img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

-------------------które może także w jakimś stopniu przyczyniły się do zmian w Waszym życiu? Moimi są takie o to pozycje: E.Tardif- Jezus żyje Tomasz Kempis -O naśladowaniu Chrystusa Michał Tombak- Czy możma żyć 150 lat Ewa Dąbrowska- Ciało i ducha ratować żywieniem O...

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2013-08-05 21:40:41

ulka
Member
Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 326

Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

-------------------które może także w jakimś stopniu przyczyniły się do  zmian w Waszym  życiu?

Moimi są  takie o to pozycje:
E.Tardif- Jezus żyje
Tomasz Kempis -O naśladowaniu Chrystusa
Michał Tombak- Czy możma żyć 150 lat
Ewa Dąbrowska- Ciało i ducha  ratować żywieniem
O.Andrzej Czesław Klimuszko- Wróćmy do ziół

Offline

 

#2 2013-08-05 22:14:45

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Dobry pomysł Ulka! Mówisz i masz.


Pierwszą książką jaką w swoim życiu przeczytałam ( nie licząc  bajek)to był  " Mały Bizon" - A. Fiedler, najbardziej podobała mi się Quo Vadis, a ostatnio "Spóźnieni kochankowie"- Wiliam Wharton  i  "Kochanie"- Danielle Stieel.  Wszystkie piękne.

Najzabawniejsze to chyba Chmielewskiej z których "Lesio" mnie rozbawił do łez.

Whartona czytałam jeszcze "Ptasiek" , ale trochę ciężka (psychologiczna).

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-08-05 22:40:39)

Offline

 

#3 2013-08-05 22:35:19

wampirek
Member
Od: slaskie
Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 238

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Ja lubie ,Ogniem i mieczem, oraz,Dziady, oraz kiedyś sporo czytałam tzw.,Tygrysów,''''

Offline

 

#4 2013-08-05 22:38:07

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Przeczytalam Komedie Ludzka/nie wszystkie tomy bo ich nie bylo w bibliotece/Balzaka.Ksiazka dajaca do myslenia byl Germinal i Pieniadz Zoli.Quo Vadis to wyciskacz lez i moja ulubiona lektura.A teraz jakos malo czytam,bo praca inna.za to do poduchy ogladam "Boso przez swiat"Cejrowski jest de best!

Offline

 

#5 2013-08-05 22:51:05

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

wampirek napisał:

Ja lubie ,Ogniem i mieczem, oraz,Dziady, oraz kiedyś sporo czytałam tzw.,Tygrysów,''''

Mialem kiedys ,chyba z 1949 roku jedno z pierwszych wydan tygrysow...A tak od lat 70 to okolo 5 metrow tygrysow..liczac dlugosc pułki .

Offline

 

#6 2013-08-05 23:00:44

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Widzę ze klasycy sa w modzie,dla wszystkich co sa na obczyznie i by chcieli poczytac klasykow a nie chca walizy z ksiazkami targac.Mozna tu poczytac on line ,moze jeszcze ktos nie zna adresu www

Offline

 

#7 2013-08-06 09:10:24

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Lubię literaturę faktu, biografie historyczne i te najnowsze ogólnie klasykę, a teraz kompletuję sobie kolekcję Dumas. Interesują mnie też książki związane z historią Polski i Europy od tych naukowych po beletrystykę. Od czasu do czasu do poduchy sięgam po lżejszą lekturę. Obecnie jestem w trakcie czytania biografii napisanej przez Brigitte Hamann "Cesarzowa Elżbieta", a po tej lekturze zabieram się do czytania biografii napisanej przez Johna van der Kiste " Franciszek Józef", to tak do kompletu.

Offline

 

#8 2013-08-06 09:23:04

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

jakniew napisał:

Obecnie jestem w trakcie czytania biografii napisanej przez Brigitte Hamann "Cesarzowa Elżbieta", a po tej lekturze zabieram się do czytania biografii napisanej przez Johna van der Kiste " Franciszek Józef", to tak do kompletu.

Jakniew, czyżbyś była pod wrażeniem niedzielnego filmu o Kaiserin Sissi? Mnie zachwyciła ta wersja. smile

Jeśli o mnie chodzi , to ja może zacznę od pozycji książkowych, których nie dałam rady „strawić”, tzn. przeczytałam je, a jakże smile, bo trzeba było, ale do dzisiaj są dla mnie jakimś wielkim nieporozumieniem. Zaraz mi się oberwie, ale swoje zdanie wyrazić mogę: „Szewcy” Witkacego i „Ferdydurke” Gombrowicza. Dla mnie bajdurzenia napisane przez kolesi naprutych ziołami i tanim winem.
Ale są tacy, którzy się zachwycają i ja to szanuję.

Pozycja, do której chętnie wracam mimo dawno ukończonych 18 wiosen big_smile big_smile to „Dzieci z Bullerbyn” – pierwsza, jaką w swoim życiu przeczytałam – być może stąd ten sentyment.

Uwielbiam również literaturę rosyjską – Annę Kareninę, Zbrodnię i karę, Idiotę, Braci Karamazow.
Z literatury młodzieżowej cenię sobie Małgorzatę Musierowicz: Kłamczucha, Ida sierpniowa, Kwiat kalafiora i inne z tej serii.

W zasadzie czytam wszystko, co mi do rąk wpadnie oprócz książek czysto komercyjnych jak np. mega opasłe tomisko napisane przez Wałęsową, czy inne tam Cichopki albo Ibisze. smile

Offline

 

#9 2013-08-06 09:49:28

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Byla kiedys moda na "Samotnosc w sieci" lub  "Kod Leonarda da Vinci"Dana Browna.Dla mnie nie do strawienia.Ostatnio nie czytam ,przyznaje sie bez bicia.

Offline

 

#10 2013-08-06 09:57:39

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Ostatnio przeczytane
Paulina Simons -MIEDZIANY JEŹDZIEC/trylogia/
poza tym
Roma Ligocka DZIEWCZYNKA W CZERWONYM PŁASZCZYKU i wszystko tej autorki,
Małgorzata Kalicinska -ZWYCZAJNY FACET i j.w.
Katarzyna Grochola- wszystko!!!!!!
Jodi Picoult -BEZ MOJEJ ZGODY,KRUCHA JAK LÓD i j.w.
Auel.-SAGA ZIEMI
Gordon - MEDICUS /trylogia/

ostatnio zaczytuje się reportażami o współczesnej Rosji i w ogóle ksiązkami podróżniczymi/Pawlikowska,Cejrowski,Wojciechowska,Pałkiewicz/ ,lubie także wszelkie thillery medyczne,romansidła D.Steel/choć pisze nieco sztampowo i zwykle juz na początku domyslam się zakończenia - ale jak mi się myśleć nie chce to właśnie za nie się łapię:)smilesmilesmile i  zpółki poradnikowej -wszystko nt.ogrodnictwa jako żem początkujący ogrodnik-praktyk:)
Gombrowicz?-nie, nie ,nie do strawienia i nigdy nie udało mi się w całości Pana Tadeusza przeczytać:)!Nudy ,choć sięgam czasem po poezję,rzadko ale jednak:)
Ksiązki z dzieciństwa -pierwsza,W PUSTYNI I W PUSZCZY , Musierowcz oczywiście:)Siesicka,Szczygieł,Montgomery - wszystkie ANIE:)
Nie lubie bardzo dzis wchodzić do ksiegarni bo najchętniej wydaalbym wszystkie pieniądze!!!!Na szczęście mam przyzwoicie zaopatrzoną bibliotekę u siebie ,na wsi więc do D zabieram zawsze 6-8 ksiązek,czytniki jakos do mnie nie przemawiaja.......planuję zakup,żeby nie dźwigac ale to jednak nie to samo co pachnca nowością książka do poduchy.....

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2013-08-06 10:20:31)

Offline

 

#11 2013-08-06 10:04:20

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ewal8 napisał:

jakniew napisał:

Obecnie jestem w trakcie czytania biografii napisanej przez Brigitte Hamann "Cesarzowa Elżbieta", a po tej lekturze zabieram się do czytania biografii napisanej przez Johna van der Kiste " Franciszek Józef", to tak do kompletu.

Jakniew, czyżbyś była pod wrażeniem niedzielnego filmu o Kaiserin Sissi? Mnie zachwyciła ta wersja. smile

Jeśli o mnie chodzi , to ja może zacznę od pozycji książkowych, których nie dałam rady „strawić”, tzn. przeczytałam je, a jakże smile, bo trzeba było, ale do dzisiaj są dla mnie jakimś wielkim nieporozumieniem. Zaraz mi się oberwie, ale swoje zdanie wyrazić mogę: „Szewcy” Witkacego i „Ferdydurke” Gombrowicza. Dla mnie bajdurzenia napisane przez kolesi naprutych ziołami i tanim winem.
Ale są tacy, którzy się zachwycają i ja to szanuję.

Pozycja, do której chętnie wracam mimo dawno ukończonych 18 wiosen big_smile big_smile to „Dzieci z Bullerbyn” – pierwsza, jaką w swoim życiu przeczytałam – być może stąd ten sentyment.

Uwielbiam również literaturę rosyjską – Annę Kareninę, Zbrodnię i karę, Idiotę, Braci Karamazow.
Z literatury młodzieżowej cenię sobie Małgorzatę Musierowicz: Kłamczucha, Ida sierpniowa, Kwiat kalafiora i inne z tej serii.

W zasadzie czytam wszystko, co mi do rąk wpadnie oprócz książek czysto komercyjnych jak np. mega opasłe tomisko napisane przez Wałęsową, czy inne tam Cichopki albo Ibisze. smile

ło
Gombrowicza i Witkacego nie czytałam i raczej nie będę czytać, ale za to dodam że lubię książki Melchiora Wańkowicza, pisane pięknym polskim językiem, przepełnione humorem.  Wańkowicza zaczęłam czytać po przeczytaniu "Na tropach Smętka" o bardzo mi bliskich stronach i ich historii w latach międzywojennych.

Z książek które fajnie się czyta, to Saga Barbary Rybałtowskiej i inne jej książki. Kolejnej autorki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk której także książki się świetnie czyta to: "Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich" oraz "Cukiernia pod Amorem". O czym jest ta druga pozycja? Opowieść o silnych kobietach, wielkich namiętnościach i rodzinnych tajemnicach.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-08-06 10:31:18)

Offline

 

#12 2013-08-06 11:11:31

kryspinka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-24
Posty: 582

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Uhhuu a ja uwielbiam wszystko Stevena Kinga ,wszelakie horrory jakby mi w zyciu malo bylo wszystko o zdarzeniach paranormalnych takie widac dziwadztwo jestem

Offline

 

#13 2013-08-23 09:35:04

madzik33
New member
Zarejestrowany: 2013-08-23
Posty: 2

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

kryspinka, to ja w takim razie też jestem dziwactow, też lubię kinga  smile Jak wyjeżdzam to dużo czytam bo jest na to czas w sumie.

Offline

 

#14 2013-08-23 09:52:37

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Spóźnieni kochankowie też super książka i Ptasiek - z Whartona to jeszcze czytałam Tato też fajna smile
Uwielbiam romanse historyczne, szczególnie autorstwa Iny Lorentz np. Nierządnica i wszystkie jej części, Handlarka złotem i inne, Polecam też Tajemnicę Znachorki,
Książką którą czytałam milion razy są: Weronika postanawia umrzeć, Pokój na poddaszu, Dziady, Chłopi smile
Lubię też trillery medyczne ale tylko autorstwa Kena McClura smile
Marley i ja oraz Kleo i ja to fantastyczne życiowe opowieści smile
Oczywiście Zmierzch i inne tomy, Harry Potter wink

Nienawidzę Władcy pierścieni hehe wink

Offline

 

#15 2013-08-23 10:26:14

Gabrysiak
Member
Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 11

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Pięć osób, które spotykamy w niebie
Autor: Mitch Albom
-Poruszająca historia o przebaczeniu, zgodzie i miłości sięgającej poza grób.( akcja dzieje się po śmierci). Sędziwy Eddie ginie, ratując małą dziew­czynkę i dostaje się do nieba, całe jego życie jest szeregiem nieszczęść, niepowodzeń i niezrozumienia.Po śmierci spotyka pięć osób, które wpłynęły na jego życie, i zmieniły jego bieg. ( oczywiście praktycznie wydaje mu się, że nie spotkał ich nigdy) .Każda nauczy go jednej rzeczy, dzięki której będzie mógł pojednać się z tymi, którym na ziemi wyrządził krzywdę i dotrzeć do upragnionego nieba.
Ile osób, tyle wizji tego, co się stanie, gdy na zawsze zamkniemy oczy. Książka Mitcha Alboma to jedno z takich wyobrażeń. W koncepcji autora po śmierci spotkamy pięć osób, które wytłumaczą nam sens życia na ziemi. Nie ma znaczenia, czy owo życie było nudne, ekscytujące czy pełne błędów. Nasze decyzje, czy te dobre, czy te złe, mają ogromny wpływ nie tylko na na nas samych, ale także na innych.
Świetna książka, która pozwala oswoić się ze śmiercią. Człowiek po śmieci spotyka ludzi, których poznał, gdy żył. Przekonuje się, że to co myślał o postępowaniu za życia tych osób było pomyłką. Dowiaduje się o tym, gdy spotyka ich w niebie. Mylił się co ich motywacji i źle ich oceniał. W ten sposób poznaje samego siebie. Książka o tym, że ludzi, których poznajemy mogą odmienić nasze "życie" nawet jeśli jest to życie w zaświatach. Nie jest za późno by dowiedzieć się prawdy o samym sobie i tym jak postępujemy i istotami w naszym otoczeniu.


Alchemik - Paulo Coelho
Alchemik" otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoło wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie.
Nie ma to jak zajrzeć w głąb własnej duszy i spróbować odkryć co dzieję się z naszym sercem. Popatrzeć w okno i milczeć. Milczenie jest Językiem Wszechświata. Odnaleźć Dobrą Duszę.
Ot takie ciut przemyślenia skłaniają nas do tych głębszych, do tych przemyśleń, które kiedyś musimy poznać i zmienić Własną Legendę. Kierować się nią w życiu i wiedzieć jakie ma się marzenia i czego pragniemy dokonać. Zawsze słuchać głosu serca.
“Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi.”
Książki Coelho zawsze czyta się lekko, nie spotkałam dotychczas jego książki, przez którą nie szło się jak burza. Ale. Zawsze musi być jedno “ale”. Jego książki skłaniają nas do zajrzenia w siebie.


Tam gdzie spadają Anioły
Autor: Dorota Terakowska
Ewa utraciła swego Anioła Stróża. Bez jego opieki dziewczynka zaczyna ciężko chorować. Aby mogła wyzdrowieć, Anioł musi wygrać walkę ze swym bratem bliźniakiem, Aniołem Ciemności. Podczas walki zostaje ciężko ranny, spada na ziemię i dla ludzi staje się widoczny jako  kolejny bezdomny na ulicy. Wzruszająca opowieść, o naturze ludzkiej, dobru i złu, o tym po czym już zdarza nam się zapomnieć...
opowieść o aniele, ludziach, dobru i złu. Może i ten schemat jest stary, ale Terakowska użyła go zupełnie inaczej niż wszyscy przed nią. Bo czyż anioł może mieć kłopoty, może cierpieć i utracić swą istotę...? Jak powiada Anaksymander, natura jest jedna, niezmienna i ukryta, a tu niespodzianka, bo anioł traci swe zdolności i poczucie przynależności do swej nacji. Ale to nie koniec przeistoczeń, bo i Ewa zmienia się na chwilę w anioła, może i nie nieśmiertelnego, ani potrafiącego latać, ale potrafiącego zmieniać losy ludzi...
Widzimy tam również Złego, nie chcącego czynić zła, bojącego się jego nadmiaru, posiadającego uczucia oraz pragnącego miłości brata. Choć rani go poważnie, niemal śmiertelnie, kocha go, tłumaczy mu zasady rządzące światem i powoli utożsamia, że dobro bez zła byłoby mdłe i "mniej dobre". I tu znów, może nieświadome nawiązanie do filozofii... Heraklit wysnuł teorię wyłaniania się przeciwieństw... Choć w przyrodzie są oddzielone, to w Chaosie są razem... Tak też musiało być z Dobrem i Złem...



Żarna Niebios
Autor: Maja Lidia Kossakowska
Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd. Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka, mają nasze słabości. Jak anioł ćpun uzależniony od trawki z Fatimy, anioł stróż czujący niechęć do człowieka, którym przyszło mu się opiekować czy anioł zagłady, który nieszczególnie lubi niszczyć. Nie inaczej z mieszkańcami piekieł. I oni są do bólu... ludzcy. Nic dziwnego, skoro wyszliśmy spod ręki tego samego Boga.

Pan odszedł, pozostawiając swe zastępy. Zabrał ze sobą tylko najbliższych i najważniejszych aniołów – to główna oś intrygi, na której osadzona jest większość opowiadań „Żaren Niebios”. Archaniołowie, zmuszeni do utrzymania w tajemnicy wieści o zniknięciu Najjaśniejszego, zawierają pakt z Lucyferem i jego świtą.

Pierwszym opowiadaniem zbioru jest „Światło w tunelu”. Patrząc oczami dopiero co zmarłego człowieka, zapoznajemy się z podstawami świata. Przemierzamy Limbo, które jest łudząco podobne do Ziemi, a także możemy obejrzeć pierwsze kręgi Królestwa. Dowiadujemy się, że Świetliści i Głębianie spotykają się w tych samych spelunach, ćpają, kradną, zabijają się nawzajem, umierają i są bardzo do siebie podobni. Wstrząsająca prawda o zaświatach.

Kolejnym opowiadaniem są „Dopuszczalne straty”, stanowiące zawiązanie fabuły do kolejnych kilku tekstów oraz bestsellerowego „Siewcy Wiatru”. Poznajemy tu mechanizmy rządzące Królestwem, jego wyższymi kręgami. To w tym opowiadaniu dowiadujemy się, że Najjaśniejszy opuścił Niebo, pozostawiając aniołów samym sobie.

„Sól na pastwiskach niebieskich” to genialne, bardzo wzruszające opowiadanie o aniele, który pokochał ludzką kobietę. Jest to debiut autorki, a jednocześnie jedno z lepszych opowiadań w zbiorze. Ukazuje brutalne realia z życia aniołów niskiej rangi.

„Zobaczyć czerwień” z kolei zapoznaje nas z życiem Głębiańskiej arystokracji, do cna zepsutej i dekadenckiej. Jednocześnie pokazuje ludzkie oblicza demonów, ich rozterki, próby poszukiwania idealnej miłości. W sumie nie taki diabeł straszny, jak go malują. Można by nawet polubić Lucyfera, zwanego przez nieżyczliwych Lampką, czy Asmodeusza – Zgniłego Chłopca.

W „Koszu na śmierci” bohater zostaje postawiony przed trudnym wyborem: czy przyjąć kuszącą propozycję Daimona Freya i zostać nowym Aniołem Zagłady? Takiej propozycji się wszak nie odrzuca.

Czytając „Smugę Krwi” dowiadujemy się z kolei czegoś o niższych rangą demonach, o okrutnym świecie Głębi i jego mieszkańcach. Demony nie są pozbawione uczuć, a zdrada, zawód i rany bolą je tak samo jak nas. W tym opowiadaniu można niemal zapomnieć, że mamy do czynienia z angel fantasy. To opowieść o przyjaźni i zdradzie. Litości i okrucieństwie. Wstrząsająca mieszanka.

Tytułowe „Żarna Niebios” to kontynuacja opowiadania „Dopuszczalne straty”. Opowiada o losach koalicji zawartej pomiędzy Królestwem a Głębią. Pomiędzy ten spisek wpleciony został wątek ni to żywej, ni martwej dziewczyny zwiedzającej zaświaty pod przewodnictwem anioła Burzy Gradowej.

Każdy z nas ma swojego anioła stróża, a jacy oni są, dowiadujemy się z „Wieży zapałek”. Poznajemy także rozterki moralne anioła służbisty i wycofanego z czynnej służby anioła komandosa. Obserwujemy rodzącą się między nimi przyjaźń, ale także dobrze widzimy dzielące ich różnice. Tekst lekko moralizatorski i w sumie całkiem przyjemny.

Co może się stać, gdy wezwiemy demona, przeczytamy w opowiadaniu „Gringo”. To zaskakująca historia: nawet diabeł, który nie zna umiaru i zawsze mu coś nie wychodzi, może przypadkiem zrobić coś dobrego. Dobrze napisana, lekka opowiastka.

Ostatnim tekstem w antologii jest „Beznogi tancerz” – zdecydowanie najlepsze opowiadanie całego zbioru. Mamy tu do czynienia z wydarzeniami z początku istnienia Królestwa, a także poznajemy wielu bohaterów, którzy w przyszłości będą pełnić ważne dla fabuły funkcje. Opowieść ta powinna być raczej wprowadzeniem do całego zbioru.

Podsumowując, „Żarna Niebios” to ciekawy zbiór dla nowicjuszy w świecie kreowanym przez Kossakowską. Ci jednak, którzy znają jej inne książki lub posiadają „Obrońców Królestwa”, mogą ją sobie spokojnie odpuścić. Pozostałym radzę szybko zaopatrzyć się w tę pozycję i cieszyć się każdym anielskim (bądź demonicznym) słowem.


Może jestem troszkę nowoczesna, ta ostatnia książka ociera się już o fantastykę, znalazłam ją kiedyś w pociągu do Berlina i przeczytałam w całości. Każda z tych książek ma filozoficzne przesłanie o ludziach, naturze ludzkiej, śmierci...
Na mnie wywarły ogromne wrażenie:)Polecam

Pasja życia
Autor: Irving Stone

Biografia ( i choć za takimi książkami nie przepadam, ta mnie urzekła) książka opowiada o van Goghu i pasji jego życia, czyli malarstwie. Sposób napisania, język... mistrzostwo. Barwy, kolory, przyroda opisane taką zmysłową ilością słów , że to prawie nie możliwe... piękny opis słońca, który utkwił mi w pamięci, uczuć i emocji,że miałam wrażenie jak bym nie czytała, a oglądała jakieś płótno, niezwykły obraz i każda kolejna strona książki odkrywa mi następną jego część.
Autora podziwiam za umiejętność malowania słowami, Vincenta za siłę życia pomimo przeciwności.
Książkę czyta się z przyjemnością i ogromną chęcią "połykania" następnych stronic.
Psychologiczne studium postaci jest żywe i budzi emocje.
Warto przeczytać chociażby po to aby dopełnić postać Van Gogha w samym sobie; postać człowieka-artysty, który tworzył w chorobie i pomimo choroby i który kochał człowieka i wkomponowywał go w barwę i sztukę.

Ostatnio edytowany przez Gabrysiak (2013-08-23 10:48:58)

Offline

 

#16 2013-08-23 12:20:49

Cebulka
Member
Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 122

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

O "pasję życia" czytałam bardzo dawno temu, przydałoby się wrócić do tej książki.

Ja czytam nałogowo. Jak mi zostaje 50 stron książki, to zapewniam sobie coś nowego, żeby przerw w dostawie narkotyku nie było:)

Uwielbiam kryminały. Na dwa miesiące stelli wzięłam Trylogię Millenium Stiga Larsona. Przeczytałam w dwa tygodnie. Narracja mocno wciągająca i odrywająca od otaczającej rzeczywistości.

Moja podopieczna ma na szczęście duży zbiór książek, więc mój nałóg podtrzymywany jest wyborową literaturą niemiecką. Właśnie kończę "Blaszany bębenek" Grassa. Albo język oryginału zrobił na mnie takie wrażenie, albo ja dojrzałam do wielu aspektów tej książki (pierwszy raz czytałam pod koniec liceum), bo jestem mocno trafiona tą książką.

Offline

 

#17 2013-08-23 12:40:24

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Czytałam Millenium smile Fajna smile
teraz poluję na prawdziwe twarze greya smile
Blaszany bębenek też mi się podobał, książka mocna, ale warto.
Ja np. Cebulko nie dojrzałam jeszcze do książki :Imię róży: Umberto Eco, jakoś nie potrafię przebrnąć przez tą książkę.
Dom nad rozlewiskiem był dla mnie za nudny.
Lubię książki - historie z życia smile Jakiś czas czytałam nałogowo wszystkie książki, które były związane z narkotykami np. My dizeci z dworca Zoo, Pamiętnik Narkomanki, Ćpun itp. Ale mi przeszło smile
Tak jak pisałam wyżej jestem na etapie romansów historycznych.
Choć książkami afrykańskimi też nie pogardzę smile Np. Biała masajka, Spalona żywcem, Kwiat Pustyni, Kwiat śniegu i sekretny wachlarz (tą polecam szczególnie). Mam jeszcze nie przeczytane książki z cyknu Arabska noc - też historie kobiet.

co było ciekawe - jak miałam 5 lat nauczyłąm się czytać i największą nagrodą było dla mnie, jak mama zapisała mnie do bibliotegki smile Wszystkie książki były moje smile Kocham czytać smile Dla mnie tv mogłoby nie istnieć, ale książka muss sein smile

Offline

 

#18 2013-09-04 10:27:39

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ojej ,ale nudy czytacie.(żart,każdy czyta co lubi)
Ja natomiast czytam,pochłaniam książki typu arabskiego.Jak to np Polka wyjdzie za mąż za Muzułmanina,wyjedzie z nim i ..tu zaczyna się horror.Poprostu biografie lubie jajbardziej. typu:
Księżniczka
Kwiat pustyni
Tylko razem z córką
Spalona żywcem
Biała Masajka
itd itp

Offline

 

#19 2013-09-04 12:52:54

renia1311
Member
Od: ...
Zarejestrowany: 2013-02-14
Posty: 650

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Polecam Olgę Rudnicką "Natalii 5" "Zacisze 13" i inne. Napisana w stylu Chmielewskiej, lekkie kryminały z dużą dozą humoru!
Po za tym czytam to co wpadnie w rękę i mnie zainteresuje.
Lubię książki Francie Rivers, ostatnio czytałam "Potęgę nadziei" - o trudnych relacjach między matką a córką.
Jeżeli ktoś lubi książki z historią w tle, polecam Jolantę Marię Kaletę! Powieści bazujące na historii powojennej Śląska, oparte na faktach.
I jeszcze Mariusz Wollny wszystkie jego książki o Kacprze Ryksie smile.

Fajnie że jest ta strona, przynajmniej wiem czego sobie szukać nowego do czytania smile dzięki!

Offline

 

#20 2013-09-04 13:26:16

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Jeszcze nikt nie odwazyl sie na książkę w jezyku niemieckim?

Offline

 

#21 2013-09-04 14:27:41

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

pfleger napisał:

Jeszcze nikt nie odwazyl sie na książkę w jezyku niemieckim?

Więc może Ty zaczniesz smile, choć  o ile mnie pamięć nie myli w kilku postach powyżej Cebulka coś pisała o "Blechtrommel" ...

Offline

 

#22 2013-09-04 14:42:36

ANTONIA***
Member
Zarejestrowany: 2013-03-14
Posty: 429

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Jeżeli znasz język, odwaga jest zbędna. Patrzysz czy Twoi pracodawcy dysponują jakimś tam ( mniejszym lub większym ) kięgozbiorem ...i czytasz.
Z ostatnio przeczytanych polecam:

Jane Urquhart: "Die Bilddhauer"

A dla pań koniecznie "Dinner mit Anna Karenina" Glorii Goldreich. Nie urażając polskich tłumaczek, przekład niemiecki był lepszy.

Pozdrawiam...

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-09-04 14:46:03)

Offline

 

#23 2013-09-04 16:52:19

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ewal8 napisał:

pfleger napisał:

Jeszcze nikt nie odwazyl sie na książkę w jezyku niemieckim?

Więc może Ty zaczniesz smile, choć  o ile mnie pamięć nie myli w kilku postach powyżej Cebulka coś pisała o "Blechtrommel" ...

www ostatnio, pierwsze  cztery przeczytałem.Dobrze sie czyta.
A zawodowo to www przystępnym jezykiem napisane a z drugiej strony bardzo fachowo.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-09-04 16:52:47)

Offline

 

#24 2013-09-04 17:01:02

renia1311
Member
Od: ...
Zarejestrowany: 2013-02-14
Posty: 650

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Można też pobrać gratisowe pozycje po niemiecku. Polecam

www

a czy ktoś wie gdzie można dostać dwujęzyczne ebooki polsko - niemieckie? Znalazłam jedynie "Żaba - Frosch" na Amazonie.

Ostatnio edytowany przez renia1311 (2013-09-04 17:03:40)

Offline

 

#25 2013-09-04 19:41:29

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

pfleger napisał:

http://www.amazon.de/Douglas-Preston-amp-Lincoln-Child/lm/RBJFM7ANNW4VY ostatnio, pierwsze  cztery przeczytałem.Dobrze sie czyta.

Wiesz, nawet Cię nie podejrzewałam o zainteresowania taką właśnie tematyką. smile
Literaturę i kino z pogranicza fantastyki grozy z elementami horroru czy thrilleru to ja szerokim łukiem omijam. Dla mnie za bardzo przerażające, nie mogłabym potem zasnąć wink
Ja preferuję jednak literaturę lekką, łatwą i przyjemną, aczkolwiek literaturę faktu też czytuję.
No, ale - über Geschmack lässt sich nicht streiten wink

Offline

 

#26 2013-09-05 08:10:58

renia1311
Member
Od: ...
Zarejestrowany: 2013-02-14
Posty: 650

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Na amazonie jest sporo książek po niemiecku gratis

www

Offline

 

#27 2013-09-05 11:59:48

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

pfleger napisał:

Jeszcze nikt nie odwazyl sie na książkę w jezyku niemieckim?

Odwazylam się na podczytywanie książki kucharskiej na początek:)Tłumaczę sobie przepisy:)

Offline

 

#28 2013-09-05 12:05:47

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

kasia63 napisał:

pfleger napisał:

Jeszcze nikt nie odwazyl sie na książkę w jezyku niemieckim?

Odwazylam się na podczytywanie książki kucharskiej na początek:)...

I jak,wszystko smakowało ?

Offline

 

#29 2013-09-05 16:12:58

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

pfleger napisał:

kasia63 napisał:

pfleger napisał:

Jeszcze nikt nie odwazyl sie na książkę w jezyku niemieckim?

Odwazylam się na podczytywanie książki kucharskiej na początek:)...

I jak,wszystko smakowało ?

Ha ha ha - nie próbowałam nic jeszcze piec ale kto wie:)

Offline

 

#30 2013-09-05 19:46:33

jogi45
Member
Zarejestrowany: 2013-03-15
Posty: 457

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Taaa... tutaj niektorzy maja czas na czytanie. Ja tez ale wzielam tylko podrecznik do niemieckiego i sprzet do robotek recznych bo raczej siedze przy babci a z nia sie czytac nie da bo prawie caly czas cos po swojemu nadaje.
z klasyki do ktorej chetnie wracam to Grek Zorba Kazantzakisa ( lubie literature grecka),Stary czlowiek i morze Hemingweya (moj ulubiony pisarz ) Mistrz i Magorzata, Lot nad kukulczym gniazdem, Ptasiek., Ksiega chchow. Polecam tez trylogie Ja Dago Nienackiego. To wizja literacka poczatkow panstwa polskiego. Opisane sa miejsca  i miejscowosci ktore do dzisiaj istnieja a autor je zna "z autopsji" bo mieszkal w tych okolicach o ktorych pisze. Warto przeczytac tez Weronika postanawia umrzec P. Cohello choc samego Cohello nie lubie. taki wizjoner kojarzy mi sie z sekciarstwem. Pewnie nieslusznie ale nic na to nie poradze.Lubie literature grecka, skandynawska i polska. Z polskej czytam glownie nowosci, no powiedzmy ostatnie lata. Lubie Manuele Gretkowska, szczegolnie Trans.
No i oczywiscie Tao Kubusia Puchatka (chyba Antony de Mello) oraz Przebudzenie

Offline

 

#31 2013-09-05 21:00:51

krystyna5
Member
Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 97

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ja tam sie chwalic nie będę że przeczytałam cały kryminał po niemiecku bo zmęczyłam tylko połowe z książki liczącej ponad 500 stron ciężko idzie czytanie po niemiecku tłumaczenie na polski w głowie jak wróce będę dalej męczyć

Offline

 

#32 2013-09-06 13:20:01

Joanna.s336
Member
Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 22

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Aktualnie czytam gazety niemieckie bo na to mam czas,  jak siedzę na tym forum i czytam Wasze posty i czasem jestem aktywna to mam mniej czasu na poczytanie smile Ambitnie to będę również czytała książki z czasem bo narazie to tylko oglądałam obrazki smile

Offline

 

#33 2013-11-22 13:02:22

ANTONIA***
Member
Zarejestrowany: 2013-03-14
Posty: 429

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Lucyna Olejniczak: Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela, Wyd. Czarno na białym, Warszawa 2013.

Czy zostanie moją ulubioną książką  -  nie wiem, ale zajmie miejsce na górnej półce mojego regału.
Polecam, polecam, polecam !!!
Chociaż akcja nie dzieje się w Niemczech, tylko w Ameryce - przedstawia "naszą " pracę i opowiada autentyczną historię  z życia opiekunki dwóch starszych pań.


Miłej lektury...

Dzisiaj w nocy skończyłam czytać.

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-11-22 13:03:38)

Offline

 

#34 2013-11-22 14:50:27

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ANTONIA*** napisał:

Lucyna Olejniczak: Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela, Wyd. Czarno na białym, Warszawa 2013.

Czy zostanie moją ulubioną książką  -  nie wiem, ale zajmie miejsce na górnej półce mojego regału.
Polecam, polecam, polecam !!!
Chociaż akcja nie dzieje się w Niemczech, tylko w Ameryce - przedstawia "naszą " pracę i opowiada autentyczną historię  z życia opiekunki dwóch starszych pań.


Miłej lektury...

Dzisiaj w nocy skończyłam czytać.

Antonia dzięki:)smile. Już sobie na allegro kupiłam tę książkę. Pewnie też będę czytać przez noc, jak się do niej dorwę:)smile

Offline

 

#35 2013-11-22 16:34:45

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Ja jeszcze bardzo lubię "Człowiek o którego upomniało się morze" zajebista tylko smutna pod koniec...
Chmielewska może być smile
Milenium też smile

Offline

 

#36 2013-11-22 19:06:12

madialena26
Member
Zarejestrowany: 2013-11-13
Posty: 24

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

krysta63 napisał:

ojej ,ale nudy czytacie.(żart,każdy czyta co lubi)
Ja natomiast czytam,pochłaniam książki typu arabskiego.Jak to np Polka wyjdzie za mąż za Muzułmanina,wyjedzie z nim i ..tu zaczyna się horror.Poprostu biografie lubie jajbardziej. typu:
Księżniczka
Kwiat pustyni
Tylko razem z córką
Spalona żywcem
Biała Masajka
itd itp

W takim razie polecam "Zhanbiona" Saira Ahmed oraz "Zakazana zona" Verena Wermuth smile
Pochlaniam wszystkie ksiazki pisane przez zycie uwielbiam Chaty Glass i jej ksiazki zwiazane z problemami jej wychowankow, "kwiaty na poddaszu" wieki temu ogladalam film pozniej ksiazka i dalsze losy rodzenstwa jest w sumie 8 tomu wylam i czytalam

Offline

 

#37 2013-11-22 19:25:04

Matylda58
Member
Zarejestrowany: 2013-01-25
Posty: 52

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

madialena26 napisał:

krysta63 napisał:

ojej ,ale nudy czytacie.(żart,każdy czyta co lubi)
Ja natomiast czytam,pochłaniam książki typu arabskiego.Jak to np Polka wyjdzie za mąż za Muzułmanina,wyjedzie z nim i ..tu zaczyna się horror.Poprostu biografie lubie jajbardziej. typu:
Księżniczka
Kwiat pustyni
Tylko razem z córką
Spalona żywcem
Biała Masajka
itd itp

W takim razie polecam "Zhanbiona" Saira Ahmed oraz "Zakazana zona" Verena Wermuth smile
Pochlaniam wszystkie ksiazki pisane przez zycie uwielbiam Chaty Glass i jej ksiazki zwiazane z problemami jej wychowankow, "kwiaty na poddaszu" wieki temu ogladalam film pozniej ksiazka i dalsze losy rodzenstwa jest w sumie 8 tomu wylam i czytalam

I ja dorzucę kilka tytułów wartych poczytania:

"Weronika postanawia umrzeć"----Paulo Colhea
"Kuznia na rozdrożu"----------------Ewa Starkiewicz
"PS.Kocham Cię"--------------------

Polecam i miłego wieczorku życzę...ja już mam luz do 8 rano:)smile

Offline

 

#38 2013-11-22 19:39:08

Renka
Member
Zarejestrowany: 2013-07-25
Posty: 11

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Krysta63 w takim razie polecam serię..,, Arabska żona ,, cz.1 ,, Arabska córka,, cz.2 , ,, Arabska krew,, cz. 3 ,, Arabska księżniczka,, cz.4... Autorka Tanya Valko. Jestem w trakcie trzeciej części, bardzo polecam i pozdrawiam.

Offline

 

#39 2014-01-17 10:03:04

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Widzę, że wątek trochę kurzem porósł, więc odświeżam…

Chciałam polecić wszystkim „Chce się żyć”  Maćka Pieprzycy. Poruszająca opowieść, widziana oczami chłopaka z czterokończynowym porażeniem mózgowym, którego wszyscy uważali za roślinę, a on doskonale rozumiał otoczenie, tylko nie umiał się komunikować. Długie lata minęły, zanim ktoś odkrył jego możliwości. Książka jest tak wciągająca i poruszająca, że „łyknęłam” ją w jedno popołudnie, chociaż bardzo sceptycznie zabierałam się do niej, obawiając się, że może nie będę w stanie dobrnąć do jej końca… 
Jeśli ktoś by chciał mogę przesłać na @, bo mam ją w formacie PDF i taką też czytałam, ale przy najbliższej okazji zaopatrzę się w wersję papierową.

Jest również film pod takim samym tytułem, ale niestety nie widziałam jeszcze, bo … jakoś w sieci znaleźć nie mogę…

Offline

 

#40 2014-01-17 10:12:47

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ewal8 napisał:

Widzę, że wątek trochę kurzem porósł, więc odświeżam…

Chciałam polecić wszystkim „Chce się żyć”  Maćka Pieprzycy. Poruszająca opowieść, widziana oczami chłopaka z czterokończynowym porażeniem mózgowym, którego wszyscy uważali za roślinę, a on doskonale rozumiał otoczenie, tylko nie umiał się komunikować. Długie lata minęły, zanim ktoś odkrył jego możliwości. Książka jest tak wciągająca i poruszająca, że „łyknęłam” ją w jedno popołudnie, chociaż bardzo sceptycznie zabierałam się do niej, obawiając się, że może nie będę w stanie dobrnąć do jej końca… 
Jeśli ktoś by chciał mogę przesłać na @, bo mam ją w formacie PDF i taką też czytałam, ale przy najbliższej okazji zaopatrzę się w wersję papierową.

Jest również film pod takim samym tytułem, ale niestety nie widziałam jeszcze, bo … jakoś w sieci znaleźć nie mogę…

Ewuniu, poproszę o podesłanie, jesli jesteś tak miła smile

Offline

 

#41 2014-01-17 10:21:43

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

simona1961 napisał:

Ewuniu, poproszę o podesłanie, jesli jesteś tak miła smile

Wysłałam, miłej lektury smile

Offline

 

#42 2014-01-17 10:40:17

pfleger
Member
Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 1268

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ewal8 napisał:

Widzę, że wątek trochę kurzem porósł, więc odświeżam…

Chciałam polecić wszystkim „Chce się żyć”  Maćka Pieprzycy. Poruszająca opowieść, widziana oczami chłopaka z czterokończynowym porażeniem mózgowym, którego wszyscy uważali za roślinę, a on doskonale rozumiał otoczenie, tylko nie umiał się komunikować. Długie lata minęły, zanim ktoś odkrył jego możliwości. Książka jest tak wciągająca i poruszająca, że „łyknęłam” ją w jedno popołudnie, chociaż bardzo sceptycznie zabierałam się do niej, obawiając się, że może nie będę w stanie dobrnąć do jej końca… 
Jeśli ktoś by chciał mogę przesłać na @, bo mam ją w formacie PDF i taką też czytałam, ale przy najbliższej okazji zaopatrzę się w wersję papierową.

Jest również film pod takim samym tytułem, ale niestety nie widziałam jeszcze, bo … jakoś w sieci znaleźć nie mogę…

www nie ksiazka ale tez ciekawie gosciu opowiada,pewnie podobne klimaty jak ta ksiazka.

Offline

 

#43 2014-01-17 13:05:46

KatarzynaW
Member
Zarejestrowany: 2013-12-09
Posty: 48

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Chemia śmierci - tak wplynela na moje zycie, ze nigdy sama nie zapuszcze sie do lasu tongue tongue

Offline

 

#44 2014-01-17 13:14:31

KatarzynaW
Member
Zarejestrowany: 2013-12-09
Posty: 48

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

malagosia napisał:

Bardzo lubię książki Camilli Läckberg i Charlotte Link.Przeczytałam wszystko co zostało wydane po polsku,
teraz się biorę po niemiecku,bo u nas niestety nie wszystko jest jeszcze tłumaczone.Ciekawe jak mi pójdzie,bo czytać to pół biedy,ale czytać i rozumieć to jest sztuka wink

Charlotte link jest świetna, potwierdzam! Najlepsza jej ksiązka to "Dom sióstr". Na drugim miejscu postawiłabym "przeprwane milczenie", ale losy Frances sa jednak ciekawsze. silna z niej była babka - taka jak wiekszosć z nas big_smile

Offline

 

#45 2014-01-17 21:30:53

larysazajcew@gmail.com
Member
Zarejestrowany: 2013-09-26
Posty: 409

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

a ja bez 15-20 ksiazek w tablecie sie nie ruszam..pierwsze miejsce na ten wyjazd to W.Wharton,PTASIEK,TATO,NIEZAWINIONE SMIERCI i jeszcze pare,cos bardziej swojskiego-to Grochola,Gretkowska,Niepomucka("Floryda -story" K.Niepomuckiej szczegolnie polecam,przygody polki na dorobku w USA,przezabawna!)

Offline

 

#46 2014-01-20 10:19:40

KatarzynaW
Member
Zarejestrowany: 2013-12-09
Posty: 48

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

malagosia napisał:

KatarzynaW napisał:

malagosia napisał:

Bardzo lubię książki Camilli Läckberg i Charlotte Link.Przeczytałam wszystko co zostało wydane po polsku,
teraz się biorę po niemiecku,bo u nas niestety nie wszystko jest jeszcze tłumaczone.Ciekawe jak mi pójdzie,bo czytać to pół biedy,ale czytać i rozumieć to jest sztuka wink

Charlotte link jest świetna, potwierdzam! Najlepsza jej ksiązka to "Dom sióstr". Na drugim miejscu postawiłabym "przeprwane milczenie", ale losy Frances sa jednak ciekawsze. silna z niej była babka - taka jak wiekszosć z nas big_smile

Też myślę że "Dom Sióstr" to jednak najlepsza pozycja,podobno "Czas Burz" jest podobna w klimacie,ale nie można jej nigdzie dostać.Ściągnęłam sobie z -Chomikuj.pl-ale wolałabym jednak książkę (wersję papierową-jak to pisze Ewa).
Fajnie pisze też Nele Neuhaus "Przyjaciele po grób","Głębokie rany",i "Śnieżka musi umrzeć".Polecam,jak ktoś lubi kryminały.

Ebooki dla mnie odpadaja, raz zaczelam, przeczytalam 3 strony i koniec. Po pierwsze szybciej bola nie oczy - wystarczy, ze siedze na komputerze codziennie, po drugie - to juz nie ten "klimat", kiedy trzymam w rekach ksiazke w wersji papierowej to lepiej potrafie sie wczuc, lepiej potrtafei sobie wszystko wyobrazic. No i tak po prostu czuje, ze czytam ksiazke, bo z monitora to jakbym czytala jakis artykuł tongue

Offline

 

#47 2014-01-20 10:27:04

renia1311
Member
Od: ...
Zarejestrowany: 2013-02-14
Posty: 650

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

KatarzynaW napisał:

malagosia napisał:

KatarzynaW napisał:


Charlotte link jest świetna, potwierdzam! Najlepsza jej ksiązka to "Dom sióstr". Na drugim miejscu postawiłabym "przeprwane milczenie", ale losy Frances sa jednak ciekawsze. silna z niej była babka - taka jak wiekszosć z nas big_smile

Też myślę że "Dom Sióstr" to jednak najlepsza pozycja,podobno "Czas Burz" jest podobna w klimacie,ale nie można jej nigdzie dostać.Ściągnęłam sobie z -Chomikuj.pl-ale wolałabym jednak książkę (wersję papierową-jak to pisze Ewa).
Fajnie pisze też Nele Neuhaus "Przyjaciele po grób","Głębokie rany",i "Śnieżka musi umrzeć".Polecam,jak ktoś lubi kryminały.

Ebooki dla mnie odpadaja, raz zaczelam, przeczytalam 3 strony i koniec. Po pierwsze szybciej bola nie oczy - wystarczy, ze siedze na komputerze codziennie, po drugie - to juz nie ten "klimat", kiedy trzymam w rekach ksiazke w wersji papierowej to lepiej potrafie sie wczuc, lepiej potrtafei sobie wszystko wyobrazic. No i tak po prostu czuje, ze czytam ksiazke, bo z monitora to jakbym czytala jakis artykuł tongue

Z monitora owszem, ale mamy teraz dobę czytników tongue.
Kiedyś myślałam jak Ty, obecnie doceniam wygodę związaną z posiadaniem czytnika smile. Na pewno jest to świetna rzecz gdy się siedzi kilkanaście godzin w autobusie!

Offline

 

#48 2014-01-20 10:41:53

KatarzynaW
Member
Zarejestrowany: 2013-12-09
Posty: 48

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

renia1311 napisał:

KatarzynaW napisał:

malagosia napisał:


Też myślę że "Dom Sióstr" to jednak najlepsza pozycja,podobno "Czas Burz" jest podobna w klimacie,ale nie można jej nigdzie dostać.Ściągnęłam sobie z -Chomikuj.pl-ale wolałabym jednak książkę (wersję papierową-jak to pisze Ewa).
Fajnie pisze też Nele Neuhaus "Przyjaciele po grób","Głębokie rany",i "Śnieżka musi umrzeć".Polecam,jak ktoś lubi kryminały.

Ebooki dla mnie odpadaja, raz zaczelam, przeczytalam 3 strony i koniec. Po pierwsze szybciej bola nie oczy - wystarczy, ze siedze na komputerze codziennie, po drugie - to juz nie ten "klimat", kiedy trzymam w rekach ksiazke w wersji papierowej to lepiej potrafie sie wczuc, lepiej potrtafei sobie wszystko wyobrazic. No i tak po prostu czuje, ze czytam ksiazke, bo z monitora to jakbym czytala jakis artykuł tongue

Z monitora owszem, ale mamy teraz dobę czytników tongue.
Kiedyś myślałam jak Ty, obecnie doceniam wygodę związaną z posiadaniem czytnika smile. Na pewno jest to świetna rzecz gdy się siedzi kilkanaście godzin w autobusie!

Ja aż tak zaawansowana nie jestem ha ha. domyślam sie, o czym piszesz, ale ja obsluguje komputer i komorke i tyle tongue dalej nie brne w nowinki techniczne, nie czuje takiej potrzeby. ale jak najbardziej masz racje - jesli ktos chce i potrafi z tego korzystac to jak najbardziej, jest to super rzecz. Ja jednak nawet w autobusie wole wziąć do reki normalna książkę smile

Offline

 

#49 2014-05-29 22:45:39

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Wrócę do tematu bo pokochałam to forum i jako że swoje ksiązki już wszystkie wciągnęłam to siedzę i po kolei czytam tu na forum i uważam że akurat do tego tematu warto wrócić smile Generalnie też czytam co mi w łapki wpadnie ale bardzo lubię literaturę norweską; "Hrabia Monte Hristo"- "Wojna i pokój" i smile "Epoka ludzi lodu"-mam wszystkie 47częsci i parę razy już czytałam-bo lubię wracać do książek

Offline

 

#50 2014-05-29 23:21:25

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Moją najukochańszą książką są Emancypantki. Możecie się śmiać, ale czytam ją co jakiś czas od 40 lat i ciągle daje mi to radość ! Uwielbiam po prostu.
Natomiast ksiązką, którą nigdy nie przeczytałam do końca, a raczej odrzucałam po pierwszym rozdziale jest Qvo Vadis i choc film obejrzałam z przyjemnoscią, niestety, przez słowo pisane przejśc nie mogę.

Offline

 

#51 2014-05-30 08:47:53

jasminka
Member
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 116

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

''Sagę o ludziach lodu'' też lubię,ja dużo czytam a ulubioną od lat książeczkę do której wracam w ciężkich chwilach żeby popłakać i się pośmiać to;Ania z Zielonego Wzgórza a Emancypantek nie czytałam ale mnie zaciekawiłyście ...

Offline

 

#52 2014-06-02 11:51:11

KatarzynaW
Member
Zarejestrowany: 2013-12-09
Posty: 48

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Markus Zuska - "Złodziejka książek" - piekna!

Offline

 

#53 2014-06-02 11:56:57

KatarzynaW
Member
Zarejestrowany: 2013-12-09
Posty: 48

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

malagosia napisał:

KatarzynaW napisał:

Markus Zuska - "Złodziejka książek" - piekna!

Właśnie zaczęłam czytać "Złodziejkę...",mam nadzieję że się nie zawiodę smile

Nie powinnas smile a jak przeczytaj to obejrzyj sobie film - chocby dla porównania smile

Offline

 

#54 2014-06-02 13:43:44

KatarzynaW
Member
Zarejestrowany: 2013-12-09
Posty: 48

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

malagosia napisał:

KatarzynaW napisał:

malagosia napisał:


Właśnie zaczęłam czytać "Złodziejkę...",mam nadzieję że się nie zawiodę smile

Nie powinnas smile a jak przeczytaj to obejrzyj sobie film - chocby dla porównania smile

Jak "przeczytaj" to obejrzę,Dzięki smile

big_smile

Offline

 

#55 2014-06-02 14:06:52

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Czytaliście książę, My, dzieci z dworca ZOO?? Ja tak i teraz sięgnęłam po drugą część, napisaną po 35 lub 30 latach, jak główna bohaterka opisuje swoje dalsze życie... ja ją przeczytałam w 2 wieczory, nie takiego przebiegu się spodziewałam... ale życie napisało inną historię. Polecam wink

Offline

 

#56 2014-06-05 10:58:02

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Kto czytał"Milenium"-polecam ksiązkę w podobnym klimacie "REAMDE"

Offline

 

#57 2014-06-05 15:02:11

KatarzynaW
Member
Zarejestrowany: 2013-12-09
Posty: 48

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

beata1970 napisał:

Kto czytał"Milenium"-polecam ksiązkę w podobnym klimacie "REAMDE"

Czytałam, świetne, fajnie trzymają w napięciu smile

Offline

 

#58 2014-06-16 11:57:13

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Wiecie że moją ulubioną lekturą w ostatnim czasie jest to forum:)smilebig_smile Można się pośmiać i zadumać i nawet mieć kluchę w gardle:)smilesmile

Offline

 

#59 2014-06-16 14:17:48

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

beata1970 napisał:

Wiecie że moją ulubioną lekturą w ostatnim czasie jest to forum:)smilebig_smile Można się pośmiać i zadumać i nawet mieć kluchę w gardle:)smilesmile

... a czasem dostać biegunki albo mdłości  lol

Offline

 

#60 2014-06-16 16:24:21

Yagga66
Member
Zarejestrowany: 2013-07-28
Posty: 756

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Ulica Marzycieli smile Polecam, jedna z lepszych powieści jaką w ogóle czytałąm... smile

Offline

 

#61 2014-06-16 16:53:57

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

amelia napisał:

beata1970 napisał:

Wiecie że moją ulubioną lekturą w ostatnim czasie jest to forum:)smilebig_smile Można się pośmiać i zadumać i nawet mieć kluchę w gardle:)smilesmile

... a czasem dostać biegunki albo mdłości  lol

Eeee, no nie wiedziałam Amelio, że podatna jesteś na takie skutki uboczne, czytając literaturę mniej piękną big_smile big_smile big_smile  U mnie takie rzeczy raczej wesołość wywołują, choć nieraz w osłupienie wprawiają, no i może lekko ciśnienie podnoszą big_smile

Yagga66, dostępna jest ta książka gdzieś w PDF?

Offline

 

#62 2014-06-16 17:53:21

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Kto wie jak na laptopie można ściągnąć książki do czytania -już próbowałam ale ze mnie taki spec że lepiej nie mówić:Dbig_smilebig_smile

Offline

 

#63 2014-06-16 18:01:00

larysazajcew@gmail.com
Member
Zarejestrowany: 2013-09-26
Posty: 409

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

beata1970 napisał:

Kto wie jak na laptopie można ściągnąć książki do czytania -już próbowałam ale ze mnie taki spec że lepiej nie mówić:Dbig_smilebig_smile

Wpisz ,,fantastyk5" ,zaloguj się i ściągaj w pdf,zaznaczajac opcje,,bez oplaty"

Offline

 

#64 2014-06-16 18:14:42

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

larysazajcew@gmail.com napisał:

beata1970 napisał:

Kto wie jak na laptopie można ściągnąć książki do czytania -już próbowałam ale ze mnie taki spec że lepiej nie mówić:Dbig_smilebig_smile

Wpisz ,,fantastyk5" ,zaloguj się i ściągaj w pdf,zaznaczajac opcje,,bez oplaty"

Dzięki już próbuję

Offline

 

#65 2014-06-16 20:43:38

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

A ja po prostu jeden rozdział tej książki opuściłam9chociarz bardzo tego nie lubie) i lektura dalej ciekawa:)smilesmile

Offline

 

#66 2014-07-24 10:28:57

ulka
Member
Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 326

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Dostałam w prezencie dwie książki;
Regina Bret- Jesteś cudem
Regina Bret-Bóg nigdy nie mruga

Polecam:)

Offline

 

#67 2014-07-24 14:48:30

rozeta19
Member
Zarejestrowany: 2014-04-14
Posty: 151

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ulka napisał:

Dostałam w prezencie dwie książki;
Regina Bret- Jesteś cudem
Regina Bret-Bóg nigdy nie mruga

Polecam:)

OO Ja również czytałam te książki, są naprawdę świetne. Widziałam również, że ksiażki Reginy Brett są bestsellerem w empiku.
Ja od siebie polecam książkę ,, Chłopiec z latawcem''

Offline

 

#68 2014-08-21 11:34:38

Dalia
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 1407

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Pamiętacie taki cudowny serial :"Wszystkie stworzenia duże i małe" jak byłam w UK w maju kupiłam sobie w charity shop wszystkie książki Jamesa Herriota - w sumie 8 - przytargałam je do domu i teraz właśnie czytam pierwszy tom.
Bardzo mi się podoba, widać, że facet kocha te wszystkie stworzenia i do tego jest pełna humoru, nawet nie wiem czy jest przetłumaczona na polski. Niedawno też oglądałam z córką cały serial, koleżanka kupiła w necie, w telewizji to on był jak byłam w liceum, albo może koniec podstawówki, dawno to było. smile

Offline

 

#69 2014-08-21 12:08:53

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Ja nareszcie dobrałam się do Becetta. Przeczytałam  Chemię śmierci i Rany kamieni. Nie przepadam za kryminałami , dlatego początek w obu  był trochę nudny (jak dla mnie) ale za to końcówki były zaskakujące , wciągające i szokujące.

Offline

 

#70 2014-08-21 12:10:59

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

malagosia napisał:

KatarzynaW napisał:

Markus Zuska - "Złodziejka książek" - piekna!

Właśnie zaczęłam czytać "Złodziejkę...",mam nadzieję że się nie zawiodę smile

Przeczytałaś? Małgosiu. Jakie wrażenie?

Offline

 

#71 2014-08-21 13:26:36

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

U mnie na tapecie jest teraz Ken Follett. Czytam chronologicznie wszystko co napisał. Powoli kończę, ale to ma się nijak do "Ptaśka". "Lotu nad kukułczym gniazdem"czy "Blaszanego bębenka" a o "Mistrzu i Małgorzacie" nie wspomnę. Ja jestem teraz na takim etapie, że czytam dla przyjemności, a nie po to żeby mieć się czym pochwalić. Złodziejkę książek tylko oglądałam, byłam pod wrażeniem, a książki typu "Chemia śmierci" lubię, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Z autorów lubię Judy Piccoult (nie wiem czy poprawnie napisałam), lubię thillery medyczne, pochłonęłam swego czasu Sienkiewicza, Kraszewskiego,Prusa, Reymonta i parę innych rzeczy z półki powyżej "harlekina", a poniżej literatury tzw. ambitnej. Pozdrawiam i mam takie nieśmiałe pytanie, o co tu chodzi, bo nie kumam????? smile chewal8 napisał:

amelia napisał:

beata1970 napisał:

Wiecie że moją ulubioną lekturą w ostatnim czasie jest to forum:)smilebig_smile Można się pośmiać i zadumać i nawet mieć kluchę w gardle:)smilesmile
... a czasem dostać biegunki albo mdłości  lol
Eeee, no nie wiedziałam Amelio, że podatna jesteś na takie skutki uboczne, czytając literaturę mniej piękną big_smile big_smile big_smile  U mnie takie rzeczy raczej wesołość wywołują, choć nieraz w osłupienie wprawiają, no i może lekko ciśnienie podnoszą big_smile

Yagga66, dostępna jest ta książka gdzieś w PDF?
Eeee no..... nie jest tak jak myślisz. big_smile Napisałam , można dostać , to nie znaczy, że mi się to przytrafiło. Po prostu  jestem przezorna i zawczasu  się z tego tematu wyłączyłam. Nie lubię pływać w szambie. big_smile

Offline

 

#72 2014-08-21 14:17:22

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ania1968 napisał:

U mnie na tapecie jest teraz Ken Follett. Czytam chronologicznie wszystko co napisał. Powoli kończę, ale to ma się nijak do "Ptaśka". "Lotu nad kukułczym gniazdem"czy "Blaszanego bębenka" a o "Mistrzu i Małgorzacie" nie wspomnę. Ja jestem teraz na takim etapie, że czytam dla przyjemności, a nie po to żeby mieć się czym pochwalić. Złodziejkę książek tylko oglądałam, byłam pod wrażeniem, a książki typu "Chemia śmierci" lubię, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Z autorów lubię Judy Piccoult (nie wiem czy poprawnie napisałam), lubię thillery medyczne, pochłonęłam swego czasu Sienkiewicza, Kraszewskiego,Prusa, Reymonta i parę innych rzeczy z półki powyżej "harlekina", a poniżej literatury tzw. ambitnej. Pozdrawiam i mam takie nieśmiałe pytanie, o co tu chodzi, bo nie kumam????? smile chewal8 napisał:

amelia napisał:

beata1970 napisał:

Wiecie że moją ulubioną lekturą w ostatnim czasie jest to forum:)smilebig_smile Można się pośmiać i zadumać i nawet mieć kluchę w gardle:)smilesmile
... a czasem dostać biegunki albo mdłości  lol
Eeee, no nie wiedziałam Amelio, że podatna jesteś na takie skutki uboczne, czytając literaturę mniej piękną big_smile big_smile big_smile  U mnie takie rzeczy raczej wesołość wywołują, choć nieraz w osłupienie wprawiają, no i może lekko ciśnienie podnoszą big_smile

Yagga66, dostępna jest ta książka gdzieś w PDF?
Eeee no..... nie jest tak jak myślisz. big_smile Napisałam , można dostać , to nie znaczy, że mi się to przytrafiło. Po prostu  jestem przezorna i zawczasu  się z tego tematu wyłączyłam. Nie lubię pływać w szambie. big_smile

Aniu z tego co napisałaś ( co lubisz) podejrzewam ,że Chemia śmierci by Cię zainteresowała.
Beckett opisuje działania lekarza-patologa potrzebne do rozwiązania zagadek kryminalnych. Ciekawe reakcje zachodzące w ciele człowieka po śmierci.......

Nie zorientowałam się co do Twoich wątpliwości. Czy cytując mój post, oczekujesz jakiegoś wyjaśnienia ode mnie ?  Jeśli tak to napisz trochę konkretniej. Chętnie odpowiem.
Pzdr

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-08-21 14:18:01)

Offline

 

#73 2014-08-21 14:29:53

renia1311
Member
Od: ...
Zarejestrowany: 2013-02-14
Posty: 650

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

"Chemię śmierci" czytałam. Trzeba przez kilka pierwszych stron przebrnąć, potem jest ciekawa. Jeśli mnie nie myli pamięć, to są 2 albo 3 tomy serii.
Poza tym dość wciągająca dla mnie jest Camilla Lacberg począwszy od " Księżniczki lodu". Inne szwedzkie kryminały mnie nie wciągnęły.
Ostatnią książką jaką przeczytałam jest "Fartowny pech" Olgi Rudnickiej. Lekki kryminał z dozą humoru, nieco w stylu J. Chmielewskiej. Ale akurat Chmielewska jakoś mniej mnie pociąga, przeczytałam kilka jej książek i następne już nie ciągną.

Lubię Mariusza Wollnego i jego cykl o Kacprze Ryxie, to dla miłośników historii i zagadek kryminalnych. Świetnie opisany stary Kraków smile

Offline

 

#74 2014-08-21 15:22:15

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Do Amelia
Chemię śmierci przeczytałam, ale to jest jedyna książka tego autora, którą dorwałam. Ja bazuję tylko na bibliotece (2 studenty i budowa), a tam wybór jest nie tyle ograniczony, co książki są non stop w czytaniu. Wyjaśnień (jak to zabrzmiało) nie oczekuję, tylko tak jakoś nie zrozumiałam o co "kaman", cytat z Twoją odpowiedzią o pływaniu w szambie, a wcześniej coś o mdłościach.  Ja tu jestem nowa i nie wszystko jeszcze ogarnęłam, coś tam sobie piszę, mam jakieś i doświadczenia i przemyślenia, a jak nie wiem to pytam. Czasami nawet niepotrzebnie, bo sama mogę sprawdzić w necie, w którym poruszam się dość dobrze pomimo "podeszłego wieku". Do rzeczy, jeżeli zechcesz mnie oświecić o co chodziło w tej wymianie zdań ok, jeżeli nie też ok. Ja się trochę tu nudzę (pomimo przeróżnych zabawek, które wzięłam ze sobą) i tak sobie wymyślam. Niedługo moja PDP będzie miała wózek to ho ho, cała wieś nasza będzie, a teraz 300 metrów 2 razy dziennie i potem siedzę w więźniu. Pozdrawiam serdecznie Ania

Offline

 

#75 2014-08-21 16:37:15

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ania1968 napisał:

Do Amelia
Chemię śmierci przeczytałam, ale to jest jedyna książka tego autora, którą dorwałam. Ja bazuję tylko na bibliotece (2 studenty i budowa), a tam wybór jest nie tyle ograniczony, co książki są non stop w czytaniu. Wyjaśnień (jak to zabrzmiało) nie oczekuję, tylko tak jakoś nie zrozumiałam o co "kaman", cytat z Twoją odpowiedzią o pływaniu w szambie, a wcześniej coś o mdłościach.  Ja tu jestem nowa i nie wszystko jeszcze ogarnęłam, coś tam sobie piszę, mam jakieś i doświadczenia i przemyślenia, a jak nie wiem to pytam. Czasami nawet niepotrzebnie, bo sama mogę sprawdzić w necie, w którym poruszam się dość dobrze pomimo "podeszłego wieku". Do rzeczy, jeżeli zechcesz mnie oświecić o co chodziło w tej wymianie zdań ok, jeżeli nie też ok. Ja się trochę tu nudzę (pomimo przeróżnych zabawek, które wzięłam ze sobą) i tak sobie wymyślam. Niedługo moja PDP będzie miała wózek to ho ho, cała wieś nasza będzie, a teraz 300 metrów 2 razy dziennie i potem siedzę w więźniu. Pozdrawiam serdecznie Ania

Ja przeczytałam dwie. Zorientowałam się, że to kryminalista" smile. Ja  nie przepadam za kryminałami ale kiedyś kupiłam u nas w "lidlu" ( tak w razie nudy, potrzebujemy razem z synową, która czasem jest zmuszona do 10 godzinnej podróży).
W sumie to nie żałuję. Przeczytałam teraz jak byłam  w sanatorium. W domu nie mam za wiele czasu na czytanie.
A co do "oświecenia" Ciebie, to śpieszę  z rozkoszą big_smile z wyjaśnieniem:
Otóż to była raczej żartobliwa wymiana zdań no i w zasadzie nie wiele znacząca. ( chociaż, czytając między wierszami, można dostrzec ukryte intencje big_smile ) I tutaj Cię rozumiem, jak nie czytasz regularnie "opiekunkowej" literatury, nie jesteś na bieżąco z nowościami, to trudno Ci było zrozumieć humor. big_smile
No ale "do brzegu" big_smile.
Otóż jedna z koleżanek napisała, że jej najlepszą lekturą jest nasze forum, gdyż czytając, "można się pośmiać a nawet mieć kluchę w gardle".
Ja dopisałam, że można również dostać "mdłości lub biegunki". big_smile

Na to ewal8 mi odpisała:"Eeee, no nie wiedziałam Amelio, że podatna jesteś na takie skutki uboczne, czytając literaturę mniej piękną big_smile big_smile big_smile  U mnie takie rzeczy raczej wesołość wywołują, choć nieraz w osłupienie wprawiają, no i może lekko ciśnienie podnoszą big_smile:

Ewa zapewne chciała wyrazić bardziej swoje uczucia aniżeli mnie krytykować za żart, który mógł jej się nie spodobać.

No ale cóż ja podtrzymuję swoją wersję, że czytając niektóre posty może się robić mdło, albo mieć zawirowania w brzuchu.
Nie napisałam,  że po przeczytaniu czegoś tam, przeżywałam coś podobnego. Raczej jestem odporna na materiał zamieszczany na forum. big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-08-21 16:39:01)

Offline

 

#76 2014-08-21 16:40:59

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

renia1311 napisał:

"Chemię śmierci" czytałam. Trzeba przez kilka pierwszych stron przebrnąć, potem jest ciekawa. Jeśli mnie nie myli pamięć, to są 2 albo 3 tomy serii.
Poza tym dość wciągająca dla mnie jest Camilla Lacberg począwszy od " Księżniczki lodu". Inne szwedzkie kryminały mnie nie wciągnęły.
Ostatnią książką jaką przeczytałam jest "Fartowny pech" Olgi Rudnickiej. Lekki kryminał z dozą humoru, nieco w stylu J. Chmielewskiej. Ale akurat Chmielewska jakoś mniej mnie pociąga, przeczytałam kilka jej książek i następne już nie ciągną.

Lubię Mariusza Wollnego i jego cykl o Kacprze Ryxie, to dla miłośników historii i zagadek kryminalnych. Świetnie opisany stary Kraków smile

No to mamy podobne zdanie, chociaż tej ostatniej pozycji o Kacprze Ryxsie nie znam, ale może się skuszę.

Offline

 

#77 2014-08-21 17:08:29

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

malagosia napisał:

amelia napisał:

malagosia napisał:


Właśnie zaczęłam czytać "Złodziejkę...",mam nadzieję że się nie zawiodę smile

Przeczytałaś? Małgosiu. Jakie wrażenie?

Książka piękna,ciekawa i mądara,można się w niej zakochać (chociaż początek niezbyt,można się zniechęcić)
Lektura obowiązkowa smile
A teraz czytam "Biała wilczyca"- to jest dopiero niesamowite przeżycie smile ,i druga część "Wszystkie marzenia świata",również lektura obowiązkowa smile

Dzięki Małgosiu. Już sprawdziłam. Dostępna w necie.

Offline

 

#78 2014-08-21 17:09:51

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Dziękuję. to rzeczywiście wyższa szkoła jazdy i trzeba z kimś beczkę soli zjeść żeby na takim poziomie się porozumiewać. Ja się cieszę,że jest to forum, z całą świadomością, że just tu prawda i nieprawda, a że pisze się anonimowo to czasami ta brzydsza strona natury "wyłazi". Ja tego co jest napisane na forum nie odbieram osobiście, ja bardziej szukam tu wiedzy (takiej ludzkiej, nie książkowej), może kiedyś będę szukała pocieszenia, bo doły to nasza codzienność. Czytać lubię i czytam dużo, więc na pewno do tego wątku będę zaglądać.  Do innych z resztą też smile, ja to w ogóle często tu zaglądam. Poloniści niech nie czytają masło maślane mi wyszło. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości.

Offline

 

#79 2014-08-21 17:41:13

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

amelia napisał:

(...)

Na to ewal8 mi odpisała:"Eeee, no nie wiedziałam Amelio, że podatna jesteś na takie skutki uboczne, czytając literaturę mniej piękną big_smile big_smile big_smile  U mnie takie rzeczy raczej wesołość wywołują, choć nieraz w osłupienie wprawiają, no i może lekko ciśnienie podnoszą big_smile:

Ewa zapewne chciała wyrazić bardziej swoje uczucia aniżeli mnie krytykować za żart, który mógł jej się nie spodobać.  (...)

Amelio, ależ mój wpis był czysto żartobliwy (jak większość wink),  bez jakichkolwiek insynuacji czy chęci krytyki tudzież ukrytych intencji smile

Albo ja czegoś teraz nie zrozumiałam...

Offline

 

#80 2014-08-22 14:58:47

larysazajcew@gmail.com
Member
Zarejestrowany: 2013-09-26
Posty: 409

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

amelia napisał:

Ja nareszcie dobrałam się do Becetta. Przeczytałam  Chemię śmierci i Rany kamieni. Nie przepadam za kryminałami , dlatego początek w obu  był trochę nudny (jak dla mnie) ale za to końcówki były zaskakujące , wciągające i szokujące.

Ja też ,,dobrałam "się,dzięki Ci za podpowiedz,ściągnęłam sobie w pdf ,zaczęłam od Chemii śmierci...podoba  się!

Offline

 

#81 2014-08-22 20:01:31

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Dalia napisał:

Pamiętacie taki cudowny serial :"Wszystkie stworzenia duże i małe" jak byłam w UK w maju kupiłam sobie w charity shop wszystkie książki Jamesa Herriota - w sumie 8 - przytargałam je do domu i teraz właśnie czytam pierwszy tom.
Bardzo mi się podoba, widać, że facet kocha te wszystkie stworzenia i do tego jest pełna humoru, nawet nie wiem czy jest przetłumaczona na polski. Niedawno też oglądałam z córką cały serial, koleżanka kupiła w necie, w telewizji to on był jak byłam w liceum, albo może koniec podstawówki, dawno to było. smile

Jak lubisz książki o zwierzakach to przeczytaj sobie "Doktora Dolitte"ksiązka dla dzieci ale bardzo fajna:)smilesmile Oglądałam "Złodziejkę książek" i chyba będę musiała jeszcze przeczytać:) U mnie teraz na topie jest literatura fantazy-Trudi Canavan-Gildia magów-3 częśći i kapłanka w bieli też 3 częśći-Polecam jeżeli ktoś lubi taką literaturę:)

Offline

 

#82 2014-08-23 07:44:39

ewa5
Member
Zarejestrowany: 2014-01-09
Posty: 68

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Polecam: "Dziennik Mai",
poznajemy historię rodziny, czasy przewrotu wojskowego w Chile i nowe życie w Stanach Zjednoczonych. Po raz kolejny przekonujemy się o sile miłości pokonującej wszystkie przeszkody. Maya, amerykańska nastolatka, mieszka w Berkeley pod opieką swojej chilijskiej babci Nini i jej drugiego męża Popo. Dorasta otoczona ciepłem i miłością, a dziadek staje się dla niej oparciem i największym autorytetem. Jego śmierć zachwieje całym światem Mai, która nie potrafi pogodzić się z tą stratą i zaczyna szukać zapomnienia w alkoholu i narkotykach. Po ucieczce z ośrodka leczenia uzależnień trafia do Las Vegas, a tu ląduje wkrótce w kryminalnym półświatku. Pracuje dla złodzieja, narkomana i dealera, pije, ćpa i stopniowo traci świadomość tego, co dobre i złe. Kiedy w końcu udaje jej się wrócić do babci, ta chcąc ratować wnuczkę przed dawnymi „współpracownikami”, wysyła ją na chilijską wyspę Chiloe… „Ta Maya Vidal przysporzyła mi więcej cierpienia niż jakakolwiek inna z moich postaci. Opisując niektóre sceny, miałam ochotę dać jej po twarzy, żeby nabrała rozumu, przy innych mocno przytulić, żeby chronić ją przed światem i jej własnym lekkomyślnym sercem”. -Isabell Allende autorka ksiązki

Offline

 

#83 2014-08-23 09:56:22

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

larysazajcew@gmail.com napisał:

amelia napisał:

Ja nareszcie dobrałam się do Becetta. Przeczytałam  Chemię śmierci i Rany kamieni. Nie przepadam za kryminałami , dlatego początek w obu  był trochę nudny (jak dla mnie) ale za to końcówki były zaskakujące , wciągające i szokujące.

Ja też ,,dobrałam "się,dzięki Ci za podpowiedz,ściągnęłam sobie w pdf ,zaczęłam od Chemii śmierci...podoba  się!

A ja mam pytanko. Jak się ściąga pdf? i czy to jest tu legalne??? Nie przyjdą smutni panowie? Ja się od razu tłumaczę- to nie jest kij w mrowisko, naprawdę chcę wiedzieć. Zgodziłam się zostać dłużej i już widzę, że książek mi zabraknie. Przywiozłam e boki, ale na 2 miesiące, a chyba będę tu zimować. A niemieckiego z czego się uczycie, ja teraz próbuję przerabiać lekcje z Aterimy, ale ciężko mi idzie. To nie reklama, jestem z zupełnie innej firmy.
Miłego dnia życzę.

Ostatnio edytowany przez ania1968 (2014-08-23 10:03:28)

Offline

 

#84 2014-08-23 10:16:17

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ania1968 napisał:

larysazajcew@gmail.com napisał:

amelia napisał:

Ja nareszcie dobrałam się do Becetta. Przeczytałam  Chemię śmierci i Rany kamieni. Nie przepadam za kryminałami , dlatego początek w obu  był trochę nudny (jak dla mnie) ale za to końcówki były zaskakujące , wciągające i szokujące.

Ja też ,,dobrałam "się,dzięki Ci za podpowiedz,ściągnęłam sobie w pdf ,zaczęłam od Chemii śmierci...podoba  się!

A ja mam pytanko. Jak się ściąga pdf? i czy to jest tu legalne??? Nie przyjdą smutni panowie? Ja się od razu tłumaczę- to nie jest kij w mrowisko, naprawdę chcę wiedzieć. Zgodziłam się zostać dłużej i już widzę, że książek mi zabraknie. Przywiozłam e boki, ale na 2 miesiące, a chyba będę tu zimować. A niemieckiego z czego się uczycie, ja teraz próbuję przerabiać lekcje z Aterimy, ale ciężko mi idzie. To nie reklama, jestem z zupełnie innej firmy.
Miłego dnia życzę.

Sciagam pdf i filmy na tableta programem Tube Mate jak jestem u rodziny tutaj,zadnych kar za to nie ma.Sa strony ,gdzie pisze wyraznie,ze zakazane jest kopiowanie np videoklipy i wtedy jak kogos kusi i sciagnie programami stworzonymi do takich celow to placi za udostepnianie .Skomplikowana czynnosc i z pewnoscia nie interesuje Cie to?Kary sa gdyz te programy w czasie kopiowania udostepniaja dany plik innym.

Offline

 

#85 2014-08-23 10:28:01

koralik
Member
Zarejestrowany: 2014-08-06
Posty: 105

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Dziewczyny, a czy można słuchać polskiego  radia w Dortmundzie?
Jeżeli tak na jakich częstotliwościach?
Będę wdzięczna smile

Offline

 

#86 2014-08-23 10:56:12

renia1311
Member
Od: ...
Zarejestrowany: 2013-02-14
Posty: 650

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

urszula47 napisał:

ania1968 napisał:

larysazajcew@gmail.com napisał:

Ja też ,,dobrałam "się,dzięki Ci za podpowiedz,ściągnęłam sobie w pdf ,zaczęłam od Chemii śmierci...podoba  się!

A ja mam pytanko. Jak się ściąga pdf? i czy to jest tu legalne??? Nie przyjdą smutni panowie? Ja się od razu tłumaczę- to nie jest kij w mrowisko, naprawdę chcę wiedzieć. Zgodziłam się zostać dłużej i już widzę, że książek mi zabraknie. Przywiozłam e boki, ale na 2 miesiące, a chyba będę tu zimować. A niemieckiego z czego się uczycie, ja teraz próbuję przerabiać lekcje z Aterimy, ale ciężko mi idzie. To nie reklama, jestem z zupełnie innej firmy.
Miłego dnia życzę.

Sciagam pdf i filmy na tableta programem Tube Mate jak jestem u rodziny tutaj,zadnych kar za to nie ma.Sa strony ,gdzie pisze wyraznie,ze zakazane jest kopiowanie np videoklipy i wtedy jak kogos kusi i sciagnie programami stworzonymi do takich celow to placi za udostepnianie .Skomplikowana czynnosc i z pewnoscia nie interesuje Cie to?Kary sa gdyz te programy w czasie kopiowania udostepniaja dany plik innym.

Nie wiem jak to ze ściąganiem w DE, ja kupuję na promocjach na Woblinku, albo Virtualo. Są też darmowe pozycje. Zdarzyło mi się ściągnąć pdf z Chomika, na razie nikt nie przyszedł, ale... ufam że nie przyjdzie smile

A propo's "Złodziejki książek", moze mi ktoś podać link do filmu? Tak żebym nie musiała się logować smile. Książkę mam, ale jakoś początek mnie nie zachęcił, podejdę do niej jeszcze raz smile

Ostatnio edytowany przez renia1311 (2014-08-23 10:58:40)

Offline

 

#87 2014-08-23 10:56:25

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

urszula47 napisał:

ania1968 napisał:

larysazajcew@gmail.com napisał:


Ja też ,,dobrałam "się,dzięki Ci za podpowiedz,ściągnęłam sobie w pdf ,zaczęłam od Chemii śmierci...podoba  się!

A ja mam pytanko.

Sciagam pdf i filmy na tableta programem Tube Mate jak jestem u rodziny tutaj,zadnych kar za to nie ma.Sa strony ,gdzie pisze wyraznie,ze zakazane jest kopiowanie np videoklipy i wtedy jak kogos kusi i sciagnie programami stworzonymi do takich celow to placi za udostepnianie .Skomplikowana czynnosc i z pewnoscia nie interesuje Cie to?Kary sa gdyz te programy w czasie kopiowania udostepniaja dany plik innym.

Ja mam laptopa, już się naumiałam filmy oglądać na ipli, web coś tam, ale seriale. Programy do ściągania to dla mnie wyższa szkoła jazdy. Ja to bym chciała, żeby była strona (za darmo i legalnie) gdzie można sobie pobrać takiego PDF i nawet nie zapisywać tylko w sieci czytać(jak blog np.). Nie wiem czy takie cuś istnieje. Ja po internecie się poruszam, ale jak już coś trzeba zainstalować to dla mnie czarna magia jest, chociaż ostatnio kupiłam tu kabelek do zgrywania zdjęć z komórki i dałam radę. Pierwsze zdjęcia już wysłałam. Może trochę naiwne te moje pytania, ale internet tu mam pierwszy raz, jak byłam w większym mieście to chodziłam do biblioteki albo McDonalda, ale tam to tylko poczta i wiadomości ewentualnie. Teraz mam czas i internet, ale nie chcę narobić sobie ani rodzinie kłopotu, zwłaszcza że to pierwsza moja rodzina naprawdę w porządku. Dzięki za rady i cierpliwość.

Offline

 

#88 2014-08-23 11:31:27

koralik
Member
Zarejestrowany: 2014-08-06
Posty: 105

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

przez neta jest radio, tylko, że ja będę musiała sobie tego neta zakupić tam na miejscu, a chciałam słuchać przez komórkę smile, zostają mi niemieckie stacje

Offline

 

#89 2014-08-23 12:04:22

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

koralik napisał:

przez neta jest radio, tylko, że ja będę musiała sobie tego neta zakupić tam na miejscu, a chciałam słuchać przez komórkę smile, zostają mi niemieckie stacje

Slucham niemieckich stacji i dochodze do wniosku,ze sa lepsze od polskich lol a w necie czasem www  slaskie radio do posmiania sie,na mobilnym raczej nie slucham,gdyz zuzywa troche MB.

Offline

 

#90 2014-08-23 12:50:33

ruda
Member
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 817

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Słucham tego:
www

i tego:
www

a w pracy Antenne Bayern, ale to normalnie, przez radio.

Offline

 

#91 2014-08-23 14:46:00

larysazajcew@gmail.com
Member
Zarejestrowany: 2013-09-26
Posty: 409

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ania1968 napisał:

larysazajcew@gmail.com napisał:

amelia napisał:

Ja nareszcie dobrałam się do Becetta. Przeczytałam  Chemię śmierci i Rany kamieni. Nie przepadam za kryminałami , dlatego początek w obu  był trochę nudny (jak dla mnie) ale za to końcówki były zaskakujące , wciągające i szokujące.

Ja też ,,dobrałam "się,dzięki Ci za podpowiedz,ściągnęłam sobie w pdf ,zaczęłam od Chemii śmierci...podoba  się!

A ja mam pytanko. Jak się ściąga pdf? i czy to jest tu legalne??? Nie przyjdą smutni panowie? Ja się od razu tłumaczę- to nie jest kij w mrowisko, naprawdę chcę wiedzieć. Zgodziłam się zostać dłużej i już widzę, że książek mi zabraknie. Przywiozłam e boki, ale na 2 miesiące, a chyba będę tu zimować. A niemieckiego z czego się uczycie, ja teraz próbuję przerabiać lekcje z Aterimy, ale ciężko mi idzie. To nie reklama, jestem z zupełnie innej firmy.
Miłego dnia życzę.

Ja już komuś podpowiadałam,wpisz ,,5fantastik" i ściągaj książki w pdf,ale zaznacz opcje,,pobierz bez opłaty",sa i e booki jak coś

Offline

 

#92 2014-08-23 15:14:06

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

larysazajcew@gmail.com napisał:

ania1968 napisał:

larysazajcew@gmail.com napisał:


Ja też ,,dobrałam "się,dzięki Ci za podpowiedz,ściągnęłam sobie w pdf ,zaczęłam od Chemii śmierci...podoba  się!

Ja już komuś podpowiadałam,wpisz ,,5fantastik" i ściągaj książki w pdf,ale zaznacz opcje,,pobierz bez opłaty",sa i e booki jak coś

Dzięki, muszę to oblukać, na razie czarna magia. Ale do odważnych świat należy. Pozdrawiam

Offline

 

#93 2014-08-23 15:54:52

larysazajcew@gmail.com
Member
Zarejestrowany: 2013-09-26
Posty: 409

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ania1968 napisał:

larysazajcew@gmail.com napisał:

ania1968 napisał:


Ja już komuś podpowiadałam,wpisz ,,5fantastik" i ściągaj książki w pdf,ale zaznacz opcje,,pobierz bez opłaty",sa i e booki jak coś

Dzięki, muszę to oblukać, na razie czarna magia. Ale do odważnych świat należy. Pozdrawiam

Spokojnie,zaloguj sie i krok po kroku,nie zapomnij o darmowej opcji,bo bedzie uberaschung!...Zwróc uwagę,jak powyzej 1,3 mb,to cała ksiązka,jak mniej niż 1-to tylko skrot może być,kilkadziesiąt stron a potem musisz za dopłatą.

Offline

 

#94 2014-08-24 17:25:43

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ania1968 napisał:

urszula47 napisał:

ania1968 napisał:


A ja mam pytanko.

Sciagam pdf i filmy na tableta programem Tube Mate jak jestem u rodziny tutaj,zadnych kar za to nie ma.Sa strony ,gdzie pisze wyraznie,ze zakazane jest kopiowanie np videoklipy i wtedy jak kogos kusi i sciagnie programami stworzonymi do takich celow to placi za udostepnianie .Skomplikowana czynnosc i z pewnoscia nie interesuje Cie to?Kary sa gdyz te programy w czasie kopiowania udostepniaja dany plik innym.

Ja mam laptopa, już się naumiałam filmy oglądać na ipli, web coś tam, ale seriale. Programy do ściągania to dla mnie wyższa szkoła jazdy. Ja to bym chciała, żeby była strona (za darmo i legalnie) gdzie można sobie pobrać takiego PDF i nawet nie zapisywać tylko w sieci czytać(jak blog np.). Nie wiem czy takie cuś istnieje. Ja po internecie się poruszam, ale jak już coś trzeba zainstalować to dla mnie czarna magia jest, chociaż ostatnio kupiłam tu kabelek do zgrywania zdjęć z komórki i dałam radę. Pierwsze zdjęcia już wysłałam. Może trochę naiwne te moje pytania, ale internet tu mam pierwszy raz, jak byłam w większym mieście to chodziłam do biblioteki albo McDonalda, ale tam to tylko poczta i wiadomości ewentualnie. Teraz mam czas i internet, ale nie chcę narobić sobie ani rodzinie kłopotu, zwłaszcza że to pierwsza moja rodzina naprawdę w porządku. Dzięki za rady i cierpliwość.

Możesz oglądać na "zalukaj.pl"

Offline

 

#95 2014-08-28 08:44:08

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Polecam książkę i film "Gwiazd naszych wina"-l i dużo chusteczek higienicznych!!!!

Offline

 

#96 2014-08-28 09:49:56

rozeta19
Member
Zarejestrowany: 2014-04-14
Posty: 151

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

beata1970 napisał:

Polecam książkę i film "Gwiazd naszych wina"-l i dużo chusteczek higienicznych!!!!

\
Oglądałam ten film bardzo mi się podobał, piękna wzruszająca historia

Offline

 

#97 2014-08-28 09:52:34

Sisii
New member
Zarejestrowany: 2014-08-27
Posty: 5

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

beata1970 napisał:

Polecam książkę i film "Gwiazd naszych wina"-l i dużo chusteczek higienicznych!!!!

Dzięki Beata ściągnęłam i czytam smile aha chusteczki uszykowałam

Offline

 

#98 2014-08-31 16:09:31

TakA_z_Rogami56
New member
Zarejestrowany: 2014-08-31
Posty: 1

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

witam wszystkim milo , fajnie ,ze sobie tak piszecie o ksiazkach,ja ostatnio odkrylam Wilbura Smitha,jestem zafascynowana roznorodnoscia tematow ,ktore porusza.Jest w nich duzo ciekawych akcji,romansu,seksu,i obyczajow z Afryki i nie tylko.Jednoczesnie polecam Kena Folleta,Ericha Segala,a z kryminalow to oczywiscie Sandra Brawn.Pozdrawiam

Offline

 

#99 2014-09-01 16:27:05

Mariaa
Member
Zarejestrowany: 2014-09-01
Posty: 18

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Ja lubię wciągające książki Harlana Cobena. Akcja, akcja i akcja smile

Offline

 

#100 2014-09-02 09:58:01

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Mariaa napisał:

Ja lubię wciągające książki Harlana Cobena. Akcja, akcja i akcja smile

To polecam do kompletu Dawida Morella- książki się połyka smilesmilesmile

Offline

 

#101 2014-10-04 20:30:03

klementynka108
Member
Zarejestrowany: 2014-07-05
Posty: 26

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

polecam książki Pani Katarzyny Miler( psycholog)

Offline

 

#102 2014-10-04 21:46:58

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

klementynka108 napisał:

polecam książki Pani Katarzyny Miler( psycholog)

"Biały Oleander" Janet Fitch i "Kiedy kobieta ufa Bogu dzieją się cuda" autorka Sheila Walsh - obie pozycje pokazują jak przejść przez życiowe trudności, chociaż każda z nich robi to w inny sposób. To prawdziwa nauka pozytywnego myślenia, ale nie pokazuje tego wprost lecz przez porównywanie siebie z bohaterka książki. Bo życie zawsze, ale to zawsze, kołem się toczy i raz jesteśmy na górze, raz na dole przygniatani...
Ale nie ma w nich formułek typu :czary mary + manipulacja... Polecam smile

Ostatnio edytowany przez arielka (2014-10-05 11:18:38)

Offline

 

#103 2014-10-08 22:34:08

Franciszka
Member
Zarejestrowany: 2014-06-27
Posty: 1103

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Gabriel Garcia Marquez " Sto lat samotności", Irwin Show "Szus" i "Lucy Crown", Pat Conroy "Muzyka plaży", Erich Maria Remarque "Łuk triumfalny"

Offline

 

#104 2014-10-10 09:50:02

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Jeśli ktoś z Was lubi wartką akcję, pełną niespodziewanych zwrotów to polecam Marię Nurowską i jej trylogię ukraińską: „Imię Twoje”, „Powrót do Lwowa”, „Dwie miłości”. Wątek miłosny przeplatany z wątkiem politycznym nie pozwala oderwać się od czytania.  Treści nie zdradzę, jedynie główny wątek: powieść ukazuje poświęcenie i odwagę kobiety zdeterminowanej, by za wszelką cenę odnaleźć męża, który zaginął podczas wyprawy naukowej na Ukrainie.

W pdf można znaleźć na chomiku, przynajmniej dwie pierwsze części.

Offline

 

#105 2014-10-10 22:50:29

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

amelia napisał:

Do Arielka, Renia i Ania.
Możecie już usunąć swoje posty z tymi głupimi nikami z reklamą (z tą tokaszką i cereską) . Administrator wywalił ich z forum, więc jak Wy ich usuniecie , to po prostu znikną z pola widzenia. wink

Jak mam to usunąć? Czy usunąć mój razem z reklamą? Przecież nie ja tę reklamę posadziłam sad
Wyjaśnisz mi, bo nie łapię tego, co dzieje się z reklamami? Proszę smile

Offline

 

#106 2014-10-10 22:58:48

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

amelia napisał:

Do Arielka, Renia i Ania.
Możecie już usunąć swoje posty z tymi głupimi nikami z reklamą (z tą tokaszką i cereską) . Administrator wywalił ich z forum, więc jak Wy ich usuniecie , to po prostu znikną z pola widzenia. wink

Daję usuń, ale ono gada do mnie że fałszywy coś tam coś tam. Spróbuję jeszcze.

Offline

 

#107 2014-10-10 23:28:44

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ania1968 napisał:

amelia napisał:

Do Arielka, Renia i Ania.
Możecie już usunąć swoje posty z tymi głupimi nikami z reklamą (z tą tokaszką i cereską) . Administrator wywalił ich z forum, więc jak Wy ich usuniecie , to po prostu znikną z pola widzenia. wink

Daję usuń, ale ono gada do mnie że fałszywy coś tam coś tam. Spróbuję jeszcze.

Wcisnęłam usuń i poooooszło! Ale również zniknął mój drogocenny głos w dyskusji sad
Czego to się nie robi dla dobra wspólnego-forowego tongue

Offline

 

#108 2014-10-10 23:43:59

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

arielka napisał:

ania1968 napisał:

amelia napisał:

Do Arielka, Renia i Ania.
Możecie już usunąć swoje posty z tymi głupimi nikami z reklamą (z tą tokaszką i cereską) . Administrator wywalił ich z forum, więc jak Wy ich usuniecie , to po prostu znikną z pola widzenia. wink

Daję usuń, ale ono gada do mnie że fałszywy coś tam coś tam. Spróbuję jeszcze.

Wcisnęłam usuń i poooooszło! Ale również zniknął mój drogocenny głos w dyskusji sad
Czego to się nie robi dla dobra wspólnego-forowego tongue

moje też poszło smile

Offline

 

#109 2014-10-17 22:52:16

bozencina50
Member
Zarejestrowany: 2014-09-22
Posty: 1307

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Ja to dopiero jestem pod wrażeniem ! W ciągu ostatniego roku udało mi się przeczytać tyko jedną kiążkę(Antoniny Kozłowskiej pt" Czerwony rower"- polecam ).
Teraz moją lekturą jest to forum( biuletyn informacyjny , klasyka ,erotyka ,powieść kryminalna- wszystko w jednym) na nic innego już mi nie stercza czasu:-)

Offline

 

#110 2014-10-18 10:44:59

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

bozencina50 napisał:

Ja to dopiero jestem pod wrażeniem ! W ciągu ostatniego roku udało mi się przeczytać tyko jedną kiążkę(Antoniny Kozłowskiej pt" Czerwony rower"- polecam ).
Teraz moją lekturą jest to forum( biuletyn informacyjny , klasyka ,erotyka ,powieść kryminalna- wszystko w jednym) na nic innego już mi nie stercza czasu:-)

...humor wink

Offline

 

#111 2014-10-19 10:04:11

beata1970
Member
Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 133

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Polecam Kena Folletta jego wszystkie  książki czyta się na jednym wdechu smile

Offline

 

#112 2014-10-19 20:09:33

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

..?eto napisał:

Cześć Czy wiecie, że Pana Tadeusza przeczytalam dzięki Michałowi Żeebrowskiemu. Wróciłam ze stelli i na chybił trafił włączyłam tv. Lecial film Pan Tadeusz. Oglądałam , jak wryta. Potem od razu za książkę i rachu ciachu przeczytana. Biedny Pan Tadeusz musiał czekać prawie 40 lat.Takich biedaków jest jeszcze sporo, ale nadrabiam , nadrabiam...

Musisz byc bardzo młoda, bo za moich czasów Pan Tadeusz to była lektura obowiązkowa zdaje się ze w podstawówce w 8 klasie, a juz inwokacja na pamiec to był mus big_smile big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#113 2014-10-20 15:03:14

jolki
Member
Zarejestrowany: 2013-11-13
Posty: 427

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

simona1961 napisał:

..?eto napisał:

Cześć Czy wiecie, że Pana Tadeusza przeczytalam dzięki Michałowi Żeebrowskiemu. Wróciłam ze stelli i na chybił trafił włączyłam tv. Lecial film Pan Tadeusz. Oglądałam , jak wryta. Potem od razu za książkę i rachu ciachu przeczytana. Biedny Pan Tadeusz musiał czekać prawie 40 lat.Takich biedaków jest jeszcze sporo, ale nadrabiam , nadrabiam...

Musisz byc bardzo młoda, bo za moich czasów Pan Tadeusz to była lektura obowiązkowa zdaje się ze w podstawówce w 8 klasie, a juz inwokacja na pamiec to był mus big_smile big_smile big_smile big_smile

Jest jeszcze jedna opcja. Ukończone 7 klas.

Offline

 

#114 2014-10-20 15:28:42

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Oj, agentki z Was big_smile big_smile big_smile big_smile
Przy okazji omawiania Pana Tadeusza, można było jeszcze o Jankielu się nauczyć na pamięć big_smile big_smile big_smile big_smile, do wyboru z inwokacją big_smile big_smile big_smile big_smile
Och, to były czasy........ Szkoda że se ne wrati big_smile big_smile big_smile big_smile, no chyba, że w przyszłym wcieleniu big_smile big_smile big_smile big_smile
Szkoła Zycia zas, to faktycznie już wyższa szkoła jazdy big_smile big_smile big_smile big_smile i czasami nielatwo zdać egzamin big_smile big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#115 2014-10-20 16:46:35

renia1311
Member
Od: ...
Zarejestrowany: 2013-02-14
Posty: 650

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

..?eto napisał:

simona1961 napisał:

Oj, agentki z Was big_smile big_smile big_smile big_smile
Przy okazji omawiania Pana Tadeusza, można było jeszcze o Jankielu się nauczyć na pamięć big_smile big_smile big_smile big_smile, do wyboru z inwokacją big_smile big_smile big_smile big_smile
Och, to były czasy........ Szkoda że se ne wrati big_smile big_smile big_smile big_smile, no chyba, że w przyszłym wcieleniu big_smile big_smile big_smile big_smile
Szkoła Zycia zas, to faktycznie już wyższa szkoła jazdy big_smile big_smile big_smile big_smile i czasami nielatwo zdać egzamin big_smile big_smile big_smile big_smile

Ale ja nie chcę się odradzać tam  przecież jest tak dobrze wszystko przychodzi podobno bez większego wysiłku.No może w związku z powyższym jest trochę nudno ,ale mimoto bym się zdecydowała nie wracać na ten ziemski padół.

http://www.wsypa.pl/upload/images/blogoslawiony_2014-05-15_10-02-09.jpg

Offline

 

#116 2014-10-21 11:56:18

bozencina50
Member
Zarejestrowany: 2014-09-22
Posty: 1307

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Przepraszam , nie łapie dowcipu ale czy tu też nie przydałby się porządek ( pytanie retryczne)?
Pozdrawiam Wszystkich miłośników książek:-)

Offline

 

#117 2014-12-04 20:28:16

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

malami napisał:

mi bardzo podoba się książka "seksturysta" Adama Amblera

A ja właśnie czytam Simplify your life, autor Werner Tiki Kustenmacher. Ciekawe i pożyteczne...

Offline

 

#118 2014-12-04 21:00:57

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

koleżanki----ja z takim oto zapytaniem.Zapragnęłam zakupić sobie tablet.Po to aby głównie łączyc się,przeglądać internet w Sindbadzie,bo tam mają wifi.a także aby móc robić ładne zdjęcia.Ja duzo podróżuję,nie tylko do DE.W polskim busie czy na lotniskach jest także wifi.Ale nie mam pojęcia jaki kupic.Przeglądam przeróżniste tablety,ale im więcej czytam,tym więcej mi się miesza.Laptopa oczywiście mam,chodzi mi teraz o coś mniejszego,podręcznego,na podróż.Nie  chce jakiegoś wypasionego i  nie musi miec milion funkcji.pomożecie?

Offline

 

#119 2014-12-04 21:09:36

krystynka
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 826

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

arielka napisał:

malami napisał:

mi bardzo podoba się książka "seksturysta" Adama Amblera

A ja właśnie czytam Simplify your life, autor Werner Tiki Kustenmacher. Ciekawe i pożyteczne...

W oryginale? Nie znam dobrze angielskiego, nie czytałam... Uprościć sobie życie...Ciekawe jak? smile To rzeczywiście teolog może pomóc...

Offline

 

#120 2014-12-04 21:25:55

krystynka
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 826

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

krysta63 napisał:

koleżanki----ja z takim oto zapytaniem.Zapragnęłam zakupić sobie tablet.Po to aby głównie łączyc się,przeglądać internet w Sindbadzie,bo tam mają wifi.a także aby móc robić ładne zdjęcia.Ja duzo podróżuję,nie tylko do DE.W polskim busie czy na lotniskach jest także wifi.Ale nie mam pojęcia jaki kupic.Przeglądam przeróżniste tablety,ale im więcej czytam,tym więcej mi się miesza.Laptopa oczywiście mam,chodzi mi teraz o coś mniejszego,podręcznego,na podróż.Nie  chce jakiegoś wypasionego i  nie musi miec milion funkcji.pomożecie?

Niestety,ja jestem w tym temacie "ciemna",ale może tu przeczytaj: www

Offline

 

#121 2014-12-04 22:55:35

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

krystynka napisał:

arielka napisał:

malami napisał:

mi bardzo podoba się książka "seksturysta" Adama Amblera

A ja właśnie czytam Simplify your life, autor Werner Tiki Kustenmacher. Ciekawe i pożyteczne...

W oryginale? Nie znam dobrze angielskiego, nie czytałam... Uprościć sobie życie...Ciekawe jak? smile To rzeczywiście teolog może pomóc...

Uprościć swoje życie wg Kustenmachera jest... baaardzo prosto wink
Czytam po niemiecku, bo to język oryginału. Dosyć łatwe, ale on ma swój język (jak każdy z nas), używa pewnego zestawu słów. Nie sięgałam jak dotąd po słownik, ale po trzech rozdziałach ma ze 30 słów wynotowanych, może kiedyś sprawdzę? wink

Ale może jest już wersja po polsku?

Offline

 

#122 2014-12-04 23:03:35

krystynka
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 826

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

arielka napisał:

krystynka napisał:

arielka napisał:


A ja właśnie czytam Simplify your life, autor Werner Tiki Kustenmacher. Ciekawe i pożyteczne...

W oryginale? Nie znam dobrze angielskiego, nie czytałam... Uprościć sobie życie...Ciekawe jak? smile To rzeczywiście teolog może pomóc...

Uprościć swoje życie wg Kustenmachera jest... baaardzo prosto wink
Czytam po niemiecku, bo to język oryginału. Dosyć łatwe, ale on ma swój język (jak każdy z nas), używa pewnego zestawu słów. Nie sięgałam jak dotąd po słownik, ale po trzech rozdziałach ma ze 30 słów wynotowanych, może kiedyś sprawdzę? wink

Ale może jest już wersja po polsku?

www smile

Zwiódł mnie tytuł,byłam pewna,że to język angielski...

Offline

 

#123 2014-12-05 09:02:06

Basiejka
New member
Od: Zagłębie Dąbrowskie
Zarejestrowany: 2014-12-01
Posty: 6

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Ksiazki Ewy Foley bardzo lubie, fajne, takie ze mozna sobie spojrzec na rzeczywistosc z kolorowej perspektywy smile Dobre na trudne chwile w zyciu smile

Offline

 

#124 2015-07-06 09:23:38

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Jeśli ktoś jest zainteresowany prawdziwym obliczem władzy w Polsce, polecam książkę Sumlińśkiego "Niebezpieczne związki B. K". Dziennikarz śledczy odkrywa proceder działania najwyższych elit politycznych w naszym kraju. Książka wręcz poraża. Nie da się nawet opisać, jak działa na czytelnika. Przed II turą wyborów był nawet zakaz sprzedaży w Empiku. Szczerze powiedziawszy przeżyłam szok, jak to się wszystko u nas w kraju kręci...

Offline

 

#125 2015-07-06 09:49:13

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ewal8 napisał:

Jeśli ktoś jest zainteresowany prawdziwym obliczem władzy w Polsce, polecam książkę Sumlińśkiego "Niebezpieczne związki B. K". Dziennikarz śledczy odkrywa proceder działania najwyższych elit politycznych w naszym kraju. Książka wręcz poraża. Nie da się nawet opisać, jak działa na czytelnika. Przed II turą wyborów był nawet zakaz sprzedaży w Empiku. Szczerze powiedziawszy przeżyłam szok, jak to się wszystko u nas w kraju kręci...

Dla mnie tematyka interesująca, nie wiedziałam o takiej książce i zaraz zacznę szukać w księgarniach wysyłkowych. Dzięki ewal8. Moje ulubione książki to głównie literatura faktu i biograficzne oraz związane z historią.

ewal8 przeczytałam właśnie artykuł znanego bloogera pod pseudonimem "MatkaKurka". Lubię czytać jego opinie, często one bywają trafne. Wrzucam link, może Ciebie zainteresuje? Dotyczy to książki, którą poleciłaś.

www

Ostatnio edytowany przez jakniew (2015-07-06 09:55:22)

Offline

 

#126 2015-07-06 10:34:42

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

jakniew napisał:

Dla mnie tematyka interesująca, nie wiedziałam o takiej książce i zaraz zacznę szukać w księgarniach wysyłkowych. Dzięki ewal8. Moje ulubione książki to głównie literatura faktu i biograficzne oraz związane z historią.

ewal8 przeczytałam właśnie artykuł znanego bloogera pod pseudonimem "MatkaKurka". Lubię czytać jego opinie, często one bywają trafne. Wrzucam link, może Ciebie zainteresuje? Dotyczy to książki, którą poleciłaś.

www

Dzięki Jakniew za linka. Oczywiście, że bloger ma rację, ale moim zdaniem tylko z tego powodu, że książka jest niestety niezbyt rozpowszechniona. Przed wyborami trafiła do niewielkiego grona czytelników. Ja przeczytałam ją dopiero teraz, choć wiedziałam o niej jeszcze przed wyborami. Łyknęłam ją w dwa dni, i to tylko dlatego tak długo big_smile big_smile big_smile, bo na stelli trochę pracy było big_smile big_smile big_smile No po prostu czytasz i się oderwać nie możesz.
Koniecznie napisz po przeczytaniu, jak Ci się podobała.

Teraz zabieram się za Jürgena Rotha  i jego "Tajne akta Smoleńsk". Myślę, że też będzie ciekawie, o czym nie omieszkam poinformować po lekturze smile
Pozdrawiam!

Offline

 

#127 2015-07-06 10:39:44

krystynka
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 826

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ewal8 napisał:

Jeśli ktoś jest zainteresowany prawdziwym obliczem władzy w Polsce, polecam książkę Sumlińśkiego "Niebezpieczne związki B. K". Dziennikarz śledczy odkrywa proceder działania najwyższych elit politycznych w naszym kraju. Książka wręcz poraża. Nie da się nawet opisać, jak działa na czytelnika. Przed II turą wyborów był nawet zakaz sprzedaży w Empiku. Szczerze powiedziawszy przeżyłam szok, jak to się wszystko u nas w kraju kręci...

Ewa8 ! „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego"-książki nie czytałam,i szczerze nie wiem czy przeczytam.  Publikacje  Wojciecha Sumlińskiego budzą u mnie mieszane uczucia. Zawsze doszukuje się sensacji...
Jakiś czas temu miał wypadek...Podczas jazdy samochodem uderzył w mur...w oponie znaleziono gwóźdź,który oponę przebił...
Sumliński zgłosił do prokuratury zamach na swoje życie....
Jego próba samobójstwa...spekulacje na temat Katastrofy Smoleńskiej, oj dużo by wymieniać...

Offline

 

#128 2015-07-06 10:48:06

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Krysiu, nie wiem czy wiesz, ale on kilka godzin przed wypadkiem wymieniał opony zimowe na letnie big_smile big_smile zresztą pisze o tym w książce, o próbie samobójczej również. Zresztą, za dużo tych przypadków w jego życiu.
Oczywiście do pozycji nie mam zamiaru ani Ciebie ani nikogo innego przekonywać, bo nie w tym rzecz... Sensacja sensacją, choć gdyby pisał nieprawdę miałby już milion procesów za oszczerstwa. Tymczasem stawiane mu zarzuty są wręcz śmieszne wink Warto czasem wiedzieć jak to u nas w Polsce się kręci...

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2015-07-06 10:48:32)

Offline

 

#129 2015-07-06 11:26:01

krystynka
Member
Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 826

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ewal8 napisał:

Krysiu, nie wiem czy wiesz, ale on kilka godzin przed wypadkiem wymieniał opony zimowe na letnie big_smile big_smile zresztą pisze o tym w książce, o próbie samobójczej również. Zresztą, za dużo tych przypadków w jego życiu.
Oczywiście do pozycji nie mam zamiaru ani Ciebie ani nikogo innego przekonywać, bo nie w tym rzecz... Sensacja sensacją, choć gdyby pisał nieprawdę miałby już milion procesów za oszczerstwa. Tymczasem stawiane mu zarzuty są wręcz śmieszne wink Warto czasem wiedzieć jak to u nas w Polsce się kręci...

Ewuniu...to również było moje prywatne zdanie wink Moja prywatna opinia,ot tak rzucona luzem... W żadnym wypadku nie odradzam ani też nie namawiam przeczytania pozycji smile

Offline

 

#130 2015-07-06 12:00:57

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

ewal8 napisał:

jakniew napisał:

Dla mnie tematyka interesująca, nie wiedziałam o takiej książce i zaraz zacznę szukać w księgarniach wysyłkowych. Dzięki ewal8. Moje ulubione książki to głównie literatura faktu i biograficzne oraz związane z historią.

ewal8 przeczytałam właśnie artykuł znanego bloogera pod pseudonimem "MatkaKurka". Lubię czytać jego opinie, często one bywają trafne. Wrzucam link, może Ciebie zainteresuje? Dotyczy to książki, którą poleciłaś.

www

Dzięki Jakniew za linka. Oczywiście, że bloger ma rację, ale moim zdaniem tylko z tego powodu, że książka jest niestety niezbyt rozpowszechniona. Przed wyborami trafiła do niewielkiego grona czytelników. Ja przeczytałam ją dopiero teraz, choć wiedziałam o niej jeszcze przed wyborami. Łyknęłam ją w dwa dni, i to tylko dlatego tak długo big_smile big_smile big_smile, bo na stelli trochę pracy było big_smile big_smile big_smile No po prostu czytasz i się oderwać nie możesz.
Koniecznie napisz po przeczytaniu, jak Ci się podobała.

Teraz zabieram się za Jürgena Rotha  i jego "Tajne akta Smoleńsk". Myślę, że też będzie ciekawie, o czym nie omieszkam poinformować po lekturze smile
Pozdrawiam!

Książkę już zamówiłam, jutro będzie w domu, ale na mnie musi poczekać   aż wrócę:). Zauważyłam, że tylko można ją kupić wysyłkowo w empiku. Dla nas zwykłych śmiertelników nie są znane nawet takie kulisy polityczne, jakie Sumliński przedstawia w swojej książce, stąd też tak Ty, jak inni co już tę książkę przeczytali robi niesamowite wrażenie. Tymczasem, za nim ja wrócę do domu, napisałam do domowników, aby ją przeczytali.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Jakie są Wasze motywacje do wykonywania tej pracy ? - Jestem ciekawa czy ktoś chce się podzielić swoimi motywacjami. Jestem chyba dość dobra w tym co robię, znam się nieco na opiece, pracuję już trochę, ale robię to wyłącznie dla kasy, nie czerpię z tego żadnej satysfakcji...

Wasze doświadczenia ze zmienniczkami - Chciałabym się z Wami podzielić moja historią właśnie z jedną ze zmienniczek. Regularnie opiekowałam się starszym panem w DE...

Ulubione zabawy niemieckich maluchów - Czy maluchy w Niemczech bawią się dokładnie w to samo co u nas? W chowanego, lalki, misie, piłka ? Czy to jest jeszcze w modzie?

Ulubione sklepy z ubraniami - Macie swoje ulubione marki i ulubione sklepy z ubraniami? W jakich miejscach polecacie kupować?

Ciekawe serie książek - Szukam ciekawych serii Tematyka Harry Potter, Percy Jackson, Opowieści z Narnii, ale też Jeżycjada i Ania z Zielonego Wzgórza - te wszystkie już przeczytane, potrzebuję nowych...

Stopka forum