ja założyłam działaność w niemczech, to nie jest trudne.

Ja nie Gosia, ale: https://www.postbank.de/privatkunden/giroplus.html Po prawej stronie jest takie pionowe menu, kliknij na "Online abschliessen" tam jest "starke s"...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formy pracy: pośrednik, własna działalność, gewerbe - aktualne tematy :

#91 2014-01-24 12:00:31

Emilka52
Member
Od: Szwajcaria

Re: ja założyłam działaność w niemczech, to nie jest trudne.

Ja nie Gosia, ale:
https://www.postbank.de/privatkunden/giroplus.html
Po prawej stronie jest takie pionowe menu, kliknij na "Online abschliessen" tam jest "starke s". Otworzy sie formularz do wypelnienia. To akurat jest formularz do konta Postbank Giro Plus, do 31.01. jest kupon do Zalando.

#92 2014-01-24 12:08:36

DanusiaS
Member

Emilka52 napisał:

Ja nie Gosia, ale:
Po prawej stronie jest takie pionowe menu, kliknij na "Online abschliessen" tam jest "starke s". Otworzy sie formularz do wypelnienia. To akurat jest formularz do konta Postbank Giro Plus, do 31.01. jest kupon do Zalando.

Bardzo dziękuję Emilko ,powiedz mi czy oni wszystko mi wyślą na adres? czy muszę sama odebrać ? Trochę kiepsko bo jest po niemiecku napisane i nie wszystko rozumiem sad o i jeszcze jedno czy muszę mieć niemiecki nr telefonu? mam tylko Polski. no i tego nie rozumiem Gehaltskontoservice
Möchten Sie das Giro plus Konto als Lohn- und Gehaltskonto nutzen?    wujek google jakoś dziwnie tłumaczy

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-01-24 12:19:45)

#93 2014-01-24 13:18:30

Emilka52
Member
Od: Szwajcaria

DanusiaS napisał:

Emilka52 napisał:

Ja nie Gosia, ale:

Bardzo dziękuję Emilko ,powiedz mi czy oni wszystko mi wyślą na adres? czy muszę sama odebrać ? Trochę kiepsko bo jest po niemiecku napisane i nie wszystko rozumiem sad o i jeszcze jedno czy muszę mieć niemiecki nr telefonu? mam tylko Polski. no i tego nie rozumiem Gehaltskontoservice
Möchten Sie das Giro plus Konto als Lohn- und Gehaltskonto nutzen?    wujek google jakoś dziwnie tłumaczy

Przysla Ci na adres, dlatego MUSI byc na skrzynce Twoje nazwisko. Niemiecki numer telefonu - a tam, gdzie pracujesz, nie ma? Lepiej podac, czasami dzwonia.
To pytanie dotyczy tego, czy chcesz miec to konto do tego, aby wplywala tu Twoja pensja i inne wynagrodzenia - tu juz Twoja wola, ale zalezy, na jakich zasadach pracujesz.
Ale do banku i tak bedziesz musiala isc podpisac papiery i przedstawic dowod tozsamosci, zeskanuja sobie.

#94 2014-09-23 22:05:18

ematyszkiel
New member

witam!mam na imię Ela do tej pory pracowałam z Promedicą ale powiedziałam dości,teraz mam dobrą sztelle tylko muszę mieć własną działalności.proszę o radę będę pracowała w monachium

#95 2014-10-09 22:21:19

aligator99
Member

Każda pisze swoją historię ale żadna z was nie Powie jak założyć działalność jednoosobową w Niemczech ????
Zamiast walić farmazony napiszcie w punktach . Co i jak ?? z założeniem firmy w Niemczech .

#96 2014-10-14 09:20:17

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

..?eto napisał:

Ja zkładadalam  dzialalnośćw Niemczch, ale byłam z Właścicielem Agencji P, Waldemarem Srogą , który prowadzi działaność Pflegedings 24 w Duseeldorfie i pojechaliśmy do Prawnika i tam dokonaliśmy wszystkich formalności.Miałam ze sobą DO i pieniądze na złożenie gewerby(chyba to bylo 35euro) i 80 za biuro. Wypelniłam  odpowiednie druki. Byłam tam  tylko raz .pojechałam po tym na steelle , a po 7 dniach dostalam dokument tj gewerbę i nr identyfikacyjny od niemieckiego urzędu Skarbowego. Potem wszystko zalatwialam przez mojego agenta i przez to biuro Prawnika(nazywal się   Zbigniew Prus).to tyle. Uważam , że sam sobie nie poradzisz. Zeby coś samemu załłatwiać trzeba naprawdę perfekt znać język. Oczywiście to moje zdanie. Namiary : Prusa znajdziesz w googlach wpisz zbigniew Prus  duselldorf prawnik powinno coś wyskoczyć.podobnie ze srogą(bardzo solidne pośrednictwo)podaje także   http://zymmer.de.praca  tel  49/0/157 739 49 254,
Sroga Waldemar  tel0049 211 216 658  , kom;  49 176 430 47 440. Powodzenia.

Formalności załatwisz i sama - bez pomocy prawnika - . "Schody" zaczynają sie później - przy rozliczeniach naszej firmy - chodzi o fakt, że nie możesz mieć jednej podopiecznej. Tu dopiero potrzebny jest KSIEGOWY - jest w tym fachu także dużo polaków (zależy od miejscowości) Uważam, że bez ksiegowości ani rusz - niemieckie paragrafy podatkow są deko zawiłe. Dlatego najpierw "zlokalizuj księgową" i dogadaj się o stawkę za prowadzenie rachunków

#97 2014-11-17 14:24:50

zosias
New member

copyfield napisał:

Formalności załatwisz i sama - bez pomocy prawnika - . "Schody" zaczynają sie później - przy rozliczeniach naszej firmy - chodzi o fakt, że nie możesz mieć jednej podopiecznej. Tu dopiero potrzebny jest KSIEGOWY - jest w tym fachu także dużo polaków (zależy od miejscowości) Uważam, że bez ksiegowości ani rusz - niemieckie paragrafy podatkow są deko zawiłe. Dlatego najpierw "zlokalizuj księgową" i dogadaj się o stawkę za prowadzenie rachunków

Dokładnie tak jak piszesz, z moim językiem nie jest tak dobrze, żeby mogła sama czytać niemieckie regulacje. Niedrogo księgowość dla firmy w niemczech prowadzi Euro-Tax.pl - taniej niż niemiecki odpowiednik, a jednocześnie mówią po polsku. Korzystam z już nich od ponad roku.

#98 2015-03-16 12:22:57

Fiorella
New member

Kamilakoz napisał:

irenka53 napisał:

poleccie mi jakiegos dobrego posrednika w Niemczech,zebym mogla zarobic conajmniej 1300 euro.Bede wdzieczna za namiary.

Nie ma takich pośredników. Jeśli firma Ci oferuje 1300e netto, to ja tam wyczuwam jakąs pułapkę w umowie albo coś innego. 1300e to zarobić może tylko bardzo wykwalifikowana opiekunka, przy opiece nad dwiema osobami.

Ty chyba zartujesz, albo sie nisko cenisz.... :-(

#99 2016-12-11 00:28:22

Bertka
New member

Kamilakoz napisał:

irenka53 napisał:

poleccie mi jakiegos dobrego posrednika w Niemczech,zebym mogla zarobic conajmniej 1300 euro.Bede wdzieczna za namiary.

Nie ma takich pośredników. Jeśli firma Ci oferuje 1300e netto, to ja tam wyczuwam jakąs pułapkę w umowie albo coś innego. 1300e to zarobić może tylko bardzo wykwalifikowana opiekunka, przy opiece nad dwiema osobami.

Odp. na post z przed 2 lat. W roku 2015 miałam pierwszą stawkę, właśnie 1300 EUR miesięcznie na rękę, z bardzo dobrym niemieckim i do jednego pana, całkiem jeszcze samodzielnego, chociaż z depresją, potrzebującego pomocy w obowiązkach domowych. Agencja GoWork - ale, akurat ich nie polecam, bo się naużerałam z nimi w spr. ubezpieczenia i A1.

Ostatnio edytowany przez Bertka (2016-12-11 10:31:43)

#100 2016-12-11 18:45:08

Kasia31
Member

Bertka napisał:

Kamilakoz napisał:

irenka53 napisał:

Odp. na post z przed 2 lat. W roku 2015 miałam pierwszą stawkę, właśnie 1300 EUR miesięcznie na rękę, z bardzo dobrym niemieckim i do jednego pana, całkiem jeszcze samodzielnego, chociaż z depresją, potrzebującego pomocy w obowiązkach domowych. Agencja GoWork - ale, akurat ich nie polecam, bo się naużerałam z nimi w spr. ubezpieczenia i A1.

Tez zauwazylam,ze stawki 1300euro netto do jednej osoby to juz nie taki wyjatek (na szczescie).

#101 2017-02-06 08:42:12

jagnak
Member

Trudne nie jest. Generalnie państwa idą w tym kierunku, aby ułatwiać życie przedsiębiorcom.
Gorzej jeżeli chodzi o zapewnienie podstawowych świadczeń takich jak służba zdrowia czy później emerytura.
Można unikać płacenia składek, podatków itd. Ale z czegoś na starość trzeba przecież żyć.
Całkiem interesującą opcją wydają się być IKE: https://www.union-investment.pl/ike-i-ikze tylko niech zrobią jakieś jeszcze dodatkowe wabiki do oszczędzania.

#102 2017-03-21 10:25:52

Eliza
Member

Kiedyś rzeczywiście było więcej latania aby założyć. Dziś można w zasadzie wszystko w ciągu jednego dnia załatwić. Duży plus za to. Moim zdaniem bardzo dobrze, że nie zdecydowali się podnieść opodatkowania 1-osobowych działalności gospodarczych. Po prostu wiele osób uciekłoby w szarą strefę.
Ciekawe czy obniżą ZUS do zapowiadanych 600 zł dla tych którzy zarabiają najmniej. Uważam, że byłby to bardzo dobry i pożądany ruch.
Ciekawostka jest taka że mbank daje też po 600 zł przy założeniu konta na zus: http://www.tanie-konto.pl/pod-lupa/mban … zl-na-zus/

Ostatnio edytowany przez Eliza (2017-04-02 11:15:42)

#103 2017-09-25 10:48:31

Promigrant1
New member
Od: Krefeld

Witamy,
Po dziesięciu latach pracy jako Prywatne pośrednictwo pracy (działające w niemczech zgodnie z prawem niemieckim),  przekształcamy i rozszerzamy nasza działalność, rozwijajac usługi drogą medialno-internetową.
Nasza książka branżowa ma służyć w pierwszej kolejności, promowaniu usług i towarów polskich w niemczech i niemieckich w polsce.
                                                   Nie szukajcie pozwólcie się znalezsc!
Państwa reklama - wpis do Branżowej książki trafi w pierwszej kolejności do naszych klientów w całych niemczech.
Za powodzenie Panstwa obecności na www.promigrant.de przemawiają konkretne argumenty:

1. Niski koszt dotarcia do odbiorców.
2. Systematyczny wzrost użytkowników.
3. Wysoki zasięg oraz efektywność przekazu informacji klientowi.
4. Atrakcyjni klienci pod względem statusu społecznego.
5. Na zadanie otrzymacie obowiązujące aktualne stawki taryfowe dla zatrudnionych na umowę o pracę opiekunek w niemczech.

Serdecznie zapraszam do wpisu osoby pracujace jako opiekunki na wlasnej dzialalnosci gospodarczej Barbara Sprancel

#104 2017-09-26 12:42:12

Promigrant1
New member
Od: Krefeld

Witamy,
Po dziesięciu latach pracy jako Prywatne pośrednictwo pracy (działające w niemczech zgodnie z prawem niemieckim),  przekształcamy i rozszerzamy nasza działalność, rozwijajac usługi drogą medialno-internetową.
Nasza książka branżowa ma służyć w pierwszej kolejności, promowaniu usług i towarów polskich w niemczech i niemieckich w polsce.
                                                   Nie szukajcie pozwólcie się znalezsc!
Państwa reklama - wpis do Branżowej książki trafi w pierwszej kolejności do naszych klientów w całych niemczech.
Za powodzenie Panstwa obecności na www.promigrant.de przemawiają konkretne argumenty:

1. Niski koszt dotarcia do odbiorców.
2. Systematyczny wzrost użytkowników.
3. Wysoki zasięg oraz efektywność przekazu informacji klientowi.
4. Atrakcyjni klienci pod względem statusu społecznego.
5. Na zadanie otrzymacie obowiązujące aktualne stawki taryfowe dla zatrudnionych na umowę o pracę opiekunek w niemczech.

Serdecznie zapraszam do wpisu osoby pracujace jako opiekunki na wlasnej dzialalnosci gospodarczej Barbara Sprancel

#105 2018-04-20 13:01:17

klers
Zbanowany

Ale obecnie i w Polsce założenie działalności gospodarczej nie stanowi większego problemu. Całą procedurę można wykonać w ciągu 1 dnia, a nawet szybciej.
Wiele rzeczy można załatwić przez internet. Fakt, może i wiele rzeczy wymaga poprwy, ale jest pewien progres w stosunku do tego co było wcześniej.
To co pędza sen z powiek, to wysokie koszta związane z opodatkowaniem. Nie powinno tak być, bo ZUS to nic innego jak podatek.
Konta bankowe - tutaj też szła bym w kierunku jak najtańszej opcji. A przecież jest trochę tego - link.

Ostatnio edytowany przez klers (2018-04-27 13:01:17)

Reklama