Odkładanie pieniędzy na lokacie

Witam.Chciałabym odłożyć część oszczędności na lokacie.Czy ktoś tutaj może mi podpowiedzieć ile mogę obecnie zarobić ? Chciałabym założyć sobie lokatę w Polsce bo jednak sprawdzałam sobie i mają tam wyższe oprocentowanie...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2015-08-04 06:42:49

arias
Member

Odkładanie pieniędzy na lokacie

Witam.Chciałabym odłożyć część oszczędności na lokacie.Czy ktoś tutaj może mi podpowiedzieć ile mogę obecnie zarobić ? Chciałabym założyć sobie lokatę w Polsce bo jednak sprawdzałam sobie i mają tam wyższe oprocentowanie.Jeśli na przykład lokata oprocentowana jest na 3% na 6 miesięcy to po tych 6 miesiącach dostanę 3% z kapitału?

#2 2015-08-04 06:55:46

amelia
Przyjaciel Forum

Re: Odkładanie pieniędzy na lokacie

arias napisał:

Witam.Chciałabym odłożyć część oszczędności na lokacie.Czy ktoś tutaj może mi podpowiedzieć ile mogę obecnie zarobić ? Chciałabym założyć sobie lokatę w Polsce bo jednak sprawdzałam sobie i mają tam wyższe oprocentowanie.Jeśli na przykład lokata oprocentowana jest na 3% na 6 miesięcy to po tych 6 miesiącach dostanę 3% z kapitału?

Czy Ty wiesz gdzie jesteś? Tutaj jest forum opiekunek, a Ty ciągle o, lokatach i oszczędnościach. Mam wrażenie , że masz ukryte intencje albo po prostu robisz sobie jaja. https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS247k3KIlVI_aMn2Qsg1Eb-WfTO0GrvAjuB8wT8edtFaXS7uRgpw
Przespaceruj się więc do banku albo zadzwoń na infolinię i dowiesz się u źródła.

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-08-04 07:01:12)

#3 2015-08-04 07:48:55

barbara.b
Member

http://www.oprocentowanielokat.pl/

tam ci wyliczy co chcesz. możesz podać kwotę, okres... i pokaże ci na jakiej lokacie ile zarobisz. te procenty to są w skali roku raczej, wiec po 6 miesiącach nie będziesz miała 3 % więcej tylko te 3 % będziesz miała raczej po roku dopiero. jak będzie to po pół roku wyliczysz na podanej przeze mnie stronie.

#4 2015-08-04 09:29:03

Eliza
Member

Nie ma tak dobrze.Jest to podane oprocentowanie w skali roku. Jeśli po 6 miesiacach zarabiałabyś 3% to po roku oprocentowanie roczne byłoby ok 7% a obecnie praktycznie żaden bank Ci nie da tyle kasy.Obecnie w Polsce są niskie stopy procentowe tak więc lokaty nie są takie wysokie jak jeszcze kilka lat temu kiedy naprawdę dobrze można było zarobić.Poczytaj sobie o tym czym jest kapitalizacja odsetek. Moim zdaniem opłąca się jednak trzymać pieniądze na lokacie bo jednak dzieki temu nie traca na wartości tak jakbys trzymała je na zwykłym koncie

#5 2015-08-05 08:26:27

arias
Member

Po prostu chciałam się dopytać bo było to dla mnie średnio zrozumiałe ;/ . Czyli jednak trochę przeliczyłam sie z tym oprocentowaniem. Nie rozumiem w takim przypadku czemu jest podawane roczne oprocentowanie skoro lokata jest na 3 miesiące. Nie lepiej byłoby po prostu podać ile się konkretnie zarobi? Wtedy byłoby to bardziej przejrzyste i nic by sie nie mieszało.

#6 2015-08-06 09:55:36

Eliza
Member

A mi właśnie wydaje się.że o wiele bardziej przejrzyste jest jak oprocentowanie jest podane w skali roku. Dzięki temu nie musisz sobie tego wszystkiego wyliczać i wiesz mniej wiecej jaka lokata jest lepsza. Poza tym lokata nie służy do zarabiania . Ona ma po prostu uchronić Twoje pieniądze przed inflacją. Nie masz tam wysokiego oprocentowania tak wiec nie zarobisz ale lokata taka sprawia,że również nie stracisz. Lepsze to zawsze niż trzymanie kasy w skarpecie.

#7 2015-08-06 10:18:41

arias
Member

No niby tak ale jeśli nie lokata to na co wpłacać pieniądze? Zastanawiałam się jeszcze nad funduszami inwestycyjnymi ale czy jest to bezpieczne? Czy nie utopi się tam w razie czego pieniędzy? I ile można na tym mniej więcej rocznie zarobić?
Niby mówiło się,żeby inwestować w złoto ale nawet dzisiaj w porannej tv ktoś się wypowiadał,że cena złota spada tak wiec nie jest to wcale takie rentowne.

#8 2015-08-06 10:32:58

..?eto
Member

Ja się na tym wszystkim nie znam , ale słyszałam , że najkorzystniej jest mieć krótkoterminowe lokaty odnawialne automatyczmie po minionym terminie na kolejny ten sam termin.
Słyszał ktoś coś o tym, i przeliczał.
Tak kiedyś usłyszałam to od pani w okienku w banku, której się chyba nie opacznie wyrwało to z ust( w odpowiedzi na moje pytanie i rozważania , jakie przed nią wytoczyłam), co było radą na niekorzyść jej pracodawcy czyli banku.
Ja nie oszczędzam , aż tak..
W końcu nie są te nasze pensje , aż tak gigantyczne,
A żyć też się chce troche lepiej niż przed podjęciem tej pracy.
Z drugiej strony nie będę sobie obniżać standartu , życia po to , żeby i tak kiedyś siłą rzeczy osiągnąć obniżony standart.Dla mnie takie oszczędzanie nie bardzo ma sens.
Jeśli rzeczywiście mam względną nadwyżkę do odłożenia bez nadszarpywania bieżącego konfortu życia , to tak czemu nie.
Ale w innym razie , to, co to za przyjemność?

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-08-06 10:41:37)

#9 2015-08-07 07:22:40

Eliza
Member

..?eto napisał:

Ja się na tym wszystkim nie znam , ale słyszałam , że najkorzystniej jest mieć krótkoterminowe lokaty odnawialne automatyczmie po minionym terminie na kolejny ten sam termin.
Słyszał ktoś coś o tym, i przeliczał.
Tak kiedyś usłyszałam to od pani w okienku w banku, której się chyba nie opacznie wyrwało to z ust( w odpowiedzi na moje pytanie i rozważania , jakie przed nią wytoczyłam), co było radą na niekorzyść jej pracodawcy czyli banku.
Ja nie oszczędzam , aż tak..
W końcu nie są te nasze pensje , aż tak gigantyczne,
A żyć też się chce troche lepiej niż przed podjęciem tej pracy.
Z drugiej strony nie będę sobie obniżać standartu , życia po to , żeby i tak kiedyś siłą rzeczy osiągnąć obniżony standart.Dla mnie takie oszczędzanie nie bardzo ma sens.
Jeśli rzeczywiście mam względną nadwyżkę do odłożenia bez nadszarpywania bieżącego konfortu życia , to tak czemu nie.
Ale w innym razie , to, co to za przyjemność?

Ja się tym wcześniej interesowałam ale na tych krótkotrwałych jest tak niskie oprocentowanie ,że pomimo nawet częstej kapitalizacji odsetek zarobek jest bardzo mały sad Poczytaj sobie o kapitalizacji: http://www.comperia.pl/kapitalizacja-odsetek.html . Im częstsza tym więcej możemy zarobić ale z drugiej strony oprocentowanie jednak jakieś powinno być.
Lepiej ejst się troche pospieszyć jeśli zakłada się lokatę. Teraz patrzyłam to większość lokat w pl jest oprocentowanych na max 3%

#10 2015-08-10 14:40:02

bado
New member

Ja polecam zajrzeć na stronę http://www.moja-skarbonka.pl  ja korzystam często z tej strony i zakładam sobie lokaty na 4% a nawet 5%

Ostatnio edytowany przez bado (2015-08-10 14:40:26)

#11 2015-08-18 08:46:35

maryla12
New member

Korzystałem ostatnio ze strony na której polecili mi ciekawy plan inwestycyjny w lokaty. http://www.inwestowaniena5.pl ja już dość sporo zarobiłem na lokatach.

Ostatnio edytowany przez maryla12 (2015-08-18 08:47:23)

#12 2015-08-18 16:28:29

Arekjerzy
Member

maryla12 napisał:

Korzystałem ostatnio ze strony na której polecili mi ciekawy plan inwestycyjny w lokaty. http://www.inwestowaniena5.pl ja już dość sporo zarobiłem na lokatach.

Niby Maryla a pisze jakoś w formie męskiej. Gender ???

#13 2015-08-24 09:13:46

mibel
New member

amelia napisał:

arias napisał:

Czy Ty wiesz gdzie jesteś? Tutaj jest forum opiekunek, a Ty ciągle o, lokatach i oszczędnościach. Mam wrażenie , że masz ukryte intencje albo po prostu robisz sobie jaja. https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag … FaXS7uRgpw
Przespaceruj się więc do banku albo zadzwoń na infolinię i dowiesz się u źródła.

Co Wy ludzie z tymi lokatami? Lokaty to dno, szkoda pieniędzy inwestować. Inwestujcie w złoto albo inne kamienie szlachetne, przykładowo na jednym gramie można zarobić ok. 10 PLN, wykupujac 35 g 350 PLN, i nie trzeba czekać miesiącami.

#14 2015-08-24 09:54:21

simona1961
Member

mibel napisał:

amelia napisał:

arias napisał:

Czy Ty wiesz gdzie jesteś? Tutaj jest forum opiekunek, a Ty ciągle o, lokatach i oszczędnościach. Mam wrażenie , że masz ukryte intencje albo po prostu robisz sobie jaja. https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag … FaXS7uRgpw

Co Wy ludzie z tymi lokatami? Lokaty to dno, szkoda pieniędzy inwestować. Inwestujcie w złoto albo inne kamienie szlachetne, przykładowo na jednym gramie można zarobić ok. 10 PLN, wykupujac 35 g 350 PLN, i nie trzeba czekać miesiącami.

Co tam złoto. Ja bym postawiła na diamenty. To jest dopiero przebitka. Sama inwestuje właśnie w diamenty. Polecam big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

#15 2015-08-24 18:43:26

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Polecam wyniki dzisiejszej Giełdy nie tylko polskiej ale światowej....nadchodzi wielkie tąpnięcie. Nie mylić z boomem

#16 2015-09-27 09:35:48

bodix
New member

Na złoto i diamenty trzeba sobie męża poszukać  ale na drobne dobre i nasze lokaty np na http://www.rankinglokat.eu

#17 2015-09-27 13:46:43

festynka
Member

Jakie tutaj jest bogate towarzystwo???? Polecam Amber Gold!!! hahahahaha
jak słysze o lokatach to dreszczy dostaję- ludzie duszą i w skarpete odkładają -nie dojedzą i nie dopiją tylko na lokatę i biegną aby ze 100 euro nazbierac 1000 euro, albo najlepiej całe oszczędnosci oddac wariatom na lokatę i zostac gołym i wesołym!!!W Polsce nie ma lokat -to jest złodziejski kraj!

Reklama