ah!! Co za dzień !

Ach, Och, co za gówniany temat nami zawładnął :D:D:D

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#91 2013-11-27 18:32:36

jakniew
Member

Re: ah!! Co za dzień !

Ach, Och, co za gówniany temat nami zawładnął big_smilebig_smilebig_smile

#92 2013-11-27 18:35:31

simona1961
Member

jakniew napisał:

Tak czy tak, stolec jest rzecza wagi najwyższej w codziennej naszej egzystencji big_smile big_smile big_smile big_smile

#93 2013-11-27 18:53:25

jakniew
Member

simona1961 napisał:

jakniew napisał:

Tak czy tak, stolec jest rzecza wagi najwyższej w codziennej naszej egzystencji big_smile big_smile big_smile big_smile

Niech mnie...... nie przywiązywałam do tego wagi big_smilebig_smile. Moje dziadki też się tym nie przyjmują: nie przyszedł dzisiaj, przyjdzie jutro..... big_smilebig_smilebig_smile

#94 2013-11-27 19:19:19

simona1961
Member

jakniew napisał:

simona1961 napisał:

jakniew napisał:

Niech mnie...... nie przywiązywałam do tego wagi big_smilebig_smile. Moje dziadki też się tym nie przyjmują: nie przyszedł dzisiaj, przyjdzie jutro..... big_smilebig_smilebig_smile

Hola , hola, z dnia na dzien to nie ma stresu, ale po tygodniu??? To już jest dramat, zapewniam Cię. Leją się lzy i takie tam inne big_smile big_smile big_smile

#95 2013-11-27 19:27:19

Matylda58
Member

simona1961 napisał:

Oj, jacy Wy jesteście niewyrozumiali!!! Najwyraźniej u Was stolec , a szczególnie u mężczyzn bywa regularnie i nie wiecie co to znaczy mieć zaparcia, brzuch wydęty pod nos i takie tam inne sad sad Jak przypomnę sobie mojego męża ( byłego ) i narzeczonych przed mężem i po big_smile big_smile big_smile  to raczej nigdy nie mieli z tym problemu. Co rano rytualna kupa musiała być, przy akompaniamencie gazety, bądź papierosów ( wersja dla palących ) big_smile big_smile big_smile
Co innego ja, wiecznie zmagająca się z hm.....efektem ubocznym konsumpcji big_smile big_smile big_smile Bywało, że jak wyjechałam na tydzien, na przykład do ciepłego kraju, to , to co zawiozłam i nabyłam po drodze,przywiozłam abarotnie big_smile big_smile big_smile Prosze więc nie wydziwiać nad pragnieniem do oddania stolca przez niektórych, albowiem dla zdrowotnosci ciała, a także i ducha , codzienny stolec jest sprawą wagi najwyższej !!!!! big_smile big_smile big_smile big_smile

Hehehehehe...dokładnie simona ,aleś to zajebiście opisała...heheheh...zwłaszcza ta wersja dla palących  hehehehhe....sprawa nad wyraz poważna...
Pozdrawiam:)smilesmile

#96 2013-11-27 19:35:30

simona1961
Member

Matylda58 napisał:

simona1961 napisał:

Oj, jacy Wy jesteście niewyrozumiali!!! Najwyraźniej u Was stolec , a szczególnie u mężczyzn bywa regularnie i nie wiecie co to znaczy mieć zaparcia, brzuch wydęty pod nos i takie tam inne sad sad Jak przypomnę sobie mojego męża ( byłego ) i narzeczonych przed mężem i po big_smile big_smile big_smile  to raczej nigdy nie mieli z tym problemu. Co rano rytualna kupa musiała być, przy akompaniamencie gazety, bądź papierosów ( wersja dla palących ) big_smile big_smile big_smile
Co innego ja, wiecznie zmagająca się z hm.....efektem ubocznym konsumpcji big_smile big_smile big_smile Bywało, że jak wyjechałam na tydzien, na przykład do ciepłego kraju, to , to co zawiozłam i nabyłam po drodze,przywiozłam abarotnie big_smile big_smile big_smile Prosze więc nie wydziwiać nad pragnieniem do oddania stolca przez niektórych, albowiem dla zdrowotnosci ciała, a także i ducha , codzienny stolec jest sprawą wagi najwyższej !!!!! big_smile big_smile big_smile big_smile

Hehehehehe...dokładnie simona ,aleś to zajebiście opisała...heheheh...zwłaszcza ta wersja dla palących  hehehehhe....sprawa nad wyraz poważna...

Kochana, to jest rzecz znana z autopsji , albowiem małzonek mój , na szczescie juz były, zapaskudził tymi fajami kibelkowymi cały sufit, no nie do umycia. Nastepnie wypalił dziurę w siedzeniu, w moim osobistym, ówczesnym aucie i qrwa rzucił palenie big_smile big_smile big_smile big_smile ale, co szkód narobił, to narobił big_smile big_smile big_smile big_smile

#97 2013-11-27 20:18:26

kasia63
Member

simona1961 napisał:

Matylda58 napisał:

simona1961 napisał:

Kochana, to jest rzecz znana z autopsji , albowiem małzonek mój , na szczescie juz były, zapaskudził tymi fajami kibelkowymi cały sufit, no nie do umycia. Nastepnie wypalił dziurę w siedzeniu, w moim osobistym, ówczesnym aucie i qrwa rzucił palenie big_smile big_smile big_smile big_smile ale, co szkód narobił, to narobił big_smile big_smile big_smile big_smile

Albowiem szkodnik z niego był:)smilesmilesmilesmile

#98 2013-11-27 20:41:00

archeo
Member

o "kupowym" problemie pisać nie będę wink póki co jeszcze nie istnieje ale za to dziś prawdopodobnie mam nockę z głowy - dla mojej podopiecznej przywieźli taki specjalny wielofunkcyjny rollstuhl i od dwóch godzin dziadek / mąż podopiecznej / ma zajęcie - a to każe mi się na tym wozić - sprawdza czy nie skrzypi, czy wygodnie się siedzi itp. , studiuje dokumentację i każe mi go przestawiać z kąta w kąt. Z poprzednich sytuacji wiem niestety , że potrafi tak dłłłłuuuuuggggooo sad

#99 2013-11-27 20:48:39

Matylda58
Member

simona1961 napisał:

Matylda58 napisał:

simona1961 napisał:

Hehehehe...rozbrajasz mnie do łez swoimi opowiastkami o "ex"....szkódnik z niego był nie ma co...ale za to teraz masz spokój a sufit mozna pomalować ...gorzej z tą "dziurą "na siedzeniu...mogłaś mu rachunek wystawic...teraz jest przy kasie jak rzucił palenie heheheh

#100 2013-11-27 20:59:07

simona1961
Member

Matyldo, sufit juz dawno pomalowałam ( panele ), a samochód sprzedałam, z dziurą big_smile big_smile big_smile big_smile Oprócz dziecka, pamiątek po wyzej wspomnianym nie przechowuję big_smile big_smile big_smile big_smile, nawet portret ślubny wylądował w piwnicy big_smilebig_smile big_smile :d dla wnuków trzymam big_smile big_smile big_smile big_smile
A tak poza tym, to mój były mąż ma juz nowa zonę i nawet nowe dziecko tez ma big_smile big_smile big_smile big_smile na szczescie nie zapomina o naszym , wspolnym big_smile big_smile big_smile big_smile

#101 2013-11-27 22:38:37

jakniew
Member

simona1961 napisał:

Matyldo, sufit juz dawno pomalowałam ( panele ), a samochód sprzedałam, z dziurą big_smile big_smile big_smile big_smile Oprócz dziecka, pamiątek po wyzej wspomnianym nie przechowuję big_smile big_smile big_smile big_smile, nawet portret ślubny wylądował w piwnicy big_smilebig_smile big_smile :d dla wnuków trzymam big_smile big_smile big_smile big_smile
A tak poza tym, to mój były mąż ma juz nowa zonę i nawet nowe dziecko tez ma big_smile big_smile big_smile big_smile na szczescie nie zapomina o naszym , wspolnym big_smile big_smile big_smile big_smile

No i co???????????? Kobiety zawsze sobie poradzą bez mężczyzny big_smilebig_smilebig_smile

#102 2013-11-28 00:04:03

pfleger
Member

jakniew napisał:

simona1961 napisał:

No i co???????????? Kobiety zawsze sobie poradzą bez mężczyzny big_smilebig_smilebig_smile

On chyba tez nie mieszka pod mostem 😜

#103 2013-11-29 11:26:34

ST
Member

simona1961 napisał:

......portret ślubny wylądował w piwnicy big_smilebig_smile big_smile :d dla wnuków trzymam big_smile big_smile big_smile big_smile

Przezorna jesteś!!! Trzeba mieć na gówniarzy jakiegoś straszaka w zanadrzu big_smile

#104 2013-11-29 20:13:00

pannaanna666
Member
Od: Dom-Esch

u mnie ostatnie trzy dni to "SERIA DNI SWIRA" tak jeszcz enie bylo w czasie mojego juz ponad dwumiesiecznego turnusu.. w dodatku teraz kiedy mam 2tyg i 2 w sumie dni do wyjazdu TESKNOTA DOSKWIERA NIEMILOSIERNIE. Nawet mi sie laptopa nie chce wlaczac, czytam .. czas jakos leci .. mam kumpelke w koncu, dobrze ze w ogole i latamy troche popoludniami na spacery w tempie truchtu .. juz chce do moich ukochanych do domu .. a babcia 10.12 konczy 92 lata i jeszcze 3x czekaja mnie jej urodziny wink dla sasiadek, dla przyjaciolek i rodziny .. ale dobrze,czas zleci szybciej bo sie bedzie cos dzialo smile

#105 2013-11-29 20:42:23

pfleger
Member

pannaanna666 napisał:

u mnie ostatnie trzy dni to "SERIA DNI SWIRA" tak jeszcz enie bylo w czasie mojego juz ponad dwumiesiecznego turnusu.. w dodatku teraz kiedy mam 2tyg i 2 w sumie dni do wyjazdu TESKNOTA DOSKWIERA NIEMILOSIERNIE. Nawet mi sie laptopa nie chce wlaczac, czytam .. czas jakos leci .. mam kumpelke w koncu, dobrze ze w ogole i latamy troche popoludniami na spacery w tempie truchtu .. juz chce do moich ukochanych do domu .. a babcia 10.12 konczy 92 lata i jeszcze 3x czekaja mnie jej urodziny wink dla sasiadek, dla przyjaciolek i rodziny .. ale dobrze,czas zleci szybciej bo sie bedzie cos dzialo smile

Czyli czeka cie
https://www.youtube.com/watch?v=2c_c9j3 … ata_player

wink

#106 2013-11-30 09:04:17

kryspinka
Member

no ja tez miałam wczoraj dzień niestety nie zaliczę go do bardzo udanych babuni podobno z łagodna demencja coraj bardziej odwala wczoraj posuneła sie do boksowania mnie i wierzgania nogami bo ona sie nie będzie tu rozbierac bo jest tu pierwszy raz .po krypto reklamie mojej poprzedniczki wywnioskowac było mozna jakie to miało być cudowne miejsce do spokojnej pracy jak to jest ładgodna demecja wg.niej to ja nie chcę widzieć tej agresywnej.na nic zdaja się tłumaczenia ,pokazywanie zdjęć nie ma zielonego pojęcia o niczym ,w jedej sekundzie potrafi zamienić sie godzillę ziejącą nienawiścią .nie zdążę nawet podać jej tabletki na uspokojenie bo nie dam rady przewidziec jej kolejnej reakcji.ta a syn jeszcze sie zastanawia nad medykamentami pobudzającymi ją jeszcze to jest chore.i jak zawsze w tym przypadku jesli mówię o zachowaniu babuni pokiwają głową ,no w końcu nikt nie potrafi sobie poradzic z babcią jak moja poprzedniczka a wszystkie inne które tu przyjeżdzają są po prostu be.nie wiem w końcu kto ma racje byc może ja mam jakies omamy i kilkanaście innych osób które z stąd uciekały

#107 2013-11-30 10:42:43

urszula47
Member

kryspinka napisał:

no ja tez miałam wczoraj dzień niestety nie zaliczę go do bardzo udanych babuni podobno z łagodna demencja coraj bardziej odwala wczoraj posuneła sie do boksowania mnie i wierzgania nogami bo ona sie nie będzie tu rozbierac bo jest tu pierwszy raz .po krypto reklamie mojej poprzedniczki wywnioskowac było mozna jakie to miało być cudowne miejsce do spokojnej pracy jak to jest ładgodna demecja wg.niej to ja nie chcę widzieć tej agresywnej.na nic zdaja się tłumaczenia ,pokazywanie zdjęć nie ma zielonego pojęcia o niczym ,w jedej sekundzie potrafi zamienić sie godzillę ziejącą nienawiścią .nie zdążę nawet podać jej tabletki na uspokojenie bo nie dam rady przewidziec jej kolejnej reakcji.ta a syn jeszcze sie zastanawia nad medykamentami pobudzającymi ją jeszcze to jest chore.i jak zawsze w tym przypadku jesli mówię o zachowaniu babuni pokiwają głową ,no w końcu nikt nie potrafi sobie poradzic z babcią jak moja poprzedniczka a wszystkie inne które tu przyjeżdzają są po prostu be.nie wiem w końcu kto ma racje byc może ja mam jakies omamy i kilkanaście innych osób które z stąd uciekały

Demencja czy Alzheimer to maja do siebie,ze postepuja i nic tego nie zmieni.Gdy pojawia sie agresja i leki sa nieskuteczne ,to cieri tylko opiekunka.Moja pierwsza sztelle bede zawsze milo wspominac,gdyz rodzina wczesniej opiekowala sie matka z Alzheimerem.Ponoc szybko oduczyli ja agresji.Jak przyjechalam zastalam spokojna babulenke i nawet kazano mi zglaszac jakby byla niespokojna .Zaraz podawalismy krople i nastawal spokoj.Moze powinnas powiedziec o kroplach ?Tabletka wolniej dziala z reguly.Mialam tez babcie z galopujacym Alzheimerem,z dnia na dzien robila sie agresywna,bila ,kopala.Zaalarmowalam corke i w tym samym dniu lekarz neurolog wypisal recepte na krople.Da sie ?Jestes tylko czlowiekiem i walcz o siebie tez!Trzymam kciuki.

#108 2013-11-30 12:14:47

kryspinka
Member

urszula47 napisał:

kryspinka napisał:

Demencja czy Alzheimer to maja do siebie,ze postepuja i nic tego nie zmieni.Gdy pojawia sie agresja i leki sa nieskuteczne ,to cieri tylko opiekunka.Moja pierwsza sztelle bede zawsze milo wspominac,gdyz rodzina wczesniej opiekowala sie matka z Alzheimerem.Ponoc szybko oduczyli ja agresji.Jak przyjechalam zastalam spokojna babulenke i nawet kazano mi zglaszac jakby byla niespokojna .Zaraz podawalismy krople i nastawal spokoj.Moze powinnas powiedziec o kroplach ?Tabletka wolniej dziala z reguly.Mialam tez babcie z galopujacym Alzheimerem,z dnia na dzien robila sie agresywna,bila ,kopala.Zaalarmowalam corke i w tym samym dniu lekarz neurolog wypisal recepte na krople.Da sie ?Jestes tylko czlowiekiem i walcz o siebie tez!Trzymam kciuki.

no niestety nie da sie bo poprzedniczka nie widzi problemu ją to śmieszy a ze jest już dwa razy całe czuje sie wszechwładna o kropelkach nie ma mowy oni sie zastanawiają nad pobudzeniem babci bo w koncu przy nich nic takiego sie nie dzieje pozostaje mi tylko wytrzymac i nigdy wiecej nie wracać na niektóre przemądre opiekunki bo tu nie o babcie chodzi ani o rodzine kogoś muszą słuchać a kogo jak nie doświadczonej opiekunki która ma dopiero 3 stele ale wszystko wie i wszystko widziała .

#109 2013-11-30 15:26:38

jakniew
Member

pfleger napisał:

jakniew napisał:

simona1961 napisał:

On chyba tez nie mieszka pod mostem 😜

I nikt na pewno jemu i  nikomu  innemu tego nie życzy kolego pfleger big_smilebig_smilebig_smile

#110 2013-11-30 22:19:28

ST
Member

kryspinka napisał:

........... ,no w końcu nikt nie potrafi sobie poradzic z babcią jak moja poprzedniczka a wszystkie inne które tu przyjeżdzają są po prostu be.nie wiem w końcu kto ma racje byc może ja mam jakies omamy i kilkanaście innych osób które z stąd uciekały

Wielkiego doświadczenia nie mam, ale wiem, że są najrozmaitsze odmiany demencji.  Przypuszczalnie ta jedna jedyna zmienniczka wyróżnia się tym, że ma jakiś rodzaj demencji, który pozwala jej całkowicie nie przejmować się nastrojem babci.... wink  Robi co ma robić i nic innego do niej nie dociera.... big_smile

#111 2013-11-30 22:23:48

simona1961
Member

ST napisał:

kryspinka napisał:

........... ,no w końcu nikt nie potrafi sobie poradzic z babcią jak moja poprzedniczka a wszystkie inne które tu przyjeżdzają są po prostu be.nie wiem w końcu kto ma racje byc może ja mam jakies omamy i kilkanaście innych osób które z stąd uciekały

Wielkiego doświadczenia nie mam, ale wiem, że są najrozmaitsze odmiany demencji.  Przypuszczalnie ta jedna jedyna zmienniczka wyróżnia się tym, że ma jakiś rodzaj demencji, który pozwala jej całkowicie nie przejmować się nastrojem babci.... wink  Robi co ma robić i nic innego do niej nie dociera.... big_smile

Przepraszam, ja się nie znam bo nie miałam do czynienia z galopującą demencją, co najwyżej z początkującą. Wiem jednak jedno, że nie można na siłę zmuszać demencyjnych podopiecznych do normalnosci. Oni zyią w innym swiecie. Logika podpowiada, że na ile się da, trzeba to polubic i jak babcia nie chce się myc , to niech si,ę myje, jak chce jesc co 5 minut, podawać owoce lub cos do przegryzienia. Na to, że nie chce spać w nocy, pomysłu nie mam big_smile big_smile big_smile

#112 2013-11-30 23:35:25

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

Tak czytam wasze wypowiedzi nt demencji - to ja mogę powiedzieć że trafiłam cudownie ;0 Babcia łagodna, tylko na zmianę pogody źle reaguje jest nerwowa ale ogólnienie ma co narzekać smile

#113 2013-12-01 07:58:00

kryspinka
Member

marcelinka napisał:

Tak czytam wasze wypowiedzi nt demencji - to ja mogę powiedzieć że trafiłam cudownie ;0 Babcia łagodna, tylko na zmianę pogody źle reaguje jest nerwowa ale ogólnienie ma co narzekać smile

na pewno kiedys trafisz na taką demencje juz w przedostatnim stadium wtedy nic nie dociera do takiej osoby żadne tłumaczenia ani przypomnienia ona dostaje ataku agresji w jednej sekundzie i nie połknie niczego, dlatego wiem że powinna w takich dniach nadaktywnych coś miec, wczoraj np.dostała napadu wychodzenia z domu nachodziła się na szczęście wziełam wózek inwalidzki ze soba bo w pewnym momencie daleko już od domu nie miała siły iśc dalej, wieczorem jęczenie na kregosłup ,trzeba chronic takich ludzi przed soba samym.smieszy mnie powiedzenie coniektórych osób że jak sie cwiczy z taką osoba mózg to one sie zachowuja jak normalne osoby, ale spotkałam sie z takim stwierdzeniem widać ja jestem uposledzona bo jakos tego nie widzę .dzieki koleżanki za opinie bo zaczęłam sie juz zastanawiać nad swoim mózgiem,ale jak wszystkie widza to samo co ja to chyba jestem normalna

Ostatnio edytowany przez kryspinka (2013-12-01 10:01:55)

#114 2013-12-01 08:52:35

urszula47
Member

kryspinka napisał:

urszula47 napisał:

kryspinka napisał:

no niestety nie da sie bo poprzedniczka nie widzi problemu ją to śmieszy a ze jest już dwa razy całe czuje sie wszechwładna o kropelkach nie ma mowy oni sie zastanawiają nad pobudzeniem babci bo w koncu przy nich nic takiego sie nie dzieje pozostaje mi tylko wytrzymac i nigdy wiecej nie wracać na niektóre przemądre opiekunki bo tu nie o babcie chodzi ani o rodzine kogoś muszą słuchać a kogo jak nie doświadczonej opiekunki która ma dopiero 3 stele ale wszystko wie i wszystko widziała .

Wiec widac z tego,ze nie ma co sie wychylac.Szkoda Twojego zdrowia,skoro jest dla niej 1 idealna opiekunka to powinna tam caly rok siedziec:)A tak na powaznie,moja zmienniczka tez byla przeszczesliwa bo agresji NIE BYLO JAK WYJECHALAM!ZNIKNELA NAGLE....tylko....w Tagespflege dziadek spal ,nie chodzil jak zawsze /2 lata tu jestem/,w domu szorowal pupa podlogi,a na koniec w szufladzie znalazlam tabletki psychotropowe!!!!!!!!!!Tak mozna tez sie opiekowac i glupa udawac .Trzymaj sie i nie wracaj,gdzie zmienniczka sama niedlugo bedzie potrzebowac pomocy.Po kilku pobytach znudzi jej sie .ilego dnia!!

#115 2013-12-01 10:14:44

kakadu
Member

Osoby z demencja sa wg mnie najtrudniejsze do opieki.Jak ognia unikam takich zleceń.Trzeba mieć dużą cierpliwość do pracy z taka osobą.Przyznam się,ze z jednej takiej "szteli" zrezygnowałam-pomimo,że przez półtora miesiąca zarobiłam tam prawie 2000euro.Ale nawet wykapać się było trudno,a rodzina (syn) uważała,ze mogę mamusie zabierać ze sobą do łazienki.Było budzenie w nocy,po tylko,żeby zapytać -wie gehts dir?
Ja nie mam na tyle cierpliwości w sobie,żeby przez kilkanaście godzin odpowiadać na te same pytania,i tak dzień po dniu.

Ostatnio edytowany przez kakadu (2013-12-01 10:16:22)

#116 2013-12-01 12:36:35

jakniew
Member

Miałam babcię z demencją, łagodną, spokojną, jej najważniejsze zainteresowania to telewizja i gra w chińczyka a przyznam, że była w tym dobra big_smilebig_smilebig_smile. Można było ją zostawić w domu samą, musiałam przed wyjściem zostawić jej na stole przy którym siadywała kartkę z napisem: Poszłam na zakupy, zaraz wrócę, poszłam na spacer, za 2 godziny wrócę, na drugiej kartce: Katharina nie wchodź sama po schodach, Katharina, nie wychodź sama na dwór bo to dla ciebie niebezpieczne. Tak obwarowywałam ją informacjami i było wszystko ok do końca Stelli. Przyjechała zmienniczka z którą miała z domu kontakt na skype i słyszę od niej niesamowite opowieści, które nijak pasowały do mojej rzeczywistości na Stelli. Opowiadała mi zmienniczka, jaką "terapię" stosowała wobec babci. Po miesiącu, informuje mnie, że babcia zrobiła się agresywna. Nijak mi to wszystko znowu pasowało. Jedno co bywało uciążliwe, ale przyzwyczaiłam się do tego i cierpliwie za każdym razem odpowiadałam babci na jej pytania od godzin poobiednich, czy jej bułka, marmolada i kawa na jutrzejsze śniadanie są. I to było wszystko !!!! Poza tym z jej uporem w późnym chodzeniu spać też sobie podstępem poradziłam, wykorzystując babciną demencją ( opisałam to w innym wątku ). Pytam więc więc zmienniczkę, skąd wzięła się tak nagle agresja u babci. Jak mi opowiedziała, swojej metody terapii na babci demencję, to ja chyba też zapałałabym agresją do tej zmienniczki, pacnęłabym ją w jej pusty łeb i kopnęła w kuper. Nadmienię, osoba po studiach pedagogicznych, nauczycielka. Summa summarum, po moim powrocie na Stellę, zastałam babcię przestraszoną i przez cały pierwszy tydzień, codziennie po kilka razy pytała się, czy tamta pani jest w pokoju u góry. Uspokajałam ją, że tamtej pani nie ma w domu, że pojechała daleko i już nie wróci. Babcia nie była agresywna do mnie, a kolejna u niej Stella przebiegała tak, jak za pierwszym razem. Niestety, firma ową zmienniczkę znowu przysłała do babci. Efekt? Wydarzyło się coś , że doszło do interwencji policji którą córka babci powiadomiła. Szczegółów nie znam.

#117 2013-12-01 15:39:56

becia82000
Member

malagosia napisał:

jakniew napisał:

malagosia napisał:

To zawsze jest miło jak o nas myślą i nas doceniają.
Ja od mojej kochanej babuszki na zakończenie dnia jak już ją kładłam do łóżka usłyszałam
" Du bist meine Liebste",tak mi się przyjemnie zrobiło.Ah co za wieczór! wink

No i jak nie wiele nam potrzeba. Wystarczą ciepłe słowa by poczuć się w swojej pracy docenioną. To wspaniałe, że babcia Ciebie malagosiu tak polubiła. smilesmilesmile

No i powiedzcie że nasza praca nie ma sensu smile ,warto czekać na takie dni i takie chwile.

WARTO-ja miałam dziadka który co wieczór mi mówił że jestem jego Aniołem i żałował że nie jest 30 lat młodszy:)smilesmile

#118 2013-12-01 15:47:32

becia82000
Member

simona1961 napisał:

ST napisał:

kryspinka napisał:

Przepraszam, ja się nie znam bo nie miałam do czynienia z galopującą demencją, co najwyżej z początkującą. Wiem jednak jedno, że nie można na siłę zmuszać demencyjnych podopiecznych do normalnosci. Oni zyią w innym swiecie. Logika podpowiada, że na ile się da, trzeba to polubic i jak babcia nie chce się myc , to niech si,ę myje, jak chce jesc co 5 minut, podawać owoce lub cos do przegryzienia. Na to, że nie chce spać w nocy, pomysłu nie mam big_smile big_smile big_smile

Ja wkładałam korki do uszu bo miałam też taką "Gwiazdę"która budziła mnie w środku nocy aby mi powiedzieć że jestem elegancka:)smilesad(((

#119 2013-12-01 18:06:53

kryspinka
Member

jakniew napisał:

Miałam babcię z demencją, łagodną, spokojną, jej najważniejsze zainteresowania to telewizja i gra w chińczyka a przyznam, że była w tym dobra big_smilebig_smilebig_smile. Można było ją zostawić w domu samą, musiałam przed wyjściem zostawić jej na stole przy którym siadywała kartkę z napisem: Poszłam na zakupy, zaraz wrócę, poszłam na spacer, za 2 godziny wrócę, na drugiej kartce: Katharina nie wchodź sama po schodach, Katharina, nie wychodź sama na dwór bo to dla ciebie niebezpieczne. Tak obwarowywałam ją informacjami i było wszystko ok do końca Stelli. Przyjechała zmienniczka z którą miała z domu kontakt na skype i słyszę od niej niesamowite opowieści, które nijak pasowały do mojej rzeczywistości na Stelli. Opowiadała mi zmienniczka, jaką "terapię" stosowała wobec babci. Po miesiącu, informuje mnie, że babcia zrobiła się agresywna. Nijak mi to wszystko znowu pasowało. Jedno co bywało uciążliwe, ale przyzwyczaiłam się do tego i cierpliwie za każdym razem odpowiadałam babci na jej pytania od godzin poobiednich, czy jej bułka, marmolada i kawa na jutrzejsze śniadanie są. I to było wszystko !!!! Poza tym z jej uporem w późnym chodzeniu spać też sobie podstępem poradziłam, wykorzystując babciną demencją ( opisałam to w innym wątku ). Pytam więc więc zmienniczkę, skąd wzięła się tak nagle agresja u babci. Jak mi opowiedziała, swojej metody terapii na babci demencję, to ja chyba też zapałałabym agresją do tej zmienniczki, pacnęłabym ją w jej pusty łeb i kopnęła w kuper. Nadmienię, osoba po studiach pedagogicznych, nauczycielka. Summa summarum, po moim powrocie na Stellę, zastałam babcię przestraszoną i przez cały pierwszy tydzień, codziennie po kilka razy pytała się, czy tamta pani jest w pokoju u góry. Uspokajałam ją, że tamtej pani nie ma w domu, że pojechała daleko i już nie wróci. Babcia nie była agresywna do mnie, a kolejna u niej Stella przebiegała tak, jak za pierwszym razem. Niestety, firma ową zmienniczkę znowu przysłała do babci. Efekt? Wydarzyło się coś , że doszło do interwencji policji którą córka babci powiadomiła. Szczegółów nie znam.

no jesli babcia potrafiła czytac i dochodziło co sie do niej mówi to jeszcze tak zle nie było moja potrafi wejśc do kibelka popatrzec i isc do kuchni sikac za nic nie sciągnie gaci albo nic innego nie ma tylko idzie do domu do mamy i żeby ja wypuścic bo do szkoły musi isc ,albo jak jej sie cos odwidzi to nie da sobie sciagnąc niczego włącznie z butami do spania potrafi uderzyc na nic nie zdaja sie tłumaczenia i prosby wiec jest chyba róznica zasadnicza między demencja a demencją.wiem jedno nie nalezy reagowac złoscia odpuscic sobie ale rozumiem tez że nie każdy da rade i w takie dni agresywne powinny byc leki na wyciszenie

#120 2013-12-02 21:44:32

agama
Member

W nawiazaniu do tematu głównego-cudowny wieczór! Rozmawiałam jednoczesnie z córką w Holandii, drugą w Niemczech, synem i moim facetem w Pl! No i ja jeszcze na obczyźnie,ale za 7 dni o tej porze będzie zielona noc. Da się to tak zrobić żebyśmy sie wszyscy też widzieli? Dzisiaj to tak wyszło -ad hoc.
  Był temat demencji, ale ja jeszcze podekscytowana bardzo jestem.

#121 2013-12-03 18:40:41

andrea
Member

agama napisał:

W nawiazaniu do tematu głównego-cudowny wieczór! Rozmawiałam jednoczesnie z córką w Holandii, drugą w Niemczech, synem i moim facetem w Pl! No i ja jeszcze na obczyźnie,ale za 7 dni o tej porze będzie zielona noc. Da się to tak zrobić żebyśmy sie wszyscy też widzieli? Dzisiaj to tak wyszło -ad hoc.
  Był temat demencji, ale ja jeszcze podekscytowana bardzo jestem.

Kiedy byłam ostatnio w Niemczech to przyjechał do mnie mój syn z dziewczyną, razem spędziliśmy ponad sześć godzin. To był najcudowniejszy dzień ze wszystkich dni /a było ich dużo/, które spędziłam na "Arbei-cie".

#122 2013-12-04 20:08:45

ST
Member

andrea napisał:

....Kiedy byłam ostatnio w Niemczech to przyjechał do mnie mój syn z dziewczyną, razem spędziliśmy ponad sześć godzin. To był najcudowniejszy dzień ze wszystkich dni /a było ich dużo/, które spędziłam na "Arbei-cie".

Jaki z tego wniosek??? - może syn ma powołanie na Opiekuna? - brali byście zlecenia koło siebie!!! smile smile smile

#123 2013-12-04 21:18:42

andrea
Member

ST napisał:

andrea napisał:

....Kiedy byłam ostatnio w Niemczech to przyjechał do mnie mój syn z dziewczyną, razem spędziliśmy ponad sześć godzin. To był najcudowniejszy dzień ze wszystkich dni /a było ich dużo/, które spędziłam na "Arbei-cie".

Jaki z tego wniosek??? - może syn ma powołanie na Opiekuna? - brali byście zlecenia koło siebie!!! smile smile smile

Nie wiem, czy syn ma powołanie na Opiekuna, nigdy nie było okazji sprawdzić.
W ten dzień pojechaliśmy na wycieczkę do Kolonii, on nawet nie widział "moich dziadków".

#124 2013-12-04 22:26:35

agrafka
Member

super dzień pomimo szarości za oknem za tydzień witaj domku  miła niespodzianka świąteczna premia ojej zaczyna padać deszcz ;( pozdrawiam wszystkich tych co jadą do PL i tych co zostają w DE

#125 2013-12-06 08:14:30

pfleger
Member

Dziś Nikolaus! !
Na ulicy 2 cm sniegu! Szok i niedowierzaniem na oczach przechodniów! ! Śnieg w grudniu! ! Skandal!!! smile

#126 2013-12-06 08:29:57

ewal8
Member

Skoro Nikolaus, życzę wszystkim megaprezentów, niekoniecznie zdobytych przez Mikołaja tak jak na filmiku poniżej big_smile

http://www.youtube.com/watch?v=1bHnDoXgITY

#127 2013-12-06 08:40:48

archeo
Member

ewal8 napisał:

Skoro Nikolaus, życzę wszystkim megaprezentów, niekoniecznie zdobytych przez Mikołaja tak jak na filmiku poniżej big_smile

big_smile a już myślałam,że mu się uda... chciał "dobrze" a wyszło jak zawsze tongue
słodkich prezencików życzę

#128 2013-12-06 09:47:16

Babcia Wanda
Member

ewal8 napisał:

ha ha ha!!! a mowia i pisza , ze w ochronie emeryci niedolezni i młodzi z grupami inwalidzkimi....a proszę co za czujność, refleks i powalający efekt końcowy :-)))

#129 2013-12-06 10:27:41

kakadu
Member

Muszę to wkleić,choć może wątek nieodpowiedni.Ot,siedzę i czytam sobie różne rzeczy i wyczytałam taką informacje-cytuję
Wietnamczycy nie donoszą?

- U nas spotkałoby się to z okropną zemstą. Mamy takie przysłowie: "Gdy rzucisz we mnie kamieniem, mam prawo ci oddać dziesięciokrotnie cięższym". W naszej kulturze donosicielstwo jest zwalczane.
To fragment z wywiadu z Wietnamczykiem,mieszkającym od lat 70 w naszym kraju.,który uważa,ze u nas kwitnie donosicielstwo.a pytanie dziennikarki,czy u nich nie donoszą-tak właśnie odpowiedział.

Ostatnio edytowany przez kakadu (2013-12-06 10:28:15)

#130 2013-12-06 10:45:20

jakniew
Member

pfleger napisał:

Dziś Nikolaus! !
Na ulicy 2 cm sniegu! Szok i niedowierzaniem na oczach przechodniów! ! Śnieg w grudniu! ! Skandal!!! smile

Nikolaus przygotował autostradę, aby w saniach zaprzężonych w renifery dotrzeć do grzecznych i nie grzecznych. Swoją drogą, z tym śniegiem do rzeczywiście skandal !!!!!big_smilebig_smile

#131 2013-12-08 19:43:05

ST
Member

pfleger napisał:

....Na ulicy 2 cm sniegu! Szok i niedowierzaniem na oczach przechodniów! ! Śnieg w grudniu! ! Skandal!!! smile

Wcale się nie dziwię, że Niemcy boją się śniegu!- już od dawna chciałem kupić miotłę do zamiatania - taką jaką w PL można kupić wszędzie: płaska! z długim, twardym "włosiem".  I..... nie ma!  Ani w aldi, ani w penny, edeka, real, rewe - nigdzie!  Oni mają tylko najrozmaitsze odmiany mioteł-szczotek do szorowania (niemiecka pracowitość!wink.   Dlatego z taką trwogą patrzą na niewielki śnieg - bo szczotka się zalepi, a harowanie szuflą tak małej warstwy śniegu do niczego dobrego nie prowadzi.... ;( ;( ;(

#132 2013-12-08 19:56:31

simona1961
Member

ST napisał:

pfleger napisał:

....Na ulicy 2 cm sniegu! Szok i niedowierzaniem na oczach przechodniów! ! Śnieg w grudniu! ! Skandal!!! smile

Wcale się nie dziwię, że Niemcy boją się śniegu!- już od dawna chciałem kupić miotłę do zamiatania - taką jaką w PL można kupić wszędzie: płaska! z długim, twardym "włosiem".  I..... nie ma!  Ani w aldi, ani w penny, edeka, real, rewe - nigdzie!  Oni mają tylko najrozmaitsze odmiany mioteł-szczotek do szorowania (niemiecka pracowitość!wink.   Dlatego z taką trwogą patrzą na niewielki śnieg - bo szczotka się zalepi, a harowanie szuflą tak małej warstwy śniegu do niczego dobrego nie prowadzi.... ;( ;( ;(

A ja sobie kupiłam w Niemczech, przepieknej urody i przecudnej funkcjonalnosci miotłe o jakiej mówisz. Mało tego, nawet ma stylisko regulowane big_smile big_smile big_smile Kupiłam w Aldim big_smile big_smile big_smile Sliczny zielony kolor, aluminiowe stylisko, no po prostu majstersztyk big_smile big_smile big_smile , tyle że...włosie ma plastikowe, ale wymiata big_smile big_smile big_smile

#133 2013-12-08 20:14:07

ST
Member

simona1961 napisał:

...A ja sobie kupiłam w Niemczech, przepieknej urody i przecudnej funkcjonalnosci miotłe o jakiej mówisz. Mało tego, nawet ma stylisko regulowane big_smile big_smile big_smile Kupiłam w Aldim big_smile big_smile big_smile Sliczny zielony kolor, aluminiowe stylisko, no po prostu majstersztyk big_smile big_smile big_smile , tyle że...włosie ma plastikowe, ale wymiata big_smile big_smile big_smile

Twarde, długie "włosie" plastikowe przy płaskiej miotle to właśnie super na śnieg!  Twój opis pasuje do oferty z ostatniego katalogu "Jawoll'a" - pierwszy raz się na taki natknąłem, tylko że do Jawolla mam daleko i muszę jechać rowerem, a przez ostatnie dni pogoda nie pozwalała.... ;(

#134 2013-12-08 20:59:08

simona1961
Member

ST napisał:

simona1961 napisał:

...A ja sobie kupiłam w Niemczech, przepieknej urody i przecudnej funkcjonalnosci miotłe o jakiej mówisz. Mało tego, nawet ma stylisko regulowane big_smile big_smile big_smile Kupiłam w Aldim big_smile big_smile big_smile Sliczny zielony kolor, aluminiowe stylisko, no po prostu majstersztyk big_smile big_smile big_smile , tyle że...włosie ma plastikowe, ale wymiata big_smile big_smile big_smile

Twarde, długie "włosie" plastikowe przy płaskiej miotle to właśnie super na śnieg!  Twój opis pasuje do oferty z ostatniego katalogu "Jawoll'a" - pierwszy raz się na taki natknąłem, tylko że do Jawolla mam daleko i muszę jechać rowerem, a przez ostatnie dni pogoda nie pozwalała.... ;(

Miotłe kupiłam w ubiegłym roku big_smile big_smile big_smile

#135 2013-12-08 21:22:30

ST
Member

simona1961 napisał:

Wtedy to ja się dopiero szykowałem do pierwszego wyjazdu big_smile big_smile big_smile  Skoro jest rocznica kupna miotły, to może z tej okazji znów rzucą takie do Aldii smile a tam dochodzę piechotą w 10min smile

#136 2013-12-08 21:24:10

ruda
Member

Simono, a fe! Kto to widział, żeby szanująca się opiekunka odśnieżała hmm?
Jestem zdegustowana Twoją postawą big_smile.

#137 2013-12-08 21:43:32

simona1961
Member

ruda napisał:

Simono, a fe! Kto to widział, żeby szanująca się opiekunka odśnieżała hmm?
Jestem zdegustowana Twoją postawą big_smile.

Kobieto, zbyt pochopnie wnioski wyciągasz. Miotłę zakupiłam w celu odsnieżania na własnej osobistej posesji, a nie w pracy big_smile big_smile big_smile
Nie zmienia to jednak faktu, że jak snieg pada jak jestem w pracy, to równiez macham miotełką, przeciez jakos chodzić muszę po podjeździe i samochodem też muszę gdzieś podjechać big_smile big_smile  Ale spoko, syn babci ma odsnieżarkę,  co sama odsnieża, więc większy snieg odgarnia i ogarnia syn big_smile big_smile big_smile

#138 2013-12-08 21:52:36

ruda
Member

Biję się z pokorą w pierś ;(.
Nie wzięłam pod uwagę eksportu miotły do Polski big_smile.

#139 2013-12-09 07:07:42

pannaanna666
Member

mi tydzien zostal.. milo ale nic nie cieszy, juz chce tylko do domu .. i spie zle od paru nocy .. masakra.

#140 2013-12-09 09:08:17

momus7
Member

18 dni ,liczę każdy .nie jest źle ale swoich brak.

#141 2013-12-09 10:35:32

pannaanna666
Member

weszlam na wage ... idzie w dol big_smile Pogoda piekna tylko Babcia niedomaga, za duzo emocji .. jutro ma urodziny, goscie i we srode znowu goscie .. przyszla sobote rodzina no i ja wyjezdzam a ona boi sie kto tu zjedzie, mowi ze bedzie tesknic .. jestem jej pierwsza opiekunka i Ersatz Enkelin jak sama mowi. Ja nie mysle za duzo, wspaniala kobieta, mila rodzina i ogolnie bardzo dobra stella ale mi juz mi tylko sie serce do domu wyrywa.. .

#142 2013-12-10 21:06:19

ST
Member

ST napisał:

ST napisał:

simona1961 napisał:

Wtedy to ja się dopiero szykowałem do pierwszego wyjazdu wink  Skoro jest rocznica kupna miotły, to może z tej okazji znów rzucą takie do Aldii smile a tam dochodzę piechotą w 10min smile

>> ah!! Co za dzień ! << -kupiłem dwie takie miotły!!! big_smile   Dokładnie takie jak opisała simona ! big_smile   Pogoda się polepszyła, mogłem jechać rowerem i za "psie pieniądze" (po przecenie 2.99€/szt) kupiłem jedną na taras a drugą do odśnieżania dojścia do domu. Są super! - nie mogę się doczekać pierwszego śniegu big_smile

#143 2013-12-10 21:23:01

simona1961
Member

Gratuluję ST big_smile big_smile big_smile, teraz tylko oby śnieg dopisał big_smile big_smile big_smile

#144 2013-12-11 14:59:59

agrafka
Member

siedzę nad hałdą rzeczy do pakowania big_smile i nie mam weny a wyjazd już w piątek już a może wreszcie po 3 miesiącach witaj domciu !!!! tylko to pakowanie jak ja tego nie lubię !!!!! ale zbieram się w sobie i marsz do walizek big_smile miesiąc wolności !!!! i powracam na stare śmieci i tak czas mija mam nadzieje że nie bedzie niespodzianek pogodowych bo to piątek 13 .Pozdrawiam wszystkich tych co zostają tych co wracają !!!big_smile

#145 2013-12-12 21:37:10

agama
Member

Też wyjeżdżam jutro. W zwiazku z tym dostałam dzisiaj prezent na świeta. Czekolada MOSER ROTH 125g.Wzięłam do ręki mówiąc, że juto dostaną ją do kawy. Może uznacie to za niegrzeczne, ale ja poczułam sie urażona. Tym bardziej, że nie jestem tutaj pierwszy raz i doskonale wiedza,że słodyczy nie jem.Niczego nie oczekiwałam i mogło tak zostać.

#146 2013-12-12 21:40:38

amelia
Przyjaciel Forum

agama napisał:

Też wyjeżdżam jutro. W zwiazku z tym dostałam dzisiaj prezent na świeta. Czekolada MOSER ROTH 125g.Wzięłam do ręki mówiąc, że juto dostaną ją do kawy. Może uznacie to za niegrzeczne, ale ja poczułam sie urażona. Tym bardziej, że nie jestem tutaj pierwszy raz i doskonale wiedza,że słodyczy nie jem.Niczego nie oczekiwałam i mogło tak zostać.

smile Typowy "germański" prezent. Dooobrze zrobiłaś! big_smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-12-12 21:41:41)

#147 2013-12-12 21:54:59

jolki
Member

Ja tez dzisiaj dostalam. Niespodzianke!  Usmialam sie, az moj dziadunio myslal, ze cos mi sie stalo.
Otoz, w dzisiejszej poczcie byl list do dziadka, urzedowy. A to mandat! Ale jakie ladne zdjecie mi zrobili! zabiore na pamiatke!
Wiec: jechalam 36 km/h, ograniczenie 30,   
         koszt 15 euro.
Kurde, cos mam z klawiatura, nie moge uzywac polskich znakow. Pomozcie!

#148 2014-02-23 12:40:54

pfleger
Member

Dzis ,Kościół katolicki w Niemczech, msza : 40% miejsc zajętych srednia wieku 65, najmłodsi przewaznie pochodzenia wloskiego, polskiego , rosyjskiego...
Troche smutnie to wyglądało

Ostatnio edytowany przez pfleger (2014-02-23 12:41:30)

#149 2014-02-23 13:38:30

Andrzej Winiarski
Member

jolki napisał:

Ja tez dzisiaj dostalam. Niespodzianke!  Usmialam sie, az moj dziadunio myslal, ze cos mi sie stalo.
Otoz, w dzisiejszej poczcie byl list do dziadka, urzedowy. A to mandat! Ale jakie ladne zdjecie mi zrobili! zabiore na pamiatke!
         koszt 15 euro.

he he taka niespodzianka czekala n a mnie dwa tygodnie po moim przyjezdzie tutaj,na 50 jechalem 57,koszt:10 euronkow,rodzina jednak przyjela to ze smiechem i wspanialomyslnie mi to podarowala.

#150 2014-02-23 19:05:11

ewal8
Member

A ja całkiem z innej beczki: ach, co za losowanie!
Widzieliście naszych rywali na Euro 2016? Może wreszcie z grupy uda nam się wyjść. Wszak sami Niemcy uznają nas za najpoważniejszego rywala w naszej grupie.
Chociaż na Euro 2012 też mocnych przeciwników nie mieliśmy, a jednak nie podołaliśmy…  Nie traćmy jednak nadziei. Grupa jest niezbyt mocna, więc powinno być dobrze.Co nie?? :

#151 2014-02-23 19:35:14

larysazajcew@gmail.com
Member

ewal8 napisał:

Widzieliście naszych rywali na Euro 2016? Może wreszcie z grupy uda nam się wyjść. Wszak sami Niemcy uznają nas za najpoważniejszego rywala w naszej grupie.
Chociaż na Euro 2012 też mocnych przeciwników nie mieliśmy, a jednak nie podołaliśmy…  Nie traćmy jednak nadziei. Grupa jest niezbyt mocna, więc powinno być dobrze.Co nie?? :

Optymistka jaka.....

#152 2014-02-23 21:23:15

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

"Chciała bu dusza do raju......"  , trzeba mieć nadzieję, choć słyszałam że, czasem się mówi "nadzieja to matka głupich". smile

#153 2014-02-24 06:54:13

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Andrzej Winiarski napisał:

jolki napisał:

koszt 15 euro.

he he taka niespodzianka czekala n a mnie dwa tygodnie po moim przyjezdzie tutaj,na 50 jechalem 57,koszt:10 euronkow,rodzina jednak przyjela to ze smiechem i wspanialomyslnie mi to podarowala.

"Fotki" mi jeszcze nie zrobili. Narzekałem na polskie radary, ale tu widziałem jeden na drzewie - na szczęścię niemiaszki także "migają" światełkami - tu nie ma żartów 50 to 50 - bo pensyjki zabraknie

#154 2014-03-08 13:25:12

pfleger
Member

Slonce jest ?:jest
Cieplo jest ?:moment...jest
Piwo jest ?:jest
Mięsko jest? :jest

A wiec grillowanie czas rozpocząć smile

#155 2014-03-08 14:45:44

kryspinka
Member

no tak jak typowy Niemiec .smród grilla   z kazdej strony ciągnie sie z każdej strony zwaszcza w duzych miastach po prostu jak w krematorium

#156 2014-03-08 15:42:03

amelia
Przyjaciel Forum

kryspinka napisał:

no tak jak typowy Niemiec .smród grilla   z kazdej strony ciągnie sie z każdej strony zwaszcza w duzych miastach po prostu jak w krematorium

big_smile

#157 2014-03-08 16:34:03

sol
Member

amelia napisał:

kryspinka napisał:

big_smile

A ja myslalam ze to polacy  tylko w europie maja takie sccccchizy.

#158 2014-03-08 17:05:42

ewal8
Member

Ej, no nie przesadzajcie – dobry grill nie jest zły wink

Pysznie przyrządzona karkóweczka, wyśmienita sałata do tego, grillowane warzywka, chlebek czosnkowo-koperkowy, chłodne piwko i doborowe towarzystwo – to nawet najbardziej gryzący dym nie jest mi w stanie tych smaków zepsuć.
Ale Ci pfleger zazdroszczę… smile U mnie pada, brzydko, ponuro, deprechę człowiek zaczyna łapać i z utęsknieniem słoneczka i sezonu grillowego wypatruje.
Udanej imprezki!!!

#159 2014-03-08 18:49:54

pfleger
Member

ewal8 napisał:

Pysznie przyrządzona karkóweczka, wyśmienita sałata do tego, grillowane warzywka, chlebek czosnkowo-koperkowy, chłodne piwko i doborowe towarzystwo – to nawet najbardziej gryzący dym nie jest mi w stanie tych smaków zepsuć.

Czyli jak w piosence wink https://www.youtube.com/watch?v=rijVizT … ata_player

#160 2014-03-08 19:39:54

kryspinka
Member

ewal8 napisał:

Ale Ci pfleger zazdroszczę… smile U mnie pada, brzydko, ponuro, deprechę człowiek zaczyna łapać i z utęsknieniem słoneczka i sezonu grillowego wypatruje.
Udanej imprezki!!!

no tak tylko co innego jak siedzę sobie w domku u siebie wyciagam piweczko i sobie griluje a co innego jak jestes na opiece i wszyscy sobie griluja piweczko sie leje a ty własnie zjadlaś cienka zupke toz to gorsze od tortur.znowu prawdziwe jest stwierdzenie punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

#161 2014-03-08 19:56:41

ST
Member

A u mnie (centrum Monachium) wiosna w pełni! smile  Ludziska tłumnie wyszli do parku (Englischer Garten) i alejki tak pełne, że ciężko rowerem przejechać wink  Na trawnikach jak na plaży - kocyki, wałówka, opalanko... majówki pełną gębą, tylko w kalendarzu nie ta data... ;(   Jutrzejsza niedziela też ma być piękna - słyszałem o 21 st/C smile

#162 2014-03-08 20:13:08

sol
Member

ST napisał:

A u mnie (centrum Monachium) wiosna w pełni! smile  Ludziska tłumnie wyszli do parku (Englischer Garten) i alejki tak pełne, że ciężko rowerem przejechać wink  Na trawnikach jak na plaży - kocyki, wałówka, opalanko... majówki pełną gębą, tylko w kalendarzu nie ta data... ;(   Jutrzejsza niedziela też ma być piękna - słyszałem o 21 st/C smile

a gdzie jestes  ze tak pieknie?

#163 2014-03-08 20:16:09

sol
Member

sol napisał:

ST napisał:

a gdzie jestes  ze tak pieknie?

sory niedoczytalam to tak bywa ja sie luka tu i tam .

#164 2014-03-09 08:32:03

krysta63
Member

potwierdzam.Ja miałam wczoraj wolne,to polatałam po sklepach,a ludzi tyle na Marienplatz,jak na Oktoberfest.A dziś od rana daje słonko wprost w moje okno.Cudownie.Wiosna przyszła szybciutko.
pozdrawiam Monachium

ST napisał:

#165 2014-03-09 11:01:21

pfleger
Member

krysta63 napisał:

potwierdzam.Ja miałam wczoraj wolne,to polatałam po sklepach,a ludzi tyle na Marienplatz,jak na Oktoberfest.A dziś od rana daje słonko wprost w moje okno.Cudownie.Wiosna przyszła szybciutko.
pozdrawiam Monachium

ST napisał:

Do piątku ma byc słonecznie. .pare stopni mniej ale słonko zostanie.
Jakos przy takiej pogodzie ....chce sie zyc big_smile

#166 2014-03-09 11:06:36

ewal8
Member

Słoneczko wreszcie i u mnie nieśmiało się przebiło i świeci!!! Ale temperatura niebogata jeszcze sad
I ta na zewnątrz i ta mojego organizmu. Od tygodnia mam temperaturę w granicach 35 stopni tylko, ale pozytywnie się nastawiam, że wraz ze wzrostem tej za oknem, moja również do normy wróci i organizm wreszcie zrzuci okowy wstrętnej zimy, która wyjątkowo dała mi popalić w tym roku.

Pfleger, mam rozumieć, że Twoje grillowanie ma podobny charakter jak na tym teledysku z cyklu dark disco polo? big_smile big_smile big_smile

#167 2014-03-09 20:09:51

amelia
Przyjaciel Forum

Dzień przepiękny. Byłam w saunie z pięknym "Hofem", no i oczywiście godzinkę opalałam się w pełnym słoneczku .
Akumulatory podładowane. Co najmniej na tydzień musi wystarczyć.
pzdr

#168 2014-03-09 22:14:47

pfleger
Member

Jak macie okazje wyjść na balkon czy przed dom i na chwilę spojrzec w górę na niebo. Księżyc pięknie swieci w towarzystwie gwiazd.Taki widok przynajmnie u mnie taką myśl wywołuje "ile w tym momencie osob tez spogląda tak w górę i też przemyśla swoje problemy" Moze ktos 100 km  dalej  na tarasie z piwem w reku mysli jakby jutro na giełdzie znowy cos zarobic moze pare tysiecy kilometrów na poludnie w ktos lezy pod gołym niebem i mysli jak jakby tu jutro znalesc dla rodziny dostatecznie duzo jedzenia.
No i jaka ziemie jest mala jak sie patrzy tak do gory. To moze pokazuje o co mi chodzi ---> >  https://www.youtube.com/watch?v=kNAUR7N … ata_player
Ps.Do piatku ma byc prawie bez chmurnie.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2014-03-09 22:15:34)

#169 2014-03-09 22:21:13

iza46
Member

pfleger napisał:

Jak macie okazje wyjść na balkon czy przed dom i na chwilę spojrzec w górę na niebo. Księżyc pięknie swieci w towarzystwie gwiazd.Taki widok przynajmnie u mnie taką myśl wywołuje "ile w tym momencie osob tez spogląda tak w górę i też przemyśla swoje problemy" Moze ktos 100 km  dalej  na tarasie z piwem w reku mysli jakby jutro na giełdzie znowy cos zarobic moze pare tysiecy kilometrów na poludnie w ktos lezy pod gołym niebem i mysli jak jakby tu jutro znalesc dla rodziny dostatecznie duzo jedzenia.
No i jaka ziemie jest mala jak sie patrzy tak do gory. To moze pokazuje o co mi chodzi ---> >  https://www.youtube.com/watch?v=kNAUR7N … ata_player
Ps.Do piatku ma byc prawie bez chmurnie.

Jak mam czasem podobne przemyslenia to czytam te stronki http://wszechswiat.astrowww.pl/index.html

#170 2014-03-28 22:02:29

kryspinka
Member

no ale sie porobiło w niedziele wzieli dziadka na operacje i dzisiaj babcia dowiedziała sie że jutro wraca i za godzine z tego szczęścia sama tam trafila i takim to sposobem teraz to juz naprawde nie mam co robić

#171 2014-03-28 22:33:26

Eugenia1
Member

Ja szczęśliwie też zawiozłam babcię do szpitala i tam została. Nareszcie się wyśpię !!!!

#172 2014-03-29 08:16:30

pfleger
Member

kryspinka napisał:

no ale sie porobiło w niedziele wzieli dziadka na operacje i dzisiaj babcia dowiedziała sie że jutro wraca i za godzine z tego szczęścia sama tam trafila i takim to sposobem teraz to juz naprawde nie mam co robić

Czy sie stoi czy sie lezy 2 tys sie należy!  smile

#173 2014-03-29 08:23:23

krysta63
Member

jak za PRL-u.
A ja dzis do domku jadę.I aż do jesieni pauze sobie robie.Działka czeka.

pfleger napisał:

kryspinka napisał:

#174 2014-03-30 00:23:01

ST
Member

"Ach co za dzień" - wreszcie oddałem się mojemu ulubionemu zajeciu - leżeniu na słońcu smile   Podczas poprzednich ciepłych dni też trochę leżałem, ale dziś po raz pierwszy bez ubrania smile  Było tak dobrze, że przysnąłem i spóźniłem się kwadrans - dziadek z córką już czekali, aż rozłożę rampę (pochylnię).... wink

#175 2014-03-30 09:04:59

pfleger
Member

ST napisał:

"Ach co za dzień" - wreszcie oddałem się mojemu ulubionemu zajeciu - leżeniu na słońcu smile   Podczas poprzednich ciepłych dni też trochę leżałem, ale dziś po raz pierwszy bez ubrania smile

.....no ST , mysle ze w te słoneczne przedpołudnie uruchomiles u paru Pań wyobraznie wink

#176 2014-03-30 09:55:01

simona1961
Member

pfleger napisał:

ST napisał:

"Ach co za dzień" - wreszcie oddałem się mojemu ulubionemu zajeciu - leżeniu na słońcu smile   Podczas poprzednich ciepłych dni też trochę leżałem, ale dziś po raz pierwszy bez ubrania smile

.....no ST , mysle ze w te słoneczne przedpołudnie uruchomiles u paru Pań wyobraznie wink

big_smile big_smile big_smile  Pań jak Pań, ale za to swoją wyobraźnie, a szczególnie w odniesieniu do pracy opiekuna/opiekunki rozwinął do granic szaleństwa big_smile big_smile big_smile

#177 2014-03-30 14:19:31

kryspinka
Member

pfleger napisał:

kryspinka napisał:

e no szczescie nie trwało długo po pólnocy babcie przywiezli na drugi dzień rano dziadka i znowu w kieracie

#178 2014-03-30 16:50:47

ALEX52
Member

Witam ja tu pierwszy raz,ale mialam dzisiaj dzien myslalam ze niedziela to odpoczne ,a tu dziadkom zachcialo sie jechac na obiad do knajpy nielubie takich niedziel ,nie dosc ze sami ledwo chodza jedno wlasciwie jezdzi na wozku ma 95lat drugie przy rolatorze88lat to jeszcze knajpa ,a na dodatek dziadek z samego rana powylewal mocz z basenu na dywan i przewrocil stolik co zawsze stoi przy jego lozku.Dlamnie to nie nowosc bo to nie pierwszy raz ,no i zajechalismy do tej knajpy dobra po zjedzonym posilku babcia nie mogla podniesc sie z krzesla bo chyba za dlugo siedziala jakos dalysmy rade ,no i do domu a teraz dziadek sie z nia kloci na dole ze porcje obiadu byly za duze i ze drogo kosztowalo a trzeba oszczdzac tylko niewiem na co oszczedzac w tym wieku jak sie niema dzieci i wnokow ,normakny koszmar dzisiaj czekam do wieczora zeby isc spac i odetchnac .pozdrawiam milego popoludnia

#179 2014-03-31 07:49:46

Eugenia1
Member

A ja dzisiaj do domeczku:) Nie ciekawie tu było, rodzina paskudna, ale babcia się przywiązała a rodzina nawet mnie do szpitala nie zawiozła ,żebym się z nią pożegnała.Za to syn napisał mi na kartce, że mam umyć okna w domu , bo są brudne (13 okien) za "danke" Milusie. Jak ma brudne okna , to niech sobie weźmie putzfrau.

#180 2014-03-31 08:06:51

amelia
Przyjaciel Forum

Eugenia1 napisał:

A ja dzisiaj do domeczku:) Nie ciekawie tu było, rodzina paskudna, ale babcia się przywiązała a rodzina nawet mnie do szpitala nie zawiozła ,żebym się z nią pożegnała.Za to syn napisał mi na kartce, że mam umyć okna w domu , bo są brudne (13 okien) za "danke" Milusie. Jak ma brudne okna , to niech sobie weźmie putzfrau.

No i jak było z tymi oknami? Pewnie umyłaś, bo nie miałaś babci , która była w szpitalu?

Reklama