Juz zameldowalam znane mi opiekunki "na czarno" do Zollu. A Ty?

Precz z praca na czarno! Precz z okradaniem panstwa i nas - pracujacych uczciwie! Kazda pani opiekunka pracujaca na czarno szkodzi legalnym opiekunkom! Ile to razy sie nasluchalam od dziadka ze ja kosztuje ponad "az" 2300 e , a pani W...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2014-06-12 13:22:45

Skarbek
Member

Juz zameldowalam znane mi opiekunki "na czarno" do Zollu. A Ty?

Precz z praca na czarno! Precz z okradaniem panstwa i nas - pracujacych uczciwie!
Kazda pani opiekunka pracujaca na czarno szkodzi legalnym opiekunkom!
Ile to razy sie nasluchalam od dziadka ze ja kosztuje ponad "az" 2300  e , a pani W. u sasiadow tylko 1200 e.
Czy to przyjemne ? Nie.  Gdyby nie nieuczciwa konkurencja ze strony kolezanek-Polek-oszustek pracujacych " na czarno" nigdy bym takich porwnan nie slyszala. Te panie zanizaja nam stawki! Te panie to przestepczynie - bo dziaja na przeciw prawu.
Czy nie donioslybyscie na gwalciciela? Czy nie donioslybyscie na zlodzieja ? Czy nie donioslybyscie jakby ktos pobil wasze dziecko?
Donioslybyscie, bo to przestepstwa- tak jak i praca na czarno. Przestepstwo to przestepstwo. Trzeba tepic przestepczosc!
*
Zastanawiacie sie na pewno teraz jak pomoc Wam samym , innym uczciwym kolezankom a tym samym przeciwdzialac oszustkom...
Otoz ja zrobilam tak .
Na poczatku dowiedzialam sie czy panie opiekunki w sasiedztwie i okolicznych wioskach , ktore znam z widzenia sa oby na pewno nielegalnie .
Zoll oczekuje mianowicie konkretnych podejrzen. O dziwo te panie specialnie sie nie krepuja przyznac ze sa w DE nielegalnie.
Nastepnie spisalam ich adresy. W sumie tylko 3 panie , ale zawsze jakis pozytek dla Panstwa i dla nas jesli sie je wyeliminuje.
Na stronie http://www.zoll.de/SiteGlobals/Forms/Fo … _form.html sa odpowiednie Formularze, ktore trzeba wypelnic. Trzeba podac w miare jak najwiecej szczegolow. Adres osoby podejrzanej i w jakich godzinach ona/on pracuje i kiedy zauwazylysmy to przestepstwo.
Nie musicie (!) jesli nie chcecie podawac swoich danych - mozecie powiedziec ze wolicie zostac anonimowe. - jak chcecie.
Pamietajcie zlo ( praca na czarno) wraca zlem (kara za prace na czarno i oszustwo) , wiec nie zatajajcie swoich informacji ! Jedzcie do Zollu w waszym rejonie przedstawcie wasze podejrzenia lub wypelnijcie formularz online!!!
Razem jestesmy silne !

#2 2014-06-12 13:34:48

Skarbek
Member

Re: Juz zameldowalam znane mi opiekunki "na czarno" do Zollu. A Ty?

malgosia , a ty co? popierasz oszustow? ja jestem kobieta uczciwa .

#3 2014-06-12 13:55:41

Skarbek
Member

malagosia napisał:

Skarbek napisał:

malgosia , a ty co? popierasz oszustow? ja jestem kobieta uczciwa .

Donosić na inne opiekunki?To może jest jakaś forma uczciwości,ale dla mnie to jest zwykłe świństwo i donosicielstwo.
Nigdy nie wiesz w jakiej sytuacji życiowej są inne Panie,co je zmusiło do wyjazdu "na czarno".
Może nie popieram,ale nie mi o tym sądzić.

sadzic  bedzie sedzia, nie ty.  swinstwo to one robia mi tworzac nieuczciwa i tania konkurencje. 
a czy jak ktos ukradl by ci auto to bys sie zastanawiala w jakiej sytuacji zyciowej jest zlodziej??
zadna sytuacja zyciowa nie upowaznie do przestepstwa!!!!!!!!

#4 2014-06-12 13:57:34

ANTONIA***
Member

I pomyśleć, że kiedy moja Mama mi mówiła, że nic tak nie zeszmaca człowieka jak zawiść o pieniądze - to nie chciałam Jej wierzyć.

#5 2014-06-12 14:02:29

Skarbek
Member

ANTONIA*** napisał:

I pomyśleć, że kiedy moja Mama mi mówiła, że nic tak nie zeszmaca człowieka jak zawiść o pieniądze - to nie chciałam Jej wierzyć.

Mnie nic nie zeszmacilo.
Moja Mama nauczyla mnie uczciwosci i prawa. Jak jestes uczciwa to  nic ci nie grozi.

#6 2014-06-12 14:08:56

Skarbek
Member

ALEX52 napisał:

Hej ty Skarbek wez ty sie zastanow porownujesz gwalciciela z praca na czarno chyba masz nie pokolei w glowie ,a okradaniu jakiego panstwa mowisz ,w polsce tysiace ludzi pracuje na czarno bo nie chca zatrudniac legalnie a musza z czegos zyc.Apanstwo to nas nie okrada biorac kolosalne podatki i zus a do lekarza nie mozna sie dostac .Normalnie jestes kapusiem a kapusi sie linczuje.

Mnie zadne panstwo nie okrada.
Gwalciciel dostanie odpowiednia do swoich czynnow kare, oszust pracujacy na czarno dostanie inna kare - najwazniejsze ze przestepstwo zostanie przerwane.
Nie pokolei w glowie to ty masz, skoro tego nie rozumiesz.
Dzieki mojej uczciwosci, prawosci, moralnosci 3 polskie oszustki / kretaczki ( nazywajcie jak chcecie) pracujace w opiece na czarno poniosa bolesne konsekwencje. Jednej pani oszustki niestety nie udalo sie zlapac na "goracym uczynku" ale sprawiedliwosc ja kiedys dopadnie!
Zmobilizowana powyzej opisanym sukcesem postanowilam dalej tepic zlo jakiego Polki dopuszczaja sie zagranica.

#7 2014-06-12 14:17:16

Skarbek
Member

ALEX52 napisał:

Hej ty Skarbek wez ty sie zastanow porownujesz gwalciciela z praca na czarno chyba masz nie pokolei w glowie ,a okradaniu jakiego panstwa mowisz ,w polsce tysiace ludzi pracuje na czarno bo nie chca zatrudniac legalnie a musza z czegos zyc.Apanstwo to nas nie okrada biorac kolosalne podatki i zus a do lekarza nie mozna sie dostac .Normalnie jestes kapusiem a kapusi sie linczuje.

Jestem po prostu dobrym czlowiekiem. A linczuje sie oszustki pracujace na czarno. Pozatym powiadomic Zoll o przestepstwie Schwarzarbeit to nasz obowiazek !!!! Musimy reagowac na zlo i pomoc w zwalczaniu nieuczciwych pracodawcow i pracownikow ! Jak ja nie toleruje kretaczy, zlodzieji , oszustow podatkowych !

#8 2014-06-12 14:17:43

ALEX52
Member

Skarbek napisał:

ALEX52 napisał:

Mnie zadne panstwo nie okrada.
Gwalciciel dostanie odpowiednia do swoich czynnow kare, oszust pracujacy na czarno dostanie inna kare - najwazniejsze ze przestepstwo zostanie przerwane.
Nie pokolei w glowie to ty masz, skoro tego nie rozumiesz.
Dzieki mojej uczciwosci, prawosci, moralnosci 3 polskie oszustki / kretaczki ( nazywajcie jak chcecie) pracujace w opiece na czarno poniosa bolesne konsekwencje. Jednej pani oszustki niestety nie udalo sie zlapac na "goracym uczynku" ale sprawiedliwosc ja kiedys dopadnie!
Zmobilizowana powyzej opisanym sukcesem postanowilam dalej tepic zlo jakiego Polki dopuszczaja sie zagranica.

Tak to znajdz mnie i zamelduj moralna donosicielko ,normalnie cisnienie mi dzisiaj podnioslas.

#9 2014-06-12 14:19:18

andrea
Member

Ale się narobiło.
Opiekunki pracujące legalnie kontra opiekunki pracujące "na czarno".
Trudny orzech do zgryzienia.

#10 2014-06-12 14:22:21

ALEX52
Member

amelia napisał:

Hej "Skarbku", coś ci się styki popaliły alboś się z łańcucha zerwała. Dorwałaś się do tego tematu jak "świnia do koryta".
Dziewczyny, to trzeba zignorować. Toto już było na innych forach wyśmiane i tutaj przyszło bruździć.
W myśl naszej zasady proponuję - NIE KARMIĆ TROLA!

Wreszcie jestes Amelio myslalam ze juz jej nie odpiszesz,pokrecilo ja chyba .

#11 2014-06-12 15:04:50

GarśćWiatru
Zbanowany

Skarbek
A może ty po prostu reprezentujesz firmę, która traci zlecenia wink bo rodziny rezygnują z umów z agencją. Może rodziny PDP doszły do wniosku,że opiekunka tak czy siak bardzo często jest bez ubezpieczenia, bez składek emerytalnych i dostaje tylko 850-1100€ i praktycznie jest zatrudniona  na "czarno" przez agencje. Doszły więc do wniosku ,że  lepiej dać 1200€ dla opiekunki i więcej nie utrzymywać darmozjadów z agencji.
Może lepiej przyjrzyj się jak pracuje twoja agencja big_smile big_smile big_smile bo może wkrótce to wy będziecie mieć na karku kontrolle z Zoll smile

#12 2014-06-12 15:35:27

Skarbek
Member

No freja dlatego trzeba walczyc przeciw nielagalnym pracownikom. Im wiecej osob bedzie zglaszalo podejrzanych do Zollu tym wieksze zmiejszenie tej przestepczosci. Poznalam juz kilka dziewczyn, pomagamy sobie "zbierac dowody, dane " osob pracujacych na czarno w Pflege.

#13 2014-06-12 15:41:07

Skarbek
Member

GarśćWiatru napisał:

Skarbek
A może ty po prostu reprezentujesz firmę, która traci zlecenia wink bo rodziny rezygnują z umów z agencją. Może rodziny PDP doszły do wniosku,że opiekunka tak czy siak bardzo często jest bez ubezpieczenia, bez składek emerytalnych i dostaje tylko 850-1100€ i praktycznie jest zatrudniona  na "czarno" przez agencje. Doszły więc do wniosku ,że  lepiej dać 1200€ dla opiekunki i więcej nie utrzymywać darmozjadów z agencji.
Może lepiej przyjrzyj się jak pracuje twoja agencja big_smile big_smile big_smile bo może wkrótce to wy będziecie mieć na karku kontrolle z Zoll smile

Nie pracuje w zadnej Agencji ani  przez Agencje, wiec sie o mnie nie martw.

#14 2014-06-12 16:06:32

ANTONIA***
Member

Twoja mama, Skarbek, musi być niesamowicie dumna z Ciebie...

#15 2014-06-12 17:17:29

emi347
New member
Od: Essen

skarbek,p
ostrzegam Twoja osobe ,jako
PSYCHOLOGICZNO-FIZYCZNE OBRZYDLISTWO niegodna miana porownywania sie z   ,,polska opiekunka,,.Bez uzasadnienia.Obys zostala godziwie ,,nagrodzona,, w swoim zyciu za  owe, ,,posty,, p/ko swojej nacji. Kolaborancie obrzydly.

#16 2014-06-12 17:56:06

Yagga66
Member

boshe, jaka durna baba, nic tylko złapać i gebę obić, uważaj Skarbek bo jeszcze sie zasadzą te "na czarno" i matka Cie nie pozna...

#17 2014-06-12 18:14:42

ALEX52
Member

amelia napisał:

ANTONIA*** napisał:

Twoja mama, Skarbek, musi być niesamowicie dumna z Ciebie...

...a ojciec jak by wiedział, że to z jego wytrysku ( a może nie pełnego) wyjdzie taka szumowina, to by se wolał ch...ja w ścianę wbić, to miał przynajmniej na czym mantel wieszać, a tak to chodzi toto takie niedorobione i  udaje, że robi dobre wrażenie  a ono robi tylko wstyd rodzinie......

Brawo Amelia ale sie usmialam z twojego wpisu,tepic takie robactwo jak karaluchy chociaz moze jeszcze gorzej bo one pewnie nie donosza tylko roznosza zaraze .

#18 2014-06-12 18:45:54

Skarbek
Member

Zadna z was nic mi nie zrobi. Bo to co robie jest dobre, sprawiedliwe . A opiekunki na czarno robia zle, karalnie, nagannie.
WIec mi tu nic nie wmawiajcie o pobiciach, bo nikt mi nic nie zrobi.
Takze oszustki pracujace na czarno sprawiedliwosc was dopadnie!

#19 2014-06-12 18:45:59

edith
New member

nuuuu, wisnia smile
i jeszcze sie skarbkiem mianowala big_smile

#20 2014-06-12 18:49:57

edith
New member

Skarbek napisał:

Zadna z was nic mi nie zrobi. Bo to co robie jest dobre, sprawiedliwe . A opiekunki na czarno robia zle, karalnie, nagannie.
WIec mi tu nic nie wmawiajcie o pobiciach, bo nikt mi nic nie zrobi.
Takze oszustki pracujace na czarno sprawiedliwosc was dopadnie!

opiekunki na czarno zapierdzielaja dziecko za grosze !
za te grosze za ktore zadna niemiecka opiekunka nie chcialaby lewej nogi z wyra rankiem sciagnac!
pretensje  to do Niemcow ,ze na czarno przyjmuja bo na wszystkim chca przyoszczedzic.
Uwazaj zeby ciebie wczesniej ta "sprawiedliwosc" nie dopadla wink

#21 2014-06-12 19:30:09

iza28
Member

O matko i córciu ależ się uśmiałam big_smile  jakaś masakra mojemu dziadkowi też odwaliło od tych upałów ale on wszędzie widział Snowdena ty skarbek może coś z moim dziadeczkiem brałaś jak Was nie widziałam smile

#22 2014-06-12 20:29:05

Skarbek
Member

amelia napisał:

Słuchajcie ten zasrany "skarbek" , to zwykły TROLL . Toto nic nikomu nie zrobi tylko "pierdzieli trzy po trzy a para piętnaście".
  Tak naprawdę jak się chce kogoś zadenuncjować , to się o tym mówi, tylko robi . To tak jak z tą krową co dużo ryczy......

Cnota na mózg wali i tyle.

Trzeba jej po prostu jakiegoś chłopa podesłać, ale takiego co ma jak roczne prrrr, tak żeby sobie potem przez miesiąc w krok zaglądała, to jej się odechce głupot. 

Ja jeszcze o takim przypadku schizofrenii paranoidalnej nie słyszałam. Dla naukowców to byłby niezły kąsek. lol

A teraz na serio: Ją trzeba traktować jak powietrze , to uschnie jak ta koza upalowana  przy jednym kołku a na dodatek bez koziołka!  hehehe.......

Naucz sie czytac.
Przeciez juz zrobilam

#23 2014-06-12 21:59:44

ALEX52
Member

Skarbek napisał:

amelia napisał:

Słuchajcie ten zasrany "skarbek" , to zwykły TROLL . Toto nic nikomu nie zrobi tylko "pierdzieli trzy po trzy a para piętnaście".
  Tak naprawdę jak się chce kogoś zadenuncjować , to się o tym mówi, tylko robi . To tak jak z tą krową co dużo ryczy......

Cnota na mózg wali i tyle.

Trzeba jej po prostu jakiegoś chłopa podesłać, ale takiego co ma jak roczne prrrr, tak żeby sobie potem przez miesiąc w krok zaglądała, to jej się odechce głupot. 

Ja jeszcze o takim przypadku schizofrenii paranoidalnej nie słyszałam. Dla naukowców to byłby niezły kąsek. lol

A teraz na serio: Ją trzeba traktować jak powietrze , to uschnie jak ta koza upalowana  przy jednym kołku a na dodatek bez koziołka!  hehehe.......

Naucz sie czytac.
Przeciez juz zrobilam

Chyba w gacie ze strachu.

#24 2014-06-12 22:27:18

urszula47
Member

Poznalam niedawno opiekunke pracujaca przez firme polska.Chyba legalna to nie jest?Skladki od 160zl ,ubezpieczenie niby ma bo to umowa o prace .Dzieki tym skladkom do Zusu wplywa miesiecznie ok 40zl lub mniej i jej dzieci tez podpiete sa pod jej ubezpieczenie.To coSkarbek pisze,to WIELKA BZDURA.Firmy znizaja koszty zatrudnienia opiekunki i Zus ani US jakos sie bardzo nie przejmuje.A moze jej chodzi o okradanie Finanzamtu ?Niedawno szalal po forach i My Polacy tzw obronca opiekunek polskich  /sam handluje zleceniami /a teraz byc moze probuje w inny sposob?Amelia,super napisals o tym wieszaku na mantel:-) Boska jestes:-)

#25 2014-06-12 23:09:52

ALEX52
Member

amelia napisał:

urszula47 napisał:

Poznalam niedawno opiekunke pracujaca przez firme polska.Chyba legalna to nie jest?Skladki od 160zl ,ubezpieczenie niby ma bo to umowa o prace .Dzieki tym skladkom do Zusu wplywa miesiecznie ok 40zl lub mniej i jej dzieci tez podpiete sa pod jej ubezpieczenie.To coSkarbek pisze,to WIELKA BZDURA.Firmy znizaja koszty zatrudnienia opiekunki i Zus ani US jakos sie bardzo nie przejmuje.A moze jej chodzi o okradanie Finanzamtu ?Niedawno szalal po forach i My Polacy tzw obronca opiekunek polskich  /sam handluje zleceniami /a teraz byc moze probuje w inny sposob?Amelia,super napisals o tym wieszaku na mantel:-) Boska jestes:-)

lol

Wiesz co? Przypomniał mi się kawał jak to facet mówił, że jego żona do matki Boskiej podobna, a kolega na to: - no co ty? naprawdę? a masz  jej zdjęcie może przy sobie?

- no mam , wyciąga zza pazuchy i pokazuje
- a ten popatrzył na focie i mówi :  łooooooo maaaatkooooo booooskaaaaaa!  big_smile

Dobre chociaz na noc poprawilas mi humor Amelio ,spokojnej nocki moja bedze spokojna jestem sama bo pdp poszla na dwa dni do szpitala wiec mam luz.
Dobranoc opiekunowo.

#26 2014-06-13 05:35:46

larysazajcew@gmail.com
Member

Skarbek napisał:

No freja dlatego trzeba walczyc przeciw nielagalnym pracownikom. Im wiecej osob bedzie zglaszalo podejrzanych do Zollu tym wieksze zmiejszenie tej przestepczosci. Poznalam juz kilka dziewczyn, pomagamy sobie "zbierac dowody, dane " osob pracujacych na czarno w Pflege.

Co za sucz.....

#27 2014-06-13 07:06:28

kasia63
Member

Skarbek

są CZTERY opcje:
1/nick adekwatny do uprzednio wykonywanego zawodu,znaczy się sprzątaczką była w Urzędzie  Skarbowym:)
  i ego jej się rozbuchało:)smilesmile
2/czasy UBecji już dawno minęły ,ale donosi  z przyzwyczajenia byle komuś dopierd.......
3/dawno nikt jej porzadnie nie zerż.....i na mózg padło od ostatnego razu:)smilesmile
4/jej osobisty psychiatra jest na urlopie lub na L4 dla poratowania zdrowia po kontakcie z taka pacjentką.....

Włączmy dziewczyny i chłopaki mega IGNORA-jak zwykle w takich przypadkach,a toto niech sobie żyje dumne z siebie.......Im więcej komentujemy tym więcej się to coś nakręca.Olać to!!!!!

#28 2014-06-13 09:08:17

krystynka
Member

Kiedyś ,dawno,na innym forum,jedna z dziewczyn też zastanawiała się czy nie donieść na koleżankę. Nie wiem czym skończyła się ta historia... Niestety,ale rzeczywiście wśród opiekunek (w innych zawodach również) nie brakuje takich co to" żółć" zalewa. Oj, potrafią wiele... . W oczy Ci taka jedna z drugą nie powie,ale "uprzejmie"doniesie do agencji,bo ma mózg wyprany i wydaje jej się,że tylko taka forma pracy jest legalna... Mimo tego,że świadomość  opiekunek w tym zakresie zdecydowanie wzrosła to jednak zdarzają się niechlubne "przypadki". Poza tym kwestia "obgadywania" zmienniczek przy PDP, to już "epidemia".
Wracając do donosicielstwa,to mam sąsiada,który też jak Skarbek jest "praworządny" i donosi za wszystko do wszystkich znanych organów. począwszy od policji,US, a w moim przypadku również do opieki za pozostawianie małoletnich bez opieki, etc... Na wołowej skórze by nie spisał jego dowodów na patriotyzm.Kto wie może dostanie za to  medal hmm  Taki praworządny obywatel wink  Może i Skarbek zostanie kiedyś  "odznaczona"? Na razie odznaczam ją dla własnej informacji jako szuję i... nie będę znieważać zwierząt,bo na to nie zasługują.
Być może jest to prowokacja,ale jad sączy...

#29 2014-06-13 12:47:14

Skarbek
Member

krystynka, byloby milo gdybym kiedys zostala odznaczona. Ale dobro wraca dobrem , wiec moge spac spokojnie.

#30 2014-06-13 13:13:25

freja85
Member

Skarbek do pracy w Niemczech nie jadą bogate kobiety leżeć i pachnieć, tylko zarabiać. To nie jest dobro które powróci!!!-narażasz te Pani na stres, na kosztowne procedury itd!! Ich rodziny też to przeżywają.
  Dla kogo to jest pożytek? dla tych baranów w sejmie?? O nich się martwisz? że Tusk nie będzie miał za co latać do Gdańska co weekend?  Wyjaśnij mi proszę. Bo dla mnie ZUS jest złodziejską instytucją, jest czymś co jest mi narzucone na siłę, ja nie mam od nich nic w zamian? Płacę ubezpieczenie sobie polisę prywatnie- na Huj mi ZUS? Już bym wolała aby był przymus płacenia co miesiąc na jakieś charytatywne cele..to bym to robiła z przyjemnością.

#31 2014-06-13 14:05:01

andrea
Member

Uważam, że najlepiej zostawić wpisy Skarbka bez odpowiedzi, bo to nie ma sensu.
Nie wiadomo do końca czy Skarbek robi sobie żarty, czy naprawdę robi to co pisze.
Jedno i drugie jest obrzydliwe.
A w życiu zawsze należy /wg mnie/ mieć ograniczone zaufanie, lepiej mówić mniej niż więcej.

#32 2014-06-13 15:43:34

Skarbek
Member

freja85 napisał:

Skarbek do pracy w Niemczech nie jadą bogate kobiety leżeć i pachnieć, tylko zarabiać. To nie jest dobro które powróci!!!-narażasz te Pani na stres, na kosztowne procedury itd!! Ich rodziny też to przeżywają.
  Dla kogo to jest pożytek? dla tych baranów w sejmie?? O nich się martwisz? że Tusk nie będzie miał za co latać do Gdańska co weekend?  Wyjaśnij mi proszę. Bo dla mnie ZUS jest złodziejską instytucją, jest czymś co jest mi narzucone na siłę, ja nie mam od nich nic w zamian? Płacę ubezpieczenie sobie polisę prywatnie- na Huj mi ZUS? Już bym wolała aby był przymus płacenia co miesiąc na jakieś charytatywne cele..to bym to robiła z przyjemnością.

to niech jada legalnie !  TE oszustki powinny sie liczec ze stresem  i kosztami zanim zacznal kretaczyc.

#33 2014-06-13 15:48:48

ALEX52
Member

Skarbek napisał:

freja85 napisał:

to niech jada legalnie !  TE oszustki powinny sie liczec ze stresem  i kosztami zanim zacznal kretaczyc.

A co cie to obchodzi jak kto pracuje co ty z KGB jestes ,powaznie zastanow sie nad wizyta u psychiatry.

#34 2014-06-13 15:55:36

Opiekunka1990
Member

Moje dwie znajome jedna Polka, druga Austryjaczka tez regularnie pisza meldunki o opiekunkach i tzw. putzhilfe nielegalnych do Zollu.
Ja jakies 3 miesiace temu sama bylam swiadkiem jak zgarniali jedna dziewczyne (zlapana w zakladzie fryz.).
no i moja kolezanka raz wpadla . Ale to przez wlasna glupote. Bo dziadka corka zabrala na obiad, a ta sama w domu siedziala i puscila muzyke na caly regulator a to godz 13. tzw cisza mittagsruhe czy jakos tak. Sasiad zadzwonil po policje. Policja pyta czy ona tu zameldowana, ona ze nie, " Arbajten, arbajten" slabo po niemiecku .,.. policjani czekali jeszcze ok 20 min , zjawila sie corka z dziadkiem , pytaja sie czy to ich pracownica a dziadek tak , to moja opiekunka , corka czerwona probowala cos krecic. ale dziadek nie zakapowal ze trzeba sciemiac i sie wydalo.

#35 2014-06-13 16:11:14

Skarbek
Member

ALEX52 napisał:

Skarbek napisał:

freja85 napisał:

A co cie to obchodzi jak kto pracuje co ty z KGB jestes ,powaznie zastanow sie nad wizyta u psychiatry.

To mnie obchodzi ze nie lubie zlodziejek, naciagaczek i oszustek . Niemcy - Panstwem dla uczciwych !!!

#36 2014-06-13 16:15:44

ALEX52
Member

Skarbek napisał:

ALEX52 napisał:

Skarbek napisał:

To mnie obchodzi ze nie lubie zlodziejek, naciagaczek i oszustek . Niemcy - Panstwem dla uczciwych !!!

A psycholow do psychiatryka!!!!!.

#37 2014-06-13 16:29:26

Skarbek
Member

ALEX52 napisał:

Skarbek napisał:

ALEX52 napisał:

A psycholow do psychiatryka!!!!!.

oj ograniczona jestes
mi sie w zyciu wiedzie dobrze, bo jestem czlowiekiem dobrym, uczciwym , nienagannym. Dobro wraca do mnie ciagle. Bóg mi po prostu wynagradza za to ze przyczyniam sie do porzadku i przeciwdzialam przestepczosci.

#38 2014-06-13 16:31:01

krystynka
Member

Skarbek napisał:

krystynka, byloby milo gdybym kiedys zostala odznaczona. Ale dobro wraca dobrem , wiec moge spac spokojnie.

" Przedziwne zaślepienie krzywdziciela ujawnia się w tym, iż nie dostrzega on, że zło, które wyrządza bliźniemu, nieraz wraca do niego niemal natychmiast jak bumerang. Nierzadko wraca ze zdwojoną siłą "
Mówisz o Panu Bogu ? Czyż nie wiesz,że  "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?"(Mt 7,1)
Za wszystkie złe skutki krzywdzącego słowa odpowie przed Bogiem nie tylko ten, kto był jego źródłem, ale również wszyscy ci, którzy to niszczące słowo przekazywali dalej. Jezus na ten temat w Ewangelii mówi bardzo dosadnie: "Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony". Jezus zwraca nam uwagę na to, że nikt nie może czuć się lepszym od innych tylko dlatego, że jakiegoś grzechu nie popełnił. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy takimi samymi słabymi, grzesznymi, w każdym momencie skłonnymi do upadku ludźmi. A ci, którzy obmawiają innych i tak chętnie rozsiewają plotki, czy wydają krzywdzące opinie nie mogą czuć się bezgrzeszni, ani nawet tak samo winni, jak ten, o kim właśnie swoje krzywdzące opinie wygłaszają. Popełniają bowiem jeszcze cięższy grzech - grzech pychy. To właśnie do nich Jezus kieruje pytanie: Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
Nie możesz zatem spać spokojnie!!!

Ostatnio edytowany przez krystynka (2014-06-13 16:38:15)

#39 2014-06-13 16:35:24

Skarbek
Member

krystynka napisał:

Skarbek napisał:

" Przedziwne zaślepienie krzywdziciela ujawnia się w tym, iż nie dostrzega on, że zło, które wyrządza bliźniemu, nieraz wraca do niego niemal natychmiast jak bumerang. Nierzadko wraca ze zdwojoną siłą."-nie spij zatem,ale czuwaj !!!

Wiec zapewne zlo ktore wyrzadzaja opiekunki-oszustki "na czarno" wroci do nich z dwojona sila. Moze to nauczy te kretaczki uczciwosci ! Miejmy nadzieje!

#40 2014-06-13 17:49:34

freja85
Member

A ty jesteś typowym KAPO, albo lepiej folddojcz zastanawiałam się skąd się tacy ludzie brali podczas wojny.......

Ostatnio edytowany przez freja85 (2014-06-13 18:48:23)

#41 2014-06-13 19:04:08

Adela100
Member

I wy wierzycie, ze jakis tam funkcjonariusz z Zollu wezmie powaznie anonim napisany lamana niemczyzna ? Od razu pomysli dlaczego Turcy, Wlosi , Rosjanie nie donosza na siebie , tylko Polacy?
A moze ma w rodzinie kogos kto potrzebuje opieki, bo same wiecie jak w Niemczech wyglada z domami starcow i sie ucieszy, ze ma kogos u zrodla. W historyjki o zlapaniu takiej czy innej Polki co pracuje na czarno nie wierze. Opowiadala mi znajoma, ze w busach plotkuje sie o rzeczach, ktore sie w ogole nie wydarzyly. Nie wiem czemu ludzie zmyslaja.
Pracujcie spokojnie , bo nie ma sie czego bac. Anonimy biora na serio tylko w Finanzamcie.
Interesuje mnie jak ten skarbek wychowuje swoje dzieci?Czy tez donosza na kolegow. Musza byc cholernie lubiane.

#42 2014-06-13 19:27:20

amelia
Przyjaciel Forum

Ja usuwam wszystkie swoje posty. Nie bawię się w te głupoty. Jak chcecie , to zróbcie tak jak ja, niech wariat pisze sam do siebie!  Za chwilę usunę ten ostatni też.

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-06-13 19:31:58)

#43 2014-06-13 19:34:56

image123456
Member

Matko czytam i nie wierzę jaka wstretna kobieta musi być z ciebie   , a  do tego kapuś, aż mi się nie chce wierzyć że jesteś opiekunką tyle zawiści w tobie jest , w życiu bym nikogo nie podpier... a ty jeszcze się tym szczycisz , a fuj... idź lepiej z tego Forum
bo nie ma tu dla ciebie miejsca kapusiu , zobacz jak dużo jest tutaj opiekunek jakoś żadna ciebie nie popiera ani ta co pracuje legalnie ani ta co pracuje na czarno ,jesteś sama ,bo widzisz my opiekunki tak mamy że się razem trzymamy -chociaż czasami odmienne zdanie mamy wink a ty jesteś zwykłym trrolem tak jak Amelia napisała

#44 2014-06-13 19:53:16

simona1961
Member

amelia napisał:

Ja usuwam wszystkie swoje posty. Nie bawię się w te głupoty. Jak chcecie , to zróbcie tak jak ja, niech wariat pisze sam do siebie!  Za chwilę usunę ten ostatni też.

Znakomity pomysł, również usunełam wszystkie swoje posty z tego debilnego wątku!!!! Wariatów omijam szerokim łukiem!

#45 2014-06-13 21:01:18

renia1311
Member
Od: ...

Żal mi Ciebie "człowieku", po prostu żal...

#46 2014-06-13 21:02:15

makola45
Member

Widać że upały nie wszystkim służą.

#47 2014-06-13 22:58:08

ALEX52
Member

makola45 napisał:

Widać że upały nie wszystkim służą.

Upaly nie maja nic z tym wspolnego to poprostu ,samotna opuszczona istota moze z tego kapowania rodzina ja olala i teraz sie msci na innych ,albo ktos chory psychicznie.

#48 2014-06-13 23:16:09

urszula47
Member

Na o2 tez ten oszolom sie pojawil.Mozna w stu procentach wyczuc pieska z agencji.Pisze,ze zanika szara strefa,bo...opiekunki WOLA pracowac przez agencje,gdyz UWAGA:Maja zabezpieczenie socjalne!!!!!No jak firma placi skladki od 200zl to mozna isc do opieki spolecznej poi zapomoge,takie to zabezpieczenie:-) Wiec wszystkie osoby pracujace bez firmy sa dla niej zlodziejem.

#49 2014-06-13 23:25:21

Barbara45
Member

Ja uwazam ze Skarbek ma racje.

Mozecie mnie za to poparcie obrzucic blotem i wyzwac od najgorszych. Ale prawda jest taka ze w opiece pracowalam zawsze legalnie i spotykalam na swojej drodze wiele Pan opiekunek ktorym placenie skladek bylo nie w smaku i naciskaly rodziny by je zatrudnic na czarno bo im 7 lat temu 1100 euro do reki po oplaceniu skladek bylo za malo!!!  "Bo rodzina placila 2000 euro a ona polowe dostaje." Taka argumentacja. Wiec krecila jedna z druga by dostac np. 1400 euro na czarno. Tak by im pasowalo. A ze mnie sie smialy ze naiwna i glupia jestem bo leglnie pracuje i nie zamierzam tego zmienic.

A nawet przez chwile nie pomyslaly ze bedac zatrudnione na niemieckich warunkach maja pelne prawo do niemieckiego ubezpieczenia zdrowotnego, bezrobotnego, wypadkowego, opiekunczego Kindergeldu a i przedewszystkim po 5  przepracowanych latach nabywaja prawa do niemieckiej emeryury.
Oj jak to nierozsadnie jest pracowac legalnie i korzystac z tych wszystkich przywilejow jakie daje panstwo niemieckie. Czysta glupota.

#50 2014-06-13 23:29:56

Barbara45
Member

Inaczej wyglada sytuacja opiekunke krore wpadly w szpony firmemek oszustek i pracuja "legalnie" ale za 600-700 euro. Bo to jest oszustwo a poszkodowane sa opiekunki. Tylko ze nawet i tutaj zawsze mozna znalezc inna firme i podzekowac za takie ochlapy jak 600-700 euro

#51 2014-06-13 23:45:13

ALEX52
Member

Barbara45 napisał:

Mozecie mnie za to poparcie obrzucic blotem i wyzwac od najgorszych. Ale prawda jest taka ze w opiece pracowalam zawsze legalnie i spotykalam na swojej drodze wiele Pan opiekunek ktorym placenie skladek bylo nie w smaku i naciskaly rodziny by je zatrudnic na czarno bo im 7 lat temu 1100 euro do reki po oplaceniu skladek bylo za malo!!!  "Bo rodzina placila 2000 euro a ona polowe dostaje." Taka argumentacja. Wiec krecila jedna z druga by dostac np. 1400 euro na czarno. Tak by im pasowalo. A ze mnie sie smialy ze naiwna i glupia jestem bo leglnie pracuje i nie zamierzam tego zmienic.

A nawet przez chwile nie pomyslaly ze bedac zatrudnione na niemieckich warunkach maja pelne prawo do niemieckiego ubezpieczenia zdrowotnego, bezrobotnego, wypadkowego, opiekunczego Kindergeldu a i przedewszystkim po 5  przepracowanych latach nabywaja prawa do niemieckiej emeryury.
Oj jak to nierozsadnie jest pracowac legalnie i korzystac z tych wszystkich przywilejow jakie daje panstwo niemieckie. Czysta glupota.

Kobieto juz druga chcecie pracowac na niemieckich warunkach i placic im podatki prosze wasz wybor,ja jestem obywatelem polski wiec tam place podatki ,zus ,tutaj jestem w podrozy sluzbowej ,wiec w czym macie problem czy te co pracuja na czarno zabieraja wam chleb spod ust nie wydaje mi sie,a zachowujecie sie jakby wam odebraly prace ,wieksza liczba z nas jest tu na delegacji ,a wy skoro jestescie tak zeszwabione to wydaje mi sie ze nie powinnyscie pisac nawet po polsku,napiszcie to po niemiecku o ile umiecie ,zasr....ne donosicielki.

#52 2014-06-14 08:11:12

Skarbek
Member

Barbara45 napisał:

Oczywiscie ze mam racje. Kazda inteligentna osoba przyzna mi racje. Na maila tez napisalo mi pare dziewczyn z tego portalu , ze one tez zastanawiaja sie nad napisaniem do Finanzamtu na nieuczciwe "kolezanki". Nie jestem wyjatkiem. Nie wiem czemu tyle dziewczyn sie krepuje o tym publicznie pisac.
Na szczescie prawo jest po mojej stronie.
Barbara45,dobrze piszesz .

#53 2014-06-14 08:12:25

Skarbek
Member

urszula47 napisał:

Na o2 tez ten oszolom sie pojawil.Mozna w stu procentach wyczuc pieska z agencji.Pisze,ze zanika szara strefa,bo...opiekunki WOLA pracowac przez agencje,gdyz UWAGA:Maja zabezpieczenie socjalne!!!!!No jak firma placi skladki od 200zl to mozna isc do opieki spolecznej poi zapomoge,takie to zabezpieczenie:-) Wiec wszystkie osoby pracujace bez firmy sa dla niej zlodziejem.

widac ze ty jestes jakas przeglupia. przeciez wyraznie napisalam ze przez zadna agencje nie pracuje.

#54 2014-06-14 08:14:10

Skarbek
Member

krystynka napisał:

Skarbek napisał:

" Przedziwne zaślepienie krzywdziciela ujawnia się w tym, iż nie dostrzega on, że zło, które wyrządza bliźniemu, nieraz wraca do niego niemal natychmiast jak bumerang. Nierzadko wraca ze zdwojoną siłą "
Mówisz o Panu Bogu ? Czyż nie wiesz,że  "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?"(Mt 7,1)
Za wszystkie złe skutki krzywdzącego słowa odpowie przed Bogiem nie tylko ten, kto był jego źródłem, ale również wszyscy ci, którzy to niszczące słowo przekazywali dalej. Jezus na ten temat w Ewangelii mówi bardzo dosadnie: "Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony". Jezus zwraca nam uwagę na to, że nikt nie może czuć się lepszym od innych tylko dlatego, że jakiegoś grzechu nie popełnił. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy takimi samymi słabymi, grzesznymi, w każdym momencie skłonnymi do upadku ludźmi. A ci, którzy obmawiają innych i tak chętnie rozsiewają plotki, czy wydają krzywdzące opinie nie mogą czuć się bezgrzeszni, ani nawet tak samo winni, jak ten, o kim właśnie swoje krzywdzące opinie wygłaszają. Popełniają bowiem jeszcze cięższy grzech - grzech pychy. To właśnie do nich Jezus kieruje pytanie: Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?

Nastepna przyglupia. Napisalam przeciez ze sadzic bedzie sedzia, Ja wypelniam tylko moj obowiazek. Oj niezbyt inteligentne kobiety/dzieci tu siedza.

#55 2014-06-14 09:06:10

Opiekunka1990
Member

czy nam sie podoba czy nie skarbek i Barbara45 maja racje.
Opiekunki nielegalne bardzo szkodza rynkowi.  Moja ciotka tez tak kreci. Wlasnie pojechala na sztelle za 1600 do reki do malzenstwa, przez nia dziewczyna ktora byla tam legalnie stracila robote (dziadki ja zatrudniali bezposrednio i placili 2900 brutto co miesiac).
jesli decydujemy sie na wyjazd do pracy do Niemiec to obowiazuja nas niemieckie przepisy, tylko ze zarowno mojej ciotce jak i niektorym z was sa one nie na reke. Co nie zmienia faktu ze racje ma Barbara45 i Skarbek45.
Mi tez kiedys jedna Rumunka nielegalna chciala odebrac prace. Rodzinie zaproponowala lacznie ponad 1 tys eur mniej niz mi placa . a 1 tys eur to nawet jak dla Niemca spora suma.

#56 2014-06-14 09:18:02

iza28
Member

Czegoś tu nie kumam Opiekunko1990 czy to nie Ty szukałaś ostatnio szteli na czarno dla swojej cioci anioła ????? teraz masz jakiś nie smak w ustach bo przez nią inna straciła robotę ???? ciśnienie mi z lekka podniosłaś powiem Ci

Opiekunka1990 napisał:

Opiekunki nielegalne bardzo szkodza rynkowi.  Moja ciotka tez tak kreci. Wlasnie pojechala na sztelle za 1600 do reki do malzenstwa, przez nia dziewczyna ktora byla tam legalnie stracila robote (dziadki ja zatrudniali bezposrednio i placili 2900 brutto co miesiac).
jesli decydujemy sie na wyjazd do pracy do Niemiec to obowiazuja nas niemieckie przepisy, tylko ze zarowno mojej ciotce jak i niektorym z was sa one nie na reke. Co nie zmienia faktu ze racje ma Barbara45 i Skarbek45.
Mi tez kiedys jedna Rumunka nielegalna chciala odebrac prace. Rodzinie zaproponowala lacznie ponad 1 tys eur mniej niz mi placa . a 1 tys eur to nawet jak dla Niemca spora suma.

#57 2014-06-14 09:32:00

urszula47
Member

Opiekunka1990 napisał:

Moment,moment piszesz o zatrudnianiu bezposrednim przez rodzine!Ta nawiedzona skarbkowa czy jak jej tam udziela sie jak pisalam wczesniej na o2 piszac o zabezpieczeniu socjalnym,ktore daje firma.Wez sie zastanow,czy te firmy sa faktycznie tak uczciwe.Nawet z Ekuz sa problemy ,ktory notabene w Niemczech nie funkcjonuje do konca'trzeba miec extra polise prywatna,aby nie doplacac do kosztow leczenia itd.Rodziny nie beda zatrudniac tak ochoczo ,gdy sa tansze i wygodniejsze opcje!Kiedys MUSIELI poniesc koszty zatrudnienia Haushaltshilfe aby nie miec problemow!Teraz sa agencje ,ktore sprytnie zaloza gewerbe opiekunce i podpisuja umowy tak,aby niby byla rotacja/nie wolno swiadczyc uslugi tylko w 1 rodzinie/,sa firmy polskie "zatrudniajace"opiekunki /pomoc domowa /zmuszane czesto do wykonywania czynnosci medycznych zakazanych prawem niemieckim .Co maja do tego opiekunki pracujace na czarno?Rodzina za duzo ryzykuje ,gdy maja firme lub stanowiska pracy,gdzie taki donos pozbawia ich wszystkiego,nawet wola matke czy ojca oddac do Heimu.Nie zatrudnia Haushaltshilfe bo IM SIE NIE OPLACA

#58 2014-06-14 09:33:38

freja85
Member

Skarbek napisał:

krystynka napisał:

Skarbek napisał:

Następna przyglupia. Napisalam przeciez ze sadzic bedzie sedzia, Ja wypelniam tylko moj obowiazek. Oj niezbyt inteligentne kobiety/dzieci tu siedza.

Że piszą do ciebie osoby które Cię popierają..wiesz ja popieram to aby nie było wojny na świecie, moja rodzina, i znajomi..i miliony ludzi też to popiera a i tak wojna jest, i taka np Syria, itd ma moje zdanie i zdanie milionów w poważaniu.  Tak jak i miliony ludzi..nie tylko opiekunek które sobie pracują na czarno na całym świecie w przeróżnych zawodach nawet tu w kraju!

Możesz nazywać pracujących na czarno złodziejami-nie sztuka jest być dobrym złodziejem:), trzeba mieć dobrą taktykę, instynkt itd- każdy przecież orze jak może:)  Trzeba być sprytnym.
Kimkolwiek jesteś tam po drugiej stronie powiem ci że twój apel ani mnie nie obraził, ani przestraszył tylko UTWIERDZIŁ we wszechobecnym przekonaniu-że trzeba uważać na to co się mówi, i z kim zadaje.mimo tego że  dopiero szukam pracy, to po raz setny zaznaczę że mi to dynda czy będę miała fajną ofertę na czarno, czy legalnie..

Idź do nieba, bądź praworządnym obywatelem- bardzo dobrze, postępuj zgodnie ze swoim sumieniem- przecież nikt ci nie broni, masz swoje przekonania, masz do nich prawo.
Jednak dziwi mnie jedno,dlaczego nie pójdziesz z transparenetem na ulicę, nie powiesz tego publicznie, w realu, nie pokażesz twarzy. Tylko utwierdzasz nas w tym aby nie ufać rodakom-bo to zrobiłaś nic, dosłownie nic innego.

#59 2014-06-14 09:39:51

freja85
Member

Opiekunka 1990

ale to nie tylko jak to nazywasz rynek opiekunek jest zagrożony,przez rumunki itd..
Nawet w Polsce znajdziesz takich co taniej coś zrobią czy posprzątają mieszkanie czy zaopiekują się dzieckiem np opiekunka po studiach pedagogicznych chce powiedzmy ok 8zł za godzinę, a znalazłam ogłoszenie jakiejś emerytki która chce 4zł..kogo weźmie rodzina?..To jest loteria, na całym świecie tak jest.

#60 2014-06-14 10:43:59

krystynka
Member

iza28 napisał:

Czegoś tu nie kumam Opiekunko1990 czy to nie Ty szukałaś ostatnio szteli na czarno dla swojej cioci anioła ????? teraz masz jakiś nie smak w ustach bo przez nią inna straciła robotę ???? ciśnienie mi z lekka podniosłaś powiem Ci

Opiekunka1990 napisał:

Co jest ???!!! Opiekunka1990-a już zaczęłam Cię lubić a tu" wtopa"". "Opiekunki nielegalne bardzo szkodza rynkowi"- no to ich pełno znajdziesz.Każda agencja jak wiesz działa na pograniczu prawa, trudno zatem mówić o opiekunkach w nich zatrudnionych jako "legalnych". 
I jeszcze czegoś nie rozumiem. Szukałaś sztelli dla ciotki na czarno,o sobie też myślałaś... A ciotka...ładny mi anioł ...

Ostatnio edytowany przez krystynka (2014-06-14 10:47:30)

#61 2014-06-14 10:48:47

ALEX52
Member

krystynka napisał:

iza28 napisał:

Opiekunka1990 napisał:

Co jest ???!!! Opiekunka1990-a już zaczęłam Cię lubić a tu" wtopa"". "Opiekunki nielegalne bardzo szkodza rynkowi"- no to ich pełno znajdziesz.Każda agencja jak wiesz działa na pograniczu prawa, trudno zatem mówić o opiekunkach w nich zatrudnionych jako "legalnych". 
I jeszcze czegoś nie rozumiem. Szukałaś sztelli dla ciotki na czarno,o sobie też myślałaś...

No no coraz wiecej tych donosicielek sie ujawnia Brawo!!

#62 2014-06-14 10:54:30

iza46
Member

Cos mi ta opiekunka1990 wyglada na niezapominajke:) sama sobie zaprzecza i pyta o opinie o firmach,ech kobitko daj sobie siana.Skarbek ci da posade ...

#63 2014-06-14 11:06:26

ewal8
Member

Do Skarbek:

A ja Cię praworządna obywatelko tudzież obywatelu pocieszę, żeś nie taka praworządna jak Ci się wydaje, a już na pewno nie bardziej papieska od papieża. big_smile big_smile
Gdzieś tam w Twoich wcześniejszych wpisach przewinął się miniwątek Twojej wiary, więc musisz być świadoma, że w myśl nauki kościoła, jesteś grzesznicą i jak najszybciej dostąpić sakramentu pokuty musisz i wyznać haniebny Twój postępek. Jakbyś mi nie wierzyła, bo ja ani mocny praworządnik ani mocny znawca nauki kościoła, ot przeciętny wierzący, to na poparcie moich słów odsyłam Cię do strony:

http://www.teologia.pl/m_k/prz-09a.htm#t

Tam jest taki akapit „Donosicielstwo”. Poczytaj, wyciąg wnioski i pamiętaj, że życie tu na ziemi jest chwilą, a wieczność przed Tobą. I jak wniosków nie wyciągniesz, to Cię św. Piotr do raju nie wpuści, a i bacikiem sieknie, bo pewnie też donosicielstwem się brzydzi. big_smile big_smile

Wstydziłybyście się wszystkie takiego postępowania, zauważ jedna z drugą belkę w swoim oku, a nie drzazgę w oku sąsiada i żyj tak, żeby innym krzywdy nie robić – podstawowa zasada.

No ale wy wszystkie mocno wierzące jesteście, stąd i takie postępowanie – typowe dla udających wielką wiarę. 
Mam nadzieję, że odpowiednia nagroda was spotka.

Do opiekunki1990:
Wiesz, nie to, że mnie rozczarowałaś, raczej rozśmieszyłaś rozbieżnościami wypowiedzi swoich. Musisz ty biedna i cioteczkę swoją - anioła w ludzkiej postaci -  podpierdzielić, dla której niedawno pracy za minimum 1500 euro szukałaś...

Dla tych, co nie w temacie: http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=3692

Więcej komentować nie ma sensu...

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2014-06-14 11:25:39)

#64 2014-06-14 11:07:19

azalia
Member

Ja pier..... Skarbek napisała, że zło złem wraca. No właśnie, myślę, że kiedyś do ciebie wróci. Będziesz np. w podobnej sytuacji, co te na czarno i nie będziesz miała żadnego wyboru. A przez twoje donosicielstwo, Niemcy stracą zaufanie do polskich opiekunek w ogóle, obojętne czy na czarno czy na biało, i sama będziesz w końcu w czarnej d..... Skarbek ma mentalność typowo faszystowską. Z tego udawania "uczciwej" Niemki, nic dla ciebie dobrego nie wyjdzie, a wręcz odwrotnie. Idź odprawiać pokutę, na kolanach do Częstochowy, to będzie najlepsze wyjście w tej sytuacji.

#65 2014-06-14 11:34:29

iza28
Member

ewal8 napisał:

Do Skarbek:

A ja Cię praworządna obywatelko tudzież obywatelu pocieszę, żeś nie taka praworządna jak Ci się wydaje, a już na pewno nie bardziej papieska od papieża. big_smile big_smile
Gdzieś tam w Twoich wcześniejszych wpisach przewinął się miniwątek Twojej wiary, więc musisz być świadoma, że w myśl nauki kościoła, jesteś grzesznicą i jak najszybciej dostąpić sakramentu pokuty musisz i wyznać haniebny Twój postępek. Jakbyś mi nie wierzyła, bo ja ani mocny praworządnik ani mocny znawca nauki kościoła, ot przeciętny wierzący, to na poparcie moich słów odsyłam Cię do strony:

http://www.teologia.pl/m_k/prz-09a.htm#t

Tam jest taki akapit „Donosicielstwo”. Poczytaj, wyciąg wnioski i pamiętaj, że życie tu na ziemi jest chwilą, a wieczność przed Tobą. I jak wniosków nie wyciągniesz, to Cię św. Piotr do raju nie wpuści, a i bacikiem sieknie, bo pewnie też donosicielstwem się brzydzi. big_smile big_smile

Wstydziłybyście się wszystkie takiego postępowania, zauważ jedna z drugą belkę w swoim oku, a nie drzazgę w oku sąsiada i żyj tak, żeby innym krzywdy nie robić – podstawowa zasada.

No ale wy wszystkie mocno wierzące jesteście, stąd i takie postępowanie – typowe dla udających wielką wiarę. 
Mam nadzieję, że odpowiednia nagroda was spotka.

Do opiekunki1990:
Wiesz, nie to, że mnie rozczarowałaś, raczej rozśmieszyłaś rozbieżnościami wypowiedzi swoich. Musisz ty biedna i cioteczkę swoją - anioła w ludzkiej postaci -  podpierdzielić, dla której niedawno pracy za minimum 1500 euro szukałaś...

Dla tych, co nie w temacie: http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=3692

Więcej komentować nie ma sensu...

lol prawie się posiurałam ale jest Nadzieja Jutro Niedziela smile a co do opiekunki1990 nie nawidzę osób dwu licowych to tak samo jak patrząc Ci w oczy mówi jaka to Ty nie jesteś wspaniała a za plecami Ci dupę obrobi sad smutne ale się nam może skarbeczek nawróci ???

#66 2014-06-14 11:39:04

azalia
Member

Pytanie nie na temat. Jak napisać nowy temat na forum? Nie mogę znaleźć tej funkcji... Z góry dzięki.

#67 2014-06-14 11:51:18

krystynka
Member

ALEX52 napisał:

krystynka napisał:

iza28 napisał:

I jeszcze czegoś nie rozumiem. Szukałaś sztelli dla ciotki na czarno,o sobie też myślałaś...

No no coraz wiecej tych donosicielek sie ujawnia Brawo!!

Tak,brawo za odwagę...Wnioski o order już wysłane do Pani Kanclerz !!!! smile

#68 2014-06-14 12:18:53

krystynka
Member

Opiekunko 1990 :" jesli decydujemy sie na wyjazd do pracy do Niemiec to obowiazuja nas niemieckie przepisy" a w Polsce polskie analogicznie.... Czy dlatego mam pod....lić dziewczynę,matkę kilkorga dzieci,że pracuje w sezonie w polu  czasem wyjeżdża na "saksy" ...Przecież zabiorą jej świadczenia! Czego mam zazdrościć? Nie może pracować legalnie ,bo przekroczy dochód ... Myślisz,ze tak chce ? Też pragnie stabilizacji a to,że od czasu do czasu zarobi ... Na polu też pracują Ukraińcy,Rumuni i nikt na nikogo nie donosi !!! Co jest z  Tobą? Czy wiesz ile taki "skarbek" może zrobić zła,czy zdajesz sobie sprawę z tego dlaczego te kobiety pracują tak a nie inaczej??? Nie wszystkie są takie jak Twoja Ciocia,ale to Ty załatwiłaś dla niej pracę jak się domyślam. Zdawałaś sobie sprawę z tego,że obie "wysiedlicie" dziewczynę... No nieładnie,a Ona wam zaufała...

#69 2014-06-14 12:21:57

freja85
Member

azalia napisał:

Pytanie nie na temat. Jak napisać nowy temat na forum? Nie mogę znaleźć tej funkcji... Z góry dzięki.

Wejdź na główną stronę, potem w dział który cię interesuje np "Poznajmy sie" i potem tam masz po prawej stronie na czerwono chyba NOWY WĄTEK i klikasz w to,wpisujesz temat i już:)

#70 2014-06-14 13:36:19

Opiekunka1990
Member

krystynka napisał:

Opiekunko 1990 :" jesli decydujemy sie na wyjazd do pracy do Niemiec to obowiazuja nas niemieckie przepisy" a w Polsce polskie analogicznie.... Czy dlatego mam pod....lić dziewczynę,matkę kilkorga dzieci,że pracuje w sezonie w polu  czasem wyjeżdża na "saksy" ...Przecież zabiorą jej świadczenia! Czego mam zazdrościć? Nie może pracować legalnie ,bo przekroczy dochód ... Myślisz,ze tak chce ? Też pragnie stabilizacji a to,że od czasu do czasu zarobi ... Na polu też pracują Ukraińcy,Rumuni i nikt na nikogo nie donosi !!! Co jest z  Tobą? Czy wiesz ile taki "skarbek" może zrobić zła,czy zdajesz sobie sprawę z tego dlaczego te kobiety pracują tak a nie inaczej??? Nie wszystkie są takie jak Twoja Ciocia,ale to Ty załatwiłaś dla niej pracę jak się domyślam. Zdawałaś sobie sprawę z tego,że obie "wysiedlicie" dziewczynę... No nieładnie,a Ona wam zaufała...

Zdaje sobie sprawe, bo znam duzo kobiet na czarno. 80% z nich tak jest wygodniej jak barbara mowi, bo maja 200-500€ na czysto wiecej. tylko 2 moje znajome maja tak ze maja komornika na glowie.
A ciotce mojej to nie ja zalatwilam te prace .
Ja osobiscie nie donosilam jeszcze na zadna z nich, ale wiem ze ten kto pracuje na czarno robi niewlasciwie, a ten kto donosi robi wlasciwie.
Ja tez pytajac o prace na czarno dla ciotki postapilam niewlasciwie, wiem ze samo pytanie nie jest karalne, ale na pewno nie bylo to ladne z mojej strony. Osobiscie nie donosze , ale szanuje osoby ktore donosza skarbek45, barbara i inne bo suma sumarum to one robia tak jak powinna robic kazda z nas.

#71 2014-06-14 13:47:04

ALEX52
Member

Dobrze ze rodziny niemieckie nie zagladaja na to forum i nie moga poczytac sobie ,przeciez oni tez ponosza konsekwencje tak jak opiekunka.Chyba nie byly by z was takie zadowolone i trzymac takiego kapusia w domu to niebezpieczne.

#72 2014-06-14 14:54:14

Barbara45
Member

ALEX52 napisał:

Barbara45 napisał:

Kobieto juz druga chcecie pracowac na niemieckich warunkach i placic im podatki prosze wasz wybor,ja jestem obywatelem polski wiec tam place podatki ,zus ,tutaj jestem w podrozy sluzbowej ,wiec w czym macie problem czy te co pracuja na czarno zabieraja wam chleb spod ust nie wydaje mi sie,a zachowujecie sie jakby wam odebraly prace ,wieksza liczba z nas jest tu na delegacji ,a wy skoro jestescie tak zeszwabione to wydaje mi sie ze nie powinnyscie pisac nawet po polsku,napiszcie to po niemiecku o ile umiecie ,zasr....ne donosicielki.

Leibe  ALEX52 ,
ich kann Deutsch und zwar ziemmlich gut. Es hat mich viel Arbeit und Zeit gekostet um diese Sprache so gut zu beherchen.
Wenn dir nicht passt deutschen Finantzgesätze zu respektieren dann bleibt lieber im Polen. Dort kannst du auch arbeiten und polnische Beitrege und Steuer zahlen. Keiner zwingt dir hier zu kommen und den Deutschen Stadt zu beklauen.
Ich kann mir auch vorstellen das diesen Text zu verschtehen kann für dich etwa schwerig sein aber du hast selber darum gebetet. Dein Wunsch habe ich dir jetzt erfuhlt. Viel Spas beim lesen!
Ps. Es hat mir eigentlich viel freude gemacht diesen Text zu ubersetzen.

Ich bin der Meinung das Skarbek hat Recht.

Ihr könnt mir für diese Unterstützung mit Dreck beschmieren und beschimpfen wir ihr wolt. Aber die Wahrheit sieht so aus: Ich habe immer legal als Pflegerin gearbeitet und habe währen meine Arbeit viele Fraun kennengelernt die keine Beiträge zahlen wolteten und Druck auf die Deuschenfamillien machten. Die wolten schwarz arbeiten. Das war vor 7 Jahren und damals war für den 1100 euro im Monat nach der Abzuge zu weng Geld!! "Weil die Familie zahlt 2000 euro und ich bekomme nur die Helfte davon" So habe Die das argumentiert. Die haben immer wegen gesucht um schwarz zu arbeiten und ca. 1400 euro bar in der Hand zu bekommen. Mit das wären die zufrieden gewesen. Mich habe die immer ausgelacht das ich dumm und naiv bin weil ich legal arbeite und micht daran nichts endern.

Die haben nie eine Sekunde nachgedacht das wenn sie legal in Deutschland arbeiten bekommen die volle Recht zum Kranken-,Arbeitslos-,Unfall-,Pflegeversicherung, Kindergeld und vor allem nach 5 Jahren Recht zum Rentenversicherung.
Oh, wie unvernünftig ist es legal zu arbeiten und alle Vorteille die den deutschen Stadt garantiert zu nutzen. Totale blödsinn.

Ostatnio edytowany przez Barbara45 (2014-06-14 14:54:42)

#73 2014-06-14 15:12:12

simona1961
Member

Miałam już więcej nie pisac w tym watku, ale to co zrobiłaś Barbaro45, to jest po prostu niebywałe. Jak szybko zapomniałaś jak pracowałaś legalnie  przez polska firmę, jak Cię polska firma wykiwała, powiadamiałas prasę, telewizję....... Taka jesteś dzisiaj mądra, bardziej niemiecka od samych Niemców???
No po prostu brak słów, a ten Twój popis po niemiecku swiadczy tylko o tym, ze ani w Tobie empatii za grosz, ani szeroko rozumianego kolezeństwa, ani
pamięci skąd pochodzisz i kim jesteś!!!! Myslisz, że jak rok temu wyszłaś za mąz za Niemca to już Niemką jesteś? Po co tu piszesz, po co czytasz?  To jest forum dla opiekunek , dla Polek, a nie dla  farbowanych lisów. Tak niewiele czasu upłyneło, jak solidaryzowałaś się z nami, jak się żaliłaś i jak udzielałaś rad innym.
No po prostu coś niebywałego!!! Powinnaś się wstydzić!!!!! 
To był pierwszy i ostatni komentarz z mojej strony. Szkoda słów i energii na dyskusje z takimi osobami!!!!!!

#74 2014-06-14 15:17:00

krystynka
Member

Opiekunka1990 napisał:

krystynka napisał:

Zdaje sobie sprawe, bo znam duzo kobiet na czarno. 80% z nich tak jest wygodniej jak barbara mowi, bo maja 200-500€ na czysto wiecej. tylko 2 moje znajome maja tak ze maja komornika na glowie.
A ciotce mojej to nie ja zalatwilam te prace .
Ja osobiscie nie donosilam jeszcze na zadna z nich, ale wiem ze ten kto pracuje na czarno robi niewlasciwie, a ten kto donosi robi wlasciwie.
Ja tez pytajac o prace na czarno dla ciotki postapilam niewlasciwie, wiem ze samo pytanie nie jest karalne, ale na pewno nie bylo to ladne z mojej strony. Osobiscie nie donosze , ale szanuje osoby ktore donosza skarbek45, barbara i inne bo suma sumarum to one robia tak jak powinna robic kazda z nas.

Kto Tobie takie głupoty włożył do głowy?!  Szacunek dla donosicieli,no błagam!!! Zadenuncjować koleżanki i chodzić z dumnie podniesioną głową,patrzeć innym w oczy z uczuciem spełnienia patriotycznego obowiązku? Donosicielstwo-denuncjacja jest jedną z największych podłości, jaką człowiek może popełnić.
"Szpicel jest to najnikczemniejsze stworzenie na świecie, gorsze od najdzikszego zwierzęcia, bo wilk, lis, tygrys albo lew napadają inne zwierzęta, szarpią je i pożerają, lecz żadne z tych dzikich bestii nie napada i nie pożera swego plemienia; ale szpicel podły braci swych sprzedaje, aby za ich krew i łzy pić i hulać, zbytkować i rozpustować"    Wacław Ludwik Anczyc

#75 2014-06-14 15:26:00

Skarbek
Member

Barbara45, ale zrownalas tego alexa52 z ziemia, zatkalo mu kakao .
No ale zarty na bok
mi tez nie jest latwo. Myslicie ze napisze do Zollu meila " Na ul. Grüner 67, panstwo Müller zatrudniaja pania Gosie z Polski na czarno" i po takim mailu Zoll na 1 nodze leci to sprawdzac?
Niestety nie. Musze podac jakies konkretne przeslanki. Np na FB , SMS naprowadzic tak rozmowe ze pani Gosia sama powie "mimo chodem" ze pracuje na czarno.  (z tlumaczeniem na niem. potem nie bedzie problemu), ze dostanie tygodniowki np co poniedzialek dziadek idzie do banku i wyciaga 400 eur . No np.  Dobre sa tez zdjecia z ukrycia. Ale o nie na prawde trudno. O ile latwo bo dziadek to i tak sie nie zorientuje ze jest fotografowany , to opiekunka juz tak.
Mowie wam to nie jest tak hop siup. Trzeba byc na prawde sprytnym . Niestety nie moge wam zdradzic najwazniejszych rzeczy, ale mam nadzieje ze cos was to nauczylo.

#76 2014-06-14 15:32:25

Skarbek
Member

simona1961 napisał:

Miałam już więcej nie pisac w tym watku, ale to co zrobiłaś Barbaro45, to jest po prostu niebywałe. Jak szybko zapomniałaś jak pracowałaś legalnie  przez polska firmę, jak Cię polska firma wykiwała, powiadamiałas prasę, telewizję....... Taka jesteś dzisiaj mądra, bardziej niemiecka od samych Niemców???
No po prostu brak słów, a ten Twój popis po niemiecku swiadczy tylko o tym, ze ani w Tobie empatii za grosz, ani szeroko rozumianego kolezeństwa, ani
pamięci skąd pochodzisz i kim jesteś!!!! Myslisz, że jak rok temu wyszłaś za mąz za Niemca to już Niemką jesteś? Po co tu piszesz, po co czytasz?  To jest forum dla opiekunek , dla Polek, a nie dla  farbowanych lisów. Tak niewiele czasu upłyneło, jak solidaryzowałaś się z nami, jak się żaliłaś i jak udzielałaś rad innym.
To był pierwszy i ostatni komentarz z mojej strony. Szkoda słów i energii na dyskusje z takimi osobami!!!!!!

Barbara dobrze gada. A za taka "kolezanka" jak ty pies z kulawa noga by nie zaplakal. wstydz sie !!!!!  won z mojego topicu, bo nie masz nic madrego do powiedzenia.

#77 2014-06-14 16:10:16

ewal8
Member

Barbara45 napisał:

Leibe  ALEX52 ,
ich kann Deutsch und zwar ziemmlich gut. Es hat mich viel Arbeit und Zeit gekostet um diese Sprache so gut zu beherchen.
Wenn dir nicht passt deutschen Finantzgesätze zu respektieren dann bleibt lieber im Polen. Dort kannst du auch arbeiten und polnische Beitrege und Steuer zahlen. Keiner zwingt dir hier zu kommen und den Deutschen Stadt zu beklauen.
Ich kann mir auch vorstellen das diesen Text zu verschtehen kann für dich etwa schwerig sein aber du hast selber darum gebetet. Dein Wunsch habe ich dir jetzt erfuhlt. Viel Spas beim lesen!

Ihr könnt mir für diese Unterstützung mit Dreck beschmieren und beschimpfen wir ihr wolt. Aber die Wahrheit sieht so aus: Ich habe immer legal als Pflegerin gearbeitet und habe währen meine Arbeit viele Fraun kennengelernt die keine Beiträge zahlen wolteten und Druck auf die Deuschenfamillien machten. Die wolten schwarz arbeiten. Das war vor 7 Jahren und damals war für den 1100 euro im Monat nach der Abzuge zu weng Geld!! "Weil die Familie zahlt 2000 euro und ich bekomme nur die Helfte davon" So habe Die das argumentiert. Die haben immer wegen gesucht um schwarz zu arbeiten und ca. 1400 euro bar in der Hand zu bekommen. Mit das wären die zufrieden gewesen. Mich habe die immer ausgelacht das ich dumm und naiv bin weil ich legal arbeite und micht daran nichts endern.

Die haben nie eine Sekunde nachgedacht das wenn sie legal in Deutschland arbeiten bekommen die volle Recht zum Kranken-,Arbeitslos-,Unfall-,Pflegeversicherung, Kindergeld und vor allem nach 5 Jahren Recht zum Rentenversicherung.
Oh, wie unvernünftig ist es legal zu arbeiten und alle Vorteille die den deutschen Stadt garantiert zu nutzen. Totale blödsinn.

Barbaro45, faktycznie pojechałaś i zrównałaś z ziemią.... (jak to skarbek określiła) Tylko raczej siebie. big_smile big_smile Gratulacje!!!

Naprawdę zatkało kakao, ale ….. mi. Muszę Ci w tajemnicy zdradzić, że ten popis po niemiecku Ci nie wyszedł big_smile big_smile big_smile

Ale masz w nim bardzo dużo racji, szczególnie we fragmencie, gdzie piszesz, że tekst może być trochę trudny do zrozumienia. Właściwie jest – roi się w nim od błędów zarówno stylistycznych, jak i gramatycznych. I jak na 7 lat pobytu w Niemczech, robienia tam szkoły – to nie ma się za bardzo czym chwalić.
Zawsze jak dziewczyny pytały o możliwość ukończenia szkoły w DE, mądrzyłaś się, że trzeba znać bardzo dobrze język, co najmniej na poziomie C1 (z tego co pamiętam z Twoich wpisów) i myślałam, że Ty naprawdę biegle po niemiecku śmigasz, a tu taki ZONK big_smile big_smile big_smile big_smile

Dobrze, że dałaś ten popis, przynajmniej rozwiałaś moje wątpliwości.  Dla Twojej wiadomości: państwo po niemiecku to DER STAAT, a DIE STADT to miasto, choć u ciebie jasno wynika, że stworzyłaś der Stadt. big_smile big_smile Ja z reguły nie lubię wytykać błędów, ale jak komuś wydaje się, ze wszystkie rozumy pozjadał, po prostu nie mogę się oprzeć. A rzeczony błąd to tylko czubek góry lodowej, niestety big_smile big_smile

Tak więc czasem lepiej powstrzymać się z takimi popisami, bo jedynie zbłaźnić się można. A kakao to powinno również Twojemu mężowi zatkać, że tak kardynalne błędy wali jego żona. No ale z nim to się pewnie dogadujesz na innej płaszczyźnie. big_smile

Co do przesłania Twego wypowiadać się nie będę, bo szkoda mi psuć sobie krwi. Ja już swoje zdanie wielokrotnie wypowiedziałam, ale weź sobie do serca, to co, Simona napisała… Może Ci się polepszy?

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2014-06-14 16:15:39)

#78 2014-06-14 16:20:03

ewal8
Member

Skarbek napisał:

Barbara dobrze gada. A za taka "kolezanka" jak ty pies z kulawa noga by nie zaplakal. wstydz sie !!!!!  won z mojego topicu, bo nie masz nic madrego do powiedzenia.

big_smile
Ooooo, nerwy puściły???? Uważaj, bo Ci ciśnienie skoczy. Od razu widać, że z Tobą jest coś nie halo, skoro taki wpis potrafi wyprowadzić cię z równowagi. Faktycznie pora zasięgnąć porady specjalisty, choć nie wiem, czy jeszcze jakiś specjalista jest w stanie Ci pomóc.

#79 2014-06-14 16:21:08

Barbara45
Member

simona1961 napisał:

Pisze i czytam bo mam do tego prawo tak jak kazdy inny czlowiek. A odpowiedz po niemiecku byla skierowana do tej Pani ktora twierdzi ze nie znam niemieckiego i nie potrafie pisac.
W glowie mi sie nie poprzewracalo i jakos niemcem nie zostalam.
Nie zapomnialam jak pracowalm przez firme i mnie wstawili. I nie zapomnialam jak inne opiekunki ktore mnie zmienialy wymyslaly i wydziwialy bo im pieniedzy bylo za malo ktore dostawaly od tej samej firmy w ktorej i ja pracowalam. I nie zapomnialam jak dane opiekunki wyciagaly kase od rodziny najpierw chcac pracowac na niemieckich warunkach a jak sie okazalo ze nie ma z tego wiekszych pieniedzy to chialy pracowac na czarno. Bo rodzina placi 2000 a ona dostaje polowe. Zawsze ta sama spiewka.
Bo ja zawsze placilam uczciwie swoje skladki a inni mnie z tego wysmiewali!!!

Wiedzialam ze mnie obrzucicie blotem i wyzwiskami takimi jak powyzej choc ja nikogo nie wyzwalam a jedynie przedstawilam swoj punkt widzenia i moje poglady. Nie mam sie czego wstydzic bo niczego zlego nie zrobilam, na nikogo nie donioslam, nikomu pracy nie ukradlam.

I pozostaje dalej przy swoim zdaniu. A teraz prosze sobie wyobrazcie sytuacje jak w polsce pracuja ludzie na czarno nie tylko ze wschodu ale i innych krajow nie placac skladek, ubezpieczenia itp.  A jak cos im sie stanie, wypadek itp. To Panstwo Polskie musi sie nimi zajac, do lekarza itp. A z jakich pieniedzy sie to finansuje? Oczywiscie ze skladek tych co pracuja i odprowadzaja podatki. Bo z nieba manna nie leci. Tak samo jak rodacy w Polsce na bezrobociu i zameldowani w urzedzie a robia na czarno i wyciagaja na reke wiecej niz ci co uczciwie pracuja i skladki musza placic. I to nie chodzi o to czy pracuje opiekunka czy budowlaniec czy kierowca itp. Pracujac na czarno sami siebie oszukujemy nawzajem.

To ze firmy wyzsykuja to nie moja wina, to ze ZUS wyplaca nedzne emerytury tez sie nie zmieni. Ale dobrze jest pracowac na czarno obojetnie czy w Polsce czy zagranica a potem nazekac ze kolejki do lekrza dlugie, ze drogi dziurawe ze pieniedzy nie ma na nic itp itp itp.
Zastanowcie sie nad tym czego tak uparcie bronicie. Bo tu nie chodzi o to by na kogos donosic. Mnie bynajmniej na tym nie zalezy. Ale jak by wszyscy pracowali na czarno to by byla wolna amerykanka i chaos. A jak ci sie noga podwinie to mozesz liczyc tylko na siebie. Tak mniej wiecej jak w stanach zjednoczonych. Gdzie pracujesz, placisz male podatki a jak sie rozchorujesz to mozesz zdechnac bo nawet nie masz ubezpieczenia zdrowotnego a panstwo ma cie gdzies i sie toba nie zajmnie. Zastanowcie sie czy tego chcecie?

#80 2014-06-14 16:36:50

Barbara45
Member

ewal8 napisał:

Barbara45 napisał:

Leibe  ALEX52 ,

Barbaro45, faktycznie pojechałaś i zrównałaś z ziemią.... (jak to skarbek określiła) Tylko raczej siebie. big_smile big_smile Gratulacje!!!

Naprawdę zatkało kakao, ale ….. mi. Muszę Ci w tajemnicy zdradzić, że ten popis po niemiecku Ci nie wyszedł big_smile big_smile big_smile

Ale masz w nim bardzo dużo racji, szczególnie we fragmencie, gdzie piszesz, że tekst może być trochę trudny do zrozumienia. Właściwie jest – roi się w nim od błędów zarówno stylistycznych, jak i gramatycznych. I jak na 7 lat pobytu w Niemczech, robienia tam szkoły – to nie ma się za bardzo czym chwalić.
Zawsze jak dziewczyny pytały o możliwość ukończenia szkoły w DE, mądrzyłaś się, że trzeba znać bardzo dobrze język, co najmniej na poziomie C1 (z tego co pamiętam z Twoich wpisów) i myślałam, że Ty naprawdę biegle po niemiecku śmigasz, a tu taki ZONK big_smile big_smile big_smile big_smile

Dobrze, że dałaś ten popis, przynajmniej rozwiałaś moje wątpliwości.  Dla Twojej wiadomości: państwo po niemiecku to DER STAAT, a DIE STADT to miasto, choć u ciebie jasno wynika, że stworzyłaś der Stadt. big_smile big_smile Ja z reguły nie lubię wytykać błędów, ale jak komuś wydaje się, ze wszystkie rozumy pozjadał, po prostu nie mogę się oprzeć. A rzeczony błąd to tylko czubek góry lodowej, niestety big_smile big_smile

Tak więc czasem lepiej powstrzymać się z takimi popisami, bo jedynie zbłaźnić się można. A kakao to powinno również Twojemu mężowi zatkać, że tak kardynalne błędy wali jego żona. No ale z nim to się pewnie dogadujesz na innej płaszczyźnie. big_smile

Co do przesłania Twego wypowiadać się nie będę, bo szkoda mi psuć sobie krwi. Ja już swoje zdanie wielokrotnie wypowiedziałam, ale weź sobie do serca, to co, Simona napisała… Może Ci się polepszy?

Widze ze dyskusja na poziomie sie rozwija. Powiem ci jedno ze nikt ci nie dal prawa mi ublizac ani mojemu mezowi.

Przez wasz wszystkich przemawia zazdrosc i zawisc. Nie jestescie w stanie odeprzec moich argumentow racjonalnymi wywodami wiec leca wiazanki z podworka by mnie ponizc i upokozyc. Fakty ktore dotycza mojej osoby a nijak sie maja do omawianego tematu. Tylko tobie i innym nic lepszego nie przychodzi do glowy jak wpisy pelne obelg i nienawisci do drugiego czlowieka. A co ja wam takiego zrobilam???
Czy jak kogos z was wyzwalam, pobilam okradlam? Wyzwalam waszych mezow i dzieci ktore zostawilyscie samych w domu. CO ma piernik do wiatraka.

Wyrazilam swoje zdanie i wiecie ze mam racje i to was boli bo same przed soba nie jestescie w stanie sie do tego przyznac.

#81 2014-06-14 16:41:27

ALEX52
Member

Barbara45 napisał:

simona1961 napisał:

Pisze i czytam bo mam do tego prawo tak jak kazdy inny czlowiek. A odpowiedz po niemiecku byla skierowana do tej Pani ktora twierdzi ze nie znam niemieckiego i nie potrafie pisac.
Nie zapomnialam jak pracowalm przez firme i mnie wstawili. I nie zapomnialam jak inne opiekunki ktore mnie zmienialy wymyslaly i wydziwialy bo im pieniedzy bylo za malo ktore dostawaly od tej samej firmy w ktorej i ja pracowalam. I nie zapomnialam jak dane opiekunki wyciagaly kase od rodziny najpierw chcac pracowac na niemieckich warunkach a jak sie okazalo ze nie ma z tego wiekszych pieniedzy to chialy pracowac na czarno. Bo rodzina placi 2000 a ona dostaje polowe. Zawsze ta sama spiewka.

Wiedzialam ze mnie obrzucicie blotem i wyzwiskami takimi jak powyzej choc ja nikogo nie wyzwalam a jedynie przedstawilam swoj punkt widzenia i moje poglady. Nie mam sie czego wstydzic bo niczego zlego nie zrobilam, na nikogo nie donioslam, nikomu pracy nie ukradlam.

I pozostaje dalej przy swoim zdaniu. A teraz prosze sobie wyobrazcie sytuacje jak w polsce pracuja ludzie na czarno nie tylko ze wschodu ale i innych krajow nie placac skladek, ubezpieczenia itp.  A jak cos im sie stanie, wypadek itp. To Panstwo Polskie musi sie nimi zajac, do lekarza itp. A z jakich pieniedzy sie to finansuje? Oczywiscie ze skladek tych co pracuja i odprowadzaja podatki. Bo z nieba manna nie leci. Tak samo jak rodacy w Polsce na bezrobociu i zameldowani w urzedzie a robia na czarno i wyciagaja na reke wiecej niz ci co uczciwie pracuja i skladki musza placic. I to nie chodzi o to czy pracuje opiekunka czy budowlaniec czy kierowca itp. Pracujac na czarno sami siebie oszukujemy nawzajem.

To ze firmy wyzsykuja to nie moja wina, to ze ZUS wyplaca nedzne emerytury tez sie nie zmieni. Ale dobrze jest pracowac na czarno obojetnie czy w Polsce czy zagranica a potem nazekac ze kolejki do lekrza dlugie, ze drogi dziurawe ze pieniedzy nie ma na nic itp itp itp.
Zastanowcie sie nad tym czego tak uparcie bronicie. Bo tu nie chodzi o to by na kogos donosic. Mnie bynajmniej na tym nie zalezy. Ale jak by wszyscy pracowali na czarno to by byla wolna amerykanka i chaos. A jak ci sie noga podwinie to mozesz liczyc tylko na siebie. Tak mniej wiecej jak w stanach zjednoczonych. Gdzie pracujesz, placisz male podatki a jak sie rozchorujesz to mozesz zdechnac bo nawet nie masz ubezpieczenia zdrowotnego a panstwo ma cie gdzies i sie toba nie zajmnie. Zastanowcie sie czy tego chcecie?

Jestes taka madra a nie mozesz zrozumiec postu,ja napisalam o rodzinach niemieckich u ktorych pracuja opiekunki na czarno,ze oni nie przeczytaja po polsku,mysl glowa a nie du....a.

#82 2014-06-14 16:44:05

freja85
Member

Ej dziewczyny przestańcie skoro chcą donosić, czują się z tym dobrze, mają taki obowiązek obywatelski niech sobie donoszą- mogą, mają takie prawo. Krzyżyk im na drogę....

Tylko z tego co się uczyłam KAPO też donosiło bo były takie rządy i prawo, i takie czasy...a jak skończyli można sobie poczytać-sięgnąć po lekturę historyczną.

Skarbeńku kochany nauczyło nas tego co napisałam wcześniej:) Zero strachu:) a Więcej ostrożności- ajjjj aż podjęłabym to wyzwanie,i się zatrudniła nielegalnie:)) czuje podniecenie a męża akurat nie ma cholera!!!  smile  smile

#83 2014-06-14 16:52:41

Barbara45
Member

ALEX52 napisał:

Barbara45 napisał:

simona1961 napisał:

Jestes taka madra a nie mozesz zrozumiec postu,ja napisalam o rodzinach niemieckich u ktorych pracuja opiekunki na czarno,ze oni nie przeczytaja po polsku,mysl glowa a nie du....a.

ALEX52 napisał:

Barbara45 napisał:

ALEX 52 przeczytaj uwaznie swoj tekst powyzej co napisalas: a wy skoro jestescie tak zeszwabione to wydaje mi sie ze nie powinnyscie pisac nawet po polsku,napiszcie to po niemiecku o ile umiecie ,zasr....ne donosicielki. Tu nie ma ani slowa o rodzinach niemieckich ktore nie rozmieja jezyka polskiego. Z tego co zrozumialam nie powinnam pisac po polsku bo juz jestem tak zeszwabiona wiec napisalam dla cieebie po niemiecku.

#84 2014-06-14 17:08:15

Skarbek
Member

Barbara, osoby na tym forum to proste kobiety , dlatego nie rozumieja naszych racji.

#85 2014-06-14 17:11:28

ALEX52
Member

Barbara45 napisał:

ALEX52 napisał:

Barbara45 napisał:

ALEX52 napisał:

Barbara45 napisał:

ALEX 52 przeczytaj uwaznie swoj tekst powyzej co napisalas: a wy skoro jestescie tak zeszwabione to wydaje mi sie ze nie powinnyscie pisac nawet po polsku,napiszcie to po niemiecku o ile umiecie ,zasr....ne donosicielki. Tu nie ma ani slowa o rodzinach niemieckich ktore nie rozmieja jezyka polskiego. Z tego co zrozumialam nie powinnam pisac po polsku bo juz jestem tak zeszwabiona wiec napisalam dla cieebie po niemiecku.

Alez dziekuje ci bardzo za zwrocenie uwagi ,dobrze ze tak znasz ten niemiecki ,jak znajde sobie meza niemca to tez sie podszkole,chociaz wolalabym np.francuza sa przystojniejsi i na tym koncze pobyt w tym watku z donosicielkami.

#86 2014-06-14 17:11:50

freja85
Member

Barbara masz jak najbardziej prawo do swojego zdania.
Z tymi ubezpieczeniami,składkami też masz rację, ja się zgadzam w 100%. Bo gdyby wszyscy płacili to teoretycznie te składki były by mniejsze, a że jest jak jest one są mega wielkie, ludzi nie stać na utrzymanie małych przedsiębiorstw, a co dopiero mówić o utrzymaniu pracownika. A rząd też prawdę mówiąc wcale nie dba ani o rodziny (zobacz sobie taki kindergeld dla wszystkich którzy pracują) a nasze polskie rodzinne bo jak przekraczasz 2 zł to jesteś bogol dla państwa i nic nie dostaniesz, ani o starszych ludzi którzy żyli uczciwie.

My jednak nie jesteśmy w stanie tego zmienić,bo najpierw by trzeba było się zająć np taką prostytucją bo tu dopiero mega wielkie pieniądze uciekają codziennie..takie pieniążki od opiekunek są sprawami groszowymi, ale jak zwykle obrywa się tym najbiedniejszym, tym z dala od rodziny itd..
Z resztą tu cała dyskusja chyba dotyczy donosicielstwa,a nie prawa, bo prawo a człowieczeństwo nie zawsze szło w parze chyba nikt nie doczytał że ty akurat donoszenia nie popierasz (zaznaczyłaś to w przedostatnim poście),i dlatego te niemiłe słowa w twoim kierunku.

#87 2014-06-14 17:17:36

freja85
Member

Skarbek napisał:

Barbara, osoby na tym forum to proste kobiety , dlatego nie rozumieja naszych racji.

Cenię sobie prostych, normalnych, fajnych ludzi- za to że są sobą.  A nie ą-ę.
Tak więc z przykrością skarbku Cię żegnamy, szkoda że tak późno zajarzyłaś że Cię nie rozumiemy:) i nawet chyba nie chcemy zrozumieć.-tego KAPOwania

Ostatnio edytowany przez freja85 (2014-06-14 17:19:03)

#88 2014-06-14 17:23:49

ANTONIA***
Member

Skarbek,

znowuż odwołuję się do słów mojej Mamy. Zawsze mówiła, że jest prostą kobietą , a to dla tego, że robiła wszystko, aby nie zostać prostaczką.
I ja jestem prostą kobietą...Zapewniam Cię, że nie mam z tego powodu żadnych, ale to żadnych kompleksów.

Dodam jeszcze , że w tej całej naszej ( mojej Mamy i mojej ) prostocie nie ma miejsca na donosicielstwo - to zakrawałoby prostactwem.

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2014-06-14 17:35:29)

#89 2014-06-14 17:28:19

ALEX52
Member

freja85 napisał:

Barbara masz jak najbardziej prawo do swojego zdania.
Z tymi ubezpieczeniami,składkami też masz rację, ja się zgadzam w 100%. Bo gdyby wszyscy płacili to teoretycznie te składki były by mniejsze, a że jest jak jest one są mega wielkie, ludzi nie stać na utrzymanie małych przedsiębiorstw, a co dopiero mówić o utrzymaniu pracownika. A rząd też prawdę mówiąc wcale nie dba ani o rodziny (zobacz sobie taki kindergeld dla wszystkich którzy pracują) a nasze polskie rodzinne bo jak przekraczasz 2 zł to jesteś bogol dla państwa i nic nie dostaniesz, ani o starszych ludzi którzy żyli uczciwie.

My jednak nie jesteśmy w stanie tego zmienić,bo najpierw by trzeba było się zająć np taką prostytucją bo tu dopiero mega wielkie pieniądze uciekają codziennie..takie pieniążki od opiekunek są sprawami groszowymi, ale jak zwykle obrywa się tym najbiedniejszym, tym z dala od rodziny itd..
Z resztą tu cała dyskusja chyba dotyczy donosicielstwa,a nie prawa, bo prawo a człowieczeństwo nie zawsze szło w parze chyba nikt nie doczytał że ty akurat donoszenia nie popierasz (zaznaczyłaś to w przedostatnim poście),i dlatego te niemiłe słowa w twoim kierunku.

Tu niema nic do rzeczy ile ludzi placi te skladki i myslisz ze jakby wszyscy placili to byly by mniejsze ,jest ustalony procent od zarobku i placisz niewazne ile milionow ludzi to placi ,mam za soba przepracowane w polsce 25lat i tyla placilam skladki,i nadal place.ale tak jak napisalas tu chodzi nie o prawo tylko o donosicieli,ocos co jest haniebne jak ktos chce pracowac na czarno niech pracuje jego sprawa ,a jak pojdzie do szpitala to oni mu wystawia rachunek ,przeciez my za to nie zaplacimy,wydaje mi sie ze jestescie jeszcze bardzo mlode .

#90 2014-06-14 17:32:40

ewal8
Member

Barbara45 napisał:

Widze ze dyskusja na poziomie sie rozwija. Powiem ci jedno ze nikt ci nie dal prawa mi ublizac ani mojemu mezowi.

Przez wasz wszystkich przemawia zazdrosc i zawisc. Nie jestescie w stanie odeprzec moich argumentow racjonalnymi wywodami wiec leca wiazanki z podworka by mnie ponizc i upokozyc. Fakty ktore dotycza mojej osoby a nijak sie maja do omawianego tematu. Tylko tobie i innym nic lepszego nie przychodzi do glowy jak wpisy pelne obelg i nienawisci do drugiego czlowieka. A co ja wam takiego zrobilam???
Czy jak kogos z was wyzwalam, pobilam okradlam? Wyzwalam waszych mezow i dzieci ktore zostawilyscie samych w domu. CO ma piernik do wiatraka.

Wyrazilam swoje zdanie i wiecie ze mam racje i to was boli bo same przed soba nie jestescie w stanie sie do tego przyznac.

Barabaro45, gdzie Ty widzisz w moim poście chęć ubliżenia Tobie lub mężowi Twojemu, co najwyżej lekkie przytarcie nosa. wink Być może temat ten dla Ciebie mocno drażliwy, ale uwierz do ubliżania mi daleko. Wtrącenie zdania z mężem to moje specyficzne poczucie humoru, fakt – może ci odpowiadać lub nie, nie mój problem.

Natomiast co do wpisu niemieckiego powstrzymać się  po prostu nie mogłam, bo wyczułam w nim dużą dawkę ironii i kpiny w stosunku do Alex, czemu dałaś upust we fragmencie, że może nie zrozumieć tego, co napisałaś i jeszcze, że ci to przyjemność sprawiło.  A że faktycznie od błędów w nim się roi, to czułam się w obowiązku   poinformować Cię o tym, żebyś za daleko nie odleciała. Jeśli poczułaś się urażona, to sorry, ale tak naprawdę jeśli o ubliżanie chodzi to celerką tutaj jest prześwietny skarbek, wyzywający od przygłupich, naiwnych i prostaczek.

Co do meritum, powiem jeszcze tylko tyle, że nawet jak doniesiecie na 100 kobiet pracujących nielegalnie, Wam osobiście pensja nie wzrośnie. No, ale mamy demokrację, każdy robi jak uważa. Jak wam dobrze z takim światopoglądem, a nawet postępowaniem u niektórych, to życzę tylko, żeby kiedyś trafiła kosa na kamień. 
Ode mnie już naprawdę AMEN!

Reklama