Aterima Opinie ?

Doma daj znac jak pojedziesz . ja w srode pojutrze wracam do polski bo mam sprawy rodzinne i musiałam wczesnie wrócic. Jak bede w polsce to zajrze na forum tez.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#131 2012-12-03 11:15:12

Kamilakoz
Member

Re: Aterima Opinie ?

Doma daj znac jak pojedziesz . ja w srode pojutrze wracam do polski bo mam sprawy rodzinne i musiałam wczesnie wrócic. Jak bede w polsce to zajrze na forum tez.

#132 2012-12-08 15:49:16

namolna
Member

jolka55 napisał:

A ja właśnie byłam w tym tygodniu na spotkaniu w Gdansku z aterimą i pani powiedziała,że wypłaty są 10-tego dnia roboczego  wypłacane.co nie znaczy ,że 10 danego miesiąca bedzie kasa.Po drodze są soboty,niedziele i np jakies święto.W maju był długi weekend i trzeba było dłużej poczekac.Także należy sobie policzyc ile dni roboczych jest  do 10-tego.

Wybacz,ale jakiś czas temu pracowałam w księgowości. W wypadku świąt,nie ma zmiłuj,wypłata musi być na czas! Każda firma,a zwłaszcza tak duża jak Aterima,powinna zadbać o to.,aby być przewidującym i przelać wynagrodzenie na czas.

#133 2012-12-08 16:14:32

namolna
Member

jolka55 napisał:

A ja właśnie byłam w tym tygodniu na spotkaniu w Gdansku z aterimą i pani powiedziała,że wypłaty są 10-tego dnia roboczego  wypłacane.co nie znaczy ,że 10 danego miesiąca bedzie kasa.Po drodze są soboty,niedziele i np jakies święto.W maju był długi weekend i trzeba było dłużej poczekac.Także należy sobie policzyc ile dni roboczych jest  do 10-tego.

Wybacz,ale jakiś czas temu pracowałam w księgowości. W wypadku świąt,nie ma zmiłuj,wypłata musi być na czas! Każda firma,a zwłaszcza tak duża jak Aterima,powinna zadbać o to.,aby być przewidującym i przelać wynagrodzenie na czas.

#134 2013-05-06 16:02:53

Barba
Member

kasia63 napisał:

bylam na rozmowie  Aterimie - obsluga mila,ale....
1.umowa zlecenie podzielona na 2 czesci 400złbrutto i od tego wsie skladki + dieta w euro,w sumie wychodzi za 1 miesiac ok900-950 euro,platne w zl na konto w polsce po miesiacu pracy -10ego kazdego miesiaca.kurs BRE Banku o ile dobrze pamietam- niekorzyste finansowo
2.jesli jedzie sie tylko na 4 tyg,a takich ofert jest wiecej-nie ma zwrotu za podroz ,jesli na dluzej to tylko 100euro
3.firma odmawia udostepnienia wzoru umowy przed jej podpisanie zaslaniajac sie tajemnica firmowa  -BZDURA!!!!!!!!!!!!!!!!A podpisuje sie ja wczesniej ,in blanco - bez daty/niby jest tam wstawiana data wyjazdu/i od tej daty liczy sie ubezpieczenie
4.ubezpieczenie - polise podobno firma wysala pod adres na ktory sie jedzie......../jakies polaczone ubezp

Umowa zlecenie, ale skladki od sredniej krajowej, tak przynajmniej mi powiedziano

#135 2013-07-09 10:38:21

febe38
Member

witam,pracowałam rok dla Aterimy,wypłaty są przelewane w ostatnim możliwym dniu,10 dni roboczych trzeba liczyć.Kurs kupna Bre Banku jest wyjątkowo niekorzystny,a nie ma możliwości otrzymywania euro.Do tego bardzo niemiła niespodzianka już na wstępie-nie dostałam wypłaty za pierwszy dzień pracy,bo takie tam są zasady, o których oczywiscie nie ma mowy na rozmowie.Poza tym,jak wszędzie -trafisz dobrze,będzie dobrze,trafisz źle będą schody, tak jest wszędzie,pozdrawiam.

#136 2013-07-09 13:30:06

janka1
Member

Hej dziewczyny!!! U mnie było tak z wyjazdem; firma za mnie wyłożyla na wyjazd, a rodzina mi zwróciła 80E,tak że mam kasę na start. Potem odciągną mi z pierwszej wypłaty. To firma z Poznania. Wyjechałam na 3 m-ce pierwszy raz. Ale jest OK wink, babcia słabo chodzi i uczęszcza na rehabilitację. Do 15 jestem sama i ogarniam gospodarstwo. Potem dojdzie gotowanie obiadów. Jedzenia mam opór. We firmie obiecali mi 1000 E. Zobaczymy jak będzie na realu. Pozdrawiam.

#137 2013-07-09 16:22:14

Cebulka
Member

Aż sprawdziłam, czy ta różnica kursu w BRE banku tak bardzo niekorzystna jest. BRE- 4,17, NBP- 4,25. Mój bank ma jak BRE-4,17. Czyli na całej wypłacie 88 PLN. Dramatu nie ma moim zdaniem. No ale żeby nie zapłacili za pierwszy dzień pracy! W umowie wyraźnie stoi, że płacą stwakę diety z każdy dzień Ja przyjechałam o 9.00 i od razu się wdrażałam. Będę czekać na wypłatę niecierpliwie i się ewentualnie kłócić.

Od tygodnia jestem z Aterimą na wyjeździe. To mój pierwszy wyjazd. Z bardzo dobrym niemieckim i prawem jazdy czekałam 3 dni na właściwą ofertę (w sumie przedstawili mi 3 oferty, po jednej dziennie:)).  Jak na razie jestem zadowolona. Stan podopiecznej i warunki mieszkaniowe kropka w kropkę zgodny z opisem niemieckiego pośrednika. Stela lekka, rodzina przesympatyczna. Firma dzwoniła 3 dni po moim przyjeździe z pytaniami, czy wszystko jest ok. Nie miałam się na co skarżyć jak na razie, więc nie wiem jak reagują na problemy i mam nadzieję nie sprawdzać:)

Jedna sprawa średnio mi się podoba, a mianowicie rozwiązanie ze zwrotem kosztów przejazdu. 100 EUR rodzina ma zwrócić, jeśli jedzie się przynajmniej na 2 miesiące. Nie reguluje tego jednak firma, tylko same mamy się o to dopominać u rodziny. A rodzina negocjuje z niemieckim pośrednikiem, który się może reklamować jako ten, który nie ma ukrytych kosztów pod postacią Reisegeld... No i powstaje problem, wszyscy się czują oszukani. Nie mówiąc już o krótszych wyjazdach. U mnie jest sytuacja, że w związku z pracą w Polsce muszę zjechać 01.09. A babcia będzie potrzebować opieki jeszcze 2-3 tygodnie. I co, zmienniczka ma przyjechać na własny koszt?

Ja zaraz po przyjeździe, jeszcze w obecności niemieckiego pośrednika poprosiłam o moje pieniądze za przejazd. No i było ogromne zdziwienie, że coś jeszcze muszą płacić. Pośrednik jednak wytłumaczył co i jak (nie doczytali w umowie z nim) i moje pieniążki dostałam

#138 2013-07-09 18:40:46

ewal8
Member

Cebulko, wiem, że nie wolno zdradzać Ci zarobków - tajemnica umowy wink wink, ale to możesz powiedzieć: przy Twoim języku i reszcie zalet zaproponowali Ci powyżej 1150 euro czy wycenili Cię standardowo?

#139 2013-07-17 22:13:38

Cebulka
Member

Oj, zgubił mi się wątek, ale już odpowiadam. Trochę niedoceniona się czuję, to fakt, ale i nie narzekam bardzo:) Akurat ten niemiecki pośrednik, który załatwiał mi pracę, nie robi straszliwego narzutu za bardzo dobrą znajomość języka. Jak na innych stronach widziałam różnica między "komunikatywną" siłą, a bezproblemowo komunikującą się osobą potrafi wynieść nawet 1000EUR! Gdyby tak na mnie chcieli zarabiać, to bym się wkurzyła. Jeszcze przed zawarciem umowy zdradziłam, że wyceniono mnie na 1100 EUR. Nie mam jednak udokumentowanego doświadczenia w opiece, ani referencji. Moim wymogiem był też lekki stan podopiecznego i tak właśnie mam, czyli oceniam wycenę sprawiedliwie. Co nie zmienia faktu, że mając już dobre referencje po tym pierwszym wyjeździe w razie co będę wołać więcej:)

#140 2013-09-19 19:51:54

caramella30
Member

Ja również byłam na rozmowie w Aterimie, ogólnie odniosłam negatywne wrażenie. Umowa faktycznie podzielona na dwie części od kwoty 400 eur są odprowadzane składki.  W przypadku, oświadczenia dotyczącego dobrowolnych składek na ubezpieczenie chorobowe umówiona kwota netto pomniejsza się o jakieś ok 30 euro, dodając do tego przystąpienie do dobrowolnego ubezpieczenia (osobiście uważam że nww, i ubezp. od odpowiedzialności w życiu prywatnym dobrze mieć), to kolejne ok 10 euro na minusie. Tak więc zaproponowana kwota netto po weryfikacji językowej nie jest ostateczna. Dodając do tego różnice kursu, przy przeliczaniu wynagrodzenia na złotówki, to kolejne kilkanaście euro mniej. Przy tym kary, nawet do dziesięciokrotności wynagrodzenia np. w przypadku naruszenia zakazu konkurencji. Dla mnie to jest nie do pojęcia. O tyle o lie rozumiem, ze firma się zabezpiecza na przypadek gdyby okazało się, że np. opiekunka nadużywa alkoholu, rodzina rezygnuje z ich usług, oni tracą zlecenie. Tylko takie przypadki rozumie, pozostałych kar nie. Podpisując umowę z poprzednia agencją, podpisałam wszystkie oświadczenia bez mrugnięcia okiem, ale teraz czytam uważnie. Niektóre firmy perfidnie oszukują, dają umowy śmieciowe, wprowadzają w błąd, pracownice są niekompetentne i jeszcze paragrafy z karami. To co daje Promedica czy medipe to nic w Aterimie oswiadczenie dot. kar jest na calą stronę, chyba z 15 pkt. No i jeszcze umowa bez daty, data jest wpisywanaa po przyjęciu zlecenia. Wtedy dostajemy ją do ręki. Szok. Tak więc reasumując większość agencji działa podobnie, tam gdzie większa podstawa to mniejsza dieta. Jedne odprowadzają od 1600 zł składki inne od średniej krajowej, ale tak po przeliczeniu jak np. w Aterima to kwotowo wychodzi to samo. Różnica jest w przypadku choroby czy macierzyństwa,w świadczeniach. Nie mam na myśli tutaj Promedici24, bo oni składki mają powalające na kolana. Większość firm jest nastawiona na agresywny zysk. Jest to balans pomiędzy wynagrodzeniem a warunkami proponowanej umowy i ewentualnie zainteresowaniem w przypadku problemów. W ostatecznym rozrachunku duzo agencji dziala na zbliżonych zasadach. Pozdrawiam

kasia63 napisał:

bylam na rozmowie  Aterimie - obsluga mila,ale....
1.umowa zlecenie podzielona na 2 czesci 400złbrutto i od tego wsie skladki + dieta w euro,w sumie wychodzi za 1 miesiac ok900-950 euro,platne w zl na konto w polsce po miesiacu pracy -10ego kazdego miesiaca.kurs BRE Banku o ile dobrze pamietam- niekorzyste finansowo
2.jesli jedzie sie tylko na 4 tyg,a takich ofert jest wiecej-nie ma zwrotu za podroz ,jesli na dluzej to tylko 100euro
3.firma odmawia udostepnienia wzoru umowy przed jej podpisanie zaslaniajac sie tajemnica firmowa  -BZDURA!!!!!!!!!!!!!!!!A podpisuje sie ja wczesniej ,in blanco - bez daty/niby jest tam wstawiana data wyjazdu/i od tej daty liczy sie ubezpieczenie
4.ubezpieczenie - polise podobno firma wysala pod adres na ktory sie jedzie......../jakies polaczone ubezp

#141 2014-01-08 19:07:06

yanea
Member
Od: Kraków/Wrocław

Hej dziewczyny jestem tutaj nowa i planuję swój wyjazd z Aterimą lub inna firmą(jeszcze się zastanawiam)

caramella30 dzięki, że napisałaś te konkrety.

Z tego co ja już obecnie wiem to to, co jest napisane na stronie, a rzeczywistość to 2 różne rzeczy.
Niemieckiego uczyłam się dość długo w swoim życiu, ale dawno nie używałam tego języka(no i nie używałam go w Niemczech). Więc wiadomo, że rzeczywistość będzie inna(wiem, bo zderzenie mojego angielskiego z Brytyjczykami było dla mnie powalające, ale dałam radę wink ).
Do rzeczy z Aterimy dzwonili do mnie przed świętami, wtedy stwierdzili, że j. mało komunikatywny, że na obecną chwilę, mogą mi zaproponować 800-coś€.
No ja na to, że nie, bo wyżej się cenie, a odświeżenie języka nie zajmie mi długo. Wczoraj dzwonili no i po rozmowie pani stwierdziła, ze jest o wiele lepiej, ale i tak zaproponowała mi śmieszne 920€.

Co Wy na to dziewczyny, brać jak na pierwszy raz?

Dodam, że w opiece mam ok.6 lat dośw., ale w kraju.

#142 2014-01-08 19:43:48

Tosia
Member

yanea

Aterima była jedną z pierwszych firm, które sprawdziły mój niemiecki. Wszystkie zdania z jęz. niemieckiego na polski przetłumaczyłam bezbłędnie. Trudniej poszło tłumaczenie z jęz. polskiego ale w moim odczuciu dałam radę. Aterima oznajmiła, że słaby ten mój język i zadzwoni za kilka miesięcy a ja mam uczyć się. W międzyczasie inne firmy za 1000e akceptowały mój niemiecki. W momencie kiedy zdecydowałam się na inną firmę odezwała się Aterima. Podziękowałam. Wiem, że zwłoka nie była związana z językiem ale wymuszeniem niższej płacy. Niemki były zadowolone, nie miałam problemów z porozumieniem się, mogły mnie zrozumieć. Miałam ze sobą słownik. Córka podopiecznej dała mi podręcznik z płytą, odtwarzacz i trochę podciągnęłam się. Ważne żeby nie bać się mówić. Jeżeli np. zamiast gut powiesz o.k. to też będziesz zrozumiana.
Moja rada nie pracuj za mniej niż 1000e. Powodzenia

#143 2014-01-08 20:33:15

yanea
Member

Tosia napisał:

yanea

Aterima była jedną z pierwszych firm, które sprawdziły mój niemiecki. Wszystkie zdania z jęz. niemieckiego na polski przetłumaczyłam bezbłędnie. Trudniej poszło tłumaczenie z jęz. polskiego ale w moim odczuciu dałam radę. Aterima oznajmiła, że słaby ten mój język i zadzwoni za kilka miesięcy a ja mam uczyć się. W międzyczasie inne firmy za 1000e akceptowały mój niemiecki. W momencie kiedy zdecydowałam się na inną firmę odezwała się Aterima. Podziękowałam. Wiem, że zwłoka nie była związana z językiem ale wymuszeniem niższej płacy. Niemki były zadowolone, nie miałam problemów z porozumieniem się, mogły mnie zrozumieć. Miałam ze sobą słownik. Córka podopiecznej dała mi podręcznik z płytą, odtwarzacz i trochę podciągnęłam się. Ważne żeby nie bać się mówić. Jeżeli np. zamiast gut powiesz o.k. to też będziesz zrozumiana.
Moja rada nie pracuj za mniej niż 1000e. Powodzenia

malagosia i Tosia dzięki wielkie za miłe słowa, też tak mi się wydaje, że nie ma co zaniżać rynku, a przecież to są śmieszne kwoty.
Z resztą jak czytałam na forum, to rodzina płaci i tak dajmy na to:
1200 €(dla komunikatywnej), 1400€(dla bardziej) u.s.w.,
a firma, która nas zatrudnia dostaje za taką(nową)więcej, bo pierwszy raz, bo naiwna, bo coś tam, więc można na jej niewiedzy zarobić.
Ale to zniechęca znacząco do firmy hmm

#144 2014-01-09 10:29:46

KRYSIA5555
Member

dziewczyny nie chce tu nikogo krytykować,ale trochę przesadzacie z tą rzekoma prawdą...dot. to zarobków,,
1400 eur nie ma nikt........piszę NIKT,,,,,,,,,,,,,,,,,,,jeżeli jest ktoś taki ,to proszę o ujawnienie się na forum. Normalna płaca dla dobrej , wykwalifikowanej opiekunki to 1100  eur,,,,,,,netto oczywiście,,,,,,,,,,,,,i jeszcze super niemiecki i prawko itd,,,,,,,,, Nie róbcie wody z mózgu nowym dziewczynom. Znajomość niemieckiego jest b.ważna, Jak chcecie wykonywać podstawowe czynności nie rozumiejąc nikogo???????? Takie proste rzeczy , jak zapytac co ktoś lubi albo w łazience,,,,Ludzie starzy są nerwowi i  nie chcą kogoś bez znajomości ich języka, Oczywiście są wyjątki do których należą osoby o skromniejszych dochodach. Tacy godzą się na kogoś z niskimi kwalifikacjami i wtedy mogą się pomęczyć z taka opiekunką. Dziewczyny opieka to, to,samo co każdy inny zawód,,,,,,,,,,,nie zarobisz dużej kasy z podstawówka,,,,,,,,,,,,tAK SAMO JEST TU .Jak nauczycie sie opieki , języka i doświadzcenie 2 -3 lata, To możecie powiedzieć  skończyłam uniwerek z opieki i mogę zarabiać dobra kasę,,,,,,, Więc nie rozumiem skąd te płacze na zarobki??????? Jak za mało płacą to w PL, np  na kasie w markecie jest 1100 ale złoty........... Jak ktoś nie widzi różnicy to trudno!!!

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2014-01-09 11:55:02)

#145 2014-01-09 13:08:48

ewa5
Member

Witam wszystkich! Chciałabym wyjechać z firmy Aterima do DE jako opiekunka, ale zastanawiam się czy jest wypłacalna. Jak długo od podpisania umowy czeka się na ofertę?  Czy może znacie odpowiedz na te pytania?
Pozdrawiam smile i dziękuje!

#146 2014-01-09 17:39:45

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

KRYSIA5555 napisał:

dziewczyny nie chce tu nikogo krytykować,ale trochę przesadzacie z tą rzekoma prawdą...dot. to zarobków,,
1400 eur nie ma nikt........piszę NIKT,,,,,,,,,,,,,,,,,,,jeżeli jest ktoś taki ,to proszę o ujawnienie się na forum. Normalna płaca dla dobrej , wykwalifikowanej opiekunki to 1100  eur,,,,,,,netto oczywiście,,,,,,,,,,,,,i jeszcze super niemiecki i prawko itd,,,,,,,,, Nie róbcie wody z mózgu nowym dziewczynom. Znajomość niemieckiego jest b.ważna, Jak chcecie wykonywać podstawowe czynności nie rozumiejąc nikogo???????? Takie proste rzeczy , jak zapytac co ktoś lubi albo w łazience,,,,Ludzie starzy są nerwowi i  nie chcą kogoś bez znajomości ich języka, Oczywiście są wyjątki do których należą osoby o skromniejszych dochodach. Tacy godzą się na kogoś z niskimi kwalifikacjami i wtedy mogą się pomęczyć z taka opiekunką. Dziewczyny opieka to, to,samo co każdy inny zawód,,,,,,,,,,,nie zarobisz dużej kasy z podstawówka,,,,,,,,,,,,tAK SAMO JEST TU .Jak nauczycie sie opieki , języka i doświadzcenie 2 -3 lata, To możecie powiedzieć  skończyłam uniwerek z opieki i mogę zarabiać dobra kasę,,,,,,, Więc nie rozumiem skąd te płacze na zarobki??????? Jak za mało płacą to w PL, np  na kasie w markecie jest 1100 ale złoty........... Jak ktoś nie widzi różnicy to trudno!!!

Czytam tak z ciekowości (przerwa 6 tyg). Krysia - zawsze wyjdzie mi ok. 1400 E/miesiąc nie liczę oczywiście Reisegeld (150E). To zależy tylko i wyłącznie od rodziny i ICH negocjacjach z firmą.
Także miałem na początku 1050 Euro - Język jest ważny ale nie przesadzajmy. Komunikativ w zupełności wystarczy, doświadczenie - to zależy od pacjenta jakiego mamy. Wiesz przecież, że do "powazniejszych " spraw niemcy i tak wzywają "fachowy personel" jesteśmy jak polskie salowe - i nie mam do tego zludzeń p latach pracy.
Kantują nas tylko i wyłącznie POLSKIE  firmy - w moim przypadku padło pytanie rodziny ile ja konkretnie dostanę za swoją pracę !!!!!!!!!! skoro oni muszą płacić grubo ponad 2 tys. Euro

#147 2014-01-09 17:59:25

simona1961
Member

Sorry, ale jesli firma płaci składki ZUS od kwoty 400 zł, zatrudnia na umowę zlecenie i proponuje 800 euro wynagrodzenie, to jest to mocno nie w porządku. Tyle to płacą firmy zatrudniające na umowę o pracę, odprowadzające składki od średniej krajowej , czyli od kwoty ponad 3600 zł. Porównanie Krysiu naszej pracy z pracą w markecie w Polsce jest co najmniej niestosowne. Nasze wynagrodzenie należy podzielić przez miesiące pracy dodając miesiące, kiedy jestesmy w Polsce.  Oczywiście możesz pracować za 900 euro i trwać w zachwycie, nic nam do tego, ale powinnaś powstrzymać się od swoich porównań. Zapewniam Cię równiez, ze jest sporo opiekunek i opiekunów, którzy pracują za 1200-1300, ba nawet za 1400 euro. Między innymi ja!

#148 2014-01-09 19:01:09

Tosia
Member

Zawsze staram się wesprzeć opiekunki by zarabiały jak najwięcej. Uważam, że poniżej 1000e
nie powinny podejmować pracy. Yanea pisze, że wcześniej uczyła się języka, ma praktykę w opiece dlaczego ma nie zarobić powyżej 1000e? Pytanie kieruję do Krysia5555.

#149 2014-01-09 21:28:52

renia1311
Member
Od: ...

ewa5 napisał:

Witam wszystkich! Chciałabym wyjechać z firmy Aterima do DE jako opiekunka, ale zastanawiam się czy jest wypłacalna. Jak długo od podpisania umowy czeka się na ofertę?  Czy może znacie odpowiedz na te pytania?

Jest wypłacalna, ale jak wcześniej pisano, nie zgadzaj się na niską stawkę, bo potem ciężko o podwyżkę. Jak się zgodzisz na pierwszej rozmowie tak będziesz miała. W zależności jak szybko chcesz wyjechać, ja czekałam 2 tygodnie, ale taki podałam termin od kiedy jestem dyspozycyjna.
Ogólnie firma jak firma, a składki od najniższej krajowej, a nie od 400zł.! umowa zlecenie.

#150 2014-01-09 23:23:02

yanea
Member

renia1311 napisał:

ewa5 napisał:

Jest wypłacalna, ale jak wcześniej pisano, nie zgadzaj się na niską stawkę, bo potem ciężko o podwyżkę. Jak się zgodzisz na pierwszej rozmowie tak będziesz miała. W zależności jak szybko chcesz wyjechać, ja czekałam 2 tygodnie, ale taki podałam termin od kiedy jestem dyspozycyjna.
Ogólnie firma jak firma, a składki od najniższej krajowej, a nie od 400zł.! umowa zlecenie.

Ej dziewczyny, bo zrobiło się jakieś niepotrzebne nieporozumienie nie pisałam wcale, że chcę na starcie 1400E zarabiać. Bo to na początek mało realne, ale czytałam niemieckie ogłoszenia i koleś proponował 2500-coś E, ale babka musiała mieć pow.40. Co do zarobków, to nie uważam, że powinnam iść pracować w sklepie za 1000zł,bo to nie są godziwe pieniądze jak na moje wykształcenie. To, że mamy tak w naszym kraju, to nie znaczy, że mamy się na to godzić.

#151 2014-01-11 11:26:19

KRYSIA5555
Member

odpowiadam TOSI i innym zainteresowanym że powinny zarobić więcej niż 1000 eur nett0..nawet jak jadą 1-szy raz i bez znajomości języka,,,Tylko ja nie znam nikogo kto tyle ma, to znaczy 1400 eur netto, Po znajomości jedna KOLEŻANKA  ma 1300 eur ale z dodatkami i na czarno.......
Nigdy z firm.... !!!.one płacą 1150 eur netto za 1 osobę....Pewnie że jak jedzie opiekować się 2-ma osobami,,,,to znam dziewczynę która dostała 1700 eur netto!!!!!!!!!! Ale ja nigdy, a nigdy bym się na taka pracę nie zgodziła za żadną kasę!!!!  Oboje mieli raka w stadium ostatnim!!!!!!! Nie chcę opisywać dalej !!!!
Co do języka to ja tylko pytałam jak chcemy się porozumieć !!!! Znam dziewczynę która nie znała nic niemieckiego nic a nic i w dzień w dzień uczyła się języka z podopieczną, Miała wspaniałą osobowość , wszyscy ją uwielbiali , śmiali się z jej roztrzepaństwa, ale to było słodkie, Takich dziewczyn jest mało, reszta ma trudno, stąd te narzekania na forum.Jak  wybierasz się na opiekę bez języka to nastaw się na twardą coś ta..... wiadomo co!!!!

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2014-03-03 14:27:45)

#152 2014-01-11 11:44:03

Tosia
Member

Krysia5555
Zdaje się, że nie zrozumiałaś mnie. Jeszcze raz napiszę. Uważam, że opiekunka powinna otrzymać nie mniej niż 1000e. Więcej zależy od rożnych czynników m.in. umiejętności negocjacji warunków pracy i płacy.

#153 2014-01-17 12:49:09

KRYSIA5555
Member

Amelka ratuj.........chcę założyć  nowy wątek  pt,''' przeżyłem własną śmierć""" To jest tytuł na wesoło ale temat poważny,Jak się zachować w razie zagrożenia, chorobą naszgo podopiecznego, wypadki niezwykłe nie banalne, nasze nieszczęścia które nas spotkały na terenie Niemiec, Np.........dziewczyna, jedzie 1-szy raz do Niemiec na opiekę, prawie zero niemieckiego, idzie na zakupy w dużym mieście i ginie.Nie wzieła adresu swojej Steli , zabłądziła i koniec......Co robic w takich przypadkach?????????
Albo zemdlała na ulicy, albo ja okradli albo przejechała dziadka którym miała się opiekowac!!!!!!!!!!!1
do  dziś nie odezwała się nasza sprawczyni przejechania dziadka i rozbicia auta , wyjeżdżając z posesji. A szkoda.......... bo jesteśmy ciekawe , jakie były konsekwencje i czego unikać żeby nie narobić sobie kłopotów, Amelka jak możesz i uznasz mój wątek za ciekawy to  załóż  .

#154 2014-02-14 13:36:12

aga148
Member

Witam!ile trzeba czekać na ofertę z Aterimy?

#155 2014-02-28 20:20:25

kasica171
New member
Od: Idar-Oberstein

Na oferte z Aterimy czeka sie zazwyczaj pare dni, ja jezdze z ta firma juz 2 lata i wszystko jest ok smile

#156 2014-03-06 22:53:45

caramella30
Member

Witam ponownie
Śledzę co jakiś czas wątek Aterimy, ponieważ ponownie zawahałam sie czy podjąć z nimi współprace. Szala przeważyła się na tak ze względu na wynagrodzenie ale mam mieszane uczucia. Fenomenem w tej firmie jest to, że umowę podpisać należy bez dat. Wynagrodzenie tylko w złotówkach, nie ma innej możliwośći. Zwrot podróży ale słowem nie wspominają o tym w umowie. Najbardziej rozśmieszył mnie zapis, że średnio pracuje się ok 6,5 godziny ale rozbrajająca szczerość rekrutera sprowadziła mnie na ziemię cytuję "ale my nie ustalamy wolnego" To po kiego wafla piszą bzdury, żeby nie zapytać inaczej? Kolejne zaskoczenie to to, że nie można umowy otrzymać przed wyjazdem? Dlaczego? Bo takie są procedury HA!  Gdy powiedziałam o tym, że chcę umowę przed wyjazdem posypały się gromy z nieba. Zadzwoniła Pani z bardzo pretensjonalnym tonem i zapytała Ma Pani jakiś problem? Nie powiem, że zabrzmiało to jak tekst na jakimś poziomie gimnazjalistki, ale jeśli firma zatrzymuje dwa egzemplarze umowy bez daty i wysyła do Niemiec to ja chcę to zrozumieć dlaczego?. Żadna firma tak nie robi. Czy ktoś z forumowiczów wie? Pozdrawiam

#157 2014-03-06 23:15:36

amelia
Przyjaciel Forum

caramella30 napisał:

Witam ponownie
Śledzę co jakiś czas wątek Aterimy, ponieważ ponownie zawahałam sie czy podjąć z nimi współprace. Szala przeważyła się na tak ze względu na wynagrodzenie ale mam mieszane uczucia. Fenomenem w tej firmie jest to, że umowę podpisać należy bez dat. Wynagrodzenie tylko w złotówkach, nie ma innej możliwośći. Zwrot podróży ale słowem nie wspominają o tym w umowie. Najbardziej rozśmieszył mnie zapis, że średnio pracuje się ok 6,5 godziny ale rozbrajająca szczerość rekrutera sprowadziła mnie na ziemię cytuję "ale my nie ustalamy wolnego" To po kiego wafla piszą bzdury, żeby nie zapytać inaczej? Kolejne zaskoczenie to to, że nie można umowy otrzymać przed wyjazdem? Dlaczego? Bo takie są procedury HA!  Gdy powiedziałam o tym, że chcę umowę przed wyjazdem posypały się gromy z nieba. Zadzwoniła Pani z bardzo pretensjonalnym tonem i zapytała Ma Pani jakiś problem? Nie powiem, że zabrzmiało to jak tekst na jakimś poziomie gimnazjalistki, ale jeśli firma zatrzymuje dwa egzemplarze umowy bez daty i wysyła do Niemiec to ja chcę to zrozumieć dlaczego?. Żadna firma tak nie robi. Czy ktoś z forumowiczów wie? Pozdrawiam

Nie widzi mi się taka umowa. Jakieś przekręty . Ale post wyżej Kasica171- też masz taką umowę?. Chwalisz taką firmę?

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-06 23:16:02)

#158 2014-08-22 15:04:46

ewa5
Member

Dziękuję za odpis!!!!
Obecnie byłam na 3 wyjazdach z Aterimy. Firma tak jak pisałaś jest wypłacalna. Ma problem z nowymi opiekunkami i zamianą. Ostatnio koordynatorka zadzwoniła do mnie, czy mogłabym zjechać 2 tygodnie wcześniej niż było planowane i wrócić szybciej niż 2 miesiące wolnego w PL. Karty Ekuz nie widziałam na oczy mimo, że obiecały dosłać dwa razy. Mam wykupione Generali, która działa na zasadzie zgłoszenia problemu zdrowotnego i firma ubezp. szuka dla mnie jak najbliżej mojego miejsca pracy danego specjalisty i umawia na wizytę. Trochę słabe moim zdaniem. Byłam u dwóch rodzin i opis przestawiony przez firmę nieco różnił się w rzeczywistości, ale tragedii nie było. Dużo zależy na jaka koordynatorkę się trafi.

renia1311 napisał:

ewa5 napisał:

#159 2014-09-08 06:19:25

Kazimiera
New member

Polecam wszystkim. Fajna ludzka firma i nie ma w niej żadnych kruczków.

#160 2014-09-08 08:29:56

barbara.b
Member

hehe od 400 euro? z tego co widze to faktycznie składki wogóle nie są odprowadzane albo są od jakieś śmiesznej kwoty. jak masz na umowie jakieś 400 euro to składki wogóle nie są odprowadzalne. 400 euro to musi być niemeicka umowa a w niemczech od 400 euro nei odprowadza się żadnych składek nie ma się nawet ubezpieczenia, dlatego jest polska umowa, a na umowie np. wysokość pensji 200 zł a reszta to diety i składki są od tych 200 zł odprowadzane :-)))
taka jest prawda.

Martusia napisał:

kasia63 napisał:

mozesz nie wierzyc ale NAPRAWDE taka wlasnie propozycje otrzymalam!skladki tylko od czesci pierwszej wyplaty czyli od tych 400zl/
teraz pojechalam przez znajomosci a nie przez firme.ksero tej umowy mam w domu -jak wroce to moge ci b dokladnie napisac jakie kwoty mi zaproponowano.

Kasiu chyba nie uwaznie przeczytalas umowe skladki sa od 400 Euro(oczywiscie przeliczone na zl.)  odprowadzane!!!!! Oj dziewczyny , dziewczyny ....
Sama jezdze z Aterima , teraz na urlopie , czekam za nowa  propozycja ale musze przyznac ze mam jeszcze jedna firme ktora mnie kusi i musze przyznac ze szala sie przewaza.

#161 2014-11-05 09:55:10

ewa5
Member

barbara.b napisał:

hehe od 400 euro? z tego co widze to faktycznie składki wogóle nie są odprowadzane albo są od jakieś śmiesznej kwoty. jak masz na umowie jakieś 400 euro to składki wogóle nie są odprowadzalne. 400 euro to musi być niemeicka umowa a w niemczech od 400 euro nei odprowadza się żadnych składek nie ma się nawet ubezpieczenia, dlatego jest polska umowa, a na umowie np. wysokość pensji 200 zł a reszta to diety i składki są od tych 200 zł odprowadzane :-)))
taka jest prawda.

Martusia napisał:

kasia63 napisał:

mozesz nie wierzyc ale NAPRAWDE taka wlasnie propozycje otrzymalam!skladki tylko od czesci pierwszej wyplaty czyli od tych 400zl/
teraz pojechalam przez znajomosci a nie przez firme.ksero tej umowy mam w domu -jak wroce to moge ci b dokladnie napisac jakie kwoty mi zaproponowano.

Kasiu chyba nie uwaznie przeczytalas umowe skladki sa od 400 Euro(oczywiscie przeliczone na zl.)  odprowadzane!!!!! Oj dziewczyny , dziewczyny ....
Sama jezdze z Aterima , teraz na urlopie , czekam za nowa  propozycja ale musze przyznac ze mam jeszcze jedna firme ktora mnie kusi i musze przyznac ze szala sie przewaza.

miesiąc temu poprosiłam o składki jakie są odprowadzane do ZUS-u i to prawda są minimalne, jeszcze w życiu czegoś takiego nie widziałam. Fakt firma jest wypłacalna, ale mimo to zastanawiam się na inną.

#162 2014-11-05 12:19:19

albert
New member

Widzę że większość z was nie ma bladego pojęcia co te centusie z Krakowa pod nazwą Aterima oferuje w swojej ofercie
więc krótko objaśnię

1) zarobki które oferują oscylują w granicach 1000EUR, co jest pierwszym kłamstwem bo płacą w złotówkach i to po swoim przeliczniku
    dla przykładu podam że w październiku 2014 przeliczyli mi po kursie 4,05 gdzie kurs kantorowy i to w stolicy Centusiów( czytaj Krakowa)
    wynosił 4,20 szybko licząc w ten sposób okradli mnie równiutkie 150,00zł

2)składki są odprowadzane od kwoty 400EUR resztę na pasku płacy przedstawiają jako koszty dojazdu

3)co najbardziej mnie denerwuje, to składki są odprowadzane tylko wtedy gdy jesteś w pracy w Niemczech, podczas przestoju masz
   opłacane tylko ubezpieczenie zdrowotne. łatwo więc przekalkulować że do emerytury po przepracowanych u nich 2 latach tylko jeden 
   rok masz zaliczony

4)składkę na fundusz pracy płacą jak im się podoba, więc raz ci zapłacą innym razem nie, a i to jeśli ci zapłacą to oczywiście tylko wtedy
   gdy jesteś na zleceniu w Niemczech, podczas przestoju w Polsce nie masz opłacanych składek na fundusz pracy co znaczy że w razie
   choroby
   nie możesz pójść na chorobowe tzw L4, no w zasadzie to możesz tylko że pieniędzy od ZUSu nie dostaniesz żadnych, więc jak nie masz
   odłożonych pieniędzy albo kogoś z rodziny co cie będzie utrzymywał to zdychaj sobie pod płotem.

A teraz coś na temat miłej obsługi i świetnej koordynacji ze strony Aterimy MED.
niech ktoś sobie odpowie na pytanie czy by nie był miły dla tak dojnej krowy jakie my reprezentujemy swoją osobą, nam dają marne 1000EUR a od naszego pacjęta doją 1800EUR, po opłaceniu jakichś tam kosztów na czyściutko zostaje im za naszą harówkę 500-600EUR/m jak by ktokolwiek z was miał tak dojną krowe to by się do niej nie uśmiechał? Aterima to złodzieje i wszystkie inne jej podobne firmy z polski wcale nie są lepsze.
Zaprzyjaźniłem się tutaj z pielęgniarkami i pielęgniarzami którzy przychodzą do mojej pacjentki i podpytałem ich jak to wygląda w przypadku pracy przez niemieckiej pflegedienst i się dowiedziałem, zmiany są co 2 tygodnie na prace dostaje się prawdziwą umowę o prace a nie śmieciowe zlecenie, za te dwa tygodnie przepracowane pensja jest w kwocie od 1000,00EUR do 1500,00EUR na łape, więc co tu gadać, Polska to złodziejskie państwo bo pozwala na taki wyzysk swoich obywateli a Aterima zalicza się do jednej z gorszych firm w tej branży
JESZCZE RAZ PODKREŚLE, KRĘTACZE I ZŁODZIEJE!!!
i radze wam jeśli decydujecie się na wyjazd przez Aterimo-podobną firmę to wybierajcie firmy nie z Krakowa, niech centusie okradają swoich.

#163 2014-11-05 12:36:24

arielka
Member

Kazimiera napisał:

Polecam wszystkim. Fajna ludzka firma i nie ma w niej żadnych kruczków.

A konkrety?
Strona firmy jest interesująca, ale co z praktyką?

#164 2014-11-05 12:38:23

gosia12369
Member

nie znam Aterimy ale to co piszesz o umowie na niemieckich warunkach o prawda. Koleżanka pracuje w takim systemie 2tygodnie na 2 tygodnie ale że PDP była schorowana lekko więc zrobiono 10 dni na 10 dni co i tak wychodzi na pół miesiąca pracy i zarabia 1500e miesięcznie pracując połowę miesiąca. Niemieckie firmy w tym przypadku dbają o pracownika. Powiem tylko że przypadek nie był ciężki bo byłam, widziałam i z przemilą babcią 103 letnią obiadek zjadłam. Babcia doszła sama do kuchni przy pomocy rolatorka, i UWAGA co nie moglam uwierzyć- czytała gazetę bez okularów smile

#165 2014-11-05 15:36:29

albert
New member

gosia12369 napisał:

nie znam Aterimy ale to co piszesz o umowie na niemieckich warunkach o prawda. Koleżanka pracuje w takim systemie 2tygodnie na 2 tygodnie ale że PDP była schorowana lekko więc zrobiono 10 dni na 10 dni co i tak wychodzi na pół miesiąca pracy i zarabia 1500e miesięcznie pracując połowę miesiąca. Niemieckie firmy w tym przypadku dbają o pracownika. Powiem tylko że przypadek nie był ciężki bo byłam, widziałam i z przemilą babcią 103 letnią obiadek zjadłam. Babcia doszła sama do kuchni przy pomocy rolatorka, i UWAGA co nie moglam uwierzyć- czytała gazetę bez okularów smile

A wypłata oczywiście w Aterimie nie 10-go każdego miesiąca jak by się mogło wydawać tylko 10-go roboczego dnia miesiąca co oznacza ze wypłata wysyłana jest 14-go najwcześniej, zanim dojdzie na moje konto to jest już 15-ty albo 16-ty.
Naprawdę, oszukują i kręcą w tej srAterimie jak tylko mogą.

#166 2014-11-05 17:15:09

renia1311
Member
Od: ...

gosia12369 napisał:

A jakiś konkret odnośnie niemieckich firm? Gdzie szukać (oczywiście w necie smile )

#167 2014-11-05 21:22:25

Dorcia2
Member

renia1311 napisał:

gosia12369 napisał:

A jakiś konkret odnośnie niemieckich firm? Gdzie szukać (oczywiście w necie smile )

Oj jak ja bym chciała tak pracować 2 tyg/ 2 tyg.....poczekam aż więcej informacji napiszecie...smile

#168 2014-11-05 21:41:32

iza46
Member

Dorcia2 napisał:

renia1311 napisał:

gosia12369 napisał:

Oj jak ja bym chciała tak pracować 2 tyg/ 2 tyg.....poczekam aż więcej informacji napiszecie...smile

Mowisz,masz http://de.gigajob.com/Stellenangebot-10 … euung.html  trzeba miec ukonczne kursy w Niemczech niestety.

#169 2014-11-05 22:36:37

Franciszka
Member

albert napisał:

gosia12369 napisał:

A wypłata oczywiście w Aterimie nie 10-go każdego miesiąca jak by się mogło wydawać tylko 10-go roboczego dnia miesiąca co oznacza ze wypłata wysyłana jest 14-go najwcześniej, zanim dojdzie na moje konto to jest już 15-ty albo 16-ty.
Naprawdę, oszukują i kręcą w tej srAterimie jak tylko mogą.

Albercie, jest dokładnie tak jak napisałeś na temat AROGANCJIMED, poza tym, że obsługa nie jest tak miła i tak skoordynowana.

#170 2014-12-17 00:47:55

misiakowata
Member

Aterima ma świetnie opracowany kurs języka niemieckiego na swojej stronie internetowej. Polecam zawsze koleżankom lub paniom, które boją się wyjechać do pracy jako opiekunka za względu na barierę językową. Sama też skorzystałam. Duży ukłon dla osób, które ten kurs opracowują, bo ciągle pojawiają się nowe lekcje. Jednak na tej darmowej pomocy naukowej moje przygody z Aterimą Med się kończą. Aplikowałam do nich w tym roku 2 razy i dwa razy zostałam zignorowana.

#171 2014-12-17 11:05:40

arielka
Member

misiakowata napisał:

Aterima ma świetnie opracowany kurs języka niemieckiego na swojej stronie internetowej. Polecam zawsze koleżankom lub paniom, które boją się wyjechać do pracy jako opiekunka za względu na barierę językową. Sama też skorzystałam. Duży ukłon dla osób, które ten kurs opracowują, bo ciągle pojawiają się nowe lekcje. Jednak na tej darmowej pomocy naukowej moje przygody z Aterimą Med się kończą. Aplikowałam do nich w tym roku 2 razy i dwa razy zostałam zignorowana.

Zgłosiłam się do Aterimy i natychmiast po "egzaminie" z języka otrzymałam propozycję pracy (niestety obejmowała Święta i Nowy Rok) więc musiałam z niej zrezygnować.
Czy ktoś mógłby mi podać jeszcze więcej konkretów na temat tej firmy na minus? Na co trzeba uważać w momencie podpisywania umowy?

#172 2014-12-17 13:14:18

Tosia
Member

Umowę podpisują u siebie w biurze. Zrezygnowałam ponieważ musiałabym jechać 300km. Ale jeśli ktoś lubi podróże...

#173 2014-12-17 13:26:32

Franciszka
Member

arielka napisał:

misiakowata napisał:

Zgłosiłam się do Aterimy i natychmiast po "egzaminie" z języka otrzymałam propozycję pracy (niestety obejmowała Święta i Nowy Rok) więc musiałam z niej zrezygnować.
Czy ktoś mógłby mi podać jeszcze więcej konkretów na temat tej firmy na minus? Na co trzeba uważać w momencie podpisywania umowy?

Niestety nie mogę Ci pomóc, bo nie mam przy sobie wzoru umowy. 2 lata temu odprowadzali składki od 400 Euro brutto, mają koordynatorów-pośredników w Niemczech, którzy zawożą Ciebie z dworca na miejsce i z powrotem. Niestety nie znają dokładnie swoich PDP, no i nie aktualizują ich stanu zdrowia. Dominują ciężkie Stelle a wynagrodzenie za pracę jest naprawdę niskie. "Dbają" o opiekunkę do momentu sfinalizowania usługi. Nie widziałam ani A1 ani EKUZ, tylko jakieś ubezpieczenie za każdym razem z inną firmą ubezpieczeniową. Wynagrodzenie przysyłają późno w PLN!, bo ok 15 każdego miesiąca a mają obowiązek do 10 dni kalendarzowych, co oznacza, że przetrzymują pieniądze na swoich kontach, ponieważ rodziny płacą przed końcem miesiąca, zazwyczaj zaraz po 25.

Ostatnio edytowany przez Franciszka (2014-12-17 13:27:50)

#174 2015-01-02 19:53:02

arielka
Member

Franciszka napisał:

Niestety nie mogę Ci pomóc, bo nie mam przy sobie wzoru umowy. 2 lata temu odprowadzali składki od 400 Euro brutto, mają koordynatorów-pośredników w Niemczech, którzy zawożą Ciebie z dworca na miejsce i z powrotem. Niestety nie znają dokładnie swoich PDP, no i nie aktualizują ich stanu zdrowia. Dominują ciężkie Stelle a wynagrodzenie za pracę jest naprawdę niskie. "Dbają" o opiekunkę do momentu sfinalizowania usługi. Nie widziałam ani A1 ani EKUZ, tylko jakieś ubezpieczenie za każdym razem z inną firmą ubezpieczeniową. Wynagrodzenie przysyłają późno w PLN!, bo ok 15 każdego miesiąca a mają obowiązek do 10 dni kalendarzowych, co oznacza, że przetrzymują pieniądze na swoich kontach, ponieważ rodziny płacą przed końcem miesiąca, zazwyczaj zaraz po 25.

W tej chwili  powiedziała o składkach od 213,- , nie zapytałam, czy chodzi o Euro, ale wydaje mi się, że powiedziała zł. Do tego prywatne ubezpieczenie i całość kosztów podróży. Po wstępnym zaakceptowaniu oferty podpisanie umowy w biurze. A w biurze wiadomo,  trochę rozproszeń + nalegający ton głosu... łatwo zgodzić się na coś, co nie będzie korzystne albo chociaż sprawiedliwe. Spotkałam się już z tym sposobem manipulacji, gdy odrzuciłam ofertę na wyjazd świąteczny.
Mam coraz mniej ochoty, żeby się z nimi związać jakąkolwiek umową sad

#175 2015-01-02 20:26:08

Franciszka
Member

arielka napisał:

Franciszka napisał:

W tej chwili  powiedziała o składkach od 213,- , nie zapytałam, czy chodzi o Euro, ale wydaje mi się, że powiedziała zł. Do tego prywatne ubezpieczenie i całość kosztów podróży. Po wstępnym zaakceptowaniu oferty podpisanie umowy w biurze. A w biurze wiadomo,  trochę rozproszeń + nalegający ton głosu... łatwo zgodzić się na coś, co nie będzie korzystne albo chociaż sprawiedliwe. Spotkałam się już z tym sposobem manipulacji, gdy odrzuciłam ofertę na wyjazd świąteczny.
Mam coraz mniej ochoty, żeby się z nimi związać jakąkolwiek umową sad

Arielko, jak nie masz pewności, to wstrzymaj się z decyzją o współpracy. Wszystko powinno się wyjaśnić w tym miesiącu. Czy próbowałaś kontaktować się z jakąś niemiecką firmą?

#176 2015-01-02 22:25:51

arielka
Member

Franciszka napisał:

Arielko, jak nie masz pewności, to wstrzymaj się z decyzją o współpracy. Wszystko powinno się wyjaśnić w tym miesiącu. Czy próbowałaś kontaktować się z jakąś niemiecką firmą?

Czy każą mi załozyć Gewerbe?

#177 2015-03-15 13:54:09

ATEopiekunka
New member

ATERIMA MED dobra firma miła obsługa , oferty zgodne z realiami mogę polecić. Bez obaw można z nimi jechać

#178 2015-03-15 14:52:19

Dorcia2
Member

ATEopiekunka napisał:

ATERIMA MED dobra firma miła obsługa , oferty zgodne z realiami mogę polecić. Bez obaw można z nimi jechać

Ku....a mać, polecaj, polecaj, ale do jasnej ch....y napisz coś więcej o tej firmie co???

#179 2015-03-15 18:07:34

Tosia
Member

Mnie interesują zarobki powyżej 1200E. Co Aterima na to? Miałam z nimi do czynienia, egzamin przeprowadzili, a jakże. Tłumaczyłam z niemieckiego bez błędów, nie spodobało się tłumaczenie z polskiego na niemiecki, za wolno. Jak się zastanowili,  to zdążyłam podpisać umowę z inną firmą. Przysyłają czasem wiadomości na moją pocztę. Może pojechałabym, warunek poza podopiecznym(nie każdy przypadek wezmę) pieniądze. W przyszłości mogę brać dłuższe wyjazdy. Aterimo sprawdziłam się jako opiekunka. Dobra opiekunka kosztuje.

#180 2015-10-10 20:07:36

ewa5
Member

Jakiś czas temu jeździłam z Aterima, jednak teraz czytam, że trzeba wypełniać jakieś raporty na miejscu u PDP. Czy ktoś się w tym temacie orientuje i może coś napisać?
Z góry wielkie dzięki !

#181 2015-10-23 15:12:09

Kinga K
New member

Witam

Ja rowniez pracuje dla Artemida Med i jestem zadowolona, pracowalam juz przez interkadre i promedice wiec mam porownanie. Chcialam do konkretnego miasta i jedynie artemida zalatwila mi w ciagu tygodnia oferte w samym centrum miasta do ktorego chcialam jechac smile i zarobki odrobine lepsze niz w poprzedniej agencji. Ogolna wspolpraca z agencja O.K. A wiadomo jak to z pracownikami agencji bywa... Rowniez opinia o firmie na rynku niemieckim jest bardzo pozytywna

pozdrawiam

#182 2015-10-23 15:17:55

festynka
Member

Kinga K napisał:

Witam

Ja rowniez pracuje dla Artemida Med i jestem zadowolona, pracowalam juz przez interkadre i promedice wiec mam porownanie. Chcialam do konkretnego miasta i jedynie artemida zalatwila mi w ciagu tygodnia oferte w samym centrum miasta do ktorego chcialam jechac smile i zarobki odrobine lepsze niz w poprzedniej agencji. Ogolna wspolpraca z agencja O.K. A wiadomo jak to z pracownikami agencji bywa... Rowniez opinia o firmie na rynku niemieckim jest bardzo pozytywna

pozdrawiam

A możesz coś więcej napisać o tej firmie?

#183 2015-10-23 16:01:46

festynka
Member

I cisza! wpadła i wypadła. Nic więcej nie ma do przekazania? tak mało? ja chcę więcej..........

#184 2015-10-23 16:32:32

jakniew
Member

festynka napisał:

I cisza! wpadła i wypadła. Nic więcej nie ma do przekazania? tak mało? ja chcę więcej..........

To ja Ci coś napiszę. Moja bliska przyjaciółka wyjechała onegdaj z tą firmą do pracy. Niestety, mimo, że w umowie miała napisane 2 godz. wolne codziennie, okazało się na miejscu wręcz niemożliwe do wykorzystania. Stan pdp ciężki bez możliwości pozostawienia jej samej. Przyjaciółka zaczęła się domagać w zamian rekompensaty pieniężnej, obiecanki były przez cały czas, a pieniędzy jak nie było, tak nie było. Zwlekali z różnymi wymówkami ( czyt. kłamstwami ), aby tylko czas przedłużyć do końca jej stelli. 2 tygodnie przed końcem przyjechała mieszkająca daleko córka pdp i z nią przyjaciółka podjęła rozmowę na temat. Obie dogadały się i córka pdp uzgodnioną kwote wręczyła opiekunce, ale powiadomiła o tym firmę. Firma wściekła się na przyjaciółkę i wysłali jej dyscyplinarne wypowiedzenie. Ale tutaj ciekawostka - nie odważyli się tych pieniędzy potrącić opiekunce z wypłaty big_smile.

#185 2015-10-23 17:32:10

..?eto
Member

Kinga K napisał:

Witam

pozdrawiam

A to ciekawe, co piszesz?
Ja dokładnie z tego powodu tzn z  nie brania przez firmę moich preferencjii , co do miejsca pracy i regionu, odówilam chyba 8miejsc.
Wcześniej podałam o co mi chodzi kto i gdzie i jak groch o ścianę.
Potem nawet jakaś ober zadzwoniła z zapytaniem , co się stało, że ja tyle ofert odrzuciłam?
Ja mieszkam nad morzem na Warmii , mam swoje lata, a oni mi np.  do konstancy nad szwajcarską granicą.
Tłumaczę im i nic. Ale na bank, jestem pewna , że taka z wrocławia np.dostanie ofertę w Dreźnie, czy Berlinie.
To sie nazywa logistyka .
Ale im przecież nie zależy , żeby zrobić nam dobrze i troszkę ulżyć.
Liczy sie sztuka i , bo opiekunki to sztuki dla nich.
W Polskich firmach , a i niestety społeczeństwie zanikają zwyczajnie ludzkie odruchy i tyle.
Tak więc nie czaruj, że Aterima taka och i ach.
To byl zwykły fux, albo zmyślasz pani  rektuterko, szefowo  , czy obarczona dodatkowym zobowiązaniem dokonania tego wpisu pani opiekunko.

Młlego wieczoru życzę.wink

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-23 17:39:43)

#186 2015-10-23 18:24:14

jakniew
Member

Masz rację ?eto. Jeszcze nie spotkałam się z tym, aby któraś z firm pod względem wyboru miejsca nam dogodziła.Czasami to tylko sprawa przypadku, że akurat trafi się miejsca w miejscowości, która nam z różnych powodów odpowiada a głównie chodzi o odległość od naszego miejsca zamieszkania. Mam też w ankiecie zaznaczone, że interesują mnie wyłącznie większe miasta na północy Niemiec. Mimo to, dzwonili z ofertami tak jak chcieli, a nóż kobieta ma nóż na gardle z kasą, więc się zgodzi. Też odmawiałam, aż trafiła się propozycja wyjazdu do Hamburga.

#187 2015-10-23 21:27:39

festynka
Member

jakniew napisał:

festynka napisał:

To ja Ci coś napiszę. Moja bliska przyjaciółka wyjechała onegdaj z tą firmą do pracy. Niestety, mimo, że w umowie miała napisane 2 godz. wolne codziennie, okazało się na miejscu wręcz niemożliwe do wykorzystania. Stan pdp ciężki bez możliwości pozostawienia jej samej. Przyjaciółka zaczęła się domagać w zamian rekompensaty pieniężnej, obiecanki były przez cały czas, a pieniędzy jak nie było, tak nie było. Zwlekali z różnymi wymówkami ( czyt. kłamstwami ), aby tylko czas przedłużyć do końca jej stelli. 2 tygodnie przed końcem przyjechała mieszkająca daleko córka pdp i z nią przyjaciółka podjęła rozmowę na temat. Obie dogadały się i córka pdp uzgodnioną kwote wręczyła opiekunce, ale powiadomiła o tym firmę. Firma wściekła się na przyjaciółkę i wysłali jej dyscyplinarne wypowiedzenie. Ale tutaj ciekawostka - nie odważyli się tych pieniędzy potrącić opiekunce z wypłaty big_smile.

I właśnie takiego czegoś bardzo nie lubię-obiecywanek a potem zwlekanie z wszystkim i bardzo dobrze zrobiła koleżanka -no i jak się patrzy każda agencja ma coś nasrane -oj chyba ten gnój się roznosi,,,,czujecie?

#188 2015-10-23 21:42:46

andrea
Member

z tego co się zorientowałam to ta firma płaci ubezpieczenie od bardzo niskiej kwoty, a zarobki wypłaca w przeliczeniu na złotówki, ale nigdy z nimi nie pracowałam

#189 2015-10-24 09:26:11

..?eto
Member

andrea napisał:

z tego co się zorientowałam to ta firma płaci ubezpieczenie od bardzo niskiej kwoty, a zarobki wypłaca w przeliczeniu na złotówki, ale nigdy z nimi nie pracowałam

Dobry Dzień!
Ja miałam w rękach te umowy i z Aterimi i Z Promediki, ale , jak widzę szybko zapomniałam te różne zapisy tam zawarte, bo po prostu umowy i firmy  , jako calośc mi nie podpasowaly.
Chociaż pierwsze wrażnie miałam pozytywne. Z obiema firmami zapoznałam się w filiach Gdańskich, obie we Wrzeszczu.
Jednak ostatecznie przyjęłam opcję współpracy z Małymi firmami.
Ponieważ mialam "nóż na gardle" po gorączkowym szukaniu wybrałam aktualną moją firmę i póki co nie zamierzam jej zmieniać po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciwi.
Do tego dochodzi moja sytuacja tuż emerytalna.
Chcę dojechać w miarę spokojnie do tego momentu.
A moja firma daje mi ten spokój .
Oby tak trwało.
A potem to już?????????????????????
Zobaczymy , ale na pewno wybierać bedę prace na legalu.
Poranek taki sobie.
Czekam na słoneczko, żeby rozsunęło chmury i zaświeciło , jak wczoraj.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-10-24 09:31:02)

#190 2015-11-21 14:45:50

ariana123
Member

Wracałam z Niemiec z załamaną dziewczyna,wracala po tygodniu.Miała Stelle z Aterimy-podopieczna traktowała ją jak szmatę od podłogi,głodziła-firma nie pomogła,dobrze chociaż,że przysłali zmienniczke i dziewczyna mogła zjechać,oczywiscie nastepnej opiekunce nie powiedziano ani słowa do jakiej hexy sie ją wysyła....Dziewczyna miala na droge ukradzioną babce 1 kromkę suchego chleba,razem z innymi dziewczynami ratowalyśmy biedną własnym prowiantem...

#191 2015-11-21 15:40:52

festynka
Member

ariana123 napisał:

Wracałam z Niemiec z załamaną dziewczyna,wracala po tygodniu.Miała Stelle z Aterimy-podopieczna traktowała ją jak szmatę od podłogi,głodziła-firma nie pomogła,dobrze chociaż,że przysłali zmienniczke i dziewczyna mogła zjechać,oczywiscie nastepnej opiekunce nie powiedziano ani słowa do jakiej hexy sie ją wysyła....Dziewczyna miala na droge ukradzioną babce 1 kromkę suchego chleba,razem z innymi dziewczynami ratowalyśmy biedną własnym prowiantem...

co??? czy jeszcze takie zachowanie ma miejsce?firma nic a nic? dla firmy liczy się kasa babki a opiekunka wont .Przykre ,bardzo przykre.
Każdą z nas może to spotkac.

#192 2015-12-09 14:43:06

Lenka123
Member

Ja jestem teraz na wyjeździe z Artemidy.  Co do wolnych godzin to przez cały miesiąc wyszło mi 8godzin kiedy mogłam wyjść na świeże powietrze. Przez ponad miesiąc co jestem na miejscu miałam jeden telefon drugiego dnia z Artemidy z pytaniem czy na miejscu mam jednorazowe rękawiczki i tyle. Stan podopiecznej trochę odbiegający od wcześniej przedstawionego. Płacone za panią samodzielną z niewielką demencją, a na miejscu pani mająca problem z samodzielnym poruszaniem i bardzo zaawansowany Achaimer. Czekam na kontakt z firmy.Po zakończeniu zlecenia napiszę końcową opinię, może będzie lepsza wink

#193 2015-12-12 08:58:54

ewal8
Member

Dziewczynki, zobaczcie jak Aterima pięknie życzenia świąteczne składa big_smile big_smile big_smile

http://www.opiekunki.aterima.pl/aktualn … ka-radosci

#194 2015-12-12 11:09:31

andrea
Member

Coś niesamowitego, to są kpiny z nas.

#195 2015-12-12 11:17:22

mobilna
Member

UMARŁAM ZE SMIECHU big_smile ;D
Ten niemiecki bezcenny. Te niemoty mnie egzaminowały telefonicznie big_smile big_smile
Takie sieroty maja na garnuszku opiekunki z Aterimy, przeciez żadno z nich by w tym fachu dnia nie przetrwało big_smilebig_smile

buahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa big_smile big_smile

Jak czyta to ktoś z tej sierociarni zwanej Aterima to ja bardzo proszę o nastepne odcinki big_smile Kufa , jestescie lepsi od kabaretu big_smile

guszen gluk big_smile
geniechen  big_smile

Członek zarządu kabaretonu big_smile big_smile
Muszę siku big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez mobilna (2015-12-12 11:21:44)

#196 2015-12-12 12:41:01

nagietek
Member

ewal8 napisał:

Dziewczynki, zobaczcie jak Aterima pięknie życzenia świąteczne składa big_smile big_smile big_smile

http://www.opiekunki.aterima.pl/aktualn … ka-radosci

obejrzałam i niesmak pozostanie na dłużej... nawet nie ma sensu komentować...

#197 2015-12-12 13:19:15

Franciszka
Member

Pseudo-życzenia skierowane "do mas", zgodnie z metodą "bratamy się z ludem roboczym". Miał być pozorny nonsens a wyszedł wyraźny i obraźliwy bezsens.

#198 2015-12-12 13:48:00

jakniew
Member

Ubawiłam się oglądając ten filmik. Bynajmniej pokazali samokrytyzm pod względem znajomości języka niemieckiego którego wymagają od opiekunek/nów i oceniają odnosząc się do wysokości płacy. No i cóż, jest tak jak wiele razy o tym pisaliśmy na forum, że znajomość języka nie ma wpływu na wysokość stawki. Dają tyle ile chcą by dla siebie z tego mieć najwięcej big_smile

#199 2015-12-12 13:59:53

mobilna
Member

jakniew napisał:

Ubawiłam się oglądając ten filmik. Bynajmniej pokazali samokrytyzm pod względem znajomości języka niemieckiego którego wymagają od opiekunek/nów i oceniają odnosząc się do wysokości płacy. No i cóż, jest tak jak wiele razy o tym pisaliśmy na forum, że znajomość języka nie ma wpływu na wysokość stawki. Dają tyle ile chcą by dla siebie z tego mieć najwięcej big_smile

Samokrytycyzm ?
Zrobili z siebie kompletnych PAJACÓW , tak jak robia wypisujac jako rzekome opiekunki hymny pochwalne na temat firmy.
Teraz z własnych pracowników podarli ŁACHA.

Myślisz że ktoś z kierownictwa tej firmy ma choć ODROBINĘ SAMOKRYTYCYZMU ?
Przecież trzeba być kompletnym KRETYNEM by wypluć na widok publiczny takie coś.

#200 2015-12-12 15:21:51

jakniew
Member

mobilna napisał:

jakniew napisał:

Samokrytycyzm ?
Zrobili z siebie kompletnych PAJACÓW , tak jak robia wypisujac jako rzekome opiekunki hymny pochwalne na temat firmy.
Teraz z własnych pracowników podarli ŁACHA.

Myślisz że ktoś z kierownictwa tej firmy ma choć ODROBINĘ SAMOKRYTYCYZMU ?
Przecież trzeba być kompletnym KRETYNEM by wypluć na widok publiczny takie coś.

Mają widocznie specyficzne poczucie humoru big_smile

#201 2015-12-12 16:25:57

ewal8
Member

Teraz, jak któraś będzie się ubiegała o pracę w Aterimie, od razu w formularzu zgłoszeniowym w rubryce „znajomość języka niemieckiego” niech napisze: na pewno lepsza niż Wasze życzenia świąteczne po niemiecku big_smile big_smile big_smile big_smile

#202 2015-12-12 17:25:22

urszula47
Member

Na skladki dla opiekunek nie maja a na durna reklame tak.Kto wie jak dlugo pociagna jeszcze? A tak swoja droga to komu oni te zyczenia skladaja?chyba rodzinom niemieckim? lepiej by puscili w tle jakas polska kolede ,ale blazenada smile

#203 2015-12-12 18:15:14

copyfield
Member

Jaja sobie firma robiła, po co menadżerowi znajomość niemieckiego. On ma kręcić biznes.
Swoją drogę chciałbym zobaczyć te laleczki podczas zmiany pampersów oraz ich twarze o 3 lub 5 nad ranem po kolejnym wezwaniu od PDP

#204 2015-12-12 19:23:18

jakniew
Member

ewal8 napisał:

Teraz, jak któraś będzie się ubiegała o pracę w Aterimie, od razu w formularzu zgłoszeniowym w rubryce „znajomość języka niemieckiego” niech napisze: na pewno lepsza niż Wasze życzenia świąteczne po niemiecku big_smile big_smile big_smile big_smile

Brawo, opatentuj to!!!!!!!!! big_smile big_smile big_smile

Aterima prowadzi kurs niemieckiego dla opiekunek, a o swoich pracownikach zapomieli ?????????? big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez jakniew (2015-12-12 19:41:15)

#205 2015-12-13 07:46:22

mobilna
Member

Musiałam sobie to właczyć, to jest lepsze od kawy.

#206 2015-12-13 11:23:39

Franciszka
Member

big_smile Vivat academia! Vivat profesores!

#207 2015-12-13 17:53:27

copyfield
Member

TO jest lepsze od "Mocarza" co tam kawa

#208 2015-12-13 22:32:22

brozka
Member

http://www.youtube.com/watch?v=yJPVZ40DQNk

a to życzenia z przed roku. Myślałam że tylko ja uważam te dziewczyny za sztuczne smile

Ostatnio edytowany przez brozka (2015-12-13 22:32:51)

#209 2015-12-23 15:00:49

Lenka123
Member

Podpisywałyście nowe umowy? Nowa umowa dla mnie osobiście wypada mniej korzystnie,i dzwoniłam dzisiaj do nich że na tych warunkach nie podpiszę. Tylko co teraz jak jestem na wyjeździe jeszcze 2 tyg?
Powiedzieli że dzisiaj nie mają czasu wyjaśniać, w poniedziałek zadzwonią. Dajcie znać jak to u innych wygląda.

#210 2015-12-23 17:13:05

ewa5
Member

Co dla Ciebie jest nie tak z umową?

Lenka123 napisał:

Podpisywałyście nowe umowy? Nowa umowa dla mnie osobiście wypada mniej korzystnie,i dzwoniłam dzisiaj do nich że na tych warunkach nie podpiszę. Tylko co teraz jak jestem na wyjeździe jeszcze 2 tyg?
Powiedzieli że dzisiaj nie mają czasu wyjaśniać, w poniedziałek zadzwonią. Dajcie znać jak to u innych wygląda.

#211 2015-12-23 18:48:48

Lenka123
Member

ewa5 napisał:

Mam około 100euro mniej niż na starej.

#212 2015-12-27 15:29:40

ewa5
Member

100 euro to dużo, rozumiem.

Lenka123 napisał:

ewa5 napisał:

Mam około 100euro mniej niż na starej.

#213 2016-01-16 22:02:37

Beata80
New member

Tak, tak pani w Łodzi bardzo miła, w Krakowie też. Wszyscy są bardzo mili, przed wyjazdem. Potem jeszcze w na drugi dzień po przyjeżdzie na sztelę zapytają telefonicznie czy mamy rękawiczki jednorazowe i koniec. Po tygodniu przykładowo zaczyna się maniana u podopicznego. Brak jedzenia, traktowanie jak służącą i intruza z Polski brak internetu , atmosfera nie do wytrzymania. A panie koordynatorki mają Cię gdzieś! Przeciesz klient jest najważniejszy a nie my! Pracujemy ciężko, tęsknimy za rodziną, wiele nas to wszystko kosztuje! A. Dobrodziej Aterima wysłała sztukę nie osobę do pracy. Nie narzekać tylko robić! Tak to wygląda, cała ta miła praca w tej beznadziejnej firmie. A tak na marginesie na druk A1 czekam miesiąc. Podejrzewam że, delegują pracowników bez ubezpieczenia, jedynie daną tą śmieszną kartę niby ubezpieczenie, ale to do niczego nam się nie przydaje. Nie pracuję już w tej firmie.

#214 2016-02-23 13:44:42

Lenka123
Member

Beata80 napisał:

Tak, tak pani w Łodzi bardzo miła, w Krakowie też. Wszyscy są bardzo mili, przed wyjazdem. Potem jeszcze w na drugi dzień po przyjeżdzie na sztelę zapytają telefonicznie czy mamy rękawiczki jednorazowe i koniec. Po tygodniu przykładowo zaczyna się maniana u podopicznego. Brak jedzenia, traktowanie jak służącą i intruza z Polski brak internetu , atmosfera nie do wytrzymania. A panie koordynatorki mają Cię gdzieś! Przeciesz klient jest najważniejszy a nie my! Pracujemy ciężko, tęsknimy za rodziną, wiele nas to wszystko kosztuje! A. Dobrodziej Aterima wysłała sztukę nie osobę do pracy. Nie narzekać tylko robić! Tak to wygląda, cała ta miła praca w tej beznadziejnej firmie. A tak na marginesie na druk A1 czekam miesiąc. Podejrzewam że, delegują pracowników bez ubezpieczenia, jedynie daną tą śmieszną kartę niby ubezpieczenie, ale to do niczego nam się nie przydaje. Nie pracuję już w tej firmie.

Niestety ale z każdej firmy co jeździmy trzeba umieć sobie radzić. 
Ubezpieczenie dostałam od razu. Kartę naszą z NFZ musimy sobie same odebrać z NFZ, i tak jest przy każdej umowie o pracę.

#215 2016-02-23 15:15:22

..?eto
Member

Lenka123 napisał:

Beata80 napisał:

Ubezpieczenie dostałam od razu. Kartę naszą z NFZ musimy sobie same odebrać z NFZ, i tak jest przy każdej umowie o pracę.

Lenko 123 wprowadzasz dezinformację i tworzysz bałagan informacyjny.
napisz do jakiej umowy się to odnosi, określ ją.
To co napisałaś jest dla mnie niewiarygodne i bez sensu.
Postaraj się troszkę o rzetelność przy pisaniu.
Jaką masz umowę jeśli można spytać?
Kartę sama odbierasz?
Dla mnie to znaczy , że masz turystyczną i nie myślę , że posiadasz Przy wyjeździe do pracy wwydany przez ZUs druk A1.
czyli firma robi Cię z przeproszeniem w balona.
A ty sie tak cieszysz z tego.
Nie obrażaj się tylko sprawdź .
i wytlumacz mi , bom nie kumata w tej Twojej sytuacji.
A może jesteś zatrudniona w jakiejś firmie na stałe np. w Aterimie?
Nic nie rozumiem, nic nie rozzumiem ....smile
Niedobrze mi się robi od tych nierzetelnych wpisów.
Tak  wlaśnie wygląda to wzajemne pomaganie sobie.
Frazes i i wyświechtany slogan.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-23 15:21:24)

#216 2016-02-23 15:54:28

nagietek
Member

..?eto napisał:

Lenko 123 wprowadzasz dezinformację i tworzysz bałagan informacyjny.
napisz do jakiej umowy się to odnosi, określ ją.
To co napisałaś jest dla mnie niewiarygodne i bez sensu.
Postaraj się troszkę o rzetelność przy pisaniu.
Jaką masz umowę jeśli można spytać?
Kartę sama odbierasz?
Dla mnie to znaczy , że masz turystyczną i nie myślę , że posiadasz Przy wyjeździe do pracy wwydany przez ZUs druk A1.
czyli firma robi Cię z przeproszeniem w balona.
A ty sie tak cieszysz z tego.
Nie obrażaj się tylko sprawdź .
i wytlumacz mi , bom nie kumata w tej Twojej sytuacji.
A może jesteś zatrudniona w jakiejś firmie na stałe np. w Aterimie?
Nic nie rozumiem, nic nie rozzumiem ....smile
Niedobrze mi się robi od tych nierzetelnych wpisów.
Tak  wlaśnie wygląda to wzajemne pomaganie sobie.
Frazes i i wyświechtany slogan.

eto - samemu tez mozna sobie wyrobic EKUZ.
Miałam tak w ostatniej firmie. Oczywiście bez A1 ani rusz.
Firma przesłała mi A1 i na tej podstawie wyrabiałam sobie sama EKUZ.  W Narodowym Funduszu trwalo to dosłownie 5 minut.
Wiadomo, bez A1 byloby tylko turystyczne...

Ciezko mi jednak z postu Lenki wywnioskować, czy to była podobna do mojej sytuacja... wink

#217 2016-02-23 16:03:17

Lenka123
Member

A1 mi przysłali już do de, ale ja miałam sytuację taką że musiałam zrezygnować z ubezpieczenia w innej firmie.  Dostałam kartę ubezpieczenia rocznego za granicą,  i miałam wyrobioną z nfztu to sama załatwiam raz na pół roku.

#218 2016-02-23 18:22:17

..?eto
Member

Lenka123 napisał:

A1 mi przysłali już do de, ale ja miałam sytuację taką że musiałam zrezygnować z ubezpieczenia w innej firmie.  Dostałam kartę ubezpieczenia rocznego za granicą,  i miałam wyrobioną z nfztu to sama załatwiam raz na pół roku.

Dalej Lenko widzę slalom.
Tzn mialas A1 z nowej firmy, , ale kartę EKUZ miałaś od innej umowy z innej firmy czy tak?
Jednak  to też bez sensu i co ma piernik do wiatraka?
Upierdliwa dzisiaj jestem, wiem, ale czasami chyba tak trzeba dla dobra wszystkich , żeby wszystko bylo jasne , jak spojrzenie oczu i proste jak wyciągnięcie dłoni., czy jakus tak.smile

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-23 18:23:49)

#219 2016-02-23 18:40:01

..?eto
Member

Nagietku!
Wszystko fajnie, tylko jak to zrobili mialas umowe z dniem takim , atakim juz rozumiem wDE.Czy Zus może wydac wcześniej A1 i firma może wczesniej zgłosic pracownika do ubezpieczenia/
Jeśli tak no to możliwe , że tak miałas.
Z drugiej strony biorąc pod uwagę nasze opisy, że nieraz nie możemy doczekac się A1 i Ekuz w trakcie umowy , bo Zus sie spóxnia , to ja już nic nie wiem.
Albo ta twoja Firma Nagietku miała znajomości w ZUS.
Dzisiaj wszystko mnie dziwi i nie pasuje mi.
Co za dzień!
A karte Ekuz to wiem , że 5 minut, tylko jak ja juz za granica to tego nie zrobię, jedynie moge upoważnić kogoś z rodziny w NFZ na odbior tej karty i ona mi dośle.
Ale po, co ja mam zalatwiać za firmę. To ich obowiązek wobec mnie zabezpieczyc mnie w te dokumenty.
No nie wiem, nie wiem. Kiedyś zajme się tymi wsztstkimi zagadkami , pochodze i9 popytam   i wtedy wam powiem , jak to jest
zgodnie z literą przepisów.smile
Widze, że wszyscy wszystko wiedzą tylko skąd te różnice w wiedzy dotyczącej tego samego zagadnienia?

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-23 18:44:49)

#220 2016-02-23 19:51:57

nagietek
Member

..?eto napisał:

Nagietku!
Wszystko fajnie, tylko jak to zrobili mialas umowe z dniem takim , atakim juz rozumiem wDE.Czy Zus może wydac wcześniej A1 i firma może wczesniej zgłosic pracownika do ubezpieczenia/
Z drugiej strony biorąc pod uwagę nasze opisy, że nieraz nie możemy doczekac się A1 i Ekuz w trakcie umowy , bo Zus sie spóxnia , to ja już nic nie wiem.
Co za dzień!
A karte Ekuz to wiem , że 5 minut, tylko jak ja juz za granica to tego nie zrobię, jedynie moge upoważnić kogoś z rodziny w NFZ na odbior tej karty i ona mi dośle.
Ale po, co ja mam zalatwiać za firmę. To ich obowiązek wobec mnie zabezpieczyc mnie w te dokumenty.
No nie wiem, nie wiem. Kiedyś zajme się tymi wsztstkimi zagadkami , pochodze i9 popytam   i wtedy wam powiem , jak to jest
Widze, że wszyscy wszystko wiedzą tylko skąd te różnice w wiedzy dotyczącej tego samego zagadnienia?

eto, skarbie ty moj.
wez gleboki oddech. Jeszcze głębszy.
Przypomnij sobie ze to POLSKA.
tak, tak, teraz po litanii przekleństw należałoby wziąć kolejny głęboki oddech smile

No to po kolei - zeby nikt sie nie zdziwil ze jakas nie wiadomo jaka firma mi sie jakis czas temu trafila - SPROWADZAM NA ZIEMIE, hehe.
Firma fajna, wszystko fajnie - ale tez problemow na stelli nie mialam. Wiec jak sie zachowuja w kryzysowych sytuacjach - ciezko powiedziec. Spokojnie moge z nimi pojechac kolejny raz, jak mi cos w terminach mi pasujacych znajda. Czyli tyle tytulem wstepu big_smile
Papierki do A1, lacznie z upowaznieniem do odbioru EKUZ. - podpisywalam przy podpisywaniu umowy przed wyjazdem. Standard.
W DE, minał miesiac karty nie bylo, minal drugi tez nie dotarla i i wrocilam sobie do domu ze zlecenia... oczywiscie nie widzac w DE karty na oczy...
W okolicach daty mojego powrotu ze zlecenia, wyslali mi A1 na adres w PL z informacja ze jak chce to moge sobie to sama zalatwic w NFZ. Tak wiec uczynilam big_smile

#221 2016-02-23 21:13:45

..?eto
Member

nagietek napisał:

..?eto napisał:

Nagietku!
Co za dzień!

eto, skarbie ty moj.
wez gleboki oddech. Jeszcze głębszy.
Przypomnij sobie ze to POLSKA.
tak, tak, teraz po litanii przekleństw należałoby wziąć kolejny głęboki oddech smile

No to po kolei - zeby nikt sie nie zdziwil ze jakas nie wiadomo jaka firma mi sie jakis czas temu trafila - SPROWADZAM NA ZIEMIE, hehe.
Firma fajna, wszystko fajnie - ale tez problemow na stelli nie mialam. Wiec jak sie zachowuja w kryzysowych sytuacjach - ciezko powiedziec. Spokojnie moge z nimi pojechac kolejny raz, jak mi cos w terminach mi pasujacych znajda. Czyli tyle tytulem wstepu big_smile
Papierki do A1, lacznie z upowaznieniem do odbioru EKUZ. - podpisywalam przy podpisywaniu umowy przed wyjazdem. Standard.
W DE, minał miesiac karty nie bylo, minal drugi tez nie dotarla i i wrocilam sobie do domu ze zlecenia... oczywiscie nie widzac w DE karty na oczy...
W okolicach daty mojego powrotu ze zlecenia, wyslali mi A1 na adres w PL z informacja ze jak chce to moge sobie to sama zalatwic w NFZ. Tak wiec uczynilam big_smile

Czyli Nagietek wyjeżdzał w stanie upojenia bezbieczeństwem i dopiero ocknął się , jak wrócił do domu i przejżał korespondencję hahahaha lol

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-02-23 22:07:40)

#222 2016-02-23 21:35:26

kasia63
Member

Lenka123 napisał:

Beata80 napisał:

Nieprawda!O EKUZ wytępuje agencja ,ona ją odbiera i wysyła opiekunce.Jeżeli załatwiałaś to sama to znaczy ,że miałaś EKUZ turystyczną ,nie pracowniczą.Tak jest przy każdej umowie o pracę czy umowie zleceniu z przyzwoitej agencji.I wówczas EKUZ jest ważna 6 miesięcy  a nie 3 lub na czas okreŚlony jak turystyczna EKUZ.

#223 2016-02-23 21:49:14

nagietek
Member

kasia63 napisał:

Nieprawda!O EKUZ wytępuje agencja ,ona ją odbiera i wysyła opiekunce.Jeżeli załatwiałaś to sama to znaczy ,że miałaś EKUZ turystyczną ,nie pracowniczą.Tak jest przy każdej umowie o pracę czy umowie zleceniu z przyzwoitej agencji.I wówczas EKUZ jest ważna 6 miesięcy  a nie 3 lub na czas okreŚlony jak turystyczna EKUZ.

Kasiu w NFZ wyrabialam EKUZ na podstawie A1 i zostawialam ten A1 i we wniosku tez zaznaczalam pracownicze, a nie turystyczne. Ot, firmie sie nei chcialo/zapomnieli /wlasciwe skreslic/. Zmienniczka tez jak byla przede mna nie dostala do DE. Czy dostala teraz? nie wiem, zapomnialam jej o to zapytac, jak ostatnio z nia rozmawialam.

eto - nagietek z taka wypakowana podreczna apteczka jezdzi, hehe. Ze chyba tylko zlamanie nogi by w gre wchodzilo ;p

wiec po prostu nie chcialo mi sie upominac w firmie. Kiedy wysla, dlaczego jeszcze nie ma, kiedy bedzie itp.
lol

#224 2016-02-23 22:08:58

..?eto
Member

kasia63 napisał:

Lenka123 napisał:

Beata80 napisał:

Ja dostaję(jeśli dostaję) na czas określony. smile

#225 2016-02-24 07:30:52

mobilna
Member

nagietek napisał:

kasia63 napisał:

Kasiu w NFZ wyrabialam EKUZ na podstawie A1 i zostawialam ten A1 i we wniosku tez zaznaczalam pracownicze, a nie turystyczne. Ot, firmie sie nei chcialo/zapomnieli /wlasciwe skreslic/. Zmienniczka tez jak byla przede mna nie dostala do DE. Czy dostala teraz? nie wiem, zapomnialam jej o to zapytac, jak ostatnio z nia rozmawialam.

eto - nagietek z taka wypakowana podreczna apteczka jezdzi, hehe. Ze chyba tylko zlamanie nogi by w gre wchodzilo ;p

wiec po prostu nie chcialo mi sie upominac w firmie. Kiedy wysla, dlaczego jeszcze nie ma, kiedy bedzie itp.
lol

A 1 sie nigdzie nie zostawia , A 1 jest dla ciebie .

#226 2016-02-24 09:37:04

nagietek
Member

mobilna napisał:

A 1 sie nigdzie nie zostawia , A 1 jest dla ciebie .

mialam 2 od firmy. Jeden zostawialam w NFZ przy wyrabianiu karty, drugie dla mnie zostalo. Wiec wszystko ok.

#227 2016-02-24 11:08:18

effka86
Member

hej,
pracowałam dla Aterimy na początku swojej opiekunczej kariery.
Ekuz nie dostałam w pierwszym miejscu, w drugim, jak miałam podejrzenie cieśni nadgarska-wsadzili mi reke w gips, w 2 dni mialam zdjecie na meilu owej karty, po tygodniu w skrzynce.
Przed wyjazdem nr 3 do rodziny, u ktorej zaczynalam prace na szczescie moje i rodziny zmienilismy agencje  (na Eproco), gdzie karta Ekuz dotarla do mnie do Niemiec po 11 dniach mojej pracy. A po 3 tygodniach wyladowalam w szpitalu, i zaczelam rujnowac NFZ, i okazalo sie, ze jestem chora na sm.
W Aterimie do teraz pracuje moja znzajoma, co wyjazd to gorzej, ona tam juz 4ty rok pracuje (z Aterima).
Jakieś kursy niemieckiego na  skypie, pierdoly, a jak trzeba zmienniczke zalatwic, too wciskaja Pania X jako jedynego kandydata rodzinie....
Komedia.
Pozdrawiam:)

#228 2016-04-07 10:58:53

ewa5
Member

Zgadza się, jest coraz gorzej. Do mnie dzwonili do opieki nad młodym panem na transferze, ponieważ on chce młodą opiekunkę - cokolwiek to znaczy. Ja zgłaszam opiekę nad panią poruszającą się. Takimi PDP zawsze się opiekowałam. Powiedziałam im, że po pierwsza to do pani chciałabym pojechać, po drugie chodzącej, a po trzecie, to trochę dziwnie, że ten młody pan preferuje tylko młode opiekunki.
Dwa lata temu byłam na steli z aterimy i to parę razy, teraz czytam różne opinie i większość się potwierdza, niestety tych negatywnych.

effka86 napisał:

hej,
pracowałam dla Aterimy na początku swojej opiekunczej kariery.
Ekuz nie dostałam w pierwszym miejscu, w drugim, jak miałam podejrzenie cieśni nadgarska-wsadzili mi reke w gips, w 2 dni mialam zdjecie na meilu owej karty, po tygodniu w skrzynce.
Przed wyjazdem nr 3 do rodziny, u ktorej zaczynalam prace na szczescie moje i rodziny zmienilismy agencje  (na Eproco), gdzie karta Ekuz dotarla do mnie do Niemiec po 11 dniach mojej pracy. A po 3 tygodniach wyladowalam w szpitalu, i zaczelam rujnowac NFZ, i okazalo sie, ze jestem chora na sm.
W Aterimie do teraz pracuje moja znzajoma, co wyjazd to gorzej, ona tam juz 4ty rok pracuje (z Aterima).
Jakieś kursy niemieckiego na  skypie, pierdoly, a jak trzeba zmienniczke zalatwic, too wciskaja Pania X jako jedynego kandydata rodzinie....
Komedia.
Pozdrawiam:)

Ostatnio edytowany przez ewa5 (2016-04-19 13:38:59)

#229 2016-05-12 12:06:15

ewa5
Member

Jak zachorujesz na zleceniu, to współczuję

#230 2016-07-31 18:18:21

JoaWa
New member

Ja pracuję dla Aterimy od kwietnia 2016. Nie mam porównania z innymi firmami, bo wcześniej jeździłam prywatnie. Do tej pory mam dobre doświadczenia: umowa przeczytana, wyjaśniona i podpisana w biurze (w Krakowie), szybki wyjazd, tzn. w przeciągu 2 tygodni, kompetentne i życzliwe rozmowy w sprawie wyjaśnienia kwestii wynagrodzenia (napisałam maila, a Aterima do 2-3 godzin odtelefonowała i skrupulatnie wyjaśniła), pieniądze zawsze były na koncie w terminie i kwota się zgadzała. Sprawdziłam w ZUS-ie, że składki społeczne są opłacane. Z tych powodów mogę polecić firmę Aterima jako firmę bezpieczną. Jednak w niemieckiej rodzinie okazało się, że sprawy z podopiecznym mają się nie całkiem tak, jak zostało mi to przedstawione, ale było to wynikiem przekłamania że strony rodziny oraz tego, że żadna z wcześniejszych 5 opiekunek nie dała znać do Aterimy (nic nie powiedziały, tylko drugi raz już tam nie pojechały). Ja napisałam maila i po kilku godzinach miałam telefon z Aterimy. Z jednej strony to była dobra, przyjazna rozmowa, z próbą pomocy ze strony firmy, z drugiej strony nic to nie dało, bo rodzina nie zamierzała ujawniać, co w ich domu się działo i dzieje.

#231 2016-08-01 09:05:54

krysta63
Member

Zgodzę się z Tobą że Aterima jest to firma dbająca o opiekunki,wszelkie problemy rozwiązuje szybko.Bylam z nimi kilka razy,ale nie podoba mi się to że palca w zlotowkach,ze dostaje się od nich bilet,choc wygodniejsze jest i oplacalniejsze gdy rodzina zwraca koszt przejazdu np 150 e.dla opiekunki.Ta forma jest lepsza,bo można dojechać z bla bla car lub czymkolwiek taniej.S kładki palca od najniższej krajowej.w większość wolałaby od średniej.
I zwracają ogromną uwagę na jezyk.U nich test trwa ,przynajmniej u mnie 30 min.Zwracaja uwagę na każde potknięcie językowe,co za tym idzie obniżają stawkę.M nie oceniono między 1 a 2 w skali niemieckiej i zaproponowano mi ostatnio 1180 e.z czego 30 e odciągają na wypłatę  tego w miesiącu gdy jest się na postojowym.
Czyli -- jak we wszystkich agencjach,dobre i niedobre strony.Zalezy co komu pasuje.

JoaWa napisał:

Ja pracuję dla Aterimy od kwietnia 2016. Nie mam porównania z innymi firmami, bo wcześniej jeździłam prywatnie. Do tej pory mam dobre doświadczenia: umowa przeczytana, wyjaśniona i podpisana w biurze (w Krakowie), szybki wyjazd, tzn. w przeciągu 2 tygodni, kompetentne i życzliwe rozmowy w sprawie wyjaśnienia kwestii wynagrodzenia (napisałam maila, a Aterima do 2-3 godzin odtelefonowała i skrupulatnie wyjaśniła), pieniądze zawsze były na koncie w terminie i kwota się zgadzała. Sprawdziłam w ZUS-ie, że składki społeczne są opłacane. Z tych powodów mogę polecić firmę Aterima jako firmę bezpieczną. Jednak w niemieckiej rodzinie okazało się, że sprawy z podopiecznym mają się nie całkiem tak, jak zostało mi to przedstawione, ale było to wynikiem przekłamania że strony rodziny oraz tego, że żadna z wcześniejszych 5 opiekunek nie dała znać do Aterimy (nic nie powiedziały, tylko drugi raz już tam nie pojechały). Ja napisałam maila i po kilku godzinach miałam telefon z Aterimy. Z jednej strony to była dobra, przyjazna rozmowa, z próbą pomocy ze strony firmy, z drugiej strony nic to nie dało, bo rodzina nie zamierzała ujawniać, co w ich domu się działo i dzieje.

#232 2016-08-01 12:20:38

bozencina50
Member

krysta63 napisał:

I zwracają ogromną uwagę na jezyk.U nich test trwa ,przynajmniej u mnie 30 min.Zwracaja uwagę na każde potknięcie językowe,co za tym idzie obniżają stawkę.M nie oceniono między 1 a 2 w skali niemieckiej i zaproponowano mi ostatnio 1180 e.z czego 30 e odciągają na wypłatę  tego w miesiącu gdy jest się na postojowym.
Czyli -- jak we wszystkich agencjach,dobre i niedobre strony.Zalezy co komu pasuje.

No to szału nie ma .Za twój niemiecki na poziomie 1- 2 oferowali ci 1180.Te ich zwracanie uwagi na jezyk i przy każdym potknięciu obniżanie ,to taki ich wybieg aby jak najmniej zaplacić.
Moja koleżanka ( 20 lat w Niemczech, jezyk perfekt) kiedyś zadzwonila do takiej firmy i oni jej ten język sprawdzali.Przy pytaniu o zainteresowaniach moja koleżanka tak się rozgadala , że  rekrutant sie pogubił big_smile . Wiecie ile jej zaproponowali 1200 na początek .Gdy zapytala jaki okres musi pracowac z nimi by dostać wiecej to jej odpowiedzieli ,że ok 3 zleceń.Na pytanie : ile więcej ?  50 euro-odpowiedzieli.Kiedy zapytala do jakiej sumy maksymalnie może dojść .Odpowiedzieli wymijajaco.Dodam jeszcze ,że ona miala papiery niemieckiego opiekuna.
Wszystko to są wybiegi firm.Moze ktoś mi powie , ktoś kto dlugo już pracuje dla firmy czy za lojalnosć dostaje jakis dodatek?
Ewal a ja mam do Ciebie pytanie.Jestes po germanistyce. Czyli Twój niemiecki jest perfekt ( zważywszy ,ze jeszcze masz kontakt z jezykiem żyjącym) .Mozesz zdradzić ile Tobie firma zaoferowala ?
Jak nie chcesz to nie odpowiadaj .Mnie jednak ta kwestia ciekawi w związku z tym ,iż krążą mity zwiazane z wysokościa wynagrodzenia za b.dobry niemiecki .Dla mnie Twoja odpowiedż bedzie wiarygodna w tym temacie.smile

#233 2016-08-01 12:38:54

Oluchna
Member

bozencina50 napisał:

krysta63 napisał:

No to szału nie ma .Za twój niemiecki na poziomie 1- 2 oferowali ci 1180.Te ich zwracanie uwagi na jezyk i przy każdym potknięciu obniżanie ,to taki ich wybieg aby jak najmniej zaplacić.
Moja koleżanka ( 20 lat w Niemczech, jezyk perfekt) kiedyś zadzwonila do takiej firmy i oni jej ten język sprawdzali.Przy pytaniu o zainteresowaniach moja koleżanka tak się rozgadala , że  rekrutant sie pogubił big_smile . Wiecie ile jej zaproponowali 1200 na początek .Gdy zapytala jaki okres musi pracowac z nimi by dostać wiecej to jej odpowiedzieli ,że ok 3 zleceń.Na pytanie : ile więcej ?  50 euro-odpowiedzieli.Kiedy zapytala do jakiej sumy maksymalnie może dojść .Odpowiedzieli wymijajaco.Dodam jeszcze ,że ona miala papiery niemieckiego opiekuna.
Wszystko to są wybiegi firm.Moze ktoś mi powie , ktoś kto dlugo już pracuje dla firmy czy za lojalnosć dostaje jakis dodatek?
Ewal a ja mam do Ciebie pytanie.Jestes po germanistyce. Czyli Twój niemiecki jest perfekt ( zważywszy ,ze jeszcze masz kontakt z jezykiem żyjącym) .Mozesz zdradzić ile Tobie firma zaoferowala ?
Jak nie chcesz to nie odpowiadaj .Mnie jednak ta kwestia ciekawi w związku z tym ,iż krążą mity zwiazane z wysokościa wynagrodzenia za b.dobry niemiecki .Dla mnie Twoja odpowiedż bedzie wiarygodna w tym temacie.smile

Bożecina a co to są papiery nimieckiego opiekuna?

#234 2016-08-01 13:04:37

mobilna
Member

bozencina50 napisał:

krysta63 napisał:

Goofno prawda . Wielokrotnie spotkałam się z sytuacją kiedy wjężdża osoba i z niemieckiego ani be , ani me a stawka taka sama z biegłą znajomoscią.
Prawda jest taka że jest oferta , 3 przeegzaminowane kandydatki ( 3 rózne poziomy niemieckiego i doświadczenia ) i wygrywa najtańsza i najbardziej zdesperowana na wyjazd  kandydatka bez języka .
1.jest w potrzebie więc wyjedzie za każda stawkę
2. nie zrozumie co się do niej mówi więc i tak nie będzie wiedzieć jak jest traktowana i kto jej dupę obrabia
3. jest najtańsza a prowizja z niej wzrasta

tyle

#235 2016-08-01 13:06:52

bozencina50
Member

Oluchna napisał:

Bożecina a co to są papiery nimieckiego opiekuna?

Już sipieszę z odpowiedzią.Wiem ,wiem moje skruty myśleniowe czsami nie są klarowne big_smile
Moja koleżanka ma obywatelstwo niemieckie.Skończyla szkołę  w Niemczech , w zawodzie  opiekun osoby starszej.Nie wiem do jakiego stopnia doszła ale pracowala w niemieckim domu starców.Czekając na zieloną kartę do USA wpadł jej do głowy taki pomysł.Ale po rozmowach z firmami szybciutko go zaniechala.Wolala zostać na zasilku.Było zdecydowanie korzystniej.

#236 2016-08-01 13:21:56

..?eto
Member

krysta63 napisał:

Zgodzę się z Tobą że Aterima jest to firma dbająca o opiekunki,wszelkie problemy rozwiązuje szybko.Bylam z nimi kilka razy,ale nie podoba mi się to że palca w zlotowkach,ze dostaje się od nich bilet,choc wygodniejsze jest i oplacalniejsze gdy rodzina zwraca koszt przejazdu np 150 e.dla opiekunki.Ta forma jest lepsza,bo można dojechać z bla bla car lub czymkolwiek taniej.S kładki palca od najniższej krajowej.w większość wolałaby od średniej.

JoaWa napisał:

A pod jaki tytuł Aterima bierze te 30 euro jak mamcie postój?
Rozumiem , że chodzi  o zachowanie ciągłości ubezpieczenia i tylko chyb zdrowotnego, żeby pracownica nie musiała rejestrować się w pośredniaku?
Tylko po co ja mam płacić je, skoro po zarejestrowaniu w pupie mam je za darmo, z tytułu statutu bezrobotnej.
Ale czasami przyznam się mam dość tego latania na pośredniak tylko po uzyskanie tego ubezpieczenia zdrowotnego.
Z drugiej strony przez kilka latek uzbierła by się spora sumka  np 3x 30 euro w roku to 90x 4 zł to...., razy parę latek , to....hmmmmm.
Co innego , jak by to było na zasadzie dobrowolności i przy pełnej świadomości podanych powyżej faktów.
Jęśli źle rozumuję nich mnie , ktoś sprostuje.
A jednocześnie opiekunka , staje się w ten sposób związana wg. mnie nieformalnie z firmą. No , bo gdyby firma wykładała te kwotę ze swoich zysków no to jeszcze, ale tak hmmm, no i to nie stawianie jasno sprawy hmmmm
Ale niech będzie , że jest dobra...
Chociaż ja nie podjęłam z nimi współpracy.
Ja chciałam jeździć w północne regiony DE, a oni z uporem maniaka ciągle próbowali mnie wysłać do Bawarii lub do Konstanz nad szwajcarską granicę hahahha smile

#237 2016-08-01 13:27:17

ewal8
Member

bozencina50 napisał:

(...)

big_smile big_smile big_smile big_smile
I teraz Bożencino nastąpi ogromna salwa śmiechu big_smile big_smile big_smile

Mój pierwszy wyjazd 4 lata temu opiewał na oszałamiająca stawkę 1050 euro big_smile big_smile big_smile big_smile,
ale wiesz, ja byłam wtedy zielona ja szczypior na wiosnę, do tego firma miała przewagę nade mną, bo ograniczona byłam czasowo, więc wzięłam ofertę z firmy poleconej, wiarygodnej, dającej umowę o pracę i związane z tym wszystkim przywilejami (czyli płatny urlop, L-4, zwrot za badania itp.)
W następnym roku udało mi się w innej firmie wynegocjować 1300, ale składki były od 200 zeta.
Później tak z ciekawości dzwoniłam po firmach i nikt kwoty 1300 nie przeskoczył, a w jednej to mi nawet po sprawdzeniu języka powiedzieli, że nie szukają takich osób jak ja big_smile big_smile big_smile Zresztą, nie dziwię się, bo skrzywienie zawodowe nie pozwoliło mi obojętnie przejść wobec popełnianych przez rekruterkę błędów. wink

Dziś mam o wiele większe doświadczenie i umiejętności negocjacji, więc i stawka wyższa wink, ale ogólnie jest tak jak mobilna pisze: firmy biorą najtańszych i najmniej stawiających wymagania.

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2016-08-01 13:51:49)

#238 2016-08-01 13:34:23

Oluchna
Member

mobilna napisał:

bozencina50 napisał:

krysta63 napisał:

Goofno prawda . Wielokrotnie spotkałam się z sytuacją kiedy wjężdża osoba i z niemieckiego ani be , ani me a stawka taka sama z biegłą znajomoscią.
Prawda jest taka że jest oferta , 3 przeegzaminowane kandydatki ( 3 rózne poziomy niemieckiego i doświadczenia ) i wygrywa najtańsza i najbardziej zdesperowana na wyjazd  kandydatka bez języka .
2. nie zrozumie co się do niej mówi więc i tak nie będzie wiedzieć jak jest traktowana i kto jej dupę obrabia

tyle

Wydaje mi się że teraz to inaczej wygląda . Firmy potrzebują opiekunek i bardziej o nie walczą - wiadomo można pracować w różnych firmach. Mi ostatnio sami zaproponowali większą stawkę za powrót na stellę, jak powiedziałam że się zastanawiam . Bożęcina - dzięki za odpowiedź smile

#239 2016-08-01 13:48:29

..?eto
Member

Oluchna napisał:

mobilna napisał:

bozencina50 napisał:

tyle

Wydaje mi się że teraz to inaczej wygląda . Firmy potrzebują opiekunek i bardziej o nie walczą - wiadomo można pracować w różnych firmach. Mi ostatnio sami zaproponowali większą stawkę za powrót na stellę, jak powiedziałam że się zastanawiam . Bożęcina - dzięki za odpowiedź smile

jakie walczą! lol
Ich walka polega na tym , że dzwonią za Tobą , a nie Ty do nich i tylko tyle.
Nie ma to nic wspólnego z podniesieniem stawek placowych. A w sumie byla by to dobra okazja do sprawienia zmiany stawek placowych...
tylko, że musiały byśmy wszystkie wziąć ich na przetrzymanie i może by coś dgneło.....:

#240 2016-08-01 15:47:48

krysta63
Member

? eto--- nie będę kopiować ,bo za dużo.tak Ci odp.
Otoz dostaje się te 30 euro spowrotem w miesiącu gdy się jest na postojowym.gdy jesteś dwa miesiące w domu to każdy miesiąc.sie dostaje.+ ubezpieczenie co by nie trzeba latać do PUP ciągle.N a ten czas postojowego ma się inna umowa, z jakąś tam minimalna składka.Nie pamiętam już dokładnie.B ylam z nimi ostatnio rok temu.

Wszystkie te agencje wyśmienitych zarobków nam nie dadzá,gora 1300 e. A to że opiekunka ma 10 lat doświadczenia i prawie perfekcyjny język to może liczyć właśnie na tyle przy dobrych wiatrach.
Ja mam właśnie 10 lat doświadczenia,jezyk 1 do 2 w skali + certyfikat opiekuna i co.......1180 e.
Macie rację,ze najlepsza ; ofiará; dla agencji jest osobą która coś tam duka.,po niemiecku,jest cicha i o nic nie pyta,godzi się na wszystko.Takiej osobie śmiało można dać 1000 e i jeszcze będzie z czekoladkami w podzięce pędzić do pań biurowych po powrocie.

Moja koleżanka kiedyś była na stelli pół roku i dostała od agencji 1 tys zł premii.

#241 2016-08-01 22:36:26

..?eto
Member

krysta63 napisał:

? eto--- nie będę kopiować ,bo za dużo.tak Ci odp.
Otoz dostaje się te 30 euro spowrotem w miesiącu gdy się jest na postojowym.gdy jesteś dwa miesiące w domu to każdy miesiąc.sie dostaje.+ ubezpieczenie co by nie trzeba latać do PUP ciągle.N a ten czas postojowego ma się inna umowa, z jakąś tam minimalna składka.Nie pamiętam już dokładnie.B ylam z nimi ostatnio rok temu.

Wszystkie te agencje wyśmienitych zarobków nam nie dadzá,gora 1300 e. A to że opiekunka ma 10 lat doświadczenia i prawie perfekcyjny język to może liczyć właśnie na tyle przy dobrych wiatrach.
Ja mam właśnie 10 lat doświadczenia,jezyk 1 do 2 w skali + certyfikat opiekuna i co.......1180 e.
Macie rację,ze najlepsza ; ofiará; dla agencji jest osobą która coś tam duka.,po niemiecku,jest cicha i o nic nie pyta,godzi się na wszystko.Takiej osobie śmiało można dać 1000 e i jeszcze będzie z czekoladkami w podzięce pędzić do pań biurowych po powrocie.

Moja koleżanka kiedyś była na stelli pół roku i dostała od agencji 1 tys zł premii.

Dzięki Krysiu za doinformowanie . A jak ktoś po przerwie postojowej nie podejmie zlecenia i zrezygnuje ze współpracy z aterimą, to też zwracaja te 30 euro?
Wybacz , żem taka upierdliwa, ale jezdem mistrznią świata w wyłuskiwaniu groszku zielonego i  30euro od aterimy. smile
Bo coś mi się wydaje , że po rezygnacji opiekunki z pracy to już dupa zimna, bo jak oddadzą te pieniążki to wyjdzie na to , że zaplacili, ze swojej firmowej  kasy to jakieś minimalne ubezpieczenie. Taka mala kwota 30 euro, a tak grubymi nićmi szyta!big_smile
Jeśli odawają pomimo to te 30euro , to myśle , że tak naprawdę nic nie oplacaja w tym czsie. A ubezpieczenie zdrowotne jest jeszcze ważne miesiąc po wygaśnięciu oplacania skladek dokladnie 30 dni.
jeszcze trzy lat temu moglas sie bez okazywania dokumentów potwierdzajacych zarejestrowac wszędzie , dopiero, jak wprowadzili te nowy niedoskonaly system , program komputerowy w NfZ zaczęło wyskawiwać ,  że nie masz ubezpieczenia.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-08-01 22:50:09)

#242 2016-08-02 10:40:56

krysta63
Member

?eto--- wyobraź sobie,ze na zleceniu z nimi byłam 4 tyg,i potem tak zwlekalam z podjęciem następnego zlecenia ,z to wakacje miałam(bo rzeczywiście wyjeżdżałam) a to może za miesiąc,bo coś tam i tak przeciągnęłam do 4 miesiące.i każdy miesiąc płacili mi i miałam ubezp i zatrudnienie na jakąś śmieszna umowa i stawka,ale jednak.I potem złożyłam wypowiedzenie.
Ale mowie-- że to było w ub.roku.moze już tego nie ma u nich.

#243 2016-08-02 12:01:05

Oluchna
Member

krysta63 napisał:

?eto--- wyobraź sobie,ze na zleceniu z nimi byłam 4 tyg,i potem tak zwlekalam z podjęciem następnego zlecenia ,z to wakacje miałam(bo rzeczywiście wyjeżdżałam) a to może za miesiąc,bo coś tam i tak przeciągnęłam do 4 miesiące.i każdy miesiąc płacili mi i miałam ubezp i zatrudnienie na jakąś śmieszna umowa i stawka,ale jednak.I potem złożyłam wypowiedzenie.
Ale mowie-- że to było w ub.roku.moze już tego nie ma u nich.

Postojowe z ubezpieczeniem płaca dalej - nic się nie zmieniło Krysta .

#244 2016-08-09 18:05:04

Dzuta
New member

Warto z ta firma podjąć współpracę, w razie jakichkolwiek problemów  opieka kordynatora zapewniona, nie ma sytuacji ze na miejscu jest co innego chcesz osobę chodzacy i do takiej cie wysyłają. Umowa czytelna widzisz co podpisujesz i jakie sa warunki placowe i oczekiwania z ich strony. Ja ich osobiście polecam.

#245 2016-08-09 19:01:18

mobilna
Member

Dzuta napisał:

Warto z ta firma podjąć współpracę, w razie jakichkolwiek problemów  opieka kordynatora zapewniona, nie ma sytuacji ze na miejscu jest co innego chcesz osobę chodzacy i do takiej cie wysyłają. Umowa czytelna widzisz co podpisujesz i jakie sa warunki placowe i oczekiwania z ich strony. Ja ich osobiście polecam.

Jak się wchodzi w jakies grono to wypada się najpierw przywitać.
A dopiero potem smarować pańszczyznę.

#246 2016-08-09 20:28:15

bozencina50
Member

A ja jak widze taki nik co to niewiadoma co znaczy to od razu wiem ,że to robota marketingowa lub jakaś agenturka.Bosze , nie można sobie jakiegoś normalnego niku wymyśleć tylko dudukuku czy jakies tam tego typu.I wchodzi toto na forum i po jednym poście wychwala agencję.Albo alfreda.Pojawia sie , podaje jakis link.Pisze jakies głupie zdanie i znika.Żeby to jeszcze podyskutowala.Użyła jakiś argumentów.Myśli ,że ktos głupi i bedzie wchodził w ten link.No nie katastrofa sad

#247 2016-08-09 21:36:03

ewal8
Member

mobilna napisał:

Jak się wchodzi w jakies grono to wypada się najpierw przywitać.
A dopiero potem smarować pańszczyznę.

http://info-poster.eu/wp-content/uploads/2015/04/dejavu.jpg

.... jakieś czy cuś big_smile big_smile big_smile big_smile

#248 2016-09-16 09:09:01

ania1968
Member

monika_75 napisał:

Byłam z Aterimą na dwóch wyjazdach u tej samej podopiecznej. Wypłata na czas, ogólnie jestem zadowolona. Firma rzetelna, opłacony przejazd i żadnych problemów z rozwiązaniem umowy. Jedynym minusem było niepoinformowanie, żeby brać opinie od rodziny podopiecznej. Taka opinia była ponoc potrzebna do starania się o podwyższenie stawki wyjazdu, taką dostałam odpowiedz gdy chciałam przed drugim wyjazdem przejść test niemieckiego. Wynagrodzenie jest zależne od znajomości języka. Także bierzcie za każdym razem opinie od rodziny. Aterima daje gotowe druki. Aha, i firma jeszcze znalazła mi pracę w regionie, w którym chciałam.

Już tam nie pracujesz?? Szkoda.

#249 2016-09-16 12:19:34

urszula47
Member

Dla poczatkujacych stawka 1000eur z mizernymi skladkami jest do przyjecia.Niestety ta firma nie jest najlepsza na rynku ,gdyz skladki musza byc placone od sredniej krajowej,potem powstaja problemy z niedoplata podatku .Zleceniobiorca jest traktowany jako platnik .  Polecam poczytac link zanim podpisze sie smieciowke http://g.infor.pl/gp/druki/praca/umowy/pr_umowy15.pdf

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2016-09-16 12:32:32)

#250 2017-02-28 19:25:34

magdax
New member

Ja byłam już z Aterima 2 razy i planuje kolejne wyjazdu. Jestem bardzo zadowolona pieniądze są wypłacane na czas, przejazd opłacony. Bardzo polecam i podaje numer do biura do Krakowa 12 297 66 55 lub 12 341 15 15.

#251 2017-02-28 22:22:37

copyfield
Member

magdax napisał:

Ja byłam już z Aterima 2 razy i planuje kolejne wyjazdu. Jestem bardzo zadowolona pieniądze są wypłacane na czas, przejazd opłacony. Bardzo polecam i podaje numer do biura do Krakowa 12 297 66 55 lub 12 341 15 15.

Pierwszy post.
Dwa razy byłaś i od razu piszesz pełne numery telefonów do firmy. Jak ktoś chce to rzuci w net słowo "Atermina" i wszystko znajdzie. Pieniądze płacone na czas (no comment)....wolę jak rodzina mi płaci, bez zbędnego czekania, przecież i tak wiadomo ile się dostanie...Można nawet przed terminem. Firmy nie znam choć słyszałem, więc się nie wypowiadam.
Podejrzewam jednak, że są wzmianki o jakowyś karach umownych.....ect coby ją od razu dyskwalifikowało w moich oczach. W mojej firmie takowych zapisów nie ma dla ścisłości

#252 2017-04-06 11:47:26

Kamilakoz
Member

Otrzymałam w ubiegłym tygodniu maila od firmy że teraz całośc wypłaty może być w euro na życzenie opiekunki ,do jakiegoś czasu można było częśc wypłaty w euro a część w złotówkach. Ja cały czas brałam w złotówkach. Właśnie myślę nad zmianą na euro, nie chciałam mieć pół na pół,bo za dużo liczenia .Konto walutowe posiadam. Po powrocie do Polski przeliczę sobie co się bardziej opłaca razem z moją bratanicą - księgową.

#253 2017-04-06 12:10:57

mobilna
Member

Kamilakoz napisał:

Otrzymałam w ubiegłym tygodniu maila od firmy że teraz całośc wypłaty może być w euro na życzenie opiekunki ,do jakiegoś czasu można było częśc wypłaty w euro a część w złotówkach. Ja cały czas brałam w złotówkach. Właśnie myślę nad zmianą na euro, nie chciałam mieć pół na pół,bo za dużo liczenia .Konto walutowe posiadam. Po powrocie do Polski przeliczę sobie co się bardziej opłaca razem z moją bratanicą - księgową.

Dzisas  big_smileD
Kamilko , mało ze szyfrem to jeszcze nie w tym temacie co trzeba smile)

#254 2017-04-06 12:19:38

Kamilakoz
Member

mobilna napisał:

Kamilakoz napisał:

Dzisas  big_smileD
Kamilko , ma�o ze szyfrem to jeszcze nie w tym temacie co trzeba smile)

rety cos mi sie przestawilo w klawiaturze.Ale temat chyba dobry bo to o Aterimie.

#255 2017-08-01 11:22:40

Aleksandra b
Member

Kamilakoz napisał:

mobilna napisał:

Kamilakoz napisał:

Dzisas  big_smileD

rety cos mi sie przestawilo w klawiaturze.Ale temat chyba dobry bo to o Aterimie.

Skorzystałaś?

#256 2017-08-02 16:44:25

Kamilakoz
Member

Aleksandra b napisał:

Kamilakoz napisał:

mobilna napisał:

Dzisas  big_smileD

Skorzystałaś?

Tak,skorzystałam ale dopiero nie dawno.Utworzyłam konto walutowe smile Teraz jak portfel otwieram, to cały plik kart, więcej niż banknotów.

#257 2017-08-28 15:20:08

Nati
New member

Witam wszystkich, pracuję w Aterimie od niedawna ale z całego serca mogę polecić tą firme. Bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje. Wypłaty na czas, stella zgodna  z opisem koordynatora. Jest to firma, która przede wszystkim się interesuje pracownikiem. Po przyjeździe na stelle dzwonią i pytają czy wszystko jest w porządku. Pracując w Aterimie po prostu czuję się bezpiecznie smile

#258 2017-08-28 17:10:36

mobilna
Member

Nati napisał:

Witam wszystkich, pracuję w Aterimie od niedawna ale z całego serca mogę polecić tą firme. Bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje. Wypłaty na czas, stella zgodna  z opisem koordynatora. Jest to firma, która przede wszystkim się interesuje pracownikiem. Po przyjeździe na stelle dzwonią i pytają czy wszystko jest w porządku. Pracując w Aterimie po prostu czuję się bezpiecznie smile

Spocznij , zadanie wykonane.

#259 2017-09-19 13:20:11

Aleksandra b
Member

Kamilakoz napisał:

Aleksandra b napisał:

Kamilakoz napisał:

Skorzystałaś?

Tak,skorzystałam ale dopiero nie dawno.Utworzyłam konto walutowe smile Teraz jak portfel otwieram, to cały plik kart, więcej niż banknotów.

Ja miałam to szczęście, że konto walutowe miałam już wcześniej. Lepiej mieć plik kart w portfelu, niż problemy wynikające z tego że nie ma się konta walutowego.

#260 2017-09-19 18:04:29

copyfield
Member

Aleksandra b napisał:

Kamilakoz napisał:

Aleksandra b napisał:

Skorzystałaś?

Ja miałam to szczęście, że konto walutowe miałam już wcześniej. Lepiej mieć plik kart w portfelu, niż problemy wynikające z tego że nie ma się konta walutowego.

Po co ci walutowe ??- miałem i zrezygnowałem, bo za duże opłaty za kartę. Płacę np. bilety.....ect. z normalnej polskiej karty z przelicznika jestem zadowolony.
Piszę o karcie nie o koncie walutowym !!!

Reklama