Opiekunka powyżej 65 roku życia

Drogie Opiekunki, mam dokładnie 67 lat i wszystkie dotychczasowe wyjazdy do Niemiec były prywatnie. Chciałabym jechać legalnie do pracy, ale wiele firm twierdzi, że nie ma ofert dla takich wiekowych opiekunek...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-06-14 14:06:59

adela
New member

Opiekunka powyżej 65 roku życia

Drogie Opiekunki,
mam dokładnie 67 lat i wszystkie dotychczasowe wyjazdy do Niemiec były prywatnie. Chciałabym jechać legalnie do pracy, ale wiele firm twierdzi, że nie ma ofert dla takich wiekowych opiekunek. Czy znacie jakieś firmy, które zatrudniają starsze opiekunki? Ja jestem z Katowic, ale nie jest dla mnie problemem, aby jechać nawet na drugi koniec kraju, aby zdobyć zatrudnienie w jakiejś firmie i wyjechać legalnie do pracy.

#2 2012-06-15 09:22:41

katarzynka
Member

Re: Opiekunka powyżej 65 roku życia

Na pewno będzie Ci troszkę ciężej znaleźć ofertę... Dużo więcej czasu poświęcisz na szukanie, ale nie ma co rezygnować. Tylko pozazdrościć zdrówka smile
Trzymam kciuki, żeby udało się jak najszybciej wyjechać smile

#3 2012-06-15 11:25:55

kasia63
Member

Chyba predzej na czarno cos trafisz jak na biało...słyszałam w busie o 70latce opiekunce ale na czarno.Agencje  czy w ogłoszeniach na stronach w necie niby napisane 55+ bez górnej granicy ale ....Najlepiej sie ogłosic na poloniuszu i pajeczynie,wieksza szansa chyba.Powodzenia i podziwiam,ja bym juz chyba w tym wieku sie nie pisała...ale jeszcze tego nie wiem..

#4 2012-06-15 11:52:49

simona1961
Member

JEstem u mojej podopiecznej już rok, tak sie złozyło, że to ja musiałam wybrac panią na zmianę, w czasie mojego urlopu. Firma przysłała kilka profili opiekunek, między innymi panią w wieku 69 lat. Mimo, że miała doswiadczenie i bardzo dobry język niemiecki, to moja podopieczna stwierdziła, że jest za stara. Skądinąd słyszałam , że z mojej firmy jeździ też 80-letnia emerytowana germanistka. Nie wiem czy to prawda, ale tak mi powiedziała moja koordynatorka więc pewnie to prawda! Swoją drogą podziwiam. A wiek 65 lat to jeszcze nie późna starość. Moja mama ma 76 i dorabia sobie 2 razy w tygodniu w maglu, a jak miała operowaną zacme i nie mogła pracowac przez jakis czas, to po prostu z bezczynności dostawała głupawki. Jak wróciła do swojej ,,magielki,, to od razu inne zycie w nią wstapiło! Tak więc, nie poddawaj się i szukaj firmy, która Cię przyjmie! Powodzenia!

#5 2012-06-15 13:25:31

jakniew
Member

Noooo, już teraz po nowej ustawie emerytalnej wiek 65 lat, to tzw. wiek produkcyjny. Teraz ustawowo nie tylko u nas bo w Niemczech od ubiegłego roku trzeba pracować do 67 roku życia. Poza tym, czy metryka musi grać rolę? Ważne, że kandydatka ma zdrowie , siły i wszelkie inne predyspozycje do tej pracy. Co do opinii podopiecznych, to pewnie opiniują wiek kandydatki po sobie samych uznając, że same nie czuły się zdolne do pracy po 60-tce.

#6 2012-06-15 13:50:40

simona1961
Member

Też uwaza, że metryka nie gra roli. Mam tu w Niemczech sąsiadkę zaprzyjaźnioną, w niedziele kończy 70 lat, lata jak fryga, chodzi na siłownie,  galopem leci z kijkami, opiekuje się ciężko chorym na raka i parkinsona męzem , jeżdzi samochodem, zasuwa w ogródku itd.... wiec wiek ja myślę, ma niewiele na przeszkodzie.
Inna sprawa, że jak ktoś jest młodszy to może łatwiej nim sterować? nie mam pojecia jak to jest. Moja zmienniczka ma 60 lat, ja jestem o 10 lat młodsza!

#7 2012-06-17 21:25:37

KRYSIA5555
Member

To ograniczanie wieku jest nieodpowiedzialne !!!!!!!!!!!!  Niemcy pracują do 67 lat i wygladają młodo więc skąd ta niechęć do starszych opiekunek!!!!!!!  Ważny jest wygląd i zdrowie. Ja znam 50-tki , ktore jako tako wygladają ale jak otworzą buzię to jedyny temat choroby i narzekanie!!!!!!!!!  tragedia!!!!!!!!!   To super że masz tyle lat, chcesz jezdzić, fajnie wygladasz i dobrze się czujesz. To jest najwazniejsze i to w ofercie pracy powinnac zaznaczać, bo pewnie boją się że nie dasz rady!!!!   Sądzą po sobie!!!   Zyzce powodzenia, pisz radośnie i naciskaj na ustawę o wieku!!!!

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2012-06-17 21:26:29)

#8 2012-06-19 20:09:00

Barbara45
Member

Tak ale to rodzina wybiera i decyduje. Bo to klient płaci firmie i opiekunce pieniądze i ma prawo wybrać taką opiekunkę jaka mu odpowiada. Firma polska nie ma tu nic do powiedzenia. Klient / Rodzina decyduje.

#9 2012-06-20 11:39:26

Kamilakoz
Member

Tylko rodzina. Mogą dostać ze 20 profilów opiekunek i o ich wyborze moze zadecydować nawet wygląd, albo język czy doświadczenie. Ale mają prawo wybierac, w koncu to oni płaca.

Reklama