img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

Szukam słownika do języka niemieckiego dla słuchowca . Zależy mi na znalezieniu takiego słownika aby była książka + CD(MP3) . Większość księgarni przeszukałam i wiele osób popytałam ale takiego słownika nie ma ...

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2015-02-18 21:49:10

Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

Szukam słownika do języka niemieckiego  dla słuchowca . Zależy mi na znalezieniu takiego słownika aby była książka + CD(MP3) .  Większość księgarni przeszukałam i wiele osób popytałam ale takiego słownika nie ma . Albo jest sam słownik albo słownik jest z dołączoną płytą na której jest słownik elektroniczny na laptop lub komputer . Taką płytkę z słownikiem elektronicznym jest niemożliwe przeformatowanie na format MP3 i wklepanie na MP-trójkę sad

Zależy mi na takim słowniku który by wymawiał dane słowo po koleji tak jak jest w dołączonym do niego słowniku .

Znalazłam Duży Słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki t.1/2 z płytą CD  ale nie wiem czy ta płyta to słownik elektroniczny czy płyta słownik gdzie lektor mówi słowo po słowie po niemiecku .

Czy jest ktoś mi w stanie doradzić albo pomóc ???????

Dzięki za każde info smile

Artykuł opublikowany przez : aligator99
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016
 

#2 2015-02-18 22:09:36

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

www

Offline

 

#3 2015-02-18 22:17:57

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

Proponuję kupić sobie audio fiszki. Są nagrane w formacie mp3 lub innym na płycie. Wrzuca się to na przykład na i poda i nie dość ze Ci gada to jeszcze wyswietla się pisownia. Co prawda nie jest to słownik, a same słówka lub wyrazenia, zdania, ale do nauki niemieckiego czy tez innego języka , super przydatna rzecz.

Offline

 

#4 2015-02-18 23:10:37

jolki
Member
Zarejestrowany: 2013-11-13
Posty: 427

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

Wysłałam Ci wiadomość.

Offline

 

#5 2015-02-18 23:12:58

inel
Member
Zarejestrowany: 2015-02-12
Posty: 70

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

Ja Ci proponuje wejsc na-Quizlet- stworzysz sobie wlasny slownik, nagrasz i bedziesz sluchac. Bardzo dobra strona do nauki jezykow, poniewaz to Ty decydujesz co jest Ci potrzebne. Mozna tam cwiczyc pisanie, konkurowac z innymi itp. Uczysz sie zupelnie na luzie.

Offline

 

#6 2015-02-19 09:47:16

aligator99
Member
Zarejestrowany: 2014-07-11
Posty: 94

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

amelia
Ten słownik pons jest dobry nawet powiem że bardzo dobbry. Ale mi zależy na nauce ze słuchu .

simona1961
Fiszki mam na mp3 tylko limit jest 500 słówek a mi zależy na słowniku 45 tys albo 60 tys słówek

jolki
Odpiszę ci po tej wiadomości

inel
A o tej stronie nie wiedziałam ale obiecuje spróbuję smile Też o tym myślałam żeby znalezć właśnie taka stronę spisać słówka ze słownika pozniej przystawiam  dyktafon i nagrywamy .

Do setna : DZIĘKI ZA KAŻDĄ PORADĘ  DLA WSZYSTKICH KTÓRZY ODPISALI niestety u mojego dziadzia internet koszmarnie chodzi więc  tylko w Polsce siedzę na waszym portalu i z wami smile
Zauważyłam że kiedy przestawiłam się na naukę niemieckiego robię błędy ortograficzne i to w polskiej pisownii.

Offline

 

#7 2015-02-19 10:08:06

inel
Member
Zarejestrowany: 2015-02-12
Posty: 70

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

aligator99 mam ten sam problem z pisaniem po polsku smile Jesli chodzi o ilosc slowek, nie przesadzaj z iloscia, nie bedziesz pisac powiesci. Ja do tego momentu nauczylam sie okolo 4 tys i to mi wystarcza na normalne porozumiewanie sie. Quizlet jest bardzo dobry do nauki, poniewaz to ty decydujesz czego sie uczysz. Mozesz tam tez odsluchiwac wymowe no i jest bez ograniczen i bezplatnie. Pozdrawiam

Offline

 

#8 2015-02-19 10:25:01

squonk
Member
Zarejestrowany: 2014-08-11
Posty: 366

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

Słownika tego typu nie znam, ale może lepsze będą podcasty? Tutaj lista:
www

Uczenie się metodą słownikową chyba nie jest zbyt popularne, bo nie daje możliwości selekcji materiału np na co mi słówko Die Bratsche (altówka) albo Die Bowle (kruszon) - toż to po polsku większość osób nie umiałaby tego zdefiniować.

Offline

 

#9 2015-02-19 11:50:06

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

aligator99 napisał:

amelia
Ten słownik pons jest dobry nawet powiem że bardzo dobbry. Ale mi zależy na nauce ze słuchu .

simona1961
Fiszki mam na mp3 tylko limit jest 500 słówek a mi zależy na słowniku 45 tys albo 60 tys słówek

jolki
Odpiszę ci po tej wiadomości

inel
A o tej stronie nie wiedziałam ale obiecuje spróbuję smile Też o tym myślałam żeby znalezć właśnie taka stronę spisać słówka ze słownika pozniej przystawiam  dyktafon i nagrywamy .

Do setna : DZIĘKI ZA KAŻDĄ PORADĘ  DLA WSZYSTKICH KTÓRZY ODPISALI niestety u mojego dziadzia internet koszmarnie chodzi więc  tylko w Polsce siedzę na waszym portalu i z wami smile
Zauważyłam że kiedy przestawiłam się na naukę niemieckiego robię błędy ortograficzne i to w polskiej pisownii.

No przecież tam słuchać ile chcesz. Może nie umiesz go wykorzystać? Mogę Ci pomóc.

Offline

 

#10 2015-02-19 12:01:48

squonk
Member
Zarejestrowany: 2014-08-11
Posty: 366

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

amelia napisał:

No przecież tam słuchać ile chcesz. Może nie umiesz go wykorzystać? Mogę Ci pomóc.

Ale ponsa zdaje się nie można ot tak po prostu włączyć i sobie słuchać jednym ciągiem? Chyba że coś przegapiłam? Jest co prawda trener słownictwa, ale to chyba tak nie działa?

Offline

 

#11 2015-02-19 12:53:49

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

Są również fiszki, które zawierają ponad 2000 słów. Wklejam link www

Offline

 

#12 2015-02-19 13:37:09

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Słownik dla słuchowca ??????? ( KTO KOLWIEK WIDZIAŁ CO KOLWIEK WIE )

squonk napisał:

amelia napisał:

No przecież tam słuchać ile chcesz. Może nie umiesz go wykorzystać? Mogę Ci pomóc.

Ale ponsa zdaje się nie można ot tak po prostu włączyć i sobie słuchać jednym ciągiem? Chyba że coś przegapiłam? Jest co prawda trener słownictwa, ale to chyba tak nie działa?

Tak, masz rację.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

słownik.: opiekunka-agencja, agencja-opiekunka ;) - Cos z przymrużeniem oka.Jak w kazdej branży tez i w naszej sa czarne owce ,po obu stronach, niestety...

Stopka forum