Co opiekunka powinna gotować?

a co gotować, jeżeli trafi się na do opieki jakiś inteligent, no wiecie co mam na myśli ktoś z "wyższych sfer"

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#91 2015-10-23 21:49:47

andrea
Member

Re: Co opiekunka powinna gotować?

a co gotować, jeżeli trafi się na do opieki jakiś inteligent, no wiecie co mam na myśli ktoś z "wyższych sfer"

#92 2015-10-23 22:42:51

amelia
Przyjaciel Forum

andrea napisał:

To niech powie co chce aby mu ugotować , następnie wygooglować i ugotować.  Mam nadzieję że nie każe taki "yntelygent" gotować żabich udek. smile

#93 2015-11-20 12:47:29

Tatinko
New member

Witajcie.
Moim zdaniem to jest raczej kwestia dogadania co gotować. Miałam kiedyś do czynienia z takimi osobami które chciały żeby gotować nie wiadomo jakie dania była wieczna afera że to nie smaczne to niedogotowane albo że to nie tak. Kiedyś usiadłam z takimi ludźmi pogadaliśmy otwarcie. Powiedziałam że ja nie występowałam w master szefie czy też w innych kulinarnych programach gdzie gotują na wysokim poziomie jestem zwykła Polską gospodynią że gotuje jak umie jeżeli nie odpowiadają dania można zawsze zamówić dietetycznie przez cały dzień albo jakie się chce a ja im to odgrzeje. No to trochę się uspokoili i gotuje i nic nie przeszkadza.

#94 2015-11-20 15:15:17

amelia
Przyjaciel Forum

Tatinko napisał:

Witajcie.
Moim zdaniem to jest raczej kwestia dogadania co gotować. Miałam kiedyś do czynienia z takimi osobami które chciały żeby gotować nie wiadomo jakie dania była wieczna afera że to nie smaczne to niedogotowane albo że to nie tak. Kiedyś usiadłam z takimi ludźmi pogadaliśmy otwarcie. Powiedziałam że ja nie występowałam w master szefie czy też w innych kulinarnych programach gdzie gotują na wysokim poziomie jestem zwykła Polską gospodynią że gotuje jak umie jeżeli nie odpowiadają dania można zawsze zamówić dietetycznie przez cały dzień albo jakie się chce a ja im to odgrzeje. No to trochę się uspokoili i gotuje i nic nie przeszkadza.

Dzień dobry! Z czym przychodzisz ? Co przynosisz i dlaczego?

#95 2015-11-21 15:02:07

Bakingonlka
New member

Dzień dobry!

Przychodzę z dobrym słowem i również z nie wielkim doświadczeniem z opieką nad starszymi osobami również będę potrzebowała pomocy od forum w ciężkich sytuacjach jakie mogą czasem nastać. Forum w takich wypadkach jest dobrym wyjściem a teraz mi się nudzi ponieważ szukam roboty czekam na odpowiedz z Niemiec gdzie ma właśnie pośrednik odezwać w sprawie pracy. Mam nadzieje że nie będziecie mnie mieli za kogoś złego na tym forum.

Pozdrawiam serdecznie.

#96 2015-11-21 15:29:33

festynka
Member

Bakingonlka napisał:

Dzień dobry!

Przychodzę z dobrym słowem i również z nie wielkim doświadczeniem z opieką nad starszymi osobami również będę potrzebowała pomocy od forum w ciężkich sytuacjach jakie mogą czasem nastać. Forum w takich wypadkach jest dobrym wyjściem a teraz mi się nudzi ponieważ szukam roboty czekam na odpowiedz z Niemiec gdzie ma właśnie pośrednik odezwać w sprawie pracy. Mam nadzieje że nie będziecie mnie mieli za kogoś złego na tym forum.

Pozdrawiam serdecznie.

Witaj Bakingonlka .Spoko ,tutaj jest bezpiecznie  i każdy problem rozwiążemy i każdy coś doradzi z własnego doświadczenia,jest nas bardzo dużo, czuj się tutaj jak u siebie w domu. Aby tylko ten pośrednik z pozytywą do Ciebie zadzwonił.Powodzenia .

#97 2015-11-21 16:12:29

amelia
Przyjaciel Forum

Bakingonlka napisał:

Dzień dobry!

Pozdrawiam serdecznie.

Eeee, noo ! Wejście masz super! Dziewczyna z klasą! smile  Zawsze cieszymy się , gdy nasza załoga się powiększa.
Jeśli jesteś jesteś jedną z nas, to nie możesz być uważana za kogoś złego!

Witaj wśród swoich!

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTpBg3CVhD5CHsptH97Ly2TD2TBLymiQvynqh4hiD4t2iCJ1KOY

#98 2015-11-22 15:43:20

Bakingonlka
New member

Dziękuję za miłe powitanie! Staram się naprawdę zachęcić do współpracy ze mną niż bardziej zniechęcić więc musiałam więcej napisać. Dla mnie przywitanie na forach różnorakich daje wiele do życzenia stąd zaraz piszę post gdzie interesuje mnie temat albo coś w tym rodzaju. Kiedyś pisałam na jednym forum to zaraz dostałam bana bo się nie przywitałam więc musiałam zaraz znowu konto otworzyć itp ale widzę że tutaj tak nie ma co mnie bardzo cieszy chociaż bardzo się bałam że dostane zablokowana.

Pozdrawiam miłej Niedzieli!

#99 2015-11-22 16:02:44

amelia
Przyjaciel Forum

Bakingonlka napisał:

Dziękuję za miłe powitanie! Staram się naprawdę zachęcić do współpracy ze mną niż bardziej zniechęcić więc musiałam więcej napisać. Dla mnie przywitanie na forach różnorakich daje wiele do życzenia stąd zaraz piszę post gdzie interesuje mnie temat albo coś w tym rodzaju. Kiedyś pisałam na jednym forum to zaraz dostałam bana bo się nie przywitałam więc musiałam zaraz znowu konto otworzyć itp ale widzę że tutaj tak nie ma co mnie bardzo cieszy chociaż bardzo się bałam że dostane zablokowana.

Pozdrawiam miłej Niedzieli!

Dzięki.
Różnie to bywa. Ludzie są tacy różni. Nie mniej jednak wyrażając swoje opinie powinniśmy powstrzymywać się przed wulgaryzmami.
Dziwne wydaje mi się banowanie osób, tylko za wyrażanie opinii.
Też zauważyłam (bardzo dawno) , że na jednym forum admin banuje wszystko co mu się nie podoba. Upodobania ma jednak dziwne i doprowadził do tego, że aby być na forum, trzeba się płaszczyć, nie wolno pewnych rzeczy krytykować, nie wolno polecać pracy i takie tam dyrdymały.....
Dziwi mnie, że jest ciągle tam grono osób , których tamto forum się podoba.

#100 2016-02-22 15:56:44

karin
New member

W kwestii gotowania dla starszych osób to nie ma reguły - jedni potrzebują specjalnej diety, inni pałaszują wszystko. Wniosek? Najlepiej zapytać, jaka dieta będzie odpowiednia smile

#101 2016-02-24 09:26:19

Oluchna
Member

Też nie wiem skąd te pytania "co ugotować"? Spytać co się jada w domu i robić to co chcą, a jak mam ochotę na coś innego, to sama proponuję czy nie chcą dzisiaj czegoś polskiego.

#102 2016-10-02 13:46:39

liszkazielona
Member

ALEX52 napisał:

Kasssia napisał:

trzeba się dostosować do tego, co musi jeść podopieczny. Wiadomo, że starszej, chorej osoby nie można karmić tłustym, ciężkostrawnym jedzeniem. A jak podopieczny na diecie to my tez możemy na tym skorzystać:d zawsze można zgubić parę kilogramów;)

Moi maja dziadek95lat babcia88lat a jedza codziennie kartofle i miecho ja juz nie moge tego trawic mam dosyc ale mnie nikt sie nie pyta co bym zjadla musze jesc to co oni,a na dodatek na kolacje babcia smaruje dziadkowi chleb maslem i na to smalec wyobrazacie sobie,jak tak dalej beda sie tuczyc to tu Pudzianowski bedzie musial przyjechac do opieki ,bo my nie damy rady ich dzwigac.

No popatrz, jedzą super niezdrowo i tak długo żyją! Może właśnie tak powinno być? Nie stosowano diet i ludzie  długo żyli, a teraz beztłuszczowy fit z kilogramem cukru...

#103 2016-10-02 13:55:25

Dalia
Member

Jak mnie wkurza gadanie o zdrowej diecie dla staruszków. Jasna cholera,  jeśli babka ma 90 lat to ile lat jeszcze pożyje?  Niech je, co chce. Co to za różnica? Zdrowa dieta dla dzieci czy młodzieży to rozumiem, ale dla starych??? Jeśli nic im nie dolega i mogą wszystko jeść - dajcie im spokój z wciskaniem zdrowego jedzenia. To śmieszne.

#104 2016-10-02 14:50:04

KRYSIA5555
Member

Dalia napisał:

Jak mnie wkurza gadanie o zdrowej diecie dla staruszków. Jasna cholera,  jeśli babka ma 90 lat to ile lat jeszcze pożyje?  Niech je, co chce. Co to za różnica? Zdrowa dieta dla dzieci czy młodzieży to rozumiem, ale dla starych??? Jeśli nic im nie dolega i mogą wszystko jeść - dajcie im spokój z wciskaniem zdrowego jedzenia. To śmieszne.

------------------------------------------
Popieram Dalia, ale im pewnie nie chodzi i zdrowie pdp tylko jak się więcej podlizać !!!!!!
Jak się nie zna dobrze języka, jak nie zna na niczym , to wtedy pucują chałupę, okna i wmawiają babce że gotuje zdrowo !!!!!!!!!!!!
A ona biedna nie ma ochoty nawet iść do klopika a co dopiero długo żyć !!!!!!
BEZ PRZESADY !!!!!!!!! Gotujemy co umiemy i cześć!!!!!!
Moja PDP je tylko krewetki z ryżem i nic więcej a więc zdrowe, tylko po co?????

#105 2016-10-02 15:04:09

squonk
Member

Dalia napisał:

Też jestem tego zdania, ale z drugiej strony mało co mnie tak denerwowało, jak obżeranie się niektórych dziadków. Niemiecka świętość: Kaffee und Kuchen. A potem ktoś musi spaślaków dźwigać z wózka na kibel, z kibla z powrotem na wózek i tak bez końca. Czasem sobie myślałam, że tacy powinni płacić dodatkowe ubezpieczenie , bo dlaczego ja mam sobie rujnować kręgosłup.

Reklama