img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Pytanko ,, wagowe"

Drogie Panie proszę mi powiedzieć : jeżeli pacjent ma 170 wzrostu i waży 75 kg to ile powinna ważyc opiekunka która ma 165 cm i waży 58 kg? Chodzi mi o proporcje jakie powinny być...

Reklama

Opieka seniora - Vademecum - aktualne tematy :

#1 2015-06-01 18:18:44

Pytanko ,, wagowe"

Drogie Panie proszę mi powiedzieć : jeżeli pacjent ma 170 wzrostu i waży 75 kg to ile powinna ważyc opiekunka która ma 165 cm i waży 58 kg? Chodzi mi o proporcje jakie powinny być. A pacjent ma być przenoszony transfer (oczywiście nie ma łóżka specjalistycznego tylko jakieś tam zwykłe z opisu pani z agencji) na wózek lub fotel bo ma niedowład nóg. Bo pani określiła że opiekunka da sobie rade. Ja sobie tego nie wyobrażam. Ponoć juz jedna pani stamtąd ,, zjechała do domu" a teraz chodzi w gorsecie. Czy Szanowne Panie mogą się wypowiedzieć? Czy to równa się ze strony agencji z tzw ,,wciśnięciem pacjenta opiekunce"? bo nikt nie jest zainteresowany taką ofertą? Przepraszam za słowo ,,wciśnięcie" ale tak to wygląda,ja mam raczej szacunek do wszystkich chorych ale agencje to chyba nie?

Artykuł opublikowany przez : asiątko
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016
 

#2 2015-06-01 18:49:47

elka 66
Member
Zarejestrowany: 2015-05-15
Posty: 17

Re: Pytanko ,, wagowe"

asiątko powinnaś mieć lift-taki dźwig do transferu,  zresztą jak niejedna z nas . A skoro nie ma, to musisz się dowiedzieć jakie to łóżko jest. Jeśli pflegebett to jest szansa, że dasz radę. Ale jeśli zwykłe, niskie, to za cholerę nie dasz rady sama. Żadnej z bezpiecznych technik nie zastosujesz do transferu z poziomu niższego na wyższy bez narazania się na kontuzję, jeśli pacjent ma bezwładne nogi.

Offline

 

#3 2015-06-01 19:19:01

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Pytanko ,, wagowe"

www   to mowi polskie prawo a niemieckie mowi,ze do transferu takiego pacjenta musi byc Lifter czyli dzig lub pdnosnik,ktory rodzina wypozycza z Krankenkassy na recepte za ok 20eur na rok! Pflegedienst nie dzwiga ,nie zmusi ich nikt do tego .Czasem pomoga i wtedy bierze sie z dwoch stron pdp pod pachy .Mialam ostatnio pdp z Alzheimerem i doszlo dzwiganie ,zrezygnowalam od razu .Kark boli mnie i tak....

Offline

 

#4 2015-06-01 20:39:40

asiątko
Member
Zarejestrowany: 2015-04-10
Posty: 67

Re: Pytanko ,, wagowe"

Szanowna Eluniu i Urszulo dzięki dziewczyny że odpisałyście:) z tego co wiem z opisu pani z agencji to pacjent nie ma żadnego liftu tylko zwykłe łóżko,w ogóle to pani z agencji zaczęła kręcic smucic i takie tam opowiadać że najlepiej to żeby juz dziś jechac a to  było rano bo pacjent nie może czekac itp itd. Wyczaiłąm że pacjent choruje na limfatyczne zapalenie żył bo przychodzi pielęgniarka rano opatrunki robic i że nogi tez puchną i jest lekki niedowład(pani też tak po bałaganiarsku opisałą to w sumie to nie jest tez dobrze zorientowana)że tam pani juz jakas była i wraca za ileś tam ale ze była druga i nie dała sobie rady nie chciała powiedziec o co chodzi tyle że  w gorsecie. Coś mi tu nie pasuje! A że pacjent wcale nie jest taki ciężki  do przenoszenia. I że teraz będzie najgorzej bo ciepło to pacjent woli leżeć włóżku bo go nogi bolą i rany się robią, ale jak zapytałąm o materac przeciw odleżynowy to pani też odpowiedziała że nie wie  że chyba nie ale to żeby tam z kimś pogadać z rodziny to stwierdza czy trzeba bo może nie trzeba. Pytanie następne do pani  z agencji zabrzmiało a czy jest kontakt z tą pania opiekunką co niby ma wrócic za jakis czas to odpowiedx zabrzmiała że nie bo na urlopie jest, więc tu też wielka niewiadoma co jak po co ? ,co je jak śpi,co lubi czego nie lubi ,w ogóle wielka niewiadoma. Pytanie kolejne  a kto odbiera opiekunke tam na miejscu -odpowiedz że syn ale syn pracuje o tylko szybko odbierze bo wraca do pracy w ogóle to on gdzieś mieszka na górze sam. Jakieś to jest nienormalne???? Co wy na to? Czy dobrze wyżej napisałam,, wcisnąc pacjenta"?

Offline

 

#5 2015-06-01 23:23:19

papaja76
Member
Zarejestrowany: 2015-05-26
Posty: 143

Re: Pytanko ,, wagowe"

asiątko napisał:

Drogie Panie proszę mi powiedzieć : jeżeli pacjent ma 170 wzrostu i waży 75 kg to ile powinna ważyc opiekunka która ma 165 cm i waży 58 kg? Chodzi mi o proporcje jakie powinny być. A pacjent ma być przenoszony transfer (oczywiście nie ma łóżka specjalistycznego tylko jakieś tam zwykłe z opisu pani z agencji) na wózek lub fotel bo ma niedowład nóg. Bo pani określiła że opiekunka da sobie rade. Ja sobie tego nie wyobrażam. Ponoć juz jedna pani stamtąd ,, zjechała do domu" a teraz chodzi w gorsecie. Czy Szanowne Panie mogą się wypowiedzieć? Czy to równa się ze strony agencji z tzw ,,wciśnięciem pacjenta opiekunce"? bo nikt nie jest zainteresowany taką ofertą? Przepraszam za słowo ,,wciśnięcie" ale tak to wygląda,ja mam raczej szacunek do wszystkich chorych ale agencje to chyba nie?

No ale jak Ty masz szacunek do swojego zdrowia, to z całym szacunkiem podziękuj za ofertę , gdzie trzeba dźwigać, bo taki chory ,,pójdzie'' do św. Piotra, a Ty dokąd z chorymi plecami pójdziesz??? Niech mężczyznę wyślą do takiego przypadku, chyba w tych agencjach to na głowy im popadało, żeby kobieta za dźwig miała robić???!!!

Offline

 

#6 2015-06-01 23:39:19

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Pytanko ,, wagowe"

Pani z agencji poradziłabym , aby jechała spróbować na miejscu czy opiekunka przy takim pacjencie da radę. Mój były pdp z Alzheimerem przestał chodzić, nie było Krankenbetta więc ani przez moment nie próbowałam go podnosić. Po kilku dniach sprowadzano specjalne łóżko.Nikt nie wymagał ode mnie aby go dźwigać by przesadzić go na wózek, ale.................. zjawiła się nadgorliwa zmienniczka, która zaczęła to czynić. Po moim powrocie, żona pdp zaczęła dogadywać, że tamta dźwigała jej Mana, a ja dlaczego nie chcę tego robić? Moja odpowiedź była krótka: nie będę dźwigać ponieważ nie chcę wracać do domu chora. Za 2 tygodnie pojawił się lift. Najważniejsze, aby nie godzić się na dźwiganie, od tego są urządzenia. Na Twoim miejscu asiątko, nie wzięłabym tej stelli.

Offline

 

#7 2015-06-01 23:44:33

asiątko
Member
Zarejestrowany: 2015-04-10
Posty: 67

Re: Pytanko ,, wagowe"

Ja jestem przerażona tym co w agencjach robią. To jest tak jakby ktos nie miał prawa jazdy i nigdy nie siedział za kierownica np tira a pan kierownik powiedział wsiadaj i jedż do Gdańska dasz rede bo kolega jest na urlopie . Ja to tak rozumie.

Offline

 

#8 2015-06-02 00:02:20

asiątko
Member
Zarejestrowany: 2015-04-10
Posty: 67

Re: Pytanko ,, wagowe"

a jeszcze jedno panie w agencji lubią ściemniać bo akurat ta to tak zachwalała tamta pania co poszła na urlop że dała rede itp itd i zadowolona i ona ja zna i byle czego by jej nie dała i takie tam pierdoły,słuchac sie tego nie da. Panie z agencji myślą że z drugiej strony słuchawki ma dziecko z przedszkola(nie urażając przedszkolaków)

Offline

 

#9 2015-06-02 06:56:30

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Pytanko ,, wagowe"

asiątko napisał:

a jeszcze jedno panie w agencji lubią ściemniać bo akurat ta to tak zachwalała tamta pania co poszła na urlop że dała rede itp itd i zadowolona i ona ja zna i byle czego by jej nie dała i takie tam pierdoły,słuchac sie tego nie da. Panie z agencji myślą że z drugiej strony słuchawki ma dziecko z przedszkola(nie urażając przedszkolaków)

"
"Olać" taką Stele. Sam dźwigałem - bo koordynator nie sprawdził, a rodzina wahała się czy warto...a może jednak...

Offline

 

#10 2015-06-02 08:11:45

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Pytanko ,, wagowe"

asiątko napisał:

a jeszcze jedno panie w agencji lubią ściemniać bo akurat ta to tak zachwalała tamta pania co poszła na urlop że dała rede itp itd i zadowolona i ona ja zna i byle czego by jej nie dała i takie tam pierdoły,słuchac sie tego nie da. Panie z agencji myślą że z drugiej strony słuchawki ma dziecko z przedszkola(nie urażając przedszkolaków)

No i właśnie, przy takim zachwalaniu trzeba postawić takiej pani pytanie:" czy pani dałaby radę?". Myślę, że agencja jest zdesperowana bo nie ma chętnych na tę stellę, więc wciskają kit .

Offline

 

#11 2015-06-02 08:39:40

asiątko
Member
Zarejestrowany: 2015-04-10
Posty: 67

Re: Pytanko ,, wagowe"

witam:) mi się też tak wydaje. Ale w ogóle wku.......ce jest to że jak sie zadaje takiej pani konkretne pytania to ona nie wie ale poleca hehhehe, a juz samo to jak ona to określiła że tamta pani była zadowolona ale nie ma z nia kontaktu ale wraca to już daje duzo do myslenia. Te agencje traktują ludzi (pacjentów  jak i opiekunów jak przedmioty na zasadzie ,, towar dotkniety sprzedany a po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia sie"

Offline

 

Reklama

Stopka forum