Plusy i minusy pracy w Niemczech

Minusem wyjazdów jest na pewno brak rodziny i przyjaciół, izolacja, brak stabilności zatrudnienia, frustracja i rozczarowanie poprzez ciągle przeliczanie i porównywanie zarobków w Polsce i w Niemczech...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2011-02-17 21:54:57

anna43
New member

Plusy i minusy pracy w Niemczech

Minusem wyjazdów jest na pewno brak rodziny i przyjaciół, izolacja, brak stabilności zatrudnienia, frustracja i rozczarowanie poprzez ciągle przeliczanie i porównywanie zarobków w Polsce i w Niemczech. Żyją jak na jakieś wariackiej huśtawce, zarabiamy za granica, wracamy do kraju a następnie znów jedziemy do pracy rozpoczynając tym samym kolejny cykl wyjazdów i powrotów. Ile tak można ? Rok, dwa lata ? Ja już trzeci tak jeżdżę i mam powoli dosyć.  Plusem - wciąż zarobki. Tyle co tam w Polsce nie zarobię. Mogę więc jechać na jakiś czas, przyjechać i być tu jak na wakacjach. Tylko czy to ma sens ? A jakie wy widzicie plusy i minusy wyjazdów do pracy do Niemiec ?

Ostatnio edytowany przez anna43 (2011-02-17 21:55:16)

#2 2011-07-11 12:04:19

Wanda
New member

Re: Plusy i minusy pracy w Niemczech

To prawda. Praca opiekunki jest bardzo ciężka. Ciągłe rozłąki z rodziną, zmiana pobytu itd. Dlatego według mnie ważne jest to by mieć pewność bezpieczeństwa. dlatego moim zdaniem dobrze jest jechać przez pośrednika.

#3 2011-09-08 14:09:05

agnieszka_smieszka
New member

Plus - więcej da się zarobić niż w Polsce w tym samym czasie.
Minus - tęsknota za normalnością.

Wiele zależy do osoby do której się trafi jako opiekunka czy też pomoc. Czasem może być tak miła, że aż smutno będzie ją opuścić ale może być też taka, że ze łzami radości będzie się wracało do domu smile

#4 2011-12-15 09:07:32

Anulka54
Member

plusy- o wiele większe zarobki niż w polsce
możliwość rozwoju ( nie pracuję przecież 24h na dobę, więc mogę podszkolić język i w ogóle)
minusy- TĘSKNOTA!!! Bardzo mi brakuje moich bliskich, za każdym wyjazdem biorę zestaw zdjęć i wieszam je w swoim pokoju.
Zmęczenie, lekka depresja- nie jest łatwo żyć trzy miesiące w towarzystwie często umierających ludzi. Naszym zadaniem jest im tą sytuację ułatwić, ale czasem to po prostu przygnębiające. Podopieczni często są zdani tylko na nasze towarzystwo, bo rodzina nie chce, albo nie ma czasu ich odwiedzać.

#5 2011-12-15 21:55:03

katjaw
Member

Praca opiekunki nie jest łatwa- to opieka nad schorowanymi starszymi ludźmi, którymi sami się kiedyś staniemy. Co do plusów ja na przykład odczuwam satysfakcję z mojej pracy, bo wiem, że im pomagam, bo wiem, że jestem im potrzebna na tym właśnie etapie życia, a jeśli umierają, to umierają godnie, w najlepszych warunkach jakie byłam w stanie im zapewnić. Wiadomo, czasem zdarzało mi się nie spać po nocach, ale wdzięczność niektórych podopiecznych wszystko wynagradza.

#6 2011-12-16 19:47:38

Mirabelka
Member

No właśnie najbardziej przeraża mnie ta tęsknota. Pozostaje mi chyba tylko szukać komputera przenośnego, bo bez męża i dzieci zwariuję chyba. Pani, ktorą mam się opiekować potrzebuje kogoś tylko na miesiąć i dla mnie będzie to prawdziwy miesiąc próby- to mój pierwszy wyjazd na dłużej.

#7 2011-12-27 18:15:47

fikusia7363
Member

Plusy: wyprzedaże w Niemczech
zastrzyk gotówki
możliwość wyjechania za granicę, poznania nowych ludzi
Minusy: tęsknota za rodziną

#8 2011-12-28 08:42:14

Anka Rose
Member

Minusy - takie jak u wszystkich... :-( Plusy - finansowe w tych trudnych czasach.

#9 2011-12-28 10:07:06

Candy
Member

Według mnie nie ma minusów, a jeśli nawet są, to ilość korzyści-finansowych, skutecznie je przysłania. Czym jest tęsknota przez kilka tygodni w zamian za świadomość, że nie trzeba się martwić o każdy wydany grosz?

#10 2011-12-30 22:25:25

EMilka
Member

plusy: praca, która mi daje satysfakcję
pieniądze i poczucie stabilizacji jeśli chodzi o dbanie o swoją przyszłość.
minusy: ja ich nie widzę, może dlatego, że lubię to co robię:)

#11 2015-01-07 12:26:39

Overeating
New member

They live for some crazed swing, earn abroad, we return to the country and then go to work again, thereby starting the next cycle of departures and returns. How much can you? One year, two years?  70-178 dump - testking.me I was the third so I go and I slowly enough. Plus - still earnings. There as much as I earn in Poland. So I can go on for some time, come and be here for the holidays

Ostatnio edytowany przez Overeating (2015-01-07 12:27:00)

#12 2015-02-14 10:44:33

Szymon
Member

Można zminimalizować minusy, jeżeli jedziemy z zaufaną firmą. Jak AltenCare24. Z doświadczenia polecam.
http://www.poznancity.pl/ogloszenie-poz … -65591.htm

#13 2015-02-14 11:07:35

arielka
Member

Szymon napisał:

Można zminimalizować minusy, jeżeli jedziemy z zaufaną firmą. Jak AltenCare24. Z doświadczenia polecam.

Tego typu nachalna reklama sprawia, że nie mam ochoty nawet spojrzeć na stronkę tej firmy, a co dopiero pojechać z nią wink

#14 2015-02-14 12:27:02

Jolanta
Member

arielka napisał:

Szymon napisał:

Tego typu nachalna reklama sprawia, że nie mam ochoty nawet spojrzeć na stronkę tej firmy, a co dopiero pojechać z nią wink

Widać nowy nabytek firmy i musi zarobić na chleb

#15 2015-02-14 13:28:19

squonk
Member

arielka napisał:

Zastanawiam się, kiedy tacy geniusze marketingu (myślę tu o różnych branżach) wreszcie się zorientują, że takie reklamy zadowolonych pseudo-klientów działają dokładnie odwrotnie od zamierzonego celu. Czemu oni to robią? Może dlatego, że najtaniej , wystarczy tylko stworzyć profil i naklepać posta, robota na trzy minuty. Jakby chcieli oficjalnie wystąpić jako firma, to na wielu forach trzeba za taką reklamę płacić.
A może się mylę i są takie naiwne owieczki, co dopiero w internecie raczkują i nie zdają sobie sprawy z tego, że jak ktoś, kto ma na koncie 1 post zachwala w nim jakąś firmę, to raczej nie jest to klient, tylko pracownik tej firmy?

#16 2015-02-14 13:50:58

andrea
Member

fikusia7363 napisał:

Plusy: wyprzedaże w Niemczech
zastrzyk gotówki
możliwość wyjechania za granicę, poznania nowych ludzi
Minusy: tęsknota za rodziną

właściwie zgadzam się z twoim zdaniem, ale z tymi wyprzedażami to bym nie przesadzała
możliwość poznania nowych ludzi i dodałabym jeszcze nowych miejscowości
minusy tęsknota i samotność, częściowa rezygnacja z własnego życia

#17 2015-02-14 17:12:02

arielka
Member

Jolanta napisał:

arielka napisał:

Szymon napisał:

Widać nowy nabytek firmy i musi zarobić na chleb

Tak jest w niektórych firmach: gdy ktoś przebywa w Polsce (ma przerwę), musi wykazać się propagowaniem firmy. Z tej działalności jest rozliczany, otrzymuje jakieś nędzne grosze, od których płacona jest jego składka. Pytanie: dlaczego jednak te wpisy są tak beznadziejnie prymitywne? Z zemsty? Przecież nikt nie musi z taką agencją współpracować! Po co robić z siebie głupka?
Jeżeli już ktoś decyduje się na umowę, która zawiera zapis o takich niskich składkach, to niech wykaże się odrobina przyzwoitości i będzie lojalny w stosunku do firmy i do nas czytających wink

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-02-14 17:12:43)

#18 2015-03-10 20:56:53

amelka2015
Member

Kolejnym razem polecam firmie, aby w bardziej wyrafinowany sposób siebie zareklamowała.
Ponieważ to poniżej jest raczej żenującą zachętą do współpracy.

Szymon napisał:

#19 2015-03-12 15:23:19

basur
New member

niestety nie ma się komu wygadać ani wyżalić na temat pracy w niemczech ;/

#20 2015-04-16 15:47:04

Madzia
New member

Cały czas zastanawiam się jakie mogą być plusy pracy w Niemczech, bo coraz więcej widzę minusów a nie plusów. Ta rozłąka z najbliższymi chybą będzie najcięższa.

#21 2015-04-16 15:58:01

squonk
Member

Madzia napisał:

Cały czas zastanawiam się jakie mogą być plusy pracy w Niemczech, bo coraz więcej widzę minusów a nie plusów. Ta rozłąka z najbliższymi chybą będzie najcięższa.

Wszystko zależy od tego, jaką kto ma sytuację rodzinną i motywację. O wiele łatwiej jest, jak się nie ma rodziny w Polsce i niekoniecznie chce tam zostać. Chociaż w każdej sytuacji trzeba zapłacić, jak to często tu piszecie, frycowe. Ja chociaż nie mam w Polsce rodziny i nie chcę też w kraju pracować, to ciągle to frycowe płacę i zastanawiam się, jak długo jeszcze będę;) Chyba byłoby mi łatwiej, jakbym miała w DE stałą pracę i mieszkanie, ale wtedy z kolei bym mniej zarabiała niż teraz przez agencję. Obecnie najbardziej dobija mnie poczucie osamotnienia i wyobcowania, czego wcześniej mieszkając w Holandii w ogóle nie doświadczałam. Nie wiem, może to z wiekiem przychodzi czy co?

#22 2015-04-16 17:13:02

Dalia
Member

Squonk dobrze mówi, wszystko zależy od punktu widzenia, a ten z kolei zależy od punktu siedzenia, stara prawda, wszystko jest względne. Tęsknota za jaką rodziną, za rodzicami? Ja już ich nie mam, za mężem? Boże, tego to bym najchętniej już nigdy więcej nie oglądała. Za synem, rany chłopak ma 22 lata radzi sobie 4 tygodnie beze mnie, za córką - tak, a w zasadzie nie jest to stricte tęsknota, raczej poczucie winy i pies, ale wiem, że psa wszyscy kochają, więc ma dobrze. Nie przesadzajcie z tą tęsknotą, jak ktoś jedzie na pół roku to może, ale miesiąc czy półtora to nie problem, a jeśli ktoś ma z tym problem, tzn, że to nie jest praca dla niego. Ja na przykład cieszę się, że jak jestem w PL miesiąc to ten miesiąc robię co chcę, bo jeśli pracujesz w Polsce to masz 26 dni urlopu, ja, jako opiekunka mam go więcej i to więcej mogę spędzić z córką, synem i psem. I myślę, że jakość tego czasu jest o wiele lepsza niż wtedy kiedy pracowałam w PL i po pracy nic mi się nie chciało.

Reklama