img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Moja pierwsza praca na opiece

Kochane koleżanki, Od ponad 5 lat wyjeżdżam do Niemiec za chlebem. Raz jest lepiej, raz jest gorzej - pamietam swój pierwszy raz na opiece, miało być bezproblemowo...

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2020-02-01 13:18:00

wiesia62
New member
Zarejestrowany: 2020-01-29
Posty: 2

Moja pierwsza praca na opiece

Kochane koleżanki,
Od ponad 5 lat wyjeżdżam do Niemiec za chlebem. Raz jest lepiej, raz jest gorzej - pamietam swój pierwszy raz na opiece, miało być bezproblemowo. Wytrzymałam dwa miesiące, wróciłam bez pieniędzy. Rodzina traktowała mnie jak pomoc domową, w zasadzie niewolnika. Pośrednik, który skierował mnie do pracy przestał odbierać ode mnie telefony, przestał odpisywać na maile. Ogólnie dramat, nawet na jedzenie nie miałam, przyznaję ze wstydem podbierałam z kuchni od gospodarzy, bo jak miałam przeżyć?
Na moje pytania o wypłatę czy zaliczkę, kierowano mnie do pośrednika, który ciągle mówił jutro, jutro, za tydzień. W końcu zamówiłam busa i spierd*****m,  2h po moim wyjeździe zaczęły się telefony i sms'y od rodziny, że jak tak można, obetną mi pensję (hahah), zwolnią dyscyplinarnie i takie tam ... nie odpisywałam bo nie było po co.
Każdy dzień pracy dokumentowałam, robiłam też zdjęcia - na wszelki wypadek. Po zjeździe do PL zaczęłam szukać pomocy. Jestem z Zabrza, więc wiadomo szukałam na Śląsku, w końcu należały mi się pieniądze za 2 miesiące. Trafiłam na firmę z Gliwic biuro borsuk, zajmują się podatkami, ale pomagają załatwiać także inne sprawy. W biurze powiedziano mi, że może być ciężko i lepiej się nie nastawiać. Podpisałam jakieś papiery i cisza. Cisza przez prawie 5 miesięcy. Zapomniałam już o tamtej stelli, byłam na innej normalniejszej. Któregoś dnia sms - aby zadzwonić do nich do biura w Polsce - odzyskałam pieniądze, o których zapomniałam.
Jakby ktoś potrzebował pomocy to podaje ich stronę www W sumie nie zapłaciłam jakoś specjalnie dużo w stosunku do tego co odzyskałam. Przede wszystkim spokój, no i oczywiście pieniądze na które zapracowałam... Należaly mi się. W biurze powiedzieli mi, że takich przypadków jak mój jest więcej. Jeśli ktoś miał podobnie, nie załamujcie się, może Wam też się uda odzyskać.

Ostatnio edytowany przez wiesia62 (2020-02-01 13:26:23)

Offline

 

#2 2020-02-01 16:12:28

Olina
Member
Zarejestrowany: 2016-11-04
Posty: 65

Re: Moja pierwsza praca na opiece

A czy któraś z Was szukała zatrudnienia w charakterze opiekunki, przeglądając takie www ?
Z tego co zauważyłam, pojawiając się tam oferty są bardzo różnorodne, wobec czego może i przeglądanie takie portalu jak pokato.pl warto wziąć pod uwagę. Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowany przez Olina (2020-02-01 16:13:01)

Offline

 

#3 2020-02-27 11:59:04

paniusiabogusia01
Member
Zarejestrowany: 2017-11-15
Posty: 466

Re: Moja pierwsza praca na opiece

Olina napisał:

A czy któraś z Was szukała zatrudnienia w charakterze opiekunki, przeglądając takie www ?
Z tego co zauważyłam, pojawiając się tam oferty są bardzo różnorodne, wobec czego może i przeglądanie takie portalu jak pokato.pl warto wziąć pod uwagę. Co o tym myślicie?

Jestem w zawodzie od kilku ładnych lat a od dłuższego czasu współpracuje z jedną agencją Laxo Care a to dlatego że nie wysyłają na miny i dobrze płacą a czasem nawet wpadnie fajna premia.

Offline

 

#4 2020-03-01 09:17:43

Iwona Pestka
New member
Zarejestrowany: 2020-03-01
Posty: 2

Re: Moja pierwsza praca na opiece

A propos anonsów, serdecznie zapraszam do współpracy jako opiekunka w Fundacji Jesteśmy z Tobą. Miejsce pracy: w ich domu, na terenie Gdańska. Ilość godzin dopasowana do oczekiwań kandydata/kandydatki/-ki. 726 176 500

Offline

 

#5 2020-03-01 09:22:16

Iwona Pestka
New member
Zarejestrowany: 2020-03-01
Posty: 2

Re: Moja pierwsza praca na opiece

Zapraszam serdecznie do współpracy jako opiekunka! Fundacja Jesteśmy z Tobą świadczy usługi dla osób starszych w ich domu, na terenie Gdańska. Zapraszam do kontaktu, 726 176 500

Offline

 

#6 2020-03-01 19:57:01

Julian
New member
Od: Southwest Germany
Zarejestrowany: 2020-03-01
Posty: 3

Re: Moja pierwsza praca na opiece

Drodzy przyjaciele,

Jestem nowy na tym forum. Szukam opiekuna dla mojej mamy, więc jest to prośba bezpośrednio od członka rodziny w południowo-zachodnich Niemczech w pięknym mieście między Stuttgartem a Monachium.
Administrator: daj mi znać, jeśli jest to właściwy wątek.
Moja mama ma 88 lat, kiedyś była pisarką. Doznała udaru mózgu z połowiczością połowiczną po lewej stronie. Nadal jest bystra i mądra, a momenty nierealne. Mówi biegle po angielsku i francusku (i niemiecku) i uwielbia rozmawiać i czytać.
Ona waży 54 kg. Inne choroby: utrata krótkotrwałej pamięci, czasami nietrzymanie moczu, ale rozpoznaje, kiedy musi iść do łazienki (przy pomocy wózka inwalidzkiego lub toalety, ograniczona ruchliwość). Ona je sama, myje twarz, sama myje zęby i pomaga mi się ubierać.
Jej przyjaciółka odwiedza ją codziennie przez większość dnia, ma samochód, robi zakupy i gotuje. Nowoczesny piękny apartament z pokojem gościnnym i dostępem do Internetu znajduje się kilka kroków od centrum miasta, uroczego, zabytkowego miasteczka średniej wielkości ze wszystkimi sklepami, piekarniami, restauracjami itp.

Wymagania: Kobieta-opiekunka (stałe stanowisko lub zmiana z innym opiekunem), dobra znajomość języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego. Absolutny niepalący. Doświadczony w opiece. Powinien być cierpliwy, z empatią i wyrozumiałością wobec pacjentów po udarze. Przebieranie się, łazienka i higiena, prysznic pod prysznicem, zabranie jej do terapeuty lub do kawiarni, mobilizowanie i ćwiczenia chodzenia i używania lewej ręki. Nie wymaga prawa jazdy. Gotowanie nie jest konieczne, ale z pewnością nie mogła odmówić wielkiemu Bigosowi. Moja mama śpi w nocy, musi iść do łazienki o 6 rano, idzie spać około 19:30. Chociaż w nocy nie ma nic do zrobienia, wymagane jest zameldowanie się w niej (czuwanie). Zabranie jej do łóżka / z łóżka na noc i popołudniową drzemkę. Dostępne od zaraz.

Wynagrodzenie: 1400 EUR netto miesięcznie, składki rentowe płacone od średniej krajowej, ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby w Niemczech (EKUZ), legalna praca, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.
Proszę o e-mail po więcej szczegółów.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Gdzie szukacie ofert pracy w opiece w Polsce? - A z ciekawości.... bo wiem, że marne pieniądze (tak czytam co piszecie), ale gdzie można szukać ewentualnie ofert pracy przy opiece w Polsce? Jakieś agencje mają też takie oferty? Bo wiadomo, że czasem jeśli nie słaby język, to trzymają nas w kraju inne rzeczy (dzieci, sprawy rodzinne, choroby wśród najbliższych itd...

Nasza codzienność w pracy w opiece w Niemczech :) - Hej, dziewczyny w tym wątku chciałabym skupić wszystkie internautki które pracują w niemczech na opiece :) Piszmy tu sobie o naszych codziennych problemach doświadczeniach itd...

na czym polega praca opiekunki? - Co sadzicie o pracy opiekunek osób starszych? Czy naprawde to ciezka, niewolnicza praca za marne grosze jak to niektorzy pisza?? to dlaczego tyle osób decyduje się na wyjazd? jestem bardzo ciekawa Waszych opinii moje kolezanki...

Praca opiekunki w Austrii - Niestety nigdy nie pracowałam jako opiekunka w Austrii- do tej pory tylko w Polsce i w Niemczech, ale zastanawiam sie nad tym, żeby wyjechać tam do pracy od maja...

Godziny pracy w opiece - Jak wygląda kwestia czasu pracy w Niemczech ? Wiem, że pracuje się cały czas, ale czy to jakoś uzgadnia się z rodziną, czy wieczorem np,...

Stopka forum