*KURS JĘZYKOWY DLA OPIEKUNÓW/OPIEKUNEK OSÓB STARSZYCH - III EDYCJA*

*KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO* Zapraszamy Opiekunów/Opiekunki z województwa śląskiego na DARMOWY, stacjonarny kurs języka niemieckiego! Rozpoczęcie kursu: CZERWIEC 2016...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2016-05-16 14:24:22

*KURS JĘZYKOWY DLA OPIEKUNÓW/OPIEKUNEK OSÓB STARSZYCH - III EDYCJA*

*KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO*

Zapraszamy Opiekunów/Opiekunki z województwa śląskiego na DARMOWY, stacjonarny kurs języka niemieckiego!
Rozpoczęcie kursu: CZERWIEC 2016. Ilość miejsc jest ograniczona, nie zwlekaj!
Zadzwoń pod nr: 600 50 20 20

Artykuł opublikowany przez : Avoria
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2016-05-16 16:22:45

urszula47
Member

Re: *KURS JĘZYKOWY DLA OPIEKUNÓW/OPIEKUNEK OSÓB STARSZYCH - III EDYCJA*

A na koniec wreczycie lojalke i odpowiednio potracicie z wynagrodzenia za usluge lol

#3 2016-05-16 16:34:52

bozencina50
Member

urszula47 napisał:

A na koniec wreczycie lojalke i odpowiednio potracicie z wynagrodzenia za usluge lol

A propos lojalki.Dziwi mnie to ,że musimy coś takiego podpisywać a np. lekarze nie.Taki lekarz w Polsce może pracować w szpitalu , mieć własną działalność i wiele różnych kontraktów( ta sama dziedzina).
Bardzo często jest tak ,że prywatni pacjęci są przyjmowani po za kolejnością do szpitali......
Tak więc w Polsce są równi i równiejsi yikes

#4 2016-07-14 22:13:34

negri15
Member

Najpierw kursik, a potem na Niemcy napychać kabzę pośrednikom przez rok zapewne. Swoje już odjeździłam dla pośredników i nigdy więcej. A składki samemu można sobie zapłacić w Polsce i godnie zarabiać. Prawda pewnie taka, że brakuje rąk do pracy, bo dziewczyny zwiewają od pośredników. A tak w ogóle to lojalki są w Polsce legalne? Coś mi się wydaje, że nie do końca, ale pewności nie mam. Wydaje mi się jednak, że ten kurs jest jakby kredytowany przez pośrednika i nie zapłacisz nic jak wyrobisz dla nich jakiś czas pracy w Niemczech. W przeciwnym razie mają prawo ściągnąć należność. Pewności nie mam jednak....

#5 2016-07-15 08:48:10

..?eto
Member

bozencina50 napisał:

urszula47 napisał:

A propos lojalki.Dziwi mnie to ,że musimy coś takiego podpisywać a np. lekarze nie.Taki lekarz w Polsce może pracować w szpitalu , mieć własną działalność i wiele różnych kontraktów( ta sama dziedzina).
Bardzo często jest tak ,że prywatni pacjęci są przyjmowani po za kolejnością do szpitali......
Tak więc w Polsce są równi i równiejsi yikes

Ja to się zawsze zastanawiam, jak Ci lekarze mieszczą te prace na kilku etatach w ciągu jednego dnia pracy?
Jak , jak oni rozciągają np . 10 godzin do 15 godzin? I odwrotnie w ciącu 10godzin wykonują pracę do wykonania w 15 godzin? HMMMM....
Ha! To są pytania? smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-07-15 08:49:01)

#6 2016-07-15 09:26:00

ewal8
Member

negri15 napisał:

Wydaje mi się jednak, że ten kurs jest jakby kredytowany przez pośrednika i nie zapłacisz nic jak wyrobisz dla nich jakiś czas pracy w Niemczech. W przeciwnym razie mają prawo ściągnąć należność. Pewności nie mam jednak....

Dobrze Ci się Negri15 wydaje big_smile
A najciekawsza jest jakość tych kursów językowych big_smile Kiedyś jakiś potencjalny opiekun opisywał tutaj na forum swoje doświadczenia z takiego kursu, na którym uczył się m.in. opowiadać o swoich planach wakacyjnych i zamawianiu pokoju w hotelu. No niby wiedzy, nigdy za dużo, ale w przypadku opieki słownictwo z tego zakresu ma naprawdę pierwszorzędne znaczenie big_smile big_smile big_smile i w 100 % w przypadku braku umiejętności opowiadania o swoich wakacjach nie można pracować w tym zawodzie. big_smile big_smile big_smile

#7 2016-07-15 10:24:23

negri15
Member

Ponieważ miałam jechać do dziewczyny z zanikiem mięśni, gdzie potrzebna była umiejętność transferowania, firma zapewniła mi takie o to szkolenie. I ten kursik to sobie mogą wsadzić. Zabawa taka. W zasadzie gdybym w internecie nie obejrzała całej masy filmów dotyczących transferowania i nie poczytała zasad transferowania to byłabym w tym samym miejscu co przedtem. Na szczęście dziewczyna, u której byłam okazała się być najlepszą i najcierpliwszą nauczycielką transferowania. I w sumie od niej zaczął się mój pomysł na pracę z młodymi (w porównaniu z seniorami) ludźmi na wózkach. Ale do rzeczy - te kursy z lojalkami to szmaciarstwo zwykłe. Jest spore zapotrzebowanie na opiekunki w Niemczech, a firmy chcą na tym za wszelką cenę zarobić i to nie mało, a najlepiej jak najwięcej smile. Z tego co wiem biorą ca. 60% kwoty brutto płaconej przez klienta. No i jeszcze te dodatki za święta - klient płaci dwie dniówki za święto, a opiekunka dostaje 50% więcej swojego uposażenia. Jakby nie można było za pracę w święto dać plus 100% opiekunce - i tak im zostanie. Dlatego mam nadzieję, że dla zasady, nigdy przenigdy nie pojadę już z pośrednikiem. Od pośrednika dostałam nawet laurkę, że mam takie zajebiste opinie u klientów i że jestem jaka fajna i że cudownie, że jestem częścią ich teamu i w związku z tym dostaję niniejszym 1 EUR podwyżki dziennie smile smile smile smile Oszalałam z zachwytu, a mój facet zanosił się ze śmiechu.  Nigdy zresztą tego 1 EUR więcej dziennie nie zobaczyłam na koncie, bo się gdzieś zagubiło w papierach. Wie suess... No, zapomniałam jeszcze: czekanie na kasę - robota zrobiona, klient płaci za miesiąc z góry, a ty czekasz na kasę bo ci w przyszłym miesiącu wpłynie - jak nikt nie zapomni rzecz jasna przelać smile smile smile chory temat. A teraz mam płacone z góry. Najpierw kasa - potem praca, żebym się nie bała, że nie będzie zapłacone, miała dobry nastrój i spokój. I ole! tak to OK, można żyć. A składki ubezpieczeniowe płacone przez pośrednika - jak zobaczyłam pit za poprzedni rok - to usiadłam. Ale się napłacili!!!! Już widzę siebie jako emerytkę na Lazurowym Wybrzeżu sączącą drinka z parasolką i wychwalającą dzień, w którym szczęśliwy los pośrednika mi zesłał smile smile

#8 2017-01-10 23:49:34

stobejczyk
New member

Myślę, że korzystać z kursów można, ale odpowiedzialność za nauczenie się języka trzeba wziąć w swoje ręce. Nikt nas nie nauczy jak same się nie nauczymy. Ja sobie szukam informacji o tym jak nazywają się różne problemy zdrowotne i inne codzienne. Znalazłam ciekawy blog dla opiekunek osób starszych i w nim lekcje tematyczne związane z naszą pracą http://www.opiekawniemczech.pl/niemiecki-dla-opiekunek/

Reklama