Jak się NIE DAĆ !!!

nie wiem jak wygląda wynagrodzenie bez języka ale 750 to bardzo malutko. popytaj jeszcze w innych firmach. i nie powinnaś się godzić na prace ogrodowe...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#651 2015-08-29 21:36:08

barbara.b
Member

Re: Jak się NIE DAĆ !!!

nie wiem jak wygląda wynagrodzenie bez języka ale 750 to bardzo malutko. popytaj jeszcze w innych firmach. i nie powinnaś się godzić na prace ogrodowe. to nie nasza działka. tym bardziej, że masz wykształcenie w tym kierunku. z pewnością dadzą ci cięższe zlecenie bo masz właśnie wykształcenie. jak dojdzie ci jeszcze ogród i inne dziwne prace to cię zajadą. w sumie to niepoważna firma skoro ma w ankiecie takie pytania. to nie należy do opiekunek i to firma powinna o tym informować rodzinę a nie jeszcze w ankiecie dają takie pytania.

#652 2015-08-29 21:43:53

barbara.b
Member

wiesz z drugiej strony możesz długo czekać na inną ofertę a czas leci. pomyśl, czy nie warto by było szybciej wyjechać za 750 euro i zdobyć doświadczenie, referencję, zobaczyć, czy cię to interesuje... siedząc w polsce tracisz cenny czas. przez ten czas już byś coś zarobiła i co ważniejsze zdobyła doświadczenie... i przede wszystkim wiedziała byś, czy na pewno chcesz to robić... a tak może 2 miesiące minąć a ty dalej nie wyjedziesz. a tak zjechała byś za dwa miesiące już z pieniążkami i bogatsza o doświadczenia. jakoś trzeba zacząć. ja latami pracowałam za 800 euro w gastronomi chociaż miałam doświadczenie i bardzo dobrze znam niemiecki. 750 też pieniądz. dwa miesiące później będzie 800 albo więcej. dużo właśnie zależy od języka. do tego życie na miejscu nic cię nie kosztuje i za drogę zwracają... lepiej wyjechać szybciej. zbliżają się święta. jak będziesz czekała to potem właśnie na święta będą cię pchali bo stałe opiekunki będą chciały święta spędzić w domu... to jest chyba najlepszy czas, żeby wyjechać.

#653 2015-08-29 22:06:38

ala4940
Member

barbara.b napisał:

wiesz z drugiej strony możesz długo czekać na inną ofertę a czas leci. pomyśl, czy nie warto by było szybciej wyjechać za 750 euro i zdobyć doświadczenie, referencję, zobaczyć, czy cię to interesuje... siedząc w polsce tracisz cenny czas. przez ten czas już byś coś zarobiła i co ważniejsze zdobyła doświadczenie... i przede wszystkim wiedziała byś, czy na pewno chcesz to robić... a tak może 2 miesiące minąć a ty dalej nie wyjedziesz. a tak zjechała byś za dwa miesiące już z pieniążkami i bogatsza o doświadczenia. jakoś trzeba zacząć. ja latami pracowałam za 800 euro w gastronomi chociaż miałam doświadczenie i bardzo dobrze znam niemiecki. 750 też pieniądz. dwa miesiące później będzie 800 albo więcej. dużo właśnie zależy od języka. do tego życie na miejscu nic cię nie kosztuje i za drogę zwracają... lepiej wyjechać szybciej. zbliżają się święta. jak będziesz czekała to potem właśnie na święta będą cię pchali bo stałe opiekunki będą chciały święta spędzić w domu... to jest chyba najlepszy czas, żeby wyjechać.

Popieram smile

#654 2015-08-30 20:04:05

Dalia
Member

Jejku, 750 euro to strasznie mało, wiem, że ludzie są zdesperowani, ale tak nie powinno być, Niemców stać na więcej, to zwykłe okradanie ludzi, to strasznie przykre, że Polacy za takie grosze pracują, że w ogóle są takie oferty. Ale macie rację, lepiej mieć 750 niż nic, nie wiem czy bym za tyle pojechała, musiałabym mieć nóż na gardle.

#655 2015-08-30 20:10:48

EWA J
Member

Dzięki za dobre rady na razie niestety nie mogę wyjechać mam ślub córki 3 października, a później jeszcze w listopadzie muszę być w Polsce.
Na razie przeczesuję fora i czytam Wasze wypowiedzi i opinie.
Mam pytanie czy ktoś z Was wyjeżdżał z firmą Gowork i coś bliżej może o niej powiedzieć lub o Aterimie i Interkadrze. Z góry bardzo dziękuję.

#656 2015-08-30 21:26:35

pfleger
Member

Dalia napisał:

Jejku, 750 euro to strasznie mało, wiem, że ludzie są zdesperowani, ale tak nie powinno być, Niemców stać na więcej, to zwykłe okradanie ludzi, to strasznie przykre, że Polacy za takie grosze pracują, że w ogóle są takie oferty. Ale macie rację, lepiej mieć 750 niż nic, nie wiem czy bym za tyle pojechała, musiałabym mieć nóż na gardle.

Ktoś  oferuje 750€ ktos podejmuje tą prace za 750 euro i tyle wolny rynek.Każdy  chce oszczędzać  my też .

#657 2015-08-31 17:11:03

Ksenia
Member

Pisałam już o GoWork w innym wątku ale powtórzę z chęcią smile
Ja od kwoty bazowej netto np. 1000 euro miałam jeszcze odciągnięte 74 euro z jakimiś groszami na ubezpieczenie ( w tym ubezpieczenie gdybym wyrządziła jakąś szkodę w domu podopiecznego) Tak więc na czysto było 925 euro.
Powinnaś się dowiedzieć czy od kwoty którą Ci oferują czasami też nie mają zamiaru odciągać jakichś ubezpieczeń.
Wyjazd masz na 2 miesiące a jeżeli chcesz zjechać szybciej to musisz pokryć koszty podróży w obie strony, nawet jeżeli byłaś juz na zleceniu np. 6 tygodni a potrzebujesz troszkę szybciej zjechać.
Co mogę jeszcze dodać, byłam na dwóch zleceniach od nich i opis obu zleceń nie zgadzał się z rzeczywistością i to bardzo.

Ostatnio edytowany przez Ksenia (2015-08-31 17:15:39)

#658 2015-08-31 17:24:25

ana
Member

ja jestem z Aterimy ,wyjezdzałam z nimi pare razy ale to juz bedzie mój ostatni raz bo przy tym ostatnim wyjezdzie nie dotrzymali umowy że dostane 100e za malżeństwo (do opieki 1osoba) druga miała byc miła i pomocna. Miałam doswiadczenie 5x bylam u małzeństwa i juz nie chciałam za bardzo  brać tego miejsca ,ale pani z agencjii zachwalała i wiecej o 100e,,przyjełam. Miejsce okazało się przeokropne ,nic nie jest  prawda baba HEXA  zjeżdzam o tydzień wcześniej nie chce tu być za żadne skarby ,przede mna opiekunki juz odjezdzały wcześniej tez .  Horwatka też bez słowa wyjechała. Firma o tym wszystkim wiedziała ,,było dzwonione na alarmowy telefon ,a mnie o tym nie uprzedzono. Opiekunka która mnie wymieni też wpadnie na taka MINE . Panie w firmie są od tego aby tylko sprzedać miejsce i mieć spokój--zadałam im pytanie czy swojej matce tez by coś takiego poleciły. Aterima to nieprzyjazdna firma która czerpie jak największe zyski a opiekunce grosze daje.

#659 2015-08-31 20:09:27

ewal8
Member

pfleger napisał:

Dalia napisał:

Ktoś  oferuje 750€ ktos podejmuje tą prace za 750 euro i tyle wolny rynek.Każdy  chce oszczędzać  my też .

O ile osobie, podejmującej pracę za 750 euro się nie dziwię (trudno od czegoś trzeba zacząć - nóż na gardle, komornik lub inne życiowe perypetie, które zmuszają do podjęcia pracy nawet za taką minimalna kwotę), o tyle oszukańczych firm i pośredników, oferujących tak haniebną stawkę nigdy nie zrozumiem. Oby im bokiem żerowanie na ludzkiej niedoli wyszło i niech pamiętają, że jednak małą łyżeczką się szybciej najesz, a dużą chochlą to się szybko tylko zachłysnąć można. smile

#660 2015-08-31 20:35:12

Ksenia
Member

ana napisał:

ja jestem z Aterimy ,wyjezdzałam z nimi pare razy ale to juz bedzie mój ostatni raz bo przy tym ostatnim wyjezdzie nie dotrzymali umowy że dostane 100e za malżeństwo (do opieki 1osoba) druga miała byc miła i pomocna. Miałam doswiadczenie 5x bylam u małzeństwa i juz nie chciałam za bardzo  brać tego miejsca ,ale pani z agencjii zachwalała i wiecej o 100e,,przyjełam. Miejsce okazało się przeokropne ,nic nie jest  prawda baba HEXA  zjeżdzam o tydzień wcześniej nie chce tu być za żadne skarby ,przede mna opiekunki juz odjezdzały wcześniej tez .  Horwatka też bez słowa wyjechała. Firma o tym wszystkim wiedziała ,,było dzwonione na alarmowy telefon ,a mnie o tym nie uprzedzono. Opiekunka która mnie wymieni też wpadnie na taka MINE . Panie w firmie są od tego aby tylko sprzedać miejsce i mieć spokój--zadałam im pytanie czy swojej matce tez by coś takiego poleciły. Aterima to nieprzyjazdna firma która czerpie jak największe zyski a opiekunce grosze daje.

Możesz coś więcej napisać o Aterimie?
Moja koleżanka i kuzyna żona chcą sie tam zatrudnić.

#661 2015-08-31 22:15:44

ana
Member

Napewno chcesz wiedzieć ile płacą na pierwszy raz z jezykiem komunikatywnym dostaniesz ok.900e ,jak firma ma pilne zlecenie ,trudne to da więcej i to jest podejrzane .Trzeba uważać na te oferty bo nie mówia prawdy ,czasami specjalnie ,albo sa żle doinformowani. Ale to chyba wszystkie firmy tak maja . płace na czas ,skladki minimalne 20zł .dla poczatkujących to moze być nie znam innych dobrych firm . Ta jest duża ,i raczej pewna .Mnie juz nie interesuje.

#662 2015-09-03 06:40:31

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

EWA J napisał:

Gdy tak czytam te fora to tak naprawdę włos jeży mi się na głowie, grubo się zastanawiam czy dałabym radę z bardzo słabą znajomością języka.
Trochę się go uczę, ale tak naprawdę nie wiem czy to ma jakiś sens i czy się zdecyduję na wyjazd tym bardziej, że te wszystkie firmy nie cieszą się Waszą pochlebną opinią.

Nie czytaj tak emocjonalnie naszych ...wypocin smile każdy je odbiera inaczej. ja zaryzykowałem i pojechałem. Mój  niemiecki była baaaaardzo cienki smile. Potem już poszło, uczyłem i mimo tylu lat uczę się nadal.
Nie bierz tylko na początek zbyt długich wyjazdów !!! to moja rada. Pamiętaj nie ma łatwych Steli.
Nie chodzi o jakieś tyranie tylko - tylko o fakt przebywania samemu w obcym kraju

#663 2015-09-03 08:08:27

ania1968
Member

EWA J napisał:

Gdy tak czytam te fora to tak naprawdę włos jeży mi się na głowie, grubo się zastanawiam czy dałabym radę z bardzo słabą znajomością języka.
Jak możecie to bardzo proszę napiszcie coś więcej na ten temat czy warto ryzykować czy też dać sobie spokój i szukać czegoś tutaj na miejscu i żyć o chlebie i wodzie.

Do internetu trzeba podchodzić z dystansem. Jedni piszą prawdę, inni półprawdę a jeszcze inni powieść fantasy czy jakoś tak. Masz jeszcze czas do ewentualnego wyjazdu. Ja się uczyłam sama, pierwszy tydzień w Niemczech słyszałam tylko szum. Nie rozróżniałam poszczególnych wyrazów, a potem poszło. Umiem język na tyle, że daję sobie radę w codziennych sytuacjach, ale już w dyskusji nie wszystko rozumiem i nie mogę brać w niej udziału na równym poziomie. Po prostu brakuje mi słów. Wczoraj poległam na "przejęcie władzy", ale powiedziałam "wygrają wybory" i też zrozumieli.

Dużo osób dało Ci namiary na pomocne książki i strony internetowe. Ja nie pojechałabym całkiem zielona, ale znam osobiście panie, które jeżdżą dziesięć lat i mówią duuużo gorzej ode mnie, a ja orzeł w niemieckim nie jestem.

Co do firm, na początek postawiłabym na dużą firmę, która całkowicie organizuje wyjazd. W razie problemów Cię ściągną. Trzeba mieć choć trochę gotówki, naładowany telefon  możliwością dzwonienia (roming i kasa koncie) i do odważnych świat należy. Ja nie żałuję, że się odważyłam. Zmieniliśmy swoje życie.

Jeżeli naprawdę chcesz wyjechać to wyjedziesz, jeżeli tylko szukasz wymówek  żeby nie jechać to ...... Nikt Ci nie da gwarancji, że będzie dobrze. Ja jeżdżę drugi rok i różnie bywało, na szczęście bez większych dramatów. A wiesz jak rodzina i znajomi wyobrażają sobie naszą pracę? Wg nich większość czasu siedzę sobie na tarasie z uśmiechniętą "babcią" i wypoczywam. Z tego obrazka tylko taras się zgadza. Pozdrawiam, ucz się i próbuj. Lepiej żałować, że nie  wyszło, niż że się nie spróbowało.

#664 2015-09-03 09:14:15

iza46
Member

cyt post ania1978 "Co do firm, na początek postawiłabym na dużą firmę, która całkowicie organizuje wyjazd. W razie problemów Cię ściągną. Trzeba mieć choć trochę gotówki, naładowany telefon  możliwością dzwonienia (roming i kasa koncie) " raczej postawilabym na agencje gdzie kupuja bilet open ,bo niestety coraz czesciej mozna trafic na fatalne warunki i wtedy firma niekoniecznie podstawi busa pod drzwi .Telefon polski raczej zamienilabym na aktywna niemiecka karte ,ktora mozna w necie zamowic,a najlepiej miec jeszcze internet .Moja kuzynka tu kupowala http://allegro.pl/startery-pozostale-251965  internet Aldi kosztuje w De 13euro ,na koncie masz 10euro i mozesz uruchomic opcje na smartfona za 4euro/30dni lub za 7eur/30dni ewentualnie internet L ktory tez mialam na laptopie 1,5gb /30dni   za 9.99euro.Moze sa inne korzystniejsze sieci ?Warto wglegic sie w temat i "zabezpieczyc tyly",juz masz troche swiadomosci .Trzeba byc po prostu o krok dalej niz inni sobie mysla smile

#665 2015-09-03 20:51:32

ania1968
Member

iza46 napisał:

cyt post ania1978 "Co do firm, na początek postawiłabym na dużą firmę, która całkowicie organizuje wyjazd. W razie problemów Cię ściągną. Trzeba mieć choć trochę gotówki, naładowany telefon  możliwością dzwonienia (roming i kasa koncie) " raczej postawilabym na agencje gdzie kupuja bilet open ,bo niestety coraz czesciej mozna trafic na fatalne warunki i wtedy firma niekoniecznie podstawi busa pod drzwi .Telefon polski raczej zamienilabym na aktywna niemiecka karte ,ktora mozna w necie zamowic,a najlepiej miec jeszcze internet .Moja kuzynka tu kupowala http://allegro.pl/startery-pozostale-251965  internet Aldi kosztuje w De 13euro ,na koncie masz 10euro i mozesz uruchomic opcje na smartfona za 4euro/30dni lub za 7eur/30dni ewentualnie internet L ktory tez mialam na laptopie 1,5gb /30dni   za 9.99euro.Moze sa inne korzystniejsze sieci ?Warto wglegic sie w temat i "zabezpieczyc tyly",juz masz troche swiadomosci .Trzeba byc po prostu o krok dalej niz inni sobie mysla smile

Już Cię lubię, te cyfry w moim nicku to rok urodzenia. Odmłodziłaś mnie o 10 lat. Na telefonach niemieckich się nie znam. Ja mam polski z dużym pakietem roomingowym i mnie wystarcza. Do tego w domu mamy stacjonarny z opcją frei na Europę i chyba Amerykę. Zawsze mam pieniądze na jedzenie, taksówkę i " w razie potrzeby". Ja jeżdżę z firmą która kupuje bilety w obie strony, powrotny "open" na nazwisko. Normalnie firma rezerwuje powrót, ale myślę że nie byłoby problemu z samodzielnym zgłoszeniem daty powrotu. Na internecie mobilnym się nie znam, preferuję miejsca z internetem stacjonarnym. Zgadzam się z Tobą, że zanim  pójdziesz do przodu, to zabezpiecz tyły. Aha, na policję można bezpłatnie zadzwonić z każdego telefonu.

#666 2015-09-03 21:29:07

kto pyta...
Member

No cóż-pojadę sloganem:do odważnych świat należy!
I po roku/tak,tak!/od podjęcia decyzji-w przyszłym tygodniu jadę.
"Stresa"mam jak z tąd na Grenlandię-ale ...jadę i już.

#667 2015-09-03 21:36:32

ania1968
Member

kto pyta... napisał:

No cóż-pojadę sloganem:do odważnych świat należy!
I po roku/tak,tak!/od podjęcia decyzji-w przyszłym tygodniu jadę.
"Stresa"mam jak z tąd na Grenlandię-ale ...jadę i już.

Ja jechałam pierwszy raz 30 listopada 2013 roku i byłam przerażona. Ze mną siedziała stara wyjadaczka, która opowiadała cuda na kiju. Jej się udało, ale inne.......Z sąsiedniego siedzenia odezwała się elegancka, dystyngowana pani 50+ i powiedziała "proszę się nie bać, na pewno będzie dobrze". I było, trafiłam na przemiłą Podopieczną i niezbyt miłą rodzinę, ale z dwojga złego taki układ jest lepszy. W jaki rejon Niemiec się wybierasz?

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#668 2015-09-03 21:43:01

kto pyta...
Member

Okolice Frankfurtu-tego nad Menem.
Dzięki!

#669 2015-09-03 22:52:35

EWA J
Member

Pytanie do kto pyta, a jak u Ciebie z językiem, bardzo przepraszam że o to pytam, ale też myślę o wyjeździe tylko niezbyt znam język i na razie boję się aplikować do różnych firm by się nie ośmieszyć.
Szukam firm, które organizowałyby kurs niemieckiego w miarę tanio, ale na razie cisza bo nie mają wystarczającej liczby chętnych.
Napisałam dzisiaj do Aterimy z Krakowa i dowiedziałam się, że brakuje im jeszcze 5 osób warunkiem jest podpisanie umowy.
Samodzielna nauka jakoś mi średnio idzie, jak bym mogła się zarejestrować jako bezrobotna to może udałoby mi się uzyskać dofinansowanie, niestety na razie nie mam do tego potrzebnych dokumentów.
I ani wprzód, ani w tył chcę wyjechać i nauczyć się języka, ale same chęci jakoś mało mi pomagają.

#670 2015-09-04 13:47:36

jakniew
Member

EWA J napisał:

Pytanie do kto pyta, a jak u Ciebie z językiem, bardzo przepraszam że o to pytam, ale też myślę o wyjeździe tylko niezbyt znam język i na razie boję się aplikować do różnych firm by się nie ośmieszyć.
Szukam firm, które organizowałyby kurs niemieckiego w miarę tanio, ale na razie cisza bo nie mają wystarczającej liczby chętnych.
Napisałam dzisiaj do Aterimy z Krakowa i dowiedziałam się, że brakuje im jeszcze 5 osób warunkiem jest podpisanie umowy.
Samodzielna nauka jakoś mi średnio idzie, jak bym mogła się zarejestrować jako bezrobotna to może udałoby mi się uzyskać dofinansowanie, niestety na razie nie mam do tego potrzebnych dokumentów.
I ani wprzód, ani w tył chcę wyjechać i nauczyć się języka, ale same chęci jakoś mało mi pomagają.

A po Ci kurs w jakiejś firmie? Chyba że chcesz się związać w ramach odrobku za kurs samej pracując za 700 euro dla takiej firmy. Poszukaj w okolicy, gdzie możesz skorzystać z takiego kursu ( agencje sobie liczą dużo więcej kasy ) i to za nie wielkie pieniądze, na dodatek bez zobowiązań.

#671 2015-09-04 15:33:56

maja35
Member

kto pyta... napisał:

Dzięki!

witam,jestem blisko Frankfurtu może pani podać w jakim miescie jest pani może jakas kawka się uda...

#672 2015-09-04 15:44:38

Arekjerzy
Member

maja35 napisał:

kto pyta... napisał:

Dzięki!

witam,jestem blisko Frankfurtu może pani podać w jakim miescie jest pani może jakas kawka się uda...

Ale Wam zazdroszcze ( ale tylko dzisiaj) być w tych okolicach. Juz byłbym dziś na meczu. wink

#673 2015-09-05 00:09:17

EWA J
Member

Kochani czy ktoś z Was może coś powiedzieć na temat firm Inter-kadra i Prosenior.
Czytam wasze opinie i szukam różnych firm, ale zawsze to lepiej usłyszeć opinie od Was niż czytać ich własne pochwały jacy to oni nie są wspaniali i czego nie zapewniają czy też nie oferują.
Wasze wypowiedzi są dla mnie bardziej prawdziwe i wiarygodne.

#674 2015-09-05 10:24:58

urszula47
Member

EWA J napisał:

Kochani czy ktoś z Was może coś powiedzieć na temat firm Inter-kadra i Prosenior.
Czytam wasze opinie i szukam różnych firm, ale zawsze to lepiej usłyszeć opinie od Was niż czytać ich własne pochwały jacy to oni nie są wspaniali i czego nie zapewniają czy też nie oferują.

http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=468   u gory na niebieskim pasku masz slowko "szukaj" kliknij i wpisz w wyszukiwarke nazwe agencji lub inne slowa ktore Cie skieruja na interesujacy temat

#675 2015-09-05 11:01:27

kto pyta...
Member

Ewa J-powiem tak:dogaduję się,ale nie jest to język literacki!
Maju35-ja będę od 15.09.Wyslij mi na pocztę Swój telefon.

#676 2015-09-05 16:07:45

kasia63
Member

EWA J napisał:

Dzięki za dobre rady na razie niestety nie mogę wyjechać mam ślub córki 3 października, a później jeszcze w listopadzie muszę być w Polsce.
Na razie przeczesuję fora i czytam Wasze wypowiedzi i opinie.
Mam pytanie czy ktoś z Was wyjeżdżał z firmą Gowork i coś bliżej może o niej powiedzieć lub o Aterimie i Interkadrze. Z góry bardzo dziękuję.

Ewa-Ty inaczej zrób.Sama sie ogłoś na portalach pracowych,np.na www.pajęczyna.com-takie ogłoszenie nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje.Napisz ,że z podstawowym niemieckim-firmy do Ciebie będa dzwonić ,jezyk sprawdzac ,zorientujesz się co i jak ,ile oferują itp.Skozystać nie musisz a juz jako taki obraz będziesz miała oraz infomacje co do własnej znajomosci jezyka.
Trafiaja się tez oferty z podstawowa znajomoscią,jak masz np. prawko tomimo słabego języka jest to dodatkowy plus .Skoro jeszcze  planujesz wyjazdu to popróbuj.
Odradzałabym kursy powiązane z dana firma i automatycznie umową- jestes związana i nie masz innego pola manewru wtedy:(Dowiedz się o bezpłatne kursy w swoim miescie-w PUP,dla kobiet,trzeba na necie poszukać.
Gowork znany jest niechlubnie z tego ,że nie płaci-poczytaj opinie na innych forach,dziewczyny albo czekaja albo do sadu sprawy za swoje pieniądze oddaja.Aterima płaci -w złotówkacjh i płaci mało,nawet tym z dobrym jezykiem i doświadczeniem.O Interkadrze sie nie wypowiadam bo nic nie wiem.
Moge Ci ew.  coś polecic z własnego doświadczenia ,ale tylko na priv.

#677 2015-09-26 01:28:15

EWA J
Member

Przepraszam Kto Pyta ta prośba o telefon nie była do mnie za szybko odpowiedziałam gdy jeszcze raz uważnie przeczytałam zauważyłam swój błąd, jeszcze raz bardzo przepraszam Ewa

#678 2015-09-26 19:40:52

festynka
Member

ana napisał:

Zgadzam się z Tobą !!!!Taka prawda!!!

#679 2015-09-26 19:50:06

festynka
Member

EWA J napisał:

Inter-kadra też płaci psie grosze .Ewa J coś Ci powiem,ja w internecie nawysyłałam zgłoszeń a potem do mnie dzwonili i oczywiście sprawdzali język niemiecki -chyba w trzech miejscach mi podziękowali ze względu na słaby język, a  ja się dalej uczyłam  i nie popuściłam ani się nie zniechęciłam i wybrałam sobie agencję jak na pierwszy raz po sprawdzeniu języka dostałam prawie 1000 euro.więc z moim językiem dostać tą kasę i wyjechać pierwszy raz -więc zaryzykowałam co będzie to będzie i jest super!!!
jak będziesz chciała to wyślę Ci link na bloga -tam są pytania jakie zadają panie rekruterki podczas testowania znajomosci języka,głowa do góry i się nie poddawać,

#680 2015-09-26 19:52:21

simona1961
Member

Miałam w ubiegłym roku propozycję pracy z Medpie do małżenstwa, gdzieś nad morzem. Nie pamiętam gdzie to było. Pani rekruterka przemiłym i radosnym głosem obwiesciła mi, że robota jest cudowna. Willa z basenem, samochód do dyspozycji, 1000 euro wynagrodzenia i 200 euro kieszonkowego. Duzo wolnego i w ogóle  super. Zapytałam czy podopieczni mają Pflegestuffe. No maja, a jaką, no 3 , zapytałam więc czy przychodzi Pflegedienst, odpowiedziano, że nie i pani była bardzo zdziwiona ze ja jestem zdziwiona big_smile big_smile big_smile big_smile
Pflegestuffe 3 to jest prawie ostatni stopien zniedołęznienia, czyli albo zaawansowana demencja, alzheimer, albo osoba przykuta do łóżka i zdana na opiekę innych. Jest jeszcze 3+, ale to to juz jest w ogóle masakra. Byłam z wizyta u takiej osoby, więc nie polecam. Sparalizowana od stóp do głów, nie rusza niczym oprócz oczu. Tak więc zastanawiam się jak by tam wyglądała moja praca , moje wolne, zakupy, skoro dwoje zniedołęzniałych ludzi jest skazane tylko na pomoc jednej, jedynej opiekunki?

#681 2015-09-26 20:48:21

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

Miałam w ubiegłym roku propozycję pracy z Medpie do małżenstwa, gdzieś nad morzem. Nie pamiętam gdzie to było. Pani rekruterka przemiłym i radosnym głosem obwiesciła mi, że robota jest cudowna. Willa z basenem, samochód do dyspozycji, 1000 euro wynagrodzenia i 200 euro kieszonkowego. Duzo wolnego i w ogóle  super. Zapytałam czy podopieczni mają Pflegestuffe. No maja, a jaką, no 3 , zapytałam więc czy przychodzi Pflegedienst, odpowiedziano, że nie i pani była bardzo zdziwiona ze ja jestem zdziwiona big_smile big_smile big_smile big_smile
Pflegestuffe 3 to jest prawie ostatni stopien zniedołęznienia, czyli albo zaawansowana demencja, alzheimer, albo osoba przykuta do łóżka i zdana na opiekę innych. Jest jeszcze 3+, ale to to juz jest w ogóle masakra. Byłam z wizyta u takiej osoby, więc nie polecam. Sparalizowana od stóp do głów, nie rusza niczym oprócz oczu. Tak więc zastanawiam się jak by tam wyglądała moja praca , moje wolne, zakupy, skoro dwoje zniedołęzniałych ludzi jest skazane tylko na pomoc jednej, jedynej opiekunki?

No więc okazuje się , że nie tylko miałam nie fajne doświadczenia z tą firmą.

#682 2015-09-26 22:17:37

Franciszka
Member

Warto dodać, że przyjmując ofertę pracy z Medipe podpisujesz 12 różnych dokumentów + nic nie warte ubezpieczenie za które opiekunka płaci sama, czy to jej się podoba czy nie. Wszystkie dokumenty, bez wyjątku, zabezpieczają wyłącznie interes agencji i zawierają zapisy niezgodne z prawem. Same miejsca pracy są najczęściej do ciężko i bardzo ciężko chorych PDP.

#683 2015-09-29 18:08:49

copyfield
Member

Franciszka napisał:

Warto dodać, że przyjmując ofertę pracy z Medipe podpisujesz 12 różnych dokumentów + nic nie warte ubezpieczenie za które opiekunka płaci sama, czy to jej się podoba czy nie. Wszystkie dokumenty, bez wyjątku, zabezpieczają wyłącznie interes agencji i zawierają zapisy niezgodne z prawem. Same miejsca pracy są najczęściej do ciężko i bardzo ciężko chorych PDP.

Na mój chłopski rozum - jak podpisze się umowę niezgodną z prawem to jest ona uważana za nieważną - czy się mylę?????????????

#684 2015-09-29 18:35:10

jakniew
Member

copyfield napisał:

Franciszka napisał:

Na mój chłopski rozum - jak podpisze się umowę niezgodną z prawem to jest ona uważana za nieważną - czy się mylę?????????????

Po swoim doświadczeniu wiem, że  wystarczy w umowie jeden nieważny punkt w umowie i cała umowa się sypie. Jednak firmy to mają gdzieś, udaje im się ogrom "podskakujących" opiekunek zastraszając swoimi wypróbowanymi sposobami usadzić na czterech literach.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2015-09-29 18:50:20)

#685 2015-09-29 22:39:25

Franciszka
Member

copyfield napisał:

Franciszka napisał:

Tak właśnie jest, przy czym w razie konfliktu, taką niezgodność należy udowodnić w Sądzie Pracy lub sądzie cywilnym, żeby była uznana za nieważną w części lub w całości.

#686 2015-12-30 23:11:15

iza46
Member

https://www.youtube.com/watch?v=3nxWJDxUAy4  Kobuszewski i Golas dla naszego kolegi ST smile

#687 2015-12-31 12:08:54

marjanek42
Member
Od: Gdynia

A jest jakieś miejsce gdzie można umowę zanieść i poprosić żeby ktoś przeczytał czy tylko do Pipu. Macie jakieś namiary ????

#688 2016-01-16 11:38:42

elka 66
Member

Koleżanki, pomóżcie.  Szukam postow w których jest napisane po niemiecku,  że nie mogę wykonywać czynności których nie mam w umowie, czy jakoś tak, że mogę robić tylko to co mam w umowie. Przeszukałam kilka wątków i tego nie znalazłam. Z góry dzięki za info.

#689 2016-01-16 12:32:50

..?eto
Member

elka 66 napisał:

Koleżanki, pomóżcie.  Szukam postow w których jest napisane po niemiecku,  że nie mogę wykonywać czynności których nie mam w umowie, czy jakoś tak, że mogę robić tylko to co mam w umowie. Przeszukałam kilka wątków i tego nie znalazłam. Z góry dzięki za info.

Wybacz elka , ale nie bardzo rozumię
Zapisane obowiązki w umowie automatycznie wskazują , że wszystkie inne nie obowiązują.
Tak mi podpowiada moja logika.
Gorzej, że te zapisy w umowach sa takie enigmatyczne, sama wiesz jak  to jest. Może chodzi Ci o ten domument Caritasu DE, który nijako jest wsazaniem dla innych Rodzin zatrudniającyh nas ,jak powinni nas traktowac i co wymagać.
Zaznaczam ten dokument jest stworzony i napisany w oparciu obowiązującego w DE prawa.
No nie wiem , oco chodzi.
Ale może inna dziewczyna Lepij Ci coś wskaże.smile
Pozdrawiam.

#690 2016-01-16 13:27:38

elka 66
Member

To o czym wspominasz ?eto znalazłam. Ale już wyjaśniam. Moja prośba dotyczy innego tekstu. Koleżanka ma problemy ze stellą i z językiem. Jestem zagorzałą czytelniczką forum  (o zgrozo ...w pracy) i kiedyś, w jakimś wątku spotkałam się z tekstem typu : wołaj mnie w nocy tylko wtedy gdy jest coś ważnego i.t.d. i : nie mogę tego zrobić, bo jest to niezgodne z moją umową. Nie mogę dziewczynie pomóc językowo  (bo sama wspomagam się w trudniejszych sytuacjach googlem), więc pomyślałam, że jej podeślę ten niemiecki tekst z forum. Ot i tyle. Może któraś wie w którym to miejscu albo wspomoże językowo?

#691 2016-01-16 20:44:39

barbara.b
Member

elka co ty wystrzeliłaś tutaj za bzdet. przeciez to logiczne, że robisz to co masz w umowie a to czego nie masz to cię gówno obchodzi:-)))) każdy neimeic to wie :-))))) czy chodzi ci o informacje co może robić opiekunka ?

elka 66 napisał:

#692 2016-01-16 20:49:49

barbara.b
Member

elka w tych informacjach z caritasu jest również napisane, że opiekunka ma prawo do 11 godzinnej przerwy w nocy o ile się nie mylę. nie wyjeżdżam do osób ze wstawaniem bo dla mnie to nienormlane i nie rozumię w jakim celu ktoś wstaje do kogoś w nocy lub jeśli faktycznie jest taka potrzeba dlaczego nie ma drugiej opiekunki na zmianę. człowiek musi przecież spać. a wstając w nocy w dzień bym się poprostu położyła i nic nie robiła bo bym nei miała siły. nie rozumiem dlaczego ktoś robi z siebie cierpiętnicę. ale jak chcesz pomóc koleżance to w tych wypocinach z caritasu jest napisane o tych 11 godzinach. oczywiście w umowie mamy napisane, że w razie potrzeby ( czytaj zagrożenie życia ) mamy obowiązek wstać, zareagować, udzielić i wezwać pomocy ). i właściwie na tym kończy się nasza praca w nocy. chyba, że mamy zmienniczkę i pracuje się we dwie to wtedy robi się w nocy co tam sobie podopieczny i jego rodzina sobie życzy a w dzień się śpi i wtedy zasuwa zmienniczka.

elka 66 napisał:

#693 2016-01-16 20:59:01

barbara.b
Member

ich moechte bitte in der nacht schlafen und ich habe ein recht dazu. bitte wecken sie mich nur wenn es notwendig bzw. lebenswichtig ist. ich werde ueber ihr verhalten jedes mal meine firma informieren. i niech powie firmie o problemie i niech firma dodatkowo do niej zadzwoni, żeby babka wiedziała, ze sytuacja jest poważna.
czyta się ih muhte bite in der naht szlafen und ih habe ajn recht dazu. bite weken zi mih nur wen es notwendig becijungswajze lebenswihtig ist. ih werde uber ihr verhalten jedes mal majne firma informiren.
znaczy: chciała bym w nocy spac i mam do tego prawo. proszę mnie budzić tylko jesli jest to konieczne lub na miarę życia. będę każdorazowo informowała firme o pani zachowaniu.

#694 2016-01-17 06:26:36

copyfield
Member

barbara.b napisał:

ich moechte bitte in der nacht schlafen und ich habe ein recht dazu. bitte wecken sie mich nur wenn es notwendig bzw. lebenswichtig ist. ich werde ueber ihr verhalten jedes mal meine firma informieren. i niech powie firmie o problemie i niech firma dodatkowo do niej zadzwoni, żeby babka wiedziała, ze sytuacja jest poważna.
czyta się ih muhte bite in der naht szlafen und ih habe ajn recht dazu. bite weken zi mih nur wen es notwendig becijungswajze lebenswihtig ist. ih werde uber ihr verhalten jedes mal majne firma informiren.
znaczy: chciała bym w nocy spac i mam do tego prawo. proszę mnie budzić tylko jesli jest to konieczne lub na miarę życia. będę każdorazowo informowała firme o pani zachowaniu.

Czyli po polskiemu - W czasie wojny lub pożaru, przenieść łóżko w bezpieczne miejsce
miałem na myśli moje wyrko

#695 2016-01-17 10:15:08

barbara.b
Member

w razie wojny to ja bym wsiadła do mojej mikry i w dupie miała moje łóżko, babki łóżko  i tak by mi w obliczu wojny nikt pewnie już nie zapłacił :-))))

#696 2016-01-18 21:17:10

elka 66
Member

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Pozdrawiam

Reklama

Stopka forum