img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Sehr geehrte Damen und Herren :)

Witam wszystkich :) Od polowy czerwca i ja dolacze do grona opiekunek :) Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko wyjdzie, mam nadzieje ze sie sprawdze i nie bede miala wiekszych problemow :) Deutsch kein Problem, keine Fuhrerschein, Pflegerin, Ergotherapeutin und Sozial Arbeiterin aus Beruf :) Geduldig, sehr sensibel, humorvoll und hilfsbereit - das ist ganze ich :) Marcelinka

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2013-05-02 13:59:04

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Sehr geehrte Damen und Herren :)

Witam wszystkich smile
Od polowy czerwca i ja dolacze do grona opiekunek smile Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko wyjdzie, mam nadzieje ze sie sprawdze i nie bede miala wiekszych problemow smile

Deutsch kein Problem, keine Fuhrerschein, Pflegerin, Ergotherapeutin und  Sozial Arbeiterin aus Beruf smile
Geduldig, sehr sensibel, humorvoll und hilfsbereit - das ist ganze ich smile
Marcelinka

Offline

 

#2 2013-05-26 12:47:21

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Tak czytam to forum i nie wiem na co mam się tak naprawdę nastawić..
Czy od razu na początku trafię na kiepską rodzinę i będzie bardzo źle,
czy uda mi się za pierwszym razem znaleść miłą rodzinkę i nie zniechęcę się tak szybko...
Ja wiem że praca w tej branży to moja przyszłość,
nic mnie tu w Polsce nie trzyma. Doczytałam na forum, że można zarobić max 1200 euro, nie jest tak źle smile
boję się tylko moich łez, jestem bardzo wrażliwa i boję się tęsknoty za mamą, siostrą...
Jak sobie radzić z tym?
Jak przetrwać?

Offline

 

#3 2013-05-26 13:19:41

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Tak czytam to forum i nie wiem na co mam się tak naprawdę nastawić..
Czy od razu na początku trafię na kiepską rodzinę i będzie bardzo źle,
czy uda mi się za pierwszym razem znaleść miłą rodzinkę i nie zniechęcę się tak szybko...
Ja wiem że praca w tej branży to moja przyszłość,
nic mnie tu w Polsce nie trzyma. Doczytałam na forum, że można zarobić max 1200 euro, nie jest tak źle smile
boję się tylko moich łez, jestem bardzo wrażliwa i boję się tęsknoty za mamą, siostrą...
Jak sobie radzić z tym?
Jak przetrwać?

Marcelinko, to jest praca dla twardzieli. Osoby delikatne, wrazliwe skazane są na porazkę. Pamiętaj, że jest to na ogół praca u osób z demencją, a ta choroba wyzwala czasami najgorsze instynkty. Nie miej złudzeń, że trafisz na miłą i serdeczną staruszkę, choć oczywiście serdecznie Ci tego zyczę.
Jedź, spróbuj, ale wrażliwość schowaj głęboko i nastaw się na walkę o siebie i swoje zdrowie psychiczne. Pamiętaj też, żeby nie oczekiwac wdzięczności od podopiecznych, bo się nie doczekasz, a tylko nabawisz  kompleksów. W tej pracy trzeba byc bardzo silnym psychicznie, nie brac sobie do serca uwag i złosliwości podopiecznych, a wtedy przetrwasz. Poza tym pamiętaj, że nie jesteś tam za karę i turnus kiedyś sie skończy i wrócisz do domu. Powodzenia Ci zyczę.

Offline

 

#4 2013-05-26 13:20:21

swistak
Member
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 377

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Tak czytam to forum i nie wiem na co mam się tak naprawdę nastawić..
Czy od razu na początku trafię na kiepską rodzinę i będzie bardzo źle,
czy uda mi się za pierwszym razem znaleść miłą rodzinkę i nie zniechęcę się tak szybko...
Ja wiem że praca w tej branży to moja przyszłość,
nic mnie tu w Polsce nie trzyma. Doczytałam na forum, że można zarobić max 1200 euro, nie jest tak źle smile
boję się tylko moich łez, jestem bardzo wrażliwa i boję się tęsknoty za mamą, siostrą...
Jak sobie radzić z tym?
Jak przetrwać?

masz mocne atuty potrzebne w tej pracy, szkoda ze prawa jazdy nie masz bo to nieraz bardzo pomocne i mozna negocjowac z agencja nt stawki
  jesli chcesz na stale zwiazac sie z ta branza pomyśl o zrobieniu kursu

  nie mozesz z gory nastawiac sie pesymistycznie co do rodziny i podopiecznego zawsze jest swiatelko w tunelu, ze bedzie dobrze

  a co do tesknoty...hmmm to nie koniec swiata ----poradzisz sobie, codziennie skyp i rozmowa z bliskimi zniweluja te uczucia -- :-))))

   pozdrawiam i zycze wiecej optymizmu    ;-))))

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-05-26 18:27:05)

Offline

 

#5 2013-05-26 14:24:14

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziękuję wam smile
Kocham pracę z ludźmi. Dużo czytam tutaj na forum. Staram się nie przerażać.
W opiece mam doświadczenie bo pracowałam w DPS.

"ale wrażliwość schowaj głęboko i nastaw się na walkę o siebie i swoje zdrowie psychiczne"
trudne zadanie nie powiem - ale spróbuję smile

Prawka niestety nie zrobię nigdy - za bardzo boję się jeździć jako pasażer, a co dopiero kierowca big_smile

Dobrze czuję się w pracy z ludźmi starszymi, naprawdę to moja pasja.
Nie raz byłam przy śmierci pacjentów, czy mojej babci, albo kogoś bliskiego.
W tych sytuacjach nauczyłam się opanowania, płaczem wybucham dopiero w samotności.

Tak jak mówię, najbardziej to ja się boję tęsknoty. Jestem zbyt silnie związana z moją mamą (emocjonalnie) choć mama mówi, że sobie poradzę - i w to staram się wierzyć smile

Tak bardzo bym chciała, aby po prostu było dobrze, i żebym dała radę.
Wiem, że jadę do pracy i muszę dać z siebie wszystko (pozytywnie), nie mam tu na myśli że na maksa dam się wykorzystać, albo robić ponadprogramowe rzeczy typu cotygodniowe mycie okien itd.

Jescze raz dziękuję za wszystko smile

Offline

 

#6 2013-05-26 19:58:05

Maytaya
Member
Zarejestrowany: 2012-09-27
Posty: 159

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

A ile masz lat Marcelinko? I na ile tygodni jedziesz ? 
*******************************************
Jak niemiecki kein Problem to nie bedzie zle ! Wiele kobiet jedzie bez jezyka - to dopiero stres !

Offline

 

#7 2013-05-26 21:24:11

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Ja mam 27 lat, chcę jechać na minimum 3 miesiące z możliwością przedłużenia pobytu.

Offline

 

#8 2013-05-26 21:26:55

wampirek
Member
Od: slaskie
Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 238

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Ja pojechałam prawie bez języka,tak z marszu-sytuacja mnie zmusiła,a nie jestem już taka młoda,i uczę sie-jest lepiej niż było,na miejscu lepiej sie uczy,tu kupiono mi słownik pol-niem,pomaga to,nie stresuj sie-każda pora na nauke i nowąprace jest dobra-powodzenia ,

Offline

 

#9 2013-05-28 10:44:00

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

A ja już nie mogę się doczekać, kiedy dostanę już konkretną propozycję smile Już tak bardzo chciałabym wyjechać...
Pozdrawiam wszystkie opiekunki smile Mam nadzieję że i ja sprawdzę się w tym zawodzie smile
Miłego dnia smile

Offline

 

#10 2013-05-28 13:21:10

swistak
Member
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 377

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

...
Ja wiem że praca w tej branży to moja przyszłość,
nic mnie tu w Polsce nie trzyma.

wiesz czytam ile ty "umiesz" i jaka mloda jestes i jak bardzo chcesz wyjechac na dzien dzisiejszy a poza tym chcesz sie zwiazac z branza tutaj jest tyle madrych wypowiedzi kolezanek ktore mieszkaja i pracuja w de......np nasz pfleger ma wiele doswiadczenia uderz do niego lub kolezanek ktore pracuja w pflegeheimach,szpitalach---sa tacy tutaj na forum doradza ci moze? jakie pierwsze kroki poczynic....jak sie nastawic najpierw na nauke a pozniej to juz bulka z maslem----do emerytury masz zapewnione


hmmmmmmmm....a czytalas strony niemieckich firm,agencji itp---tyle sie oglaszaja ze szukaja z dobrym niemieckim


     porozgladaj sie tutaj na forum---wiele madrosci naszych kolego i kolezanek      :-))))

Offline

 

#11 2013-05-28 14:10:58

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziękuję! Czytam w miare możliwości co ciekawsze wątki smile
Dziękuję wam za wszystkie cenne wskazówki smile

Offline

 

#12 2013-05-29 19:43:34

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Dzwonili dziś do mnie z Perfektonu.
Zaproponowali mi 4000 zł na rękę plus premie i zwrot kosztów - przypadek dostanę w przyszłym tyg.
Jak to oceniacie?

Zwrot kosztów podróży liczą 1 euro za 1dzień pobytu w pracy o ile pamiętam.

Offline

 

#13 2013-05-29 20:45:43

swistak
Member
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 377

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Dzwonili dziś do mnie z Perfektonu.
Zaproponowali mi 4000 zł na rękę plus premie i zwrot kosztów - przypadek dostanę w przyszłym tyg.
Jak to oceniacie?

hmmmmmmmmm........to zalezy jaka wysoka premia i ten zwrot kosztow podrozy podali ci kwotowo?
   musisz przekalkulowac obliczyc ile cie dojazd bedzie kosztowal i czy to co ci proponuja pokryje przejzad w 2 strony

   a premia 10-20% za gotowosc w nocy????

Offline

 

#14 2013-05-29 20:55:30

swistak
Member
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 377

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

jakniew napisał:

marcelinka napisał:

Dzwonili dziś do mnie z Perfektonu.
Zaproponowali mi 4000 zł na rękę plus premie i zwrot kosztów - przypadek dostanę w przyszłym tyg.
Jak to oceniacie?

Zwrot kosztów podróży liczą 1 euro za 1dzień pobytu w pracy o ile pamiętam.

a dzwonilas na tel do niemiec jakas kolezanka  podaje we watku "-Oferta pracy w Niemczech od osoby prywatnej Hanower- zajrzyj tam,dzwon moze cos bardziej  atrakcyjniejszego    :-))))

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-05-29 20:57:56)

Offline

 

#15 2013-05-29 21:13:20

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Zwracają 1 euro za dzień, lub jeśli rodzina zwróci to 120 euro.
Premia jest przyznawana już po pierwszym miesiącu, ale ile dokładnie to jeszcze nie wiem.
Ja chcę jechać z tej firmy, bo to jest praca legalna, a mi zależy na odprowadzanych składkach, żeby zarobić choć troszkę na tą emeryturkę smile A opiekować się chcę panią więc oferta z Hanoveru to nie dla mnie sad Mam złe wspomnienia z opieki nad starszym panem.
Prosili mnie tylko o zaświadczenie od lekarza, że jestem zdolna do pracy jako opiekunka.

Ostatnio edytowany przez marcelinka (2013-05-29 21:15:31)

Offline

 

#16 2013-05-29 21:25:32

ulka
Member
Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 326

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Zwracają 1 euro za dzień, lub jeśli rodzina zwróci to 120 euro.
Premia jest przyznawana już po pierwszym miesiącu, ale ile dokładnie to jeszcze nie wiem.
Ja chcę jechać z tej firmy, bo to jest praca legalna, a mi zależy na odprowadzanych składkach, żeby zarobić choć troszkę na tą emeryturkę smile A opiekować się chcę panią więc oferta z Hanoveru to nie dla mnie sad Mam złe wspomnienia z opieki nad starszym panem.
Prosili mnie tylko o zaświadczenie od lekarza, że jestem zdolna do pracy jako opiekunka.

Poczytaj o tej firmie zanim się zdecydujesz na wyjazd - nie bierz oferty pierwszej lepszej - firm jest full i pracy na podobnych warunkach  także....obdzwoń kilka biur z ofertami - daj sobie czas na zrobienie porównań - będziesz miała  kilka ofert - wtedy wybieraj.

Offline

 

#17 2013-05-30 08:42:15

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Zrezygnowałam z tej firmy, zanim doszło do podpisania umowy. Już raz na forum tutaj napisałam, że jakimś dziwnym trafem, kiedy dzwonili do mnie z ofertami za każdym razem na moje pytanie o zwrot kosztów podróży była odpowiedź, że będzie dofinansowanie 1 euro za dzień pracy, co w sumie dawało przy dwóch miesiącach 60 euro, czyli w jedną stronę samej się pokrywa koszty podróży. haczyk jest tutaj taki, że jeśli chciałoby się całe dofinansowanie trzeba zostać minimalnie 3 m-ce. Nie wierzę też, że firma ze swojej dobrej woli i pieniędzy uzyskanych za naszą pracę od rodziny ot tak, szasta premią. Jeśli się ze mną ktoś nie zgadza, napiszcie ale ja tak to wydedukowałam: firma kasuje od rodzin pieniądze także na koszty podróży dla nas, a chcąc mieć z tego zysk wiedząc iż większość opiekunek chce wyjechać na 2 m-ce więc wymyślili fortel w postaci dofinansowania 1 euro za dzień pracy, a resztę ze 150 euro uzyskany na koszty podróży od rodziny, przeznacza na premie. Tyle, że jeszcze od nikogo nie dowiedziałam się, ile te premie wynoszą, ale z pewnością nie są to kokosy.

Offline

 

#18 2013-05-30 09:34:52

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Marcelinko
      Wciąż jestem przed pierwszym wyjazdem. Dostałam odpowiedź od kilku firm. Negocjuję wysokość zapłaty za moją pracę. Uważam, że 1000E to stanowczo Dziewczyno za mało. Masz dużo atutów w tym doświadczenie. Ceń się i wyciągnij dla siebie jak najwięcej pieniążków. Korzystaj z podpowiedzi doświadczonych koleżanek na tym forum.
     Pozdrawiam Cię, myśl pozytywnie i wierz w siebie. Tosia

Ostatnio edytowany przez Tosia (2013-05-30 09:36:25)

Offline

 

#19 2013-05-31 12:19:35

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziewczynki a powiedzcie mi jak jest z netem?
Doczytałam, że w Aldiku można kupić STIK ale co to jest? Jak to się podłącza do lapka? I ile to kosztuje i w jakim dziale trzeba szukać?

Offline

 

#20 2013-05-31 12:50:43

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

www

Marcelinka, looknij pod ten link. Tam dziewczyny łopatologicznie wytłumaczyły krok po kroku instalację tego neta z Aldika. smile

Offline

 

#21 2013-05-31 13:18:17

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Hej dziewczynki wink Przemyslałam wasze opinie nt. wynagrodzenia zadzwoniłam do Interkadry test rozwiązałam na ich stronie i wyszło mi 100%. Ma dzisiaj do mnie pani zadzwonić z poznania i przedstawić ofertę. Pani powiedziała, że mogę zarobić nawet do 1200 euro. To już chyba się opłaca co?

Offline

 

#22 2013-05-31 13:34:16

swistak
Member
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 377

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Hej dziewczynki wink Przemyslałam wasze opinie nt. wynagrodzenia zadzwoniłam do Interkadry test rozwiązałam na ich stronie i wyszło mi 100%. Ma dzisiaj do mnie pani zadzwonić z poznania i przedstawić ofertę. Pani powiedziała, że mogę zarobić nawet do 1200 euro. To już chyba się opłaca co?

no "do"    ---------- to nie znaczy 1200 ----ciekawa jestem ile wynegocjujesz???
    ale zycze ci okraglych kwot  i trafnych decyzji        :-))))

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-05-31 13:35:55)

Offline

 

#23 2013-05-31 18:36:39

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Zaproponowali mi 1050 netto....Pani powiedziała, że nie może mi dać na początek  więcej, bo nie mam doświadczenia w opiece w niemczech,,,
Co wybrać?
Chyba jednak zdecyduje się na Perfekton.

Offline

 

#24 2013-05-31 20:02:47

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Marcelinko
   Nie wiem z czym mogłabyś sobie nie poradzić, należało zapytać czy demencja, zmiana pieluch itd.u Niemców wygląda inaczej?  Są to chwyty by nie dać należnej kwoty za Twoją ciężką pracę przez 24h. To co wynegocjujesz to Twoje. Dobre i 50E więcej musisz zadecydować sama co wybrać. Jeśli chodzi o mnie czarno widzę mój wyjazd o ile w ogóle do niego dojdzie. Zaczyna się kręcenie jeśli chodzi o język. Wiem, że jest komunikatywny ale panie w agencji twierdzą inaczej, wiadomo, że chodzi o pieniądze. Szkoda mi wysiłku, który włożyłam w naukę a nie było to proste. Pozdrawiam wszystkich. Tosia

Offline

 

#25 2013-05-31 20:38:25

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Tosiu a ty z jakiej firmy chcesz jechac?
NIe poddawaj się smile Trzymam za ciebie kciuki smile

Offline

 

#26 2013-05-31 20:46:24

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Tosia napisał:

Marcelinko
   Nie wiem z czym mogłabyś sobie nie poradzić, należało zapytać czy demencja, zmiana pieluch itd.u Niemców wygląda inaczej?  Są to chwyty by nie dać należnej kwoty za Twoją ciężką pracę przez 24h. To co wynegocjujesz to Twoje. Dobre i 50E więcej musisz zadecydować sama co wybrać. Jeśli chodzi o mnie czarno widzę mój wyjazd o ile w ogóle do niego dojdzie. Zaczyna się kręcenie jeśli chodzi o język. Wiem, że jest komunikatywny ale panie w agencji twierdzą inaczej, wiadomo, że chodzi o pieniądze. Szkoda mi wysiłku, który włożyłam w naukę a nie było to proste. Pozdrawiam wszystkich. Tosia

Wyslalam Ci meila .Sprobujz Work Kontakt z jazwiny Malej .

Offline

 

#27 2013-05-31 20:56:27

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Rozmawiam z kilkoma firmami, bo chcę jak najwięcej zarobić. Scenariusz zawsze ten sam- pierwsza rozmowa miła, propozycje  zarobków do 1300E, później a to język mało komunikatywny, a to należy się zająć 2 seniorów, a ja chcę owe 1300E, czy tak dużo za tyle wyrzeczeń?

Offline

 

#28 2013-05-31 21:03:13

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Urszula47
Wielkie dzięki. Tosia

Ostatnio edytowany przez Tosia (2013-05-31 21:30:42)

Offline

 

#29 2013-05-31 21:05:19

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Tosia napisał:

Rozmawiam z kilkoma firmami, bo chcę jak najwięcej zarobić. Scenariusz zawsze ten sam- pierwsza rozmowa miła, propozycje  zarobków do 1300E, później a to język mało komunikatywny, a to należy się zająć 2 seniorów, a ja chcę owe 1300E, czy tak dużo za tyle wyrzeczeń?

Tosia, ja nie chce Cię pozbawiać złudzeń smile i życzę Ci skarbie jak najlepiej, ale 1300 to dostają osoby z bardzo dobrym językiem i wieloletnim doświadczeniem w opiece.
Ale szukaj, może akurat znajdziesz. Niech Ci los sprzyja. smile

Offline

 

#30 2013-05-31 21:28:50

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

ewal8 napisał:

Tosia napisał:

Rozmawiam z kilkoma firmami, bo chcę jak najwięcej zarobić. Scenariusz zawsze ten sam- pierwsza rozmowa miła, propozycje  zarobków do 1300E, później a to język mało komunikatywny, a to należy się zająć 2 seniorów, a ja chcę owe 1300E, czy tak dużo za tyle wyrzeczeń?

Tosia, ja nie chce Cię pozbawiać złudzeń smile i życzę Ci skarbie jak najlepiej, ale 1300 to dostają osoby z bardzo dobrym językiem i wieloletnim doświadczeniem w opiece.
Ale szukaj, może akurat znajdziesz. Niech Ci los sprzyja. smile

Głównie te 1300 to dają firmy opiekunkom, które kilka lat z nimi pracują. Nawet z bardzo dobrym niemieckim początkująca opiekunka nie ma co marzyć o kwocie wyższej jak 1100 góra 1150 ( mówię o opiekunce po raz pierwszy wyjeżdżającej z daną firmą ).

Offline

 

#31 2013-05-31 22:40:25

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Miłe Koleżanki
Póki co, zaczynam na nowo poszukiwania pracy. Miłej nocki wszystkim. Tosia

Offline

 

#32 2013-05-31 23:01:19

niemcylisa
New member
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 1

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

witajcie jestem tu całkiem nowa , szukałam jakiegoś forum dla opiekunek-bo od paru dni mam internet i jakies połączenie ze światem- dlatego szukam koleżanek , które tak jak ja ,trafiły pod obce niebo,w opiece pracuje od zeszłego roku to mój 2 wyjazd ,mam 53 lata ,troche stara jak na eksperymenty zawodowe, ale  w Polsce mnie nie chcieli !!!! więc wyjechałam i tyle!!!!!jeśli któraś z #dziewczyn# chce trochę pogadać to super !! myślę że każda z nas najbardziej cierpi tu na samotność, w każdym razie ja tak mam ,praca jak praca -damy radę- ale pogadac to za bardzo nie ma z kim , a ci w Polsce nie zrozumieją ,żeby coś zrozumieć trzeba być na tej samej półce .Pozdrawiam wszystkich  i życze kolorowych snów

Offline

 

#33 2013-05-31 23:17:30

kakadu
Member
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 180

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

witaj niemcylisa!!!!
Nie wypowiadam sie za wszystkich-ale zgadzam sie z tobą.Mnie też nie chcieli w kraju,a tutaj i owszem.I muszę ci powiedzieć,że mocno żałuję tego,że tak póżno stwierdziłam,że w Niemczech mogę pracować za większe pieniądze.Za póżno zaczęłam,bo teraz mam prawie tyle lat co ty-a na ile mi jeszcze starczy sił?i ile niemcy bęą mnie chcieli-tego nie wiem.Powodzenia ci życzę.Damy radę.

Offline

 

#34 2013-06-01 06:58:21

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Tosiu i niemcylisa życzę wam samych sukcesów wink Ja też się stresuję przed pierwszym wyjazdem smile
Najwazniejsze to żeby się nie poddawać smile

Offline

 

#35 2013-06-01 07:53:28

ANTONIA***
Member
Zarejestrowany: 2013-03-14
Posty: 429

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Witaj Niemcylisa !

Co to jest 53 lata ! Napisz troszeczkę o swojej pracy i podziel się doświadczeniami...
A gdzie jesteś obecnie, jeśli wolno zapytać ? Na czarno czy przez firmę ?

Pozdrawiam...

Offline

 

#36 2013-06-01 08:31:25

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

miemcylisa-szukaj kolezanek opiekunek w pobliżu swojej stelli,poprzez net i fora.53 to dobry wiek na opiekunke,nie musisz się tym martwić.Niemcy wolą starsze od młodszych,uwazam że z  10 lat możesz jeszcze śmiało pojezdzić.Ja nie mam jeszcze 50-tki,a juz jezdze 8 lat i sobie chwalę.I po tylu latach juz tak bardzo nie tęsknię za domem.tu mam więcej czasu dla siebie-na książki,zwiedzanie.itp
pozdr

Offline

 

#37 2013-06-02 18:46:20

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

W tym tyg mają zadzwonić z konkretną oferta..
Trochę się denerwuję.
Dziewczynki a jaki przypadek choroby jest najtrudniejszy?
Ja od lipca do chwili obecnej opiekuję się babcią z ALzheimerem i nie narzekam.
Co wy o tym sądzicie?

I jescze jedno pytanko:
Jak mam ukończony kurs masażu (mam własny stół) to mogę go zabrać i dorabiać masażami np. rodziny starszej pani którą się będę opiekować? I przy okazji babcię pomasować?

Offline

 

#38 2013-06-02 19:06:14

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

W tym tyg mają zadzwonić z konkretną oferta..
Trochę się denerwuję.
Dziewczynki a jaki przypadek choroby jest najtrudniejszy?
Ja od lipca do chwili obecnej opiekuję się babcią z ALzheimerem i nie narzekam.
Co wy o tym sądzicie?

I jescze jedno pytanko:
Jak mam ukończony kurs masażu (mam własny stół) to mogę go zabrać i dorabiać masażami np. rodziny starszej pani którą się będę opiekować? I przy okazji babcię pomasować?

Musze Cie troszke zmartwic odnosnie tych masazy,otoz podpisujesz umowe z firma i mozesz miec /jako masazystka rehabilitantka/obowiazek wykonywania rehabilitacji ,aktywizowania chorego.Oczywiscie wynagrodzenie extra nie bedzie Ci przyslugiwac.Mozesz liczyc na jakies bonusy od rodziny chorego,lecz to maloprawdopodobne ,gdyz rodzina jest poinformowana przez sztab koordynatorow i umowe oddzielna o tym iz pelnisz warte calodobowa z wszystkimi zyczeniami podopiecznego i rodziny.Uwaznie czytaj umowy i jedz z firmy gdzie na jakims poziomie organizuja wyjazdy.najlepiej na umowe o prace z ubezpieczeniem EKUZ i polisa na zycie i transport sanitarny,ktorych to rzeczy NFZ nie pokrywa.Polecam poczytac w necie na stronie NFZ.Moze brutalnie napisalam,ale znam troche ten rynek .Do rehabilitacji przychodzic powinni terapeuci,tylko oni moga to robic bez strachu ,ze rodzina oskarzy ich o ewentualne bledy.

Offline

 

#39 2013-06-03 08:48:59

ajula
Member
Zarejestrowany: 2013-02-21
Posty: 18

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

kakadu napisał:

witaj niemcylisa!!!!
Nie wypowiadam sie za wszystkich-ale zgadzam sie z tobą.Mnie też nie chcieli w kraju,a tutaj i owszem.I muszę ci powiedzieć,że mocno żałuję tego,że tak póżno stwierdziłam,że w Niemczech mogę pracować za większe pieniądze.Za póżno zaczęłam,bo teraz mam prawie tyle lat co ty-a na ile mi jeszcze starczy sił?i ile niemcy bęą mnie chcieli-tego nie wiem.Powodzenia ci życzę.Damy radę.

Ja też żałuję,że w 2007 wybrałam Hiszpanię,właściwie nie wybrałam tylko pierwszą ofertę pracy dostałam właśnie z Hiszpanii. Kurcze, jak byłam na miejscu,dostałam wiadomość z Niemniec,a później z Anglii. Teraz mam z tego "figę z makiem" i parę zdjęć, ech

Co do masaży,to w ramach podnoszenia, kwalifikacji myślałam, żeby takowy zrobić, ale z tego wynika,że szkoda czasu i pieniędzy, a na dodatek, to może być wręcz groźne dla opiekunki   sad

Ostatnio edytowany przez ajula (2013-06-04 10:44:03)

Offline

 

#40 2013-06-04 17:10:41

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dostałam wstępną ofertę, jak się rodzinka zgodzi na mnie to dam wam znać smile Mi się podoba smile

Offline

 

#41 2013-06-06 10:08:00

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelina..........jak jedziesz pierwszy raz to w/g mnie powinnaś wziąść babcie o najlepszych warunkach i najmniej chorej, bo co ci po kasie jak nie wytrzymasz psychicznie??o te  100 eur mniej miesięcznie nie zbiedniejesz a może się zdażyć że za te 100 eur więcej nie wytrzymasz  niż  1 tyg. Moja rada patrz na zakres obowiązków, warunki, duże miasto a nie kasa........ja mam b. duży staż, mieszkałam 7 lat w Niemcach i nigdy bym nie pojechała kierując się kasą. Przemyś to!!!!!!!!   
Podpisuj umowe na netto......... bo tego żadna firma nie podaje,,,,,,,,jak nie będzie pisac na umowie wynagrodzenie netto to je sama dopisz!!!!!!!!!!! NETTO!!!!!!!!!!! To jest najbardziej popularne oszustwo firm.........!~!!!!!!!
Jeszcze 2. pułapka to ile osób jest w domu lub w mieszkaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  jedziesz do babci a babcia ma dom i mąż zdrowy.haaaaaaaaaaaa w jej wieku i zdrowy?????? na górze córka z rodziną i trzeba im gotowac i prasować!!!!!!!!!!!!! I olbrzymi ogród do zadbania!!!!!!!!! Tym się powinnas martwić, i na to zwrócić uwagę!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2013-06-07 17:45:45)

Offline

 

#42 2013-06-06 11:47:20

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

KRYSIA5555 napisał:

marcelina..........jak jedziesz pierwszy raz to w/g mnie powinnaś wziąść babcie o najlepszych warunkach i najmniej chorej, bo co ci po kasie jak nie wytrzymasz psychicznie??o te  100 eur mniej miesięcznie nie zbiedniejesz a może się zdażyć że za te 100 eur więcej nie wytrzymasz  niż  1 tyg. Moja rada patrz na zakres obowiązków, warunki, duże miasto a nie kasa........ja mam b. duży staż, mieszkałam 7 lat w Niemcach i nigdy bym nie pojechała kierując się kasą. Przemyś to!!!!!!!!   
Podpisuj umowe na netto......... bo tego żadna firma nie podaje,,,,,,,,jak nie będzie pisac na umowie wynagrodzenie netto to je sama dopisz!!!!!!!!!!! NETTO!!!!!!!!!!! To jest najbardziej popularne oszustwo firm.........!~!!!!!!!
Jeszcze 2. pułapka to ile osób jest w domu lub w mieszkaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  jedziesz do babci a babcia ma dom i moż zdrowy.haaaaaaaaaaaa w jej wieku i zdrowy?????? na górze córka z rodziną i trzeba im gotowac i prasować!!!!!!!!!!!!! I olbrzymi ogród do zadbania!!!!!!!!! Tym się powinnas martwić, i na to zwrócić uwagę!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Tak. Krysia masz rację. Też tak myślę. Dobrze radzisz !

Offline

 

#43 2013-06-06 12:00:04

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Krysiu spokojnie smile

Powiedizałam, że chcę się opiekować babcią która mieszka sama. 1000euro na początek mi wystarczy i nie chcę już więcej, szczególnie że panie z Perfektonu mówiły o premiach smile
Ale ten przypadek, który mi pani poleciła jest naprawdę ok smile Ale szczegóły podam, jak już będę pewna, że pojadę smile
Jestem pełna nadziei że wszytko będzie ok smile

Offline

 

#44 2013-06-07 15:53:39

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Eh dziś dostałam smsa z Perfektonu - i ta propozycja, którą mi zaoferowano jest już nieaktualna sad
Czasami mam wrażenie że się do niczego nie nadaję sad
A jak nikt mnie nie zechce? To co wtedy?

Offline

 

#45 2013-06-07 17:05:50

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Eh dziś dostałam smsa z Perfektonu - i ta propozycja, którą mi zaoferowano jest już nieaktualna sad
Czasami mam wrażenie że się do niczego nie nadaję sad
A jak nikt mnie nie zechce? To co wtedy?

Oj tam Marcelinka zaraz nie zechce zechce napewno poszukaj gdzie indziej nie zrazaj sie i czemu masz sie do niczego nie nadawac.Wiecej wiary w siebie szukaj dalej moze ta zachwalana tytaj na forum seniovita?Ja Ci w tym temacie z jaka agencja polska nie doradze bo nigdy z zadna nie wspolpracowalam.A  gdzie w Polsce mieszkasz?

Ostatnio edytowany przez ahha (2013-06-07 17:07:30)

Offline

 

#46 2013-06-07 17:23:56

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

,,Eh dziś dostałam smsa z Perfektonu - i ta propozycja, którą mi zaoferowano jest już nieaktualna
Czasami mam wrażenie że się do niczego nie nadaję
A jak nikt mnie nie zechce? To co wtedy?"

    Marcelinko na podstawie tego co napisałaś o sobie wcześniej wnioskuję,że jesteś młodą, obowiązkową osobą. Nie wiń siebie za zmianę decyzji agencji. Po prostu dali komuś innemu pracę nie wiadomo dlaczego, albo też Niemcy zmienili zdanie. Daj ogłoszenia wszędzie gdzie to możliwe. Trzymam kciuki i pozdrawiam. Pamiętaj, jesteś wartościową osobą, dasz radę. Tosia

Ostatnio edytowany przez Tosia (2013-06-07 22:30:47)

Offline

 

#47 2013-06-07 18:47:53

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Mieszkam w Pile (WIelkopolska) 100 km od poznania smile

Ach tosiu... Po prostu czasami mam wrażenie że  się do niczego nie nadaję... Poczkeam jeszcze tydz, jak nic nie będzie poszukam innej agencji.

Offline

 

#48 2013-06-07 20:23:55

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Mieszkam w Pile (WIelkopolska) 100 km od poznania smile

Ach tosiu... Po prostu czasami mam wrażenie że  się do niczego nie nadaję... Poczkeam jeszcze tydz, jak nic nie będzie poszukam innej agencji.

Nie opowiadaj głupot! smile Ja też szukam czasem 2 miesiące i wcale nie mówię że się do niczego nie nadaję.
Tak już jest czasem że jak coś Ci potrzebne na wczoraj to czas się dłuży . Zgłoś oferty do kilku firm i zawsze jakaś się odezwie. kot też zdycha przy jednej dziurze.

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-06-07 20:24:33)

Offline

 

#49 2013-06-07 20:54:17

Gabi55
Member
Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 162

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Mieszkam w Pile (WIelkopolska) 100 km od poznania smile

Ach tosiu... Po prostu czasami mam wrażenie że  się do niczego nie nadaję... Poczkeam jeszcze tydz, jak nic nie będzie poszukam innej agencji.

Piła....ładne miasto, lubię je.
Marcelinko, ja też teraz szukam pracy. Ostatnio ciągle natykam się na ogłoszenia jakiejś (chyba) nowej agencji Alten Care - mają filię w Złotowie.
Może warto zadzwonić, popytać się, a nawet podjechać?

www

Offline

 

#50 2013-06-07 22:26:55

kryspinka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-24
Posty: 582

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka skąd to znam ja tez czasem miewam takie nastroje szukaj dalej kiedyś Ci sie uda .niemcy zwracaja uwage na referencje bo wydaje im sie ze ta osoba jest b.kompetentna i czasem sie na tym przejadą.trudno czasem tak jest ze przedstawiaja ci w ciągu paru tygodni kilka ofert i nic z tego albo ktos umiera albo idzie do szpitala albo wybieraja z kilku oferowanych pań bo cos im sie tam akurat spodobało głowa do góry dzwoń do innych agencji gdzies na Ciebie miejsce czeka

Offline

 

#51 2013-06-13 12:39:30

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Już dziś 13 czerwca a firma nie dzwoni ;(
A mi głupio do nich zadzwonić, bo wyszłabym na nadgorliwą...
A jak firma wogóle się nie odezwie?
Troszkę podłamana jestem sad

Offline

 

#52 2013-06-13 13:02:06

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Już dziś 13 czerwca a firma nie dzwoni ;(
A mi głupio do nich zadzwonić, bo wyszłabym na nadgorliwą...
A jak firma wogóle się nie odezwie?
Troszkę podłamana jestem sad

Dzwoń do innych firm. Zbliżają się wakacje i dużo opiekunek będzie chciało być latem w domu. Próbuj gdzie indziej i nie czekaj, przynajmniej mogliby zadzwonić czy coś wyszło z oferty.

Offline

 

#53 2013-06-13 13:10:53

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Zadzwonili smile smile smile
Oferta jest z Monachium smile
Babcia 88 lat, nadciśnienie, cukrzyca, poczatki demencji i inkontynencji smile
Spokojna, cierpliwa smile
Słaby wzrok i słuch - nosi okulary i aparat słuchowy
Lubi chodzić na spacery i do kawiarni, gdzie spotyka się ze znajomymi smile
Możliwość wyjazdu na dłużej niż 3 mce smile
W pon lub wt mam mieć odpowiedź, czy rodzina mnie zaakceptuje smile

Offline

 

#54 2013-06-13 14:32:33

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Marcelinka
Trzymam kciuki, bardzo bardzo mocno. Powodzenia.

Offline

 

#55 2013-06-13 16:19:31

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelina--ja tez w Monachium jestem

Offline

 

#56 2013-06-13 21:42:32

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Fajnie smile Krysta63 jak już tam będę to jeśli czas pozwoli może mogłybyśmy się spotkać smile Ale to wyjdzie w praniu smile Najpierw muszę mieć pewność, że dostanę tą ofertę smile
Jak tak czytałam na temat Monachium to cholernie duże miasto tongue
A z moją orientacją w terenie... eh lepiej nie wspominać big_smile

Offline

 

#57 2013-06-13 21:55:05

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka--ja jestem jeszcze dwa tyg tu.Tak,to wielkie miasto.Ja jestem już tu długo,więc poznałam je,nie całe rzecz jasna,bo na jakies oddalone dzielnice nie ma po co jezdzić.Mam miesięczny bilet na wszystkie 16 zon,więc dużo przemieszczam się.Trzymam kciuki aby ci się udało.pozdro

Offline

 

#58 2013-06-13 21:59:36

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

smile A gdzie można kupić bilet miesięczny? I ile kosztuje?

Offline

 

#59 2013-06-13 22:10:20

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

w automacie można kupic,a cena---zależna od ilości zon(stref)można w necie sprawdzic ile na dane strefy kosztuje.Chyba ok 45 e na innensthad.Mój dziadek kupuje  raz do roku i na cały rok.Ale to zalezy gdzie Ty będziesz miała tą stellę,może na jakimś wygnajewie.

Offline

 

#60 2013-06-16 08:43:23

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziewczynki... i chłopaki
wiem, że temat był wałkowany ale ja naprawdę nie rozumiem.... chodzi o neta smile
Rozumiem, kupić ten zestaw w ALdim itd.
ale czy on mi zacznie działać bez problemu?
Czy musi być gdzieś Wifi?
Będę mieszkała w bloku...
Proszę o pomoc, gdzie najlepiej kupić neta (może być także opcja na abonament)

I jeszcze jedna sprawa:

Gdzie kupić najlepszą kartę SIM do komórki? (chodzi mi o niemieckie firmy) żeby w miarę tanio zdzwonić do Polski?

Z góry dziękuję

Offline

 

#61 2013-06-16 09:02:57

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Dziewczynki... i chłopaki
wiem, że temat był wałkowany ale ja naprawdę nie rozumiem.... chodzi o neta smile
Rozumiem, kupić ten zestaw w ALdim itd.
ale czy on mi zacznie działać bez problemu?
Czy musi być gdzieś Wifi?
Będę mieszkała w bloku...
Proszę o pomoc, gdzie najlepiej kupić neta (może być także opcja na abonament)

I jeszcze jedna sprawa:

Gdzie kupić najlepszą kartę SIM do komórki? (chodzi mi o niemieckie firmy) żeby w miarę tanio zdzwonić do Polski?

Z góry dziękuję

Staraj się o Mobilka tylko nie wiem czy dadzą bez meldunku to jest SIM do telefonu
Aldik do neta - tak, ale spróbuj w Tchibo - są lepsze. Jak są problemy (np.z meldunkiem) to niech ci rodzina kupi a ty płacisz. Kolejne wyjscie to dogadać się z sąsiadem o hasło do neta. Niektórzy są wyrozumiali -szczególnie mlodzi.
Ja mam od lat Ortel mobile - kupiłem startera bez problemu i na stacjonarne jest tani gorzej z komórkami 0.05centa - 17 groszy
Z Aldika szticki nie pociągną ci Skypa -tylko pisanie wchodzi w rachubę - zależy jeszcze jakie miast

Offline

 

#62 2013-06-16 09:21:48

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Dziewczynki... i chłopaki
wiem, że temat był wałkowany ale ja naprawdę nie rozumiem.... chodzi o neta smile
Rozumiem, kupić ten zestaw w ALdim itd.
ale czy on mi zacznie działać bez problemu?
Czy musi być gdzieś Wifi?
Będę mieszkała w bloku...
Proszę o pomoc, gdzie najlepiej kupić neta (może być także opcja na abonament)

I jeszcze jedna sprawa:

Gdzie kupić najlepszą kartę SIM do komórki? (chodzi mi o niemieckie firmy) żeby w miarę tanio zdzwonić do Polski?

Z góry dziękuję

Moge smialo polecic Aldi Talk  na laptopa to koszt 15 eur miesiecznie/internet XL/i 5 GB na ogladanie filmow .Kamera na skypie zawsze mi dziala do ostatniego dnia.W zestawie startowym masz 10eur na koncie,mozesz od razu wlozyc sim do sticka i polaczyc sie z www  ,po rejestracji rozlacz neta.Ja korzystam z telefonu bez simloka ,aby zamowic usluge,zasilic konto /mam nieorginalny stick/.Uwazac nalezy aby po zamowieniu uslugi otrzymac smsa potwierdzajacego aktywacje.Jak nie bedziesz uwazac ,mozesz uruchomic Tages internet lub inne,dlatego polecam po rejestracji /w smartfonie tez to zrobisz/zasilic karte przez nr 1155 /bezplatny/,nastepnie tez przez ten nr aktywowac usluge i poczekac na smsa o aktywacji.Nie wie czy pomoglam,ale to latwe.

Offline

 

#63 2013-06-16 10:18:18

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Dziewczynki... i chłopaki
wiem, że temat był wałkowany ale ja naprawdę nie rozumiem.... chodzi o neta smile
Rozumiem, kupić ten zestaw w ALdim itd.
ale czy on mi zacznie działać bez problemu?
Czy musi być gdzieś Wifi?
Będę mieszkała w bloku...
Proszę o pomoc, gdzie najlepiej kupić neta (może być także opcja na abonament)

I jeszcze jedna sprawa:

Gdzie kupić najlepszą kartę SIM do komórki? (chodzi mi o niemieckie firmy) żeby w miarę tanio zdzwonić do Polski?

Z góry dziękuję

Czesc Marcelinko fajnie ze Ci sie udalo dostac te prace. Cos Ci tu wkleje moze Ci sie przyda to z tego forum:
www jest tak rowniez o necie,na stronie MY polacy na forum jest caly watek o tym jak krok po kroku zainstalowac internet tego duzo np. www tez sciage jak krok po kroku zaistalowac , jakbys chciala to napisze jak cos nie tak bedzie (mam taka latatologiczna ) mam nadzieje ze Ci sie przyda, jak umiem pomoc to z checia to robie. Powodzenia.smilesmilesmile

Offline

 

#64 2013-06-16 11:01:36

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziękuję smile
I mam do was jeszcze jedną prośbę: W piątek tj. 21 czerwca mam obronę smile Proszę trzymajcie za mnie kciuki smile

Offline

 

#65 2013-06-16 11:02:01

gosia12369
Member
Zarejestrowany: 2013-05-28
Posty: 233

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

hej, tez bylam juz calkowicie zrezygnowania, tym bardziej ze jezyk u mnie taki sobie, teraz jestem w Hamburgu od tygodnia:) nie lam sie, robie bledy bo to nie moj komputer tylko niemiecki i inna klawiatura:) pozdrawiam i cierpliwosci

Tosia napisał:

marcelinka napisał:

,,Eh dziś dostałam smsa z Perfektonu - i ta propozycja, którą mi zaoferowano jest już nieaktualna
Czasami mam wrażenie że się do niczego nie nadaję
A jak nikt mnie nie zechce? To co wtedy?"

    Marcelinko na podstawie tego co napisałaś o sobie wcześniej wnioskuję,że jesteś młodą, obowiązkową osobą. Nie wiń siebie za zmianę decyzji agencji. Po prostu dali komuś innemu pracę nie wiadomo dlaczego, albo też Niemcy zmienili zdanie. Daj ogłoszenia wszędzie gdzie to możliwe. Trzymam kciuki i pozdrawiam. Pamiętaj, jesteś wartościową osobą, dasz radę. Tosia

Offline

 

#66 2013-06-16 11:07:08

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

wow jakaś Ty młoda.a już do opieki.
moja córką ma obrone l lipcu.


marcelinka napisał:

Dziękuję smile
I mam do was jeszcze jedną prośbę: W piątek tj. 21 czerwca mam obronę smile Proszę trzymajcie za mnie kciuki smile

Offline

 

#67 2013-06-16 12:26:05

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Krysta63 ja już jutro 27 lat kończę hehe

Offline

 

#68 2013-06-16 12:46:28

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Krysta63 ja już jutro 27 lat kończę hehe

Duużo zdrówka, wszelkiej pomyślności oraz udanej obrony!

Offline

 

#69 2013-06-16 12:56:32

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Marcelinko
Połamania pióra, powodzenia.

Offline

 

#70 2013-06-16 13:11:13

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziękuję dziewczynki :_)
Tosiu obrona będzie ustna smile

Offline

 

#71 2013-06-16 13:21:33

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Dziękuję dziewczynki :_)
Tosiu obrona będzie ustna smile

No to marcelinko mow spiewajaco smilesmilesmile i wszystkiego co najlepsze Rownolatko Mojej Corci smile

Offline

 

#72 2013-06-16 13:47:59

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

O dziękuję smile Napiszę meila wink

Offline

 

#73 2013-06-16 14:55:07

poziomka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-12
Posty: 316

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Marcelinko!
Przychylnej komisji egzaminacyjnej i  otwartej główki.
Powodzenia !

Offline

 

#74 2013-06-16 15:10:44

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Marcelinko
,,Tosiu obrona będzie ustna".

                        Pomyślnego finału.Bez stresu.Buziaczki.Tosia

Ostatnio edytowany przez Tosia (2013-06-16 15:11:45)

Offline

 

#75 2013-06-16 15:54:38

krysta63
Member
Zarejestrowany: 2011-12-28
Posty: 793

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

to ja tez się dorzucę---z okazji urodzin,obrony i wyjazdu do krainy mlekiem i euraskami płynącej.Zdrowia,wytrwałości,pomyslności,połamania długopisu na egzaminie i spokojnej babci(keine hexe) na stelli.

Offline

 

#76 2013-06-16 17:39:59

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziękuję wam robaczki smile

Offline

 

#77 2013-06-17 12:22:35

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Własnie dostałam smsa z Perfektonu, że będzie dziś albo jutro dzwonił do mnie konsultant z Niemiec i bedzie rozmawiał ze mną po niemiecku. Czyżby rodzina mnie zaakceptowała? Jestem dobrej myśli smile Ale wy też tak miałyście?

Offline

 

#78 2013-06-18 13:39:33

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dzwoniła pani z Perfektonu, zlecenie w Monachium nieaktualne...
Jak teraz zadzwonią z innym zleceniem, to powiem wam dopiero jak już będę miała 100% pewność...
Ale tak czy owak proszę o trzymanie kciuków wink

Offline

 

#79 2013-06-21 14:23:07

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

OBRONIŁAM SIĘ NA 5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#80 2013-06-21 14:34:18

ewal8
Member
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 1454

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

OBRONIŁAM SIĘ NA 5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marcelinka, GRATULACJE!!!!!!!!!! Z całego serca!!!!

Offline

 

#81 2013-06-21 16:32:43

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

OBRONIŁAM SIĘ NA 5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OOOooo! no proszę! jaka zdolna jesteś! Gratuluję i życzę Ci abyś jak najwięcej korzystała z Twoich osiągnięć w przyszłości. Aby Ci to procentowało i przynosiło profity!
A praca znajdzie się niebawem. Jestem tego pewna!

Offline

 

#82 2013-06-21 19:13:50

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

OBRONIŁAM SIĘ NA 5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No Marcelinko gratulacje jestes zdolna "bestia" teraz powinnas wrzucic na LUZ porozkoszowac sie troche  blogim lenistwem i .......jak juz bedziesz wypoczeta to do roboty Niemcy zdobywac.

Offline

 

#83 2013-06-21 19:52:46

ANTONIA***
Member
Zarejestrowany: 2013-03-14
Posty: 429

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Serdeczne gratulacje, Marcelinko !!!

Offline

 

#84 2013-06-21 20:32:53

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Gratulacje:)smile

Offline

 

#85 2013-06-23 20:37:24

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Also...
Morgen habe ich Prufungsexam aus Deutsch. Stufe B2 in Stiettin. Ich habe Angst... Lesenverstehen ist fur mich zu schwerig! Besonders die Saetze mit leere Plaetzen...
Ich bettle noch, darum ich auf Umweltschutz nicht bekommen werde... Ich hasse Umweltschutz... es ist schrecklich!

Also....
Bitte druckt ihr deine Daumen!
Ich werde Morgen oder Ubermorgen schreiben smile

Offline

 

#86 2013-06-23 20:58:11

poziomka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-12
Posty: 316

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Marcelinko !

Nie mogło być inaczej. Gratulacje !!!

Offline

 

#87 2013-06-23 21:28:15

ANTONIA***
Member
Zarejestrowany: 2013-03-14
Posty: 429

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Toy, toy, toy, Marcelinko... Es wird alles gut...

Offline

 

#88 2013-06-25 11:11:44

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Hej jestem już po egzaminie zniemieckiego na poziomie b2 smile
Słuchanie poszło mi najgorzej, ale mam nadzieję, że zdobędę te 60% smile
10 lipca wyniki smile
Z pracą narazie cisza...

Offline

 

#89 2013-06-26 14:01:18

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Zadzwonili wink Miałam już rozmowę z koordynatorką z Niemiec smile Teraz czekam tylko na decyzję smile
Oby była pozytywna smile

Offline

 

#90 2013-06-26 14:49:21

poziomka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-12
Posty: 316

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Będzie, będzie pozytywna.
Obrona poszła super, to i tu będzie pomyślnie !!

Offline

 

#91 2013-06-26 20:58:58

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziękuję Poziomko smile

Offline

 

#92 2013-06-26 23:52:02

Cebulka
Member
Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 122

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Ja też gratuluję tego pasma sukcesów:) A praca z pewnością niedługo się znajdzie!

Offline

 

#93 2013-06-27 07:33:58

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziękuję cebulko smile

Widzę że tutaj same uśmiechnięte warzywka i owoce smile

Offline

 

#94 2013-06-27 07:36:07

Tosia
Member
Zarejestrowany: 2013-03-16
Posty: 809

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Uważaj Marcelinko żeby nie wpaść jak śliwka w kompot. Pozdrawiam

Offline

 

#95 2013-06-27 08:02:22

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Tosiu co masz na myśli?

Offline

 

#96 2013-06-27 11:58:00

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Kochane moje robaczki,
dostałam dziś potwierdzenie - wyjeżdżam w poniedziałek do Ainring smile Praktycznie pod austriacką granicę smile (niedaleko Salzburga). Będę się opiekować 52-letnią panią, która ma raka mózgu. Net jest na miejscu. Także w miarę możliwości będę zdawać relację smile
Trzymajcie kciuki smile
Buziole

Offline

 

#97 2013-06-27 15:28:12

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Kochane moje robaczki,
dostałam dziś potwierdzenie - wyjeżdżam w poniedziałek do Ainring smile Praktycznie pod austriacką granicę smile (niedaleko Salzburga). Będę się opiekować 52-letnią panią, która ma raka mózgu. Net jest na miejscu. Także w miarę możliwości będę zdawać relację smile
Trzymajcie kciuki smile
Buziole

"Trzym" się!

Offline

 

#98 2013-06-27 23:17:03

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Powodzenia Marcelinko smile

Offline

 

#99 2013-06-28 18:38:59

promyk
Member
Od: woj. łódzkie
Zarejestrowany: 2013-06-27
Posty: 20

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Marcelinko- ja także przyłączam się do dziewczyn- daj znać kochana jak Ci idzie.Czytałam Twój wątek z zainteresowaniem,
dobrze, że się nie poddałaś i masz tę pracę! Ale ten 1 tysiąc miesięcznie budzi mój duży niesmak- realia są takie bo się na to godzimy.
Podzielcie się moje drogie wiedzą nt. ile można zarobić będąc bezpośrednio zatrudnionym o niemieckiej rodziny.
Myślę, że dobrze trafiłaś jeśli chodzi o pacjentkę, 52 to młoda kobieta dalej- mam nadzieję więc, że wymarzyłaś
sobie sympatyczną podopieczną smile Tacy podopieczni, z tego co czytam, się zdarzają.
A jak otoczenie i sama miejscowość?
Jak Twoje samopoczucie? Pisz, bo to bardzo pomaga jak się nazywa to co się czuje. Pomaga pokonać dystans.
W Polsce masz rodzinę, która Cię kocha i, która na pewno będzie trzymać za Ciebie kciuki, my tu na forum też życzymy Ci dobrze,
więc pomyśl tylko ile dobrych życzeń i myśli Ci towarzyszy:) Nie jesteś w tym sama:).
Właśnie robisz coś bardzo ważnego i cennego- jesteś zupełnie niezależna, jeszcze bierzesz przy tym częściową
odpowiedzialność za druga osobę, sama w obcym kraju zarabiasz. To niesamowite doświadczenie i równie niesamowicie trudne.

Ludzie są ludźmi, nie dajmy się wykorzystać firmom!
Któraś z pań pisała o emeryturze- ale ta praca liczy się do polskiej emerytury tak?
Bo w którymś z moich z kolei wątków ktoś wspominał o 5 latach, że po tym okresie ma sie już minimalną emeryturę wypracowaną-
ale gdzie, w Nimeczech?

Offline

 

#100 2013-06-28 19:21:35

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

cytuje "Ludzie są ludźmi, nie dajmy się wykorzystać firmom!
Któraś z pań pisała o emeryturze- ale ta praca liczy się do polskiej emerytury tak?
Bo w którymś z moich z kolei wątków ktoś wspominał o 5 latach, że po tym okresie ma sie już minimalną emeryturę wypracowaną-
ale gdzie, w Nimeczech?"  -Tak w Niemczech ,z tym ze to bedzie malutka emerytura .Rodziny zatrudniaja na etat Haushaltshilfe/pomoc domowa/,po prostu taniej dla nich o polowe nawet.Opiekunka z uznanym dyplomem w Niemczech kosztuje ok 10eur na godzine.Wiec mozesz zarobic netto ok 1000euro,ale urlop platny i extra placa za swieta Bozego Narodzenia,Znajome dostawaly tez 300eur/nie zawsze tak jest/z podatku ,ktory Finanzamt zwraca rodzinie za zatrudnienie Ciebie.Niestety czesto teraz rodziny wola zatrudnic na 400eur basis czyli Minijoob ,ale od tego roku mozna wymagac aby oprocz Kranken i Pflegeversicherung placili tez Renteversicherung.To sa kombinacje niestety i Sozialversicherung nie obowiazuje przy Minijoobie.Ale tak czy tak po 5 latach placenia masz Rente/emeryture po polsku/.A w Polsce musisz miec odpowiednio duzy kapital naliczony/ja jestem liczona po staremu czyli 20 lat pracy w Polsce aby dostac emeryture/.Wiec gdy nie bedziesz miec dobrej szteli z zatrudnieniem u rodziny,szukaj firm ktore odprowadzaja skladki od sredniej krajowej.Nie wiem jak jest ze zleceniem?chorobowego tak czy tak nie ma najczesciej,gdyz firmy szybko rozwiazuja umowy jak opiekunka jest chora powazniej.Jednak umowa o prace daje Ci wiecej praw!i do wolnego,i do odpoczynku w nocy itd.

Offline

 

#101 2013-06-28 22:59:18

ahha
Member
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 841

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Kochane moje robaczki,
dostałam dziś potwierdzenie - wyjeżdżam w poniedziałek do Ainring smile Praktycznie pod austriacką granicę smile (niedaleko Salzburga). Będę się opiekować 52-letnią panią, która ma raka mózgu. Net jest na miejscu. Także w miarę możliwości będę zdawać relację smile
Trzymajcie kciuki smile
Buziole

No Marcelinko trzymam kciuki .Bedzie git jak Wy mowicie.Schorzenie bardzo ciezkie mam nadzieje ze nie zostawia Cie sama z chora.Zdawaj relacje jak Ci sie wiedzie i poooooooowodzenia.smilesmilesmile

Offline

 

#102 2013-06-29 19:02:30

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Zapisałam się na studia magisterskie przez internet smile Wybrałam pedagogikę - specjalność - opieka nad osobami starszymi z elementami psychoterapii smile
Zjazdy są tylko w czasie sesji smile 390 zł miesięcznie smile

Offline

 

#103 2013-06-29 20:57:16

poziomka
Member
Zarejestrowany: 2012-08-12
Posty: 316

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Marcelinka !

A nie mówiłam ? Praca  się znalazła, teraz ta decyzja o studiach . Startujesz  dziewczyno jak błyskawica , super !
Jak to miło poczytać takie optymistyczne  wiadomości.
Niech Ci los sprzyja w obu przypadkach ! !

Offline

 

#104 2013-06-30 05:36:44

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Kurka stres przedwyjazdowy mi się włączył sad
A jak rodzina mnie nie zaakceptuje? A jak będą ze mnie niezadowoleni?
Te i jeszcze bardziej straszne obawy mnie nawiedzają...
Boję się, że nie dam rady ;(
Choć bardzo bym chciała, żeby wszystko było w porządku....

Offline

 

#105 2013-06-30 06:08:17

Cebulka
Member
Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 122

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Witaj w klubie:) Też się zaczynam denerwować... Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Offline

 

#106 2013-06-30 07:47:25

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziewczyny wyłączcie swój stres. Nie ma sensu zamartwiać się naprzód, co będzie gdyby, a jeśli....... . Powiedzcie sobie - jadę, ale nie na całe życie tylko na jakiś okres, nie dam rady, nie wytrzymam, nie odpowiada mi klimat w domu poodpiecznego/nej  wracam do domu. Nie jedziecie na wygnanie, ale do pracy. smilesmile Trzymajcie się dziewczyny i nie pozwalajcie zjadać się stresowi dopóki nie ujrzycie co zastaniecie.

Offline

 

#107 2013-06-30 09:13:23

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Tosia napisał:

Marcelinko
   Nie wiem z czym mogłabyś sobie nie poradzić, należało zapytać czy demencja, zmiana pieluch itd.u Niemców wygląda inaczej?  Są to chwyty by nie dać należnej kwoty za Twoją ciężką pracę przez 24h. To co wynegocjujesz to Twoje. Dobre i 50E więcej musisz zadecydować sama co wybrać. Jeśli chodzi o mnie czarno widzę mój wyjazd o ile w ogóle do niego dojdzie. Zaczyna się kręcenie jeśli chodzi o język. Wiem, że jest komunikatywny ale panie w agencji twierdzą inaczej, wiadomo, że chodzi o pieniądze. Szkoda mi wysiłku, który włożyłam w naukę a nie było to proste. Pozdrawiam wszystkich. Tosia

Panie z agencji zawsze twierdzą że język jest kiepski. Tak samo w moim przypadku na dzieiśatkach referencji mam niemieckich mam jako dobry - i bez problemów dogadam się - u nich zawsz polskie 2+
teraz już zaczynam pajacować z firmami - i mówię że znam tylko " schlafen, essen und Euro" i dziwi się że są inne słowa smile

Offline

 

#108 2013-06-30 09:20:12

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Hej dziewczyny wyjeżdżające na export!  Uwaga! "gorzej od śmierci nie będzie"! big_smile

Nie ma co podnosić sobie ciśnienia. Nikt Was tam nie pobije. W najgorszym wypadku wrócicie do domku i będzie następna praca.  Jednak jak życie pokazuje, to ogromna większość dziewczyn daje radę, ogromna większość rodzin jest normalna i w większości wypadków (wyjazdów) wszystko gra.

Polepszy się nastrój jak kaska wpłynie na konto.

A póki co, to zażywajcie jeszcze wolności i radości w kraju.

Powodzenia i pomyślności !

Offline

 

#109 2013-06-30 11:15:12

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Dziękuję smile
pomodlę się i wierzę, że będzie ok wink

Offline

 

#110 2013-06-30 18:11:36

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Dziękuję smile
pomodlę się i wierzę, że będzie ok wink

Tu się nia ma co modlić.
Musisz wiedzieć, jak ci to poprawi humor - że ONI mają większego stresa od ciebie. Przecież to do NICH przyjeżdża nieznana osoba

Offline

 

#111 2013-06-30 18:55:20

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

copyfield napisał:

marcelinka napisał:

Dziękuję smile
pomodlę się i wierzę, że będzie ok wink

Tu się nia ma co modlić.
Musisz wiedzieć, jak ci to poprawi humor - że ONI mają większego stresa od ciebie. Przecież to do NICH przyjeżdża nieznana osoba

Może Tobie nie trzeba, ale są ludzie którym modlitwa jest potrzebna i pomaga, więc twoja rada jest co najmniej nie na miejscu.

Offline

 

#112 2013-06-30 22:24:35

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Ok słoneczka to mój ostatni wpis z polski smile Ponownie się odezwę już z DE
Planowo mam wyjazd między 7-8 czeka mnie miinimum 12 h, ale jestem do tego przyzwyczajona - do siostry jeżdżę podobnie.
Moja pierwsza Stella czeka wink
Also
życzcie mi szczęścia wink
Buziaczki

Offline

 

#113 2013-07-02 01:16:47

promyk
Member
Od: woj. łódzkie
Zarejestrowany: 2013-06-27
Posty: 20

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Ok słoneczka to mój ostatni wpis z polski smile Ponownie się odezwę już z DE
Planowo mam wyjazd między 7-8 czeka mnie miinimum 12 h, ale jestem do tego przyzwyczajona - do siostry jeżdżę podobnie.
Moja pierwsza Stella czeka wink
Also
życzcie mi szczęścia wink
Buziaczki

Buziaczki również:)
Daj znać jak pierwszy dzień.
Każdy działający na zmniejszenie stresu sposób jest dobry.
Amelio- myślę, że Copyfield miał na myśli bardziej przyziemne podejście do tematu i przynajmniej ja nie mam wrażenia by tym samym
negował wartość modlitwy.

Offline

 

#114 2013-07-02 16:23:11

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

promyk napisał:

marcelinka napisał:

Ok słoneczka to mój ostatni wpis z polski smile Ponownie się odezwę już z DE
Planowo mam wyjazd między 7-8 czeka mnie miinimum 12 h, ale jestem do tego przyzwyczajona - do siostry jeżdżę podobnie.
Moja pierwsza Stella czeka wink
Also
życzcie mi szczęścia wink
Buziaczki

Buziaczki również:)
Daj znać jak pierwszy dzień.
Każdy działający na zmniejszenie stresu sposób jest dobry.
Amelio- myślę, że Copyfield miał na myśli bardziej przyziemne podejście do tematu i przynajmniej ja nie mam wrażenia by tym samym
negował wartość modlitwy.

Nie wiem co miał na myśli, wiem co napisał, a jeśli myślał co innego jak pisał to może się sam wypowie. Może rzeczywiście nie trafnie odgadłam jego myśli?
Pozdrawiam  Copyfielda ni i całą naszą pakę!

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-07-02 16:39:22)

Offline

 

#115 2013-07-03 00:27:27

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Pierwszy dzień i ....
śmierć...
jestem na chwilę obecną w berlinie u koleżanki,
co będzie dalej dowiem się jutro...
zajefajnie zaczęła się nowa praca...

Offline

 

#116 2013-07-03 07:43:56

Cebulka
Member
Zarejestrowany: 2013-05-23
Posty: 122

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

No to nieszczęście... Trzymaj się  bidulo. Mam nadzieję, że agencja zachowała się w porządku w tej trudnej sytuacji i jakoś Cię wsparli...

Offline

 

#117 2013-07-03 07:51:09

kakadu
Member
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 180

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Tak,przykre to jest.
Nie rozumiem tylko jednego,bo pisałaś wcześniej,że jedziesz pod austriacką granicę.A teraz niby pojechałaś do pracy i podopieczna zmarła,a ty w Berlinie już jesteś i czekasz na to,co będzie dalej.To jak się przemieściłas do Berlina i po co aż tam?Czego nie rozumiem?

Offline

 

#118 2013-07-03 07:51:13

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

amelia napisał:

promyk napisał:

Amelio- myślę, że Copyfield miał na myśli bardziej przyziemne podejście do tematu i przynajmniej ja nie mam wrażenia by tym samym
negował wartość modlitwy.

Nie wiem co miał na myśli, wiem co napisał, a jeśli myślał co innego jak pisał to może się sam wypowie. Może rzeczywiście nie trafnie odgadłam jego myśli?
Pozdrawiam  Copyfielda ni i całą naszą pakę!

Oczywiście drogie Panie - chyba będąc Tutaj przywykłem do różnych wyznań i jestem tolerancyjny nie cierpię jednak FANATYZMU RELIGIJNEGO (Rydzyka w to nie mieszam - jego podziwiam jako biznesmena)
Chodzę do kościoła, bo lubię tą atmosferę- ale wiara, to  hm....cienka. ( 5 księży w rodzinie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Zreszto to nie jest forum religioznawcze.
Na początku także miałem "stracha" "Boże co ja tu robię, gdzie jadę"
Dopiero koordynatorka powiedziała, iż chłopie czym ryzykujesz - nie ta to inna rodzinka zawsze możesz wrócić
Teraz to ja się śmieję jak przyjeżdżam do nowych rodzin - to widzę OBAWĘ na ich twarzach - tzw. śledzenie pierwszych kroków, (a może pijak, a może złodziej, a może zabije i okradnie......). dlatego napisałem - TY jsteś bardzie wygrana niż ONI.
Mogą nadrabiać to tylko swoim tupetem  -ty nie musisz niczego udawać

OK 4 lipca abfahrt - 6 tygodni w kraju i powrót

Offline

 

#119 2013-07-03 09:21:15

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Firma zachowała się ok wink
A w Berlinie mam koleżankę smile Jechałam pociągiem smile
Teraz czekam na wiadomość co dalej smile
Nie tracę nadziei smile

Offline

 

#120 2013-07-03 09:41:13

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Firma zachowała się ok wink
A w Berlinie mam koleżankę smile Jechałam pociągiem smile
Teraz czekam na wiadomość co dalej smile
Nie tracę nadziei smile

Szkoda,ze tak wyszlo:(Przykre tez,ze firma wysyla do takiego ciezkiego stanu "nowicjuszke",musialabyc patrzec na agonie i byc moze zrazilabys sie do tej pracy?Mysle,ze masz EKUZ i prywatne ubezpieczenie?Pamietaj,ze zawsze trzeba miec nawet turystyczne lub polise Pzu na zycie/bardzo tanio ,ja place 56 zl a mlode osoby jeszcze mniej/ZA GRANICA MUSISZ DMUCHAC NA ZIMNE.A w tej chwili powinnas byc w Polsce,bo nie masz zlecenia.Przygotuj sie na przyszlosc!

Offline

 

#121 2013-07-03 09:46:06

simona1961
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 1677

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Oj bidulko ty nasza, toś Ty w podrózy była chyba ze dwie doby co???? Pisałaś, że wyjeżdżasz do Niemiec 1.07. rano ,( 12 godzin w podrózy) a tranzytem przez sąsiedztwo z Salzburgiem do Berlina , pokonałaś bardzo duzo km do 2.07 .  W tysiącach to trzeba liczyc. Musisz byc wykończona, współczuję. Ale, młoda jesteś, to i ,,szafnęłaś,,  bez mrugnięcia okiem. Większość z nas padłaby jak pies Pluto już po pierwszym etapie podrózy. Swoją drogą dlaczego Cię nie zatrzymali i nie zaproponowali noclegu????

Offline

 

#122 2013-07-05 18:33:03

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

hej dziewuszki smile
jestem już na nowym zleceniu, nie musiałam wracać do polski tylko z berlina z powrotem do monachium, potem do rosenheim i wkońcu jestem na miejscu smile Wasserburg - to małe miasteczko.
Trafiłam super wink Babcia 90 lat, porusza się o balkoniku, jest bardzo sympatyczna i miła, smakuje jej moja kuchnia smile jest naprawdę super smile
I w końcu udało mi się zainstalować (a może i sąsiadowi) neta z aldika smile
W końcu dostęp do świata smile
Pozdrawiam :0

Offline

 

#123 2013-07-07 09:29:08

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Miałam wczoraj bardzo dziwną sytuację ;(
Szukałam aldika, i chodziłam po mieście w pewnym momencie jakiś koleś podjechał koło mnie samochodem i zapytał wprost:
Czy mam ochotę na seks...
Jestem trochę tym przerażona, a jak mnie śledził, albo znowu gdzieś mnie znajdzie?
Boję się sad

Offline

 

#124 2013-07-07 10:02:58

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Miałam wczoraj bardzo dziwną sytuację ;(
Szukałam aldika, i chodziłam po mieście w pewnym momencie jakiś koleś podjechał koło mnie samochodem i zapytał wprost:
Czy mam ochotę na seks...
Jestem trochę tym przerażona, a jak mnie śledził, albo znowu gdzieś mnie znajdzie?
Boję się sad

Jak to sie powtorzy koniecznie zapamietaj numer rejestracyjny i zglos na policje ,masz chyba dokumenty a1 i EKUZ oraz umowe,jaki problem?Wieczorami nie wychodze nigdy sama ,to tutaj norma.Bedzie dobrze:)

Offline

 

#125 2013-07-07 11:01:30

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Zapisałam się na studia magisterskie przez internet smile Wybrałam pedagogikę - specjalność - opieka nad osobami starszymi z elementami psychoterapii smile
Zjazdy są tylko w czasie sesji smile 390 zł miesięcznie smile

Dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej pracy i od razu 2 sroki za ogon-no,powiem ,ze odważna jesteś.Myślisz,że na wyjeździe zawsze będziesz miała czas się uczyć?Oby:)Bo bywa różnie a 390zł na ulicy nie lezy.nauka przez net wymaga żelaznej samodyscypliny...Ale życzę powodzenia oczywiście.Choc ja bym sie jeszcze z pół roku wstrzymałą,ogarnęłą wyjazdy,okrzepła w robocie i dopiero o studiach pomyslała.No,ale ja to ja a Ty Marcelinko to insza inszość:)

Przytoczę jeszcze tylko anegdotke z zycia wziętą- kolezanka ukończyła internetowy kurs opiekuna osób starszych,2 dniowy:)smilesmile,otrzymała certyfikat w dwóch językach,300zł to kosztowało i pojechala na 1sza sztelę.Za 2 dni pisze mi na skypie-jak sie zmienia pampersy????????????Wow!!!! Wymiękłam:)

Offline

 

#126 2013-07-07 11:29:21

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

kasia63 napisał:

marcelinka napisał:

Zapisałam się na studia magisterskie przez internet smile Wybrałam pedagogikę - specjalność - opieka nad osobami starszymi z elementami psychoterapii smile
Zjazdy są tylko w czasie sesji smile 390 zł miesięcznie smile

Dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej pracy i od razu 2 sroki za ogon-no,powiem ,ze odważna jesteś.Myślisz,że na wyjeździe zawsze będziesz miała czas się uczyć?Oby:)Bo bywa różnie a 390zł na ulicy nie lezy.nauka przez net wymaga żelaznej samodyscypliny...Ale życzę powodzenia oczywiście.Choc ja bym sie jeszcze z pół roku wstrzymałą,ogarnęłą wyjazdy,okrzepła w robocie i dopiero o studiach pomyslała.No,ale ja to ja a Ty Marcelinko to insza inszość:)

Przytoczę jeszcze tylko anegdotke z zycia wziętą- kolezanka ukończyła internetowy kurs opiekuna osób starszych,2 dniowy:)smilesmile,otrzymała certyfikat w dwóch językach,300zł to kosztowało i pojechala na 1sza sztelę.Za 2 dni pisze mi na skypie-jak sie zmienia pampersy????????????Wow!!!! Wymiękłam:)

Kochana ,prosze podaj moze strone .Bede miec przynajmniej papier,bo prace znam bardzo dobrze.

Offline

 

#127 2013-07-07 12:00:03

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Kasiu powiem tak:
ja muszę mieć ciągle napięty grafik, maksymalnie wink Ja nienawidzę nudy smile Im więcej mam zajęć, tym lepiej funkcjonuję i nie myślę o pierdołach tongue

Urszulko kochanie, ja mam ci jakąś stronę podać, czy kasia?

Offline

 

#128 2013-07-07 12:17:27

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

marcelinka napisał:

Kasiu powiem tak:
ja muszę mieć ciągle napięty grafik, maksymalnie wink Ja nienawidzę nudy smile Im więcej mam zajęć, tym lepiej funkcjonuję i nie myślę o pierdołach tongue

Urszulko kochanie, ja mam ci jakąś stronę podać, czy kasia?

Marcelinko .nie Ty :)Chodzi mi o ten "papierek".W sumie nasze szkoly opiekunek  tez sa traktowane po macoszemu w Europie,wiec taki 2 dniowy kursik i certyfikat  plus doswiadczenie 10 letnie/moje/jest rownowazny .Kto ma inne zdanie?Marcelinko nie napinaj grafika dla swojego dobra/poprawka/,to praca non stop!!!!!Pozniej opadniesz z sil,oszczedzaj sie i badz asertywna od poczatku.Masz miec wolny czas!!!ja mam lacznie oprocz nocy /od 20 do 8 ej noc trwa u nas:)/ mam jeszcze tylko dla mnie   codzien 2 godz i 16 l/czasem rodzina zabiera podopiecznego do siebie wtedy mam jeszcze wiecej/.Tak robcie aby miec calkowicie wolny czas!!!Nie ma niewolnictwa w Europie to karalne!!!

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2013-07-07 12:59:45)

Offline

 

#129 2013-07-07 13:01:55

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Znalazla cos takiego >http://kursolandia.pl/darmowe-i-komercyjne-kursy/kurs-opiekun-osob-starszych-e-learning-.html

Offline

 

#130 2013-07-07 13:27:45

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)
Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 780

Re: Sehr geehrte Damen und Herren :)

Ja mam dużo wolnego czasu smile Także spokojnie smile Nie narzekam, naprawdę smile
jak mąż tej pani wróci z dps, to będę miała trochę więcej do roboty, ale z tego się akurat cieszę smile
Bo przecież tu jestem żeby pracować smile

Offline

 

Reklama

Stopka forum