Praca u osoby chorej na stwardnienie rozsiane

Zaproponowano mi stelle u osoby chorej na SM- podobno to pani po 40-stce. Stosunkowo młoda biorąc pod uwagę średni wiek naszych pacjentów. Mam już kilkuletnie doświadczenie w opiece, ale nie opiekowałam się jeszcze osobą z taką chorobą...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2012-09-12 09:08:38

orchidea
New member

Praca u osoby chorej na stwardnienie rozsiane

Zaproponowano mi stelle u osoby chorej na SM- podobno to pani po 40-stce. Stosunkowo młoda biorąc pod uwagę średni wiek naszych pacjentów. Mam już kilkuletnie doświadczenie w opiece, ale nie opiekowałam się jeszcze osobą z taką chorobą. Przeczytałam trochę w internecie na ten temat i praktycznie wszędzie piszą o zapaleniu nerwów, problemach ze wzrokiem, przykurczach. Do tego dochodzi podobno oczopląs, nietrzymanie moczu itd. No i niby wszystko ok, ale to dla mnie sama teoria- nie mam pojęcia jak będzie to tak naprawde wyglądać, gdy juz będę na miejscu przy tej chorej. Czytałam też, że przy SM występują tzw. rzuty i remisje, czyli że objawy chorobby nagle pojawiają się i ustępują. Byłabym Wam bardzo wdzieczna, gdybyście podpowiedziały mi coś na temat opieki nad pacjentami z SM, bo pewnie niejedna z Was się z tym już spotkała. Pozdrawiam

#2 2012-09-12 12:51:08

pigwa
Member

Re: Praca u osoby chorej na stwardnienie rozsiane

Cześć orchidea.Ja miałam w swojej karierze krótki epizod z taką chorobą-i też była to osoba stosunkowo młoda-w okolicach 50.Pani miała przykurcz nogi,siedziała tylko w wózku-oprócz bólu nie miała żadnych problemów z nietrzymaniem moczu czy jakichkolwiek innych.Teoria mówi o wszystkim co jest możliwe-ale co zastaniesz-tego nie wiesz.Zwracam ci uwagę na jeden aspekt-nie wiem w jakim wieku jesteś i czy ta pani ma męża-u mnie to było problemem niestety.Mąż mojej pacjentki przebywał w pokoju obok mojego i o ile przez pierwszy miesiąc pani była zachwycona tym,jak łatwo i szybko się zaaklimatyzowałam i dobrze sobie radzę-tak już po miesiącu zazdrość ją zagryzła-i wymieniono mnie na inną-tamtą już po 2 tygodniach też wymieniono-nie wiem,może starszej szukali?
Miałam też w pracy szefa-młody chłopak-i nagle na to zachorował-błyskawicznie się zawinął-po roku już go nie było-tak szybko postępowała u niego ta choroba.

#3 2012-09-13 17:23:04

KRYSIA5555
Member

Re: Praca u osoby chorej na stwardnienie rozsiane

orchidea, ja miałam pacjentkę z MS............u nich jest odwrotnie niz u nas.........SM......... ja miałam 43 latke, w stanie zaawansowanym z spastyk i była to cudowna osoba , najmilej ją wsponinam ze wszystkich.........
1. było nas 2 osoby, bo jedna nie da rady dżwigac mimo że dziewczyna ważyła 47 kg.bo to nie  chory co ci się podda, to są przykurcze nóg i rąk i ich nie wyprostuje i nie ubierzesz tak zwyczajnie jak innego chorego..........
2. podstawa to rehabilitacja, na ktora trzeba ją wozić, a może przyjadą panie do domu
Polecam  ci
zanim  ona wstanie najpier owoce,,,,,,,,,,nie pamiętam jakie /pamietam że były banany/ nie wiadomo czy sama je.........myślę że nie ale kto wie????????/
potem gimnastyka kończyn i gimnastyka z piłką ........ w łożku..............wiesz co dużo by pisać........... dowiedz się najpierw w jakim jest stanie................. ważne czy chodzi mówi i jak silne ma skurcze=spastyk.....ktore nie pozwalają jej nawet otworzyć samej listu...a potem ci coś podpowiemy,
Acha , zapytaj czy ma terapełtów i jakich, bo od tego zależy twoj czas na cokolwiek.
Słyszałam że ci ludzie są wspaniali , weseli i kochani...........moja Jenifer jeździła z nami na dysko............. zakupy, do miasta.........
rewelka, takiej ci życze

Reklama