Witam na Forum

witam wszyskich na forum jestem nowa mam na imie anna i pochodze z podkarpacia,jestem pierwszy raz w opiece mam nadzieje ze dodacie mi otuchy na poczatek zaczelam od 14...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#261 2013-12-22 20:56:36

antychania2013
Member

Re: Witam na Forum

witam wszyskich na forum jestem nowa mam na imie anna i pochodze z podkarpacia,jestem pierwszy raz w opiece mam nadzieje ze dodacie mi otuchy na poczatek zaczelam od 14.12.2013 mam byc 6 tygodni  jestem kolo ulm miejscowosc elchingen ,prosze o dobre slowo bo bardzo mi brakuje polskiego jezyka

#262 2013-12-22 21:23:22

amelia
Przyjaciel Forum

antychania2013 napisał:

witam wszyskich na forum jestem nowa mam na imie anna i pochodze z podkarpacia,jestem pierwszy raz w opiece mam nadzieje ze dodacie mi otuchy na poczatek zaczelam od 14.12.2013 mam byc 6 tygodni  jestem kolo ulm miejscowosc elchingen ,prosze o dobre slowo bo bardzo mi brakuje polskiego jezyka

Witaj. Początki są zawsze Trudne. Masz dobrą Stellę?

#263 2013-12-23 19:54:37

antychania2013
Member

amelia napisał:

antychania2013 napisał:

Witaj. Początki są zawsze Trudne. Masz dobrą Stellę?

dziekuje ci bardzo za to ze sie odezwalas,tak jakos od razu cieplej na serduchu ze ktos mnie uslyszal szara myszke,jeszcze raz dzieki i prosze opiekunki i opiekunowie poratujcie dobrym slowem.
tak stelle mam bardzo dobra dziadzius samodzielny we wszystkim trzeba mu ugotowac ,posprzatac no i posiedziec z nim pogadac chociaz moj niemiecki powiedzmy sobie nie jest zbyt dobry raczej prosta komunikacja ,krotkie zdania a on jak zacznie mowic to nie wszystko rozumiem ale robie dobra mine do zlej gry i to dziala przedemna byla dziewczyna ,ktora u niego zaczynala jako opiekunka i nic nie rozumiala a tak sobie dala rade ze szok chociaz nie za bardzo mowi po niemiecku raczej wiecej rozumie niz mowi,

Ostatnio edytowany przez antychania2013 (2013-12-23 20:00:19)

#264 2013-12-24 07:46:21

Tosia
Member

antychania
Staraj się uczyć ze słownikiem. Na każdej kolejnej Stelli będzie lepiej. Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt.

#265 2013-12-24 21:38:25

antychania2013
Member

Tosia napisał:

antychania
Staraj się uczyć ze słownikiem. Na każdej kolejnej Stelli będzie lepiej. Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt.

ja takze zycze wesolych i spokojnych swiat

#266 2013-12-26 09:44:49

ewal8
Member

antychania2013 napisał:

Witaj antychaniu2013, krajanko smile Ja też z Podkarpacia smile Z jakiej części dokładnie jesteś?
Jak Ci ciężko na duchu, to czytaj to forum. Tutaj jest wiele rad od doświadczonych dziewczyn, wiele przygód, które od razu sprawią, że Ci się samopoczucie poprawi. 6 tygodni to niedługo, rach ciach i nawet się nie obejrzysz, a w domu już będziesz.
Pozdrawiam świątecznie!

#267 2013-12-26 22:38:54

malutka23
New member

witajcie jest Gosia z Lublina  jestem na forum nowa, bardzo serdecznie was pozdrawiam.witajcie Małgosia z tej strony chciałabym wam opisać moje doświadczenie z wyjazdu do Heidelberg do Pana Profesora
Ofertę na wyjazd znalazłam na portalu Poloniusz.pl.Wszystko szło bardzo dobrze więc nie podejrzewałam nic złego.Odezwała się do mnie Pani,która umieściła to ogłoszenie.Powiedziała że są rodziną niemiecko polską i nie potrzebuje dobrej znajomości niemieckiego.Oczywiście przesłałam jej wszystkie swoje dane i referencje.Pani oddzwoniła do mnie .Ustaliłyśmy wyjazd,wynagrodzenie,wolne godziny.Wysłała mi pieniądze na podróż.Oczywiście ja Pani nie sprawdziłam,nie przyszło mi do głowy poprosić o kontakt do ostatniej opiekunki.Wyjechałam 16.12.2013 Sindbadem do Heidelbergu.Kiedy przyjechała do ich domu.Pani była bardzo miła.Powiedziała ze nawet zrobiła zakupy pod moim kątem.Po odpoczęciu zaczęłam pracę. I tu od razu na początek niespodzianka.Mam używać do mycia środki,które Pani daje,Nie wolno mi używać nic do mycia swojego,ani kremów i kosmetyków,bo jej mąż jest alergikiem i nie może być żadnych zapachów.Swoich ubrań nie mogę nosić bo pachną,Więc dała mi ubrania używane,które mam nosić.Myślałam ze może faktycznie tak jest,więc powiedziałam że owszem ale poproszę nowe ubrania,bo w starych nie będę chodziła.No i wtedy się zaczęło.Pani nie była zadowolona ze nie jestem w stanie się podporządkować,zaczęła mnie traktować jak przygłupa powtarzając cały czas jak mam robić,jaka jestem nie udolna,jak nie umiem podstawowych czynności,że nie jestem w stanie po dwóch dniach zapamiętać, gdzie coś stoi.Niczego nie jestem nauczona i wszystko co robię jest źle.Jak poprosiłam Panią ,aby mnie tak ciągle nie krytykowała powiedziała, że tu nie ma miejsca na fobie,a jak mam fobie to trzeba się leczyć psychiatrycznie.Z dnia nadzień było coraz gorzej zaczęła mnie męczyć psychicznie moją nieudolnością,do tego stopnia że nie mogłam niczego zrobić spokojnie bo stała obok i śmiejąc się wytykała wszystko co nie robiłam tak jak mówi.Po dwóch dniach stwierdziła że skoro nie chcę się wszystkiemu podporządkować,to nie widzi współpracy.Kiedy poszłam na zakupy i wróciłam zrobiła mi awanturę że w pokoju mam rzeczy,które zabroniła i mam dać jej do depozytu.Kiedy weszłam do swojego pokoju gdzie spałam,wszystko zostało przewertowane dokładnie.Spytałam się dlaczego grzebała w moich rzeczach i ze nie będę niczego oddawała do depozytu.Wtedy dostała furii ,to było przed wigilią.W Wigilię jak wszystko zrobiłam, powiedziała,że nie chce już mojej pracy i o godz 22 mam jechać na dworzec i wyjechać do Polski.Jak nie wyraziłam zgody na podróż w nocy w Wigilię,wezwała jakąś swoją niemiecką znajomą,która zaczęła mną szarpać i wypychać z domu.Na koniec tej historii wezwały obie policję i niestety Wigilię spędziłam na dworcu a resztę dni świątecznych w podróży.Piszę o tym dlatego że jakby ktoś chciał pojechać  do pracy do Pana Profesora do Heidelbergu to żeby wiedział o tym co mnie spotkało.Potem dopiero się dowiedziałam w podróży że ta Pani nie jedną opiekunkę usunęła w taki sposób ze swojego domu.Pani po-prostu jest psychicznie chora i sprowadza do siebie osoby,które potem wyrzuca za pomocą policji mówiąc ,że pracuje ta osoba na czarno i nie może od niej niczego żądać

Ostatnio edytowany przez malutka23 (2013-12-26 22:51:58)

#268 2013-12-27 07:46:15

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

do "malutka 23" z tego co piszesz to wyjechałaś na dziko. Więc z góry stałaś na straconej pozycji uzależnionej od kaprysów furiatki.
Co do wezwania policji - Mogłaś ich oskarżyć o naruszenie prywatności. zatrudnianie na dziko jest karalne w niemczech więc ta pani też sobie kłopoty na głowę ściągnęła.
za mało wiem, ZASAD zatrudnienia ciebie - uczymy się na błędach - to wszystko

#269 2013-12-27 08:46:11

kakadu
Member

Niestety,przykro mi,ale mam nieodparte wrażenie,ze jest to "żart".Tego steku bzdur nie chce mi się nawet komentować.
Zastanówcie się choćby nad tym,że dwa dni świąt biedactwo jechało,i po przyjeżdzie natychmiast zasiadło do komputera i opisało wszystko,zamiast przegadać to z kimś,walnąc kielicha i odespać wrażenia.

#270 2013-12-27 08:53:30

copyfield
Member

kakadu napisał:

Niestety,przykro mi,ale mam nieodparte wrażenie,ze jest to "żart".Tego steku bzdur nie chce mi się nawet komentować.
Zastanówcie się choćby nad tym,że dwa dni świąt biedactwo jechało,i po przyjeżdzie natychmiast zasiadło do komputera i opisało wszystko,zamiast przegadać to z kimś,walnąc kielicha i odespać wrażenia.

10/10

#271 2013-12-27 10:18:36

amelia
Przyjaciel Forum

copyfield napisał:

kakadu napisał:

10/10

Ja tak nie myślę. Nie wiem po co miała by opisywać takie rzeczy. Też chyba bym siadła do kompa i od razu opisała, aby nikt więcej się nie "nadział" na pana profesora.

Teraz też miałam przygodę . Na szczęście nie dałam się nabrać.

Otóż pewna pani poszukiwała opiekunki do 3 osób. Płacić miała 1850 E. Szukała odpowiedzialnej i zaangażowanej osoby.
Sprawę wyczułam jak mi napisała, że są "dobrą" grupą. ( jaką grupą ? jedna opiekunka i 3 podopieczne?)

Słuchajcie ! 3 osoby: Jedna całkiem leżąca i nie ruszająca nawet palcem , trzeba karmić. Druga z zaawansowaną demencją, czasem chodząca o rolatorku , niejadek,  trzecia czasem chodząca z laseczką , gadająca bez przerwy, wszędobylska i z demencją.  (Cyrk)

Zakupy  robi matka tej leżącej. Sprzątaczki nie ma. Wolne tylko w przerwie obiadowej do 2  godzin.

Nie ma mowy o pójściu do kościoła, bo nie ma czasu.

No i pranie sprzątanie, przewijanie, gotowanie, karmienie . Praca od 7 do 22.  ( Wszystko na czarno)

Poprosiłam o kontakt do poprzedniej opiekunki. Dowiedziałam wszystkiego. Stamtąd wszyscy uciekają.

Mojej paniusi odmówiłam oczywiście i podałam powody a także nie omieszkałam jej uświadomić, że to nie ludzkie wykorzystywanie opiekunek. Paniusia jeszcze oburzona życzyła mi przyjemnego poszukiwania idealnej Stelli, więc jej powiedziałam, że dla mnie to nie problem , właśnie już taką mam  i amen.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-12-27 10:22:32)

#272 2013-12-27 11:47:02

kryspinka
Member

amelia napisał:

copyfield napisał:

kakadu napisał:

10/10

Ja tak nie myślę. Nie wiem po co miała by opisywać takie rzeczy. Też chyba bym siadła do kompa i od razu opisała, aby nikt więcej się nie "nadział" na pana profesora.

Teraz też miałam przygodę . Na szczęście nie dałam się nabrać.

Otóż pewna pani poszukiwała opiekunki do 3 osób. Płacić miała 1850 E. Szukała odpowiedzialnej i zaangażowanej osoby.
Sprawę wyczułam jak mi napisała, że są "dobrą" grupą. ( jaką grupą ? jedna opiekunka i 3 podopieczne?)

Słuchajcie ! 3 osoby: Jedna całkiem leżąca i nie ruszająca nawet palcem , trzeba karmić. Druga z zaawansowaną demencją, czasem chodząca o rolatorku , niejadek,  trzecia czasem chodząca z laseczką , gadająca bez przerwy, wszędobylska i z demencją.  (Cyrk)

Zakupy  robi matka tej leżącej. Sprzątaczki nie ma. Wolne tylko w przerwie obiadowej do 2  godzin.

Nie ma mowy o pójściu do kościoła, bo nie ma czasu.

No i pranie sprzątanie, przewijanie, gotowanie, karmienie . Praca od 7 do 22.  ( Wszystko na czarno)

Poprosiłam o kontakt do poprzedniej opiekunki. Dowiedziałam wszystkiego. Stamtąd wszyscy uciekają.

Mojej paniusi odmówiłam oczywiście i podałam powody a także nie omieszkałam jej uświadomić, że to nie ludzkie wykorzystywanie opiekunek. Paniusia jeszcze oburzona życzyła mi przyjemnego poszukiwania idealnej Stelli, więc jej powiedziałam, że dla mnie to nie problem , właśnie już taką mam  i amen.

ja tez wiem że są takie miejsca i albo ktos od razu wieje albo niestety podaje sie takiemu rygorowi potem pracuje tak kilka lat i nie wyobraża sobie że gdzies może byc lepiej najgorzej jak sie ktos na takie cos nadzieje ktos nieobeznany z tematem to sam nie wie co ma robić

#273 2013-12-27 12:14:28

malutka23
New member

Niestety to nie był żart.Mam tylko nadzieję ze jak kiedyś ktoś usłyszy Praca u Pana Profesora z Heidelbergu,poprosi o kontakt z osobami które tam były,ja tego nie zrobiłam i niestety przeżyłam koszmar.Pozdrawiam wszystkie opiekunki pracujące w Niemczech.

#274 2013-12-27 15:11:06

Donna
Member

@Malutka 23 Przykro, ze to nie zart. Ja tez jestem na pierwszej stelli. Nie odwazylabym sie tak pojechac w ciemno . Moze i moja agencja nie jest najlepsza ale zapewnila mi   rozne ubezpieczenia . Dzwonia do mnie i interesuja sie, jak mi idzie. Zorganizowali telerozmowe z poprzednia opiekunka. Duzo tez sie ucze od forumowiczow. Pozdro.

#275 2013-12-27 19:18:16

ewal8
Member

Właśnie w dzisiejszej regionalnej gazecie wyczytałam podobną historię, mrożącą krew w żyłach, którą opisała dziewczyna z moich regionów. Trafiła do staruszki, gdzie szerzyło się robactwo, wszy i inni niepożądani lokatorzy. Ale nie to było największym problemem. Problemem była córka i wnuczka podopiecznej, które zabrały babciną biżuterię a potem posądziły Polkę o kradzież. Do tego wszelkie zakupy, które Polka zrobiła za własne pieniądze przed wyjazdem do Polski też chciały jej zarekwirować i zrobiły awanturę na dworcu przy wsiadaniu do autobusu, że ich okradła.  Dodam, że dziewczyna była przez agencję, która oczywiście stanęła po stronie rodziny, nie wierząc  Polce.

Tak więc pewnie i wyżej opisana historia mogła się przydarzyć. I w takich sytuacjach pewnie bez znaczenia jest, czy jest się legalnie przez firmę, czy na czarno. Wszystko zależy od normalności rodzin, a z tym niestety różnie bywa.

#276 2013-12-28 07:28:24

kakadu
Member

No cóż,malutka23,jeśli jest to prawdziwa historia,to po raz pierwszy coś podobnego  usłyszałam.I serdecznie współczuję przeżyć.Niemniej jednak mój sceptycyzm nadal nie pozwala mi brać tego na serio.Jednym słowem,publicznie przepraszam za posądzenie o głupi żart,jednak prywatnie nadal w to nie wierze.
A tak na marginesie,na jakim poziomie jest twoja znajomość języka niemieckiego?

Ostatnio edytowany przez kakadu (2013-12-28 07:31:59)

#277 2013-12-28 09:07:50

copyfield
Member

kakadu napisał:

A tak na marginesie,na jakim poziomie jest twoja znajomość języka niemieckiego?

Ja także się o tym pomyślałem.
Zdarzyło mi się pare razy jechać na czarno - oprócz uzgodnień - wypłata tygodniona - dla mojego bezpieczeństwa. Zawsze proszę o dokładny adres - lokalizuje to miejsce (łącznie z fotką domu - satelit system) i numer telefonu, gdzie sam dzwonię do danej osoby i uzgadniam szczegóły. Na początku jak jedziłem z firmami zawsze prosiłem o numer telefonu by porozmawiać z osobą którą będę zmieniać - jak mi odmawiano ( było tak czasami) rezygnowałem z oferty

#278 2013-12-29 15:04:36

piechu43
New member

Witam! Mam na imię Michał, mam 31 lat, od września słuchacz Medycznego Studium Zawodowego na kierunku Opiekun Medyczny. Pozdrawiam Was serdecznie smile

#279 2013-12-29 17:19:53

kakadu
Member

Witaj Michale-piechu43.Co robisz na naszym opiekunkowym forum?Dokształcasz się?lol

#280 2013-12-29 17:34:22

amelia
Przyjaciel Forum

piechu43 napisał:

Witam! Mam na imię Michał, mam 31 lat, od września słuchacz Medycznego Studium Zawodowego na kierunku Opiekun Medyczny. Pozdrawiam Was serdecznie smile

Witaj wśród swoich! Skąd klikasz?

#281 2013-12-29 17:55:24

copyfield
Member

piechu43 napisał:

Nie wiedziałem, że jest cosik takiego jak Opiekun Medyczny - co to daje ??? mam na myśli pracę TU, bo w kraju to nikt nie musi mi odpowiadać smile

#282 2013-12-29 18:25:43

ruda
Member

http://www.zawodyregulowane.pl/index.ph … Itemid=759
http://niebieskiparasol.org.pl/index.php?id=25

Trochę się pospieszyłam i nie zauważyłam, że pytasz o De, sorry smile.

Ostatnio edytowany przez ruda (2013-12-29 18:32:25)

#283 2013-12-29 18:48:31

piechu43
New member

amelia napisał:

piechu43 napisał:

Gniezno.

#284 2013-12-29 19:36:15

amelia
Przyjaciel Forum

piechu43 napisał:

amelia napisał:

piechu43 napisał:

Gniezno.

O! fajnie. Znane miasto. Pewnie fajnie się tam mieszka?

#285 2013-12-29 19:53:56

adaśq
Member

Amelia to co z tym zjazdem w Szczecinie??? Ja też się piszę smile

#286 2013-12-29 20:45:21

amelia
Przyjaciel Forum

adaśq napisał:

No właśnie jakoś ucichło. sad  . Ja jestem jeszcze w styczniu w Polsce, więc może niech się wypowiedzą zainteresowani.

Komu pasuje?  Kto chętny?

#287 2013-12-30 11:12:14

piechu43
New member

amelia napisał:

piechu43 napisał:

amelia napisał:

Gniezno.

O! fajnie. Znane miasto. Pewnie fajnie się tam mieszka?

No niby tak, sprowadziłem się tu ze względu na szkołę i większe prawdopodobieństwo znalezienia pracy w zawodzie opiekuna, bo jest więcej szpitali, a tym bardziej jest duży psychiatryczny, a tam mężczyzn potrzebują. W czerwcu egzamin dopiero, więc zobaczymy co będzie....czy cos się znajdzie mądrego i za ile....ale i tak się nasrawiam w 85% na wyjazd. A wyjazd tylko do krajów anglojęzycznych bo mówię płynnie, a z niemieckim zawsze na bakier hmm

A tu widzę prawie wszyscy na Landach pracują wink

Ostatnio edytowany przez piechu43 (2013-12-30 11:14:22)

#288 2013-12-30 11:16:18

kryspinka
Member

amelia napisał:

adaśq napisał:

No właśnie jakoś ucichło. sad  . Ja jestem jeszcze w styczniu w Polsce, więc może niech się wypowiedzą zainteresowani.

Komu pasuje?  Kto chętny?

dla mnie za daleko ponad 700 km z jednego końca na drugi koniec Polski szkoda

Ostatnio edytowany przez kryspinka (2013-12-30 11:16:53)

#289 2013-12-30 13:41:56

Tosia
Member

ja mam około 400km....... niestety.

#290 2014-01-04 14:13:51

KotGarfield
Member

kakadu napisał:

Witam serdecznie, no i wpadlam jak sliwka w kompot. Wczoraj przegladalam sobie troche to Forum i widze, ze jeden z wpisow ewidentnie dotyczy "mojej" rodziny. Chodzi o malutka23. To by tlumaczylo, dlaczego tak nagle, od juz kogos potrzebowali... Tyle, ze o rodzinie nie moge raczej niczego zlego powiedziec. Pomyslalam, no tak, moze teraz sie staraja i nie wytrzymalam jednak, gdzies przy sniadaniu podopiecznego powiedzialam, co ja teraz wiem. Godzine pozniej byly tu dwuie znajome zony podopiecznego, bylo pokazywanie maili od maliutkiej iztd Mysle, ze one nie klamia. Nie Maja chyba potrzeby. Ta malutka opisala tu Historie o policji... Otoz widzialam maile, zadala od tych ludzi pieniedzy, 500 Euro, jeszcze przed przyjazdem. Poslali jej 160 Euro na bilet lotniczy, widzialam przelew. W pierwszy dzien podobno pani Dorota z Lublina opowiedziala, ze byla w ANglii i tam miala po dwoch latach pracy proces w zwiazku z polamanymi koscmi nog podopiecznego. Pani Krystin - francuska znajoma mojej szefowej- przychodzila tu suma summarum zeby uwazac na pania Dorote, kiedy szefowa wychodzila do miasta i dzien przed wigilia, podobno z niewyjasnionych przyczyn zniknely ze stolu okulistyczne okulary pani Krystin. Na drugi dzien rano pani Dorota podobno sama z siebie chciala jakichs orzeczen na pismie, ze podczas jej pobytu w tym domu nic nie zginelo, a okazalo sie godzine pozniej, ze nie jest to zgodne z Prawda.. Podobno atmosfera byla tak napieta, ze pani J. zaproponowala Dorocie Hotel na okres swiat, apotem autobus 27-go. Wieczorem, kiedy Krystin pryszla na wigilie Dorota sama wezwala policje i probowala im wmowic, ze zostala przez panie J.i K. pobita i pani Krystin wyzywala ja "Polnischer Schwein", co dla Francutow chyba jednak jest abstrakcja... Ufff. Zadalam sobie troche trudu z ta rekonstrukcja faktow, bo malutka23 opisuje cos calkiem innego. Aha zdaje sie nie bez znaczenia jest fakt, ze choruje na przewlekla powazna chorobe skory, ktora zataila wczesniej. Patrzylysmy dzis rano w wikipedii i rzeczywiscie jako skutko uoczne jest wymieniony czasami swiatlowstret i zaburzenia psychiczne. Wiecie, szkoda mi tych ludzi, naprawde. Zona podopiecznego wklada naprawde wiele sercaw opieke i  warunki dla opiekunek, cos o tym wiem. Taka wigilie za to miala. Dziwie sie jej, bo wystawilabym rzeczy mojej poprzedniczki na ulice po prostu, a oni podbno jeszcze jej kupili bilet na pociag sypialny i na taksowke dali... Ja bym w takiej awanturze naprawde sie nad takimi szczegolami nie zastanawiala. Swoja droge, czemu malutka robi Taki kamuflaz na tym Forum???

#291 2014-01-04 23:20:11

amelia
Przyjaciel Forum

Do : KotGarfield

A ty skąd się wzięłaś? Chyba masz rację.

Wpadłaś jak śliwka w kompot!
Mam znajomych w Heidelbergu,  którzy znają ciebie kotku.
Nie jesteś żadną opiekunką!  Nie pisz głupot, bo  znam twoje nazwiska , niki, i różne meile  pod którymi się ukrywasz i robisz krecią robotę.
Oj, masz ty roboty z tą zmianą ników i adresów! Aż mi ciebie szkoda!  Ciekawe pod jakim nikiem będziesz teraz atakować?

Powiem krótko. Nieładnie kotku, nieładnie!

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-01-04 23:36:30)

#292 2014-01-04 23:57:21

KotGarfield
Member

Amelia, to juz jak z jakiegos horroru. Napisalam do tej mojej porzedniczki, ta odpisuje w podobnym tonie..! A ja po prostu zapytalam, czy nie chciala zrobic jakiegos przekretu, bo suma 500 Euro, jakiej zadala przed przyjazdem jako przelew a Konto, mala nie jest. .. Oczywiscie nawet nie odpisala. No ja juz tak mam, ze pytam o pewne rzeczy wprost, takim moze jest w zyciu troche trudniej, ale w zgdzie z wlasnym sumieniem. Bo tych ludzi tu mi naprawde szkoda. Nawiasem mowiac to ta Malutka przedstawia sie jako Malgosia z Lublina, a w emailach do tej rodziny pisala calkiem inaczej. Wierz sobie w jej bajki, musisz sama wiedziec

amelia napisał:

Do : KotGarfield

A ty skąd się wzięłaś? Chyba masz rację.

Wpadłaś jak śliwka w kompot!
Mam znajomych w Heidelbergu,  którzy znają ciebie kotku.
Nie jesteś żadną opiekunką!  Nie pisz głupot, bo  znam twoje nazwiska , niki, i różne meile  pod którymi się ukrywasz i robisz krecią robotę.
Oj, masz ty roboty z tą zmianą ników i adresów! Aż mi ciebie szkoda!  Ciekawe pod jakim nikiem będziesz teraz atakować?

Powiem krótko. Nieładnie kotku, nieładnie!

#293 2014-01-05 00:19:27

irmina17
Member

Się   po - ro - bi - ło.  Jednym słowem istne jaja.

#294 2014-01-05 07:20:21

ewal8
Member

Amelio, ale dlaczego Garfield miałaby kłamać? Jaki miałaby w tym cel?

Po dokładniejszym wczytaniu się w historię malutkiej23 też mam wrażenie, że  to, co napisała, kupy się nie trzyma. Historie są różne, ale też często przekolorowane i ubarwione z pogranicza mitomanii.

I pamiętać trzeba, że medal ma zawsze dwie strony. My poznaliśmy stronę malutkiej, a Garfield dodała teraz właśnie tę drugą stronę, chyba najważniejszą, no i przede wszystkim logiczną, przynajmniej w moim odczuciu.  Tak jak różne są rodziny, tak różne są opiekunki - sama mi to kiedyś klarowałaś wink, i nawiedzone też się zdarzają, zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

A takie zasłyszane, wymyślone, dokolorowane opowieści to nieraz przez cztery trzeba podzielić i pierwiastek wyciągnąć. smile, a i tak nie zawsze dowiemy się, jak było naprawdę. smile
Miłej niedzieli wszystkim życzę!

#295 2014-01-05 09:36:49

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

Po dokładniejszym wczytaniu się w historię malutkiej23 też mam wrażenie, że  to, co napisała, kupy się nie trzyma. Historie są różne, ale też często przekolorowane i ubarwione z pogranicza mitomanii.

I pamiętać trzeba, że medal ma zawsze dwie strony. My poznaliśmy stronę malutkiej, a Garfield dodała teraz właśnie tę drugą stronę, chyba najważniejszą, no i przede wszystkim logiczną, przynajmniej w moim odczuciu.  Tak jak różne są rodziny, tak różne są opiekunki - sama mi to kiedyś klarowałaś wink, i nawiedzone też się zdarzają, zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

A takie zasłyszane, wymyślone, dokolorowane opowieści to nieraz przez cztery trzeba podzielić i pierwiastek wyciągnąć. smile, a i tak nie zawsze dowiemy się, jak było naprawdę. smile

Niestety Ewo, ta historia ma dwie ciemne strony. Wiem co piszę. Na forum nie będę pisać.

#296 2014-01-05 09:42:32

amelia
Przyjaciel Forum

malagosia napisał:

COś niedobrego się dzieje na naszym forum od kilku dni,a może i tygodni.Jeszcze nie tak dawno wchodziłam tutaj aby poczytać,pośmiać się,zastanowić i pomyśleć o tym co Nas boli,smuci czy cieszy.
Ostatnio jest dużo nowych osób,które zarejestrowały się tylko po to aby się powymądrzać,pokrzyczeć lub komuś wygarnąć.Po umieszczeniu 2-3 postów wszystko wiedzą najlepiej.Też jestem stosunkowo młodym użytkownikiem tego forum,są osoby które "lubię i chętnie czytam",ale są i takie których posty po prostu omijam-mój wybór i moje prawo i mój prąd smile ,ale żeby się wykłócać o każdą pierdołę kto ma rację.
P.S też jestem Małgosia,ale nie z Lublina smile wink
Również pozdrawiam i miłej niedzieli życzę,i niech się w końcu te wolne świąteczne dni pokończą,bo jestem tak skołowana,że nie wiem nieraz jaki dzień tygodnia jest.Byle do wtorku,a później już z górki wink

Masz rację Małgosiu. Zaroiło się tutaj od  "agenturek" i innych typów. Niektórym opiekunkom nawet nie chce się tutaj  zaglądać.  Kiedyś już to przewidziałam.

#297 2014-01-05 11:07:27

Tosia
Member

Powstrzymałam się od komentowania przypadku  Profesora. Dzisiaj przyznaję, że bardziej wiarygodna jest historia Malutkiej. Spójrzcie jaki zbieg okoliczności. Kot trafił akurat na tę stellę? Po prostu w to nie wierzę. Pod Kotem kryje się agentura niestety.

#298 2014-01-05 11:23:53

amelia
Przyjaciel Forum

Tosia napisał:

Powstrzymałam się od komentowania przypadku  Profesora. Dzisiaj przyznaję, że bardziej wiarygodna jest historia Malutkiej. Spójrzcie jaki zbieg okoliczności. Kot trafił akurat na tę stellę? Po prostu w to nie wierzę. Pod Kotem kryje się agentura niestety.

Tosiu   a może  "naganiaczka". big_smile Małgosia była na czarno. (coś wiem na ten temat) Nie wszystko można  pisać .

#299 2014-01-05 11:43:51

Tosia
Member

Tak, to możliwe, że kot jest naganiaczką. Z natury jestem ufna, ale ten przypadek i prawdopodobieństwo, że kobiety trafiły w to samo miejsce graniczyłby z cudem. Nie wierzę kocie w twoje opowieści.

#300 2014-01-05 14:04:36

ewal8
Member

amelia napisał:

ewal8 napisał:

Niestety Ewo, ta historia ma dwie ciemne strony. Wiem co piszę. Na forum nie będę pisać.

To ja faktycznie chyba  zamilknę, bo co nie powiem to skucha i zonk  ;(, no ale jak Wy macie jakieś nadprzyrodzone zdolności albo ściśle tajne i poufne źródła informacji, to zwykły, szary człowiek, niezorientowany jak ja, zawsze  w ciemnościach błądził będzie i nogi połamie wink

#301 2014-01-05 14:22:35

amelia
Przyjaciel Forum

Abstrahując od "kota". To boli,  gdy kłamstwo wygrywa prze prawdą i ucziwością. Na ogół ludzie okłamani, oszukani,  są prostymi ludźmi, którzy często nie umieją się bronić, czasem piszą nawet z błędami . Są w bardzo trudnej sytuacji, wystraszeni, niejednokrotnie wplątani w trudne sytuacje po paśmie ogromnych ciężkich przeżyć.
Boją się mówić o swoich problemach, albo wstydzą się przyznać do tego że zostali oszukani. Nawet czasem obwiniają siebie, że byli za bardzo ufni, albo mało asertywni. Dochodzi do tego stres, czasem trauma i stoją na pozycji spalonej. Brak im odwagi walczyć o swoje, choćby to miało być ich tylko lub aż dobre imię.

Natomiast kłamcy, oszuści, krętacze, bezduszni, lekceważący wszelkie zasady współżycia międzyludzkiego, nie mają skrupułów, do tego mają oczy, serce i dusze przesłonięte chęcią zysku, bądź pragnące uzyskać popularność i prestiż.  Oszukują bo im się raz , drugi, udało. Zaprawieni w bojach, umieją bez mrugnięcia okiem mataczyć, kłamać, oczerniać . Ba, znają nawet sposoby na ukrywanie się i występują pod różnymi przykrywkami grają dobrych, mądrych, inteligentnych, wykształconych i nieomylnych.

Może i prawda, że Ci oszukani, nie byli na tyle przebiegli i wpakowali się w bagno. Nie znaczy to, że mamy ich dobić i zgnoić. Nawet jeśli byli słabsi, mniej inteligentni lub nieświadomi, nawet jeśli ślepo zaufali.

To są jednak ludzie i czasem wystarczy im dodać trochę otuchy albo obdarzyć ciepłym słowem aby się podnieśli
i uwierzyli w siebie i innych.
Mam wrażenie, że nie wszyscy o tym wiedzą, że zdarza się nam kopać leżącego.

Życzę sobie i wszystkim ludziom w Nowym Roku wiele empatii oraz ciepła, które otuli nas i innych.
Pewnie niektórzy znów mnie zganią, okrzyczą lub wyśmieją . To takie modne.
Ja jednak miałam potrzebę mimo wszystko podzielić się z Wami moja refleksją.

#302 2014-01-05 14:29:12

amelia
Przyjaciel Forum

Ewo, piratko. Twój post przeczytałam po wklejeniu mojego powyższego.

Nie, nie musisz zamilknąć. Twoje spostrzeżenia to normalne ludzkie odruchy. Ja po prostu wiem więcej niż to co jest na forum.

Wcześniej miałam takie same wątpliwości jak TY.

Pzdr.

#303 2014-01-05 14:56:04

marlena4913
New member

witam bardzo serdecznie na forum obecnie poszukuję pracy jako opiekunka

#304 2014-01-05 15:09:11

Tosia
Member

Witam Marlenko
Czytaj forum, korzystaj z porad doświadczonych opiekunek. Życzę szczęścia.

#305 2014-01-05 16:05:41

pfleger
Member

amelia napisał:

Abstrahując od "kota". To boli,  gdy kłamstwo wygrywa prze prawdą i ucziwością. Na ogół ludzie okłamani, oszukani,  są prostymi ludźmi, którzy często nie umieją się bronić, czasem piszą nawet z błędami . ..

Po tym zdaniu wybuchlem smiechem :czasami maja tez nie modne fryzury!smile
Ogolnie banalow co nie miara.Zabraklo w poście glodujacych dzieci w Afryce.

#306 2014-01-05 16:24:48

simona1961
Member

pfleger napisał:

amelia napisał:

Abstrahując od "kota". To boli,  gdy kłamstwo wygrywa prze prawdą i ucziwością. Na ogół ludzie okłamani, oszukani,  są prostymi ludźmi, którzy często nie umieją się bronić, czasem piszą nawet z błędami . ..

No nie, widzisz Panie Boże i nie grzmisz??? Pfleger walnąłeś jak gołąb na parapet. Czy Ty się z choinki urwałeś??? Uważasz, że wszyscy ludzie są pewni siebie, przewidujący i znający się na szwindlach współrodaków???  i nie tylko ??? Uwazasz, że nie ma ludzi prostych w swej prostocie i uczciwych w swej uczciwosci, ufnych i dobrych, nie dopuszczających do siebie mysli , że mogą być wykorzystani??? Ktora to choinka, co to wiszą na niej takie egzemplarze ????

#307 2014-01-05 16:41:01

pfleger
Member

simona1961 napisał:

pfleger napisał:

amelia napisał:

No nie, widzisz Panie Boże i nie grzmisz??? Pfleger walnąłeś jak gołąb na parapet. Czy Ty się z choinki urwałeś??? Uważasz, że wszyscy ludzie są pewni siebie, przewidujący i znający się na szwindlach współrodaków???  i nie tylko ??? Uwazasz, że nie ma ludzi prostych w swej prostocie i uczciwych w swej uczciwosci, ufnych i dobrych, nie dopuszczających do siebie mysli , że mogą być wykorzystani??? Ktora to choinka, co to wiszą na niej takie egzemplarze ????

No ale to wiadome jest od zarania dziejow czy to cos nowego co dzis w wiadomosciach mowili?!?! Chyba nie.
Sa bogaci niezaradni co jak straca robote sa niczym jak dzieci..są osoby po osmiu klasach podstawowki co potrafia rodzine utrzymac ze swojej pracy i to dobrze , sa naiwne osoby i sa cwane. ..tak jak bylo 10..20..50
.100
..lat temu...nic nowego

Ostatnio edytowany przez pfleger (2014-01-05 16:47:35)

#308 2014-01-05 16:50:27

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

amelia napisał:

....no comments...

#309 2014-01-05 17:23:58

pfleger
Member

amelia napisał:

pfleger napisał:

amelia napisał:

....no comments...

or no comment ?!

#310 2014-01-05 17:36:21

simona1961
Member

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

pfleger napisał:

No ale to wiadome jest od zarania dziejow czy to cos nowego co dzis w wiadomosciach mowili?!?! Chyba nie.
Sa bogaci niezaradni co jak straca robote sa niczym jak dzieci..są osoby po osmiu klasach podstawowki co potrafia rodzine utrzymac ze swojej pracy i to dobrze , sa naiwne osoby i sa cwane. ..tak jak bylo 10..20..50
.100
..lat temu...nic nowego

Nie, no ok, ale szydzić z tego to już jest przegięcie!

#311 2014-01-05 17:42:21

pfleger
Member

simona1961 napisał:

pfleger napisał:

simona1961 napisał:

.100
..lat temu...nic nowego

Nie, no ok, ale szydzić z tego to już jest przegięcie!

Kto szydzi?Pokaz mi dokladnie te zdanie!

#312 2014-01-05 17:48:20

simona1961
Member

Prosze uprzejmie!

amelia napisał:

No co to jest??? Jak to odbiera normalnie myslący człowiek??? Czy dla Ciebie banałem jest szacunek do ludzi mniej wyedukowanych, mniej zaradnych zyciowo i ufnych???

#313 2014-01-05 18:02:36

pfleger
Member

simona1961 napisał:

Prosze uprzejmie!

amelia napisał:

No co to jest??? Jak to odbiera normalnie myslący człowiek??? Czy dla Ciebie banałem jest szacunek do ludzi mniej wyedukowanych, mniej zaradnych zyciowo i ufnych???

Co ma edukacja wspólnego z zaradnoscia?! To jest właśnie szufladkowanie ludzi :mniej wykształcony u wielu ludzi w glowie to osoba mniej zaradny!A tak nie jest.
Czy majac magistra jest sie bardziej zaradnym??
Zdradze ci tajemnice :jest dostatecznie duzo wyedukowanych co w realnym zyciu sa nie zaradni!

Ostatnio edytowany przez pfleger (2014-01-05 18:03:17)

#314 2014-01-05 18:09:26

simona1961
Member

No daruj, ale chyba kompletnie nie zrozumiałeś , co Amelia miała na mysli. Idac Twoim tokiem myslenia, zapętlimy się i zboczymy znacznie z tematu, a przeciez nie w tym rzecz!

#315 2014-01-05 18:25:16

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

No daruj, ale chyba kompletnie nie zrozumiałeś , co Amelia miała na mysli. Idac Twoim tokiem myslenia, zapętlimy się i zboczymy znacznie z tematu, a przeciez nie w tym rzecz!

Masz rację, ale jak kiedyś mówiłam "są ludzie i parapety" - niestety. Nie ma sensu walczyć z wiatrakami. Głową muru..... itd.  Zostawmy więc to, co nie reformowalne, nie czujące, betonowe..... albo buraczane.......

#316 2014-01-05 19:05:15

pfleger
Member

amelia napisał:

simona1961 napisał:

Masz rację, ale jak kiedyś mówiłam "są ludzie i parapety" - niestety. Nie ma sensu walczyć z wiatrakami. Głową muru..... itd.  Zostawmy więc to, co nie reformowalne, nie czujące, betonowe..... albo buraczane.......

Jasne jasne!
Sa tez ludzie co potrzebuja pokalasku..

#317 2014-01-05 19:19:24

ewal8
Member

Ludzie!!! Co się z Wami dzieje? Jacyś wszyscy się tacy drażliwi zrobili, wyczuleni, alergicznie reagujący.  Co za zaraza jakaś po Nowym Roku się  rozpleniła???

Pfleger, przy całej sympatii dla Ciebie – przegiąłeś…, no dla mnie nie ulega wątpliwości.

Amelia, przy całym szacunku  – ale to nie powód do tego typu określeń, bo to nie jest miłe.

A teraz obydwoje zjednoczcie swoje siły i przeprowadźcie zmasowany atak na mnie – choć w jednym zgodni będziecie big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2014-01-05 19:20:53)

#318 2014-01-05 19:21:39

simona1961
Member

No, na prawdę nie rozumiem Twojego toku myslenia Pfleger. Jaki poklask i do czego to ma byc potrzebne? Do zaistnienia na anonimowym bądź co bądź forum??? To, że Amelia bywa czasami kontrowersyjna, podobnie jak ja i pare innych osób, nie świadczy o tym, że szukamy tutaj poklasku. Tylko osoby spełnione zyciowo i zawodowo mają odwage pisać to co myslą! Czy fakt, że Amelia zawsze, choć nie zawsze celnie neguje agencyjne agitacje, swiadczy o szukaniu poklasku??? Moim zdaniem świadczy o tym, że jest otwarta na pomoc niedoświadczonym opiekunkom, zna tę pracę, zna numery wycinane przez nieuczciwe agencje i chętnie dzieli się swoja wiedzą. Czy to coś złego??? No jak Boga kocham, gdybym Cie miała teraz obok to kopnęłabym Cie w dupę po prostu !!!!!! Po co sa fora dla opiekunek??? Po to,zeby sobie dupe miodem smarowac, czy tez ubliząc sobie??? No chyba po to zeby się wspierać, prawda???

#319 2014-01-05 19:24:10

urszula47
Member

Cytuje czesc posta Amelii"Natomiast kłamcy, oszuści, krętacze, bezduszni, lekceważący wszelkie zasady współżycia międzyludzkiego, nie mają skrupułów, do tego mają oczy, serce i dusze przesłonięte chęcią zysku, bądź pragnące uzyskać popularność i prestiż.  Oszukują bo im się raz , drugi, udało. Zaprawieni w bojach, umieją bez mrugnięcia okiem mataczyć, kłamać, oczerniać . Ba, znają nawet sposoby na ukrywanie się i występują pod różnymi przykrywkami grają dobrych, mądrych, inteligentnych, wykształconych i nieomylnych." Otoz trafila mi sie kiedys taka zmienniczka i na szczescie "wyczulam pismo nosem",trafilas Amelio w sedno i niech pfleger sobie pisze ,ze to sa BANALY czy jak to zwal.Czasy mamy okrutne nawet w tej niewolniczej pracy jest wyscig szczurow,pytanie :Jak takie osoby mozna traktowac po ludzku?Nie da sie!

#320 2014-01-06 01:35:19

antychania2013
Member

ewal8 napisał:

antychania2013 napisał:

Witaj antychaniu2013, krajanko smile Ja też z Podkarpacia smile Z jakiej części dokładnie jesteś?
Jak Ci ciężko na duchu, to czytaj to forum. Tutaj jest wiele rad od doświadczonych dziewczyn, wiele przygód, które od razu sprawią, że Ci się samopoczucie poprawi. 6 tygodni to niedługo, rach ciach i nawet się nie obejrzysz, a w domu już będziesz.
Pozdrawiam świątecznie!

witaj krajanko ,dziekuje za zainteresowanie .ja jestem z okolic zaklikowa to na trasie stalowa wola-krasnik.leci mi juz 4 tydzien no i nie ukrywam ze bez wsparcia szczegolnie tego ktorego dostalam na forum bylo by mi naprawde ciezko,tak ze wielki dzieki.to naprawde budujace jak porozmawiasz z kims kto cie rozumie ,mi osoboscie to bardzo pomaga w przetrwaniu tego pierwszego wyjazdu.
czesc kochani ja znowu w de drugi raz ,wrocilam w to samo miejsce jestem od 15.03.2014 mam zamiar spedzic tu 8 tyg.jesli ktos jest blisko mnie to prosze niech sie odezwie ,jak pisalam wczesniej moja miejscowosc to elchingen (a wlasciwie unterelchingen)kolo ulm ,fajnie by bylo miec jakas kolezanke blisko na pogaduchy.Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie,bede tu zagladac na pewno

Ostatnio edytowany przez antychania2013 (2014-03-25 09:59:00)

#321 2014-01-06 09:32:31

Donna
Member

Zalamki mozna dostac, jak tak dyskutujecie, to jak z gluchym przez sciane. Trudno sie gada, gdy sie drugiej osoby nie widzi i jej reakcji. Nie da sie tez dokladnie zrozumiec, co druga osoba ma na mysli, a ja k juz ktos trzeci zacznie to tlumaczyc. Luzu troche kochani smile

#322 2014-01-10 22:30:09

michawindy
New member

Witam wszystkich smile
Jestem Daria, o niedawna mieszkam w Niemczech i chciałabym iść na pielęgniarstwo. Na Waszym forum przeczytałam bardzo interesujący wątek odnośnie szkoły medycznej.

#323 2014-01-15 19:45:00

Mayu
New member

Witajcie!
Mam na imię Gosia i pochodzę z małego miasteczka niedaleko Częstochowy. Aktualnie razem z narzeczonym mieszkam w Chorzowie. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i mam nadzieję, że dzięki temu forum dowiem się więcej na temat mojej przyszłej pracy smile

#324 2014-01-20 17:55:33

Hilary
Member

Witam, szukam pracy i jest to jedna z przyczyn pojawienia się na tym forum, taka prawda, poza tym chęć poznania ludzi, którzy mimo, że pracuję, ale jednak dają coś więcej drugiemu człowiekowi.

#325 2014-01-23 14:13:49

obedom
New member

Witajcie

Szykuję się do pracy w UK.
Dziękuje za to forum i za to, że dzielicie się swoja wiedzą.

Pozdrawiam serdecznie
Dominika

#326 2014-01-23 14:29:52

Matylda58
Member

Witam serdecznie....obecnie jestem w Giessen i bardzo bym chciała zapoznać się z koleżankami z tego miasta...czy są tu na forum kolezanki z Gieesen?

Wiolka zaprasza na spacer tudzież chodzenie po sklepach smile

#327 2014-01-23 14:52:31

kasia1980
New member

WITAM JESTEM KASKA OBECNIE PRACUJE W HAMBURGU JUZ 4 LATA POSZUKUJE KOLEZANKI PRACUJACEJ NA SASEL NA CODZIENNE POGADUCHY ODEZWIJCIE SIE DZIEWCZYNY BEDZIE NAM RAZNIEJ MOJ NUMET TELEFONU 015145287562

#328 2014-01-23 16:09:47

amelia
Przyjaciel Forum

kasia1980 napisał:

WITAM JESTEM KASKA OBECNIE PRACUJE W HAMBURGU JUZ 4 LATA POSZUKUJE KOLEZANKI PRACUJACEJ NA SASEL NA CODZIENNE POGADUCHY ODEZWIJCIE SIE DZIEWCZYNY BEDZIE NAM RAZNIEJ MOJ NUMET TELEFONU 015145287562

.... ale dlaczego krzyczysz?

#329 2014-01-23 17:41:24

copyfield
Member

kasia1980 napisał:

Rozumiem, że Kasia a 1980 to rocznik - w jakiej dzielnicy Hamburga jesteś

#330 2014-01-23 17:44:05

copyfield
Member

No widzisz....tak mnie przyćmiła pomroczność jasna - że nie dostrzegłem SASEL

#331 2014-01-23 18:17:23

andrea
Member

Wyjeżdżam do Niemiec, mam opiekować się kobietą chorą na białaczkę. Czy ktoś miał do opieki osobę z tą chorobą?

#332 2014-01-23 20:12:10

gosia12369
Member

hej, moja mama chorowała jakies 15 lat na białaczkę, nie wiem jakie stadium masz u babci  ale generalnie jest różne.
Był czas kiedy choroba była uśpiona, potem po iluś latach szpital, przetaczanie krwi, pieluchy, łóżko , wózek a potem znowu wstała i biegała.
Na końcu była słąba i mało jedząca,  a generalnie zmarła na niewydolność oddechowo- krążeniową  czy coś takiego.  Możesz mieć stadium osoby leżącej skoro cię potrzebują, ale uważaj bo moja mama po tym jak się otrzepała z materacy odl. i pampersów i wróciła po przetoczeniu do formy to gdybyś dał jej 100zł i puścił do biedronki to nikt by jej nie dogonił. 

andrea napisał:

Wyjeżdżam do Niemiec, mam opiekować się kobietą chorą na białaczkę. Czy ktoś miał do opieki osobę z tą chorobą?

#333 2014-01-23 23:02:32

andrea
Member

gosia12369, dziękuję za informację
"moja babcia" w tej chwili prawdopodobnie jest samodzielna, chodzi z rolatorem , ale jak jest naprawdę to się dopiero okaże jak sama to sprawdzę

#334 2014-01-26 21:49:44

joannagda
Member

Witam serdecznie
Szukam koleżanek w Monachium albo  w okolicach Monachium , najlepiej na trasie S-6 lub S-8 .Od 30.01 będę w Lochham.

#335 2014-01-28 20:16:56

celina.hara
New member
Od: zachodniopomorskie

Witajcie dziewczyny (i chłopaki) !  Ja na stronce też nowa.
Jestem z zachodniopomorskiego, a w pracy na samym południu Niemiec, koło Freiburg, 25 km. od Francji. Miasto Gottenheim. Jest tu ktoś?

#336 2014-01-29 11:21:32

malik
New member

Mamy drugą Irlandię w Polsce tak jak obiecano xD

#337 2014-01-29 12:31:38

amelia
Przyjaciel Forum

malik napisał:

Mamy drugą Irlandię w Polsce tak jak obiecano xD

Hej, nie bardzo wiem, co Cię sprowokowało do napisania powyższego postu w temacie "Poznajmy się". ?

#338 2014-01-29 20:41:10

celina.hara
New member
Od: zachodniopomorskie

Hilary napisał:

Witam, szukam pracy i jest to jedna z przyczyn pojawienia się na tym forum, taka prawda, poza tym chęć poznania ludzi, którzy mimo, że pracuję, ale jednak dają coś więcej drugiemu człowiekowi.

Witaj hilary! 
Jeśli do tej pory nie znalazłaś dla siebie instrukcji co do pracy zgłoś się do mnie jak chcesz, chętnie pomogę jeśli potrzebujesz pomocy: mój email: miksax7@gmail.com

#339 2014-02-27 14:08:16

Kasssia
Member

Hej Wam wszystkim! Jestem Kasia, mam 33 lata i pochodzę z Katowic. Mam za sobą pierwsze, dwuletnie doświadczenie, w pracy w Niemczech w charakterze opiekunki. Niestety nie wspominam go za dobrze - o ile z osobami starszymi pracowało mi się super, o tyle mój pośrednik okazał się zwykłym oszustem. Nie zrażam się jednak i szukam nadal:)

#340 2014-02-27 17:14:21

Andrzej Winiarski
Member

celina.hara napisał:

Witajcie dziewczyny (i chłopaki) !  Ja na stronce też nowa.
Jestem z zachodniopomorskiego, a w pracy na samym południu Niemiec, koło Freiburg, 25 km. od Francji. Miasto Gottenheim. Jest tu ktoś?

jestem a co??? zachodniopomorskie?? a skad dokladnie???

#341 2014-03-16 23:10:53

anulka andzia
Member

Witajcie....
i ja jestem tu nowa....czy jest ktoś z Hamburga a dokładnie Puupenbuteler...??? pozdrawiam Anna

#342 2014-03-23 18:14:20

mexic
New member

Witam. Również nowa użytkowniczka. Pozdrawiam i mam nadzieję na miły kontakt z innymi na tym forum:)
Beata

#343 2014-03-23 23:48:20

Elka now.
Member

Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowa pochodzę z Górnego Śląska z Bytomia . Obecnie jestem drugi raz na tej samej stelli w Hamburgu . Ela.

#344 2014-03-24 09:40:06

DanusiaS
Member

Elka now. napisał:

Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowa pochodzę z Górnego Śląska z Bytomia . Obecnie jestem drugi raz na tej samej stelli w Hamburgu . Ela.

Witaj Elu smile

#345 2014-03-24 15:26:39

1611962
New member

Witam jestem nowa obecnie jestem w Niemczech dokładnie w Bawarii wracam za tydzień i szukam nowego miejsca pracy Marysia

#346 2014-03-24 20:10:33

betreuerin24h
New member

Witam pięknie. Od czasu do czasu przychodzę tutaj spotkać się z Wami ale nigdy nie miałam odwagi odezwać się. Jestem Henia 60 + i pozdrawiam wszystkich.  Miłego wieczoru.

#347 2014-03-24 20:13:32

betreuerin24h
New member

1611962 napisał:

Witam jestem nowa obecnie jestem w Niemczech dokładnie w Bawarii wracam za tydzień i szukam nowego miejsca pracy Marysia

Marysia, czy spotkała Cię jakaś przykrość na tej Stelli w Bawarii? Pozdrawiam

#348 2014-03-25 07:20:08

mallorca
New member

Witajcie jestem tutaj nowa na forum i chciałabym się przywitac
  Pochodze z Trojmiasta

#349 2014-03-25 08:04:58

tersa36
Member

Witajcie dziewczyny serdecznie. mallorca ja też Trójmiasto Gdańsk, może jesteś z Gdańska i jeszcze się okaże że robiłyśmy tę szkołę Opiekuna. Pozdrawiam

#350 2014-03-25 08:31:44

mallorca
New member

tersa36 napisał:

Witajcie dziewczyny serdecznie. mallorca ja też Trójmiasto Gdańsk, może jesteś z Gdańska i jeszcze się okaże że robiłyśmy tę szkołę Opiekuna. Pozdrawiam

dokładnie gdynia, niestety nie chodziłam do tej szkoły  :-(

miłego dzionka

#351 2014-03-25 09:04:07

alive
Member

Witam serdecznie. Od pewnego czasu podczytuję to forum, za kilka dni wyjeżdżam do UK, będzie to mój pierwszy wyjazd. Pozdrawiam.

#352 2014-03-25 12:56:10

funia
Member

mallorca napisał:

Witajcie jestem tutaj nowa na forum i chciałabym się przywitac
  Pochodze z Trojmiasta

witaj mallorca wyslalam Ci meila--kiknij na poczte

#353 2014-03-26 08:52:09

Alexia25
Member

Witam serdecznie wszystkie opiekunki i opiekunów .Jestem z Wielkopolski .Czytam od dłuższego czasu wpisy i postanowiłam dołączyć do Waszego grona smile

#354 2014-03-26 10:04:53

grubakaśka
New member

zapytam jeszcze raz - czy jest ktoś może w Hof ? kto pyta nie błądzi

#355 2014-03-27 17:53:17

Dalia
Member

Alive,
ja też zamierzam do UK, jedziesz przez agencję czy jakoś inaczej? Będziesz miała szkolenie? Bo ja tak, a potem wiesz kiedy zaczynasz? Mnie powiedziano, że czekam na CRB i dopiero jak to dostanę to mogę iść do klienta, i dlatego w sumie nie wiem kiedy zacznę i kiedy skończę:/
Czy u ciebie tak samo? Pytam, bo zawsze można się jakoś wesprzeć i porównać warunki.
Jeśli nie masz nic przeciwko to jestem ciekawa ile ci płacą za tydzień, bo stawki są tak różne, że ja już nie wiem co myśleć. Zakwaterowanie aż do momentu dostania klienta mam za darmo bez względu jak długo będę czekać - jakie to zakwaterowanie to diabli wiedzą.
Jedno mnie tylko załamuje - podróż do UK jest cholernie droga - do Niemiec jednak zdecydowanie taniej.
pzdr

#356 2014-03-27 20:56:11

alive
Member

Dalio - ja lecę już w najbliższą niedzielę. Najpierw pięciodniowe szkolenie,  potem po trzech dniach prawdopodobnie trafię do klienta. Za noclegi i CRB odciągają z pierwszej wypłaty. Podaj jakieś namiary chętnie skontaktuję w celu wymiany inf. Za bilet na samolot zapłaciłam coś ok. 250 zł, ale to było miesiąc temu - teraz są dwa razy droższe. Pozdr.

#357 2014-03-27 23:46:26

ALEX52
Member

Witam ,myslicie ze w UK bedzie lepiej niz w DEU to wasz wybor  ,ja pracowalam juz wszedzie a zaczynalam od grecji ale nie od opieki tylko od zrywania pomaranczy i tak dalej az zasdzlam do  szefa kuchni ale ze w grecji zrobil sie kryzys wiec wyjechalam z tamtad po pieciu latach ,teraz pracuje w niemczech juz cztery lata narazie nie narzekam  przez firme wyplata na czas a nawet przed czasem. A mam siostrzenice ktora jest po studiach i mloda a pracuje w UK sprzatajasc hotele ,wiec w naszym wieku jako opiekunki to tylko znalazc dobra posade i pracowac  a nie jezdzic do UK tam potrzebuja ale tylko mlodych.pozdrawiam opiekunki i opiekunow

#358 2014-03-28 09:46:34

karolciaf
New member

Witam wszystkich,
jestem z Łódzkiego, chciałabym dołączyc do waszego grona,
czy wiecie może coś na temat agencji goldener herbst pani moniki królikowskiej?
Pozdrawiam Karolina

#359 2014-03-28 10:23:27

simona1961
Member

karolciaf napisał:

Witam wszystkich,
jestem z Łódzkiego, chciałabym dołączyc do waszego grona,
czy wiecie może coś na temat agencji goldener herbst pani moniki królikowskiej?
Pozdrawiam Karolina

Witaj, ja tez jestem z łódzkiego. Agencji o ktorą pytasz nie znam, niestety. A z której strony Łodzi jesteś, jeśli to nie tajemnica smile ?

#360 2014-03-29 13:53:01

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

Simonka a kiedy będziesz w Łodzi? Pytam bo mamy zaległą kawę big_smile Ja pjawię sie w Łodzi od 11 do 13 kwietnia smile

#361 2014-03-29 18:26:12

simona1961
Member

marcelinka napisał:

Simonka a kiedy będziesz w Łodzi? Pytam bo mamy zaległą kawę big_smile Ja pjawię sie w Łodzi od 11 do 13 kwietnia smile

Marcelinko w Łodzi to ja będę dopiero w lipcu big_smile

#362 2014-03-29 19:08:56

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

uuuuuuuuuuuuuuu to szkoda tongue Może ja we wrześniu pojadę tongue na ... sesje poprawkową big_smile

#363 2014-03-29 19:10:14

simona1961
Member

marcelinka napisał:

uuuuuuuuuuuuuuu to szkoda tongue Może ja we wrześniu pojadę tongue na ... sesje poprawkową big_smile

No gdzie tam big_smile big_smile big_smile przeciez Ty prymuska jesteś więc jaka sesja poprawkowa big_smile big_smile big_smile? A we wrzesniu to ja znów w DDR będę big_smile big_smile big_smile

#364 2014-04-07 23:21:55

misia1967
Member

witam z Weil am Rhein , jest ktos w poblizu ?

#365 2014-04-12 22:10:36

-ziela90-
New member

witam ,jestem z lodzi do niemiec przyjechalam po raz pierwszy jako opiekunka , pracuje w aachen chetnie poznam kogos kto tutaj tez pracuje i chcialby podzielic sie swoim doswiadczeniem ze mna

#366 2014-04-14 17:10:36

rozeta19
Member

Hej,
Jest ktoś teraz w Hagen?

#367 2014-04-15 18:04:59

małgorzata124
New member

Witam  mieszkam w Sudetach nazywam się Małgorzata , chciałabym dołączyć do Was i małymi kroczkami znaleźć pracę w opiece, jestem ciepłą osobą, cierpliwą o pogodnym usposobieniu mam wiele uzdolnień  plastycznych, uwielbiam ogród

#368 2014-04-15 18:13:47

mama5536
Member

witaj Małgosiu  a jak tam z językiem niemieckim ? Uczyłaś się go ,czy dopiero  masz zamiar?

#369 2014-04-15 18:24:55

małgorzata124
New member

Uczyłam się na studiach i szkole średniej w tej chwili douczałam się, lepiej idzie mi ze zrozumieniem niż  z mówieniem, tydzień byłam w Niemczech , opiekowałam się panem.
Miałam barierę językową dopóki się nie osłuchałam ponieważ  pan mówił dialektem , trwało to trzy dni później było dobrze.

#370 2014-04-16 08:55:17

mama5536
Member

ach dziewczyno  ! Ja nie mialam w szkole języka  niemieckiego  dopiero 3 lata temu się zaczęłam uczyć. Na co czekasz ,na tym forum  są opinie wystawione różnym firmom . Tylko szkoda że 2-3 tyg temu nie szukałaś na swięta to by  cię od ręki wzieli  . A najlepiej w swoim mieście szukac żeby , jak coś nie tak  zrypki dostali bo przez telefon to nie rozmowa. życzę ci  wytrwałości  . Dasz radę ! Sztele są różne więc nie mozna się załamywac po jednym niepowodzeniu, sama wiem to z autopsji   ha ha ...

#371 2014-04-16 16:03:02

małgorzata124
New member

Bardzo Ci dziękuję za wsparcie to moje niepowodzenie to tylko moje nieobycie byłam za szczera, chciałam być uczciwa i opowiedziałam o sobie , zbyt dużo.
Rodzina się wystraszyła bo powiedziałam Ich habe diabetyk, co prawda zapytała czy borę insulinę , odpowiedziałam że tylko jedną tabletkę wieczorem i to już był koniec, dziadziuś płakał za mną ale cóż rodzina decyduje.
Firma mnie pocieszyła że znajdę swoją rodzinę , zapytałam czy moja praca jest w prządku rodzinę powiedzieli że perfekt i tym sposobem zaczęłam analizować dlaczego tak się stało już dziadziuś się przyzwyczaił ,firma była zadowolona.
Zarejestrowałam się tutaj żeby wspomóc się poradami , sugestiami , bo tego mi brakowało bardzo, wiem że zrobiłam dobrze.
Moja zmienniczka bardzo fajna Agniesia pisała mi na fejsbuku , że gdybym tego nie powiedziała to było by dobrze , bo naprawdę wszyscy byli zadowoleni, wie to bo rozmawiała z córką  podopiecznego.
A mi nic nie jest pracuję ciężko bo mam 12,5 ara ogrodu, pracowałam zawodowo , ale firma się rozpada i utraciłam pracę mój szef zawsze mówił ,że to nie jest to miejsce gdzie powinnam pracować , powinnam się zajmować opieką, bo mam cierpliwość , potrafię współczuć i pomagać nawet osikanym wyrzuconym po za margines  ludziom , alkoholikom - nikt nie chciał z nimi rozmawiać ja to robiłam zawsze bo oni są też ludźmi tylko im się nie udało w życiu i każdy z nas może być w jakimś momencie swojego krótkiego , tak ciężko doświadczony.
Wystarczy jakieś załamanie , jakaś trudna chwila i też się człowiek może stoczyć , zawsze im współczułam, pomagałam napisać jakieś pismo , załatwić sprawę, dla mnie to normalne.
Dlatego chciałam spróbować w opiece, jakoś strasznie szybko to minęło już było fajnie , nauczyłam się harmonogramu dnia , przyzwyczajeń mojego podopiecznego i po poniedziałkowej kąpieli   dziadziusia dostałam telefon z firmy że dzisiaj jadę do domu, wieki szok bo wszystko było dobrze nikt nic mi nie powiedział wcześniej , wielkie rozczarowanie, ale moja zmienniczka już doświadczona opiekunka powiedziała mi głowa do góry , nie podawaj się wszystko będzie dobrze  i tak tez próbuję robić i też z Waszą pomocą-dziękuję.

#372 2014-04-16 18:16:11

GarśćWiatru
Zbanowany

witam serdecznie  smile
Niedawno odkryłam to forum dla opiekunek i postanowiłam się tutaj zadomowić. Mam nadzieję ,że znajdzie się troszkę i dla mnie miejsca.
A teraz coś o mnie: Jestem opiekunką z paroletnim doświadczeniem ale życie ciągle nam kreuje nowe scenariusze więc i ja ciągle się uczę.
Znalazłam na tym forum wiele ciekawych, mądrych  wypowiedzi jak również i wiele bzdurnych wink  (sorry za szczerość )  . Mam nadzieję ,
że znajdę tutaj odpowiedzi na nurtujące mnie problemy wynikające z codziennej pracy opiekunki osób starszych w Niemczech, bo właśnie tam pracuję.

I proszę , nie naskakujcie od razu na mnie z podejrzeniami co do mojej osoby. Jestem taka sama jak większość tutejszych pań i panów - niedoskonała ale żądna ciągłej nowej wiedzy w naszym "fachu".

#373 2014-04-16 18:51:08

mama5536
Member

Mój Boże ! Wiesz co tak sobie myślę ,że rodzinka  wpadła w panikę.a może zarazi naszego tatusia? Ech ci niemcy . pamiętaj  jedno- co nas nie zabije to nas wzmocni - ja ostatnio wyznaję taką zasadę.Ja na jednej szteli byłam tak mobingowana przez córeczkę że myślałam że już nigdy  nie  pojadę. Ale otrząsnęłam się z tego, dasz i TY radę. Wesołych Swiąt ci życzę  . Bo ja niestety świadomie na wygnaniu...

#374 2014-04-16 19:04:47

małgorzata124
New member

Dziękuję bardzo, chyba tak musiało być , opowiem o następnej przygodzie jak się uda , mam nadzieję że docenią moją i innych opiekunek pracę .
Jestem rozczarowana zachowaniem , nie dali mi szansy na dalszy rozwój , bo bardzo szybko się uczę mogłam więcej zdobyć doświadczenia , sama muszę odżywiać się regularnie i bez cukrowo , wiem jak gotować zdrowo żeby podopieczny się nie pochorował, dlaczego oni nie widzą zalet tylko same minusy, każdy przeciętny człowiek jakby odżywiał się jak diabetyk to pewnie żyłby 100 lat, tak przynajmniej piszą w różnych źródłach medycznych.
Dalej to przeżywam jak widać, przepraszam.

#375 2014-04-16 19:06:40

małgorzata124
New member

Witaj  fajne forum fajni ludzie super że tu Trafiłaś

#376 2014-04-16 19:29:46

emi
New member

witam jestem tu nowa pracuję jako opiekunka drugi tydzień w Koln chyba nie dam rady nie dlatego że jest ciężko ale dlatego że nie wychodzę z domu masakra:(

#377 2014-04-16 19:34:55

urszula47
Member

małgorzata124 napisał:

Dziękuję bardzo, chyba tak musiało być , opowiem o następnej przygodzie jak się uda , mam nadzieję że docenią moją i innych opiekunek pracę .
Jestem rozczarowana zachowaniem , nie dali mi szansy na dalszy rozwój , bo bardzo szybko się uczę mogłam więcej zdobyć doświadczenia , sama muszę odżywiać się regularnie i bez cukrowo , wiem jak gotować zdrowo żeby podopieczny się nie pochorował, dlaczego oni nie widzą zalet tylko same minusy, każdy przeciętny człowiek jakby odżywiał się jak diabetyk to pewnie żyłby 100 lat, tak przynajmniej piszą w różnych źródłach medycznych.
Dalej to przeżywam jak widać, przepraszam.

Wyslalam Ci meila ,odezwij sie:)

#378 2014-04-16 21:25:58

małgorzata124
New member

Emi nie podawaj się będzie dobrze, spróbuj wyjść z podopiecznym lub podopieczną , jakoś się ułoży , Pojechałaś tam żeby troszeczkę zarobić , na następny tydzień będzie lepiej.
Ja tez tak mówiłam sobie i rodzina mi pomagała i tak przetrwałam tydzień już było fajnie, bo podopieczni też muszą się do Ciebie przyzwyczaić trzeba się ich nauczyć i oni muszą nauczyć się Ciebie.
Trzymam kciuczki za Ciebie bardzo mocno.

#379 2014-04-16 21:27:32

małgorzata124
New member

Ula dziękuję odpisałam przyjmij moje zaproszenie.

#380 2014-04-17 10:59:17

maranini
Member

Witam,

Pracuję obecnie w Hamburgu, ale chciałabym zmienić podopieczną, ponieważ tu gdzie jestem jest bardzo ciężko. Uważacie, że jest to możliwe? Mogę się z tym zwrócić do firmy i mi pomogą znaleźć coś innego, czy grozi mi zwolnienie za bycie wybredną?

#381 2014-04-17 11:43:50

iza46
Member

maranini napisał:

Witam,

Pracuję obecnie w Hamburgu, ale chciałabym zmienić podopieczną, ponieważ tu gdzie jestem jest bardzo ciężko. Uważacie, że jest to możliwe? Mogę się z tym zwrócić do firmy i mi pomogą znaleźć coś innego, czy grozi mi zwolnienie za bycie wybredną?

Jak dasz rade to wytrzymaj do konca turnusu,bo firma raczej nie bedzie sklonna dac Ci lzejszej pracy.Masz umowe zlecenie czy inaczej jestes zatrudniona?Jak nie dasz rady ,to wypowiedz umowe ze wzgledu na warunki/meilem /no chyba ze dogadasz sie w sprawie czasu wolnego,wyzywienia itd,Poczytaj o umowie zleceniu i pomysl,czy warto walczyc?http://praca.wm.pl/90084,Prawa-i-obowiazki-zatrudnionych-na-umowe-zlecenie.html#ixzz2yamBC1uy

#382 2014-04-17 12:18:30

GarśćWiatru
Zbanowany

To zależy jaki masz staż pracy jako opiekunka. Jeżeli wyjechałaś po raz pierwszy do tej pracy to szczerze mówiąc gdzie indziej też będzie ci ciężko (przynajmniej na początku ).
Nie zrozum mnie źle, ale w tej pracy jest tak, że z czasem nabywając doświadczenia pewne rzeczy planujemy i wykonujemy inaczej niż za pierwszym/drugim razem. Tak naprawdę to praca opiekunki jest ciężka.
Ale oczywiście można zawsze spróbować dogadać się z firmą o skróceniu pobytu do 1miesiąca jednocześnie zaznaczając ,że chcemy znowu szybko wyjechać do pracy . Można też popytać firmę czy może mają już jakieś inne miejsce i aby cie przenieśli do drugiej rodziny bez zjeżdżania do Polski.
W wielu firmach jest to praktykowane. Jeżeli nie popytasz wprost w firmie to nie będziesz wiedzieć o takich możliwościach zamiany rodziny.
Nie wiem przez jaką firmę wyjechałaś i nie chcę ciebie o to pytać. Ale po rozmowie z firmą będziesz wiedziała czy jest sens dla nich pracować czy też powinnaś podpierając się umową doprowadzić do polubownego rozwiązania umowy między wami i zakończyć współprace z nimi. Może się jednak okazać ,że firma jest elastyczna w stosunku do swoich zleceniobiorców czyli ciebie i ci pomoże. Z twojego pytania wnioskuję,że jeszcze nie znasz dobrze firmy przez którą wyjechałaś do pracy. Nie wiesz czego możesz się spodziewać po nich sad  . Ale kto pyta nie błądzi albo przynajmniej błądzi mniej wink .  Pytałaś tutaj na forum, popytaj też w firmie. Przynajmniej ja bym tak zrobiła.
Głowa do góry, świat się nie kończy na jednej rodzinie i jednej firmie.

maranini napisał:

Witam,

#383 2014-04-24 23:02:42

klaudik
New member

Witam mam takie pytanie czy w niemieckiej aptece mogę kupić ibuprom? Jeżeli nie to poradźcie mi proszę jakie tabletki przeciwbólowe mogę kupić bez recepty? Z góry bardzo dziękuję jestem tutaj po raz pierwszy i trudno sie odnaleźć.

#384 2014-04-25 08:42:16

ANTONIA***
Member

Klaudik,

ibuprom dostaniesz w niemieckich aptekach bez recepty. Wszystkie przeciwbólowe ( albo prawie wszystkie ) nie wymagają recept. Gdybyś mieszkała blisko Holandii , możesz się ( o wiele taniej ) zaopatrywać tam. Są prawie w każdym sklepie spożywczym.

Pozdrawiam...

#385 2014-04-25 11:30:13

iza46
Member

klaudik napisał:

Witam mam takie pytanie czy w niemieckiej aptece mogę kupić ibuprom? Jeżeli nie to poradźcie mi proszę jakie tabletki przeciwbólowe mogę kupić bez recepty? Z góry bardzo dziękuję jestem tutaj po raz pierwszy i trudno sie odnaleźć.

Spisz sobie z linka nazwy i firme/tansza/wciskaja najdrozsze zawsze http://www.medpex.de/search.do?method=s … 30+St%FCck bez recepty dostaniesz 400mg lub 500mg Rezeptepflicht to wymagana recepta.A tu wkleje link o paracetamolu http://www.medpex.de/search.do?method=s … lsg.+10x10

#386 2014-04-26 12:55:42

Andrzej Winiarski
Member

karolina-mr napisał:

Z tej strony Karolina, lat 29, pracowałam jako opiekunka w Anglii przez 1 rok, teraz szukam pracy w Niemczech, tylko musze sie podszkolić.

Moje hobby to ogrodnictwo, samodzielnie trochę projektuję swój własny ogród - za pomocą tej aplikacji, maluję pejzaże i dużo czytam, głownie horrory Grahama Mastertona

pozdrawiam i do napisania

Witam,
noc gargulcow,piata czarownica,spiaczka,upadle anioly. dzis sie do nich zabieram,czytalas??

#387 2014-05-17 18:21:30

areida
New member

Witajcie smile

chciałam się z grubsza przywitać big_smile Generalnie jestem z podkarpackiego, młoda jestem, (25l.), trochę niemiecki znam i tak... jakoś wymyśliłam, że pojechałabym do pracy - a że na opiekunkę są i krótkie kontrakty, na zastępstwo itp. to właśnie taki 1-2 miesiące by mi odpowiadały. Nie już, nie zaraz, a za kilka miesięcy - w tym czasie (bo teraz pracuję ale za marną kasę) podszkoliłabym język i mam możliwość jakiegoś kursu + praktyki w domu opieki.

ale jak czytam - do opieki sporo starszych ode mnie osób jeździ, doświadczonych i w ogóle... Mam jakieś szanse ? Warto?
Nie planuję tego na całe życie, tylko - wiadomo - zastrzyk gotówki, dla siebie, na studia. Bo to kosztuje, a tutaj nie znajdę pracy żeby się utrzymać i opłacić szkoły, rodzina też mnie nie wspomoże, bo nie ma z czego.
Myślałam o sezonówce, jakieś zbieranie warzyw i owoców... ale nie ciągnie mnie do tego. Rodzina też mi bardziej doradza opiekę, bo to mogę na 1 miesiąc pojechać i jak w przypadku sezonówek - (gdzie po miesiącu zerwanie kontraktwu_ - nikt mi nie będzie kary naliczał, no i jakby nie patrzeć - większa kasa.

Jeszcze nie przeglądałam całego forum, ale mam nadzieję że znajdę tutaj info o jakiejś agencji na podkarpaciu, gdzie warto sie zaczepić i będę mieć jakieś szanse smile

#388 2014-05-17 19:02:41

urszula47
Member

areida napisał:

Witajcie smile

chciałam się z grubsza przywitać big_smile Generalnie jestem z podkarpackiego, młoda jestem, (25l.), trochę niemiecki znam i tak... jakoś wymyśliłam, że pojechałabym do pracy - a że na opiekunkę są i krótkie kontrakty, na zastępstwo itp. to właśnie taki 1-2 miesiące by mi odpowiadały. Nie już, nie zaraz, a za kilka miesięcy - w tym czasie (bo teraz pracuję ale za marną kasę) podszkoliłabym język i mam możliwość jakiegoś kursu + praktyki w domu opieki.

ale jak czytam - do opieki sporo starszych ode mnie osób jeździ, doświadczonych i w ogóle... Mam jakieś szanse ? Warto?
Nie planuję tego na całe życie, tylko - wiadomo - zastrzyk gotówki, dla siebie, na studia. Bo to kosztuje, a tutaj nie znajdę pracy żeby się utrzymać i opłacić szkoły, rodzina też mnie nie wspomoże, bo nie ma z czego.
Myślałam o sezonówce, jakieś zbieranie warzyw i owoców... ale nie ciągnie mnie do tego. Rodzina też mi bardziej doradza opiekę, bo to mogę na 1 miesiąc pojechać i jak w przypadku sezonówek - (gdzie po miesiącu zerwanie kontraktwu_ - nikt mi nie będzie kary naliczał, no i jakby nie patrzeć - większa kasa.

Jeszcze nie przeglądałam całego forum, ale mam nadzieję że znajdę tutaj info o jakiejś agencji na podkarpaciu, gdzie warto sie zaczepić i będę mieć jakieś szanse smile

Polecam strone www.mypolonia.pl z wykazem firm i www.poloniusz.pl ,www.jobleer.pl z ofertami wakacyjnymi np.Nie musisz zrywac umowy,po prostu wybierz taka na max 6 tygodni na zastepstwo,jezyk musisz znac i troche praktyki miec tez.Ale to pierwsze najwazniejsze.

#389 2014-05-18 14:40:39

tereska63
New member

Witam, jestem Teresa i pochodzę z lubuskiego i zajmuję się opieką osób starszych! Pozdrawiam koleżanki z branży! smile

#390 2014-05-18 18:47:31

ALEX52
Member

tereska63 napisał:

Witam, jestem Teresa i pochodzę z lubuskiego i zajmuję się opieką osób starszych! Pozdrawiam koleżanki z branży! smile

Witaj tez zajmuje sie opieka osob starszych.

Reklama