pomocy

[quote=urszula47]Dla Wszystkich fajnych dziewczyn z tego forum [url]http://joliscoeurs.j.o.pic.centerblog.net/qa6m9u7w.gif[/url][/quote] Dzięki dzięki i jak tutaj się ślicznie zrobiło!!!! no piękniutko!!!

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#91 2015-10-28 17:16:36

festynka
Member

Re: pomocy

urszula47 napisał:

Dla Wszystkich fajnych dziewczyn z tego forum http://joliscoeurs.j.o.pic.centerblog.net/qa6m9u7w.gif

Dzięki dzięki i jak tutaj się ślicznie zrobiło!!!!
no piękniutko!!!

#92 2015-10-28 17:18:29

festynka
Member

Prześlicznie tutaj !

#93 2015-10-28 17:24:18

iza46
Member

Koniec watku chyba nastal ? http://wyszperanewsieci2.blox.pl/resource/polskawiedzma.gifodlatuje......

#94 2015-10-28 17:40:38

barbara.b
Member

amelia nie rozumiem dlaczego się tak podniecasz. też udzielam się na forum a nie miała bym ochoty z kimkolwiek z forum rozmwiać z kamerką, czy bez. każdy ma prawo do takiej komunikacji jaka mu odpowiada. i odpowiadać też nie musi. brak odpowiedzi też jest formą odpowiedzi. wiele osób ma cię tu za inteligentną. powinnaś więc to zrozumieć a nie snuć teorię spisku.

amelia napisał:

Wiesia_62 napisał:

Witajcie Panie, a może i Panowie. Tak czytam, i czytam i w końcu wyszło jak zwykle. Najpierw dużo miodu i miłości , a na końcu gorycz i krew. To takie POLSKIE. Sama też pcham taki "przeładowany wózek" , ale jakoś nigdy nie padam na kolana, sama wybrałam CIĘŻKI chleb za Odrą i jak narzekać to na siebie. Co do Aneczki 111 i nie tylko, to nikt nigdy się nie dowie jak jest naprawdę. Wystukać na klawiaturze kilka słów jest łatwiej aniżeli mówić coś patrząc prosto w oczy swojemu rozmówcy. MORAŁ : zostawmy krytykę w spokoju, życie nas samo doświadcza.

Tutaj nie chodzi o krytykę tylko o zasady. Jeśli otrzymuję od kogoś meila to zawsze odpowiadam na tego meila. Choćby jednym zdaniem.

Koleżanka Aneczka opisała swoją Stelę a wątek zatytułowała "pomocy". W takim przypadku starając się dziewczynie pomóc

napisałam do niej kilka meili i kilka postów na  forum na które Aneczka w ogóle nie zareagowała.  Wiesz dobrze, czasem lepiej jest

porozmawiać na priv.

Niestety nie wszystko można pisać na forum.

Po interwencji Koleżanki .... eto, Aneczka odpisała coś lakonicznie w dalszym ciągu nie odpowiadając na mojego meila.

Nikt nie żąda od nikogo patrzenia w oczy. Można rozmawiać bez włączonej kamery. To nie ma znaczenia.

Poza tym nie koniecznie trzeba rozmawiać na skypie , można tylko meilem.

Dziwi mni , że  kobieta udała, ślepą i niekumatą.  Podejrzewam więc, że jest to "pic na wodę" , albo ukrywanie się

różnymi nikami.

Powtórzę jeszcze raz, że do niczego nie jest mi potrzebny kontakt z Aneczką. Tylko dziwi mnie zachowanie osoby , która prosi o

pomoc a potem zachowuje się jak "na załączonym obrazku".

#95 2015-10-28 18:13:48

festynka
Member

iza46 napisał:

Koniec watku chyba nastal ? http://wyszperanewsieci2.blox.pl/resour … iedzma.gifodlatuje......

fffrrruuu!!! The End

#96 2015-10-28 19:44:20

..?eto
Member

http://republika.pl/blog_op_3731713/4670805/tr/mis_na_pozegnanie.jpg
Chyba.
A może nie!
Ja trzy razy wracałam, takam upierdliwa.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-28 19:46:44)

#97 2015-10-29 06:54:26

aneczka111
Member

barbara.b napisał:

amelia nie rozumiem dlaczego się tak podniecasz. też udzielam się na forum a nie miała bym ochoty z kimkolwiek z forum rozmwiać z kamerką, czy bez. każdy ma prawo do takiej komunikacji jaka mu odpowiada. i odpowiadać też nie musi. brak odpowiedzi też jest formą odpowiedzi. wiele osób ma cię tu za inteligentną. powinnaś więc to zrozumieć a nie snuć teorię spisku.

amelia napisał:

Wiesia_62 napisał:

Witajcie Panie, a może i Panowie. Tak czytam, i czytam i w końcu wyszło jak zwykle. Najpierw dużo miodu i miłości , a na końcu gorycz i krew. To takie POLSKIE. Sama też pcham taki "przeładowany wózek" , ale jakoś nigdy nie padam na kolana, sama wybrałam CIĘŻKI chleb za Odrą i jak narzekać to na siebie. Co do Aneczki 111 i nie tylko, to nikt nigdy się nie dowie jak jest naprawdę. Wystukać na klawiaturze kilka słów jest łatwiej aniżeli mówić coś patrząc prosto w oczy swojemu rozmówcy. MORAŁ : zostawmy krytykę w spokoju, życie nas samo doświadcza.

Tutaj nie chodzi o krytykę tylko o zasady. Jeśli otrzymuję od kogoś meila to zawsze odpowiadam na tego meila. Choćby jednym zdaniem.

Koleżanka Aneczka opisała swoją Stelę a wątek zatytułowała "pomocy". W takim przypadku starając się dziewczynie pomóc

napisałam do niej kilka meili i kilka postów na  forum na które Aneczka w ogóle nie zareagowała.  Wiesz dobrze, czasem lepiej jest

porozmawiać na priv.

Niestety nie wszystko można pisać na forum.

Po interwencji Koleżanki .... eto, Aneczka odpisała coś lakonicznie w dalszym ciągu nie odpowiadając na mojego meila.

Nikt nie żąda od nikogo patrzenia w oczy. Można rozmawiać bez włączonej kamery. To nie ma znaczenia.

Poza tym nie koniecznie trzeba rozmawiać na skypie , można tylko meilem.

Dziwi mni , że  kobieta udała, ślepą i niekumatą.  Podejrzewam więc, że jest to "pic na wodę" , albo ukrywanie się

różnymi nikami.

Powtórzę jeszcze raz, że do niczego nie jest mi potrzebny kontakt z Aneczką. Tylko dziwi mnie zachowanie osoby , która prosi o

pomoc a potem zachowuje się jak "na załączonym obrazku".

Drogie koleżanki!
To, że nie odpisałam na mejla wynikało jedynie z tego, że nie potrzebuję bliższego kontaktu. Owszem wątek zatytułowałam "pomocy" ponieważ chciałam zasięgnąć waszej pomocy tutaj na forum. Jako, że rzadko korzystam z takich form dyskusji nawet nie zdawałam sobie sprawy, że nie odpisanie na mejla jest dla Was równoznaczne z brakiem szacunku dla drugiej osoby oraz powodem do nazwania mnie "idiotką". Jeżeli uraziłam Panią, której nie odpisałam to bardzo ale to bardzo ją przepraszam, pisałam na forum i tutaj chciałam się z Wami komunikować. Rzadko się udzielam na forach i nie do końca wiedziałam nawet, że można się komunikować nawet poprzez wiadomości prywatne. Kiedy zobaczylam mejla z propozycją rozmowy nie opisałam Pani od razu i przyznaję tu popełniłam błąd, ale nie chcę bliższego kontaktu aniżeli ten na forum. Chodzi też o to, że chciałam mimo wszystko zachować anonimowość i swobodnie powiedzieć o tym co mnie spotkało na pierwszym wyjeździe. Być może moje odpowiedzi na forum były dość lakoniczne, ale czasami wchodziłam tu tylko na chwikę np. w nocy kiedy babcia wybudziła mnie ze snu, szybko odpisywałam i kładłam się dalej. Od wielu z Was otrzymałam cenne wskazówki, które wykorzystuję. Jeśli komuś nie odpowiedziałam na forum to wynikało jedynie z tego, że to moje pierwsze dni na stelli i wchodziłam na forum kiedy miałam chwile czasu, przez pierwsze dni nie tak często jak teraz, bo przez moje nieprzespane noce po pierwsze byłam mocno zakręcona, a po drugie chciałam się wyspać w czasie wolnym, co jednak nie było dobrym pomysłem, bo śpi się w nocy a nie w dzień. Mimo wszystko kiedy tylko znalazłam chwile wchodziłam tutaj i cieszyłam się na każdą waszą wypowiedz. Robiło mi się lżej oraz zrozumiałam, że każda z Was miała podobne przeprawy. Napisałam szczerze tak jak ta sytuacja przedstawia się z mojej strony, nie miałam tutaj zamiaru nikogo lakceważyć, ani wymyślać tej całej historii, bo gdybym nie pracowała jako opiekunka, to uwierzcie, że potrafiłabym lepiej spożytkować mój wolny czas. Trzymajcie się ciepło. Życzę więcej wiary w ludzi oraz mniej uszczypliwości, bo nazwanie mnie "idiotą" nie rzutuje w żaden sposób na moje samopoczucie a jedynie pokazuje poziom rozmówczyni.

#98 2015-10-29 08:41:41

Franciszka
Member

Aneczko111, jest takie powiedzenie "Gutes zu tun ist nicht so einfach", które odnosi się również do naszej pracy. Jeżeli nie chciałaś lub nie chcesz odpowiadać na priv, to należy to uszanować. Każdy ma prawo do prywatności, w szczególności na forum na którym pojawia się po raz pierwszy i prosi o pomoc. Myślę, że pomocą dla Ciebie była i jest możliwość wyżalenia się, dialogu na forum, konfrontacji z doświadczeniami innych opiekunek czy też wyrzucenia z siebie negatywnych emocji.

Nie okazałaś braku szacunku i nie musisz być wdzięczna za okazaną pomoc, ponieważ pomoc sama w sobie nie oczekuje wdzięczności. To jest jedynie DOBROWOLNE podpowiadanie rozwiązań, wspólne szukanie wyjścia z danej sytuacji a przede wszystkim próba zrozumienia Twojej sytuacji i wsparcie psychiczne dla Ciebie poprzez odwołanie się do własnych doświadczeń...z których BYĆ MOŻE (!) skorzystasz. Zawsze decyzja należy do Ciebie, ponieważ żadna z nas nie zna lepiej Twojej sytuacji od Ciebie samej.

Nie mam wątpliwości, co do szczerości Twojej wypowiedzi. Zaglądaj tutaj, bo jesteś jedną z nas i dziel się swoimi doświadczeniami smilesmilesmile

#99 2015-10-29 09:33:25

urszula47
Member

Aneczka nie daj sie zwariowac !Masz prawo do czasu wolnego i snu! Pisz dziennik tzw.Tagesbuch przynajmniej o nocnym wstawaniu informuj agencje!meilowo i telefonicznie!Dasz rade tak harowac 2 miesiace? pokaz rodzinie gdybyc juz zdecydowala o zjezdzie jako argumet!!!!!!! http://www.caritas.de/fuerprofis/presse … haushaltsh    kliknij ten prostokat DATEI HERUNTERLADEN  czyli zapisz plik i czytaj  ,na 14 stronie jest plan dnia dla nas calodobowych opiekunek nazywanych tu Haushaltshilfe czyli pomoc domowa!!opiekunki tutejsze musza miec tu ukonczone kursy minimum roczne i to one zajmuja sie medycznymi zadaniami m.inn. podawaniem lekow,zakladaniem ponczoch uciskowych ,cewnikami itd

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2015-10-29 09:36:54)

#100 2015-10-29 10:04:49

..?eto
Member

urszula47 napisał:

Aneczka nie daj sie zwariowac !Masz prawo do czasu wolnego i snu! Pisz dziennik tzw.Tagesbuch przynajmniej o nocnym wstawaniu informuj agencje!meilowo i telefonicznie!Dasz rade tak harowac 2 miesiace? pokaz rodzinie gdybyc juz zdecydowala o zjezdzie jako argumet!!!!!!! http://www.caritas.de/fuerprofis/presse … haushaltsh    kliknij ten prostokat DATEI HERUNTERLADEN  czyli zapisz plik i czytaj  ,na 14 stronie jest plan dnia dla nas calodobowych opiekunek nazywanych tu Haushaltshilfe czyli pomoc domowa!!opiekunki tutejsze musza miec tu ukonczone kursy minimum roczne i to one zajmuja sie medycznymi zadaniami m.inn. podawaniem lekow,zakladaniem ponczoch uciskowych ,cewnikami itd

Aneczko, a jak już nie masz sił to notuj chociaz nocki, ktore przespałaś ,lub wstawalas tylko raz(zannaczaj o, której).
Dla mnie to jest sprawa dla P. Tim z Berlina. Nieprawdopodobne , że ciągle jeszcze trafiają się tacy pdp.
Notuj , fotografuj itd.
Wykorzystasz nie wykorzystasz te materialy , to sie okaże, ale moim zdaniem warto je mieć.
Pozdrawiam.
Urszulo , Franczisko na was zawsze mozna liczyć , to dobrze.

#101 2015-10-29 16:17:41

aneczka111
Member

Franciszka napisał:

Aneczko111, jest takie powiedzenie "Gutes zu tun ist nicht so einfach", które odnosi się również do naszej pracy. Jeżeli nie chciałaś lub nie chcesz odpowiadać na priv, to należy to uszanować. Każdy ma prawo do prywatności, w szczególności na forum na którym pojawia się po raz pierwszy i prosi o pomoc. Myślę, że pomocą dla Ciebie była i jest możliwość wyżalenia się, dialogu na forum, konfrontacji z doświadczeniami innych opiekunek czy też wyrzucenia z siebie negatywnych emocji.

Nie okazałaś braku szacunku i nie musisz być wdzięczna za okazaną pomoc, ponieważ pomoc sama w sobie nie oczekuje wdzięczności. To jest jedynie DOBROWOLNE podpowiadanie rozwiązań, wspólne szukanie wyjścia z danej sytuacji a przede wszystkim próba zrozumienia Twojej sytuacji i wsparcie psychiczne dla Ciebie poprzez odwołanie się do własnych doświadczeń...z których BYĆ MOŻE (!) skorzystasz. Zawsze decyzja należy do Ciebie, ponieważ żadna z nas nie zna lepiej Twojej sytuacji od Ciebie samej.

Nie mam wątpliwości, co do szczerości Twojej wypowiedzi. Zaglądaj tutaj, bo jesteś jedną z nas i dziel się swoimi doświadczeniami smilesmilesmile

Dziękuje  za dobre słowo smile

#102 2015-10-29 16:22:04

aneczka111
Member

urszula47 napisał:

W piątek przyjeżdza syn babki i przeprowadzę rozmowę, muszą jej dać tabletki, bo inaczej długo tu nie pociągnę. wczoraj położyłam się o 22.40 a o 23 już było pierwsze wezwanie, no ręce człowiekowi opadają smile Dzięki za poradę, będę działac i nie dam się wykorzystać!

#103 2015-10-29 16:27:52

aneczka111
Member

..?eto napisał:

urszula47 napisał:

Aneczko, a jak już nie masz sił to notuj chociaz nocki, ktore przespałaś ,lub wstawalas tylko raz(zannaczaj o, której).
Dla mnie to jest sprawa dla P. Tim z Berlina. Nieprawdopodobne , że ciągle jeszcze trafiają się tacy pdp.
Notuj , fotografuj itd.
Wykorzystasz nie wykorzystasz te materialy , to sie okaże, ale moim zdaniem warto je mieć.
Pozdrawiam.
Urszulo , Franczisko na was zawsze mozna liczyć , to dobrze.

Kochana nie ma takich nocek, które przespałam, zawsze jest po kilka razy alarm, wszystko teraz sobie notuje. Mam jeszcze nadzieje, że rodzina potraktuje sprawę poważnie i zrobi z tym porządek. Jeśli nie, agencja obiecała wkroczyć do akcji smile Pozdrawiam

#104 2015-11-09 13:20:30

matylda123
Member

Witam!! Mam problem, nie z podopieczna a z liscmi. W umowie mam napisane, ze nie wykonuje zadnych prac w ogrodzie ani na zewnatrz. Na wjezdzie i na ulicy mam ok 5 cm lisci i podopieczna powiedziala, ze mam to zamiesc. Niewiem jak zareagowac, to dla mnie nic trudnego ale nie chce bruzdzic nastepczyni, bo wiadomo nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu. Pozdrawiam

#105 2015-11-09 14:12:45

morskie-oko
Member

matylda123 napisał:

Witam!! Mam problem, nie z podopieczna a z liscmi. W umowie mam napisane, ze nie wykonuje zadnych prac w ogrodzie ani na zewnatrz. Na wjezdzie i na ulicy mam ok 5 cm lisci i podopieczna powiedziala, ze mam to zamiesc. Niewiem jak zareagowac, to dla mnie nic trudnego ale nie chce bruzdzic nastepczyni, bo wiadomo nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu. Pozdrawiam

Najprościej jest powiedzieć prawdę, że masz to zakazane w umowie.

#106 2015-11-09 14:15:15

amelia
Przyjaciel Forum

matylda123 napisał:

I masz rację! Powiedz, że nie wykonujesz prac, których nie masz w umowie. Jeśli masz ochotę , to możesz powiedzieć , że owszem możesz tę pracę doraźnie wykonać ale  za odpowiednim wynagrodzeniem.  ( myślę że 15 euro za godzinę można żądać, bo ogrodnik bierze dużo więcej).

Święta zasada "nie jesteśmy automatami od wszystkiego".

#107 2015-11-09 15:14:00

matylda123
Member

Sprawa rozwiazana:) Wiatr zamiotl liscie do sasiada:)

#108 2015-11-09 15:20:50

amelia
Przyjaciel Forum

matylda123 napisał:

a jutro przywieje  w powielonej ilości smile

#109 2015-11-09 15:29:22

jakniew
Member

U mnie wynikła podobna sprawa, ale powiedziałam że za prace w ogrodzie i sprzątanie obejścia firma mi nie płaci , umowa te prace wyklucza. Nikt głowy za to nie urwie, że nie zgadzamy się na darmowe prace za friko.

#110 2015-11-09 15:34:19

aneczka111
Member

Moja babcia też chciała żebym jej przemeblowanie zrobiła w pokoju, w którym nawet nigdy z nią nie przebywałam. Kazała mi przesuwać ciężką sofę i szafki, bo jej się nie podobało ułożenie dywanu. Powiedziałam , że to nie należy do moich obowiązków i nie bedę robic takich rzeczy. Ale niby takie chore te babcie wszystkie, tylko cwane na swoją stronę big_smile

#111 2015-11-09 16:11:33

festynka
Member

matylda123 napisał:

matylda123 te liście to chyba pod nasze drzwi przywiało-bo mamy górę lisci ,na bogato.

#112 2015-11-09 16:15:53

festynka
Member

aneczka111 napisał:

Moja babcia też chciała żebym jej przemeblowanie zrobiła w pokoju, w którym nawet nigdy z nią nie przebywałam. Kazała mi przesuwać ciężką sofę i szafki, bo jej się nie podobało ułożenie dywanu. Powiedziałam , że to nie należy do moich obowiązków i nie bedę robic takich rzeczy. Ale niby takie chore te babcie wszystkie, tylko cwane na swoją stronę big_smile

A są cwane cwaniarki ,a są.Na szczęscie moja babcia narazie nie ma takich zwidów do zmian i moja babcia pilnuje abym się nie przepracowywała i najlepiej nic nie robiła,bo wszystko jest ok!a jak już coś zrobię to mówi,ale się dużo napracowałaś dla mnie .i niech tak zostanie i nic nie robię ,pilnuję aby był porządek i tyle,nie ma co się za dużo wykazywać i jest tak bardzo dobrze.

#113 2015-11-09 17:01:30

jakniew
Member

aneczka111 napisał:

Nie daj się wykorzystywać, dobrze że tak jej powiedziałaś. Wystarczyłoby jedno ponad normę zrobić, a w "nagrodę" byłyby następne koncerty życzeń.

#114 2015-11-09 17:48:32

matylda123
Member

To jutro wpadne je pozamiatac:). U mnie czysciutko na podjezdzie, a sasiada widzialam to nawet dzien dobry mi nie powiedzial, taki zly, ze musial zamiatac, a nie ja:)

festynka napisał:

matylda123 napisał:

matylda123 te liście to chyba pod nasze drzwi przywiało-bo mamy górę lisci ,na bogato.

#115 2015-11-09 20:05:37

andrea
Member

u mojego podopiecznego w sobotę syn wygrabił liście na środek jezdni i zostawił ??? te liście trochę zwiędły, wiatr je znowu porozwiewał i jeszcze spadły nowe i tak jest, trochę to dziwne jak na Deutschland

#116 2015-11-09 20:46:40

Franciszka
Member

andrea napisał:

u mojego podopiecznego w sobotę syn wygrabił liście na środek jezdni i zostawił ??? te liście trochę zwiędły, wiatr je znowu porozwiewał i jeszcze spadły nowe i tak jest, trochę to dziwne jak na Deutschland

Tego, to nawet żaden Polak by nie wymyślił lol.

#117 2015-11-10 16:32:44

festynka
Member

andrea napisał:

Ja to jestem w szoku-jaki tutaj syf,o lisciach nie wspomnę,ulice całe przykryte zgniłymi liścmi,wszędzie lisci pełno.U mnie w miasteczku w Polsce jest pucuś glancuś ,nie ma nawet co porównywać.
Synek na środek jezdni liście przerzucił -zobaczcie jakie to tępoki,niemcy niemyślące stworki.Oj dziwne zachowanie -bardzo dziwne -chyba to nie rodowity niemiec .
A u mnie fura lisci pod drzwiami ,zaraz wejdą do domu i nikt się nie rusza do roboty.Mi one nie przeszkadzają .
A też macie wszędzie taką piękną pogodę -tak gorąco? jak latem-cudowny listopad.

#118 2015-11-10 17:48:32

Dalia
Member

Festynka, u mnie w Anglii też ciepło, nie powiem upalnie, ale około 15 stopni na pewno, za to w PL nad naszym zimnym Bałtykiem zimno - jak zwykle, że też ja nie urodziłam się w górach. hmm

Reklama