Wypowiedzenie umowy w Promedica24

Witam wszystkich bardzo serdecznie Marta z tej strony jestem tu nowa chwile temu założyłam konto na opiekunki-forum.pl Wiecie może czy firma robi problemy jeżeli chodzi o wypowiedzenie umowy? Pozdrawiam

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Promedica 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2015-07-06 12:48:59

MaRtUsInKa29
Member

Wypowiedzenie umowy w Promedica24

Witam wszystkich bardzo serdecznie Marta z tej strony jestem tu nowa chwile temu założyłam konto na opiekunki-forum.pl Wiecie może czy firma robi problemy jeżeli chodzi o wypowiedzenie umowy? Pozdrawiam

#2 2015-07-06 13:04:05

iza46
Member

Re: Wypowiedzenie umowy w Promedica24

Moze poczytaj troche w necie o umowach zleceniu i bedziesz cos juz wiedziec ,bo tu paniusie z agencji pr..24 wpisza co beda chcialy lol http://kadry.infor.pl/zatrudnienie/zlec … cenie.html     warto zaplacic czasem prawnikowi aby odpowiednio "ocenil sytuacje" Umowa cywilno-prawna to zupelnie cos innego niz umowa o prace .Powodzenia!

#3 2015-07-06 14:29:39

MaRtUsInKa29
Member

Wiem że mam dwa tygodnie wypowiedzenia. tylko ze jest inna kwestia podpisalam lojalke na odrobienie 90 dni dla nich na terenie niemiec jak dojdzie do końca moj kontrakt na ktorym teraz jestem zostanie mi 27 dni sad nie ukrywam ze mam oferte z innej firmy bo tu za te psie pieniadze nie da sie robic to jest poprostu masakra

#4 2015-07-06 14:37:23

iza46
Member

Wiec Ci radze wziac te "smieci" i pokazac prawnikowi .Wpisz w google "porady bezplatne" i swoje miasto abys miala blisko .Nie wolno Ci samej tu decydowac ,gdyz ta lojalka ma cos na celu/wydarcie kasy od Ciebie/.Sa pewne kruczki prawne i paragrafy ktore tylko adwokat ogarnie .Czasem to sa koszty 400zl,zawsze mniej niz tzw kara za niesubordynacje.

#5 2015-07-06 15:43:24

MaRtUsInKa29
Member

niby jest tak ze jak nie odrobie tych 90 dni dla nich bede musiala oddac kwote 500 zl za 8 godzinne szkolenie gdzie dostalam kawe i bulke slodka smiech na sali nie bede patrzyla na konsekwencje zjezdzam do polski na koniec mc i skladam wypowiedzenie

#6 2015-07-06 17:40:01

jakniew
Member

Jak wiadomo wielu koleżankom na tym forum, miałam sprawę sądową ( ja podałam agencję do sądu, ta agencja toczka w toczkę wzorowała się na p24 ) z firmą gdzie również nie tylko ja, ale wszystkie koleżanki które z tą firma miały do czynienia podpisałyśmy również lojalkę ale na odrobienie kursu niemieckiego ( na poziomie "pożal się Boże" ). Doszło do wypowiedzenia umowy co prawda firmy ze mną , bo ja się im postawiłam. Sprawę oczywiście dałam do prowadzenia radcy prawnemu ( nie musi to być adwokat, bo adwokaci są drożsi ), oświecona zostałam że tego typu lojalki są niezgodne z prawem, są to krótko mówiąc wymuszenia aby ludzi własnie sa psie grosze jak najdłużej dla wyciągnięcia własnych korzyści przez agencję. Na własną rękę, jak radzą koleżanki nic nie rób, działaj przez kancelarię prawną.

#7 2015-07-06 18:04:36

MaRtUsInKa29
Member

ale skoro jestem na prawie to po co mam czekać ? mam ofertę z innej firmy i to juz na start o 200 euro wiecej tutaj to co zarabiam to jest tragedia normalnie jestem juz na drugim kontrakcie z dogadaniem sie z podopiecznym jak i rodziną nie mam trudności wiadomo nie szprecham tak jak typowa niemka ale z opieką i prowadzeniem domu każda z nas sobie radzi bez wzgledu czy jezyk zna czy nie.  Dlatego szczebelki znajomosci jezyka mające wplyw na zarobek są dla mnie kpiną moja kolezanka tez z Promedici ma jeszcze mniej niz ja ale ok ona ni w ząb z jezykiem a mimo wszystko robi swoją prace i wypelnia obowiazki dziadek jest zadbany i czysty a jezyka nie zna. to jest kpina ze strony firmy okradac nas te nasamym dole. wyobrazcie sobie wracajac z ostatniego kontraktu rozmawialam z kierowca juz bylam sama w busie wszyscy przede mna wysiedli zostalam ja i on drugi kierowca spal wiecie co on mi powiedzial cytuje ,, Marta przeciez ty pracujesz nawet na moje wynagrodzenie ja w mc zrobie 4 takie kursy i mam 3500 na reke,, ku....a kpina ma wiecej niz ja za siedzenie za kolkiem a my co na posterunku 24h na dobe. śmiech na sali normalnie czekam na tel od firmy ciekawe ile to potrwa musze zjechac stad najpozniej 28 lipca ciekawe czy sie uda moja zmienniczka przyjezdza dopiero 31 szybciej nie moze zobaczymy co firma wymysli w takiej sytuacji ja musze byc w pl bo 29 mam sprawe w sadzie jako swiadek i obecnosc obowiazkowa. Moja menadzerka jest na urlopie zero wsparcia ze strony firmy MEKSYK normalnie omijajcie tą firme szerokim łukiem

#8 2015-07-06 19:29:32

krystynka
Member

MaRtUsInKa29 napisał:

ale skoro jestem na prawie to po co mam czekać ? mam ofertę z innej firmy i to juz na start o 200 euro wiecej tutaj to co zarabiam to jest tragedia normalnie jestem juz na drugim kontrakcie z dogadaniem sie z podopiecznym jak i rodziną nie mam trudności wiadomo nie szprecham tak jak typowa niemka ale z opieką i prowadzeniem domu każda z nas sobie radzi bez wzgledu czy jezyk zna czy nie.  Dlatego szczebelki znajomosci jezyka mające wplyw na zarobek są dla mnie kpiną moja kolezanka tez z Promedici ma jeszcze mniej niz ja ale ok ona ni w ząb z jezykiem a mimo wszystko robi swoją prace i wypelnia obowiazki dziadek jest zadbany i czysty a jezyka nie zna. to jest kpina ze strony firmy okradac nas te nasamym dole. wyobrazcie sobie wracajac z ostatniego kontraktu rozmawialam z kierowca juz bylam sama w busie wszyscy przede mna wysiedli zostalam ja i on drugi kierowca spal wiecie co on mi powiedzial cytuje ,, Marta przeciez ty pracujesz nawet na moje wynagrodzenie ja w mc zrobie 4 takie kursy i mam 3500 na reke,, ku....a kpina ma wiecej niz ja za siedzenie za kolkiem a my co na posterunku 24h na dobe. śmiech na sali normalnie czekam na tel od firmy ciekawe ile to potrwa musze zjechac stad najpozniej 28 lipca ciekawe czy sie uda moja zmienniczka przyjezdza dopiero 31 szybciej nie moze zobaczymy co firma wymysli w takiej sytuacji ja musze byc w pl bo 29 mam sprawe w sadzie jako swiadek i obecnosc obowiazkowa. Moja menadzerka jest na urlopie zero wsparcia ze strony firmy MEKSYK normalnie omijajcie tą firme szerokim łukiem

Jak koleżanki radzą : skontaktuj się z prawnikiem i to jest dobra rada!!!  Posłuchaj,umowy są różnie skonstruowane,są haczyki ...
Skąd masz pewność,że jesteś na prawie ?

#9 2015-07-06 19:31:37

MaRtUsInKa29
Member

lojalki są nie zgodne z prawem ale to juz pal licho jak to sie mówi najwyzej oddam im 500 zl za szkolenie z opieki nad osoba niesamodzielna i tyle co to tez smiechu warte 8 godz szkolenia 500 zl no ale ok niech im bedzie skoncze ten kontrakt tutaj co jestem jak wroce do pl wypowiem umowe

#10 2015-07-06 19:43:18

iza46
Member

O tej agencji byly tu linki ,reportaze niemieckie .Wszystko poznikalo z internetu ,jeden uparty Facet/tez nielepszy bo w De ma firme z wyrobnicsmi polskimi/regularnie ostrzegal o tej agencji .Byli niemieccy reportezy w W\wie w ich pieknej siedzibie,zostali "splawieni".Ale.......WRESZCIE ZROZUM kobieto,ze 1/primo paragrafy sa to takie instrumenty gdzie da sie wiele rzeczy nimi zalatwic 2/zyjemy w wolnym kraju niestety rzadzonym przez postkomunistow i wydaje nam sie,ze" krzyki na puszczy" dadza oczekiwany efekt3/masz internet to go wykorzystaj szukajac poradni darmowych i zrob termin na dany dzien sobie 4/NIE ZAL SIE POZNIEJ TU IZ BYLAS GLUPIA :)Mowi Ci to ich naganiacz  http://www.nienamojenerwy.pl/wp-content/uploads/2015/01/na-fejsie-siedziec1.gif

Ostatnio edytowany przez iza46 (2015-07-06 19:46:04)

#11 2015-07-06 19:57:44

krystynka
Member

Izka..dobra jesteś !!! smile Ale ten "facet" chyba nadal "nadaje"...
Reklama Prom.24 jest wszędzie... W MOP-sach,GOP-sach,UP ,gazetach lokalnych...Ich filie są chyba wszędzie,nawet najmniejszym miasteczku + ulotki...Jest ich masa...
Przed wyjazdem spotkałam znajomą ściskającą w ręce właśnie ulotkę Prom.24 ...
"Syn się żeni,pieniądz by się przydał" ... Długo nie mogła pojąć co do niej mówię..."przecież X od nich jeździ i Y i Z i nie narzekają" 
Nie wiem czy pojechała...

#12 2015-07-06 20:35:40

MaRtUsInKa29
Member

Może nie jestem osobą zbyt doświadczoną w pracy opiekunki tak jak pisałam wcześniej to mój dopiero drugi kontrakt z Pro24 jestem zwiazana od konca kwietnia, także nie wiem dlaczego się tak nakręcasz na moją sytuacje nikomu się tu nie żale to po pierwsze po drugie od tego są takie fora jak to aby wymieniać się doświadczeniami i jeżeli ktoś więcej wie to może się tutaj tym podzielić i swoimi radami podszkolić mniej doświadczone osoby, nie rozumiem twojego naskoku na moją osobę natomiast wiem że jestem mądrzejsza o to co mnie spotkało w Pro24 teraz już czytam opinie o każdej firmie w której mam perspektywę pracy. I szczerze bez żadnych przejawów nietolerancji dla mniej doświadczonych osób ODRADZAM FIRMĘ PRO24. Pozdrawiam Cię serdecznie

#13 2015-07-06 21:10:39

urszula47
Member

To forum chyba jedyne,ktore jeszcze zyje.Bylo kilka ich z dwa lata temu ale zamarly .Uwazam,ze dziewczyny dobrze radza z ta kancelaria prawna .Nie obraz sie,lecz im predzej bedziesz dmuchac na zimne tym lepiej dla Ciebie.Iza46 z pewnoscia nie zyczy Ci zle .Jestesmy samotne w tej walce z niekorzystnymi zapisami w umowach ,wrecz robimy za psie pieniadze dostajac za prace przy dwoch osobach chorych do 1200euro.Czasem wydaj sie,ze zarobisz wiecej gdzie indziej ale moze byc tak iz bedziesz zamknieta z agresywnym pdp przez 24 godziny i nikt sie nie wstawi za Toba.Wiec dmuchaj na zimne i szlifuj jezyk .Za rok bedziesz perfekcjonistka smile Ja doceniam krytyke ,bo prawdziwa cnota sie jej nie boi :)wrzuc na luzik ,szkoda nerwow !

#14 2015-07-06 21:15:24

iza46
Member

Ok juz milkne w mysl slow "Kazdy jest kowalem swojego losu".Uwazaj jak robisz i rob jak uwazasz .Widac Ferdek sie mylil sad

#15 2015-07-06 21:43:07

krystynka
Member

Ulka! Bo pęknę wink Wyjęłaś mi z ust :"...Czasem wydaj sie,ze zarobisz wiecej gdzie indziej ale moze byc tak iz bedziesz zamknieta z agresywnym pdp przez 24 godziny i nikt sie nie wstawi za Toba.Wiec dmuchaj na zimne i szlifuj jezyk .Za rok bedziesz perfekcjonistka smile Ja doceniam krytyke ,bo prawdziwa cnota sie jej nie boi :)wrzuc na luzik ,szkoda nerwow !..."
Marusinka... Powiem Ci tak, opinie są różne,bo i różni ludzie je wydają i zależy od miejsca pracy...a to już loteria.
Na tutejszym forum była opiniowana jedna z firm, był to bardzo gorący temat...
Moja koleżanka od lat współpracuje z ową firmą,od paru lat na terenie Szwajcarii....Jest bardzo zadowolona,biegle zna niemiecki...właściwie jest osobą do towarzystwa. Zwiedza,bywa na wystawach,wernisażach,filharmoniach etc... Na bieżąco jesteśmy ze sobą w kontakcie i systematycznie wysyła mi "fotki"...Z wypłatą nigdy nie miała problemu a tu właśnie był ten temat poruszony.
"Jednemu rybka,drugiemu pipka"  chciałoby się powiedzieć smile

Ostatnio edytowany przez krystynka (2015-07-06 21:57:00)

#16 2015-07-07 08:11:42

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

MaRtUsInKa29 napisał:

niby jest tak ze jak nie odrobie tych 90 dni dla nich bede musiala oddac kwote 500 zl za 8 godzinne szkolenie gdzie dostalam kawe i bulke slodka smiech na sali nie bede patrzyla na konsekwencje zjezdzam do polski na koniec mc i skladam wypowiedzenie

Ma ktoś namiary na te szkolenia ??? Od dzisiaj jestem w PL, deko wolnego czasu za pół  tej ceny także bym kogoś "podszkolił"

#17 2015-07-07 08:49:56

jakniew
Member

copyfield napisał:

MaRtUsInKa29 napisał:

Ma ktoś namiary na te szkolenia ??? Od dzisiaj jestem w PL, deko wolnego czasu za pół  tej ceny także bym kogoś "podszkolił"

Te pseudoszkolenia to pic, stosują aby tylko kasę dodatkową wyciągnąć albo dla kasy uzależnić lojalką. To co najbardziej byłoby potrzebne w naszej pracy o tym na szkoleniach nie ma ani słowa. Poza tym papier z tych szkoleń za granicą może służyć do podtarcia się.

#18 2015-07-07 09:40:32

MaRtUsInKa29
Member

Witam wszystkich w ten niestety upalny dzień sad a więc tak przespałam się z waszymi radami i poczekam na reakcje Pro24. Wczoraj rano dzwoniłam z zapytaniem jak to wygląda jeżeli chodzi o wypowiedzenie weszła w moje dane na kompie i od razu najcieższe działo zwrot kosztów za szkolenie. Ale mam czekać na kontakt od swojej menadzerki kontraktu która w tym momencie przebywa na urlopie. Poczekam mam czas....  do zjazdu do Polski jeszcze mam trochę czasu. Spróbuje polubownie się dogadać z nimi ze rezygnuje z przyczyn osobistych przyświruję że poprostu się do tego nie nadaje że nie radze sobie z rozłąką od rodziny i tyle. Jeżeli polubownie się nie da pójdę do radcy prawnego niestety na adwokata mnie nie stac przy zarobkach jakie tu mam (  7 i dwa zera za mc żeby nie bylo że upubliczniam swoje zarobki ale same powiedzcie ze to smiech na sali sad tym bardziej ze mialam już dwa dni temu weryfikacje języka z innej firmy i dostałam uwaga 1050 to dla mnie kwota nie z tej ziemi w porownaniu do tego co mam teraz) albo skorzystam z darmowego radcy prawnego  w MOPS-ie wiem ze takowy jest u mnie w miescie. Wracając do tematu szkolenia ja na językowy nie chodziłam jestem samoukiem który ma wyższy poziom niż uczą na szkoleniu tak powiedziała mi pani z Pro24 w Legnicy więc nie był mi potrzebny teraz wiem że dzięki Bogu bo była by kolejna lojalka tak jak mają moje znajome, ja mam tylko jedną lojalke za szkolenie z transferu osoby niepełnosprawnej co powiem Wam ze nic kompletnie nic nie ma zastosowania w praktyce, mój ostatni kontrakt polegał na pampersach, transferze kilka razy dziennie bez lifta podkreśle a chłop ponad 90 kg wagi więc wyobrażcie sobie co ja przechodziłam przez 5 tyg sad Ale dałam rade dostałam szkołe życia i to co było na szkleniu wartym 500 zl wogóle nie miało zastosowania w pracy nic kompletnie. Te szklenia to pic na wode fotomontaż jak to się mówi tak jak któs wczesniej powiedział pretekst do wyciągniecia pieniedzy od opiekunki albo zagwarantowana pracownica przez 90 dni sad Niestety tak to wygląda..... Miłego dnia kochani smile Pozdrawiam serdecznie...... o Właśnie teraz zadzwoniła z Legnicy ta z którą podpisywałam umowę zapytać co słychać u mnie ? smile Zapytałam o wypowiedzenie wygląda następująco albo za porozumieniem stron w dniu w którym jest dokument pisany ( co u mnie nie wchodzi w gre ) albo z dwutygodniowym wypowiedzeniem co ze względu na mój przypadek może wyglądać następująco że dostanę wezwanie do zapłaty kwoty 500 zl albo ściągną mi to z wynagrodzenia..... Super jednym słowem....

#19 2015-07-07 10:03:46

urszula47
Member

Martusinka nie tylko Ty masz tzw przeboje .Wklejam Ci watki z naszego forum,wystarczy jak na niebieskim pasku klikniesz Szukaj i wpisz nazwe firmy a wyskoczy troche topikow http://www.opiekunki-forum.pl/search.ph … 1187777320    ja wpisalam oczywiscie slawna agencje smile

#20 2015-07-07 10:15:56

MaRtUsInKa29
Member

urszula47 napisał:

Martusinka nie tylko Ty masz tzw przeboje .Wklejam Ci watki z naszego forum,wystarczy jak na niebieskim pasku klikniesz Szukaj i wpisz nazwe firmy a wyskoczy troche topikow http://www.opiekunki-forum.pl/search.ph … 1187777320    ja wpisalam oczywiscie slawna agencje smile

normalnie aż boli głowa jak to wszystko się czyta różne się zdarzają przypadki ja teraz mam bardzo fajnie tylko te pieniądze mnie zniechęcają .....

#21 2015-07-07 10:47:31

amelia
Przyjaciel Forum

MaRtUsInKa29 napisał:

Witam wszystkich w ten niestety upalny dzień sad a więc tak przespałam się z waszymi radami i poczekam na reakcje Pro24. Wczoraj rano dzwoniłam z zapytaniem jak to wygląda jeżeli chodzi o wypowiedzenie weszła w moje dane na kompie i od razu najcieższe działo zwrot kosztów za szkolenie. Ale mam czekać na kontakt od swojej menadzerki kontraktu która w tym momencie przebywa na urlopie. Poczekam mam czas....  do zjazdu do Polski jeszcze mam trochę czasu. Spróbuje polubownie się dogadać z nimi ze rezygnuje z przyczyn osobistych przyświruję że poprostu się do tego nie nadaje że nie radze sobie z rozłąką od rodziny i tyle. Jeżeli polubownie się nie da pójdę do radcy prawnego niestety na adwokata mnie nie stac przy zarobkach jakie tu mam (  7 i dwa zera za mc żeby nie bylo że upubliczniam swoje zarobki ale same powiedzcie ze to smiech na sali sad tym bardziej ze mialam już dwa dni temu weryfikacje języka z innej firmy i dostałam uwaga 1050 to dla mnie kwota nie z tej ziemi w porownaniu do tego co mam teraz) albo skorzystam z darmowego radcy prawnego  w MOPS-ie wiem ze takowy jest u mnie w miescie. Wracając do tematu szkolenia ja na językowy nie chodziłam jestem samoukiem który ma wyższy poziom niż uczą na szkoleniu tak powiedziała mi pani z Pro24 w Legnicy więc nie był mi potrzebny teraz wiem że dzięki Bogu bo była by kolejna lojalka tak jak mają moje znajome, ja mam tylko jedną lojalke za szkolenie z transferu osoby niepełnosprawnej co powiem Wam ze nic kompletnie nic nie ma zastosowania w praktyce, mój ostatni kontrakt polegał na pampersach, transferze kilka razy dziennie bez lifta podkreśle a chłop ponad 90 kg wagi więc wyobrażcie sobie co ja przechodziłam przez 5 tyg sad Ale dałam rade dostałam szkołe życia i to co było na szkleniu wartym 500 zl wogóle nie miało zastosowania w pracy nic kompletnie. Te szklenia to pic na wode fotomontaż jak to się mówi tak jak któs wczesniej powiedział pretekst do wyciągniecia pieniedzy od opiekunki albo zagwarantowana pracownica przez 90 dni sad Niestety tak to wygląda..... Miłego dnia kochani smile Pozdrawiam serdecznie...... o Właśnie teraz zadzwoniła z Legnicy ta z którą podpisywałam umowę zapytać co słychać u mnie ? smile Zapytałam o wypowiedzenie wygląda następująco albo za porozumieniem stron w dniu w którym jest dokument pisany ( co u mnie nie wchodzi w gre ) albo z dwutygodniowym wypowiedzeniem co ze względu na mój przypadek może wyglądać następująco że dostanę wezwanie do zapłaty kwoty 500 zl albo ściągną mi to z wynagrodzenia..... Super jednym słowem....

Uważaj tylko (nie pisz za dokładnie) bo na  na naszym forum są nie tylko opiekunki. Są tu też żmije. sad

#22 2015-07-07 11:16:58

jakniew
Member

700 euro? To się nie ma nijak do obowiązującej stawki przyjmując 8,50 euro za godzine pracy. Ile godzin tygodniowo pracujesz? Obecna minimalna stawka dla pracowników delegowanych w tym przypadku do Niemiec  wynosi j.w. i agencje muszą się z tym liczyć. To, co Ty teraz dostajesz to zwyczajne oszustwo i zaskarżyłabym tę płacę do sądu pracy ( jest bezpłatny ). Nawet po zakończeniu pracy z tymi oszustami. Za te pieniądze wychodzi, że twój tygodniowy czas powinien wynosić nieco ponad 17 godzin. Jeśli nie mylę się w obliczeniach, a jeśli tak, to poprawcie mnie dziewczyny. To już nawet nie jest agencja a bezczelna mafia!

#23 2015-07-07 11:59:16

MaRtUsInKa29
Member

7 stów z hakiem moje drogie a mam koleżanki które mają jeszcze mniej bo nie rozmawiają zbytnio po niemiecku a dla Pro24 jest ważny tylko jezyk a doświadczenie na końcu. W pracy jestem non stop 24h gdy coś jest w nocy też wstaje zdarzyło sie może ze dwa razy cały czas doglądam czy jest  ok dolewam picie podstawiam jedzenie spuszczam siusiu z worka( moj pdp ma cewnik i cukrzyce musi dużo pić), z domu wyszlam raz na godzinkę (z córką dziadka do sklepu) a jestem 2 tyg już tutaj nie mogę zostawić dziadka samego a rodzina pracuje całymi dniami. Takze juz wiecie jak jest a co do tych żmij tutaj to dla mnie a za mnie mogą być i węże nazwiskami tu nie rzucam a to że firma kręci to wiem nie tylko ja. Pozdrawiam

#24 2015-07-07 12:59:21

jakniew
Member

MaRtUsInKa29 napisał:

7 stów z hakiem moje drogie a mam koleżanki które mają jeszcze mniej bo nie rozmawiają zbytnio po niemiecku a dla Pro24 jest ważny tylko jezyk a doświadczenie na końcu. W pracy jestem non stop 24h gdy coś jest w nocy też wstaje zdarzyło sie może ze dwa razy cały czas doglądam czy jest  ok dolewam picie podstawiam jedzenie spuszczam siusiu z worka( moj pdp ma cewnik i cukrzyce musi dużo pić), z domu wyszlam raz na godzinkę (z córką dziadka do sklepu) a jestem 2 tyg już tutaj nie mogę zostawić dziadka samego a rodzina pracuje całymi dniami. Takze juz wiecie jak jest a co do tych żmij tutaj to dla mnie a za mnie mogą być i węże nazwiskami tu nie rzucam a to że firma kręci to wiem nie tylko ja. Pozdrawiam

No i właśnie to dziadostwo wykorzystuje osoby z bardzo słabą znajomością języka i potrzebujące środków na utrzymanie. Sami oczywiście kasują od rodzin tyle ile i za te osoby, które wyjeżdżają znając język. Zabierają dla siebie lwią część kasy, płacąc opiekunkom ochłapy. Wiem, że się reklamują w Urzędach Pracy ale jak do tej pory czują się zupełnie bezkarnie, bo wg zarządzeń od 1 stycznia postępują niezgodnie z prawem. Zastanawiam się, kto ich chroni?

#25 2015-07-07 13:11:19

MaRtUsInKa29
Member

jakniew napisał:

MaRtUsInKa29 napisał:

No i właśnie to dziadostwo wykorzystuje osoby z bardzo słabą znajomością języka i potrzebujące środków na utrzymanie. Sami oczywiście kasują od rodzin tyle ile i za te osoby, które wyjeżdżają znając język. Zabierają dla siebie lwią część kasy, płacąc opiekunkom ochłapy. Wiem, że się reklamują w Urzędach Pracy ale jak do tej pory czują się zupełnie bezkarnie, bo wg zarządzeń od 1 stycznia postępują niezgodnie z prawem. Zastanawiam się, kto ich chroni?

Nie mam pojecia kto ich chroni na poprzednim kontrakcie rodzina mi powiedziala ze za mnie płacą do agentury dwa koła to sobie wyobraź czysty zysk 1200. Muszą przecież mieć kase na biura reklamy i innych nic nie robiących siedzących przy telefonie pracowników a te które najbardziej zapieprzają mają ochlapy tak jak powiedziałaś ale co zrobic.... to nasz zasrana Polska.... dlaczego niemka tego nie robi ? Godzina pracy Maltezy kosztuje 30h a mi 24 godzinna dniówka wychodzi 25 z hakiem hmm

#26 2015-07-07 15:00:01

jakniew
Member

MaRtUsInKa29 napisał:

jakniew napisał:

MaRtUsInKa29 napisał:

Nie mam pojecia kto ich chroni na poprzednim kontrakcie rodzina mi powiedziala ze za mnie płacą do agentury dwa koła to sobie wyobraź czysty zysk 1200. Muszą przecież mieć kase na biura reklamy i innych nic nie robiących siedzących przy telefonie pracowników a te które najbardziej zapieprzają mają ochlapy tak jak powiedziałaś ale co zrobic.... to nasz zasrana Polska.... dlaczego niemka tego nie robi ? Godzina pracy Maltezy kosztuje 30h a mi 24 godzinna dniówka wychodzi 25 z hakiem hmm

Niemki tego nie robią, ponieważ musiałyby otrzymać 8,50 e za godzinę, pracować 40 godz. tygodniowo, a przy chorym wymagającym opieki 24h musieliby zatrudnić 2 osoby. Nie winię Niemców, ile im firma z Polski zaśpiewa tyle rodzina im płaci. Mnie oburza złodziejski system naszych płac. Tłumaczą się , że odprowadzają składki ale głownie od 200 czy 300 zł. Prowizje jakie sobie zatrzymują z tego co rodziny płacą są niebotycznie skandalicznie wysokie w stosunku do tego co nam wypłacają. Co miesiąc biorą od każdej tyle samo, jeśli chodzi o koszty podróży to firmy wolą same nam narzucić przewoźników o najtańszych biletach ( tutaj na szczęście, nie każdej pasuje taki dojazd i muszą się dostosować do możliwości lokacyjnych opiekunki ). Nie sądzę by właściciele agencji kokosy płacili też swoim pracownikom. Zresztą spojrzeć na cały ten biznes , to my swoją pracą ich wszystkich utrzymujemy. Nie mamy wyboru oprócz tego aby wybrać odpowiednią firmę, która zapłaci więcej za naszą pracę.

#27 2015-07-07 17:56:01

MaRtUsInKa29
Member

Zgodzę sie z tobą w 100 % a nawet 1000% my to wszystko utrzymujemy... nakręcamy tą całą machinę swoją ciężką pracą.... Tylko odpowiedz mi szczerze gdzie znaleść firme ktora nie bedzie z nas zdzierać ? Chyba takiej na polskim rynku nie ma ale jeden fakt jest nie potwarzalny Pro płaci najmniej ....

#28 2015-07-07 18:39:37

barbara.b
Member

myślę, że za osoby ze słabym językiem dostają mniej a raczej dla osób z dobrym językiem są w stanie wyciągnąć więcej kasy bo to dobry argument. to raczej normalne. jak komuś zależy na języku to niech płaci. rodziny zaczęły teraz stawiać wymagania bo jest masa agencji i myślą, że nie wiadomo kogo znajdą. moim zdaniem to rodziny powinny z tymi swoimi wymaganiami trochę przystopować, bo prócz średnich pieniędzy to nie mają kompletnie nic do zaoferowania. a ich matki i babki w większości szalone. mało kto spełniający ich kryteria bierze się za taką robotę. a jak ktoś już spełnia takie kryteria to znowu na miejscu nie będzie latał tak jakby oni tego chcieli. link do ogłoszenia na senioport https://de.senioport.com/announcement/p … ken-herren
żeby się czasami nie.... :-))))) "eine diplomierte Krankenschwester mit sehr guten Deutschkenntnissen und Führerschein zur 24h Pflege". jak bym była dyplomowana pielęgniarką z biegłym niemieckim w życiu bym nie robiła 24 h. chyba, że płaca za 24 h. w co wątpię. i z pewnością przy takich kwalifikacjach przebierała bym w pacjentach i nie brała szalonych, biegających po nocy. a rodziny im gorszy przypadek tym więcej wymagają od opiekunki zamiast się cieszyć, że w ogóle ktoś ma chęci i siłę zająć się 24 h szalonym dziadkiem. niemcy zawsze mieli problemy z logicznym myśleniem.

jakniew napisał:

MaRtUsInKa29 napisał:

#29 2015-07-07 18:42:59

jakniew
Member

MaRtUsInKa29 napisał:

Zgodzę sie z tobą w 100 % a nawet 1000% my to wszystko utrzymujemy... nakręcamy tą całą machinę swoją ciężką pracą.... Tylko odpowiedz mi szczerze gdzie znaleść firme ktora nie bedzie z nas zdzierać ? Chyba takiej na polskim rynku nie ma ale jeden fakt jest nie potwarzalny Pro płaci najmniej ....

Nie ma takiej firmy, ale to co robi wspomniana przez Ciebie to jest skandaliczne. Będą działać dopóki będą się dawać werbować kolejne osoby na takie złodziejskie warunki płacowe.

#30 2015-07-07 18:46:22

MaRtUsInKa29
Member

moja rodzina na tamtym kontrakcie placila ponad 2  tys za mc za opieke 24h przypadek dziadka mialam tragiczny wiec zarobek wogole nie adekwatny do wykonywanej pracy jak dla mnie ale dla firmy kokosy juz inne a nie robili nic....  i z rodzina tez sie dogadywalam wiec nie rozumiem wogole tej hierarchii zarobkowej w pro24. no ale widocznie jestem za glupia by to ogarnąć nikt z ich rodakow nie przyjdzie robic za takie pieniadze i tego co my  robimy. niestety

#31 2015-07-07 18:54:54

barbara.b
Member

tak się jedzie tu po tych agencjach- fakt niektóre są tragiczne, ale są i dobre. a " biedne rodziny niemieckie płacą agencji 2000 euro ". nie są takie biedne te rodziny. udają, że nie wiedza na jakich zasadach działają agencje i cieszą się, że zaoszczędzili. a większość ofert jakie mają agencje nie nadają się wręcz do opieki domowej lecz do pflegeheimów i psychiatryków. tak długo jak podopieczna nadaje się jeszcze do opieki domowej niemcy zatrudniają opiekunki na czarno. najlepsze ogłoszenia z chodzącymi, nie wymagającymi pielęgnacji, zdrowych psychicznie lub z lekkim otępieniem są to ogłoszenia prywatne, czyli na czarno. za które ktoś ( jakiś cwany polaczek żyjący na miejscu ) pobiera prowizje. to pobieranie prowizji jak i fakt, że opiekunka pracuje na czarno nie obchodzi rodzinę tak długo jak babka nie wymaga profesjonalnej opieki. w momencie gdy podopieczni nadają się do pflegeheimu wkraczają agencje mówiące o profesjonalnych opiekunkach. i niemcy udają, że wierzą, że mamy kwalifikacje opiekunek a nie pomocy domowej. też dlatego, że im tak wygodnie. byłam u dwóch rodzin, gdzie dzieci lub wnuki domy sobie pobudowały za babki pieniądze i dalej liczyli kasę, żeby jej za wiele nie ubyło.

#32 2015-07-07 18:59:24

MaRtUsInKa29
Member

no niestety takie są realia i nic na to nie poradzimy a ciezkie przypadki kiedy opiekunka nie daje rady i prosi firme o pomoc bywają bez echa niestety. Ja w poniedzialek dzwonie do firmy o termin swojego powrotu i co slysze ? Prosze poczekać bo mamy ważniejsze alarmowe sprawy z weekendu. Przepraszam bardzo ale kazdy dla siebie jest najwazniejszy i swoja sprawe chce zalatwic jak najszybciej zwlaszcza ze chodzi o powrot do domu no ale ok juz przemilczalam ten temat podalam numer stacjonarny z prosba o kontakt ile bede miala czekac zobaczymy mają 24 dni bo tyle tu bede ani dnia dluzej hmm

#33 2015-07-07 19:14:17

jakniew
Member

http://opiekunkaradzi.pl/temat/757-ama- … opiekunki/

znalazłam takie oto forum, tutaj się wypowiada rekruterka ( albo była rekruterka z którejś firmy )

#34 2015-07-07 19:24:07

MaRtUsInKa29
Member

to co gada to brednie dobrze ludzie tam na nią naskoczyli ...... 100 euro dodatkowa osoba ? bez przesady smieszne normalnie ....

#35 2015-07-07 19:42:38

jakniew
Member

MaRtUsInKa29 napisał:

to co gada to brednie dobrze ludzie tam na nią naskoczyli ...... 100 euro dodatkowa osoba ? bez przesady smieszne normalnie ....

Miałam taką stellę, że najpierw pojechałam do dziadka, a 3 tygodnie później babcia wróciła ze szpitala. Utargowałam z firmą 300 euro więcej, oczywiście proponowali tak jak przeczytałaś 100 euro więcej. ponieważ moje zlecenie się kończyło, powiedziałam że albo dostanę za obydwoje 1500 e albo rezygnuję z tego miejsca. Tyle dac nie chcieli, zeszłam na 100 mniej i powiedziałam, że to moje ostatnie słowo. Już więcej nie dyskutowali ze mną, zgodzili się i zostałam smile

Tutaj jest cały wywiad z rekruterką:

http://opiekunkaradzi.pl/temat/737-wywi … C4%85-ama/

#36 2015-07-07 19:59:09

MaRtUsInKa29
Member

jakniew napisał:

MaRtUsInKa29 napisał:

Miałam taką stellę, że najpierw pojechałam do dziadka, a 3 tygodnie później babcia wróciła ze szpitala. Utargowałam z firmą 300 euro więcej, oczywiście proponowali tak jak przeczytałaś 100 euro więcej. ponieważ moje zlecenie się kończyło, powiedziałam że albo dostanę za obydwoje 1500 e albo rezygnuję z tego miejsca. Tyle dac nie chcieli, zeszłam na 100 mniej i powiedziałam, że to moje ostatnie słowo. Już więcej nie dyskutowali ze mną, zgodzili się i zostałam smile

Tutaj jest cały wywiad z rekruterką:

http://opiekunkaradzi.pl/temat/737-wywi … C4%85-ama/

no a jak bys sie nic nie odezwala to bys robila za free .... dlatego wazna jest sila przebicia i upominanie sie o swoje smile

#37 2015-07-07 20:31:15

urszula47
Member

cytat z wypowiedzi rekruterki "Nasza agencja podejmowała próby zatrudnienia na UoP, ale kończyło się to niekończącymi się zwolnieniami L4. Po przejściu na umowę zlecenie opiekunowie odzyskiwali zdrowie i jednocześnie mogli cieszyć się z dużo wyższych stawek netto. To dlatego właśnie ten rodzaj umowy jest obecnie stosowany niemal w każdej agencji."  pytanie tylko :Co z emerytura lub ewentualna renta dla zleceniobiorcy?    Moja znajoma dostala oferte od rodziny za 300eur/tyg Oto trescMeine Mutter ist 86  Jahre alt und ihr geht es altersgemäß gut. Allerdings kann sie
nicht gut alleine sein, deshalb suche ich möglichst schnell eine Betreuerin, die für
meine Mutter / mit meiner Mutter den Haushalt führt (kochen, waschen, putzen) und im
Garten arbeitet.
Täglich sollte ein kleiner Spaziergang zum Markt, Friedhof oder ähnliches gemacht
werden, die Gymnastik gegen die Versteifungen durchgeführt werden und ein wenig gespielt
werden, damit meine Mutter geistig fit bleibt.
Es ist wichtig, dass Sie Deutsch sprechen und alten Menschen zugewandt sind, da die
Unterhaltung ganz wichtig ist. Es handelt sich hier um eine Betreuung, nicht so sehr um
Pflege, da meine Mutter noch sehr rüstig ist.
Sie wohnen in einem schön eingerichteten Balkonzimmer, bekommen 300 € die Woche und
gegen Vorlage des Bustickets das Fahrgeld. Angestrebt ist ein Aufenthalt von 3 Monaten,
da beide Seiten doch eine gewisse Zeit brauchen, um sich aneinander zu gewöhnen.
Wir haben überwiegend gute Erfahrungen mit den Betreuerinnen gemacht, allerdings auch
einige nicht so gute, so dass ich gerne vorweg schreibe, was wir wünschen, da wir dann
eine Grundlage haben.  In Ihrer Verantwortung liegt der Abschluss einer
Krankenversicherung.
Vom 9.7.-3.8.15 ist meine Mutter in der Kurzzeitpflege, Znajoma napisala ze od gimnastyki sa terapeuci,ogrodek kopie ogrodnik itd Dostala korekte  ""Guten Tag,
Ihr Tag bei meiner Mutter fängt gegen 7 Uhr mit dem Frühstück an, dann wird der Haushalt
gemacht (Kochen, waschen putzen, einkaufen) dann Mittagessen und  2 Stunden
Mittagspause, die Sie frei gestalten können.
Am Nachmittag gibt es verschiedene Punkte:Kaffee trinken, Gymnastik, Spiele spielen,
Spazierengehen, im Garten arbeiten oder anderes. Sie müssen im Garten keinen Rasen
mähen, die schweren Arbeiten wie umgraben werden erledigt, sicherlich ist ziwschendurch
mal ein Beet zu hacken, Gartenabfälle können Sie in mehreren kleinen Portionen
wegtragen.
Arztbesuche im Ort machen Sie mit meiner Mutter, zum Facharzt begleite ich sie.
Es gibt die Möglichkeit jeden Tag 2 Stunden Mittagspause zu machen oder z.B. nur eine
Stunde Mittagspause zu machen und die restlichen Stunden als halben Tag frei zu nehmen.
Gegen Abend schaut meine Mutter Nachrichten im Fernsehen und tauscht sich darüber auch
gerne aus.
Gegen 22 Uhr geht sie zu Bett.
Wie alt sind Sie? Haben Sie ein Foto von sich?
Viele Grüße,"  Znajoma napisala,ze za 500euro/tyg przyjedzie na 5tygodni ,wiec jej podziekowali lol

#38 2015-07-07 20:49:12

MaRtUsInKa29
Member

urszula47 napisał:

cytat z wypowiedzi rekruterki "Nasza agencja podejmowała próby zatrudnienia na UoP, ale kończyło się to niekończącymi się zwolnieniami L4. Po przejściu na umowę zlecenie opiekunowie odzyskiwali zdrowie i jednocześnie mogli cieszyć się z dużo wyższych stawek netto. To dlatego właśnie ten rodzaj umowy jest obecnie stosowany niemal w każdej agencji."  pytanie tylko :Co z emerytura lub ewentualna renta dla zleceniobiorcy?    Moja znajoma dostala oferte od rodziny za 300eur/tyg Oto trescMeine Mutter ist 86  Jahre alt und ihr geht es altersgemäß gut. Allerdings kann sie
nicht gut alleine sein, deshalb suche ich möglichst schnell eine Betreuerin, die für
meine Mutter / mit meiner Mutter den Haushalt führt (kochen, waschen, putzen) und im
Garten arbeitet.
Täglich sollte ein kleiner Spaziergang zum Markt, Friedhof oder ähnliches gemacht
werden, die Gymnastik gegen die Versteifungen durchgeführt werden und ein wenig gespielt
Es ist wichtig, dass Sie Deutsch sprechen und alten Menschen zugewandt sind, da die
Unterhaltung ganz wichtig ist. Es handelt sich hier um eine Betreuung, nicht so sehr um
Sie wohnen in einem schön eingerichteten Balkonzimmer, bekommen 300 € die Woche und
gegen Vorlage des Bustickets das Fahrgeld. Angestrebt ist ein Aufenthalt von 3 Monaten,
da beide Seiten doch eine gewisse Zeit brauchen, um sich aneinander zu gewöhnen.
Wir haben überwiegend gute Erfahrungen mit den Betreuerinnen gemacht, allerdings auch
einige nicht so gute, so dass ich gerne vorweg schreibe, was wir wünschen, da wir dann
Krankenversicherung.
Vom 9.7.-3.8.15 ist meine Mutter in der Kurzzeitpflege, Znajoma napisala ze od gimnastyki sa terapeuci,ogrodek kopie ogrodnik itd Dostala korekte  ""Guten Tag,
Ihr Tag bei meiner Mutter fängt gegen 7 Uhr mit dem Frühstück an, dann wird der Haushalt
Am Nachmittag gibt es verschiedene Punkte:Kaffee trinken, Gymnastik, Spiele spielen,
Spazierengehen, im Garten arbeiten oder anderes. Sie müssen im Garten keinen Rasen
mähen, die schweren Arbeiten wie umgraben werden erledigt, sicherlich ist ziwschendurch
wegtragen.
Es gibt die Möglichkeit jeden Tag 2 Stunden Mittagspause zu machen oder z.B. nur eine
Stunde Mittagspause zu machen und die restlichen Stunden als halben Tag frei zu nehmen.
Gegen Abend schaut meine Mutter Nachrichten im Fernsehen und tauscht sich darüber auch
gerne aus.
Viele Grüße,"  Znajoma napisala,ze za 500euro/tyg przyjedzie na 5tygodni ,wiec jej podziekowali lol

no nie dziwie sie wcale smile ja za 3 stówaśki smile tez bym podziękowała hihihihi ci niemcy to czasami sie na rozumy pozamieniali naprawde mysla ze polka to tania sila robocza

#39 2015-07-07 21:29:43

Elka now.
Member

Szukają głupich i naiwnych . smile

#40 2015-07-07 21:53:08

amelia
Przyjaciel Forum

Urszula daj telefon do tej baby , to jej zapytam czy się dobrze miewa.

#41 2015-07-07 22:04:18

jakniew
Member

Co jak co, ale o swoją kasiorę potrafią zadbać, a tania siła robocza to sparen, sparen:D

#42 2015-07-07 22:36:04

chloe
Member

Witam, podczytuję to forum już od dłuższego czasu i też w pewnym momencie mojej "kariery zawodowej" zetknęłam się z tą firmą. Było to w 2010 roku, akurat poszukiwałam pracy po rocznym pobycie w domu w Polsce, wcześniej pracowałam już 5 lat w Niemczech w "zawodzie". Nie miałam wtedy zielonego pojęcia jak funkcjonują te agencje, bo jak ja zaczynałam pracę w 2004, to takich stworów nie było i ostro musiałam pogłówkować, jak wkręcić się na opiekę w DE.
W 2010 firma miała wszędzie ogłoszenia, w których widniała stawka do 1300 Euro na miesiąc, więc na tamten czas ok. Zadzwoniłam, powiedziałam o swoim doświadczeniu, o tym, że jeżdżąca autem jestem i oczywiście sprawdzono mój język. Mówiłam wtedy już bardzo dobrze po niemiecku, więc usłyszałam same achy i ochy. Zaproszono mnie na spotkanie w biurze firmy w mieście oddalonym ode mnie o ok. 60 km. Podkreśliłam kilkakrotnie, ze wezmę tylko pracę od 1200 wzwyż. Pani w telefonie szczebiotała do mnie, że na 100 procent nie będę zarabiała mniej, bo z tym niemieckim i doświadczeniem etc.etc.....

Pojechałam do wskazanego mi biura, a tam dano mi do wypełnienia kwestionariusze(trwało to chyba ze 2 godziny), jeszcze raz telefonicznie pani z Warszawy pod okiem pani z biura sprawdziła mój język i kazano mi poczekać jaką stawkę obliczy mi komputer. No i komputer mi obliczył, że powinnam zarabiać 950 Euro. Wybałuszyłam gały i pytam się ,dotąd bardzo uprzejmej pani, co to znaczy i skąd ta niska płaca, a pani mi tłumaczy, że przecież z ogromnej ilości chorób, które były w kwestionariuszu ja podkreśliłam, że miałam do czynienia  z tylko nie wielką ich ilością. No więc ja pani tłumacze, że ja nie pielęgniarka, osobami opiekowałam się w ciągu 5 lat trzema, robiłam to raczej dobrze, więc choroby się na nich nie wylęgały jak grzyby po deszczu. Jak dostałam dziadka z demencją, to poza zerwaniem ścięgna i pogłębieniem się owej demencji, nie załapał cewnika, nie załapał raka i innych choróbsk, i umarł sobie z tymi chorobami, które miał. Na co pani mnie uświadamia, że to komputer tak mi "sprawiedliwie" policzył, no bo przecież jest tyle chorób z którymi nie miałam do czynienia. No tak, jak bym pojeździła, ze 40 lat na różne stelle, to może 1/3 przypadków bym poznała.

Wciągnęłam powietrze, wstałam i mówię: i po co mnie tu państwo ciągnęliście, jasno wam powiedziałam, że poniżej pewnej kwoty nie schodzę, po co tracimy czas - i ja i wy i bawimy się w wypełnianie papierków.... Pani się odąsała, już nie była taka miła, a ja powiedziałam Tschuess i od tej pory nie chcę o tej firmie nic słyszeć.

Tak więc sama znajomość języka w tej firmie nie wystarcza, trzeba by jeszcze odbyć staże na kilku oddziałach szpitalnych, aby zdobyć odpowiednie doświadczenie. 

Dobrze, że jest takie forum i ludziska sobie mogą poczytać od której firmy Finger weg.

#43 2015-07-07 22:57:44

barbara.b
Member

z tymi chwastami i noszenie ich porcjami tez gdzieś czytałam :-))) nie czasami na sienioport?

urszula47 napisał:

Garten arbeitet.
Krankenversicherung.
wegtragen.
gerne aus.

#44 2015-07-07 22:58:01

amelia
Przyjaciel Forum

Hej, Chloe, kiedyś na forum opisałam z biurem w Koszalinie całkiem podobną przygodę a może nawet bardziej bardziej drastyczną ..... i też mam ich dość. A w "nagrodę"  zabrałam im już 5 osób big_smile ......... i co najważniejsze żadna z tych osób nie żałuje rozstania z nimi.....

.... ja na samo wspomnienie o tej firmie mam mdłości......

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-07-07 22:59:26)

#45 2015-07-07 23:04:24

barbara.b
Member

i godzina dziennie wolną. przez godzinę to ja się wysrać mogę bo jak z demencyjną babką pracuję to człowiek wiecznie w stresie i przemiana materii nie ta :-)))) ostatnio miałam 2 godziny dziennie, zawsze naciągałam do trzech. jak wracałam to mówiłam, że nie dało się krócej, bo zanim gdzieś dojechałam, coś zrobiłam a tu wrócić jeszcze trzeba było. i te 3 godziny to naprawdę dla mnie były w takim pędzie, że się ciągle spieszyłam. nie wiem co można zrobić przez godzinę przerwy. też do mnei ta babka pisała i na sto procent na senioport.

#46 2015-07-07 23:29:13

jakniew
Member

chloe napisał:

Witam, podczytuję to forum już od dłuższego czasu i też w pewnym momencie mojej "kariery zawodowej" zetknęłam się z tą firmą. Było to w 2010 roku, akurat poszukiwałam pracy po rocznym pobycie w domu w Polsce, wcześniej pracowałam już 5 lat w Niemczech w "zawodzie". Nie miałam wtedy zielonego pojęcia jak funkcjonują te agencje, bo jak ja zaczynałam pracę w 2004, to takich stworów nie było i ostro musiałam pogłówkować, jak wkręcić się na opiekę w DE.
W 2010 firma miała wszędzie ogłoszenia, w których widniała stawka do 1300 Euro na miesiąc, więc na tamten czas ok. Zadzwoniłam, powiedziałam o swoim doświadczeniu, o tym, że jeżdżąca autem jestem i oczywiście sprawdzono mój język. Mówiłam wtedy już bardzo dobrze po niemiecku, więc usłyszałam same achy i ochy. Zaproszono mnie na spotkanie w biurze firmy w mieście oddalonym ode mnie o ok. 60 km. Podkreśliłam kilkakrotnie, ze wezmę tylko pracę od 1200 wzwyż. Pani w telefonie szczebiotała do mnie, że na 100 procent nie będę zarabiała mniej, bo z tym niemieckim i doświadczeniem etc.etc.....

Pojechałam do wskazanego mi biura, a tam dano mi do wypełnienia kwestionariusze(trwało to chyba ze 2 godziny), jeszcze raz telefonicznie pani z Warszawy pod okiem pani z biura sprawdziła mój język i kazano mi poczekać jaką stawkę obliczy mi komputer. No i komputer mi obliczył, że powinnam zarabiać 950 Euro. Wybałuszyłam gały i pytam się ,dotąd bardzo uprzejmej pani, co to znaczy i skąd ta niska płaca, a pani mi tłumaczy, że przecież z ogromnej ilości chorób, które były w kwestionariuszu ja podkreśliłam, że miałam do czynienia  z tylko nie wielką ich ilością. No więc ja pani tłumacze, że ja nie pielęgniarka, osobami opiekowałam się w ciągu 5 lat trzema, robiłam to raczej dobrze, więc choroby się na nich nie wylęgały jak grzyby po deszczu. Jak dostałam dziadka z demencją, to poza zerwaniem ścięgna i pogłębieniem się owej demencji, nie załapał cewnika, nie załapał raka i innych choróbsk, i umarł sobie z tymi chorobami, które miał. Na co pani mnie uświadamia, że to komputer tak mi "sprawiedliwie" policzył, no bo przecież jest tyle chorób z którymi nie miałam do czynienia. No tak, jak bym pojeździła, ze 40 lat na różne stelle, to może 1/3 przypadków bym poznała.

Wciągnęłam powietrze, wstałam i mówię: i po co mnie tu państwo ciągnęliście, jasno wam powiedziałam, że poniżej pewnej kwoty nie schodzę, po co tracimy czas - i ja i wy i bawimy się w wypełnianie papierków.... Pani się odąsała, już nie była taka miła, a ja powiedziałam Tschuess i od tej pory nie chcę o tej firmie nic słyszeć.

Tak więc sama znajomość języka w tej firmie nie wystarcza, trzeba by jeszcze odbyć staże na kilku oddziałach szpitalnych, aby zdobyć odpowiednie doświadczenie. 

Dobrze, że jest takie forum i ludziska sobie mogą poczytać od której firmy Finger weg.

Dobre sobie, komputer obliczył, tyle że w głowie szefostwa. U nich 950 to najwyższa stawka i chociażby doktorat z opieki się miało zrobiony w języku niemieckim i tak ten kto nazywa się Komputer nijak nie policzyłby więcej niż 950.

#47 2015-07-08 07:21:55

tropfen
Member

Już przestało być ważne aby człowiek był tak po prostu LUDZKI dla drugiego człowieka???
Komputery nam pensje wyliczają?
Jak czytam takie historie to normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera.
Szkoda mi tych "Sierotek" które za 700 €uro są zmuszone wyjechać na poniewierkę.Ale jak już kilkakrotnie było pisane na forum,jak długo będą chętne na takie wyjazdy tak długo będzie istniał ten BURDEL.

#48 2015-07-08 08:25:26

krystynka
Member

tropfen napisał:

Już przestało być ważne aby człowiek był tak po prostu LUDZKI dla drugiego człowieka???
Szkoda mi tych "Sierotek" które za 700 €uro są zmuszone wyjechać na poniewierkę.Ale jak już kilkakrotnie było pisane na forum,jak długo będą chętne na takie wyjazdy tak długo będzie istniał ten BURDEL.

Kierowca busa opowiadał,że są panie,które pracują za 600 euro. Emerytki,mają dzieci dorosłe,mąż ...do domu im nie śpieszno, na "przestoju" podejmują się takich zleceń. Sam się dziwił jak mu opowiadały,że zawsze to grosz a w Polsce nie ma szans aby dorobić...

#49 2015-07-08 08:53:45

jakniew
Member

krystynka napisał:

tropfen napisał:

Kierowca busa opowiadał,że są panie,które pracują za 600 euro. Emerytki,mają dzieci dorosłe,mąż ...do domu im nie śpieszno, na "przestoju" podejmują się takich zleceń. Sam się dziwił jak mu opowiadały,że zawsze to grosz a w Polsce nie ma szans aby dorobić...

Tyle emerytek pracuje za psie pieniądze co i nie  emerytek. Należę do tego grona i w tym gronie się obracam i nie znam żadnej z nich, która za takie marne pieniądze by pracowała. Poznałam jednak w busie opiekuna w średnim wieku, który opowiadał że pierwszy raz pojechał z p24 za 700 euro , a do tego żadnej pomocy ze strony firmy , miał jakieś problemy na Stelli. Tak samo spieszno do domu i emerytkom, wnuki na nie czekają:)

Ostatnio edytowany przez jakniew (2015-07-08 10:15:14)

#50 2015-07-08 09:53:59

MaRtUsInKa29
Member

Dzień dobry witam Was serdecznie. Ten nieszczęsny BURDEL jak kto zostało nazwane będzie istniał niestety bo same opiekunki go napędzają ( niestety ) próbowałam namówić koleżanki z tego samego szkolenia z którymi mam kontakt które też są na kontraktach do zmiany firmy mówię dziewczyny w grupie siła razem bedziemy graly do jednej brami nic nam nie zrobią jak trzeba będzie pójdziemy do sądu mamy udokumentowane jak nas finansowo traktują ja mam dowody z poprzedniej szteli na jakich warunkach bylam zatrudniona a jakie rzeczywiście tam były i co ? WIELKIE G. Moje koleżanki są zadowolone z tego jak jest poczekają na koniec lojalki żeby ugodowo odejść z firmy przy czym ja najwiecej z nich zarabiam .... nie dociera do nich że to co zarabiamy przez 5 tyg na kontrakcie po rozłożeniu na 2 mc wychodzi tyle ile zarabiałam wcześniej w polsce na kasie hmm i nie miałam styczności z takimi rzeczami jak tu. Upierdliwy klient zdarza sie raz na jakiś czas a tutaj mamy to 24h na dobe i jak tu nie zwariować? Jeszcze moja sztela teraz zadupie 4 domy na krzyż zero sklepu zero pauzy jestem non stop w domu bo babci nie moge zostawić samej bo nie wypada coś sobie kobiecina zrobi lub coś sie stanie bede miala wyrzuty sumienia a rodzina non stop pracuje.... I co zrobić ? Nic. Firma żeruje na ludziach którzy nie mają innego wyjscia z sytuacji ja jestem jeszcze w miare mloda moge zawalczyc o lepsze jutro i swoje zaplecze finansowe one jak chcą niech gniją w tym bagnie. Ja postanowiłam bez wzgledu na konsekwencje odchodze z tej firmy bo to nie ma senu, ani człowiek nie zarobi ani nic nie odłoży nawet na weekend nie stać zeby gdzies wyjechac a co dopiero na dluzszy urlop, zarobek idzie na bierzące oplaty i zycie to tak samo zarobie w PL i bede z rodzina a nie ponad 800km od domu sad

Ostatnio edytowany przez MaRtUsInKa29 (2015-07-08 09:55:34)

#51 2015-07-08 10:20:33

jakniew
Member

MaRtUsInKa29 napisał:

Dzień dobry witam Was serdecznie. Ten nieszczęsny BURDEL jak kto zostało nazwane będzie istniał niestety bo same opiekunki go napędzają ( niestety ) próbowałam namówić koleżanki z tego samego szkolenia z którymi mam kontakt które też są na kontraktach do zmiany firmy mówię dziewczyny w grupie siła razem bedziemy graly do jednej brami nic nam nie zrobią jak trzeba będzie pójdziemy do sądu mamy udokumentowane jak nas finansowo traktują ja mam dowody z poprzedniej szteli na jakich warunkach bylam zatrudniona a jakie rzeczywiście tam były i co ? WIELKIE G. Moje koleżanki są zadowolone z tego jak jest poczekają na koniec lojalki żeby ugodowo odejść z firmy przy czym ja najwiecej z nich zarabiam .... nie dociera do nich że to co zarabiamy przez 5 tyg na kontrakcie po rozłożeniu na 2 mc wychodzi tyle ile zarabiałam wcześniej w polsce na kasie hmm i nie miałam styczności z takimi rzeczami jak tu. Upierdliwy klient zdarza sie raz na jakiś czas a tutaj mamy to 24h na dobe i jak tu nie zwariować? Jeszcze moja sztela teraz zadupie 4 domy na krzyż zero sklepu zero pauzy jestem non stop w domu bo babci nie moge zostawić samej bo nie wypada coś sobie kobiecina zrobi lub coś sie stanie bede miala wyrzuty sumienia a rodzina non stop pracuje.... I co zrobić ? Nic. Firma żeruje na ludziach którzy nie mają innego wyjscia z sytuacji ja jestem jeszcze w miare mloda moge zawalczyc o lepsze jutro i swoje zaplecze finansowe one jak chcą niech gniją w tym bagnie. Ja postanowiłam bez wzgledu na konsekwencje odchodze z tej firmy bo to nie ma senu, ani człowiek nie zarobi ani nic nie odłoży nawet na weekend nie stać zeby gdzies wyjechac a co dopiero na dluzszy urlop, zarobek idzie na bierzące oplaty i zycie to tak samo zarobie w PL i bede z rodzina a nie ponad 800km od domu sad

Dlatego nie będzie ani lepiej, ani inaczej. Agencje zdają sobie z tego sprawę i im w to graj. Trzeba liczyć tylko na siebie, a po nieudanej stelli czy współpracy z nadmiernie pazerną agencją czy jakąkolwiek firemką szukać w miarę lepszej. Powtarzam często jak mantra, że my jesteśmy wyłącznie narzędziami w przeważającej części dla firm anonimowymi, bo kontakt z nimi mamy głównie przez telefon.

#52 2015-07-08 11:28:22

MaRtUsInKa29
Member

jakniew napisał:

MaRtUsInKa29 napisał:

Dlatego nie będzie ani lepiej, ani inaczej. Agencje zdają sobie z tego sprawę i im w to graj. Trzeba liczyć tylko na siebie, a po nieudanej stelli czy współpracy z nadmiernie pazerną agencją czy jakąkolwiek firemką szukać w miarę lepszej. Powtarzam często jak mantra, że my jesteśmy wyłącznie narzędziami w przeważającej części dla firm anonimowymi, bo kontakt z nimi mamy głównie przez telefon.

zgadzam sie w 100% niestety taka prawa jestesmy tylko bezosobowym narzedziem w ich rekach to zarabiania dla nich pieniedzy ...... na mnie agentura zarabia 1300 euro dzis sie dowiedzialam po rozmowie z rodziną i zobaczeniu rachunku za przelew na konto mojej agentury bagatela 1300 euro hmm a człowiek ściera sie 24h za grosze hmm hmm hmm

#53 2015-07-08 11:40:21

urszula47
Member

Podrzucam strone z agencjami ,trzeba w googlach po nazwie znalezc ich stronki i czytac co oferuja ,wazne aby byl telefon stacjonarny .w KRS /krajowy rejest sadowy/spawdzaj kapital,bo maja niektore 5tys zlotych!!!!!!!!!te omijaj http://www.mypolonia.pl/index.php?optio … temid=660#   sprawdzajac kapital wpisz "kapital zakladowy i nazwe " http://krs-pobierz.pl/aterima-i14486  moja znajoma tak szuka smile Europacare24 miala dobre umowy,Work Expres tez ,ale....zmienia sie wszystko

#54 2015-07-08 11:55:00

amelia
Przyjaciel Forum

urszula47 napisał:

Podrzucam strone z agencjami ,trzeba w googlach po nazwie znalezc ich stronki i czytac co oferuja ,wazne aby byl telefon stacjonarny .w KRS /krajowy rejest sadowy/spawdzaj kapital,bo maja niektore 5tys zlotych!!!!!!!!!te omijaj http://www.mypolonia.pl/index.php?optio … temid=660#   sprawdzajac kapital wpisz "kapital zakladowy i nazwe " http://krs-pobierz.pl/aterima-i14486  moja znajoma tak szuka smile Europacare24 miala dobre umowy,Work Expres tez ,ale....zmienia sie wszystko

Aleś sprytna! Dzięki!

#55 2015-07-08 12:17:09

MaRtUsInKa29
Member

urszula47 napisał:

a taki kapitał 604 800.00 zł co myslisz firemka wiarygodna ?
wiecie co jako jedyna moja firma ma chyba z 8 pozycji w krs a zadna z tych pozycji nie ma kapitału i dzialaja moze 2 reszta w likwidacji badz wypisana z krs
zajebiscie nie ? przepraszam za wyrazenie ale cos tu smierdzi na km mniejsze firmy mniej znane na rynku maja po 50 000 tys kapitalu minimum a moja niby gigant na rynku europy nie ma nic hmm o co tu chodzi
sami zobaczcie daje link
http://krs-pobierz.pl/szukaj?q=Promedica24

Ostatnio edytowany przez MaRtUsInKa29 (2015-07-08 12:23:43)

#56 2015-07-08 14:03:02

jakniew
Member

MaRtUsInKa29 napisał:

jakniew napisał:

MaRtUsInKa29 napisał:

zgadzam sie w 100% niestety taka prawa jestesmy tylko bezosobowym narzedziem w ich rekach to zarabiania dla nich pieniedzy ...... na mnie agentura zarabia 1300 euro dzis sie dowiedzialam po rozmowie z rodziną i zobaczeniu rachunku za przelew na konto mojej agentury bagatela 1300 euro hmm a człowiek ściera sie 24h za grosze hmm hmm hmm

1300 euro zawierał rachunek i na tę zrobiony był przelew jak rozumiem?

#57 2015-07-08 14:17:20

urszula47
Member

Jakniew smile specjalnie sie "nabijasz"? lol  no przeciez oni nie gorsi od innych smile smile 1300eur plus zarobek opiekunki 750? daje 2050eur .Niemiecka agencja bierze chyba raz na rok te 800euro?mialam taka kiedys ,notabene bylam na czarno ale dwutygodniowki rodzina placila do reki smile

#58 2015-07-08 14:29:50

chloe
Member

amelia napisał:

Hej, Chloe, kiedyś na forum opisałam z biurem w Koszalinie całkiem podobną przygodę a może nawet bardziej bardziej drastyczną ..... i też mam ich dość. A w "nagrodę"  zabrałam im już 5 osób big_smile ......... i co najważniejsze żadna z tych osób nie żałuje rozstania z nimi.....

.... ja na samo wspomnienie o tej firmie mam mdłości......

A ja jak rozmawiam z jakąkolwiek rodziną w DE, która chce koniecznie legalnie i przez polska agencję, to na pewno odradzam tę "sławną", która się wszędzie reklamuje -smile Opowiadam ludziom ile zarabiają panie opiekunki w tej agencji, a Niemcy robią ogromne oczy.

#59 2015-07-08 14:43:11

jakniew
Member

urszula47 napisał:

Jakniew smile specjalnie sie "nabijasz"? lol  no przeciez oni nie gorsi od innych smile smile 1300eur plus zarobek opiekunki 750? daje 2050eur .Niemiecka agencja bierze chyba raz na rok te 800euro?mialam taka kiedys ,notabene bylam na czarno ale dwutygodniowki rodzina placila do reki smile

Nie, nie nabijam się. Rachunek rodzina od agencji dostaje jeden i jeśli był na 1300 euro, to z tych pieniędzy koleżanka dostaje swoje 700 euro, resztę bierze firma z czego też opłaca to co trzeba w Polsce odprowadzić. Niemiecki pośrednik bierze raz na rok przy takiej kwocie jaką rodzina płaci - 400 euro od rodziny. Skąd to wiem? Ano od znajomej, która jeszcze 3 lata temu miała agencję w południu Niemiec. Takie pieniądze za opiekę płacą niezbyt zamożne rodziny, a zatem nie mogą wymagać aby opiekunka znała nawet komunikatywnie języka. Dlatego do takich ludzi p24 wysyła opiekunki z bardzo słabą znajomością języka, no a sama praca???? Wiadomo wszędzie taka sama tylko różni się w płacy.

#60 2015-07-08 14:44:19

MaRtUsInKa29
Member

Dziś rozmawialam z rodziną na temat swojej agentury byli w szoku juz wyjasniam : Po pierwsze oni co mc placą za mnie 2000tys euro czyli  agencja ma na mnie 1300  prawie na reke czystego zarobku bo ja mam 700 z groszem na mc. Córka ma sie z nimi kontaktowac z tego wzgledu ze ona przez caly czas myslala odkad maja umowe podpisana z nasza slynna firma to jest prawie 2 lata ze polowe ma agencja czyli tysiac i polowe opiekunka smile smile smile niestety ja ją dzis skrupulatnie z bledu wyprowadzilam pokazujac historie rachunku z minionego miesiaca i pokazujac swoje konto walutowe.... Byla w szoku ale czy coś wskóra wątpie zreszta i tak wie ze bede odchodzic z Pro.... tym bardziej sie zdziwila ze mam perspektywe oddania im za szkolenie 5 stow powiedziala ze tu w niemczech za takie cos grożą paragrafy pracodawcy czasy niewoli sie skonczyly to jej slowa smile takze sami widzicie ze firma klamie nawet rodzine

#61 2015-07-08 14:45:56

MaRtUsInKa29
Member

jakniew napisał:

urszula47 napisał:

Nie, nie nabijam się. Rachunek rodzina od agencji dostaje jeden i jeśli był na 1300 euro, to z tych pieniędzy koleżanka dostaje swoje 700 euro, resztę bierze firma z czego też opłaca to co trzeba w Polsce odprowadzić. Niemiecki pośrednik bierze raz na rok przy takiej kwocie jaką rodzina płaci - 400 euro od rodziny. Skąd to wiem? Ano od znajomej, która jeszcze 3 lata temu miała agencję w południu Niemiec. Takie pieniądze za opiekę płacą niezbyt zamożne rodziny, a zatem nie mogą wymagać aby opiekunka znała nawet komunikatywnie języka. Dlatego do takich ludzi p24 wysyła opiekunki z bardzo słabą znajomością języka, no a sama praca???? Wiadomo wszędzie taka sama tylko różni się w płacy.

niestety w przypadku Pro24 dziala to inaczej to juz druga moja sztela na tych samych warunkach i obie rodziny mowia to samo

Ostatnio edytowany przez MaRtUsInKa29 (2015-07-08 14:46:36)

#62 2015-07-08 15:20:44

jakniew
Member

MaRtUsInKa29 napisał:

jakniew napisał:

urszula47 napisał:

niestety w przypadku Pro24 dziala to inaczej to juz druga moja sztela na tych samych warunkach i obie rodziny mowia to samo

U nas nikt się nie interesuje, ile zarabiają agencje kosztem naszej pracy. Nikt tego nie kontroluje, zupełna samowolka a tyle się mówi na temat handlu ludźmi. Inaczej nie można takich praktyk, że agencja zarabiając ponad 100% na delegowaniu do pracy opiekunek, jak właśnie handlem ludźmi.

#63 2015-07-08 15:39:49

MaRtUsInKa29
Member

Dokładnie jest tak jak mówisz w 100% ja się nie boję konsekwencji po powiedzeniu tego głośno rozumiem jeszcze żeby normalny ZUS za mnie płacili normalne skladki umowa o prace wszystko ok to sie zgodze a tu ku...a psie pieniadze wplywaja na nasze ubezpieczenia i tyle umowy śmieciowe bez prawa do zasiłku tyle pieniedzy firma ściąga jako haracz bo inaczej tego nie nazwe na mnie mają prawie 1300 a na mojej zmienniczce ponad bo ona zarabia prawie 70 euro mniej niz ja i rodzina za nią totalnie bez jezyka nie ma żadnego upustu u tej złodziejskiej firmy ...... Jeżeli moje posty czyta osoba która jest właścicielem Pro24 bądz jego donosicielem to cytuje swoją myśl która powinna być waszym hasłem reklamowym ,, I tak spotka cię sprawiedliwość odpowiesz za ludzką krzywdę, bo szczęścia na cudzym nieszczęściu sie nie zbuduje..... chyba że falszywe kupione za pieniądze bo twoim światem rządzi tylko kasa .... jaja byś sobie dał ogolić za moje wypracowane ciężko w gównach smrodzie i tęsknocie za rodziną 1 EURO - złodzieju ,, Pozdrawiam wszystkich

#64 2015-07-08 15:56:00

iza46
Member

http://www.pogranicze.de/mieszkac-w-nie … racownikow    w slynnym reportazy o prom24 i Seniorcare24 byla ta kobieta ,ale czy ona w obliczu bezprawia cos wsokra?W tym topiku jest pare namiarow na pomoc w trudnych sprawach. http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=1361

#65 2015-07-08 16:00:07

jakniew
Member

Skoro uświadomiłaś rodzinę niemiecką, jak wygląda Twoja płaca w stosunku do tego ile płacą p24, podpowiedz im żeby im wypowiedzieli umowę i zawarli z inną agencją

#66 2015-07-08 16:04:54

iza46
Member

Duzo mozna sie dowiedziec "Jak GKT Serwis Sp. z. o. o. / Carework oszukuje polskie opiekunk " http://www.zielonakarta.com/ogloszenia.php?&p=1   Kazdy adwokat niemiecki bez konsekwencji dla Was rozwiaze umowe .

Ostatnio edytowany przez iza46 (2015-07-08 16:06:54)

#67 2015-07-08 16:08:33

urszula47
Member

#68 2015-07-08 16:13:57

urszula47
Member

Zasiadzcie z rodzina pdp przed laptopem i nich poogladaja lol

#69 2015-07-08 16:24:08

MaRtUsInKa29
Member

Powiem tak gdyby kontrakt był zły zjechala bym czym predzej do domu a te 3 tyg wytrzymam bo naprawde pdp bardzo sympatyczna pracy troszke jest ale nie za ciezko w porownaniu do tego co bylam ostatnio... rodzina juz dostala namiary na inne firmy zobaczymy co z tego wyjdzie.... Niech sie dzieje wola nieba z nią sie zawsze zgadzać trzeba jak to sie mówi. Ja koncze ten kotrakt i spadam smile

#70 2015-07-08 16:45:08

urszula47
Member

A teraz Martunia "Twoja" kolezanka wystapi yikesl: https://www.youtube.com/watch?v=hLFdZElzMfY

#71 2015-07-08 17:19:25

MaRtUsInKa29
Member

urszula47 napisał:

A teraz Martunia "Twoja" kolezanka wystapi yikesl: https://www.youtube.com/watch?v=hLFdZElzMfY

jaka ku...wa pokazówka aż się żygać chce naprawdę.... w tej koszulce musiałam być raz do zdjęcia nigdy jej więcej nie założyłam i nie założe a ona w niej pracuje na filmie jakie ciuciucicucicu mdli mnie....  ciekawa jestem czy moja zajebista koleżanka po fachu z 10 euro za tą reklame drapnęła

#72 2015-07-08 17:40:11

ewal8
Member

urszula47 napisał:

Ale jaja normalnie big_smile big_smile big_smile A ta koszulinka polo jak mundurek w szkole big_smile big_smile big_smile Ale to widać, że raczej początkująca opiekunka, bo dla telewizji tak kocha tę pracę, że aż strach się bać. big_smile big_smile Szkoda tylko, ze na końcu nie powiedziała, ile dostaje za to kochanie big_smile big_smile

#73 2015-07-08 17:50:29

amelia
Przyjaciel Forum

urszula47 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=7Samn6qKKSo

.... no kuźwa, że to pokazali?!  to jeszcze i tak nie wszystko.......

... ale jest tam Pani Sylwia Timm, nawet fajna kobitka.......

... Ulka, diablico wink , skąd Ty wyciągasz te ciasteczka?

Muszę to sobie "zakładkować" i  w razie potrzeby "używać"... smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-07-08 17:53:42)

#74 2015-07-08 18:35:58

jakniew
Member

Ciekawość mnie zżera, co tam Ulka zaserwowała, ale muszę poczekać aż będę w domu, kiepski net:(

#75 2015-07-08 18:48:52

chloe
Member

urszula47 napisał:

ej

Uśmiałam się z tej "miłości" do staruszków że hej!!!

Ale z drugiej strony to może my jesteśmy już tak zgorzkniałe i niewdzięczne, że nie dostrzegamy "piękna" tej pracy? A tu kobitka zadowolona, o swojej starości też myśli i chciałaby, żeby ktoś się nią tak samo zaopiekował w przyszłości i chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za dwadzieścia lat zamówiła dla siebie opiekunkę z PR 24, tym bardziej, że pracując teraz w tej firmie na 100 procent odłoży dla siebie grosza na bezpieczną starość. Tylko pogratulować optymizmu.

#76 2015-07-08 19:25:14

krystynka
Member

chloe napisał:

urszula47 napisał:

ej

Ale z drugiej strony to może my jesteśmy już tak zgorzkniałe i niewdzięczne, że nie dostrzegamy "piękna" tej pracy? A tu kobitka zadowolona, o swojej starości też myśli i chciałaby, żeby ktoś się nią tak samo zaopiekował w przyszłości i chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za dwadzieścia lat zamówiła dla siebie opiekunkę z PR 24, tym bardziej, że pracując teraz w tej firmie na 100 procent odłoży dla siebie grosza na bezpieczną starość. Tylko pogratulować optymizmu.

Miłość ślepa jest...wink A ta Basia zakochana ,że hej !!! smile

#77 2015-07-08 19:56:41

chloe
Member

urszula47 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=7Samn6qKKSo

Biedna Renatka, nic nie wiedziała jak to u polskiego kooperatora wygląda....aż nóż się w kieszeni otwiera. Link do tego filmu sobie zachowam i wszystkim znajomym rodzinom tu pokaże.

#78 2015-07-08 20:49:59

MaRtUsInKa29
Member

krystynka napisał:

chloe napisał:

urszula47 napisał:

ej

ciekawe czy teraz by zagrala w takim filmie .... dla 10 euro pewnie tak .... falsz i obluda żygać sie chce normalnie

#79 2015-07-08 21:27:54

iza46
Member

I kolezanki z Rumunii tez tam robia ,ale to sie zmieni pewnie? raczej na lepsze,bo gorzej byc nie moze https://www.youtube.com/watch?v=vGY__X8I1uY    Dokleje jeszcze komentarze o polskich opiekunkach ,mozna sie dowiedziec jak traktuja nas ,jak tlumacza ze tez mamy rodziny ,,,,a szkoda ze nie siedzimy caly rok i urlop miesieczny bezplatny na odpoczynek.Bo przeciez jestesmy jak Gracyna wie zu Hause smile ,ech https://www.youtube.com/watch?v=m3qdGeaY4Uk

Ostatnio edytowany przez iza46 (2015-07-08 21:40:34)

#80 2015-07-08 21:59:41

MaRtUsInKa29
Member

iza46 napisał:

I kolezanki z Rumunii tez tam robia ,ale to sie zmieni pewnie? raczej na lepsze,bo gorzej byc nie moze https://www.youtube.com/watch?v=vGY__X8I1uY    Dokleje jeszcze komentarze o polskich opiekunkach ,mozna sie dowiedziec jak traktuja nas ,jak tlumacza ze tez mamy rodziny ,,,,a szkoda ze nie siedzimy caly rok i urlop miesieczny bezplatny na odpoczynek.Bo przeciez jestesmy jak Gracyna wie zu Hause smile ,ech https://www.youtube.com/watch?v=m3qdGeaY4Uk

wiecie co to jedno wielkie zaklamanie NIE MOZEMY ROBIC NIC Z PODOPIECZNEGO PAZNOKCIAMI tak mowi umowa smile a tu prosze pelna pielegnacja jeszcze niech nakrecą spoty reklamowe jak opiekunki myją okna sprzatają strychy i garaze i zasuwają w ogródku BO TEGO NAM TEZ NIE WOLNO jedno wielkie wierutne klamstwo hmm

#81 2015-07-08 22:04:06

chloe
Member

W sumie to trzeba przyznać, że filmik reklamujący firmę jest zrobiony bardzo dobrze. Obydwie panie (Polka i Rumunka) porozumiewają się komunikatywnie po niemiecku, obydwie panie schludne i zadbane, bije od nich uprzejmość i taka pokora, a jednocześnie z całości, potencjalny klient, odbiera komunikat, że panie do tego nie głupie są. Czego więcej chcieć? Całość sielanki dopełnia widok dwóch niemieckich starszych dam, oczywiście bez żadnych tam pampersów, cewników, podnośników i odleżyn na tyłku, żadna z pan nie ma demencji i alzheimera, więc nie wydziera się przez poł nocy: Hilfe, Hilfe, no miodzik....Klient patrzy i sobie wyobraża jak to ślicznie mamusia lub tatuś może sobie na stare lata życ, sięga po słuchawkę i umawia się firmą na "obsługę" mamusi, nawet cena go nie odstrasza, no bo dużo, dużo taniej niż niemiecka opiekunka by zażądała i do tego legalnie. Rozczarowanie następuje potem: przyjeżdża pani, która ni w ząb nie kuma co się do niej mówi. Pół biedy jak pacjent leżący i nie kumaty, no to jakoś przy pomocy słownika kobitka opanuje to co tam do robienia jest. Gorzej jak oczekiwano damy do towarzystwa i jak to na filmie było pokazane osoby, która będzie utrzymywała kontakt z lekarzem, bo rodzina daleko............I klapa, a pieniążki firmie trzeba zapłacić.

#82 2015-07-08 22:42:17

urszula47
Member

No to na koniec Renatka https://www.youtube.com/watch?v=Nj5KP8_L2jE  800eur to kupa pieniedzy w Polsce smile czyli powinnysmy robic za 1 eur/godzina ,Tylko znajoma Niemka bedac w Polsce stwierdzila,ze baardzo drogo u nas.Chciala kosmetyki se kupic taniej w Rossmanie i kawe Jacobsa smile i tanio zjesc obiad w restauracji i zonk! Ja bym wyslala wszystkie rodziny pdp do nas na wycieczke.

#83 2015-07-08 22:59:49

ava
Member

krystynka napisał:

chloe napisał:

urszula47 napisał:

ej

Bo miłość do niemieckich staruszków, to taki niepisany obowiązek opiekunki smile
Dawno, dawno temu zawiało mnie do tego przybytku. Czekałam na trzeszczący telefon z Warszawki i paniusia udzieliła mi lekcji. Kiedy mnie zapytają dlaczego chcę pracować w opiece, miałam odpowiadać, że wprost uwielbiam pracę ze starszymi ludźmi big_smile Pasjami big_smile big_smile big_smile
Komputer chyba się pomylił i naliczył mi trochę więcej niż 950 euro. A może do tych 950 doliczył mi ryczałt za nadgodziny, bo to były czasy kiedy dawali jeszcze umowę o pracę smile Wysłuchałam jeszcze paru mądrości i to mnie otrzeźwiło, przeszedł mi zapał do pracy w PR24 big_smile

A tu A&J Partners

https://www.youtube.com/watch?v=kq_MfbR0W5g

#84 2015-07-08 23:01:45

amelia
Przyjaciel Forum

urszula47 napisał:

No to na koniec Renatka https://www.youtube.com/watch?v=Nj5KP8_L2jE  800eur to kupa pieniedzy w Polsce smile czyli powinnysmy robic za 1 eur/godzina ,Tylko znajoma Niemka bedac w Polsce stwierdzila,ze baardzo drogo u nas.Chciala kosmetyki se kupic taniej w Rossmanie i kawe Jacobsa smile i tanio zjesc obiad w restauracji i zonk! Ja bym wyslala wszystkie rodziny pdp do nas na wycieczke.

Jak bym tą Renatkę dorwała, to by jej rodzona matka nie poznała!

#85 2015-07-09 07:47:40

krystynka
Member

MaRtUsInKa29 napisał:

iza46 napisał:

wiecie co to jedno wielkie zaklamanie NIE MOZEMY ROBIC NIC Z PODOPIECZNEGO PAZNOKCIAMI tak mowi umowa smile a tu prosze pelna pielegnacja jeszcze niech nakrecą spoty reklamowe jak opiekunki myją okna sprzatają strychy i garaze i zasuwają w ogródku BO TEGO NAM TEZ NIE WOLNO jedno wielkie wierutne klamstwo hmm

Jeszcze trochę popiszesz a sami Cię "wyrzucą" wink

#86 2015-07-09 12:30:39

MaRtUsInKa29
Member

krystynka napisał:

MaRtUsInKa29 napisał:

iza46 napisał:

Jeszcze trochę popiszesz a sami Cię "wyrzucą" wink

Jak chcą niech wyrzucają bo i tak sama odchodzę a za prawdę szybciej wylecę niż te na filmach jak kłamią i koloryzują to się trzymają. Jestem biedna ale nie zakłamana i taki tryb życia prowadzę. Jak to się mówi bez pieniedzy ale w szacunku do samej siebie znając i przestrzegając własnych wartości. Nie bede zlodziejom w dupe wchodzic za 0,26 centow dziennej podwyzki

#87 2015-07-09 14:01:15

Arekjerzy
Member

A tu przecież jakas opiekunka bardzo zachwalala pr24 i czemu wszyscy stamtąd uciekają? Mhhhh .....dziwne ,prawda?

#88 2015-07-09 14:42:26

amelia
Przyjaciel Forum

Arekjerzy napisał:

A tu przecież jakas opiekunka bardzo zachwalala pr24 i czemu wszyscy stamtąd uciekają? Mhhhh .....dziwne ,prawda?

Nie kapujesz? To nie była opiekunka, tylko naganiaczka.

#89 2015-07-09 14:46:33

jakniew
Member

Arekjerzy napisał:

Nie uwierzę, że opiekunka zachwalała, tutaj działają pod płaszczykiem opiekunki, takie trolle firmowe w roli naganiaczy. O pr24 to nie tylko na forum czytam negatywne opinie, ale słyszę też od ludzi w busie.
Kiedy taka firma robi szkolenie w koordynacji z UP, przedstawiciel firmy mówi tak: " w busach różne rzeczy opowiadają, ale nie wierzcie bo źle mówią osoby które nie nadają się do tej pracy, albo same wprowadzają konflikt i czasami trzeba postępować radykalnie. Wtedy obrażone, opisują w internecie negatywne opinie". Potem sypią opowieściami, jak to opiekunki nie tylko dobrze zarobią ale jak zostają hojnie obdarowywane przez niemieckie rodziny, wrzucę jeden cytat który utknął mi w głowie: " jedna pani do domu wręcz tirem wracała, tyle dobrodziejstw dostała od niemieckiej rodziny".

#90 2015-07-09 16:29:41

Arekjerzy
Member

amelia napisał:

Arekjerzy napisał:

Nie kapujesz? To nie była opiekunka, tylko naganiaczka.

Chyba nie pojelas mojej ironii wink

Reklama