Nauka czytania dziecka

Mam takie pytanko odnośnie nauki czytania młodszego dziecka. Prawdopodobnie od przyszłego miesiąca będę się zajmowała jednym i zastanawiam się jak podejść do tego tematu :) Proszę o dobre rady!

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Niania Praca - aktualne tematy :

#1 2021-01-22 18:22:00

martynastefaniak
New member
Zarejestrowany: 2019-03-14
Posty: 5

Nauka czytania dziecka

Mam takie pytanko odnośnie nauki czytania młodszego dziecka. Prawdopodobnie od przyszłego miesiąca będę się zajmowała jednym i zastanawiam się jak podejść do tego tematu smile Proszę o dobre rady!

Offline

 

#2 2021-01-24 21:12:01

paniusiabogusia01
Member
Zarejestrowany: 2017-11-15
Posty: 445

Re: Nauka czytania dziecka

W jakim wieku jest dziecko?

Offline

 

#3 2021-01-27 16:36:57

AgataDab
Member
Zarejestrowany: 2019-06-19
Posty: 10

Re: Nauka czytania dziecka

Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie ponieważ każde dziecko jest z natury trochę inne. Dlatego też w różnym czasie będzie zaczynało się interesować nauką czytania. Najlepszą metodą z jaką się spotkałam to połączenie nauki z zabawą. Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba dziecko zainspirować w jakiś sposób. Pokazanie tego jakie korzyści z czytania wynikają to podstawa. Szerzej na ten temat przeczytamy w tym artykule - www Możemy zacząć od czytania prostych bajek i już wtedy będziemy mieli informację zwrotną co do jego stopnia zaangażowania w słuchanie. Z czasem możemy zauważyć także wiele pytań z jego strony, przykładowo "co jest napisane na tej tabliczce" albo "o czym jest dana książka". Wtedy nasze możliwości zwiększają się dość znacznie i szybciej osiągniemy założony wcześniej cel dydaktyczny smile

Ostatnio edytowany przez AgataDab (2021-01-29 13:51:21)

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Nauka zawodu CHORZÓW - Czy polecicie mi miejsce, w którym mogłabym nauczyć się fachu opiekunki medycznej? Słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii o szkole Cosinus, ale jestem niezdecydowana i nie wiem co zrobić...

Kapcie dla dziecka - Dziewczyny czym kierować sie przy wyborze dobrych kapci dla dziecka? jak wybierać odpowiednie?

Wrastający paznokieć u dziecka 3 miesiące - Dziewczyny czy mozecie doradzić co bedzie skuteczne na wrastający paznokieć u dziecka, które ma 3 miesiące?

Jakie dobre pierwsze zwierzę dla dziecka - Jak w temacie. Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy pierwszy zwierzak dla małego dziecka?

Wrastający paznokieć u dziecka 3 miesiące - Dziewczyny czy mozecie doradzić co bedzie skuteczne na wrastający paznokieć u dziecka, które ma 3 miesiące?

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

Polityka Prywatności i Polityka Cookies