Praca w szwajcari

[quote=Tosia]Możesz napisać coś o poziomie języka?[/quote] Poziom języka powinien być naprawdę dobry, wszystko pewnie też zależy, czy masz wykształcenie medyczne (pielęgniarka?) czy choćby kurs, ja zrobiłam taki kurs jak pracowałam dla Promediki24, można kurs zrobić drogą internetową, koleżanka taki zrobiła tu: - http://www...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#91 2016-03-10 19:34:48

axelmerino
New member

Re: Praca w szwajcari

Tosia napisał:

Możesz napisać coś o poziomie języka?

Poziom języka powinien być naprawdę dobry, wszystko pewnie też zależy, czy masz wykształcenie medyczne (pielęgniarka?) czy choćby kurs, ja zrobiłam taki kurs jak pracowałam dla Promediki24, można kurs zrobić drogą internetową, koleżanka taki zrobiła tu: - http://www.kursopiekuna.pl ; jeśli chodzi ocenę to na tej stronie jest do przyjęcia (600pln), inni mają horrendalnie wysokie ceny. Poza tym jeśli ktoś ma czas, to taki kurs trwa 2 semestry w szkołach policealnych prywatnych, a szkoła Cosinus ma za darmo taki kurs, ale trzeba mieć 50% obecności.

#92 2016-03-11 09:41:32

Tosia
Member

Axelmerino
Dziękuję. Wiesz, na dzisiaj Szwajcaria jest poza moim zasięgiem. Za rok czy dwa, mogę być gotowa na podjęcie pracy w Szwajcarii.  Ważne dla opiekunek, że ten kurs można zrobić w PL, 200 godz da się zrobić. Pozdrawiam z Mazowsza

#93 2016-03-11 14:15:05

Violcia(mazowieckie)
Member

Tosia napisał:

Axelmerino
Dziękuję. Wiesz, na dzisiaj Szwajcaria jest poza moim zasięgiem. Za rok czy dwa, mogę być gotowa na podjęcie pracy w Szwajcarii.  Ważne dla opiekunek, że ten kurs można zrobić w PL, 200 godz da się zrobić. Pozdrawiam z Mazowsza

Axelmerino

dołączam się do podziękowań. Byłam na podanej stronie i wygląda to nieźle, ponieważ taki kurs jak piszą można ukończyć internetowo nawet  w 3 dni (??) Zapewne ten 200 godz. będzie trwał trochę dłużej, ale co to jest w porównaniu do chodzenia w 2 semestry do szkoły, nawet w przypadku płatności 600 zł,  więc nasuwa się pytanie czy to zaświadczenie które wystawiają po niemiecku ma rzeczywiście  wartość dla szwajcarskiej agencji i pozostałych za granicą w przypadku okazania się takim ''papierem''  ???

#94 2016-03-13 14:44:40

axelmerino
New member

Sądzę, że takie zaświadczenie byłoby honorowane. Osobiście sprawdziłam, czy to jakaś prawdziwa szkoła czy oszustwo, jest ok, znana w kuratorium wrocławskim.

Violcia(mazowieckie) napisał:

Tosia napisał:

Axelmerino

Axelmerino

dołączam się do podziękowań. Byłam na podanej stronie i wygląda to nieźle, ponieważ taki kurs jak piszą można ukończyć internetowo nawet  w 3 dni (??) Zapewne ten 200 godz. będzie trwał trochę dłużej, ale co to jest w porównaniu do chodzenia w 2 semestry do szkoły, nawet w przypadku płatności 600 zł,  więc nasuwa się pytanie czy to zaświadczenie które wystawiają po niemiecku ma rzeczywiście  wartość dla szwajcarskiej agencji i pozostałych za granicą w przypadku okazania się takim ''papierem''  ???

Ostatnio edytowany przez axelmerino (2016-03-13 14:46:52)

#95 2016-03-13 17:42:37

Tosia
Member

Przeglądałam ogłoszenia do pracy w Szwajcarii. Zdarzają się takowe, nie zawsze jest wymagane zaświadczenie  z kursu. Należy oferty szukać wytrwale, każdego dnia. Póki co język jest najważniejszy.

#96 2017-01-20 12:34:56

Monika37
New member

Witam Koleżanki po fachu .

Chciałabym się coś więcej dowiedzieć na temat pracy w Szwejcari . Szukam właśnie pracy jako opiekunka .
Może ktoś ma jakieś dobre namiary. Mój namiar na który można się ze mną skontaktować  nika3379.79@wp.pl
Pozdrawiam

#97 2017-05-18 20:35:08

andrea
Member

Czy ktoś mógłby mi napisać:
- jak to jest z internetem w Szwajcarii
- ile kosztują rozmowy telefoniczne
- ile mniej więcej można teraz zarobić w Szwajcarii /praca na czarno/

#98 2017-05-18 23:05:04

kasia63
Member

andrea napisał:

Z netem nie ma problemu,jest w niemal każdym domu.
Rozmowy-szwajcarska Lyca mobile i możesz dzwonić tanio.Kartę można kupic np.w kiosku i tam od razu sprzedawca rejestruje.Trzeba podac adres pracodawcy.
Praca na czarno- mało kto zatrudnia,kary są gigantyczne/dla obu stron/ i Szwajcarzy się boją.
Byłam w 2014/15.

#99 2017-05-19 17:08:43

Biala Mamba
New member

Witam wszystkich. Czy watek jest jeszcze aktualny? Bo widze ze nikt tu nie zagladal od marca ?

#100 2017-05-19 19:34:10

andrea
Member

kasia63 napisał:

andrea napisał:

Z netem nie ma problemu,jest w niemal każdym domu.
Rozmowy-szwajcarska Lyca mobile i możesz dzwonić tanio.Kartę można kupic np.w kiosku i tam od razu sprzedawca rejestruje.Trzeba podac adres pracodawcy.
Praca na czarno- mało kto zatrudnia,kary są gigantyczne/dla obu stron/ i Szwajcarzy się boją.
Byłam w 2014/15.

Dzięki, być może będę miała taką ofertę od znajomych,ale się zastanawiam, czy będzie mi się to opłacać. Pracowałam już w Szwajcarii w latach 2007-2010, ale powiem, że w tym kraju nie czuję się dobrze.

#101 2017-09-28 15:44:48

Jolanta
Member

Jestem aktualnie w Szwajcarii w Oensingen i już chyba do Niemiec nie wrócę.
pracuję jako opiekunka zatrudniona bezpośrednio przez rodzinę podopiecznej na umowę zlecenie.
Zarobki to ok.100 franków brutto za dzień na rękę będzie ok 83 fr. reszta to podatek i ubezpieczenia.
Ludzie przemili i sympatyczni - zresztą pochodzą z Włoch - porozumiewam się w jęz. niemieckim lub ang.
Internet faktycznie jest w każdym domu i nie ma problemu z jego działaniem . Okolice fantastyczne, klimat wspaniały.
Kontrakt podpisali ze mną na rok, Jestem na zmianę ze zmienniczką i możemy się zmieniać według naszych potrzeb na razie pracujemy po 8 tygodni ale myślimy o zmianie co 6 tyg.
Rodzina pokrywa koszty podróży do 300 fr. nie ma z tym najmniejszego problemu.
Praca jak to praca opiekunki ale nie jak to miałam w Niemczech wszystko na czas i zgodnie z harmonogramem, tu jest większa swoboda byle tylko podopieczna była obrobiona i za dużo nie narzekała. Moja pod tym względem jest złota. Czas wolny to 1 dzień w tygodniu ( do ustalenia z rodziną) + 3- 4 godz. każdego dnia
Samochód do dyspozycji nie tylko na zakupy i wyjazdy z podopieczną, można brać w każdej chwili.
Jedyny mankament to strasznie drogie rozmowy tel. i oczywiście odległość od domu

#102 2017-09-28 17:59:05

gosia12369
Member

załóż sobie whats app na telefonie i masz za darmo smile zazdroszczę widoków smile

Jolanta napisał:

Jestem aktualnie w Szwajcarii w Oensingen i już chyba do Niemiec nie wrócę.
pracuję jako opiekunka zatrudniona bezpośrednio przez rodzinę podopiecznej na umowę zlecenie.
Zarobki to ok.100 franków brutto za dzień na rękę będzie ok 83 fr. reszta to podatek i ubezpieczenia.
Ludzie przemili i sympatyczni - zresztą pochodzą z Włoch - porozumiewam się w jęz. niemieckim lub ang.
Internet faktycznie jest w każdym domu i nie ma problemu z jego działaniem . Okolice fantastyczne, klimat wspaniały.
Kontrakt podpisali ze mną na rok, Jestem na zmianę ze zmienniczką i możemy się zmieniać według naszych potrzeb na razie pracujemy po 8 tygodni ale myślimy o zmianie co 6 tyg.
Rodzina pokrywa koszty podróży do 300 fr. nie ma z tym najmniejszego problemu.
Praca jak to praca opiekunki ale nie jak to miałam w Niemczech wszystko na czas i zgodnie z harmonogramem, tu jest większa swoboda byle tylko podopieczna była obrobiona i za dużo nie narzekała. Moja pod tym względem jest złota. Czas wolny to 1 dzień w tygodniu ( do ustalenia z rodziną) + 3- 4 godz. każdego dnia
Samochód do dyspozycji nie tylko na zakupy i wyjazdy z podopieczną, można brać w każdej chwili.
Jedyny mankament to strasznie drogie rozmowy tel. i oczywiście odległość od domu

#103 2017-10-02 20:33:12

Jolanta
Member

No właśnie muszę o tym pomyśleć ale mam stary telefon .
Praktycznie korzystam ze Skypa na laptopie, tak się już przyzwyczaiłam i podstawowy kontakt z rodziną mam ale są jeszcze inne sprawy a przez internet nie zawsze się pogada

#104 2017-10-10 09:16:38

Eliza
Member

Kochane pracy jest dużo. Ogólnie pracowałam i w Szwajcarii i w Niemczech i jednak jestem bardziej zadowolona z pracy w Szwajcarii:

warunki pracy podobne ( jak wiadomo to czy praca się podoba czy nie bedzie zalezało od tego do jakiej rodziny się trafi)
oraz są o wiele lepsze pieniadze niż w Niemczech

A  i polecam szukać nie przez polskiego pośrednika ale bezpośrednio w firmach w kraju: https://cvspot.pl/ -  jest o wiele korzystniej

#105 2017-10-11 20:58:06

Aleksandra b
Member

axelmerino napisał:

Z tego co wiem, firmy szwajcarskie wymagają potwierdzenia ukończenia kursu na opiekuna (posiadam),   co najmniej 200h, referencje. W Niemczech najwyższa kwota jaką zarobiłam za pośrednictwem firmy polskiej to kwota 1400 euro netto, z śmiesznym ubezpieczeniem od 120PLN (!!!!), posiadając  bardzo dobry niemiecki, referencje.

Jakiego kursu?

#106 2017-10-12 20:41:21

gosia12369
Member

kurwa, Aleksandra," kursu na opiekuna" klikasz tylko po to by mieć ilość wysłanych wiadomości? 

Aleksandra b napisał:

axelmerino napisał:

Z tego co wiem, firmy szwajcarskie wymagają potwierdzenia ukończenia kursu na opiekuna (posiadam),   co najmniej 200h, referencje. W Niemczech najwyższa kwota jaką zarobiłam za pośrednictwem firmy polskiej to kwota 1400 euro netto, z śmiesznym ubezpieczeniem od 120PLN (!!!!), posiadając  bardzo dobry niemiecki, referencje.

Jakiego kursu?

#107 2017-10-13 17:39:31

krymas48
Member

Aleksandra b napisał:

axelmerino napisał:

Jakiego kursu?

Pewnie chodzi o "Pflegebasiskurs", czyli podstawowy kurs bazowy dla opiekunek osób starszych.

Reklama