Reklama firmy w TV polskiej

wlasnie przed chwila byl program w tv2 --pytanie na sniadaie o pracy opiekunek polskich za granica na kanapie znalazla sie opiekunka i szefowa firmy helper24 wiadomo czasu na emisje programu niewiele ale widac bylo ze firma szuka reklamy i chyba jako takiego odzewu ale szalu nie bylo szefowa oferuje od 800-1300e pozdrawiam Bozene--opiekunke na urlopie szkoda ze nie powiedzialas wiecej 1000e uwazam stanowczo masz za malo moze musisz zmienic forme???

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2013-08-31 09:07:18

Babcia Wanda
Member

Reklama firmy w TV polskiej

wlasnie przed chwila byl program w tv2 --pytanie na sniadaie o pracy opiekunek polskich za granica  na kanapie znalazla sie opiekunka i szefowa firmy helper24
wiadomo czasu na emisje programu niewiele ale widac bylo ze firma szuka reklamy i chyba jako takiego odzewu

ale szalu nie bylo szefowa oferuje od 800-1300e

pozdrawiam Bozene--opiekunke na urlopie  szkoda ze nie powiedzialas wiecej 1000e uwazam stanowczo masz za malo

moze musisz zmienic forme???

#2 2013-09-01 08:34:09

myszkamiki
Member

Re: Reklama firmy w TV polskiej

Tez oglądałam ten program. Za krótko, za mało... A ta opiekunka to pielęgniarka, pracuje w Helper24 od kilku lat i zarabia ok.1000euro. Katastrofa. Prowdzący określili tą pracę jako "intraktna praca". Szkoda że nie powiedzieli o minusach pracy i o agencjach, które nas notorycznie oszukują i wykorzystują. Dla nich najważniejsze było jak można duuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzzooooooooo zarobić.

#3 2013-12-09 10:52:56

elka19692
Member

hej, ja tez ogladalam.pani popek tak sie rozplywala w slodkosciach tej pracy. moze chciala zapunktowac u premiera ze kupe ludzi ma z glowy, ktorzy musza wyjechac do pracy a bezrobocie mniejsze.rzeczywiscie opiekunka ze stazem jezykiem i co najwazniejsze pielegniarka zarabia 1000 euro.to hanba i dzieki za prace w tej firmie. nawet jakby mi dawali 800 euro to czy to jest wyzysk czy nie.szkoda ze pani personalna nie powiedziala ile oni zarabiaja na jednej opiekunce.pozdrawiam i nie dajmy sie wykorzystywac.

#4 2013-12-09 15:28:13

jakniew
Member

Słuchajcie!!!! Dostałam dzisiaj wiadomość, że dzisiejszego wieczora na ZDF ( godziny niestety nie znam ) będzie program o opiekunkach w Niemczech. Ja jestem w Polsce i nie mam niemieckich programów. Jeśli ktoś z was dzisiejszy program obejrzy niech napisze tutaj na forum, o co w chodziło.

#5 2013-12-09 17:12:49

momus7
Member

o 19,25.widziałam zapowiedź.

#6 2013-12-09 20:34:54

kakadu
Member

Obejrzałam ten program.Jak dla mnie,to była to reklama płyty CD z pisem zasad/praw,obowiazujących przy zatrudnianiu opiekunek z Polski(i nie tylko).Te rysunki,te wyliczenia,ta wypowiedż córki.Tam potem pojawiła się informacja,że więcej wiadomości zainteresowani znajdą na płycie i jak można taka płyte zamówić.Reasumując-praca legalna jest cacy,praca na czarno jest be.I chyba wspomniano tam cos o Caritasie-tego nie wyłapałam,bo akurat kończyłam paplać przez telefon.

#7 2013-12-09 20:42:49

ruda
Member

Dla mnie najważniejsze w tym programie było to, że zdecydowanie namawiali na zatrudnienie przez rodzinę. Nie przez agencje i nie na samozatrudnieniu.
To spora zmiana, bo do tej pory głównie w niemieckiej TV chwalili agencje, jako pośredników, dzięki którym wszystko jest dla Niemców i legalne i bezproblemowe.

#8 2013-12-09 20:48:57

ruda
Member

Link do programu:

#9 2013-12-09 20:52:27

simona1961
Member

Tak, była mowa o Caritasie, że przyjeżdża do pielęgnacji, natomiast Haushalhilfe , jak było widać big_smile robi wszystko inne, czyli tańczy, spiewa, recytuje ..... big_smile big_smile big_smile i prasuje big_smile big_smile big_smile Tak, moim zdaniem to również reklama, ale nie zmienia to faktu, że jest to reklama zatrudniania oficjalnie pomocy domowych przez Niemców, co dla niektórych z nas ma niebagatelne znaczenie, jak choćby prawo do leczenia w Niemczech, Kindergeld, płatny urlop i takie tam inne. Dla młodych wiekiem pań , bez zobowiązań , na pewno jest to opłacalne. Podobało mi się, że nawet słowem nie wspomniano o polskich agenturach, natomiast zachęcano do bezposredniego zatrudniania opiekunek. Była nawet mowa o 4 tygodniowym okresie próbnym.
Natomiast urzekła mnie wypowiedź naszej rodaczki tam pracującej. sad Ta jej buzia pełna szczęscia i radosne ,, wunderbar,, przyprawiło mnie o mdłosci sad
Fakt, dom zadbany, córeczka wyglądała sympatycznie, podopieczna tez, no ale czy to jest powód do wykrzykiwania jak to jest tam cudownie???
To własnie typowy przykład lizania Niemcom dup. Tfu, zum Teufel!!!!

#10 2013-12-09 20:53:59

ruda
Member

Chodzi mi o sam program, bo teraz rzuciłam okiem na to co jest napisane w komentarzu i tam już pojawia się Caritas jako pośrednik wink.

#11 2013-12-09 21:00:27

simona1961
Member

ruda napisał:

Chodzi mi o sam program, bo teraz rzuciłam okiem na to co jest napisane w komentarzu i tam już pojawia się Caritas jako pośrednik wink.

No tak, ale w kontekscie znalezieni opiekunki, która zatrudni dana rodzina. A podobała Ci się wypowiedź naszej rodaczki??? Co najmniej jak by była w pięciogwiazdkowym hotelu na Seszelach big_smile big_smile big_smile , a nie w pracy! Nawet podana była kwota wynagrodzenia netto, ale zapomniałam jaka big_smile big_smile big_smile w kazdym razie chyba coś około 1250/Monat big_smile big_smile big_smile plus Logis, to nie mało jest. Dodajmy Kindergeld dla kobiet mających dzieci, to robi się juz ładna sumka na miesiąc!

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2013-12-09 21:03:05)

#12 2013-12-09 21:38:13

pfleger
Member

simona1961 napisał:

m

Pociesze cie w Polsce tez wielu"lize dupy":zeby dostac nową umowe, stałą umowę, podwyżkę, zeby nie trafic pod kola zwolnien w zakladzie itd..Dzis to nic specjalnego.W koncu trzeba jakos rodzine utrzymac i czynsz zapłacić.
Jestem ciekawy jak by to wygladalo jakby kamera przeszla sie po paru zakladach w Polsce i popytala sie pracowników jak wam sie praca podoba.Co by mowili do oka kamery ? Bardzo mnie sie podoba. Wunderbar! !

#13 2013-12-09 21:46:45

kakadu
Member

No tak.Polska opiekunka w jednynym wypowiedzianym zdaniu aż trzykrotnie,róznymi słowami piała z zachwytu,że jest cudownie,super i jeszcze jakos to określiła.Zatrudnienie praz rodzinę owszem---ale z zameldowaniem,o ile wam to nie umknęło.I owa pani pracowała przez 3 miesiące a 2 siedziała w domu.I cos mi tu nie gra.Bo jeśli rodzina opłaca ubezpieczenie,to co się dzieje w czasie,kiedy opiekunka jest w Polsce?Czy można sobie tak zawieszać płatności składek?Czy rodzina płaci składki za urlopującą opiekunke i za jej pracującą zmienniczke?Pytam,bo tego nie wiem dokładnie.Swego czasu w jednenej z agencji usłyszałam,ze musze uważać,bo nie jest łatwo przenieść się od jednego ubezpieczyciela do innego-tańszego,a składki trzeba co miesiąc płacić.W Polsce można zawieszać działalność.W Niemczech trzeba wymeldować Gewerbe., i  wymeldować się od rodziny.Robicie tak?
Miałam kiedyś Gewerbe na adres rodziny,u której pracowałam i wyjeżdżając do domu tak właśnie musiałam robić.To się zmieniło?
I tak co 3 miesiące bawić się w te meldunki,na nowo otrzymywać Steuenummer?składać deklaracje o przewidywanych dochodach?Kiedyś tak był,a teraz?

#14 2013-12-09 21:52:22

pfleger
Member

simona1961 napisał:

ruda napisał:

No tak, ale w kontekscie znalezieni opiekunki, która zatrudni dana rodzina. A podobała Ci się wypowiedź naszej rodaczki??? Co najmniej jak by była w pięciogwiazdkowym hotelu na Seszelach big_smile big_smile big_smile , a nie w pracy! Nawet podana była kwota wynagrodzenia netto, ale zapomniałam jaka big_smile big_smile big_smile w kazdym razie chyba coś około 1250/Monat big_smile big_smile big_smile plus Logis, to nie mało jest. Dodajmy Kindergeld dla kobiet mających dzieci, to robi się juz ładna sumka na miesiąc!

Nie czarujmy sie 99% Niemcow woli isc do posrednika podpisac papierek i gotowe niz podpisac umowe z opiekunka i zagwarantowac 30 dni urlopu w roku, ubezpieczenie dac w Finanzamcie sie zameldowac itd.

#15 2013-12-09 21:53:19

simona1961
Member

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

m

Pociesze cie w Polsce tez wielu"lize dupy":zeby dostac nową umowe, stałą umowę, podwyżkę, zeby nie trafic pod kola zwolnien w zakladzie itd..Dzis to nic specjalnego.W koncu trzeba jakos rodzine utrzymac i czynsz zapłacić.
Jestem ciekawy jak by to wygladalo jakby kamera przeszla sie po paru zakladach w Polsce i popytala sie pracowników jak wam sie praca podoba.Co by mowili do oka kamery ? Bardzo mnie sie podoba. Wunderbar! !

Nie mogę się z Tobą zgodzić Pfleger. To, że oczywiscie trzeba trzymać fason to jest fakt niezaprzeczalny, ale mozna równie dobrze wypowiedzieć się w sposób elegancki, konkretny i bez lizusostwa! Nie znosze lizusów, nie znosze słodko pierdzących istot i nie znosze braku moralnego kregosłupa. Co to Qrwa jest wunderbar??? Gdyby na mnie trafiło powiedziałabym krótko i na temat, oczywiscie z usmiechem, ale raczej grzecznosciowym niz głupawo-anielskim: Jestem zadowolona z pracy jak i z formy zatrudnienia. Podopieczna jest miłą osobą, rodzina podopiecznej również. Czuję się tutaj jak w rodzinie! i tyle qrwa mać. Wunderbar zostawmy egzotycznym plazom!!!

#16 2013-12-09 21:56:40

simona1961
Member

kakadu napisał:

No tak.Polska opiekunka w jednynym wypowiedzianym zdaniu aż trzykrotnie,róznymi słowami piała z zachwytu,że jest cudownie,super i jeszcze jakos to określiła.Zatrudnienie praz rodzinę owszem---ale z zameldowaniem,o ile wam to nie umknęło.I owa pani pracowała przez 3 miesiące a 2 siedziała w domu.I cos mi tu nie gra.Bo jeśli rodzina opłaca ubezpieczenie,to co się dzieje w czasie,kiedy opiekunka jest w Polsce?Czy można sobie tak zawieszać płatności składek?Czy rodzina płaci składki za urlopującą opiekunke i za jej pracującą zmienniczke?Pytam,bo tego nie wiem dokładnie.Swego czasu w jednenej z agencji usłyszałam,ze musze uważać,bo nie jest łatwo przenieść się od jednego ubezpieczyciela do innego-tańszego,a składki trzeba co miesiąc płacić.W Polsce można zawieszać działalność.W Niemczech trzeba wymeldować Gewerbe., i  wymeldować się od rodziny.Robicie tak?
Miałam kiedyś Gewerbe na adres rodziny,u której pracowałam i wyjeżdżając do domu tak właśnie musiałam robić.To się zmieniło?
I tak co 3 miesiące bawić się w te meldunki,na nowo otrzymywać Steuenummer?składać deklaracje o przewidywanych dochodach?Kiedyś tak był,a teraz?

Moja kolezanka tak pracuje, z tego  co wiem, to po skonczonym turnusie jest po prostu wyrejestrowywana, a rejestruja zmienniczkę. Dowiem się dokładnie jak to robią. Mysle ze zatrudnienie pracownika na czas okreslony, a potem nastepnego itd....nie jest jakims problemem .  Dowiem się i dam znać big_smile

#17 2013-12-09 22:00:46

simona1961
Member

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

ruda napisał:

Nie czarujmy sie 99% Niemcow woli isc do posrednika podpisac papierek i gotowe niz podpisac umowe z opiekunka i zagwarantowac 30 dni urlopu w roku, ubezpieczenie dac w Finanzamcie sie zameldowac itd.

I po to własnie był ten reportaż, żeby zmienic ten stan rzeczy! Po to płytę CD proponuja, żeby sie naumieli jak to lata big_smile big_smile big_smile Krwiopijczym agenturom mówie zdecydowane NIE !

Po to jest okres próbny, żeby sie przekonac czy opiekunka znajdzie wspolny jezyk z podopiecznym i czy da radę. Nie wiem w czym problem?
Sądzisz, że jak agencja przysyła dziewczyne z łapanki, bez języka w gębie to Niemcom to pasuje???

#18 2013-12-09 22:19:11

pfleger
Member

simona1961 napisał:

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

m

Nie mogę się z Tobą zgodzić Pfleger. To, że oczywiscie trzeba trzymać fason to jest fakt niezaprzeczalny, ale mozna równie dobrze wypowiedzieć się w sposób elegancki, konkretny i bez lizusostwa! Nie znosze lizusów, nie znosze słodko pierdzących istot i nie znosze braku moralnego kregosłupa. Co to Qrwa jest wunderbar??? Gdyby na mnie trafiło powiedziałabym krótko i na temat, oczywiscie z usmiechem, ale raczej grzecznosciowym niz głupawo-anielskim: Jestem zadowolona z pracy jak i z formy zatrudnienia. Podopieczna jest miłą osobą, rodzina podopiecznej również. Czuję się tutaj jak w rodzinie! i tyle qrwa mać. Wunderbar zostawmy egzotycznym plazom!!!

Gosciowa byla w Polsce  bezrobotna a tu nagle 1100 euro wyplaty z nie zbyt wymagajaca podoopieczna i z rodzina ktora mieszka z babcia razem i wydaje sie pomagać...Wunderbar dla niej.

#19 2013-12-09 22:23:46

ewal8
Member

simona1961 napisał:

. ...Co to Qrwa jest wunderbar??? ...

big_smile big_smile
To jest jedno z podstawowych słówek, które się uczącym jęz. niemieckiego podaje przy potencjalnych odpowiedziach na pytanie: wie geht's? i poza super, sehr gut, toll itp,  najczęściej się używa. A  zufrieden pojawia się dopiero gdzieś tam dalej. Więc się dziewczynie nie dziw big_smile Mówi to, co najlepiej umie big_smile, albo tylko to z całości zamieszczono w programie, bo za wiele to się ona nie nagadała. big_smile
Poza tym, może jest tak pozytywnie do życia nastawiona, że wunderbar chce używać nie tylko w odniesieniu do egzotycznych płazów, które nota bene nie dla każdego są wunderbar big_smile big_smile

#20 2013-12-09 22:32:45

simona1961
Member

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

pfleger napisał:

Gosciowa byla w Polsce  bezrobotna a tu nagle 1100 euro wyplaty z nie zbyt wymagajaca podoopieczna i z rodzina ktora mieszka z babcia razem i wydaje sie pomagać...Wunderbar dla niej.

To się nie mieści w moim swiatopoglądzie. Też nie przyjechałam do tej pracy z polskiego dobrobytu, ale ja mam swoją godność i nie potrzebuję, ani nie muszę być pieprzonym lizusem!!!! Jako ciekawostkę dodam, że jedna z moich zmienniczek kazała męzowi własnemu kartkę przysłac do podopiecznego z ogromnym podziękowaniem za pracę! No myślałam, że upadnę i się więcej nie podniosę. To trzeba dopiero durnym lizusem być i pomyslałby ktoś, magister, ba nawet inzynier z wykształcenia i dobrze sytuowana. Ohyda!!!! Tfu!!!!

#21 2013-12-09 22:41:53

simona1961
Member

ewal8 napisał:

simona1961 napisał:

. ...Co to Qrwa jest wunderbar??? ...

big_smile big_smile
To jest jedno z podstawowych słówek, które się uczącym jęz. niemieckiego podaje przy potencjalnych odpowiedziach na pytanie: wie geht's? i poza super, sehr gut, toll itp,  najczęściej się używa. A  zufrieden pojawia się dopiero gdzieś tam dalej. Więc się dziewczynie nie dziw big_smile Mówi to, co najlepiej umie big_smile, albo tylko to z całości zamieszczono w programie, bo za wiele to się ona nie nagadała. big_smile
Poza tym, może jest tak pozytywnie do życia nastawiona, że wunderbar chce używać nie tylko w odniesieniu do egzotycznych płazów, które nota bene nie dla każdego są wunderbar big_smile big_smile

big_smile big_smile big_smile Ewa nie płazy miały być tylko plaże big_smile big_smile big_smile  A tak w ogóle, to daruj, ale żadna praca nie jest wunderbar! Wunderbar, to się mówi, jak się leży i pachnie big_smile big_smile big_smile  Ja tam germanistka nie jestem, ale w gebie mocno wygadana i zawsze staram się uzywac słów adekwatnych big_smile big_smile big_smile
Qrwa, no jak ja bym tak mojemu szefowi powiedziała, to zaraz by w piórka obrósł i skończyłoby się darmowe piwko, paliwko, kieszonkowe i takie tam inne big_smile big_smile big_smile
To cięzka praca jest, obciążająca psychicznie, powodująca wyalienowanie ze środowiska , powodująca bezproduktywne uciekanie czasu i.....oj mogłabym wymieniać godzinami!
A wunderbar, to ja mówię jak leżę na plaży Kleopatry, sącząc drinka z parasolką wink trzymana za rękę, albo inną część organizmu przez przystojnego i skutecznego w działaniu ;)narzeczonego! Bo mówic trzeba umić big_smile big_smile big_smile big_smile, ciałem też big_smile big_smile big_smile

#22 2013-12-09 22:52:03

simona1961
Member

Nie wiem, jak się uczą ludzie niemieckiego, ale sami Niemcy uzywają słowa wunderbar tylko w odniesieniu do widoków, bez względu na to czego one dotyczą! Piękny ( cudny ) widok, cudna sukienka, cudny samochód, cudne buty itd......, ale cudna praca????  No ja jeszcze takiej nie znalazłam big_smile big_smile big_smile

#23 2013-12-09 22:58:53

pfleger
Member

simona1961 napisał:

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

To się nie mieści w moim swiatopoglądzie. Też nie przyjechałam do tej pracy z polskiego dobrobytu, ale ja mam swoją godność i nie potrzebuję, ani nie muszę być pieprzonym lizusem!!!! Jako ciekawostkę dodam, że jedna z moich zmienniczek kazała męzowi własnemu kartkę przysłac do podopiecznego z ogromnym podziękowaniem za pracę! No myślałam, że upadnę i się więcej nie podniosę. To trzeba dopiero durnym lizusem być i pomyslałby ktoś, magister, ba nawet inzynier z wykształcenia i dobrze sytuowana. Ohyda!!!! Tfu!!!!

Nie wiem dlaczego nie wychodzisz z zalozenia ze dla Niej to moze byc Wunderbar stella? Niezla pensja 1100 euro, umowa niemiecka wiec przy rozliczeniu z podatkiem bedzie mogla duzo odzyskac zaplaconego podatku, ubezpieczenie niemieckie , leci niemiecka emerytura, miesiac platnego urlopu.Jak pisalem ,babcia wyglada na swietnego pacjenta, duzy dom, corka mieszka z babcią widac ze im zalezy na babci a zarazem zeby opiekunka tez byla dobrze traktowana..Dlaczego nie moze powiedziec wunderbar?! Chyba pare osób by sie tez ucieszylo z takiej stelli??!
I co to ma wspolnego z lizusostwem??!!

#24 2013-12-09 23:06:18

simona1961
Member

Daruj Pfleger, ale chyba wystarczająco jasno wytłumaczyłam o co kamman, przynajmniej mnie. Nie umiem Tobie inaczej tego wytłumaczyć, poza tym co juz napisałam. Ciesząc się z dobrej pracy, dobrych warunków i dobrej płacy, nie trzeba od razu publicznie dostawac orgazmu! No chyba, że ktoś od razu podejmuję tę prace z pozycji kogoś gorszego! A wlasnie tak to wyglądało!

Wrocę jeszcze do reprotazu, ktory kiedyś zapodała nam nasza nieocenina Jakniew, pokazano 3 opiekunki, 3 sztele, 3 podopiecznych. Oczywiscie porównywalne warunki, porównywalna płaca, ale tylko jedna z nich miała klasę, reszta przedstawiała się niczym uboga krewna. Potrzebne to komus tutaj??? Myślę , że nie !

#25 2013-12-09 23:33:06

pfleger
Member

simona1961 napisał:

Daruj Pfleger, ale chyba wystarczająco jasno wytłumaczyłam o co kamman, przynajmniej mnie. Nie umiem Tobie inaczej tego wytłumaczyć, poza tym co juz napisałam. Ciesząc się z dobrej pracy, dobrych warunków i dobrej płacy, nie trzeba od razu publicznie dostawac orgazmu!

Do orgazmu chyba troche brakowało? !smile
Ale nie jest zabronione mowic ze praca jest Wunderbar czy Super?? Kazdy mowi jak chce i jezeli to mowi autentycznie i ta osoba tak mysli to jest wszystko w porzadku.
Jedna osoba bedzie zadowolona i to wyrazi w taki sposób i uzyje taki słów, choć czepianie sie slowek osoby ktora uzywa jezyka ktorego pewnie nie zna bardzo dobrze i wyciagania z tego takich a nie innych wnioskow chyba nie ma sensu.Inaczej mozna bylo by dyskutowac jak by powiedziala parę zdan po Polsku o swojej pracy.Czlowiek moze w ojczystym jezyku dokladnie wyrazic swoje mysli.

simona1961 napisał:

No chyba, że ktoś od razu podejmuję tę prace z pozycji kogoś gorszego! A wlasnie tak to wyglądało!

Tak z ciekawosci,po czym mozna to poznać?

#26 2013-12-09 23:41:41

simona1961
Member

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

Daruj Pfleger, ale chyba wystarczająco jasno wytłumaczyłam o co kamman, przynajmniej mnie. Nie umiem Tobie inaczej tego wytłumaczyć, poza tym co juz napisałam. Ciesząc się z dobrej pracy, dobrych warunków i dobrej płacy, nie trzeba od razu publicznie dostawac orgazmu!

Do orgazmu chyba troche brakowało? !smile
Ale nie jest zabronione mowic ze praca jest Wunderbar czy Super?? Kazdy mowi jak chce i jezeli to mowi autentycznie i ta osoba tak mysli to jest wszystko w porzadku.
Jedna osoba bedzie zadowolona i to wyrazi w taki sposób i uzyje taki słów, choć czepianie sie slowek osoby ktora uzywa jezyka ktorego pewnie nie zna bardzo dobrze i wyciagania z tego takich a nie innych wnioskow chyba nie ma sensu.Inaczej mozna bylo by dyskutowac jak by powiedziala parę zdan po Polsku o swojej pracy.Czlowiek moze w ojczystym jezyku dokladnie wyrazic swoje mysli.

simona1961 napisał:

No chyba, że ktoś od razu podejmuję tę prace z pozycji kogoś gorszego! A wlasnie tak to wyglądało!

Tak z ciekawosci,po czym mozna to poznać?

Po wielu rzeczach, ale.......męzczyźni sa z Marsa więc żadne tłumaczenie nie ma sensu. big_smile big_smile big_smile Dobranoc! Szykuj się na sylwestra! big_smile big_smile big_smile

#27 2013-12-10 06:45:40

Adela100
Member

Ty Simona jestes zadziorna osoba i zazdrosc przez Ciebie przemawia. Obojetnie co by ta Edyta powiedziala byloby zle. Orgazm, lizusostwo czy lizanie niemieckich doop to sa Twoje okreslenia na zadowolenie jednej z was. Zamiast sie z nia cieszyc. Jest jeszcze jedno okreslenie  ktorego uzywam ja. Alles Roger. Moze Ci sie przyda zamiast pieknego slowa wundebar.

Ostatnio edytowany przez Adela100 (2013-12-10 06:46:24)

#28 2013-12-10 08:15:04

ewal8
Member

simona1961 napisał:

big_smile big_smile big_smile Ewa nie płazy miały być tylko plaże big_smile big_smile big_smile  A tak w ogóle, to daruj, ale żadna praca nie jest wunderbar! Wunderbar, to się mówi, jak się leży i pachnie big_smile big_smile big_smile  Ja tam germanistka nie jestem, ale w gebie mocno wygadana i zawsze staram się uzywac słów adekwatnych big_smile big_smile big_smile

big_smile big_smile Tak mi od razu coś nie pasowało z tymi egzotycznymi płazami…, tym bardziej nie bardzo pasowały mi do Ciebie, ale myślę sobie: kto Cię tam wie, czy Cię jaki boa dusiciel nie podnieca big_smile big_smile
Poza tym, tak z ciekawości przejrzałam różne podręczniki i uwierz mi, że pisane są z zachodnią mentalnością. Np. na pytanie: wie findest du …. coś tam,  potencjalnych odpowiedzi megapozytywnych jest z 10 na 3 negatywne – doof, blöd i langweilig.
Ja bym chciała usłyszeć całą wypowiedź Edyty, bo to było po prostu wyrwane jedno zdanie z całości i powiedziała słowami, które znała, dodatkowo w obecności podopiecznej. A jak jeszcze poznalibyśmy jej myśli… big_smile, to wcale nie musiałoby być to tak odebrane, jak zostało… big_smile

Mnie też czasami drażnią osoby, które nadużywają wunderbar niezależnie w jakim języku i nie ma to z zazdrością nic wspólnego!  big_smile Przykładem moja miastowa szwagierka – rówieśnica, która jak zobaczyła zwykłą kurę, z lekko nastroszonymi piórami, rozpływała się w zachwytach chyba ze dwa dni, używając określeń: majestatyczna, dostojna, wyniosła – KURA !!! Noż myślałam, że mnie szlag trafi, na fb zdjęcia umieściła – toż trza mieć nierówno pod sufitem. big_smile

#29 2013-12-10 08:21:40

Kajetan
Member

Ktoś chyba przesadził z darmowym,sponsorowanym przez rodzinę podopiecznego piwem.
Nie wiadomo z jakiej dziury i z jakiego "syfu" wyszła ta kobieta,może ta praca i ta rodzina uratowała jej życie,i życie jej rodziny.Ale najłatwiej jest innych osądzać i pluć,i na publicznym forum rzucać "mięsem" jak szewc stary.Musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem,że tak bardzo kłuje Cię w oczy czyjeś szczęście i uśmiechnięta,zadowolona twarz.

#30 2013-12-10 08:39:16

pfleger
Member

ewal8 napisał:

simona1961 napisał:

big_smile big_smile Tak mi od razu coś nie pasowało z tymi egzotycznymi płazami…, tym bardziej nie bardzo pasowały mi do Ciebie, ale myślę sobie: kto Cię tam wie, czy Cię jaki boa dusiciel nie podnieca big_smile big_smile
Poza tym, tak z ciekawości przejrzałam różne podręczniki i uwierz mi, że pisane są z zachodnią mentalnością. Np. na pytanie: wie findest du …. coś tam,  potencjalnych odpowiedzi megapozytywnych jest z 10 na 3 negatywne – doof, blöd i langweilig.
Ja bym chciała usłyszeć całą wypowiedź Edyty, bo to było po prostu wyrwane jedno zdanie z całości i powiedziała słowami, które znała, dodatkowo w obecności podopiecznej. A jak jeszcze poznalibyśmy jej myśli… big_smile, to wcale nie musiałoby być to tak odebrane, jak zostało… big_smile

Mnie też czasami drażnią osoby, które nadużywają wunderbar niezależnie w jakim języku i nie ma to z zazdrością nic wspólnego!  big_smile Przykładem moja miastowa szwagierka – rówieśnica, która jak zobaczyła zwykłą kurę, z lekko nastroszonymi piórami, rozpływała się w zachwytach chyba ze dwa dni, używając określeń: majestatyczna, dostojna, wyniosła – KURA !!! Noż myślałam, że mnie szlag trafi, na fb zdjęcia umieściła – toż trza mieć nierówno pod sufitem. big_smile

Voll cool!! Alter!!

#31 2013-12-10 08:54:40

simona1961
Member

Do wszystkich moich oponentów!

Nie po raz pierwszy mam wrażenie, że albo ja piszę po chińsku, albo co niektórzy mają problem z właściwą interpretacją słowa pisanego.
To tyle w kontekście komentarza , choć bardzo mnie korci, aby dodać jeszcze znane przysłowie : Uderz w stół, nozyce się odezwą!
Pozdrawiam! Radość jest w nas ! big_smile big_smile big_smile

#32 2013-12-10 09:05:32

kakadu
Member

Problem tkwi nie w tym,że piszesz po chińsku,simono,i nie w tym,że inni nie potrafią czytać ze zrozumieniem.Problem tkwi w tym,że twoje wypowiedzi maja często bardzo apodyktyczny ton.Naturalnie masz do tego prawo,jednak powinnaś zaakceptować fakt,że innych może to nieco razić/zniechęcać.cool

#33 2013-12-10 09:06:37

ewal8
Member

pfleger napisał:

Voll cool!! Alter!!

Ale że co? : kura, moja wypowiedź, czy po prostu podrażnić mnie chcesz z samego rana? big_smile big_smile

#34 2013-12-10 09:06:38

Adela100
Member

Die Hunde bellen und Karavane zieht weiter.
A radosci w Tobie nie ma bo umialabys ja dzielic z innymi. Edyta sprawia wrazenie osoby spokojnej i kulturalnej i taka zatrudnilabym dla mojej babci od razu. Ciebie nigdy. Jestes glosna  i chyba ordynarna.

#35 2013-12-10 09:18:20

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

drodzy koledzy (specjalnie tak napisałem) nie używam słowa wunderbar - tylko Ok.
Ponadto o pracy nie wypowiem się że jest fantastyczna -także tylko OK.
Nie jestem Matką Teresą - robie to dla kasy - choć pomagam jak potrafie - padłem ofiarą systemu finansowego w POlsce
i z powodu braku wyboru innej pracy w kraju muszę tyrać tutaj - wykształcenie nie gra roli ( także wyższe + fakultety dodatk)
najlepiej trafiłem jak byłem w Monachium i Dortmund -centrum miasta
Teraz mi że żadnej roboty oprócz gotowania, sprzątania i wożenia moich dwóch podopiecznych nie mam - żadnej toalety pampersów, mycia.....itd stawka 1300 a narzekam bo wolałem Monachium za 1100 ale miasto, bo co mam ciągle krowy oglądać...

#36 2013-12-10 09:31:01

Kajetan
Member

Czas zejść na ziemię,w obłokach sobie brylować też trzeba umieć.Wydaje Ci się że jesteś Guru tego forum,i wszystkie rozumy pozjadałaś,i to co napiszesz to tak musi być,bo jak ktoś się z Tobą nie zgadza to głupek i matoł???
Widać że na kacu też nie potrafisz realnie myśleć.Może trzeba się wkońcu wziąć za robotę,a nie siedzieć cały dzień na forum(wystarczy spojrzeć kiedy-data i dokładna godz.kiedy się tutaj "udzielasz")
i wylewać gorzkie żale na cały świat,na opiekunki/ów,na agentury,rodziny i podopietrznych.Jesteś ordynarna,złośliwa i agresywna-też bym Ciebie nie zatrudnił do opieki do swoich roziców.

#37 2013-12-10 10:13:24

Babcia Wanda
Member

oj tam ojtam....jedno slowo rzucone przez opiekunke w reportażu a tyle zamieszania,  Adela ma racje ze Edyta to spokojna i wyciszona osoba i takich opiekunek tez potrzeba w pracy jak i tych bardziej zadziornych a reportaż glownie chciał pokazac jak rodzina i podopieczna jest zadowolona z POLSKIEJ opiekunki i to jest ważne ze docenia się NAS glosno nawet w tv ZDF

każdy ma prawo się wypowiedzieć po to sa zakładane watki ale żeby isc w zaparte?!

powiedzcie lepiej ze jeszcze dzisiaj wyjdzie slonce bo na razie +8 st   uśmiechajcie się bo wkrótce Boze Narodzenie no i WASZ wspólny sylwester tu na tym NASZYM forum---jak chcecie razem wypic tego szampana, jak skladac sobie zyczenia?

:-)

#38 2013-12-10 10:29:02

momus7
Member

Ale agentury dostały do myślenia.Niemcy umieją liczyć.Moja familia już szuka innej opcji.
więcej dla opiekunki mniej dla agencji.Oczywiście familia chce zaoszczędzić kasę.

#39 2013-12-10 10:42:32

amelia
Przyjaciel Forum

Adela100 napisał:

Ty Simona jestes zadziorna osoba i zazdrosc przez Ciebie przemawia. Obojetnie co by ta Edyta powiedziala byloby zle. Orgazm, lizusostwo czy lizanie niemieckich doop to sa Twoje okreslenia na zadowolenie jednej z was. Zamiast sie z nia cieszyc. Jest jeszcze jedno okreslenie  ktorego uzywam ja. Alles Roger. Moze Ci sie przyda zamiast pieknego slowa wundebar.

A słyszałyście takie określenie-powiedzenie : "Alles Roger im Kambodża" - co oznacza mniej więcej  , wszystko gra w tym bałaganie. smile

#40 2013-12-10 10:43:36

amelia
Przyjaciel Forum

malagosia napisał:

.Moim skromnym zdaniem z  tego materiału wynika jasno że jesteśmy sumienni i pracowici,powinniśmy się chyba cieszyć,że nie pokazali nas jak to zazwyczaj bywa jako pijaków i złodzieii i jeszcze jakoś tam
(ale tego nie będę pisać wink ).Gdyby do mnie przyjechali z kamerą,to pewno też bym była zestresowana i bym jakieś głupstwo palneła wink
Szanuję zdanie Simony tak jak i każdego innego uczestnika naszego Forum,szkoda że z całej tej krótkiej,niespełna chyba 7 minutowej historii zostało zapamiętane tylko to jedno słowo(pewno i tak wyrwane z kontekstu),które tak podziałało na Simone,jak czerwona płachta na byka.

big_smile

#41 2013-12-10 11:47:24

momus7
Member

Familia zrobi co zechce,a mnie to bimba.A jak chcą żebym tu była,a mówią że chcą,to muszą kombinować .

#42 2013-12-10 12:36:28

momus7
Member

Bimba ,bo nie mam na to wpływu.a latek mam już nieco.smile
Nie w tym rzecz,ta familia działa rozważnie.
Co bym nie chciała to i tak oni zrobią po swojemu.
Słyszałam o ty ograniczeniu,ale nie widziałam w swojej umowie takiego zapisu.
W umowie z familią też nie.A czytałam to.
Wszystko wyjaśni się niedługo.Przyjedzie zmienniczka,z tej samej agencji.
Wtedy będzie sprawdzian,co i jak załatwi familia.
Jeśli tu wrócę to chyba już na innej umowie.

#43 2013-12-10 12:52:15

Donna
Member

smile Moi drodzy ja jestem nowa na forum, ale zapoznalam sie za wszystkimi watkami. Wydaje mi sie, ze znam Was dlugo. @ Simona 1961, pisze super, ma celne riposty, jej posty maja zycie a w dodatku nic nie owija w bawelne. Taki uzytkownik forum to skarb. smile jak i oczywiscie kazdy z nas, co tu piszemy:D @malgosia dobrze ujela calosc -wazna jest ogolna wymowa reportazu - Polki, pracuja dobrze, jako opiekunki i nalezy im sie dobre wynagrodzenie i watek poboczny -agencje czesto nie sa w porzadku. Skoro pokazali taki reportaz to znaczy, ze  temat opieki nad osobami starszymi jest tu wazny. A tak na marginesie pracowalam 4 lata w US, jako  opiekunka i musze wam powiedziec, ze tam caly czas mowi sie ze: wszystko jest dobrze, pieknie, cudownie i wspaniale. Myslalam, ze maja nie pokolei w glowach albo klamia. Po czasie zauwazylam, ze rzeczywiscie tak mysla.  Mi sie to nawet podoba, bo to tak sie troche czaruje big_smile Mozecie sobie wyobrazic, jak swirowalam po powrocie do domu- wszystko bylo cudnie i piekne big_smile i jak mi sie dalsza rodzina przygladala:D big_smilebig_smile i nie raz mieli ochote mi przylozyc:D

#44 2013-12-10 15:08:52

ewal8
Member

Kajetan napisał:

Czas zejść na ziemię,w obłokach sobie brylować też trzeba umieć.Wydaje Ci się że jesteś Guru tego forum,i wszystkie rozumy pozjadałaś,i to co napiszesz to tak musi być,bo jak ktoś się z Tobą nie zgadza to głupek i matoł???
Widać że na kacu też nie potrafisz realnie myśleć.Może trzeba się wkońcu wziąć za robotę,a nie siedzieć cały dzień na forum(wystarczy spojrzeć kiedy-data i dokładna godz.kiedy się tutaj "udzielasz")
i wylewać gorzkie żale na cały świat,na opiekunki/ów,na agentury,rodziny i podopietrznych.Jesteś ordynarna,złośliwa i agresywna-też bym Ciebie nie zatrudnił do opieki do swoich roziców.

Ależ Ty znawca ludzi jesteś!!! Tylko pogratulować smile
Twoja umiejętność oceniania ludzi i interpretowanie wpisów wręcz mnie poraża. Tak krótko na forum (miło zresztą przywitany) i już wszystko wiesz? : kto z kim, kto kogo, komu kto, z kim warto lub nie... No prorok po prostu.

Gdzieś Ty wyczytał z jej postów, że ten kto się z nią nie zgadza to matoł i głupek, o gorzkich żalach czy złośliwościach agresji tudzież byciu ordynarnym nie wspomnę??? A może to efekt nieprzespanej nocy i niezbyt dokładnie przeczytanych oraz zinterpretowanych wpisów w tej wunderbarowej pracy?
Jasno i wyraźnie przedstawiła argumenty, dlaczego nie wyrazi się o tej pracy wunderbar, kolega pfleger przedstawił swój punkt widzenia i po sprawie.  A nie do gardła sobie skakać i  czytać między wierszami. Na szczęście czy ją ktoś zatrudni, czy nie, nie Tobie decydować.  Poza tym nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Amen!

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2013-12-10 15:09:42)

#45 2013-12-10 15:49:16

kryspinka
Member

a mnie sie wydaje że tak jak zwykle to bywa to telewizja nie przyjechała tak sobie o do pierwszego lepszego domu i nie zapytała opiekunki czy jej jest cudownie .raczej z góry było wszytsko ustalone co i jak a tu taka dyskusja sie odbyła jak na jakims forum politycznym.przeciez nie powiez że jest do du... bo tego w telewizji nie puszczą ale obrazek musi byc taki że wszystcy są cudowni i praca i opiekunki.komus na reklamie zależało czyz nie?

#46 2013-12-10 16:35:45

jakniew
Member

Nie oglądałam programu, nie mam czasu też obejrzeć na kompie, ale na pewno obejrzę. Przeczytałam Wasze posty, nie będę się do nich odnosić, każdy wyrażą swój punkt widzenia z odbioru tego programu. Chcę powiedzieć tylko to, że program ten skierowany był do Niemców, do rodzin niemieckich potencjalnych przyszłych pracodawców. Sądzę, że założeniem tego programu było to, by nie zatrudniać opiekunki " na czarno" , przedstawiono jedną zasadniczą wersję zatrudnienia jak najbardziej legalną: bezprośrednie zatrudnienie przez rodziny. Dając tym samym do zrozumienia, że zatrudnianie przez jakiekolwiek agencje nie jest w pełni legalne. Po prostu w obecnym i popularnym systemie zatrudniania nas, "uciekają" pieniądze z kasy państwowej, niemieckiej ( podatki ). Ogromnej krytyce tutaj na forum została poddana polska opiekunka. Myślę, że dla niej był to stres a ona głównie chciała wypaść jak najlepiej. Spójrzmy na jej zachowanie, jako reklamę nas, pracujących w tym zawodzie. Moim zdaniem zrobiła dla nas dobrą robotę. Trzeba pamiętać, że obok nas rośnie konkurencja tańszej siły roboczej. Powinniśmy się cieszyć, że wybrano do tego programu polską opiekunkę a nie Rumunkę, Słowaczkę, Czeszkę czy Rosjankę.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-12-10 17:44:46)

#47 2013-12-10 16:39:08

pfleger
Member

kryspinka napisał:

a mnie sie wydaje że tak jak zwykle to bywa to telewizja nie przyjechała tak sobie o do pierwszego lepszego domu i nie zapytała opiekunki czy jej jest cudownie .raczej z góry było wszytsko ustalone

kryspinka napisał:

co i jak a tu taka dyskusja sie odbyła jak na jakims forum politycznym.

kryspinka napisał:

przeciez nie powiez że jest do du... bo tego w telewizji nie puszczą...

doch !  www

Wracajac do dyskusji

A teraz wszyscy trzy głębokie wdech i wydech i www smile

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-12-10 16:42:39)

#48 2013-12-10 19:29:05

kryspinka
Member

pfleger napisał:

kryspinka napisał:

a mnie sie wydaje że tak jak zwykle to bywa to telewizja nie przyjechała tak sobie o do pierwszego lepszego domu i nie zapytała opiekunki czy jej jest cudownie .raczej z góry było wszytsko ustalone

kryspinka napisał:

co i jak a tu taka dyskusja sie odbyła jak na jakims forum politycznym.

kryspinka napisał:

przeciez nie powiez że jest do du... bo tego w telewizji nie puszczą...

doch !  www

Wracajac do dyskusji

A teraz wszyscy trzy głębokie wdech i wydech i www smile

Jak widze Pfelger Tobie to w pracy musi sie bardzo nudzic jak masz czas tak fajnie obrazkowo wyjasnic toz to w koncu pierwsze pismo -obrazki lepiej zrozumieć ha ha

#49 2013-12-10 20:08:44

momus7
Member

Dałam namiar familii na ten wczorajszy program  na ZDF.
Zaskoczyli od razu.Będzie ciekawie.

#50 2014-02-05 19:42:49

urszula47
Member

ALE SMIETNIK !

Reklama