Proszę o życzliwą poradę-z jakiej agencji jechać ,czy prywatnie?

[quote=arias]Jak znasz Niemiecki, to możesz szukać przez prywatne ogłoszenia.[/quote] no jak ona robi wszystko to może. ja szukam chodzących. kilka telefonów i obrażone a wręcz oburzone rodziny, że nie pracuję z osobami niechodzącymi i pampersami skierowały mnie w kierunku firm, które się nie obrażą z tego powodu :-)))) co innego obcemu człowiekowi powiedzieć jaką się jest wyrachowaną suką a co innego człowiekowi, który ma obłożnie chorych rodziców i szuka dla nich opiekunki :-))))) tak więc niech firma sobie kasuje swoją dolą a w zamian da mi zlecenie do chodzącej...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#91 2016-12-12 11:41:25

barbara.b
Member

Re: Proszę o życzliwą poradę-z jakiej agencji jechać ,czy prywatnie?

arias napisał:

Jak znasz Niemiecki, to możesz szukać przez prywatne ogłoszenia.

no jak ona robi wszystko to może. ja szukam chodzących. kilka telefonów i obrażone a wręcz oburzone rodziny, że nie pracuję z osobami niechodzącymi i pampersami skierowały mnie w kierunku firm, które się nie obrażą z tego powodu :-)))) co innego obcemu człowiekowi powiedzieć jaką się jest wyrachowaną suką a co innego człowiekowi, który ma obłożnie chorych rodziców i szuka dla nich opiekunki :-))))) tak więc niech firma sobie kasuje swoją dolą a w zamian da mi zlecenie do chodzącej..

#92 2016-12-12 12:38:06

urszula47
Member

barbara.b napisał:

arias napisał:

no jak ona robi wszystko to może. ja szukam chodzących. kilka telefonów i obrażone a wręcz oburzone rodziny, że nie pracuję z osobami niechodzącymi i pampersami skierowały mnie w kierunku firm, które się nie obrażą z tego powodu :-)))) co innego obcemu człowiekowi powiedzieć jaką się jest wyrachowaną suką a co innego człowiekowi, który ma obłożnie chorych rodziców i szuka dla nich opiekunki :-))))) tak więc niech firma sobie kasuje swoją dolą a w zamian da mi zlecenie do chodzącej..

Tu sie z Toba nie zgodze ,gdyz mialam prace u osob chodzacych i bez pampersow w tzw szarej strefie .Baska to rynek sie zmienil i teraz czy prywatnie czy przez agencje do rzadkosci nalezy opieka nad osoba mobilna i zrownowazona emocjonalnie.Wszystkie pdp maja poczatki demencji i nie  radza sobie sami lub z pomoca Pflegedienstu ,rodziny.Zdarza sie napewno stella ,gdzie babcia czy dziadek sa znosni ale agencje raczej biora te najciezsze przypadki .Prawie przy kazdym Pflegedienst jest Pflegevermittlungsagentur i jak tylko pogorszy sie stan pdp proponuja opiekunke z Polski.Bardzo aktywne sa rodaczki pracujace w Heimie i tam tez dzialaja tzw koordynatorzy z polskich agencji.Mnie odpowiada praca z osoba totalnie "odleciana "z ustawionymi lekami .Te wszystkie swiadome babki sa nie do zniesienia ,wredne i cierpiace na depresje .Ostatnio mialam taka co ledwo dalam rade przez 4 tygodnie .Praca od 7ej rano z przerwa 2 godziny do 21ej .Dostalam premie od rodziny bo nikt tam nie dawal rady.Wiec jak pomysle o opiece (psychiatrycznej) to az mna trzesie.Co to za problem zmienic pampersa ? Jeden dziadek byl wozony do Tagespflege 3 razy w tygodniu ,ja zrobilam badania sobie,wyleczylam zeby ,bo dali mi ubezpieczenie niemieckie .Pisze to jako juz doswiadczona opiekunka,a co zrobisz to Twoj wybor smile

#93 2016-12-12 15:35:56

swiezonka84
Member

barbara.b napisał:

swiezonka84 napisał:

bozencina50 napisał:

A ja jak to przeczytałam , to szeroko otworzyłam oczy ze zdumienia yikes
Przede wszystkim rajstopy uciskowe ZAWSZE są zaznaczone , ktora jest , na którą nogę.Literka R- prawa , literka L-lewa.
Jasne ,że gdybym widziała ,że babka trzęsącymi rekoma zakłada je , a rodzina nie reaguje by przychodził do niej pflegedienst , to bym pomogla ,zreszta to robiłam , nie wiedzac nawet ,że to zabronione.
Ja nie rozumie czegos takiego ,ze rodzina olewa , a ty wychodzisz przed szereg.Komu co chcesz udowodnić? To ,że Albercik traktowal cie jak żonę , to mam wątpliwosci.Czy Albercik zostawił ci cos w spadku wink .Nie daj sie na te bzdety nabrać.Do mnie też babka mówiła ,że jestem jak jej corka .Co mnie zawsze śmieszyło .Bo jaka corka? Jak zmarła , to ja " corka" nie dostałam nic w spadku,  a synowie tak .Oczywiscie , to taki malutki żarcik.
Inna sprawa , to dlaczego uparlaś się na promedykę.Przecież jeszcze ,z dużych jest -interkadra ( placa żekomo Zus od sredniej krajowej) Medipe , to tez duza firma , Artemia i wiele innych.Nie lepiej podzwonić po rożnych i porównać?Chyba wszystkie te duże mają swoje odzialy w dużych miastach ? Na ha ci te szkolenia? Przecież one nic nie dają , a obligują cie do wspołpracy.
No nie wiem, nie wiem , jakoś tak dziwnie argumentujesz....

metki na panczochach pod szklem powiekszajacym sprawdzane zadnych links i rechts. Rodzina nie tyle olewala co przyjmowala to jako cos co wiaze sie z postepem choroby . Dzieci mieszkaly ok 150 m od tego mieszkania dziadka. Jak najbardziej dostalam komplet porcelany  i zloty wisiorek z granatem. Tak jak pisalam wczesniej moje wczesniejsze doswiadczenie z leo(Krakow) nie nastraja do tego zeby szukac po dalszych miastach a pr i legal to jedyne jak sie orientuje  w Lublinie  bo o Zamosciu to mozna zapomniec ( a ja to nawet nie z centrum tylko powiatu zamojskiego. Jezeli beda mnie na jakies szkolenia chcieli zapisywac to wroce na Holandie tylko ze teraz kwiatuszki to takie nie fajne jak masz ze 3 dni pracujesz a 5 na domku siedzisz w lecie to inna inszosc 5x 9x 8,50 do tego czasem 5 godzin w sobote  .Kalkulator w dlon: minusik 300 mieszkanko , ubezpieczenie kostenlos bo tak jak ja Krusik jest a to sektor zielony  czyli ta sama broszka i konto ING zasilone co tydzien .

ale się uśmiałam z tej porcelany i wisiorka. daj lepiej do wyceny. nigdy nie wiadomo. może dostałaś jakiś skarb i się okaże, że już do końca życia nie musisz pracować :-)))
przy okazji przypomniała mi się inna historia o takich koleżankach co ze zlecenia w innej branży czasami wracały z jakimś prezentem. hahah no i miałam taką koleżankę co raz przywiozła taką kaczuszkę i chwaliła się, że dostała a że inna koleżanka była zazdrosna... parę dni później telefon, że zajebały z korytarza kaczuszkę i jeszcze jakąś figurkę. wstydu co nie miara. trzeba było przepraszać, odwozić ukradzione kaczuszki jakie w sklepie po jeden euro można kupić i jeszcze w przeprosinach wino i czekoladki :-))))))

zwracac raczej nie bede poniewaz bylam przy zamawianiu tego wisiorka ( z katalogu , wiec zadna wycena nie jest potrzebna - doskonale zdaje sobie sprawe ile kosztowal, serwis fak nie wiem ile warty ale bardzo w moim guscie). Ilosc ksiazek ''powala'' -przy zalozeniu ze ma ok 300 lub nie wiele wiecej stron i  moze nie zupelnie ukonczylo  sie ''kurs szybkiego czytania'' da sie taka ogarnac jak jest ciekawa a takie sa ksiazki a. quick  w 2,5 do 3 ,15  godziny . Wiec przy kazdym posilku i wieczorem do poduszeczki i to nic wielkiego.

#94 2016-12-12 15:47:08

swiezonka84
Member

arias napisał:

ponizej przedstawiam pytania z leo i pr24 i sam -a ocenisz czy to sie kwalifikuje jako komunikatywny jezyk - zastrzegam to sa WSZYSTKIE pytania w trakcie ROZMOWY PO NIEMIECKU. Na poczatek leo:1 jak masz na imie 2ile masz lat3 jaka u mnie pogoda 4 co dzisiaj gotuje na obiad- po udzieleniu przeze mnie odp uslyszalam ze mam bardzo fajny akcent. Teraz pr:1 jak sie nazywam 2 ile mam lat 3czy wole opiekowac sie paniami czy panami 4 co robie w wolnym czasie 5czy posiadam prawo jazdy i auto ijest mozliwe zebym do Niemiec pojechala i tam tez jezdzila - po moich odp. ocena-''jak najbardziej komunikatywny'' . 2 min i komunikatywny?

#95 2016-12-12 15:50:31

swiezonka84
Member

copyfield napisał:

swiezonka84 napisał:

Te 850 mialam od leo europe w styczniu2014 bez prawie zadnej znajomosci jezyka a doswiadczenie tylko rodzinne i nie z ciezkim przypadkiem bo rekonwalescencja po zlamaniu. Teraz po prawie 20 miesiacach z przerwami myslalam o wiekszej kwocie ale bariera jezykowa to dalej dla mnie nie fajna sprawa poniewaz czasami jak ktoras z pan (badz panow zeby nie bylo ze dyskryminacja) wkleja link z filmikiem badz tekstem to kazde zdanie czy to przeczytane czy zrozumiane na 100% nie jest , dopiero tak calosciowo akapitami zajarzam o co biega . Najfajniejsze sa momenty kiedy jest jakis termin gdzie wszyscy zdaja sie rozumiec co to jest a ja otwieram nowe okienko w przegladarce i na tlanslatorze musze sprawdzic(do dzis rana nie bylam pewna skrotu pdp-genialna jestem). Wiek jak najbardziej 32 ale tylko do 7 stycznia bo tego dnia juz 33 ( zeby nie bylo ze sie upominam o zyczenia urodzinowe czy cos kolo tego). Z miseczka 85b nie nawypinasz sie za wiele .A teraz odnosnie tej rady od Copyfielda tak sobie pomyslalam ze moze na latwizne pojde i napisze ze to dla mnie ''wyzsza szkola jazdy '' takie szukanie w necie nazw innych agencji wiec bardzo prosze o konkretne (ale sprawdzone na sobie) nazwy firm  z ktorymi sie powinnam skontaktowac i ktore uwzglednia ze 19 letnia Corsa pietra mam jechac w drugi konie Polski i wystarcza tylko te formularze aplikacyjne . Prosze pisac i sie nie krepowac , kazda sugestia mile widziana. Na dzis znikam - musz sie przygotowac fizycznie i psychicznie do jutrzejszego malowania przedpokoju. Milego  postowania

Napisz na priv - czyli tam gdzie pod nickiem masz e-mail

wyslalam mam nadzieje ze poszlo

#96 2016-12-12 17:37:20

bozencina50
Member

swiezonka84 napisał:

arias napisał:

ponizej przedstawiam pytania z leo i pr24 i sam -a ocenisz czy to sie kwalifikuje jako komunikatywny jezyk - zastrzegam to sa WSZYSTKIE pytania w trakcie ROZMOWY PO NIEMIECKU. Na poczatek leo:1 jak masz na imie 2ile masz lat3 jaka u mnie pogoda 4 co dzisiaj gotuje na obiad- po udzieleniu przeze mnie odp uslyszalam ze mam bardzo fajny akcent. Teraz pr:1 jak sie nazywam 2 ile mam lat 3czy wole opiekowac sie paniami czy panami 4 co robie w wolnym czasie 5czy posiadam prawo jazdy i auto ijest mozliwe zebym do Niemiec pojechala i tam tez jezdzila - po moich odp. ocena-''jak najbardziej komunikatywny'' . 2 min i komunikatywny?

To chyba sztywny zestaw pytań wszystkich firm smile
Mnie jeszcze poproszono aby opowiedzieć o ostatniej książce , którą przeczytalam.No to im opowiedziałam o mojej ukochanej Karolci .Wiecie , tej od niebieskiego koralika big_smile big_smile big_smile
A i jeszcze o rodzinach , u ktorych pracowalam i krotko o chorobach z jakimi sie spotkalam.
Wcale się nie przygotowywalam a dawno już nie mówiłam po niemiecku.
Wyobrażcie sobie , że wszystkie duże firmy mnie oceniły - komunikatywny +  i zaproponowaly 1150 euro.Średnie - dobry niemiecki i 1200 euro.
Moja niemka ( obecna ) zastanawiała się co jest wyznacznikiem oceny jezyka według firm.Mówi " pewnie maja swoją własną skale , według ktorej oceniają.Dla klienta inna , dla opiekunki inna big_smile big_smile

#97 2016-12-12 18:14:33

barbara.b
Member

urszula47 napisał:

barbara.b napisał:

arias napisał:

Tu sie z Toba nie zgodze ,gdyz mialam prace u osob chodzacych i bez pampersow w tzw szarej strefie .Baska to rynek sie zmienil i teraz czy prywatnie czy przez agencje do rzadkosci nalezy opieka nad osoba mobilna i zrownowazona emocjonalnie.Wszystkie pdp maja poczatki demencji i nie  radza sobie sami lub z pomoca Pflegedienstu ,rodziny.Zdarza sie napewno stella ,gdzie babcia czy dziadek sa znosni ale agencje raczej biora te najciezsze przypadki .Prawie przy kazdym Pflegedienst jest Pflegevermittlungsagentur i jak tylko pogorszy sie stan pdp proponuja opiekunke z Polski.Bardzo aktywne sa rodaczki pracujace w Heimie i tam tez dzialaja tzw koordynatorzy z polskich agencji.Mnie odpowiada praca z osoba totalnie "odleciana "z ustawionymi lekami .Te wszystkie swiadome babki sa nie do zniesienia ,wredne i cierpiace na depresje .Ostatnio mialam taka co ledwo dalam rade przez 4 tygodnie .Praca od 7ej rano z przerwa 2 godziny do 21ej .Dostalam premie od rodziny bo nikt tam nie dawal rady.Wiec jak pomysle o opiece (psychiatrycznej) to az mna trzesie.Co to za problem zmienic pampersa ? Jeden dziadek byl wozony do Tagespflege 3 razy w tygodniu ,ja zrobilam badania sobie,wyleczylam zeby ,bo dali mi ubezpieczenie niemieckie .Pisze to jako juz doswiadczona opiekunka,a co zrobisz to Twoj wybor smile

urszula, ja nie zaprzeczam, że przez rodzinę są tylko osoby niechodzące. ale to dziwna sytuacja mówić rodzinom, że człowiek się nie opiekuje tymi obłożnie chorymi. oni tego nie rozumieją i dla mnie to szukanie było nieprzyjemne. firmy też niektóre na to nie patrzą przychylnie ale gdy mi firma tłumaczy, że wszyscy są obłożnie chory mówię, że nie wszyscy i idę dalej. z rodzinami jakoś dziwnie ... wiadomo, że przez firmę na miejscu tez trzeba tłumaczyć niektóre rzeczy i są różne zaskoczenia ale mniej więcej człowiek wie co go czeka.
ale nie szukałam długo. zaledwie kilka ogłoszeń. można by było trochę bardziej się przyłożyć ale mi się po prostu nie chce. uważam, że przez firmę jest wygodniej. oni przeprowadzają główną selekcję i jest w czym wybierać i tylko trzeba sobie miejsce jeszcze doszlifować. ja być może mam taki charakter, że nie lubię być w jednym miejscu długo. i tak mi jest wygodnie.
aha a ty piszesz o firmach, że mają złe zlecenia. nie zgodzę się. owszem ostatnie moje 3 zlecenia to porażka ale sama jestem sobie winna bo popadłam w rutynę i się nie zastanawiałam nad zleceniem. poprzednie były niczego sobie. ja lubię narzekać :-)))) w sumie do wszystkich babek poza trzema ostatnimi mogła bym wrócić :-))) i były chodzące i nie takie postrzelone. o przepraszam jedna 70 letnia była demencyjna i faktycznie wkurzająca. siedziało się przy niej od rana do wieczora i myślała tylko o porządkach. oczywiście miałam tam napisane il godzin dziennie jest na sprzątanie a ile na aktywacje i nie latałam cały czas z mopem ale było to dla mnie bardzo nieprzyjemne doświadczenie. z reguły pracuję samodzielnie. nikt mi nie wydaje poleceń i nikt mi nie mówi co jest do robienia a tamta wariatka całymi dniami wymyślała co jest do zrobienia i miałam listę prac, które po uwzględnieniu mojego czasu pracy musiała bym wykonywać chyba z rok. jej córki tłumaczyły, że mama całe życie zajmowała się domem i one też z nią mają taki problem ale ona nic innego nie potrafi i niczym innym się zająć nie umie. tak więc depresja tak jak dla ciebie to nie choroba, którą chciała bym się zająć. natomiast całkiem zakręcona demencja jak najbardziej. też nie wyobrażam sobie pracy ze zdrową umysłowo kobietą- oj iskrzyło by.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-12-12 18:24:35)

#98 2016-12-12 20:32:47

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

swiezonka84 napisał:

copyfield napisał:

swiezonka84 napisał:

Te 850 mialam od leo europe w styczniu2014 bez prawie zadnej znajomosci jezyka a doswiadczenie tylko rodzinne i nie z ciezkim przypadkiem bo rekonwalescencja po zlamaniu. Teraz po prawie 20 miesiacach z przerwami myslalam o wiekszej kwocie ale bariera jezykowa to dalej dla mnie nie fajna sprawa poniewaz czasami jak ktoras z pan (badz panow zeby nie bylo ze dyskryminacja) wkleja link z filmikiem badz tekstem to kazde zdanie czy to przeczytane czy zrozumiane na 100% nie jest , dopiero tak calosciowo akapitami zajarzam o co biega . Najfajniejsze sa momenty kiedy jest jakis termin gdzie wszyscy zdaja sie rozumiec co to jest a ja otwieram nowe okienko w przegladarce i na tlanslatorze musze sprawdzic(do dzis rana nie bylam pewna skrotu pdp-genialna jestem). Wiek jak najbardziej 32 ale tylko do 7 stycznia bo tego dnia juz 33 ( zeby nie bylo ze sie upominam o zyczenia urodzinowe czy cos kolo tego). Z miseczka 85b nie nawypinasz sie za wiele .A teraz odnosnie tej rady od Copyfielda tak sobie pomyslalam ze moze na latwizne pojde i napisze ze to dla mnie ''wyzsza szkola jazdy '' takie szukanie w necie nazw innych agencji wiec bardzo prosze o konkretne (ale sprawdzone na sobie) nazwy firm  z ktorymi sie powinnam skontaktowac i ktore uwzglednia ze 19 letnia Corsa pietra mam jechac w drugi konie Polski i wystarcza tylko te formularze aplikacyjne . Prosze pisac i sie nie krepowac , kazda sugestia mile widziana. Na dzis znikam - musz sie przygotowac fizycznie i psychicznie do jutrzejszego malowania przedpokoju. Milego  postowania

Napisz na priv - czyli tam gdzie pod nickiem masz e-mail

wyslalam mam nadzieje ze poszlo

Poszło i odesłałem

#99 2016-12-12 23:03:49

ava
Member

barbara.b napisał:

arias napisał:

Tylko za takie wszystkorobienie,  to można beknąć. Przecież  ona wykonywała czynności medyczne, a wykonywanie czynności medycznych bez uprawnień, jest karalne. Gdy by się coś rypło, to prokurator na karku, niemiecki pierdel w perspektywie, albo i jakie odszkodowania można płacić do końca życia. O tym, że się urobiła po pachy to nawet nie wspomnę. Jak wczoraj czytałam to mi kudeł dęba stanął i do dziś nie oklapł big_smile
Też uważam, że niech sobie agenturka zarabia, przynajmniej Niemiec wie, że płaci big_smile
Jechała ze mną dziewczyna. Trzęsła tyłkiem, bo co to będzie. Leżąca babka i bonusik w postaci nie wiadomo jakiego dziadka. 1400 ojro na działalności.

#100 2016-12-13 09:18:19

barbara.b
Member

ava napisał:

barbara.b napisał:

arias napisał:

Tylko za takie wszystkorobienie,  to można beknąć. Przecież  ona wykonywała czynności medyczne, a wykonywanie czynności medycznych bez uprawnień, jest karalne. Gdy by się coś rypło, to prokurator na karku, niemiecki pierdel w perspektywie, albo i jakie odszkodowania można płacić do końca życia. O tym, że się urobiła po pachy to nawet nie wspomnę. Jak wczoraj czytałam to mi kudeł dęba stanął i do dziś nie oklapł big_smile
Też uważam, że niech sobie agenturka zarabia, przynajmniej Niemiec wie, że płaci big_smile
Jechała ze mną dziewczyna. Trzęsła tyłkiem, bo co to będzie. Leżąca babka i bonusik w postaci nie wiadomo jakiego dziadka. 1400 ojro na działalności.

co racja to racja ava.ale każdy ma swoją mądrość. sama widzisz. napisało jej się a ona dalej swoje. i pojedzie i przez firmę i prywatnie do takich zleceń jak poprzednie i jeszcze sobie na własne życzenie dołoży czynności bo co to za problem coś tam zrobić... myślę, że nie ma z czym walczyć. ja mojej rodzinie też opowiadam, co tam było na stelli i czego ode mnie oczekiwali. ojciec wprost mówi, że trzeba było robić, matka patrzy się i nic nie mówi ale widać, że nie rozumie o czym ja mówię i najchętniej też by powiedziała, że przecież po to jeżdżę. i jedyne co potrafi powiedzieć w temacie to, żebym siedziała w domu... ja narzekam ale chętnie pracuję. w tym momencie mojego życia praca w opiece to najlepszy wybór. nie jedyny jaki mam ale najlepszy moim zdaniem. nie zmienia to faktu, że wyjeżdżam jako betreuung a nie pflege ani haushaltshilfe ( haushaltshilfe rozumię jako służąca do chodzącego, aktywnego, despotycznego Państwa a i firma przedstawiała mi takie oferty np. miałam ofertę jako pomoc domowa do rodziny z trójką dzieci, gdzie była do dzieci opiekunką. aż się krzyczeć chciało co takie miejsce ma wspólnego z betreuung? odmówiłam pani, pani coś tam tłumaczyła, że do dzieci jest opiekunka i ja jestem tylko od sprzątania. toż to by była dopiero służąca na usługach 5 Państwa i opiekunki do dzieci plus wiadomo dodatkowo gości ). już się nie podniecam na takich ludzi jak świeżynka, na panie w biurach, które błędnie rozumują opiekę. dziwne bo zajmują się tylko tym i powinny wiedzieć o tym wszystko z wiarygodnych źródeł. automatycznie wyrabiam sobie zdanie na temat tych osób i na tym koniec.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-12-13 09:21:47)

#101 2016-12-13 11:51:17

ewaaa90
New member

https://www.facebook.com/fundacjaandreasgrosch/

Fundacja godna polecenia. Zobacz wszystkie informacje na stronie smile

#102 2016-12-13 12:09:50

barbara.b
Member

uważajcie na firmy rekrutujące. tak to się nazywa teraz. mam wrażenie, że powstają firmy, które rekrutują opiekunki do firm, które już są spalone bo opiekunki nie chcą z nimi wyjeżdżać. w rezultacie opiekunka wiedząc lub nie wiedząc wyjeżdża dalej z dziadowskimi firmami tyle tylko, że zamiast jednego pośrednika jest ich 3 lub więcej...

#103 2016-12-13 13:11:13

LidiaSz
Member

barbara.b napisał:

uważajcie na firmy rekrutujące. tak to się nazywa teraz. mam wrażenie, że powstają firmy, które rekrutują opiekunki do firm, które już są spalone bo opiekunki nie chcą z nimi wyjeżdżać. w rezultacie opiekunka wiedząc lub nie wiedząc wyjeżdża dalej z dziadowskimi firmami tyle tylko, że zamiast jednego pośrednika jest ich 3 lub więcej...

Tak, też tak podejrzewam od dawna...

#104 2016-12-13 15:37:02

urszula47
Member

Expert Mangold Jobeu sp. z o. o. sp. k.

Expert Mangold Jobeu sp. z o. o. sp. k.
ul. Kiełbaśnicza 3/4
50-108 Wrocław
Tel.00 48 786 864 190
Tel. 58 620 87 74
biuro@jobsonline24.com
www.jobsonline24.com

Expert Mangold Jobeu sp. z o. o. sp. k. jest działającą na rynku europejskim Agencją Pracy Tymczasowej, oraz Pośrednictwa Pracy, wpisaną do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 13188  Wklejam ich oferty http://www.poloniusz.pl/o1-2681gh/   ta na 20styczen moze byc ok.

#105 2016-12-13 22:24:44

ava
Member

ewaaa90 napisał:

https://www.facebook.com/fundacjaandreasgrosch/

Fundacja godna polecenia. Zobacz wszystkie informacje na stronie smile

Zobaczyłam, nawet więcej niż na stronie big_smile
Byliście już „polecani” na tym forum big_smile
A „wpisowe” dalej pobieracie?

http://www.opiekunki-forum.pl/t1015-deu … zecin.html

A tu pod nowym szyldem:
http://www.krs-online.com.pl/msig-4863-346708.html

A tu ogłoszenie z 31 maja roku pańskiego 2016.
Opiekunka Osób Starszych-pomoc Domowa
admin
31-05-16 9 Odsłon

Praca na stanowisku:OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH-POMOC DOMOWA
opiekun osoby starszej*

Miejsce Pracy
00-000 Szczecin, powiat: m. Szczecin, woj: zachodniopomorskie

Obowiązki:
OGÓLNA OPIEKA: ZMIANA PIELUCH, POMOC W UBIERANIU I ROZBIERANIU PACJENTA, ZAKUPY, CZASAMI SPRZĄTANIE, SPACERY;
WYMAGANIA:
UMIEJĘTNOŚĆ OPIEKI NA OSOBAMI STARSZYMI, PODSTAWOWA ZNAJOMOŚĆ J. NIEMIECKIEGO ; PRACODAWCA PROSI O KONTAKT TELEFONICZNY; PRACA NA TERENIE NIEMIEC;

Oferujemy:
Umowa zlecenie
Wynagrodzenie brutto: do 5 000 PLN
12h/dziennie (7 dni w tygodniu)
240-360h/miesięcznie
SYSTEM WYNAGRADZANIA MIESIĘCZNY;

Opis

Wymagania
zawód: Opiekun osoby starszej*
uprawanienia: OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI
wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe

Dane Pracodawcy
DIPV DEUTSCHES INSTITUT FUR PFLEGE UND VERSORGUNG SP. Z O. O.

#106 2016-12-14 13:31:51

zuleyka
Member

O jak dobrze, ze tak szbko reagujecie  i macie tzw ,,nosa,,
Szacun!

#107 2016-12-15 10:48:34

barbara.b
Member

no i zrezygnowałam ze zlecenia od pani kiełbasy. tak tak. pani ma na nazwisko kiełbasa. cały czas się zastanawiałam, czy to jakiś żart i ktoś czasami nie robi sobie jaj. rozum jednak mi podpowiadał, że różnie ludzie się nazywają. koniec końców rozum poszedł w parze z intuicją i ruszyłam dupą i głową. na początku zdałam sobie sprawę, że nie pytano mnie o moje doświadczenie w niemczech, o moje cv, nie sprawdzano języka i prócz danych pesel i nr dowodu firma nie brała ode mnie żadnych danych. o ja w ciemię bita. zlękłam się, że komuś wysłałam moje dane. przypomniałam sobie, że była mowa o pani lewandowskiej, która do mnie zadzwoni z firmy. tak tak. pani lewandowska i pani kiełbasa. owładnęła mną zgroza, przerażenie i złość na własną głupotę. miałam wrażenie, że znalazłam się w jakimś filmie, kabarecie lub ukrytej kamerze. momentami zastanawiałam się, że może trafię do interwencji jako głupolka co pani kiełbasie wysłała swój pesel i numer dowodu... w każdym bądż razie liczyłam, że pani lewandowska spyta mnie o doświadczenie, wypełnię jakąś ankietę itd. itp. ale nie. drugiego dnia pani kiełbasa widząc, że się niecierpliwię na facebooku zadzwoniła i mówi, że rodzina mnie zaakceptowała. myślę sobie. ok. no ale miałam dostać nr do opiekunki. wczoraj. wczoraj nie dostałam numeru. luz bluz. ale jak już pisałam dzisiaj postanowiłam ruszyć i głową i dupę i załatwić sprawę jak się należy. dzwonię do pani kiełbasy. panie kiełbasa rozłącza mnie raz, drugi, trzeci... myślę sobie oj będą kłopoty z jakąś mafią, wyłudzonym kredytem i tak dalej. dalej nie mogę uwierzyć, że tak po prostu takiej dziwnej osobie ( kilka razy pytałam o nazwę firmy ale akustycznie za żadnym razem nie zrozumiałam ) dałam moje dane. w końcu pani kiełbasa oddzwania i mówi, że zadzwoni za chwilkę bo rozmawia teraz z koleżanką przez vibera chyba. no nic. po jakimś czasie dzwoni i pyta o co chodzi. no i pytam jakaś ocknięta z letargu na jakiej podstawie rodzina zaakceptowała moją osobę jeśli prócz moich danych z dowodu nic nie miała. rozmowa kręci się w kółko. pani kiełbasa lewandoswska nie rozumie o co mi chodzi i kończy rozmowę mówiąc, że powie pani lewandowskiej, że chcę z nią rozmawiać. mówię, że nie chcę rozmawiać z panią lewandowską jeśli pani lewandowska nie chce ze mną ale nadal nie rozumiem jak przebiegł cały proces rekrutacji i na jakiej podstawie rodzina nimiecka się na mnei zdecydowała. no i dzwoni pani lewandowska i na dzieńdobry pyta o referencje. pytam po co jej referencje skoro rodzina mnie już zaakceptowała. pani lewandowska mówi do mnie, że wstępnie mnie zaakceptowała ale do 3. stycznia to jest jeszcze tyle czasu że hoho i oni jeszcze mogą wysłać moje referencje. dowiedziałam się, że to jest żenujące sprawdzanie znajmości języka, czy pytanie o doświadczenie. że jak ktoś wyjezdża do opieki to powinien sobie zdawać z tego, że bez języka i doświadczenia ani róż.  pytam jeszcze raz na jakiej podstawie rodzina zaakceptowała moją osobę. dowiedziałam się, że na podstawie wizytówki jej firmy. odpowiedziałam, że ciesze się, że jej firma cieszy się takim zaufaniem ale dla mnie sprawiają wrażenie bardzo nieprofesjonalnych i mało wiarygodnych razem z tymi swoimi rodzinami i podziękowała za współpracę. skąd się biorą takie firmy i kto dla nich pracuje? powoli mam wrażenie, że część tych firm to mafia a druga część to jakiś kabaret.

#108 2016-12-15 11:17:06

LidiaSz
Member

No tak, ale dane z dowodu już i tak mają sad

#109 2016-12-15 11:24:01

barbara.b
Member

LidiaSz napisał:

No tak, ale dane z dowodu już i tak mają sad

no widzisz jaka durna jestem. sama nei mogę w to uwierzyć :-))))

#110 2016-12-15 12:43:59

urszula47
Member

Barbara nie moge uwierzyc,ze podalas takie dane! Nikt nie ma prawa zadac danych od Ciebie przed akceptacja i przed podpisaniem umowy! Raz mialam do czynienia  z agencja polska.Wyslali mi gotowy druk Kwestionariusz osobowy ,nie wypelniam rubryki z danymi pesel i numer dowodu .Dostalam akceptacje i umowe wstepna meilem do przeczytania i wpisalam w niej wtedy te dane.Acha wczesniej dano mi telefon do zmienniczki .Mysle ,ze malo agencji poda wczesniej adres czy telefon pdp.Wiec trzeba sie zastanowic i nie wychodzic przed orkiestre.

#111 2016-12-15 12:49:23

barbara.b
Member

urszula47 napisał:

Barbara nie moge uwierzyc,ze podalas takie dane! Nikt nie ma prawa zadac danych od Ciebie przed akceptacja i przed podpisaniem umowy! Raz mialam do czynienia  z agencja polska.Wyslali mi gotowy druk Kwestionariusz osobowy ,nie wypelniam rubryki z danymi pesel i numer dowodu .Dostalam akceptacje i umowe wstepna meilem do przeczytania i wpisalam w niej wtedy te dane.Acha wczesniej dano mi telefon do zmienniczki .Mysle ,ze malo agencji poda wczesniej adres czy telefon pdp.Wiec trzeba sie zastanowic i nie wychodzic przed orkiestre.

urszula. wystarczy, że sama się na siebie wkurwiam i nie mogę uwierzyć co zrobiłam. ja nawet w tych ankietach nie daję takich danych, mówię, że dopiero dam do umowy a tej kiełbasie wysłałam kurwa smsem :-))))

#112 2016-12-15 14:17:55

LidiaSz
Member

barbara.b napisał:

urszula47 napisał:

urszula. wystarczy, że sama się na siebie wkurwiam i nie mogę uwierzyć co zrobiłam. ja nawet w tych ankietach nie daję takich danych, mówię, że dopiero dam do umowy a tej kiełbasie wysłałam kurwa smsem :-))))

Czasem coś tak człowiekiem zakręci, Ciebie akurat Kiełbasa!!! big_smile

Ostatnio edytowany przez LidiaSz (2016-12-15 14:18:09)

#113 2016-12-15 23:45:49

barbara.b
Member

LidiaSz napisał:

barbara.b napisał:

urszula47 napisał:

Czasem coś tak człowiekiem zakręci, Ciebie akurat Kiełbasa!!! big_smile

:-))))

#114 2016-12-20 17:03:29

evel76
New member

Witam, ja zaczęłam swoją pracę w DE dopiero w tym roku. Pojechałam raz za koleżankę i trafiła mi sie całkiem fajna oferta, przez jakiś czas jeździłyśmy wymiennie. Jak rozmawiałam z nią, wcześniej jeździła z Promedicą i przy jej komunikatywnym płacili przez dwa lata 950 €, potem przerzuciła się na Gowork, tam dostała 1100 za babcię z którą bez problemu mogła sie dogadac. 950 ja dostałam tam na wstępie przy niekoniecznie dobrym niemieckim. Jak dotąd jestem zadowolona, polecam.

#115 2016-12-20 20:09:42

barbara.b
Member

evel76 napisał:

Witam, ja zaczęłam swoją pracę w DE dopiero w tym roku. Pojechałam raz za koleżankę i trafiła mi sie całkiem fajna oferta, przez jakiś czas jeździłyśmy wymiennie. Jak rozmawiałam z nią, wcześniej jeździła z Promedicą i przy jej komunikatywnym płacili przez dwa lata 950 €, potem przerzuciła się na Gowork, tam dostała 1100 za babcię z którą bez problemu mogła sie dogadac. 950 ja dostałam tam na wstępie przy niekoniecznie dobrym niemieckim. Jak dotąd jestem zadowolona, polecam.

ooo widzę panie w gowork przypuściły atak :-))))

Reklama