Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Każda publikacja związana z polityką czy też osobami bezpośrednio z tym związanymi jest sensacją. Dziennikarze śledczy w tym zakresie są narażeni nawet na zamach na swoje życie, są po prostu dla elit rządzących niewygodni...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#131 2015-07-06 12:07:27

jakniew
Member

Re: Dziewczyny wpisujcie wasze ulubione tytuły książek,

Każda publikacja związana z polityką czy też osobami bezpośrednio z tym związanymi jest sensacją. Dziennikarze śledczy w tym zakresie są narażeni nawet na zamach na swoje życie, są po prostu dla elit rządzących niewygodni. Tak się dzieje na całym świecie, a u nas szczególnie ponieważ wciąż króluje mentalność z czasów okupacji radzieckiej, gdzie władza była nietykalna. Dlaczego więc, nie była ta książka wcześniej rozpowszechniona? zresztą nie jest nadal? Ewal8 ma rację , że gdyby nie było prawdą to co autor opisuje już dawno by został oskarżony za oszczerstwa. Również i ja podchodzę sceptycznie do niektórych sensacji, ale w każdej jest jakieś ziarnko prawdy.

#132 2015-07-06 19:20:21

krystynka
Member

Ewuniu..."Krysiu, nie wiem czy wiesz, ale on kilka godzin przed wypadkiem wymieniał opony zimowe na letnie..." wiem to i...wiele innych rzeczy wink
Chciałam cos dopisać,ale się powstrzymam i dyplomatycznie wycofam z dyskusji...

jakniew ... "ziarenko prawdy" na pewno jest, może trochę więcej...

Sumliński jest PIS-owcem...Bardzo zaangażowanym...

#133 2015-07-06 21:03:43

amelia
Przyjaciel Forum

krystynka napisał:

Ewuniu..."Krysiu, nie wiem czy wiesz, ale on kilka godzin przed wypadkiem wymieniał opony zimowe na letnie..." wiem to i...wiele innych rzeczy wink

Krysiu, czy to że jest pisowcem, to znaczy specjalnego ? Uważasz, to musi być zły człowiek? czy kłamczuch , czy węszy spisek? A może to jeden z odważniejszych ludzi , którzy nie boją się mówić prawdy?

#134 2015-07-06 21:34:00

krystynka
Member

amelia napisał:

krystynka napisał:

Krysiu, czy to że jest pisowcem, to znaczy specjalnego ? Uważasz, to musi być zły człowiek? czy kłamczuch , czy węszy spisek? A może to jeden z odważniejszych ludzi , którzy nie boją się mówić prawdy?

Amelko! To nie tak...ech,nie mogę na forum ... Dla mnie osobiście nie ma znaczenia z jakiej partii jest ale jaki jest. Znam ludzi na zarówno wyższych jak i niższych stanowiskach z różnych ugrupowań. Nie mam uprzedzeń,ale zwracam uwagę na to jakim jest człowiekiem.
Znam osobiście "lewaków",którzy są prawymi ludźmi. Jeden z nich wykorzystując niejako swoje dość wysokie stanowisko i znajomości pomógł wielu ludziom. Jest człowiekiem  religijnym,sumiennym ... Kiedy poważnie zachorował,w kościołach odprawiono wiele mszy w jego intencji.  Pomimo wielu zajęć zawsze pamiętał o swych starych rodzicach,troszczył się o nich do końca ich dni...
Są też inni...Ale żeś Amelka skonstruowała pytanie...ufff...motam się teraz,Już pisałam kiedyś,że nie potrafię tak ładnie przelewać myśli w słowo pisane...

#135 2015-07-07 10:00:53

ewal8
Member

Oj, nie przypuszczałam, że aż taka dyskusja rozgorzeje.
Zazwyczaj staram sie być apolityczna, nie opowiadam się ani za jedną ani za drugą stronę, bo uważam, że tak po jednej jak i po drugiej trafiają się dobrzy ludzie. Nie daję sie również zastraszać przez peowców pisem, nie działa to na mnie, bo niestety widzę co się w kraju dzieje i w jakim kierunku to zmierza.
Też wiem wiele rzeczy, bynajmniej nie czerpanych z rządowej telewizorni z programów Lisa, Olejnik czy Pochanke.
Książkę natomiast poleciłam, bo coby o niej nie powiedzieć, na wiele rzeczy pozwala spojrzeć inaczej, powiązać wiele faktów ze sobą.  Dodam jedynie, że osoby, którym ją poleciłam są wstrząśnięte jej treścią, a nigdy z Pisem nie były...
Co do autora, mam takie samo zdanie jak Amelia, że to najodważniejszy chyba człowiek w Polsce, a ujawniając to, co ujawnił, miał bardzo dużo do stracenia...

#136 2015-07-07 10:42:05

amelia
Przyjaciel Forum

Dodam, że gdyby facet konfabulował, to by już dawno siedział. Chociaż jako człowiek może być lekko zwariowany.Podziwiam Go, gratuluję odwagi ale ja nie odważyła bym się włazić w paszczę lwa.  Dziś tak dużo jest "wymuszonych samobójstw"........

Krystynko jak lewak może być katolikiem? Albo słaby lewak albo słaby katolik. Tak ja to rozumiem.

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-07-12 22:05:21)

#137 2015-07-12 21:55:54

Elka now.
Member

Witajcie !
Polecam książkę do przeczytania .   " Eine  Polin  fuer   Oma "  napisana przez  Ingeborg Haffert.
Książka ta jest dostępna od wiosny tego roku w tutejszej księgarni .
Ja dostałam ją w prezencie od córki mojej podopiecznej.
Na  razie  przeczytałam 1|3  , ale bardzo jest interesująca.
Opowiada o losach i różnych sytuacjach opiekunek . Także o firmach pośredniczących w zatrudnieniu Polek. Jak też o różnych formach zatrudnienia .

#138 2015-07-12 22:09:24

amelia
Przyjaciel Forum

Elka now. napisał:

Witajcie !
Polecam książkę do przeczytania .   " Eine  Polin  fuer   Oma "  napisana przez  Ingeborg Haffert.
Książka ta jest dostępna od wiosny tego roku w tutejszej księgarni .
Ja dostałam ją w prezencie od córki mojej podopiecznej.
Na  razie  przeczytałam 1|3  , ale bardzo jest interesująca.
Opowiada o losach i różnych sytuacjach opiekunek . Także o firmach pośredniczących w zatrudnieniu Polek. Jak też o różnych formach zatrudnienia .

Zapewne masz masz rację, że interesująca( ciekawa) książka. Jednak w tej materii mnie starą babę już nic nie zdziwi ani zaciekawi, co najwyżej wk...rwi.  wink

#139 2015-07-12 23:25:08

squonk
Member

Ktoś tu gdzieś wspominał o książce "Pod niemieckimi łóżkami". Mignęła mi gdzieś w którejś księgarni w necie, więc otworzyłam próbkę. Dobrze, że jest taka opcja, bo jeszcze bym kupiła, a to wyjątkowo nędzna literatura.

Po pierwsze pisana przez ghost writera - nawet nie chcę się domyślać, jak to wyglądało w wersji "oryginalnej". Poza tym jakoś mam w ogóle odrazę do książek pisanych przez ghost writerów.
Po drugie stylistycznie książka jest beznadziejna, czyta się to z trudem i bez przyjemności. Autorka próbuje poruszać kontrowersyjne tematy, a efekt jest taki, że banał pogania banał np narzekanie na to, jak to nie może w spokoju pokonać drogi do pracy, bo mężczyźni ją nagabują krzycząc "Obciągnij mi za 10 euro" i poparcie tego rozważaniami nt zaniedbania Niemek i piękności Polek, które tak jak siostra autorki nie wychodzą z domu bez makijażu, no ale przecież Niemcy uważają, że Polki wyglądają "tanio" i jak "dziwka", ale już za chwilę czytamy, że jednak mężczyźni kochają zadbane kobiety.
Albo to zdanie: "O mojej ojczyźnie powiem tylko tyle: żadnych perspektyw. Młody człowiek w Polsce nie może nic zrobić, jest bez szans". Za to autorka kupiła sobie za niemiecką wypłatę Opla Tigrę. Dlaczego dziwi mnie ciągle, że Niemcy pytają, czy muszę po 3 miesiącach wracać do Polski, bo mi się pozwolenie na pracę kończy, albo czy w Polsce są pizzerie, albo czy tam gdzie mieszkam jest taka bieda i bezrobocie? Skoro rzekoma relacja z pierwszej ręki taki obraz także potwierdza?

Ostatnio edytowany przez squonk (2015-07-12 23:26:27)

#140 2015-07-13 20:03:02

Elka now.
Member

Pracuję w opiece prawie 2 lata , więc nie mam aż takiego doświadczenia jak Wy bardziej doświadczone , mnie akurat ta książka zainteresowała ,więc dlatego też Wam poleciłam . Ale tak właściwie jest skierowana do Niemców , aby mogli się więcej dowiedzieć na temat opiekunek i agencji pośredniczących w zatrudnieniu . Bo dotychczas myślę ,że wiele rodzin niemieckich żyło w wielkiej nieświadomości , a przynajmniej tak było z rodzinką u której pracowałam .

#141 2015-07-13 21:08:06

Dalia
Member

Ostatnio obejrzałam film: "Na zachodzie bez zmian", bardzo stary z 1930 roku i przypomniałam sobie jakie wspaniałe książki napisał Remarque, którąkolwiek wybierzesz, każda jest warta przeczytania. A to przecież Niemiec, macie szczęście dziewczyny, możecie czytać w oryginale. smile

#142 2015-07-13 21:49:42

amelia
Przyjaciel Forum

Elka now. napisał:

Pracuję w opiece prawie 2 lata , więc nie mam aż takiego doświadczenia jak Wy bardziej doświadczone , mnie akurat ta książka zainteresowała ,więc dlatego też Wam poleciłam . Ale tak właściwie jest skierowana do Niemców , aby mogli się więcej dowiedzieć na temat opiekunek i agencji pośredniczących w zatrudnieniu . Bo dotychczas myślę ,że wiele rodzin niemieckich żyło w wielkiej nieświadomości , a przynajmniej tak było z rodzinką u której pracowałam .

Elu, masz rację, powinni  takie rzeczy czytać Niemcy. Ja spotkałam niewiele rodzin , które są świadome tego że my też jesteśmy ludźmi.
Jak jestem pierwszy raz na Stelli, to głowa mi przez tydzień pęka od klarowania Niemcom o co chodzi.
Udają najczęściej, że tego nie wiedzieli. Czasem im mówię , że to są rzeczy oczywiste, które każdy człowiek wie. Np. że musimy spać, jeść, mieć czas na umycie, tudzież czytanie , kontakt z rodziną........
Niby przyznają mi rację, ale nie widać u nich zawstydzenia, czy zakłopotania z powodu , że narazili mnie stres, czy inne niewygody, a o przeproszeniu, to nie ma mowy.

Taka jest mentalność tego narodu. Oni wiedzą, czego oni chcą i co oni powinni mieć,  a inni ?.....  inni niech się martwią o siebie sami........

Mentalności tego narodu nie zmienimy. Musimy zatem mieć na tyle dumy i tupetu aby im to "wyrzygać" jeśli nie potrafią zrozumieć jak się do nich mówi.

Niestety jest jeszcze bardzo dużo Polek i Polaków, którzy przed naszymi chlebodawcami przyjmują postawę "na klęczkach", a to utwierdza ich w przekonaniu , że są "wyższą rasą".

A książka ? myślę, że powinni ją przeczytać opiekunki i opiekunowie przed wyruszeniem w exportową przygodę za chlebem.

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-07-13 23:10:19)

#143 2015-07-13 23:02:16

Franciszka
Member

Dalia napisał:

Ostatnio obejrzałam film: "Na zachodzie bez zmian", bardzo stary z 1930 roku i przypomniałam sobie jakie wspaniałe książki napisał Remarque, którąkolwiek wybierzesz, każda jest warta przeczytania. A to przecież Niemiec, macie szczęście dziewczyny, możecie czytać w oryginale. smile

...po przeczytaniu "Łuku triumfalnego" dobrze jest gdzieś "przysiąść" i napić się calvadosa, tak jak główni bohaterowie: Ravic z Joanną, ma wyjątkowy smak...
Ty Dalio możesz czytać w oryginale m. in. Irwina Showa: "Młode lwy", "Lucy Crown" czy "Szus" smile

#144 2015-07-13 23:02:39

krystynka
Member

amelia napisał:

Dodam, że gdyby facet konfabulował, to by już dawno siedział. Chociaż jako człowiek może być lekko zwariowany.Podziwiam Go, gratuluję odwagi ale ja nie odważyła bym się włazić w paszczę lwa.  Dziś tak dużo jest "wymuszonych samobójstw"........

Krystynko jak lewak może być katolikiem? Albo słaby lewak albo słaby katolik. Tak ja to rozumiem.

Wywołana do tablicy wink Odpowiadam...Polityka jest brudna...i każdy o tym wie...
Nie ważne czy ten człowiek ma przekonania do ugrupowania które reprezentuje...Ważne,że wykorzystał swoje pięć minut,aby pomóc innym ...Nie tylko ludziom z "własnego podwórka",ale wielu.. zwyczajnym.To dzięki jego inicjatywie we wsiach organizowane były "Białe Niedziele"  Wiele ludzi dzięki temu żyje...Fakt autentyczny! Z trudem utrzymujące się parafie odzyskały świetność dzięki dofinansowaniom z Unii...tak,tak...To ten człowiek wskazał drogę... Nadzwyczaj skromny,zwyczajny...sam mieszka przeciętnie.Nie "grabi" do siebie ...Uczęszcza do kościoła i postępuje zgodnie  z zasadami chrześcijanina...może i słaby "lewak" ,ale to nie ma znaczenia.
Nieżyjący już jeden z prominentów również pozostawił po sobie dobre wspomnienia w moim regionie...Dlaczego? Zwyczajnie...pomagał...
Autorowi w/w książki też pomógł w odpowiednim czasie,gdy ten był w "dołku",ale cóż...pamięć zawodna bywa wink

ps.Chciałam powiedzieć,że jestem jak coś wink Tylko sprawy poważne,domowe rzutowały na moją bierność na forum.

#145 2015-07-13 23:17:32

amelia
Przyjaciel Forum

krystynka napisał:

amelia napisał:

Wywołana do tablicy wink Odpowiadam...Polityka jest brudna...i każdy o tym wie...
Nie ważne czy ten człowiek ma przekonania do ugrupowania które reprezentuje...Ważne,że wykorzystał swoje pięć minut,aby pomóc innym ...Nie tylko ludziom z "własnego podwórka",ale wielu.. zwyczajnym.To dzięki jego inicjatywie we wsiach organizowane były "Białe Niedziele"  Wiele ludzi dzięki temu żyje...Fakt autentyczny! Z trudem utrzymujące się parafie odzyskały świetność dzięki dofinansowaniom z Unii...tak,tak...To ten człowiek wskazał drogę... Nadzwyczaj skromny,zwyczajny...sam mieszka przeciętnie.Nie "grabi" do siebie ...Uczęszcza do kościoła i postępuje zgodnie  z zasadami chrześcijanina...może i słaby "lewak" ,ale to nie ma znaczenia.
Nieżyjący już jeden z prominentów również pozostawił po sobie dobre wspomnienia w moim regionie...Dlaczego? Zwyczajnie...pomagał...
Autorowi w/w książki też pomógł w odpowiednim czasie,gdy ten był w "dołku",ale cóż...pamięć zawodna bywa wink

ps.Chciałam powiedzieć,że jestem jak coś wink Tylko sprawy poważne,domowe rzutowały na moją bierność na forum.

No i fajnie, że jesteś.

A co do polityki, to trudno się dyskutuje na forum. Ot, parę zdań można rzucić ale jest obawa, że ktoś kogoś urazi albo nie zrozumie,
a poza tym końca by nie było...... smile

#146 2015-07-13 23:23:24

krystynka
Member

W tym sedno Amelko ! smile Otóż to... Mnie uczono,że "najlepsza polityka to...grabie i motyka"  i chyba tego powinnam się trzymać wink

#147 2015-07-14 13:19:03

Franciszka
Member

Na zajmowanie się polityką szkoda czasu i atłasu...lepiej poczytać np. zbiory opowiadań Alice Munro:
„Taniec szczęśliwych cieni”, „Kocha, lubi, szanuje”, „Drogie życie”, „Za kogo ty się uważasz?”.

#148 2015-07-14 17:02:18

..?eto
Member

Jestem w trakcie czytania"Pantaleon i wizytanki"-Mario Vargas Llosa.
Smiech to zdrowie , a przy okazji pokazana ludzka ....., no wiecie goła  prawda.
Wyobraźcie sobie, że nie skończyłam  czytania tej książki.
Tytuł był na stanie  sthelli.
Zostawiłam ją , żeby inne dziewczyny miały, co czytać.
Pomyślałam pojadę do domu wypożyczę w bibliotece.
I niestety tytuł figuruje na stanie tylko , że ktoś wypożyczył 4 lata temu i .... nie oddał.
to chyba najlepsza reklama dla książki. smile
Sto lat samotności , to ostatnie 100 stron było już pobierznie.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-08-20 20:25:35)

#149 2015-07-14 20:49:05

Dalia
Member

A ja wczoraj obejrzałam cudny film:"Miss Potter" z Renee Zellweger, Boże jak te kobiety miały zawsze przejebane (przepraszam, ale musiałam)
Przez wieki wmawiano nam, że najlepsza rzecz jaka może się przytrafić kobiecie to mąż - i powiem wam mentalność tak naprawdę niewiele się zmieniła, wolność jest tylko pozorna. Biologia nas ogranicza i to nie zmieni się nigdy, chyba, że mężczyźni zaczną rodzić dzieci.

Ostatnio edytowany przez Dalia (2015-07-14 20:49:28)

#150 2015-07-14 20:57:19

krystynka
Member

Dalia napisał:

A ja wczoraj obejrzałam cudny film:"Miss Potter" z Renee Zellweger, Boże jak te kobiety miały zawsze przejebane (przepraszam, ale musiałam)
Przez wieki wmawiano nam, że najlepsza rzecz jaka może się przytrafić kobiecie to mąż - i powiem wam mentalność tak naprawdę niewiele się zmieniła, wolność jest tylko pozorna. Biologia nas ogranicza i to nie zmieni się nigdy, chyba, że mężczyźni zaczną rodzić dzieci.

Pobożne życzenie wink

#151 2015-07-14 20:57:30

..?eto
Member

krystynka napisał:

W tym sedno Amelko ! smile Otóż to... Mnie uczono,że "najlepsza polityka to...grabie i motyka"  i chyba tego powinnam się trzymać wink

Lubie zgranbe powiedzonka.
heja!

#152 2015-07-14 21:01:44

..?eto
Member

krystynka napisał:

Dalia napisał:

Pobożne życzenie wink

Dlatego jest , jak słusznie spostrzegłaś Krystyno pobożne..
i spelni się wcześniej czy później biorąc pod uwagę ludzką próżność i chęć przebicia w kreatywności Pana Boga.

#153 2015-07-14 21:07:05

krystynka
Member

..?eto napisał:

krystynka napisał:

Dalia napisał:

Pobożne życzenie wink

i spelni się wcześniej czy później biorąc pod uwagę ludzką próżność i chęć przebicia w kreatywności Pana Boga.

A na razie jest tak... https://youtu.be/BTMiqud7ZJ8 wink

#154 2015-07-14 21:22:09

..?eto
Member

krystynka napisał:

..?eto napisał:

krystynka napisał:

Pobożne życzenie wink

A na razie jest tak... https://youtu.be/BTMiqud7ZJ8 wink

Hahahahaha...dobre

#155 2015-07-14 22:13:00

Dalia
Member

Dobre Krystynka, kobieta z jajami, a  w tle chłop - oczywiście wypoczywa, niczym Europa się nie różni od Afryki czy Ameryki Południowej - jeszcze raz mówię, wolność jest tyko pozorna.hmm

#156 2015-07-14 23:42:44

chloe
Member

Polecam książki Joanny Bator - naprawdę dobrze napisane, a więc "Piaskowa Góra", "Chmurdalia" , "Ciemno prawie noc", "Japoński wachlarz", polecić mogę również książkę Michała Witkowskiego "Lubiewo bez cenzury" - uprzedzam, że zanim wsiąknie się w tematykę książki można puścić pawia, sama po przeczytaniu kilku stron myślałam, że nie dam rady dalej czytać. Bardzo dobry jest również chiński autor Mo Yan "Obfite piersi, pełne biodra" - przez pierwsze kilkanaście kartek ciężko było mi się połapać w chińskich imionach, ale lektura przednia.
A tak po za tym to mam ponad 60 ebookow na stanie, z chęcią bym się z kimś powymieniała, chociaż nie wiem jak to się robi.

#157 2015-07-17 15:10:01

Aldona
Member
Od: Śląsk

A ja to lubię takie romansidła. Do odreagowania na ofercie. Często czytam Norę Robert. Moja ulubiona pozycja "Gorący lód" smile

#158 2015-07-17 15:24:23

jakniew
Member

Mój pdp, czyta romanse namiętnie:), ma ich sporą kolekcję obok pozycji z literatury "poważnej:, że tak ujmę:).

#159 2015-07-17 17:27:10

squonk
Member

chloe napisał:

Polecam książki Joanny Bator - naprawdę dobrze napisane, a więc "Piaskowa Góra", "Chmurdalia" , "Ciemno prawie noc", "Japoński wachlarz", polecić mogę również książkę Michała Witkowskiego "Lubiewo bez cenzury" - uprzedzam, że zanim wsiąknie się w tematykę książki można puścić pawia, sama po przeczytaniu kilku stron myślałam, że nie dam rady dalej czytać. Bardzo dobry jest również chiński autor Mo Yan "Obfite piersi, pełne biodra" - przez pierwsze kilkanaście kartek ciężko było mi się połapać w chińskich imionach, ale lektura przednia.
A tak po za tym to mam ponad 60 ebookow na stanie, z chęcią bym się z kimś powymieniała, chociaż nie wiem jak to się robi.

Mo Yan zupełnie mi nie podszedł, czytałam tylko "Krainę wódki", moja koleżanka była zachwycona i zaśmiewała się co kilka stron, za to na mnie książka zrobiła wrażenie całkowitej abstrakcji, byłam zwyczajnie zdezorientowana podczas lektury, nie czaiłam w ogóle kontekstu. Ale to może dlatego, że od czasu skończenia studiów mam coraz mniejszy kontakt z literaturą piękną, a coraz większy z rozrywkową/dokumentalną.

Witkowski za to mnie ubawił, jak jeszcze czytałam "normalne" książki. Teraz na czytniki mam głównie reportaże, literaturę faktu i podróżniczą np Stasiuk, parę książek o Bałkanach, głównie Rumunii, ze dwie sztuki z rejonu psychologii, ze dwie z  fantastyki, z ostatnio głośnych lektur mam "Morfinę" Twardocha.

A, no i ze względów zawodowych mam "Historię gówna" smile Książka jest dość nudna, autor snuje naciągane rozważania o mniej i bardziej tajemnych znaczeniach odchodów. Oryginał jest po niemiecku, ściągnęłam sobie próbkę, ale okazało się, że przez zbyt kwiecisty styl ciężko by mi się to czytało i kupiłam wersję polską. Utknęłam gdzieś na 70% treści i najbardziej z tego całego fantazjowania zapadła mi w pamięć wzmianka o innej książce - " Korekty" Franzena, gdzie jeden z bohaterów ma demencję i rozmawia z własnymi ekskrementami.

Co do wymieniana się ebookami, to można mailem, wysyłałam ostatnio koleżance Stasiuka, chociaż to akurat było w pdfie, ale myślę, że z MOBI i EPUB też by dało radę.

#160 2015-07-17 17:38:23

Yagga66
Member

Ostatnio czytałam ksiązki o tematyce arabskiej, z wiadomych  względów ....

"W niewoli Algierskiego prawa", "Sprzedane", "Arabska żona".

Polecam, bardzo poprawiają nastrój, po skończeniu człowiek uśmiecha się do siebie i mówi " i na co ja tak narzekam " smile

#161 2015-07-17 18:16:32

chloe
Member

Yagga66 napisał:

Polecam, bardzo poprawiają nastrój, po skończeniu człowiek uśmiecha się do siebie i mówi " i na co ja tak narzekam " smile

Też tak mam jak wchodzę w tematykę arabskich kobiet (a raczej niewolnic)-smile jestem szczęśliwa, że urodziłam się w Europie

#162 2015-07-17 18:41:35

renia1311
Member
Od: ...

A propo's przesyłania ebooków, nie zawsze może się to  udać. Można próbować, ja próbowałam raz i kol. nie mogła otworzyć Mobi, miała informację, że ebook należy do mnie.

#163 2015-07-17 18:58:00

squonk
Member

renia1311 napisał:

A propo's przesyłania ebooków, nie zawsze może się to  udać. Można próbować, ja próbowałam raz i kol. nie mogła otworzyć Mobi, miała informację, że ebook należy do mnie.

To ciekawe, nie jestem dobrze obeznana w temacie, więc warto wiedzieć. Ostatnio przerzucałam koledze całą zawartość mojego Kindle na jego i poszło raz dwa. Ale to było przez USB.

#164 2015-10-13 21:26:30

..?eto
Member

Dobry Wieczór.
Mam pytanie czy ktoś czytal może "Sto lat samotności"Gabrilela Garcii Marquez
Bo czytam i czytam i nic z tego nie wynika.
Może przeczytam te czterysta stron  prawie tolkienowskich opowieści, ale kto wymyślił, że to jest arcydzieło literatury współczesnej.
Czy Wiecie Kochani, że trwają juz przesłuchania w konkursie Chopinowskim.
Uwielbiam ten Konkurs i zawsze go ślędzę.
Mam nadzieję , że lada moment będą transmisje na tvp1 lub dwa , bo jak nie to zostanie mi tylko radio.
Pozdrawiam!

#165 2015-10-13 21:42:01

squonk
Member

..?eto napisał:

Dobry Wieczór.
Może przeczytam te czterysta stron  prawie tolkienowskich opowieści, ale kto wymyślił, że to jest arcydzieło literatury współczesnej.
Mam nadzieję , że lada moment będą transmisje na tvp1 lub dwa , bo jak nie to zostanie mi tylko radio.
Pozdrawiam!

Czytałam dawno temu, gdzieś w czasach licealnych, ale mi w ogóle literatura iberoamerykańska nie leży.

Ja za to męczę  "Morfinę" Twardocha, która zbiera bardzo dobre opinie. Utknęłam gdzieś na 150 stronie (a kobyła ma ok 600 stron) i dalej ni huhu. Bardzo przypomina mi Gombrowicza, ale to co miało sens 100 lat temu teraz jest odgrzewanym kotletem i już tylko męczy.

#166 2015-10-13 21:55:17

..?eto
Member

squonk napisał:

..?eto napisał:

Dobry Wieczór.
Pozdrawiam!

Czytałam dawno temu, gdzieś w czasach licealnych, ale mi w ogóle literatura iberoamerykańska nie leży.

Ja za to męczę  "Morfinę" Twardocha, która zbiera bardzo dobre opinie. Utknęłam gdzieś na 150 stronie (a kobyła ma ok 600 stron) i dalej ni huhu. Bardzo przypomina mi Gombrowicza, ale to co miało sens 100 lat temu teraz jest odgrzewanym kotletem i już tylko męczy.

Mi tez nie leży ibero amerykanska.
W domu przeczytalam Mario Vargasa Llosy "dyskretny  bohater" i stwierdzilam , że nie przeczytam juz zadnej jego ksiażki.
Zaćzęląm i skończe wizytanki .
Jego książki są dla mnie jednakowe, jego bohaterowie mają  jednakową osobowość.
To tak jak, ktos kiedyś powiedzial , że jak sie przeczyta jedną książkę Hłaski to resztę można sobie podarować.
Pozdrawiam.

#167 2015-10-13 22:36:16

squonk
Member

..?eto napisał:

Mi tez nie leży ibero amerykanska.

Za to z hiszpańskiej bardzo mnie swego czasu wciągnął Eduardo Mendoza (m.in. Sekret hiszpańskiej pensjonarki). To kilka części zabawnych przygód pewnego żula, któremu przytrafiają się różne dziwne, kryminalne zdarzenia.

#168 2015-10-14 21:09:42

..?eto
Member

Squonk czy , a czytałaś może Fechmistrza,Arturo Perez REverte/
Ostatnio wróciłam do Feszarowej muskat.
Nigdy nie cztałam nic Gombrowicza ani Kafki.
Zawsze zapomnę o nich , jak jestem w bibliotece.
Zrobię  sobie listę.
Uwielbiam czytać literature amerykańską.
Mają bardzo dobre moim zdanie tlumaczenia.
A każda książką nawet tego samego autora przestawia inny nowy, świerzy w odbiorze portret psychologiczny kolejnego  bohatera.
Literatura rosyjska jest piękna i bardzo już azjatycka w klimatach.
Wszystkie pozycje które miałam w rękach przeczytalam oprócz "Oblomowa".
Zachwyciła mnie Mistrz i małgorzata, oraz "Dzieci Arbatu" i "strach"( o Stalinie) Rybakowa, czy Piotr Pierwszy Tołstoja.
Pozdrawiam i Dobranoc.
wink

#169 2015-10-14 22:15:11

squonk
Member

..?eto napisał:

Squonk czy , a czytałaś może Fechmistrza,Arturo Perez REverte/
Ostatnio wróciłam do Feszarowej muskat.
Nigdy nie cztałam nic Gombrowicza ani Kafki.
Zawsze zapomnę o nich , jak jestem w bibliotece.
Zrobię  sobie listę.
Uwielbiam czytać literature amerykańską.
Mają bardzo dobre moim zdanie tlumaczenia.
A każda książką nawet tego samego autora przestawia inny nowy, świerzy w odbiorze portret psychologiczny kolejnego  bohatera.
Literatura rosyjska jest piękna i bardzo już azjatycka w klimatach.
Wszystkie pozycje które miałam w rękach przeczytalam oprócz "Oblomowa".
Zachwyciła mnie Mistrz i małgorzata, oraz "Dzieci Arbatu" i "strach"( o Stalinie) Rybakowa, czy Piotr Pierwszy Tołstoja.
Pozdrawiam i Dobranoc.
wink

Perez Reverte nie czytałam, ale wciągnę na listę.

Ja to ogólnie rozleniwiłam mózg czytaniem dużej ilości kryminałów, więc chyba trudno by mi było teraz przysiąść do Gombrowicza.
Za to rosyjską klasykę czytywałam kiedyś w dużych ilościach, fascynował mnie zwłaszcza Dostojewski, "Biesy" czytałam 3 razy, z czasem zaczęła mi jednak przeszkadzać mocno religijna wymowa tych powieści. Potem to już poszłam w stronę rozrywki i czytałam retro kryminały Borisa Akunina i trochę rosyjskiej fantastyki z "Metrem 33" Głuchowskiego na czele.

Teraz mam parę książek Stasiuka i chyba kupię coś Herty Müller, bo ciągnie mnie w stronę kultury Europy wschodniej.

#170 2015-10-15 13:09:11

..?eto
Member

Dla zainteresowanych bezplatna stroniczka TVWebb
http://weeb.tv/channel/tvp1hd179
Na TVPHD są bezpośrednie transmisje z przesluchań Konkursu Chopinowskeigo.smilei

#171 2015-10-15 20:53:23

krysta63
Member

Ja już któryś raz przywiozłam ze sobą do DE "Przeminęło z wiatrem"którą dostałam  od córki na gwiazdkę 2012.Wkońcu zaczęłam.....i nie wiem do której Gwiazdki skończę.Ma 900 st.Wciąga  mnie bardziej internet,a na wieczór w łóżku oglądam ciekawe filmy na iptak.

#172 2015-10-15 21:37:01

andrea
Member

A ja poleciłaby /tym, którzy nie czytali/ książkę Sulajmana Addonia /chyba dobrze napisałam nazwisko/ "Miłość i jej następstwa", akcja toczy się w Arabii Saudyjskiej.

Lubię książki Marii Nurowskiej.

#173 2015-10-16 00:18:43

morskie-oko
Member

Yagga66 napisał:

Czytałam "W niewoli algierskiego prawa" - podziwiam, że bohaterka, a zarazem narratorka miała w sobie tyle mocy i siły, by to wszystko przetrwać. "Sprzedane" także czytałam. Mimo, iż wiele w życiu widziałam i doświadczyłam, nadal nie mogę zrozumieć, jak można sprzedać własne dziecko...
Mimo wszystko, gorąco polecam obie książki.

#174 2015-10-16 10:07:21

krysta63
Member

Ja też czytałam te wymienione książki  przezYagga66.Wogule jestem fanką takich książek.Przeczytałam ich całą masę.A "kwiat pustyni" i "Księżniczkę" czytam raz na rok,bo mam je w domu i chyba nigdy mi się nie znudzą i ciąglę nadziwić się nie mogę.
Jeszcze mam jedną ulubioną,której bohaterka,to jakby niedorozwinięta życiowo.pt."Żona mormona"Na prawdziwych faktach oczywiście.

#175 2015-10-16 12:13:39

..?eto
Member

I tak oto usiadłam sobie i słucham pięknego wykonania "...jak dobrze mi w pozycji tej "Copina w wyk. Rosjanina.
Zaraz będzie przerwa.
Nurowskiej czytałam książkę , oczywiście niepamiętam tytułu , o tym , jak autorka wyjechała do Londynu do dziatka (lata chyba70te) i odszukala Pisarza Piaseckiego tego o "Kochankowie Wielkiej Niedźwiedzicy".
W tle tej książki przewija się postać Miłosza, bo Panowie sie chyba znali.
Bardzo mi się podobała i chyba wrócę do niej za jakiś czas, bo jak mówią książki moża czytać na ilość, albo w głąb.
Yagga, Krytsto, Morskie oko, Andrea bardzo zaintrygowałyście mnie swoją fascynacją książkami o kobietach Arabskich i świecie Arabskim.
tytuły skrzętnie notuję. wink

#176 2015-10-16 20:33:09

krysta63
Member

Khaled Hosseini----ten gościu napisał 3 wspaniałe książki.Mam je w domu.Taką ma metodę pisania,ze wciąga jak diabli.
"Biała Masajka" też godna przeczytania,aczkolwiek miłość niektórych kobiet nie zna granic.
?eto--koniecznie przeczytaj"Żona Mormona"

..?eto napisał:

I tak oto usiadłam sobie i słucham pięknego wykonania "...jak dobrze mi w pozycji tej "Copina w wyk. Rosjanina.
Zaraz będzie przerwa.
Nurowskiej czytałam książkę , oczywiście niepamiętam tytułu , o tym , jak autorka wyjechała do Londynu do dziatka (lata chyba70te) i odszukala Pisarza Piaseckiego tego o "Kochankowie Wielkiej Niedźwiedzicy".
W tle tej książki przewija się postać Miłosza, bo Panowie sie chyba znali.
Bardzo mi się podobała i chyba wrócę do niej za jakiś czas, bo jak mówią książki moża czytać na ilość, albo w głąb.
Yagga, Krytsto, Morskie oko, Andrea bardzo zaintrygowałyście mnie swoją fascynacją książkami o kobietach Arabskich i świecie Arabskim.
tytuły skrzętnie notuję. wink

#177 2015-10-21 19:59:35

..?eto
Member

Cholercia!
Zapomniałam , że trwa już koncert laureatów i nie mogę się podpiąć  pod tvp , bo zbyt duża liczba oglądających.
Mam , mam konkurs mam ..
No ciekawe kto wygrał?

Koreańczyk wygrał, a jego grania akurat nie słyszałałam.
A tera gada Prezydent. Jak ja lubię takie imprezy.
Znowu po raz kolejny w moim mieście jest występ chóru Aleksandrowa z Rosji, a ja znowu na robocie.Ach szkoda.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-21 20:23:42)

#178 2015-10-21 22:23:04

..?eto
Member

Squonk.
Chcę się podzielić z moimi refleksjami z sto lat samotności.
Jestem mw w połowie i troszkę wcześniej pojawiły mi się porównania do "Ulissesa".
Dla mnie totalny chaos, wciągający , ale chaos.
Tyle opisów, przeskoków i fantazji.
Miotam się w tym wszystkim, ale czytam dalej, bo oczekuję , że coś mnie zaskoczy, że coś odkryję na końcu.
W końcu podejrzałam jakieś recenzje.
No tak , biorąc pewne kryteria pod uwagę (podobne brano przy Uznawaniu Ulissesa za Arcydzielo światowej literatury klasycznej),
mogę sie zgodzic , że to dzielo.
Jednak nie chce go miec na swojej półce.
Doceniam kunszt pisarki autora , ale czy on mnie zachwyca?
Na pewno pozostawi ta książka ślad w mojej pamięci, ale jeszcze nie wiem jaki.
Kiedyś , jak pochwalilam się  panu w bibliotece , że przeczytalam 'Ulissesa", to zapytal :po co?
przecież to totalny chaos,myślowy i szkoda czasu na czytanie tego dzieła.
I wtedy zrozumialam na czym polega geniusz tej książki.
Bo opisać jeden dzień życia bohatera na 732 stronach , to rzeczywiście wyczyn.
Pozdrawiam. smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-21 22:26:59)

#179 2016-02-04 19:43:26

..?eto
Member

Cześc dziewczynki!
pochwalcie się, co ciekawego lub w ogóle co ostatnio czytałyście.
Ja w domu zaliczylam Andrzejewskiego Tytuł "Apelacja"
Tu na sthellę wzięłam  Matthew Parker tytuł"Monte Cassino", ale ciężko mi ją czyta, jadnak przeczytam , bo tak postanowilam.
Poza tym mam do skończenia  Iwony Kienzler "Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku"
i Marii Ulatowskiej "Sosnowe dziedzictwo" takie wspólcześnidło lekkie , łatwe i przyjemne.
Dzisiaj zaczęłam czytać Ferdynanda Osedowskiego "Zwierzęta, Ludzie , Bogowie"
A poniżej link do tego tytułu- kliknij , otwórz na otwatejstronie wbij Utwórz skrót na pulpicie i już czytacie
http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/ … e-bogowie/
Miłego wieczoru.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-26 19:56:27)

#180 2016-08-20 20:31:08

..?eto
Member

..?eto napisał:

Jestem w trakcie czytania"Pantaleon i wizytanki"-Mario Vargas Llosa.
Smiech to zdrowie , a przy okazji pokazana ludzka ....., no wiecie goła  prawda.
Wyobraźcie sobie, że nie skończyłam  czytania tej książki.
Tytuł był na stanie  sthelli.
Zostawiłam ją , żeby inne dziewczyny miały, co czytać.
Pomyślałam pojadę do domu wypożyczę w bibliotece.
I niestety tytuł figuruje na stanie tylko , że ktoś wypożyczył 4 lata temu i .... nie oddał.
to chyba najlepsza reklama dla książki. smile
Sto lat samotności , to ostatnie 100 stron było już pobieżnie.

Nieskończyłam , nie dałam rady doczytać Monte cassino, o dwóch innych , ktore zostały na sthelli u Kristin w Pinnebergu.
Teraz już przeczytałam dwie tu w hamburgu: Sergiusza Piaseckiego :Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" pod wływem i po przeczytaniu książki Nurowskiej o Piaseckim i drugą Nurowskiej "Requiem dla wilka".
A co u Was interesującego się czytało?
Pozdrawiam smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-08-20 20:32:46)

#181 2016-08-20 21:17:25

LidiaSz
Member

Ja zmęczyłam Greya big_smile big_smile big_smile
Pierwszą część z ciekawości, drugą z litosci, a trzeciej nie dokończyłam.
Wszystkie w jednym tonie i w jednym temacie. Dużo "praktyki", zero treści wink

Ostatnio edytowany przez LidiaSz (2016-08-20 21:19:13)

#182 2016-08-20 21:35:18

..?eto
Member

LidiaSz napisał:

A , ktory Grey, bo nazwisko brzmialo mi znajomo i podejrzalam ww goglee, martina pamietam film Wszystkich, ktorych kochalem, więc , ktory:)

#183 2016-08-20 21:49:41

LidiaSz
Member

..?eto napisał:

LidiaSz napisał:

A , ktory Grey, bo nazwisko brzmialo mi znajomo i podejrzalam ww goglee, martina pamietam film Wszystkich, ktorych kochalem, więc , ktory:)

"50 twarzy Greya", jest też film, ale też przereklamowany

#184 2016-08-20 21:51:49

ewal8
Member

LidiaSz napisał:

Podziwiam za wytrwałość i determinację. big_smile
Trzy razy zabierałam się za Greya i poległam big_smile big_smile

...eto? - chodzi o słynny bestseller "50 twarzy Greya" E. L. James. Jak chcesz mogę Ci podesłać na @. Mam w pdf.
Nurowskiej czytałam trylogię lwowską - bardzo mi się podobała.

Ostatni przypadkowo, a właściwie z braku laku wpadła mi w ręce Nora Roberts i jej "Świadek".
Pierwszy raz popłakałam się czytając książkę big_smile big_smile.
Roberts bezkonkurencyjne łączy sensacje z romansem w tle.
Jak wrócę do PL muszę obowiązkowo przeczytać pozostałe jej bestsellery.

#185 2016-08-20 22:45:58

..?eto
Member

ewal8 napisał:

LidiaSz napisał:

Podziwiam za wytrwałość i determinację. big_smile
Trzy razy zabierałam się za Greya i poległam big_smile big_smile

...eto? - chodzi o słynny bestseller "50 twarzy Greya" E. L. James. Jak chcesz mogę Ci podesłać na @. Mam w pdf.
Nurowskiej czytałam trylogię lwowską - bardzo mi się podobała.

Ostatni przypadkowo, a właściwie z braku laku wpadła mi w ręce Nora Roberts i jej "Świadek".
Pierwszy raz popłakałam się czytając książkę big_smile big_smile.
Roberts bezkonkurencyjne łączy sensacje z romansem w tle.
Jak wrócę do PL muszę obowiązkowo przeczytać pozostałe jej bestsellery.

Nie znam tego tytułu i chyba nie słyszałam o nim, tzn Grey.
Proszę podeślij mi ten pdf.
Przeczytałam coś tam w google, nie koniecznie to moja bajka, ale popatrzę.
Za to ta druga pani bardziej mnie zaintrygowała.
Chyba chce mi się wrócić do Kapuścińskiego, Grześkowiaka, ciekawe, jak teraz po latach odbiorę te powieści.
Tak w ogóle dzisiaj to sie zastanawiam jak, to się stało, że przeczytałam "Mieć czy Być", albo książki Cohello.
Czytając "Demon i Panna Prim" tego ostatniego tak mnie odrzuciło, że zarzuciłam tego autora i nie zamierzam do niego wracać.
Kiedyś Squonk napisała , że nie lubi literatury Iberyjsko-amerykańskiej i ja też jej nie lubię, to takie ciężkie klimaty.. Cohello jest  jej przedstawicielem(ur. się w Brazylii). Poza tym kiedyś mój znajomy lekarz powiedział , że oni w swim kręgu lekarskim po przeczytaniu jego powieści doszli do wniosku, że on jest psychicznie chory.
Kupiłam także tytulł Mieć czy Być', ale jak sięgnęłam do niej ponownie to zdzwilam się , jak ja ją przeczytałam.
Widocznie sa tytuły tylko do jednorazowego przeczytania.
Takich  "Krzyżaków" czytałam 3 razy i zawsze byłam hepi.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-08-20 23:06:17)

#186 2016-08-20 23:07:07

bozencina50
Member

Ja mialam taki moment ,że pokochalam Piaseckiego.Przeczytalam chyba wszystkie najwazniejsze.Fajna jeszcze jest " Bogom nocy rowni " pisana w takim samym klimacie jak " Kochanek Wielkiej Niedżwiedzicy", Nurowską też lubię ale czytalam już dawno.Teraz jakos nie mogę nic cieższego czytac. Na Stelle biore przeważnie coś lekiego Grochole albo Monike Szwaje ( ona też pochodzi ze Szczecina i jej powiesci rozgrywają się w Szczecinie).Przed wyjazdem byłam w empiku i pani mnie namowila na ostatnią książkę Moniki  Szwaji pt" Słońce świeci wszystkim" ale jeszcze jej nie zaczełam smile

#187 2016-08-21 08:18:54

Frusia
Member

Harlan Coben - fajne wciągające kryminały. Lekko się czytają więc dobre na zmęczoną głowę.

Ferdinand von Schiracka - Sprawa Colliniego, Wina, Przestępstwo

Dla fanów czegoś mocnego -  Dziewczyna z sąsiedztwa Jack Ketchum. Tu uprzedzam że książka jest po prostu chora.

Piotr Dzedzej - Porzucone Sutanny. Świetna pozycja, obiektywna, rzetelna.

Każdy z nas czytał Małego Księcia. Polecam Przeczytać po latach smile

Dla fanów literatury rozmemłanej :-p polecam dwie książki Grocholi : Kryształowy Anioł oraz Przeznaczeni

#188 2016-08-21 08:47:02

iza46
Member

Ostatnio jedyna ksiazka,ktora dam rade przeczytac na Stelli i mnie odpreza jest "Dzieci z Bullerbyn" lol  Z doskoku nie umiem czytac i licze ze wreszcie uda mi sie wziac do reki Komedie Ludzka Balzaka,albo Zole /pisal cudownie/.

#189 2016-08-21 09:24:01

..?eto
Member

iza46 napisał:

Ostatnio jedyna ksiazka,ktora dam rade przeczytac na Stelli i mnie odpreza jest "Dzieci z Bullerbyn" lol  Z doskoku nie umiem czytac i licze ze wreszcie uda mi sie wziac do reki Komedie Ludzka Balzaka,albo Zole /pisal cudownie/.

Taaaa, klasyka , to klasyka smile

#190 2016-08-21 09:35:58

LidiaSz
Member

iza46 napisał:

Klasyka to klasyka, ja co kilka lat wracam do Prusa, jego Lalka jest nie do pobicia, Grześkowiak, Bratny. Tych nowych tytułów i autorów czytuję, ale nawet nie staram się zapamiętać. Emil Zola, muszę do niego wrócić, jego Nana była nawet sfilmowana, czy można gdzieś jeszcze to obejrzeć? Ciekawa jestem, jakie by film zrobił wrażenie, po kilkudziesięciu latach smile

#191 2016-08-21 11:53:27

Tosia
Member

Coben ,,Bez pożegnania"- przeczytałam jednym tchem. Wciągający kryminał.

#192 2016-08-22 15:36:38

bozencina50
Member

Frusia napisał:

Harlan Coben - fajne wciągające kryminały. Lekko się czytają więc dobre na zmęczoną głowę.

Dla fanów czegoś mocnego -  Dziewczyna z sąsiedztwa Jack Ketchum. Tu uprzedzam że książka jest po prostu chora.

Dla fanów literatury rozmemłanej :-p polecam dwie książki Grocholi : Kryształowy Anioł oraz Przeznaczeni

Frusia ale zapodalaś . Toż to nic nie nadaje się do czytania , oprucz literatury rozmemłanej wink , na Stelle.A przynajmniej na'moja Stellle. Mnie tak jak Ize , rozpreżją opowiadania dla dzieci .Ja czytam " Karolcie" i " Witaj Karolciu " big_smile Jest to moja ukochana książka z dziecinstwa. Potem zastapila ją'" Ania z Zielonego Wzgórza" i wszystkie jej cześci.Do dziś jak leci ten film w telewizji , to nie mogę się oprzeć i oglądam smile
Napewno na Stelle nie wzięla bym " Dziewczyny  z sąsiedztwa" .Ja wprawdzie nie czytałam tej książki ale niedawno , przypadkowo oglądalam ten film.Sam film nie był najlepszy ale temat byl wstrząsajacy .Tym bardziej ,że oparty na faktach.Zważywszy ,ze książki są zawsze lepsze od filmów , to już sobie wyobrazam jak bym to przeżyła.A ja jestem  bardzo wrażliwa.Zwlaszcza jak dzieje się komuś ktzywda.I jest to dziecko albo inna bezbronna istota.

#193 2016-08-22 15:38:52

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

czytam "Mein Kampf" w oryginale

#194 2016-08-22 15:48:05

bozencina50
Member

copyfield napisał:

Podziwiam .Ja oprócz bajeczek i to takich dla dzieci przedszkolnych , nic nie czytam w oryginale.Mam za słaby niemiecki .
Copyfield jak przeczytasz to podziel się refleksją smile

#195 2016-08-22 16:51:45

iza46
Member

copyfield napisał:

Nie dam rady .....kurcze jestes niezastapiony lol ta ksiazka to wzorzec dla moich ostatnich pdp ,oni ja z pewnoscia polkneli jednym tchem !!!t-Exupéry i jego krociutki opowiesci to cos co mi tez pomaga zapomniec co ja tu robie smile A jeszcze wklejam tym smuutasom i nerwusom to co uzdrawia  ,wezcie z niej przyklad! https://www.youtube.com/channel/UClPlbi … nb6Gvj3qtg   promien swiatla i wszystkie brudy do ziemi!!! i to juz!

#196 2016-08-22 17:44:20

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

bozencina50 napisał:

copyfield napisał:

Podziwiam .Ja oprócz bajeczek i to takich dla dzieci przedszkolnych , nic nie czytam w oryginale.Mam za słaby niemiecki .

ciężko się czyta. Tu nie pomoże płynny niemiecki. Trzeba gościa rozumieć - dlatego ksiązka nie zosstała przetłumaczona na inne języki - wbrew pozorom to filozoficzna epopeja do rozważań

#197 2016-08-22 23:04:10

..?eto
Member

copyfield napisał:

bozencina50 napisał:

copyfield napisał:

ciężko się czyta. Tu nie pomoże płynny niemiecki. Trzeba gościa rozumieć - dlatego ksiązka nie zosstała przetłumaczona na inne języki - wbrew pozorom to filozoficzna epopeja do rozważań

Copy chłopcze, jak już jesteś tak ambitny to przeczytaj jeszcze dzieła Marksa i Engelsa.  smile
Niezły jajcarz z Ciebie hahahah smile
Powodzenia w lekturze.

#198 2016-08-23 01:45:17

Patka91
Member

A co sądzicie o 50 twarzach Greya? Próbowałyście? Mnie kusi, aleee nie chcę podążać za "tłumem", wolę niszową literaturę wink

#199 2016-08-23 10:33:47

squonk
Member

Tosia napisał:

Cobena dobrze się czyta. W tym gatunku polecam Jo Nesbo i Jean-Christophe Grange. Nesbo pisze serie, więc lepiej się trzymać jako tako porządku, żeby sobie nie zepsuć przyjemności dowiadując się z jednego z dalszych tomów o śmierci jednej z głównych postaci. Co mi się ostatnio przytrafiło hmm

#200 2016-08-23 10:36:31

squonk
Member

Patka91 napisał:

A co sądzicie o 50 twarzach Greya? Próbowałyście? Mnie kusi, aleee nie chcę podążać za "tłumem", wolę niszową literaturę wink

To czytaj to, co wolisz. Co to w ogóle za dylemat, książka lub dany typ literatury się podoba albo nie. Ja wiem, że nie jestem targetem współczesnych romansów i literatury erotycznej, więc po nią nie sięgam.

#201 2016-08-23 11:40:15

Dalia
Member

Ja też jak jestem na stelli to mam chęć na coś wciągającego, gdzie wszystko dzieje się szybko.
Kryminały czytuję. Mój ulubiony autor to Szwed, Mankell i jego seria o komisarzu Wallanderze. Literatura skandynawska, nawet jeśli to jest tylko kryminał zawsze ma w sobie coś głębszego. Nie znoszę tej amerykańskiej szmiry. Nie jestem już w stanie czytać Cobena. To zupełnie inna półka niż skandynawscy autorzy.
A co do waszych ciągot do książek dla dzieci - to powiem wam, że ja czytam, to co moja córka (lat piętnaście).
Może coś wam przypadnie do gustu. Seria "Więzień Labiryntu" Jamesa Dashnera - postapokaliptyczna wizja świata, ciekawie napisana. I teraz czytam tegoż autora - coś dla fanów gier komputerowych: "Doktryna śmiertelności".
Zawsze lubiłam wiedzieć, co czytają moje dzieci. I tak mi zostało. Są jeszcze książki Johna Greena. Jego powieść: "Gwiazd naszych wina", została przeniesiona na ekran. Film do płakania. To teraz czyta młodzież.
A jak chcę coś większego kalibru to właśnie zakupiłam: "Status moralny zwierząt" i tak sobie filozofuję razem z autorką. wink

Ostatnio edytowany przez Dalia (2016-08-23 11:41:39)

#202 2016-08-23 12:06:59

squonk
Member

Dalia napisał:

Kryminały czytuję. Mój ulubiony autor to Szwed, Mankell i jego seria o komisarzu Wallanderze. Literatura skandynawska, nawet jeśli to jest tylko kryminał zawsze ma w sobie coś głębszego. Nie znoszę tej amerykańskiej szmiry. Nie jestem już w stanie czytać Cobena. To zupełnie inna półka niż skandynawscy autorzy.

Ja jestem w stanie, ale rzadko mnie nachodzi na nie ochota. To są typowe zabijacze czasu, przeczytać i zapomnieć. Przynajmniej ja nie pamiętam żadnej fabuły ani bohaterów Cobena, choć parę jego książek przeczytałam. Podobnie mam ze Stephenem Kingiem, to dla mnie wyjątkowo przereklamowany pisarz. Zaś co do skandynawskich zgadzam się z Tobą. Po kilku latach pamiętam i bohaterów i główną linię fabularną i rozwiązanie zagadki.
W ogóle literatura skandynawska jest tak bardzo specyficzna, czytając ją mam ciągłe uczucie tego osamotnienia, z jakim człowiek się musi zmagać, ale jest to raczej fascynujące (innego słowa nie znajdę teraz) niż przygnębiające. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie kiedyś "Pałac lodowy" Vesaasa i "Dzwon śmierci" Kerstin Ekman.
Filmy z tej części Europy także bardzo lubię.

Ostatnio edytowany przez squonk (2016-08-23 12:07:39)

#203 2016-08-23 15:03:01

ewa5
Member

Witam, ja polecam "Ambasador" Jerzy Sadecki. Bohater był ambasadorem RP i nie chciał wstąpić po wojnie do partii komunistycznej. Rzuciła papierami i musiał opuścić kraj. Udał się do ośrodka dla uchodźców  w Austrii. Tam spotkał ludzi różnego pokroju. Nie zdradzał kim jest, ponieważ chciał poznać problemy ludzi na miejscu  i oczywiście wybiła się... Mi imponuje jego silna wola, znał kilka języków obcych, ponieważ miała zasadę. Jeśli nie nauczył się 30 słów dziennie, to odmawiał sobie kolacji smile

#204 2016-08-23 16:01:40

Frusia
Member

bozencina50 napisał:

Frusia napisał:

Frusia ale zapodalaś . Toż to nic nie nadaje się do czytania , oprucz literatury rozmemłanej wink , na Stelle.A przynajmniej na'moja Stellle. Mnie tak jak Ize , rozpreżją opowiadania dla dzieci .Ja czytam " Karolcie" i " Witaj Karolciu " big_smile Jest to moja ukochana książka z dziecinstwa. Potem zastapila ją'" Ania z Zielonego Wzgórza" i wszystkie jej cześci.Do dziś jak leci ten film w telewizji , to nie mogę się oprzeć i oglądam smile
Napewno na Stelle nie wzięla bym " Dziewczyny  z sąsiedztwa" .Ja wprawdzie nie czytałam tej książki ale niedawno , przypadkowo oglądalam ten film.Sam film nie był najlepszy ale temat byl wstrząsajacy .Tym bardziej ,że oparty na faktach.Zważywszy ,ze książki są zawsze lepsze od filmów , to już sobie wyobrazam jak bym to przeżyła.A ja jestem  bardzo wrażliwa.Zwlaszcza jak dzieje się komuś ktzywda.I jest to dziecko albo inna bezbronna istota.

A ja się właśnie za Chemię śmierci wzięłam Simona Becketa i to po niemiecku haha. Mnie takie książki właśnie odprężaja

#205 2016-08-23 17:39:53

squonk
Member

Frusia napisał:

A ja się właśnie za Chemię śmierci wzięłam Simona Becketa i to po niemiecku haha. Mnie takie książki właśnie odprężaja

Kryminały są idealne, żeby je czytać i dalej uczyć się języka. Też je czytam po niemiecku. Za bardziej ambitną literaturę w tym języku się jeszcze nie zabieram.
O Beckecie zapomniałam, a lubiłam swego czasu.

#206 2016-08-23 23:01:08

..?eto
Member

squonk napisał:

Tosia napisał:

Cobena dobrze się czyta. W tym gatunku polecam Jo Nesbo i Jean-Christophe Grange. Nesbo pisze serie, więc lepiej się trzymać jako tako porządku, żeby sobie nie zepsuć przyjemności dowiadując się z jednego z dalszych tomów o śmierci jednej z głównych postaci. Co mi się ostatnio przytrafiło hmm

Dobry Wieczór Squonk.
Milo Cie czytać.
Pozdrawiam.

#207 2016-08-24 15:00:28

squonk
Member

..?eto napisał:

Dobry Wieczór Squonk.
Milo Cie czytać.
Pozdrawiam.

Dzień dobry i dziękuję smile

#208 2016-09-16 14:36:11

Oluchna
Member

Przeczytałam Greya,ale jakoś w zachwyt nad tą książką nie popadłam.

#209 2016-10-17 20:40:42

krysta63
Member

Ostatnio wpadła mi w ręce książka o naszej pracy opiekunki,ale w Ameryce.ksiazka jest cienka bo 240 st.czyta się ją jednym tchem.
Opisane tam sytuację są niezwykle ciekawe.Napewno niejedna z nas była w podobnych sytuacjach.
;Opiekunka czyli Ameryka widziana z fotela; to tytuł.autorka -Lucyna Olejniczak.
Książka kosztowała 6.50 zł.Warto poczytać.

#210 2016-10-18 14:12:37

arielka
Member

Właśnie czytam "Chcieć mniej" Katarzyny Kędzierskiej, czyli minimalizm w praktyce.
Dla mnie to książka na czasie, bo opieka na Mamą mnie strasznie obciąża. Do tego stopnia, że zaczęłam robić porządki zarówno w moim życiu, relacjach, jak i w... w szafach, w których przecież był porządek wink wink

Trochę to czytanie mi pomogło, bo stały kontakt z osobą, która niczego nie chce od siebie dać, zrobić nawet to, co jest dla niej korzystne, na dodatek ma biegunkę od kilku miesięcy i czasem dochodzą kłopoty z karmieniem itp., więc to wszystko podziałało na mnie nieco depresyjnie...

To o wiele trudniejsze niż praca w Niemczech, którą bardzo dobrze wspominam, bo mimo że nie było łatwo, to miałam spory wpływ na to co się działo i świetny kontakt z Podopieczną.

Pozdrawiam serdecznie i Starych Forumowiczów, i Nowych, którzy mnie nie znają smile

#211 2016-10-18 14:32:43

ania1968
Member

arielka napisał:

Właśnie czytam "Chcieć mniej" Katarzyny Kędzierskiej, czyli minimalizm w praktyce.
Dla mnie to książka na czasie, bo opieka na Mamą mnie strasznie obciąża. Do tego stopnia, że zaczęłam robić porządki zarówno w moim życiu, relacjach, jak i w... w szafach, w których przecież był porządek wink wink

Trochę to czytanie mi pomogło, bo stały kontakt z osobą, która niczego nie chce od siebie dać, zrobić nawet to, co jest dla niej korzystne, na dodatek ma biegunkę od kilku miesięcy i czasem dochodzą kłopoty z karmieniem itp., więc to wszystko podziałało na mnie nieco depresyjnie...

To o wiele trudniejsze niż praca w Niemczech, którą bardzo dobrze wspominam, bo mimo że nie było łatwo, to miałam spory wpływ na to co się działo i świetny kontakt z Podopieczną.

Pozdrawiam serdecznie i Starych Forumowiczów, i Nowych, którzy mnie nie znają smile

Arielko cieszę się, że się odezwałaś. Miło wspominam czas kiedy udzielałaś się na forum. Wytrwałości życzę.

#212 2016-10-18 15:17:04

LidiaSz
Member

arielka napisał:

arielko, wielki szacun!!! I życzenia wielu sił w dalszym Twoim działaniu <3

#213 2016-10-18 17:12:37

oszukana14
Member

Ja uwielbiam książki  Janusza Wiśniewskiego. Najbardziej zbiór opowiadań "molekuły emocji". Czytam za każdym razem jednym tchem, pełne refleksji oraz tęsknoty, życiowe i prawdziwe. Polecam serdecznie jeżeli nie znacie smile  w domu mam też kilka tomików Grocholi, babskie pisnie na lżejsze wieczory smile

#214 2016-10-18 20:53:01

mobilna
Member

oszukana14 napisał:

Ja uwielbiam książki  Janusza Wiśniewskiego. Najbardziej zbiór opowiadań "molekuły emocji". Czytam za każdym razem jednym tchem, pełne refleksji oraz tęsknoty, życiowe i prawdziwe. Polecam serdecznie jeżeli nie znacie smile  w domu mam też kilka tomików Grocholi, babskie pisnie na lżejsze wieczory smile

Janusza Leona Wisniewskiego mam w komplecie.
Czytam Fabicką " Second hand "

#215 2016-12-23 09:40:41

libra58
New member

A ja uwielbiam książki o tematyce II wojny lecz nie te opisujace walki na froncie ale podziemie i akcje z nim zwiazane lubię czytać biografie ludzi działających w podziemiu i partyzantce ich dni codzienne i zmaganie się z rzeczywistością.Prześladowanie ,obozy koncentracyjne i śmierć ich najbliższych

#216 2020-01-18 11:29:08

lekte
New member

Ostatnio seria Gra o tron

#217 2020-01-20 13:20:20

cherrie
Member

Przyjemną ksiązką, która ostatnio wpadła mi w ręce są Wspomnienia w kolorze sepii. https://www.lideria.pl/Wspomnienia-w-ko … 469,p.html  Uwielbiam tego typu książki, inspirująca, ciekawa i złożona z kilku płaszczyzn czasowych historia przybliżająca obraz rzeczywistości w jakiej żyli nasi przodkowie.

Bardzo ciekawie opowiedziana historia, która toczy się dwutorowo, w czasach współczesnych i dawnych, przed wojennych i wojennych...
O sile więzi rodzinnych i przyjaźni...

Momentami ksiązka się dłuży, ale i tak czyta się przyjemnie wink

Ostatnio edytowany przez cherrie (2020-01-31 11:10:37)

#218 2020-01-21 11:50:58

paniusiabogusia01
Member

Lubię Jesteś cudem Reginy Brett, podnosi na duchu smile

Reklama