Ile gotówki na cotygodniowe zakupy?

No własnie, ile gotówki dostajecie na cotygodniowe zakupy? Przyjechałam na zastepstwo na miesiąc i byłam zdiwiona ze tu jest tylko 50 euro na dwie osoby + pies...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2015-01-26 15:09:59

Ksenia
Member

Ile gotówki na cotygodniowe zakupy?

No własnie, ile gotówki dostajecie na cotygodniowe zakupy?

Przyjechałam na zastepstwo na miesiąc i byłam zdiwiona ze tu jest tylko 50 euro na dwie osoby + pies.
Stwierdziłam , no cóż trudno jeden miesiąc jakos sie przemęczę.
Poprzedniczka zwracała uwage rodzinie, jednak reakcja była taka ze musi byc bardziej oszczędna.
Tamta pani juz tu nie wróciła, znalazła cos korzystniejszego ja postanowiłam troszke dłużej zostać. No cóz kombinuje ze skromniejszymi obiadami i jakos daje rade ale..jest trudno, wszystko z najnizszej półki.

Jak to jest u was ?

#2 2015-01-26 15:20:44

amelia
Przyjaciel Forum

Re: Ile gotówki na cotygodniowe zakupy?

Ksenia napisał:

No własnie, ile gotówki dostajecie na cotygodniowe zakupy?

Przyjechałam na zastepstwo na miesiąc i byłam zdiwiona ze tu jest tylko 50 euro na dwie osoby + pies.
Stwierdziłam , no cóż trudno jeden miesiąc jakos sie przemęczę.
Poprzedniczka zwracała uwage rodzinie, jednak reakcja była taka ze musi byc bardziej oszczędna.
Tamta pani juz tu nie wróciła, znalazła cos korzystniejszego ja postanowiłam troszke dłużej zostać. No cóz kombinuje ze skromniejszymi obiadami i jakos daje rade ale..jest trudno, wszystko z najnizszej półki.

Jak to jest u was ?

Z najniższej półki to nawet psom się nie daje ( już). Nie słyszałaś o stawce dziennej na wy wyżwienie ? ok. 8,50 na osobę?
Przepraszam , ale irytują mnie osoby godzące się na tak podłe warunki!

#3 2015-01-26 15:59:14

urszula47
Member

To skandal dziewczyno,nie da sie normalnie funkcjonowac na byle jakim jedzeniu! Ja mam z reguly 100euro /tyg na dwie osoby .czyli ja i pdp.Pies?niech kupi corka codzien puche zarcia jak przylazi z wizyta kontrolna.Masz choc pomoc Pflegedienstu typu kapiel?dogladanie stomii,cewnika?Nigdy nie wezme takiej osoby za zadne pieniadze.Od pierwszego dnia trzeba gasic zapedy rodziny do pomiatania soba!Jak masz szanse skrocic pobyt to zrob to,nie warto takim cwaniakom pomagac.Mozesz monitowac do firmy meilowo ze chodzisz glodna i pdp tez niedozywiony .Ech!

#4 2015-01-26 19:06:35

barbara.b
Member

jak chcesz to podaj maila. wyślę ci na jakich warunkach ma być zatrudniana opiekunka i co jej się należy. 50 euro to stawka na jedzenie na tydzień na jedną osobę. nawet więcej niż 50 euro. z babką powinnaś 100 euro dostawać na samo jedzenie. na chemię i żarcie powinna być dodatkowa kasa. wiem co przechodzisz, bo chwilami u pierwszej babki też chciałam się przemęczyć z podobną kasą. średnio mi wychodziło 70 euro na tydzień i ciężko było bo do tego nigdy nie wiedziałąm kiedy dostanę pieniądzę. ....jeśli uważają, że powinno ci wystarczyć to napisz jadłospi na cały tydzień  ( śniadania, obiady i kolacje ) i każ im zrobić zakupy do tego jadłospisu za 50 euro. mi przy 70 euro wiecznie szkoda było kasy na przyprawy. używałam pieprz i sól. a ja lubię wiele innych przypraw. jedzenie nie było urozmaicone bo z taka kasą, do tego wydzielaną nieregularnie nic nie mogłam zaplanować. poświęcałam się w tej robocie w imie referencji. na koniec napisałam te referencje sobie sama. podbiłam pieczątką i dałam znajomej do podpisu. od ziny nie dostałam żadnych referencji chociaż kilka razy o nie prosiłam. stwierdziłam, że szkoda się prosic bo i tak nic nie dostanę. są ludzie i dziady. niestety pierwsza rodzina to były dziady chociaż kasy mieli jak lodu. druga babcia mieszka w chatce, ale nikt mi nic nie skąpi, ani kasy ani wolnego. jestem tu traktowana jak człowiek.

#5 2015-01-26 19:19:18

krysta63
Member

dziewczyny---ktoś tu kiedyś podawał link do takiego artykułu dotyczącego warunków naszej pracy,wolnego,po niemiecku, itd.Wie ktoś gdzie to może się znajdować?Na zapas z obawy bym sobie drukneła.

#6 2015-01-26 19:25:25

barbara.b
Member

krysta63 napisał:

dziewczyny---ktoś tu kiedyś podawał link do takiego artykułu dotyczącego warunków naszej pracy,wolnego,po niemiecku, itd.Wie ktoś gdzie to może się znajdować?Na zapas z obawy bym sobie drukneła.

no z caritasu. mam to w pliku. cie też jeszcze jest o szukałam ostatnio dla rodzinki od której odeszłam. wydrukowałam, podkreśliłam... a gi druk wożę ze sobą. dobry pomysł. zaraz ci podam jak znajdę. ale wiem, że ostatnio jak szukałam ciężko było znaleść dlatego mam w pliku na kompie.

#7 2015-01-26 21:03:57

Ksenia
Member

urszula47 napisał:

To skandal dziewczyno,nie da sie normalnie funkcjonowac na byle jakim jedzeniu! Ja mam z reguly 100euro /tyg na dwie osoby .czyli ja i pdp.Pies?niech kupi corka codzien puche zarcia jak przylazi z wizyta kontrolna.Masz choc pomoc Pflegedienstu typu kapiel?dogladanie stomii,cewnika?Nigdy nie wezme takiej osoby za zadne pieniadze.Od pierwszego dnia trzeba gasic zapedy rodziny do pomiatania soba!Jak masz szanse skrocic pobyt to zrob to,nie warto takim cwaniakom pomagac.Mozesz monitowac do firmy meilowo ze chodzisz glodna i pdp tez niedozywiony .Ech!

Tak , dokładnie ,pies dostaje suche żarcie ale ja mam mu dokupic co nieco , bagatela wychodzi 7 euro ale przy takim skromnym budzecie to ogromna kasa.
Nie mam zadnej pomocy przy podopiecznym ,sama go kąpie, jestem tu 1,5 miesiaca nikt nie doglada stomii , jedynie cewnik jest wymieniany w szpitalu raz na miesiąc.
Pisałam w innym watku że przyjechałam tu na jeden miesiac na podmianę , pani która tu była na stałe musiała jeszcze zostac 2-3 tygodnie w kraju. Firma poprosiła mnie o pozostanie do tego czasu, pomyslałam ze no trudno tyle to jakos dam radę. No a teraz zmienniczka nie wraca, dostała korzystniejsza ofertę, głupio tak teraz po 1,5 miesiaca powiedziec że mi nie starcza , skoro starczało.
A i jeszcze za te kase sa wymagania co do tego co mam kupowac dla podopiecznego bo..on to np. lubi i musi to dostawac do jedzenia.
czasami chce mi sie smiac a czasami zupełnie płakac.

#8 2015-01-26 21:11:34

Ksenia
Member

barbara.b napisał:

jak chcesz to podaj maila. wyślę ci na jakich warunkach ma być zatrudniana opiekunka i co jej się należy. 50 euro to stawka na jedzenie na tydzień na jedną osobę. nawet więcej niż 50 euro. z babką powinnaś 100 euro dostawać na samo jedzenie. na chemię i żarcie powinna być dodatkowa kasa. wiem co przechodzisz, bo chwilami u pierwszej babki też chciałam się przemęczyć z podobną kasą. średnio mi wychodziło 70 euro na tydzień i ciężko było bo do tego nigdy nie wiedziałąm kiedy dostanę pieniądzę. ....jeśli uważają, że powinno ci wystarczyć to napisz jadłospi na cały tydzień  ( śniadania, obiady i kolacje ) i każ im zrobić zakupy do tego jadłospisu za 50 euro. mi przy 70 euro wiecznie szkoda było kasy na przyprawy. używałam pieprz i sól. a ja lubię wiele innych przypraw. jedzenie nie było urozmaicone bo z taka kasą, do tego wydzielaną nieregularnie nic nie mogłam zaplanować. poświęcałam się w tej robocie w imie referencji. na koniec napisałam te referencje sobie sama. podbiłam pieczątką i dałam znajomej do podpisu. od ziny nie dostałam żadnych referencji chociaż kilka razy o nie prosiłam. stwierdziłam, że szkoda się prosic bo i tak nic nie dostanę. są ludzie i dziady. niestety pierwsza rodzina to były dziady chociaż kasy mieli jak lodu. druga babcia mieszka w chatce, ale nikt mi nic nie skąpi, ani kasy ani wolnego. jestem tu traktowana jak człowiek.

Tak co do przypraw to u mnie tez tylko pieprz i sól,moze to tez mnie tak irytuje:/ze nie moge gotowac tak jak lubię.
Chemie oczywiscie tez kupuje z tego 50 euro:/
Dzis córka podopiecznego pytała czy po urlopie wróce do nich bo ona by bardzo chciała..az strach sie bać , odpowiedziałam ze musze porozmawiac z mężem jak wróce do domu.

2 razy juz sie zdarzyło że dostałam 20 euro na zakupy a dopiero za kolejne 3 dni kolejne 30 euro. Przez pierwsze 10 dni faktycznie chodziłam głodna, teraz kupuje wszystko co najtańsze.
Dziwi mnie tylko to że rodzina nie pomysli że ja przecież nie oszczędzam na sobie tylko..na ich rodzicu. Przykro mi ale nie zamierzam jeśc tego czego nie lubię.

jedynym plusem pracy w tym miejscu jest..internet , gdyby go nie było juz dawno bym stąd zwiała.

Ostatnio edytowany przez Ksenia (2015-01-26 21:13:20)

#9 2015-01-26 21:18:52

urszula47
Member

http://www.beratung-senioren.de/downloa … reader.pdf   to powinnas Kseniu miec zawsze przy sobie ,jestesmy tzw Hausahaltshilfe/pomoc domowa/i mamy miec zapewniony kat plus jedzenie ,poczytaj sobie tabelki na stronie 11 tej.A na 8ej stronie czynnosci,ktorych nie wolno nam wykonywac smile jak kapiesz pacjenta z cewnikiem i stomia?kabina prysznicowa?Pomaga Cie troche przy tym?Wiem,ze pieniadze sa wazne,ale tam nie warto byc za ochlapy.Zagraj chora ,bolesci brzucha od tych mrozonek i braku witamin,nie badz meczennica!!!!!!!!!!!!!

#10 2015-01-26 21:43:38

Ksenia
Member

urszula47 napisał:

http://www.beratung-senioren.de/downloads/informationsmaterial/2014/07_Haushaltshilfen_Inforeader.pdf   to powinnas Kseniu miec zawsze przy sobie ,jestesmy tzw Hausahaltshilfe/pomoc domowa/i mamy miec zapewniony kat plus jedzenie ,poczytaj sobie tabelki na stronie 11 tej.A na 8ej stronie czynnosci,ktorych nie wolno nam wykonywac smile jak kapiesz pacjenta z cewnikiem i stomia?kabina prysznicowa?Pomaga Cie troche przy tym?Wiem,ze pieniadze sa wazne,ale tam nie warto byc za ochlapy.Zagraj chora ,bolesci brzucha od tych mrozonek i braku witamin,nie badz meczennica!!!!!!!!!!!!!

dziekuje za podanie stronki wink

Podopieczny pomaga jak potrafi, jest jeszcze na chodzie, choc widzę że jego stan sie pogarsza. Cewnik odłączam a stomii staram sie nie zalac, jest kąpany w wannie , oczyscie jest specjalne krzesełko do wanny na pilota( chociaz to).

#11 2015-02-25 11:01:49

Kuba_hugo
New member

Bardzo pomocne te informacje dzięki wielke

#12 2015-02-25 11:25:44

Tola1972
Member

Moim skromnym zdaniem 50euro na osobe na tydzien to Minimum na SKROMNE wyzywienie. 50euro na 2osoby + pies to zart.

#13 2015-03-18 18:00:28

nagietek
Member

Hej dziewczyny, widzę że  nie jestem osamotniona:). Jestem teraz na mojej pierwszej Stelli i po rozmowie z kobietą, którą zmieniałam otworzyłam szeroko oczy ze zdziwienia. Z uporem maniaka mi tłumaczyła co i za ile kupuje i jak to mieści się w ciągu tyg w 50E na 2 osoby (widocznie dumna ze swojej oszczędności) i że często jeszcze jej coś zostaje. Paranoja jakaś. Oczywiście kupowała wszystko co najtańsze itp. i z takim zniesmaczeniem opowiadała jak to jej 2 wcześniejsze  zmienniczki przekraczały trochę tę kwotę, bo takie rozrzutne i nie patrzą gdzie są aktualnie promocje.
Scyzoryk mi się otwierał. W domu nie kupuje najtańszych śmieci, to czemu tu mam się katować? 200e na 2 osoby w miesiącu? To ja zdecydowanie więcej w PL wydaje smile.  50E, które dostałam niby na tydz - starczyło raptem na 4 dni smile. Od razu  powiedziałam rodzinie, że mi brakuje i potrzebuje więcej i dostałam kolejne 50E bez szemrania. Popatrzyłam sobie na ceny w sklepie w DE i wątpię, żeby była opcja zejść poniżej 100E na tydz.

#14 2015-03-19 07:06:59

ahha
Member

nagietek napisał:

Hej dziewczyny, widzę że  nie jestem osamotniona:). Jestem teraz na mojej pierwszej Stelli i po rozmowie z kobietą, którą zmieniałam otworzyłam szeroko oczy ze zdziwienia. Z uporem maniaka mi tłumaczyła co i za ile kupuje i jak to mieści się w ciągu tyg w 50E na 2 osoby (widocznie dumna ze swojej oszczędności) i że często jeszcze jej coś zostaje. Paranoja jakaś. Oczywiście kupowała wszystko co najtańsze itp. i z takim zniesmaczeniem opowiadała jak to jej 2 wcześniejsze  zmienniczki przekraczały trochę tę kwotę, bo takie rozrzutne i nie patrzą gdzie są aktualnie promocje.
Scyzoryk mi się otwierał. W domu nie kupuje najtańszych śmieci, to czemu tu mam się katować? 200e na 2 osoby w miesiącu? To ja zdecydowanie więcej w PL wydaje smile.  5n0E, które dostałam niby na tydz - starczyło raptem na 4 dni smile. Od razu  powiedziałam rodzinie, że mi brakuae i potrzebuje więcej i dostałam kolejne 50E bez szemrania. Popatrzyłam sobie na ceny w sklepie w DE i wątpię, żeby była opcja zejść poniżej 100E na tydz.

Pewnie Niemcy powiedzieliby ze Nam nie dogodzisz.Ja mam na tydzien 100e/2 osoby i mam problem bo nie wiem na co to wydac. Nie badzice zle ani sie nie smiejcie .Jestem na krotkim  zastepstwie i nie chce dziewczynie namieszac.Trzeba sie z tych pieniedzy rozliczyc ale ile mozna kupowac chemii czy jedzenia  z normalnej pólki.Pdp nie je praktyczni e miesa,ogolnie je bardzo malo,teraz owocow typu truskawki  czy winogron z wlasnego wyboru nie kupuje to akurat zdrowe nie jest sad.Na dokladke pdp jest alergikiem i chemia   oraz inne pielegnacyjne sa przewaznie kupowane przez syna w aptece. Nie jestem tez na tak jesli mam kupowac jedzenie i wyrzucac.Oddawac pieniadze- to obetnie poprzedniczce a tego nie chce bo to swinstwo. I co a no nie wiem smilei mam zagwozdke -doradzicie cos?Moze na privat.Prosze :)Normalnie nie mam problemu zeby takie pieniadze wydac na 2 osoby ale po ponad 6 latach pierwszy raz mam.                                                     
Fajny wiosenny dzien sie zapowiada wiec pogodnego dnia wszystkim smile

Ostatnio edytowany przez ahha (2015-03-19 07:11:50)

#15 2015-03-19 10:10:07

jasminka
Member

Kup co lubisz i ma dłuższy termin i zabierz do domu smile

#16 2015-03-19 20:11:28

barbara.b
Member

kupując świeże pieczywo w piekarni i jakieś ciasto do kawy masz wydatki tygodniowo około 50 euro... a masz jeszcze coś do pieczywa na śniadanie i na kolację, świeze mięsko i warzywa do obiadu, owoce, przyprawy, świeże zioła. kiedyś jakaś opiekunka pisała tu co kupuje co tydzień- co tydzień kupowała to samo a z warzyw to pamiętam, że były dwa ogórki na tydzień :-) przepraszam, ale jeden zdrowy człowiek powinien codziennie jeść pół kg warzyw. to jest 1 kg warzyw na dzień. nie wiem jak można nie wiedzieć na co wydać 100 euro. mi 100 euro starczało tak akurat bez rozrzutności żadnej i bez wyszukanych produktów. jak bym nie miała lekkich obaw co będą mówić jak wydam więcej spokojnie kupowała bym niektóre produkty z których rezygnowałam mając 100 euro.

#17 2015-03-19 21:57:22

ahha
Member

barbara.b napisał:

kupując świeże pieczywo w piekarni i jakieś ciasto do kawy masz wydatki tygodniowo około 50 euro... a masz jeszcze coś do pieczywa na śniadanie i na kolację, świeze mięsko i warzywa do obiadu, owoce, przyprawy, świeże zioła. kiedyś jakaś opiekunka pisała tu co kupuje co tydzień- co tydzień kupowała to samo a z warzyw to pamiętam, że były dwa ogórki na tydzień :-) przepraszam, ale jeden zdrowy człowiek powinien codziennie jeść pół kg warzyw. to jest 1 kg warzyw na dzień. nie wiem jak można nie wiedzieć na co wydać 100 euro. mi 100 euro starczało tak akurat bez rozrzutności żadnej i bez wyszukanych produktów. jak bym nie miała lekkich obaw co będą mówić jak wydam więcej spokojnie kupowała bym niektóre produkty z których rezygnowałam mając 100 euro.

Dzieki za porade smile ale chyba nie do konca przeczytalas moj post i  mnie zrozumialas smile swieze ogorki, ziolka truskawki, czeresnie ,pomidory teraz to ZADNE ZDROWE WARZYWKA I OWOCE dla mnie oczywiscie.Piekarnia i cukiernia big_smile codziennie powiadasz? Nie obraz sie ale Ty dziwisz sie mnie a ja Tobie.Nas jest dwie jedna je tyle co kot a Was ile jest? Niemniej dzieki za chec pomocy.

#18 2015-03-19 23:39:17

barbara.b
Member

ahha napisał:

barbara.b napisał:

Dzieki za porade smile ale chyba nie do konca przeczytalas moj post i  mnie zrozumialas smile swieze ogorki, ziolka truskawki, czeresnie ,pomidory teraz to ZADNE ZDROWE WARZYWKA I OWOCE dla mnie oczywiscie.Piekarnia i cukiernia big_smile codziennie powiadasz? Nie obraz sie ale Ty dziwisz sie mnie a ja Tobie.Nas jest dwie jedna je tyle co kot a Was ile jest? Niemniej dzieki za chec pomocy.

nie robię już w opiece ale jak pracowałam to oby dwie babcie lubiły mieć świeże bułki na śniadanie czy brezel... chleba też nie musisz kupować bochenka tylko można kupić połówkę jakiegoś ciemnego małego i nie jeść suchego...a warzywa, że teraz niezdrowe- zdrowsze jest więc w ogóle rezygnowanie z warzyw i owoców? nie sądzę!
raczej nie potrzebujesz pomocy bo z tego co pamiętam to nie masz co zrobić z pieniędzmi. pomocy będzie z pewnością potrzebowała twoja zmienniczka. oby zmienniczka też była taka minimalistyczna jak ty, bo jak przyjedzie i będzie miała puste szafki to jej wtedy 100 euro nie będzie starczać na uzupełnienie tego czego ty " nie potrzebowałaś " lub tego co było " niezdrowe ".

#19 2015-03-20 19:26:21

ahha
Member

barbara.b napisał:

ahha napisał:

barbara.b napisał:

nie robię już w opiece ale jak pracowałam to oby dwie babcie lubiły mieć świeże bułki na śniadanie czy brezel... chleba też nie musisz kupować bochenka tylko można kupić połówkę jakiegoś ciemnego małego i nie jeść suchego...a warzywa, że teraz niezdrowe- zdrowsze jest więc w ogóle rezygnowanie z warzyw i owoców? nie sądzę!
raczej nie potrzebujesz pomocy bo z tego co pamiętam to nie masz co zrobić z pieniędzmi. pomocy będzie z pewnością potrzebowała twoja zmienniczka. oby zmienniczka też była taka minimalistyczna jak ty, bo jak przyjedzie i będzie miała puste szafki to jej wtedy 100 euro nie będzie starczać na uzupełnienie tego czego ty " nie potrzebowałaś " lub tego co było " niezdrowe ".

Mozesz nie wierzyc ale szafki nie sa puste i nie jestem minimalistyczna,jemy  nie zjadamy na pewno za duzo,wszystko co potrzeba jest i bedzie dla  zmienniczki.Nie napisalam tez ze zrezygnowalam z warzyw i owocow,zrezygowalam  ze "zdrowych nowalijek ". Nie wiesz takze co zastalam ale ocene masz gotowa.Masz duzo pewnosci siebie i moze dobrze ze juz w opiece  nie robisz.Dziekuje za rady.

#20 2015-03-20 22:05:17

Mary Poppins
Member

Ja nic Ci ahha nie podpowiem co zrobić bo mam z goła inny problem.Otóz na trzy osoby do wyzywienia wliczając mnie oczywiscie mam przeznaczone 80-90 euro i powiedziano mi zebym starała się tej kwoty nie przekroczyc a to nie łatwe bowiem moi podopieczni nie wyobrazaja sobie inego obiadu jak tylko miesnego a wiadomo mieso kosztuje . A to tylko spozywka a gdzie chemia?Jedynie co nie kupuje to pampersów, podkładów i leków, ale i tak już po kilku tygodniach jedzenia ichniś "smakołyków" przeszłam na wegetarianizm heh.Po prostu mój organizm zastrajkował ..(tak to możliwe) i nie przelknę zadnego miesiwa nawet szynki. Zreszta sklep w jakim robimy zakupy Aldi i wszystko jest paczkowane:( Pewnie mam tak jak Amelia..alergię na konserwanty.Wczoraj wydałam 80 euro ale i tak nie kupiłam kilku produktów bo akurat "wyszły" a z warzyw jedynie zakupiłam pomidory i to jakies purchawe.Dodam tylko ze poprzednia opiekunka tak mi emerytów rozpusciła ze teraz ciezko dojsc mi jakiegokolwiek ładu.Ciągle by tylko jedli a Ona przoduje w tej całej materii.Prosze o rade dobrzy ludzie:)

#21 2015-03-20 22:20:18

urszula47
Member

Mary Poppins napisał:

Ja nic Ci ahha nie podpowiem co zrobić bo mam z goła inny problem.Otóz na trzy osoby do wyzywienia wliczając mnie oczywiscie mam przeznaczone 80-90 euro i powiedziano mi zebym starała się tej kwoty nie przekroczyc a to nie łatwe bowiem moi podopieczni nie wyobrazaja sobie inego obiadu jak tylko miesnego a wiadomo mieso kosztuje . A to tylko spozywka a gdzie chemia?Jedynie co nie kupuje to pampersów, podkładów i leków, ale i tak już po kilku tygodniach jedzenia ichniś "smakołyków" przeszłam na wegetarianizm heh.Po prostu mój organizm zastrajkował ..(tak to możliwe) i nie przelknę zadnego miesiwa nawet szynki. Zreszta sklep w jakim robimy zakupy Aldi i wszystko jest paczkowane:( Pewnie mam tak jak Amelia..alergię na konserwanty.Wczoraj wydałam 80 euro ale i tak nie kupiłam kilku produktów bo akurat "wyszły" a z warzyw jedynie zakupiłam pomidory i to jakies purchawe.Dodam tylko ze poprzednia opiekunka tak mi emerytów rozpusciła ze teraz ciezko dojsc mi jakiegokolwiek ładu.Ciągle by tylko jedli a Ona przoduje w tej całej materii.Prosze o rade dobrzy ludzie:)

Rada moja to wywalczyc minimum 120eur alb powiedziec aby rodzina kupila miesiwo sama na tydzien i policzyla ile to kasy.Kielbasy biale,te Kaesefleisch i mielone mieso kupuj im.Lecz sama musisz tez cos jesc,dbaj o siebie dziewczyno.Jak te baby potrafia popsuc prace,przeciez nie da sie jesc normalnie za tak mala kwote!!!!!!!!!!!ja kupuje czasem Lasagne za ok 3 euro dosc duze ,pizze tez,makaron z szynka,jajkiem ,czy serem tartym tez ok,lub takaz zapiekanka ziemniaczana .Mam babcie zarloka ale my mamy ok 100eur na jedzenie.

#22 2015-03-20 22:42:48

Mary Poppins
Member

urszula47 napisał:

Mary Poppins napisał:

Rada moja to wywalczyc minimum 120eur alb powiedziec aby rodzina kupila miesiwo sama na tydzien i policzyla ile to kasy.Kielbasy biale,te Kaesefleisch i mielone mieso kupuj im.Lecz sama musisz tez cos jesc,dbaj o siebie dziewczyno.Jak te baby potrafia popsuc prace,przeciez nie da sie jesc normalnie za tak mala kwote!!!!!!!!!!!ja kupuje czasem Lasagne za ok 3 euro dosc duze ,pizze tez,makaron z szynka,jajkiem ,czy serem tartym tez ok,lub takaz zapiekanka ziemniaczana .Mam babcie zarloka ale my mamy ok 100eur na jedzenie.

Dzieki Urszula za rade. Tez myslałam aby kupowac gotowce ale to nie przejdzie , chociaz lasagnia jest dobra myslą:) Tytaj jadłospis jest ustalany odgórnie i w poniedziałek wiem już co mam zrobic w piątek,wieć składniki muszą byc.zreszta menu jest co tydzien takie same heh , oczywiscie miesne a ja już zygam nim!I tak jak mówisz 120 euro to kwota w jakiej sie zamkne ze wszystkim .Zmienniczka zreszta była jedyna w swoim rodzaju..miałysmy tylko kilka godzin na przekazanie obowiazków a ta cały czas mowiła do mnie tylko po niemiecku jakby zapomniała polskiego i w ogole syf wszedzie panował.Pogadam z rodzinką i oze uda sie chocby z 10 euro "wyzebra" smile Nie sadziłam ze kiedykolwiek bede w takiej sytuacji, a jednak.

#23 2015-03-20 22:54:11

ahha
Member

Mary Poppins napisał:

Tak troche humorystycznie smile moze zrobimy ściepę i razem do kupy jakos nam wystarczy. Nawiasem mowiac jakby byly takie mozliwosci to mysle ze ze wsparciem nie byloby problemu.Ja majac wolna reke pomagalam znajomej przez dlugi czas.

Ja chyba znalazlam rozwiazanie smile przenosze moje zyciowe a wlasciwie pracownicze interesy do Bio Laden i tego typu geschaftow.big_smile I po bolu panno Lulu.smile

#24 2015-03-20 23:05:31

Mary Poppins
Member

ahha napisał:

Mary Poppins napisał:

Tak troche humorystycznie smile moze zrobimy ściepę i razem do kupy jakos nam wystarczy. Nawiasem mowiac jakby byly takie mozliwosci to mysle ze ze wsparciem nie byloby problemu.Ja majac wolna reke pomagalam znajomej przez dlugi czas.

Ja chyba znalazlam rozwiazanie smile przenosze moje zyciowe a wlasciwie pracownicze interesy do Bio Laden i tego typu geschaftow.big_smile I po bolu panno Lulu.smile

A moze ahha zamienimy sie funduszami, bo mi akurat tych 15 eurasków brakuje do setki wink

#25 2015-07-02 19:41:07

manul
New member

U mnie jest to ok. 50€ na tydzień na mnie i pdp + czasem środki czystości/higieniczne

#26 2015-07-02 21:31:51

amelia
Przyjaciel Forum

manul napisał:

U mnie jest to ok. 50€ na tydzień na mnie i pdp + czasem środki czystości/higieniczne

O jakim "ok" mówisz? 50 E - to ok? no chyba że zjadasz najgorsze i najtańsze a do tego przecenione..... albo głupia podpucha!!!!

#27 2015-07-02 21:56:17

kamila
Member

Mein Gott! yikes no nie chce was zalamywac ...ja mam 200€ tygodniowo, nie kupuje lekow, pieluch i wody-to na rachunek osobno listownie, fakt u mnie w dzielnicy drogo i gotuje ze swiezych produktow, choc moja rodzina ma pier*** na punkcie bio... smile to ja mowie ze bio mam w ogrodku wink  ale duzo kupuje na targu , przede wszystkim jajka, ryby i czesto warzywa, jeden minus to mam pralnie na zetony i to jest w moim zakresie ale zawsze sie zaopatrzam i nigdy mi nie brakuje , ale bywalam w miejscach gdzie robilam zakupy a corka placila-nie wiem ile big_smile ...albo mialam 100 € na dwie osoby to byl taki standart , tego 200 nie damy rady przejesc ani przepalic big_smile

#28 2015-07-02 22:06:22

Elka now.
Member

Kamila to mieszkasz w Blankenesse  czy Altonie . Co do Bio to większość jest za , tak tylko słyszałam.

#29 2015-07-02 22:08:30

kamila
Member

Elka now. napisał:

Kamila to mieszkasz w Blankenesse  czy Altonie . Co do Bio to większość jest za , tak tylko słyszałam.

Elka tak po miedzy big_smile w Nienstedten ...nie mam nic przeciwko bio produktom i tez czesto kupuje ale bez przesady hmm

#30 2015-07-02 23:16:07

andrea
Member

manul napisał:

u mnie tak samo ok 50Euro

#31 2015-07-02 23:21:11

manul
New member

Ok. - około :-)  a ja nie za te 5 dych tylko kupuje jedzenie i czasem papier, szampon czy płyn. Babcvia nie je dużo - tak, zmuszam ją, głównie zjada słodycze - i nie mam tego zmieniać, tylko obiad i kolacja właściwie ulega zmianom, ale dżemy mam od rodziny.
I też lubię eko i dużo warzyw ale nie ma u mnie żadnego tureckiego targu, jest tylko edeka i lidl. Ostatnio zrobilam zapasy z placków ziemniaczanych i racuchów jabłkowych - smakowało jej a to nie jest drogie.

#32 2015-07-03 00:18:31

amelia
Przyjaciel Forum

manul napisał:

Ok. - około :-)  a ja nie za te 5 dych tylko kupuje jedzenie i czasem papier, szampon czy płyn. Babcvia nie je dużo - tak, zmuszam ją, głównie zjada słodycze - i nie mam tego zmieniać, tylko obiad i kolacja właściwie ulega zmianom, ale dżemy mam od rodziny.
I też lubię eko i dużo warzyw ale nie ma u mnie żadnego tureckiego targu, jest tylko edeka i lidl. Ostatnio zrobilam zapasy z placków ziemniaczanych i racuchów jabłkowych - smakowało jej a to nie jest drogie.

O Maryja und Josef! nie kompromituj się dziewczyno!

#33 2015-07-03 00:19:34

amelia
Przyjaciel Forum

andrea napisał:

manul napisał:

u mnie tak samo ok 50Euro

No co Wy dziewczyny! nie przyznajcie się nawet do takich głupot!

#34 2015-07-03 07:31:14

quemmam
New member

No nieźle, ekonomiczne

#35 2015-07-03 07:49:55

manul
New member

A wyjaśni mi ktoś co jest w tym złego i jaka to kompromitacja? To mój pierwszxy wyjazd ale 50 to ja jeszcze nie wydałam, nie mogę przecież jej karmić na siłę a najlepiej przez sondę, a teraz jeszcze jest upał - w piwnicy są zapasy, więc głównie pijemy plus jakiś serek, naleśnik czy chłodnik
Mógłby ktoś wytłumaczyć o co chodzi? A nie tylko naskakiwać? To są pieniądze rodziny ja ze swoich tylko na buscopan wydałam i na basen

#36 2015-07-03 08:10:16

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

manul napisał:

A wyjaśni mi ktoś co jest w tym złego i jaka to kompromitacja? To mój pierwszxy wyjazd ale 50 to ja jeszcze nie wydałam, nie mogę przecież jej karmić na siłę a najlepiej przez sondę, a teraz jeszcze jest upał - w piwnicy są zapasy, więc głównie pijemy plus jakiś serek, naleśnik czy chłodnik
Mógłby ktoś wytłumaczyć o co chodzi? A nie tylko naskakiwać? To są pieniądze rodziny ja ze swoich tylko na buscopan wydałam i na basen

Nie chce mi się kalkulować...za gorąco...ale to za mało.
Na samych serkach daleko nie zajedziesz. \piwnica jak piszesz - rozumiem zapasy na zimę. Ja liczę wszystko - owoce, mięso, dodatki...ect.
Sam jem niby mało, ale 100 to minimum (bez apteki i tankowania oczywiście)
a co to jest buscopan ??

#37 2015-07-03 09:48:56

maja35
Member

tu gdzie jestem mam 300 euro na miesiac ale dziadek ma takze przy ssobie pieniądze wiec jak mam juz koncówke on placi, bylam w miejscach gdzie co sobote dostawałam 50 euro i tez było ok, te 50 euro to takie minimum i jak dobrze sie rozplanuje to starcza,nigdy tez nie upominałam siee o wiecej pieniedzy nigdy tez nie chodziłam głodna,tam gdzie byłam ostatnio było 160 na 2 tyg dziadek jadł jak wróbelek jedna bułeczka na sniadanie na kolacje kromka chleba obiad tak samo malutko i tych pieniedzy mi zostawało sporo a zmienniczce było mało kupowała co najdroższe np.to szwedzkie solone masło do sniadania do dzemu dla mnie to glupota solone masło do dzemu ale jak ktos ww domu je margaryne za 2 zł to tutaj wielka hrabine zgrywa, nie zrozumncie mnie zle tu nie chodzi o to masło tylko niektóre osoby jak ta poprzedniczka moja widac ze w domu ubogo ma a tutaj mało pieniedzy bo ona to taki ser je a takiee wedliny a pozniej jak wyjezdza to znika wszystko łacznie z prosszkiem do prania

#38 2015-07-03 12:45:40

larysazajcew@gmail.com
Member

maja35 napisał:

tu gdzie jestem mam 300 euro na miesiac ale dziadek ma takze przy ssobie pieniądze wiec jak mam juz koncówke on placi, bylam w miejscach gdzie co sobote dostawałam 50 euro i tez było ok, te 50 euro to takie minimum i jak dobrze sie rozplanuje to starcza,nigdy tez nie upominałam siee o wiecej pieniedzy nigdy tez nie chodziłam głodna,tam gdzie byłam ostatnio było 160 na 2 tyg dziadek jadł jak wróbelek jedna bułeczka na sniadanie na kolacje kromka chleba obiad tak samo malutko i tych pieniedzy mi zostawało sporo a zmienniczce było mało kupowała co najdroższe np.to szwedzkie solone masło do sniadania do dzemu dla mnie to glupota solone masło do dzemu ale jak ktos ww domu je margaryne za 2 zł to tutaj wielka hrabine zgrywa, nie zrozumncie mnie zle tu nie chodzi o to masło tylko niektóre osoby jak ta poprzedniczka moja widac ze w domu ubogo ma a tutaj mało pieniedzy bo ona to taki ser je a takiee wedliny a pozniej jak wyjezdza to znika wszystko łacznie z prosszkiem do prania

Maja..,,o wkusach nie sporiat"..czyli jak dla ,,hrabiny" mogą smakować parówki,tak równie dobrze ,,plebs" zajada się wołowymi zrazami i na odwrót..PS -ja osobiście lubię solone szwedskie maselkoooo,i nie mam nic przeciwko zjadania tegoż z dżemem,wędliną oraz tylko z chlebem..PSS-50 ojro tygodniowo to skandal i perfidne skąpstwo,niemcy dokładnie wiedzą,ile dla samej opiekunki kasy jest na miesiąc ,ale ,,zapominają"..

#39 2015-07-03 13:00:26

krystynka
Member

50 euro tygodniowo to mało na dwie osoby.Oczywiście wszystko zależy od warunków...począwszy od zamrażalki,po sklepy a także od samej opiekunki ,jej potrzeb oraz sposobu gospodarzenia.
Tak,manul...babcia je malutko,ale Ty musisz mieć siły i energię. Tak jak kolega pisze...na samych serkach daleko nie zajedziesz...Poza tym zapasy też kiedyś się skończą.
Może któraś z dziewczyn policzy,bo ja leniwa jestem wink
Chemia,kosmetyki,rękawiczki...to wszystko kosztuje...
Pieniądze rodziny przeznaczone są na potrzeby domu ...na Twoje również,nie tylko babci !
Ja z natury szczupła jestem (kto mnie widział,ten wie wink ),ale jeść muszę ! No i sobie dokupuję smile
U mnie najbliżej Real to ceny...no wiecie...różne. Jedno jest pewne...nigdy nie kupuję po przecenie nabiału,drobiu...Trudno,może jestem rozrzutna,ale zdrowie jest cenniejsze.
Przy okazji...jakiś czas temu kupiłam desery ryżowe  z cynamonem. Moja PDP nie lubi żadnych przetworów mlecznych...Kiedy zjadłam swój,poczułam się źle.Profilaktycznie wyrzuciłam 2 pozostałe. Dziadek naburmuszony...uniósł się honorem i sobie sam kupił takie same...Po zjedzeniu przez dwa dni wymiotował aż trafił do szpitala.
Terminy sprawdzałam...ale gdzie były przechowywane zanim trafiły do chłodni w Realu ?
Ale to tylko dygresja z mojej strony,o temat jest inny,przepraszam zatem.
A środki dezynfekujące ?....

#40 2015-07-03 13:17:26

krystynka
Member

larysazajcew@gmail.com napisał:

maja35 napisał:

Maja..,,o wkusach nie sporiat"..czyli jak dla ,,hrabiny" mogą smakować parówki,tak równie dobrze ,,plebs" zajada się wołowymi zrazami i na odwrót..PS -ja osobiście lubię solone szwedskie maselkoooo,i nie mam nic przeciwko zjadania tegoż z dżemem,wędliną oraz tylko z chlebem..PSS-50 ojro tygodniowo to skandal i perfidne skąpstwo,niemcy dokładnie wiedzą,ile dla samej opiekunki kasy jest na miesiąc ,ale ,,zapominają"..

Maja...sorry! A dlaczego ma sobie odmawiać, powiedz ?! Pracuje przecież,tak...to chyba może i masło solone ...
Osobiście mam uraz do masła solonego...Za czasów mojej młodości na stołówce w internacie królowało,chyba z darów było,czy jakoś tam...No i dżemy...też uszami mi wyszły...
Moi dziadowie lubią...ja jem na śniadanie wędlinę.... Teraz powiesz "wielka pani"? Chleb niestety też sobie kupuję,ze słonecznikiem...
Dziadki lubią inny...Dziadek kupuje duży,nie "rezany" i jedzą caaały tydzień,serio smile Ja muszę zęby oszczędzać wink
Proszek do prania służy...to się zużywa,tak ? wink
W Realu promocja : duży Persil 130 prań proszek albo 2 x żel (65 prań)-niecałe 19 euro... tylko do soboty! smile

#41 2015-07-03 13:18:24

kamila
Member

co tu duzo mowic...wiele Niemcow oszczedza, zalezy od domu i rodziny...

#42 2015-07-03 13:26:33

krystynka
Member

kamila napisał:

co tu duzo mowic...wiele Niemcow oszczedza, zalezy od domu i rodziny...

Zwykle właśnie kwestia wyżywienia jest zmorą opiekunek...Nie mam nic przeciwko oszczędzaniu, ale bez przesady...

#43 2015-07-03 13:41:37

Elka now.
Member

Tu gdzie jestem nie doliczę się ,dzisiaj jest 2 tyg jak przyjechałam . Babcia płaci i ja kiedy jadę sama na zakupy . Babcia je gotowce i paskudstwa , a ja jedzenie z najwyższej półki i dużo owoców i warzyw . Np polędwiczki , wołowinę i łosoś , ale to też babcia chętnie je , tylko nie lubi warzyw , chleba i ziemniaków . Ale też na początku była jazda ,że kupuję codziennie truskawki . To babcia była bardzo zła , ale wali mnie to . Powiedziałam ,że ja lubię i mi się należy , to jej w nos nie było , ale mały cyrk w sklepie był tylko raz . Jem truskawki, brzoskwinie i maliny z naszego ogródka codziennie , w końcu jest na te owoce sezon . A babcia lubi winogrona z serem to się je. Mnie teraz jakoś winogrona nie smakują. Jestem przyzwyczajona do sezonowych owoców  na daną porę roku. A W Hamburgu wydawałam ok 300 € na miesiąc , ale babka też malutko jadła , a jak miałam wolne raz w tyg to miałam bilet na cały dzień i dostałam kieszonkowe na kawę i ciastko czy loda , bo zazwyczaj jechałam po obiedzie . To było bardzo miłe uważam .

#44 2015-07-03 13:41:52

maja35
Member

bez przesady w tych 50 euro na tydzien nie licze srodków dezynfekujacych czy rekawiczek albo pieluch to niech rodzina dostarcza nie licze tez np.wody do picia bo oni zawsze w skrzynkach maja i to albo firma dostarcza albo rodzina ,mówie ze na tydzien 50 euro jak dla mnie jest w sam raz inna sprawa jak w domu nie ma nic od cukru zaczynajac a naczyms tam kończąc to uzupełnienie wszystkiego kosztuje,   z tym masłem wczesniej to był taki przykład może głupi który miał zobrazować że zmienniczka mając według mnie dosc pieniedzy i duze zapasy( od cukru,ryzu,makaronu,czy nawet mięsa)bardzo wyzywała ze jej mało na wszystko ,a najbardziej mnie wkurzaja osoby które widać ze w Polsce sie nie przelewa tutaj chca kupowac co najdrozsze bo to nie ich pieniadze,mnie stac na masło w Polsce i nie musze tutaj za czyjess pieniadze odkrywac nowych smaków a co do solonego masła jest duzo nie zdrowsze od zwykłego ale to kwestia gustu

#45 2015-07-03 13:47:32

Elka now.
Member

Ale chciałam zaznaczyć ,że lekarstw nie kupowałam , i lepsze kosmetyki  to córka kupowała, lubili zakupy robić w Budnikowskim  i Edeka i trochę na targu warzywa czy owoce.

#46 2015-07-03 13:52:32

maja35
Member

krystynka napisał:

larysazajcew@gmail.com napisał:

maja35 napisał:

Maja...sorry! A dlaczego ma sobie odmawiać, powiedz ?! Pracuje przecież,tak...to chyba może i masło solone ...
Osobiście mam uraz do masła solonego...Za czasów mojej młodości na stołówce w internacie królowało,chyba z darów było,czy jakoś tam...No i dżemy...też uszami mi wyszły...
Moi dziadowie lubią...ja jem na śniadanie wędlinę.... Teraz powiesz "wielka pani"? Chleb niestety też sobie kupuję,ze słonecznikiem...
Dziadki lubią inny...Dziadek kupuje duży,nie "rezany" i jedzą caaały tydzień,serio smile Ja muszę zęby oszczędzać wink
Proszek do prania służy...to się zużywa,tak ? wink
W Realu promocja : duży Persil 130 prań proszek albo 2 x żel (65 prań)-niecałe 19 euro... tylko do soboty! smile

oj dziewczyny tu nie chodzi o odmawianie sobie wedliny na sniadanie czy kupowanie masła za 2 euro przeciez to zadne luksusy mi chodziło bardziej o to ze jak ktos jak było u mnie kiedys jest duze zaopatrzenie w domu i tylko trzeba sobie dokupowac  wyzywa ze nie starcza to uwazam ze przessada i tyle

#47 2015-07-03 15:21:53

manul
New member

Ale u mnie nie ma kosmetyków czy chemii, to kupuje rodzina - pieluchy, leki, plastry...srodki typu papier toaletowy czy prosEk do prania - to cała moja chemia ewentualnie, szampon. Pdp nie ma żadnych alergii a warzywa kupiłam, bo tych zwiędłych to nie zbyt kusiły, i wydałam 20€ ale to co mam to wystarczy do poniedziałku czy wtorku, ja swoje kosmetyki mam ze sobą, buscopan - nie mieli apapu.
A głodna nie jestem, siły nie mam przez upał, zresztą własnie ja nie przenosze/podnosze pdp - raczej jestem pomocą domową hmm dziwne to u mnie , a warzywa w pierwszy tydzień jej dawałam pół marchewki to był sukces. A tak to staram się wciskać wszędzie warYwa czy oqoce na desery czy kolacje bo pdp mam ustalone menu na sniadania ...

#48 2015-07-04 08:51:53

iza46
Member

manul napisał:

Sorki,ale na nalesnikach i serkach to ta babina daleko nie zajedzie,zapasy tez sie skoncza i zaczniesz kupowac mieso,ryby,warzywa.W Lidlu rano sa zawsze swieze smile Nie chodz po poludniu po owoce i warzywa ,zawsze rano lepiej,mozna zamrozic tez obrane marchewki,selerka z natka itd.Czy slodyczy nie jecie ?Mam na mysli ciastka ,torcika,lody?50euro/tydzien na dwie osoby to skandal .

#49 2015-07-04 09:06:50

iza46
Member

maja35 napisał:

bez przesady w tych 50 euro na tydzien nie licze srodków dezynfekujacych czy rekawiczek albo pieluch to niech rodzina dostarcza nie licze tez np.wody do picia bo oni zawsze w skrzynkach maja i to albo firma dostarcza albo rodzina ,mówie ze na tydzien 50 euro jak dla mnie jest w sam raz inna sprawa jak w domu nie ma nic od cukru zaczynajac a naczyms tam kończąc to uzupełnienie wszystkiego kosztuje,   z tym masłem wczesniej to był taki przykład może głupi który miał zobrazować że zmienniczka mając według mnie dosc pieniedzy i duze zapasy( od cukru,ryzu,makaronu,czy nawet mięsa)bardzo wyzywała ze jej mało na wszystko ,a najbardziej mnie wkurzaja osoby które widać ze w Polsce sie nie przelewa tutaj chca kupowac co najdrozsze bo to nie ich pieniadze,mnie stac na masło w Polsce i nie musze tutaj za czyjess pieniadze odkrywac nowych smaków a co do solonego masła jest duzo nie zdrowsze od zwykłego ale to kwestia gustu

Zgodze sie tylko ze stwierdzeniem,ze trafiaja sie "paniusie"co od progu stawiaja zadania typu "a kuskus tu mozna kupic albo brazowy ryz ?"albo "ja jem tylko bio produkty" a potem idziemy na zakupy i dla siebie bio kupi a dla pdp "JA" lub "A&P" ,oczywiscie w lodowce swiatlo zostawia ,a co?Niech se poprzedniczka kupi choc zostawisz zapasy te sie ulotnia dziwnym trafem.Ale te 50euro dla dwoch osob chyba na paczke mortadeli ,3 kg nektarynek /teraz sezon/,dzemiku za 95centow,twarozka za 50cent itd....herbatke mozna sobie przywiezc w sumie,kawe tez z Polski.Pytanie tylko"Czy my jestesmy ludzmi bez praw?A te babcie i dziadki to tylko sluza do wyciagania Pflegegeld?emerytur? i zwrotu podatkow ?Moja mama majac 4000zl emerytury wydaje na 2 osoby wydaje tygodniowo minimum 250zl na jedzenie i srodki czystosci ,po to harowali cale zycie aby nie kupowac najtanszych "pompowanych"bulek ,warzyw pryskanych swinstwem,czy kurczakow na hormonach .

#50 2015-07-04 10:34:27

amelia
Przyjaciel Forum

Hej Iza46 , masz całkowitą rację .
Naleśniki, to się je na deser a nie jako danie główne.
Jak mi kiedyś nagotowali takiej ciapy z marchewki i ziemniaków a do tego zastawę wystawili z nożami (  a to przez widelec prawie przelatywało) , to im powiedziałam, że gdybym mojemu mężowi to ugotowała , to by powiedział, że do chyba karma dla świń.
Powiedziałam , że oni dokładnie wiedzą jak powinien wyglądać obiad a ja nie jestem w szpitalu ani na kurorcie odchudzającym i muszę zjeść odpowiednie porcje ( białka, sole min. i witaminy) aby mieć siłę do pracy , bo po przyjeździe do Polski nie mam zamiaru się leczyć tylko odpoczywać.
Cudów nie jadam ale nie mam zamiaru żreć gorzej niż w Polsce.

Oczywiście "strzelili buraka" wzruszyli ramionami i powiedzieli żebym to ja gotowała. No i o to chodzi. smile

A o pszenicy i jej zabójczych właściwościach  z powodu "Gentechnik" to tutaj : 
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i- … owie/g5bmt
https://mojweganski.wordpress.com/2013/ … y-zabojca/

... no więc jak naleśniki, to z innej mąki niż pszenna (np. owsiana, gryczana, żytnia, jaglana itp)

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-07-04 10:39:38)

#51 2015-07-04 22:57:09

ava
Member

Naleśniki na deser? Płonące może? smile Na początek może przystawki, zastawki, nadstawki, podstawki, pierwsze, drugie a na koniec te z płomieniem. I to wszystko za 50 ojro na tydzień na dwie osoby ? big_smile big_smile big_smile

Szykowały się jakieś okrągłe urodziny. Plan był, na 28 osób smile Rozpoczęło się planowanie co by tu pożreć na tę okoliczność. Pomysły się ciągle zmieniały. Padł pomysł wynajęcia kucharza, ale jak padł, tak upadł. Kucharz zawołał 60 ojro za godzinę + produkty smile Ostatecznie zapadła decyzja, że rarytasy dostarczy knajpa. Z braku domowej zastawy na takie ilości gości, knajpa miała dostarczyć też talerze i sztućce.
Potrawy zajechały w podgrzewaczach, talerze sztućce w koszach. Po imprezie czerepy poszły do koszy. Rano knajpa je odebrała i umyła. Domowe i córkowe po kawie i cieście na dwa razy do zmywarki i śladu po imprezie nie było.

Minął rok i trochę. Do podopiecznej przyszedł caritasowo- pogaduchowy. Rozmawiają sobie, a ja uszu nadstawiam. I co ja słyszę? A no, w ubiegłym roku na urodziny podopieczna zamówiła to, tamto i owo i kosztowało ja to tyle i tyle. Strasznie to było drogo sad W tym roku zakupili tylko produkty a moja zmienniczka sama wszystko przygotowała. Oszczędności były konkretne big_smile

#52 2015-07-04 23:25:49

barbara.b
Member

zgroza normalnie. ja u mojej babki miałam problemy co jej gotować. plan dnia miała rozjeb. .. ny- o 8 śniadanie o 12 pół kilo ciasta z kremem z mrożonek i obiado- kolacja o 17.  oczywiście o 12 to ja wolała bym obiad zjeść a nie pół kg ciasta. kombinowałam więc jak mogłam, żeby o 12 coś zrobić i potem na 17 jeszcze ale żeby jedno danie było lżejsze typu zupa drugie konkretniejsze a nie dwa obiady jednego dnia. przy czym ona znała kilka dań i jak ja zaczynałam coś mówić to ona kończyła i tak naciskała aż postawiła na swoim i tak jak chciałam zrobić danie z ryżem kończyło się na ryżu z groszkiem, krewatkami, grzybami i parmezanem. danie takie, że jak zjadłam to mnie zwaliło z nóg. cukier chyba mi podskoczył. nie mam pojęcia. jak słyszała lach to jedliśmy placki ziemniaczane z parmezanem i raeucherlachs. tak jak by nie było lachsa, który można przyrządzić na ciepło... ale egal. w każdym bądż razie synowa poszła na jakąś pielgrzymkę i babka wpadła na pomysł, ze zaprosi syna z wnukiem na obiad, żeby nie musieli gotować sobie sami. no i mówi do mnie, że zaprosiła syna i co można ugotować. ja do niej, że sauerbraten i o jakieś surówce powiedziałam. ta zadzwoniła do syna i opowiada, że będzie saeurbraten, surówka i na deser waniliowe lody z malinami. odłożyła telefon i pyta się mnie, jak będę to robić. na co ja, że nie mam pojęcia, że przecież to jej syn i ona go zaprosiła. mnie przerasta samo gotowanie dla niej a co dopiero dla dwóch chłopów co ich nie znam. powiedziałam, że w polsce się inaczej gotuje i jak bym zaprosiła rodzinę to wiedziała bym co gotować i nie rozumię dlaczego podejmuje się rzeczy, które ją przerastają, gdy ją nikt o to nie prosi.  parę dni wcześniej obiecała córce upiec 3 spody do ciasta z truskawkami. córka wyszła a ta do mnie, że upiekę ciasta. popatrzyłam tylko na nią.... jej to ja ciasta mogę piec ale nie córuni co za leniwa jest, żeby spody upiec. jak jej się nie chce to niech kupi gotowe spody. koniec końców babka sama z rana jak jeszcze spałam upiekła te ciasta. zamiast curku użyła soli. ciasto do niczego się nie nadawało. córce dałam znać, żeby nie zmarnowała truskawek i żeby wiedziała, że ma matkę o nic więcej nie prosić, o żadną przysługę a babce nawet nic nie mówiłyśmy. obiad z synem i wnukiem odwołała. może to nie jest miłe, bo co by mnie zbawiło ugotowanie obiadu dla syna, ale... ale na tym obiedzie napewno by się nie skończyło. dasz palec a wyrwą ci całą rękę. i potem się kończy na przygotowywaniu przyjęcia i zmywaniu i sprzątaniu za 30 osób. jak się nie ma kasy na restaurację, czy kucharza ani ochoty samemu zapie...ć to się nie opchodzi hucznie urodzin. zamawia się ciasto. albo kupuje mrożonkę według uznania, daje kawę i koniec. to nie jest zadanie opiekunki. na twoim miejscu opieprzyła bym tą opiekunkę.

ava napisał:

Naleśniki na deser? Płonące może? smile Na początek może przystawki, zastawki, nadstawki, podstawki, pierwsze, drugie a na koniec te z płomieniem. I to wszystko za 50 ojro na tydzień na dwie osoby ? big_smile big_smile big_smile

Szykowały się jakieś okrągłe urodziny. Plan był, na 28 osób smile Rozpoczęło się planowanie co by tu pożreć na tę okoliczność. Pomysły się ciągle zmieniały. Padł pomysł wynajęcia kucharza, ale jak padł, tak upadł. Kucharz zawołał 60 ojro za godzinę + produkty smile Ostatecznie zapadła decyzja, że rarytasy dostarczy knajpa. Z braku domowej zastawy na takie ilości gości, knajpa miała dostarczyć też talerze i sztućce.
Potrawy zajechały w podgrzewaczach, talerze sztućce w koszach. Po imprezie czerepy poszły do koszy. Rano knajpa je odebrała i umyła. Domowe i córkowe po kawie i cieście na dwa razy do zmywarki i śladu po imprezie nie było.

Minął rok i trochę. Do podopiecznej przyszedł caritasowo- pogaduchowy. Rozmawiają sobie, a ja uszu nadstawiam. I co ja słyszę? A no, w ubiegłym roku na urodziny podopieczna zamówiła to, tamto i owo i kosztowało ja to tyle i tyle. Strasznie to było drogo sad W tym roku zakupili tylko produkty a moja zmienniczka sama wszystko przygotowała. Oszczędności były konkretne big_smile

#53 2015-07-05 22:35:18

krystynka
Member

Iza...powtórzę za Amelią,masz całkowitą rację! "...  A te babcie i dziadki to tylko sluza do wyciagania Pflegegeld?emerytur? ..."  I "das ist teuer..".
Moja mama,po latach ciężkiej pracy ma 1100 z kawałkiem emerytury + zasiłek pielęgnacyjny,(KRUS). I wiecie? Ona jest szczęśliwa,że ma te pieniądze.Co miesiąc wydaje na leki ok.200-300 zł. Jada normalnie, i potrafi zaoszczędzić ,żeby wnukom podarować ... Takich osób jest wiele...wiele z nich przeżyło wojnę...Potem kolejne represje...Nie idą do GOPS-u,bo im się nie należy, o pomocy takiej jak tu w Niemczech,mogą tylko zamarzyć...
A tu skrzętnie korzystają z przywilejów... Wiadomo,nie wszyscy są jednacy...Ale ja jadę do pracy,zachowuję dystans...To nie moja rodzina,mam swoją i to o swoją powinnam dbać i oczywiście o siebie...szlus...Nie żałuję Niemców,ale też nie przeginam...Normalnie..
Hurra,deszcz pada!!! Jaki miły dźwięk wink

#54 2015-09-30 21:14:13

festynka
Member

Moja babcia to by słonia zjadła .Ja najczęsciej robie zakupy w Lidlu i kupuję dużo,dużo warzyw , dobrych wędlin i sery i inne produkty też -mogę w jeden dzien wydać 50 euro i to starcza nam na 2 dni? no może 3 dni i juz czegoś brakuje i leci następne 50 euro i nieraz w tygodniu poleci lekko 150 euro.Babcia chytra ale lubi zjesc i wyciaga te 50 euro z żalem i daje.Bo jak ja bym miała zagospodarować tylko za 50 euro w tygodniu to myslę ,że bym się zmiesciła ale nie z takim żarłokiem jakim jest babcia.Lodówka u nas musi pękać w szwach i ja sama lubię miec dużo bo wiem ,że my to zjemy i sama decyduje co mam kupic i co bedziemy jeśc i staram się dobre rzeczy kupować-ale za to ten luksus nie za bardzo się podoba moim zmienniczkom co jedzą jak 5 volt,,,ale to ich problem,,,ja wracam po miesiacu i lodowka tylko swieci i ja idę na zakupy i wracam z torbami i zdziwko straszne ile to ja nakupiłam -czemu tak dużo,,,,zmienniczka nie mogła przetrawić moich zakupów-no przecież po cebulę nie bedę biegła specjalnie do sklepu czy po coś tam innego -w/g mnie to musi być w domu ,,,w każdym domu różne zwyczaje i nawyki -no niestety!!!

#55 2016-02-09 21:19:37

barbara.b
Member

hahaha buscopan to bardzo dobre leki przeciwbólowe dla kobiety :-)))))

copyfield napisał:

manul napisał:

Nie chce mi się kalkulować...za gorąco...ale to za mało.
Na samych serkach daleko nie zajedziesz. \piwnica jak piszesz - rozumiem zapasy na zimę. Ja liczę wszystko - owoce, mięso, dodatki...ect.
Sam jem niby mało, ale 100 to minimum (bez apteki i tankowania oczywiście)
a co to jest buscopan ??

#56 2016-02-09 21:45:48

barbara.b
Member

a ja jutro będę się upominała o kasę więc odświeżałam wiadomości i nabierałam woli walki :-)))) przyjechałam tu w czwartek 28. stycznia. tego dnia z siostrzenicą zrobiłyśmy zakupy w rewe za 91 euro i parę centów. ceny w rewe raczej wszyscy znają.za te 91 euro z kawałkiem to tak było jedzenia, że w poniedziałek nie było już co jeść. tym bardziej, że babka była w domu starców i wróciła dopiero w piątek rano do domu i w szafkach to w sumie nie było zapasów poza dwoma zaczętymi słoiczkami dżemu w lodówce. na weekend siostrzenica wyciągnęła 100 euro i dała mi na zakupy. jej freund odezwał się, że to przecież za mało. ona powiedziała, że przecież ja też mam pieniądze. uznałam to za zielone światło, że mogę przekroczyć te 100 euro. ale tydzień się skończył, a raczej do piątku zrobiłam zakupy, które miały wystarczyć do poniedziałku i w piątek wpadła siostrzenica. na wychodnym w progu pyta się, czy mam jeszcze pieniądze. odpowiedziałam, że wydałam ponad 100 i potrzebuję na zakupy w tym tygodniu. była przerażona, że wydałam ponad 100 euro. powiedziała, że musi pierw wypłacić pieniądze. no i do dzisiaj się nie odezwała. my w poniedziałek rano miałyśmy pustą lodówkę. pojechałam, kupiłam za swoje i czekam, czy się zainteresuje, czy nie zdechłyśmy z głodu. i nic. dzisiaj zadzwoniłam do firmy się upewnić, bo mi się wydawało, że przed wyjazdem pani mówiła, że rodziny w umowie mają 100 euro na jedzenie. dzwonię się więc upewnić a pani mówi, że od 50 euro do 100. kilka razy prosiłam o powtórzenie bo myślałam, że się przesłyszałam. w końcu otrzymałam wyczerpującą odpowiedż, że 100 euro to jak jest dwóch podopiecznych :-)))) no i zadowolony głos pani, która powiedziała, że jak wydałam 100 euro to dobrze, że to jest dużo zakupów i żebym paragony zatrzymała. mówię, że oczywiście że paragony zatrzymałam. no i po rozmowie pomyślałam, że powinnam się jednak próbować zmieścić w tych 100 euro. ale teraz to tak sobie myślę, że zawsze mieściłam się w 120 i nie potrafię z niczego zrezygnować. rano melduję się u siostrzenicy, żeby kasę za ten tydzień przywiozła i na przyszły tydzień. ciekawa jestem co będzie. heheh jak mi podniesie ciśnienie być może będę już wkrótce pisała z polandi :-)))

#57 2016-02-10 09:02:10

marjanek42
Member
Od: Gdynia

barbara.b napisał:

a ja jutro będę się upominała o kasę więc odświeżałam wiadomości i nabierałam woli walki :-)))) przyjechałam tu w czwartek 28. stycznia. tego dnia z siostrzenicą zrobiłyśmy zakupy w rewe za 91 euro i parę centów. ceny w rewe raczej wszyscy znają.za te 91 euro z kawałkiem to tak było jedzenia, że w poniedziałek nie było już co jeść. tym bardziej, że babka była w domu starców i wróciła dopiero w piątek rano do domu i w szafkach to w sumie nie było zapasów poza dwoma zaczętymi słoiczkami dżemu w lodówce. na weekend siostrzenica wyciągnęła 100 euro i dała mi na zakupy. jej freund odezwał się, że to przecież za mało. ona powiedziała, że przecież ja też mam pieniądze. uznałam to za zielone światło, że mogę przekroczyć te 100 euro. ale tydzień się skończył, a raczej do piątku zrobiłam zakupy, które miały wystarczyć do poniedziałku i w piątek wpadła siostrzenica. na wychodnym w progu pyta się, czy mam jeszcze pieniądze. odpowiedziałam, że wydałam ponad 100 i potrzebuję na zakupy w tym tygodniu. była przerażona, że wydałam ponad 100 euro. powiedziała, że musi pierw wypłacić pieniądze. no i do dzisiaj się nie odezwała. my w poniedziałek rano miałyśmy pustą lodówkę. pojechałam, kupiłam za swoje i czekam, czy się zainteresuje, czy nie zdechłyśmy z głodu. i nic. dzisiaj zadzwoniłam do firmy się upewnić, bo mi się wydawało, że przed wyjazdem pani mówiła, że rodziny w umowie mają 100 euro na jedzenie. dzwonię się więc upewnić a pani mówi, że od 50 euro do 100. kilka razy prosiłam o powtórzenie bo myślałam, że się przesłyszałam. w końcu otrzymałam wyczerpującą odpowiedż, że 100 euro to jak jest dwóch podopiecznych :-)))) no i zadowolony głos pani, która powiedziała, że jak wydałam 100 euro to dobrze, że to jest dużo zakupów i żebym paragony zatrzymała. mówię, że oczywiście że paragony zatrzymałam. no i po rozmowie pomyślałam, że powinnam się jednak próbować zmieścić w tych 100 euro. ale teraz to tak sobie myślę, że zawsze mieściłam się w 120 i nie potrafię z niczego zrezygnować. rano melduję się u siostrzenicy, żeby kasę za ten tydzień przywiozła i na przyszły tydzień. ciekawa jestem co będzie. heheh jak mi podniesie ciśnienie być może będę już wkrótce pisała z polandi :-)))

Z doświadczenia z moich prac jakie wykonywałam w życiu i zarządzania pieniędzmi (nie swoimi)  wiem że w tych kwestiach nie można zostawiać miejsca na interpretacje barbaro jak to ktoś mądry kiedyś powiedział. Wszystkiego są trzy wersje:
1. Co ktoś pomyślał
2. Co ktoś powiedział
3. Jak to zrozumiałaś

Mam nadzieje że z tego nieporozumienia nie wyjdzie jakaś nieprzyjemna sytuacja, wydaje mi się że siostrzenica myśli że nadwyżki wydanych pieniędzy będziesz pokrywać ze swojego budżetu, ale mogę się mylić. Powodzenia w rozmowach .

#58 2016-02-10 09:33:28

..?eto
Member

Cześć!
Mam piasek w oczach, niewyspałlam się dobrze.
Zatem widzę barbaro.p , że już masz problem lol
Ale przecież to nic nowego .
Pakuj powoli walizę , chyba dobrze myślisz , że ta współpraca sie zakończy.
No , bo przeciez nie mając 120 euro na tydzień na zakupy nie będziesz pracowała?
Widzisz barbaro, jak to jest, jak ktoś slucha i nie słyszy, jak ktos czyta i nieprzeczytał. lol
A ta twoja to długo była w haimie, dlaczego ją z stamtąd wzięli znowu do domu?
Pewnie obsługa w haimie odsapnęła , jak ją wzięli do domu.
Takich egzemplarzy to sie nawet wz haimów pozbywają i nie chcę i mieć na stanie za żadne pieniądze! lol
https://i.ytimg.com/vi/kTHH-2WNhsc/mqdefault.jpg
Barbaro tylko nie wyrywaj sobie wlosów z rozpaczy za znowu nie zarobiony geld.
Ty to masz szczęście. ?????????

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-10 09:46:01)

#59 2016-02-10 09:46:55

mobilna
Member

Tak sobie myślę .
Czy robiac zakupy do swojego domu i ze swojego budżetu też by 100 euro bylo Mało ?
Z całym szacunkiem , ale 100 euro według mnie jest wystarczajaca kwotą by wykarmic nawet  dwa mamuty.
Bardzo łatwo i lekko wydaje się cudze pieniadze.

Ja gospodaruje budżetem podopiecznego jak swoim własnym i nic nam nie brakuje.
Nie oszczędzam ale i nie szastam pieniędzmi.

#60 2016-02-10 09:54:14

..?eto
Member

Mobilna pozdrawiam!
Zgadzam się całkowicie z Twoją wypowiedzią i poglądami w poruszanej  kwesti wys. kwoty i w ogóle pieniędzy.
I powtarzanie w kółko , że 120 euro to minimum na stelli  na 1ą pdp i + opiekunka jest śmieszne, wręcz niesmaczne.smile
Chyba , że ktoś w domu głoduje i przyjeżdza na stellę najeść się lol i zrobić zapasiki.....za cudze...... smile
Mówią, że za cudze lepiej smakuje!

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-10 09:58:49)

#61 2016-02-10 09:57:24

ewal8
Member

mobilna napisał:

Tak sobie myślę .
Czy robiac zakupy do swojego domu i ze swojego budżetu też by 100 euro bylo Mało ?
Z całym szacunkiem , ale 100 euro według mnie jest wystarczajaca kwotą by wykarmic nawet  dwa mamuty.

Mobilna, dokładnie o tym samym pomyślałam.  Mam podobną kwotę tygodniowo na dwie osoby i głodem nie przymieram, nawet wręcz przeciwnie big_smile big_smile
No ale jak się z pieniędzy podopiecznego zakupy do domu własnego robi, jak to wiele pań ma w zwyczaju, to się nie ma co dziwić, że budżet ledwo zipie big_smile big_smile

Ja pamiętam mój pierwszy wyjazd do opieki do Frankfurtu, gdzie spotkałam wiele opiekunek i jedna z nich robiła mi przyuczenie do zawodu big_smile m.in. na zakupach: kupowała czekoladę dla demencyjnej podopiecznej co drugi dzień i mówi: jedna dla starej, jedna dla wnuków. Co tam jeszcze kupowała w taki sposób, to nie wiem, bo dosyć szybko zrezygnowałam z takiej nauki zawodu. A ile takich pań jest, to głowa mała. big_smile big_smile
Kumpela opowiadała mi, ze miała zmienniczkę, co to proszek z kartonu odsypywała w słoiki i do Polski targała. No kuleczka, w takich przypadkach, to i 200 euro tygodniowo będzie mało. big_smile big_smile big_smile

#62 2016-02-10 10:14:34

mobilna
Member

Ufffff, juz myślałam że jakas nienormalna jestem.Dzięki dziewczyny:)
Jestesmy w kraju gdzie żywnosc jest najtańsza w Europie i tańsza niż w Polsce.
120x4=480x4=1920 zł
To nawet w polsce by było przesadą na 2 osoby, bez wzgledu na pojemnośc zoładków.

Na zakupy dostaje ile chcę. Zamykam sie sumą 300 euro na miesiac.Są swieże owoce , warzywa, ryby i wiele rzeczy z polskiego asortymentu. Chemia tez sie w tym mieści.
Pampersy, jednorazowe szmatki i podkłady kupuje córka. Częsc jest z kasy chorych , a czesc trzeba dokupić.

Będąc na zleceniach zawsze dostosowywałam gotowanie do możliwości finansowych danego domu i nigdy nikt głodny nie był.
A była to kiedyś suma nawet 50 euro na dwójkę i dałam radę bez specjalnych kombinacji.

Nie wydzielam racji zywnościowych , a z tego co zostaje to i jeszcze trzecia osoba by się najadła.
W tym domu gdzie jestem makaronu i ryżu się nie podaje.

Uzywajac zwrotu "polski asortyment" mam na myśli zakupiony tutaj w sklepie , bo ja nic nie woze z Polski.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-02-10 10:53:59)

#63 2016-02-10 11:26:22

festynka
Member

barbara.b napisał:

barbaro jak czytam, ile Twoja gwiazda potrafi zjeśc garczków wszystkiego  w parę godzin ,to 100 euro może starczyć na 2 dni,rodzina tego nie widzi i musisz porobić zdjęcia garczkow pełnych i za 1 godzinę garczków pustych i pokazać rodzinie-najlepiej się dziwic ,sama siostrzenica może je 10 dkg na dzien to się dziwi babci która potrafi zjeśc 5 kg.a wiem ,że babcie mogą zjeśc -oj mogą,sama widzę jak wszystko znika przez noc ,,w każdym domu jest różnie, myslę ,że siostrzenica podejrzewa Ciebie za zjadanie wszystkiego -daj jej popalic ,ja bym nie głodowała ,,napewno nie.,chodz trochę może by mi się przydało.

#64 2016-02-10 11:30:18

festynka
Member

ewal8 napisał:

mobilna napisał:

Tak sobie myślę .

Mobilna, dokładnie o tym samym pomyślałam.  Mam podobną kwotę tygodniowo na dwie osoby i głodem nie przymieram, nawet wręcz przeciwnie big_smile big_smile
No ale jak się z pieniędzy podopiecznego zakupy do domu własnego robi, jak to wiele pań ma w zwyczaju, to się nie ma co dziwić, że budżet ledwo zipie big_smile big_smile

Ja pamiętam mój pierwszy wyjazd do opieki do Frankfurtu, gdzie spotkałam wiele opiekunek i jedna z nich robiła mi przyuczenie do zawodu big_smile m.in. na zakupach: kupowała czekoladę dla demencyjnej podopiecznej co drugi dzień i mówi: jedna dla starej, jedna dla wnuków. Co tam jeszcze kupowała w taki sposób, to nie wiem, bo dosyć szybko zrezygnowałam z takiej nauki zawodu. A ile takich pań jest, to głowa mała. big_smile big_smile
Kumpela opowiadała mi, ze miała zmienniczkę, co to proszek z kartonu odsypywała w słoiki i do Polski targała. No kuleczka, w takich przypadkach, to i 200 euro tygodniowo będzie mało. big_smile big_smile big_smile

Włosy mi się zjeżyły jak to czytam i myślę ,że to to jeszcze nic w porównaniu z innymi cudami jakie potrafią odwalić co nie które opiekunki.
Wstyd ,wstyd .

#65 2016-02-10 13:30:59

barbara.b
Member

mobilna. chyba żyjesz w innych niemczech niż ja. w tych niemczech co ja żyję żywność jest droższa niż w polsce. ostatnio przeliczyłam sobie nawet średnio jeśli chodzi o ceny mięsa i wyszło mi, że jest 4 razy droższe niż w polsce.
przy 100 euro można zrobić zakupy jeśli ma się już conieco w szafkach a nie jeśli wchodzisz do kuchni, gdzie szafki świecą pustkami. jeśli ma się 100 euro na tydzień to na dzień na osobę przypada 7 euro. moja podopieczna w sumie codziennie na kolacje je jeśli nie ziemniaki z jakimś dodatkiem to chleb z serkiem, z rybką czy czym tam chce i musowo jedna metka za 1, 60 euro. w nocy druga metka za 1,60. to już jest 3,20 nie licząc chleba, masełka, herbatki ( żadną jej nie można dogodzić, bo ona to piła nie wiem jaką i za jakie pieniądze ). jeśli nie ma metki to zjada pasztet od metzgera też w podobnej cenie i podobnej ilości. i również przez noc. jogurty za 70 centów nie wiem kiedy zjada ale codziennie ubywają. mleko tylko świerze bo ona tego długoterminowego nie może pić, serek gorgonzola to tylko zza theki z serami, tak samo jak z metką i pasztetem. mięso też mi tak kazała kupować ale czarodziejem nie jestem. kupuję w aldim. przyjeżdżam do domu i szybko pozbywam się opakowań i mówię, że w rewe kupiłam. przez noc co jest nadpoczęte w lodówce rano tego już nei ma bo zostaje wyjedzone. licząc sama metkę i pasztet oraz jogurt dziennie to jest 3, 90 zostaje 3, 10 na obiad i na śniadanie i na ciasto i na kawę.
jeśli uważacie, że 100- 120 euro to jest wygórowana kwota na zakupy to może powinnyście pracować dla agencji czarodziejek a nie opiekunek.

mobilna napisał:

Ufffff, juz myślałam że jakas nienormalna jestem.Dzięki dziewczyny:)
Jestesmy w kraju gdzie żywnosc jest najtańsza w Europie i tańsza niż w Polsce.
120x4=480x4=1920 zł
To nawet w polsce by było przesadą na 2 osoby, bez wzgledu na pojemnośc zoładków.

Na zakupy dostaje ile chcę. Zamykam sie sumą 300 euro na miesiac.Są swieże owoce , warzywa, ryby i wiele rzeczy z polskiego asortymentu. Chemia tez sie w tym mieści.
Pampersy, jednorazowe szmatki i podkłady kupuje córka. Częsc jest z kasy chorych , a czesc trzeba dokupić.

Będąc na zleceniach zawsze dostosowywałam gotowanie do możliwości finansowych danego domu i nigdy nikt głodny nie był.
A była to kiedyś suma nawet 50 euro na dwójkę i dałam radę bez specjalnych kombinacji.

Nie wydzielam racji zywnościowych , a z tego co zostaje to i jeszcze trzecia osoba by się najadła.
W tym domu gdzie jestem makaronu i ryżu się nie podaje.

Uzywajac zwrotu "polski asortyment" mam na myśli zakupiony tutaj w sklepie , bo ja nic nie woze z Polski.

#66 2016-02-10 13:48:12

barbara.b
Member

w tych 120 euro mieszczą się również kwiaty, woda, soki, karma dla kota ( 6 euro/ opakowanie ), środki czystości. pieniądze na zakupy to jest tak jak część naszej pensji i nie widzę powodu dlaczego miała bym dokładać do tego biznesu. i tak 10 dni jeździłam swoim autem. dzisiaj kazałam jej przywieść papiery do auta i sprawdzić, czy jest na chodzie i zatankowane. babka chce jutro do fryzjera a nikt mi nie przekazał auta. nie przyjechałam się najeść ale nie przyjechałam tu również głodować. nie zamierzam się również opiekować podopieczną, która chodzi głodna i ma na coś ochotę a ja się durnowato tłumaczę, że zapomniałam listy zakupów i dlatego tego nie kupiłam. nie róbcie z siebie dziadów i nie róbcie z podopiecznych dziadów.

#67 2016-02-10 14:33:43

iza46
Member

barbara.b napisał:

w tych 120 euro mieszczą się również kwiaty, woda, soki, karma dla kota ( 6 euro/ opakowanie ), środki czystości. pieniądze na zakupy to jest tak jak część naszej pensji i nie widzę powodu dlaczego miała bym dokładać do tego biznesu. i tak 10 dni jeździłam swoim autem. dzisiaj kazałam jej przywieść papiery do auta i sprawdzić, czy jest na chodzie i zatankowane. babka chce jutro do fryzjera a nikt mi nie przekazał auta. nie przyjechałam się najeść ale nie przyjechałam tu również głodować. nie zamierzam się również opiekować podopieczną, która chodzi głodna i ma na coś ochotę a ja się durnowato tłumaczę, że zapomniałam listy zakupów i dlatego tego nie kupiłam. nie róbcie z siebie dziadów i nie róbcie z podopiecznych dziadów.

Barbaro masz racje i popieram Cie w tym temacie.Bylam niedawno na zastepstwach i wszedzie bylo 100eur na tydzien na nas dwoje albo zakupy naprawde bogate robione przez rodzine i ekstra dla mnie na zakupy ciastek i chleba z obwoznej piekarni.Nie zgadzajcie sie na kwoty ponizej 100euro kiedy agencja ma Was w dupie i rodzina .Wedlug prawa mamy 240eur na miesiac,/tylko opiekunka/ ,ktore rodzina odlicza od podatku.Sa opiekunki cwaniary to fakt ale Barbaro Twoja babcia lubi duzo jesc i ma prawo do zjedzenia produktow lepszej jakosci .Opiekunka zapieprzajaca cale tygodnie jako robot wielofunkcyjny musi czuc sie jak czlowiek .Dziewczyny no nie poznaje Was! 50euro wydam u siebie za 3 dni na dwie osoby  ,bo staram sie oszczedzac .Ryby drogie jak niewiem co ,chleb tez ,mieso ,swieze warzywa na targu .Kupuje wiec u Turka owoce i warzywa .Dodam iz jedna pdp za fryzjera placila 65 eur /sciecie wlosow i ulozenie szczotka fryzury/.Sprzatalam ja i na drugi dzien mycie glowy i nakrecalam na walki.Przestancie tak uzalac sie wreszczie  nad budzetem rodzin smile

Ostatnio edytowany przez iza46 (2016-02-10 14:37:40)

#68 2016-02-10 14:35:55

mobilna
Member

Real                                                                                           Edeka
schweinebraten  kg   3.99                                                 szchinkenschnizel  kg   3.99
hackfleisch          kg   3.99                                                 hanschenschenkel kg   1.99
schw. schnitzel    kg   3.49                                                 brokuły                        0,59
rind. hackfleisch  kg   4.99                                                 hohes c                        0.99
rinderbraten       kg   7.77                                                  lody langnese    1000ml   1.99
------------------------------------------
                        5kg  24,23

frische hanchen   kg  3,49
sealachsfilet         kg  4.59
                         2kg  8.08

woda mineralna 12x0,7 2.99
coca cola            4x 1,5  3,88
soki Rauch         5x1,39  6,95

jabłka 3x0,77  0,8 kg    2.31
sałata                            0.99
brokuły                          o,79
kalafior                          1,30
pomidory                       2,40

winogron        1kg        2.77
pomarańcze    1kg         2,22
--------------------------------------------------------
razem                            58.91
i UWAGA !!!  14 kg żywności. W tym miesa , ryb i drobiu 7 kg( całe Himalaje )

Z mięsem , rybą i drobiem poszłam na kilogramy smile Konia z rzedem temu co to przerobi w tydzień !

zauwaz że zostawiłam ci całe 41.09 na sery , masło kwiaty i inne

A teraz ci powiem że pierdolisz jak potłuczona.
W Edece sa podobne ceny.
Nie chce mi się nurkować w smietniku za reklamami bo jeszcze byś miała zestawienie z Edeki , Rewe, Aldi i Lidl.
Zapewniam cię że wypadaj a podobnie . Ja w Realu bywam rzadko.

Masz tu i wołowinę i drób i ryby i to nie najgorszego gatunku. Wszystko bez kości . Rybę w filecie a kurczak cały.Czyli możliwości zrobienia dań pierwszej jakości.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-02-10 15:43:46)

#69 2016-02-10 15:02:51

ewal8
Member

iza46 napisał:

barbara.b napisał:

Barbaro masz racje i popieram Cie w tym temacie.Bylam niedawno na zastepstwach i wszedzie bylo 100eur na tydzien na nas dwoje albo zakupy naprawde bogate robione przez rodzine i ekstra dla mnie na zakupy ciastek i chleba z obwoznej piekarni.Nie zgadzajcie sie na kwoty ponizej 100euro kiedy agencja ma Was w dupie i rodzina .Wedlug prawa mamy 240eur na miesiac,/tylko opiekunka/ ,ktore rodzina odlicza od podatku.Sa opiekunki cwaniary to fakt ale Barbaro Twoja babcia lubi duzo jesc i ma prawo do zjedzenia produktow lepszej jakosci .Opiekunka zapieprzajaca cale tygodnie jako robot wielofunkcyjny musi czuc sie jak czlowiek .Dziewczyny no nie poznaje Was! 50euro wydam u siebie za 3 dni na dwie osoby  ,bo staram sie oszczedzac .Ryby drogie jak niewiem co ,chleb tez ,mieso ,swieze warzywa na targu .Kupuje wiec u Turka owoce i warzywa .Dodam iz jedna pdp za fryzjera placila 65 eur /sciecie wlosow i ulozenie szczotka fryzury/.Sprzatalam ja i na drugi dzien mycie glowy i nakrecalam na walki.Przestancie tak uzalac sie wreszczie  nad budzetem rodzin smile

Iza z całym szacunkiem dla Ciebie, ale  czytam i oczom nie wierzę.
No to jaki Wy macie ten tzw. spust, że aż takie zapotrzebowanie na jedzenie macie?? big_smile big_smile
Rozumiem, że trafi się taki egzemplarz jak podopieczna Barbary, ale to naprawdę ewenement. 

Nie mam ograniczonych pieniędzy, kupuję co chce i w ilości takiej jak chce – zazwyczaj w Edece – i rzadko zdarzyło mi się 100 euro przekroczyć. Kupuję wołowinkę, drób, ryby  ( zdarzało się, że i świeżutkie na targu), świeże owoce i warzywa (niejednokrotnie BIO)  i wiele innych rzeczy, ale się mieszczę lekko poniżej 100 euro. Po co mam kupować na zapas? Żeby potem wyrzucać, albo żeby się robale zalęgły?

Popatrzcie na wyliczenia Mobilnej – przecież dwie osoby nie są w stanie tygodniowo pochłonąć takiej ilości jedzenia. No bez przesady!

#70 2016-02-10 15:44:22

..?eto
Member

Zgadzam się z Tobą Mobilna, zgadzam się zTobą Ewal.
Ale barbary. p nie przegadasz i nie wytłumaczysz.
Ona ma w głowie zakodowane ma być 120 euro i koniec i kropka.
Poza tym wydaje mi się , że nie bardzo radzi sobie w kuchni i organizacyjnie i nie wie jak przechytrzyc pdp oczywiście dla jego dobra.
kto daje stremu choremu człowiekowi gorgonzolę.
baśka daj od razu lepiej kwasu solnego.lol
Zresztą barbara przechodzi tą fazę na każdej sztelli.
No i jest klopot , bo pdp jest trochę nie tego i wygląda na to, że nasza barbara. p też jest troche nie tego.
Nie potrafię inaczej sobie wytlumaczyc relacji i współistnienia  tych dwóch pan tj. barbary, p i jej pdp.
Ja w każdym razie już bym nie pracowala u tej pdp, bo ona jest b. mocno chora psychiczniei ciul czy dają 100euro, czy dają 120 euro.
Z wariatami się nie zadaje za żadne pieniądze.smile
P.S.
Jak słyszę niektóre osoby to słyszę nieustannie brzdąkanie monet. lol

Izo, z całym szacunkiem nie użalam się nad budzetem rodzin i nie czuję , że rodzina ma mnie w dupie( bo i jakim sposobem) lol
Są za mali na ten zaszczyt z mojej strony i nie  ze mną te numeryy Brunerr? lol

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-10 16:09:51)

#71 2016-02-10 16:08:16

barbara.b
Member

przykro mi ale warzyw to ja się dopatrzyłam jedynie na 3 obiady. ja codziennie mam do obiadu warzywa. pozatym do gotowanie uzywam, czosnku, cebuli, czerwonej papryki, marchewki, selera- standardowo powinny zawsze być w zapasie. ziemniaki conajmneij dwie siatki. jogurty, czasami jakiś fix do obiadu, masło margaryna, olej maka, kasza manna, ryż, makaron, twaróg. ilości mięsa niesamowite ale nie samym mięsem żyje człowiek i ceny coś nie tego...

pory

mobilna napisał:

Real                                                                                           Edeka
schweinebraten  kg   3.99                                                 szchinkenschnizel  kg   3.99
hackfleisch          kg   3.99                                                 hanschenschenkel kg   1.99
schw. schnitzel    kg   3.49                                                 brokuły                        0,59
rind. hackfleisch  kg   4.99                                                 hohes c                        0.99
rinderbraten       kg   7.77                                                  lody langnese    1000ml   1.99
                        5kg  24,23

2kg  8.08

Z mięsem , rybą i drobiem poszłam na kilogramy smile Konia z rzedem temu co to przerobi w tydzień !

W Edece sa podobne ceny.
Nie chce mi się nurkować w smietniku za reklamami bo jeszcze byś miała zestawienie z Edeki , Rewe, Aldi i Lidl.

Masz tu i wołowinę i drób i ryby i to nie najgorszego gatunku. Wszystko bez kości . Rybę w filecie a kurczak cały.Czyli możliwości zrobienia dań pierwszej jakości.

#72 2016-02-10 16:15:11

..?eto
Member

barbara.b napisał:

przykro mi ale warzyw to ja się dopatrzyłam jedynie na 3 obiady. ja codziennie mam do obiadu warzywa. pozatym do gotowanie uzywam, czosnku, cebuli, czerwonej papryki, marchewki, selera- standardowo powinny zawsze być w zapasie. ziemniaki conajmneij dwie siatki. jogurty, czasami jakiś fix do obiadu, masło margaryna, olej maka, kasza manna, ryż, makaron, twaróg. ilości mięsa niesamowite ale nie samym mięsem żyje człowiek i ceny coś nie tego...

pory

mobilna napisał:

5kg  24,23

2kg  8.08

W Edece sa podobne ceny.

Mówiłam, że barbary, p nie przekonamy? lol
Myślę , że barbara p , żeby nie myślęc o czymś innym , to myśli bez przerwy o tym samym- o pieniądzach i zakupach.
Jej prawo jej wybór, jak tak lubii- masochistka hahahaha  lol

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-10 16:15:56)

#73 2016-02-10 16:23:17

mobilna
Member

A zauważyłaś barbaro że zostawiłam ci 40 euro ?
cebula    kg   o.99
marchewka   2 kg   o.88
ziemniaki  2x 2,5 kg      3,20
maslo 3x o.89            2.67

olej    1
mąka o.40
cukier 0.70
ryż      0.70
makaron  0.70
---------------------------------------

= 12.24
41.09 - 12.24= 28. 24 i kolejne 13 kg jedzenia.

Dalej zostawiam ci 28.24

Te ceny sa z Aldiego.
Jak dorzucisz szpinak , porę i ogorki zielone to ubędzie jakieś 4 euro.

Pomimo tego że wydaje mniej to nie kupuje fixów i margaryn.

Ceny są z tego tygodnia ze sklepów w Leverkusen.

To już 27 kg jedzenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jeszcze masz 24 euro do wydania !

z warzyw masz juz szpinak , ogórki , sałatę , pomidory, kalafior,brokuły i marchew.

Ceny mozesz sprawdzić online
real.de
edeka .de
aldi. de
Tu sciemy nie ma .
Kwoty sie zgadzaja pomimo ekstremalnie  śmiertelnych ilosci big_smile

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-02-10 16:30:42)

#74 2016-02-10 16:34:06

barbara.b
Member

rewe
haehnchenschenkel 100 gramm 0,99 aktionpreis 1 kg 2, 99
hackfleisch i kg 5.96
schab z koscia 1kg 3,99
schab bez kosci 1kg 5.90
pierś z kurczaka 400 g 3, 29
świeże ryby od 1, 40 do 3 euro za 100 gramm
pomidory 250 gramm 1,49
apflemuss, którego babka zjada w tygodniu z 4 słoiczki w angebocie 0, 99 pro sztukę

jak widać ceny nieco się różnią w porównaniu do reala...

#75 2016-02-10 17:00:03

nagietek
Member

z moich obserwacji to wszystko zalezy od miejsca gdzie sie jest.
w jednym na 2 osoby z kalkulatorem w reku robiłam zakupy za ok. 70-80euro tydzień /bez chemii, wody itp./, bo tyle uzgodniłam z rodzina.
a w innym mialam kartoflanych ludzi przyzwyczajonych do bardzo prostego jedzenia i ok.60e na tydzień to wychodziło bez liczenia na 3 osoby, i jeszcze chemia się w tym zmieściła. I obojętnie jakbym chciała poszaleć to nie bylo sensu kupowac dla nich czegos, co straci termin, a oni tego nawet nie rusza - bo i tak nie sa przyzwyczajeni. Na tej stelli o dziwo nie bylo limitu kasy na zakupy /pomijając oczywiscie upodobania dziadków sniadaniowo-obiadowo-kolacyjne/.
Wiadomo, dla siebie kupuje co lubię. Ale ze staruszkowym jedzeniem skoro jeżdżę do mobilnych i myślących pdp - to sie dostosowuje do ich upodobań i kupuje dla nich to co oni lubią i jedzą.
Nie jestem tu po to zeby im nagle rewolucje kulinarne robic big_smile

przy obecnych moge troche więcej poszaleć z obiadkami.
hihi bede mogla przepisy eto przetestować, którymi się kochana z nami dzieliła na forum:D

#76 2016-02-10 17:25:38

festynka
Member

Uważnie czytam i patrzę na ceny i zadaję sobie pytanie,,dlaczego u mnie wszystko takie drogie ? albo dlaczego masło moje kosztuje 1,59 a nie 0.89.,wiem dlaczego bo kupuje dobre masło -które mi też smakuje ,
warzywa jakieś tanie -ale nie będę sobie zawracała cenami głowy ,muszę wszystko przytargać w rękach do domu to nie patrzę co ile kosztuje i aby kupić blisko i donieśc i potem szamać i tak w kółko..

#77 2016-02-10 17:39:25

mobilna
Member

masło frau Antje    0.88
masło deutssche markenbutter 0.89

Tu nie chodzi o to co kto gotuje.
Udowodniłam tezę że mozna, te ilosci miesa , ryby i drobiu  mnie by starczyły na jakiś miesiąc. Sa jeszcze jajka , kaczki , gęsi , placki i nalesniki.
bo po 2 dniach miesnych ma sie ochote na cos innego.

Przypraw nie kupuję co tydzień. Mrozone ziola starczaja na kilka razy, to samo z ziołami w doniczce.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-02-10 18:15:27)

#78 2016-02-10 18:19:25

ewal8
Member

Dziewczynki, jak już wcześniej podkreślałam, wszystko zależy od tego, kto ma jaką moc przerobową,  że się tak wyrażę big_smile big_smile

Basiu, ja tak tylko z ciekawości zapytam: jak kupisz kilo schabu  i zrobisz z tego kotlety czy tam pieczeń – nieważne co -  to w jeden dzień jesteście w stanie to przerobić we dwie??? Do tego, dajmy na to,  całą główkę sałaty z dodatkami w postaci pomidorów, papryki itp. też??? No i oczywiście jeszcze ziemniaki?? – tu o ilość nie pytam, bo jak dwie siaty ziemniaków tygodniowo mało, to aż strach zapytać  big_smile big_smile

A zresztą, co mnie tam do tego. Jedzcie, ile chcecie, ale lojalnie ostrzegam: na zdrowie Wam to nie wyjdzie. big_smile big_smile

Ps. Kurdę, jak jeszcze pomyślę, że śniadanie, podwieczorek i kolacja do tego dochodzi, to mnie ogarnia przerażenie big_smile big_smile

#79 2016-02-10 18:29:25

mobilna
Member

Ciebie przerazenie a mnie mdli big_smile

#80 2016-02-10 22:08:12

barbara.b
Member

nie będę tu nikogo uczyła ile warzyw dziennie zdrowy człowiek powinien jadać, ile ma być posiłków, z czego mają się składać i ile co kosztuje. kg schabu to my w miesiące nie zjemy. ziemniaki babka lubi i niech je jak lubi. siatki mają różną wagę i nikt nie wie co za siatki a już każdego serce boli, że ziemniakami się opychamy. ważne, że jestem u normalnej rodziny i mnie mają za normalną a nie jakąś z trzeciego świata i normalnie traktują. dostałam kasy tyle ile trzeba. chociaż cały wieczór czekałam, bo siostrzenica musiała do późna pracować. a wy sobie róbcie zakupy za 70 euro jak wam to pasuje. za 50 róbcie. i jeszcze skubnijcie zapasy do domu. jak potraficie... polska to kraj czarownic najwyraźniej. a jeszcze jak się jedna czarownica odezwie co reszta wtóruje, czy się zgadza czy nie zgadza. na szczęście są jeszcze jednostki, które się nie boją wyrazić własnego zdania na poruszane tematy.

#81 2016-02-10 22:52:43

urszula47
Member

Nie bede oceniac co przedmowczynie pisaly ,lecz napisze krotko ; Trzymam sie prawa niemieckiego i uwazam ze robie dobrze,wiec na tzw Haushaltsgeld mam zawsze ok 100eur ,raz przekrocze ten budzet a raz zostaje troszke.

#82 2016-02-10 23:43:40

mobilna
Member

http://www.beratung-senioren.de/downloa … reader.pdf
Urszulo , czy ty ten tekst kiedys dokladnie przeczytalaś ?

Chodzi mi o warunki jakie trzeba spełnic by móc sie oprzeć na takiej wykładni i ubiegac o prawa w nim rekomendowane.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-02-10 23:53:29)

#83 2016-02-10 23:52:17

..?eto
Member

barbara.b napisał:

nie będę tu nikogo uczyła ile warzyw dziennie zdrowy człowiek powinien jadać, ile ma być posiłków, z czego mają się składać i ile co kosztuje. kg schabu to my w miesiące nie zjemy. ziemniaki babka lubi i niech je jak lubi. siatki mają różną wagę i nikt nie wie co za siatki a już każdego serce boli, że ziemniakami się opychamy. ważne, że jestem u normalnej rodziny i mnie mają za normalną a nie jakąś z trzeciego świata i normalnie traktują. dostałam kasy tyle ile trzeba. chociaż cały wieczór czekałam, bo siostrzenica musiała do późna pracować. a wy sobie róbcie zakupy za 70 euro jak wam to pasuje. za 50 róbcie. i jeszcze skubnijcie zapasy do domu. jak potraficie... polska to kraj czarownic najwyraźniej. a jeszcze jak się jedna czarownica od<script id="gpt-impl-0.0846062664923623" src="http://partner.googleadservices.com/gpt/pubads_impl_79.js"></script>ezwie co reszta wtóruje, czy się zgadza czy nie zgadza. na szczęście są jeszcze jednostki, które się nie boją wyrazić własnego zdania na poruszane tematy.

Gadasz, jak Kopacz!
Na metr w dół!
Jedź do Kanady i daj nam spokój! lol

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-10 23:58:23)

#84 2016-02-11 07:59:46

KRYSIA5555
Member

Dyskusja na temat kasy i stawek jest trudna bo zależy od  wielu czynników. Często co jemy decydują podopieczni, nie tylko ze względu na oszczędności, ale często z braku kasy. Nie możemy wszystkich traktować jednakowo, popatrzeć , poobserwować podopieczną i rodzinne i po prostu uczciwie porozmawiać. My jak nie zjemy czegoś tam przez miesiąc to nic nam nie będzie. Rodzinny są różne, miałam taką że dostawałam wszystko i nie oszczędzałam na niczym, dopóki nie zobaczyłam że córka zabiera mu jedyne spodnie do prania i je ceruje. Natychmiast zaczęłam oszczędzać i przykro mi było że taka świnia jestem. Ale miałam  tez innych ,super oszczędnych, wręcz chytrusów a po 3 tyg, okazało się milionerzy warci  wiele, wiele milinów. Wtedy trzeba otworzyć sknerusom oczy, nie przesadzać , ale i nie oszczędzać, Ja nie mam łatwo bo mówię prawdę w oczy. Znam tak dobrze niemiecki że mogę im zasugerować że jak maja taką straszną biedę to ja się spręże, Oni wiedzą że to kpina i wtedy reagują, nie zawsze pozytywnie, ale nie wolno milczeć, bo robicie krzywdę nie tylko sobie, ale i innym dziewczynom, wszystkie wpadają w ta samą pułapkę.
Popatrzmy na ludzi a nie przepisy, jesteśmy po to żeby pomóc a nie dobijać. Wierzcie mi widziałam wiele biednym, b, biednych Niemców, nie można wobec nich stosować umów i paragrafów, polecam szczerość i rozwagę,

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2016-02-11 08:03:04)

#85 2016-02-11 08:03:45

urszula47
Member

mobilna napisał:

http://www.beratung-senioren.de/downloads/informationsmaterial/2014/07_Haushaltshilfen_Inforeader.pdf
Urszulo , czy ty ten tekst kiedys dokladnie przeczytalaś ?

Chodzi mi o warunki jakie trzeba spełnic by móc sie oprzeć na takiej wykładni i ubiegac o prawa w nim rekomendowane.

Mobilna ten model pracy calodobowej pomocy domowej jest tak naprawde najbardziej legalna forma zatrudnienia .Niemcy wiedza,ze desperacja nas zmusza do wyjazdow i wszystko zniesiemy ,wiec sek w tym aby nie pozwolic sobie wejsc na glowe i glodem przymierac w imie jakis idealow.Kilka lat temu mialam taka prace gdzie siostrzeniec dawal 50eur na zakupy ,on kupowal wode mineralna i proszek do prania.Nie bylo ciasta,owoce i inne produkty babka zjadala ukradkiem po nocach.Miala druga grupe ,dwie emerytury ,drugi dom wynajety .Od tej pory zwracam uwage na budzet jaki mamy do dyspozycji i nie biore pracy gdzie jest 60eur na tydzien gdyz wtedy chodzilam glodna i czulam sie jak smiec .Znam te prace dobrze i widze gdzie rodzina potrafi docenic ja .Dla mnie 60eur na zakup zywnosci i chemii to kpina.Moje zmienniczki Litwinki i ich posrednik tez zazadaly 100eur na tydzien ,czyzby Polki byly z innej gliny?

#86 2016-02-11 08:32:12

..?eto
Member

Krysia5555.
No właśnie, co zrobić, jak się wpadnie w taką pułapkę , którą zmajstrowała dziewczyna , bądź facet przede mną ?
Uważam , że jesteśmy my sami nie wporządku wobec siebie, bo każdy boi sie otworzyć buzię i czeka , że zrobi to za niego,nią następna osoba, zmienniczka.
A jak już to zrobi to ten drugi się cieszy i nawet dziękuje nie powie.
O czym my mówimy? Sami przyzwyczailiśmy Niemców do tego , że mogą nas tak traktować.
To tyle w temacie z mojej strony, a  gadać wszyscy potrafią, to pytam się dlaczego sie nic nie zmienia ,
Jak wszyscy tak walcza o te stawki.
Pouczamy się , pouczamy , a jak co do czego , to i tak każda swoje robi.
Czyli nic nie robiw tej sprawie.
Dlatego, ja sie wolę pośmiać.smile

#87 2016-02-11 09:13:43

KRYSIA5555
Member

eto, i reszta nieśmiałych!!!!!!!!!
Nie zawsze wynika to z odwagi, b. często z braku dobrej znajomości języka, Nikt nie lubi się narażać, a ja to robię, Jestem uczciwa, mówię co jest , że postaram się oszczędzać, ale tego nie robię kiedy ich na to  stać.
Jak mojej podopiecznej popsuł się Hajcung i cała rodzina się zebrała, kto zapłąci, to zaczełam po cichu oszczędzać. Nie na 100%, ale dlatego że b, często nam się nie chce nic robić, idziemy kupujemy G......... gotowe, zamiast zrobić samemu, jak w domu. Nie bądźmy wredne dla wszystkich, bo nie wszyscy na to zasługują. Jak ktoś mnie nie szanuje to wyjeżdżam i mówię dlaczego. Nasze kochane opiekunki to księżniczki, nie szanują nas zmienniczek a co dopiero podopiecznego, a przecież dzięki NIM żyją, a fe !!!!!!!
Zacznijmy krytykę od siebie!!!!!!!!!! Jedna z moich zmienniczek wyjechała, bo nie mogła rosołu co niedzielę gotować !!!!!!!!!! Liebe Goot !!!!!!!!!!!! Nie wiedziałam że od tego się umiera!!!!!

#88 2016-02-11 09:32:22

..?eto
Member

KRYSIA5555 napisał:

Nie zawsze wynika to z odwagi, b. często z braku dobrej znajomości języka, Nikt nie lubi się narażać, a ja to robię, Jestem uczciwa, mówię co jest , że postaram się oszczędzać, ale tego nie robię kiedy ich na to  stać.
Jak mojej podopiecznej popsuł się Hajcung i cała rodzina się zebrała, kto zapłąci, to zaczełam po cichu oszczędzać. Nie na 100%, ale dlatego że b, często nam się nie chce nic robić, idziemy kupujemy G......... gotowe, zamiast zrobić samemu, jak w domu. Nie bądźmy wredne dla wszystkich, bo nie wszyscy na to zasługują. Jak ktoś mnie nie szanuje to wyjeżdżam i mówię dlaczego. Nasze kochane opiekunki to księżniczki, nie szanują nas zmienniczek a co dopiero podopiecznego, a przecież dzięki NIM żyją, a fe !!!!!!!
Zacznijmy krytykę od siebie!!!!!!!!!! Jedna z moich zmienniczek wyjechała, bo nie mogła rosołu co niedzielę gotować !!!!!!!!!! Liebe Goot !!!!!!!!!!!! Nie wiedziałam że od tego się umiera!!!!!

Krysiu Cieszę się , że znalazlam kolejną Bratnią Duszę! smile

Izo, Urszulo wy tez jesteście moimi Bratnimi Duszami .....i nawet Ty babrbako p, wszystkie mi jesteście Bratnimi Duszami.
To nic, że czasami sie troszkę pościeramy(ładnie to ujęląm no nie?), ale i tak łaczy nas wspólna praca, wspólny opiekunkowy los.
Ja staram się być uczciwa , i zwykle jestem tak przez innych postrzegana.
Często mówię prawdę w oczy, co przysparza mi wiele niechęci od innych.
Czasami sama do siebie mowię eto daj spokój , po co ci to ,ale nie potrafię już inaczej.
I w sumie to cieszę się , że mimo tych często przykrych chwil jakie mnie spotykają jestem wierna swoim ideałom i temu co wszczepili we mnie zacni ludzie, a przede wszystkim Moi Kochani Świętej pamięci Rodzice..
Oj od słowa do slowa i rozczulilam się i .....ach...
I piszę to calkiem poważnie.
Pozdrawiam Was Drogie i Kochane.
P.S.
Przepraszam jeśli Was "powaliłam", naprawdę nie chciałam,
jakoś samo tak wyszlo.... big_smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-11 09:51:57)

#89 2016-02-11 09:39:24

mobilna
Member

Krysia
Spuentowałaś to pięknie.

#90 2016-02-11 09:56:08

ania1968
Member

KRYSIA5555 napisał:

Ja ani nie oszczędzam ani nie wydaję na siłę. Staram się dostosować do miejsca w które trafiam. Jak miałam 50 euro na tydzień to poprosiłam dzieci Pdp o extra zakupy chemii, wody, i dużych gabarytów typu zgrzewka mleka itd. I zgodzili się bez oporu. Może nie wiedzieli ile daje na życie osoba decydująca? Nie byłam pierwszą opiekunką! Przeważnie mam 100 euro i mnie to wystarcza, nie korzystam z gotowców i wychodzi taniej. Byłam w miejscu, gdzie przy małżeństwie miałam 1000 euro na miesiąc, ale jak kupiłam mięso w Edece to była afera. Wszystko Bio, mięso i wędliny od rzeźnika, woda w szklanych butelkach, warzywa na targu, chleb i ciasto do kawy z piekarni, a kawa i herbata tylko ulubione i drogie gatunki. I też dałam radę big_smile . Tam się nauczyłam gotować rzeczy z górnej półki.

Reasumując, wszystko zależy od miejsca w jakie trafimy. Nigdy nie głodowałam, nawet w miejscu gdzie było 50 euro na tydzień. Skądinąd wiem, że wiele opiekunek godzi się na mało kasy na jedzenie jak miejsce spokojne, a rodzina się nie wtrąca. I ja to rozumiem. Pozdrawiam jeszcze z domu.

Reklama