Z jaką firmą najlepiej wyjechać za granicę?

[quote=Herz24]............. • Na miejscu zapewnione bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie; ..........................[/quote] No i czy to nie DOWÓD na to, że diety to nie diety, tylko WYNAGRODZENIE i trzeba opodatkować ???

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#91 2014-08-20 16:24:27

ST
Member

Re: Z jaką firmą najlepiej wyjechać za granicę?

Herz24 napisał:

.............
•    Na miejscu zapewnione bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie;
..........................

No i czy to nie DOWÓD na to, że diety to nie diety, tylko WYNAGRODZENIE i trzeba opodatkować ???

#92 2014-08-20 16:31:57

ST
Member

simona1961 napisał:

Z własnego doświadczenia - firma Work Express , umowa o pracę, skladki od średniej krajowej, wynagrodzenie 1000 euro ....
Gdyby więcej płacili, pracowałabym z nimi do dziś.

Dzięki, dopisuję do "listy" smile
  A swoją drogą - albo-albo : jeśli Umowa o pracę itp., to mniejszy zarobek.  Im więcej świadczeń, tym mniejsza kasa... niestety zrozumiałe sad  Pytanie, co lepiej: samemu sobie odkładać "na czarną godz", czy mieć opłacane taki "zabezpieczenie" automatycznie wink

#93 2014-08-20 17:38:28

myszkamiki
Member

ST napisał:

simona1961 napisał:

Z własnego doświadczenia - firma Work Express , umowa o pracę, skladki od średniej krajowej, wynagrodzenie 1000 euro ....

A swoją drogą - albo-albo : jeśli Umowa o pracę itp., to mniejszy zarobek.  Im więcej świadczeń, tym mniejsza kasa... niestety zrozumiałe sad  Pytanie, co lepiej: samemu sobie odkładać "na czarną godz", czy mieć opłacane taki "zabezpieczenie" automatycznie wink

Najbezpieczniejsza teraz SKARPETA. ZUS okrada, do banku wlamuja sie hakerzy....

#94 2014-08-20 18:45:42

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

myszkamiki napisał:

ST napisał:

simona1961 napisał:

Hakerów bym się nie bał, największym hakerem jest ZUS - tam kasa znika bez śladu. Tylko skarpeta jest najpewniejsza w dzisiejszej sytuacji

#95 2014-08-20 19:24:34

krystynka
Member

myszkamiki napisał:

ST napisał:

simona1961 napisał:

Skarpeta-pieniądze nie mnożą się
Bank- na chwilę obecną banki oferują naprawdę nisko oprocentowane konta i lokaty, a co za tym idzie zysku z nich długo nie zobaczysz, jeśli w ogóle.
( chyba,że miesięcznie dysponujesz kwotą 10.000 PLN i masz małe wydatki wink )
Giełda i fundusze inwestycyjne- najlepszy i najbardziej ryzykowny sposób oszczędzania na przyszłość
Polisy inwestycyjne-?
Nieruchomości.... np.wynajem- ?
Inwestycja w dzieci wink-?

#96 2014-08-23 20:41:19

ST
Member

krystynka napisał:

Skarpeta-pieniądze nie mnożą się
Bank- na chwilę obecną banki oferują naprawdę nisko oprocentowane konta i lokaty, a co za tym idzie zysku z nich długo nie zobaczysz, jeśli w ogóle.
...
Giełda i fundusze inwestycyjne- najlepszy i najbardziej ryzykowny sposób oszczędzania na przyszłość
Polisy inwestycyjne-?
Nieruchomości.... np.wynajem- ?

......oj, oj, ileż to kłopotów mają Ci, którym zostają jakieś pieniądze.... wink wink wink

#97 2015-01-02 17:45:54

Magdalenka_35
New member

a tak z innej beczki - praca na czarno....

słyszałam wiadomość że w razie kontroli celnej od tego roku - stycznia 2015 jesli opiekunka jak i też rodzinapracuje na czarno płaci kare 500 000 tys. euro- to prawda?

to prawie 2 000 000 mln zł!!!!

aa i słyszałam ze od tego roku ma być mase kontroli celnych w domach prywatnych...

Praca na czarno to już nie tylko strach dla rodziny ale i opiekunki.... Prosze o info jak ktoś z was coś o tym wie..

#98 2015-01-02 17:52:59

sylwia_kow
New member

W Krakwoie jest jeszcze gowork- na Wielopolu /koło poczty głownej i promedika na basztowej, tej drugiej nie polecam... sprawdziłam hmm albo interkadra na wodnej ale to juz strasznie daleko...

ST napisał:

"Z jaką firmą najlepiej wyjechać za granicę?" - no właśnie!, oto jest pytanie, którym być może już niedługo będę zainteresowany (jeśli dotychczasowa firma nie zaakceptuje moich warunków).  Nie czytałem całego wątku, bo ten temat musi być przecież aktualizowany na bieżąco: ciągle przybywa nowych firm, niektóre pewnie są godne polecenia, a z kolei inne schodzą na psy sad ;(  Poza tym po okresie wakacyjnym, wiele osób wyjeżdżając na opiekę, pewnie będzie się zastanawiać, czy jechać z dotychczasową firmą, czy może zmienić na lepszą? (oby!wink). 
Oczywiście proszę o wpisy osoby "zasiedziałe" i udzielające się na niniejszym forum, by świeżo zarejestrowane "niby-opiekunki" nie zaśmiecały tego miejsca reklamami wink
Co do mnie, to sięgając wstecz (gdy chciałem wyjechać), wynotowałem sobie takie polecone firmy:
APN-Opole,  Aterima-Kr,  EuropaCare24-Kr,  Interkadra-Kr,  Medipe-Wrc,  Pronobel-?,  ProSenior-Wwa,  Seniovita-Gdynia,  SHN-Gliwice.
  Dla mnie osobiście dość istotne jest, że firma znajduje się (lub ma przedstawiciela) w Krakowie i mogę ją na własne oczy oglądnąć.  W rachubę wchodzą też firmy, do których wręcz przeciwnie - wcale nie muszę jechać wink  Natomiast nie wyobrażam sobie podróży do odległego miasta tylko po to, by podpisać (lub nie wink) Umowe-Zlecenie na 2mce.
  Tak więc co do tej "mojej listy" - jakie jeszcze firmy dopisać?  A może coś już nieaktualne, albo wręcz niezasłużenie wpisane od początku???  Forum to miejsce do umieszczania własnych opinii, również o innych firmach i nie ma nic wspólnego z tajemnicami, które przysięgliśmy chronić podpisując nasze umowy. Tak wiec śmiało.... wink
PS: a jak ktoś już b.strachliwy, to proszę na priv smile   (potem ja wpiszę, nie mówiąc od kogo dostałem big_smile ).

#99 2015-01-02 18:25:05

arielka
Member

krystynka napisał:

Bezzwrotna wink Niekończąca się nigdy wink po prostu utopione pieniądze, jak w hobby... tongue

#100 2015-01-02 18:31:56

ewal8
Member

Magdalenka_35 napisał:

słyszałam wiadomość że w razie kontroli celnej od tego roku - stycznia 2015 jesli opiekunka jak i też rodzinapracuje na czarno płaci kare 500 000 tys. euro- to prawda?

aa i słyszałam ze od tego roku ma być mase kontroli celnych w domach prywatnych...

Praca na czarno to już nie tylko strach dla rodziny ale i opiekunki.... Prosze o info jak ktoś z was coś o tym wie..

Magdalenka_35,
a gdzie tak słyszałaś???
W biurze u pani Madzi imienniczki, która wszelkie zawiłości tak rzeczowo Ci wyjaśnia???

#101 2015-01-02 18:48:39

amelia
Przyjaciel Forum

Magdalenka_35 napisał:

Indor słyszał o niedzieli a w sobotę mu łeb ucięli!   big_smile

#102 2015-01-02 20:14:34

arielka
Member

amelia napisał:

Magdalenka_35 napisał:

..

A jak nie mamy na zapłacenie kary, to idziemy do więzienia NIEMIECKIEGO big_smile
I tam mamy jedzenie, spanie, lekarza, zajęcia kulturalne, psychologa, darmowe pranie i zaopatrzenie w ciuchy na każdą porę roku, spacerki i towarzystwo (niestety tej samej płci, co i my) i nie wiele sprzatania (bo co to za sprzątanie umyć malutkie zakratowane okienko?)...
Myslę, że taką sumę trzeba odsiadywać do końca życia...
Chyba pojadę na czarno big_smile

#103 2015-01-02 20:15:57

Nowy Rok
New member

ST napisał:

"Z jaką firmą najlepiej wyjechać za granicę?" - no właśnie!, oto jest pytanie, którym być może już niedługo będę zainteresowany (jeśli dotychczasowa firma nie zaakceptuje moich warunków).  Nie czytałem całego wątku, bo ten temat musi być przecież aktualizowany na bieżąco: ciągle przybywa nowych firm, niektóre pewnie są godne polecenia, a z kolei inne schodzą na psy sad ;(  Poza tym po okresie wakacyjnym, wiele osób wyjeżdżając na opiekę, pewnie będzie się zastanawiać, czy jechać z dotychczasową firmą, czy może zmienić na lepszą? (oby!wink). 
Oczywiście proszę o wpisy osoby "zasiedziałe" i udzielające się na niniejszym forum, by świeżo zarejestrowane "niby-opiekunki" nie zaśmiecały tego miejsca reklamami wink
Co do mnie, to sięgając wstecz (gdy chciałem wyjechać), wynotowałem sobie takie polecone firmy:
APN-Opole,  Aterima-Kr,  EuropaCare24-Kr,  Interkadra-Kr,  Medipe-Wrc,  Pronobel-?,  ProSenior-Wwa,  Seniovita-Gdynia,  SHN-Gliwice.
  Dla mnie osobiście dość istotne jest, że firma znajduje się (lub ma przedstawiciela) w Krakowie i mogę ją na własne oczy oglądnąć.  W rachubę wchodzą też firmy, do których wręcz przeciwnie - wcale nie muszę jechać wink  Natomiast nie wyobrażam sobie podróży do odległego miasta tylko po to, by podpisać (lub nie wink) Umowe-Zlecenie na 2mce.
  Tak więc co do tej "mojej listy" - jakie jeszcze firmy dopisać?  A może coś już nieaktualne, albo wręcz niezasłużenie wpisane od początku???  Forum to miejsce do umieszczania własnych opinii, również o innych firmach i nie ma nic wspólnego z tajemnicami, które przysięgliśmy chronić podpisując nasze umowy. Tak wiec śmiało.... wink
PS: a jak ktoś już b.strachliwy, to proszę na priv smile   (potem ja wpiszę, nie mówiąc od kogo dostałem big_smile ).

ST no teraz już możesz wykreslic SHN Gliwice----już zakończyli swoja dzialalnosc 31 grudnia 2014     :-)

#104 2015-01-02 20:30:03

Franciszka
Member

arielka napisał:

amelia napisał:

Magdalenka_35 napisał:

..

A jak nie mamy na zapłacenie kary, to idziemy do więzienia NIEMIECKIEGO big_smile
I tam mamy jedzenie, spanie, lekarza, zajęcia kulturalne, psychologa, darmowe pranie i zaopatrzenie w ciuchy na każdą porę roku, spacerki i towarzystwo (niestety tej samej płci, co i my) i nie wiele sprzatania (bo co to za sprzątanie umyć malutkie zakratowane okienko?)...

BRAWO ARIELKO! Podjęłaś słuszną decyzję, ja też tak zrobię, bo w tej chwili to jest jedyne dobre rozwiązanie. Przynajmniej w pracy na czarno WSZYSTKO JEST JASNE!:-).

#105 2015-01-02 21:49:31

ahha
Member

ewal8 napisał:

Magdalenka_35 napisał:

Magdalenka_35,
a gdzie tak słyszałaś???
W biurze u pani Madzi imienniczki, która wszelkie zawiłości tak rzeczowo Ci wyjaśnia???

Ewa- brawo D im sie naprawde wydaje my nie kumate big_smilebig_smilebig_smile Dzieki za urlopowe pozdrowka smile

#106 2015-01-02 22:21:19

arielka
Member

Franciszka napisał:

BRAWO ARIELKO! Podjęłaś słuszną decyzję, ja też tak zrobię, bo w tej chwili to jest jedyne dobre rozwiązanie. Przynajmniej w pracy na czarno WSZYSTKO JEST JASNE!:-).

Ale ja żartowałam sad Ja tak nie umiem:( To jest trudniejsze od nauki niemieckiego wink

#107 2015-01-02 22:48:08

Franciszka
Member

arielka napisał:

Franciszka napisał:

Ale ja żartowałam sad Ja tak nie umiem:( To jest trudniejsze od nauki niemieckiego wink

Ja również żartowałam:-(, tak sugestywnie napisałaś, że "zebrało mi się" na żarty;-)

#108 2015-01-02 22:54:13

arielka
Member

Franciszka napisał:

arielka napisał:

Franciszka napisał:

Ja również żartowałam:-(, tak sugestywnie napisałaś, że "zebrało mi się" na żarty;-)

tak,wiem smile
Znalazłam w tej chwili 2 agencje, ale piszą o poświadczeniu działalności gosp. w zakresie opieki sad
Ja nie mogę wyjeżdżać na długo (max 6tyg.) i tylko 4-5 razy w roku. Nie warto mi zakładać działalności, chyba wink

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-01-02 22:56:42)

#109 2015-01-02 23:10:13

amelia
Przyjaciel Forum

arielka napisał:

amelia napisał:

Magdalenka_35 napisał:

..

.... eeee.... co tam jedna płeć, może jakiś Concita Wurst bysię znalazła i to by już były prawdziwe wczasy... hehehe:D

#110 2015-01-02 23:28:03

bozencina50
Member

arielka napisał:

Franciszka napisał:

Hmm...czytam sobie i czytam..i czym wiecej czytam to mnej rozumiem ( zeby nie bylo ,ze znowu sie czepiam wink ) ...Czego Ty nie umiesz Arielko..?  Pracowac na czarno?
Wielkie mecyje ..to jest tak proste jak... nie powiem co big_smile..jak praca dla agencji ...no moze malutka roznica , tu  ewentualnie Niemiec Cie rznie...tam Niemiec i agencja..ale to tylko moje przemyslenie ,ja sie nie znam smile
W/powyzszego mam  pytanie .Czy wobec ciebie oiekunka na czarno jest gorsza od opiekunki pracujacej dla agentury ?Jezeli tak to prosze wytlumacz mi jak szescioletniemu dziecku : w czym ? ,że niby łamie prawo ?
Nie kumam...
A nauka niemieckiego to rowniez nic trudnego jak sie pracuje w tym srodowisku..CHCIEC TO MOC !
A opiekunka nie musi tak znac ten jezyk ,zeby zaraz Schillera w orginale czytac , zreszta jak znam realia to  jego ziomale , ktorymi przychodzi nam sie opiekować w wiekszosci nie maja pojecia kim on był  , nie wspomne juz że daleko im do literackiego Hochdeutch big_smile
Pozdrawim . Oczywiscie nie musisz mi na powyzsze pytania odpowiadac.To taka moja malutka dygresja wink))

#111 2015-01-02 23:58:43

urszula47
Member

bozencina50 napisał:

arielka napisał:

Franciszka napisał:

Hmm...czytam sobie i czytam..i czym wiecej czytam to mnej rozumiem ( zeby nie bylo ,ze znowu sie czepiam wink ) ...Czego Ty nie umiesz Arielko..?  Pracowac na czarno?
Wielkie mecyje ..to jest tak proste jak... nie powiem co big_smile..jak praca dla agencji ...no moze malutka roznica , tu  ewentualnie Niemiec Cie rznie...tam Niemiec i agencja..ale to tylko moje przemyslenie ,ja sie nie znam smile
W/powyzszego mam  pytanie .Czy wobec ciebie oiekunka na czarno jest gorsza od opiekunki pracujacej dla agentury ?Jezeli tak to prosze wytlumacz mi jak szescioletniemu dziecku : w czym ? ,że niby łamie prawo ?
Nie kumam...
A nauka niemieckiego to rowniez nic trudnego jak sie pracuje w tym srodowisku..CHCIEC TO MOC !
A opiekunka nie musi tak znac ten jezyk ,zeby zaraz Schillera w orginale czytac , zreszta jak znam realia to  jego ziomale , ktorymi przychodzi nam sie opiekować w wiekszosci nie maja pojecia kim on był  , nie wspomne juz że daleko im do literackiego Hochdeutch big_smile
Pozdrawim . Oczywiscie nie musisz mi na powyzsze pytania odpowiadac.To taka moja malutka dygresja wink))

Podzielam Twoje zdanie kolezanko:) jakos tez nie lubie pracowac na paru cwaniakow zajmujacym sie tzw uslugami opiekunczymi,ktore sa de facto posluga pomocy domowych.Obarczaja nas odpowiedzialnoscia za zdrowie pdp .ktorzy wymagaja specjalistycznej opieki .odpowiednio dobranych lekow i nadzoru sluzb medycznych a w razie zgloszenia problemow czesto jestesmy juz te zle i leniwe w oczach rodzin i firemek.Wiadomo,ze sa wyjatki i na to mozna zawsze liczyc .Lepiej jednak samej rozgladac sie sie za praca ,bo iluz to szefow mozna miec? smile

#112 2015-01-03 01:09:44

ahha
Member

urszula47 napisał:

bozencina50 napisał:

arielka napisał:

Nie kumam...

Podzielam Twoje zdanie kolezanko:) jakos tez nie lubie pracowac na paru cwaniakow zajmujacym sie tzw uslugami opiekunczymi,ktore sa de facto posluga pomocy domowych.Obarczaja nas odpowiedzialnoscia za zdrowie pdp .ktorzy wymagaja specjalistycznej opieki .odpowiednio dobranych lekow i nadzoru sluzb medycznych a w razie zgloszenia problemow czesto jestesmy juz te zle i leniwe w oczach rodzin i firemek.Wiadomo,ze sa wyjatki i na to mozna zawsze liczyc .Lepiej jednak samej rozgladac sie sie za praca ,bo iluz to szefow mozna miec? smile

Bingo- Urszula smile i Bozencia wielkie Bingo smilebig_smile Dobranoc.

#113 2015-01-03 08:16:09

Franciszka
Member

Zgadzam się z Wami, ale już nie żartując, to Arielka powinna sama podjąć decyzję i być przekonana, że słusznie robi!!! Życie pokazuje, że dobre miejsce pracy, czyli wszystko uzgodnione z rodziną jest dużo lepsze "na czarno" niż miejsce pracy od wielu żerujących hien-pośredników. Nadal uważam, że w pracy na czarno wszystko jest jasne i proste, należy się jedynie dobrze zabezpieczyć, przecież przez firmę zabezpieczenie jest fikcyjne;-).

#114 2015-01-03 09:08:33

Tosia
Member

Macie rację.  Dawno doszłam do wniosku, że nie chcę pracować dla firmy. Problemem jest znalezienie ogłoszenia bezpośrednio do rodziny.

#115 2015-01-03 11:33:19

arielka
Member

bozencina50 napisał:

[ ...Czego Ty nie umiesz Arielko..?  Pracowac na czarno?
Nie kumam...

Nie umiem znaleźć, albo raczej wybrać oferty "na czarno", to po pierwsze. Nie mam znajomych Niemców, którzy mogliby mnie zatrudnić. Zresztą nie mam zadnych znajomych w Niemczech.
Po drugie, źle się czuję, gdy nie jestem w porządku wobec prawa.

Nie obrażam opiekunek "na czarno", ani nie oceniam. Mówię, o sobie. Taka praca nie jest dla mnie z wielu powodów. I Tyle.

Ale że Ty masz sześć lat, Bożencinka, ... i już pracujesz? 24h na dobę? Toż to wyzysk dziecka, ONZ się tym powinien zająć. Oni martwią się o małych Hindusów tkających dywany, a tu w Europie dziecko opiekuje się babcią? sad

#116 2015-01-03 11:50:55

amelia
Przyjaciel Forum

Nie wiem czy wiecie, że  na naszym forum jest "eine Schlange"  albo i więcej, więc nie podajcie konkretów bo bo może ukąsić.
Mówię to do koleżanek z mniejszym stażem forumowym , bo starszyzna zapewne pamięta "gorący temat" o denuncjowaniu.

Zacietrzewienie i wrogość do pracujących na czarno, w tym temacie sięgało zenitu.

#117 2015-01-03 11:57:24

Arekjerzy
Member

amelia napisał:

Nie wiem czy wiecie, że  na naszym forum jest "eine Schlange"  albo i więcej, więc nie podajcie konkretów bo bo może ukąsić.
Mówię to do koleżanek z mniejszym stażem forumowym , bo starszyzna zapewne pamięta "gorący temat" o denuncjowaniu.

Zacietrzewienie i wrogość do pracujących na czarno, w tym temacie sięgało zenitu.

Ha skoro do koleżanek tylko to mnie nie dotyczy he he.
Tym się właśnie roznimy od innych nacji w tym świecie. Polak Polakowi wilkiem.

#118 2015-01-03 12:10:25

arielka
Member

amelia napisał:

Nikt nie atakuje "czarnych", to raczej ja poczułam się wezwana do tablicy, aby wytłumaczyć, że nie uważam, że pracujące na czarno są gorsze. Dla mnie praca na czarno oznacza całkowity brak komfortu psychicznego. Komu coś takiego nie przeszkadza, robi co uważa. Ja dam się "oskubać" agencji, bo inaczej nie umiem postępować, wbrew swoim zasadom. Możecie się śmiać z mojego luksusu, ale każdy ma taki "luksus" na jaki go stać. Mnie tylko na taki.

bozencina50 napisał:

] W/powyzszego mam  pytanie .Czy wobec ciebie oiekunka na czarno jest gorsza od opiekunki pracujacej dla agentury ?Jezeli tak to prosze wytlumacz mi jak szescioletniemu dziecku : w czym ? ,że niby łamie prawo ?
Nie kumam...

Wyjaśniłam i na tym koniec, nie muszę się więcej odzywać.

Ostatnio edytowany przez arielka (2015-01-03 12:12:14)

#119 2015-01-03 12:34:00

ania1968
Member

arielka napisał:

bozencina50 napisał:

[ ...Czego Ty nie umiesz Arielko..?  Pracowac na czarno?
Nie kumam...

Nie umiem znaleźć, albo raczej wybrać oferty "na czarno", to po pierwsze. Nie mam znajomych Niemców, którzy mogliby mnie zatrudnić. Zresztą nie mam zadnych znajomych w Niemczech.
Po drugie, źle się czuję, gdy nie jestem w porządku wobec prawa.

Nie obrażam opiekunek "na czarno", ani nie oceniam. Mówię, o sobie. Taka praca nie jest dla mnie z wielu powodów. I Tyle.

Ale że Ty masz sześć lat, Bożencinka, ... i już pracujesz? 24h na dobę? Toż to wyzysk dziecka, ONZ się tym powinien zająć. Oni martwią się o małych Hindusów tkających dywany, a tu w Europie dziecko opiekuje się babcią? sad

Ja Ciebie Arielko dobrze zrozumiałam, a co więcej podzielam Twoje zdanie. Każdy wybiera jak chce pracować, ja akurat pracy na czarno po prostu się boję. Jeżdżę autem, mogę mieć kolizję, po co mi to? A że ktoś przy okazji zarobi? Coś za coś, ja mam ubezpieczenie, druk A1 i inne i święty spokój. Nie mam też innego źródła ubezpieczenia. Tak jak napisałam każdy swoich wyborów dokonuje z osobistych powodów i nikomu nic do tego. Ja spotkałam panie pracujące na czarno, bo "komornik, renta, wcześniejsza emerytura, opłacany Krus z pola, stypendia i inny socjal w Polsce", pewnie inne powody też są. Może nasza ułańska fantazja, której mnie niestety brakuje? Pozdrawiam.

#120 2015-01-03 12:56:02

amelia
Przyjaciel Forum

arielka napisał:

amelia napisał:

Nikt nie atakuje "czarnych", to raczej ja poczułam się wezwana do tablicy, aby wytłumaczyć, że nie uważam, że pracujące na czarno są gorsze. Dla mnie praca na czarno oznacza całkowity brak komfortu psychicznego. Komu coś takiego nie przeszkadza, robi co uważa. Ja dam się "oskubać" agencji, bo inaczej nie umiem postępować, wbrew swoim zasadom. Możecie się śmiać z mojego luksusu, ale każdy ma taki "luksus" na jaki go stać. Mnie tylko na taki.

bozencina50 napisał:

] W/powyzszego mam  pytanie .Czy wobec ciebie oiekunka na czarno jest gorsza od opiekunki pracujacej dla agentury ?Jezeli tak to prosze wytlumacz mi jak szescioletniemu dziecku : w czym ? ,że niby łamie prawo ?
Nie kumam...

Wyjaśniłam i na tym koniec, nie muszę się więcej odzywać.

Kochana Arielko, w 100% masz rację. Ja nie oceniam nikogo. Ani tych czarnych ani tych białych.  Są różni ludzie , różne potrzeby  i różne charaktery. Nawet nie wiem co jest lepsze. Pracuję  teraz na biało bo tak mi się ułożyło ale byłam też na czarno i nie narzekam.

Chciałam tylko powiedzieć, że tutaj były osoby zgodnie twierdziły że pracujących na czarno,   trzeba zgłaszać do różnych policyjnych instancji aby bronić godności Niemiec i swojej oczywiście. Nawet deklarowały że już to zrobiły. sad

No więc zwróciłam uwagę aby osoby pracujące na czarno nie podawały na forum szczegółowych danych, tak dla pewności.....

A, że Ty jesteś "korekt", to zdążyłam się zorientować. Arielko, rób tak aby Tobie było dobrze, opłacalnie i pewnie!
Pięknie Cię pozdrawiam! I odzywaj się! Jesteś tutaj potrzebna. Mówisz mądrze, rzeczowo.  Nie załamuj mnie! Pliss!

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-01-03 13:05:28)

#121 2015-01-03 13:01:57

amelia
Przyjaciel Forum

Arekjerzy napisał:

amelia napisał:

Ha skoro do koleżanek tylko to mnie nie dotyczy he he.
Tym się właśnie roznimy od innych nacji w tym świecie. Polak Polakowi wilkiem.

Oj! Bardzo Cię przepraszam. Wiesz, "stara baba" jestem, trochę "gapowata i do tego blondynka smile . Wybacz mi proszę!

A jak mi wybaczysz, to postanowię poprawę. smile

A co do wilka, to masz rację. Może i inni są trochę zazdrośni, ale z pewnością bardziej powściągliwi w złośliwych działaniach, co najwyżej  pomstują w myślach. smile

#122 2015-01-03 13:19:06

Arekjerzy
Member

amelia napisał:

Oj! Bardzo Cię przepraszam. Wiesz, "stara baba" jestem, trochę "gapowata i do tego blondynka smile . Wybacz mi proszę!

A co do wilka, to masz rację. Może i inni są trochę zazdrośni, ale z pewnością bardziej powściągliwi w złośliwych działaniach, co najwyżej  pomstują w myślach. smile

Zaprawdę zaprawdę powiadam ci- '' wybaczam twe winy, idź i błądz więcej'' he he

#123 2015-01-03 13:28:22

Tosia
Member

arielka
Zatrudnienie u rodziny nie zawsze oznacza pracę na czarno.
Za pierwszym razem powinnaś wyjechać z firmą. Potem życie zweryfikuje twój pogląd na formę zatrudnienia.

#124 2015-01-03 14:55:30

ahha
Member

Franciszka napisał:

Zgadzam się z Wami, ale już nie żartując, to Arielka powinna sama podjąć decyzję i być przekonana, że słusznie robi!!! Życie pokazuje, że dobre miejsce pracy, czyli wszystko uzgodnione z rodziną jest dużo lepsze "na czarno" niż miejsce pracy od wielu żerujących hien-pośredników. Nadal uważam, że w pracy na czarno wszystko jest jasne i proste, należy się jedynie dobrze zabezpieczyć, przecież przez firmę zabezpieczenie jest fikcyjne;-).

Wiesz przeciez Franciszko ze jest taka forma zatrudnienia "legalne zatrudnienie przez rodzine niemiecka"ale raczej trudno od 1-go razu zlapac cos takiego smile.To trzeba wypracowac.I sama dobrze wiesz ze samo nie przyjdzie. Jestem zdania ze nie wiem jakby sie czlowiek nie zabezpieczal to moze na mine (oby nie)trafic.I jeszcze jedno powiem ze pracowalam na czarno i bylo mi bez prownania lepiej jak przez agencje. Czy praca przez agencje jest w 100% legalna?Moim zadaniem nie.Tu sie z Toba zgadzam i wiem ze nie da sie wszystkiego przewidziec, ale pierwszy krok powinno sie zrobic.Bez tego ani dudu:)

#125 2015-01-03 16:35:17

amelia
Przyjaciel Forum

Arekjerzy napisał:

amelia napisał:

Chyba "skonsumowałeś" partykułę "nie"? Nie wiem więc czy mam  dalej błądzić, czy nie?
...ale tak na wszelki postanawiam Nie grzeszyć więcej.  No chyba, że ......?  big_smile

.... no bo podoba mi się przekomarzanie z Tobą. big_smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-01-03 16:35:55)

#126 2015-01-03 16:46:59

iza46
Member

ahha napisał:

Franciszka napisał:

Wiesz przeciez Franciszko ze jest taka forma zatrudnienia "legalne zatrudnienie przez rodzine niemiecka"ale raczej trudno od 1-go razu zlapac cos takiego smile.To trzeba wypracowac.I sama dobrze wiesz ze samo nie przyjdzie. Jestem zdania ze nie wiem jakby sie czlowiek nie zabezpieczal to moze na mine (oby nie)trafic.I jeszcze jedno powiem ze pracowalam na czarno i bylo mi bez prownania lepiej jak przez agencje. Czy praca przez agencje jest w 100% legalna?Moim zadaniem nie.Tu sie z Toba zgadzam i wiem ze nie da sie wszystkiego przewidziec, ale pierwszy krok powinno sie zrobic.Bez tego ani dudu:)

Znam pare osob zatrudnionych "legalnie"oto jak sa zatrudnione w agencji 1.Minijoob plus umowa o dzielo/ani w Pl ani w De nie placa skladek na ubezpieczenie i podatkow/,2.Gewerbe beschränkte Steuerpflicht czyli bez  zwolnien podatkowych i na Ekuz z Pl moze byc meza lub innego czlonka rodziny i pracujaca w tym samym miejscu non stop ,firma jej robi rozliczenia i rodzinie tez 3.Umowa zlecenie ze skladkami od 200zl!!!!!!!!!!!!! wiec ubezpieczenie niby jest smile reszta w dietach ktore to w razie kontroli US moga tez byc brane "pod lupe".Kto takie cos uwaza za legalna prace?

#127 2015-01-03 18:20:07

Franciszka
Member

W  takiej sytuacji powinniśmy zdefiniować, czym jest w branży opiekuńczej dzisiaj "praca na czarno"? Czy do tej pory, czyli do końca 2014 roku, jak pracowałyśmy przez agencję lub firmę, to była całkowicie legalna praca?

Ostatnio edytowany przez Franciszka (2015-01-03 18:20:50)

#128 2015-01-03 18:37:43

amelia
Przyjaciel Forum

Franciszka napisał:

W  takiej sytuacji powinniśmy zdefiniować, czym jest w branży opiekuńczej dzisiaj "praca na czarno"? Czy do tej pory, czyli do końca 2014 roku, jak pracowałyśmy przez agencję lub firmę, to była całkowicie legalna praca?

No jasne. Nie znam firmy, która zatrudnia opiekunki bez łamania prawa. Główną wadą naszych umów-zleceń, jest to że tak naprawdę noszą one znamiona umowy o pracę , no więc już na wstępie jest przekręt, a jak przekręt to i nielegalność.
Firmy zatrudniające na umowę o pracę , też kombinują na delegacjach i podatkach.  Przy własnej działalności   musi być 25% pracy w Polsce a tak nie jest. Przy Gewerbie chyba jest najlegalniej ale nie każdy to preferuje.

Jak by moja mama powiedziała " jak go nie kijem, to go gocą a i tak mu ślipie na wierzch wyskoczą".

Jednak przy wyjeździe z firmą  są takie plusy, że mamy w ogóle pracę , no i w razie "W" jakaś tam umowa jest , więc mamy się z kim sądzić. Pocieszenie niewielkie ale jest.

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-01-03 18:47:09)

#129 2015-01-03 18:55:29

Arekjerzy
Member

amelia napisał:

Arekjerzy napisał:

amelia napisał:

Oj! Bardzo Cię przepraszam. Wiesz, "stara baba" jestem, trochę "gapowata i do tego blondynka :) . Wybacz mi proszę!

A jak mi wybaczysz, to postanowię poprawę. :)

A co do wilka, to masz rację. Może i inni są trochę zazdrośni, ale z pewnością bardziej powściągliwi w złośliwych działaniach, co najwyżej  pomstują w myślach. :)

Chyba "skonsumowałeś" partykułę "nie"? Nie wiem więc czy mam  dalej błądzić, czy nie?
...ale tak na wszelki postanawiam Nie grzeszyć więcej.  No chyba, że ......?  :D

.... no bo podoba mi się przekomarzanie z Tobą. :D

''Błądz więcej bym mógł wybaczac hehe'' ;) .......a tak naprawdę to robilem obiad wtedy i mogłem co nieco skonsumować , tak na próbę ;)

#130 2015-01-03 19:00:42

amelia
Przyjaciel Forum

Arekjerzy napisał:

.......wink

... a powiedz w  jakich Landach się obracasz?

#131 2015-01-03 19:15:58

Franciszka
Member

Z tego wynika, że w zależności od tego jaka to jest firma, raz pracujemy bardziej na czarno a raz bardziej legalnie, bo przecież firmy przekazują nam tylko takie informacje, jakie chcą. Pozostaje nadal opcja współpracy z niemiecką firmą lub najlepsza opcja, czyli umowa z solidną rodziną niemiecką. Może być tak, że w tym roku będzie łatwiej znaleźć solidną niemiecką rodzinę niż solidną polską firmę.

#132 2015-01-03 19:23:56

Arekjerzy
Member

amelia napisał:

Arekjerzy napisał:

.......wink

... a powiedz w  jakich Landach się obracasz?

Bayern . Pod Ingolstadt. Jeszcze smile trochę

#133 2015-01-03 22:47:06

jogi45
Member

amelia napisał:

Franciszka napisał:

No jasne. Nie znam firmy, która zatrudnia opiekunki bez łamania prawa. Główną wadą naszych umów-zleceń, jest to że tak naprawdę noszą one znamiona umowy o pracę , no więc już na wstępie jest przekręt, a jak przekręt to i nielegalność.
Firmy zatrudniające na umowę o pracę , też kombinują na delegacjach i podatkach.  Przy własnej działalności   musi być 25% pracy w Polsce a tak nie jest. Przy Gewerbie chyba jest najlegalniej ale nie każdy to preferuje..

Przy gewerbie należy zmieniać miejsce pracy, wystawiać rachunki różnym rodzinom. Jeśli pracuje się tylko dla jednej rodziny jest to "scheinselbstendigkeit".
Każdy wybiera taki rodzaj pracy jaki akurat jest mu potrzebny a firmy w Polsce są różne. Nie podjęłam pracy w Medipe bo wypłatę maja 15 następnego miesiąca a to dla mnie za późno, nie wrócę też do firmy "Ostoja" bo płacą składki od śmiesznej kwoty i straciłam dwa miesiące dobrego ubezpieczenia. Moja zmienniczka na tej samej steli ale z innej firmy zarabiała mniej netto i była ubezpieczona od dużo poniżej średniej. trzeba pytać i sprawdzać w zusie od jakiej kwoty firma płaci bo z tego co wiem z przepisów zus druk A1 firma dostanie na delegację pracownika i wtedy musi płacić składki od średniej. Firmy kombinują z podróżą służbową i może wtedy nie muszą płacić składek od średniej. Jest parę fajnych małych agencji w Polsce a są małe bo mało konkurencyjne dla niemców ze względu własnie na koszty jakimi obciążaja rodziny niemieckie.

#134 2015-01-03 23:19:44

amelia
Przyjaciel Forum

jogi45 napisał:

amelia napisał:

Franciszka napisał:

Firmy zatrudniające na umowę o pracę , też kombinują na delegacjach i podatkach.  Przy własnej działalności   musi być 25% pracy w Polsce a tak nie jest. Przy Gewerbie chyba jest najlegalniej ale nie każdy to preferuje..

Przy gewerbie należy zmieniać miejsce pracy, wystawiać rachunki różnym rodzinom. Jeśli pracuje się tylko dla jednej rodziny jest to "scheinselbstendigkeit".
Każdy wybiera taki rodzaj pracy jaki akurat jest mu potrzebny a firmy w Polsce są różne. Nie podjęłam pracy w Medipe bo wypłatę maja 15 następnego miesiąca a to dla mnie za późno, nie wrócę też do firmy "Ostoja" bo płacą składki od śmiesznej kwoty i straciłam dwa miesiące dobrego ubezpieczenia. Moja zmienniczka na tej samej steli ale z innej firmy zarabiała mniej netto i była ubezpieczona od dużo poniżej średniej. trzeba pytać i sprawdzać w zusie od jakiej kwoty firma płaci bo z tego co wiem z przepisów zus druk A1 firma dostanie na delegację pracownika i wtedy musi płacić składki od średniej. Firmy kombinują z podróżą służbową i może wtedy nie muszą płacić składek od średniej. Jest parę fajnych małych agencji w Polsce a są małe bo mało konkurencyjne dla niemców ze względu własnie na koszty jakimi obciążaja rodziny niemieckie.

No proszę! Ten cały system opiekuńczy to wielka "kupa"! i nie wiem czy kiedyś będzie lepiej. sad

#135 2015-01-04 17:28:14

jogi45
Member

Moim zdaniem najbardziej "prawna "forma zatrudnienia to zatrudnienie przez rodzinę. Jeszcze lepiej za pośrednictwem Arbeitsamtu. To jednak wiąże się z tym że w zasadzie pracuje się cały rok z urlopem 26 dni, z ubezpieczeniem podstawowym zależnym od wysokości zarobku brutto. Przy obecnych podwyżkach na usługi naszych agencji jest to chyba tańsza wersja dla Niemców tylko która z nas chciałaby pracować cały rok bez zjazdów? No święta w zasadzie powinny być wolne a urlop można dzielić i dodawać do dni świątecznych. Słyszałam też o wersji że rodzina zatrudniła dwie opiekunki na pół etatu. Obie miały płacone cały rok po pół stawki. Też nieźle. Która reflektuje na tą druga opcję ze mną jako zmienniczką ?

#136 2015-01-04 17:51:53

amelia
Przyjaciel Forum

jogi45 napisał:

Moim zdaniem najbardziej "prawna "forma zatrudnienia to zatrudnienie przez rodzinę. Jeszcze lepiej za pośrednictwem Arbeitsamtu. To jednak wiąże się z tym że w zasadzie pracuje się cały rok z urlopem 26 dni, z ubezpieczeniem podstawowym zależnym od wysokości zarobku brutto. Przy obecnych podwyżkach na usługi naszych agencji jest to chyba tańsza wersja dla Niemców tylko która z nas chciałaby pracować cały rok bez zjazdów? No święta w zasadzie powinny być wolne a urlop można dzielić i dodawać do dni świątecznych. Słyszałam też o wersji że rodzina zatrudniła dwie opiekunki na pół etatu. Obie miały płacone cały rok po pół stawki. Też nieźle. Która reflektuje na tą druga opcję ze mną jako zmienniczką ?

Może ja? Choć nie od zaraz.

#137 2015-01-04 19:06:04

urszula47
Member

jogi45 napisał:

Ja tez od marca jak najbardziej smile Oby taka opcja byla korzystniejsza finansowo dla rodzin ,bo my tylko na dzialalnosci mozemy wyciagnac wiecej niz w innych formach zatrudnienia.

#138 2015-01-04 20:13:08

Elizabeth68
Member

bozencina50 napisał:

arielka napisał:

Franciszka napisał:

Nie kumam...

Dla mnie jak na pierwsze wyjazdy jest zasadnicza roznica, z agencja mam wieksze poczucie bezpieczenstwa, nauka jezyka trwa, to nie jest chop siup...
Wszelkie sprawy sporne z rodzina, lub malo czytelne wyjasniam poprzez agencje...
Duza ulga jak mam wsio zalatwione, dodam dobrze;) z dojazdem, ktory jest od razu oplacony...
Poza tym nie ma takiej mozliwosci, zeby ktos mi nie chcial zaplacic, jak czesto na czarno bywa....chyba ze agencja splajtuje;)
Praca na czarno, podstawa to zaufana i uczciwa rodzina, jak ja znalezc?ja nie mam kontaktow a w ciemno w zyciu bym nie pojechala...
W Niemczech bardzo czesto tez donosza czy Niemcy, czy inne opiekunki jak sie zorientuja, ze ktos pracuje na czarno...nie potrzebny mi taki stres...
Jak bede mowic plynnie po niemiecku to wtedy wiele rzeczy wydaje sie prostszych...poza tym cechy charakteru tez maja znaczenie...

Praca opiekunki to praca bardzo odpowiedzialna, jezeli komus sie wydaje, ze z nikla znajomoscia jezyka bedzie ja dobrze wykonywal jest w bledzie...
komunikatywny musi byc, inaczej bedzie to zwykle olewnictwo potrzeb seniora, ktore zeby poznac, trzeba umiec sie dogadac, chociaz niegramatycznie...czesto seniorzy mowia dialektem, niewyrazenie, albo maja choroby psychiczne, wtedy trzeba wspolpracowac z rodzina...
Dlatego na pierwszy wyjazd doradzam branie lekkich przypadkow, mimo, ze agencje beda wciskac ciezkie...

Pozdrawiam
Elizabeth

#139 2015-01-16 00:07:59

Kreacja
Member

renia1962 napisał:

ja polecam Centrum Językowe Konik firma mieści się w woj.dolnośląskim to jest numer do tej firmy  767275323 jezeli nie znasz jezyka polecają darmowy kurs języka przez Skaypa 3 tygodnie

Tej firmy stanowczo nie polecam!
Albo nie wyplaca ludziom kasy w terminie albo w ogole jej nie wyplaca!
2 moje znajome u nich pracowaly  ...,o ich przejsciach moznaby smutna ksiazke napisac.
Jak ktos chce doznac cierpienia i prosic sie o kase albo jej nie dostac wcale,to niech podejmie u nich prace.
Powodzenia na smutnej drodze przez meke.

#140 2015-02-02 21:36:22

Krysia62
New member

Wyjechałam z firma SCG  Sp. z o. o. z Rybnika i własnie niedawno wróciłam. Jestem naprawdę bardzo zadowolona i z miejsca jakie mi znaleźli i z zarobków i z podejścia do mojej osoby. Nie było sytuacji, żebym nie mogła liczyć na ich pomoc lub wsparcie a to najważniejsze. Wypłata jak w szwajcarskim zegarku. Naprawdę polecam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;-)

#141 2015-02-03 15:24:28

arielka
Member

Krysia62 napisał:

Wypłata jak w szwajcarskim zegarku.

Obecnie szwajcarskie zegarki strasznie się psują...
Trzeba by zmienić powiedzonko:D
Np. wypłata jak w banku ?  Ale nie, nie!!! Banki też już nie są wiarygodne, szczególnie te szwajcarskie tongue

#142 2015-02-04 00:42:48

barbara.b
Member

ale co jest zabawne w tym wszystkim- jak sie niemieckiej rodzinie mówi, że taka firma nie płaci żadnych składek i prócz naszej pensji na przyszłość nie mamy z takiego zatrudnienia pożytku rodzina strasznie się buntuje i kategorycznie się z tym nie zgadza. oni żyją w przekonaniu, że firmy odprowadzają za nas normalne składki i dlatego płaca firmą tyle kasy.

amelia napisał:

Franciszka napisał:

Firmy zatrudniające na umowę o pracę , też kombinują na delegacjach i podatkach.  Przy własnej działalności   musi być 25% pracy w Polsce a tak nie jest. Przy Gewerbie chyba jest najlegalniej ale nie każdy to preferuje.

Jak by moja mama powiedziała " jak go nie kijem, to go gocą a i tak mu ślipie na wierzch wyskoczą".

Jednak przy wyjeździe z firmą  są takie plusy, że mamy w ogóle pracę , no i w razie "W" jakaś tam umowa jest , więc mamy się z kim sądzić. Pocieszenie niewielkie ale jest.

#143 2015-10-07 11:38:15

Frau Ribbentrop
New member

opiekunka81 napisał:

Dziewczyny, przestrzegam przed firmą Amicus-Senior24 z Katowic!!! Strasznie tam właściciel kręci.. również w dokumentach itp. hmm
Spokojnie mogę polecić wyjazd z Heart24 z Warszawy! smile Obsługa zawsze miła i pomocna! Tu absolutnie nie miałam nigdy żadnych problemów (składki, które firma opłaca są jednymi z lepszych - w porównaniu do wszystkich firm z którymi wyjeżdżałam).. Polecić mogę również firmę Samarytanin24 ze Świdnicy - tu również wszyscy są chętni do pomocy (również jeśli jesteśmy już w Niemczech), co do rozliczeń.. to składki są niższe..

Potwierdzam! AMICUS SENIOR 24 Herr Jankowiak strasznie kręci już od samego początku przedstawiając propozycję telefonicznie, nigdy nie podaje wszystkich informacji np. o stanie zdrowia, zdarza się, że ukrywa najgorsze fakty łącznie z brakiem kuchni, podsumowując kręci kręci, w zależności od dnia godziny i sytuacji i rozmówcy zmienia zdanie i opinie na różne tamaty jak jak chorągiewka amerykańska na wietrze.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak już myślałam, że zaczęliśmy się jakoś konkretnie dogadywać i rozumieć swoje potrzeby i cele, zawsze odwalał jakiś kolejny numer z przynajmniej małym "kręceniem".

Pensja nie była na czas, ale była. Zdarza się, że suma się nie zgadzała.

To co jest na plus to niemieckie składki.

Pan Jankowiak strasznie się trzęsie przed niemiecką firmą pośredniczącą i w każdej niejasnej sytuacji obrywa zawsze opiekunka.

Bardzo trafnie odczytała go jedna z pań, mówiąc, że jest arogancki i wszystkie rozumy pozjadał. Bywa również i bezczelny. Gdybym miała go określić jednym słowem: dupek, lecz jednak jak do tej pory mało groźny, bo jednak płaci.

Cytując kogoś z forum: "Stara się wszystkiego dopilnować, ustalić z rodzinami korzystne warunki". Tak, ale zawsze dla siebie, opiekunka jest zawsze na drugim miejscu. Lub nawet nie zważa na jej sytuację kompletnie.

Wyjeżdzałam z firmą Amicus Senior24 wielokrotnie, nie mogę powiedzieć, że było super, nie mogę też powiedzieć, że było bardzo źle. Nie mam też dużego porównania. Podejrzewam, że trochę złe praktyki są raczej standardem.
Rozglądam się cały czas za lepszą firmą.

Ostatnio edytowany przez Frau Ribbentrop (2015-10-07 11:38:56)

#144 2015-11-05 18:44:24

andrea
Member

A czy ma ktoś doświadczenie ze współpracy z niemiecką firmą "Lebenszeit" mieszczącą się koło Monachium?

#145 2015-11-05 20:20:18

Dalia
Member

Słuchajcie dziewczyny z Niemiec, dlaczego wy nie jeździcie z niemieckimi firmami, tylko stale szukacie polskich pośredników? Czy to nie byłoby finansowo korzystniej?

#146 2015-11-05 21:10:20

simona1961
Member

Dalia napisał:

Słuchajcie dziewczyny z Niemiec, dlaczego wy nie jeździcie z niemieckimi firmami, tylko stale szukacie polskich pośredników? Czy to nie byłoby finansowo korzystniej?

Dlatego Dalio, ze niemieckie firmy działajace w tej branzy , prowadzone sa przez zniemczonych  Polaków, czyli jeden szajs, a moze i gorszy nawet.

#147 2015-11-05 21:14:52

..?eto
Member

simona1961 napisał:

Dalia napisał:

Dlatego Dalio, ze niemieckie firmy działajace w tej branzy , prowadzone sa przez zniemczonych  Polaków, czyli jeden szajs, a moze i gorszy nawet.

OOOO to to to tooooooooooooooooo!Dokladnie tak to jest.lol

#148 2015-11-05 21:33:12

Dalia
Member

Teraz rozumiem, to faktycznie słabo, nie macie wyboru.

#149 2015-11-05 23:17:34

Franciszka
Member

Dalia napisał:

Nierzadko firma w Polsce jest powiązana węzłami rodzinnymi ze współpracującą firmą niemiecką czasem osobą koordynatora. Do tego dochodzą powiązania z firmami transportowymi, kto wie z kim jeszcze i na nich wszystkich pracuje...jedna opiekunka.

#150 2015-11-06 10:01:55

andrea
Member

tak jest niestety, opiekunka pracuje na tych wszystkich pośredników, którzy chcą jeszcze z tego dobrze żyć,
zauważyłam też, że te agencje rosną jak grzyby po deszczu, kto złapie jakieś kontakty to otwiera agencję, często jednoosobową zarówno po polskiej jak i po niemieckiej stronie

Franciszka napisał:

Dalia napisał:

Nierzadko firma w Polsce jest powiązana węzłami rodzinnymi ze współpracującą firmą niemiecką czasem osobą koordynatora. Do tego dochodzą powiązania z firmami transportowymi, kto wie z kim jeszcze i na nich wszystkich pracuje...jedna opiekunka.

#151 2015-11-06 10:46:43

jakniew
Member

Fajnie by wyszło, jakby każda z nas założyła chociażby polską działalność. Wszystkie agencje dostałyby w łeb. Niestety, to tylko takie moje myślenie, bo nie każdy może mieć swoją działalność, nie każdy ma do tego głowę i jeszcze kilka innych czynników, które są za przeciw.

#152 2015-11-06 13:07:03

Franciszka
Member

Niezależność byłaby najkorzystniejszym rozwiązaniem dla opiekunki, ale nie zawsze jest możliwa. Powinien być obowiązujący, jednakowy wzór umowy  dla wszystkich agencji i firm pośredniczących, które zlecają pracę w opiece za granicą. Tymczasem króluje powszechnie, źle pojęta "zasada swobody zawierania umów"..., ponieważ swoboda dotyczy wyłącznie agencji czy pośrednika. Opiekunki nie mają na jej treść żadnego wpływu a te, które próbują wpływać...muszą się pożegnać z agencją.

#153 2015-11-06 13:46:48

mobilna
Member

andrea napisał:

tak jest niestety, opiekunka pracuje na tych wszystkich pośredników, którzy chcą jeszcze z tego dobrze żyć,
zauważyłam też, że te agencje rosną jak grzyby po deszczu, kto złapie jakieś kontakty to otwiera agencję, często jednoosobową zarówno po polskiej jak i po niemieckiej stronie

Franciszka napisał:

Dalia napisał:

I tu andrea ma rację.
Te firemki rosną szybciej jak pieczarki na łajnie i mniej więcej tyle są warte jak podłoże na którym owe pieczarki rosną.

#154 2015-11-06 15:24:03

iza46
Member

Agencje traktuja prace opiekunki jako prace sezonowa i nie jet wazne ze pdp sie przyzwyczaja do jednej czy dwoch opiekunek.Wazne jest aby wyciagnac jak najwiecej zysku ,a to ze opiekunka tzw stala chce wprowadzic pomoc Pflegedienstu /bo przeciez stan chorego raczej ulega pogorszeniu z wiekiem/ to juz jest postrzegane jako sygnal do wymiany wyrobnicy!!!Dalio panstwo niemieckie nie jest skore do zatrudniania nas na ichnich umowach ze skladkami zdrowotnymi i emerytalnymi.Tutejsze agencje proponuja gewerby/dzialalnosc gospodarcza /na ubezpieczeniu polskim np meza .Nazywa sie to szumnie gewerba dla cudzoziemcow !Podatki placi sie w De i musisz zmieniac rodzine kilka razy w roku .Caly ten system jest do kitu.

#155 2015-11-08 18:17:18

festynka
Member

Ja napiszę krótko na pytanie ,,Z jaką firmą najlepiej wyjechać za granicę?"
Z firmą która zapłaci godnie za ciężką pracę w DE czyli 1400-1500 euro.
Zgadzacie się ze mną opiekunki i opiekunowie?

#156 2015-11-08 22:08:20

mobilna
Member

festynka
To najmądrzejsza odpowiedż jaka kiedykolwiek czytałam.
Chodz tu niech cie uściskam smile

#157 2015-11-08 23:32:23

amelia
Przyjaciel Forum

festynka napisał:

Zgadzam się ale wg mnie to jeszcze nie wszystko. Ja potrzebuję przede wszystkim ludzkiego traktowania.

#158 2015-11-09 10:56:12

ala4940
Member

amelia napisał:

festynka napisał:

Zgadzam się ale wg mnie to jeszcze nie wszystko. Ja potrzebuję przede wszystkim ludzkiego traktowania.

Popieram amelię. Żadne pieniądze nie zwrócą straconego zdrowia.

#159 2016-04-18 10:15:43

marek.leb
New member

Hej! Ja sobie chwalę busiarzy z Efectbus (www.efectbus.pl). Wożą porządnymi autami z klimatyzacją, ogrzewaniem, wi fi, dvd także podróż nie dłuży się specjalnie. Ja z nimi ostatnio regularnie kursuję na linii – Holandia – Polska – Holandia...niestety praca mnie tam trzyma.

#160 2016-04-18 12:04:15

kasiadawidy
New member

Witam z firmą sprawdzoną polecam http://ps24.net.pl/praca-opieka-niemcy działają na rynku juz od wielu tak poczytajcie w internecie mają dobre opinie

#161 2016-08-12 13:59:50

aleksm
New member

EJ JOB, EJ JOB i jeszcze raz EJ JOB smile dowiedziałam się o nich od mojej mamy która ich wcześniej sprawdziła i naprawdę z wyjazdów jestem bardzo zadowolona, naprawdę wszystko przebiegło bez żadnych problemów i dużo mi się udało zarobić

#162 2017-04-19 12:06:30

EwaE
New member

Witam ,ja jeżdżę z firmą Amicus-Senior24 od dwóch lat i bardzo jestem zadowolona ze współpracy z tą firmą,Umowa jest przejrzysta i zrozumiała dla mnie ,wypłaty są w terminie dokonywane a rodziny do których jeżdże są dobrze zdiagnozowane przez firmę .Pan Jankowiak też pomaga mi i służy pomoca jeśli wynikają jakieś nieporozumienia z rodzina.Mogę do firmy dzwonić o każdej porze nawet w niedziele i święta i nie jest zamknięte tak jak w innych od 16 a człowiek zostaje sam z problemami.Polecam tę firmę

#163 2017-05-09 10:47:10

Maksik2508
New member

A czy ktoś wyjeżdżał do pracy z Agencją http://www.aterima.pl? Dostałam od nich propozycję wyjazdu do Francji i się zastanawiam czy warto wyjechać. Ktoś  może z nimi współpracował i może podzielić się opinią? Będę wdzięczna za wszystkie informacje.

Ostatnio edytowany przez Maksik2508 (2017-05-12 12:26:21)

#164 2017-05-09 11:30:10

mobilna
Member

Od czasu jak jezdżę z załozoną przez siebie , moja własna firmą skończyły się moje zakręty z firmami.

#165 2017-05-23 14:30:25

renata508
New member

Wyjeżdżałam z różnymi firmami, ale od niedawna regularnie zalatwiam wyjazdy z Ambercare24 i polecam wink Firma jest uczciwa, pomocna, na warunki wspolpracy nie narzekam, kasa tez jest w porzadku smile

#166 2017-05-23 14:55:13

graga
Member

renata508 napisał:

Wyjeżdżałam z różnymi firmami, ale od niedawna regularnie zalatwiam wyjazdy z Ambercare24 i polecam wink Firma jest uczciwa, pomocna, na warunki wspolpracy nie narzekam, kasa tez jest w porzadku smile

Dla opiekunek i opiekunów chętnych do współpracy , drobna rada :

Proszę sprawdzić od kiedy istnieje firma, kto jest właścicielem i malutkie wzajemne powiązania. Zapewniam was , że  dokopiecie się do informacji , które skutecznie was odciągną  jak najdalej od nich. Stanowczo odradzam korzystania z tej firmy.

Na tym rynku są firmy co płacą mało , nie  opłacają składek emerytalnych  lub zaprzestają wypłacać miesięczne wynagrodzenia i zaczyna się koszmar dla opiekunek. Są też firmy , które choć nie są idealne to z pewnością są do zaakceptowania, niestety ta powyższa nie należy do tych , z która ja bym wyjechała.

Miłego szperania w necie w poszukiwaniu informacji. Szukanie inf. w byłych reportażach telewizyjnych czasami przynosi nam wiele niespodzianek i wprawia nas w ogromne oburzenie , choć wydaje nam się , że nas długoletnich opiekunek  nic już nie może zaskoczyć.

#167 2017-06-16 10:20:08

renata508
New member

graga napisał:

renata508 napisał:

Proszę sprawdzić od kiedy istnieje firma, kto jest właścicielem i malutkie wzajemne powiązania. Zapewniam was , że  dokopiecie się do informacji , które skutecznie was odciągną  jak najdalej od nich. Stanowczo odradzam korzystania z tej firmy.

Na tym rynku są firmy co płacą mało , nie  opłacają składek emerytalnych  lub zaprzestają wypłacać miesięczne wynagrodzenia i zaczyna się koszmar dla opiekunek. Są też firmy , które choć nie są idealne to z pewnością są do zaakceptowania, niestety ta powyższa nie należy do tych , z która ja bym wyjechała.

Miłego szperania w necie w poszukiwaniu informacji. Szukanie inf. w byłych reportażach telewizyjnych czasami przynosi nam wiele niespodzianek i wprawia nas w ogromne oburzenie , choć wydaje nam się , że nas długoletnich opiekunek  nic już nie może zaskoczyć.

a co ma piernik do wiatraka... ja jade do niemiec do pracy i wystarczy mi, ze agencja zapewnia ma fajne oferty, dobre wynagrodzenie. a kto tam jest wlascicielem mnie srednio interesuje. jasne, ze zadna firma nie jest idealna. a ty korzystalas w ogole z ambercare? wyjezdzalas z nimi? bo z wpisu wynika, ze pracujesz jako detektyw a nie opiekunka smile

#168 2017-06-16 10:34:25

barbara.b
Member

renata508 napisał:

graga napisał:

renata508 napisał:

a co ma piernik do wiatraka... ja jade do niemiec do pracy i wystarczy mi, ze agencja zapewnia ma fajne oferty, dobre wynagrodzenie. a kto tam jest wlascicielem mnie srednio interesuje. jasne, ze zadna firma nie jest idealna. a ty korzystalas w ogole z ambercare? wyjezdzalas z nimi? bo z wpisu wynika, ze pracujesz jako detektyw a nie opiekunka smile

Renata, bedziesz potrzebowala duzo szczescie jesli nie obchodzi cie kto jest wlascicielem i jakie sa powiazania.

#169 2017-06-16 17:48:51

copyfield
Member

renata508 napisał:

... ja jade do niemiec do pracy i wystarczy mi, ze agencja zapewnia ma fajne oferty, dobre wynagrodzenie.

Renata tu jest pies pogrzebany ZAPEWNIA co nie oznacza, że tak jest. Nie znam firmy.... nazwa kojarzy mi jedynie z przekrętami Ambergold. Decyzja i tak należy do ciebie

#170 2017-06-16 18:58:09

andrea
Member

nie można  nic dobrego napisać na żadna agencję, bo zaraz jest krytyka
ja wyjeżdżam już któryś rok z tej samej agencji i jestem zadowolona, jak były problemy, a były, agencja interweniowała błyskawicznie
prawdopodobnie będę miała możliwość wyjechać do pracy ale na czarno i na pewno za większe pieniądze, ale  zwyczajnie się boję i chyba nie skorzystam
a swoją drogą to jak wiele z nas znalazło by pracę gdyby nie było tych agencji, a wiadomo każdy chce zarobić nie pracujemy w wolontariacie

#171 2017-06-16 20:55:44

copyfield
Member

andrea napisał:

nie można  nic dobrego napisać na żadna agencję, bo zaraz jest krytyka
ja wyjeżdżam już któryś rok z tej samej agencji i jestem zadowolona, jak były problemy, a były, agencja interweniowała błyskawicznie
prawdopodobnie będę miała możliwość wyjechać do pracy ale na czarno i na pewno za większe pieniądze, ale  zwyczajnie się boję i chyba nie skorzystam
a swoją drogą to jak wiele z nas znalazło by pracę gdyby nie było tych agencji, a wiadomo każdy chce zarobić nie pracujemy w wolontariacie

Nie krytyka...nie przesadzaj.. a jedynie wyrażenie swojej czyli mojej opinii. Ja jak miałem wcześniej możliwość wyjazdu na czarno - zawsze korzystałem z oferty. Są plusy i minusy..... to także moja opinia

#172 2017-06-16 22:41:14

bozencina50
Member

Wiesz co Andrea , gadacz jak potłuczona. Co to znaczy zadowolona? Placi ci agencja 8 , 5 ( czy jaka tam jest minimalna stawka ) na godzinę ? Pracujesz 40 godz tygodniowo ? Masz przerwy zgodnie z prawem ? I takie tam inne...
Już sama umowa z agencją to przekret. Nasza praca nie podlega pod Umowę- zlecenie ale umowa jest tak skonstruktowana , by spelniała warunki umowy - zlecenia.
Andrea , nie ma co się bać pracy na czarno .Jak stelle jest sprawdzone i do tego  masz tygodniówki, to nie ma obaw.
Wierz mi .Pracowalam tak i tak i z całą stanowczością , wybieram pracę na czarno.Co sobie wynegocjuję , to moje .
Dla mnie praca dla firmy to porażka .Nie tak sobie ją wyobrazałam .To jest coś takiego, jak bym komuś zapłacila za znalezienie pracy albo nawet gożej.Bo takiemu pośrednikowi placisz raz i z głowy, a tu haracz odprowadzasz co miesiąc i myślisz infantylnie ,że jesteś chroniona .Gówno  jesteś chroniona .To firma jest chroniona.
Myślałam ,że pracując dla firmy , wszystkie sprawy,  typu - wolne , wstawanie nocne , przerwy itd , bedzie negocjowała firma , a tu dupa.Wszystko musze ustawiać sama.To po co mi firma ? Jeszcze na dodatek jestem ograniczona tą śmieszną umową sad
No , ale może nie ma co nazekać i cieszyć się ,że mam pracę.Za chwilę może jej nie być,  jak nadciągną  hordy Ukrainek .

#173 2017-06-16 23:05:24

ava
Member

copyfield napisał:

renata508 napisał:

... ja jade do niemiec do pracy i wystarczy mi, ze agencja zapewnia ma fajne oferty, dobre wynagrodzenie.

Renata tu jest pies pogrzebany ZAPEWNIA co nie oznacza, że tak jest. Nie znam firmy.... nazwa kojarzy mi jedynie z przekrętami Ambergold. Decyzja i tak należy do ciebie

Ja też firmy nie znam, ale znam Waldemara, wprawdzie tylko wirtualnie, ale to wystarczy ,żeby mnie mieć ochoty na znajomość z firmą big_smile

http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic … 87&p=1

#174 2017-06-17 17:59:19

andrea
Member

bozencina50 napisał:

Wiesz co Andrea , gadacz jak potłuczona. Co to znaczy zadowolona? Placi ci agencja 8 , 5 ( czy jaka tam jest minimalna stawka ) na godzinę ? Pracujesz 40 godz tygodniowo ? Masz przerwy zgodnie z prawem ? I takie tam inne...
Już sama umowa z agencją to przekret. Nasza praca nie podlega pod Umowę- zlecenie ale umowa jest tak skonstruktowana , by spelniała warunki umowy - zlecenia.
Andrea , nie ma co się bać pracy na czarno .Jak stelle jest sprawdzone i do tego  masz tygodniówki, to nie ma obaw.
Wierz mi .Pracowalam tak i tak i z całą stanowczością , wybieram pracę na czarno.Co sobie wynegocjuję , to moje .
Dla mnie praca dla firmy to porażka .Nie tak sobie ją wyobrazałam .To jest coś takiego, jak bym komuś zapłacila za znalezienie pracy albo nawet gożej.Bo takiemu pośrednikowi placisz raz i z głowy, a tu haracz odprowadzasz co miesiąc i myślisz infantylnie ,że jesteś chroniona .Gówno  jesteś chroniona .To firma jest chroniona.
Myślałam ,że pracując dla firmy , wszystkie sprawy,  typu - wolne , wstawanie nocne , przerwy itd , bedzie negocjowała firma , a tu dupa.Wszystko musze ustawiać sama.To po co mi firma ? Jeszcze na dodatek jestem ograniczona tą śmieszną umową sad
No , ale może nie ma co nazekać i cieszyć się ,że mam pracę.Za chwilę może jej nie być,  jak nadciągną  hordy Ukrainek .

a dlaczego "jak potłuczona"
napisałam, że jestem zadowolona to jestem zadowolona i mam do tego prawo
ja kilka lat pracowałam na czarno i wiem co mam na myśli mówiąc, że się boję
jeden chce tak a drugi chce siak

#175 2017-06-17 23:10:11

bozencina50
Member

andrea napisał:

Oczywiście ,że masz prawo być zadowolona smile . Mi chodzi głównie o to ,że jak pracujesz dla agencji , to przynajmniej powinno to być zgodne z obowiazujacym prawem i normami jakie obowiąują w danym kraju .Niestety,  ja przynajmniej , stwierdzam że to tylko teoria .W praktyce , uważam , że praca dla agencji jest podwojnym wyzyskiem.
I niech mi nikt nie mowi o pracy w Polsce  i nie porownuje , bo tego nie można porównywać.Każdy kraj ma inne prawo , inne normy.Obowiązują te , w jakim kraju pracujemy.
Nie jestesmy nielegalnymi emigrantami , tylko obywatelami UE .
Dlaczego w Anglii , w opiece , zarabia się normalnie , a nie jak my ,  o połowę mniej ?

Ostatnio edytowany przez bozencina50 (2017-06-17 23:20:12)

#176 2017-06-18 11:34:46

barbara.b
Member

andrea napisał:

bozencina50 napisał:

Jestem za. Tez pracowalam na czarny jak nie bylo innej mozliwosci. Ale teraz jest mozliwosc pracy legalnej i nawet najgorszy umowa zlecenie jest lepsza od pracy na czarno. A potem placz bo miala emerytura, bo niedobra panstwo. I ci co cale zycie podatkow nie placa najwiecej potem plac6a ze niedobra panstwu. Jak j6z Nie raz pisalam- " nic nie dam ale naleznalezy mi sie wszystko ".

#177 2017-06-18 11:43:56

barbara.b
Member

bozencina50 napisał:

andrea napisał:

Oczywiście ,że masz prawo być zadowolona smile . Mi chodzi głównie o to ,że jak pracujesz dla agencji , to przynajmniej powinno to być zgodne z obowiazujacym prawem i normami jakie obowiąują w danym kraju .Niestety,  ja przynajmniej , stwierdzam że to tylko teoria .W praktyce , uważam , że praca dla agencji jest podwojnym wyzyskiem.
I niech mi nikt nie mowi o pracy w Polsce  i nie porownuje , bo tego nie można porównywać.Każdy kraj ma inne prawo , inne normy.Obowiązują te , w jakim kraju pracujemy.
Nie jestesmy nielegalnymi emigrantami , tylko obywatelami UE .
Dlaczego w Anglii , w opiece , zarabia się normalnie , a nie jak my ,  o połowę mniej ?

Bozencia, piszesz jak potluczona. Owszem jest masa firm, z ktorymi nawet nie nalezy zaczyna wspolprace, cala reszta kombinuje jak Kon Pod gore ale nie mow mi ze praca na c5arno jest lepsza niz praca legalna. Ja mam swoje godziny pracy, w Razor problemow m8ge liczyc na pomoc firmy. Tylko w jednej spotkalam sie w prawym momencie z bardzo negstywne reakcjeale sie im sie nie dziwie biorac Pod uwage doswiadczenia jakie maja z opiekunkami. Natomiast Firma bardzo szybko sie zrehabilitowala i naprawila swoj blad. W efekcie koncpwym mialam ich wsparcia, szacunek, kase i mozliwosc dalszej wspolpracy. Trzeba pamietac o tym, ze Prada to nie tylko to co masz tu i teraz ale owocuje ona w przyszlosc. Pracujac na czarno twojej perspektywy to praca do usranej smierci. Trzeba tak przebierac w Firmach, zeby bylo Cora lepiej. Ja mam obecnie des dni w tygodniu wolne, nigdy nie podejpodejme zlecenia Bez dnia wolnego. Trzeba Samen sobie stawiac poprzeczke na miare mozliwosci to i bedzie Cora lepiej nawet jesli sie pracuje dla firmy.

#178 2017-06-18 12:00:22

mobilna
Member

Jak mozna zachwalac pracę na czarno . Co bedzie gdy zdarzy się komus zachorować i w gre wejdzie pobyt w szpitalu .
Praca na czarno jest kompletna głupotą w czasach gdy mozna to samo robic legalnie.
Co będzie gdy dojdzie do wypadku przy pracy i w gre wejdzie ewentualna renta ?
Wszystko jest ok do momentu do którego nic sie nie stanie . Ale jak już się stanie to zaczyna sie płacz i szukanie winnych.
Pracujący na czarno to pasożyty do świadczeń których dokładaja uczciwie pracujący i płacacy składki ludzie.

#179 2017-06-18 13:14:02

bozencina50
Member

Mobilna a dlaczego nie można .Ty zachwalasz swo ogonek , ja swoj.

Moje kochane dziewczynki , zapominacie ,że jestem Polką  i jako taka  wszelkie luki prawne mam w jednym paluszku .Dokladnie tak jak agencje.
Jeżeli chodzi o emeryturę, to już mi przyslali ile bede miala .Koń by sie uśmiał , za 35 lat....Szok !   Teraz nie wiem ile bym orala i tak nie bede miala o wiele wyższej. To po co mi orać ? Wystarczy to co w tej chwili odprowadzam na w/w skladki.A reszte wolę inwestować.
W razie wypadku też jestem ubezpieczona i mam to wszystko w dupie!
Kazdy orze jak może big_smile big_smile big_smile
A ja mam ten komfort ,ze wcale nie muszę pracować.Pracuje bo nic mnie tak nie podnieca jak kasa big_smile big_smile

#180 2017-06-18 17:13:00

barbara.b
Member

bozencina50 napisał:

Mobilna a dlaczego nie można .Ty zachwalasz swo ogonek , ja swoj.

Moje kochane dziewczynki , zapominacie ,że jestem Polką  i jako taka  wszelkie luki prawne mam w jednym paluszku .Dokladnie tak jak agencje.
Jeżeli chodzi o emeryturę, to już mi przyslali ile bede miala .Koń by sie uśmiał , za 35 lat....Szok !   Teraz nie wiem ile bym orala i tak nie bede miala o wiele wyższej. To po co mi orać ? Wystarczy to co w tej chwili odprowadzam na w/w skladki.A reszte wolę inwestować.
W razie wypadku też jestem ubezpieczona i mam to wszystko w dupie!
Kazdy orze jak może big_smile big_smile big_smile
A ja mam ten komfort ,ze wcale nie muszę pracować.Pracuje bo nic mnie tak nie podnieca jak kasa big_smile big_smile

Bozencia bo praca na czarny to praca na czarno. To najgorsza z mozliwych opcji. Procz pensji nie masz kompletnie nic. To nie jest kwestia sporna tylko Fakt. Spierac sie mozna czy umowa zlecenie lepsza czy wlasna dzialalnosc czy legalen zatrudnienie bezposrednio i rodzina. Praca na czarny to kompletnym wyzysk, ryzyko do tego nielegalna. Dajesz sobie sprawe jakie sa kar y za nielegalna prace? I Tak jak mobilna pisze pobyt w szpitalu, nigdy nie wiadomo co sie stanie. Do tego ponosisz odpowiedzialnosci nie tylko za siebie ale i za podopieczna. Co jak podopiecznej sie cos stanie?

Reklama