Firma Mared - Myszków

Witam wszystkie użytkowniczki, chciałam Was drogie Panie zapytać czy słyszałyście o firmie MARED z Myszkowa? Będę wdzięczna gdybyście mogły podzielić się swoimi opiniami.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2012-01-20 12:29:10

magda.lenka
New member

Firma Mared - Myszków

Witam wszystkie użytkowniczki, chciałam Was drogie Panie zapytać czy słyszałyście o firmie MARED z Myszkowa? Będę wdzięczna gdybyście mogły podzielić się swoimi opiniami.

#2 2013-07-22 10:41:29

Jolanta
Member

Re: Firma Mared - Myszków

magda.lenka napisał:

no właśnie jakoś cicho o tej firmie .
Ja również otrzymałam ofertę z tej firmy i nie wiem co robić.
Drogie panie dajcie znać jak to z nimi jest, czy jest wiarygodna i godna zaufania i współpracy

#3 2013-07-22 13:06:59

iza46
Member

Z ich strony startowej"Naszym pracownikom oferujemy:

Legalne zatrudnienie w polskiej firmie MARED na umowę o pracę.
    Trzymiesięczne kontrakty do opieki nad osobami starszymi (terminy krótsze po uzgodnieniu).
    Odbiór z dworca międzynarodowego i przejazd do rodziny.
    Zakwaterowanie w oddzielnym pokoju przy niemieckiej rodzinie.

Całodobowe wyżywienie.

Pomoc doraźną przedstawiciela firmy w Niemczech.
    Zwrot kosztów przejazdu po upływie trzech miesięcy zatrudnienia.

Od kandydatów oczekujemy:

Przemyślanej decyzji o wyjeździe do pracy w charakterze opiekunki.
    Traktowania podopiecznego w sposób serdeczny i miły.
    Rzetelnego wywiązywania się z postanowień umowy.

Jak wyglądają warunki pracy?

Pracując u klienta indywidualnego opiekunka nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.
    Klient zapewnia wyżywienie i zakwaterowanie (oddzielny pokój).

Opiekunka korzysta z czasu wolnego po ustaleniu godzin z rodziną.
Do pacjentów, którzy wymagają więcej godzin efektywnej opieki wysyłamy dodatkową osobę.http://mared.pl/oferujemy.html
Uwazam,ze warto jechac i nie zastanawiac sie .Umowe ewentualnie skonsultowac z prawnikiem.Chroniona jestes przez Kodeks Pracy,a to juz jest plus.Znam kobiety na umowach o prace,maja po roku zasilek w Polsce i wowczas tez korzystaja z sanatorium itp.Zycze powodzenia!!!

#4 2013-07-24 11:29:17

mared
New member
Od: Myszków

MARED działa 7 lat na rynku. Jest firmą kameralną i taką pozostanie. W firmie nie ma anonimowości. Może pochwalić się najlepiej dobraną kadrą opiekunek i tylko takich poszukuje. Oprócz komunikatywnego języka niemieckiego, zatrudnia osoby pełne ciepła, serdeczności i rozumiejących potrzeby ludzi starych. Stawia na UCZCIWOŚĆ i tym się kieruje, zwłaszcza w sferze wynagradzania za pracę. Kto raz spróbował współpracy i traktował w sposób poważny pracę i podopiecznego, ten zostaje z nami na długo smile Zapraszam do współpracy.
Edyta Skalska - założycielka i właścicielka firmy MARED

#5 2013-12-22 21:17:14

2504piotr
Member

Agencja Mared z Myszkowa jak mi wiadomo zatrudnia na umowę zlecenie na czas określony- może to być pół roku lub rok. Na podstawie umowy jesteś zatrudniony na terenie Kraju, w umowie jest napisane, że w przypadku pracy na terenie Krajów Unii Europejskiej , wynagrodzenie brutto od najniższej krajowej , do tego diety wg. taryfikatora. Agencja Mared nie wydaje delegacji Zleceniobiorcy ani taryfikatora. Nie wiem na jakiej podstawie wszystkie osoby zatrudnione w Mared pracują na terenie Krajów Unii Europejskiej Ubezpieczenie jest w ZUS i ponoć jest ważne także w KUE.Co wy na to?
Zatrudniają pracowników przed samym wyjazdem, oryginały dokumentów wysyłają na adres zameldowania opiekunki w Polsce, a opiekunka jest już w drodze do pracy i kto ma podpisać te dokumenty, nie mam pojęcia. Informacje o podopiecznym są nie zgodne z rzeczywistością pomimo,  że jest Koordynator za granicą.Nie wiem dlaczego opiekunki zatrudnione w Agencji nie wyrażają swojej opinii na Forum. Wynagrodzenie ustalone zostaje przed wyjazdem, wpływa przed 10 po przepracowanym miesiącu. Przed wyjazdem ustala się termin Stelli ale na miejscu ponoć okazuje się, że rodzina ma Umowę na dłuższy termin niż opiekunka. Jeszcze raz podkreślam nie ma żadnej delegacji do pracy za granicą. Nie wiem czy ktokolwiek z Was pracował na takiej zasadzie.

#6 2013-12-22 21:47:46

amelia
Przyjaciel Forum

mared napisał:

MARED działa 7 lat na rynku. Jest firmą kameralną i taką pozostanie. W firmie nie ma anonimowości. Może pochwalić się najlepiej dobraną kadrą opiekunek i tylko takich poszukuje. Oprócz komunikatywnego języka niemieckiego, zatrudnia osoby pełne ciepła, serdeczności i rozumiejących potrzeby ludzi starych. Stawia na UCZCIWOŚĆ i tym się kieruje, zwłaszcza w sferze wynagradzania za pracę. Kto raz spróbował współpracy i traktował w sposób poważny pracę i podopiecznego, ten zostaje z nami na długo smile Zapraszam do współpracy.
Edyta Skalska - założycielka i właścicielka firmy MARED

Droga Pani! Kameralnie, to można na kawkę z kochankiem się umówić. Nam opiekunkom potrzebne są realia.
Jaka umowa?  (Wyczytałam sprzeczne informacje) Jakie składki? Ile płacicie za dojazd w przypadku dojazdu własnym autem ? Zarobki od -...... do........ itp.

A co jeśli opiekunka chce tylko na 2 m-ce? ( jesteście elastyczni?)

Udostępniacie Fragebogen rodziny niemieckiej oraz kontakt z dotychczasową opiekunką?

Gwarantujecie internet u podopiecznego i godne warunki (wyżywienie, czas wolny?), bo jeśli czas wolny mamy uzgadniać po przyjeździe, to już nie będzie kameralnie ( no chyba że u Pani w biurze)

Zakwaterowanie i wyżywienie to już wszystkim wiadomo.

Jeśli Pani jest poważną firmą, to powinna Pani wiedzieć co nas interesuje .

Pisze Pani o cieple i serdeczności - o tym wiemy. Proszę mi wierzyć, że my jako opiekunki, to posiadamy, inaczej nie byłybyśmy opiekunkami.

Jeśli Pani kieruje się uczciwością i empatią to proszę o  trochę więcej konkretów.

Pzdr

#7 2013-12-22 22:03:25

2504piotr
Member

amelia- podobno jest internet i godziny wolne po uzgodnieniu z rodziną, tutaj było bez zastrzeżeń. Powinni odpowiedzieć na jakiej zasadzie wysyłają opiekunki do pracy za granicę, dlaczego jest problem z przesłaniem oryginalnych dokumentów do opiekunki która już pracuje a nie siedzi w domu i czeka na dokumenty.Dlaczego opiekunki nie są delegowane do pracy (wg. mnie powinna być delegacja i diety). Może to jest normalne ja nie wiem, ale pierwszy raz z tym się spotkałem.

#8 2013-12-22 22:09:50

simona1961
Member

Piotr, wyluzuj. Nie znam tej agencji, ale to, że jestes zatrudniony w polskiej firmie i skłądki Zus sa odprowadzane w Polsce to normalne działanie zgodne z prawem. Ekwiwalent za delegacje pracownika łatwo można sobie policzyć. Jeśli masz zagwarantowane mieszkanie i wyzywienie to jest to 25 % z kwoty 49 euro dziennie ( nie wiem czy teraz się stawka nie zmieniła ) Zatrudnienie tuż przed wyjazdem jest jak najbardziej prawidłowe, no przecież nikt nie zatrudni opiekunki pół roku przed wyjazdem, bo cóż ona by miała robic i za co brac wynagrodzenie? Koordynator w Niemczech jest od tego, żeby znaleźć miejsce pracy dla opiekunki, a jeszcze nie słyszałam, żeby te miejsca sprawdzał. Prawie wszystkie polskie firmy współpracują z niemieckimi agenturami i to za ich posrednictwem znajdują podopiecznych, do których potem wysyłaja polskie opiekunki. To, że rodzina ma podpisaną umowe z daną firmą na rok, a opiekunka przyjezdza na 2 lub 3 miesiące również, jest normalną praktyką, bo opiekunki się zmieniaja po prostu. Ty masz podspisana umowę na 2 miesiące i tyle pracujesz, nastepnie przyjeżdża Twoja zmienniczka również na 2 miesiące. Jesli stella Ci odpowiada mozecie się zmieniac cały czas co 2 miesiące. W przypadku zgonu podopiecznego, umowa miedzy rodziną a polską firmą wygasa najczęsciej po 2 tygodniach. Natomiast przysyłanie umów na maila, wysyłanie skanów jest również normalna praktyką. Mozna sobie taką umowę wydrukowac, podpisać i odesłac pocztą. Mozna również poczekac jak doslą umowę na miejsce pracy. Wiesz, nie każdy ma ochote jechac na drugi koniec Polski podpisac umowę z firmą. Mieszkamy w róznych miejscach Polski i jeżdzimy z róznych firm. Wiem, że sa firmy które wymagają osobistego wstawiennictwa przy podpisaniu umowy, ale ja na przykład nie chciałabym jechać z Łodzi do Krakowa, tylko po to zeby podpisać umowę. Poza tym duzo firm ma przedstawicielstwa we wszystkich duzych miastach. Mówie oczywiscie o duzych firmach, te małe niestety nie maja, ale od czego jest internet i poczta???
Nie znam firmy o której piszesz i nie jest moją rolą jej bronic, ani nie mam powodu jej chwalic, ale warto znać realia jakimi rządzą się firmy posredniczące! Najwazniejsze i tak jest to, zeby wynagrodzenie było na koncie w terminie i w ustalonej wysokości. Jesli stella jest cięzka, zawsze mozna umowe wypowiedzieć.

#9 2013-12-22 22:13:34

amelia
Przyjaciel Forum

2504piotr napisał:

amelia- podobno jest internet i godziny wolne po uzgodnieniu z rodziną, tutaj było bez zastrzeżeń. Powinni odpowiedzieć na jakiej zasadzie wysyłają opiekunki do pracy za granicę, dlaczego jest problem z przesłaniem oryginalnych dokumentów do opiekunki która już pracuje a nie siedzi w domu i czeka na dokumenty.Dlaczego opiekunki nie są delegowane do pracy (wg. mnie powinna być delegacja i diety). Może to jest normalne ja nie wiem, ale pierwszy raz z tym się spotkałem.

Co to znaczy po uzgodnieniu z rodziną?

Jak ja tam już pojadę to za późno na uzgadnianie . A co jak nie dogadam się bo mi powiedzą że poprzedniczka nie miała wolnego ? albo miała raz w tygodniu na godzinę do kościoła?

To sprawy dotyczące naszej egzystencji i naszego zdrowia i wcale nie trudne do uzgodnienia, skoro duża część firm te
sprawy uzgadnia.

A co do wysyłania do pracy,  to ja bym nie wyjechał gdybym nie miała na piśmie takiej umowy lub takiego zlecenia.

A co jeśli podczas podróży zdarzy się wypadek? Kto i na jakiej podstawie "zeskrobią mnie z asfaltu"?

No proszę Szanowna Pani (firma) ma pole do popisu. Proszę się pochwalić. Ta reklama nic nie kosztuje!

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-12-22 22:16:20)

#10 2013-12-22 22:20:11

amelia
Przyjaciel Forum

Halo Simonko!. Teraz dopiero przeczytałam Twój post. Nie wiem czemu mówisz "Piotr wyluzuj"?  No jak człowiek nie ma dogranych spraw to pyta. Chyba nic w tym złego?
Czy znów coś przeoczyłam?

A co do firmy to też jej nie znam. Nie bronię anie ganię. Proszę o konkrety.

pzdr

#11 2013-12-22 22:27:10

simona1961
Member

amelia napisał:

2504piotr napisał:

Co to znaczy po uzgodnieniu z rodziną?

Jak ja tam już pojadę to za późno na uzgadnianie . A co jak nie dogadam się bo mi powiedzą że poprzedniczka nie miała wolnego ? albo miała raz w tygodniu na godzinę do kościoła?

To sprawy dotyczące naszej egzystencji i naszego zdrowia i wcale nie trudne do uzgodnienia, skoro duża część firm te
sprawy uzgadnia.

A co do wysyłania do pracy,  to ja bym nie wyjechał gdybym nie miała na piśmie takiej umowy lub takiego zlecenia.

A co jeśli podczas podróży zdarzy się wypadek? Kto i na jakiej podstawie "zeskrobią mnie z asfaltu"?

No proszę Szanowna Pani (firma) ma pole do popisu. Proszę się pochwalić. Ta reklama nic nie kosztuje!

Amelio, firma firmą, ale ja bym tu sie raczej zastanowiła nad niefrasobliwością niektórych osób, które jada w ciemno i bez umowy, bez zlecenia delegacji itd.... Czy to jest wina firmy w tym momencie??? Firm na rynku jest bardzo dużo, nalezy szukac i wybrac taką, żeby czuć się bezpiecznie. Podczas mojego pierwszego wyjazdu do Niemiec, dopóki nie miałam umowy w ręku, nawet biletu nie kupiłam na podróż. Nastepne wyjazdy juz były na zasadzie dosyłania umowy do Niemiec, ale wtedy juz miałam do firmy zaufanie, choć bywało, ze musiałam awanturke robić przez telefon, bo przesyłka sie opóźniała.Co do wolnego, to każda szanująca się i opiekunki firma , w umowie z rodziną ma zapis o wolnych godzinach dla opiekunek. Przynajmniej moja taki miała, ale w jakich to ma byc godzinach czy dniach to juz sama opiekunka musi sobie ustalic, żeby zabezpieczyć podopiecznego i jednocześnie miec wolne. Inna sprawa, że to słynne 24h Niemczy interpretują jednoznacznie i potem zdziwienie, jak opiekunka się domaga wolnego czasu. Moja kolezanka nie ma wolnego, bo miec nie moze, ale ma ekwiwalent za to pieniezny .

#12 2013-12-22 22:29:48

simona1961
Member

amelia napisał:

Halo Simonko!. Teraz dopiero przeczytałam Twój post. Nie wiem czemu mówisz "Piotr wyluzuj"?  No jak człowiek nie ma dogranych spraw to pyta. Chyba nic w tym złego?

pzdr

Amelio napisałam , żeby wyluzował, bo jak widzę kompletnie nie orientuje się jak to działa! Czuje się wystraszony, wykorzystany i oszukany. Próbowałam tylko wyjasnic jak działają firmy wysyłając pracowników do Niemiec.

#13 2013-12-22 22:37:54

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

amelia napisał:

pzdr

Amelio napisałam , żeby wyluzował, bo jak widzę kompletnie nie orientuje się jak to działa! Czuje się wystraszony, wykorzystany i oszukany. Próbowałam tylko wyjasnic jak działają firmy wysyłając pracowników do Niemiec.

big_smile no to ja jestem ze slangiem na bakier, gdyż trochę  inaczej zrozumiałam słowo "wyluzuj" .

A rzeczywiście jest trochę zagubiony, chociaż  w jego przypadku też chyba bym była poirytowana.
Jak dobrze zrozumiałam, to firma wysłała go bez wyraźnego zlecenia czy delegacji (na piśmie) i to wydaje mi się nie  "OK".

Jednak jak wspomniałam ja bym nie wyjechała, nie mając żadnego "papieru".

.... ale idę już do "Betta" , bo mi się śpiąco zrobiło, pa!

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-12-22 22:39:18)

#14 2013-12-22 22:54:48

simona1961
Member

No wiesz Amelio, łodzianka z urodzenia nie wie co to znaczy wyluzuj??? big_smile big_smile big_smile

A powaznie mówiąc, na co Piotrowi te rozterki, skoro mleko sie juz wylało??? Niech pilnuje wpływów na konto a po skonczonym turnusie szuka innej firmy! big_smile

#15 2013-12-23 15:15:35

2504piotr
Member

Zgadzam się z Wami, postąpiłem jak ostatni smarkacz i to mnie najbardziej złości. Z drugiej jednak strony czytając wiele wypowiedzi na Forum, dyskutujecie na temat takich Firm, wyrażacie otwarcie swoje opinie, bronicie niedoświadczonych opiekunów, udzielacie rad a w moim przypadku czytam że nikt by tak nie postąpi. Po to podjąłem ten temat aby każdy wiedział jeżeli czyta Forum ,że takie firmy należy omijać z daleka , sami wiecie że większość Agencji i Firm bazuje na naiwności i niewiedzy opiekunek i opiekunów, czy to znaczy że te Firmy można postawić na piedestale i cieszyć się , że "Oho" i znowu następna osoba została złapana w sidła!. czytając takie wypowiedzi" a ja bym nie podpisała", a " ja bym nie wyjechała " " a ja to zawsze sprawdzam" itp. oznacza że i Forum nie jest dla opiekunów - chyba tylko Agencje mogą tutaj zabierać głos.
dzięki za dobre rady.

#16 2013-12-23 15:36:00

ewal8
Member

Hej 2504piotr, nie irytuj się. Gwarantuję Ci, że za pierwszym razem każda by podpisała i każda by pojechała na takich zasadach jak Ty. Mało tego, prawie wszystkie tak robią bądź robiły. Ja też, aczkolwiek mi się udało otrzymać umowę do ręki w przeddzień wyjazdu, ale ani Ekuz ani A1 nie dostałam od razu. EKUZ dostałam na szybko, jak mi było potrzebne, będąc już w DE, a A1 jak wróciłam do domu. smile

I powiem Ci w tajemnicy, że wcale nie postąpiłeś jak smarkacz, tylko jak większość z nas za pierwszym razem, a firmy często zwodzą do ostatniego dnia przed wyjazdem, żeby się potencjalny złapany nie zdążył rozmyślić.
Pierwszy raz już prawie za Tobą, ważne, żeby kasa na konto wpłynęła, a na przyszłość będziesz mądrzejszy.
Pozdrawiam!

#17 2013-12-23 15:40:50

amelia
Przyjaciel Forum

2504piotr napisał:

Zgadzam się z Wami, postąpiłem jak ostatni smarkacz i to mnie najbardziej złości. Z drugiej jednak strony czytając wiele wypowiedzi na Forum, dyskutujecie na temat takich Firm, wyrażacie otwarcie swoje opinie, bronicie niedoświadczonych opiekunów, udzielacie rad a w moim przypadku czytam że nikt by tak nie postąpi. Po to podjąłem ten temat aby każdy wiedział jeżeli czyta Forum ,że takie firmy należy omijać z daleka , sami wiecie że większość Agencji i Firm bazuje na naiwności i niewiedzy opiekunek i opiekunów, czy to znaczy że te Firmy można postawić na piedestale i cieszyć się , że "Oho" i znowu następna osoba została złapana w sidła!. czytając takie wypowiedzi" a ja bym nie podpisała", a " ja bym nie wyjechała " " a ja to zawsze sprawdzam" itp. oznacza że i Forum nie jest dla opiekunów - chyba tylko Agencje mogą tutaj zabierać głos.
dzięki za dobre rady.

Piotr, jest OK. Wszystko dobrze zrobiłeś. Właśnie po to jest forum. Czasem nam "starym wyjadaczom" wydaje się wszystko oczywiste, a tam w robocie też wygląda wszystko inaczej.

Stres, samotność, zmęczenie i mamy "stracha", no a tutaj jest miejsce dla wszystkich.

Trzymaj się ciepło i bądź dobrej myśli!

#18 2013-12-23 15:42:43

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

Hej 2504piotr, nie irytuj się. Gwarantuję Ci, że za pierwszym razem każda by podpisała i każda by pojechała na takich zasadach jak Ty. Mało tego, prawie wszystkie tak robią bądź robiły. Ja też, aczkolwiek mi się udało otrzymać umowę do ręki w przeddzień wyjazdu, ale ani Ekuz ani A1 nie dostałam od razu. EKUZ dostałam na szybko, jak mi było potrzebne, będąc już w DE, a A1 jak wróciłam do domu. smile

I powiem Ci w tajemnicy, że wcale nie postąpiłeś jak smarkacz, tylko jak większość z nas za pierwszym razem, a firmy często zwodzą do ostatniego dnia przed wyjazdem, żeby się potencjalny złapany nie zdążył rozmyślić.
Pierwszy raz już prawie za Tobą, ważne, żeby kasa na konto wpłynęła, a na przyszłość będziesz mądrzejszy.
Pozdrawiam!

Masz rację Ewo!

#19 2013-12-23 18:46:22

simona1961
Member

2504piotr napisał:

dzięki za dobre rady.

Piotr, wydaje mi się, że udzieliłyśmy Ci tutaj sporo dobrych rad. Myslę , że z nich skorzystasz na przyszłosć, wiadomo, że pierwszy raz jak się jedzie to jest na prawdę trudno wszystko ogarnąć. Zresztą to tez zalezy od człowieka i od motywacji. Teraz juz nie odwrócisz pewnych spraw i to własnie chciałam powiedzieć, pisząc, zebys wyluzował. Jestes w Niemczech, pracujesz, na razie nie potrzebujesz pomocy lekarza, wypłata za ubiegły miesiąc wpłyneła na konto, więc pracuj sobie spokojnie, odliczaj dni do konca turnusu i tyle w temacie. Czy ma sens denerwowanie się sprawami na które juz teraz nie masz wpływu???
WEsołych świąt!

#20 2014-12-02 14:25:56

kasia63
Member

Jakieś świeże opinie nt.tej firmy?Dzwonili do mnie-poczytałam i nie podoba mi sie to co poczytałam:(

Reklama