kursy dla opiekunek osób starszych

Witam, witam :) czy któraś z Was kończyła może kurs dla opiekunek? Czy to rzeczywiście coś daje czy to bardziej dla samego "papierka" i dodatkowej pozycji w CV?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-05-17 08:44:49

gosia_1987
Member

kursy dla opiekunek osób starszych

Witam, witam smile
czy któraś z Was kończyła może kurs dla opiekunek? Czy to rzeczywiście coś daje czy to bardziej dla samego "papierka" i dodatkowej pozycji w CV?

#2 2012-05-17 08:59:47

annie
Member

Re: kursy dla opiekunek osób starszych

Takie kursy na pewno dużo wnoszą do CV, a jeśli są połączone z nauką niemieckiego to już naprawdę super sprawa. Kursy dla opiekunek osób starszych często są połączone z jakąś praktyką np w hospicjach lub domach spokojnej starości. Co do kursów niemieckiego dla opiekunek to są firmy które organizują kursy i później szukają ofert pracy. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z opłatami za kurs i czy jest konieczność pozostania z daną firmą na jakiś dłuższy okres.

#3 2012-05-22 08:58:20

Halcia55
Member

Na pewno jest to plus wink jeśli masz małe doświadczenie to czymś musisz się wyróżnić - niech chociaż teoretyczne podstawy będą. To jak w każdej branży - im większą ilością rzeczy możesz się pochwalić tym lepiej. Dla "starych opiekunek" to powtórzenie informacji, ale patrząc po Twoim roczniku to pewnie będą cenne wskazówki smile)

#4 2012-06-06 21:48:28

ela54
New member

Kurs języka niemieckiego -komunikatywnego/minimum gramatyki/ oraz pierwsze zasady opieki nad osobami starszymi w Niemczech organizujee z super skutkiem w krótkim czasie Centrum Korepetycji PLATU w Jeleniej Górze ul. Konopnickiej 21  .Po ukończeniu kursu 1,2m-c zaświadczenie po 3 m-cu Certyfikat wj. niemieckim.

#5 2012-07-11 16:39:37

basia28
New member

Witam wszystkie Panie,

Pracuję w szkole Ekspresja- intensywne szkolenia językowe, która zajmuje się prowadzeniem kursów dla opiekunów osób starszych. Kurs trwa 3 tyg i zawiera 180 godz (160 nauka języka i 20 kurs teoretyczno-praktyczny dla opiekunów)
Jest możliwość odbycia takiego kursu za darmo, bo dofinansowywane są z Urzędu Pracy!!! Myślę, że jest to świetna okazja, żeby szybko wyjechać za granicę.
Jeśli macie pytanie to piszcie, chętnie Wam pomogę.
Pozdrawiam

#6 2012-07-11 16:42:50

basia28
New member

zapomniałam dodać link do strony dla zainteresowanych smile : www.ekspresja.info

#7 2012-07-12 09:49:44

Anka Rose
Member

A czy dofinansowaniu z UP podlegają tylko osoby, które są zarejestrowane jako bezrobotne?

#8 2012-07-12 09:58:46

jakniew
Member

Anka Rose napisał:

A czy dofinansowaniu z UP podlegają tylko osoby, które są zarejestrowane jako bezrobotne?

Niestety, albo stety, ale wszelkie dofinansowywania z UP są tylko dl osób zarejestrowanych jako bezrobotne.

#9 2012-07-13 09:17:56

Anka Rose
Member

No właśnie i to jest problem. A ciekawe ile taki kurs kosztuje, gdybym chciała się na niego zapisać i za niego zapłacić z własnych pieniędzy. Orientuje się ktoś?

#10 2012-07-13 10:40:57

jakniew
Member

Anka Rose napisał:

No właśnie i to jest problem. A ciekawe ile taki kurs kosztuje, gdybym chciała się na niego zapisać i za niego zapłacić z własnych pieniędzy. Orientuje się ktoś?

Korzystałam z takiego kursu, zapłaciłam ok 400 zł , nie pamiętam w tej chwili ile godzin to było, ale odbył się w 2 weekendy. Otrzymałam zaświadczenie o ukończeniu tego kursu w jęz. polskim i niemieckim w tym że za tłumaczenie musiałam zapłacić 50 zł.

#11 2012-07-13 14:20:50

Andrzej
New member

Witam, być może dobrą opcją będzie rozpoczęcie nauki w bezpłatnej szkole zawodowej w Niemczech. Szkoła trwa dwa lata. Uczeń od pierwszego miesiąca otrzymuje wynagrodzenie za praktyki. Szkołę kończy egzaminem państwowym - http://www.edu-work.eu

Ostatnio edytowany przez Andrzej (2012-07-13 14:25:28)

#12 2012-07-13 21:12:39

Barbara45
Member

Jak już wielokrotnie wspomoninałam od kwietnia tego roku uczęszczam do szkoły pielęgniarskiej w niemczech. Jest to szkoła 3 letnia i na pierwszym roku otrzymyję miesięcznie ok 700 euro do ręki na drugim i trzecim więcej.

#13 2012-07-14 09:55:43

Anka Rose
Member

jakniew napisał:

Anka Rose napisał:

Korzystałam z takiego kursu, zapłaciłam ok 400 zł , nie pamiętam w tej chwili ile godzin to było, ale odbył się w 2 weekendy. Otrzymałam zaświadczenie o ukończeniu tego kursu w jęz. polskim i niemieckim w tym że za tłumaczenie musiałam zapłacić 50 zł.

Dzięki! Może jak przyjadę do Polski to też się skuszę. Bałam się, że to o wiele droższe będzie.

#14 2012-07-14 18:55:55

liwia70
Member

Czy ktos moze wie czy taki kurs z jezykiem niemieckiego polaczony mozna zrobic w Poznaniu ?

#15 2012-07-14 19:22:39

jakniew
Member

liwia70 napisał:

Czy ktos moze wie czy taki kurs z jezykiem niemieckiego polaczony mozna zrobic w Poznaniu ?

Dowiedz się tutaj:  http://poznan.progresjeden.pl/?q=/kieru … sprawnych/

#16 2012-07-15 16:37:53

basia28
New member

Witam,

W odpowiedzi na pytanie jakniew.
Kurs dla opiekunek w Ekspresji odbywa się pod Zakopanem, tam dostają Panie zakwaterowanie, wyżywienie, 180 godzin nauki języka i zawodu  a oprócz nauki mozna sobie odpocząć w fajnym górskim klimacie. Kurs  kosztuje ok 2500 zł. Z tego co się orientuję to można płacić w ratach.
Warto tez ubiegac sie o dofinansownie z Urzędu Pracy, bo  oni maja kupę kasy na takie szkolenia. Trzeba byc zarejestrowanym jako bezrobotny.  Po ukończeniu kursu zawsze wszystkie Panie dostawały prace z innych firm pośredniczących, więc mysle ze warto raz a dobrze nauczyc sie jezyka tak zeby moc negocjowac stawki z firmami, tym bardziej ze kurs mozna odbyc za darmo.

Sprawdzcie sobie szczegóły na www.ekspresja.info

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez basia28 (2012-07-15 16:39:01)

#17 2012-07-15 17:50:13

liwia70
Member

troche drogo jednak a w sumie zadnej gwarancji na prace po tym nie ma , poszukam jednak moze cos tanszego

#18 2012-07-16 09:32:58

Anka Rose
Member

Za 2500 za kurs też nie pójdę. W sumie pracę mam już, ale czasami mi brakuje wiedzy praktycznej.

#19 2012-07-16 10:40:09

jakniew
Member

Anka Rose napisał:

Za 2500 za kurs też nie pójdę. W sumie pracę mam już, ale czasami mi brakuje wiedzy praktycznej.

Jak już napisałam ukończyłam taki kurs i przyznam że za dużo to nie dało. Były ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, potem teoria na temat chorób wieku starczego, teorie o rodzajach ran, zabawa w bandażowanie się nawzajem kursantek, jedyne co, to przydatny jest dokument z ukończenia takiego kursu ale tylko dla niektórych agencji w Polsce. W ogłoszeniach można przeczytać , że mają one znaczenie dla wysokości płacy dla opiekunki. Z mojej praktyki wiem, że to pic. W Niemczech z kolei ten dokument nie ma żadnej wartości. To, co przekazano na kursie, wszystko jest w internecie . Przyznam, że na tym kursie nauczę się jak należy podnieść chorą osobę z łóżka i posadzić na wózku, jak zmienić leżącej osobie pościel w łóżku, jak ją umyć itp. a tutaj nic z tych rzeczy, sama sucha teoria. Może inne firmy tak przeprowadzają szkolenia, trudno mi to stwierdzić bo piszę o tym które ja przeszłam.
2500 zł to bardzo duża kwota i też nie zdecydowałabym się na ten kurs. Większość z nas wie, że zgłaszając się do pracy firmy przede wszystkim są zainteresowane znajomością języka i długością pracy w Niemczech. To są główne atuty.

#20 2012-07-16 11:39:54

liwia70
Member

wlasnie zadzwonilam sobie z tej stronki ktora mi podaliscie i ma byc taki kurs z jezykiem 60 godz za 650 zl w Poznaniu tylko na razie nie robia go gdzies na jesieniu dopiero w kazdym razie serdeczne dzieki za info

#21 2012-07-16 11:54:07

jakniew
Member

liwia70 napisał:

wlasnie zadzwonilam sobie z tej stronki ktora mi podaliscie i ma byc taki kurs z jezykiem 60 godz za 650 zl w Poznaniu tylko na razie nie robia go gdzies na jesieniu dopiero w kazdym razie serdeczne dzieki za info

Taka cena jest do przyjęcia.

#22 2012-07-16 18:58:12

monique
New member

witajcie, jestem tu nowa. Poszukuję informacji na temat kursów dla opiekunek z językiem niemieckim w Szczecinie.
Wiecie coś może?
Próbuję sama się uczyć, ale to nie jest takie proste.
Mam dobrą ofertę, ale mój niemiecki jest za słaby.
Może Wy coś mi doradzicie?
Pozdrawiam
Monika

#23 2012-07-17 09:22:36

Anka Rose
Member

jakniew napisał:

Anka Rose napisał:

Jak już napisałam ukończyłam taki kurs i przyznam że za dużo to nie dało. Były ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, potem teoria na temat chorób wieku starczego, teorie o rodzajach ran, zabawa w bandażowanie się nawzajem kursantek, jedyne co, to przydatny jest dokument z ukończenia takiego kursu ale tylko dla niektórych agencji w Polsce. W ogłoszeniach można przeczytać , że mają one znaczenie dla wysokości płacy dla opiekunki. Z mojej praktyki wiem, że to pic. W Niemczech z kolei ten dokument nie ma żadnej wartości. To, co przekazano na kursie, wszystko jest w internecie . Przyznam, że na tym kursie nauczę się jak należy podnieść chorą osobę z łóżka i posadzić na wózku, jak zmienić leżącej osobie pościel w łóżku, jak ją umyć itp. a tutaj nic z tych rzeczy, sama sucha teoria. Może inne firmy tak przeprowadzają szkolenia, trudno mi to stwierdzić bo piszę o tym które ja przeszłam.
2500 zł to bardzo duża kwota i też nie zdecydowałabym się na ten kurs. Większość z nas wie, że zgłaszając się do pracy firmy przede wszystkim są zainteresowane znajomością języka i długością pracy w Niemczech. To są główne atuty.

Dzięki że potwierdziłaś moje obawy, bo nadal bym się głowiła, czy jednak nie warto.

#24 2012-08-24 09:04:20

wilga60
New member

witajcie ja znalazłam taka strone o kursach darmowych ale jako opiekunki medyczne zaczynaja sie od wrzesnia i to prawie w każdym mieście www.teb.pl.....myślę, ze dla osoby (takiej jak ja), która ma małe pojecie w tym temacie to wspaniała sprawa   :-)

#25 2012-09-01 19:19:28

anna3637
Member

Witam mam prośbę do,, basia28'' cos wiecej na temat tych kursow wkrotce bede zarejestrowana w UP i chce ta szanse wykorzystac, co ja mam zlozyc do UP aby otrzymac refundcaje za taki kurs prosze o kontakt na e-mila pozdrawiam papa

#26 2012-09-01 21:14:57

kasia63
Member

Jeżeli w ogóle jakiś kurs to tylko z UP - można sobie potem dać do przetłumaczenia.Rzadko kiedy rodzina sobie życzy coś takiego ale jak już widzą ze z polskiego Arbeitsamtu to jakiesik znaczenie to dla nich ma ,ale minimalne....Na płatne kusu,których certyfikat nie ma tu żadnej wartosci kasy wydawac nie warto!!!!!!Jeśli już to dla rodziny podopiecznego duzo bardziej licza sie referencje z poprzednich miejsc/moga sobie zadzwonic i popytac /

#27 2013-02-19 14:31:59

Teresa_89
New member

monique napisał:

witajcie, jestem tu nowa. Poszukuję informacji na temat kursów dla opiekunek z językiem niemieckim w Szczecinie.
Wiecie coś może?
Próbuję sama się uczyć, ale to nie jest takie proste.
Mam dobrą ofertę, ale mój niemiecki jest za słaby.
Może Wy coś mi doradzicie?
Pozdrawiam
Monika

Hej wink Zainteresuj się tą ofertą - http://www.gowork.pl/kursy-i-szkolenia/ … narny-153. Kursy są prowadzone m.in. w Szczecinie, a jeśli chodzi o naukę niemieckiego to masz aż 148 godzin nauki tego języka! Jeżeli próbujesz sama się uczyć, na pewno już opanowałaś jakieś podstawy, ale wiadomo, że samodzielna nauka to nie to samo co nauka z wykfalifikowanym lektorem. Trzymam kciuki;)

#28 2013-02-19 14:34:10

Teresa_89
New member

liwia70 napisał:

troche drogo jednak a w sumie zadnej gwarancji na prace po tym nie ma , poszukam jednak moze cos tanszego

Kurs może do najtańszych nie należy, ale nie uważasz że warto zainwestować w naukę czegoś, co przyniesie ci świetne kwalifikacje? Jeśli chodzi o gwarancję pracy, to nigdy jej nie ma, jednak opiekun osoby starszej to ostatnio bardzo pożądana praca, a dobrze wiemy, że pieniądze zwrócą ci się bardzo szybko (szczególnie, gdy będziesz zarabiać w euro). Proponuje ci zapoznać się z ofertą Gowork - http://www.gowork.pl/kursy-i-szkolenia/ … narny-153. Jest tam nawet możliwość dofinansowania. Zainteresuj się tym smile

#29 2013-02-20 08:25:59

Maria_Magdalena74
New member

Zawsze warto inwestować w naukę, dlatego zastanawiam się nad podjęciem takiego kursu. Wolałabym jednak kurs w przystępnej cenie. Może coś polecicie?

#30 2013-02-21 12:22:06

Teresa_89
New member

Patrz - post wyżej. Zastanów się nad ofertą Goworku, tutaj masz linka - http://www.gowork.pl/kursy-i-szkolenia/ … narny-153, powodzenia smile

#31 2013-02-28 14:16:59

poziomka
Member

Jesteśmy z różnych terenów Polski . Podaję koleżankom poszukującym i początkującym kilka adresów

kursów zawodowych i językowych  dla opiekunek , może choć jednej planującej w przyszłości wyjazd się przyda ?

Jeden z nich,  e-learningowy zamieszczam dzięki  uprzejmości  jednej z  koleżanek opiekunek, która ten kurs dla opiekunek

ukończyła już przez internet z bardzo ładnym wynikiem i podała mi ten adres.

KURS E-LEARNINGOWY  ZAWODOWY DLA PRZYSZŁYCH OPIEKUNEK ,   EGZAMIN TEŻ PRZEZ INTERNET !

http://www.med-anest.com.pl/kursy-inter … starszych/  300ZŁ

===========================================================================================
http://www.naszszczecin.pl/nauka/szkole … -z-jezyka-
niemieckiego.htm                                                                                          Szczecin

http://www.favore.pl/315433_szkolenie-o … rskie.html Olsztyn

http://www.elitecare.pl/szkolenia-i-kur … -i--rodzin Łódź

Ogłoszenie z Gumtree:

SZKOLENIE!!''Opiekun osób starszych"100 h!!
NAJBLIŻSZY TERMIN: TEORIA -1,2,3 marzec ,zajęcia godz.8 00-16 00.
Miejsce szkolenia: KRAKÓw
================== .
Praktyka: Domy Pomocy Społecznej na terenie Krakowa lub w pobliżu miejsca zamieszkania kursanta.
ILOŚĆ GODZIN: 30 h teoria, 70 h praktyka
  Cena, zapisy ,kontakt;Tel.791844062 lub 791844052

http://www.favore.pl/421623_niemiecki-d … askie.html Wrocław 2 lub 3 miesiące   Wrocław

http://www.favore.pl/416385_szkola-jezy … lskie.html       Poznań 11 złoty/ 45 min

Pozdrawiam wszystkich!

http://www.favore.pl/421713_nimiecki-dl … uskie.html

http://www.edurama.pl/niemiecki_dla_opi … rszych.htL

niemiecki w DL 49zł  lub CD  69 zł   na :      www.edurama.pl/ niemiecki dla_opiekunów_osób_starszych html

#32 2013-03-10 09:33:52

wiezyczka
New member

Może się Komuś przyda  Bezpłatne szkolenie z zakresu opieki nad osobami starszymi:  http://opiekunki-dolnoslaskie.pl

Na zakończenie zaświadczenie na drukach MEN. Certyfikat w języku obcym

http://imageshack.us/a/img802/5310/jopiekunkiplakat1024.th.jpg

#33 2013-03-28 17:25:21

teresik
New member

witam czytam i czytam i zastanawiam się czy kurs,a nasz PUB nie ma na to kasy,czy znaleść lekcje prywatne w swoim mieście,najtaniej znalazłam za 30zł czy samemu się uczyć . ,ale samemu strasznie ciężko wchodzi!!!    jestem początkującą opiekunkom a nie znam języka,.muszę zaczynać od podstaw i wasze wpisy są bardzo pomocne  dziękuje wam i proszę o pomoc w podstawowym niem , dla opiekunek  (mam47 lat dopiero zaczynam  ,ale ciężko wchodzi do głowy) pozdrawiam

#34 2013-03-28 17:50:15

kulka129
Member

Mi też strasznie ciężko też wchodzi ,jestem tu drugi miesiąc i idzie mi jak ''flaki z olejem ''
dla mnie osobiście to ciemna magia
dobrze że nie jesteśmy same

#35 2013-03-28 19:26:46

vgierej12
New member

kulka129 napisał:

Mi też strasznie ciężko też wchodzi ,jestem tu drugi miesiąc i idzie mi jak ''flaki z olejem ''
dla mnie osobiście to ciemna magia
dobrze że nie jesteśmy same

Przeczytałam Twojego posta  i bardzo mnie ciekawi  jak sobie radzisz i na jakim poziomie jest Twój niemiecki?Piszesz że jesteś juz drugi miesiąc to widocznie nie jest tak żle?Dajesz sobie radę.Też dopiero zaczęłam się uczyć ale z egzaminem  chyba bym sobie nie poradziła.Potrzebuję pilnie tej pracy ale potrzebuję też rady jak i kiedy najlepiej wyjechać gdy język zna się słabo.Dziękuję za każdą dobrą radę.

#36 2013-04-20 15:31:51

Go_Work
New member

Witamy,

firma GoWork ma przyjemność zaoferować Państwu szkolenie Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób pracujących w placówkach zdrowia, hospicjach oraz innych zakładach opiekuńczo-leczniczych, którzy chcą poznać lub pogłębić swoją wiedzę na temat opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, aby móc wykorzystać ją w bezpośrednim kontakcie z podopiecznym/pacjentem.

Podczas szkolenia kursanci zdobędą potrzebną wiedzę na temat:
1. Anatomii i fizjologii człowieka (choroby, obserwacja organizmu człowieka)
2. Psychologii i socjologii medycyny
3. Potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych
4. Opieki i pielęgnacji chorych i niepełnosprawnych
5. Farmakoterapii i zasad żywienia osób starszych i niepełnosprawnych
6. Praw chorego (przegląd aktów prawnych i praktyczne wskazówki)
7. Higieny i bezpieczeństwa pracy opiekuna

GoWork wyróżnia się na tle konkurencji niskimi cenami oraz bardzo wysoką jakością prowadzonych zajęć. Posiadamy w pełni wyposażone sale szkoleniowe, a uczestnikom gwarantujemy niezbędne materiały do nauki. Nasi instruktorzy to prawdziwi eksperci w swoich dziedzinach- najważniejsze jest dla nich przekazanie praktycznych umiejętności uczniom.

Nie czekaj, zgłoś się już dziś!

Więcej informacji na stronie www.gowork.pl lub pod numerem telefonu 22 380 35 63 lub 22 380 35 60.

Zespół GoWork

#37 2013-04-25 12:15:11

poziomka
Member

Może komuś z Gdańska i okolic się przyda dzisiejsze ogłoszenie o bezpłatnym szkoleniu?

http://praca.trojmiasto.pl/praca-zatrud … 72867.html

wymagania:

Osoba bezrobotna 50+ zarejestrowana w urzędzie pracy.
oferujemy:

- bezpłatne szkolenie zawodowe z zakresu opieki nad osobami starszymi i dziećmi z modułem języka niemieckiego,
- kurs komputerowy,
- dla najbardziej zaangażowanych staż zawodowy,
- pomoc w znalezieniu zatrudnienia,
- catering.
opis dodatkowy:

Jeżeli jesteś osobą bezrobotną 50+ zgłoś się do nas! Oferujemy bezpłatne szkolenia zawodowe, oraz staże zawodowe. Zostały ostatnie miejsca!!!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

#38 2013-05-04 00:33:27

ZuzannaG
New member

gosia_1987 napisał:

Witam, witam smile
czy któraś z Was kończyła może kurs dla opiekunek? Czy to rzeczywiście coś daje czy to bardziej dla samego "papierka" i dodatkowej pozycji w CV?

Taki kurs z języka branżowego to z pewnością wyższa wypłata, tak przynajmniej pokazuje moje doświadczenie. Zresztą, Niemcy uwielbiają wszelkie dokumenty poświadczające kwalifikacje. Ja wystawiam uczestniczkom moich kursów dyplomy w języku polskim i niemieckim, które są honorowane przez agencje rekrutujące do pracy w Niemczech, a dla Niemców są dokumentem stawiającym opiekunki w jeszcze lepszym świetle. Nierzadko Niemcy zwracają Paniom koszty kursu, albo podnoszą stawkę paniom już zatrudnionym. Jeśli już Pani pracuje, proponuję Pani poprosić pracodawcę o sfinansowanie kursu dla Pani. Pomożemy załatwić formalności. W razie dalszych pytań zapraszam na stronę
www.idz.podspot.de
lub proszę o kontakt telefoniczny 6 9 1 0 6 9 3 3 9

#39 2013-05-04 01:04:07

amelia
Przyjaciel Forum

ZuzannaG napisał:

gosia_1987 napisał:

Witam, witam smile

Taki kurs z języka branżowego to z pewnością wyższa wypłata, tak przynajmniej pokazuje moje doświadczenie. Zresztą, Niemcy uwielbiają wszelkie dokumenty poświadczające kwalifikacje. Ja wystawiam uczestniczkom moich kursów dyplomy w języku polskim i niemieckim, które są honorowane przez agencje rekrutujące do pracy w Niemczech, a dla Niemców są dokumentem stawiającym opiekunki w jeszcze lepszym świetle. Nierzadko Niemcy zwracają Paniom koszty kursu, albo podnoszą stawkę paniom już zatrudnionym. Jeśli już Pani pracuje, proponuję Pani poprosić pracodawcę o sfinansowanie kursu dla Pani. Pomożemy załatwić formalności. W razie dalszych pytań zapraszam na stronę
www.idz.podspot.de
lub proszę o kontakt telefoniczny 6 9 1 0 6 9 3 3 9

Pani Zuzanno, chciałabym się dowiedzieć, ile taki kurs kosztuje i czy za cały kurs płaci uczestnik. Wiem, że są dofinansowania z Uni na takie kursy, tylko nie wiem jak to się odbywa. A może Pani już korzysta z takiego dofinansowania. Moja znajoma właśnie kończy taki kurs, za który nic nie płaciła, gdyż organizator tego kursu ma pokrywane wszystko ze środków Unijnych.
Takie rozwiązania mogą być korzystne dla obu stron, gdyż jak wiadomo osoby chętne do takich szkoleń są bezrobotne i nie mają środków finansowych.

Ten kurs w którym uczestniczy moja znajoma cieszy się ogromnym powodzeniem i mają pełną listę uczestników.

#40 2013-06-23 10:35:12

wiezyczka
New member

http://imageshack.us/a/img802/5310/jopiekunkiplakat1024.th.jpg

OSTATNIA EDYCJA: ostatnie 5 miejsc. Start: 29 czerwca 2013.
Certyfikat w dwóch językach -w tym w języku niemieckim + zaświadczenie na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Reklama