Sehr geehrte Damen und Herren :)

Nie iza nie zgodzę się z tobą - wstawać trzeba do momentu, gdy zagoją się odleżyny - a już wiem że jest lepiej. A w piątek jak do mnie dzwoniła przed przyjazdem powiedziałam jej że przez około 2 tygodni trzeba będzie do niej w nocy wstawać aż odleżyna się nie zagoi.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1531 2015-04-23 11:19:12

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Nie iza nie zgodzę się z tobą - wstawać trzeba do momentu, gdy zagoją się odleżyny - a już wiem że jest lepiej. A w piątek jak do mnie dzwoniła przed przyjazdem powiedziałam jej że przez około 2 tygodni trzeba będzie do niej w nocy wstawać aż odleżyna się nie zagoi.

#1532 2015-04-23 11:39:23

amelia
Przyjaciel Forum

marcelinka napisał:

Marcelinko, czy pdp ma dobry materac? 
a jeśli chodzi o te 2 tygodnie to nigdy nie wiesz co będzie (wiesz co było) .

#1533 2015-04-23 11:47:16

ania1968
Member

marcelinka napisał:

Marcelinko, jeżeli to jest osoba leżąca to nawet jak się odleżyna zagoi (bardzo trudne, lepiej zapobiegać) to wchodzi profilaktyka p/odleżynowa. Tak samo trzeba zmieniać pozycję ciała Pdp. No chyba, że chory sam to zrobi, ale to raczej nierealne. Ja przez 1,5 miesiąca byłam u osoby zagrożonej powstawaniem odleżyn, miałam pomoc pflegedienstu, dobre warunki stworzone przez rodzinę, materac p/odleżynowy, taką specjalną miękką matę na łóżko i ....wróciłam wykończona. Chciałam wytrwać i wytrwałam, ale na dłuższą metę nie polecam. Piszę to nie po to żeby Cię krytykować, ale dlatego że się zastanawiasz nad powrotem. Jak wszędzie trzeba zważyć plusy i minusy. Ja zostałam do śmierci Pdp, bo oprócz tych zmian pozycji reszta była powyżej "opiekunkowej przeciętnej". Świadomie podjęłam decyzję i nie żałuję, ale organizm mi się z lekka rozregulował. Zrobiłam sobie dłuższą przerwę i jest ok. Pozdrawiam smile .

#1534 2015-04-23 11:58:32

marcelinka
Member

Amelio, Aniu to zgłosić to firmie ze jest praca nocna? I upomnieć się o podwyżkę??
Ma dobry materac amelio smile

#1535 2015-04-23 12:10:38

marcelinka
Member

Dzięki dziewcznyki za radę - zgłosiłam to do firmy i pan rzeczywiście poweidział, że takie sprawy trzeba zgłaszać - poweidział że będzie z synem rozmawiał i dostanę dodatkowe pieniążki za pracę w nocy smile Dziękuję

#1536 2015-04-23 12:23:39

ania1968
Member

marcelinka napisał:

Dzięki dziewcznyki za radę - zgłosiłam to do firmy i pan rzeczywiście poweidział, że takie sprawy trzeba zgłaszać - poweidział że będzie z synem rozmawiał i dostanę dodatkowe pieniążki za pracę w nocy smile Dziękuję

Trzymam kciuki za kasę.

#1537 2015-04-23 12:24:39

krystynawanda
New member

Oby wszystko poszło po Twojej myśli. Mam nadzieję, że mi również uda się znaleźć coś ciekawego.

#1538 2015-04-23 13:11:31

Franciszka
Member

marcelinka napisał:

Dodatkowe obowiązki zawsze trzeba zgłaszać a tym bardziej pracę w nocy, choćbyś tylko jeden raz musiała wstawać. Na szczęście firma prawidłowo zareagowała. Mam nadzieję, że wyjedziesz trochę spokojniejsza i doceniona finansowo.

#1539 2015-04-23 22:19:30

graga
Member

ania1968 napisał:

marcelinka napisał:

Marcelinko, jeżeli to jest osoba leżąca to nawet jak się odleżyna zagoi (bardzo trudne, lepiej zapobiegać) to wchodzi profilaktyka p/odleżynowa. Tak samo trzeba zmieniać pozycję ciała Pdp. No chyba, że chory sam to zrobi, ale to raczej nierealne. Ja przez 1,5 miesiąca byłam u osoby zagrożonej powstawaniem odleżyn, miałam pomoc pflegedienstu, dobre warunki stworzone przez rodzinę, materac p/odleżynowy, taką specjalną miękką matę na łóżko i ....wróciłam wykończona. Chciałam wytrwać i wytrwałam, ale na dłuższą metę nie polecam. Piszę to nie po to żeby Cię krytykować, ale dlatego że się zastanawiasz nad powrotem. Jak wszędzie trzeba zważyć plusy i minusy. Ja zostałam do śmierci Pdp, bo oprócz tych zmian pozycji reszta była powyżej "opiekunkowej przeciętnej". Świadomie podjęłam decyzję i nie żałuję, ale organizm mi się z lekka rozregulował. Zrobiłam sobie dłuższą przerwę i jest ok. Pozdrawiam smile .

Nie masz racji Aniu, nie trzeba podkładać poduszek, nie trzeba obracać PDP co 2 godz tak jak robiono to kiedyś. Dobry materac antyodleżynowy zrobi to za nas. Będzie wymieniał ciśnienie w różnych komorach materaca co 10 min a zatem co 10 minut będzie inny nacisk na poszczególne części ciała. Twoje obracanie PDP powoduje co 2 godz zmianę a materac robi to za nas i robi to np. co 10 min. W zależności do stopnia odleżyny stosujemy inne agregaty pompujące powietrze a właściwie to inne programy ściślej mówiąc.
Moja PDP wróciła ze szpitala z dużą odleżyną . Mam do pomocy Caritas i oczywiście na " dzień dobry " chciano mi zaserwować nocne wstawanie abym zmieniła pozycję PDP oraz abym w dzień też podkładała poduszki pod ciało to z jednej to z drugiej strony.Odmówiłam stanowczo, porozmawiałam z lekarzami skutkiem czego było załatwienie materaca. Zaproponowałam inne opatrunki- lekarze przystali na moją sugestie i pozbyliśmy się odleżyny u mojej PDP. Niedługo minie rok jak się opiekuję moja PDP , czasami pojawia się " odleżyna" lecz nie jest to spowodowane brakiem obracania a nie hlujnym myciem PDP przez co niektórych pracowników Caritasu. Wszyscy wiemy ,że jeżeli tyłek nie zostanie porządnie umyty to nastapią odparzenia tak jak u małych dzieci gdy ich matki nie dbają o ich higienę.

Moja podopieczna miała przeżyć miesiąc, może dwa według "wszystkowiedzących" z Caritasu sad . Odważni optymiści mówili że max. 3 miesiące tylko ja powiedziałam ,że na początek daje jej rok . A po roku zobaczymy co dalej. Za miesiąc moja PDP będzie świętowac rok pobytu ze mną i ma się dużo lepiej jak przed rokiem.

#1540 2015-04-23 22:26:23

amelia
Przyjaciel Forum

marcelinka napisał:

Amelio, Aniu to zgłosić to firmie ze jest praca nocna? I upomnieć się o podwyżkę??
Ma dobry materac amelio smile

Ja bym uzgodniła z opiekunem prawnym (rodziną). Jeśli oni Ci nie dorzucą, to zgłoś firmie. Ja dostałam za taki przypadek od rodziny (pod stołem ) po 10 ojro za noc czyli 300 na miesiąc.  Jeśli to firma to powinni około 200 stówek dorzucić. (mając na uwadze skąpstwo firm) .

Masz pełne prawo domagać się od firmy podwyżki.
Bądź odważna! Na pewno Cię za to nikt nie ukarze!

#1541 2015-04-23 22:27:55

amelia
Przyjaciel Forum

graga napisał:

ania1968 napisał:

marcelinka napisał:

Nie masz racji Aniu, nie trzeba podkładać poduszek, nie trzeba obracać PDP co 2 godz tak jak robiono to kiedyś. Dobry materac antyodleżynowy zrobi to za nas. Będzie wymieniał ciśnienie w różnych komorach materaca co 10 min a zatem co 10 minut będzie inny nacisk na poszczególne części ciała. Twoje obracanie PDP powoduje co 2 godz zmianę a materac robi to za nas i robi to np. co 10 min. W zależności do stopnia odleżyny stosujemy inne agregaty pompujące powietrze a właściwie to inne programy ściślej mówiąc.
Moja PDP wróciła ze szpitala z dużą odleżyną . Mam do pomocy Caritas i oczywiście na " dzień dobry " chciano mi zaserwować nocne wstawanie abym zmieniła pozycję PDP oraz abym w dzień też podkładała poduszki pod ciało to z jednej to z drugiej strony.Odmówiłam stanowczo, porozmawiałam z lekarzami skutkiem czego było załatwienie materaca. Zaproponowałam inne opatrunki- lekarze przystali na moją sugestie i pozbyliśmy się odleżyny u mojej PDP. Niedługo minie rok jak się opiekuję moja PDP , czasami pojawia się " odleżyna" lecz nie jest to spowodowane brakiem obracania a nie hlujnym myciem PDP przez co niektórych pracowników Caritasu. Wszyscy wiemy ,że jeżeli tyłek nie zostanie porządnie umyty to nastapią odparzenia tak jak u małych dzieci gdy ich matki nie dbają o ich higienę.

Moja podopieczna miała przeżyć miesiąc, może dwa według "wszystkowiedzących" z Caritasu sad . Odważni optymiści mówili że max. 3 miesiące tylko ja powiedziałam ,że na początek daje jej rok . A po roku zobaczymy co dalej. Za miesiąc moja PDP będzie świętowac rok pobytu ze mną i ma się dużo lepiej jak przed rokiem.

Brawo!

#1542 2015-04-23 23:49:50

marcelinka
Member

Rozmawiałam o tym z synem - on powiedział że nie ma problemu ale porozmawia z firmą jak to z ich strony wygląda wink Ps. Amelio a czemu pytałaś z jakiej firmy jeżdżę? Opiekunka wraca w niedzielę do domu, syn w poniedziałek bierze wolne aż do mojego przyjazdu smile Babcia pyta o mnie smile Kochana smile

#1543 2015-04-23 23:56:05

amelia
Przyjaciel Forum

marcelinka napisał:

Rozmawiałam o tym z synem - on powiedział że nie ma problemu ale porozmawia z firmą jak to z ich strony wygląda wink Ps. Amelio a czemu pytałaś z jakiej firmy jeżdżę? Opiekunka wraca w niedzielę do domu, syn w poniedziałek bierze wolne aż do mojego przyjazdu smile Babcia pyta o mnie smile Kochana smile

Tak tylko pytałam. Dobrze wiedzieć z pierwszej ręki  jak firma dba o swoich pracowników.

A co do uzgodnień , to dopilnuj, by Cię nie oszukali. Rodzina może zapłaci firmie  300-400 euro a Tobie zdadzą ochłapy (stówkę).  Stare chwyty.

#1544 2015-04-24 07:22:27

ania1968
Member

amelia napisał:

graga napisał:

ania1968 napisał:

smile .

Brawo!

Moja pdp miała przeżyć kilka dni, zmarła po 2,5 miesiąca od "diagnozy". Nie miała materaca pneumatycznego, a taki "pośredni". Współpracowałam z lekarzem, mówiłam o tym pompowanym,ale przepisał ten plus matę. Pozycję w nocy zmieniałam rzadziej niż co dwie godziny, też za zgodą lekarza. Stan był terminalny, więc podejrzewam, że to też zaważyło na decyzji lekarza. Całe życie się człowiek uczy, więc dziękuję za radę. Amelia coś wspominała o własnoręcznie uszytej poduszce pod kość ogonową. Ja dostałam receptę na poduszkę żelową pod tę część ciała dodatkowo, ale przyjechał konsultant ze sklepu i odradzał zastosowanie. Nie mam wykształcenia medycznego, jeżeli coś tu piszę, to to co widziałam lub doświadczyłam osobiście. A że "w grupie siła" to wszystkiemu podołamy. Od firmy dostawałam kasę za każde pogorszenie zdrowia PDP. Pozdrawiam

#1545 2015-04-24 08:35:49

iza46
Member

amelia napisał:

marcelinka napisał:

Tak tylko pytałam. Dobrze wiedzieć z pierwszej ręki  jak firma dba o swoich pracowników.

A co do uzgodnień , to dopilnuj, by Cię nie oszukali. Rodzina może zapłaci firmie  300-400 euro a Tobie zdadzą ochłapy (stówkę).  Stare chwyty.

Amelio te wszystkie agencje podobne sa do siebie lol kolezance mimo zapisu o tych minimalnych stawkach 8.50 i 1360eur brutto do opodatkowania w DE /meldunek u rodziny wymagany juz/przysluguje 2 godziny dziennie wolne,reszta to opieka plus prace domowe.Soiry Marcelinka ,ze zwrocilam Ci uwage ale nie pisalas o tym iz przekazalas info o nocnym wstawaniu .Agencja tez do bani gdy dopasowala osobe nie znajaca jezyka do tej pracy .Rodzina miala wpisane co innego w papierach.Wiesz sama dlaczego.

#1546 2015-04-24 08:39:34

iza46
Member

graga napisał:

ania1968 napisał:

marcelinka napisał:

Warto znac zasade funkcjonowania takich materacy .Wkleje linka tej strony do watku o odlezynach smile

#1547 2015-04-24 09:37:06

amelia
Przyjaciel Forum

iza46 napisał:

amelia napisał:

marcelinka napisał:

Amelio te wszystkie agencje podobne sa do siebie lol kolezance mimo zapisu o tych minimalnych stawkach 8.50 i 1360eur brutto do opodatkowania w DE /meldunek u rodziny wymagany juz/przysluguje 2 godziny dziennie wolne,reszta to opieka plus prace domowe.Soiry Marcelinka ,ze zwrocilam Ci uwage ale nie pisalas o tym iz przekazalas info o nocnym wstawaniu .Agencja tez do bani gdy dopasowala osobe nie znajaca jezyka do tej pracy .Rodzina miala wpisane co innego w papierach.Wiesz sama dlaczego.

Tak. W pełni się z z Tobą Izo zgadzam.

#1548 2015-04-28 21:47:56

marcelinka
Member

Pozdrawiam ponownie z Niemiec wink
Czas w Polsce upłynął błyskawicznie hhehe smile
U mnie ok wink

#1549 2015-04-28 22:34:33

Franciszka
Member

marcelinka napisał:

Pozdrawiam ponownie z Niemiec wink
Czas w Polsce upłynął błyskawicznie hhehe smile
U mnie ok wink

Jaka szybka "dziewczynka" ta nasza...Marcelinka smile

#1550 2015-05-10 09:11:52

marcelinka
Member

Hej pozdrowionka jeszcze z Niemiec smile W piątek przyjeżdża zmienniczka - mam nadzieję, że bedzie ok wink Ja muszę wracać do domu (problemy rodzinne dość poważne) ale syn zgodził się na nową zmienniczkę bez problemu. A dwa wysiadł mi kręgoslup... macie jakieś rady albo znacie jakieś ćwiczenia na kręgosłup szyjny? Z góry dzięki za info :0

#1551 2015-05-10 09:16:20

Tosia
Member

Marcelinko najlepsza rada to wizyta u ortopedy.

#1552 2015-05-10 11:42:35

amelia
Przyjaciel Forum

marcelinka napisał:

Hej pozdrowionka jeszcze z Niemiec smile W piątek przyjeżdża zmienniczka - mam nadzieję, że bedzie ok wink Ja muszę wracać do domu (problemy rodzinne dość poważne) ale syn zgodził się na nową zmienniczkę bez problemu. A dwa wysiadł mi kręgoslup... macie jakieś rady albo znacie jakieś ćwiczenia na kręgosłup szyjny? Z góry dzięki za info :0

To co można doradzić to jakaś maść typu Woltaren , środki przeciwbólowe. Są to jednak działania doraźne. Leczenie kręgosłupa to poważna sprawa.

Ćwiczenia gimnastyczne powinny być odpowiednio dobrane przez lekarza, w zależności od schorzenia. Zapewne potrzebna będzie odpowiednio dobrana przez lekarza rehabilitacja. (jakieś prądy, laser, magnetoterapia, hydroterapia, galwanizaja, itp)

Jedno chciałam tylko dodać. Schorzenia kręgosłupa są spowodowane  zarówno a powodu nieprawidłowego "używania" kręgosłupa , co i stanem psychicznym chorego i obniżeniem systemu immunologicznego.

Leczenie powinno być specjalistyczne i kompleksowe.

Wydaje mi się, że taką cenę   płacisz  za Twoje "bujne" życie. (praca, nauka, wyjazdy, stresy i brak relaksu i odpoczynku) Chciała bym się mylić.

#1553 2015-05-10 11:56:15

iza46
Member

Cos chyba Marcelinko pogorszyla sie ta praca?Wstawanie kilkakrotne i przekladanie pdp nie jest takie fajne .Pisalas,ze poprzedniczka niezadowolna ,przyjechalas wczesniej i ....zonk.Jak nie zalatwia materaca to nie wracaj do tej roboty.nie warto smile

#1554 2015-05-10 11:58:12

arielka
Member

marcelinka napisał:

A dwa wysiadł mi kręgoslup... macie jakieś rady albo znacie jakieś ćwiczenia na kręgosłup szyjny? Z góry dzięki za info :0

Mnie pomaga terapia manualna metodą Kaltenborna + łatwe ćwiczenia prze kilka dni.

#1555 2015-05-10 12:15:36

marcelinka
Member

Izuś ja raczej już tu nie wrócę smile Myślę o tym, aby założyć działalność w Polsce (terapia pedagogiczna dla dzieci, szkolenia z zakresu szybkiego czytania itp). Amelio masz rację płacę teraz za to wysoką cenę smile Jak to mówiła moja historyczka w liceum... "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" i mam za swoje big_smile

#1556 2015-05-10 12:48:21

ania1968
Member

amelia napisał:

marcelinka napisał:

To co można doradzić to jakaś maść typu Woltaren , środki przeciwbólowe. Są to jednak działania doraźne. Leczenie kręgosłupa to poważna sprawa.

Ćwiczenia gimnastyczne powinny być odpowiednio dobrane przez lekarza, w zależności od schorzenia. Zapewne potrzebna będzie odpowiednio dobrana przez lekarza rehabilitacja. (jakieś prądy, laser, magnetoterapia, hydroterapia, galwanizaja, itp)

Jedno chciałam tylko dodać. Schorzenia kręgosłupa są spowodowane  zarówno a powodu nieprawidłowego "używania" kręgosłupa , co i stanem psychicznym chorego i obniżeniem systemu immunologicznego.

Leczenie powinno być specjalistyczne i kompleksowe.

Wydaje mi się, że taką cenę   płacisz  za Twoje "bujne" życie. (praca, nauka, wyjazdy, stresy i brak relaksu i odpoczynku) Chciała bym się mylić.

Zgadzam się, człowiek to nie maszyna i za stres płaci chorobą. Mnie siada gardło i...pęcherz. Po powrocie do domu pierwsze dwa tygodnie biegam po lekarzach. A co do "używania" kręgosłupa to ja dużo nauczyłam się od pielęgniarek  z Plegedienst. Sama zajmowałam się moją PDP tylko przez trzy dni po szpitalu i już nawalił mi bark i łokieć. Okazało się, że robiłam wszystko odwrotnie.

Marcelinko oby się Twoje plany spełniły, ja mam dzieci w Twoim wieku i bardzo Ci kibicuję. Moje dzieci mają szczęście, że dotychczas nie musiały tak ciężko pracować, więc tym bardziej podziwiam. smile

#1557 2015-05-10 16:25:06

amelia
Przyjaciel Forum

marcelinka napisał:

Izuś ja raczej już tu nie wrócę smile Myślę o tym, aby założyć działalność w Polsce (terapia pedagogiczna dla dzieci, szkolenia z zakresu szybkiego czytania itp). Amelio masz rację płacę teraz za to wysoką cenę smile Jak to mówiła moja historyczka w liceum... "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" i mam za swoje big_smile

Wiem ze mam raję. Człowiek musi dbać o siebie kiedy jeszcze go nic nie boli, bo nieraz może być za późno!   
Szkoda tylko, że nauczyłam się tego na swoich błędach.
Jest takie przysłowie: " Kto nie słucha ojca, matki, to posłucha psiej skóry".

Ostatnio edytowany przez amelia (2015-05-10 16:25:47)

#1558 2015-05-15 11:51:32

marcelinka
Member

Dzisiaj przyjeżdża zmienniczka - ja wracam do domu w niedzielę po południu. To jest mój ostatni wyjazd. Kończę pracę jako opiekunka osób starszych. Od września zakładam własną firmę już w Polsce.

#1559 2015-05-15 12:56:26

graga
Member

marcelinka napisał:

Dzisiaj przyjeżdża zmienniczka - ja wracam do domu w niedzielę po południu. To jest mój ostatni wyjazd. Kończę pracę jako opiekunka osób starszych. Od września zakładam własną firmę już w Polsce.

Marcelinko, a ta firma w Polsce to czym będzie się zajmować? Tylko nie mów, że zakładasz Pośrednictwo Pracy big_smile lub agencje wynajmująca opiekunki do pracy do Niemiec .
Mam nadzieję , że twoja firma nie będzie się zajmowała niczym co ma związek z opiekunkami lub pomocami domowymi na "exporcie" obojętnie czy to w Niemczech czy Szwajcarii, Austrii czy też w innym kraju ( ostatnio ktoś wpadł na pomysł aby ściągać z Ukrainy opiekunki i wysyłać do Niemiec wink - ale według mojego prawnika to jednak byłby nielegalny interes choć niektóre niemieckie rodziny mogłyby się nabrać na takie propozycje ze strony pośredniczących agencji  sad  ) .

Ostatnio edytowany przez graga (2015-05-15 12:57:28)

#1560 2015-05-15 13:12:27

marcelinka
Member

Nie nie nic z takich rzeczy :0
Będzie związana z dziećmi :0

#1561 2015-05-17 11:27:18

marcelinka
Member

od 7 do 9 czerwca jadę do Berlina z koleżanką pozwiedzać trochę - byłam w Berlinie raz na rozmowie o pracę i widziałam tylko fragment Branderburgertor tongue Teraz ze spokojem wszystko pozwiedzam smile Co polecacie zobaczyć? Dzisiaj o 20stej do domku smile

Ostatnio edytowany przez marcelinka (2015-05-17 11:27:39)

#1562 2015-05-17 11:38:04

arielka
Member

marcelinka napisał:

od 7 do 9 czerwca jadę do Berlina z koleżanką pozwiedzać trochę - byłam w Berlinie raz na rozmowie o pracę i widziałam tylko fragment Branderburgertor tongue Teraz ze spokojem wszystko pozwiedzam smile Co polecacie zobaczyć? Dzisiaj o 20stej do domku smile

Muzeum Żydowskie. Warto też zapisać się na zwiedzanie kopuły Reichstagu, ale trzeba to zrobić wcześniej. Kiedys było to bezpłatne , być może tak pozostało wink

#1563 2015-05-22 09:27:19

marcelinka
Member

Hej kochaniutkie smile
jestem już w domku - jak zwykle dużo biegania i załatwiania różnych spraw big_smile Dotarłam cała i zdrowa smile
Pozdrowionka z wielkopolski smile

#1564 2015-05-22 10:06:51

Barbara48
New member

Witam,pracuje w Soest-Paradieser,czy jest tu jakas bratnia dusza ?Milego dnia dla wszystkich:)

#1565 2015-05-23 16:42:42

renia1311
Member
Od: ...

Sorki za wciśnięcie się nie na temat, ale próbowałam przeszukać forum i poddałam się smile. Ktoś może mi podpowiedzieć w którym wątku był ruszony temat zatok i medykamentów dostępnych w DE. Pisałyście o tym, a ja nie zapisałam szczegółów i teraz potrzebuję. Dzięki serdeczne i pozdrawiam.

#1566 2015-05-23 17:52:38

amelia
Przyjaciel Forum

renia1311 napisał:

Sorki za wciśnięcie się nie na temat, ale próbowałam przeszukać forum i poddałam się smile. Ktoś może mi podpowiedzieć w którym wątku był ruszony temat zatok i medykamentów dostępnych w DE. Pisałyście o tym, a ja nie zapisałam szczegółów i teraz potrzebuję. Dzięki serdeczne i pozdrawiam.

Nie pamiętam. To było chyba w wątku UK. Mogę Ci tylko powiedzieć nazwę dobrego leku bez recepty. Geromyrtol- kapsułki . Kosztuje około 6-7 Euro .Sprawdź sobie w googlach.

#1567 2015-06-23 12:23:04

marcelinka
Member

Hejka smile
mam do was takie pytanie: (znowu wróciłam na zlecenie ale tylko do sierpnia - stwierdziłam że trochę grosza na firmę jeszcze się przyda)
Czy syn babci ma prawo mieć kamerę w domu i obserwować opiekunki? Gdy była moja zmienniczka on ją zamontował. Wiecie jak to jest rozegrane prawnie?
Z góry dzięki za info smile

#1568 2015-06-23 13:10:02

kamila
Member

yikes yikes yikes Marcelinko..prawnie to on powie ze obserwuje babcie smile smile smile smile , masz te kamerki tylko w pomieszczeniu gdzie przebywa PDP? czy wszedzie gdzie sie da? i co odbywa sie w tym miejscu gdzie nastapil punkt obserwacji?... big_smile

Ostatnio edytowany przez kamila (2015-06-23 13:12:18)

#1569 2015-06-23 14:58:13

Arekjerzy
Member

Nie może cię podglądac ot tak sobie pod pretekstem dogladania PDP, bo on oglada rowniez ciebie. Musi cię o tym poinformować . Są również miejsca dopuszczalne do czegoś takiego. Niemieckie prawo jest dość rygorystyczne .

#1570 2015-06-23 16:37:02

marcelinka
Member

kamerka jest tylko w pokoju babci, ale ja tam spędzam 3/4 dnia...

#1571 2015-06-23 20:35:54

krystynka
Member

marcelinka napisał:

kamerka jest tylko w pokoju babci, ale ja tam spędzam 3/4 dnia...

No,tak...zostałaś uprzedzona...Fakt,nie miła sytuacja,ale słyszałam już o ukrytych kamerkach. To chyba nic nie można...

Tobie to zawsze Marcelinko jakieś przygody się trafiają wink

#1572 2015-06-29 03:23:39

marcelinka
Member

Hej siedzę sobie od 23 i piszę ostatni rozdział pracy mgr tongue POszłam na spontana i stwierdziłam, że chcę się bronić w lipcu smile Ale trochę pisaniny jeszcze przede mną big_smile A potem nauka do obrony w wolnych chwilach smile Syn poweidizał, że mnie puści na obronę :0

#1573 2015-06-29 06:24:37

renia1311
Member

marcelinka napisał:

Syn poweidizał, że mnie puści na obronę :0

big_smile Przez chwilę, oczom nie wierzyłam... ale dotarło do mnie, że jesteś na stelli i chodzi o syna pdp tongue

#1574 2015-06-29 15:21:05

Tosia
Member

marcelinko
brawo i oby do przodu. Ja jestem na etapie testowania firm. Tam gdzie mi się podoba, chcą mnie zatrudnić na dłużej. Chcę wyjechać tylko na 1 miesiąc.

#1575 2015-06-29 15:25:26

konstantynopolitaneczka
Member

Witajcie kochane smile Dawno mnie tu nie było. U mnie nic sie nie zmieniło. Drugi raz do Niemiec nie pojechałam ale zalapałam sie tu do nas do opieki troche. Przyszłam sie kapke wyżalic. DO DZISIAJ miałam  super panią po udarze lewostronnym. Niestety z nadbagażem w postaci meża pijaka i wrednej szwgaierki.( ale ta na szczescie czesto nie zagladała). Dzis przydarzył mi sie mały wypadek. Moja Pani zsunela sie z wózka (moja wina, odpielam ją i pobiegłam do kuchni po herbate bo czajnik gwizdał i zaraz potem ja chcialam na lozko posadzic) nic sie nie stało no ale spadła na podłoge . Akurat przyszedł ten jej maz pijany jak bela. Mowie wam CHYBA NIKT w zyciu mnie tak nie wyzwał jak on:( Ze jemu nigdy nie spadla. A jak moglaby spasc skoro on nigdy jej nie sadza? Nie chodzi na spacery?? Wygonił mnie. Masakra mowie wam. Corki zagranica i az mi wlosy deba staja jak pomysle ze ona teraz bedzie pod jego opieka. Ja powiedzialam ze tam w zyciu nie wroce jezeli ten czlowiek tam jest. Oczywiscie sie do błedy przyznalam ale ze tak człowieka zelzyc? Ja jak przychodził pijany, jak pani lezała cała mokra powykrzywiana to nic nie mowilam a on?  No mowie wam. Z tego wszystkiego az sie znow zalogowalam sad Mam nadzieje ze u was lepiej smile

#1576 2015-06-29 20:36:55

ania1968
Member

konstantynopolitaneczka napisał:

Witajcie kochane smile Dawno mnie tu nie było. ( Mam nadzieje ze u was lepiej smile

Witaj. Cieszę się, że się odezwałaś. Czasami myślałam o Tobie, ale miałam nadzieję, że się odważyłaś pojechać do Niemiec. Co do zaistniałej sytuacji to nie umiem nic mądrego powiedzieć. Może powinnaś się z dziećmi tej pani skontaktować? Pozdrawiam smile.

#1577 2015-06-29 21:07:57

konstantynopolitaneczka
Member

ania1968 napisał:

konstantynopolitaneczka napisał:

Witajcie kochane smile Dawno mnie tu nie było. ( Mam nadzieje ze u was lepiej smile

Witaj. Cieszę się, że się odezwałaś. Czasami myślałam o Tobie, ale miałam nadzieję, że się odważyłaś pojechać do Niemiec. Co do zaistniałej sytuacji to nie umiem nic mądrego powiedzieć. Może powinnaś się z dziećmi tej pani skontaktować? Pozdrawiam smile.

Nie nie pojechałam. I mam dosc tej pracy. Z dziecmi tej Pani oczywiscie sie skontaktowałam. Wyjechały sobie , matke z pijakiem zostawily i myslaly ze opiekunka na 8h zdziała cuda.
Teraz sie dowiedzialam ze pan sobie wymyslil ze chce dostac opiekuncze i SAM zajac sie zona. OBY. Zycze im jak najlepiej.  Boje sie ze to opiekuncze jednak pojdzie na inne cele a raczej jestem pewna. Ich sprawa.
Pan próbował zrobic ze mnie potwora ze siedzialam sobie w kuchni a pani wzywala pomocy co oczywiscie jest nieprawda. Nie wiem czy corka mi uwierzyla ale sama powiedziala ze za bardzo sie z ojcem dogadac nie moze. (stracił ponoc prace, uchlał sie i gada o tym opiekunczym stale)
Ja sie nie zamierzam pchac tam gdzie mnie nie chca. I sie chyba rozejrze za normalna praca. Dzięki i równiez pozdrawiam smile

#1578 2015-06-29 21:25:43

marcelinka
Member

Wierzę kochana że coś znajdziesz smile A ludzie są nieobliczalni... trzymaj się kochaniutka smile Buziaczki

#1579 2015-07-03 20:56:02

marcelinka
Member

Reniu na dziecko jeszcze przyjdzie czas choć mam nadzieję, że już niedługo smile
Ja w wolnych chwilach intensywnie myślę nad nazwą swojej firmy smile Układam plany kontrakty, zamawiam materiały dydaktyczne itp. Kolega zrobi mi stronę internetową smile Ja muszę zrobić projekt ulotki smile
Promotorka jednak mnie nie dopuściła do obrony w lipcu a może to i lepiej mnie j kosztów i więcej czasu na naukę smile
także obrona 19 września wink

#1580 2015-07-04 19:54:44

marcelinka
Member

Z mgr został mi tylko wstęp i zakończenie smile

Co myślicie o nazwie: "Geniuszek" (firma skierowana do dzieci z trudnośćiami w nauce)

#1581 2015-07-04 22:19:48

andrea
Member

"Geniuszek", jak dla mnie, to nie bardzo

#1582 2015-07-04 22:37:02

basiulek81
Member

marcelinka napisał:

Tak czytam to forum i nie wiem na co mam się tak naprawdę nastawić..
Czy od razu na początku trafię na kiepską rodzinę i będzie bardzo źle,
czy uda mi się za pierwszym razem znaleść miłą rodzinkę i nie zniechęcę się tak szybko...
Ja wiem że praca w tej branży to moja przyszłość,
nic mnie tu w Polsce nie trzyma. Doczytałam na forum, że można zarobić max 1200 euro, nie jest tak źle smile
boję się tylko moich łez, jestem bardzo wrażliwa i boję się tęsknoty za mamą, siostrą...
Jak sobie radzić z tym?
Jak przetrwać?

No własnie ja jestem już od tygodnia pierwszy raz i mi się płakać chce.Jestem u babci 81 letniej, która mieszka z synem i jego kobietką.Owa Pani bardzo się wtrąca.Z dnia na dzień zmienia polecenia i godziny moich, jej działań.Syn siedzi jak mysz pod miotłą, a ja już nie wiem jak jej dogodzić,Niekiedy na mnie wrzeszczy.Np.Chciałam dzisiaj wcześniej babcię umyć i położyć spać, a przed snem o 21,30 leki. Powiedziała nie, mycie o 21,oo a potem leki.Jakie było moje zdziwienie kiedy przed myciem podała babci leki i dała mi łaskawie zgodę na mycie. Nie wiem jak mam się zachować i co robić.To co czynię robię źle, wciąż mnie poprawia i co dzień ustala nowe reguły gry.Gubię się w tym wszystkim, a naprawdę przy babci nie ma żadnych problemów. Pomóżcie jak mam się zachować i co robić w tej sytuacji.

#1583 2015-07-04 23:06:06

marcelinka
Member

Dzięki andrea :0
szukam dalej smile

#1584 2015-07-04 23:07:15

Elka now.
Member

Witaj Basiulek, ja na Twoim miejscu najpierw bym porozmawiała synem , osobą decydującą ,no chyba ,że nią nie jest . Ale zazwyczaj zawsze jest jakaś osoba , która o wszystkim decyduje , a jeżeli to by nie poskutkowało to bym zadzwoniła do firmy i się poskarżyła . Bo w takich warunkach to Ty długo psychicznie nie wytrzymasz.
Doskonale Cię rozumiem co teraz czujesz .
Miałam okazję poznać jak to jest kiedy mąż jest pantoflem , to był syn mojej babci .
Pierwsze święta , kiedy nie znałam specjalnie języka i była z Nami córka babci było nawet miło , nawet mi się ta synowa podobała i była dla mnie miła i dużo mi pomagała w przygotowaniach , ale myślę ,że się trochę trzymała , bo miała respekt do szwagierki , córki babci . A następne święta już córki babci nie było i to była zupełnie inna kobieta jakiej dotąd nie znałam . Nawet własnym oczom nie dowierzałam , jak można być takim człowiekiem .
Mnie trochę wykorzystała , babci robiła na złość , a mąż cicho , jak bym tak Go je ..a to by z krzesła spadł . Dwa razy nawet na nią krzyknęłam , bo mi naprawdę nerwy puściły ale to co się działo to nie do opisania.
A mąż ,żeby jakoś zareagować to kompletnie nic się nie odezwał.
Jak pojechali to się rozpłakałam ze szczęścia i jak córka przyjechała to wszystkie żale powiedziałam .
Możecie mi nie wierzyć , ale Ona mi się po nocach śniła.
Kiedy się wyżaliłam , powiedziałam ,że tu nie przyjechałam jako służąca tylko opiekunka , i takie tam , to pomimo ,że dobrze rodzina mi zapłaciła zapłaciła na święta to potem jeszcze mi dopłacili .
A kiedy pięć miesięcy później babka zmarła , to synowa na pogrzeb nie przyjechała tylko sam syn , podobno się przeziębiła.
Pomimo ,że mialam babcię bardzo kochaną , a gdyby synowa była córką babki to nigdy bym tam nie wróciła , bo bym się psychicznie wykończyła . Tak ,że doskonale Cię rozumiem , i jeżeli możesz to zmień coś ,żeby Ci było dobrze , bo taka huśtawka nastrojów też potrafi wykończyć.

#1585 2015-07-04 23:46:14

urszula47
Member

basiulek81 napisał:

marcelinka napisał:

Tak czytam to forum i nie wiem na co mam się tak naprawdę nastawić..
Czy od razu na początku trafię na kiepską rodzinę i będzie bardzo źle,
czy uda mi się za pierwszym razem znaleść miłą rodzinkę i nie zniechęcę się tak szybko...
Ja wiem że praca w tej branży to moja przyszłość,
nic mnie tu w Polsce nie trzyma. Doczytałam na forum, że można zarobić max 1200 euro, nie jest tak źle smile
boję się tylko moich łez, jestem bardzo wrażliwa i boję się tęsknoty za mamą, siostrą...
Jak sobie radzić z tym?
Jak przetrwać?

No własnie ja jestem już od tygodnia pierwszy raz i mi się płakać chce.Jestem u babci 81 letniej, która mieszka z synem i jego kobietką.Owa Pani bardzo się wtrąca.Z dnia na dzień zmienia polecenia i godziny moich, jej działań.Syn siedzi jak mysz pod miotłą, a ja już nie wiem jak jej dogodzić,Niekiedy na mnie wrzeszczy.Np.Chciałam dzisiaj wcześniej babcię umyć i położyć spać, a przed snem o 21,30 leki. Powiedziała nie, mycie o 21,oo a potem leki.Jakie było moje zdziwienie kiedy przed myciem podała babci leki i dała mi łaskawie zgodę na mycie. Nie wiem jak mam się zachować i co robić.To co czynię robię źle, wciąż mnie poprawia i co dzień ustala nowe reguły gry.Gubię się w tym wszystkim, a naprawdę przy babci nie ma żadnych problemów. Pomóżcie jak mam się zachować i co robić w tej sytuacji.

Tak jak dziewczyny pisza dzwon do firmy i nawet napmknij o skroceniu pobytu,jezeli sytuacja bedzie nadal nerwowa,W tej pracy potrzebny jest spokoj i zrozumienie a nie "ustawianie"opiekunki po katach!Mialam taka jedna prace i po dobie z rozhisteryzowana corka kazalam jej szukac nowej opiekunki.Dali mi za podroz niej ale wystarczylo na autokar bo mialam bilet open.Przeczytaj umowe dokladnie czy jest tam wzmianka o 14 dniowym okresie wypowiedzenia z powodu waznych spraw i moze w ten desen uderz jak nie widzisz sensu pracy przy takim imbecylu!Mnie pomagal Pflegedienst przy kapieli i pdp ,a rodzina zalatwila mu3 razy Tagespflege w tygodniu abym mogla odetchnac ,uwierz ze sa normalniejsze rodziny !Trzymam kciuki za pomyslny obrot spraw smile

#1586 2015-07-05 13:21:02

renia1311
Member

urszula47 napisał:

basiulek81 napisał:

Tak jak dziewczyny pisza dzwon do firmy i nawet napmknij o skroceniu pobytu,jezeli sytuacja bedzie nadal nerwowa,W tej pracy potrzebny jest spokoj i zrozumienie a nie "ustawianie"opiekunki po katach!Mialam taka jedna prace i po dobie z rozhisteryzowana corka kazalam jej szukac nowej opiekunki.Dali mi za podroz niej ale wystarczylo na autokar bo mialam bilet open.Przeczytaj umowe dokladnie czy jest tam wzmianka o 14 dniowym okresie wypowiedzenia z powodu waznych spraw i moze w ten desen uderz jak nie widzisz sensu pracy przy takim imbecylu!Mnie pomagal Pflegedienst przy kapieli i pdp ,a rodzina zalatwila mu3 razy Tagespflege w tygodniu abym mogla odetchnac ,uwierz ze sa normalniejsze rodziny !Trzymam kciuki za pomyslny obrot spraw smile

Zgłoś do firmy i tak jak Urszula pisze, skróć pobyt tak jak to jest możliwe, ale spróbuj na innej stelli. Niestety podobno często tak jest gdy w pobliżu pdp mieszka rodzina. Ja raz mieszkałam obok rodziny pdp, ale chyba miałam szczęście.
I nie daj się tej kobiecie. Ile masz lat? Spróbuj parę razy postawić na swoim, przeciwstawić się... nie bój się, to nie jest twoja szefowa! Nie daj sobą pomiatać. To jest trudne na pierwszej stelli, gdzie dopiero uczysz się co i jak funkcjonuje! Trzymam kciuki smile

#1587 2015-07-06 00:08:35

basiulek81
Member

Dzięki za słowa otuchy i podpowiedzi.Już napisałam do Biura bo telefon mi nie działa zaraz po przekroczeniu granicy, a byłam w Salonie przed wyjazdem kurde blade i niby wszystko było cacy.Co do mojej wypowiedzi wcześniejszej uściślam ta baba mieszka z synem, pdp i ja wszyscy razem. Dom jest duży ma 9 pokoi.W umowie jest tylko syn, o babie nie ma mowy.Tym lepiej dla mnie. Tylko jak bez telefonu nagrać transport kiedy Biuro się wypnie.
Pozdrawiam.

#1588 2015-07-06 00:25:33

urszula47
Member

basiulek81 napisał:

Dzięki za słowa otuchy i podpowiedzi.Już napisałam do Biura bo telefon mi nie działa zaraz po przekroczeniu granicy, a byłam w Salonie przed wyjazdem kurde blade i niby wszystko było cacy.Co do mojej wypowiedzi wcześniejszej uściślam ta baba mieszka z synem, pdp i ja wszyscy razem. Dom jest duży ma 9 pokoi.W umowie jest tylko syn, o babie nie ma mowy.Tym lepiej dla mnie. Tylko jak bez telefonu nagrać transport kiedy Biuro się wypnie.
Pozdrawiam.

Jak masz  torche eurakow to znajdz budke telefoniczna ,a zreszta w internecie masz rozne firmy przewozowe .Poza tym zazadaj numeru do tych cwaniakow ,powiedz ze mama Twoja chce zadzwonic a skypa nie ma w domu i juz smile Sprobuj tez w telefonie wlaczyc roaming,byc moze to przyczyna ,ze nie mozesz dzwonic smile pogrzeb troche w menu.

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2015-07-06 00:26:22)

#1589 2015-07-06 08:11:18

renia1311
Member

basiulek81 napisał:

Pozdrawiam.

A nie musisz tylko wybrać niemieckiego operatora żeby normalnie, w razie co korzystać z telefonu? Czy to zrobiłaś i nadal nie działa?
Mój polki tel, działa przez vodafone, albo o2 coś tam.
Wiadomo, że dochodzi roaming, ale z kom pol. korzysta się w razie wypadku.

A nie możesz do firmy zadzwonić z domowego? Zresztą nawet jeśli nie to firma powinna na domowy telefon do Ciebie zadzwonić.

#1590 2015-07-06 19:46:18

marcelinka
Member

Jeszcze zakończenie i praca mgr skończona smile Na chwilę obecną ponad 150 stron big_smile

#1591 2015-07-07 13:15:08

Tosia
Member

a ja szukam stelli. Telefon dzwoni bez przerwy. Niestety przypadki bardzo ciężkie, bez pomocy Pflegedienstu. Raz miałam kontakt ze zmienniczką- Polką, chciała zjechać na urlop. Podopieczna staruszka z wszystkimi chorobami i dziwiła się czego ja chce. Powiedziała, że ona wszystko ogarnia sama. Z opisu wyglądało, ż jest to praca dla 3 osób.

#1592 2015-07-07 16:48:33

marcelinka
Member

Oj Tosiu... takie osoby niesetty się zdarzają... Wierzę że coś znajdziesz smile Trzymam kciuki w każdym bądź razie smile

#1593 2015-07-07 18:49:12

Tosia
Member

Martwią mnie propozycje do osób, które kończą życie. Nikt przy mnie nie odszedł. Dlatego nie przyjmuję takich ofert choć są dobrze płatne.

#1594 2015-07-08 00:07:10

ava
Member

basiulek81 napisał:

Pozdrawiam.

O, to synuś dobry cwaniaczek, pod płaszczykiem opieki dla matki znalazł służącą dla przyjaciółki smile

Jesteś na umowie z polską firmą. W tej sytuacji owa pani nie ma prawa wydawać Ci żadnych poleceń. Poleceń nie ma prawa wydawać Ci też syn podopiecznej. Synuś to się może z Tobą bardzo uprzejmie porozumieć.

Niezależnie czy jesteś na umowie o pracę czy zleceniu w umowie masz zakres zadań. Wykonujesz zadania zlecone przez firmę, a nie polecenia przyjaciółki syna podopiecznej. Nie jesteś na służbie u rodzinki, tylko na umowie z polską firmą. Synalek zawarł umowę o usługi z polską firmą i w zależności od zakresu tych usług płaci. To co na Tobie baba wymusza to taki bonusik  dla zołzy.

Ja bym nawet nie wchodziła w dyskusję, z babą której nie mam w papierach. Ignorowała bym jaśnie panią. A synkowi jasno bym powiedziała, że nie jestem służącą jego przyjaciółki, ale opiekunką jego matki.

Jak się nie postawisz to Cię zołza zajedzie, zanim firma podejmie jakiekolwiek działania. Jesteś ponad tydzień i cisza w eterze ?
Co to znaczy jej i Twoje działania? Jakie zajęcia ta baba Ci wymyśla?

#1595 2015-07-09 16:35:38

marcelinka
Member

Praca magisterska skończona wink Teraz tylko obrona 19 września smile

#1596 2015-07-09 21:01:45

Tosia
Member

Gratuluję ukończenia pracy. Powodzenia na obronie.

#1597 2015-07-09 21:56:22

krystynka
Member

No to powodzenia ! https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTzGdkpkiwWNyzhnBEDNIYGJIm5vtaDMTH6qKYdUkwJ4rWZISKO

#1598 2015-07-10 18:55:32

basiulek81
Member

ava napisał:

basiulek81 napisał:

Pozdrawiam.

O, to synuś dobry cwaniaczek, pod płaszczykiem opieki dla matki znalazł służącą dla przyjaciółki smile

Jesteś na umowie z polską firmą. W tej sytuacji owa pani nie ma prawa wydawać Ci żadnych poleceń. Poleceń nie ma prawa wydawać Ci też syn podopiecznej. Synuś to się może z Tobą bardzo uprzejmie porozumieć.

Niezależnie czy jesteś na umowie o pracę czy zleceniu w umowie masz zakres zadań. Wykonujesz zadania zlecone przez firmę, a nie polecenia przyjaciółki syna podopiecznej. Nie jesteś na służbie u rodzinki, tylko na umowie z polską firmą. Synalek zawarł umowę o usługi z polską firmą i w zależności od zakresu tych usług płaci. To co na Tobie baba wymusza to taki bonusik  dla zołzy.

Ja bym nawet nie wchodziła w dyskusję, z babą której nie mam w papierach. Ignorowała bym jaśnie panią. A synkowi jasno bym powiedziała, że nie jestem służącą jego przyjaciółki, ale opiekunką jego matki.

Jak się nie postawisz to Cię zołza zajedzie, zanim firma podejmie jakiekolwiek działania. Jesteś ponad tydzień i cisza w eterze ?
Co to znaczy jej i Twoje działania? Jakie zajęcia ta baba Ci wymyśla?

Baba nie wymyśla tylko robi za mnie prawie wszystko koło babci, a jeśli ja próbuje przejąć stery to ona oponuje i mnie krytykuje.Nic babci nie gotuj tylko  miksuje nie wiem co bo kiedy idę do kuchni to już jakaś mazia w talerzu jest i czeka na babcię, daje ze słoika zupki dla niemowlaków od 12 m-ca.Po najmniejszej linii oporu.Ma uwagi do mycia, stoi nade mną i patrzy jak ja to robię.Trzyma babcię do 22,00 po czym mogę ją do łóżka zaprowadzić.Babcia popija wodę kiedy ona każe i chce. Leki po jedzeniu niby, a sama daje przed jedzeniem.
Traktuje mnie jak jakąś niedojdę. Chodzę z babcia na spacer kiedy ona mi "pozwoli". Rozmawiałam z biurem ale oni nie maja nikogo na moje miejsce tak od razu. Babcia jest teraz w szpitalu i myślałam, że pofrunę do domu ale ona każe mi sprzatac cały dom,myć okna, ogarnąć ogród, a reszta to wolne.

Ostatnio edytowany przez basiulek81 (2015-07-10 19:07:41)

#1599 2015-07-10 20:46:53

krystynka
Member

I jest tak jak Ava napisała...synek sprowadził służącą dla swej przyjaciółki... Ja nie wiem co masz w umowie,ale basiulek na litość nieba! Chyba przyjechałaś do opieki do babci,wykonywanie prostych czynności domowych jest też w Twoim zakresie,ale przede wszystkim opieka...Czy ja mam przeliterować? Wydaje mi się,że nie masz w umowie mycia okien,prac ogrodowych etc...Co innego jeśli PDP mieszka sama,ale tu mieszka rodzina.
Dziewczyno,przedzwoń do biura..twardo przedstaw swoje stanowisko...babcia jest w szpitalu...a ty nie jesteś ani "putzfrau" ani ogrodnik! Czy masz to w umowie? Jeśli nie,to twardo domagaj się zjazdu z wyżej wymienionych okoliczności...Pracujesz przez polską agencję,oni sa Twoimi pracodawcami i to z polską agencją uzgadniasz warunki co masz robić a czego nie...
To może być niekonieczne,ale... nagrywaj rozmowy,polecenia owej "flądry".. tak dla siebie....Zgłoś do biura,koniecznie,że musisz zjechać...Obecnie Twoja obecność jest tam zbędna...

#1600 2015-07-10 23:28:29

ava
Member

Służąca to skromnie, raczej wór treningowy dla zołzy. Dzwoniłaś i nie maja nikogo tak od zaraz ? Czyli nie mają zamiaru interweniować, tylko ewentualnie zesłać następną ofiarę. Dzwonić to za mało. Masz dostęp do internetu, to pisz to wszystko i zachowaj maila, jako dowód że zgłaszałaś. Podkreśl, że baba nie daje Ci gotować dla podopiecznej, tylko sama coś tam szykuje. Nie pisałaś dlaczego babka jest w szpitalu, ale gdyby się okazało, że jest niedożywiona to kto winien. No opiekunka zagłodziła babcię. A Ty masz co jeść? A to pucowanie całej chałupy, mycie okien i obrabianie ogrodu to masz w umowie? Nawet jeżeli tak, to robisz to wtedy kiedy uważasz i jak uważasz, a nie na komendę zołzy.

#1601 2015-07-11 08:54:19

Arekjerzy
Member

Czy to może był wyjazd z pr24?

#1602 2015-07-11 14:32:21

marcelinka
Member

Jutro mija miesiąc jak jestem w DE smile Jeszcze 8 tygodni i domek smile

#1603 2015-07-11 22:13:27

krystynka
Member

marcelinka napisał:

Jutro mija miesiąc jak jestem w DE smile Jeszcze 8 tygodni i domek smile

Dalia już zaczęła odliczanie w innym wątku... wink

#1604 2015-07-12 11:21:32

Tosia
Member

Ale to watek Marcelinki.

#1605 2015-07-12 12:43:46

marcelinka
Member

hehe smile
Tosiu a jak z twoim wyjazdem? Gdzieś mi mignęło że znalazłaś już stellę? Pochwal się smile

#1606 2015-07-12 14:03:01

Tosia
Member

Jest ok. Trafilam dobrze. Dla mnie wazne, nie wstaje do pdp w nocy. Jestem na 1 miesiac. Tak chcialam. Na dole corka, chetna do pomocy.  Pozdrawiam

#1607 2015-07-12 15:58:36

marcelinka
Member

Brawo smile Cieszę się, że się tobie udało smile Ściskam mocno smile

#1608 2015-07-15 12:51:13

marcelinka
Member

Jeszcze miesiąc i 2 dni.. odliczam już czas, bo to moja ostatnia praca za granicą... od września ruszam z firmą smile W wolnych chwilach opracowuję programy, kontrakty i to co chcę zamieścić na stronie smile Zastanawiam się też czy nie założyć firmowego bloga... bo email napewno smile Jestem pełna energii i nie mogę się doczekać domku smile

#1609 2015-07-15 12:59:47

krystynka
Member

marcelinka napisał:

Jeszcze miesiąc i 2 dni.. odliczam już czas, bo to moja ostatnia praca za granicą... od września ruszam z firmą smile W wolnych chwilach opracowuję programy, kontrakty i to co chcę zamieścić na stronie smile Zastanawiam się też czy nie założyć firmowego bloga... bo email napewno smile Jestem pełna energii i nie mogę się doczekać domku smile

Od razu milej smile Marcelinka! Kwitniesz...i te plany...Z całego serca życzę powodzenia !!!

#1610 2015-07-15 18:59:47

Dalia
Member

Marcelinka a gdzie ta twoja firma będzie? O ile pamiętam zakładasz coś w rodzaju pomocy dla dzieci z trudnościami w nauce? To bardzo po mojej linii, chętnie bym cię odwiedziła z moją psiną, z którą chodzę do szkoły. Prowadziłam nawet przez rok czytanie z psem, wzorowane na amerykańskim programie R.E.A.D. Ja jestem z Trójmiasta. Powodzenia ci życzę, to dobry pomysł. Miałam też zajęcia z angielskiego z chłopcem z porażeniem mózgowym, bardzo lubiłam te lekcje. I w ogóle bardzo mnie interesuje zjawisko dysleksji. A tego w Polsce coraz więcej.

#1611 2015-07-19 01:05:54

basiulek81
Member

Arekjerzy napisał:

Wyjazd nie z pr24.Babcia ma demencję.Trzęsą jej się ręce ale nie na okrągło lecz kiedy ta zołza na nią krzyczy.No i potrafi babcia  w nocy około 20 razy pipi machen i co najgorsze siedzi na klozecie i nic nie zrobi. Po takich wędrówkach byłam nie wyspana, a baba do mnie to jest Twój jab. Pokazała mi umowę niemiecką /w polskiej tego nie mam/gdzie było napisane 24 godz. do dyspozycji. Te dwie przypadłości spowodowały, ze  baba zawiozła ją do szpitala na o/psychiatryczny, gdzie ma zostać podobno 4 tyg. Zatem uradowana zwijam manele, a baba mówi nein. Trochę nie dojadam bo baba nic nie gotuje.Kupuje jakies sałatki z dresingiem, chociaż nie zawsze. Raz proponowała mi pizze ale ja jej nie trawię to sie wkurzyła, że będzie mi kupować co ja chcę ale na obietnicach sie skończyło Tydzień nic nie robienia aż tu nagle bomba,
syn wypowiedział umowę. Zatem czekam na rozwój zdarzeń i wydarzeń. Problem jak widzicie po 4 tyg. rozwiąże się sam.

#1612 2015-07-19 08:48:51

iza46
Member

basiulek81 napisał:

Arekjerzy napisał:

Wyjazd nie z pr24.Babcia ma demencję.Trzęsą jej się ręce ale nie na okrągło lecz kiedy ta zołza na nią krzyczy.No i potrafi babcia  w nocy około 20 razy pipi machen i co najgorsze siedzi na klozecie i nic nie zrobi. Po takich wędrówkach byłam nie wyspana, a baba do mnie to jest Twój jab. Pokazała mi umowę niemiecką /w polskiej tego nie mam/gdzie było napisane 24 godz. do dyspozycji. Te dwie przypadłości spowodowały, ze  baba zawiozła ją do szpitala na o/psychiatryczny, gdzie ma zostać podobno 4 tyg. Zatem uradowana zwijam manele, a baba mówi nein. Trochę nie dojadam bo baba nic nie gotuje.Kupuje jakies sałatki z dresingiem, chociaż nie zawsze. Raz proponowała mi pizze ale ja jej nie trawię to sie wkurzyła, że będzie mi kupować co ja chcę ale na obietnicach sie skończyło Tydzień nic nie robienia aż tu nagle bomba,
syn wypowiedział umowę. Zatem czekam na rozwój zdarzeń i wydarzeń. Problem jak widzicie po 4 tyg. rozwiąże się sam.

Wszystko opisz agencji w meilu i prob zdjecia jak sa jakies dokumenty z nazwiskami,zeby nie bylo "niespodzianek"typu kary za niesubordynacje.Umowy smieciowe to maja czesto.Nie wyobrazam sobie,ze nie jem !!!!Zglos to tez. Kobieto przeciez nie ma w UE takiego przyzwolenia ,iz pracujesz 24/24 bez ustanku! Przerwa miedzy "zmianami" musi byc przestrzegana /11 godzin/,no widac agencja niemiecka/czytaj polska bo tam zawsze jakis rodak jest ,np koordynator=naganiacz/niedouczona w tej materii.

#1613 2015-07-19 15:30:40

tropfen
Member

iza46 napisał:

basiulek81 napisał:

Arekjerzy napisał:

Wszystko opisz agencji w meilu i prob zdjecia jak sa jakies dokumenty z nazwiskami,zeby nie bylo "niespodzianek"typu kary za niesubordynacje.Umowy smieciowe to maja czesto.Nie wyobrazam sobie,ze nie jem !!!!Zglos to tez. Kobieto przeciez nie ma w UE takiego przyzwolenia ,iz pracujesz 24/24 bez ustanku! Przerwa miedzy "zmianami" musi byc przestrzegana /11 godzin/,no widac agencja niemiecka/czytaj polska bo tam zawsze jakis rodak jest ,np koordynator=naganiacz/niedouczona w tej materii.

Bo tak nas sprzedają na 24/7,i Niemcy myślą że na roboty przyjeżdżamy z polskiej biedy na niemiecki dobrobyt.Smutne ale prawdziwe

#1614 2015-07-28 08:18:38

marcelinka
Member

nie wierzę... Promedica do mnie napisała meila czy nie chcę z nimi wyjechać hahaha naiwni tongue

#1615 2015-07-28 09:20:04

Franciszka
Member

marcelinka napisał:

nie wierzę... Promedica do mnie napisała meila czy nie chcę z nimi wyjechać hahaha naiwni tongue

hahaha, marcelinko, ta firma ma już chyba wszędzie złą opinię, na którą sobie sama zapracowała

http://opiekunkaradzi.pl/temat/449-promedica24-opinie/

#1616 2015-07-28 09:34:31

..?eto
Member

Dzień Dobry!
Do mnie w na przełomie maja i czerwca , jak byłam na wolnym po prawie 2, 5 rocznym milczeniu zadzwoniła Aterima. Porozmawiałam z panią b. grzecznie wspomniałam o  swoich oczekiwaniach tj, że  żadna dwójka, że żadem alzheimer i demancja, że tylko regoin północnych Niemiec ,jak najbliżej granicy z Pl.
I co? I cisza .
http://topmejt.co.uk/wp-content/uploads/2015/05/cisza_wyborcza-800x500_c.jpg
http://zespolmi.pl/image/559e0b7b5479e0c3aca9473aa32f7d7a/cisza-wyborcza..jpg

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-07-28 09:36:15)

#1617 2015-07-28 21:27:38

krystynka
Member

..?eto napisał:

Dzień Dobry!
Do mnie w na przełomie maja i czerwca , jak byłam na wolnym po prawie 2, 5 rocznym milczeniu zadzwoniła Aterima. Porozmawiałam z panią b. grzecznie wspomniałam o  swoich oczekiwaniach tj, że  żadna dwójka, że żadem alzheimer i demancja, że tylko regoin północnych Niemiec ,jak najbliżej granicy z Pl.
I co? I cisza .
http://topmejt.co.uk/wp-content/uploads … x500_c.jpg
http://zespolmi.pl/image/559e0b7b5479e0 … orcza..jpg

http://s.tvp.pl/images2/8/c/e/uid_8ceea11ea1ca672c1c977e8e2d8043071432496252642_width_548_play_0_pos_0_gs_0_height_308.jpg

#1618 2015-07-31 15:15:20

marcelinka
Member

Dziewczynki mam pytanie do was typowo medyczne:

BABCIA NIE CHCE MI JEŚĆ I PIĆ - tzn zaciska zęby i nie mogę nic jej podać... karmię ją strzykawką. Co to może być? Wszystkie parametry ma dobre tzn temp. cissnienie i cukier. Jest tak od 3 dni, ale dziś to nawet obiadu nie zjadła - bo tak się blokowała... co to może być? Z góry dzięki za rady

#1619 2015-07-31 15:42:10

..?eto
Member

marcelinka napisał:

Dziewczynki mam pytanie do was typowo medyczne:

BABCIA NIE CHCE MI JEŚĆ I PIĆ - tzn zaciska zęby i nie mogę nic jej podać... karmię ją strzykawką. Co to może być? Wszystkie parametry ma dobre tzn temp. cissnienie i cukier. Jest tak od 3 dni, ale dziś to nawet obiadu nie zjadła - bo tak się blokowała... co to może być? Z góry dzięki za rady

Demencja i woda w płucach. wzywaj lekarza!

#1620 2015-07-31 15:50:45

marcelinka
Member

Eto nie ma wody w płucach - żadne objawy się nie zgadzają - była lekarka w środę i powiedziałą, że płuca są czyste... lekarka powiedziała, że babcia ma średniozaawansowaną demencję... lekarka przyjdzie w poniedziałek na kontrolę... jakieś inne pomysły?

Reklama

Stopka forum