18:59:29

festynka
Member
Zarejestrowany: 2015-08-09
Posty: 715

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Rawa napisał:

ten filmik jest świetny dawno się tak nie uśmiałem ale przypomniała mi się praca w Dps-ie w Polsce w sumie podobnie to wyglądał jak wychodziliśmy jedna kobieta po przejściu 100-150 metrów zawsze sobie przypominała że musi iść siku
a to miało być do tego filmiku www znajomy mi wysłał i sobie pomyliłem

super ekipa-hahaha dziadki są przesuper-spokój i spokój !

Offline

 

#26 2015-10-21 19:03:02

festynka
Member
Zarejestrowany: 2015-08-09
Posty: 715

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Ale nam dużo nie trzeba ,aby zejsc z tematu !no ale takie atrakcje końskie i ekipa młodego pokolenia też pasuje do opini jakieś tam firmy

Offline

 

#27 2015-10-21 19:08:30

Rawa
Member
Zarejestrowany: 2015-09-08
Posty: 144

Re: Plh24.de jakieś opinie?

festynka napisał:

Ale nam dużo nie trzeba ,aby zejsc z tematu !no ale takie atrakcje końskie i ekipa młodego pokolenia też pasuje do opini jakieś tam firmy

czasem dobrze zejść z tematu i nabrać trochę luzu

Offline

 

#28 2015-11-03 15:58:20

11 lipiec
New member
Zarejestrowany: 2015-10-31
Posty: 1

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Nie jestem pewna, czy chodzi o Pflegehelden24. de. Jezeli to o te firme chodzi to nie polecam. Mnie oszukano, zalezy tez w jakiej czesci Niemiec.

Offline

 

#29 2015-11-09 05:03:37

karolina1987
Member
Zarejestrowany: 2015-10-29
Posty: 29

Re: Plh24.de jakieś opinie?

firmy gowork nie polecam

Offline

 

#30 2016-03-05 13:42:14

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Plh24.de jakieś opinie?

karolina1987 napisał:

Jeśli chciałby ktoś  przetlumaczoną umowę na j. polski z firmy plh24 hebi to proszę o sms na nr   za niewielką opłatą prześlę na maila albo zwykła pocztą
734265631

Karolina a mialas te umowe wrzucic tu po polsku,ej nieladnie i jeszcze chcesz na innych sobie odbic koszty ? www   p.s. Twoj post zostal zacytowany w tymze watku i stad widac co chcialas ukryc.Lubie cytowac niektore osoby.

Offline

 

#31 2016-03-05 16:15:45

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Plh24.de jakieś opinie?

hahaha ale cwaniara :-)))) w życiu bym na to nie wpadła. gościowi raz co w niemczech ma firmę z meblami korespondencję prowadziłam z adwokatami gościa co go zaskarżył o plagiat i w życiu bym nie wpadła na pomysł, żeby kasę za to brać. hahaha potem jeszcze w necie znalazłam informacje o tych niby adwokatach co właśnie kasę na tym robią, że wyszukują małe firmy z podobnymi artykułami i jedną przekonują o tym, że druga działa na niekorzyść tej drugiej i ciągają po sądach... i znalazłam bezpośrednio namiary na tego gościa co zaskarżył tego polaka i mu przesłałam te informacje. koniec końców dobrze się to skończyło. gość zgodził się na jakieś 500 euro i sprawa się zakończyła. a ci adwokaci pisali o tysiącach...
ale jak ktoś chce płacić niech płaci... hehe ten chłopaczek to sobie pierw w google tłumaczył pismo, że nie będzie więcej zamieszczał jednego zdjęcia i działał na szkodę tego drugiego to żle dane powpisywał. wszystko wyszło odwrotnie, że ten co go zaskarżył niby zobowiązuje się nigdy nie udostępniać zdjęcia tego gościa co je niby powielił :-)))) hahaha i tak do adwokatów pisał.
a tak odnośnie umowy- w niemczech jeśli jesteś obcokrajowcem i nie znasz wystarczająco języka niemieckiego taka firma powinna ci dostarczyć umowę napisaną w twoim języku. paragrafy pewnie na to są. i jak pracowałam za pośrednictwem niemieckiego manpowere, randstadtu i mneijszych firm to zawsze miałam umowę po polsku. tak więc lepiej zgłosić się do firmy i zażądać umowy w języku polskim niż płacić jakieś cwaniarze.

iza46 napisał:

karolina1987 napisał:

Jeśli chciałby ktoś  przetlumaczoną umowę na j. polski z firmy plh24 hebi to proszę o sms na nr   za niewielką opłatą prześlę na maila albo zwykła pocztą
734265631

Karolina a mialas te umowe wrzucic tu po polsku,ej nieladnie i jeszcze chcesz na innych sobie odbic koszty ? www   p.s. Twoj post zostal zacytowany w tymze watku i stad widac co chcialas ukryc.Lubie cytowac niektore osoby.

Offline

 

#32 2016-03-18 11:33:33

karolina1987
Member
Zarejestrowany: 2015-10-29
Posty: 29

Re: Plh24.de jakieś opinie?

barbara.b napisał:

hahaha ale cwaniara :-)))) w życiu bym na to nie wpadła. gościowi raz co w niemczech ma firmę z meblami korespondencję prowadziłam z adwokatami gościa co go zaskarżył o plagiat i w życiu bym nie wpadła na pomysł, żeby kasę za to brać. hahaha potem jeszcze w necie znalazłam informacje o tych niby adwokatach co właśnie kasę na tym robią, że wyszukują małe firmy z podobnymi artykułami i jedną przekonują o tym, że druga działa na niekorzyść tej drugiej i ciągają po sądach... i znalazłam bezpośrednio namiary na tego gościa co zaskarżył tego polaka i mu przesłałam te informacje. koniec końców dobrze się to skończyło. gość zgodził się na jakieś 500 euro i sprawa się zakończyła. a ci adwokaci pisali o tysiącach...
ale jak ktoś chce płacić niech płaci... hehe ten chłopaczek to sobie pierw w google tłumaczył pismo, że nie będzie więcej zamieszczał jednego zdjęcia i działał na szkodę tego drugiego to żle dane powpisywał. wszystko wyszło odwrotnie, że ten co go zaskarżył niby zobowiązuje się nigdy nie udostępniać zdjęcia tego gościa co je niby powielił :-)))) hahaha i tak do adwokatów pisał.
a tak odnośnie umowy- w niemczech jeśli jesteś obcokrajowcem i nie znasz wystarczająco języka niemieckiego taka firma powinna ci dostarczyć umowę napisaną w twoim języku. paragrafy pewnie na to są. i jak pracowałam za pośrednictwem niemieckiego manpowere, randstadtu i mneijszych firm to zawsze miałam umowę po polsku. tak więc lepiej zgłosić się do firmy i zażądać umowy w języku polskim niż płacić jakieś cwaniarze.

iza46 napisał:

karolina1987 napisał:

Jeśli chciałby ktoś  przetlumaczoną umowę na j. polski z firmy plh24 hebi to proszę o sms na nr   za niewielką opłatą prześlę na maila albo zwykła pocztą
734265631

Karolina a mialas te umowe wrzucic tu po polsku,ej nieladnie i jeszcze chcesz na innych sobie odbic koszty ? www   p.s. Twoj post zostal zacytowany w tymze watku i stad widac co chcialas ukryc.Lubie cytowac niektore osoby.

Ty kobieto naucz się najpierw pisać po polsku bo to jest poziom skonczonej podstawówki maksymalnie, jak nie wiesz jakie praktyki stosuje firma plh to sie nie wypowiadaj bezsensu

Ostatnio edytowany przez karolina1987 (2016-03-18 11:35:29)

Offline

 

#33 2016-05-02 11:40:54

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Plh24.de jakieś opinie?

otóż skontaktowałam się z firmą na weekend. dzisiaj odzew i aktualna oferta na którą się zgłosiłam. więc dziwię się odpowiedziom z automatu jak to niektórzy mieli. ale jest jedno ale. ta niemiecka umowa to niezle kombinowana. i teraz jest to umowa dla pracowników sezonowych. a nie normalna umowa o pracę. nie załatwiają meldunku u podopiecznego ani u siebie. twierdzą, że jesteśmy w uni i meldunek nie jest potrzebny. natomiast wymagają niemieckiego numeru identyfikacji podatkowej id. dla niewtajemniczonych numer ten nadawany jest osobom zameldowanym w niemczech. no ale jak już ktoś posiada to mniejszy problem. bo jest przyznawany na całe życie. nie wiem jak potem się rozlicza z urzędem skarbowym nie mając meldunku ale to już inna sprawa. pracownicy sezonowi w sumie w polsce się rozliczają ale pani coś mówiła o niemieckim finznazamcie. dalej stawka np. 1200 zlecenia na jakie ja aplikowałam to tzw. jak tłumaczy pani diety. po doświadczeniach z dietami i składkami pytam skoro to są diety to od jakiej kwoty są odprowadzane składki bo wiadomo, że od diet nie są odprowadzane. pani powiedziała, że różnie od od 700 do od 1000. a od czego to zależy? od zlecenia. wnioski proszę wyciągnąć samemu. ubezpieczenie jest niemeickie ale ponieważ ubezpieczalnia potrzebuje dowodu, że jest się pracownikiem sezonowym i przyjechało się z polski. dowodem takim jest bilet autokarowy. nie ma więc możliwości transportu własnym autem, czy polskimi busikami. musi to być międzynarodowa firma autokarowa. umowy nie wysyłają do wglądu. podpisuje się ją na miejscu i dopiero wtedy człowiek widzi ją pierwszy raz na oczy. nie ma możliwości podesłania chociażby wzoru umowy. o godzinach pracy ile dziennie jest w umowie pani nie odpowiedziała tylko zaczęła coś się miotać, że wiadomo, że to zależy od obowiązków... o wolne w ciągu dnia i dzień wolny ( skoro umowa niemiecka to tym bardziej powinnien być nie zdążyłam zapytać bo wdałam się w duskusję odnośnie obowiązku zameldowania.... umowa tylko w języku niemieckim. pani tłumaczyła to tym, że nie są agencją tylko są bezpośrednim pracodawcą. pytanie- w jaki sposób są bezpośrednim pracodawcą skoro pośredniczą między podopiecznym a opiekunką? bezpośrednim pracodawcą może być rodzina a nie oni. ewentualnie oni w momencie, gdyby prowadzili np. dom starców...
tak więc niemiecka umowa grubymi nićmi szyta. a raczej cienkimi.. to już lepiej wyjechać z polską firmą płacącą składki od najniższej krajowej. przynajmniej wiadomo co i jak. a nie takie kombinacje alpejskie.
jeszcze pani mi coś tłumaczyła o podatkach- że urząd w zależności ile wcześniej pracowałam zadecyduje, czy muszę płacić, czy nie. podatki to nie moja bajka, że tak powiem. skoro mam zarabiać 1200 netto to o jakich podatkach oni mi mówią. to ich problem którą klasę podatkową będę miała i ile tych podatków będzie do zapłacenia a nie mój.
tak więc osobiście bała bym się wyjechać z tą firmą. w najlepszym wypadku człowiek zrobił by 1000 km w jedną i 1000 w drugą. a ponieważ własnym autem nie można to jeszcze wchodzi kilka noclegów na terenie niemiec póki człowiek sobie busa z powrotem nie załatwi. a z busami może różnie być...
co się może zdarzyć w najgorszym wypadku? nie mam zbyt dużej wyobraźni ale np. niezapłacone podatki, które później pracownik będzie musiał zapłacić z własnej pensji? problemy z ubezpieczeniem? brak składek? w każdym bądż razie wszystko wyjdzie w ciągu miesiąca ponieważ po miesiacu dają abrechnung. jeśli więc ktoś czyta co dostaje najpóżniej po miesiacu będzie wiedział na czym stoi. i wtedy okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. w razie " sytuacji awaryjnej " firma załatwia noclegi w hostelu za 12 euro na dobę. fajnie i super. niby. - fakt, że mają sytuacje awaryjne daje dużo do myślenia.. i że za te sytuacje awaryjne płaci pracownik????
i w umowie są zawarte treści o karach za alkohol, za kradzieże.
tak więc na szczęście człowiek i bez umowy ma wystarczająco informacji aby nie skorzystać z oferty.
wydaje mi się, że ktoś na forum chwalił tą firmą ale może źle kojarzę...

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-05-02 12:07:33)

Offline

 

#34 2016-05-02 12:03:22

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Plh24.de jakieś opinie?

już wiem jakie praktyki stosuje firma phl. - oszuści. a ty jakoś z nimi powiązana? no cóż. ciągnie swój do swego...

karolina1987 napisał:

barbara.b napisał:

hahaha ale cwaniara :-)))) w życiu bym na to nie wpadła. gościowi raz co w niemczech ma firmę z meblami korespondencję prowadziłam z adwokatami gościa co go zaskarżył o plagiat i w życiu bym nie wpadła na pomysł, żeby kasę za to brać. hahaha potem jeszcze w necie znalazłam informacje o tych niby adwokatach co właśnie kasę na tym robią, że wyszukują małe firmy z podobnymi artykułami i jedną przekonują o tym, że druga działa na niekorzyść tej drugiej i ciągają po sądach... i znalazłam bezpośrednio namiary na tego gościa co zaskarżył tego polaka i mu przesłałam te informacje. koniec końców dobrze się to skończyło. gość zgodził się na jakieś 500 euro i sprawa się zakończyła. a ci adwokaci pisali o tysiącach...
ale jak ktoś chce płacić niech płaci... hehe ten chłopaczek to sobie pierw w google tłumaczył pismo, że nie będzie więcej zamieszczał jednego zdjęcia i działał na szkodę tego drugiego to żle dane powpisywał. wszystko wyszło odwrotnie, że ten co go zaskarżył niby zobowiązuje się nigdy nie udostępniać zdjęcia tego gościa co je niby powielił :-)))) hahaha i tak do adwokatów pisał.
a tak odnośnie umowy- w niemczech jeśli jesteś obcokrajowcem i nie znasz wystarczająco języka niemieckiego taka firma powinna ci dostarczyć umowę napisaną w twoim języku. paragrafy pewnie na to są. i jak pracowałam za pośrednictwem niemieckiego manpowere, randstadtu i mneijszych firm to zawsze miałam umowę po polsku. tak więc lepiej zgłosić się do firmy i zażądać umowy w języku polskim niż płacić jakieś cwaniarze.

iza46 napisał:


Karolina a mialas te umowe wrzucic tu po polsku,ej nieladnie i jeszcze chcesz na innych sobie odbic koszty ? www   p.s. Twoj post zostal zacytowany w tymze watku i stad widac co chcialas ukryc.Lubie cytowac niektore osoby.

Ty kobieto naucz się najpierw pisać po polsku bo to jest poziom skonczonej podstawówki maksymalnie, jak nie wiesz jakie praktyki stosuje firma plh to sie nie wypowiadaj bezsensu

Offline

 

#35 2016-05-02 14:49:33

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Plh24.de jakieś opinie?

I tutaj dodam do postu barbary.
UWAGA!!!
Finanzamty przestały rozliczac osoby pracujace bez meldunku  i nie płacace tu podatkow. Odsyłaja z podatkami do Polski.
Powstaje podatkowy pat. Nawet jak ktos nie przekroczył progu podatkowego to nie może tego nie zgłosic  bez numeru podatkowego, a tego nie dostanie bez meldunku.

Offline

 

#36 2016-05-02 17:10:22

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Plh24.de jakieś opinie?

no właśnie. mam małą wyobrażnie ale potrafię sobie wyobrazić, że niezłe problemy mogą z całej takiej kombinowanej sytuacji być. ja już się boję wyjeżdżać na umowę zlecenie przy jakiś dziwnych składkach i podatkach. nigdy nie wiadomo kto i kiedy się dopatrzy i co komu będę musiała płacić lub ponosić jeszcze jakieś kary itp. itd. nie wiem jak ktoś może w ogóle udzielać takich informacji i twierdzić, że wszystko jest ok i że to jest niemiecka umowa o pracę. potem wejdzie tutaj jedna i druga opiekunka i powie, że się nie opłaca pracować na niemiecką umowę. a to nie wszystko co się tak nazywa jest niemiecką umową...
dlatego oni chyba oddzwaniają jedynie do ludzi co już mają ten numer podatkowy. ale i tak potem problemy. jak piszesz nie wiadomo gdzie i jak się rozliczyć a np. za brak zameldowania w niemczech grożą kary pieniężne.

mobilna napisał:

I tutaj dodam do postu barbary.
UWAGA!!!
Finanzamty przestały rozliczac osoby pracujace bez meldunku  i nie płacace tu podatkow. Odsyłaja z podatkami do Polski.
Powstaje podatkowy pat. Nawet jak ktos nie przekroczył progu podatkowego to nie może tego nie zgłosic  bez numeru podatkowego, a tego nie dostanie bez meldunku.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-05-02 17:14:12)

Offline

 

#37 2016-05-02 20:57:47

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Za brak zameldowania , za lipne zameldowanie , a zameldowanie w biurze lub u podopiecznych jest równiez nielegalne.
Na numer podatkowy czeka się nawet do pół roku. Osobom nie rokujacym zapłacenia podatku sie go nie przydziela( nr ID) , doszli do wniosku że szkoda fatygi i niech sobie wtedy ten delikwent radzi. A poradzi sobie ? Otóż nie , bo gdzieś się rozliczyć trzeba. A niby gdzie jak Niemcy nie chca a Polacy nie mogą , termin leci i kara tez.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-05-02 21:43:14)

Offline

 

#38 2016-05-03 07:19:50

..?eto
Member
Zarejestrowany: 2014-10-08
Posty: 1953

Re: Plh24.de jakieś opinie?

11 lipiec napisał:

Nie jestem pewna, czy chodzi o Pflegehelden24. de. Jezeli to o te firme chodzi to nie polecam. Mnie oszukano, zalezy tez w jakiej czesci Niemiec.

Ładuj broń ,pal, następna firrma odstrzelona hahaah lol
Dzisiaj poluję!
Uważajcie zwierzaki!
Wykreślamy z listy do odstrzału !
Oj będą obfite odstrzały i łowy! lol
Nie lubie tak naprawdę polować, ale to polowanie jest bezkrwawe zatem czemu nie!

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-05-03 07:27:22)

Offline

 

#39 2016-05-11 17:30:57

karolina1987
Member
Zarejestrowany: 2015-10-29
Posty: 29

Re: Plh24.de jakieś opinie?

barbara.b napisał:

hahaha ale cwaniara :-)))) w życiu bym na to nie wpadła. gościowi raz co w niemczech ma firmę z meblami korespondencję prowadziłam z adwokatami gościa co go zaskarżył o plagiat i w życiu bym nie wpadła na pomysł, żeby kasę za to brać. hahaha potem jeszcze w necie znalazłam informacje o tych niby adwokatach co właśnie kasę na tym robią, że wyszukują małe firmy z podobnymi artykułami i jedną przekonują o tym, że druga działa na niekorzyść tej drugiej i ciągają po sądach... i znalazłam bezpośrednio namiary na tego gościa co zaskarżył tego polaka i mu przesłałam te informacje. koniec końców dobrze się to skończyło. gość zgodził się na jakieś 500 euro i sprawa się zakończyła. a ci adwokaci pisali o tysiącach...
ale jak ktoś chce płacić niech płaci... hehe ten chłopaczek to sobie pierw w google tłumaczył pismo, że nie będzie więcej zamieszczał jednego zdjęcia i działał na szkodę tego drugiego to żle dane powpisywał. wszystko wyszło odwrotnie, że ten co go zaskarżył niby zobowiązuje się nigdy nie udostępniać zdjęcia tego gościa co je niby powielił :-)))) hahaha i tak do adwokatów pisał.
a tak odnośnie umowy- w niemczech jeśli jesteś obcokrajowcem i nie znasz wystarczająco języka niemieckiego taka firma powinna ci dostarczyć umowę napisaną w twoim języku. paragrafy pewnie na to są. i jak pracowałam za pośrednictwem niemieckiego manpowere, randstadtu i mneijszych firm to zawsze miałam umowę po polsku. tak więc lepiej zgłosić się do firmy i zażądać umowy w języku polskim niż płacić jakieś cwaniarze.

iza46 napisał:

karolina1987 napisał:

Jeśli chciałby ktoś  przetlumaczoną umowę na j. polski z firmy plh24 hebi to proszę o sms na nr   za niewielką opłatą prześlę na maila albo zwykła pocztą
734265631

Karolina a mialas te umowe wrzucic tu po polsku,ej nieladnie i jeszcze chcesz na innych sobie odbic koszty ? www   p.s. Twoj post zostal zacytowany w tymze watku i stad widac co chcialas ukryc.Lubie cytowac niektore osoby.

a co chciałam ukryć chyba masz jakieś paranoje,  za ciężką pracę należy się wynagrodzenie, siedz sobie nad tlumaczeniem m-c proszę bardzo

Offline

 

#40 2016-05-11 18:25:45

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Podatku płacic nie musisz ale musisz się rozliczyć a do tego potrzebny meldunek i numer podatkowy.
Ponadto musisz ten nieopodatkowany dochód zgłosic w Polsce , na potwierdzenie masz deklarację z niemieckiego finanzamtu.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-05-11 18:27:52)

Offline

 

#41 2016-05-12 11:39:07

karolina1987
Member
Zarejestrowany: 2015-10-29
Posty: 29

Re: Plh24.de jakieś opinie?

mobilna napisał:

Podatku płacic nie musisz ale musisz się rozliczyć a do tego potrzebny meldunek i numer podatkowy.

Ponadto musisz ten nieopodatkowany dochód zgłosic w Polsce , na potwierdzenie masz deklarację z niemieckiego finanzamtu.

w De nie musisz sie rozlicz bo to jest dochod nieopodatkowany ludzie nie piszcie głupot, jak można z nieopodatkowanego dochodu się rozliczać
jedynie w Pl jezeli pracowalaś na polskich warunkach jest konieczność zaplacenia od tego dochodu podatku
żadnego nu podatkowego i meldunku nie potrzebujesz w de

Offline

 

#42 2016-05-12 12:34:08

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Mobilna  smile do 6 tygodni robi sie na Minijoob bez meldunku na polskim ubezpieczeniu/prywatna polisa dla zatrudnionych/,wiec nawet robiac caly rok tu na Minijoob nie osiagasz progu podatkowego.Mala rente musza placic.Reszta w pseudodietach i pewnie tez bez podatku.Slowem jeden wielki szwindel.

Offline

 

#43 2016-05-12 13:46:33

mobilna
Member
Zarejestrowany: 2015-09-29
Posty: 1776

Re: Plh24.de jakieś opinie?

Nie mylcie pojęć. Jeśli przepracowała w danym roku chociaż jeden dzień w PL to musi sie tam rozliczyć. Jeśli cokolwiek zarobiła w DE to musii to uwzglednić na załaczniku.Tym załącznikiem jest rozliczenie z finanzamtem w DE . W przypadku nieosiagniecia progu podatkowego podstawą jest zgłoszenie. Ale być musi !
Z dietami radzę bardzo uwazać.
Ja w zeszłym roku nie przekroczyłam tutaj progu a zgłosić rozliczenie roczne musiałam. Musiałam je również uwzglednić w polskim PIT.
Chodzi o progi podatkowe tu i tam.

Offline

 

#44 2016-05-13 13:20:27

karolina1987
Member
Zarejestrowany: 2015-10-29
Posty: 29

Re: Plh24.de jakieś opinie?

barbara.b napisał:

otóż skontaktowałam się z firmą na weekend. dzisiaj odzew i aktualna oferta na którą się zgłosiłam. więc dziwię się odpowiedziom z automatu jak to niektórzy mieli. ale jest jedno ale. ta niemiecka umowa to niezle kombinowana. i teraz jest to umowa dla pracowników sezonowych. a nie normalna umowa o pracę. nie załatwiają meldunku u podopiecznego ani u siebie. twierdzą, że jesteśmy w uni i meldunek nie jest potrzebny. natomiast wymagają niemieckiego numeru identyfikacji podatkowej id. dla niewtajemniczonych numer ten nadawany jest osobom zameldowanym w niemczech. no ale jak już ktoś posiada to mniejszy problem. bo jest przyznawany na całe życie. nie wiem jak potem się rozlicza z urzędem skarbowym nie mając meldunku ale to już inna sprawa. pracownicy sezonowi w sumie w polsce się rozliczają ale pani coś mówiła o niemieckim finznazamcie. dalej stawka np. 1200 zlecenia na jakie ja aplikowałam to tzw. jak tłumaczy pani diety. po doświadczeniach z dietami i składkami pytam skoro to są diety to od jakiej kwoty są odprowadzane składki bo wiadomo, że od diet nie są odprowadzane. pani powiedziała, że różnie od od 700 do od 1000. a od czego to zależy? od zlecenia. wnioski proszę wyciągnąć samemu. ubezpieczenie jest niemeickie ale ponieważ ubezpieczalnia potrzebuje dowodu, że jest się pracownikiem sezonowym i przyjechało się z polski. dowodem takim jest bilet autokarowy. nie ma więc możliwości transportu własnym autem, czy polskimi busikami. musi to być międzynarodowa firma autokarowa. umowy nie wysyłają do wglądu. podpisuje się ją na miejscu i dopiero wtedy człowiek widzi ją pierwszy raz na oczy. nie ma możliwości podesłania chociażby wzoru umowy. o godzinach pracy ile dziennie jest w umowie pani nie odpowiedziała tylko zaczęła coś się miotać, że wiadomo, że to zależy od obowiązków... o wolne w ciągu dnia i dzień wolny ( skoro umowa niemiecka to tym bardziej powinnien być nie zdążyłam zapytać bo wdałam się w duskusję odnośnie obowiązku zameldowania.... umowa tylko w języku niemieckim. pani tłumaczyła to tym, że nie są agencją tylko są bezpośrednim pracodawcą. pytanie- w jaki sposób są bezpośrednim pracodawcą skoro pośredniczą między podopiecznym a opiekunką? bezpośrednim pracodawcą może być rodzina a nie oni. ewentualnie oni w momencie, gdyby prowadzili np. dom starców...
tak więc niemiecka umowa grubymi nićmi szyta. a raczej cienkimi.. to już lepiej wyjechać z polską firmą płacącą składki od najniższej krajowej. przynajmniej wiadomo co i jak. a nie takie kombinacje alpejskie.
jeszcze pani mi coś tłumaczyła o podatkach- że urząd w zależności ile wcześniej pracowałam zadecyduje, czy muszę płacić, czy nie. podatki to nie moja bajka, że tak powiem. skoro mam zarabiać 1200 netto to o jakich podatkach oni mi mówią. to ich problem którą klasę podatkową będę miała i ile tych podatków będzie do zapłacenia a nie mój.
tak więc osobiście bała bym się wyjechać z tą firmą. w najlepszym wypadku człowiek zrobił by 1000 km w jedną i 1000 w drugą. a ponieważ własnym autem nie można to jeszcze wchodzi kilka noclegów na terenie niemiec póki człowiek sobie busa z powrotem nie załatwi. a z busami może różnie być...
co się może zdarzyć w najgorszym wypadku? nie mam zbyt dużej wyobraźni ale np. niezapłacone podatki, które później pracownik będzie musiał zapłacić z własnej pensji? problemy z ubezpieczeniem? brak składek? w każdym bądż razie wszystko wyjdzie w ciągu miesiąca ponieważ po miesiacu dają abrechnung. jeśli więc ktoś czyta co dostaje najpóżniej po miesiacu będzie wiedział na czym stoi. i wtedy okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. w razie " sytuacji awaryjnej " firma załatwia noclegi w hostelu za 12 euro na dobę. fajnie i super. niby. - fakt, że mają sytuacje awaryjne daje dużo do myślenia.. i że za te sytuacje awaryjne płaci pracownik????
i w umowie są zawarte treści o karach za alkohol, za kradzieże.
tak więc na szczęście człowiek i bez umowy ma wystarczająco informacji aby nie skorzystać z oferty.
wydaje mi się, że ktoś na forum chwalił tą firmą ale może źle kojarzę...

sytuacje awaryjne   to bezpodstawne wyrzucanie opiekunek z miejsca pracy i nie wyplacanie im 600 czy 500 albo 300 euro i straszenie karami 5 tys. euro ktore sa nielegalne,
przez 3 -mce terroryzuje opiekunkę strasząc ją nieustannie wywołując poczucie winny, chociaż byla niewinna
wiem ze złożony został pozew zbiorowy w Aachen
straszenie karami polega na tym, aby opiekunka nie upominała się o zapłatę zaległego wynagrodzenia,
radzę się trzymać od oszusta z daleka

Offline

 

#45 2016-05-13 13:29:09

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Plh24.de jakieś opinie?

barbaro.b. wyjasniam Ci te w sumie prosta kombinacje : cyt" ta niemiecka umowa to niezle kombinowana. i teraz jest to umowa dla pracowników sezonowych. a nie normalna umowa o pracę. nie załatwiają meldunku u podopiecznego ani u siebie. twierdzą, że jesteśmy w uni i meldunek nie jest potrzebny. natomiast wymagają niemieckiego numeru identyfikacji podatkowej id. dla niewtajemniczonych numer ten nadawany jest osobom zameldowanym w niemczech. no ale jak już ktoś posiada to mniejszy problem." otoz oni Ci zalatwia meldunek na swoje biuro i otworza gewerbe ,wiec automatycznie przyznaja numer podatkowy lol albo zatrudnia na Minijoob z polskim ubezpieczeniem i tez otrzymasz Steuernummer.

Offline

 

#46 2016-05-14 12:14:10

karolina1987
Member
Zarejestrowany: 2015-10-29
Posty: 29

Re: Plh24.de jakieś opinie?

iza46 napisał:

barbaro.b. wyjasniam Ci te w sumie prosta kombinacje : cyt" ta niemiecka umowa to niezle kombinowana. i teraz jest to umowa dla pracowników sezonowych. a nie normalna umowa o pracę. nie załatwiają meldunku u podopiecznego ani u siebie. twierdzą, że jesteśmy w uni i meldunek nie jest potrzebny. natomiast wymagają niemieckiego numeru identyfikacji podatkowej id. dla niewtajemniczonych numer ten nadawany jest osobom zameldowanym w niemczech. no ale jak już ktoś posiada to mniejszy problem." otoz oni Ci zalatwia meldunek na swoje biuro i otworza gewerbe ,wiec automatycznie przyznaja numer podatkowy lol albo zatrudnia na Minijoob z polskim ubezpieczeniem i tez otrzymasz Steuernummer.

co za bzdury minijob jest z niemieckim ubezpieczeniem, jak nie płaci podatku nie nie ma powodu sie meldowac, ani w niemieckim urzedzie skarbowym zglaszac odprowadzasz podatek za ten dochód w Pl

Offline

 

#47 2016-05-14 12:57:53

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Plh24.de jakieś opinie?

To nie bzdury bo znajoma tak robi ,wymeldowuja ja co 7 tygodni i zameldowuja znow po poprzedniczce .Tak to sie calkiem legalnie kreci niestety.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Seniovita opinie - jak tam się pracuje ? - Hej dziewczyny, Czy któraś z Was współpracowała / współpracuje z firmą SenioVita - Easyjob sp. z o.o...

Agentur Helfende Hande opinie - Agencja z siedzibą w Austrii pośrednicząca w zatrudnieniu opiekunek osób starszych na terenie Niemiec i Austrii...

PERSONALSERVICES 24 - opinie - Zna ktoś tą firmę? Ogłaszają się na poloniuszu. Proszę o opinie Dzwoniłem przed chwilą do nich: składki od najniższej krajowej, zarobki 1000 - 1500 euro, ale nie dają namiarów na rodzinę, ani opiekunkę twierdząc, że zabrania im Ochrona Danych Osobowych

Opinie o agencjach pracy ze Śląska - Hej wszystkim, szukam ofert agencji pracy ze Śląska. Miałam prace przez agencję Smart HR http://www...

Opinie trądzik różowaty - Hej! Zbieram [url=beauty-forum.pl/hialuronidaza-w-plynie-vt4754.htm?view=next]opinie na temat acnerose[/url] - taki zestaw dermokosmetyków na trądzik różowaty...

Stopka forum