Na czarno za i przeciw

Drogie koleżanki, chciałam się dowiedzieć czy jakieś sankcje prawne grożą za pracę na czarno w Niemczech? Czy zdarzają się jakieś kontrole i kary gdy się jedzie na własną rękę???

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-08-14 21:39:52

zaneta
Member

Na czarno za i przeciw

Drogie koleżanki, chciałam się dowiedzieć czy jakieś sankcje prawne grożą za pracę na czarno w Niemczech? Czy zdarzają się jakieś kontrole i kary gdy się jedzie na własną rękę???

#2 2012-08-14 23:45:14

pigwa
Member

Re: Na czarno za i przeciw

Żaneto kochana-bardzo naiwne pytanie.Naturalnie-praca na czarno jest nielegalna i podlega karze.Nie łam sobie tym głowy-skoro tak właśnie pracujesz,Podjęłaś taką decyzję i korzystaj-a jak się sypnie-poniesiesz konsekwencje  i tyle.

#3 2012-08-15 06:50:19

Anka Rose
Member

Ja bym na czarno nie pojechała. Czytałam że niektóre opiekunki dużo tak zarabiają, ale co z tymi, które wpadną?

#4 2012-08-15 09:29:18

pigwa
Member

Praca na czarno jest praktycznie nie do wykrycia.Jesteś u kogoś-kontrolują cię-i wszyscy-ale wszyscy-muszą to samo mówić-jesteś córką ich przyjaciółki z czasów kiedy oni mieszkali na śląsku,przyjechałaś z wizytą-tak sobie,naturalnie że pomagasz z wdzięcznąści-ale nie pracujesz,niew robisz tego za pieniadze.
A donos może złozyć skłócony sąsiad,zawistna opiekunka-ale to naprawdę jest trudne do udowodnienia.Tylko tupet,pewność siebie w odpowiedziach i wersja ustalona z rodziną.
Nigdy nie przeżyłam kontroli-ale tak to sobie wyobrażam.Strach ma wielkie oczy.

#5 2012-08-15 12:47:54

makola45
Member

Strach ma wielkie oczy to prawda.Kontrole jednak sie zdarzają.Moja koleżanka przeżyła .Była tylko 10 dni w pracy i nagle pojawił sie zoll.Oni nie uprzedzają o swojej wizycie niestety.Nie było żadnego tłumaczenia że przyjechała do rodziny,ktoś doniósł że ona tu pracuje i już.Musiała pokazać bilet kiedy przyjechała.Ona wybłagała dosłownie i zapłaciła tylko 70euro kary.Rodzina 4500 tys euro.Jeden plus że rodzina ją natychmiast zarejestrowała u siebie.

#6 2012-08-16 20:17:00

zaneta
Member

Dziękuję za opinie. Ja na czarno nie jadę, ale zastanawiałam czy dobrze zrobiłam, że wybrałam agencję, teraz widzę, że to była dobra decyzja. Fakt faktem, że do póki nie natkniesz się na kontrolę jest cacy, ale jak się taka zdarzy, to nie każdy wyprosi, wybłaga łagodniejszą karę.

#7 2012-08-25 21:05:37

wiesia42
New member

Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz  pozdrawiam

#8 2012-08-26 09:30:22

poziomka
Member

Pozdrawia Cię serdcznie też niedawno  przyjęta w grono forumowiczek
                 koleżanka.

#9 2012-08-26 12:28:33

Anka Rose
Member

Wiesa42 - pozdrawiam!

#10 2012-08-26 15:43:17

kryspinka
Member

ha też bym chciała bo po 5 latach to można cos myslec o emeryturze niemieckiej a czas leci

#11 2012-08-26 17:40:53

jolek56
New member

Witam wszystkich,jestem pierwszy raz na forum

#12 2013-01-17 15:16:57

Bozenka77m.
New member

Witam

Osobiście nie polecam wyjazdów na czarno nigdy nie wiadomo do kogo się jedzie do tego nie jest się ubezpieczonym
wyjeżdżałam kiedyś tylko na czarno więc wiem z czy to się wiąże. Na jednym z wyjazdów zachorowałam i nawet rodzina podopiecznego nie pomogła mi się wyleczyć ani nikt mi nie  zwrócił kasy którą wydałam na lekarza.  Obecnie jestem zatrudnia legalnie w firmie dla opiekunek i czuję się bezpieczna jak wyjeżdżam, więc odradzam wyjazdy na czarno.

#13 2013-01-17 15:50:31

iza46
Member

Bozenka77m. napisał:

Witam

Osobiście nie polecam wyjazdów na czarno nigdy nie wiadomo do kogo się jedzie do tego nie jest się ubezpieczonym
wyjeżdżałam kiedyś tylko na czarno więc wiem z czy to się wiąże. Na jednym z wyjazdów zachorowałam i nawet rodzina podopiecznego nie pomogła mi się wyleczyć ani nikt mi nie  zwrócił kasy którą wydałam na lekarza.  Obecnie jestem zatrudnia legalnie w firmie dla opiekunek i czuję się bezpieczna jak wyjeżdżam, więc odradzam wyjazdy na czarno.

Oj,z tymi firmami teraz to tez roznie bywa.Znajoma musiala zaplacic rachunek za wizyte lekarska,a firma zobowiazala sie ubezpieczac pracownika i jakas tam polise oplacala /promedica24/,na czarno tez trzeba miec EKUZ turystyczne plus polise na zycie imiec spokojna glowe a nie myslec o RMUA ,oj nie ma legalnosci w tych umowach smieciowych i ubezpirczenia do luftu

#14 2013-01-17 15:54:17

justa73
New member

Witam wszystkich.Jestem nowa i bardzo ciekawa waszych wiadomosci.Wchlaniam wasza wiedze jak dobra ksiazke.Pozdrawiam serdecznie!!!Justyna

#15 2013-01-17 16:26:36

ruda
Member

Jeździłam przez 7 lat "na czarno", ok.2 lata na coś, co nazywam "półlegalem", a od 1,5 roku jestem zatrudniona przez rodzinę. Przez firmę nie pracowałam nigdy i mam nadzieję, że tak zostanie wink.
Nikogo nie namawiam do pracy "na czarno", ale jak się  ma dobre układy z rodziną, tudzież lekarzem rodzinnym, to jest ok.

Moja koleżanka od paru lat ma stałe miejsce, jest "na czarno". Chodzi w De do dentysty, lekarza i nic się nie dzieje. Za dentystę parę razy zapłaciła, ale były to sumy porównywalne z tym, co musiałaby wydać w domu. W Polsce jest ubezpieczona w pracy męża, więc ubezpieczenie zdrowotne ma. Oczywiście problemem jest emerytura, ale czytając to, co piszą kobiety pracujące przez firmy, też nie widzę jakiegoś specjalnego entuzjazmu.. Może rzeczywiście lepiej odkładać i liczyć na siebie?

#16 2013-01-18 11:03:24

Liwia_Dobrawska
Member

Ja też jestem nowa. Mam tylko 6 m-cy doświadczenia, ale tez na czarno. Pracowałam u rodziny, wszystko było załatwiane po znajomości. Obawiam się dalej wyjeżdżać na czarno do obcych i planuję nawiązać wspołpracę z jakąs firmą, ale nie dokonałam jeszcze wyboru z którą.  uważam, że lepiej organizować to wszystko legalnie. Jestem w  trakcie poszukiwań

#17 2013-01-19 21:02:44

justa73
New member

Legalnie ...czy tez nie legalnie...zgadzam sie z Wami,ze nie legalna praca jest do bani.Lecz czytajac pan posty o zarobkach np.max 750e to jestem przerazona.....Fakt ubezpieczenie na wlasna reke,ale to wszystko jest do zalatwienia prawda....Jechalam do nich z reka na sercu,ale sie udalo.Tylko ona szwankuje i Tylko jesli chodzi o spanie noca.2h ze mna walczy i spokoj do rana....A te wszystkie formalnosci moyna zalatwic w pl.W miedzy czasie raz w tyg.chodze do jej syna na sprzatanie i prasowani.Placa mi jak rumunce,ale nie gardze,bo nie ma mnie 4h.A tak dla pan ciekawosci zarabiam 1200e.

#18 2013-01-19 21:06:36

justa73
New member

Zapomnialam dodac.,...Do tego zwrot kosztow podrozy.Pozdrawiam Was Wszystkie Mile Panie!!!!

#19 2013-01-19 21:15:13

justa73
New member

Jeszcze jedno...Nasze Kochane Firmy....No to ile pan oszukaly i nie pomogly.....sa gorsze niz posrednicy....Z reka na sercu mowie,ze jestem poczatkujaca i na czarno pracuje 2lata stale u tej samej pani.Oby zyla mi Jak Najdluzej!!!!!!!!!!!!!!!!!Dobranoc
Mam w marcu 4olat.Buziole dla Wszystkich!!!!

#20 2013-01-20 16:14:58

ahha
Member

justa73 napisał:

Jeszcze jedno...Nasze Kochane Firmy....No to ile pan oszukaly i nie pomogly.....sa gorsze niz posrednicy....Z reka na sercu mowie,ze jestem poczatkujaca i na czarno pracuje 2lata stale u tej samej pani.Oby zyla mi Jak Najdluzej!!!!!!!!!!!!!!!!!Dobranoc
Mam w marcu 4olat.Buziole dla Wszystkich!!!!

I to mi sie najbardziej podoba. Jestes operatywna pewnie ze lepiej sie samemu ubezpieczyc nawet na min.kwote bo to i tak wiecej niz daja firemki(albo mowia ze daja a nie daja) tylko ze to pozniej wychodzi.Pensja dobra, zwrot na podroz jest, dorobici mozesz.I tak trzymaj,Poniewaz o zatrudnienie bezposrednio u rodziny jest trudno,to ani gewerbe(i papiery z tym zwiazane i koszt ichnich PIT, ksiegowej, przestrzegania czasu pracy w roky itp.ani polska dzialalnosc 9no ew,przy malym ZUS (ale ile to do emerytury kwotowo), ani tym bardziej na smieciowce z polskiej agentury tyle nie zarobisz na czysto.Ubezpieczyc sie mozna samemu. Jak sie doda i odejmie co sie komu nalezy to na czarno zostanie najwiecej.No chyba ze ktos zarabia 2000e i jeszcze powie ze do towarzystwa.JUSTa to jest to.Czesc.

#21 2013-01-21 17:14:13

image123456
Member

Kiedys napisałam na tym portalu dokładnie SZUKAM POSREDNIKA ZAŁATWIAJACEGO PRACE teraz juz oczywiscie znalazłam , ale nie tutaj gdzie indziej , a ile sie naczytałam od kolezanek jakie to niebezpieczne ze one wola legalnie z agencjami , itp..itp... a wiec znalazłam posrednika , znalazł mi prace pojechalam d8 rodziny dokładnie dziadka ,bałam sie jak cholera bo nigdy sie nie opiekowałsm ,facetem , i do tego z taka demencja , ciagle go pilnowac do kibla latał 30  razy w ciagu dnia , i ppytania co 5 min jak sie czujesz do tego pilnowac lodówki bo dziadek ma cukrzyce i kiedys opiekunka wieszała pranie on to wykorzystał i wyjadł wszystko z lodówki i wylądował w szpitalu cukier220 , pierwszy tydzien nie był łatwy , ale przemyslałam wszystko ze zawsze jest coś , plusem jest to ze 2 razy dziennie przychodzi pflege dienst myje go  rano i wieczorem i podaje cukier od pn. Do pt ,przychodzi sprzataczka ruska kt , sprząta u nich juz 30 lat  , takze sprzatanie prasowanie itp. Mnie nie obchodzi , ja nam przerwe a ona to robi i pilnuje dziadka, po 2 tygodniach pośrednik sid mnie zapytał czy chce ta prace zgodziłam sie i zapłaciłam oczywiscie z góry nie brał żadnych pieniędzy , bo jakbym nie dawała rady to znalazł by mi druga pienuadze wziął dopiero po 2 tyg. Jak zarobiłam , teraz w lutym jade juz 3 raz do mojego dziadka oczywiscie juz nic nie płace tylko wtedy za pierwszym razem mam zwrot kosztów podróży , 350na tydzien upierdliwego dziadka , którym si tylko opiekuje a reszte pracy robi sprzataczka i pflegedienst , w polsce jestem ztrudniona u rodziny na 1/2 etatu takze   ZUS MAM,
Takze widzicie dziewczyny nie tacy źli sa POŚREDNICY nspewno lepsi niz agencje , ja wole raz zapłacic posrednikowi 300 niz co miesiąc robic na agencje , i to jaki zarobki1000 euro masakra , nie dajcie sie , wykupujcie sobie same ubezp. Zakladajcie gewerbe , proscie aby znajomi was zatrudniali a wy im dawajcie pieniazki na zus, co kolwiek ALE NIE PRACUJCIE NA AGENCJE POZDRAWIAM

#22 2013-01-21 17:28:27

iza46
Member

image123456 napisał:

Kiedys napisałam na tym portalu dokładnie SZUKAM POSREDNIKA ZAŁATWIAJACEGO PRACE teraz juz oczywiscie znalazłam , ale nie tutaj gdzie indziej , a ile sie naczytałam od kolezanek jakie to niebezpieczne ze one wola legalnie z agencjami , itp..itp... a wiec znalazłam posrednika , znalazł mi prace pojechalam d8 rodziny dokładnie dziadka ,bałam sie jak cholera bo nigdy sie nie opiekowałsm ,facetem , i do tego z taka demencja , ciagle go pilnowac do kibla latał 30  razy w ciagu dnia , i ppytania co 5 min jak sie czujesz do tego pilnowac lodówki bo dziadek ma cukrzyce i kiedys opiekunka wieszała pranie on to wykorzystał i wyjadł wszystko z lodówki i wylądował w szpitalu cukier220 , pierwszy tydzien nie był łatwy , ale przemyslałam wszystko ze zawsze jest coś , plusem jest to ze 2 razy dziennie przychodzi pflege dienst myje go  rano i wieczorem i podaje cukier od pn. Do pt ,przychodzi sprzataczka ruska kt , sprząta u nich juz 30 lat  , takze sprzatanie prasowanie itp. Mnie nie obchodzi , ja nam przerwe a ona to robi i pilnuje dziadka, po 2 tygodniach pośrednik sid mnie zapytał czy chce ta prace zgodziłam sie i zapłaciłam oczywiscie z góry nie brał żadnych pieniędzy , bo jakbym nie dawała rady to znalazł by mi druga pienuadze wziął dopiero po 2 tyg. Jak zarobiłam , teraz w lutym jade juz 3 raz do mojego dziadka oczywiscie juz nic nie płace tylko wtedy za pierwszym razem mam zwrot kosztów podróży , 350na tydzien upierdliwego dziadka , którym si tylko opiekuje a reszte pracy robi sprzataczka i pflegedienst , w polsce jestem ztrudniona u rodziny na 1/2 etatu takze   ZUS MAM,
Takze widzicie dziewczyny nie tacy źli sa POŚREDNICY nspewno lepsi niz agencje , ja wole raz zapłacic posrednikowi 300 niz co miesiąc robic na agencje , i to jaki zarobki1000 euro masakra , nie dajcie sie , wykupujcie sobie same ubezp. Zakladajcie gewerbe , proscie aby znajomi was zatrudniali a wy im dawajcie pieniazki na zus, co kolwiek ALE NIE PRACUJCIE NA AGENCJE POZDRAWIAM

Popieram inicjatywe ,nie czekac na łaske i marne wyplaty z firm .Niech zostana ich kolezaneczki,rodzinki ,bo im dadza latwa i nieuciazliwa" sztelle".Dopisze,ze ubezpieczenie jakie oferuje nam NFZ nie pokrywa kosztow transportu  sanitarnego/ i nie daj Boze kremacji itp/ do Polski.Wiec musi sie dodatkowo kazdy ubezpieczyc na zycie /ok 20 tys zlotych minimum/.Rodziny niemieckie odchodza od agencji ,zostaja te,ktore sa wygodne i czesto bezczelne w stosunku do pomocy domowej /bo tym w wiekszosci jestesmy/,wiadomo ze zastraszona opiekunka bedzie robic od switu do nocy i biegac na kazde skinienie czesto chorego i nie leczonego pacjenta.Nie dostosuje sie-to kara!Tak pracowac przy chorym czlowieku?Bez komentarza

#23 2013-01-21 17:43:31

krysta63
Member

nie każdy pośrednik jest taki cacy. i nie kazdy ma mozliwośc zarejestrowania sie u rodziny.A pracując w agencji ma się te składki płacone,czasami  jeszcze na umowe o prace.
najlepiej niech kazdy sobie rzepke skrobie.

#24 2013-01-21 18:02:52

image123456
Member

Wiem ze nie kazdy ma taka mozliwosc , ale tłumacze zeby kombinowac jak sie da , znajoma teraz załozyla sobie gewerbe płaci co misiac 54 e, na czysto ma 1480,, inna moja kolezanka pojechala przez posrednika , w tamtym roku na wiosne teraz w marcu córka ja zatrudni kazała juz jej przygotowac wszystkie papiery jak przyjedzie na zmiane 2 marca,  wierzycie w emeryture jakąs pracujac dla agencj bo ja nie , pracowłam 2 razy dla agencj i wiem jaki składki śmieszne płaca, dzwigałam 90 kilo , 8 razy dziennie , wieczne oszczedzanie niemców jesc co oni, mam 30 lat i juz mi kregosłup siadał za 1000 euro a panie z agencj za moja ciezka prace miały 800 euro co msc. Wyzysk jak nie wiem jak powiedz, ze babka jest ciezka to odp. PANI WIEDZIAŁA DO JAKIEJ pracy pani JEDZIE!

#25 2013-01-21 18:22:01

krysta63
Member

większość opiekunek jest w wieku mniej więcej 50-tki wzwyż,każda zanim zaczęła kariere opiekunki w DE pracowała kiedy w PL i miała płacone składki.Więc kiedyś tam dostaną najnizszą emereturę.A ci młodzi co maja 30-tke i ani grosza na koncie ZUS-u i pracuję na Gewerbe lub na czarno,to napewno nie dostaną chocby najnizszej emereturki.
ale co my szaraki możemy poradzic na nasz rząd.

#26 2013-01-21 22:14:53

baska54
Member

do  image
witam ,mam prosbe czy moglabys podac namiary na posrednika ktory jest taki uczciwy.
ja musze co miesiac placic  200euraszkow iplace bo sytuacja jest jaka jest
wiec bardzo prosze o ten kontakt  pozdrawiam  baska54

#27 2013-01-21 23:50:16

image123456
Member

Podam ci ale na e mail , płaci sie tylko raz , pózniej zadnych opłat,

#28 2013-01-22 10:12:53

anka
New member

witam .Mam prosbe ,napiszcie mi dobrego posrednika ,ktory zalatwia prace na czarno.Prosze piscie mi na email.z gory dziekuje.pozdrawiam.ps .cos z moja data jest nie tak,jest 22.01,2013

Ostatnio edytowany przez anka (2013-01-22 10:15:09)

#29 2013-01-22 11:03:25

ulka
Member

Kobietki Kochane- co Wy z tymi pośrednikami? przecież każdy z nich  będzie was zawsze kroił!

#30 2013-01-22 12:42:22

iza46
Member

agniecha_88 napisał:

myślę że strach przed nagłą kontrolą i wysoką karą to jedno, ale jeszcze większy strach przed ewentualną chorobą lub wypadkiem. Ci wtedy? co zrobić jeśli nie mamy ubezpieczenia? Nie pozostaje nic innego jak zapłacić za leczenie z własnych pieniędzy, niestety często rodzina u której opiekunka pracuje na czarno nie poczuwa się do odpowiedzialności.. zachęcam do przeczytania artykułu o ubezpieczeniu zdrowotnym w Niemczech dla Polaków. http://www.arbeitlandia.eu/zycie/32,ube … lakow.html

Nie jest tak tragicznie ,sama bylam w szpitalu pracujac przez agencje/ktora uprzedzila ze to praca na czarno/mialam EKUZ turystyczne na 2 miesiace plus polisa Warty tzw,Travel /konieczne dodatkowe ubezpieczenie.W szpitalu pytali co ja robie w Niemczech i wprost zarzucili mi,ze pracuje na czarno,wiec corka podopiecznego zrobila awanture i przedstawila mnie jako swoja znajoma.Za szpital rachunek uregulowal Fundusz Narodowy ,na ktory placilam co miesiac wowczas 260 zl /dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne/.Powiem jedno,pracowalam na etacie 22 lata w Polsce i samotnie wychowywalam syna/nawet dziadkow daleko mial /nikt sie nie litowal nad nami .A ze obywatela tak sie traktuje jak slychac ,wole tu szukac pieniedzy na godne zycie .A firmy to tak legalnie zatrudniaja Polki?gdzie te skladki na emeryture?Nawet moze nie wiecie ,ze na drugiej umowie zleceniu nie ma obowiazku placenia zadnych skladek!Poczytajcie strony o umowie zleceniu!

#31 2013-01-22 13:02:20

Anka_34
Zbanowany

jak widać wszystko kwestia dobrej organizacji:)

#32 2013-01-22 15:43:47

awa50
New member

Witajcie dziewczyny, wczoraj tu się zarejestrowałam, chcę w lutym wyjechac, też bardzo proszę o jakies namiary na uczciwego pośrednika , który załatwia pracę na cz. Zgłosilam sie do agencji i jak przysłali mi umowę to mnie cos trafia, a to juz czwarta agencja, która myśli,że my zrobimy wszystko dla nich,żeby wyjechać. Mi sie juz w głowie nie mieści, do jakiego stopnia chca nas poniżyć. Pozdrawiam was wszystkie.

#33 2013-01-22 19:12:12

iza46
Member

awa50 napisał:

Witajcie dziewczyny, wczoraj tu się zarejestrowałam, chcę w lutym wyjechac, też bardzo proszę o jakies namiary na uczciwego pośrednika , który załatwia pracę na cz. Zgłosilam sie do agencji i jak przysłali mi umowę to mnie cos trafia, a to juz czwarta agencja, która myśli,że my zrobimy wszystko dla nich,żeby wyjechać. Mi sie juz w głowie nie mieści, do jakiego stopnia chca nas poniżyć. Pozdrawiam was wszystkie.

Sprawdz meila czy dotarl?smile

#34 2013-01-22 20:26:19

asia1974
New member

witam serdecznie wszystkie opiekunki oraz te które szukaja dopiero pracy
jestem tu nowa  .mam 39 lat i od jakiegos czasu szukam pracy.Powiem jednak szczerze ze po tym co tu czytałam na temat agencji chyba wolałabym na czarno  przez posrednika
nie będę sie tu rozpisywac na temat mojej syt finansowej  bo podejrzewam że wiekszość Opiekunkami nie została z wyboru ale z konieczności
praktyke mam tylko przy mojej babci oraz tacie który miał zator
języka uczyłam sie bardzo długo praktycznie od podstawówki duzo rozumiem ale boje sie mówić
prosze pomóżcie

#35 2013-01-22 21:29:07

asia1974
New member

Iza 45 bardzo dziękuję:D jutro postaram sie dzwonić
i dzięki że jesteście

#36 2013-01-22 21:32:00

krysta63
Member

Dorcia-a czemu nie zmienisz stelli?? ja nie rozumiem,aby tam siedzieć na siłę,czy to nie ma więcej pracy?ja  to jestem  jak na wakacjach w De,jak trafiała mi sie  ciężka stella to zaraz stamtąd uciekałam.

#37 2013-01-22 21:59:25

krysta63
Member

no tak,z deszczu pod rynne.I czasami tak bywa.umowa ustna-co to jest? to jeszcze miesiąc musisz wytrwac-och nie zazdroszcze.

#38 2013-01-23 12:23:04

Elizabeth
Member

Od ponad 3 lat jeżdżę jako opiekunka./na czarno i na legalu/ Bardzo zadowolona byłam z "na czarno".Trafiłam na dobrą rodzinę,ja starałam się jak najlepiej opiekować się babcią,a rodzina dbała o to,żebym była zadowolona.Pewnie , że jest ryzyko.Całe życie musimy podejmować ryzykowne decyzje.Teraz jestem "na legalu".Juz przy pierwszej wypłacie,szef próbował mnie okantować o 130 euro.Uważam,że każda z nas ryzykuje podejmując pracę w nowej rodzinie.Nigdy nie wiemy,gdzie trafimy.Pozdrawiam wszystkie pracujące opiekunki.

#39 2013-03-27 19:17:00

malgosia47
New member

Do iza 46 też bym prosiła o nr telefonu do pośrednika jesli to nie problem na mojego meila . ż góry serdecznie dziękuje

#40 2013-04-02 19:32:08

malgosia47
New member

Witam serdecznie . Jestem tu nowa i mam prosbę do Was koleżanki jeśli macie nr telefonu do zaufanego posrednika i nie było by problemu z wysłaniem go do mnie byłabym bardzo wdzięczna . Pozdrawiam  wszystkie opiekunki

Ostatnio edytowany przez malgosia47 (2013-04-02 19:33:12)

#41 2013-05-05 12:28:03

EwaZeSlaska
New member

Witam, szukam pracy  jako opiekunka do osoby chodzacej, najchetniej na wymiane,mam ukonczony kurs jezykowy dla opiekunek,moj poziom jezyka jest komunikatywny. Pracowalam juz w Niemczech jako opiekunka,jednak dziadek juz nie zyje.
Jestem gotowa wyjechac w 2 polowie maja,jestem osoba sumienna i pracowita.Interesuja mnie tylko oferty prywatne,szukam uczciwego posrednika.Image123456 jesli tu zajrzysz prosze podaj mi namiary na twojego, bede bardzo wdzieczna:)

#42 2013-05-05 15:07:05

Tosia
Member

Również skorzystałabym ze sprawdzonego pośrednika.

Reklama