Obuwie medyczne

W jakim obuwiu najczęściej pracujecie? Do tej pory pracowałam w zwykłych butach, ale ostatnio mam coraz więcej pracy na nogach, po wielu godzinach bolą stopy i wydaje mi się że przyczyną jest właśnie kiepskie obuwie...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2015-10-08 10:21:06

arias
Member

Obuwie medyczne

W jakim obuwiu najczęściej pracujecie? Do tej pory pracowałam w zwykłych butach, ale ostatnio mam coraz więcej pracy na nogach, po wielu godzinach bolą stopy i wydaje mi się że przyczyną jest właśnie kiepskie obuwie. Czy ktoś z was stosuje obuwie medyczne? Jest jakaś różnica pomiędzy nimi a zwykłym obuwiem?

#2 2015-10-08 10:54:12

festynka
Member

Re: Obuwie medyczne

arias napisał:

W jakim obuwiu najczęściej pracujecie? Do tej pory pracowałam w zwykłych butach, ale ostatnio mam coraz więcej pracy na nogach, po wielu godzinach bolą stopy i wydaje mi się że przyczyną jest właśnie kiepskie obuwie. Czy ktoś z was stosuje obuwie medyczne? Jest jakaś różnica pomiędzy nimi a zwykłym obuwiem?

But a but -jest ogromna różnica,ja te medyczne nazywam ortopedyczne-są takie inne trochę ale wygodne,ja akurat takich ortopedycznych nie używam-ale kupuję buty dobre-aby były wygodne muszą mieć dobrze wyprofilowaną podeszwę,że jak się ubierze buta to od razu się czuje tak,jakby się wygodnego kapcia ubrało,nieraz kupiłam buty bo bardzo mi się podobały , nie przywiązując uwagi do podeszwy i po jednym ubraniu poszły w kąt,wychodzę z założenia ,że buty muszą być dobrze wyprofilowane i najlepiej ze skórki w środku ,
dla przykładu : zwykłe adidasy i firmowe adidasy -jest niesamowita róznica -w firmówkach można śmigać cały dzień i wszystko jest ok!nóżka jak nowo narodzona-nie żałować kasy na dobre buty-ja jestem buciara i kocham dobre buciki.Pozdrawiam

#3 2015-10-08 14:54:11

latinka
Member

Chodzi Ci tutaj o normalne buty ale wygodniejsze? Czy może obuwie medyczne? Jeśli medyczne to zerknij sobie tutaj:
http://www.butyotmet.pl/obuwie-medyczne -  masz obuwie medyczne z atestem od producenta tak więc będzie trochę taniej niż w sklepach stacjonarnych. Warto jest zainwestować w buty z prawdziwej skóry. Noga się w nich nie poci oraz nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Poza tym są bardziej wytrzymałe.

#4 2015-10-08 16:26:45

squonk
Member

arias napisał:

Ja mam ciut tańszy odpowiednik Crocsów, czyli najbrzydszych butów świata. Kupowałam w sklepie medycznym. Są niewątpliwie bardzo lekkie i wygodne, ale sporo osób w heimach chodzi w najtańszych odpowiednikach, takich z marketu. Nigdy takich nie miałam, więc nie mam porównania, nie wiem, czy są te tanie są  jakoś gorzej wyprofilowane, dopasowane do stopy itp.

Większość osób w heimach pomyka w adidasopodobnych laczkach.

Gdybym miała sobie kupować kolejne buty do pracy, to chyba wzięłabym któreś Geoxy Respira, bo na pewno są bardzo wygodne, a przy tym ładniejsze od Crocsów i od wszelakich adidasów i nike.
Za to nigdy do pracy w której trzeba dużo chodzić i stać nie założyłabym trampek, balerin czy jakichś innych butów na całkiem płaskiej, niewyprofilowanej podeszwie, to jest katastrofa dla nóg.

#5 2015-10-08 17:07:36

ANTONIA***
Member

Masz rację, squonk - wygodniejszych  butów od defluxów (tak się  nazywa owy odpowiednik Croksów)  nie było mi nosić nigdy w życiu. Czy takie tanie, no nie wiem ? W sklepie medycznym ( takim , gdzie babci zamawiało się Rollator )zapłaciłam 49,99 euro .
Ale naprawdę godne polecenia ...

#6 2015-10-08 18:05:15

squonk
Member

ANTONIA*** napisał:

Masz rację, squonk - wygodniejszych  butów od defluxów (tak się  nazywa owy odpowiednik Croksów)  nie było mi nosić nigdy w życiu. Czy takie tanie, no nie wiem ? W sklepie medycznym ( takim , gdzie babci zamawiało się Rollator )zapłaciłam 49,99 euro .
Ale naprawdę godne polecenia ...

Moje kupowałam jeszcze w Polsce, za 120 zł, marka suecos, bodajże jakaś hiszpańska. To taniej niż Crocsy, bo te kosztują od 170 zł w górę. Mówiąc o tanich podróbach mam na myśli te z marketów sprzedawane po 10-20 złotych. W sezonie letnim pełno tego wszędzie. Poza tym Crocs ma patent na to tworzywo, więc nie wiem, na ile te nasze "medyczne" laczki są do nich podobne.
Ja bym tylko nie polecała tego typu butów prać w wyższej temperaturze, bo niestety materiał się zbiega i odkształca (już nie pamiętam od jakiej temperatury się tak dzieje).

#7 2015-10-08 23:02:08

papaja76
Member

arias napisał:

dla przykładu powiem , że skusiłam się na skórzane buty z Daichmana, tego dziadostwa nie da się nosić, niby miękka skórka, a jednak nieustannie cisną. Ale ja bym dopatrywała się problemu nie tylko w obuwiu. Praca opiekunki, to bezruch, a to szkodzi nogom, warto położyć się z nogami w górze, mnie kiedyś bolały nogi, miałam wrażenie , że krew w nich jest za gęsta i nie chce płynąć, zaczęłam jeść czosnek, po kilku dniach pomogło. Nie stronię też od skrzypu, bo to uszczelnia naczynia krwionośne.
Jakieś 5 lat temu sprawiało mi wielką trudność chodzenie po schodach, tak mnie kolana bolały, zmieniłam dietę, i problem znikł. Teraz zakładam czasami buty na obcasach, żeby się lepiej poczuć biegając w nich na szteli, ale tylko skórzane. Dodam, że na buty nie można sobie żałować, bo kupować tanio, to kupuję się i tak dwa razy.

#8 2015-10-14 12:35:06

..?eto
Member

latinka napisał:

Chodzi Ci tutaj o normalne buty ale wygodniejsze? Czy może obuwie medyczne? Jeśli medyczne to zerknij sobie tutaj:
http://www.butyotmet.pl/obuwie-medyczne -  masz obuwie medyczne z atestem od producenta tak więc będzie trochę taniej niż w sklepach stacjonarnych. Warto jest zainwestować w buty z prawdziwej skóry. Noga się w nich nie poci oraz nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Poza tym są bardziej wytrzymałe.

Cześć!
Ja jednak nie zaryzykował  bym pracować w plastikowych butach. Mam niedobre doświadczenia.
Za to te butki Z polskiej firmy Otmęt bardzo mi się podobają.
Mam znajomych mężczyzn, którzy już latami kupują obuwie z tej firmy i ciągle do niej wracają. Ja kiedyś dawno też mialam jakieś trapery od nich.
W tej chwili urzekły mnie jasno-beżowe wiązane półbuciki (szkoda, że nie wkladane) na koturnie ,na które tylko patrząc czuję, że są b. wygodne.
Chyba sobie je kupię.http://www.butyotmet.pl/polbuty-179dp-d30.html
Dzięki Papajo za podeslanie stronki.
Do tej pory używam kapci góralskich z owczej skóry na tym troszkę wyższym obcasie i nie narzekam.
mam też buty medyczne z wyprfilowana wkladka, ale są za duże w podróż.
Geoxy to znakomita Włoska firma, która ma opatentowany spód , bo w nim tkwi cała  tajemnica z oddychającymi podeszwami.
Składa się ona z dwóch wrstw, które są na przemiennie podziurkowane, bynajmniej taki spody miały moje geoxy
Przywiozłam 8 lat tem z Włoch.
W tej chwili mamy wiele firm produkujących znakomite wygodne buty.
Doczekaliśmy się , że w mamy mnóstwo sklepów obuwniczych , a w nich znakomite wygodne zdrowe i piękne obuwie.
smilei

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-14 12:38:49)

#9 2015-10-14 18:53:10

squonk
Member

..?eto napisał:

Ja jednak nie zaryzykował  bym pracować w plastikowych butach. Mam niedobre doświadczenia.

Crocsy nie są z plastiku, to jakieś tworzywo otrzymywane z żywicy, na które marka ma patent. Moje medyczne laczki są z pianki medycznej czyli poliuretanu, więc można powiedzieć, że to plastik, ale ja jestem zdania, że tworzywo naturalne nie zawsze oznacza dobrą jakość, a tworzywo sztuczne złą, bo chodzi głównie o technikę wykonania. Ciuch z poliestru za 10 złotych ma zupełnie inna jakość niż ciuch z poliestru za 400 złotych. Przecież właściwie wszystkie ciuchy sportowe to ogólnie rzecz biorąc "plastik", a z reguły mają bardzo dobre właściwości użytkowe, bo z myślą o nich są projektowane.
Ja w butach do pracy szukam głównie dobrej amortyzacji i wygody, a te piankowe to właśnie mają.

#10 2015-10-14 20:49:46

..?eto
Member

Ja ostatnio kupilam z 4f jakąś bluzę czarno-fuksjową i jak tylko trochę ciepło piekę się w niej, jak już lekki chłodek marznę.
A przecież widzę , że dookoła ludzie noszą i najwyraźniej są,jest im akuratnie.
Może ja mam po prostu jakiś defekt.
Podobnie  z płaszczykiem o wydłużonym tyle  firmy skag.
Cud malina , niby zimowa , tkaniny najnowszej generacji, a ja w niej marznę , jak 150.
No bo, ja to tylko bawełna, wiskoza i elana.
A jesli chodzi o buty to bardzo zadowolona jestem z butów niemieckiej  ary.
Moje czarne zamszowe wsuwane półbuty są nie do zdarcia i mają membranę gorotex.
Mialam też ich zimowe butki lekkie miękkie i cieplutkie też z gorotexem.. No , ale troszeczkę kosztowaly , bo ok.100euro i jedne i drugie.
Ale , co się nie robi dla nóżek.winki

#11 2015-10-14 21:58:52

squonk
Member

..?eto napisał:

Ja ostatnio kupilam z 4f jakąś bluzę czarno-fuksjową i jak tylko trochę ciepło piekę się w niej, jak już lekki chłodek marznę.
A przecież widzę , że dookoła ludzie noszą i najwyraźniej są,jest im akuratnie.
Może ja mam po prostu jakiś defekt.
Podobnie  z płaszczykiem o wydłużonym tyle  firmy skag.
Cud malina , niby zimowa , tkaniny najnowszej generacji, a ja w niej marznę , jak 150.
No bo, ja to tylko bawełna, wiskoza i elana.

To ja zawsze się dziwię, jak niektórzy narzekają, że ciuchy na lato z poliestru są i że oni się w tym czują jak w plastikowym worku, bo ja tego w ogóle nie zauważam. Mam sporo letnich sukienek poliestrowych i nie pocę się w nich bardziej niż w bawełnie, a są to sukienki z zabudowaną górą, z rękawkami 1/2 i niewydekoltowane, bo mam skórę nadwrażliwą na słońce, więc teoretycznie potencjał do pocenia jest większy niż w tych na ramiączkach.
To jest jakaś bardzo indywidualna, tajemnicza reakcja ciała smile Tak samo jak to, czemu jednych wełna gryzie a innych nie. Ja kiedyś nie mogłam założyć niczego z choćby 10% zawartością wełny, bo bym się chyba zadrapała na śmierć, a teraz tak do 30% ujdzie, coś tam czasem lekko ugryzie, ale ogólnie nie jest źle. Nie wiem, skąd taka zmiana.

..?eto napisał:

A jesli chodzi o buty to bardzo zadowolona jestem z butów niemieckiej  ary.
Moje czarne zamszowe wsuwane półbuty są nie do zdarcia i mają membranę gorotex.
Mialam też ich zimowe butki lekkie miękkie i cieplutkie też z gorotexem.. No , ale troszeczkę kosztowaly , bo ok.100euro i jedne i drugie.
Ale , co się nie robi dla nóżek.winki

Moim zdaniem 100 euro/400 zł to taka raczej normalna cena za przyzwoite buty ze skóry, których nie trzeba wyrzucić po jednym sezonie. Taniej zwyczajnie nie ma sensu kupować, a to często inwestycja która i tak się zwróci.

#12 2015-10-23 19:31:22

barbara.b
Member

jak zakłada się temat. juz tyle jestem na forum a nie wiem i nie mogę zanleść takiej opcji

#13 2015-10-23 19:42:53

..?eto
Member

barbara.b napisał:

jak zakłada się temat. juz tyle jestem na forum a nie wiem i nie mogę zanleść takiej opcji

Basieńko , jak jesteđ na stronie głównej to wybierasz forum np. Poznajmy się klikasz w nie i masz wykaz wszystkich wątkow na tym forum, a u gory nad tabelą pisze na czerwono Otworz watek.Powodzenia.
Przy okazji sobie utrwaliam.

#14 2016-04-20 15:15:07

Kamil12
New member

Ja obuwie, tak jak i cały strój medyczny zazwyczaj zamawiam na http://www.uniformix.pl/pol_m_katalog-o … y-170.html jest łatwy w utrzymaniu czystości i stonowany, czyli to co najważniejsze.

#15 2016-09-30 15:06:18

Daszemik
New member

Hej dziewczyny, gdzie kupujecie swoje obuwie medyczne? Chodzi mi o takie zwykłe, białe klapki, wygodne i odpowiednio wyprofilowane. Na pewno nie takie we wzroki z plasterkami czy wróżką zębuszką jak tutaj: http://www.ceneo.pl/oferty/obuwie-medyczne Nie mam przecież pięciu lat, żeby nosić coś takiego hmm Z góry dzięki za pomoc!

#16 2016-09-30 18:10:09

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Daszemik napisał:

Hej dziewczyny, gdzie kupujecie swoje obuwie medyczne? Chodzi mi o takie zwykłe, białe klapki, wygodne i odpowiednio wyprofilowane. Na pewno nie takie we wzroki z plasterkami czy wróżką zębuszką jak tutaj: http://www.ceneo.pl/oferty/obuwie-medyczne Nie mam przecież pięciu lat, żeby nosić coś takiego hmm Z góry dzięki za pomoc!

Osobiście chodzę w klapkach (za 8zł) a`la Kiepski...i nie narzekam. Są nie do zdarcia

#17 2016-10-01 07:52:22

mobilna
Member

Musicie strasznie u_jowo wygladać w tej taniżnie i medycznym ortopedycznym big_smile

#18 2016-10-01 11:19:33

barbara.b
Member

mobilna napisał:

Musicie strasznie u_jowo wygladać w tej taniżnie i medycznym ortopedycznym big_smile

ach mobilna. buty na co dzień muszą być wygodne. jak pół dnia chodzę w ogrodniczkach ( ale kupuje tylko w jednym sklepiku w polsce ponieważ tylko tam są takie co są dla mnie wygodne ) a drugie pół w tenisówkach i w dupie mam jak to wygląda :-)))) a kapciulki mam tylko, żeby wyjść spod prysznica i tez marzą mi się takie ale kiepskie z tej samej przyczyny- są nie do zdarcia. niestety ostatnio na targu mi się nie chciało przymierzać. koniec końców kupiłam u jakiegoś rumuna kapciulki za 6 zł :-)))) nie mogłam się nacieszyć. w de za takie kapcie dała bym 15 euro.

#19 2016-10-01 12:12:07

squonk
Member

Kupiłam będąc zimą w Polsce Crocsy. Jako zastępstwo dla podobnych ze sklepu medycznego, które się rozwaliły. Potrzebowałam na już  do pracy. Dałam 180 złotych - tyle u nas kosztują klasyczne modele. Wracam do Niemiec, zaglądam do Netto, do Penny, a tu te same oryginalne laczki za 20 euro. Poczułam się naprawdę zrobiona w bambuko. Okropne jest to, że przeciętne, dla każdego na zachodzie dostępne, na dodatek dość szpetne ciapy lansuje się w Polsce jako towar luksusowy i sprzedaje w cenach, na które przeciętny opiekun medyczny może sobie tylko popatrzeć. A jak już rzucą je raz na pół roku w Lidlu, to ludzie się zabijają, jakby to Christian Louboutin był.

#20 2016-10-01 17:24:04

barbara.b
Member

squonk napisał:

Kupiłam będąc zimą w Polsce Crocsy. Jako zastępstwo dla podobnych ze sklepu medycznego, które się rozwaliły. Potrzebowałam na już  do pracy. Dałam 180 złotych - tyle u nas kosztują klasyczne modele. Wracam do Niemiec, zaglądam do Netto, do Penny, a tu te same oryginalne laczki za 20 euro. Poczułam się naprawdę zrobiona w bambuko. Okropne jest to, że przeciętne, dla każdego na zachodzie dostępne, na dodatek dość szpetne ciapy lansuje się w Polsce jako towar luksusowy i sprzedaje w cenach, na które przeciętny opiekun medyczny może sobie tylko popatrzeć. A jak już rzucą je raz na pół roku w Lidlu, to ludzie się zabijają, jakby to Christian Louboutin był.

squonk niestety w polsce większość rzeczy markowych jest droższa niż za granicą.

#21 2017-01-10 22:15:15

stobejczyk
New member

Dom w którym pracuję jest dość duży. Trzeba się nieźle nabiegać. Szukałam czegoś, co będzie ładne, żebym się nie powstydziła i wygodne, żeby mnie nogi po całym dniu nie bolały. Moim zdaniem nadaje się do tego obuwie medyczne Dr Cichobieg
https://www.domenasportowa.pl/pol_pm_Obuwie-medyczne-Dr-Cichobieg-Dr-Tecza-133926_2.jpg

#22 2017-01-11 07:52:19

ania1968
Member

stobejczyk napisał:

Dom w którym pracuję jest dość duży. Trzeba się nieźle nabiegać. Szukałam czegoś, co będzie ładne, żebym się nie powstydziła i wygodne, żeby mnie nogi po całym dniu nie bolały. Moim zdaniem nadaje się do tego obuwie medyczne [[/url]
[url]

Jedź na wieś w takich butach to w większości domów odmrozisz nogi do kolan.

#23 2017-01-11 09:42:18

minka009
New member

jakie buty polecacie po złamaniu stawu skokowego?

#24 2017-09-27 09:31:19

GaniaHz
New member

Gdy się praktycznie stoi cały dzień to trzeba zadbać o nogi. Kiedyś tego nie robiłam i miała przykre tego konsekwencje. Wtedy pomyślałam o obuwiach zdrowotnych, np. takich, jak te: https://stanleymed.pl/obuwie-damskie . Była to dobra inwestycja w zdrowie. Możliwe, że znajdziesz tam też odpowiednie buty po złamaniu.

Ostatnio edytowany przez GaniaHz (2017-09-27 09:31:45)

#25 2017-09-27 15:11:05

mobilna
Member

GaniaHz napisał:

Gdy się praktycznie stoi cały dzień to trzeba zadbać o nogi. Kiedyś tego nie robiłam i miała przykre tego konsekwencje. Wtedy pomyślałam o obuwiach zdrowotnych, np. takich, jak te: https://stanleymed.pl/obuwie-damskie . Była to dobra inwestycja w zdrowie. Możliwe, że znajdziesz tam też odpowiednie buty po złamaniu.

Ty kobieto widziałas te buty z linku ?
To jakieś obuwnicze nieporozumienie.

Reklama

Stopka forum