ah!! Co za dzień !

Nowy temat ,wszystko co wam sie wydarzyło w pracy i nie tylko. Moze temat sie rozwinie ?!..czas pokaże.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2013-11-15 19:34:14

pfleger
Member

ah!! Co za dzień !

Nowy temat ,wszystko co wam sie wydarzyło w pracy i nie tylko. Moze temat sie rozwinie ?!..czas pokaże.

#2 2013-11-15 19:46:14

jakniew
Member

Re: ah!! Co za dzień !

pfleger napisał:

Ojej!!! Fajny pomysł:)smile. Moje dni są teraz w tzw. odkręcaniu się po powrocie do domu. Przestawianie się na inny rytm. Ciekawe, że jak wracam na Stellę, tam tego nie przechodzę. Jakiś psychisch czy cóś??????????????

#3 2013-11-15 19:48:45

agama
Member

Mam znowu dylemat. Za 30 min. pójde przygotowywać towarzystwo do snu. Dzisiaj syn załozył nowe materace,siedzą na nowych wózkach i doszła paczka z pampersami(zapinanymi na rzepy) i gotowymi majtami na noc dla dziadzia.On za chińskiego nie chce tego zakładac. Osobiście  uważam, że jak 2x/tydz.zmienię mu spodnie od piżamy to jest ok. Myślę, że on po prostu wstydzi sie tych majteczek.Mam mu wciskac na siłę- zalecenia
zony i dzieci, czy dać mu spokój? Niech popuszcza w spodnie?

#4 2013-11-15 20:00:03

ANTONIA***
Member

Moje zastępstwo dobiegło końca. Pojutrze wracam do domu.  Babcia popłakuje po kątach, bo ja byłam cały dzień do dyspozycji ,a córka - kobieta interesu jest zalatana, zestresowana i zajęta .Ta kobieta wszystko robi w biegu. Nie umiałabym tak żyć. Absolutnie ! Ale Stella była z tych pierwszorzędnych...

Cieszę się okrutnie, bo uwielbiam przygotowania do Bożego Narodzenia. Uszka lepię już w listopadzie. Ale do rzeczy: byłam dzisiaj w "Netto". Mają Angebot na mąkę, tę dobrą - 2,75 kg - cena 1,45 euro. Amelia pisała na którymś wątku, że zaopatrzyła siebie i rodzinę w proszek do prania, można więc i w mąkę. Gdybym jechała samochodem - kupiłabym ...
Może ktoś skorzysta z tej informacji...
Przytulnego wieczoru.

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-11-15 20:01:23)

#5 2013-11-15 20:01:57

kryspinka
Member

najlepiej próbowac moze w koncu da sie przekonac.oj dzisaiaj to był ubaw po pachy tylko ze nie dla mnie jak wlazlysmy z babcia do kibelka to nie chciala z tamtad wyjsc prawie sie tam juz pobiłysmy.drusgi raz jak sobie siadła to zaczęły sie medytacje na temat Boga i zycia a że demencja juz galopujaca to zwiazku to nijakiego nie miało.potem szarpanina cały dzien z każda czynnoscia a na uwieńczenie dnia nie rozbierze sie do spania bo jej ciuchy ukradnę.ogrzewanie wysiadlo zegar tez i to by bylo na tyle pa

#6 2013-11-15 20:09:17

pannaanna666
Member
Od: Dom-Esch

jestem poza polowa mojej pierwszej przygody ze stacjonarna opieka. Firma wywiazuje sie z umowy i interesuje jak mi jest, wiec patrzac na to co tu kobitki pisaly, mam wiele szczescia .
Zaczelam dzis szukac zmienniczki .. za miesiac jade na 6 tyg do domu, nie chce "mojej babci" zostawic niewiadomo komu.. Bo jest babcia ale kochana i na prawde zycze kazdej opiekunce by tak trafila i na tak mila rodzine, nie ingerujaca w prace i spostrzegajaca jej wyniki. Jestem powiem Wam miedzy nami ciut nawet z siebie dumna smile .. babcia kwitnie i jej corki to widza, dziekuja mi, czyli "dalam rade" . Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie w ten zimny ciemny wieczor.

#7 2013-11-15 22:27:57

gosia12369
Member

hej wszystkim,
to ja opowiem jaką akcję wczoraj miałam. Moja babcia jest chodząca ( tak na marginesie). Wracałam wczoraj ze szkoły ( pozwalają mi się uczyć, ale jeszcze za wiele nie rozumiem) i gdy weszłam do domu babcia coś krzyczała, wrzeszczała i w ręku trzymała 2 pary pieluchomajtek. Myślałam że córka ( mieszkająca obok w domku) kazała jej to nosić a że babcia jest sprawna to honor jej na to nie pozwala i dlatego była tak oburzona. Ale między słowami usłyszałam coś o kotach (córka ma kota, znaczy sierściucha). Babka poleciała z tymi majtkami do córki na podwórko, za chwilę wróciła zdenerwowana, i dalej coś o tych kotach, że te mieluchy mają 10 lat i były w dobrym stanie a teraz koty córki sie do nich dorwały, w międzyczasie zobaczyłam że nie ma chodniczka w jej salonie, był w łazience. Po 5 minutach z tymi samymi majtkami przyleciała córka coś szprechała po niemiecku na wysokich tonach i pieprznęła majtkami w babkę ( 2 pary, białych). To babka ze złości zrobiła podanie majtek do mnie, ja nie miałam co zrobić z nimi to dośrodkowałam do kosza na śmieci. Potem jeszcze było słychać krzyki że kot zesrał się na środku pokoju babki i był nicht sauber!!! i dlatego chodniczek poszedł do łazienki ( babcia bardzo ceni porządek wręcz sterylny) Generalnie sąsiedzi dookoła byli w temacie, wszystko słyszeli, mi dostało się gaciami 10- letnimi ale w dobrym stanie, bez przebiegu. W sumie: Ahh Co za dzień
pozdrawiam wszystkich smile

#8 2013-11-16 10:27:21

jakniew
Member

gosia12369 napisał:

hej wszystkim,
to ja opowiem jaką akcję wczoraj miałam. Moja babcia jest chodząca ( tak na marginesie). Wracałam wczoraj ze szkoły ( pozwalają mi się uczyć, ale jeszcze za wiele nie rozumiem) i gdy weszłam do domu babcia coś krzyczała, wrzeszczała i w ręku trzymała 2 pary pieluchomajtek. Myślałam że córka ( mieszkająca obok w domku) kazała jej to nosić a że babcia jest sprawna to honor jej na to nie pozwala i dlatego była tak oburzona. Ale między słowami usłyszałam coś o kotach (córka ma kota, znaczy sierściucha). Babka poleciała z tymi majtkami do córki na podwórko, za chwilę wróciła zdenerwowana, i dalej coś o tych kotach, że te mieluchy mają 10 lat i były w dobrym stanie a teraz koty córki sie do nich dorwały, w międzyczasie zobaczyłam że nie ma chodniczka w jej salonie, był w łazience. Po 5 minutach z tymi samymi majtkami przyleciała córka coś szprechała po niemiecku na wysokich tonach i pieprznęła majtkami w babkę ( 2 pary, białych). To babka ze złości zrobiła podanie majtek do mnie, ja nie miałam co zrobić z nimi to dośrodkowałam do kosza na śmieci. Potem jeszcze było słychać krzyki że kot zesrał się na środku pokoju babki i był nicht sauber!!! i dlatego chodniczek poszedł do łazienki ( babcia bardzo ceni porządek wręcz sterylny) Generalnie sąsiedzi dookoła byli w temacie, wszystko słyszeli, mi dostało się gaciami 10- letnimi ale w dobrym stanie, bez przebiegu. W sumie: Ahh Co za dzień
pozdrawiam wszystkich smile

Musiało być nawet zabawnie , ale dla przyglądających się z boku na latające majtki hahahaha. Chyba kotu spodobały się te gacie skoro je wywlókł. Może kot mówi po polsku i gdybyś go zagadała, powiedziałby Tobie, że nie wiedział jak gatki założyć to nie narobiłby babce kupki na środku pokoju smilesmilesmile

#9 2013-11-16 10:30:30

ANTONIA***
Member

Amelia,

nie jesteś głupia, tylko praktyczna - kupujesz to, co Ci się bardziej przydaje. Mąkę możesz kupić
w Polsce, proszki również, ale , co tu ukrywać - polskie nie dorównują jakością, niemieckim.
Dla mnie najważniejsza jest kawa Jakobs. Tak prażonej jak tutaj lub Holandii nie kupisz w całej Europie.
Tej, niestety, nie mogę zabierać ze sobą ( na lotnisku skonfiskowano mi kiedyś trzy paczki ), więc wysyłam sobie przez firmą do domu całe opakowanie - 10 paczek. I zapijam się do granic nieprzezwoitości.

Pozdrawiam i spełnionego pobytu wśród Bliskich życzę...

#10 2013-11-16 14:06:49

Krycha
Member

Antonia dobrze wiedzieć, bo też jestem kawoszką smile a nie wiedziałam, ze Jakobs może być dobry!

ANTONIA*** napisał:

Amelia,

nie jesteś głupia, tylko praktyczna - kupujesz to, co Ci się bardziej przydaje. Mąkę możesz kupić
w Polsce, proszki również, ale , co tu ukrywać - polskie nie dorównują jakością, niemieckim.
Dla mnie najważniejsza jest kawa Jakobs. Tak prażonej jak tutaj lub Holandii nie kupisz w całej Europie.
Tej, niestety, nie mogę zabierać ze sobą ( na lotnisku skonfiskowano mi kiedyś trzy paczki ), więc wysyłam sobie przez firmą do domu całe opakowanie - 10 paczek. I zapijam się do granic nieprzezwoitości.

Pozdrawiam i spełnionego pobytu wśród Bliskich życzę...

#11 2013-11-16 15:51:17

kakadu
Member

Pfleger,chyba tylko ty możesz zmienić(edytując) to nieszczęsne ah na prawidłowe ach.Możesz?

#12 2013-11-16 16:08:49

ANTONIA***
Member

Zamiast filtrów możesz użyć Zewy ( ręczników papierowych, tych kuchennych ). Sprawdzają się...

W sprawie majtek: zakładałam je zawsze w dzień, bo babcia jako tako kontrolowała się. Na noc używałam pampersa ze względu na większą "wytrzymałość ". Dziadkowi wytłumacz lub pokaż, że majtek nie rozbiera się po użyciu tylko rozrywa na boku i po kłopocie. Pewnie upadł, bo walczył z nimi.

#13 2013-11-16 16:59:04

agama
Member

ANTONIA*** napisał:

Zamiast filtrów możesz użyć Zewy ( ręczników papierowych, tych kuchennych ). Sprawdzają się...

W sprawie majtek: zakładałam je zawsze w dzień, bo babcia jako tako kontrolowała się. Na noc używałam pampersa ze względu na większą "wytrzymałość ". Dziadkowi wytłumacz lub pokaż, że majtek nie rozbiera się po użyciu tylko rozrywa na boku i po kłopocie. Pewnie upadł, bo walczył z nimi.

Dzieki Antonia! O Ręczniczkach nie pomyślałam. A z majtkami będziemy próbować.

#14 2013-11-16 18:35:24

jakniew
Member

No i miały być opowieści " ach!!!! Co za dzień!" - Najbardziej pasuje opowieść gosi12 i coś tam dalej...... a tutaj o mące, kawie, majtkach, filtrach....... . Dlaczego tak lubicie zbaczać z tematu????smilesmile.

#15 2013-11-16 19:10:00

agama
Member

U mnie akurat najciekawszym wydarzeniem była wywrotka dziadka i zwiazany z tym dalszy ciag tematu  ''majtkowego''A o filtrach to tak wyszło po drodze i nieoczekiwanie.  Jak sie cos wartego uwagi wydarzy to też chetnie przekaże.A to dośrodkowanie gosi - super!

#16 2013-11-16 20:28:25

amelia
Przyjaciel Forum

Ach co za dzień! ! 550 km (ale to było do domciu) przejechałam w  5 godzin i 15 minut ( w tym trzy postoje na siusianie bo przed wyiazdem podjadłam ananasa! smile . Dobrze, że w Niemczech nie ma takich ograniczeń prędkości jak w Polsce. Wszystko w "porzo"! Zdążyłam na otwarcie salonu kosmetycznego z pazurkami. Dziś będę mogła spać w moim własnym łóżeczku!

big_smile

#17 2013-11-16 20:55:12

ewal8
Member

amelia napisał:

Ach co za dzień! ! 550 km (ale to było do domciu) przejechałam w  5 godzin i 15 minut ( w tym trzy postoje na siusianie bo przed wyiazdem podjadłam ananasa! smile . Dobrze, że w Niemczech nie ma takich ograniczeń prędkości jak w Polsce. Wszystko w "porzo"! Zdążyłam na otwarcie salonu kosmetycznego z pazurkami. Dziś będę mogła spać w moim własnym łóżeczku!

big_smile

Jasny gwint big_smile Kobieta błyskawica big_smile To ja mam porównywalną odległość do granicy niemieckiej i Sindbad mnie wiezie tylko 12 godzin wink do tej granicy tylko oczywiście
Miłego wypoczynku i leniuchowania!!! smile

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2013-11-16 21:03:37)

#18 2013-11-16 21:00:06

barbababa
Member

Wypoczywaj amelio i nadganiaj czas,chyba masz porszaka tak zasuwasz.Ja sindbadem 20 godz pozdrawiam smile

#19 2013-11-16 21:48:03

pfleger
Member

amelia napisał:

big_smile

Następnym razem załóż pampersa i bedziesz w 4 godziny i 50 minut wink

#20 2013-11-16 22:55:55

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

amelia napisał:

big_smile

Następnym razem załóż pampersa i bedziesz w 4 godziny i 50 minut wink

świńtuch! sad

#21 2013-11-16 23:19:28

jakniew
Member

amelia napisał:

big_smile

Kurcze!!!!!!!!!! Piratka drogowa. Jak byłabym Twoją pasażerką, zacisnęłabym zęby i starała się nie pokazać po sobie jakiego mam stracha. Gdy na miejscu wysiadłabym z samochodu, rzekła bym: Ach! To był dzień! smilesmile

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-11-16 23:22:34)

#22 2013-11-16 23:39:23

pfleger
Member

amelia napisał:

ewal8 napisał:

amelia napisał:

big_smile

Jasny gwint big_smile Kobieta błyskawica big_smile To ja mam porównywalną odległość do granicy niemieckiej i Sindbad mnie wiezie tylko 12 godzin wink do tej granicy tylko oczywiście

Ale prawie cały czas autostrady..... dzięki! Widziałaś jak mnie pfleger załatwił?. ;(

http://www.massmailsoftware.com/blog/wp … -sorry.png

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-11-16 23:55:54)

#23 2013-11-16 23:59:43

jakniew
Member

pfleger napisał:

amelia napisał:

ewal8 napisał:

Ale prawie cały czas autostrady..... dzięki! Widziałaś jak mnie pfleger załatwił?. ;(

Oj, tak pfleger, pewnie padłabym i leżała jak to zwierzątko:. Na dodatek z wytrzeszczem oczu:)smile

#24 2013-11-17 00:38:36

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

amelia napisał:

ewal8 napisał:

Teraz to się łasisz? Ty kocurze wstrętny! big_smile

#25 2013-11-17 00:46:58

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

pfleger napisał:

amelia napisał:

Oj, tak pfleger, pewnie padłabym i leżała jak to zwierzątko:. Na dodatek z wytrzeszczem oczu:)smile

Mnie mama chyba w aucie urodziła smile, bo to jest jedno z niewielu miejsc w którym mogę się całkowicie odprężyć,  a trasę około 700-800 km jest mogłabym pokonać (żeby nie sikanie) bez przystanku. Nawet na jedzenie i picie nie musiałabym się zatrzymywać.
Za jazdę bezwypadkową mam najwyższe zniżki na ubezpieczenie big_smile
Natomiast jazda autobusem powyżej 100km, to dla mnie horror.
Właśnie dlatego jeżdżę sama, a jak firmy się pytają dlaczego muszę jechać swoim autem, to im odpowiadam, że auto, to mój drugi dom.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-11-17 00:49:57)

#26 2013-11-17 06:13:34

pfleger
Member

Ziiiiimmnnooooo ! Es ist kalt in Deutschland.⛄.Kto nie musi wstać niech zostanie w łóżku! wink

#27 2013-11-17 07:44:31

ewal8
Member

amelia napisał:

ewal8 napisał:

amelia napisał:

big_smile

Widziałam big_smile Trafiła kosa na kamień big_smile
A że Ty kocurki uwielbiasz to też trafił z "entschuldigungiem" wink 

A u nas słoneczko świeci, choć dachy oszronione to i pewnie przymrozek był.
Ach, co to będzie za dzień! - Jakniew, to tak żeby do wątku wrócić wink
Miłej niedzieli!

#28 2013-11-17 09:09:55

jakniew
Member

pfleger napisał:

Ziiiiimmnnooooo ! Es ist kalt in Deutschland.⛄.Kto nie musi wstać niech zostanie w łóżku! wink

Nawet gdybym nie musiała wstawać, nie wyleżę w łóżku dłużej niż do godziny 8:30. Wyszłam przed chwilą przed dom: ciepło jak na listopad:) tyle że słońce jak u ewal nie zaszczyciło mój region, ale 7 stopni to całkiem przyjemna temperatura:). Ach, jaki ciepły dzień!!!!!!

#29 2013-11-17 09:11:07

jakniew
Member

ewal8 napisał:

amelia napisał:

ewal8 napisał:

Widziałam big_smile Trafiła kosa na kamień big_smile
A że Ty kocurki uwielbiasz to też trafił z "entschuldigungiem" wink 

A u nas słoneczko świeci, choć dachy oszronione to i pewnie przymrozek był.
Ach, co to będzie za dzień! - Jakniew, to tak żeby do wątku wrócić wink
Miłej niedzieli!

Sprytnie nawiązałaś Ewa do tematu:)smile. Miłej niedzieli!!!!!!!!!!!!!

#30 2013-11-17 09:16:29

jakniew
Member

amelia napisał:

jakniew napisał:

Mnie mama chyba w aucie urodziła smile, bo to jest jedno z niewielu miejsc w którym mogę się całkowicie odprężyć,  a trasę około 700-800 km jest mogłabym pokonać (żeby nie sikanie) bez przystanku. Nawet na jedzenie i picie nie musiałabym się zatrzymywać.
Właśnie dlatego jeżdżę sama, a jak firmy się pytają dlaczego muszę jechać swoim autem, to im odpowiadam, że auto, to mój drugi dom.

Mój syn ma z jazdą samochodem, tak jak Ty . Z tym strachem szybkiej jazdy, żartowałam!!!!!!!smilesmilesmile. Chociaż nie prowadzę samochodu, lubię jechać z kimś kto prowadzi szybko i pewnie:)smilesmile

#31 2013-11-17 10:34:54

amelia
Przyjaciel Forum

jakniew napisał:

amelia napisał:

jakniew napisał:

Mój syn ma z jazdą samochodem, tak jak Ty . Z tym strachem szybkiej jazdy, żartowałam!!!!!!!smilesmilesmile. Chociaż nie prowadzę samochodu, lubię jechać z kimś kto prowadzi szybko i pewnie:)smilesmile

I też Go urodziłaś w aucie? smile

#32 2013-11-17 12:23:11

jakniew
Member

amelia napisał:

jakniew napisał:

amelia napisał:

I też Go urodziłaś w aucie? smile

O nieeeee, w szpitalu i nawet kiedy się zaczęły oznaki, że syn chce ujrzeć wreszcie świat ( w tamtych czas nie było oczywiście wiadomo, czy to syn czy córka smile ), szłam do szpitala pieszo. Zima okrutna, śniegu prawie po pas, żadne pojazdy ( a nie wiele ich było ) nie poruszały się. Odśnieżanie nocą nie wchodziło w rachubę, ot uroki życia w komunie:)smile. To dopiero była noc...... a potem  dzień męczarni..... , wieczorem wszystko jasne.... To był dzień !!!!!!

#33 2013-11-17 16:55:52

archeo
Member

...hmm no to ja dziś miałam dzień. Mój podopieczny po RAZ PIERWSZY odkąd tu jestem / pierwszy raz 3 miesiące i teraz 2-gi miesiąc /zwrócił się do mnie po imieniu smile zapiszę tą datę w kalendarzu...

#34 2013-11-17 19:27:36

gosia12369
Member

hejka dziewczyny i chłopaki
co za dzień, nie mogę rozkminić - gdzie podziała się złotówka ew. 1 euro?? pomożecie?/ smile zadanie na kwejku

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/36236-.png

#35 2013-11-17 21:21:02

jolki
Member

Razem zapłacili 27,  w tym: 25 rower + 2 koszt zakupu.
Komu brakuje pieniędzy?

#36 2013-11-17 21:44:21

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

co za noc!
babcia wogóle nie myśli o spaniu big_smile ciekawe do której godziny pociągnie i o ktorej wstanie big_smile

#37 2013-11-17 21:57:10

gosia12369
Member

mi brakuje!!!! 1 zł
nie zgadzają mi się drobne.
Złożyli się po 10 zł  ( 3 osoby) czyli mają na kupce 30zł, koleś - pośrednik kupił im rower za 25zł, czyli 5 zł jest reszty. Z tych 5 zł za pośrednictwo wziął 2zł, a z reszty ( 3zł) oddał  każdemu po złotówce. Czyli zrzuta była po 10zł ale że dostali reszty po 1zł to zrzuta była po 9zł:
3x 9zł= 27 + 2zł (koleś pośrednik za usługę wziął) =29zł
ale się zamotałam jak koń na światłach smile
i brakuje mi do 30zł 1 zł, ale chyba dobrze jest bo po 9zł się składali, a w dupie, nie ma takich tanich rowerów,  ach , co za dzień, pogubiłam się z drobnymi smile

jolki napisał:

Komu brakuje pieniędzy?

#38 2013-11-17 22:46:42

archeo
Member

no to jeśli zrzuta jest po 9 pln to razem 27 , za pośrednictwo wziął 2 pln to chyba trzeba odjąć od 27 te dwa i masz cenę roweru - czy źle myślę ?

gosia12369 napisał:

mi brakuje!!!! 1 zł
Złożyli się po 10 zł  ( 3 osoby) czyli mają na kupce 30zł, koleś - pośrednik kupił im rower za 25zł, czyli 5 zł jest reszty. Z tych 5 zł za pośrednictwo wziął 2zł, a z reszty ( 3zł) oddał  każdemu po złotówce. Czyli zrzuta była po 10zł ale że dostali reszty po 1zł to zrzuta była po 9zł:
i brakuje mi do 30zł 1 zł, ale chyba dobrze jest bo po 9zł się składali, a w dupie, nie ma takich tanich rowerów,  ach , co za dzień, pogubiłam się z drobnymi smile

jolki napisał:

Komu brakuje pieniędzy?

#39 2013-11-18 08:23:53

gosia12369
Member

hejka,
pasuje, zagapiłam się na te 10zł. W euro bym szybciej przeliczyła smile
miłego dnia

#40 2013-11-18 09:57:53

pfleger
Member

Ide sobie ide, patrze a na ziemi lezy jakis papierek po bombonie , obok smietnika.Mysle sobie co za ciul nie umie smieci do smietnika wrzucić. ..Patrze jeszcze raz ..eee to nowe 5€ ...No i teraz stoje na ulicy z 5 euro i mysle w co zainwestować, jakies propozycje? ?

#41 2013-11-18 10:02:27

jakniew
Member

gosia12369 napisał:

mi brakuje!!!! 1 zł

jolki napisał:

Komu brakuje pieniędzy?

Aleś sobie zadanie znalazła hihihi. Ten rower to chyba był w częściach ze szrotu:)smile: dlatego taki tani :smile

#42 2013-11-18 10:15:41

jakniew
Member

pfleger napisał:

Ide sobie ide, patrze a na ziemi lezy jakis papierek po bombonie , obok smietnika.Mysle sobie co za ciul nie umie smieci do smietnika wrzucić. ..Patrze jeszcze raz ..eee to nowe 5€ ...No i teraz stoje na ulicy z 5 euro i mysle w co zainwestować, jakies propozycje? ?

Nie wydawaj tej znalezionej piątki, pochuchaj, podmuchaj i odłóż na rozmnożenie smilesmilesmile.

Miałam takie zdarzenie 2 razy. Pierwszy raz a Austrii. W czasie wolnym poszłam sobie na spacer, wyposażona w książkę i cygarety. Dzień był piękny, słonko przygrzewało. Usiadłam sobie na ławeczce w ustronnym miejscu, najpierw zapaliłam sobie , potem wzięłam się za czytanie. Po jakimś czasie znowu zachciało mi się dymka, ale upadła mi zapalniczka. Schyliłam się i też przyciągnął mi wzrok kolorowy papierek, ale jakoś zaczął mi się kojarzyć ze swoją wartością. Biorę do ręki do zmięte śmiecisko, prostuję i ukazuje mi się 10 euro. Nie wydałam je do tej pory. Leży sobie w domu w mojej kasetce z zebraną numuzmatyką.

Hamburg - dzień pochmurny, leje z samego rana. Mimo to czuję w sobie potrzebę spaceru. A co tam!!! Niech sobie leje, biorę parasol i szykuję się do wyjścia. Babcia patrzy na mnie z podziwem, że chce mi się w taką pluchę wychodzić. Idę, idę sobie chodnikiem ( tutaj muszę zaznaczyć, że ze swoich zasobów miałam w kieszeni tylko 2 euro i była w trakcie załatwiania z firmą by rodzina wypłaciła mi jakąś zaliczkę ), mijam kilka przystanków, zbliżam się do następnego. Ludzie wysiadają i wsiadają, a ja tak z tym parasolem w deszczu zasuwam na przód. No i na tym przystanku, ukazuje się moim oczom jeszcze nie przemoknięte 10 euro. To chyba była ta 10-tka, która rozmnożyła się po tej znalezionej w Austrii. Tym razem zainwestowałam tę dychę we własny żołądek. Poszłam do McDonalda, kupiłam sobie dużą kawę i dużą porcję frytek. Ach, to był wspaniały, deszczowy dzień !!!!!!!!!!!!

#43 2013-11-18 19:52:07

madialena26
Member

Witam wieczorkowa pora
Musze sie podzielic z Kims moim dzisiejszy dzionkiem. Dzis rano wstalam szybciutka, toaleta i na dol do mioch dziadkow (mowie to z pelnym szacunkiem, gdyz naprawde podchodze do nich jak do mich dziadkow ktorych niestety nie mialam) babcia tym razem wygrala i z usmiechem mnie przy schodach przywiala Morgen smile pelna dumy ze byla szybsza smile dziadzio jeszcze drzemal wiec biegiem do sklepu, sniadanko, toaleta dziadka, ubrany, uczesany gotow do jedzonka, pozniej szybciutko leki, cisnienie i obie z babcia gotowe by pojechac do lekarza i po zakup pierwszej laski. U lekarza (matko, a narzekaja na polska sluzbe zdrowia) dwie bite godziny, szybko po laske i do domciu. W domciu biegiem obiad zrobilam, podalam, posprzatala, poszlam prasowac przyszla babcia by isc na spacer i na kawe do jej siostry, dziewczyny jestem tu dwa tygodnie i nie wiem gdzie mieszka reszta rodziny, no ale babcia mi pokaze, tyle ze wybrala skroty (gdzie ja mialam glowe by sie zgodic) 35 minut brnelam z babcia i jej nowa Laska po polu wysypanym gnojownikiem bo moja babulenska stwierdzila ze nie oplaca sie wracac i tak dreptalysmy jak wyszlysmy na droge odetchnelam z ulga przy kawie opowiadalam siostrze jak to mnie babcia w pole wyprowadzila ubaw mielismy wszyscy ale poinformowala mnie jak mam dojsc normalna droga do do domu, zajelo nam to 10 minut OT CI SKROT!!!! mimo wszystko ubaw nieziemski a babcia tak sie wymeczyla ze od 18 spi jak dzidzia teraz tylko kapiel dziadka i lulu...

#44 2013-11-18 21:47:51

jolki
Member

No nieźle, kto sobie drogę skraca ten...
Ja miałam dziś istny horror. Niby dzień jak co dzień. Rano  rozpalenie kominka, śniadanko, zakupy w mieście. Potem obiad, też prasowanie i chwila relaksu. Myślałam, że mój dziadek poszedł się położyć do swojego pokoju. A on mnie woła. Mówi, że jedzie traktorem do lasu, a ja, jak chcę, to żebym wzięła samochód i pojechała za nim. On, jak sobie coś umyśli, to musi być zrobione teraz. Nie dyskutowałam. Złapałam kluczyki, buty na nogi i kurtkę. Wlazłam z nim do starego traktora. Odpalił. Przez wieś zasuwa a ja krzyczę, że za szybko, to on gazu dodał. Ok, jesteśmy poza zabudowaniami, nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Mieszkamy w górach, więc lasy są wysoko. Otworzyłam szlaban do lasu i dalej idę pieszo. On trakiem po liściastym lesie. Teraz w dół, za daleko, zawraca. Ja za nim. Zalazł! Wysokie, ze 25 m, lekko przechylone. Przestawił traka, bo mogłoby się zwalić na pojazd. Tnie. Ja się nie znam. Pierwszy raz drzewo wycinam, ale on jest doświadczony, więc mu ufam. Myślałam, że albo na jedną, albo na drugą stronę się przewróci. On też tak myślał. A drzewo zrobiło trach, nawet nie zdążyłam krzyknąć jak spadało na miejscu. Tzn. nie położyło się jak każde przyzwoite drzewo a spadając łamało się na mniejsze odcinki. Cięcia było co prawda mniej, ale strachu się najadłam. Potem resztę pocięliśmy, zapakowaliśmy na doczepioną platformę, zabezpieczyliśmy profesjonalnie pasami. Jakoś trak dał radę wyjechać pod niezłą górę i z górki. Wróciliśmy cali. Ale najadłam się strachu.
Te przeżycia są bezcenne, będę pamiętać je do końca życia.

#45 2013-11-18 22:34:04

kryspinka
Member

no u mnie to sie działo ładne słoneczko i 3 razy spacerek z babcia  po 5 min drzemkach a wieczorkiem szukanie toalety na oknie po koktalju z uspokajajacej tabletki i 10 min próśb dala sie zapakowac do łóżka a ja wreszcie siadłam sobie i zjadłam śniadanie obiad i kolacje razem wziete i skąd w nich taka siła drzemie jednak demencja jest silniejsza od wszystkiego

#46 2013-11-19 20:35:09

pfleger
Member

malagosia napisał:

ach,co za dzień,dostałam dziś podwyżkę,jestem przeszczęśliwa,całe okrągłe równiutkie 100 €uro.

Na rok to 5000 zł..czyli 4 wypłaty Polaka pracującego za place minimalną smile

#47 2013-11-19 20:46:33

jolki
Member

malagosia napisał:

ach,co za dzień,dostałam dziś podwyżkę,jestem przeszczęśliwa,całe okrągłe równiutkie 100 €uro.

A dobrze Ci tak!
Super! Gratuluję!

#48 2013-11-19 20:52:45

amelia
Przyjaciel Forum

pfleger napisał:

malagosia napisał:

Na rok to 5000 zł..czyli 4 wypłaty Polaka pracującego za place minimalną smile

Hehe. Wiecie co Wam powiem?
Czytam dziś zaległe posty  i właśnie czytając powyższy post nie widziałam autora ale myślę sobie, to pewnie pfleger pisał? Patrzę! Zgadza się, toż to On.
Uśmiechnęłam się tylko sama do siebie. Nic to wielkiego, ale myślę sobie: jak my się się już znamy!

#49 2013-11-19 20:54:38

amelia
Przyjaciel Forum

malagosia napisał:

Małgosiu pięknie! Powiedz jeszcze (jeśli to nie tajemnica) , od rodziny czy od firmy spotkał Cię ten zaszczyt?

#50 2013-11-20 12:45:57

jakniew
Member

malagosia napisał:

Oj tak, tak...... radosny taki dzień gdy ktoś sprawia nam radość ( oczywiście nie firma sad ). Raduję się Twoją radością smilesmilesmile

#51 2013-11-20 18:28:47

ST
Member

pfleger napisał:

Przepraszam, że tu nic nie wpisuję, ale u mnie "żywcem" nic się nie dzieje - ot... codzienny "dzień Świstaka".... i gdyby nie "Pozytywne Myślenie" którego niedawno się nauczyłem, pewnie bym znów "sfixował" ;( ;( ;(

#52 2013-11-20 18:38:24

jakniew
Member

ST napisał:

pfleger napisał:

Przepraszam, że tu nic nie wpisuję, ale u mnie "żywcem" nic się nie dzieje - ot... codzienny "dzień Świstaka".... i gdyby nie "Pozytywne Myślenie" którego niedawno się nauczyłem, pewnie bym znów "sfixował" ;( ;( ;(

Ten tekst wklejam dla wszystkich do poczytania, a w SZCZEGÓLNOŚCI dla Ciebie ST, bo TY o tym pierwszy zacząłeś smilesmilesmile .

Dawno temu przeprowadzono wiele badań dotyczących pozytywnego myślenia i tego, w jaki sposób oddziałuje ono na nasze życie. Raz po raz okazywało się, że ludzie, którzy są pozytywnie nastawienie do życia, nie tylko osiągają większy sukces, ale również są szczęśliwsi. Oni po prostu szukają i przyciągają do swojego życia wszystkie pozytywne rzeczy.

Zamiast skupiać się na problemach, rozmyślać i zadręczać się nimi, wolą szukać pozytywnych emocji w każdej sytuacji, jaka ich spotyka. Właśnie tutaj jest klucz do myślenia sukcesu i do przyciągania swoim myśleniem wszystkiego tego, czego pragniesz. Tutaj jest klucz do wykorzystania prawa przyciągania, aby spełnić wszystko, czego pragniesz.

Każda rzecz zaczyna się w Twoich myślach. Jeśli wierzysz, że możesz osiągnąć najwznioślejsze cele, to tak się stanie. Jeśli nie będziesz w to wierzył, to na pewno Ci się nie uda. Uwolnij dobre myśli!

Z kolei, jeśli będziesz się zachował jak złośliwa i negatywna osoba, to podobnie będzie wyglądało Twoje życie. Szukając tego, co złe, skupiając się na kolejnych porażkach (nieważne czy swoich, czy także innych osób), z czasem również zaczniesz bagatelizować nawet najbardziej oczywiste sukcesy.

I warto też to poczytać:   http://psychika.net/2009/10/czy-pozytyw … omaga.html

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-11-20 18:43:33)

#53 2013-11-21 11:51:16

kryspinka
Member

no z firma to najlepiej sie negocjuje jak sie jest lekko wk..... ja byłam wyżarłam sie nie popuściłam i dostałam podwyżkę łachy mi nie robią

#54 2013-11-21 18:11:00

pannaanna666
Member

kryspinka napisał:

no z firma to najlepiej sie negocjuje jak sie jest lekko wk..... ja byłam wyżarłam sie nie popuściłam i dostałam podwyżkę łachy mi nie robią

I bravo smile

#55 2013-11-22 21:38:23

jakniew
Member

A ja zostałam dzisiaj zaskoczona telefonem .....smilesmile. Rok temu byłam na zastępstwie za koleżankę w Austrii. Obiecałam, że nie zajmę jej miejsca i słowa dotrzymuję. Aż tu nagle wieczorkiem telefon...... . I kto zadzwonił do mnie???? Myślałam, że padnę! Dzwoni dziadek z Austrii, numer telefonu komórkowego do mnie wyłudził od swojej córki. Dzwonił do mnie z wielką prośbą, abym znowu przyjechała.... .
Czyż to nie jest sympatyczne? Czyż nie jest to wspaniałe poczuć się, że tak dobrze spełniło się swoje zadanie ( zaznaczam, że z mojej strony bez wodotrysków w kuchni, czy jakimkolwiek nadskakiwaniu ) i to podopieczni chcą sami, by opiekunka do nich wracała? Ah co za wieczór ! smilesmile. Czuję się podbudowana.

#56 2013-11-22 22:39:53

jakniew
Member

malagosia napisał:

To zawsze jest miło jak o nas myślą i nas doceniają.
Ja od mojej kochanej babuszki na zakończenie dnia jak już ją kładłam do łóżka usłyszałam
" Du bist meine Liebste",tak mi się przyjemnie zrobiło.Ah co za wieczór! wink

No i jak nie wiele nam potrzeba. Wystarczą ciepłe słowa by poczuć się w swojej pracy docenioną. To wspaniałe, że babcia Ciebie malagosiu tak polubiła. smilesmilesmile

#57 2013-11-22 23:09:51

simona1961
Member

malagosia napisał:

jakniew napisał:

malagosia napisał:

To zawsze jest miło jak o nas myślą i nas doceniają.
Ja od mojej kochanej babuszki na zakończenie dnia jak już ją kładłam do łóżka usłyszałam
" Du bist meine Liebste",tak mi się przyjemnie zrobiło.Ah co za wieczór! wink

No i jak nie wiele nam potrzeba. Wystarczą ciepłe słowa by poczuć się w swojej pracy docenioną. To wspaniałe, że babcia Ciebie malagosiu tak polubiła. smilesmilesmile

No i powiedzcie że nasza praca nie ma sensu smile ,warto czekać na takie dni i takie chwile.

Pewnie, ze warto! Bo jesli to co robimy jest doceniane, to tym bardziej rosną nam skrzydła! Wcale nie trzeba się podlizywac, nie trzeba wychodzić przed szereg. Wystarczy włozyć odrobinę serca w to co się robi, a wtedy dobro które dajemy , wróci do nas! Jak miło przeczytać, ze podopieczni doceniają nasze zaangażowanie, nasza empatię i nasz profesjonalizm smile

#58 2013-11-22 23:40:28

ruda
Member

Ohhh, naprawdę big_smile?
Simono, nie odleć za daleko wink!

#59 2013-11-22 23:46:18

simona1961
Member

ruda napisał:

Ohhh, naprawdę big_smile?
Simono, nie odleć za daleko wink!

Och, Ruda, jak się ma pod opieką normalnego, mądrego człowieka to sie doświadcza takich miłych rzeczy, a jak się ma durna rosllinę i durnego szefa, to się takich bonusów nie doswiadcza big_smile big_smile big_smile

#60 2013-11-22 23:51:48

ruda
Member

Tak myślisz? Łoł!
Nie zamieniłabym się, możesz mi wierzyć big_smile.
A z "rośliną" to pojechałaś po bandzie big_smile

#61 2013-11-23 00:37:51

simona1961
Member

ruda napisał:

Tak myślisz? Łoł!
Nie zamieniłabym się, możesz mi wierzyć big_smile.
A z "rośliną" to pojechałaś po bandzie big_smile

A, bo ja kaskaderka jestem i po bandzie lubię jeżdzić, ale i tak nigdy Tobie nie dorównam big_smile big_smile big_smile

#62 2013-11-23 00:52:15

ruda
Member

Też Cię kocham, :*

#63 2013-11-23 00:56:19

simona1961
Member

ruda napisał:

Oczywiscie z wzajemnoscią z mojej strony big_smile

#64 2013-11-23 08:49:02

kasia63
Member

simona1961 napisał:

ruda napisał:

Moje panie!!!!Aż się boję pytać co się tu w nocy działo???smilesmilesmilesmile

#65 2013-11-23 11:05:33

jakniew
Member

simona1961 napisał:

malagosia napisał:

jakniew napisał:

No i powiedzcie że nasza praca nie ma sensu smile ,warto czekać na takie dni i takie chwile.

Pewnie, ze warto! Bo jesli to co robimy jest doceniane, to tym bardziej rosną nam skrzydła! Wcale nie trzeba się podlizywac, nie trzeba wychodzić przed szereg. Wystarczy włozyć odrobinę serca w to co się robi, a wtedy dobro które dajemy , wróci do nas! Jak miło przeczytać, ze podopieczni doceniają nasze zaangażowanie, nasza empatię i nasz profesjonalizm smile

I tu simona użyłaś bardzo trafnych słów smilesmile

#66 2013-11-23 11:06:52

jakniew
Member

kasia63 napisał:

simona1961 napisał:

ruda napisał:

kasiu, noc jest sprzymierzeńcem owocnego tworzenia smilesmilesmile.

#67 2013-11-23 12:09:08

kasia63
Member

jakniew napisał:

kasia63 napisał:

simona1961 napisał:

Owocnego?????No.....dooobra,juz milczę:)smilesmile

#68 2013-11-23 12:21:11

jakniew
Member

kasia63 napisał:

jakniew napisał:

kasia63 napisał:

Oj kasiu, dużo owoców się zbiera po nocnej twórczości smilesmilesmile

#69 2013-11-23 21:33:15

agrafka
Member

witam wszystkich jestem tutaj pierwszy raz haha poruszam się jak słoń w składzie porcelany ....a poza tym dzień jak zwykle ale jeszcze 3 tygodnie  i witaj domciu

Ostatnio edytowany przez agrafka (2013-11-23 21:42:35)

#70 2013-11-23 21:53:04

pietre
Member

Uwaga czarny humor smile A może babcia chciała powiedzieć: Du bist meine Liebste Sklavin smile?

#71 2013-11-23 21:54:24

simona1961
Member

kasia63 napisał:

jakniew napisał:

kasia63 napisał:

Nooooo big_smile big_smile big_smile tym bardziej, że tworzyłyśmy z Rudą przy akompaniamencie produktu z owoców big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile, więc i tfu-rczość owocna była big_smile big_smile big_smile

#72 2013-11-23 22:14:19

jakniew
Member

pietre napisał:

Uwaga czarny humor smile A może babcia chciała powiedzieć: Du bist meine Liebste Sklavin smile?

Pietre, nie wystraszaj dziewczyny:)smilesmile

#73 2013-11-24 10:53:14

ST
Member

malagosia napisał:

Pfleger,piszesz ze swojego doświadczenia? wink

Ty to masz spanie!!! - 8.30 a Tobie jeszcze się myli Pfleger z pieter'em..... Oboje Ci się śnili?????

#74 2013-11-24 11:54:23

ST
Member

jakniew napisał:

Ten tekst wklejam dla wszystkich do poczytania, a w SZCZEGÓLNOŚCI dla Ciebie ST, bo TY o tym pierwszy zacząłeś smilesmilesmile .
   Dawno temu przeprowadzono wiele badań dotyczących pozytywnego myślenia i tego, w jaki sposób oddziałuje ono na nasze życie. Raz po raz okazywało się, że ludzie, którzy są pozytywnie nastawienie do życia, nie tylko osiągają większy sukces, ale również są szczęśliwsi. Oni po prostu szukają i przyciągają do swojego życia wszystkie pozytywne rzeczy.
   Zamiast skupiać się na problemach, rozmyślać i zadręczać się nimi, wolą szukać pozytywnych emocji w każdej sytuacji, jaka ich spotyka. Właśnie tutaj jest klucz do myślenia sukcesu i do przyciągania swoim myśleniem wszystkiego tego, czego pragniesz. Tutaj jest klucz do wykorzystania prawa przyciągania, aby spełnić wszystko, czego pragniesz.
   Każda rzecz zaczyna się w Twoich myślach. Jeśli wierzysz, że możesz osiągnąć najwznioślejsze cele, to tak się stanie. Jeśli nie będziesz w to wierzył, to na pewno Ci się nie uda. Uwolnij dobre myśli!
   Z kolei, jeśli będziesz się zachował jak złośliwa i negatywna osoba, to podobnie będzie wyglądało Twoje życie. Szukając tego, co złe, skupiając się na kolejnych porażkach (nieważne czy swoich, czy także innych osób), z czasem również zaczniesz bagatelizować nawet najbardziej oczywiste sukcesy.

DOKŁADNIE TAK !!!  -ja go powtórnie wklejam, bo to czysta prawda, stara jak Świat, a mimo to wciąż odkrywana na nowo przez osoby do których to nigdy nie docierało....... ze szczególną dedykacją dla wszystkich wiecznie narzekających Polaków, którzy na dodatek nie pragną szczęścia dla siebie, tylko nieszczęścia dla sąsiadów..... sad sad sad

jakniew napisał:

...... wieczorkiem telefon.......... Dzwonił do mnie z wielką prośbą, abym znowu przyjechała.... zaznaczam, że z mojej strony bez wodotrysków w kuchni, czy jakimkolwiek nadskakiwaniu .....

Właśnie - to lekcja dla wszystkich "Putzfrau"!!!  Czy austriackiemu Seniorowi marzy się powrót dokładnej sprzątaczki?  Czy dobrej kucharki? NIE!!!- jemu marzy się powrót sympatycznej Towarzyszki Życia !!!!!  na te ostatnie lata, które mu z życia pozostały!   Zanim więc zaczniecie bieganie przez pół dnia ze szmatami po mieszkaniu lub przesiadywanie godzinami w kuchni - ZASTANÓWCIE SIĘ !!! - czy pojechałyście jako Sprzątaczki-Kucharki? czy jako Opiekunki?................

#75 2013-11-24 12:12:40

ST
Member

malagosia napisał:

ST napisał:

malagosia napisał:

Pfleger,piszesz ze swojego doświadczenia? wink

Ty to masz spanie!!! - 8.30 a Tobie jeszcze się myli Pfleger z pieter'em..... Oboje Ci się śnili?????

Co sie tak ciskasz?.....

.....żal mi, że Ci się nie śniłem...... sad

#76 2013-11-24 12:16:31

jakniew
Member

ST napisał:

jakniew napisał:

DOKŁADNIE TAK !!!  -ja go powtórnie wklejam, bo to czysta prawda, stara jak Świat, a mimo to wciąż odkrywana na nowo przez osoby do których to nigdy nie docierało....... ze szczególną dedykacją dla wszystkich wiecznie narzekających Polaków, którzy na dodatek nie pragną szczęścia dla siebie, tylko nieszczęścia dla sąsiadów..... sad sad sad

jakniew napisał:

...... wieczorkiem telefon.......... Dzwonił do mnie z wielką prośbą, abym znowu przyjechała.... zaznaczam, że z mojej strony bez wodotrysków w kuchni, czy jakimkolwiek nadskakiwaniu .....

Właśnie - to lekcja dla wszystkich "Putzfrau"!!!  Czy austriackiemu Seniorowi marzy się powrót dokładnej sprzątaczki?  Czy dobrej kucharki? NIE!!!- jemu marzy się powrót sympatycznej Towarzyszki Życia !!!!!  na te ostatnie lata, które mu z życia pozostały!   Zanim więc zaczniecie bieganie przez pół dnia ze szmatami po mieszkaniu lub przesiadywanie godzinami w kuchni - ZASTANÓWCIE SIĘ !!! - czy pojechałyście jako Sprzątaczki-Kucharki? czy jako Opiekunki?................

Dzięki ST, że trafnie oceniłeś moją postawę jako opiekunki. Kim jest opiekunka? Może warto to zdefiniować, by nie pomylić jej z Putzfrau. To, że firmy wpisują w zakresie obowiązków "utrzymywanie pomieszczeń w czystości " nie znaczy, aby pucować całą chałupę podopiecznych codziennie. Robienie zakupów i gotowanie? Robimy to także dla samych siebie.

Ilu jest Polaków narzekających? Sądzę, że wielu i wnioskuję to po swoim środowisku w którym żyję. Narzekają i czekają aż samo im coś spadnie, albo ktoś poda na tacy, ale sami dla siebie zupełnie nic nie robią. Pozytywnego myślenia zero...... . Mnie widzą zawsze roześmianą i zadowoloną i co słyszę? "Tobie jest dobrze, bo trzepiesz kasę za granicą". Ręce opadają jak słyszę takie stwierdzenia.

Miłego dnia ST smilesmile

#77 2013-11-24 13:41:31

agrafka
Member

widzę że burza mózgów w niedzielę  big_smile a słoneczko tak ładnie świeci wiecie co wszystko należy wypośrodkować nikt nie ma patentu na wiedzę a będąc daleko od rodziny znajomych dokładacie sobie tutaj są dni że się marudzi są dni że skaczemy do słońca i nikt mi nie wmówi że codziennie ma rogala na twarzy Życzę wszystkim miłej niedzieli ....

#78 2013-11-24 14:30:00

pfleger
Member

jakniew napisał:

ST napisał:

jakniew napisał:

jakniew napisał:

Dzięki ST, że trafnie oceniłeś moją postawę jako opiekunki. Kim jest opiekunka? Może warto to zdefiniować, by nie pomylić jej z Putzfrau. To, że firmy wpisują w zakresie obowiązków "utrzymywanie pomieszczeń w czystości " nie znaczy, aby pucować całą chałupę podopiecznych codziennie. Robienie zakupów i gotowanie? Robimy to także dla samych siebie.

Ilu jest Polaków narzekających? Sądzę, że wielu i wnioskuję to po swoim środowisku w którym żyję. Narzekają i czekają aż samo im coś spadnie, albo ktoś poda na tacy, ale sami dla siebie zupełnie nic nie robią. Pozytywnego myślenia zero...... . Mnie widzą zawsze roześmianą i zadowoloną i co słyszę? "Tobie jest dobrze, bo trzepiesz kasę za granicą". Ręce opadają jak słyszę takie stwierdzenia.

Po twoim tekście przypomnial mi sie moj znajomy z Polski.Bylo to juz pare lat temu ale do dziś sie nic nie zmienilo.On jego zona i male dziecko .Wynajmowali kawalerke placili w sumie z oplatami 850 zl do zycia jakies 400 zl.Ona nie pracowala on raz mial robote raz nie.Rodzice i tescie pomagali.No to mowie do niego,nie masz roboty?! No to dawaj do  Holandii  do szklarni, robota po 12 godzin dziennie ale gosciu dobrze placi, 4500 zl na miesiac odłożysz. Co odpowiedział, cytuje "cyganskie życie mnie nie interesuje"..rece opadają ...i dalej marudzi ze mu zle..Dwa lata temu jak bykem w PL to go spotkalem pytal jak zyje jaki duże mieszkanie mam czy mam samochod jaką mam umowe o pracę mam. Jak mu odpowiedziałem to pomyślał chwile i powiedzial"wiesz nigdy nie moglbym w niemczech mieszkac...ten jezyk i w ogóle".
Sa ludzie co lubią narzekać i czekają az z nieba im spadnie gotówka/swietna robota.

#79 2013-11-24 15:51:50

jakniew
Member

pfleger napisał:

jakniew napisał:

ST napisał:

Po twoim tekście przypomnial mi sie moj znajomy z Polski.Bylo to juz pare lat temu ale do dziś sie nic nie zmienilo.On jego zona i male dziecko .Wynajmowali kawalerke placili w sumie z oplatami 850 zl do zycia jakies 400 zl.Ona nie pracowala on raz mial robote raz nie.Rodzice i tescie pomagali.No to mowie do niego,nie masz roboty?! No to dawaj do  Holandii  do szklarni, robota po 12 godzin dziennie ale gosciu dobrze placi, 4500 zl na miesiac odłożysz. Co odpowiedział, cytuje "cyganskie życie mnie nie interesuje"..rece opadają ...i dalej marudzi ze mu zle..Dwa lata temu jak bykem w PL to go spotkalem pytal jak zyje jaki duże mieszkanie mam czy mam samochod jaką mam umowe o pracę mam. Jak mu odpowiedziałem to pomyślał chwile i powiedzial"wiesz nigdy nie moglbym w niemczech mieszkac...ten jezyk i w ogóle".
Sa ludzie co lubią narzekać i czekają az z nieba im spadnie gotówka/swietna robota.

Każdy podchodzi do swojego życia jak chce. Jedni czekają aż "jakoś tam będzie ", problemy same się rozwiążą.... . Jak się samym rękawów nie zapasie i do roboty nie weźmie, nic się samo nie rozwiąże. Pokazywać innym swoją niedolę na twarzy? A co to da? Każdy pogada, niby współczuje, a tak na prawdę ma cudze problemy gdzieś. Jest takie powiedzenie: "umiesz liczyć - liczyć na siebie ". Można jeśli ma się twardy charakter i nie czuje się potrzeby publikowania swoich problemów, pokazywać się z "rogalem na twarzy". I powiem jeszcze tak, że dzięki temu nie daje się pożywki do dyskusji o naszych problemach za naszymi plecami. Trzeba nad sobą pracować i wypracować twardy charakter z pomocą POZYTYWNEGO MYŚLENIA:)smilesmile

P.S. Nie odnosi się mój wpis do dyskusji na forum, lecz do naszej polskiej rzeczywistości.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-11-24 16:48:45)

#80 2013-11-24 17:40:02

simona1961
Member

Oj, jakiś dobry rok spędziłam na namawianiu moich ubogich wink znajomych do tej pracy. Gotowa byłam na zmienniczkę brać ( mam super Stelle ), na kolanach błagałam, żeby się jezyka uczyli ( tutaj jest wymagana znajomosc jezyka ) , oferowałam wszelką pomoc i co???? i dooopa, a to jezyk im do głowy nie wchodził, a to kraj im się nie podobał, a to będą tęsknic za domem a to......... no to trudno. Niech sobie siedzą na kasie w markecie za 1300 zł, albo sprzatają w szkole ( opcja zajebista ) a 1500 i dalej narzekają , że na nic ich nie stać. Mnie stać na bardzo dużo big_smile big_smile big_smile

#81 2013-11-24 18:55:38

larysazajcew@gmail.com
Member

simona1961 napisał:

Oj, jakiś dobry rok spędziłam na namawianiu moich ubogich wink znajomych do tej pracy. Gotowa byłam na zmienniczkę brać ( mam super Stelle ), na kolanach błagałam, żeby się jezyka uczyli ( tutaj jest wymagana znajomosc jezyka ) , oferowałam wszelką pomoc i co???? i dooopa, a to jezyk im do głowy nie wchodził, a to kraj im się nie podobał, a to będą tęsknic za domem a to......... no to trudno. Niech sobie siedzą na kasie w markecie za 1300 zł, albo sprzatają w szkole ( opcja zajebista ) a 1500 i dalej narzekają , że na nic ich nie stać. Mnie stać na bardzo dużo big_smile big_smile big_smile

Brawo,Simona ,podpisuję się pod całoscią!!

#82 2013-11-26 12:01:17

ST
Member

Ach!!! Co za piękny Dzień!!! smile smile smile  - słońce świecie, błękitne niebo bez żadnej chmurki! smile a........ mój dziadek przygnębiony..... sad, bo.... od paru dni, nie zrobił kupy sad   
Dla niego "dzień bez kupy, to dzień stracony".... sad  big_smilebig_smilebig_smile

#83 2013-11-26 12:12:35

pannaanna666
Member

U mnie tez pieknie, sloneczniei sniezek popruszyl,ale tylko tyle ze dachy sa biale.. tylko babci dzis niestety nie leci za dobrze, zle spala, cisnienie skacze..
Musialam dzis zaingerowac w jej samodzielnosc i zakazac oraz nakazac pare rzeczy.

#84 2013-11-27 16:15:45

ST
Member

ah!! Co za dzień ! sad -zimno, mokro, wilgotno.... a dziadek nadal kupy nie zrobił! sad  Jest już tak przybity, że ledwo co wstanie z łóżka (tzn posadzę go na wózku), to znów chce tam wracać i przeżywać swoją tragedię samotnie w sypialni.... sad sad sad

#85 2013-11-27 16:26:49

kakadu
Member

Cyt."dzień bez kupy,to dzień stracony",napisał ST.
Ja nie wiem dlaczego,ale często spotykam się z takim podejściem wśród moich podopiecznych.Czasami to mi na szaleństwo zakrawa,pojąć tego nie mogę,a do nich żadne tłumaczenia nie docierają.Jak się nie zrobi 3 dni,to nie jest żle.Jak tydzień,to już niezbyt dobrze.Generalnie dłuższe nie robienie może być jednak szkodliwe.

#86 2013-11-27 16:48:55

kasia63
Member

kakadu napisał:

Ja nie wiem dlaczego,ale często spotykam się z takim podejściem wśród moich podopiecznych.Czasami to mi na szaleństwo zakrawa,pojąć tego nie mogę,a do nich żadne tłumaczenia nie docierają.Jak się nie zrobi 3 dni,to nie jest żle.Jak tydzień,to już niezbyt dobrze.Generalnie dłuższe nie robienie może być jednak szkodliwe.

Tożto najważniejszy codzienny problem naszych PDP!!!Była kupa,niebyło,za rzadka,za twarda,za duzo brązowa ,za mało........nic i nikt nie jest takie ważne w ich codziennym funkcjonowaniu jak to gówno:)smilesmilesmile

#87 2013-11-27 17:00:19

simona1961
Member

Oj, jacy Wy jesteście niewyrozumiali!!! Najwyraźniej u Was stolec , a szczególnie u mężczyzn bywa regularnie i nie wiecie co to znaczy mieć zaparcia, brzuch wydęty pod nos i takie tam inne sad sad Jak przypomnę sobie mojego męża ( byłego ) i narzeczonych przed mężem i po big_smile big_smile big_smile  to raczej nigdy nie mieli z tym problemu. Co rano rytualna kupa musiała być, przy akompaniamencie gazety, bądź papierosów ( wersja dla palących ) big_smile big_smile big_smile
Co innego ja, wiecznie zmagająca się z hm.....efektem ubocznym konsumpcji big_smile big_smile big_smile Bywało, że jak wyjechałam na tydzien, na przykład do ciepłego kraju, to , to co zawiozłam i nabyłam po drodze,przywiozłam abarotnie big_smile big_smile big_smile Prosze więc nie wydziwiać nad pragnieniem do oddania stolca przez niektórych, albowiem dla zdrowotnosci ciała, a także i ducha , codzienny stolec jest sprawą wagi najwyższej !!!!! big_smile big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2013-11-27 17:02:36)

#88 2013-11-27 18:26:16

jakniew
Member

ST napisał:

Ach!!! Co za piękny Dzień!!! smile smile smile  - słońce świecie, błękitne niebo bez żadnej chmurki! smile a........ mój dziadek przygnębiony..... sad, bo.... od paru dni, nie zrobił kupy sad   
Dla niego "dzień bez kupy, to dzień stracony".... sad  big_smilebig_smilebig_smile

Mogłeś mu powiedzieć, że go w tej czynności już wyręczyłeś big_smile

#89 2013-11-27 18:28:04

jakniew
Member

ST napisał:

ah!! Co za dzień ! sad -zimno, mokro, wilgotno.... a dziadek nadal kupy nie zrobił! sad  Jest już tak przybity, że ledwo co wstanie z łóżka (tzn posadzę go na wózku), to znów chce tam wracać i przeżywać swoją tragedię samotnie w sypialni.... sad sad sad

Aleś mnie rozśmieszył, jeszcze szczerzę zęby do ekranu kompa. Szkoda, że nie mam szansy zobaczyć tragicznej miny dziadka z powodu kupy i Twojego stropienia big_smilebig_smilebig_smile

#90 2013-11-27 18:30:33

jakniew
Member

kasia63 napisał:

kakadu napisał:

Tożto najważniejszy codzienny problem naszych PDP!!!Była kupa,niebyło,za rzadka,za twarda,za duzo brązowa ,za mało........nic i nikt nie jest takie ważne w ich codziennym funkcjonowaniu jak to gówno:)smilesmilesmile

Moja odpowiedź będzie krótka : HAHAHAHAHAHAHA. Przecież to normalny problem w wieku starczym. Ups. Gdyby to mój Tata przeczytał, oberwałaby by mi się.

Reklama