Praca opiekunki w Austrii

Maytaya ! Nie potrafię Ci napisać do ilu można, sadzę, że to wyłącznie nasz wybór, ale może się mylę? Brak mi doświadczenia w tej kwestii. O odpowiedź poproszę koleżanki z wielokrotnymi wyjazdami...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#91 2013-06-19 20:39:13

poziomka
Member

Re: Praca opiekunki w Austrii

Maytaya !

Nie potrafię Ci napisać do ilu można, sadzę, że to wyłącznie nasz wybór, ale może się mylę? Brak mi doświadczenia w tej kwestii.
O odpowiedź poproszę koleżanki  z wielokrotnymi wyjazdami. Ja przytoczyłam tu  fragment  wypowiedzi Jakniew  i podziękowałam jej za nią właśnie.

#92 2013-06-19 20:57:39

jakniew
Member

Aplikować się można do ilu się chce, czekając na oferty i wybierając tę korzystną dla siebie. To już dowolna decyzja. Kiedy oferta będzie odpowiadać z którejś z tych firm i wyjazd zostanie zaklepany, pozostałym wystarczy podziękować. Bynajmniej jak tak ostatnio zrobiłam:). Dzięki temu konkretną ofertę dostałam w ciągu dwóch tygodni.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-06-19 20:58:47)

#93 2013-06-19 21:48:00

krysta63
Member

można---nawet i do 10-ciu.Ale jak będa dzwonić,to musisz bardzo się skupić i uważać,co to za firma teraz dzwoni,jakie mają warunki,itd  .aby się potem nie pomieszało.

#94 2013-06-19 23:58:12

poziomka
Member

Pigwa kochana!

Tak, masz rację,jest pomyłka w  ogłoszeniu o pracy , które podałam! Miała być Zielona Góra, kierunkowy 68 ,( Jelenia Góra miałaby istotnie 75 ). Przepraszam, fujara ze mnie, dziękuję, że zwróciłaś na to uwagę. Albo te  upały przegrzały mi mózg, albo  trzeba będzie zacząć
wspomagać pamięć...
Dla pewności podam całe ogłoszenie:

Opieka osób starszych AUSTRIA-NIEMCY
Środa, 12 Czerwiec, 2013  08:34

Telefon: 68 3217013
    Kategoria: Praca / Dam pracę
    Branża: Opieka / Nianie / Pomoc domowa
    Forma pracy: Inna
    Umowa: Inna

Opis oferty pracy:
Praca dla Ciebie ,opieka do osób starszych .wyjazdy na zmiany co 9 tygodni, wysokie wynagrodzenie .Język Niemiecki kom.Zadzwoń !
Zielona Góra Lento z 12 czerwca

#95 2013-07-09 10:14:39

G.J
New member

2013-05-14 19:03:40

polin81
    Member

Witam

Jestem nowa na forum piszę bo dostałam propozycje od firmy  Agentur Helfende Hände  oferte pracy w okolicach Wiednia . Czy pracowałałyście może lub aktulanie pracujecie z tej firmy ?
Proszę o odp. bo nie wiem nie znam tej firmy i nie ma opinii o nich .

Pozdrawiam Sylwia

=========================

Witam
ja tez tu nowa smile

i od razu z pytaniem....takze mam oferte pracy z Agentur Helfende Hände Austria

Czy wiadomo juz cos o tej firmie?
troszke wszystko tajemnicze,dzwonią z zastrzezonych numerów a zadna taka firma sie w google nie wyswietla
Czy ta Pani ktora pisała wiadomosc wyzej dojechała tam ?

Bardzo prosze o wiadomosci,w piatek mam stawic sie na miejscu i nie wiem co robic sad

#96 2013-07-09 13:56:27

iza46
Member

Znalazlam to,chyba to ta firma?     
Kontakt

HANDY: 00421-915-932952, 00421-903-625076

WWW: www.helfendehand.sk

E-MAIL: office@helfendehand.sk
http://www.helfendehand.sk/kontakt.html      Nie ma adresu nie ma stacjonarnego,cos mi tu nie gra.Moze jest jaks instytucja,ktora to sprawdzi?

Ostatnio edytowany przez iza46 (2013-07-09 13:58:29)

#97 2013-07-09 15:49:59

G.J
New member

Taka wiadomosc dostałam :

Adres, na który ma Pani w piątek (12lipca) przyjechać:
3671 Marbach an der Donau
Granzer Gasse 10

Pozdrawiam
Joanna Danielak

tam mnie ma ktos odebrac i zawiesc na miejsce do podopiecznego

A tu adres tej niby firmy :

Agentur Helfende - Hände

3671 Marbach

Frieseneggstraße 24

Mobil: 0676 / 92 080 35
Fax: 01/2533033 9013
Mail: joanna@pomocne-dlonie.com
biuro@pomocne-dlonie.com

I dalej jestem w lesie sad
nie wiem co robic
nie mam jak tego wszystkiego  sprawdzic

#98 2013-07-09 16:06:42

simona1961
Member

Masz podany nr telefonu, więc może zadzwoń tam i sie dopytaj? A masz umowę itd....? Firma istnieje, ogłaszała się w marcu na Poloniuszu, a pani Danielak chyba jest ich pracownikiem. Może do niej zadzwon, albo wyślij maila.

#99 2013-07-09 16:12:28

G.J
New member

Nie mam umowy ,bo mam ją podobno podpisac na miejscu jak przyjade

Z Pania Danielak rozmawiałam ,ale nie jest mi w stanie nic powiedziec o podopiecznym
podała tylko miasto z jakiego jest i ile ma lat

Czy takie umowy to rzeczywiscie podpisuje sie tam ?
dodam tylko ze to chodzi o działalnosc (tam maja mi ja otworzyc )

#100 2013-07-09 17:30:17

urszula47
Member

G.J napisał:

Z Pania Danielak rozmawiałam ,ale nie jest mi w stanie nic powiedziec o podopiecznym

Czy sa uczciwi ,to najwazniejsze dla Ciebie!A jak to sprawdzic jak nie znasz firmy?Tu dziewczyny podaly w watku "zgloszenie w Zollamt pracy na czarno"kilka stron ,spisz sobie telefony,adresy tych instytucji/niestety one dzialaja w Niemczech/.Jak beda chcieli Cie oszukac to i tak to zrobia!!!Z pewnoscia wyplata po powrocie do domu?Wtedy tylko adwokat i swiadkowie.Sory za to straszenie,ale PROSZE NIE RYZYKUJ!

#101 2013-07-09 17:37:04

G.J
New member

Jenyyy to co ja mam zrobic ?

Nikt nic nie wie o Nich ?

A te umowy....to wszyscy tak na miejscu podpisują?

#102 2013-07-09 17:51:29

urszula47
Member

G.J napisał:

wyslalam Ci meila .

#103 2013-07-09 18:04:49

G.J
New member

urszula47 napisał:

G.J napisał:

wyslalam Ci meila .

To czekam tam smile

#104 2013-07-09 18:06:08

urszula47
Member

G.J napisał:

Znalazlam te strone http://www.pomocnedlonie.pl

#105 2013-07-13 20:18:09

polin81
Member

urszula47 napisał:

G.J napisał:

Znalazlam te strone http://www.pomocnedlonie.pl

WITAM

ZREZYGNOWAŁAM  Z WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ ''Pomocne Dłonie'' więcej piszcie na priv .

#106 2013-07-13 23:05:16

kasia63
Member

Czytam i uwierzyc nie moge jak mozna pomimo tego co sie czyta i słucha w mediach i na forach czyta byc tak nieroztropnym i jechac w nieznane ,bez żadnych umów, informacji itp.A potem płacz i zgrzytanie zębów,ratunku i pomocy!!!!!Jest tyle firm ,moze nie płacacych super,ale maja strony w necie,na forach można znależć opinie ,maja konkretne adresy itd-istnieją naprawdę a kobiety wciąz wybieraja firmy-krzaki!!!No,ja tego qźwa nie rozumiem!!!!!!

#107 2013-07-24 23:36:35

zuzia
Member

ona napisał:

Witajcie:)
Kobietki -Czy macie jakas orientacje na temat pracy w Austrii w systemie  np: 14dni /14  16/???lub cos w tym rodzaju ???
Nigdzie nie moge znalezc  informacji na temat  takich krotkich wyjazdow do pracy jako opiekunka.
Moze ktoras z Was cos wie na ten temat i moze mi go przyblizyc ?
Baaardzo prosze
Pozdrawiam  Wszystkie opiekuneczki i opiekunow tez:)

Dobry wieczór,
rzadko tu zaglądam więc dopiero teraz czynię zadość osobom zainteresowanym pracą w Austrii w charakterze opiekunki 24h...

wszystko prawie można znaleźć w załączonym linku:

http://www.gruenderservice.at/format_de … amp;dgid=1

zwracam uwagę na zakładki w treści (do części informacji w języku polskim)

Czego nigdzie nie znalazłam, a z całego serca radzę: w przypadku Gewerby warto powiększyć składkę SVA o dobrowolną sumę upezpieczenia od
bezrobocia. No a dla planujących dłuższy pobyt... proszę nie lekceważyć przepisów meldunkowych, pobyt dłuższy niż 3 miesiące wymaga zgłoszenia w urzędzie MA35... Niektórzy zanegują, twierdząc, że latami siedzą i nic - nie polecam takich doradców.

Z firm z którymi współpracowałam mogłabym polecić jedną tylko. Poza tym proponuję kontaktować się bezpośrednio z lokalnymi firmami, lub zamieszczać ogłoszenia prywatne na austriackich portalach. W zasadzie wszystko można "wygooglać'

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#108 2013-08-09 10:59:13

ona
Member

poziomka napisał:

Ona!
!Na  Lento
Jelenia Góra było ogłoszenie o pracy do Austrii  12-ego czerwca.

.." Telefon: 68 3217013
    Forma pracy: Inna
    Umowa: Inna

Opis oferty pracy:
Praca dla Ciebie ,opieka do osób starszych .Wyjazdy na zmiany co 9 tygodni, wysokie wynagrodzenie .Język Niemiecki kom.Zadzwoń ! .."

-Zapisałam to sobie na "wszelki wypadek". Ale ponieważ teraz nigdzie nie mogę się wybrać do pracy nie dzwoniłam tam. Nie dam Ci  też niestety gwarancji, ze oferta jest nadal aktualna.
Ale jak zechcesz przedzwoń i sprawdź.
Nie znam wszystkich przepisów, jeżeli podanie ogłoszenia tej treści na forum jest niezgodne z regulaminem ,przepraszam administratora.

Dzieki wielkie Poziomeczko ,ale ja szukam czegos na na ktortkie wyjazdy ,a tu sa na 9 tyg.

#109 2013-08-09 11:01:21

Krycha
Member

Zuzia bardzo cenne informacje, dziękujemy! Mam pytanie czy język niemiecki bardzo się różni w au i niem? Czy raczej nie ma problemów z komunikacją?

zuzia napisał:

Witam,
może troszkę podzielę się informacją na temat pracy opiekunek  w Austrii. Praca jak najbardziej legalna i bardziej opłacalna niż w Niemczech. W przypadku opieki 24 godzinnej państwo wypłaca rodzinie zapomogę  od 550 lub 1100 EUR miesięcznie, by opiekunki mogły pracować legalnie i miały opłacone składki. Przeciętnie za dzień opieki otrzymuje się 50 EUR na dzień, zwrot kosztów podróży i ubezpieczenia. Jest to praktycznie zarobek netto, bo w Austrii kwota wolna od podatku wynosi 11.000 EUR.  Niezbędna jest działalność lub zatrudnienie przez rodzinę. Praca z "polską" działalnością i drukiem A-1 jest również możliwa, ale wtedy rodzina nie otrzymuje zapomogi. Załatwienie formalności zw. z Gewerbe, zajmuje max. 2 godziny. Struktura demograficzna podobna jak w całej Europie, więc zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze jest  bardzo duże. Pracę opiekunki regulują przepisy, określające jasno zakres obowiązków, czas wolny, pracę w nocy. Dopuszczalna jest praca w rytmie dwutygodniowym (max 16 dni). Wszystko inne jest niezgodne z prawem, nie ma legalnej pracy w cyklach 21 lub 28 dni. Zwrot kosztów należy się za każdy turnus. Funkcjonuje tu bardzo dużo agencji pośredniczących (zasada działania, jak u większości: maximum zysku minimum wysiłku). Pracę można również znaleźć poprzez ogłoszenia w internecie. W wolnej chwili zamieszczę linki do stron, gdzie zainteresowane Panie znajdą wyczerpujące informacje.

#110 2013-08-09 11:13:49

amelia
Przyjaciel Forum

Krycha napisał:

Zuzia bardzo cenne informacje, dziękujemy! Mam pytanie czy język niemiecki bardzo się różni w au i niem? Czy raczej nie ma problemów z komunikacją?

zuzia napisał:

Witam,
może troszkę podzielę się informacją na temat pracy opiekunek  w Austrii. Praca jak najbardziej legalna i bardziej opłacalna niż w Niemczech. W przypadku opieki 24 godzinnej państwo wypłaca rodzinie zapomogę  od 550 lub 1100 EUR miesięcznie, by opiekunki mogły pracować legalnie i miały opłacone składki. Przeciętnie za dzień opieki otrzymuje się 50 EUR na dzień, zwrot kosztów podróży i ubezpieczenia. Jest to praktycznie zarobek netto, bo w Austrii kwota wolna od podatku wynosi 11.000 EUR.  Niezbędna jest działalność lub zatrudnienie przez rodzinę. Praca z "polską" działalnością i drukiem A-1 jest również możliwa, ale wtedy rodzina nie otrzymuje zapomogi. Załatwienie formalności zw. z Gewerbe, zajmuje max. 2 godziny. Struktura demograficzna podobna jak w całej Europie, więc zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze jest  bardzo duże. Pracę opiekunki regulują przepisy, określające jasno zakres obowiązków, czas wolny, pracę w nocy. Dopuszczalna jest praca w rytmie dwutygodniowym (max 16 dni). Wszystko inne jest niezgodne z prawem, nie ma legalnej pracy w cyklach 21 lub 28 dni. Zwrot kosztów należy się za każdy turnus. Funkcjonuje tu bardzo dużo agencji pośredniczących (zasada działania, jak u większości: maximum zysku minimum wysiłku). Pracę można również znaleźć poprzez ogłoszenia w internecie. W wolnej chwili zamieszczę linki do stron, gdzie zainteresowane Panie znajdą wyczerpujące informacje.

Austria     Niemcy     Polska
Beiried (n)     Roastbeef     rostbef
Eierschwammerl (n, z reguły w liczbie mnogiej)     Pfifferlinge     pieprznik jadalny (kurka)
Erdäpfel (m, z reguły w liczbie mnogiej)     Kartoffeln     ziemniak
Faschiertes (n)     Hackfleisch     mięso mielone
Fisole (f, z reguły w liczbie mnogiej)     Grüne Bohnen     fasola
Grammel (f, z reguły w liczbie mnogiej)     Grieben     skwarki
Hüferl (n)     Hüfte     biodro
Karfiol (m)     Blumenkohl     kalafior
Kohlsprossen (f)     Rosenkohl     brukselka
Kren (m)     Meerrettich     chrzan
Lungenbraten (m)     Filet     polędwica
Marille (f)     Aprikose     morela
Melanzani (f)     Aubergine     oberżyna, bakłażan
Nuss (f) (Fleisch, kul.)     Kugel    
(Schlag)Obers (n)     Sahne, Rahm     śmietana
Paradeiser (m)     Tomate     pomidor
Powidl (n)     Pflaumenmus, Latwerge     powidła
Ribisel (f)     Johannisbeere     porzeczka
Rostbraten (m)     Rostbraten, Hochrippe     pieczeń
Schlögl (m)     Keule    
Topfen (m)     Quark     twaróg
Vogerlsalat (m)     Feldsalat    
Weichsel (f)     Sauerkirsche     wiśnia

Masz tutaj trochę przykładów.
A tak z praktyki:
W Austri kupuję  "10 Deka "szynki a w Niemczech "100 Gramm".

Nie przejmuj się oba te narody przeważnie znają te różnice, tak że Cię zrozumieją.

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk … _w_Austrii

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-08-09 11:18:58)

#111 2013-08-09 11:16:50

jakniew
Member

Krycha napisał:

zuzia napisał:

Witam,

Krycha, swobodnie można się porozumiewać w Austrii po niemiecku. Pracowałam tam i nie było z tym problemów. Oczywiście mają tam swoje inne zwroty, ale ze mną porozumiewano się w czystym niemieckim języku, nie mają też z tym problemu pracujące tam Czeszki i Słowaczki, których jest ogrom.

#112 2013-08-09 23:32:19

poziomka
Member

Ona !
Rozumiem, ale chęci były.  Może Zuzia podrzuci  jakieś linki  jak obiecała i znajdziesz coś odpowiedniego ?
Trzymam kciuki!

#113 2013-08-11 18:30:42

ona
Member

poziomka napisał:

Ona !
Rozumiem, ale chęci były.  Może Zuzia podrzuci  jakieś linki  jak obiecała i znajdziesz coś odpowiedniego ?
Trzymam kciuki!

Wiem Poziomeczko ,dlatego bardzo Ci dziekuje smile

#114 2013-08-11 22:34:23

poziomka
Member

Witaj Ona!
Nie ma za co dziękować, nie przysłużyłam się, ale jeśli coś wypatrzę, napiszę na pewno.

#115 2015-09-23 14:51:43

wolfewa
New member

Krysia47 napisał:

Niestety nigdy nie pracowałam jako opiekunka w Austrii- do tej pory tylko w Polsce i w Niemczech, ale zastanawiam sie nad tym, żeby wyjechać tam do pracy od maja. Miałabym zdecydowanie bliżej niż do Niemiec. Tylko trochę jest obawa. Jeżyk niby ten sam, ale czy warunki pracy w opiece także ? Może któraś z Was pracowała w austrii i mogłaby coś na ten temat zdradzić ? Będę wdzięczna !

Poszukuje prywatnie opiekiunki dla mojej mamy (82) w Wiedniu wraz z zamieszkaniem. Prosze o kontakt mailowy. Bede tez wdzieczna za informacje! Wazne doswiadczenie w zawodzie.
Znajomosc jezyka niemieckiego nie jest konieczna!

#116 2015-09-23 16:50:32

jakniew
Member

Maytaya napisał:

Poziomka ,
a mozna sie aplikowac do np 5 firm ?

Aplikować można do każdej.

Reklama