img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



ah!! Co za dzień !

[quote=pfleger]....Na ulicy 2 cm sniegu! Szok i niedowierzaniem na oczach przechodniów! ! Śnieg w grudniu! ! Skandal!!! :)[/quote] Wcale się nie dziwię, że Niemcy boją się śniegu!- już od dawna chciałem kupić miotłę do zamiatania - taką jaką w PL można kupić wszędzie: płaska! z długim, twardym "włosiem"...

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#131 2013-12-08 19:43:05

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

....Na ulicy 2 cm sniegu! Szok i niedowierzaniem na oczach przechodniów! ! Śnieg w grudniu! ! Skandal!!! smile

Wcale się nie dziwię, że Niemcy boją się śniegu!- już od dawna chciałem kupić miotłę do zamiatania - taką jaką w PL można kupić wszędzie: płaska! z długim, twardym "włosiem".  I..... nie ma!  Ani w aldi, ani w penny, edeka, real, rewe - nigdzie!  Oni mają tylko najrozmaitsze odmiany mioteł-szczotek do szorowania (niemiecka pracowitość!wink.   Dlatego z taką trwogą patrzą na niewielki śnieg - bo szczotka się zalepi, a harowanie szuflą tak małej warstwy śniegu do niczego dobrego nie prowadzi.... ;( ;( ;(

Offline

 

#132 2013-12-08 19:56:31

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

pfleger napisał:

....Na ulicy 2 cm sniegu! Szok i niedowierzaniem na oczach przechodniów! ! Śnieg w grudniu! ! Skandal!!! smile

Wcale się nie dziwię, że Niemcy boją się śniegu!- już od dawna chciałem kupić miotłę do zamiatania - taką jaką w PL można kupić wszędzie: płaska! z długim, twardym "włosiem".  I..... nie ma!  Ani w aldi, ani w penny, edeka, real, rewe - nigdzie!  Oni mają tylko najrozmaitsze odmiany mioteł-szczotek do szorowania (niemiecka pracowitość!wink.   Dlatego z taką trwogą patrzą na niewielki śnieg - bo szczotka się zalepi, a harowanie szuflą tak małej warstwy śniegu do niczego dobrego nie prowadzi.... ;( ;( ;(

A ja sobie kupiłam w Niemczech, przepieknej urody i przecudnej funkcjonalnosci miotłe o jakiej mówisz. Mało tego, nawet ma stylisko regulowane big_smile big_smile big_smile Kupiłam w Aldim big_smile big_smile big_smile Sliczny zielony kolor, aluminiowe stylisko, no po prostu majstersztyk big_smile big_smile big_smile , tyle że...włosie ma plastikowe, ale wymiata big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#133 2013-12-08 20:14:07

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

...A ja sobie kupiłam w Niemczech, przepieknej urody i przecudnej funkcjonalnosci miotłe o jakiej mówisz. Mało tego, nawet ma stylisko regulowane big_smile big_smile big_smile Kupiłam w Aldim big_smile big_smile big_smile Sliczny zielony kolor, aluminiowe stylisko, no po prostu majstersztyk big_smile big_smile big_smile , tyle że...włosie ma plastikowe, ale wymiata big_smile big_smile big_smile

Twarde, długie "włosie" plastikowe przy płaskiej miotle to właśnie super na śnieg!  Twój opis pasuje do oferty z ostatniego katalogu "Jawoll'a" - pierwszy raz się na taki natknąłem, tylko że do Jawolla mam daleko i muszę jechać rowerem, a przez ostatnie dni pogoda nie pozwalała.... ;(

Offline

 

#134 2013-12-08 20:59:08

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

simona1961 napisał:

...A ja sobie kupiłam w Niemczech, przepieknej urody i przecudnej funkcjonalnosci miotłe o jakiej mówisz. Mało tego, nawet ma stylisko regulowane big_smile big_smile big_smile Kupiłam w Aldim big_smile big_smile big_smile Sliczny zielony kolor, aluminiowe stylisko, no po prostu majstersztyk big_smile big_smile big_smile , tyle że...włosie ma plastikowe, ale wymiata big_smile big_smile big_smile

Twarde, długie "włosie" plastikowe przy płaskiej miotle to właśnie super na śnieg!  Twój opis pasuje do oferty z ostatniego katalogu "Jawoll'a" - pierwszy raz się na taki natknąłem, tylko że do Jawolla mam daleko i muszę jechać rowerem, a przez ostatnie dni pogoda nie pozwalała.... ;(

Miotłe kupiłam w ubiegłym roku big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#135 2013-12-08 21:22:30

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

Miotłe kupiłam w ubiegłym roku big_smile big_smile big_smile

Wtedy to ja się dopiero szykowałem do pierwszego wyjazdu big_smile big_smile big_smile  Skoro jest rocznica kupna miotły, to może z tej okazji znów rzucą takie do Aldii smile a tam dochodzę piechotą w 10min smile

Offline

 

#136 2013-12-08 21:24:10

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: ah!! Co za dzień !

Simono, a fe! Kto to widział, żeby szanująca się opiekunka odśnieżała hmm?
Jestem zdegustowana Twoją postawą big_smile.

Offline

 

#137 2013-12-08 21:43:32

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

ruda napisał:

Simono, a fe! Kto to widział, żeby szanująca się opiekunka odśnieżała hmm?
Jestem zdegustowana Twoją postawą big_smile.

Kobieto, zbyt pochopnie wnioski wyciągasz. Miotłę zakupiłam w celu odsnieżania na własnej osobistej posesji, a nie w pracy big_smile big_smile big_smile
Nie zmienia to jednak faktu, że jak snieg pada jak jestem w pracy, to równiez macham miotełką, przeciez jakos chodzić muszę po podjeździe i samochodem też muszę gdzieś podjechać big_smile big_smile  Ale spoko, syn babci ma odsnieżarkę,  co sama odsnieża, więc większy snieg odgarnia i ogarnia syn big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#138 2013-12-08 21:52:36

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: ah!! Co za dzień !

Biję się z pokorą w pierś ;(.
Nie wzięłam pod uwagę eksportu miotły do Polski big_smile.

Offline

 

#139 2013-12-09 07:07:42

pannaanna666
Member
Od: Dom-Esch
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 122

Re: ah!! Co za dzień !

mi tydzien zostal.. milo ale nic nie cieszy, juz chce tylko do domu .. i spie zle od paru nocy .. masakra.

Offline

 

#140 2013-12-09 09:08:17

momus7
Member
Zarejestrowany: 2013-03-23
Posty: 77

Re: ah!! Co za dzień !

18 dni ,liczę każdy .nie jest źle ale swoich brak.

Offline

 

#141 2013-12-09 10:35:32

pannaanna666
Member
Od: Dom-Esch
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 122

Re: ah!! Co za dzień !

weszlam na wage ... idzie w dol big_smile Pogoda piekna tylko Babcia niedomaga, za duzo emocji .. jutro ma urodziny, goscie i we srode znowu goscie .. przyszla sobote rodzina no i ja wyjezdzam a ona boi sie kto tu zjedzie, mowi ze bedzie tesknic .. jestem jej pierwsza opiekunka i Ersatz Enkelin jak sama mowi. Ja nie mysle za duzo, wspaniala kobieta, mila rodzina i ogolnie bardzo dobra stella ale mi juz mi tylko sie serce do domu wyrywa.. .

Offline

 

#142 2013-12-10 21:06:19

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

ST napisał:

simona1961 napisał:

Miotłe kupiłam w ubiegłym roku big_smile big_smile big_smile

Wtedy to ja się dopiero szykowałem do pierwszego wyjazdu wink  Skoro jest rocznica kupna miotły, to może z tej okazji znów rzucą takie do Aldii smile a tam dochodzę piechotą w 10min smile

>> ah!! Co za dzień ! << -kupiłem dwie takie miotły!!! big_smile   Dokładnie takie jak opisała simona ! big_smile   Pogoda się polepszyła, mogłem jechać rowerem i za "psie pieniądze" (po przecenie 2.99€/szt) kupiłem jedną na taras a drugą do odśnieżania dojścia do domu. Są super! - nie mogę się doczekać pierwszego śniegu big_smile

Offline

 

#143 2013-12-10 21:23:01

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

Gratuluję ST big_smile big_smile big_smile, teraz tylko oby śnieg dopisał big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#144 2013-12-11 14:59:59

agrafka
Member
Zarejestrowany: 2013-11-23
Posty: 17

Re: ah!! Co za dzień !

siedzę nad hałdą rzeczy do pakowania big_smile i nie mam weny a wyjazd już w piątek już a może wreszcie po 3 miesiącach witaj domciu !!!! tylko to pakowanie jak ja tego nie lubię !!!!! ale zbieram się w sobie i marsz do walizek big_smile miesiąc wolności !!!! i powracam na stare śmieci i tak czas mija mam nadzieje że nie bedzie niespodzianek pogodowych bo to piątek 13 .Pozdrawiam wszystkich tych co zostają tych co wracają !!!big_smile

Offline

 

#145 2013-12-12 21:37:10

agama
Member
Zarejestrowany: 2013-07-14
Posty: 210

Re: ah!! Co za dzień !

Też wyjeżdżam jutro. W zwiazku z tym dostałam dzisiaj prezent na świeta. Czekolada MOSER ROTH 125g.Wzięłam do ręki mówiąc, że juto dostaną ją do kawy. Może uznacie to za niegrzeczne, ale ja poczułam sie urażona. Tym bardziej, że nie jestem tutaj pierwszy raz i doskonale wiedza,że słodyczy nie jem.Niczego nie oczekiwałam i mogło tak zostać.

Offline

 

#146 2013-12-12 21:40:38

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

agama napisał:

Też wyjeżdżam jutro. W zwiazku z tym dostałam dzisiaj prezent na świeta. Czekolada MOSER ROTH 125g.Wzięłam do ręki mówiąc, że juto dostaną ją do kawy. Może uznacie to za niegrzeczne, ale ja poczułam sie urażona. Tym bardziej, że nie jestem tutaj pierwszy raz i doskonale wiedza,że słodyczy nie jem.Niczego nie oczekiwałam i mogło tak zostać.

smile Typowy "germański" prezent. Dooobrze zrobiłaś! big_smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-12-12 21:41:41)

Offline

 

#147 2013-12-12 21:54:59

jolki
Member
Zarejestrowany: 2013-11-13
Posty: 427

Re: ah!! Co za dzień !

Ja tez dzisiaj dostalam. Niespodzianke!  Usmialam sie, az moj dziadunio myslal, ze cos mi sie stalo.
Otoz, w dzisiejszej poczcie byl list do dziadka, urzedowy. A to mandat! Ale jakie ladne zdjecie mi zrobili! zabiore na pamiatke!
Wiec: jechalam 36 km/h, ograniczenie 30,   
         koszt 15 euro.
Kurde, cos mam z klawiatura, nie moge uzywac polskich znakow. Pomozcie!

Offline

 

#148 2014-02-23 12:40:54

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

Dzis ,Kościół katolicki w Niemczech, msza : 40% miejsc zajętych srednia wieku 65, najmłodsi przewaznie pochodzenia wloskiego, polskiego , rosyjskiego...
Troche smutnie to wyglądało

Ostatnio edytowany przez pfleger (2014-02-23 12:41:30)

Offline

 

#149 2014-02-23 13:38:30

Andrzej Winiarski
Member
Zarejestrowany: 2014-02-12
Posty: 133

Re: ah!! Co za dzień !

jolki napisał:

Ja tez dzisiaj dostalam. Niespodzianke!  Usmialam sie, az moj dziadunio myslal, ze cos mi sie stalo.
Otoz, w dzisiejszej poczcie byl list do dziadka, urzedowy. A to mandat! Ale jakie ladne zdjecie mi zrobili! zabiore na pamiatke!
Wiec: jechalam 36 km/h, ograniczenie 30,   
         koszt 15 euro.
Kurde, cos mam z klawiatura, nie moge uzywac polskich znakow. Pomozcie!

he he taka niespodzianka czekala n a mnie dwa tygodnie po moim przyjezdzie tutaj,na 50 jechalem 57,koszt:10 euronkow,rodzina jednak przyjela to ze smiechem i wspanialomyslnie mi to podarowala.

Offline

 

#150 2014-02-23 19:05:11

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

A ja całkiem z innej beczki: ach, co za losowanie!
Widzieliście naszych rywali na Euro 2016? Może wreszcie z grupy uda nam się wyjść. Wszak sami Niemcy uznają nas za najpoważniejszego rywala w naszej grupie.
Chociaż na Euro 2012 też mocnych przeciwników nie mieliśmy, a jednak nie podołaliśmy…  Nie traćmy jednak nadziei. Grupa jest niezbyt mocna, więc powinno być dobrze.Co nie?? :

Offline

 

#151 2014-02-23 19:35:14

larysazajcew@gmail.com
Member
Zarejestrowany: 2013-09-26
Posty: 409

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

A ja całkiem z innej beczki: ach, co za losowanie!
Widzieliście naszych rywali na Euro 2016? Może wreszcie z grupy uda nam się wyjść. Wszak sami Niemcy uznają nas za najpoważniejszego rywala w naszej grupie.
Chociaż na Euro 2012 też mocnych przeciwników nie mieliśmy, a jednak nie podołaliśmy…  Nie traćmy jednak nadziei. Grupa jest niezbyt mocna, więc powinno być dobrze.Co nie?? :

Optymistka jaka.....

Offline

 

#152 2014-02-23 21:23:15

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

A ja całkiem z innej beczki: ach, co za losowanie!
Widzieliście naszych rywali na Euro 2016? Może wreszcie z grupy uda nam się wyjść. Wszak sami Niemcy uznają nas za najpoważniejszego rywala w naszej grupie.
Chociaż na Euro 2012 też mocnych przeciwników nie mieliśmy, a jednak nie podołaliśmy…  Nie traćmy jednak nadziei. Grupa jest niezbyt mocna, więc powinno być dobrze.Co nie?? :

"Chciała bu dusza do raju......"  , trzeba mieć nadzieję, choć słyszałam że, czasem się mówi "nadzieja to matka głupich". smile

Offline

 

#153 2014-02-24 06:54:13

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: ah!! Co za dzień !

Andrzej Winiarski napisał:

jolki napisał:

Ja tez dzisiaj dostalam. Niespodzianke!  Usmialam sie, az moj dziadunio myslal, ze cos mi sie stalo.
Otoz, w dzisiejszej poczcie byl list do dziadka, urzedowy. A to mandat! Ale jakie ladne zdjecie mi zrobili! zabiore na pamiatke!
Wiec: jechalam 36 km/h, ograniczenie 30,   
         koszt 15 euro.
Kurde, cos mam z klawiatura, nie moge uzywac polskich znakow. Pomozcie!

he he taka niespodzianka czekala n a mnie dwa tygodnie po moim przyjezdzie tutaj,na 50 jechalem 57,koszt:10 euronkow,rodzina jednak przyjela to ze smiechem i wspanialomyslnie mi to podarowala.

"Fotki" mi jeszcze nie zrobili. Narzekałem na polskie radary, ale tu widziałem jeden na drzewie - na szczęścię niemiaszki także "migają" światełkami - tu nie ma żartów 50 to 50 - bo pensyjki zabraknie

Offline

 

#154 2014-03-08 13:25:12

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

Slonce jest ?:jest
Cieplo jest ?:moment...jest
Piwo jest ?:jest
Mięsko jest? :jest

A wiec grillowanie czas rozpocząć smile

Offline

 

#155 2014-03-08 14:45:44

kryspinka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-24
Posty: 582

Re: ah!! Co za dzień !

no tak jak typowy Niemiec .smród grilla   z kazdej strony ciągnie sie z każdej strony zwaszcza w duzych miastach po prostu jak w krematorium

Offline

 

#156 2014-03-08 15:42:03

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

kryspinka napisał:

no tak jak typowy Niemiec .smród grilla   z kazdej strony ciągnie sie z każdej strony zwaszcza w duzych miastach po prostu jak w krematorium

big_smile

Offline

 

#157 2014-03-08 16:34:03

sol
Member
Zarejestrowany: 2014-01-27
Posty: 19

Re: ah!! Co za dzień !

amelia napisał:

kryspinka napisał:

no tak jak typowy Niemiec .smród grilla   z kazdej strony ciągnie sie z każdej strony zwaszcza w duzych miastach po prostu jak w krematorium

big_smile

A ja myslalam ze to polacy  tylko w europie maja takie sccccchizy.

Offline

 

#158 2014-03-08 17:05:42

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

Ej, no nie przesadzajcie – dobry grill nie jest zły wink

Pysznie przyrządzona karkóweczka, wyśmienita sałata do tego, grillowane warzywka, chlebek czosnkowo-koperkowy, chłodne piwko i doborowe towarzystwo – to nawet najbardziej gryzący dym nie jest mi w stanie tych smaków zepsuć.
Ale Ci pfleger zazdroszczę… smile U mnie pada, brzydko, ponuro, deprechę człowiek zaczyna łapać i z utęsknieniem słoneczka i sezonu grillowego wypatruje.
Udanej imprezki!!!

Offline

 

#159 2014-03-08 18:49:54

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

Ej, no nie przesadzajcie – dobry grill nie jest zły wink

Pysznie przyrządzona karkóweczka, wyśmienita sałata do tego, grillowane warzywka, chlebek czosnkowo-koperkowy, chłodne piwko i doborowe towarzystwo – to nawet najbardziej gryzący dym nie jest mi w stanie tych smaków zepsuć.

Czyli jak w piosence wink www

Offline

 

#160 2014-03-08 19:39:54

kryspinka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-24
Posty: 582

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

Ej, no nie przesadzajcie – dobry grill nie jest zły wink

Pysznie przyrządzona karkóweczka, wyśmienita sałata do tego, grillowane warzywka, chlebek czosnkowo-koperkowy, chłodne piwko i doborowe towarzystwo – to nawet najbardziej gryzący dym nie jest mi w stanie tych smaków zepsuć.
Ale Ci pfleger zazdroszczę… smile U mnie pada, brzydko, ponuro, deprechę człowiek zaczyna łapać i z utęsknieniem słoneczka i sezonu grillowego wypatruje.
Udanej imprezki!!!

no tak tylko co innego jak siedzę sobie w domku u siebie wyciagam piweczko i sobie griluje a co innego jak jestes na opiece i wszyscy sobie griluja piweczko sie leje a ty własnie zjadlaś cienka zupke toz to gorsze od tortur.znowu prawdziwe jest stwierdzenie punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

Offline

 

#161 2014-03-08 19:56:41

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

A u mnie (centrum Monachium) wiosna w pełni! smile  Ludziska tłumnie wyszli do parku (Englischer Garten) i alejki tak pełne, że ciężko rowerem przejechać wink  Na trawnikach jak na plaży - kocyki, wałówka, opalanko... majówki pełną gębą, tylko w kalendarzu nie ta data... ;(   Jutrzejsza niedziela też ma być piękna - słyszałem o 21 st/C smile

Offline

 

#162 2014-03-08 20:13:08

sol
Member
Zarejestrowany: 2014-01-27
Posty: 19

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

A u mnie (centrum Monachium) wiosna w pełni! smile  Ludziska tłumnie wyszli do parku (Englischer Garten) i alejki tak pełne, że ciężko rowerem przejechać wink  Na trawnikach jak na plaży - kocyki, wałówka, opalanko... majówki pełną gębą, tylko w kalendarzu nie ta data... ;(   Jutrzejsza niedziela też ma być piękna - słyszałem o 21 st/C smile

a gdzie jestes  ze tak pieknie?

Offline

 

#163 2014-03-08 20:16:09

sol
Member
Zarejestrowany: 2014-01-27
Posty: 19

Re: ah!! Co za dzień !

sol napisał:

ST napisał:

A u mnie (centrum Monachium) wiosna w pełni! smile  Ludziska tłumnie wyszli do parku (Englischer Garten) i alejki tak pełne, że ciężko rowerem przejechać wink  Na trawnikach jak na plaży - kocyki, wałówka, opalanko... majówki pełną gębą, tylko w kalendarzu nie ta data... ;(   Jutrzejsza niedziela też ma być piękna - słyszałem o 21 st/C smile

a gdzie jestes  ze tak pieknie?

sory niedoczytalam to tak bywa ja sie luka tu i tam .

Offline

 

#164 2014-03-09 08:32:03

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: ah!! Co za dzień !

potwierdzam.Ja miałam wczoraj wolne,to polatałam po sklepach,a ludzi tyle na Marienplatz,jak na Oktoberfest.A dziś od rana daje słonko wprost w moje okno.Cudownie.Wiosna przyszła szybciutko.
pozdrawiam Monachium







ST napisał:

A u mnie (centrum Monachium) wiosna w pełni! smile  Ludziska tłumnie wyszli do parku (Englischer Garten) i alejki tak pełne, że ciężko rowerem przejechać wink  Na trawnikach jak na plaży - kocyki, wałówka, opalanko... majówki pełną gębą, tylko w kalendarzu nie ta data... ;(   Jutrzejsza niedziela też ma być piękna - słyszałem o 21 st/C smile

Offline

 

#165 2014-03-09 11:01:21

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

krysta63 napisał:

potwierdzam.Ja miałam wczoraj wolne,to polatałam po sklepach,a ludzi tyle na Marienplatz,jak na Oktoberfest.A dziś od rana daje słonko wprost w moje okno.Cudownie.Wiosna przyszła szybciutko.
pozdrawiam Monachium







ST napisał:

A u mnie (centrum Monachium) wiosna w pełni! smile  Ludziska tłumnie wyszli do parku (Englischer Garten) i alejki tak pełne, że ciężko rowerem przejechać wink  Na trawnikach jak na plaży - kocyki, wałówka, opalanko... majówki pełną gębą, tylko w kalendarzu nie ta data... ;(   Jutrzejsza niedziela też ma być piękna - słyszałem o 21 st/C smile

Do piątku ma byc słonecznie. .pare stopni mniej ale słonko zostanie.
Jakos przy takiej pogodzie ....chce sie zyc big_smile

Offline

 

#166 2014-03-09 11:06:36

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

Słoneczko wreszcie i u mnie nieśmiało się przebiło i świeci!!! Ale temperatura niebogata jeszcze sad
I ta na zewnątrz i ta mojego organizmu. Od tygodnia mam temperaturę w granicach 35 stopni tylko, ale pozytywnie się nastawiam, że wraz ze wzrostem tej za oknem, moja również do normy wróci i organizm wreszcie zrzuci okowy wstrętnej zimy, która wyjątkowo dała mi popalić w tym roku.

Pfleger, mam rozumieć, że Twoje grillowanie ma podobny charakter jak na tym teledysku z cyklu dark disco polo? big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#167 2014-03-09 20:09:51

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

Dzień przepiękny. Byłam w saunie z pięknym "Hofem", no i oczywiście godzinkę opalałam się w pełnym słoneczku .
Akumulatory podładowane. Co najmniej na tydzień musi wystarczyć.
pzdr

Offline

 

#168 2014-03-09 22:14:47

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

Jak macie okazje wyjść na balkon czy przed dom i na chwilę spojrzec w górę na niebo. Księżyc pięknie swieci w towarzystwie gwiazd.Taki widok przynajmnie u mnie taką myśl wywołuje "ile w tym momencie osob tez spogląda tak w górę i też przemyśla swoje problemy" Moze ktos 100 km  dalej  na tarasie z piwem w reku mysli jakby jutro na giełdzie znowy cos zarobic moze pare tysiecy kilometrów na poludnie w ktos lezy pod gołym niebem i mysli jak jakby tu jutro znalesc dla rodziny dostatecznie duzo jedzenia.
No i jaka ziemie jest mala jak sie patrzy tak do gory. To moze pokazuje o co mi chodzi ---> >  www
Ps.Do piatku ma byc prawie bez chmurnie.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2014-03-09 22:15:34)

Offline

 

#169 2014-03-09 22:21:13

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

Jak macie okazje wyjść na balkon czy przed dom i na chwilę spojrzec w górę na niebo. Księżyc pięknie swieci w towarzystwie gwiazd.Taki widok przynajmnie u mnie taką myśl wywołuje "ile w tym momencie osob tez spogląda tak w górę i też przemyśla swoje problemy" Moze ktos 100 km  dalej  na tarasie z piwem w reku mysli jakby jutro na giełdzie znowy cos zarobic moze pare tysiecy kilometrów na poludnie w ktos lezy pod gołym niebem i mysli jak jakby tu jutro znalesc dla rodziny dostatecznie duzo jedzenia.
No i jaka ziemie jest mala jak sie patrzy tak do gory. To moze pokazuje o co mi chodzi ---> >  www
Ps.Do piatku ma byc prawie bez chmurnie.

Jak mam czasem podobne przemyslenia to czytam te stronki www

Offline

 

#170 2014-03-28 22:02:29

kryspinka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-24
Posty: 582

Re: ah!! Co za dzień !

no ale sie porobiło w niedziele wzieli dziadka na operacje i dzisiaj babcia dowiedziała sie że jutro wraca i za godzine z tego szczęścia sama tam trafila i takim to sposobem teraz to juz naprawde nie mam co robić

Offline

 

#171 2014-03-28 22:33:26

Eugenia1
Member
Zarejestrowany: 2014-02-22
Posty: 21

Re: ah!! Co za dzień !

Ja szczęśliwie też zawiozłam babcię do szpitala i tam została. Nareszcie się wyśpię !!!!

Offline

 

#172 2014-03-29 08:16:30

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

kryspinka napisał:

no ale sie porobiło w niedziele wzieli dziadka na operacje i dzisiaj babcia dowiedziała sie że jutro wraca i za godzine z tego szczęścia sama tam trafila i takim to sposobem teraz to juz naprawde nie mam co robić

Czy sie stoi czy sie lezy 2 tys sie należy!  smile

Offline

 

#173 2014-03-29 08:23:23

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: ah!! Co za dzień !

jak za PRL-u.
A ja dzis do domku jadę.I aż do jesieni pauze sobie robie.Działka czeka.


pfleger napisał:

kryspinka napisał:

no ale sie porobiło w niedziele wzieli dziadka na operacje i dzisiaj babcia dowiedziała sie że jutro wraca i za godzine z tego szczęścia sama tam trafila i takim to sposobem teraz to juz naprawde nie mam co robić

Czy sie stoi czy sie lezy 2 tys sie należy!  smile

Offline

 

#174 2014-03-30 00:23:01

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

"Ach co za dzień" - wreszcie oddałem się mojemu ulubionemu zajeciu - leżeniu na słońcu smile   Podczas poprzednich ciepłych dni też trochę leżałem, ale dziś po raz pierwszy bez ubrania smile  Było tak dobrze, że przysnąłem i spóźniłem się kwadrans - dziadek z córką już czekali, aż rozłożę rampę (pochylnię).... wink

Offline

 

#175 2014-03-30 09:04:59

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

"Ach co za dzień" - wreszcie oddałem się mojemu ulubionemu zajeciu - leżeniu na słońcu smile   Podczas poprzednich ciepłych dni też trochę leżałem, ale dziś po raz pierwszy bez ubrania smile

.....no ST , mysle ze w te słoneczne przedpołudnie uruchomiles u paru Pań wyobraznie wink

Offline

 

#176 2014-03-30 09:55:01

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

ST napisał:

"Ach co za dzień" - wreszcie oddałem się mojemu ulubionemu zajeciu - leżeniu na słońcu smile   Podczas poprzednich ciepłych dni też trochę leżałem, ale dziś po raz pierwszy bez ubrania smile

.....no ST , mysle ze w te słoneczne przedpołudnie uruchomiles u paru Pań wyobraznie wink

big_smile big_smile big_smile  Pań jak Pań, ale za to swoją wyobraźnie, a szczególnie w odniesieniu do pracy opiekuna/opiekunki rozwinął do granic szaleństwa big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#177 2014-03-30 14:19:31

kryspinka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-24
Posty: 582

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

kryspinka napisał:

no ale sie porobiło w niedziele wzieli dziadka na operacje i dzisiaj babcia dowiedziała sie że jutro wraca i za godzine z tego szczęścia sama tam trafila i takim to sposobem teraz to juz naprawde nie mam co robić

Czy sie stoi czy sie lezy 2 tys sie należy!  smile

e no szczescie nie trwało długo po pólnocy babcie przywiezli na drugi dzień rano dziadka i znowu w kieracie

Offline

 

#178 2014-03-30 16:50:47

ALEX52
Member
Zarejestrowany: 2013-10-04
Posty: 477

Re: ah!! Co za dzień !

Witam ja tu pierwszy raz,ale mialam dzisiaj dzien myslalam ze niedziela to odpoczne ,a tu dziadkom zachcialo sie jechac na obiad do knajpy nielubie takich niedziel ,nie dosc ze sami ledwo chodza jedno wlasciwie jezdzi na wozku ma 95lat drugie przy rolatorze88lat to jeszcze knajpa ,a na dodatek dziadek z samego rana powylewal mocz z basenu na dywan i przewrocil stolik co zawsze stoi przy jego lozku.Dlamnie to nie nowosc bo to nie pierwszy raz ,no i zajechalismy do tej knajpy dobra po zjedzonym posilku babcia nie mogla podniesc sie z krzesla bo chyba za dlugo siedziala jakos dalysmy rade ,no i do domu a teraz dziadek sie z nia kloci na dole ze porcje obiadu byly za duze i ze drogo kosztowalo a trzeba oszczdzac tylko niewiem na co oszczedzac w tym wieku jak sie niema dzieci i wnokow ,normakny koszmar dzisiaj czekam do wieczora zeby isc spac i odetchnac .pozdrawiam milego popoludnia

Offline

 

#179 2014-03-31 07:49:46

Eugenia1
Member
Zarejestrowany: 2014-02-22
Posty: 21

Re: ah!! Co za dzień !

A ja dzisiaj do domeczku:) Nie ciekawie tu było, rodzina paskudna, ale babcia się przywiązała a rodzina nawet mnie do szpitala nie zawiozła ,żebym się z nią pożegnała.Za to syn napisał mi na kartce, że mam umyć okna w domu , bo są brudne (13 okien) za "danke" Milusie. Jak ma brudne okna , to niech sobie weźmie putzfrau.

Offline

 

#180 2014-03-31 08:06:51

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

Eugenia1 napisał:

A ja dzisiaj do domeczku:) Nie ciekawie tu było, rodzina paskudna, ale babcia się przywiązała a rodzina nawet mnie do szpitala nie zawiozła ,żebym się z nią pożegnała.Za to syn napisał mi na kartce, że mam umyć okna w domu , bo są brudne (13 okien) za "danke" Milusie. Jak ma brudne okna , to niech sobie weźmie putzfrau.

No i jak było z tymi oknami? Pewnie umyłaś, bo nie miałaś babci , która była w szpitalu?

Offline

 

#181 2014-03-31 09:12:54

DanusiaS
Member
Zarejestrowany: 2013-12-19
Posty: 418

Re: ah!! Co za dzień !

amelia napisał:

Eugenia1 napisał:

A ja dzisiaj do domeczku:) Nie ciekawie tu było, rodzina paskudna, ale babcia się przywiązała a rodzina nawet mnie do szpitala nie zawiozła ,żebym się z nią pożegnała.Za to syn napisał mi na kartce, że mam umyć okna w domu , bo są brudne (13 okien) za "danke" Milusie. Jak ma brudne okna , to niech sobie weźmie putzfrau.

No i jak było z tymi oknami? Pewnie umyłaś, bo nie miałaś babci , która była w szpitalu?

Miałam podobną sytuację ,z oknami w ostatni dzień tez kazali mi umyć  i nie umyłam. big_smile

Offline

 

#182 2014-03-31 09:58:15

ulka
Member
Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 326

Re: ah!! Co za dzień !

DanusiaS napisał:

amelia napisał:

Eugenia1 napisał:

A ja dzisiaj do domeczku:) Nie ciekawie tu było, rodzina paskudna, ale babcia się przywiązała a rodzina nawet mnie do szpitala nie zawiozła ,żebym się z nią pożegnała.Za to syn napisał mi na kartce, że mam umyć okna w domu , bo są brudne (13 okien) za "danke" Milusie. Jak ma brudne okna , to niech sobie weźmie putzfrau.

No i jak było z tymi oknami? Pewnie umyłaś, bo nie miałaś babci , która była w szpitalu?

Miałam podobną sytuację ,z oknami w ostatni dzień tez kazali mi umyć  i nie umyłam. big_smile

Danusia smile Gute Entscheidung!

Offline

 

#183 2014-03-31 13:06:21

ALEX52
Member
Zarejestrowany: 2013-10-04
Posty: 477

Re: ah!! Co za dzień !

No tak okna pewnie przed swietami tez bede myc ,a mam ich dziesiec ale rozloze sobie na raty.zycze szczesliwej podrozy do domu.

Offline

 

#184 2014-03-31 13:35:25

ulka
Member
Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 326

Re: ah!! Co za dzień !

ALEX52 napisał:

No tak okna pewnie przed swietami tez bede myc ,a mam ich dziesiec ale rozloze sobie na raty.zycze szczesliwej podrozy do domu.

U siebie ?czy u podopiecznego?

Offline

 

#185 2014-03-31 17:10:40

ALEX52
Member
Zarejestrowany: 2013-10-04
Posty: 477

Re: ah!! Co za dzień !

ulka napisał:

ALEX52 napisał:

No tak okna pewnie przed swietami tez bede myc ,a mam ich dziesiec ale rozloze sobie na raty.zycze szczesliwej podrozy do domu.

U siebie ?czy u podopiecznego?

U podopiecznego babcia napewno nie zapomni  ,dopiero co przyjechalam trzeci tydz jestem jeczcze duzo dni przedemna ,ty masz super do domciu.

Offline

 

#186 2014-03-31 18:54:24

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: ah!! Co za dzień !

ALEX52 napisał:

ulka napisał:

ALEX52 napisał:

No tak okna pewnie przed swietami tez bede myc ,a mam ich dziesiec ale rozloze sobie na raty.zycze szczesliwej podrozy do domu.

U siebie ?czy u podopiecznego?

U podopiecznego babcia napewno nie zapomni  ,dopiero co przyjechalam trzeci tydz jestem jeczcze duzo dni przedemna ,ty masz super do domciu.

Za mycie okien u podopiecznego w razie wypadku (odpukać) żadna firma ubezpieczeniowa ci nie zapłaci. U moich się firmę do tego najmuje - chyba że masz układy finansowe rozumie albo inne:)

Offline

 

#187 2014-04-01 20:46:32

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

Ach, co za dzień!.... wink  od rana myślałem nad jakimśpierwszokwietniowymwpisem (to tak "po-niemiecku"wink ) ale nic nie wymyśliłem ;(  Może dlatego, że dziś podczas wizyty u dentysty pozbywałem się resztek wyłamanego zęba sad

Offline

 

#188 2014-04-01 22:04:40

mama5536
Member
Zarejestrowany: 2013-07-18
Posty: 149

Re: ah!! Co za dzień !

To napewno  przez  stres nic nie wymysliłeś  . Ja natomiast bylam dzis w mojej firmie i odebralam umowę gdyż wyjeżdzam niedlugo.No i zapytalam o kasę za swięta. No i bede miala podwojnie za 2 dni . Mam nadzieje że to nie zart bo to by nie bylo smieszne

Offline

 

#189 2014-04-02 00:25:34

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

mama5536 napisał:

.......... bylam dzis w mojej firmie i odebralam umowę gdyż wyjeżdzam niedlugo.No i zapytalam o kasę za swięta. No i bede miala podwojnie za 2 dni . Mam nadzieje że to nie zart bo to by nie bylo smieszne

Niestety to nie żart - Oni zapłacą tylko za te 2 dni więcej, nic ponadto!!!, a Ty poświęcisz na pracę cały świąteczny okres, ciągnący się w naszych polskich warunkach od jednego do dwóch tygodni big_smile big_smile   A i tak masz szczęście, bo są firmy, które szczycą się powiększeniem wypłaty jedynie o 50% za świąteczny dzień.... ;(

Ostatnio edytowany przez ST (2014-04-02 00:29:48)

Offline

 

#190 2014-04-02 16:52:42

mama5536
Member
Zarejestrowany: 2013-07-18
Posty: 149

Re: ah!! Co za dzień !

Ech   ST no nie mów ze świętujesz WIELKANOC z tydzien w Polsce . Bo ja we wtorek juz 4 45  na nogach rower między nogi i hajda do roboty musiałam drzec po poniedziałku wielkanocnym.  A jak chcieliśmy zeby dyrektor dal jakis mały talon  za 100 zł! to był strasznie zdziwiony co my wogóle od niego chcemy.   Wychodze  z załozenia ze trzeba się cieszyc  z małych rzeczy , ale nie byc pokornym jak cielę. POZDROWIONKA . Jak ząbek?

Offline

 

#191 2014-04-03 06:45:18

tersa36
Member
Zarejestrowany: 2014-01-09
Posty: 281

Re: ah!! Co za dzień !

ach co za noc, moja babcia od dwóch tyg. zaczeła wstawać w nocy, wcześniej jak tu jestem (ponad dwa miechy) całe noce przesypiała, więc dzisiaj znowu 4 nad ranem i słyszę halooooooo halooooooooo i halooooooooo (śpię u góry, a ona w swoim pokoju na dole) więc przebudziło mnie to wołanie i w pierwszej chwili nie wiedziałam czy śnię czy mam przysłuchy, ale zerwałam się na nogi i schodzę do jej sypialni i o mało bym się nie przewróciła, bo babinka leżała na podłodze pod dzwiami, widocznie spacerowała w swojej demencji i potkneło się biedactwo jak to zobaczyłam to płakać mi się zachciało, podniosłam ją i prowadze do łóżka z nadzieją że pójdzie spać, a ona prosi mnie bym się położyła do niej, więc koniec spania bo ja nie chciałam spać z nią w łóżku więc poszłam zrobić kawę a baabcia ubrana od 5 po śniadaniu, a teraz kima w fotelu. Mam nadz. że nie będzie to częsta sytuacja bo będzie ze mną ciężko.
Dzień dobry wszystkim i do pracy chłopcy i dziewczęta

Offline

 

#192 2014-04-03 09:28:35

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

tersa36 napisał:

ach co za noc, moja babcia od dwóch tyg. zaczeła wstawać w nocy, wcześniej jak tu jestem (ponad dwa miechy) całe noce przesypiała, więc dzisiaj znowu 4 nad ranem i słyszę halooooooo halooooooooo i halooooooooo (śpię u góry, a ona w swoim pokoju na dole) więc przebudziło mnie to wołanie i w pierwszej chwili nie wiedziałam czy śnię czy mam przysłuchy, ale zerwałam się na nogi i schodzę do jej sypialni i o mało bym się nie przewróciła, bo babinka leżała na podłodze pod dzwiami, widocznie spacerowała w swojej demencji i potkneło się biedactwo jak to zobaczyłam to płakać mi się zachciało, podniosłam ją i prowadze do łóżka z nadzieją że pójdzie spać, a ona prosi mnie bym się położyła do niej, więc koniec spania bo ja nie chciałam spać z nią w łóżku więc poszłam zrobić kawę a baabcia ubrana od 5 po śniadaniu, a teraz kima w fotelu. Mam nadz. że nie będzie to częsta sytuacja bo będzie ze mną ciężko.
Dzień dobry wszystkim i do pracy chłopcy i dziewczęta

No to masz zagwozdkę.

Offline

 

#193 2014-04-03 14:54:41

tersa36
Member
Zarejestrowany: 2014-01-09
Posty: 281

Re: ah!! Co za dzień !

witaj Amelio
a teraz coś na wesoło do babci wczoraj lekarz przyjechał na wizytę kontrolną ( bardzo przystojny ) babcia siedzi w pokoju i trzyma swoją laskę, a lekarz przywitawszy się z babcią, przywitał się ze mną i zaczeliśmy dyskutować, wspomniał że ma korzenie Polskie i nawet kilka słów po Polsku powiedział, nawet miło się zrobiło, a więc zamiast babcią trochę się mną zainteresował i tak gadamy 15 min aż się babcia wkurzyła bo laską lekarza trzepła i mówi że ma ją badać, On ją przeprosił i zaczął robić to po co przyjechał, musiałam wyjść z pokoju bo ze śmiechu nie mogłam, a na koniec wychodząc znowu do mnie gada i potknąwszy się o próg, wypadła mu torba ,,medyczna'' dziewczyny, żeby nie było domyśleń, więc babcia dalej do niego jakiś szwargot nie bardzo rozumiałam bo się zdenerwowała kobita. Tak więc się uśmiałm z lekarzyka jak Go babcia lagą walneła.
Amelio pozdrowionka

Offline

 

#194 2014-04-03 18:57:35

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

mama5536 napisał:

Ech   ST no nie mów ze świętujesz WIELKANOC z tydzien w Polsce . Bo ja we wtorek juz 4 45  na nogach rower między nogi i hajda do roboty musiałam drzec po poniedziałku wielkanocnym.  A jak chcieliśmy zeby dyrektor dal jakis mały talon  za 100 zł! to był strasznie zdziwiony co my wogóle od niego chcemy.   Wychodze  z załozenia ze trzeba się cieszyc  z małych rzeczy , ale nie byc pokornym jak cielę. POZDROWIONKA . Jak ząbek?

Dzięki za zainteresowanie -0 ząbka nie ma już od ponad miesiąca... sad a od dwóch dni nie ma nawet korzonka..... sad  sad  sad

PS: A co do "Polskiego Świętowania" - pracowałem jako PH w bezpośredniej sprzedaży domowej (pokazy u klientów).  Już 1-2tyg przed świętami i ok tydz. po świętach, nie szło się z nikim umówić na pokazy! sad - wszyscy żyli świętami, myślą o świętach, lub wspomnieniami po świętach.... big_smile

Offline

 

#195 2014-04-03 19:03:54

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

tersa36 napisał:

......i prowadze do łóżka z nadzieją że pójdzie spać, a ona prosi mnie bym się położyła do niej, więc koniec spania bo ja nie chciałam spać z nią w łóżku ......

Ale wybór miałaś! big_smile - spać można było, co prawda z babką, ale zawsze... big_smile

Offline

 

#196 2014-04-03 19:26:15

tersa36
Member
Zarejestrowany: 2014-01-09
Posty: 281

Re: ah!! Co za dzień !

St fakt wybór miałam, apropo korzonka jakiego ?

przepraszam ST, zapomniałam o Twoim ząbku

Ostatnio edytowany przez tersa36 (2014-04-03 19:27:39)

Offline

 

#197 2014-04-04 01:18:28

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

PS: A co do "Polskiego Świętowania" - pracowałem jako PH w bezpośredniej sprzedaży domowej (pokazy u klientów).  Już 1-2tyg przed świętami i ok tydz. po świętach, nie szło się z nikim umówić na pokazy! sad - wszyscy żyli świętami, myślą o świętach, lub wspomnieniami po świętach.... big_smile

...albo czkawką odbijali się im natrętni przedstawiciele handlowi big_smile.
Się zastanawiam, kto organizuje takie g...o, sorry, pokazy u siebie w domu?

Offline

 

#198 2014-04-04 07:30:29

zuza
Member
Zarejestrowany: 2013-12-15
Posty: 65

Re: ah!! Co za dzień !

ruda napisał:

ST napisał:

PS: A co do "Polskiego Świętowania" - pracowałem jako PH w bezpośredniej sprzedaży domowej (pokazy u klientów).  Już 1-2tyg przed świętami i ok tydz. po świętach, nie szło się z nikim umówić na pokazy! sad - wszyscy żyli świętami, myślą o świętach, lub wspomnieniami po świętach.... big_smile

...albo czkawką odbijali się im natrętni przedstawiciele handlowi big_smile.
Się zastanawiam, kto organizuje takie g...o, sorry, pokazy u siebie w domu?

jak to kto???? tancerze erotyczni...drag queen   big_smile   ---hipnoza calkowita big_smile  niezapomniane party big_smile

Offline

 

#199 2014-04-04 10:05:27

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

ruda napisał:

(...)
Się zastanawiam, kto organizuje takie g...o, sorry, pokazy u siebie w domu?

Nie wiem, kto się decyduje na organizację takiegoż pokazu u siebie w domu, ale myślę, że musi mieć z tego chociaż minimalną korzyść.
Osobiście zdarzyło mi się  raz, za namową koleżanki uczestniczyć w pokazie kołder z australijskich merynosów big_smile i jakichś afrykańskich lam, czy innych dziwadeł, które w lecie chłodzą, w zimie grzeją i takie tam jeszcze inne nieziemskie właściwości za 5000 zł mają.

Koleżanka miała iść z mężem, ale ten  wypiął się na taką przyjemność, a ja niczego nieświadoma dałam się wmanewrować. I co prawda trzy godziny z życiorysu miałam wycięte, ale ubaw po pachy.  Po pierwszych dziesięciu minutach zorientowałam się, co w trawie piszczy i zaczęłam prowadzącemu z wrodzonym taktem i dowcipem docinać wink, dobitniej powiem – trochę się nabijałam z tego, co mówi i podważałam podawane przez niego informacje rodem z kosmosu. Wtórowała mi oczywiście koleżanka. Gość dwoił się i troił, żeby zachęcić do kupna, od czasu do czasu rzucając w moim kierunku piorunujące spojrzenia, a ja dowcipkując siałam niepokój u uczestników i chyba w sumie nikt nic nie kupił. Niestety, był też minus mojego zachowania, bo wszyscy uczestnicy na koniec za udział dostali góralskie kapcie, a ja figę z makiem sad, bo pokaz był dla małżeństw, a ja ani w jednym procencie nie przypominałam męża koleżanki). Do dziś nie mogę przeżałować tych gratisowych góralskich kapci made in China big_smile big_smile

Offline

 

#200 2014-04-04 10:28:43

tersa36
Member
Zarejestrowany: 2014-01-09
Posty: 281

Re: ah!! Co za dzień !

ja też uczestniczyłam za namową koleżanek w takim spędzie, ale one otwarcie mówiły że mają korzyści za udąstępnienie mieszkania, oraz wybrania znajomych którzy dadzą się namówić na kupno po pokazie, ale fakt jest to pół dnia zmarnowane

Offline

 

#201 2014-04-04 11:12:05

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

ruda napisał:

(...)
Się zastanawiam, kto organizuje takie g...o, sorry, pokazy u siebie w domu?

Nie wiem, kto się decyduje na organizację takiegoż pokazu u siebie w domu, ale myślę, że musi mieć z tego chociaż minimalną korzyść.
Osobiście zdarzyło mi się  raz, za namową koleżanki uczestniczyć w pokazie kołder z australijskich merynosów big_smile i jakichś afrykańskich lam, czy innych dziwadeł, które w lecie chłodzą, w zimie grzeją i takie tam jeszcze inne nieziemskie właściwości za 5000 zł mają.

Koleżanka miała iść z mężem, ale ten  wypiął się na taką przyjemność, a ja niczego nieświadoma dałam się wmanewrować. I co prawda trzy godziny z życiorysu miałam wycięte, ale ubaw po pachy.  Po pierwszych dziesięciu minutach zorientowałam się, co w trawie piszczy i zaczęłam prowadzącemu z wrodzonym taktem i dowcipem docinać wink, dobitniej powiem – trochę się nabijałam z tego, co mówi i podważałam podawane przez niego informacje rodem z kosmosu. Wtórowała mi oczywiście koleżanka. Gość dwoił się i troił, żeby zachęcić do kupna, od czasu do czasu rzucając w moim kierunku piorunujące spojrzenia, a ja dowcipkując siałam niepokój u uczestników i chyba w sumie nikt nic nie kupił. Niestety, był też minus mojego zachowania, bo wszyscy uczestnicy na koniec za udział dostali góralskie kapcie, a ja figę z makiem sad, bo pokaz był dla małżeństw, a ja ani w jednym procencie nie przypominałam męża koleżanki). Do dziś nie mogę przeżałować tych gratisowych góralskich kapci made in China big_smile big_smile

Niemcy jako kraj bardziej rozwiniety;) ma inne metodę spedu: Kaffeefahrt.W skrocie darmowy przejazd autobusem, zwiedzanie miasta i potem na przyklad darmowy obiad...i wlasnie wtedy nastepuje prezentacja:garnków, witamin, materacy..itd.90% uczestników to emeryci.Raz widzialem to na zywo, wciskali jakies magnetyczne materace co zapobiegaja wszystkiemu od grypy do raka.
Gosciu oopowiadał jak to źle jak czlowiek rano sie budzi a małżonka/mąż nie leży obok ciebie (zgon) a gdyby te materace mial to może. ...80% babć i dziadków kupowalo.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2014-04-04 11:13:47)

Offline

 

#202 2014-04-04 15:47:53

zuza
Member
Zarejestrowany: 2013-12-15
Posty: 65

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

Niemcy jako kraj bardziej rozwiniety;) ma inne metodę spedu: Kaffeefahrt.W skrocie darmowy przejazd autobusem, zwiedzanie miasta i potem na przyklad darmowy obiad...i wlasnie wtedy nastepuje prezentacja:garnków, witamin, materacy..itd.90% uczestników to emeryci.Raz widzialem to na zywo, wciskali jakies magnetyczne materace co zapobiegaja wszystkiemu od grypy do raka.
Gosciu oopowiadał jak to źle jak czlowiek rano sie budzi a małżonka/mąż nie leży obok ciebie (zgon) a gdyby te materace mial to może. ...80% babć i dziadków kupowalo.

u nas już się tez stosuje takie chwyty firmy przysylaja zaproszenia na adresy domowe  (znalazłam u swoich rodzicow) --szczególnie upatrzyli sobie emerytow, to do jakiegoś podnajętego hotelu na kawe ciasto +prezentacja, ostatnio nawet robia wycieczki np. do Lichenia z obiadem calosc wyjazdu to 15zl i tam dopiero ida ostro z reklama z ratami w banku bo przecież fotele masujące to już sumy ok 5tys zl i zawsze znajdzie się klient i co najgorsze na to nie ma rady starzy ludzie uwierzą we wszystko co im się wciska a szkoda

Offline

 

#203 2014-04-04 18:02:56

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: ah!! Co za dzień !

Moja mama dała się nabrać na coś takiego. Dobrze wiedzieć, że jeśli odpowiednio szybko zareagujemy, to sprawę da się odkręcić. Mamy 10 dni kalendarzowych do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny.

Tutaj link:
www

Offline

 

#204 2014-04-04 18:16:12

mama5536
Member
Zarejestrowany: 2013-07-18
Posty: 149

Re: ah!! Co za dzień !

Do ST. -No widzisz jaki fajny temat ruszyłeś tą swoją byłą pracą . A przecież kazdy chce zarobić. Mój mąż sprzedawał odurzacze i g.... na tym zarobił jeszcze w długi żeśmy poszli. Już nigdy więcej.....

Offline

 

#205 2014-04-04 19:06:01

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

Niemcy jako kraj bardziej rozwiniety;) ma inne metodę spedu: Kaffeefahrt.W skrocie darmowy przejazd autobusem, zwiedzanie miasta i potem na przyklad darmowy obiad...i wlasnie wtedy nastepuje prezentacja:garnków, witamin, materacy..itd.90% uczestników to emeryci.Raz widzialem to na zywo, wciskali jakies magnetyczne materace co zapobiegaja wszystkiemu od grypy do raka. (...)
.

I tu kolego przemiły Cię rozczaruję big_smile Nie są te Niemcy tak rozwinięte – przynajmniej w tym temacie – jakby Ci się wydawało big_smile U nas ten proceder kwitnie również, a może nawet i lepiej, bo U NAS jeszcze zawsze jakiś gratis dorzucają i  za 15 zeta np. na Słowację pojedziesz, obiad zjesz i jeszcze prezent dostaniesz big_smile – ostatnio widziałam, że  dla panów golarki, dla pań suszarki. Nie ma miesiąca, żeby mi listonosz zaproszenia na taką wycieczkę,  połączoną z badziewskimi pokazami nie przyniósł.
Ale znam takich, co jeżdżą i sobie chwalą – moja teściowa na ten przykład big_smile Na szczęście nie musiała jeszcze na piechotę z takiej eskapady wracać big_smile, bo jedzie stricte rozrywkowo i nigdy nic z oferowanych rzeczy nie kupuje. 

pfleger napisał:

Gosciu oopowiadał jak to źle jak czlowiek rano sie budzi a małżonka/mąż nie leży obok ciebie (zgon) a gdyby te materace mial to może. ...80% babć i dziadków kupowalo.

Ale, że ten argument tych dziadków przekonał?? Podejrzewam, ze u nas byłaby masa babć czy dziadków, którzy po takiej informacji za nic w świecie nowego materaca by nie kupiła, a starego broniła jak Rejtan big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#206 2014-04-04 23:47:30

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

ruda napisał:

....Się zastanawiam, kto organizuje takie g...o, sorry, pokazy u siebie w domu?

Teraz to już nikt sad i dlatego zamiast PH jestem OM (Opiekunem Medycznym;) ).

Offline

 

#207 2014-04-04 23:57:50

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

ruda napisał:

....Się zastanawiam, kto organizuje takie g...o, sorry, pokazy u siebie w domu?

Teraz to już nikt sad i dlatego zamiast PH jestem OM (Opiekunem Medycznym;) ).

Z całym szacunkiem, zeby być opiekunem medycznym, to trzeba mieć uprawnienia , czyli skończyć odpowiednią szkołę i mieć uprawnienia do czynności medycznych. Wolontariat w Domu Opieki Społecznej, raczej klasyfikuje potencjalnych wolontariuszy w kategoriach salowych, czyli zmiana pampersów, toaleta podopiecznych, sprzatanie i to wszystko. Chyba troszkę nadinterpretujesz wykonywany obecnie zawód, ale jesli dowartościowuje Cię to w jakiś sposób, oczywiscie nic mi do tego. Grunt to pozytywne myslenie, choć uwazam , że więcej to szkody dla psychiki niż pozytku, bo gosposia, czy gospoś, to tez zawód jak kazdy inny i powinien się cieszyć szacunkiem , bez dorabiania sobie ideologii. Smiechu warte, opiekun medyczny, w zyciu bym tak o sobie nie pomyslała, skoro  z wykształcenia jestem niedokończonym socjologiem big_smile big_smile big_smile big_smile, a w Niemczech prowadzę podopiecznej dom, sprzątam, gotuję, podaję naszykowane leki, dbam o jej higienę i to wszystko.

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2014-04-04 23:58:48)

Offline

 

#208 2014-04-05 00:00:45

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

....Niemcy jako kraj bardziej rozwiniety;) ma inne metodę spedu: Kaffeefahrt.W skrocie darmowy przejazd autobusem, zwiedzanie miasta i potem na przyklad darmowy obiad...i wlasnie wtedy nastepuje prezentacja:garnków, witamin, materacy..itd..

.... no, nie powiedział bym... W PL były firmy (na szczęście ja w takiej nie pracowałem). co wywoziły autokarami wycieczki emerytów do Pragi lub jakiegoś zagranicznego Sanktuarium na modły. Potem w autokarze na parkingu, po obowiązkowej prelekcji, kierownik wycieczki bez ogródek oznajmiał, że póki cały, przewidziany do sprzedaży towar nie zostanie kupiony, to autokar z parkingu w drogę powrotną nie wyruszy... ;(

Offline

 

#209 2014-04-05 00:05:50

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

....Z całym szacunkiem, zeby być opiekunem medycznym, to trzeba mieć uprawnienia , czyli skończyć odpowiednią szkołę i mieć uprawnienia do czynności medycznych. .......

Samo  "O"  nie nadawało się do skrótu  big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#210 2014-04-05 00:13:33

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

simona1961 napisał:

....Z całym szacunkiem, zeby być opiekunem medycznym, to trzeba mieć uprawnienia , czyli skończyć odpowiednią szkołę i mieć uprawnienia do czynności medycznych. .......

Samo  "O"  nie nadawało się do skrótu  big_smile big_smile big_smile

O moze nie, ale gdyby rozwinąć mysl tak jak to w nawiasie zrobiłeś, to już tak. ST , nie pal głupa, tyle Ci powiem! Włącz pozytywne myslenie, zmień gacie na mniej trzęsące( Gałczyński chyba pisał o trzesących się gaciach ) i będzie dobrze, tylko błagam nie tytułuj sie opiekunem medycznym, bo to śmiechu warte jest!!!!!

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2014-04-05 09:11:28)

Offline

 

#211 2014-04-05 07:47:07

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

ruda napisał:

....Się zastanawiam, kto organizuje takie g...o, sorry, pokazy u siebie w domu?

Teraz to już nikt sad i dlatego zamiast PH jestem OM (Opiekunem Medycznym;) ).

Czy fryzjer czy stolarz czy hydraulik czy Opiekun medyczny zeby sie tak tytulowac musisz miec na to papiery.Tak samo w Niemczech ,powiesz ze jestes ze jestes Examinierte Altenpfleger  to twój przyszły pracodawca sie upomni o dyplom.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2014-04-05 07:48:24)

Offline

 

#212 2014-04-05 09:57:16

mama5536
Member
Zarejestrowany: 2013-07-18
Posty: 149

Re: ah!! Co za dzień !

Ach jakie to słodkie !  Tyle zlosliwości przez jedno zdanie . I wciaż się zastanawiam po co to forum chyba żeby komuś zjadliwie dogryżć...

Offline

 

#213 2014-04-05 11:03:19

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

ST napisał:

simona1961 napisał:

....Z całym szacunkiem, zeby być opiekunem medycznym, to trzeba mieć uprawnienia , czyli skończyć odpowiednią szkołę i mieć uprawnienia do czynności medycznych. .......

Samo  "O"  nie nadawało się do skrótu  big_smile big_smile big_smile

O moze nie, ale gdyby rozwinąć mysl tak jak to w nawiasie zrobiłeś, to już tak. ST , nie pal głupa, tyle Ci powiem! Włącz pozytywne myslenie, zmień gacie na mniej trzęsące( Gałczyński chyba pisał o trzesących się gaciach ) i będzie dobrze, tylko błagam nie tytułuj sie opiekunem medycznym, bo to śmiechu warte jest!!!!!

Jak zwal tak zwal:)Ja jestem profesorka od mycia pup i dobrze mi z tym.Simonka nie dokuczaj ST :)to fajny gosc i ma dobre pomysly ,oby takich wiecej facetow.

Offline

 

#214 2014-04-05 11:52:45

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

Ja uwielbiam ST z jego pomysłami i wcale moim zamiarem nie było dokuczenie mu, raczej otworzenie oczu na pewne zagadnienia big_smile big_smile big_smile
Czy to nasz kochany ST, czy inna koleżanka bądź kolega, ze mną na czele nie powinniśmu tytułować się opiekunami/opiekunkami medycznymi. To tylko chciałam uświadomić niektórym big_smile big_smile big_smile Jesli komuś podnosi to samoocenę to ja oczywiście nie mam nic przeciwko temu, bo cóż to mnie obchodzi w końcu, ale że mnie to śmieszy to już inna sprawa big_smile big_smile big_smile ST pozdrawiam Cię serdecznie big_smile

Offline

 

#215 2014-04-05 21:09:15

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

Na początku, podejmując tą pracę, faktycznie samo słowo "opiekun" nie specjalnie mnie satysfakcjonowało.  Ale równocześnie nie zdawałem sobie zupełnie sprawy z zakresu obowiązków - do tego stopnia, że nie rozróżniałem pojęcia czynności opiekuńcze a czynności medyczne.  Dopiero potem (chyba po jakimś pół roku) dowiedziałem się co-i-jak w tym temacie.  Jednocześnie dostrzegłem (Pozytywne Myślenie) wieeeele pozytywów wynikających z tego faktu (mniejsza odpowiedzialność, mniej roboty itp... big_smile ).  No i zdałem sobie sprawę, że to tylko zupełnie nieuzasadnione podejście niektórych ludzi powoduje, że ten zawód nie cieszy się zbytnim poważaniem.  Na dowód tego, niech posłuży zawód choćby Pana Hydraulika który na kolanach w zimnej i wilgotnej piwnicy grzebie w zatkanej rurze kanalizacyjnej, lub szanowanego Pana Weterynarza, który zagłębia rekę aż po ramię w krowiej d..ie wink  No i jeszcze jedno porównanie (nie dla smakoszy) - załóżmy że budowlaniec wkłada rękę do cementu/betonu, a opiekun do g..na.  Komu się porobią wypryski??? big_smile  big_smile  big_smile  A które truskaweczki będą smaczniejsze i zdrowsze - te wyhodowane na gnojówce, czy spryskane chemią??? big_smile  big_smile  big_smile   No i stwierdzenie stare jak Świat: żadna praca nie hańbi i jeszcze jedno: chyba najważnejszą rzeczą jest, by praca była POTRZEBNA! - bo tylko wtedy mamy gwarancję zarobku, utrzymania się (i rodziny) i zapewnienia sobie (i rodzinie) przyszłości smile  smile  smile

PS:  Kocham Was za to poparcie, jakiego tu doświadczam big_smile  big_smile  big_smile

Ostatnio edytowany przez ST (2014-04-05 21:10:57)

Offline

 

#216 2014-04-05 21:25:43

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

Na początku, podejmując tą pracę, faktycznie samo słowo "opiekun" nie specjalnie mnie satysfakcjonowało.  Ale równocześnie nie zdawałem sobie zupełnie sprawy z zakresu obowiązków - do tego stopnia, że nie rozróżniałem pojęcia czynności opiekuńcze a czynności medyczne.  Dopiero potem (chyba po jakimś pół roku) dowiedziałem się co-i-jak w tym temacie.  Jednocześnie dostrzegłem (Pozytywne Myślenie) wieeeele pozytywów wynikających z tego faktu (mniejsza odpowiedzialność, mniej roboty itp... big_smile ).  No i zdałem sobie sprawę, że to tylko zupełnie nieuzasadnione podejście niektórych ludzi powoduje, że ten zawód nie cieszy się zbytnim poważaniem.  Na dowód tego, niech posłuży zawód choćby Pana Hydraulika który na kolanach w zimnej i wilgotnej piwnicy grzebie w zatkanej rurze kanalizacyjnej, lub szanowanego Pana Weterynarza, który zagłębia rekę aż po ramię w krowiej d..ie wink  No i jeszcze jedno porównanie (nie dla smakoszy) - załóżmy że budowlaniec wkłada rękę do cementu/betonu, a opiekun do g..na.  Komu się porobią wypryski??? big_smile  big_smile  big_smile  A które truskaweczki będą smaczniejsze i zdrowsze - te wyhodowane na gnojówce, czy spryskane chemią??? big_smile  big_smile  big_smile   No i stwierdzenie stare jak Świat: żadna praca nie hańbi i jeszcze jedno: chyba najważnejszą rzeczą jest, by praca była POTRZEBNA! - bo tylko wtedy mamy gwarancję zarobku, utrzymania się (i rodziny) i zapewnienia sobie (i rodzinie) przyszłości smile  smile  smile



Otóż to ST, otóż to, żadna praca nie hańbi, a jesli jeszcze przynosi satysfakcję, to sukces gotowy. Dlatego ja na pytanie moich róznych znajomych, czym zajmuje się w Niemczech, odpowiadam, że zajmuję sie prowadzeniem domu, pewnej starszej pani. I rzeczywiście tym się zajmuje. Incydent, kiedy musiałam mierzyć poziom cukru podopiecznemu i podawać insulinę, sama ustawiając dawkę według tego pomiaru , segregowac leki,mam na szczęscie dawno poza sobą. Wtedy byłam młoda i głupiutka, a o tej pracy pojęcie miałam żadne. W zyciu o sobie nie powiem ,, opiekunka medyczna,, i w zyciu nie chciałabym nią być, sprawując domową opiekę.
My tez Cię kochamy ST, a przynajmniej ja ! big_smile big_smile big_smile big_smile Miłość jest w nas ! big_smile big_smile big_smile

PS:  Kocham Was za to poparcie, jakiego tu doświadczam big_smile  big_smile  big_smile

Offline

 

#217 2014-04-05 23:53:23

mama5536
Member
Zarejestrowany: 2013-07-18
Posty: 149

Re: ah!! Co za dzień !

A ja jak bym prowadziła dom mojej Helgi, to bym nie myla jej pupy ,nie wstawała w nocy jak miała 40 stopni.Jestem opiekunką może nie medyczną ale jestem. A nawet jak ktos tak mówi to innych nie upoważnia żeby pisać ,,nie wal głupa''.Simono nie ładnie .Trzeba się trzymać razem  w tym stresującym  zawodzie  .Miłej niedzieli życzę

Offline

 

#218 2014-04-06 09:26:25

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

Oj tam, oj tam. Nie ma co się sprzeczać o nazewnictwo i to, kto jakie obowiązki przy podopiecznym ma. Simona wcale tego złośliwie do ST nie napisała. Zresztą znają się na tym forum już bardzo długo i wiedzą, na jakie wpisy mogą sobie względem siebie pozwolić. Myślę, że ST wcale nie odebrał tego jako atak na siebie, bo doskonale zna koleżankę S. i jej poczucie humoru i daleko mu do strzelania focha za taki, czy inny wpis. Facet z niego sympatyczny, który wymyślając swoje podkręcane teorie, zachęca do dyskusji i wybudza z letargu pozostałych forumowiczów. Można się z nim zgadzać lub nie, ale nie da się go nie lubić. Zresztą nie bez kozery jest nazywany forumowym ulubieńcem. big_smile

A odnośnie nazewnictwa – no przecież po stokroć lepiej brzmi na ten przykład: operator koparki jednonaczyniowej na drewnianym wysięgniku niż zwykły robotnik od łopaty big_smile big_smile Czyż nie??
Dobra nazwa to podstawa wink

Pozdrawiam wszystkich cieplutko!

Offline

 

#219 2014-04-06 11:04:21

zuza
Member
Zarejestrowany: 2013-12-15
Posty: 65

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

Oj tam, oj tam. Nie ma co się sprzeczać o nazewnictwo i to, kto jakie obowiązki przy podopiecznym ma. Simona wcale tego złośliwie do ST nie napisała. Zresztą znają się na tym forum już bardzo długo i wiedzą, na jakie wpisy mogą sobie względem siebie pozwolić. Myślę, że ST wcale nie odebrał tego jako atak na siebie, bo doskonale zna koleżankę S. i jej poczucie humoru i daleko mu do strzelania focha za taki, czy inny wpis. Facet z niego sympatyczny, który wymyślając swoje podkręcane teorie, zachęca do dyskusji i wybudza z letargu pozostałych forumowiczów. Można się z nim zgadzać lub nie, ale nie da się go nie lubić. Zresztą nie bez kozery jest nazywany forumowym ulubieńcem. big_smile

A odnośnie nazewnictwa – no przecież po stokroć lepiej brzmi na ten przykład: operator koparki jednonaczyniowej na drewnianym wysięgniku niż zwykły robotnik od łopaty big_smile big_smile Czyż nie??
Dobra nazwa to podstawa wink

Pozdrawiam wszystkich cieplutko!

hubdert % to się nazywa strzal w dziesiatke big_smile

   to prawda nie da się go nielubic big_smile

Offline

 

#220 2014-04-06 11:16:04

zuza
Member
Zarejestrowany: 2013-12-15
Posty: 65

Re: ah!! Co za dzień !

zuza napisał:

ewal8 napisał:

Oj tam, oj tam. Nie ma co się sprzeczać o nazewnictwo i to, kto jakie obowiązki przy podopiecznym ma. Simona wcale tego złośliwie do ST nie napisała. Zresztą znają się na tym forum już bardzo długo i wiedzą, na jakie wpisy mogą sobie względem siebie pozwolić. Myślę, że ST wcale nie odebrał tego jako atak na siebie, bo doskonale zna koleżankę S. i jej poczucie humoru i daleko mu do strzelania focha za taki, czy inny wpis. Facet z niego sympatyczny, który wymyślając swoje podkręcane teorie, zachęca do dyskusji i wybudza z letargu pozostałych forumowiczów. Można się z nim zgadzać lub nie, ale nie da się go nie lubić. Zresztą nie bez kozery jest nazywany forumowym ulubieńcem. big_smile

A odnośnie nazewnictwa – no przecież po stokroć lepiej brzmi na ten przykład: operator koparki jednonaczyniowej na drewnianym wysięgniku niż zwykły robotnik od łopaty big_smile big_smile Czyż nie??
Dobra nazwa to podstawa wink

Pozdrawiam wszystkich cieplutko!

hundert % to się nazywa strzal w dziesiatke big_smile

   to prawda nie da się go nielubic big_smile

Offline

 

#221 2014-04-06 20:18:11

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

.... na ten przykład: operator koparki jednonaczyniowej na drewnianym wysięgniku .......

Za czasów mojej nauki z dziedziny budownictwa, spotkałem się z takim oto określeniem koparki, która nabiera ziemię z przodu, a wysypuje do tyłu:  "pojazd samobieżny przedsiębierny zasięrzutny"  big_smile

Offline

 

#222 2014-04-06 21:06:16

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

ewal8 napisał:

.... na ten przykład: operator koparki jednonaczyniowej na drewnianym wysięgniku .......

Za czasów mojej nauki z dziedziny budownictwa, spotkałem się z takim oto określeniem koparki, która nabiera ziemię z przodu, a wysypuje do tyłu:  "pojazd samobieżny przedsiębierny zasięrzutny"  big_smile

big_smile big_smile big_smile big_smile zasięrzutny big_smile big_smile big_smile big_smile ST jesteś niesamowity big_smile big_smile big_smile big_smile, a jaki przedsiębierny to już nawet nie wspomnę big_smile big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#223 2014-04-06 21:25:28

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

No  Simono, bazując na ostatnich Twoich niusach z wątku obok, to ST nie dość, że przedsiębierny, to i jeszcze dalece przedsięrzutny big_smile big_smile No, ale „za się” to już  się nie ma co oglądać big_smile Tylko „przed się” trza patrzeć big_smile big_smile No i najważniejsze jest jeszcze to, że ST jeszcze chyba samobieżny big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2014-04-06 21:29:07)

Offline

 

#224 2014-04-06 21:41:03

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

No  Simono, bazując na ostatnich Twoich niusach z wątku obok, to ST nie dość, że przedsiębierny, to i jeszcze dalece przedsięrzutny big_smile big_smile No, ale „za się” to już  się nie ma co oglądać big_smile Tylko „przed się” trza patrzeć big_smile big_smile No i najważniejsze jest jeszcze to, że ST jeszcze chyba samobieżny big_smile big_smile big_smile

Na mieście mówią, że ST jest bardzo samobieżny:D big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#225 2014-04-06 21:55:49

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

ewal8 napisał:

No  Simono, bazując na ostatnich Twoich niusach z wątku obok, to ST nie dość, że przedsiębierny, to i jeszcze dalece przedsięrzutny big_smile big_smile No, ale „za się” to już  się nie ma co oglądać big_smile Tylko „przed się” trza patrzeć big_smile big_smile No i najważniejsze jest jeszcze to, że ST jeszcze chyba samobieżny big_smile big_smile big_smile

Na mieście mówią, że ST jest bardzo samobieżny:D big_smile big_smile big_smile

No i "rozbradziażycie" chłopa. smile

Offline

 

#226 2014-04-07 08:33:26

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

ewal8 napisał:

No  Simono, bazując na ostatnich Twoich niusach z wątku obok, to ST nie dość, że przedsiębierny, to i jeszcze dalece przedsięrzutny big_smile big_smile No, ale „za się” to już  się nie ma co oglądać big_smile Tylko „przed się” trza patrzeć big_smile big_smile No i najważniejsze jest jeszcze to, że ST jeszcze chyba samobieżny big_smile big_smile big_smile

Na mieście mówią, że ST jest bardzo samobieżny:D big_smile big_smile big_smile

Wiesz Simono, teraz to mi zabiłaś ćwieka big_smile Nie bardzo nadaje się to chyba do roztrząsania publicznie big_smile big_smile, ale miałaś na myśli, że on bardziej bieżny, czy bardziej sam??? big_smile big_smile
No bo, jakby powiązać ostatni kawał ST z wątku na wesoło, z tym co teraz napisałaś, to sprawa nie jest taka oczywista big_smile big_smile

PS.
ST, Ty wiesz, że Cię lubimy i że to tylko żarty są??? smile

Amelio, ale my to z czystej sympatii tak, no i żeby nudą nie wiało. wink  Pozdr.

Offline

 

#227 2014-04-07 09:33:47

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

simona1961 napisał:

ewal8 napisał:

No  Simono, bazując na ostatnich Twoich niusach z wątku obok, to ST nie dość, że przedsiębierny, to i jeszcze dalece przedsięrzutny big_smile big_smile No, ale „za się” to już  się nie ma co oglądać big_smile Tylko „przed się” trza patrzeć big_smile big_smile No i najważniejsze jest jeszcze to, że ST jeszcze chyba samobieżny big_smile big_smile big_smile

Na mieście mówią, że ST jest bardzo samobieżny:D big_smile big_smile big_smile

Wiesz Simono, teraz to mi zabiłaś ćwieka big_smile Nie bardzo nadaje się to chyba do roztrząsania publicznie big_smile big_smile, ale miałaś na myśli, że on bardziej bieżny, czy bardziej sam??? big_smile big_smile
No bo, jakby powiązać ostatni kawał ST z wątku na wesoło, z tym co teraz napisałaś, to sprawa nie jest taka oczywista big_smile big_smile

PS.
ST, Ty wiesz, że Cię lubimy i że to tylko żarty są??? smile

Amelio, ale my to z czystej sympatii tak, no i żeby nudą nie wiało. wink  Pozdr.

Wiem, wiem. "Kto się lubi......"  Też tak czasem mam. big_smile

Offline

 

#228 2014-04-07 09:37:23

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-04-07 09:38:31)

Offline

 

#229 2014-04-07 10:24:47

zuza
Member
Zarejestrowany: 2013-12-15
Posty: 65

Re: ah!! Co za dzień !

amelia napisał:

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

hej amelia  big_smile

  bez urazy może się tu znawca jaki trafi ale powiem ci ze warto spytac na           www

    posypie się zaraz lawina podpowiedzi i to fachmanow

Offline

 

#230 2014-04-07 10:31:38

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

zuza napisał:

amelia napisał:

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

hej amelia  big_smile

  bez urazy może się tu znawca jaki trafi ale powiem ci ze warto spytac na           www

    posypie się zaraz lawina podpowiedzi i to fachmanow

Dzięki. Popatrzę. Ale wydawało mi się, że mamy tu parę osób lepszych ode mnie, bo ja to dinozaur, jeśli chodzi o te sprawy.

Offline

 

#231 2014-04-07 10:39:19

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

Ja również mam pytanie, odnośnie kupna sprzetu. Czy ktoś z Was kupił może telewizor w DE i instalował go w Polsce? Mam taki zamiar, ale nie wiem, czy jednak nie lepiej kupić na miejscu?

Offline

 

#232 2014-04-07 10:53:53

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

Ja również mam pytanie, odnośnie kupna sprzetu. Czy ktoś z Was kupił może telewizor w DE i instalował go w Polsce? Mam taki zamiar, ale nie wiem, czy jednak nie lepiej kupić na miejscu?

Ja mam kupowane w Austrii i chodzą bez problemu. Nie trzeba nic przestrajać. Teraz już są dostosowane do standardów ogólnoeuropejskich.

Myślę, że jeszcze się ktoś odezwie, kto to potwierdzi.

W grę wchodzi tylko kwestia gwarancji. Jak kupisz w Polsce, to nie masz z tym problemu, a cena też nie jest chyba wyższa.




Simonko! zaraz będzie "tysiączek" u Ciebie!  Brawo!

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-04-07 10:56:35)

Offline

 

#233 2014-04-07 10:58:16

Andrzej Winiarski
Member
Zarejestrowany: 2014-02-12
Posty: 133

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

Ja również mam pytanie, odnośnie kupna sprzetu. Czy ktoś z Was kupił może telewizor w DE i instalował go w Polsce? Mam taki zamiar, ale nie wiem, czy jednak nie lepiej kupić na miejscu?

Witam,
spokojnie kupowac mozesz w DE,nic nie trzeba na polske przestrajac. Jak dobrze popatrzysz i poszukasz to w DE kupisz sprzet 30-40% tanszy.

Offline

 

#234 2014-04-07 11:03:55

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

Andrzej Winiarski napisał:

simona1961 napisał:

Ja również mam pytanie, odnośnie kupna sprzetu. Czy ktoś z Was kupił może telewizor w DE i instalował go w Polsce? Mam taki zamiar, ale nie wiem, czy jednak nie lepiej kupić na miejscu?

Witam,
spokojnie kupowac mozesz w DE,nic nie trzeba na polske przestrajac. Jak dobrze popatrzysz i poszukasz to w DE kupisz sprzet 30-40% tanszy.

A na moje pytanie znasz odpowiedź? Jak nie tooooo....... to Ci muchę zabiję!   Wrrrrrr....! big_smile

Offline

 

#235 2014-04-07 11:09:29

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

amelia napisał:

simona1961 napisał:

Ja również mam pytanie, odnośnie kupna sprzetu. Czy ktoś z Was kupił może telewizor w DE i instalował go w Polsce? Mam taki zamiar, ale nie wiem, czy jednak nie lepiej kupić na miejscu?

Ja mam kupowane w Austrii i chodzą bez problemu. Nie trzeba nic przestrajać. Teraz już są dostosowane do standardów ogólnoeuropejskich.

Myślę, że jeszcze się ktoś odezwie, kto to potwierdzi.

W grę wchodzi tylko kwestia gwarancji. Jak kupisz w Polsce, to nie masz z tym problemu, a cena też nie jest chyba wyższa.




Simonko! zaraz będzie "tysiączek" u Ciebie!  Brawo!

big_smile big_smile big_smile W kwestii gwarancji to w momencie przymierzania sie do kupna aparatu fotograficznego, moje dziecko powiedziało, że najlepiej kupic samsunga, bo gwarancja działa na terenie Polski. Nie widziałam tutaj wprawdzie tv Samsung, ale o tej firmie nie powiem złego słowa. Mam laptopa, mam tel. kom. i mój student ma własnie TV Samsung i wszystko chodzi bez zarzutu ( mój laptop juz 3 lata, a jest p[o małym przejsciu big_smile big_smile big_smile i poza tym włączony jest non stop, jak lodówka big_smile big_smile big_smile )

Offline

 

#236 2014-04-07 11:13:57

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

No jak Boga kocham, coś mi myslenie chyba wysiadło big_smile big_smile big_smile własnie oglądam reklamę Samsunga 43 cale Plasma , cena 333 euro. No ja nie wiem czy za te cenę kupię w Polsce, zaraz poszukam zreszta tego modelu w Media markt, albo innym Avansie big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#237 2014-04-07 11:57:32

Andrzej Winiarski
Member
Zarejestrowany: 2014-02-12
Posty: 133

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

No jak Boga kocham, coś mi myslenie chyba wysiadło big_smile big_smile big_smile własnie oglądam reklamę Samsunga 43 cale Plasma , cena 333 euro. No ja nie wiem czy za te cenę kupię w Polsce, zaraz poszukam zreszta tego modelu w Media markt, albo innym Avansie big_smile big_smile big_smile

Witam,
lepiej zainwestuj w lsd, plasma jest malo energooszczedna i wypala sie,tzn.np.tam gdzie masz znaczek tvn po dlugim ogladaniu moze powstaqc jasniejsze miejsce. plasma wydaje mi sie to juz przeszlosc. byc moze stad ta cena.

Offline

 

#238 2014-04-07 12:00:20

Andrzej Winiarski
Member
Zarejestrowany: 2014-02-12
Posty: 133

Re: ah!! Co za dzień !

amelia napisał:

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

Witam,
nie ma tragedii z tym lapkiem. potrzebujesz polska klawiature czy moze byc niemiecka?? Zauwaz ze w lapku zainstalowany jest windows7,czyli stary system operacyjny.

Ja bym proponowal:
www

Ostatnio edytowany przez Andrzej Winiarski (2014-04-07 12:07:02)

Offline

 

#239 2014-04-07 12:09:05

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

simona1961 napisał:

No jak Boga kocham, coś mi myslenie chyba wysiadło big_smile big_smile big_smile własnie oglądam reklamę Samsunga 43 cale Plasma , cena 333 euro. No ja nie wiem czy za te cenę kupię w Polsce, zaraz poszukam zreszta tego modelu w Media markt, albo innym Avansie big_smile big_smile big_smile

To samo Simonko chciałam Ci doradzić co kolega Winiarski. Wiem ponadto z poważnego źródła informacji - mój wujek jest elektronikiem z wykształcenia i prowadzi zakład z zakresu usług elektronicznych -  że Samsungi są częstym gościem w jego zakładzie. Oczywiście Samsung Samsungowi nierówny i ten z wyższej półki wcale nie musi się sypać. Natomiast faktycznie lepiej zainwestuj w LCD, po taka plazma to pierońsko prądożerna jest. Jeśli o markę chodzi i gdybym teraz miała dla siebie kupować to zainwestowałabym w Sony Bravia – ale to jest tylko moja sugestia. Ja wiem, że ile ludzi, tyle opinii, a wyboru i tak sami dokonujemy, biorąc pod uwagę przeróżne czynniki.

Offline

 

#240 2014-04-07 18:02:01

zuza
Member
Zarejestrowany: 2013-12-15
Posty: 65

Re: ah!! Co za dzień !

amelia napisał:

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

co tam w tej sprawie?---wydaje mi się ze ten na allegro jest b drogi wlasnie przyszly gazetki ze sprzętem którego szukasz i ceny sa faktycznie nizsze wiec nie kupuj pochopnie, teraz rynek jest nasycony i duza rozbieznosc w cenach
w naszych polskich mega awansach sa fajne nieraz promocje i dobrego lapka już za 1200zl kupisz przy takich parametrach jak ten na allegro

  trochę trzeba pobiegać po stronkach   :-B

Offline

 

#241 2014-04-07 18:04:45

zuza
Member
Zarejestrowany: 2013-12-15
Posty: 65

Re: ah!! Co za dzień !

zuza napisał:

amelia napisał:

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

co tam w tej sprawie?---wydaje mi się ze ten na allegro jest b drogi wlasnie przyszly gazetki ze sprzętem którego szukasz i ceny sa faktycznie nizsze wiec nie kupuj pochopnie, teraz rynek jest nasycony i duza rozbieznosc w cenach
w naszych polskich mega awansach sa fajne nieraz promocje i dobrego lapka już za 1200zl kupisz przy takich parametrach jak ten na allegro

  trochę trzeba pobiegać po stronkach   big_smile

Offline

 

#242 2014-04-07 18:13:57

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

Dzięki.
Nie bardzo chciałabym kupować w "akcji". Chciałabym taki bardziej nowoczesny.
I tak jestem zielona jak rabarbar, więc zakup zleciłam synowi. A co ? niech się potrudzi trochę.  big_smile

Offline

 

#243 2014-04-07 18:59:28

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

zuza napisał:

amelia napisał:

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

co tam w tej sprawie?---wydaje mi się ze ten na allegro jest b drogi wlasnie przyszly gazetki ze sprzętem którego szukasz i ceny sa faktycznie nizsze wiec nie kupuj pochopnie, teraz rynek jest nasycony i duza rozbieznosc w cenach
w naszych polskich mega awansach sa fajne nieraz promocje i dobrego lapka już za 1200zl kupisz przy takich parametrach jak ten na allegro

  trochę trzeba pobiegać po stronkach   :-B

Tak patrząc na moich znajomych to wieksza połowa kupuje laptopy jakie w ogóle nie potrzebuje.Potrzebuja sprzęt do odbierania poczty ,na Youtuba , do przegladania stron www i od czasu jakas malo wymagajace gry..a procesor najnowszy, tony pamięci i twardy tysk ktorego nigdy nie zapełnia...i to sie odbija na cenie.
A argument ze juz kupuja na zapas na lata w mysl zasady raz a dobrze tez sie nie sprawdza, ile mi juz razy siadł sprzatu rtv po 2 czy 3latach od zakupu (różniste firmy), tak, tuz po gwarancji.

Offline

 

#244 2014-04-07 20:14:15

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

amelia napisał:

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

Ależ ten lapik to rakieta smile  dysk 1 terra, pamięć 4 giga i procesor i5 – no to czego chcieć więcej. Przecież to jest sprzęt nawet dla najbardziej wymagających graczy, grających w te najbardziej potrzebujące odpowiednich parametrów gry. Lenovo  jest największym producentem pc-tów na swiecie, a że chiński to raczej w tej chwili już nie ma większego znaczenia. System windows 7 też, wg mnie i nie tylko zresztą,  o niebo lepszy od ósemki, z tymi powalonymi  kafelkami.

Amelio, lepszego nie ma sensu szukać a tym bardziej przepłacać, bo ani w 1/3 nie wykorzystasz tych parametrów.  Moje dziecko ma Acera o dokładnie takich samych danych technicznych  i mimo, że nawala w gierki wymagające i ram-u  i miejsca na dysku i odpowiedniej karty grafiki, nie wykorzystuje wszystkich jego możliwości.  Ja mam małego acerka 12-calowego, dane o połowę słabsze od tego lenovo i jestem mega zadowolona.

Offline

 

#245 2014-04-07 22:41:37

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

amelia napisał:

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

Ależ ten lapik to rakieta smile  dysk 1 terra, pamięć 4 giga i procesor i5 – no to czego chcieć więcej. Przecież to jest sprzęt nawet dla najbardziej wymagających graczy, grających w te najbardziej potrzebujące odpowiednich parametrów gry. Lenovo  jest największym producentem pc-tów na swiecie, a że chiński to raczej w tej chwili już nie ma większego znaczenia. System windows 7 też, wg mnie i nie tylko zresztą,  o niebo lepszy od ósemki, z tymi powalonymi  kafelkami.

Amelio, lepszego nie ma sensu szukać a tym bardziej przepłacać, bo ani w 1/3 nie wykorzystasz tych parametrów.  Moje dziecko ma Acera o dokładnie takich samych danych technicznych  i mimo, że nawala w gierki wymagające i ram-u  i miejsca na dysku i odpowiedniej karty grafiki, nie wykorzystuje wszystkich jego możliwości.  Ja mam małego acerka 12-calowego, dane o połowę słabsze od tego lenovo i jestem mega zadowolona.

Dzięki Ewo! Kochana jesteś.
Mój synuś mówi dokładnie to co Ty.
A ja, taka niedobra mamusia nie chciałam wierzyć własnemu jedynemu synowi. wink

Właśnie przed chwilą przelałam pieniążki i chyba na weekend będę "naparzać" na nowym.

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-04-07 22:42:49)

Offline

 

#246 2014-04-08 16:12:47

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

amelia napisał:

ewal8 napisał:

amelia napisał:

Do znawców Informatyki i komputeryzacji!

Muszę kupić nowego "lapka"

Wczoraj szukałam w necie . Co sądzicie o takim?

www

Ależ ten lapik to rakieta smile  dysk 1 terra, pamięć 4 giga i procesor i5 – no to czego chcieć więcej. Przecież to jest sprzęt nawet dla najbardziej wymagających graczy, grających w te najbardziej potrzebujące odpowiednich parametrów gry. Lenovo  jest największym producentem pc-tów na swiecie, a że chiński to raczej w tej chwili już nie ma większego znaczenia. System windows 7 też, wg mnie i nie tylko zresztą,  o niebo lepszy od ósemki, z tymi powalonymi  kafelkami.

Amelio, lepszego nie ma sensu szukać a tym bardziej przepłacać, bo ani w 1/3 nie wykorzystasz tych parametrów.  Moje dziecko ma Acera o dokładnie takich samych danych technicznych  i mimo, że nawala w gierki wymagające i ram-u  i miejsca na dysku i odpowiedniej karty grafiki, nie wykorzystuje wszystkich jego możliwości.  Ja mam małego acerka 12-calowego, dane o połowę słabsze od tego lenovo i jestem mega zadowolona.

Dzięki Ewo! Kochana jesteś.
Mój synuś mówi dokładnie to co Ty.
A ja, taka niedobra mamusia nie chciałam wierzyć własnemu jedynemu synowi. wink

Właśnie przed chwilą przelałam pieniążki i chyba na weekend będę "naparzać" na nowym.

www chyba to ten?!

Offline

 

#247 2014-04-08 19:51:46

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

http://www.chip.de/artikel/Lenovo-G510_-59399741-Notebook-15-6-Zoll-Test_66512050.html chyba to ten?!

Chyba nie ten sam smile To znaczy model ten sam, ale parametry inne. Konkretnie dysk twardy dwa razy większy w tym podanym przez Amelię.

Natomiast jeśli o cenę chodzi, to chciałabym jeszcze zauważyć Amelio, że Ty system operacyjny otrzymujesz na nośniku – tak wynika ze specyfikacji laptopa w podanym przez Ciebie linku. Natomiast w większości przypadków obecnie, jak kupujemy te z promocji w elektronicznych marketach, to kupujemy z wgranym systemem bez nośnika, z tzw. partycją recovery. Sam system na nośniku to wydatek rzędu ok. 300 zeta, stąd i cena wybranego przez Ciebie egzemplarza odpowiednio wyższa. Myślę, że będziesz zadowolona z wyboru i naparzaj, aż miło. wink

Offline

 

#248 2014-04-09 20:17:04

Eugenia1
Member
Zarejestrowany: 2014-02-22
Posty: 21

Re: ah!! Co za dzień !

Witam cieplutko , bo z domku. O ile ktos jeszcze chce wiedziec ,to tych 13 okien nie umyłam. Pan był zdziwiony . Ale za to podróż miałam paskudną , ale to temat na inny wątek

Offline

 

#249 2014-04-09 20:55:10

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

pfleger napisał:

http://www.chip.de/artikel/Lenovo-G510_-59399741-Notebook-15-6-Zoll-Test_66512050.html chyba to ten?!

Chyba nie ten sam smile To znaczy model ten sam, ale parametry inne. Konkretnie dysk twardy dwa razy większy w tym podanym przez Amelię.

Natomiast jeśli o cenę chodzi, to chciałabym jeszcze zauważyć Amelio, że Ty system operacyjny otrzymujesz na nośniku – tak wynika ze specyfikacji laptopa w podanym przez Ciebie linku. Natomiast w większości przypadków obecnie, jak kupujemy te z promocji w elektronicznych marketach, to kupujemy z wgranym systemem bez nośnika, z tzw. partycją recovery. Sam system na nośniku to wydatek rzędu ok. 300 zeta, stąd i cena wybranego przez Ciebie egzemplarza odpowiednio wyższa. Myślę, że będziesz zadowolona z wyboru i naparzaj, aż miło. wink

Tak, tak , tak. Właśnie o to mi chodziło. Ty jednak jesteś "profi" nie tylko w dziedzinie "deutsches  reden"  .
Widzisz ja (blondynka jeśli chodzi o informatykę sad ) napisałam, że chcę bardziej nowoczesny, a Ty nazwałaś rzeczy po imieniu.
Masz jeszcze jeden fakultet o którym nie wiem? smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-04-09 21:03:40)

Offline

 

#250 2014-04-09 21:06:13

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

Eugenia1 napisał:

Witam cieplutko , bo z domku. O ile ktos jeszcze chce wiedziec ,to tych 13 okien nie umyłam. Pan był zdziwiony . Ale za to podróż miałam paskudną , ale to temat na inny wątek

No i  S U P E R A N C K O ! Tak trzymaj!
A o przygodzie w podróży chętnie poczytam smile

Offline

 

#251 2014-04-09 23:15:14

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

amelia napisał:

ewal8 napisał:

pfleger napisał:

http://www.chip.de/artikel/Lenovo-G510_-59399741-Notebook-15-6-Zoll-Test_66512050.html chyba to ten?!

Chyba nie ten sam smile To znaczy model ten sam, ale parametry inne. Konkretnie dysk twardy dwa razy większy w tym podanym przez Amelię.

Natomiast jeśli o cenę chodzi, to chciałabym jeszcze zauważyć Amelio, że Ty system operacyjny otrzymujesz na nośniku – tak wynika ze specyfikacji laptopa w podanym przez Ciebie linku. Natomiast w większości przypadków obecnie, jak kupujemy te z promocji w elektronicznych marketach, to kupujemy z wgranym systemem bez nośnika, z tzw. partycją recovery. Sam system na nośniku to wydatek rzędu ok. 300 zeta, stąd i cena wybranego przez Ciebie egzemplarza odpowiednio wyższa. Myślę, że będziesz zadowolona z wyboru i naparzaj, aż miło. wink

Tak, tak , tak. Właśnie o to mi chodziło. Ty jednak jesteś "profi" nie tylko w dziedzinie "deutsches  reden"  .
Widzisz ja (blondynka jeśli chodzi o informatykę sad ) napisałam, że chcę bardziej nowoczesny, a Ty nazwałaś rzeczy po imieniu.
Masz jeszcze jeden fakultet o którym nie wiem? smile

Żaden profi, raczej amator hobbysta smile Nie mam jakiejś powalającej wiedzy w tej dziedzinie, ale staram sobie radzić cokolwiek.

Offline

 

#252 2014-04-10 00:15:44

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

Dziś też miałem udany dzień, mimo iż dziadek znów zrobił zamach na moje przepisowe wolne wink  Po południu, kiedy już miałem wychodzić, oznajmił, że on też chce wyjść...  W pierwszej chwili odparłem, że jadę rowerem, ale na szczęście coś mnie powstrzymało przed dalszym wyłuszczaniem swoich racji. I był to właśnie taki moment, kiedy należało ustąpić.  Po pierwsze dlatego, że mam tak dużo czasu wolnego w swoim pokoju, że to aż nieprzyzwoite handryczyć się o jedno wyjście, po drugie dziadek był zdecydowany wyegzekwować swoje, a po trzecie wyjście z nim wcale nie jest gorsze od wyjścia samemu (jego wózek sam jedzie wink  No i ze wspólnego spaceru byłem bardziej zadowolony, niż z kolejnej jazdy rowerem - po pierwsze dziadek postawił dobre piwo (5€/0,5l) wink po drugie siedząc w słońcu na ławce w atrakcyjnym miejscu podszkoliłem język w rozmowie, po trzecie wracając kupiłem co chciałem w Bio-sklepie (rk. 60€), a po czwarte dziadek podziękował mi za towarzyszenie smile

PS: a co do wpisów "o mnie": nie mam żadnych pretensji smile - wręcz przeciwnie - cieszę się, że moja osoba może uatrakcyjnić to forum big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez ST (2014-04-10 00:21:54)

Offline

 

#253 2014-04-10 03:48:24

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

ST napisał:

Dziś też miałem udany dzień, mimo iż dziadek znów zrobił zamach na moje przepisowe wolne wink  Po południu, kiedy już miałem wychodzić, oznajmił, że on też chce wyjść...  W pierwszej chwili odparłem, że jadę rowerem, ale na szczęście coś mnie powstrzymało przed dalszym wyłuszczaniem swoich racji. I był to właśnie taki moment, kiedy należało ustąpić.  Po pierwsze dlatego, że mam tak dużo czasu wolnego w swoim pokoju, że to aż nieprzyzwoite handryczyć się o jedno wyjście, po drugie dziadek był zdecydowany wyegzekwować swoje, a po trzecie wyjście z nim wcale nie jest gorsze od wyjścia samemu (jego wózek sam jedzie wink  No i ze wspólnego spaceru byłem bardziej zadowolony, niż z kolejnej jazdy rowerem - po pierwsze dziadek postawił dobre piwo (5€/0,5l) wink po drugie siedząc w słońcu na ławce w atrakcyjnym miejscu podszkoliłem język w rozmowie, po trzecie wracając kupiłem co chciałem w Bio-sklepie (rk. 60€), a po czwarte dziadek podziękował mi za towarzyszenie smile

PS: a co do wpisów "o mnie": nie mam żadnych pretensji smile - wręcz przeciwnie - cieszę się, że moja osoba może uatrakcyjnić to forum big_smile big_smile big_smile

Te piwo za 5 euro to pewnie w butelce po 80 centów mozna kupic smile

Offline

 

#254 2014-04-11 10:08:33

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

Ej no pfleger, aleś TY chłopie drobiazgowy wink No przecież dziadek piwo stawiał, a darowanemu koniowi … wink

Poza tym, przeważnie zawsze nawet zwykły jabol, przelany do butelki po drogim winie, a do tego wypity w lokalu o odpowiednim klimacie smakuje tak samo jak najdroższe wino. No a jeszcze jak delektujesz się w odpowiednim towarzystwie, no to ambrozja dla podniebienia przecież big_smile
A nie Ty tak od razu brutalnie ST na ziemię sprowadzasz. big_smile

Offline

 

#255 2014-04-11 12:11:31

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: ah!! Co za dzień !

ewal8 napisał:

Ej no pfleger, aleś TY chłopie drobiazgowy wink No przecież dziadek piwo stawiał, a darowanemu koniowi … wink

Prz nastepnym spacerze ST musi sie zrewanżować dziadkowi, a w mysl  polskiej gościnności wypadało by dziadkowi kupic piwo za 10 ojro.

ewal8 napisał:

Poza tym, przeważnie zawsze nawet zwykły jabol, przelany do butelki po drogim winie, a do tego wypity w lokalu o odpowiednim klimacie smakuje tak samo jak najdroższe wino. No a jeszcze jak delektujesz się w odpowiednim towarzystwie, no to ambrozja dla podniebienia przecież big_smile
A nie Ty tak od razu brutalnie ST na ziemię sprowadzasz. big_smile

Znałem kiedys goscia , mial dwie butelki w domu :Taka starsza  butelke wina z Hiszpanii i taka stylową butelke whisky .Do pierwszel lał jabolce a do drugiej butelki ,wódkę żołądka. .Panny pily i chwalily te wykwintne trunki smile

Offline

 

#256 2014-04-11 12:17:26

lenka57
Member
Od: hamburg
Zarejestrowany: 2014-04-11
Posty: 91

Re: ah!! Co za dzień !

witam,jestem nowa,pozdrawiam cieplutko

Offline

 

#257 2014-04-11 13:12:35

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

ewal8 napisał:

Ej no pfleger, aleś TY chłopie drobiazgowy wink No przecież dziadek piwo stawiał, a darowanemu koniowi … wink

Prz nastepnym spacerze ST musi sie zrewanżować dziadkowi, a w mysl  polskiej gościnności wypadało by dziadkowi kupic piwo za 10 ojro.

ewal8 napisał:

Poza tym, przeważnie zawsze nawet zwykły jabol, przelany do butelki po drogim winie, a do tego wypity w lokalu o odpowiednim klimacie smakuje tak samo jak najdroższe wino. No a jeszcze jak delektujesz się w odpowiednim towarzystwie, no to ambrozja dla podniebienia przecież big_smile
A nie Ty tak od razu brutalnie ST na ziemię sprowadzasz. big_smile

Znałem kiedys goscia , mial dwie butelki w domu :Taka starsza  butelke wina z Hiszpanii i taka stylową butelke whisky .Do pierwszel lał jabolce a do drugiej butelki ,wódkę żołądka. .Panny pily i chwalily te wykwintne trunki smile

big_smile a potem faceci się dziwią, że kobiety nie mają o nich zbyt dobrego zdania big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#258 2014-04-11 15:55:45

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

Znałem kiedys goscia , mial dwie butelki w domu :Taka starsza  butelke wina z Hiszpanii i taka stylową butelke whisky .Do pierwszel lał jabolce a do drugiej butelki ,wódkę żołądka. .Panny pily i chwalily te wykwintne trunki smile

Oj i ja znałam kilku takich pomysłowych Dobromirów, chcących wyrywać dziewczyny na tanie wino takim haniebnym big_smile big_smile sposobem. Swego czasu to chyba jakaś ogólnokrajowa plaga była. Ja akurat nie poddałam się tej pladze big_smile, ale bynajmniej nie z powodu, że znawczynią wina byłam. big_smile big_smile  Jakoś tak napoje wyskokowe tego typu nigdy mi nie smakowały: albo za słodkie, albo za kwaśne, albo mój zmysł smaku szwankuje wink a moja niechęć do wina zrodziła się, dawno temu, jak założyłam się z kolegą, że wypiję półtoralitrową butelkę porzeczkowego wina swojskiego (które on podwędził ojcu big_smile big_smile )  Oczywiście zakład wygrałam, bo ja uparta jestem,  ale  całe przedsięwzięcie zakończyło się zatruciem i to kurde na dwa fronty big_smile big_smile Od tamtej pory poczułam respekt przed winem i tylko z daleka mu się kłaniam big_smile big_smile big_smile


...ale człowiek był durny, jak był młody... wink

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2014-04-13 09:55:09)

Offline

 

#259 2014-04-11 22:01:34

ST
Member
Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 1341

Re: ah!! Co za dzień !

Dziś po obiadku trunkowaliśmy (ja i dziadek) trochę inaczej - ja kawkę z excpresu "Azurro-lungo" (by mieć dobry nastrój), a dziadek "Muvicol" (by mieć dobra kupe big_smile )

Ostatnio edytowany przez ST (2014-04-11 22:02:21)

Offline

 

#260 2014-04-11 23:01:31

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: ah!! Co za dzień !

O matko i córko! Mam nowego lapka. Ale wdrażanie w nowy system to HORROR!  big_smile
Może za rok się nauczę!  smile

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

wyjazd z dnia na dzień - Co myślicie o takich wyjazdach z dnia na dzień? Słyszałam, że teraz agencje mają takie szybkie zlecenia i zastanawiam się jak się do takiej ewentualności się przygotować :) to co możemy zrobić wcześniej to chyba tylko spakowanie się? Czy są jeszcze inne formalności, które mogę załatwić? Do tej pory jeździłam prywatnie i jakoś ciężko idzie mi przestawianie się na taki oficjalny tryb ;)

wolny dzień w tygodniu - Witam , czy często spotykacie się z wolnym dniem w tygodniu ? Oczywiście oprócz 2 godzin dziennie . Pracuję 2 lata i to moja pierwsza stella na której zaproponowano mi wolny dzień ...

Ulubione perfumy na co dzień - Cześc. Jakie są Wasze ulubione zapachy na co dzień? Jesli chodzi o mnie to uwielbiam Dior pure poison - aczkolwiek nie kupuję tak często z racji wysokiej ceny...

Pozytywny dzień - Wpisujcie co wydarzyło się u Was dziś miłego i pozytywnego. Super jest dostrzec, że po mimo mnóstwa złych rzeczy jest jeszcze więcej tych dobrych...

10 marca Dzień Mężczyzny - [img]https://images-blogger-opensocial.googleusercontent.com/gadgets/proxy?url=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot...

Stopka forum