img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Umowa in blanco

Coraz więcej firm podpisuje z opiekunkami umowy in blanco. Ja jeszcze nie podpisywałam takiej umowy. Wiem, że tam nie ma dat i diety, bo to jest uzupełniane dopiero jak dostanę konkretną ofertę...

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2012-07-04 14:11:06

danka65
New member
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 2

Umowa in blanco

Coraz więcej firm podpisuje z opiekunkami umowy in blanco. Ja jeszcze nie podpisywałam takiej umowy. Wiem, że tam nie ma dat i diety, bo to jest uzupełniane dopiero jak dostanę konkretną ofertę. Podobno nie muszę się zgadzać na ofertę mimo podpisania takiej umowy. Czy z takie umowy mam odprowadzane składki? Bo jeśli nie to muszę iść do UP. Zanim się zdecyduję na podpisanie czegokolwiek proszę o jakieś informacje jak to wygląda. Dziękuję.

Ostatnio edytowany przez danka65 (2012-07-04 14:11:32)

Offline

 

#2 2012-07-04 15:02:36

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Umowa in blanco

danka65 napisał:

Coraz więcej firm podpisuje z opiekunkami umowy in blanco. Ja jeszcze nie podpisywałam takiej umowy. Wiem, że tam nie ma dat i diety, bo to jest uzupełniane dopiero jak dostanę konkretną ofertę. Podobno nie muszę się zgadzać na ofertę mimo podpisania takiej umowy. Czy z takie umowy mam odprowadzane składki? Bo jeśli nie to muszę iść do UP. Zanim się zdecyduję na podpisanie czegokolwiek proszę o jakieś informacje jak to wygląda. Dziękuję.

Dziwne zjawisko i niezgodne z prawem! Ciekawa jest treść takiej umowy, bo dotąd jeszcze nikt na forum jej nie ujawnił.
Poniżej cytuję to, co znalazłam w necie, dlaczego niektórzy pracodawcy stosują umowy in blanco:

Umowy in blanco

Taktyką, którą stosują niektórzy pracodawcy by uniknąć ryzyka wpadki przy PIP jest umowa in blanco – wpisuje się w nią dane pracownika, ale umowa nie jest podpisywana i zgłaszana do ZUS. Dopiero w przypadku kontroli, pracodawca szybko podpisuje umowę i pokazuje przedstawicielom PIP. Problemem nie są badania lekarskie, gdyż również można je nabyć ze wczesną datą. Przy zaproponowaniu takiego rozwiązania można mieć pewność, że o ile kontrola się nie pojawi, umowy nie będzie. (a po kontroli zatrudniony szybko traci pracę)

Ostatnio edytowany przez jakniew (2012-07-04 15:10:39)

Offline

 

#3 2012-07-04 15:22:14

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Umowa in blanco

Jeśli takie zapisy są w umowie in blanco jakie przedstawia autorka na tym forum :

www

nie zdecydowałabym się na podpisanie takie umowy.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Co lepsze? Umowa zlecenie czy własna działalność gospodarcza? - Mam działalnosc w polsce ,pracuje jako opiekunka w niemczech.Interesuje mnie jak wyglada złożenie gewerby w niemczech...

Niemiecka umowa? - A ja mam takie inne naiwne pytanie. Która z firm zatrudnia na niemiecką umowę? nie mieszkam juz w polsce od 3 lat i szukam pracy tu w niemczech jako opiekunka ale zalezy mi na niemieckiej umowie...

OPIEKUNKI DO NIEMIEC // UMOWA O PRACĘ // SIMPLY JOBS - Opis stanowiska pracy Simply Jobs jest szybko i dynamicznie rozwijającą się agencją na rynku pośrednictwa pracy...

Opiekun - niemiecka umowa - Witam. Poszukuje pracy jako opiekun ale wyłącznie na niemiecką umowę. Polskie zlecenie nie wchodzi w gre...

Umowa zlecenie - opieka niemcy Interkadra - Z tego mi kolezanka mowila to interkadra oferuje tylko umowe zlecenie i skladki odprowadzaja od bodajze 1600 brutto,to bardzo malo na firme z taka renoma wsrod ludzi,wg mnie to tylko reklama,a jak jest same wiemy o tym doskonale z informacji czy tez z forum.

Stopka forum