img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Praca przez polsko-niemiecką firmę- problem- brak jakiejkolwiek umowy!

Witam Pracowałam w tym roku dla polsko- niemieckiej firmy(w sumie drugi raz). Niestety trafiła mi się rodzina, że brak słów. Przerwy nie było. Na moje prośby rodzina odpowiedziała, że "tutaj mam cały czas przerwę, poza tym mogę sobie w okno popatrzeć"! Po tygodniu zgłosiłam sprawę do firmy, odpowiedzieli, że "tak nie może być, że żadnej przerwy nie mam" ale nie zrobili z tym nic...

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2015-05-12 17:22:55

izi300
Member
Zarejestrowany: 2013-04-14
Posty: 52

Praca przez polsko-niemiecką firmę- problem- brak jakiejkolwiek umowy!

Witam
Pracowałam w tym roku dla polsko- niemieckiej firmy(w sumie drugi raz). Niestety trafiła mi się rodzina, że brak słów. Przerwy nie było. Na moje prośby rodzina odpowiedziała, że "tutaj mam cały czas przerwę, poza tym mogę sobie w okno popatrzeć"! Po tygodniu zgłosiłam sprawę do firmy, odpowiedzieli, że "tak nie może być, że żadnej przerwy nie mam" ale nie zrobili z tym nic. Zostałam miesiąc bo taki był umowny okres próby dla opiekunki i rodziny. Przy prośbie kiedy dostanę umowę od nich nie usłyszałam żadnej odpowiedzi. Zgłosiłam sprawę do firmy(umowa miała być jak i za pierwszym razem podpisywana bezpośrednio z niemiecką rodziną) na co otrzymałam odpowiedź, że nie mogą się skontaktować z tą rodziną i uwaga....ze jak nie dostałam umowy to byłam na czarno! Po tym jak mnie tam córka mojej podopiecznej potraktowała nie odopuszczę im. Gdzie mam się zgłosić po pomoc? Albo jak mogę sprawdzić czy rodzina za mnie składki płaciła? Może to tylko takie "granie na nerwach", że tej umowy mi specjalnie nie dali? Miał ktoś do czynienia z taką sytuacją?

Ostatnio edytowany przez izi300 (2015-05-12 17:24:15)

Offline

 

#2 2015-05-12 17:37:55

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Praca przez polsko-niemiecką firmę- problem- brak jakiejkolwiek umowy!

Tu pare osob z forum uzyskalo konkretna pomoc,wlacznie z wyplata do przodu za 2 tygodnie wypowiedzenia z powodu zlego traktowania. www zadzwon lub wyslij meila z adresem tej rodziny i telefonem.

Offline

 

#3 2015-05-12 17:48:12

izi300
Member
Zarejestrowany: 2013-04-14
Posty: 52

Re: Praca przez polsko-niemiecką firmę- problem- brak jakiejkolwiek umowy!

urszula47 napisał:

Tu pare osob z forum uzyskalo konkretna pomoc,wlacznie z wyplata do przodu za 2 tygodnie wypowiedzenia z powodu zlego traktowania. www zadzwon lub wyslij meila z adresem tej rodziny i telefonem.

Bardzo Ci dziękuję urszula47

Offline

 

#4 2015-05-15 06:31:47

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Praca przez polsko-niemiecką firmę- problem- brak jakiejkolwiek umowy!

Tu tez mozesz poczytac www

Offline

 

#5 2015-05-15 23:03:26

izi300
Member
Zarejestrowany: 2013-04-14
Posty: 52

Re: Praca przez polsko-niemiecką firmę- problem- brak jakiejkolwiek umowy!

iza46 napisał:

Tu tez mozesz poczytac www

Dzięki za pomoc....napisałam do pani Timm maila ale zero odzewu, trzeba będzie pewnie zadzownić.

Offline

 

#6 2015-05-16 07:46:17

kakadu
Member
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 180

Re: Praca przez polsko-niemiecką firmę- problem- brak jakiejkolwiek umowy!

Jakoś mam wrażenie,że ta cala p.Sylwia T. i jej pomoc to mocno przereklamowane hasło.
Mam koleżankę,która również zwróciła się do niej ze  swoim problemem i poza wiadomością,że jej e-mail został przeczytany-nic więcej w sprawie się nie zdarzyło.
Może ona działa jedynie w-jakby to określić-bardziej spektakularnych sprawach,które z góry ocenia jako wygrane,a jednocześnie podbijające jej popularność?
Ja tam trzymam się w życiu jednej zasady-jeśli chcesz na kogoś liczyć-licz na siebie.
Choć próbować można,walczyć należy,ale bywają sytuacje typu głową muru nie przebijesz-i wtedy pozostaje jedynie odpuścić sobie i wnioski na przyszłość wyciągnąć i drugi raz podobnego błędu nie popełnić.

Offline

 

#7 2015-08-04 19:10:03

genewa7
New member
Zarejestrowany: 2015-08-04
Posty: 1

Re: Praca przez polsko-niemiecką firmę- problem- brak jakiejkolwiek umowy!

Witam
czy któras z Was jechała z firmy Seniorenhilfe ze Zgorzelca (właścicielka Sylwia Wróbel)???
Proszę o odpowiedź.Czy znacie ta Agencję???Byłam na paskudnej Stelli w Wolnzach w maju i do dziś nie otrzymałam zapłaty, co robić, pomóżcie proszę?Pojechałam szybko, bo zależało na czasie  w ciągu dwóch dni, bez umowy tylko na rozmowę telefoniczną.Jakie mam możliwości odzyskania swojego zarobku? Znalazłam posty od innej opiekunki, która również została oszukana przez tę Sylwię Wróbel!!!

Ostatnio edytowany przez genewa7 (2015-08-24 16:37:38)

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

na czym polega praca opiekunki? - Co sadzicie o pracy opiekunek osób starszych? Czy naprawde to ciezka, niewolnicza praca za marne grosze jak to niektorzy pisza?? to dlaczego tyle osób decyduje się na wyjazd? jestem bardzo ciekawa Waszych opinii moje kolezanki...

odrzucenie oferty zaproponowanej przez agencje - Witam :)) jakoś ostatnio nie mam szczęścia co do zleceń oferowanych przez agencje. Proponują mi podopiecznych z chorobami, z którymi nie miałam styczności...

Brak doświadczenia- czy znajdę prace jako opiekunka? - Powiedzcie mi, czy mam szansę na pracę jako opiekunka, jesli nie pracowałam wczesniej w tym fachu? Miałam co najwyżej styczność z czymś takim, gdy zachorowała moja babcia...

Praca opiekunki w Austrii - Niestety nigdy nie pracowałam jako opiekunka w Austrii- do tej pory tylko w Polsce i w Niemczech, ale zastanawiam sie nad tym, żeby wyjechać tam do pracy od maja...

sprawdzanie niemieckiego przez telefon - witam Drogie Panie :)) chciałam sobie porównać doświadczenia co do języka niemieckiego. Rodziny czasem chcą ze mną porozmawiać przed przyjazdem - ogólnie padły pytania raczej proste - jakie mam doświadczenie, dlaczego chce wyjechać...

Stopka forum