ile zarabiacie w opiece nad osobami starszymi?

[quote=jakniew][quote=Barbara45]Od rozpoczęcia roku szkolnego moje zarobki niestety spadły :( Jako uczennica w szkole pielęgniarskiej dostaję niecałe 700 euro miesięcznie do ręki na pierwszym roku...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#131 2012-06-11 08:47:09

Barbara45
Member

Re: ile zarabiacie w opiece nad osobami starszymi?

jakniew napisał:

Barbara45 napisał:

Od rozpoczęcia roku szkolnego moje zarobki niestety spadły sad
Jako uczennica w szkole pielęgniarskiej dostaję niecałe 700 euro miesięcznie do ręki na pierwszym roku.

Skończysz szkołę i będziesz zarabiać jak każda Niemka przyzwoicie:)

Wiem wiem  smile

#132 2012-06-11 10:50:27

Kamilakoz
Member

Basiu a ja zapomniałam Ciebie zapytac. chcesz zostać w niemczech na stałe juz ? Bo o ile wiem, to spotkałaś tam swoją drugą połówkę.

#133 2012-06-12 16:23:14

Barbara45
Member

Ja już tu jestem właściwie na stałe smile

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie powrotu do Polski. No bo niby do czego????
W Polsce nie mam praktycznie żadnej rodziny. Moja siostra od ponad 20 lat mieszka w niemczech. W Polsce pozostali jedynie dawni znajomi z którymi kontakt z czasem staje się coraz rzadszy. Na dobrą pracę z godziwą zapłatą i normalnym życiem w Polsce nie ma szans. Więc do czego ja mam wracać???

#134 2012-06-12 17:47:20

simona1961
Member

Barbara45 napisał:

Ja już tu jestem właściwie na stałe smile

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie powrotu do Polski. No bo niby do czego????
W Polsce nie mam praktycznie żadnej rodziny. Moja siostra od ponad 20 lat mieszka w niemczech. W Polsce pozostali jedynie dawni znajomi z którymi kontakt z czasem staje się coraz rzadszy. Na dobrą pracę z godziwą zapłatą i normalnym życiem w Polsce nie ma szans. Więc do czego ja mam wracać???

Bardzo słusznie Basiu, nie ma do czego wracać. Ja musze narazie wracać, bo mam 18-letniego syna, ale jak juz zda mature i będzie co najmniej na 2 roku studiów, to długo mnie w Polsce nie zobaczą:) Nie ma po co wracać!

#135 2012-07-31 18:25:11

KRYSIA5555
Member

dorcia2...................... można przewieść  do 10 tyś eur w całej uni eurp. w gotówce............ Tyle nie zarobisz.hiiiiiiiiiiiiiii spokojna głowa, ale...
ja myślę że te kontrole mają na celu szukanie osób co piorą brudne pieniądze i  szukają tych co pracują na czarno!!!!!!!!!!!!
Niech oni sobie kontrolują, mówić prawdę nie bać się nawet jak masz pare patykółw przy sobie. Jak zapyta skąd masz to powiesz że zarobiłaś i gdzie i z jaką firmą............. Celnicy  niemieccy zostali bez pracy i wyszukano  im zajęcie, praca w służbach celnych.
Jęzdzą samochodzikami i szukają  tych co się ich boją , taka ich praca. Szczegulnie kontrolują małe busiki te po kilkanascie osób !!!!!!!!! Tam starsze panie, zestresowane i dochodzi do absurdalnych przypadków !!!!!!!!!! Np. jedna z takich pań ok 65 lat wracała ze mną w busiku z opieki i pan celnik zatrzymał nasz busik i pyta właśnie ją ,/ a było nas z 8 szt./. Skąd wraca, co robiła itd, Rutynowe pytania. A pani mówi nie rozumiem,,,,,,,,,,,,,,czystym niemieckim.hiiiiiiii
Pan celnik patrzy w paszport a tam niemiecki Ausweis.......... To już mu wystarczyło, zaczął drążyć, pytać, baba w płącz i histeria. Wziełam ją na stronę wszystko wypytałam i panu celnikowi wytłumaczyłam.ŻE kobieta mieszka w Opolu mimo że ma DO niemiecki, On nie wierzył bo powiedział , że trzeba się żle czuć, żeby mieć pobyt w Niemcach i mieszkać w PL........Fajnie!!!!!!!!!
Powiedziałam  mu że nie jego biznes gdzie kto mieszka i cześc. I oczywiście konsekwentnie, baba milczała mimo że jak póżniej się okazało zna ten język super!!!!!
Trzymali nas 5-6 godz, na Autostradzie,,,,,,,,,,,,,,chamstwo ale to też była nasza wina. Bo na dokłądkę, skontrolował baby bagaż a ona miała tam wszystko.................boże,,,,,dobytek całego życia....w kilku olbrzymich torbach.........,
Nie wolno tak robić, to woda na młyn dla nich!!!!!!!!!! Nikogo z nas nie ruszył tylko sparwdził dowody...........osobiste...
Oni mają oko i wiedzą kto i co ukrywa. ta pani pracowała na czarno. Nie robili kontroli osobistej bo było 2-ch facetów a im babek macać nie wolno!!!!!!!!!!

#136 2012-07-31 18:49:05

jakniew
Member

Dorcia2 napisał:

Krysiu, a jak zapytają osobę  skąd ma 15oo euro przy sobie,bo może mieć w portfelu, a nie jest na legalu tylko na czarno, to co powinna powiedzieć?

Myślę, że odpowiedzieć iż władze niemieckie tolerują pracę na czarno w opiece:).

#137 2012-07-31 19:50:47

jakniew
Member

Dorcia2 napisał:

Jankiew łatwo powiedzieć, ale czy tak można do władzy??????..........w końcu to na czarno jest praca.

Dorcia, jesteśmy w Unii przecież i można powiedzieć co się chce, a jak będą chcieli ukarać to ukarzą nawet wówczas, kiedy będzie się milczało. Najbezpieczniej jest założyć konto walutowe w Polsce i wpłacić zarobioną walutę w Niemczech. Poza tym po co się przyznawać, że się pracowało? Np. ja powiedziałabym że jadę z odwiedzi u rodziny, a pieniądze są od nich. Tego sprawdzać nie będą.

#138 2012-08-01 08:32:05

KRYSIA5555
Member

JAKNIEW................nie masz racji, będą sprawdzać...na bank!!!!!!!!!!!!! 
To siedzi w ich mentalności!!! on stracili pracę i chcą ciagle pokazać że są potrzebni.
Zadzwonią i zapytają, czy byłaś w odwiedzinach, jak długo i kto to jest dla ciebie, dla nich, to są podstępne bestie..
1500 EUR, DORCIU, to śmiech......... możesz mieć , nawet 9,999 EUR,,,,Bo tej kwoty nie musisz zgłaszać. Jak pracujesz na czarno, to wymyśl bajeczkę np. że byłaś w miejscowości X.taką ktorą znasz i chciałaś kupić auto..przygotuj się z jakiego salonu, poszukaj  i napisz nazwe w notesie. To jest legalne i kasę musisz mieć , żeby coś kupić, ale ............musisz być pewna. Możesz nawet czytać z notesu nazwę salonu, jakie chciałaś auto, ale nie kupiłaś bo za drogie, bo miało byc taniej. Może dodać jeszcze kilka innych pytań, np......Skąd akurat ta miejscowość a nie inna,
odp. prosta kolega mi podał i dał namiary....... jak za dużo pytają to powiedz że nie umiesz aż tak języka i nie wiesz co odpowiedzieć.
Mów trochę gorzej po niemiecku niż to jest  i się jąkaj.hiiiiiiiiiii Miałam takie zdażenie że celnikowi uszy zwiędły jak babka mówiła po niemiecku i poprosił ją niegrzecznie żeby przestała........hiiiiiiiiiiiiii to też jest sposób...........
Przygotuj się Dorciu.............ten sposób jest najlepszy i nudny dla nich bo wszyscy gadają to samo.......... Ach, może zarządać prawka, jak go nie masz to wymyśl coś do tego.
Ja jeździłam i jeżdże  b.dużo....................do nich ,to historii było masę. Po raz pierwszy pojechałam w 1989 roku i ciągle, busami, busikami .Mieszkałam w Niemcach 7 lat, i pracowałam dla firmy niemieckiej  w PL 11 lat, więc się najezdziłam....

#139 2012-08-04 18:57:18

barbara1957
Member

Mając w kraju emeryturę ,zawod pielęgniarki.doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i chorymi -35 lat pracy na intensywnej terapi,2lata w domu opieki tzw.DPS w niemczech też już byłam 3 razy w opiece domowej mam referencje to proszę napiszcie czy lepiej szukać pracy w firmach polskich? niemieckich? samemu?Lepiej prywatnie tylko na ubezpieczeniu kosztow leczenia w niemczech? Na jakie pieniądze mogę liczyć?

#140 2012-08-04 19:35:05

pigwa
Member

barbara1957 napisał:

Mając w kraju emeryturę ,zawod pielęgniarki.doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i chorymi -35 lat pracy na intensywnej terapi,2lata w domu opieki tzw.DPS w niemczech też już byłam 3 razy w opiece domowej mam referencje to proszę napiszcie czy lepiej szukać pracy w firmach polskich? niemieckich? samemu?Lepiej prywatnie tylko na ubezpieczeniu kosztow leczenia w niemczech? Na jakie pieniądze mogę liczyć?

W takim przypadku Barbaro,kieruj się tylko tym ile zaproponują ci za pracę.O emeryturę juz się nie martwisz,więc moim zdaniem najlepsze kontakty prywatne-bo tam nie masz żadnych kosztów ukrytych.A że na czarno?-wiele  tak pracuje.

#141 2012-08-04 20:10:44

ruda
Member

Moja koleżanka,ze słabym niemieckim,zarabia 300e na tydzień.Pracuje "na czarno",bo też ma w Polsce wypracowana emeryturę.Bardzo chwali sobie podopiecznego i rodzinę.Zarobki oczywiście też wink.

#142 2012-08-05 06:50:51

makola45
Member

pigwa napisał:

barbara1957 napisał:

W takim przypadku Barbaro,kieruj się tylko tym ile zaproponują ci za pracę.O emeryturę juz się nie martwisz,więc moim zdaniem najlepsze kontakty prywatne-bo tam nie masz żadnych kosztów ukrytych.A że na czarno?-wiele  tak pracuje.

Możesz tez próbowac przez polskie firmy,jak jestes na emeryturze to ne odprowadzaja składek od ciebie .Wtedy mozesz wynegocjowac wieksze pieniadze.Masz duze doswiadczenie to ponizej 1200 nie powinnas sie godzic.Jezyk tez pewnie znasz skoro w niemieckich domach starców pracowałas.Powodzenia życze.

#143 2015-08-05 13:16:48

tomanek
New member

Nie polecam pracy na czarno. Zdecydowanie lepiej podejść do tematu za pomocą profesjonalnej firmy. Jedną z nich jest Medicare - http://www.medicare24h.pl

#144 2015-08-05 13:47:58

jakniew
Member

tomanek napisał:

Nie polecam pracy na czarno. Zdecydowanie lepiej podejść do tematu za pomocą profesjonalnej firmy. Jedną z nich jest Medicare - http://www.medicare24h.pl

Nie ma sprawy, a dajecie  na rękę 1500 euro?

#145 2015-08-05 14:24:23

Franciszka
Member

tomanek napisał:

Rozumiem, że korzystniej jest jechać na czarno z firmą niż bez firmy?

#146 2015-08-05 14:31:44

jakniew
Member

Przykład szeroko reklamującej się agencji Interkadra:

Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=UAKjXHApm9c  filmik reklamowy tej firmy

a tutaj http://www.opiekunki.interkadra.pl/ oferty pracy ze "wspaniałymi zarobkami", jak w reklamie podają, że " u nas najwyższe zarobki".

Tfuuuu, obłudni kłamcy.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2015-08-05 15:04:23)

#147 2015-08-05 19:52:02

ala4940
Member

jakniew napisał:

a tutaj http://www.opiekunki.interkadra.pl/ oferty pracy ze "wspaniałymi zarobkami", jak w reklamie podają, że " u nas najwyższe zarobki".

Tfuuuu, obłudni kłamcy.

jakniew, z tego co prześledziłam w tym wątku twoje początki nie były łatwe. Czy to już tylko mgliste wspomnienie?

#148 2015-08-05 20:08:44

jakniew
Member

ala4940 napisał:

jakniew napisał:

Tfuuuu, obłudni kłamcy.

jakniew, z tego co prześledziłam w tym wątku twoje początki nie były łatwe. Czy to już tylko mgliste wspomnienie?

Wymazać się z głowy tego nie da, ale osładza mi fakt że wygrałam smile

#149 2015-08-06 13:37:32

Ksenia
Member

jakniew napisał:

Tfuuuu, obłudni kłamcy.

Pracowałaś u nich ?

#150 2015-08-06 16:25:55

jakniew
Member

Ksenia napisał:

jakniew napisał:

Tfuuuu, obłudni kłamcy.

Pracowałaś u nich ?

Pytasz o Interkadrę? Nie pracowałam, odmówiłam ich ofertę jak usłyszałam, że do małżeństwa płaca wynosi 4000 złotych .

#151 2015-08-06 20:41:04

ala4940
Member

jakniew napisał:

ala4940 napisał:

jakniew napisał:

Tfuuuu, obłudni kłamcy.

Wymazać się z głowy tego nie da, ale osładza mi fakt że wygrałam smile

Cieszę się, właśnie o to chciałam spytać.

#152 2018-07-24 15:02:31

martarekk
New member

Więcej zarabiam w ramach współpracy Interjob przy opiece nad emerytami schorowanymi w Niemczech niż w Polsce po 20 latach podobnej pracy. Nie ma sensu zwlekać.

#153 2018-08-01 13:27:29

agaa34
New member

Witam, może warto przejrzeć oferty dobrej szteli? ja już biorę kolejne zlecenie z rzędu i nie narzekam na płace ani warunki.

#154 2018-08-02 10:50:51

elitka20
New member

Ja mam 1100 euro i w sumie nie narzekam, bo Pani jest jeszcze sprawna, tylko towarzystwa jej brak

#155 2018-08-16 22:20:23

paniusiabogusia01
Member

Dużo zależy od znajomości języka i doświadczenia, przynajmniej tak mam w laxo. Najłatwiej to zadzwonić i się podpytać co mogą ci zaproponować. Bardziej wymagające sztele są zawsze lepiej płatne.

#156 2018-10-19 16:21:56

halina78
New member
Od: Brodnica

Ja mam 1200 euro język bardzo dobry i mam panią która jest "nawet chodząca", czasami jak ma gorsze dni to chodzi o lasce bo ma problemy z kolanem.

Reklama