Agencje godne polecenia

Witam a ja mam tutaj taki link może komuś się przyda firmy OPIEKA i ich opinie pozdrawiam:) http://www.mypolonia.pl/index.php/pl/praca-opieka-niemcy

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#91 2015-02-28 00:44:54

gosia1610
New member

Re: Agencje godne polecenia

Witam a ja mam tutaj taki link może komuś się przyda firmy OPIEKA
i ich opinie    pozdrawiam:)   http://www.mypolonia.pl/index.php/pl/pr … eka-niemcy

#92 2015-02-28 17:03:57

Jola_K
New member

Witam. Polecam firmę z Warszawy z ktora wspolpracuje od ponad roku. Firma jest solidna, szybko i bezstresowo wyjechalam do pracy, rodzina w porzadku, na wynagrodzenie tez nie moge narzekac, wszystko jest karta EKUZ i ubezpieczenie. Naprawde polecam smile

#93 2015-02-28 17:54:19

arielka
Member

Jola_K napisał:

Witam. Polecam firmę z Warszawy z ktora wspolpracuje od ponad roku. Firma jest solidna, szybko i bezstresowo wyjechalam do pracy, rodzina w porzadku, na wynagrodzenie tez nie moge narzekac, wszystko jest karta EKUZ i ubezpieczenie. Naprawde polecam smile

Bezstresowe życie nie istnieje. A zmiana pracy, warunków życia, odpowiedzialność za drugiego człowieka i zetknięcie z nieco inna kulturą  musi  wywołać stres. Jeśli nie wywoła, to wypada pogadać z psychologiem.

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-02-28 17:54:41)

#94 2015-02-28 19:29:25

ahha
Member

Jola_K napisał:

A jakąż to droga koleżanko smile firme polecasz   zez stolycy big_smile bo w ferworze uniesien nad nia nazwe zapomnialas podac ? Jak naprawde to jestes w pracy  czy po pracy?smile

#95 2015-03-01 08:37:15

Franciszka
Member

arielka napisał:

Jola_K napisał:

Bezstresowe życie nie istnieje. A zmiana pracy, warunków życia, odpowiedzialność za drugiego człowieka i zetknięcie z nieco inna kulturą  musi  wywołać stres. Jeśli nie wywoła, to wypada pogadać z psychologiem.

To fakt, nie istnieje! Dodatkowo w tej pracy nawiązanie zdrowych, przyjaznych relacji z osobą starszą z innego kraju, akceptacja naszej osoby, która nagle "wtargnęła" do Jej życia, zamieszkała z nią pod Jej dachem wymaga stworzenia przez Opiekunkę-Cudzoziemkę dobrego, bezpiecznego klimatu w obcym domu sad.

#96 2015-03-01 17:27:37

..?eto
Member

A ja sobie tak myślę tymi moimi biednymi zmysłami, że my Polacy to nie przeżywamy ani stresów ani kryzysów ekonomicznych
Dlaczego?
Bo u nas w POlsce to norma życia.
Dla nas brak stresu i stabilizacja to to jakieś wynaturzenie i nieprawidłowość.
Dopiero w takiej sytuacji można zwariować w wpaśc w depresję.
Wyobrażacie sobie bez nerwów, ciągle zadowoleni, uśmiechnięci , nienarzekający i ciągle z pelnym portfelem.
Co za nuda. I wtedy upodobnilibyśmy się do Niemców np. Brrrr....
Więc Arielko dziewcze dobrze napisało.
P.S.
Opowiedz mi o sobie, a powiem Ci kim jesteś.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-03-01 17:31:13)

#97 2015-03-02 16:35:47

OPIEKUN-PIOTR-66
New member

Witam wszystkich - Panie i Panowie ,  Uprzejmie proszę o informacje  z kim ? - z jaką agencją ? - z którą firmą ?   Bardzo proszę  o konkretne - rzeczowe  - sprawdzone informacje...   Czy jest tu ktoś ...? Czy mi odpowie i pomoże...? Uwaga Szukam  DOBREJ - SPRAWDZONEJ - "FIRMY"  ( z góry dziękuje za informacje - pozdrawiam... )

#98 2015-03-02 18:51:07

arielka
Member

..?eto napisał:

A ja sobie tak myślę tymi moimi biednymi zmysłami, że my Polacy to nie przeżywamy ani stresów ani kryzysów ekonomicznych
Dlaczego?
Bo u nas w POlsce to norma życia.

P.S.
Opowiedz mi o sobie, a powiem Ci kim jesteś.

No więc mówię Ci coś o sobie smile  Nie uważam, że my, Polacy, nie odczuwamy stresu. Przeciwnie. My żyjemy w ciągłym stresie: gonimy bogatsze od nas społeczności, mamy coraz większe apetyty na dobrobyt i poczucie niedocenienia przez świat... To wszystko zderza  się z magicznym myśleniem: stoliczku nakryj się! I tak będzie, dopóki będzie trwała wiara w to, że można dorobić się (trwale)  w ciągu życia jednego pokolenia...

Coś Ci to mówi o mnie?

#99 2015-03-02 20:20:33

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

OPIEKUN-PIOTR-66 napisał:

Witam wszystkich - Panie i Panowie ,  Uprzejmie proszę o informacje  z kim ? - z jaką agencją ? - z którą firmą ?   Bardzo proszę  o konkretne - rzeczowe  - sprawdzone informacje...   Czy jest tu ktoś ...? Czy mi odpowie i pomoże...? Uwaga Szukam  DOBREJ - SPRAWDZONEJ - "FIRMY"  ( z góry dziękuje za informacje - pozdrawiam... )

Myślę, że nikt ci nie odpowie z Kim... z jaką agencja. Nie jest to złośliwość. Nie chcę reklamować żądnej agencji, każda ma swoje plusy i minusy.. To co podoba się mi, nie spodoba się moim koleżankom po fachu....itd. Jedyna rada, to wybieraj bardziej znane i w miarę duże...nie jednoosobowe (firmy krzak) raczej unikaj..Promedici 24 ze względu na niskie żenujące płace

#100 2015-03-02 23:44:23

..?eto
Member

Arielko!
Zadałaś mi pytanie.
Odpowiadam, że tak mówi mi to coś ..., a mianowicie to, że czasami
mamy zbieżne poglądy.
Ale......nie zawsze.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-03-02 23:47:18)

#101 2015-03-03 11:30:48

arielka
Member

..?eto napisał:

Arielko!
Zadałaś mi pytanie.
Odpowiadam, że tak mówi mi to coś ..., a mianowicie to, że czasami
mamy zbieżne poglądy.
Ale......nie zawsze.
Pozdrawiam.

To dobrze, że czasami różnią się nasze poglądy wink
Dobrze, że różnią się... A jeszcze lepiej, że jedynie  czasami big_smile

Ale co to mówi o mnie?

Miłego dnia smile

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-03-03 11:32:39)

#102 2015-06-10 16:18:15

Anja101
New member

Arekjerzy napisał:

Pracowalem w promedice24. Pracowalem i wszystko jasne

Witam Panie, jestem  od godziny na forum. Pracuję jako opiekunka w Niemczech , krócej na pewno niż wiekszość pań .

Bardzo dziwią mnie opinie o firmach. Chyba nie wybrały  panie dobrze. Może oferta przerosła możliwości?

Po lekturze postów mam wrażenie i zamęt w głowie , że wszystkie firmy to oszuści, naciągacze, zdzieraja kasę.
Jednak jeździcie i to wielokrotnie czyli nie jest tak żle. A jeśli jest tak żle -to dlaczego jeździcie ?
Oczywiście zawsze będzie za mało kasy ,gdy wiemy , że pośrednik na nas zarabia . Ale jest to duuużo więcej niż nędza jaką zgotowało nam państwo .I zawsze można pracować w kasie w markecie .Wolny wybór.
Mnie nikt nie zmuszał do wyjazdu ,  zmusiła mnie sytuacja finansowa, /szczęśliwie nie czytałam wątków na tym forum -bo siedziałabym teraz na zasiłku w Pl albo w Tesco/.
Wybierałam na miarę swoich możliwości psychicznych i fizycznych , propozycji miałam kilka . Kasa to nie wszystko .
Wartością dla mnie było głownie poczucie bezpieczeństwa związane z firmą z wypłacalnością ,organizacją wyjazdu i szybkością wyjazdu. Wiedziałam, po co jadę , że do pracy a nie na wczasy.
Wyjechałam z Promedica 24.
Tak ,tak z tą firma na której nie zostawiacie suchej nitki. Wybrałam ofertę która odpowiadała moim możliwością  i nic mnie nie zaskoczyło.
Nie bedę za dużo o Promedica 24 pisała bo i tak nie przedrę się przez stos NIE.
Teraz pracuję z nimi , pewnie kiedyś zmienię.
Ale śmiało na bazie mojego doświadczenia -polecam Promedica24, co nie oznacza , że narzucam wybór.
Pozdrawiam serdecznie  szczególnie Panie ktore szykują się do pierwszego wyjazdu , wybierajcie oferty ! i nie decydujcie się ...że "jakoś to będzie "

#103 2015-06-10 17:42:13

amelia
Przyjaciel Forum

Anja101 napisał:

Arekjerzy napisał:

Witam Panie, jestem  od godziny na forum. Pracuję jako opiekunka w Niemczech , krócej na pewno niż wiekszość pań .

Bardzo dziwią mnie opinie o firmach. Chyba nie wybrały  panie dobrze. Może oferta przerosła możliwości?

Po lekturze postów mam wrażenie i zamęt w głowie , że wszystkie firmy to oszuści, naciągacze, zdzieraja kasę.
Jednak jeździcie i to wielokrotnie czyli nie jest tak żle. A jeśli jest tak żle -to dlaczego jeździcie ?
Oczywiście zawsze będzie za mało kasy ,gdy wiemy , że pośrednik na nas zarabia . Ale jest to duuużo więcej niż nędza jaką zgotowało nam państwo .I zawsze można pracować w kasie w markecie .Wolny wybór.
Mnie nikt nie zmuszał do wyjazdu ,  zmusiła mnie sytuacja finansowa, /szczęśliwie nie czytałam wątków na tym forum -bo siedziałabym teraz na zasiłku w Pl albo w Tesco/.
Wybierałam na miarę swoich możliwości psychicznych i fizycznych , propozycji miałam kilka . Kasa to nie wszystko .
Wartością dla mnie było głownie poczucie bezpieczeństwa związane z firmą z wypłacalnością ,organizacją wyjazdu i szybkością wyjazdu. Wiedziałam, po co jadę , że do pracy a nie na wczasy.
Tak ,tak z tą firma na której nie zostawiacie suchej nitki. Wybrałam ofertę która odpowiadała moim możliwością  i nic mnie nie zaskoczyło.
Ale śmiało na bazie mojego doświadczenia -polecam Promedica24, co nie oznacza , że narzucam wybór.
Pozdrawiam serdecznie  szczególnie Panie ktore szykują się do pierwszego wyjazdu , wybierajcie oferty ! i nie decydujcie się ...że "jakoś to będzie "

Następna nawiedzona    lol

#104 2015-06-10 19:32:27

Anja101
New member

amelia napisał:

Anja101 napisał:

Arekjerzy napisał:

Witam Pani Amelio.
Długo czytałam wpisy na tym forum i nie dziwię się , że to właśnie Pani -prawie natychmiast-odpowiedziała.
Widzę  że jest tu Pani bardzo aktywna .Właściwie to nie ma tematu , którego by Pani nie podjęła i postu którego by Pani nie skrytykowała. Może zamiast niegrzecznej odpowiedzi napisze Pani coś ze swojego doświadczenia , udzieli  wskazówek młodszym koleżankom ?
Czy może Pani rolą jest pisać żle ?
Jak  się tu nazywa  kogoś, gdy  napisze dobrze o jakiejś firmie? -naganiacz, a może Pani jest -odganiacz ?
Bo jeśli nie jest tak - to czemu służą Pani posty ? Ma Pani  jakąś propozycje ? Czy tylko przyjemność z pobytu na tym forum?
Skąd Pani ma tyle czasu na Internet ? Zazdroszczę.
Nie mniej pozdrawiam - nawiedzoną  smile))

#105 2015-06-10 19:42:47

amelia
Przyjaciel Forum

Anja101 napisał:

amelia napisał:

Anja101 napisał:

Witam Pani Amelio.
Długo czytałam wpisy na tym forum i nie dziwię się , że to właśnie Pani -prawie natychmiast-odpowiedziała.
Widzę  że jest tu Pani bardzo aktywna .Właściwie to nie ma tematu , którego by Pani nie podjęła i postu którego by Pani nie skrytykowała. Może zamiast niegrzecznej odpowiedzi napisze Pani coś ze swojego doświadczenia , udzieli  wskazówek młodszym koleżankom ?
Czy może Pani rolą jest pisać żle ?
Jak  się tu nazywa  kogoś, gdy  napisze dobrze o jakiejś firmie? -naganiacz, a może Pani jest -odganiacz ?
Bo jeśli nie jest tak - to czemu służą Pani posty ? Ma Pani  jakąś propozycje ? Czy tylko przyjemność z pobytu na tym forum?
Skąd Pani ma tyle czasu na Internet ? Zazdroszczę.
Nie mniej pozdrawiam - nawiedzoną  smile))

Piszesz bzdury i nie mam ochoty na nie odpowiadać . Tutaj jest forum dla koleżanek i kolegów opiekunek i opiekunów. Jesli chcesz moich porad to poczytaj moje posty. Przyjemnej lektury w przerwach śniadaniowych za biurkiem. lol

A gdybyś dowiedziała się ile zarabiam , mając tyle czasu, to by Cię zazdrość żarła.....
lol

A wiesz jaką wielką sztuką jest pracować ale się nie zapracować na śmierć i  zarobić  przy tym "kupe szmalu"? 
Zapewne w Twojej firmie nie masz co liczyć na taką "robotę", co najwyżej robótkę..... smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-06-10 22:39:12)

#106 2015-06-10 21:50:45

ava
Member

Ale wredota z Ciebie, na anoreksję kobieta zapadnie smile

Może ja też poczytam, zamiast kolacji big_smile

#107 2015-06-10 22:34:58

amelia
Przyjaciel Forum

ava napisał:

Ale wredota z Ciebie, na anoreksję kobieta zapadnie smile

Może ja też poczytam, zamiast kolacji big_smile

A Ty też dobra jesteś  big_smile  "siekiera" smile
pzdr

#108 2015-06-10 22:37:26

nowa1963
Member

witam, sorry, ze pisze akurat w tym wątku, ale "wzielam" pierwszy z brzegu, nie jest to zadne polecenie firmy, prosze sie nie sugerowac tematem wątku, mam pytanie, czy pracuje ktos w firmie RehaMed z Dzierzoniowa, maja agencje tez w Bremerhaven lub w Bremen, na telefon podany na stronie internetowej nikt nie odpowiada, jesli jest taka osoba to prosze o odpowiedz, z gory dziekuje.

#109 2015-06-10 22:44:56

amelia
Przyjaciel Forum

nowa1963 napisał:

witam, sorry, ze pisze akurat w tym wątku, ale "wzielam" pierwszy z brzegu, nie jest to zadne polecenie firmy, prosze sie nie sugerowac tematem wątku, mam pytanie, czy pracuje ktos w firmie RehaMed z Dzierzoniowa, maja agencje tez w Bremerhaven lub w Bremen, na telefon podany na stronie internetowej nikt nie odpowiada, jesli jest taka osoba to prosze o odpowiedz, z gory dziekuje.

Mają kilka filii w całej Polsce.  Może spróbuj do którejś z nich zadzwonić.  Ale jak firma nie odbiera telefonów ani nie oddzwania to uważaj. (dla mnie o taka "polituj się Boże").
Osobiście nie znam.

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-06-10 22:45:30)

#110 2015-06-10 22:52:09

nowa1963
Member

amelia, dzieki za odzew, chodzi mi głównie o tę agencję w Bremen lub Bremerhaven, nie wiem dokladnie, nie chodzi mi o zatrudnienie u nich, bo mam prace z innej firmy, chce sie skontaktowac z pewna osoba, ktora jest zatrudniona w tej firmie, dlatego szukam pomocy tutaj, moze sie ktos odezwie.

#111 2015-06-10 23:00:00

amelia
Przyjaciel Forum

nowa1963 napisał:

amelia, dzieki za odzew, chodzi mi głównie o tę agencję w Bremen lub Bremerhaven, nie wiem dokladnie, nie chodzi mi o zatrudnienie u nich, bo mam prace z innej firmy, chce sie skontaktowac z pewna osoba, ktora jest zatrudniona w tej firmie, dlatego szukam pomocy tutaj, moze sie ktos odezwie.

Gdzie jesteś? W Polsce czy w Niemczech? Jak w Polsce , to może Ci zadzwonię ( podałabyś mi tylko nr tel.) . Ja jestem w de.

#112 2015-06-10 23:09:43

nowa1963
Member

dzieki amelio, tez jestem w de, za tydzien jade do PL, nie mam problemu z dzwonieniem, bede probowac do skutku, myslalam tylko, ze moze tu "złapię" kogos, kto jest zatrudniony w tej firmie i nawet w okolicach Bremen, dziwna sprawa z tym kontaktem do tej osoby, nie potrafie tego wytlumaczyc, podejrzewam, ze cos sie stalo, moze ktos jutro sie odezwie, poki co ide spac, dobrej nocki wszystkim.

#113 2015-06-12 11:00:22

Tadek90
New member

Przez długi czas szukałem takiej agencji. Nie ma ich chyba za wiele. Jestem z Gdańska i tutaj z tego co widzę jest tylko http://www.kontarmed.net Co o niej sądzicie ? Ktoś może słyszał i zechce się podzielić swoim doświadczeniem smile Czekam na szybką odpowiedź bo bardzo mi na tym zależy.

#114 2015-06-12 11:10:10

nowa1963
Member

witaj Tadek90, jesli szukasz Agencji w Gdansku, to jest jeszcze ADLE, miesci sie na Dmowskiego bodajże, dokladnie nie pamietam, sprawdz w internecie, sadze ze w samym Gdansku znajdziesz wiecej firm tego typu, a w calym Trojmiescie z pewnoscia jest jeszcze wiecej, jak chocby Seniowita w Gdyni.

#115 2016-02-22 15:41:02

OPIEKUNKA_DE
New member

Ja jeżdżę z Reha-med24 od 2 lat i jestem zadowolona. Pieniądze sa na czas i kontrakty też sa ok. Raz mi sie zdarzył ciężki przypadek, ale w większości bylo spoko.

#116 2016-02-22 16:00:26

klija
Member

Hehhh - rozumiem, że wzięłaś sobie urlop bezpłatny w Cerfurze, bo już Ci się nie chciało pracować za 1300 ... A swoją drogą to czy robiłaś sobie kiedykolwiek test na inteligencję??? Nie odpowiadaj - domyślam się jakie masz IQ sad ...

OPIEKUNKA_DE napisał:

Ja jeżdżę z Reha-med24 od 2 lat i jestem zadowolona. Pieniądze sa na czas i kontrakty też sa ok. Raz mi sie zdarzył ciężki przypadek, ale w większości bylo spoko.

#117 2016-02-24 09:19:54

Oluchna
Member

Zauważyłam że opiekunki które zarabiają dużo w promedice polecają tą firmę, a te które mają najnizsze płace na nich narzekają. Widocznie polityka firmy - o dobra opiekunkę dbać , a słabsze - cóż - zatrudni się na ich miejsce nową.

#118 2016-03-09 18:55:08

Magda1189
New member

Polecam Agencję Proffessional Care24. Składki ZUS odprowadzają od średniej krajowej. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z koordynatorką Panią Sabiną, która przekazuje prawdziwe informacje na temat rodziny do której wyjeżdżam i reaguje natychmiast, gdy pojawiają się problemy. Wynagrodzenie również bardzo przyjemne smile W porównaniu z tym, co oferują inne agencje.

#119 2016-03-09 23:08:37

ahha
Member

Magda1189 napisał:

Polecam Agencję Proffessional Care24. Składki ZUS odprowadzają od średniej krajowej. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z koordynatorką Panią Sabiną, która przekazuje prawdziwe informacje na temat rodziny do której wyjeżdżam i reaguje natychmiast, gdy pojawiają się problemy. Wynagrodzenie również bardzo przyjemne smile W porównaniu z tym, co oferują inne agencje.

No tak..........naprawde myslisz, ze tu myslacy inaczej big_smile pracują?

#120 2016-03-10 06:27:44

copyfield
Member

Co to oznacza "wynagrodzenie przyjemne"?????

#121 2016-03-10 10:59:54

Tosia
Member

Może przyjemne dla agencji?

#122 2016-03-10 15:28:10

ahha
Member

copyfield napisał:

Mysle ze tak mniej wiecej jakies 900e no i oczywiscie zapewniaja ' darmowe zakwaterowanie i wyzywienie"big_smile.W porywach milosci i z przyjemnascia jeszcze zawioza do pracy (oczwiscie na tym zarabiajac sic.)smile

Ps.A gdzie dzis jest ta zadowolona Pani opiekunk? Miłego weekendu tydzien dobiegl konca.smile

#123 2016-03-10 17:34:28

copyfield
Member

ahha napisał:

Ps.A gdzie dzis jest ta zadowolona Pani opiekunk? Miłego weekendu tydzien dobiegl konca.smile

Ja mam zawsze miły - spacer wokół pól, cmentarz, pastwisko ale krów jeszcze nie ma - całość 40min. 6 wylatuje do PL bo muszę umówić się na zabieg

Ostatnio edytowany przez copyfield (2016-03-10 17:35:09)

#124 2016-03-19 18:02:47

opiekunka23.93
New member

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Zdecydowanie nie polecam Promedica24. Jedno wielkie oszustwo!!!

#125 2016-03-29 10:28:48

Madzia25
New member

Kasssia napisał:

Drogie Panie, proponuję zamieszczać tutaj informacje o tych agencjach, z których usług jesteśmy zadowolone. Czasem ktoś szuka nie pod kątem konkretnej agencji, ale ogólnie chce znaleźć fajne miejsce, z którym można wyjechać bez obaw. Może niektórym to pomoże. Ja osobiście mogę polecić ProCare24. Wyjechałam z nimi i nie żałuję. Wszystko legajnie, przejrzyście, solidnie. Wiedziałam w jakim stanie będzie podopieczny, którym będę się zajmowała więc nic mnie nie zaskczyło

Kasssia powiesz coś więcej o Procare24? Zastanawiam się czy z nimi nie wyjechać za jakiś czas, no ale to będzie mój pierwszy taki wyjazd, więc mam sporo obaw ;/ Jak to jest z rezygnacją? Np. po tygodniu stwierdzę, że kompletnie sobie nie radzę z daną osobą, mogę wtedy poprosić o zmianę, ale bez wracania do kraju?
Jak to jest z prawkiem? bardzo na to zwracają uwagę, czy to jednak bardziej taki dodatek?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!!!! big_smile

#126 2016-03-29 12:16:42

urszula47
Member

http://www.mypolonia.pl/praca-opieka-ni … mp;start=1  aplikuj do kilku minimum 5 ciu.Wybieraj umowy z zaznaczonym okresem wypowiedzenia ,najlepiej 14 dniowym,tyle w piekle wytrzymac sie da smile jakby bylo zle to dzwon tu http://www.pogranicze.de/mieszkac-w-nie … racownikow  Zawsze mozesz zrezygnowac gdy opis pacjenta w tzw Fragebogen(agencja ma dac na pismie) sie nie zgadza.Prawo jazdy z pewnoscia mile widziane ,ale zadaj umowy na uzyczenie pojazdu .Widzisz czasem nikogo nie interesuje ze bralas udzial w wypadku ,wiec zadaj tego na wstepie albo nie wsiadaj za kierownice.

#127 2016-03-29 16:16:00

urszula47
Member

https://www.legalus.pl/poradnik/co-powi … rac-umowa/  dziewczyny uswiadamiajcie nowicjiszki ,kurcze co Wam jest?

#128 2016-04-20 10:08:30

fizjoopiekun
New member

Ja tafiłme do nowej firmy po dwoch niewypałach w PROMEDICE I ATERIMIE

Pracuje w SeniorVIp

polecam jestem od marca do dnia dzisiejszego na Stelli i jest super smile

polecam zapoznajcie się, bo jest warto.

W skrócie firma młoda, dużo podopiecznych jeszcze mało opiekunek smile

#129 2016-04-20 10:09:55

fizjoopiekun
New member

copyfield napisał:

w moim wypadku jest to 1400 w firmie SeniorVip

#130 2016-04-20 11:22:51

mobilna
Member

Jestes na szteli dopiero od marca a mamy kwiecień.
Ja bym rzekła że za krótko by coś powiedzieć o firmie.

#131 2016-04-20 12:16:11

iza46
Member

fizjoopiekun napisał:

copyfield napisał:

w moim wypadku jest to 1400 w firmie SeniorVip

SENIOR VIP Sp. z o.o.
ul. Marii Konopnickiej 4/1B, 45-004 Opole
KRS 0000587174 NIP 7543102493
REGON 363038493
Kapitał zakładowy: 5000 zł
Sąd Rejonowy w Opolu
VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego   z waszej strony ,czemu taki maly kapital zakladowy??????????

#132 2016-04-20 17:28:09

bozencina50
Member

Mam taki dylemat.
Nie chcę wracać do babki bo o mało nie wpadłam tam w depresję ( zbyt długo tam pracowałam ) i zdecydowałam ,że muszę zmienić podopiecznego i środowisko ( tam była wiocha )W związku z tym postanowilam szukać pracy przez agencję.Niestety nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.Mam tu na myśli do jakich agencji aplikować.Z mojego kilkuletniego doświadczenia wiem ,że nie ma dobrych stelli jak i  dobrych agencji.Chodzi mi o to żeby była to agencja wypłacalna i w miarę rzetelna.W gąszczu przeróżnych ofert pogubiłam się trochę.
Gdyby ktoś mógł mnie nakierować troszeczke byłabym wdzięczna.Zdaje sobie sprawę ,że nikt mi tu nie poda nazwy , chociaż nie wiem dlaczego ( dziewczyny z UK  mówią otwarcie gdzie pracują )  . No ale ok
Może ktoś mi napisze na privat. Za wszystkie wskazówki będę wdzięczna.

#133 2016-04-20 18:03:27

urszula47
Member

bozencina50 napisał:

Mam taki dylemat.
Nie chcę wracać do babki bo o mało nie wpadłam tam w depresję ( zbyt długo tam pracowałam ) i zdecydowałam ,że muszę zmienić podopiecznego i środowisko ( tam była wiocha )W związku z tym postanowilam szukać pracy przez agencję.Niestety nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.Mam tu na myśli do jakich agencji aplikować.Z mojego kilkuletniego doświadczenia wiem ,że nie ma dobrych stelli jak i  dobrych agencji.Chodzi mi o to żeby była to agencja wypłacalna i w miarę rzetelna.W gąszczu przeróżnych ofert pogubiłam się trochę.
Gdyby ktoś mógł mnie nakierować troszeczke byłabym wdzięczna.Zdaje sobie sprawę ,że nikt mi tu nie poda nazwy , chociaż nie wiem dlaczego ( dziewczyny z UK  mówią otwarcie gdzie pracują )  . No ale ok

http://www.mypolacy.de/ogloszenia/opiek … 24515.html   oferuja skladki od sredniej,jezeli placa to warto podpytac.Za diety biora sie ponoc urzedy skarbowe .Scigaja do 5 lat za nienaleznie pobrane .Moze podpytaj gdzies u zaufanego prawnika jak to wyglada ?Nie pracuje przez polskie agencje,sama szukam w tutejszych firemkach .Coraz gorsze bagno,wiec nie polecam ich.

#134 2016-04-20 20:21:04

leopol
New member

witam proszę o opinie na temat firmy CareWork z Poznania, muszę zmienić firmę a nie chcę tego robić w ciemno, z góry dziękuję

#135 2016-04-20 23:02:51

leopol
New member

proszę o opinię o firmie carework ? co to za firma, bardzo mi zależy na opinii,

#136 2016-04-25 08:45:28

pracaopiekunki
New member

Rekrutujemy Opiekunki Seniorów do pracy w Niemczech.Nie pobieramy żadnych opłat.Współpracującym z nami osobom zapewniamy legalną formę zatrudnienia oraz kompleksową organizację pobytu na terenie Niemiec.Oferujemy umowę ,atrakcyjne zarobki(do 5100 zł netto/m-c) oraz ubezpieczenia.Szukasz pracy w Niemczech,a nie znasz języka.Ukończ z nami kurs językowy i pracuj jako opiekunka osób starszych.Aby wziąć udział w procesie rekrutacji oraz uzyskać informacje na temat szkoleń językowych,proszę wypełnić formularz kontaktowy(oddzwonimy) na stronie: http://www.tiny.pl/ggn7c

#137 2016-04-25 12:50:36

kasia63
Member

bozencina50 napisał:

Mam taki dylemat.

Współpracowałam z różnymi agencjami i właściwie polecić mogę tylko jedną,co do której nie miałam  zastrzeżeń jeśli chodzi o składki,EKUZ,A1 i terminową wypłatę.Opinia poniżej pod tym samym nickiem.

http://www.opiekunki24.pl/opinie-o-agen … e/2#477757

#138 2016-04-25 12:57:29

kasia63
Member

Jeśli mowa o ATERIMIE ,to mam tu niedaleko koleżankę ,która z nimi pracuje i nie jest w stanie się doliczyć wypłaty ponieważ wpływa ona na konto w co najmniej 3 ratach,na dodatek w złotówkach,co jak wszyscy wiemy zazwyczaj jest bardzo niekorzystne dla nas....Żeby było było jeszcze weselej kwota jest różna ,mimo tego co w umowie-zależy od ilości dni w miesiącu.....Jeden wielki bajzel.....

#139 2016-05-25 13:10:25

OpiekunkaKrakow24
New member

Witam,

Ja chciałabym polecić agencję A&J Partners. Wyjeżdżałam wielokrotnie i nie zamieniłabym jej na żadną inną!

Ostatnio edytowany przez OpiekunkaKrakow24 (2016-05-25 13:10:57)

#140 2016-05-25 22:17:38

izi300
Member

Firmy są lepsze i gorsze...jak w każdej branży.
To ludzie są głupi i sami sobie winni, że zgadzają się na uwłaczające warunki pracy....np bez przerwy czy wykonywanie prac dodatkowych.
Nie mówię o osobach w jakiś sposób oszukanych przez firmy/firemki/rodziny...ale o osobach, które nie czytają!!!!tego co podpisują.
Pracowałam kiedyś w obsłudze kredytów....ludzie nagminnie  podpisywali wszystko...nie czytając i nie wykazując nawet takiej chęci a później...dramaty.
Mądry Polak po szkodzie...

#141 2016-05-25 22:19:50

izi300
Member

amelia napisał:

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Dobrze się czujesz? lol

Lubię to! big_smile

#142 2016-06-13 15:08:37

A&J PARTNERS
New member

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z agencją pracy A&J Partners.

Jesteśmy agencją z ogromnym doświadczeniem, której zaufało setki Pań.

Wystarczy wejść na stronę: ajpartners.pl lub zadzwonić pod numer 12 265 56 23

#143 2016-06-13 21:04:35

FlowerPower
New member

Chciałabym bardzo polecić dwie firmy, dzięki którym "wyszłam na prostą" , będąc w UK. Przyleciałam na Wyspy dzięki agencji polskiej, rekrutującej do Cleeve Care. Oczywiście robiłam research w necie na temat agencji zatrudniających panie na stanowisko opiekunek przed wyjazdem, jednak intuicja oraz właśnie krzywdzące komentarze mnie zmyliły. Trafiłam na oszustów, co można potwierdzić czytając opinie o Cleeve na stronie : http://www.poloniagloucester.co.uk/content/forum/970
Wszystko to co tam inni napisali jest prawdą. Niestety. Również i ja zostałam w perfidny sposób oszukana. Dlatego przestrzegam inne Panie przed pracą dla tej firmy. Nie dajcie się zwieźć zapewnieniom, że teraz coś się zmieniło i będziecie szanowane i zarabiały godne pieniądze według ustaleń. To naprawdę "obóz pracy", gdzie nie będziecie miały czasu na sen, jedzenie, życie prywatne, a w dodatku wciąż będziecie inwigilowane i zastraszane, a pieniądze, które Wam obiecano, to tylko wynagrodzenie "w chmurce" ;-) Praca i kontakt z klientami był bardzo budujący, to fakt. Reszta, jak wspomniałam. Przypadkiem otrzymałam informację o rekrutacji do Henley Care (dzięki firmie Cekal). I nie żałuję po stokroć, że dzięki niesamowitemu wsparciu Właścicieli tychże firm, zrezygnowałam z pracy w Cleeve. Mogę potwierdzić z całą stanowczością, że Henley Care to solidna firma, gdzie będziecie szanowane, będziecie pracowały w sympatycznej atmosferze, gdzie dba się o pracowników i gdzie możecie liczyć na życzliwość i zrozumienie. Jeżeli zdecydujecie się na pracę w UK, dzięki Cekal bądź Henley Care, to nie będziecie żałowały. I nie musicie mieć obaw, że coś będzie nie tak po przylocie do Anglii. Zostaniecie otoczone opieką i wszelką możliwą pomocą na starcie. Tylko tę pracę, jako opiekunka należy lubić, być osobą empatyczną i wrażliwą, mieć do niej predyspozycje, cierpliwość, no i oczywiście szczere chęci do pracy i doskonalenia zawodowego. Pozdrawiam i życzę powodzenia po ewentualnej decyzji o podjęciu pracy w UK jako opiekunka. Jagoda

#144 2016-06-13 23:14:58

bozencina50
Member

FlowerPower napisał:

Tylko tę pracę, jako opiekunka należy lubić, być osobą empatyczną i wrażliwą, mieć do niej predyspozycje, cierpliwość, no i oczywiście szczere chęci do pracy i doskonalenia zawodowego. Pozdrawiam i życzę powodzenia po ewentualnej decyzji o podjęciu pracy w UK jako opiekunka. Jagoda

No nie przesadzajmy z tym lubieniem . Wystarczy lubieć pieniądze i wtedy ewentualnie  poszukać plusów w tej pracy by nie zwariować .
Jeżeli chodzi o wrażliwość to ja uważam ,że zbytnia wrażliwość nawet przeszkadza , nie wspomnę już o tym ,że szkodzi zdrowiu opiekunki.A chęci ? Wystarczy dobrze wykonać zlecenie.Bez przesady i nadgorliwości bo to przynosi odwrotny skutek.Doskonalenie zawodowe ? to niby co to jest,  jakieś kursy?
Kursy tak , pod warunkiem ,że po nich wzrośnie ci wynagrodzenie.
Nie przesadzajmy panowie i panie .Róbmy to za co nam płacą . Opiekunka 24 h to jest normalna praca taka jak sprzedawczyni , sprzątaczka czy pracownica biurowa.To jest nic wyjątkowego To nie misja smile
Ja tu u siebie na Stelli obserwuje Pflegedienst.Tu nikt nie wybiega przed szereg.Wszyscy pracują  zgodnie z regulaminem .Nic więcej a czasami nawet troszkę mniej .Nikt tu pana nie kocha.Są jednak grzeczni ale z dystansem.Nie gadają za dużo , nie plotkują.Dialog jaki prowadzą ze sobą ( pacjęt + opiekun ) dotyczy konkretnie pracy .Tego czy pacjent chce pić ,czy jeść ,czy coś go nie uciska , czy zmienić mu'pozycję i takie tam.
A predyspozycje ? Tak zgadzam się trzeba mieć predyspozycję.Zwłaszcza ogromną odporność.Umiejętność odcięcia się od życia babki czy dziadka.
Trzeba robić tak by nie krzywdząc podopiecznego ,  dbać przede wszystkim o siebie .smile

#145 2016-06-14 09:20:26

nagietek
Member

bozencina50 napisał:

No nie przesadzajmy z tym lubieniem . Wystarczy lubieć pieniądze i wtedy ewentualnie  poszukać plusów w tej pracy by nie zwariować .
Jeżeli chodzi o wrażliwość to ja uważam ,że zbytnia wrażliwość nawet przeszkadza , nie wspomnę już o tym ,że szkodzi zdrowiu opiekunki.A chęci ? Wystarczy dobrze wykonać zlecenie.Bez przesady i nadgorliwości bo to przynosi odwrotny skutek.Doskonalenie zawodowe ? to niby co to jest,  jakieś kursy?
Nie przesadzajmy panowie i panie .Róbmy to za co nam płacą . Opiekunka 24 h to jest normalna praca taka jak sprzedawczyni , sprzątaczka czy pracownica biurowa.To jest nic wyjątkowego To nie misja smile
Ja tu u siebie na Stelli obserwuje Pflegedienst.Tu nikt nie wybiega przed szereg.Wszyscy pracują  zgodnie z regulaminem .Nic więcej a czasami nawet troszkę mniej .Nikt tu pana nie kocha.Są jednak grzeczni ale z dystansem.Nie gadają za dużo , nie plotkują.Dialog jaki prowadzą ze sobą ( pacjęt + opiekun ) dotyczy konkretnie pracy .Tego czy pacjent chce pić ,czy jeść ,czy coś go nie uciska , czy zmienić mu'pozycję i takie tam.
A predyspozycje ? Tak zgadzam się trzeba mieć predyspozycję.Zwłaszcza ogromną odporność.Umiejętność odcięcia się od życia babki czy dziadka.
Trzeba robić tak by nie krzywdząc podopiecznego ,  dbać przede wszystkim o siebie .smile

szkoda ze nie przeczytałam tego jak zaczynałam ok. 1,5 roku temu   smile
oszczędziłoby mi to sporo stresu i nerwów. Od jakiegos czasu pracuje dokladnie tak jak opisalas - i zyje mi sie zdecydowanie lepiej. Mniej stresu, mniej wkurzania sie. Nabieram zdrowego dystans.

Ostatnio edytowany przez nagietek (2016-06-14 09:21:26)

#146 2016-06-14 11:43:44

FlowerPower
New member

"No nie przesadzajmy z tym lubieniem . Wystarczy lubieć pieniądze i wtedy ewentualnie  poszukać plusów w tej pracy by nie zwariować ."

WYRACHOWANIE i MATERIALIZM totalny.
Wyobraź sobie, że pracuję jako opiekunka, bo NIE kocham pieniądzy, a dlatego że są mi do życia potrzebne. A to dwie różne kwestie.

"Jeżeli chodzi o wrażliwość to ja uważam ,że zbytnia wrażliwość nawet przeszkadza , nie wspomnę już o tym ,że szkodzi zdrowiu opiekunki.A chęci ? Wystarczy dobrze wykonać zlecenie.Bez przesady i nadgorliwości bo to przynosi odwrotny skutek.Doskonalenie zawodowe ? to niby co to jest,  jakieś kursy?Kursy tak , pod warunkiem ,że po nich wzrośnie ci wynagrodzenie.
Nie przesadzajmy panowie i panie .Róbmy to za co nam płacą . Opiekunka 24 h to jest normalna praca taka jak sprzedawczyni , sprzątaczka czy pracownica biurowa.To jest nic wyjątkowego To nie misja smile"

Nic nie napisałam o nadgorliwości.
I absolutnie i tutaj się nie zgadzam z Tobą, a wręcz jestem oburzona taką postawą, jaką chciałaś zaprezentować. Współczuję Twoim podopiecznym.
Odnoszę wrażenie, że jesteś niezbyt szczęśliwą Osobą, która musi wykonywać tę pracę .

Praca jak praca. Zgadza się. Ale do każdej pracy należy mieć szacunek i wykonywać ją odpowiedzialnie, rzetelnie i wiedzieć na czym praca ta polega.

Kursy, szkolenia, studia są niezwykle potrzebne, aby mieć wiedzę. Dodam jeszcze, że i inteligencję. Ale trzeba mieć ambicje i trochę więcej szarych komórek, aby to skumać.

"Ja tu u siebie na Stelli obserwuje Pflegedienst.Tu nikt nie wybiega przed szereg.Wszyscy pracują  zgodnie z regulaminem .Nic więcej a czasami nawet troszkę mniej .Nikt tu pana nie kocha.Są jednak grzeczni ale z dystansem.Nie gadają za dużo , nie plotkują.Dialog jaki prowadzą ze sobą ( pacjęt + opiekun ) dotyczy konkretnie pracy .Tego czy pacjent chce pić ,czy jeść ,czy coś go nie uciska , czy zmienić mu'pozycję i takie tam.
"

"pacjent" jak już a nie "pacjĘt" ;-)

Dystans trzeba mieć to oczywiste, jak i należy dbać o siebie i wykonywać pracę zgodnie z regulaminem.
Ale sympatia i przyjemne nastawienie, w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Pomaga.

Naprawdę dziwię się, że pracujesz jako opiekunka.
W UK z takim nastawieniem, bezdusznością i wyrachowaniem wyleciałabyś  na zbity pysk. I szczerze mówiąc, nikt by Ciebie nie żałował.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego przede wszystkim Twoim podopiecznym, aby z tym Twoim chłodem i oziębłością wytrzymywali.
Jagoda

#147 2016-06-14 12:20:21

Zielona_mila
Member

Nie będę cytowała postu flower power, bo za długi.
Po jego lekturze jestem zaskoczona arogancją i pogardliwym stosunkiem flower power do innych ludzi. Złośliwość jako odpowiedź na normalny, rozsądny post bożenciny, zupełnie zresztą nie uzasadniona, wytykanie błędów - każe powątpiewać w kwalifikacje flower power do wykonywania tej pracy, no chyba,że jej wrażliwość i dobroć ogranicza się tylko do podopiecznych a nie jest rozszerzona na wszystkich ludzi. To taka "wybiórcza" dobroć..... smile))))
Mogę napisać tylko jedno - z takim nastawieniem do ludzi , ogólnie ludzi jako takich,nie tylko podopiecznych to nie bożencina, ale flower power powinna wylecieć na zbity pysk  z roboty - i , cytując nadal jej własne słowa - nikt by jej nie żałował.
Brzydki, zły, arogancki i zarozumiały post kobiety, której wydaje się,że już wszystko wie i że ma prawo obrażać innych tylko dlatego,że nie podzielają jej zdania.

#148 2016-06-14 16:08:46

FlowerPower
New member

Zielona_mila napisał:

Nie będę cytowała postu flower power, bo za długi.
Po jego lekturze jestem zaskoczona arogancją i pogardliwym stosunkiem flower power do innych ludzi. Złośliwość jako odpowiedź na normalny, rozsądny post bożenciny, zupełnie zresztą nie uzasadniona, wytykanie błędów - każe powątpiewać w kwalifikacje flower power do wykonywania tej pracy, no chyba,że jej wrażliwość i dobroć ogranicza się tylko do podopiecznych a nie jest rozszerzona na wszystkich ludzi. To taka "wybiórcza" dobroć..... smile))))
Mogę napisać tylko jedno - z takim nastawieniem do ludzi , ogólnie ludzi jako takich,nie tylko podopiecznych to nie bożencina, ale flower power powinna wylecieć na zbity pysk  z roboty - i , cytując nadal jej własne słowa - nikt by jej nie żałował.
Brzydki, zły, arogancki i zarozumiały post kobiety, której wydaje się,że już wszystko wie i że ma prawo obrażać innych tylko dlatego,że nie podzielają jej zdania.

Szanowna Pani.

Proszę czytać ze zrozumieniem.

To nie ja jestem arogancka i absolutnie nikim nie pogardzam, a wręcz przeciwnie SZANUJĘ.
Nie ma Pani prawa mnie osądzać po jednym poście, czy w ogólne mnie oceniać. Odpowiedziałam na zarzuty do mojego posta. Ktoś KTO widzi tylko i wyłącznie pieniądze i ozięble wykonuje ten zawód, moim zdaniem nie jest odpowiednią osobą do opieki nad ludźmi chorymi. I to jest moje zdanie, do którego mam prawo.
Kwalifikacje moje są na wysokim poziomie, a wrażliwość i dobroć, jak tutaj Pani zaznaczyła, nie ogranicza się tylko do podopiecznych. Zapewniam.
Każdy ma prawo do swojego zdania, ale też każdy w większości przypadków sądzi po sobie.
Skoro "nożyce się odezwały"(czyli Pani), to znaczy że coś jest na rzeczy.
Zaatakowana to ja zostałam, a moja odpowiedź na pewno nie ma charakteru złośliwego, czy jest podszyta pogardą Innymi.

I na tym zakończę.

Wszystkiego dobrego życzę i pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez FlowerPower (2016-06-14 16:19:52)

#149 2016-06-14 17:13:18

bozencina50
Member

FlowerPower napisał:

Bożencina cyt "No nie przesadzajmy z tym lubieniem . Wystarczy lubieć pieniądze i wtedy ewentualnie  poszukać plusów w tej pracy by nie zwariować ."

FlowerPower cyt "WYRACHOWANIE i MATERIALIZM totalny."
Po czym stwierdziłaś ,że jestem wyrachowana i materialistka ? po tych dwóch zdaniach?

FlowerPowercyt . "Wyobraź sobie, że pracuję jako opiekunka, bo NIE kocham pieniądzy, a dlatego że są mi do życia potrzebne. A to dwie różne kwestie."
Jestem w stanie sobie to wyobrazić bo mam bujną wyobrażnie wink
Co złego jest w kochaniu pieniędzy ? Ja lubię je mieć ,  a że wyznaję zasadę" każda kobieta swoją portmonetkę powinna mieć",  to lubie je też zarabiać.Zbyt długo byłam biedna i teraz kiedy mam dorosłe , w miarę ustawione dzieci mogę nareszcie pozwolić sobie na korzystanie z życia.Do korzystania z życia i nie tylko bo do leczenia też ,  potrzebne jednak są pieniądze.I ja jako osoba niezależna zarabiam je wykorzystując swoje umiejętności czyli znajomość j.niemieckiego , doświadczenie w opiece ( ok. 5 lat ) i znajomość mentalności niemieckiej ( wcześniej pracowałam w Niemczech przez 7 lat)
Pracuje jako opiekunka w Niemczech bo tu lepiej płacą jak w Polsce a poza tym lubie ludzi.

Bożencina  cyt:
"Jeżeli chodzi o wrażliwość to ja uważam ,że zbytnia wrażliwość nawet przeszkadza , nie wspomnę już o tym ,że szkodzi zdrowiu opiekunki.A chęci ? Wystarczy dobrze wykonać zlecenie.Bez przesady i nadgorliwości bo to przynosi odwrotny skutek.Doskonalenie zawodowe ? to niby co to jest,  jakieś kursy?Kursy tak , pod warunkiem ,że po nich wzrośnie ci wynagrodzenie.
Nie przesadzajmy panowie i panie .Róbmy to za co nam płacą . Opiekunka 24 h to jest normalna praca taka jak sprzedawczyni , sprzątaczka czy pracownica biurowa.To jest nic wyjątkowego To nie misja smile"

FlowerPower cyt :
"Nic nie napisałam o nadgorliwości.
I absolutnie i tutaj się nie zgadzam z Tobą, a wręcz jestem oburzona taką postawą, jaką chciałaś zaprezentować. Współczuję Twoim podopiecznym.
Odnoszę wrażenie, że jesteś niezbyt szczęśliwą Osobą, która musi wykonywać tę pracę ."

Pisząc ,że zbytnia wrażliwość szkodzi miałam na myśli siebie z przed 5 lat.Niestety zbyt bardzo podchodziłam emocjonalnie do pracy i tylko krok mnie dzielił od wypalenia zawodowego .Ponadto ta moja wrażliwość i bezinteresowna chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi została brutalnie wykorzystana.
Nie musisz współczuć moim podopiecznym bo ja wykonując jakąś pracę ZAWSZE robie to dobrze , NIE OLEWAM.Poprostu inaczej nie umiem.I powiem ci jeszcze coś w sekrecie .Ja gdybym potrzebowała opiekunkę to życzyłabym sobie takiej osoby jak ja.
I jeszcze cię zaskoczę,  jestem osobą spełnioną , w miarę szczęśliwą.Na dodatek nie muszę wogóle pracować bo mój konkubent zarabia tyle pieniędzy ,że bez problemu utrzyma nas we dwoje i to na dość dobrym poziomie.Ale ja nie jestem bluszczem i nie lubię być od nikogo zależna toteż wykorzystuje czas jak go nie ma i również pracuję.Lubie być urzyteczna a nie wykorzystywana.

FlowerPower cyt :
"Praca jak praca. Zgadza się. Ale do każdej pracy należy mieć szacunek i wykonywać ją odpowiedzialnie, rzetelnie i wiedzieć na czym praca ta polega. "
O tym już pisałam wyżej.
FlowerPower cyt:
"Kursy, szkolenia, studia są niezwykle potrzebne, aby mieć wiedzę. Dodam jeszcze, że i inteligencję. Ale trzeba mieć ambicje i trochę więcej szarych komórek, aby to skumać."

Inteligencje się ma albo nie i żadne kursy ,szkolenia czy nawet studia jej nie zapewnią.Drugiej  części cytatu nie skomentuję.

Bożencina cyt :
"Ja tu u siebie na Stelli obserwuje Pflegedienst.Tu nikt nie wybiega przed szereg.Wszyscy pracują  zgodnie z regulaminem .Nic więcej a czasami nawet troszkę mniej .Nikt tu pana nie kocha.Są jednak grzeczni ale z dystansem.Nie gadają za dużo , nie plotkują.Dialog jaki prowadzą ze sobą ( pacjęt + opiekun ) dotyczy konkretnie pracy .Tego czy pacjent chce pić ,czy jeść ,czy coś go nie uciska , czy zmienić mu'pozycję i takie tam.
"
FlowerPower cyt:
"pacjent" jak już a nie "pacjĘt" ;-)
Dziękuję ,niestety jest mi niezmiernie przykro ,że uraziłam ciebie tym błędem ale jestem dyslektykiem.
FlawerPower cyt :
"Dystans trzeba mieć to oczywiste, jak i należy dbać o siebie i wykonywać pracę zgodnie z regulaminem.
Ale sympatia i przyjemne nastawienie, w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Pomaga.
Nie napisałam ,że trzeba być niesympatyczną .Napisałam ,że trzeba znać swoje miejsce w szeregu i
uczyć sięzawsze od PROFESJONALISTÓW  a dla mnie w temacie opieki są nimi pflegedienst.

FlowerPower cyt cyt :
"Naprawdę dziwię się, że pracujesz jako opiekunka.
W UK z takim nastawieniem, bezdusznością i wyrachowaniem wyleciałabyś  na zbity pysk. I szczerze mówiąc, nikt by Ciebie nie żałował."

Moja droga dokładnie wiem jak się pracuje w UK .Mam tam córkę i synową które są carerkami.Ponadto dwuch synów i jeszcze jedną synową.Acha i jeszcze chłopak mojej córki jest rodowitym Anglikiem .Czyli mam wiadomości z pierwszej ręki
Flawer Power cyt :
"Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego przede wszystkim Twoim podopiecznym, aby z tym Twoim chłodem i oziębłością wytrzymywali."
Jagoda

Dziękuję i przekarzę .
FlowerPower teraz ja o coś cię zapytam .Ile lat pracujesz w opiece 24h .Poczytaj sobie posty Yaggi ,Dali i innych dziewczyn pracujących w UKni nie ściemniaj.Dla mnie jesteś  panią z
agencji które wcześniej tu reklamowałaś .

#150 2016-06-14 17:35:03

FlowerPower
New member

DO "bozencina50"

Bardzo Tobie dziękuję za tak obszerne odpowiedzi.
Chapeau bas! Naprawdę przedstawiłaś w ostatnim poście zupełnie inną Osobę :-)
I w wielu kwestiach rozumiem Ciebie doskonale.
Na pewno nie omieszkam poczytać zaproponowanych postów, gdyż chętnie poszerzę swoją wiedzę na temat tejże pracy z perspektywy innych Opiekunów.
Co do Twojej sugestii, że jestem właścicielką, czy pracuję dla przedstawionych przeze mnie agencji pracy, jako marketingowiec, to jesteś w błędzie.
Faktycznie dla jednej z nich pracuję, ale jako zwykły opiekun live-in ;-)
I to co napisałam jest wiarygodne i szczere.
A czy mi uwierzysz? To już nie ode mnie zależy :-)

Życzę wszystkiego dobrego (także szczerze !).
Pozdrawiam ciepło.
J.

#151 2016-06-14 18:25:09

copyfield
Member

FlowerPower napisał:

Nie przesadzajmy panowie i panie .Róbmy to za co nam płacą . Opiekunka 24 h to jest normalna praca taka jak sprzedawczyni , sprzątaczka
Naprawdę dziwię się, że pracujesz jako opiekunka.
W UK z takim nastawieniem, bezdusznością i wyrachowaniem wyleciałabyś  na zbity pysk. I szczerze mówiąc, nikt by Ciebie nie żałował.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego przede wszystkim Twoim podopiecznym, aby z tym Twoim chłodem i oziębłością wytrzymywali.
Jagoda

nikogo nie bedę bronić Każda ma swoje rację. Ja przekaże tylko moje spostrzeżenie. W UK zapewne jest inaczej - to nie mój wymysł - tylko opinie na forum. W UK nie pracujecie jako długodystansowcy - tu w DE min 2 miesiące.
Po trzecie widzimy z jaką empatią podchodzą do pracy niemieckie kształcone - opiekunki. Różnica, że szkoda gadać.
Ja mogę być słodziutki, milutki....ale na miłość boską nie 24h na dobę przez dwa miesiące - psycha mi siada po miesiącu. Zmiennikowi po dwóch tygodniach.
Nie chcę już porównywać pensji pomiędzy MY a ONI.
Najważniejsza sprawa dla mnie - tak to jest konkretny fach. FlowerPower my jesteśmy pomocą domową - nie opiekunkami - Jak mam zapis w umowie OPIEKUN, to jest niezgodny z prawem DE. Pomoc czyli przynieś, podaj, pomóż ugotować.....itp.
Pracuje tu także dla kasy, pomagam innemu to fakt....ale mógłbym to robić w kraju.....Nie nie mógłbym. Na początku (10 lat temu) myślałem - kto tą wojnę przegrał - teraz "dlaczego skoro w DE jest 10% bezrobocie wśród młodych - nikogo nie widzę jako Opiekunka 24h - z wyjątkiem wolontariuszek o wyznaczonych godzinach pracy.
Więcej mi się nie chce pisać. za 4 dni wyjazd

Ostatnio edytowany przez copyfield (2016-06-14 18:26:46)

#152 2016-06-16 23:24:23

jolki
Member

FlowerPower napisał:

Chciałabym bardzo polecić dwie firmy, dzięki którym "wyszłam na prostą" , będąc w UK. Przyleciałam na Wyspy dzięki agencji polskiej, rekrutującej do Cleeve Care. Oczywiście robiłam research w necie na temat agencji zatrudniających panie na stanowisko opiekunek przed wyjazdem, jednak intuicja oraz właśnie krzywdzące komentarze mnie zmyliły. Trafiłam na oszustów, co można potwierdzić czytając opinie o Cleeve na stronie : http://www.poloniagloucester.co.uk/content/forum/970
Wszystko to co tam inni napisali jest prawdą. Niestety. Również i ja zostałam w perfidny sposób oszukana. Dlatego przestrzegam inne Panie przed pracą dla tej firmy. Nie dajcie się zwieźć zapewnieniom, że teraz coś się zmieniło i będziecie szanowane i zarabiały godne pieniądze według ustaleń. To naprawdę "obóz pracy", gdzie nie będziecie miały czasu na sen, jedzenie, życie prywatne, a w dodatku wciąż będziecie inwigilowane i zastraszane, a pieniądze, które Wam obiecano, to tylko wynagrodzenie "w chmurce" ;-) Praca i kontakt z klientami był bardzo budujący, to fakt. Reszta, jak wspomniałam. Przypadkiem otrzymałam informację o rekrutacji do Henley Care (dzięki firmie Cekal). I nie żałuję po stokroć, że dzięki niesamowitemu wsparciu Właścicieli tychże firm, zrezygnowałam z pracy w Cleeve. Mogę potwierdzić z całą stanowczością, że Henley Care to solidna firma, gdzie będziecie szanowane, będziecie pracowały w sympatycznej atmosferze, gdzie dba się o pracowników i gdzie możecie liczyć na życzliwość i zrozumienie. Jeżeli zdecydujecie się na pracę w UK, dzięki Cekal bądź Henley Care, to nie będziecie żałowały. I nie musicie mieć obaw, że coś będzie nie tak po przylocie do Anglii. Zostaniecie otoczone opieką i wszelką możliwą pomocą na starcie. Tylko tę pracę, jako opiekunka należy lubić, być osobą empatyczną i wrażliwą, mieć do niej predyspozycje, cierpliwość, no i oczywiście szczere chęci do pracy i doskonalenia zawodowego. Pozdrawiam i życzę powodzenia po ewentualnej decyzji o podjęciu pracy w UK jako opiekunka. Jagoda

Bardzo współczuję Ci że trafiłaś na takich oszustów. W jaki sposób, konkretnie skrzywdziła cię Cleeve care?
Jak długo pracujesz jako opiekunka? Kim się teraz zajmujesz i gdzie jesteś?

#153 2016-06-18 11:15:50

Yagga66
Member

amelia napisał:

e.chromie45 napisał:

Polecam Promedica24

Dobrze się czujesz? lol

big_smile big_smile big_smile

#154 2016-06-21 11:26:30

iza46
Member

bozencina50 napisał:

FlowerPower napisał:

Tylko tę pracę, jako opiekunka należy lubić, być osobą empatyczną i wrażliwą, mieć do niej predyspozycje, cierpliwość, no i oczywiście szczere chęci do pracy i doskonalenia zawodowego. Pozdrawiam i życzę powodzenia po ewentualnej decyzji o podjęciu pracy w UK jako opiekunka. Jagoda

Bozencina50 masz calkowita racje ,wlasnie wrocilam od umierajacej pdp .Najgorsza z najgorszych prac w mojej "karierze" ,bo dzieciory czekaja na szybki koniec a maz nie moze sie pogodzic .Bylam tylko 7 dni i wystarczy ,bo zadne pieniadze nie oddadza mi zdrowia psychicznego .Wyobrazcie sobie ze rodzinka sobie wbila do lba ,ze podpisanie przez babcie oswiadczenia o nieudzielaniu pomocy medycznej w chwili zagrozenia zycia to tez nie pojenie i nie karmienie jej.Pisze to po to abyscie sie nie zgadzaly na takie oferty ,bo te szwaby zupelnie sa bez serc i dla nas i pdp ,Moja babke poilam i karmilam majac w glebokim powazaniu instrukcje corki i wnuczki .To sie nadaje do sadu .Owszem powinna szybko umrzec bo i tak nie wyzdrowieje ,ale czy smiercia glodowa??????kurcze az noz sie w kieszeni otwiera na sama mysl o ich podejsciu ,bo to ja mialam ja usmiercic w szybkim tempie.

#155 2016-06-21 13:28:51

maria__
New member

Całkiem przyjemnie współpracuje się z firmą gowork

#156 2016-06-21 13:44:33

copyfield
Member

maria__ napisał:

Całkiem przyjemnie współpracuje się z firmą gowork

To znaczy jak ???????????

#157 2016-06-21 13:45:49

copyfield
Member

ledwo w niedziele dowlokłem sie do domu, a już dzisiaj dwa telefony, Czy jest pan zainteresowany......................... ble, ble, ble

#158 2016-06-21 13:48:14

maria__
New member

Przed wyjazdem dokładnie wiedziałam do jakiej osoby i z jakimi problemami jadę, podopieczny nie sprawiał problemów, ogólnie osoby pracujące w gowork były bardzo sympatyczne i dokładnie mi wszystko wytłumaczyły (to był mój  pierwszy wyjazd)

#159 2016-06-21 13:51:48

maria__
New member

copyfield napisał:

ledwo w niedziele dowlokłem sie do domu, a już dzisiaj dwa telefony, Czy jest pan zainteresowany......................... ble, ble, ble

ale co w tym, że dzwonią? jak ktoś jest zainteresowany i chce jak najszybciej wyjechać, to chyba dobrze

#160 2016-06-30 11:55:13

mmopiekunka
New member

Plecam firmę promedica24:) dobre warunki, bardzo dobra organizacja wyjazdu, ciekawe oferty pracy:)

#161 2016-07-07 14:41:33

Yagga66
Member

FlowerPower napisał:

Widzę, że pani pracująca w agencji juz działa na całego. Wkleja ten sam teks na kilku wątkach, więc uważałabym....
Lepiej pytajcie dziewczyn, które znacie tutaj z forum, myslę że np Ameliia mogłaby wam poradzić z jakiej firmy jechać, bo ma wieloletnie doświadczenie. Uważajcie proszę na takie foremki, które strzelają frazesami typu "empatia", "lubić tę pracę" itp itd, Od razu powiem, ze to śmierdzi na kilometr

#162 2016-07-25 11:42:49

FlowerPower
New member

Hej. Nie masz racji. Nie pracuję ani jako marketingowiec, ani PR'owiec, ani tym bardziej jako właścicielka powyższych agencji. Napisałam moją opinię, którą podtrzymuję, jako zwykły szeregowiec. Pozdrawiam.

#163 2016-07-25 12:36:39

Ania100
New member

Polecam firme Active Intercare z Warszawy. Nasza wspołpraca uklada sie bardzo dobrze

#164 2016-08-01 08:24:36

jaaga5656
New member

Polecam firmę z Warszawy Active Intercare, jest to solidna firma, która poważnie podchodzi do sprawy, wszelkie sprawy załatwiają szybko i bezproblemowo, na paniach koordynatorkach można polegać i liczyć na ich pomoc w każdej sytuacji, polecam

Reklama