szukam pracy jako opiekunka

witam, szukam pracy jako opiekunka osob starszych w Niemczech. czynne prawo jazdy, brak nalogów, dobry niemiecki, wykształcenie kierunkowe. Jstem komunikatywna, zyczliwa, spokojna, odpowiedzialna...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2013-07-15 18:27:42

martusia1056
New member

szukam pracy jako opiekunka

witam, szukam pracy jako opiekunka osob starszych w Niemczech. czynne  prawo jazdy, brak nalogów, dobry niemiecki, wykształcenie kierunkowe. Jstem komunikatywna, zyczliwa, spokojna, odpowiedzialna.

726 117 440 Marta

#2 2013-07-15 23:11:08

agama
Member

Re: szukam pracy jako opiekunka

Witaj. Czemu szukasz na forum? Jest mnóstwo agencji, które pośredniczą w podjęciu pracy. Wybierz którąś i wtedy, czytajac opinie,możesz podjąć właściwą decyzję.Wszystkiego naj.

#3 2013-07-16 07:56:02

punia88you@interia.pl
New member
Od: podkarpackie

Mogłbys ktoś polecic mi sprawdzoną agencje zajmująca sie wyjazdem do Niemiec jako opiekunka? z góry dziękuje

#4 2013-07-16 08:58:42

renia1311
Member
Od: ...

Najlepiej przeglądnąć forum, poczytać informacje i wybrać. Ja tak zrobiłam, teraz czekam na zlecenie. Nie ma chyba sprawdzonej agencji, każda ma jakiś minus. Zależy na co ktoś zwraca uwagę wybierając agencję.
Owszem dostałam kilka informacji na priv, które były istotne i jestem za nie wdzięczna:)
Te, które mają najlepsze opinie i warunki, mają też bardzo konkretne wymagania i często wymagają już doświadczenia w wyjazdach do opieki.
Powodzenia.

#5 2013-07-16 09:42:01

punia88you@interia.pl
New member

a Ty jezdzisz do niemiec jako opiekunka czy dopiero chcesz zaczac?

#6 2013-07-16 09:48:30

punia88you@interia.pl
New member

Mogłby mi ktoś udzielić pare wskazówek odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej .o co pytaja jakich pytan sie spodziewac itd.

#7 2013-07-16 11:08:29

martusia1056
New member

mam wszystko co potrzeba tylko wieku nie mam....dlatego trudno znalezc prace....... czlowiek chce wyjechac, niby potrzeba mnowstwo opiekunek,,,,

#8 2013-07-16 11:16:31

ona
Member

W  zasadzie im starsza,tym lepiej - przynajmniej tu nikt nie wytyka nam ,ze jestesmy za stare,bo nie mamy 20 -tu lat:))))

#9 2013-07-16 11:59:54

martusia1056
New member

Bez urazyy, ale.... Dlaczego "im starsza tym lepiej''??? Wcale tak nie uwazam, wrecz przeciwnie.... mloda zna lepiej jezyk- szybciej sie uczy, jest bardziej zaangazowana w prace. a gotowac czy sprzatac mloda tez potrafi. tylko wlasciwie chodzi o papierki gdzie i jak dlugo sie pracowalo....

a z drugiej strony te starsze tez kiedys byly mlode, wiec trzeba dac szanse wszystkim:))))

pozdrawiam

#10 2013-07-16 13:26:17

ona
Member

martusia1056 napisał:

Bez urazyy, ale.... Dlaczego "im starsza tym lepiej''??? Wcale tak nie uwazam, wrecz przeciwnie.... mloda zna lepiej jezyk- szybciej sie uczy, jest bardziej zaangazowana w prace. a gotowac czy sprzatac mloda tez potrafi. tylko wlasciwie chodzi o papierki gdzie i jak dlugo sie pracowalo....

a z drugiej strony te starsze tez kiedys byly mlode, wiec trzeba dac szanse wszystkim:))))

pozdrawiam

Starsza pani ,ktora jest np osoba lezaca z pewnoscia lepiej sie poczuje gdy pampersa bedzie jej zmieniac rowniez starsza pani ,niz mlodziutkie dziewcze czy chlopiec. (oczywiscie sa rozne podopieczne ,gdzie nie ma potrzeby zmiany pampersow)

Jak sama napisalas  :  "mloda zna lepiej jezyk- szybciej sie uczy, jest bardziej zaangazowana w prace. a gotowac czy sprzatac mloda tez potrafi."     Wiec mamy to juz za soba i jeszcze dzieci odchowane ,czest juz emerytura i mozemy sie zajac podopiecznym bez zaprzatannia sobie glowy innymi sprawami -tak na to patrza potencjalni nasi pracodawcy:)
No i jeszcze taki  "drobny szczegol "  - doswiadczenie zyciowe.

Napisalam to wszystko ,poniewaz z takimi opiniami sie spotkalam ,ale to wcale nie znaczy,ze mlode dziewczeta nie maja szans w tej pracy ,sa rownie mile widziane jak i te starsze -wystarczy tylko miec do tej pracy serce ,szacunek do ludzi uzaleznionych od nas i empatie.

Na stronie tego portalu masz wszystkie agencje z ktorymi warto lub nie warto wyjechac -wystarczy poczytac

A tak nawiasem ...Dlaczego sadzisz ,ze mloda lepiej zna jezyk?,jest bardziej zaangazowana? - nie zebym sie czepiala ,bez urazy:)

#11 2013-07-16 14:15:25

martusia1056
New member

mysle tak dlatego ze sama zmienialam dzidkowi pampersy i nie mial zt ym problemow. no wlasnie wiem ze nie mam tego doswiadczenia zyciowego i o to sie rozchodzi. po prostu chcialabym zeby te wspomniane agencje nieco inaczej patrzyly na takie osoby. czesto wola wybrac pania "z wiekiem'' i brakiem jezyka, niz mlodsza moze nieraz z wiekszym doswiadczeniem i znajomoscia jezyka.

ale dziekuje za twoje opinie mimo wszystko, w koncu te forum jest po to by sie wymieniac spostrzezeniami a nie kłócic:)smile

dajcie szanse mlodym równiez:)smile

#12 2013-07-16 14:41:05

jakniew
Member

martusia1056 napisał:

mysle tak dlatego ze sama zmienialam dzidkowi pampersy i nie mial zt ym problemow. no wlasnie wiem ze nie mam tego doswiadczenia zyciowego i o to sie rozchodzi. po prostu chcialabym zeby te wspomniane agencje nieco inaczej patrzyly na takie osoby. czesto wola wybrac pania "z wiekiem'' i brakiem jezyka, niz mlodsza moze nieraz z wiekszym doswiadczeniem i znajomoscia jezyka.

ale dziekuje za twoje opinie mimo wszystko, w koncu te forum jest po to by sie wymieniac spostrzezeniami a nie kłócic:)smile

Agencje niechętnie przyjmują kandydatki na opiekunkę z brakiem języka. Trzeba umieć więcej niż podstawowy. Otrzymanie pracy nie zależy wyłącznie od agencji, agencja przedstawia rodzinie profile opiekunek ze swojej bazy , dostosowują do wymagań i oczekiwań rodzin niemieckich i to oni wybierają opiekunkę. Starsze i doświadczone opiekunki nie mają też na to wpływu. Oczekujesz, że wszystkie starsze opiekunki mają zamknąć się w domach, zniknąć, by zostały tylko młode do dyspozycji agencji ?

#13 2013-07-16 15:09:47

ona
Member

martusia1056 napisał:

My sie nie klocimy,bo nie ma o co ,tylko wymieniamy informacje:)))
Panie ,ktore latami wyjezdzaja do niemiec ( tak mysle ,ale to moje zdanie) znaja jezyk lepiej niz mlodziez po szkole -dlatego ,ze pracuja w roznych czesciach kraju i ucza sie procz medialnego jezyka niemieckiego ,rowniez dialektow.
Ja nie znam niemieckiego WCALE!  ,a mimo to pracowalam w niemczech prawie 9 miesiecy,a udawalo mi sie to dlatego ,ze mam to tzw doswiadczenie,ktore zdobylam wraz z wiekiem:)
Poczytaj wypowiedzi dziewczat ,ktore tu pisza,sa to MADRE BABKI ,ktore na tym zawodzie i wyjazdach zjadly zeby.
Ja jestem im wdzieczna za ich porady i z checia czytam ich wpisy ,zawsze mozna sie czegos dowiedziec ciekawego i nauczyc

#14 2013-07-16 15:16:34

aniaania88888
Member

martusia1056 napisał:

witam, szukam pracy jako opiekunka osob starszych w Niemczech. czynne  prawo jazdy, brak nalogów, dobry niemiecki, wykształcenie kierunkowe. Jstem komunikatywna, zyczliwa, spokojna, odpowiedzialna.

726 117 440 Marta

polecam pana który mieszka w Niemczech i tam prowadzi nabór do pracy jako opiekunka, skyp deupol1, meil deupole@goglemail.com

:51

interkadra333
    Member
    Od: 666826255
    E-mail  Serwis

Ogólnopolskie Dzwi Otwarte IK 19-07-2013

InterKadra jest jedną z największych polskich Agencji świadczących m.in. usługi opiekuńcze i pielęgniarskie na rzecz klientów indywidualnych mieszkających w Niemczech. Renomowana Agencja Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy obejmuje swoim działaniem rynek krajowy i zagraniczny, nr certyfikatu Ministra Gospodarki i Pracy 3372.

Serdecznie zapraszamy na

OGÓLNOPOLSKIE DRZWI OTWARTE
DLA OPIEKUNEK OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

19 lipca 2013
w godzinach: 10:00 - 15:00

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O:
- charakterze pracy Opiekuna/ki do Osób Starszych w Niemczech,
- wymaganiach na tym stanowisku,
- korzyściach płynące z legalnej pracy za granicą.

ZNAJDŹ NAS W SWOIM MIEŚCIE:

GDAŃSK, ul. Wały Piastowskie 1(Zieleniak) p.312
Monika Zarzycka – Specjalista ds. rekrutacji
mail    m.zarzycka@interkadra.pl
kom.    666 – 826 – 907

KATOWICE, ul. Słowackiego 37/109
Barbara Łazowska – Konsultant ds. rekrutacji
mail    b.lazowska@interkadra.pl
kom.    666 – 891 – 947

KRAKÓW, ul. Wodna 2b
Joanna Kosiba – Konsultant ds. rekrutacji
mail    j.kosiba@interkadra.pl
kom.    666 – 826 – 904

OPOLE, ul. Reymonta 30, III piętro
Anna Siwczyńska – Konsultant ds. rekrutacji
mail    a.siwczynska@interkadra.pl
kom.    666 – 826 – 246

POZNAŃ, ul. Zwierzyniecka 18 lok.116
Marta Andrzejczak – Konsultant ds. rekrutacji
mail    m.andrzejczak@interkadra.pl
kom.    666 – 826 – 255

WROCŁAW, ul. Kościuszki 138
Dorota Szczepańska – Doradca ds. rekrutacji
mail    d.szczepanska@interkadra.pl
kom.    666 – 826 - 237

WYBIERZ ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ !
www.opiekunki.interkadra.pl

Mój partner właśnie podpisał umowę w Firmie Interkadra !dziś!

Ostatnio edytowany przez aniaania88888 (2013-07-16 15:20:01)

#15 2013-07-16 22:08:51

agama
Member

Witam. Poniekąd same jesteśmy winne temu, że młode osoby nie są chetnie zatrudniane. Moi pierwsi podopieczni na wieść o tym, że mam 43 lata odmówili twierdzac, ze jestem za młoda. Dali się przekonać i jak sądzę nie żałują. Poprzednia panna(40l) wychodziła po obiedzie i wracała grubo po 22-giej. Co ciekawe. Oni się martwili czy nic jej się nie stało! Nie było ważne, że w tym czasie opieki nie mieli.Sama widzisz. Próbować możesz zawsze.

#16 2013-07-17 07:20:02

punia88you@interia.pl
New member

Mogłby ktoś polecić mi jakąs agencje sprawdzoną legalną w ok podkarpacia? proszę o pomoc

#17 2013-07-17 16:16:54

beatak2525
New member

http://www.jober.pl/pomorskie/opiekunka … zych--.htm
Czy ktoś może coś powiedzieć na temat współpracy z tą firmą?

#18 2013-07-17 20:01:42

renia1311
Member
Od: ...

Ja czekam na pierwsze zlecenie. Język w miarę komunikatywny, 36 lat. Cóż zobaczymy.
Ani młoda, ani stara (za przeproszeniem). Do wielu zawodów niestety jestem już za stara. Więc chcę spróbować sił w opiece.
Doświadczenie w wolontariacie w hospicjum i 3 msc. w DPS.
Jestem zdania że nieraz starsze osoby ode mnie są w stanie lepiej nauczyć się języka. Nie ma na to reguły. Studiuję zaocznie i na roku mam wiele koleżanek po 40. Najstarsza 50 +. Są jednymi z najlepszych studentek!

Na tekst "Dajcie młodym szansę". Mam ochotę odpowiedzieć "Dajcie szansę starszym". Nierzadko osoby starsze są w podbramkowej sytuacji, bo nie można znaleźć pracy z NORMALNYMI zarobkami, pozwalającymi na normalne życie.
Nie chcę aby to zabrzmiało jak dyskryminacja smile. Jeżeli masz doświadczenie i chcesz pracować w opiece. Ok. staraj się, ktoś to zauważy. Masz szansę taką samą jak wszyscy.

#19 2013-07-17 20:29:39

pfleger
Member

renia1311 napisał:

...

Na tekst "Dajcie młodym szansę". Mam ochotę odpowiedzieć "Dajcie szansę starszym". Nierzadko osoby starsze są w podbramkowej sytuacji, bo nie można znaleźć pracy z NORMALNYMI zarobkami, pozwalającymi na normalne życie.

Miliony mlodych jest w podbramkowej sytuacji.
A myslisz ile mlodych zarabia po 1500 zl.A potem powinni oczywiscie rodzinę założyć mieć dzieci ,ale prosze dwoje lub wiecej ,przeciez musimy walczyc z nizem demograficznym,a to wlaszystko w swoim mieszkaniu na ktedyt na 25 lat.

Moim zdaniem nie powinno byc ani jakis dziwnych programów jak pierwsza praca a z drugiej strony pracodawca zatrudniając emeryta powinnien placic takie same skladki ubezpieczeniowe jakby zatrudnial 20 latka.

Kto chce pracować ten pracuje,ale wszyscy na rownych warunkach.

Ostatnio edytowany przez pfleger (2013-07-17 20:31:06)

#20 2013-07-17 22:28:37

jakniew
Member

Pfleger, coraz więcej pracodawców zatrudnia młodych na umowy śmieciowe byle mieć jak najniższe koszty. Ten system to już plaga w Polsce i aż się prosi aby ustawodawcy wreszcie się za to wzięli. Mieszkam w mieście, gdzie pewne przedsiębiorstwo znane nie tylko w kraju ale i w Europie rozrasta się we wręcz kosmicznym tempie, kto nie ma pracy tam zawsze ją dostanie od ręki. Tyle że płaca to najniższa krajowa. Za to głośno wszędzie jaki sponsoring prowadzi w kraju, utrzymuje kluby piłkarskie, finansuje młode talenty w kraju i wiele, wiele kasy wydaje tam o gdzie reklama jest największa. Każdy zgłaszając do pracy u tego przedsiębiorcy liczy na jakieś przetrwanie w międzyczasie rozglądając się za innymi możliwościami. A tych po prostu szczególnie na prowincjach nie ma.

#21 2013-07-17 22:34:50

agama
Member

renia1311 napisał:

Ja czekam na pierwsze zlecenie. Język w miarę komunikatywny, 36 lat. Cóż zobaczymy.
Ani młoda, ani stara (za przeproszeniem). Do wielu zawodów niestety jestem już za stara. Więc chcę spróbować sił w opiece.
Jestem zdania że nieraz starsze osoby ode mnie są w stanie lepiej nauczyć się języka. Nie ma na to reguły. Studiuję zaocznie i na roku mam wiele koleżanek po 40. Najstarsza 50 +. Są jednymi z najlepszych studentek!

Nie chcę aby to zabrzmiało jak dyskryminacja smile. Jeżeli masz doświadczenie i chcesz pracować w opiece. Ok. staraj się, ktoś to zauważy. Masz szansę taką samą jak wszyscy.

Coś za mało wiary w Tobie. Ogólne doświadczenie masz- Hospicjum samo w sobie jest szkoła. Tą praktyczną i moralną również. DPS  nic innego ,tylko pacjent biedniejszy.Trzymam kciuki. Uda Ci się.

#22 2013-07-18 19:27:53

Jolanta
Member

Witam szukam pracy na zastępstwo Pracuję jako opiekunka od 2000 roku z przerwami, posiadam referencje,jestem osobą pogodną ,spokojną,obowiązkową Mogę wyjechać natychmiast. Nie chcę korzystać z pośrednictwa firm a w szczególności  polskich. Jak by któraś z was tu obecnych miała jakieś namiary to sie polecam Pozdrawiam Jola Tel.0048774164079

#23 2013-07-18 21:55:45

agama
Member

+49 713 1270 1425  Ja rozmawiałam z nimi  osobiście ale pośrednik jest Polakiem. Spróbuj go pominąć.Powodzenia

#24 2013-07-19 06:55:20

zlota
Member

ona napisał:

martusia1056 napisał:

pozdrawiam

Starsza pani ,ktora jest np osoba lezaca z pewnoscia lepiej sie poczuje gdy pampersa bedzie jej zmieniac rowniez starsza pani ,niz mlodziutkie dziewcze czy chlopiec. (oczywiscie sa rozne podopieczne ,gdzie nie ma potrzeby zmiany pampersow)

Jak sama napisalas  :  "mloda zna lepiej jezyk- szybciej sie uczy, jest bardziej zaangazowana w prace. a gotowac czy sprzatac mloda tez potrafi."     Wiec mamy to juz za soba i jeszcze dzieci odchowane ,czest juz emerytura i mozemy sie zajac podopiecznym bez zaprzatannia sobie glowy innymi sprawami -tak na to patrza potencjalni nasi pracodawcy:)

Napisalam to wszystko ,poniewaz z takimi opiniami sie spotkalam ,ale to wcale nie znaczy,ze mlode dziewczeta nie maja szans w tej pracy ,sa rownie mile widziane jak i te starsze -wystarczy tylko miec do tej pracy serce ,szacunek do ludzi uzaleznionych od nas i empatie.

Na stronie tego portalu masz wszystkie agencje z ktorymi warto lub nie warto wyjechac -wystarczy poczytac

A tak nawiasem ...Dlaczego sadzisz ,ze mloda lepiej zna jezyk?,jest bardziej zaangazowana? - nie zebym sie czepiala ,bez urazy:)

Member, wydaje mi się że Ty właśnie masz rację, ja zaczęłam szukać pracy jako opiekunka na własną rękę, odpisałam na kilka ogłoszeń no i właściwie zaraz dostałam odp. w bardzo krótkim czasie , wybrałam miejsce które najbardziej mi odpowiadało, z reszty musiałam zrezygnować o czym poinformowałam. Ludzie którzy do mnie pisali zaznaczali że jeżeli bym zmieniła zdanie to oni są gotowi mnie zatrudnić. Moim atutem jest właśnie wiek i doświadczenie, co w mejlach do mnie zaznaczali, zaznaczali też żę wolą osobę starszą.
      I co najważniejsze , po przeczytaniu różnych opinii o agencjach, zdecydowałam się szukać sama i udało się. Trzeba próbować gdzie się da.
     Pozdrawiam wszystkie panie i panów , jeżeli są tutaj.

#25 2013-07-19 06:56:27

zlota
Member

zlota napisał:

ona napisał:

martusia1056 napisał:

pozdrawiam

Wydaje mi się że Ty właśnie masz rację, ja zaczęłam szukać pracy jako opiekunka na własną rękę, odpisałam na kilka ogłoszeń no i właściwie zaraz dostałam odp. w bardzo krótkim czasie , wybrałam miejsce które najbardziej mi odpowiadało, z reszty musiałam zrezygnować o czym poinformowałam. Ludzie którzy do mnie pisali zaznaczali że jeżeli bym zmieniła zdanie to oni są gotowi mnie zatrudnić. Moim atutem jest właśnie wiek i doświadczenie, co w mejlach do mnie zaznaczali, zaznaczali też żę wolą osobę starszą.
      I co najważniejsze , po przeczytaniu różnych opinii o agencjach, zdecydowałam się szukać sama i udało się. Trzeba próbować gdzie się da.
     Pozdrawiam wszystkie panie i panów , jeżeli są tutaj.

#26 2013-07-19 07:31:54

pfleger
Member

zlota napisał:

ona napisał:

martusia1056 napisał:

pozdrawiam

Member, wydaje mi się że Ty właśnie masz rację, ja zaczęłam szukać pracy jako opiekunka na własną rękę, odpisałam na kilka ogłoszeń no i właściwie zaraz dostałam odp. w bardzo krótkim czasie , wybrałam miejsce które najbardziej mi odpowiadało, z reszty musiałam zrezygnować o czym poinformowałam. Ludzie którzy do mnie pisali zaznaczali że jeżeli bym zmieniła zdanie to oni są gotowi mnie zatrudnić. Moim atutem jest właśnie wiek i doświadczenie, co w mejlach do mnie zaznaczali, zaznaczali też żę wolą osobę starszą.

A ja mysle ze wolą starsze  osoby ponieważ ,nie wszystkie ,jednak potrafią ciężko pracować i nie tak szybko rzuca stelle jezeli na miejscu zamiast chodzacej babci zastana 120 kg leżąca babcie z demenz.

Z czego wnioskuje to?Juz to widzialem na zachodzie jak panie z polski pracowaly na tasmie w fabryce,tasma smigala bardzo szybko a Panie kolo 50 zamiast zwrocic uwage ze to za szybko mowily"az tak zle nie jest" po czym narzekały jak to plecy ich bolaly.
Na druga zmiane przyszly mlodsze Polki i juz zwracaly uwage ze za szybko,po prostu mialy ta mlodziecza odwage sie postawic ,zwrocic uwage....Moze o to chodzi ..A moze sie znowu myle ? wink

#27 2013-07-19 10:45:21

kasia63
Member

Jako opiekunki Niemcy wola starsze kobiety i mężczyzn też bo są bardziej cierpliwi i nie zostawiaja w PL dzieci wymagajacych nieustannej uwagi,poza tym boja sie ,ż emłoda nie da rady fizycznie bo nie nauczona pracy jeszcze-jesli chodzi o wiek to znajomosc jezyka ma drugorzedne znaczenie.Ztakimi opiniami od samych zainteresowanych sie juz nieraz spotkałam.

#28 2013-07-19 11:39:26

aniaania88888
Member

martusia1056 napisał:

726 117 440 Marta

Pani Marto pracę na terenie Niemiec dla opiekunek załatwia pan mieszkający na stałe w Niemczech Skyp,deupol1 ,meil deupole@goglemail.com
Zatrudniamy opiekunki starszych osob z komunikatywna oraz z dobra znajiomoscia jezyka niemieckiego na niemiecka umowe o prace z niemieckim Pflegedienst.

#29 2013-07-19 11:40:36

janka1
Member

kasia63 napisał:

Jako opiekunki Niemcy wola starsze kobiety i mężczyzn też bo są bardziej cierpliwi i nie zostawiaja w PL dzieci wymagajacych nieustannej uwagi,poza tym boja sie ,ż emłoda nie da rady fizycznie bo nie nauczona pracy jeszcze-jesli chodzi o wiek to znajomosc jezyka ma drugorzedne znaczenie.Ztakimi opiniami od samych zainteresowanych sie juz nieraz spotkałam.

Uważam, że kobiety w średnim wieku mają chyba większe szanse. Tak było w moim przypadku. Po bezpłatnym kursie opiekunek od razu dostałam propozycję wyjazdu i to na 3 m-ce. Podobno rodzina dostała 3 oferty opiekunek a 2 z nich posiadały lepsze umiejętności językowe niż moje.Ale rodzina pokierowała się tym, że na zdjęciu budziłam zaufanie jako opiekunka. Myślę, że wiek też odegrał pewną rolę.Mam 46 lat. Pozdrawiam. wink

Ostatnio edytowany przez janka1 (2013-07-19 11:41:38)

#30 2013-07-19 13:17:08

Babcia Wanda
Member

janka1 napisał:

kasia63 napisał:

Uważam, że kobiety w średnim wieku mają chyba większe szanse. Tak było w moim przypadku. Po bezpłatnym kursie opiekunek od razu dostałam propozycję wyjazdu i to na 3 m-ce. Podobno rodzina dostała 3 oferty opiekunek a 2 z nich posiadały lepsze umiejętności językowe niż moje.Ale rodzina pokierowała się tym, że na zdjęciu budziłam zaufanie jako opiekunka. Myślę, że wiek też odegrał pewną rolę.Mam 46 lat. Pozdrawiam. wink

janka1 tu nie ma reguly...i to nie tak, ze starsza czy mlodsza czy w srednim wieku, niekiedy perfekcyjny język nie zawsze sie przydaje w tej pracy i to jest pewnik---każda rodnina ma swoje oczekiwania w stosunku do opiekunki,każda rodzina kazdy pacjent jest inny i czegoś innego potrzebuje...jedni szukaja u nas sily bo trzeba ponieść przelozyć itp......inni szukaja cierpliwości zrozumienia---doswiadczenia..... jeszcze inni oczekuja dobrej znajomości języka aby mozna sie bylo nie tylko porozumiec ale porozmawiac na rozne tematy bo opieka nie tylko polega na myciu, gtowaniu, sprzataniu czy podawaniu lekow ale równiez dotrzymywaniu towarzystwa osobie, ktora jest samotna lub tez rodzina zapracowana

wiesz ja akurat jestem po 60-tce i tak jak Ciebie z 3 ofert rodzina mnie "wylosowala" wiec wiek chyba nie odegral żadnj roli  smile

#31 2013-07-19 13:37:55

poziomka
Member

I to jest bardzo trafna  babciu Wandziu wypowiedź  i dająca wszystkim opiekunkom nadzieję na zatrudnienie !
Czy w Polsce czy na obczyźnie, jest tak jak piszesz:

...." tu nie ma reguly...i to nie tak, ze starsza czy mlodsza czy w srednim wieku, niekiedy perfekcyjny język nie zawsze sie przydaje w tej pracy i to jest pewnik---każda rodnina ma swoje oczekiwania w stosunku do opiekunki,każda rodzina kazdy pacjent jest inny i czegoś innego potrzebuje...jedni szukaja u nas sily bo trzeba ponieść przelozyć itp......inni szukaja cierpliwości zrozumienia---doswiadczenia... jeszcze inni oczekuja dobrej znajomości języka aby mozna sie bylo nie tylko porozumiec "...

#32 2013-07-19 13:37:56

momus7
Member

Babcia Wanda,to jakby o mnie .Wyraźne dążenie chorych do nawiązania kontaktu z kimś "podobnym"wiekowo.
Ktoś powie o "chemii"między chorym a opiekunką,jak zwał tak zwał ale co w tym jest.
Młode opiekunki też znajdą pracę,tylko musza trafić na swego.
Pozdrawiam wszystkie osoby wykonujące tą pracę.

#33 2013-07-19 15:28:20

barbaramoskwik
Member

agama napisał:

Witam. Poniekąd same jesteśmy winne temu, że młode osoby nie są chetnie zatrudniane. Moi pierwsi podopieczni na wieść o tym, że mam 43 lata odmówili twierdzac, ze jestem za młoda. Dali się przekonać i jak sądzę nie żałują. Poprzednia panna(40l) wychodziła po obiedzie i wracała grubo po 22-giej. Co ciekawe. Oni się martwili czy nic jej się nie stało! Nie było ważne, że w tym czasie opieki nie mieli.Sama widzisz. Próbować możesz zawsze.

Agma  to  nie zależy od wieku ....miałam zmienniczkę która twierdziła że kocha tę pracę bo ma dobre serce (60lat)...okazało się że pani słuchała muzyczki na full....dziadek chadzał sam po ulicy (demencja)...a o porządku w mieszkaniu nie chce wspominać ....odpowiedzialność nasza nie zależy od wieku bo znam dziewczyny 25-30...odpowiedzialne które pracują i są chwalone i doceniane ...smile

#34 2013-08-08 09:13:35

pracaDE
New member

Agencja Pracy Work Express Sp. z o.o.  działa od 2004 roku jako certyfikowana agencja doradztwa
personalnego i pracy tymczasowej (nr 1116) poszukuje osób zainteresowanych pracą
jako:

Opiekun/ka osób starszych w Niemczech

Opis stanowiska:
    Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i chorymi
    Dobra / bardzo dobra znajomość języka niemieckiego
    Łagodne, przyjacielskie usposobienie, cierpliwość, rzetelność
    Dobry stan zdrowia
    Mile widziane wykształcenie kierunkowe z zakresu opieki nad osobami starszymi
    MILE WIDZIANE CZYNNE PRAWO JAZDY

Obowiązki:
    Sprawowanie opieki w domach prywatnych nad osobami starszymi i chorymi
    Pomoc w codziennych czynnościach – toaleta i czuwanie nad bezpieczeństwem podopiecznego
    Prowadzenie gospodarstwa domowego – proste prace domowe
    Dotrzymanie towarzystwa, chodzenie na spacery, ewentualne wizyty u lekarza, w aptece itp.

Oferujemy:
    Najkorzystniejsza forma legalnego zatrudnienia – UMOWA O PRACĘ
    Składki ZUS od średniej krajowej od kwoty 3713 zł brutto
    BARDZO ATRAKCYJNE ZAROBKI  NAWET DO 1450 € NETTO (NA RĘKĘ)
    Dokument A1 / karta EKUZ
    Dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą
    Zapewniona ciągłość pracy – okres składkowy zaliczany do emerytury
    Krótki czas oczekiwania na ofertę dla osób z biegłym niemieckim
    Zwrot kosztów dojazdu/zakup biletu
    Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu
    Sprawdzone miejsce pracy
    Oferty dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb kandydatów
    Wsparcie ze strony Koordynatora 24h na dobę
    Odrębne wynagrodzenie za każdą poleconą osobę, którą zatrudnimy na 3 miesiące

Work Express, 32 775 88 70, opieka@workexpress.pl

#35 2013-08-08 10:48:16

jakniew
Member

Wynagrodzenie d0 1450 euro netto. Brzmi jak bajka, ale niestety nie wierzę w realność tej kwoty. Pytanie: jakie jest wynagrodzenie od???

#36 2013-08-09 16:41:55

simona1961
Member

Skoro przedstawiacie Państwo konkretną ofertę pracy, to może nalezałoby również podac konkretne wynagrodzenie. Do 1300 euro to jest tylko orientacyjna kwota, a jak podpowiada mi doświadczenie to skończy się na 950 euro. Po co to wprowadzać ludzi w błąd?
Prosze też nie pisać , że wynagrodzenie będzie zależało od znajomosci języka, bo skoro podajecie, że potrzebna osoba z dobrym niemieckim, to chyba można podać w ogłoszeniu proponowane wynagrodzenie??? A może jest to kolejna próba powiększenia sobie bazy potencjalnych opiekunek?

#37 2013-08-09 19:40:53

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

Skoro przedstawiacie Państwo konkretną ofertę pracy, to może nalezałoby również podac konkretne wynagrodzenie. Do 1300 euro to jest tylko orientacyjna kwota, a jak podpowiada mi doświadczenie to skończy się na 950 euro. Po co to wprowadzać ludzi w błąd?
Prosze też nie pisać , że wynagrodzenie będzie zależało od znajomosci języka, bo skoro podajecie, że potrzebna osoba z dobrym niemieckim, to chyba można podać w ogłoszeniu proponowane wynagrodzenie??? A może jest to kolejna próba powiększenia sobie bazy potencjalnych opiekunek?

Simona. Bingo!

#38 2013-08-12 01:44:16

baska54
Member

Witam,czy ktos moze slyszal o firmie  Veritas z Hamburga? i jak tak ,to jakie sa opinie na temat tej firmy.
Place maja od 1000€ - 1400€ czy to prawda?

#39 2013-08-12 10:26:59

ella
Member

amelia napisał:

simona1961 napisał:

Simona. Bingo!

Simona..ostatnio zostaje zasypywana mailami od agencji z ofertami pracy i oczywiscie jest napisane "nawet do 1300"..odpisuje grzecznie ze jestem zainteresowa tą najwyzsza stawka.przychodzi odpowiedz ze to zalezy od.....itd itd.wiec ja odpisuje ze mam wszystko to ,czego wymagaja a nawet ponadto bo+ referencje od rodzin niemieckich z pelnymi danymi aderesowymi do sprawdzenia wiarygodnosci+ numery telefonow do tych rodzin ,mozna zasiegnac opini osobiecie.wiec za nim wysle moje aplikacje chce zapewnienia z ich strony ze dostane od nich stawke ta najwyzsza,ja warunki spelniam ich,teraz ich kolej.Uwierzcie mi dziewczyny ze po takim maili nikt mi juz nie odpisuje.smile lubie czytac ich zapewnienia o rewelacyjnych zarobkach u nich,i to jak sie produkuja w tych mailach z zapewnieniami ze "majaaaaa smile,jak najbardziej maja takie wynagrodzenia big_smile

#40 2013-08-12 10:48:51

simona1961
Member

No właśnie, nic dodać nic ująć. Z kwoty do.....1300 euro, nagle robi się maksimum 950, mimo tego, że opiekunka zna język mocno komunikatywnie, posiada czynne prawo jazdy, referencje itd.... W uzasadnianiu kwoty takiego wynagrodzenie firmy nie maja sobie równych. :d
A jak sobie przypomnę ten szczebiot rekruterek, jakie to cudowne miejsca pracy mają, jakich miłych podopiecznych, mających miłe rodziny. Słusznie któaś napisała, że to panienki z call center, które mam wrazenie językiem polskim władają ledwie komunikatywnie, bo na zadane przez opiekunke merytoryczne pytania, odpowiadają jakieś bzdury, albo w ogóle nie potrafia odpowiedzieć.

#41 2013-08-12 12:23:52

amelia
Przyjaciel Forum

ella napisał:

amelia napisał:

simona1961 napisał:

Simona. Bingo!

Simona..ostatnio zostaje zasypywana mailami od agencji z ofertami pracy i oczywiscie jest napisane "nawet do 1300"..odpisuje grzecznie ze jestem zainteresowa tą najwyzsza stawka.przychodzi odpowiedz ze to zalezy od.....itd itd.wiec ja odpisuje ze mam wszystko to ,czego wymagaja a nawet ponadto bo+ referencje od rodzin niemieckich z pelnymi danymi aderesowymi do sprawdzenia wiarygodnosci+ numery telefonow do tych rodzin ,mozna zasiegnac opini osobiecie.wiec za nim wysle moje aplikacje chce zapewnienia z ich strony ze dostane od nich stawke ta najwyzsza,ja warunki spelniam ich,teraz ich kolej.Uwierzcie mi dziewczyny ze po takim maili nikt mi juz nie odpisuje.smile lubie czytac ich zapewnienia o rewelacyjnych zarobkach u nich,i to jak sie produkuja w tych mailach z zapewnieniami ze "majaaaaa smile,jak najbardziej maja takie wynagrodzenia big_smile

Tak jest. Też mam takie doświadczenia.  sad  , smile

#42 2013-08-12 12:51:37

jakniew
Member

simona1961 napisał:

No właśnie, nic dodać nic ująć. Z kwoty do.....1300 euro, nagle robi się maksimum 950, mimo tego, że opiekunka zna język mocno komunikatywnie, posiada czynne prawo jazdy, referencje itd.... W uzasadnianiu kwoty takiego wynagrodzenie firmy nie maja sobie równych. :d
A jak sobie przypomnę ten szczebiot rekruterek, jakie to cudowne miejsca pracy mają, jakich miłych podopiecznych, mających miłe rodziny. Słusznie któaś napisała, że to panienki z call center, które mam wrazenie językiem polskim władają ledwie komunikatywnie, bo na zadane przez opiekunke merytoryczne pytania, odpowiadają jakieś bzdury, albo w ogóle nie potrafia odpowiedzieć.

Nie odpowiadają na konkretne pytania, bo szefostwo im zabrania, przechodzą też przeszkolenie jak unikać niewygodnych pytań.

#43 2013-08-12 12:52:43

jakniew
Member

ella napisał:

amelia napisał:

simona1961 napisał:

Simona. Bingo!

Typowy chwyt reklamowy.

#44 2013-08-12 13:41:59

opiekunka na zastępstwo
Member

punia88you@interia.pl napisał:

Mogłbys ktoś polecic mi sprawdzoną agencje zajmująca sie wyjazdem do Niemiec jako opiekunka? z góry dziękuje

Z polecaniem firmy posredniczacej to nie jest najlepszy pomysl...trzeba samemu wybrać i sie zdecydować. Zawsze ktoś ma inne doświadczenia od nas dlatego sugerowanie sie cudza opinia moze wyprowadzic w pole. Najlepiej zaufać swojej intuicji i po zastanowieniu podjąc samodzielna decyzje. Posrednik jest tak jak opiekunka  - tylko człowiekiem.

Niestety jednak firmy bardzo mocno naduzywaja swojej pozycji pośrednika. Zdecydowanie wieksza czesc wynagrodzenia od rodziny pobiera na wlasnośc firma, a to co zostanie - czyli marna reszta ze stołu pańskiego przypada opiekunce. Taka jest rzeczywistość niestety. Bardzo szkoda i aż dziw, ze do tej pory nie powstał  zwiazek zawodowy opiekunek. W końcu z powodu indolencji polskiego Rządu i brakiem pracy w Polsce dla Polaków, zmuszone okolicznościami kobiety utworzyły bardzo liczną grupę zawodową OPIEKUNEK OSÓB STARSZYCH, ktora w żadnym stopniu nie jest poważana mimo wysokiej rangi przedsięwzięcia. Dopóki nie bedzie prawnej ochrony opiekunek osob starszych, dopóty posrednik bedzie okradał  nas i lekceważył.

W końcu  to dzięki opiekunkom firmy posredniczace w niesamowicie krótkim czasie dorabiaja sie fortuny nie oferujac w zamian niczego, co by odpowiadalo ciezkiemu charakterowi naszej pracy.

Zwyczajnie drogie Panie jak zycie juz pokazało, trzeba zawsze tylko i wyłacznie liczyć na siebie i bez ustanku podejmować samodzielne decyzje. Coz to jest zatem dla nas, kobiet z Polski nauczonych radzenia sobie w każdych warunkach?!

Drogie Panie, nie pozwolcie sie upokarzać nigdy i przez nikogo. Jestescie pełnowartościowymi osobami, ktore zasługuja na szacunek i godne wynagrodzenie. To dzieki nam istnieja wogóle te wszystkie firmy i posrednicy. Przeciez oni nie kieruja sie dobrem innego czlowieka ale checia zysku, ktory MY OPIEKUNKI zapewniamy im w 200%!!!!

#45 2013-08-12 14:01:35

opiekunka na zastępstwo
Member

renia1311 napisał:

renia1311 nie przesadzaj! jestes młoda kobieta, która chce pracować! jak skończyłam pierwsze studia w 2001r. i szukałam pracy to potrzebowano wtedy absolwentów z min 10-letnim stażem w korporacji, z doświadczeniem i ze znajomoscia kilku języków.... to była frustracja! młody, wykształcony czlowiek z biegła znaj, niem byl nikomu niepotrzebny, bo za młody i tylko jeden jezyk obcy....paranoja oczywiscie frustracja, bo chocby czlowiek z wlasnej skóry wyskoczył i tak to za mało! .... teraz jest trend w druga strone wiekową, bo nagle ockneli sie, ze doswiadczenie takie wynikajace z wieku to jednak jest wartość lepsza od nie jednego dyplomu czy fakultetu.... kiedy jest mozliwość pracy za granicą, zaraz pojawia sie 'rekin' posrednik i tylko czeka kiedy skubnie twoja wypłate....
życie jest przebogate w rozmaite charaktery.....
   Ale tak ogólnie to pierś do przodu i głowa do góry!!! :-)

#46 2013-08-13 12:56:03

ella
Member

nooooooo.. i oto kolejny mail..NOWOSC!!..mozemy dziewczynki kochane zarobic dodatkowo..polecac firme kolezankom big_smile big_smile  big_smile            "Już dziś poleć firmie Gowork.pl każdą swoją koleżankę, która zainteresowana jest pracą w charakterze opiekunki do osób starszych. Miejsce pracy – Niemcy.

Za każdą poleconą osobę, która podejmie z nami współprace i wyjedzie zyskujesz dodatkowy bonus 150 zł netto. Zgłoszenia przyjmujemy do numerem tel. 22 622 14 30, sms – 882-128-824, lub mail – niemcy@gowork.pl.

Pozdrawia zespół Gowork.pl                                                                                                                                             polecilam big_smile teraz czekam na wplyw na konto wink big_smile

Ostatnio edytowany przez ella (2013-08-13 13:05:06)

#47 2013-08-13 14:32:06

amelia
Przyjaciel Forum

ella napisał:

nooooooo.. i oto kolejny mail..NOWOSC!!..mozemy dziewczynki kochane zarobic dodatkowo..polecac firme kolezankom big_smile big_smile  big_smile            "Już dziś poleć firmie Gowork.pl każdą swoją koleżankę, która zainteresowana jest pracą w charakterze opiekunki do osób starszych. Miejsce pracy – Niemcy.

Za każdą poleconą osobę, która podejmie z nami współprace i wyjedzie zyskujesz dodatkowy bonus 150 zł netto. Zgłoszenia przyjmujemy do numerem tel. 22 622 14 30, sms – 882-128-824, lub mail – niemcy@gowork.pl.

Pozdrawia zespół Gowork.pl                                                                                                                                             polecilam big_smile teraz czekam na wplyw na konto wink big_smile

Ja tam nie piszę się na taki interes, myślę , że aby kogoś polecić, to trzeba go dobrze znać osobiście.
Teraz dowiedziałam się z poczty pantoflowej, że właśnie dziewczyna z polecenia narobiła " dziadostwa".
Wódzia była jej ważniejsza od pracy.

#48 2013-08-13 16:10:22

ella
Member

amelia napisał:

ella napisał:

Ja tam nie piszę się na taki interes, myślę , że aby kogoś polecić, to trzeba go dobrze znać osobiście.
Teraz dowiedziałam się z poczty pantoflowej, że właśnie dziewczyna z polecenia narobiła " dziadostwa".
Wódzia była jej ważniejsza od pracy.

tu chodzi o reklame-polecenie agencji jako zetelnej,a nie kolezanek-znajomych.a poza tym Amelio nie bierz tego zbyt powaznie....pare postow wyzej pisalysmy jakie maile przychodza od agencji ,zachecajace,obiecujace piekna kase...itd.a ten dzisiejszy to nowosc smile ,przynajmniej dla mnie.zobaczymy co jeszcze wymysla agencje.a wystarczyloby byc slownym i dac ludzion normlanie zarobic.i nie musieli by chwytac sie takich trikow.

Ostatnio edytowany przez ella (2013-08-13 16:13:12)

#49 2013-08-13 21:08:31

dario123
New member

Poszukuje pilnie opiekunki do belgii z podstawowym jezykiem angielskim,praca legana przez firme niemiecka z niemiecka umową o prace i z ubezpieczeniem,jak tos bedzie zainteresowany moge podac namiar na firme ,konakt w jezyku polskim i niemiecki do 22.08 2013 jestem jeszcze w Polsce ,wszystko na email.Firma posiada wiele ofert na terytorium niemiec ( pólnocne niemcy),oto mój email avedariusz71@interia.pl

#50 2013-08-13 21:40:40

wampirek
Member
Od: slaskie

Hej!odpoczątku września moge kogoś zastąpić na krótko,do4-6tyg.potem wracam na miejsce gdzie byłam,jeślli ktoś potrzebuje urlopu prosze pisać na e-meil, Pozdrawiam

#51 2013-08-14 11:02:54

ella
Member

dario123 napisał:

Poszukuje pilnie opiekunki do belgii z podstawowym jezykiem angielskim,praca legana przez firme niemiecka z niemiecka umową o prace i z ubezpieczeniem,jak tos bedzie zainteresowany moge podac namiar na firme ,konakt w jezyku polskim i niemiecki do 22.08 2013 jestem jeszcze w Polsce ,wszystko na email.Firma posiada wiele ofert na terytorium niemiec ( pólnocne niemcy),oto mój email avedariusz71@interia.pl

jak zwykle ..juz tradycyjnie zapytam smile  a jakie wynagrodzenie??? smile

#52 2013-08-22 18:03:20

monika35
Member

Witam. Bardzo proszę Drogie koleżanki o dokładne przetłumaczenie poniższego tekstu. To bardzo pilne. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sehr wichtig ist Frau Brauerhoch die Einhaltung des Tagesrhythmus, und der Beginn der Arbeit um 6 Uhr (mit einem schwarzen Tee und nicht irgendeinem). Sehr wichtig ist ihr auch, daß man versteht, daß sie Schonkost braucht, und sich beim Kochen darauf einstellen kann. Sehr wichtig ist zu verstehen, daß sie schnell nervös und ängstlich wird, oder bei Luftnot Panik bekommt, und daß man dann die Ruhe bewahrt, und weiß was zu tun ist. (Maske aufsetzen, oder Rücken vorsichtig abklopfen beim Coughgerät, z.B.)

Pozdrawiam

#53 2013-08-22 18:28:15

ruda
Member

Dla pani B. bardzo ważne jest utrzymanie rytmu dnia i rozpoczynanie pracy o godzinie 6 czarną herbatą, nie innym napojem. Bardzo ważne jest też dla niej, aby rozumiało się, że wymaga diety (żywienia dietetycznego) i będzie brała udział w gotowaniu. Bardzo ważne jest rozumienie, że pani B. bardzo łatwo/ szybko się denerwuje i dostaje ataków strachu, oraz że przy trudnościach z oddychaniem dostaje paniki i w takich sytuacjach trzeba zachować spokój i wiedzieć, jak postępować. (Założyć maskę, albo delikatnie ostukać plecy).
P.S. nie wiem, co to Coughgeraet, moje gugle też nie widzą wink)

Ostatnio edytowany przez ruda (2013-08-22 18:29:01)

#54 2013-08-22 18:36:48

urszula47
Member

monika35 napisał:

Witam. Bardzo proszę Drogie koleżanki o dokładne przetłumaczenie poniższego tekstu. To bardzo pilne. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sehr wichtig ist Frau Brauerhoch die Einhaltung des Tagesrhythmus, und der Beginn der Arbeit um 6 Uhr (mit einem schwarzen Tee und nicht irgendeinem). Sehr wichtig ist ihr auch, daß man versteht, daß sie Schonkost braucht, und sich beim Kochen darauf einstellen kann. Sehr wichtig ist zu verstehen, daß sie schnell nervös und ängstlich wird, oder bei Luftnot Panik bekommt, und daß man dann die Ruhe bewahrt, und weiß was zu tun ist. (Maske aufsetzen, oder Rücken vorsichtig abklopfen beim Coughgerät, z.B.)

Pozdrawiam

Nie  przetlumacze teigo tekstu,lecz z tego co zrozumialam chora jest nadwrazliwa i latwo dostaje z tego powodu atakow dusznosci.Prace rozpoczyna sie od 6 rano!!!!!i nalezy przestrzegac rytmu dnia.Nalezy chora obserwowac czy chce aby maske/podejrzewam tlenowa/nalozyc i kiedy zdjac,a moze plecy delikatnie opukac?Moje wnioski,ze chora cierpi na chorobe pluc/astma,lungenviebrose/Ciezka opieka z cala pewnoscia.Warto podpytac jak w nocy?Ja bym na to sie nie pisala.

#55 2013-08-22 18:39:05

urszula47
Member

ruda napisał:

Dla pani B. bardzo ważne jest utrzymanie rytmu dnia i rozpoczynanie pracy o godzinie 6 czarną herbatą, nie innym napojem. Bardzo ważne jest też dla niej, aby rozumiało się, że wymaga diety (żywienia dietetycznego) i będzie brała udział w gotowaniu. Bardzo ważne jest rozumienie, że pani B. bardzo łatwo/ szybko się denerwuje i dostaje ataków strachu, oraz że przy trudnościach z oddychaniem dostaje paniki i w takich sytuacjach trzeba zachować spokój i wiedzieć, jak postępować. (Założyć maskę, albo delikatnie ostukać plecy).

Moze to cos z kanapa zwiazane Couhg/kaucz/?zgaduj zgadula:)

#56 2013-08-22 18:43:58

amelia
Przyjaciel Forum

ruda napisał:

Coughgerät  - kaszel

#57 2013-08-22 18:45:54

ruda
Member

A gugle MałejGosi wiedzą, dzięki smile!

#58 2013-08-22 19:06:06

ruda
Member

Spieszyłam się. Zazwyczaj sobie radzę wink.

#59 2013-08-23 09:13:01

Gabrysiak
Member

jakniew napisał:

Wynagrodzenie d0 1450 euro netto. Brzmi jak bajka, ale niestety nie wierzę w realność tej kwoty. Pytanie: jakie jest wynagrodzenie od???

Potwierdzam. Moja kuzynka pracuje w agencjach, które obiecują złote góry,a tych kwot najwyższych " jak pociągi widmo" nikt nigdy nie widział ... Im więcej sama sobie załatwisz i ominiesz pośredników tym więcej zarobisz.

Niektóre agencje opłacają składki od 50 euro, inne od najniższej krajowej, są takie co dają umowy o pracę ( podobno idą w zapomnienie lub zmieniają już na zlecenia) A jak jednorożce bywają podobno ( tak głosi legenda) firmy z którymi da się dogadać odnośnie podstawy. Zwiększą podstawę, zmniejszą dietę delegacyjną, na specjalne życzenie  opiekunek.

#60 2013-08-23 10:15:54

Gabrysiak
Member

urszula47 napisał:

monika35 napisał:

Pozdrawiam

Nie  przetlumacze teigo tekstu,lecz z tego co zrozumialam chora jest nadwrazliwa i latwo dostaje z tego powodu atakow dusznosci.Prace rozpoczyna sie od 6 rano!!!!!i nalezy przestrzegac rytmu dnia.Nalezy chora obserwowac czy chce aby maske/podejrzewam tlenowa/nalozyc i kiedy zdjac,a moze plecy delikatnie opukac?Moje wnioski,ze chora cierpi na chorobe pluc/astma,lungenviebrose/Ciezka opieka z cala pewnoscia.Warto podpytac jak w nocy?Ja bym na to sie nie pisala.

Dla pani Brauerhoch jest ważne zachowanie rytmu dnia i rozpoczęcie go o godz. 6 (koniecznie czarną herbatą - nie żadną inną). Bardzo ważne, jest też to, aby pamiętać że potrzebuje ona żywności dietetycznej, także przy gotowaniu trzeba o tym pamiętać. Również ważne jest to, aby wiedzieć i rozumieć, że szybko się denerwuje lub wpada w panikę i brakuje jej powietrza, wówczas należy ją uspokoić oraz wiedzieć co zrobić w takiej sytuacji (np. założyć maskę tlenową lub po podłączeniu aparatury wspomagającej oddychanie delikatnie oklepywać plecy)

#61 2013-08-23 14:37:45

Anna963
New member

Witam!
szukam pracy w okolicach Wuppertalu.Jestem z zawodu pielegniarka,język komunikatywny.Bardzo proszę o informacje.Pozdrawiam wszystkie opiekunki

#62 2013-08-23 16:06:32

ANTONIA***
Member

Witajcie !

Z owym Coughgerätem miałam do czynienia , kiedyś tam. To zwykły inhalator dla astmatyków i nie tylko.
Zamelduję się w październiku - zastępstwo w moim kochanym Goch ( 6 tygodni i płatne jak nigdy dotąd).

Pozdrawiam was serdecznie. Co się dzieje z ST ?

Ruda, Ty na urlopie czy znowu na posterunku ?

#63 2013-08-23 22:44:48

ruda
Member

Antonio, ponoszę konsekwencje niewłaściwego wyboru zmienniczki i od dwóch tygodni jestem znów w pracy sad.

Urlop był od samego początku bardzo nerwowy. W niedzielę pojechałam do domu zapewniana, że wszystko będzie ok, a w poniedziałek po południu dostałam smsa, że zmienniczka rezygnuje. Kompletna porażka sad. Po dwóch tygodniach rzuciłam wszystko i wróciłam, bo zostałam postawiona pod ścianą.

Nie chcę za bardzo się rozpisywać, bo zmienniczkę znalazłam na tym forum. Niesmak i żal pozostał, ale pociesza mnie fakt, że za cztery tygodnie znowu na urlop smile. Tym razem przyjedzie moja koleżanka, która nigdy nie nawala wink.

Antonio, rozumiem, że Ty na urlopie? Baw się dobrze i ciesz wolnością, pozdrawiam smile!

#64 2013-08-31 22:19:22

wioletta13
Member

Witam serdecznie wszystkie Panie oraz Panow!
Co do zmienniczki, to moja poszukana na Mypolacy w ogole nie dojechala, pozostalam bez slowa wyjasnienia. Mialy do mnie przyjechac dzieci i razem z narzeczonym tu w Niemczech planowalismy urlop. A TA pewna PANI Ula rzekomo z Mazur po prostu sie nie zjawila! Zadnego telefonu, czy cos sie stalo, czy co... nic. Ani slowa! Bylam tak zdenerwowana, bo mielismy porezerwowane wszystko zwiazane z urlopem, ze nie bylo mowy, ze nie wyjade nastepnego dnia.
Dodam tylko, ze pracowalam tu od marca i na te trzy tygodnie w lipcu czekalam jak na zbawienie. Cala noc szukalam osoby na zastepstwo od JUZ. To byla sobota. W niedziele przyjechala corka do rodzicow. W razie czego w poniedzialek mial przyjechac syn i ewentualnie zostac jakies 2-3 dni. Znalazlam na szczescie pania, ktora tu w Niemczech mieszka z rodzina i pracuje w opiece, a kiedys pracowala jako opiekunka jak my. Nie wiecie jaka bylam szczesliwa, jak mi powiedziala, ze juz na wieczor w poniedzialek moze dojechac. Niestety od poczatku wolala na mnie pieniadze, za przejazd chciala wiecej niz tradycyjnie. Podczas mojego urlopu wolala o przelew. A koniec koncow tak dala w kosc dziadkowi, ze rozwalil Auto i po moim powrocie jeszcze tydzien nie mialam czym jezdzic po zakupy. Tu trzeba glownie pilnowac babcie z jedzeniem i piciem. To taka kruszynka. Dzieki opiece owej pani babcia byla tak odwodniona, ze po moim powrocie dostawala przez tydzien kroplowki, a z 47 kg schudla na 43 (w 3tyg.).
To moje drogie nazywa sie praca z powolaniem! Konsekwencje niewlasciwego wyboru zmienniczki ponosze do dzis, bo od nowa trzeba pracowac nad tym, zeby babcia chciala jesc.

Znow potrzebuje kogos na zastepstwo, od 28 wrzesnia, na dwa tygodnie. Pozniej na Swieta... ale boje sie, ze sytuacja sie powtorzy, a babcia mi sie przekreci...

Pozdrawiam wytrwalych w tej pracy.

Jesli ktos bylby zainteresowany krotka zmiana (niestety tylko panie), mimo wszystko prosze o odzew. Najlepiej nr tel. to zadzwonie.

#65 2013-09-01 07:49:27

amelia
Przyjaciel Forum

wioletta13 napisał:

Co do zmienniczki, to moja poszukana na Mypolacy w ogole nie dojechala, pozostalam bez slowa wyjasnienia. Mialy do mnie przyjechac dzieci i razem z narzeczonym tu w Niemczech planowalismy urlop. A TA pewna PANI Ula rzekomo z Mazur po prostu sie nie zjawila! Zadnego telefonu, czy cos sie stalo, czy co... nic. Ani slowa! Bylam tak zdenerwowana, bo mielismy porezerwowane wszystko zwiazane z urlopem, ze nie bylo mowy, ze nie wyjade nastepnego dnia.
Dodam tylko, ze pracowalam tu od marca i na te trzy tygodnie w lipcu czekalam jak na zbawienie. Cala noc szukalam osoby na zastepstwo od JUZ. To byla sobota. W niedziele przyjechala corka do rodzicow. W razie czego w poniedzialek mial przyjechac syn i ewentualnie zostac jakies 2-3 dni. Znalazlam na szczescie pania, ktora tu w Niemczech mieszka z rodzina i pracuje w opiece, a kiedys pracowala jako opiekunka jak my. Nie wiecie jaka bylam szczesliwa, jak mi powiedziala, ze juz na wieczor w poniedzialek moze dojechac. Niestety od poczatku wolala na mnie pieniadze, za przejazd chciala wiecej niz tradycyjnie. Podczas mojego urlopu wolala o przelew. A koniec koncow tak dala w kosc dziadkowi, ze rozwalil Auto i po moim powrocie jeszcze tydzien nie mialam czym jezdzic po zakupy. Tu trzeba glownie pilnowac babcie z jedzeniem i piciem. To taka kruszynka. Dzieki opiece owej pani babcia byla tak odwodniona, ze po moim powrocie dostawala przez tydzien kroplowki, a z 47 kg schudla na 43 (w 3tyg.).
To moje drogie nazywa sie praca z powolaniem! Konsekwencje niewlasciwego wyboru zmienniczki ponosze do dzis, bo od nowa trzeba pracowac nad tym, zeby babcia chciala jesc.

Znow potrzebuje kogos na zastepstwo, od 28 wrzesnia, na dwa tygodnie. Pozniej na Swieta... ale boje sie, ze sytuacja sie powtorzy, a babcia mi sie przekreci...

Jesli ktos bylby zainteresowany krotka zmiana (niestety tylko panie), mimo wszystko prosze o odzew. Najlepiej nr tel. to zadzwonie.

No i jak tu wierzyć takim......? ech szkoda gadać.

#66 2013-09-01 10:53:58

lala53
New member

malagosia napisał:

Jak szukałam zmienniczki to najpierw po znajomych,ale tak prawdę mówiąc to też były niewypały.Ciężko znaleźć Panią która przyjedzie do pracy a nie na wakacje.1 października zjeżdżam na krótki urlop i już teraz się boje co za cudo znowu przyjedzie na zastępstwo.

Witaj...jeśli dalej szukasz zmienniczki to jestem zainteresowana. Pozdrawiam ...mój telefon domowy 32 3070395

#67 2013-09-01 11:01:42

wioletta13
Member

...po znajomych... Takich osob, na ktorych moge polegac nie mam w tym czasie, bo albo pracuja, albo maja za krotkie urlopy i tez potrzebuja odreagowac. Jedynie bez znajomosci niemieckiego znalazlaby sie kolezanka, ale tu to nie wchodzi w gre. Nie trzeba dobrze znac jezyka, ale trzeba przede wszystkim zrozumiec co babcia chce, bo tu glownie babcia jest do opieki i dziadek na wstepie o tym informuje. On, ze tak powiem to skutek uboczny.
Mam nadzieje, ze sie ktos znajdzie, a jak nie to dzieci na ten czas oddadza babcie do domu opieki. Ale ja wiem, ze to nie zrobi jej dobrze...

#68 2013-09-01 11:03:06

wioletta13
Member

Lala, to polski nr? jestes teraz w Polsce?

#69 2013-09-01 17:51:14

MagdaM
Member

wioletta13 napisał:

Jak można się z Tobą skontaktować? Mój skype mmlogic2

#70 2013-09-01 20:03:28

wioletta13
Member

Magdo, wyslalam Ci na skyp prosbe o akcept.

#71 2013-09-14 11:57:34

Beata70
New member

Witam! Moge kogos zastapic na 1mc lub 3 tyg w pazdzierniku.Jezeli ktos potrzebuje prosze pisac.

#72 2013-09-14 16:02:58

amelia
Przyjaciel Forum

Beata70 napisał:

Witam! Moge kogos zastapic na 1mc lub 3 tyg w pazdzierniku.Jezeli ktos potrzebuje prosze pisac.

..... strzelasz a nie nabijasz. Kto Ty jesteś i co potrafisz. Pierwszy post....... a "dzień dobry" i coś o sobie?

#73 2013-09-14 18:58:27

ruda
Member

malagosia napisał:

Dokładnie to samo sobie pomyślałam,to tak jak by sobie samobója strzelić,zupełnie "obcą"osobę z forum wziąć i wcisnąć na dobrą stelle,a potem sama sobie szukaj roboty.

Dziwny sposób myślenia. Myślisz, że jak jesteś naprawdę dobra, to ktoś jest Cię w stanie wygryźć z miejsca?

Ja obawiałabym się raczej tego, że nowa osoba się nie sprawdzi i trzeba będzie w pośpiechu i nerwach wracać (całkiem niedawno to przerabiałam), a nie, że mnie wygryzie.

#74 2013-09-14 19:47:57

ewal8
Member

amelia napisał:

..... strzelasz a nie nabijasz. Kto Ty jesteś i co potrafisz. Pierwszy post....... a "dzień dobry" i coś o sobie?

Sobie tak liczę i liczę, bo z racji chwilowej nieobecności na forum wypadłam z obiegu, a obiecałam sobie, że nie przegapię Amelio Twojego tysięcznego wpisu, no i kuleczka przychodzę dzisiaj, a tu już 1001 smile.
No, ale z moich obliczeń wynika, że równiutki tysiąc był w tym miejscu.
No więc pora to oblać, bo chyba jesteś pierwszą osobą, która przekroczyła ten, co by nie powiedzieć, magiczny próg big_smile big_smile

Hej dziewczyny i chłopaki – Amelia dzisiaj stawia big_smile No takiej okazji Ci nie odpuścimy. wink wink big_smile

#75 2013-09-14 20:08:37

wampirek
Member
Od: slaskie

Wirtualnie?smile   gratulacje,

#76 2013-09-14 20:28:51

amelia
Przyjaciel Forum

Ja pitolę! Nawet nie wiedziałam! Ty piratko! Twojej uwadze nic nie umknie!

Dzięki Wam Ewuniu i Wampirku! 

Na zdrowie!

#77 2013-09-14 21:16:52

ewal8
Member

Najlepszego!!!! I następnych co najmniej 1000 wpisów smile

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS5r2JmTq8iSTwqbuHme4h9rdbhHdy0aqBcDybsMmsPOH8mZf_n

#78 2013-09-14 21:26:58

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

Najlepszego!!!! I następnych co najmniej 1000 wpisów smile

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag … sPOH8mZf_n

big_smile  S U P E R !
Hej! Dzięki! Zaraz zaczynam pisać. Do rana zrobię z 500, aż mi znów ktoś powie, że sie boi otwierać lodówki aby nie wyskoczyła amelia.... big_smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-09-14 21:27:45)

#79 2013-09-15 11:24:57

Beata70
New member

Dzien dobry..poprawilam sie za wczoraj.
   Pracuje w opiece 6 lat, mam swoja stala prace i nie mam zamiaru nikogo wygrysc.Mialam różne zmienniczki więc wiem cos na ten temat,w pierwszej pracy gdzie bylam 3 lata przyjechala pani która slodziła rodzince,chciala zarządzac po swojemu,ustalać
   czas przyjazdu.Jestem w okolicy Wesel.Miesiąc pazdziernik mam wolny więc moglabym kogos zastapic.

#80 2013-09-15 16:30:57

amelia
Przyjaciel Forum

Beata70 napisał:

Dzien dobry..poprawilam sie za wczoraj.
   Pracuje w opiece 6 lat, mam swoja stala prace i nie mam zamiaru nikogo wygrysc.Mialam różne zmienniczki więc wiem cos na ten temat,w pierwszej pracy gdzie bylam 3 lata przyjechala pani która slodziła rodzince,chciala zarządzac po swojemu,ustalać
   czas przyjazdu.Jestem w okolicy Wesel.Miesiąc pazdziernik mam wolny więc moglabym kogos zastapic.

He, he  witamy w naszym gronie. A można wiedzieć dlaczego do tej pory nie było Cię z nami? Piszesz, że masz doświadczenie, więc na pewno się nam przydasz.

Rozgość się  u nas i działaj! Pisz, pytaj, radź, krytykuj, poprawiaj błędy - niech się dzieje (oczywiście jeśli masz czas i ochotę)!

... a jeśli chodzi o pracę, to cienko to widzę. Myślę ze rozumiesz, że tak z marszu trudno komuś zaufać. Wiesz jak jest, są ludzie i parapety. wink Jak się kogoś poleca, to trzeba go znać, choć trochę . Różne historie  już były tutaj opisywane.

Myślę, że dyskutując przez pewien czas na forum, można co nieco o danej osobie powiedzieć a Ty wpadasz z jednym postem.....
.....
Z całym szacunkiem dla Twojej osoby ale gdybym miała wiedzę na temat pracy, to nie mogłabym Cię komuś polecić.
No chyba, że powiedziałabym danej rodzinie, że owszem jest osoba, która szuka pracy ale nie biorę za nią odpowiedzialności i w tym przypadku masz małe szanse.

Pozdrawiam cieplutko.

#81 2013-09-15 16:34:14

amelia
Przyjaciel Forum

malagosia napisał:

Nie chcialam nikogo urazic,ale po tym co przeszlam ostatnio to mam takie a nie inne zdanie.
Nie ma ludzi niezastapionych,i jak sie postarac to mozna kazdamu dobra miejsce popsuc.
Zycze Beata70 powodzenia,Amelia Tobie rowniez gratuluje i kolejnych madrosci zycze smile
Milej niedzieli

big_smile

ale słodziak z Ciebie big_smile .
Pozdrowionka.

#82 2013-09-16 11:32:38

Beata70
New member

Hejka...nie bylo mnie tutaj bo nawet nie pomyslalam, zeby przez forum szukac prace.

Moje stelle wyszukalam przez ogloszenie w gazecie,zawsze ktos zadzwonil wiec bylo mi latwiej.
  Ktos mi podsunal slowo, zeby tu sie zglosic,nie jestem obeznana co do zasad na tym forum dlatego tak  wyszlo.
   Amelio masz racje w tym co piszesz jest ciezko kogos polecic jak sie nie zna osoby i  nigdy nie widzialo.

Jezeli bede miala czas to bede wpadac tu Was odwiedzac...
            Jestem spokojnym typem czlowieka,bez nalogow.Za pare dni zjezdzam do domciu..
                                          Amelio pozdrawiam rowniez cieplutko.

#83 2013-09-16 12:45:37

daniusia
New member

hej dziewczyny jestem nowa na forum, smile
szukam agencji która pomaga w wyjazdach do niemiec,
jakie polecacie agencje? czy są uczciwe i jakie warunki proponują? proszę o opinie

#84 2013-09-16 13:46:49

renata1
New member

Witam jestem nowa na forum czy ktoś zna dobrą firmę, która oferuje pracę w Austrii co 14 dni

#85 2013-09-16 14:00:35

jdark
New member

Witam wszystkich!

To moja pierwsza wizyta na forum, szukam pracy na zastępstwo na 4 tyg.Mam 35 lat , jestem pielęgniarką, jeśli chodzi o język niemiecki  to  znam podstawy .

Jeśli  ktoś z Państwa jest  zainteresowany proszę pisać na asiuchna11@interia.pl.

Pozdrawiam forumowiczów

#86 2013-09-16 14:10:45

margarita59
Member

Witam koleżanki i kolegów. Może to za wcześnie, ale postanowiłam już teraz napisać, tzn zgłosić swoją propozycje pracy na zastępstwo. Pracuje jako opiekunka w Niemczech i mam już rozplanowaną prace do końca roku. Jednakże od 6 listopada do początku grudnia mam taką lukę, przed zjazdem do domu i wtedy chętnie bym kogoś zastąpiła. Może to być nawet krótszy czas, byle by od 6-7 listopada.Gdyby ktoś był chętny, to możemy wcześniej poznać się na skypie. Jestem wierną czytelniczką forum, dużo z niego skorzystałam, choć swoich  postów mam   niewiele. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

#87 2013-09-16 14:40:14

krysta63
Member

O Matko i Córko--to ta jak bys zapytała----poszukajcie igły w stogu siana.Wszystkie agencje opiekunkowe pomagają w  wyjeżdzie do Niemiec,a agencji jest full,muntum,i jeszcze więcej.Poczytaj to forum dokładnie,a zapoznasz się jakie firmy mają w miare dobre opinie.
Najprościej napisac,a czytac się nie chce.

daniusia napisał:

jakie polecacie agencje? czy są uczciwe i jakie warunki proponują? proszę o opinie

#88 2013-09-18 12:15:46

daniusia
New member

do Austrii to dużo jest agencji ale nie wszystkie są uczciwe, ja jednak szukam na dobrych warunkach wyjazdowych.

#89 2013-09-18 16:23:24

Jolanta
Member

krysta63 napisał:

O Matko i Córko--to ta jak bys zapytała----poszukajcie igły w stogu siana.Wszystkie agencje opiekunkowe pomagają w  wyjeżdzie do Niemiec,a agencji jest full,muntum,i jeszcze więcej.Poczytaj to forum dokładnie,a zapoznasz się jakie firmy mają w miare dobre opinie.

daniusia napisał:

A ja tak tu czytam i czytam i nigdzie nie widzę, żeby któraś z was poleciła jakąkolwiek agencje,a już na pewno nikt nie dał żadnej opinii,  nie wiem czy boicie się o pracę czy nie wiem o co.
Natomiast każda (prawie ) lubi dawać porad i pouczać tylko nie w tym wątku, który jest poruszany.
Jeżeli ktoś grzecznie pyta o polecenie agencji to proszę polecić jak ją znasz a nie się wymądrzać i pouczyć.

Pozdrawiam wszystkie i przepraszam jeżeli kogoś uraziłam.

#90 2013-09-18 16:37:14

amelia
Przyjaciel Forum

Jolanta napisał:

krysta63 napisał:

daniusia napisał:

A ja tak tu czytam i czytam i nigdzie nie widzę, żeby któraś z was poleciła jakąkolwiek agencje,a już na pewno nikt nie dał żadnej opinii,  nie wiem czy boicie się o pracę czy nie wiem o co.
Natomiast każda (prawie ) lubi dawać porad i pouczać tylko nie w tym wątku, który jest poruszany.
Jeżeli ktoś grzecznie pyta o polecenie agencji to proszę polecić jak ją znasz a nie się wymądrzać i pouczyć.

Pozdrawiam wszystkie i przepraszam jeżeli kogoś uraziłam.

Jest wątek o agencjach. Wejdź tam i znajdziesz nasze opinie.
Np. http://www.opiekunki-forum.pl/f17--inne … zycha.html

Nie wiem czy nie znasz tego forum, czy nie umiesz się w nim poruszać, ale nie pisz nie prawdy.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-09-18 16:40:47)

Reklama