Obcinanie paznokci u nóg

[quote=kajka91]Paznokcie zawsze trzeba obcinać na okrągło. Czy u młodych czy u starych chociaż pewnie u niektórych to nie ma już za wielkiego znaczenia, w tym wieku znaczy się...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#91 2014-10-31 21:59:52

jolki
Member

Re: Obcinanie paznokci u nóg

kajka91 napisał:

Paznokcie zawsze trzeba obcinać na okrągło. Czy u młodych czy u starych chociaż pewnie u niektórych to nie ma już za wielkiego znaczenia, w tym wieku znaczy się. Ale jak nie chce się żeby wrastały i żeby było jeszcze gorzej to tylko na prosto. Choćby nie wiem co. wrastające paznokcie zawsze biorą się od złego obcinania. Raz, drugi, trzeci na okrągło i potem robi się problem

Mam wrażenie, że ty obcinasz w kółko i zaprzeczasz sama sobie.
Ogarnij się dziewczyno,

#92 2014-10-31 22:52:47

jolki
Member

..?eto napisał:

jolki napisał:

kajka91 napisał:

Paznokcie zawsze trzeba obcinać na okrągło. Czy u młodych czy u starych chociaż pewnie u niektórych to nie ma już za wielkiego znaczenia, w tym wieku znaczy się. Ale jak nie chce się żeby wrastały i żeby było jeszcze gorzej to tylko na prosto. Choćby nie wiem co. wrastające paznokcie zawsze biorą się od złego obcinania. Raz, drugi, trzeci na okrągło i potem robi się problem

Mam wrażenie, że ty obcinasz w kółko i zaprzeczasz sama sobie.
Ogarnij się dziewczyno,

Jolki jestes bardzo rezolutna. Smieję sie w  glos.
To najśmieśzniejsza odpowiź jaką usłyszalamod czasu , jak dołączylam do tego Forum  hahahahaaaa....

Jestem bardzo ciekawa, czy koleżanka kajka91 obcinała kiedykolwiek paznokcie staremu człowiekowi?
Czy w ogóle wie, jak mogą wyglądać paznokcie zainfekowane grzybem??? Jak się fałdują a nie rosną wzdłuż? Jak ropienie znajdują się pod płytką?
A prawie każdy stary tak ma.

#93 2015-12-01 14:57:30

Bastet
Member

Z tym obcinaniem paznokci u stóp to mam problem. Jestem u dziadka po udarze, ma już dość długie paznokcie u stóp, co zgłaszałam kilka razy rodzinie, bo ja nigdy nie obcinałam paznokci - zawsze rodziny lub pdp umawiały Fusspflegerin do domu. No ale to 20 euro. Tu podobno do tej pory robiła to opiekunka, którą zmieniałam. Ja nie mam zamiaru ryzykować - pan jest podatny na infekcje to raz ( ma stomię cwenikową i łyka dziennie ok 30 tabl antyinfekcyjnych ), ma zaburzenia czucia w stopie po udarze to dwa, nie mam okularów - bo zapomniałam zabrać to trzy, i najważniejsze nie będę robić czegoś na czym się nie znam. Familia udaje , ze zapomina albo nie słyszy, ja w tej sytuacji tez, kiedy dziadek się domaga ode mnie obcięcia mówię ,ze była córka,że zgłaszałam i nic.  Mam pytanie czy powinnam o tym poinformować moją agencję. Trudno jest polemizować  jeśli poprzedniczka wykonywała jakąś czynność a nie chciałabym mieć potem kłopotów. Co powinnam zrobić?

#94 2015-12-01 15:09:20

merynoska
Member

Bastet napisał:

Z tym obcinaniem paznokci u stóp to mam problem. Jestem u dziadka po udarze, ma już dość długie paznokcie u stóp, co zgłaszałam kilka razy rodzinie, bo ja nigdy nie obcinałam paznokci - zawsze rodziny lub pdp umawiały Fusspflegerin do domu. No ale to 20 euro. Tu podobno do tej pory robiła to opiekunka, którą zmieniałam. Ja nie mam zamiaru ryzykować - pan jest podatny na infekcje to raz ( ma stomię cwenikową i łyka dziennie ok 30 tabl antyinfekcyjnych ), ma zaburzenia czucia w stopie po udarze to dwa, nie mam okularów - bo zapomniałam zabrać to trzy, i najważniejsze nie będę robić czegoś na czym się nie znam. Familia udaje , ze zapomina albo nie słyszy, ja w tej sytuacji tez, kiedy dziadek się domaga ode mnie obcięcia mówię ,ze była córka,że zgłaszałam i nic.  Mam pytanie czy powinnam o tym poinformować moją agencję. Trudno jest polemizować  jeśli poprzedniczka wykonywała jakąś czynność a nie chciałabym mieć potem kłopotów. Co powinnam zrobić?

Nam nie wolno tego robić. Powiedz, że to jest prawnie zabronione. To musi robić fachowiec, bo Ty za to nie możesz odpowiadać.

#95 2015-12-01 15:26:58

Bastet
Member

Tak, tak, nie mam zamiaru się za to łapać z wyżej wymienionych powodów plus wiem ,ze nam tego nie wolno tylko problem jest ,że rodzina uważa inaczej skoro poprzednia opiekunka to robiła, no i czy zgłosić do agencji. Przed rodzina mam zamiar dalej udawać, że skoro zgłaszałam im kilka razy to nie ma tematu bo tłumaczyć im po raz kolejny, chyba nie ma sensu.

#96 2015-12-01 15:35:13

squonk
Member

Bastet napisał:

Tak, tak, nie mam zamiaru się za to łapać z wyżej wymienionych powodów plus wiem ,ze nam tego nie wolno tylko problem jest ,że rodzina uważa inaczej skoro poprzednia opiekunka to robiła, no i czy zgłosić do agencji. Przed rodzina mam zamiar dalej udawać, że skoro zgłaszałam im kilka razy to nie ma tematu bo tłumaczyć im po raz kolejny, chyba nie ma sensu.

Powiedz im, że nawet w heimie nikt tego nie robi, tylko przychodzi ktoś od Fusspflege. Jeśli dziadek nie łapie się do tego, żeby koszty pokrywała Kasa Chorych, to też by musieli za to płacić.

#97 2015-12-01 15:40:49

barbara.b
Member

jak najbardziej powinnaś powiadomić o tym agencję. ponadto powinnaś wymagać od agencji, żeby powiadomili rodzinę, że do obcinania paznokci jest fusspflege i opiekunka nie ma prawa tego wykonywać.
masakra. narobiło się agencji, każdy może wyjechac do opieki. nie każdy się szanuje i sorry ale po 1,5 roku nie jestem wstanie znaleść normalnego zlecenia, bo niektóre panie opiekunki robią rzeczy, których nie powinny. a niemieckie rodziny jak im pasuje to się bardzo szybko przyzwyczajają. pocztą pantoflową idzie czego to polka nie robi... tak więc do pań, które mają przerost ambicji- opamiętajcie się. ja zmienię branżę ale sa osoby, które muszą zostać w opiece a przez was niedługo opiekunkom przyjdzie krowy doić i laskę robić.

Bastet napisał:

#98 2015-12-01 15:44:38

barbara.b
Member

tak samo jak i w gastronomi się popsuło odkąd otworzyli granice i polki zaczęły się pchać do pracy do kuchni. rumunki się szanują, kobiety z afganistanu a dlaczego polki się nie szanują?

#99 2015-12-01 17:12:23

merynoska
Member

Bastet napisał:

Powiedz, że oczywistych spraw się noe tłumaczy. Niech zapyta specjalistów, a Ty nie masz zamiaru łamać prawa. Powiedz, że nie interesuje Cię poprzednia opiekunka. Każdy jest dorosły i za siebie odpowiada. Zapytaj czy jakby poprzedniczka była alkoholiczką to ty też masz nią być. Przestępstw się nie powiela. Równa sie do lepszych a nie gorszych.

A tak naprawdę , to gdybym taką babę dorwała, co bruździ na Stellach, to bym jej taką "ondulację " zrobiła, że by ją rodzina nie poznała!!!! ( wink )

#100 2015-12-01 17:28:20

iza46
Member

barbara.b napisał:

jak najbardziej powinnaś powiadomić o tym agencję. ponadto powinnaś wymagać od agencji, żeby powiadomili rodzinę, że do obcinania paznokci jest fusspflege i opiekunka nie ma prawa tego wykonywać.
masakra. narobiło się agencji, każdy może wyjechac do opieki. nie każdy się szanuje i sorry ale po 1,5 roku nie jestem wstanie znaleść normalnego zlecenia, bo niektóre panie opiekunki robią rzeczy, których nie powinny. a niemieckie rodziny jak im pasuje to się bardzo szybko przyzwyczajają. pocztą pantoflową idzie czego to polka nie robi... tak więc do pań, które mają przerost ambicji- opamiętajcie się. ja zmienię branżę ale sa osoby, które muszą zostać w opiece a przez was niedługo opiekunkom przyjdzie krowy doić i laskę robić.

Bastet napisał:

Dodam jeszcze,ze prawie wszystkie agencje zatrudniaja na niby aby szybko nabic portfel poki nowe regulacje nie wejda w zycie.Moja kuzynka juz 3 firme niemiecka testuje i robi na czarno ,oczywiscie rodziny pojecia o tym nie maja.Powtorze za Amelia ze najlepsza opiekunka ~goli,pierd i ,krawaty wiaze i usuwa ciaze~  ito tyle na ten zasrany temat obcinania zagrzybialych paznokci.Dziewczyny naprawde to juz chore sie robi.

#101 2015-12-01 17:52:17

mobilna
Member

Bastet napisał:

Skoro poprzednia opiekunka to robiła to trzeba koniecznie po nią zadzwonić by to zrobiła.
Kocham opiekunki roboty.
Najlepsze są te co w tydzień po przyjeżdzie maja okna obskoczone.

#102 2015-12-01 17:59:35

barbara.b
Member

iza dokładnie. a już o tym jak nieprzyjemne są panie w największych firmach nie wspomnę. nazbierały formularzy zgłoszeniowych, nie mają potrzebnej wiedzy i zamiast ćwiczyć rodziny niemieckie ćwiczą opiekunki.
dzisiaj miałam np. ofertę, gdzie bardzo miła opiekunka bardzo pozytywnie opowiadała o stelli. była tak pozytywnie nastawiona, babcia wspaniała, miejsce wspaniałe... nakłada babci rajstopy uciskowe. myślę sobie " baśka, kurwa już nie wymyślaj. założysz rajstopy z rana i po bólu! ". po rozmowie myślę " dlaczego, kur.. dlaczego? ". a pani taka miła i wdzięczna opowiadała jak to ona tego też nigdy nie robiła, ale zakłada i dała radę. a wystarczyło by, żeby firma dała znać rodzinie, że w tym celu mają zatrudnić pflegedienst i miejsce było by zjadliwe.
inne zlecenie- nie ma telewizora, nie ma internetu. właśnie wróciłam z takiego miejsca plus było 10 stopni w łazience i w toalecie, 14 w kuchni, łóżko dziecinne na którym zwinięta w kłębek zastanawiałam się ile mam stopni w pokoju. więc pytam pani, czy zanim wyjadę rodzina przygotuje godziwe warunki dla opiekunki w tym internet. pani coś tłumaczy, że tydzień po tym jak opiekunka przyjedzie... pytam się kur.. czemu nei tydzień przed tym jak opiekunka przyjedzie. przecież tak czy siak jak nie dla mnie będą dla innej opiekunki potrzebowali... jakieś tam tłumaczenie, że jedna potrzebuje telefon inna internet i rodzina wybierze, czy zakłada telefon, czy internet. na koniec się dowiaduję, że u tej rodziny pracowały już opiekunki z innej firmy. - pytanie: też ku... po tygodniu założyli internet? gó... a nie założyli. ściągają jedną za drugą i liczą na to, że jak ktoś przyjedzie to przecież po tygodniu nie wróci i tak zaoszczędzą. 20 euro !
agencje niemców powinny ćwiczyć- jakie są godziwe warunki mieszkalne dla opiekunki, jakie obowiązki, jakie prawa i jakie babcie nadają się pod opiekę domową a nie brać babcie, co się już tylko do pflegeheimu nadają.
nigdy nie zapomnę jak pojechałam raz do 94 latki. byłam pierwszą opiekunką. babka miała być sprawna jak nastolatka. na miejscu okazało się co się okazało. babka z pflegedienstu po miesiącu, gdy odchodziłam nagle zaczęła mówić i powiedziała, że ona dawno już rodzinie mówiła, że ta babka nadaje się do pflegeheimu a nie do opieki w domu. i tak wygląda opieka w niemczech. a nasze agencje biorą zlecenia, gdzie żadna niemiecka agencja nie wysłała by swojej opiekunki i jeszcze cedzą do opiekunki, że jak by babki były zdrowe to nie potrzebowały by opieki. opiekunka jeździ do starych osób zająć się domem i babką. zorganizować jej dzień, pomóc w podstawowych czynnościach codziennych. a chorymi zajmują się lekarze i pielęgniarki, ludzie z wykształceniem medycznym, pflegedienst. i te sprawy nie powinny opiekunkę obchodzić. powinna sprzątać, gotować, zawieść babkę do lekarza i ją aktywować.
a jeszcze, że w większości zleceń nei są wymagane prawo jazdy? przecież to jest paranoja. sprowadzają gospodynie domowe z polski i zamykają z babką na cztery spusty w domu. żeby nawet z babką nie móc podskoczyć na zakupy, czy na ciastko do kawiarni... to jest więzienie a nie opieka.
!!!! fuck

.

iza46 napisał:

barbara.b napisał:

Bastet napisał:

Dodam jeszcze,ze prawie wszystkie agencje zatrudniaja na niby aby szybko nabic portfel poki nowe regulacje nie wejda w zycie.Moja kuzynka juz 3 firme niemiecka testuje i robi na czarno ,oczywiscie rodziny pojecia o tym nie maja.Powtorze za Amelia ze najlepsza opiekunka ~goli,pierd i ,krawaty wiaze i usuwa ciaze~  ito tyle na ten zasrany temat obcinania zagrzybialych paznokci.Dziewczyny naprawde to juz chore sie robi.

#103 2015-12-01 20:41:46

mobilna
Member

stobejczyk napisał:

W Polsce nie ma instytucji opiekuńczej, która umiałaby się profesjonalnie zająć pedicurem, jednak to nie znaczy, że tego nie da się  zrobić profesjonalnie. Najlepiej poszukać na LadyTime.pl To portal z różnymi zabiegami kosmetycznymi. Można w nich wyszukać różne zniżkowe zabiegi w swoim mieście, także pedicure. Niech zrobi to osoba wykształcona w podologii. Podaję link: http://ladytime.pl/warszawa/tanio

Ty stobejczyk to nie masz pojęcia co jest w Polsce.
Taka usługa to tylko  kwestia pieniedzy.

Reklama

Stopka forum