Proszę o pomoc doświadczone koleżanki - demnecja

[quote=krysta63]ja tez zakładam mojemu dziadkowi takie kolanówki i robie to szybko i sprawnie.Gdy są całkiem nowe to jest wtedy lekki problem,bo ciężko się zakłada,ale po kilku praniach ręcznych oczywiście lekko sie jakby rozciągają...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#181 2013-05-22 09:35:05

MagdaM
Member

Re: Proszę o pomoc doświadczone koleżanki - demnecja

krysta63 napisał:

ja tez zakładam mojemu dziadkowi  takie kolanówki i robie to szybko i sprawnie.Gdy są całkiem nowe to jest wtedy lekki problem,bo ciężko się zakłada,ale po kilku praniach ręcznych oczywiście lekko sie jakby rozciągają.Naprawdę się dziwię,ze potrzeba do tego służby z Pflege.

Masz jakiś sposób, żeby np. nie uszczypnąć? wink
Zrolować najpierw czy co?????

#182 2013-05-22 10:05:37

pfleger
Member

MagdaM napisał:

Pfleger,
bądź człowiekiem:), podpowiedz jakieś myki z tymi pończochami, uciskowymi rzecz jasna, bo z innymi daję sobie świetnie sama radę;)

Najlepiej zakładać jak pacjent leży w łóżku a jeszcze lepiej jak nogi trochę wyżej leżą ( dwie podozki pod piety) tak przez 10 minut.Nogi są minimalnie mniej napuchniete i lepiej się ponczochy zaklada .

Co do techniki zakładania  to chyba każdy ma swoja "najlepsza"
Ja zakladam niczym skarpete, zrolowac ponczoche,dwoma ruchami założyć do kostki,wyrównać fałdy, czy na piecie dobrze leży ,a potem zakładać w gore co 10-15 cm i eliminować nierówności żeby pończochy były bez fałd.

#183 2013-05-22 10:10:55

ewal8
Member

Madzia, spokojnie, dasz radę!
Ja też zakładałam te pończoszki, choć nie powinnam, ale wtedy nie wiedziałam tego.
Sposób pokazała mi zmienniczka. W żadnym wypadku nie rolowałam, choć próbowałam, ale nie wychodziło.
No jak Ci to wytłumaczyć??.. Bierzesz taką luźną pończoszkę i naciągasz na stopę dokąd się da, potem tylko podciągasz po kawałeczku i wygładzasz, jeśli są fałdki. A tak w ogóle, to najbardziej powinien Ci to zobrazować sposób zakładania prezerwatywy (tylko się nie śmiać proszę big_smile ), tylko, że pończoszka jest rozwinięta. Poradzisz sobie na pewno. Poproś zresztą zmienniczkę, żeby Ci pokazała. Trzymam kciuki za Ciebie!

#184 2013-05-22 10:15:38

ewal8
Member

pfleger napisał:

Hmm ja znam tylko "Ewa spadla z drzewa na kamyczki,polamala sobie cy...." wink

Jeśli już to potłukła.... Ten wierszyk mnie też w dzieciństwie prześladował, ale tym razem ze strony trochę bardziej dorosłych.
Boże, jak ja wtedy nienawidziłam swojego imienia.......  a teraz je doceniam, bo jeśli mam złożyć podpis, to mieszczę się w każdej rubryce. Nazwisko też mam stosunkowo krótkie, więc nie mam problemu, że mi miejsca braknie. Aaa, i po niemiecku bardzo ładnie brzmi wink Natomiast, zastanawiam się, jak sobie Niemcy z Twoim radzą... wink

#185 2013-05-22 10:38:16

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

Madzia, spokojnie, dasz radę!
Ja też zakładałam te pończoszki, choć nie powinnam, ale wtedy nie wiedziałam tego.
Sposób pokazała mi zmienniczka. W żadnym wypadku nie rolowałam, choć próbowałam, ale nie wychodziło.
No jak Ci to wytłumaczyć??.. Bierzesz taką luźną pończoszkę i naciągasz na stopę dokąd się da, potem tylko podciągasz po kawałeczku i wygładzasz, jeśli są fałdki. A tak w ogóle, to najbardziej powinien Ci to zobrazować sposób zakładania prezerwatywy (tylko się nie śmiać proszę big_smile ), tylko, że pończoszka jest rozwinięta. Poradzisz sobie na pewno. Poproś zresztą zmienniczkę, żeby Ci pokazała. Trzymam kciuki za Ciebie!

Coś mi się tu nie podoba Twoje porównanie do zakładania prezerwatywy, gdyż nie wyobrażam sobie nakładania rozwiniętej prezerwatywy. (no chyba, ze nie poznałam jeszcze wszystkich technik) smile

#186 2013-05-22 10:47:04

urszula47
Member

MagdaM napisał:

ANTONIA*** napisał:

Witajcie!

Ja zakładałam sama: początek był torturą i dla babci,i dla mnie, ale z czasem szło całkiem, całkiem...
Magdo miła, owe pończochy/podkolanówki są bardzo ciasne ( mają zapobiegać trombozie ) i trzeba znać technikę ich zakładania. Kiedy mi ją pokazano - tortury się skończyły. Chętnie się bym z Tobą podzieliła doświadczeniem, bo metoda jest prosta i skuteczna ( w szpitalu nie znają jej i co poniektórym paniom z Pflegedienstu jest również obca ), tylko jak to zrobić na forum ? Musimy coś wymyślić. A tak naprawdę poczekajmy na odzew Barbary i Pflegera - to fachowcy...Zobaczymy !

Pozdrawiam.

A może rodzina zatrudni Pflegedienst - masz wówczas problem rozwiązany.

Dziękuję Antoniono:), a Ty mi Jakniew nie pomagasz-opiekunka, którą zmienię to robi, więc trudno,żebym ja na dzień dobry zaczęła się mądrzyć;)

Jakniew napisala o swojej sztelli baardzo ciezkiej ,wyrecza Pflegediensy i nie boi sie tej pracy,uklon dla niej!A te nieszczesne uciskowe rajstopy POWINNY zakladac osoby z tzw ''papierami''czyli one ODPOWIADAJA ZA ICH ZALOZENIE I KONSEKWENCJE a moga byc oplakane skutki typu oderwania sie skrzepu z zylaka i zatoru plucnego,prawo niemieckie jest jasne i klarowne.Sory,ja nie patrzylam na zmienniczke ,ktora oprozniala sparalizowanej osobie jelito grube przy pomocy wazeliny,lub o zgrozo strzykawki/bez igly/z mydlinami!!!!!Mozesz spokojnie wytlumaczyc,ze za darmo zaklada ponczochy uciskowe Pflegediens .W tej pracy nalezy byc ostroznym,to ludzie chorzy i wymagaja fachowej opieki !!!!!!

#187 2013-05-22 11:04:03

ewal8
Member

amelia napisał:

Coś mi się tu nie podoba Twoje porównanie do zakładania prezerwatywy, gdyż nie wyobrażam sobie nakładania rozwiniętej prezerwatywy. (no chyba, ze nie poznałam jeszcze wszystkich technik) smile

Masz rację Amelia, ja też nie mam praktyki w nakładaniu rozwiniętej wink, ale przyznasz, że sposób nieco podobny: naciągnąć i wygładzić. wink 
Ja próbowałam rolować tą pończochę, tak jak to robi Pfleger, ale potem mi się wszytko fałdowało:(
Poza tym Urszula też ma rację, tylko jak dziewczyna, która jedzie po raz pierwszy poradzi sobie od razu z dyktowaniem tzw. warunków? Wydaje mi się, że najpierw jednak będzie zakładała te pończochy a w międzyczasie może "urabiać" rodzinę, żeby zamówić Pflegedienst.

#188 2013-05-22 11:29:46

ANTONIA***
Member

Urszula,
troszkę przesadzasz z tymi "papierami". W szpitalu do zakładanie Kompressionpodkolanówek wysyła się praktykantki albo uczennice .

Magdo,

Do wygładzanie i nieszczypania można założyć rękawiczki gumowe - skutkuje.
Ja odwracałam zawsze podkolanówkę na lewą stronę, marszczyłam ( nie rolowałam - to chyba musi boleć...Rolowanie, faktycznie się z prezerwatywą kojarzy ), wkładałam trzy palce każdej ręki do środka skarpety, aż do czubka i naciągałam na stopę (tą lewą stroną ) : szybko i zdecydowanie. Nałożona , była już na prawej stronie.
Trudne do wytłumaczenia, ale strasznie łatwe w wykonaniu. Przykro mi, że taka niemota ze mnie, jeżeli chodzi o dawanie wskazówek. I pomyśleć, że mój polonista mówił, że mam "lekkie pióro".
Babcia mawiała za każdym razem: Schnell und schmerzlos.
Naturalnie, że zakładanie należy wykonać w pozycji leżącej Pfleger ma rację, ale te poduszki pod pod piętami chyba by mnie denerwowały.

Powodzenia !

Zrozumiem, jeżeli ktoś nie zrozumiał mojej metody.

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-05-22 14:23:01)

#189 2013-05-22 11:31:35

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

amelia napisał:

Masz rację Amelia, ja też nie mam praktyki w nakładaniu rozwiniętej wink, ale przyznasz, że sposób nieco podobny: naciągnąć i wygładzić. wink 
Ja próbowałam rolować tą pończochę, tak jak to robi Pfleger, ale potem mi się wszytko fałdowało:(
Poza tym Urszula też ma rację, tylko jak dziewczyna, która jedzie po raz pierwszy poradzi sobie od razu z dyktowaniem tzw. warunków? Wydaje mi się, że najpierw jednak będzie zakładała te pończochy a w międzyczasie może "urabiać" rodzinę, żeby zamówić Pflegedienst.

No teraz już się z Tobą w pełni zgadzam smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-05-22 11:47:29)

#190 2013-05-22 11:46:57

urszula47
Member

ANTONIA*** napisał:

Urszula,
troszkę przesadzasz z tymi "papierami". W szpitalu do zakładanie Kompressionpodkolanówek wysyła się praktykantki albo uczennice .

Magdo,

Do wygładzanie i nieszczypania można założyć rękawiczki gumowe - skutkuje.
Ja odwracałam zawsze podkolanówkę na lewą stronę, marszczyłam ( nie rolowałam - to chyba musi boleć...Rolowanie, faktycznie się z prezerwatywą kojarzy ), wkładałam trzy pace do środka skarpety, aż do czubka i naciągałam na stopę (tą lewą stroną ) : szybko i zdecydowanie. Nałożona , była już na prawej stronie.
Trudne do wytłumaczenia, ale strasznie łatwe w wykonaniu. Przykro mi, że taka niemota ze mnie, jeżeli chodzi o dawanie wskazówek. I pomyśleć, że mój polonista mówił, że mam "lekkie pióro".
Babcia mawiała zakażdym razem: Schnell und schmerzlos.
Naturalnie, że zakładanie należy wykonać w pozycji leżącej Pfleger ma rację, ale te poduszki pod pod piętami chyba by mnie denerwowały.

Powodzenia !

Zruzumiem, jeżeli ktoś nie zrozumiał mojej metody.

Antonia ,moze i przesadzam lecz jestem Haushaltshilfe i trzymam sie pewnych zasad.Dwa razy zrezygnowalam z pracy gdy wlasnie kazano mi to robic,do tego rehabilitacje i zadnej pomocy ze strony Krankenkasse ,no nie jestem wrogiem ani Twoim ani Ewy.Ma racje,niech pokaze ze to nie latwe i zrozumieja moze iz nie wszystko musi tania sluzba/nie przesadzam/musi wykonac.Powodzenia MagdaM!

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2013-05-22 13:20:32)

#191 2013-05-22 11:50:10

jakniew
Member

urszula47 napisał:

MagdaM napisał:

ANTONIA*** napisał:

Witajcie!

Ja zakładałam sama: początek był torturą i dla babci,i dla mnie, ale z czasem szło całkiem, całkiem...
Magdo miła, owe pończochy/podkolanówki są bardzo ciasne ( mają zapobiegać trombozie ) i trzeba znać technikę ich zakładania. Kiedy mi ją pokazano - tortury się skończyły. Chętnie się bym z Tobą podzieliła doświadczeniem, bo metoda jest prosta i skuteczna ( w szpitalu nie znają jej i co poniektórym paniom z Pflegedienstu jest również obca ), tylko jak to zrobić na forum ? Musimy coś wymyślić. A tak naprawdę poczekajmy na odzew Barbary i Pflegera - to fachowcy...Zobaczymy !

Pozdrawiam.

A może rodzina zatrudni Pflegedienst - masz wówczas problem rozwiązany.

Dziękuję Antoniono:), a Ty mi Jakniew nie pomagasz-opiekunka, którą zmienię to robi, więc trudno,żebym ja na dzień dobry zaczęła się mądrzyć;)

Jakniew napisala o swojej sztelli baardzo ciezkiej ,wyrecza Pflegediensy i nie boi sie tej pracy,uklon dla niej!A te nieszczesne uciskowe rajstopy POWINNY zakladac osoby z tzw ''papierami''czyli one ODPOWIADAJA ZA ICH ZALOZENIE I KONSEKWENCJE a moga byc oplakane skutki typu oderwania sie skrzepu z zylaka i zatoru plucnego,prawo niemieckie jest jasne i klarowne.Sory,ja nie patrzylam na zmienniczke ,ktora oprozniala sparalizowanej osobie jelito grube przy pomocy wazeliny,lub o zgrozo strzykawki/bez igly/z mydlinami!!!!!Mozesz spokojnie wytlumaczyc,ze za darmo zaklada ponczochy uciskowe Pflegediens .W tej pracy nalezy byc ostroznym,to ludzie chorzy i wymagaja fachowej opieki !!!!!!

Nie bez powodu ten obowiązek nie scedowała na mnie rodzina, bowiem sam lekarz zalecił aby zakładali te pończochy przygotowane do tego służby. Wczoraj zapytałam o to Pflege i powiedziała mi , że ta czynność należy do nich. Mało tego, ale jeśli zajmują się kąpielą podopiecznych do ich obowiązków należy także uporządkowanie ich łóżek włącznie ze zmianą pościeli. W moim przypadku, tego zlecenia nie otrzymały, ponieważ ja zajmuję się higieną podopiecznych.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-05-22 14:56:44)

#192 2013-05-22 11:53:43

ANTONIA***
Member

Urszula,

jakim wrogiem, coś Ty ! Było mi leżeć tydzień czasu w niemieckim szpitalu ( na ginekologii ), to się troszkę napatrzyłam. I tak, mniej więcej, wiem, że realia wyglądają inaczej, niż byśmy sobie to ( my Polki ) życzyły, oczekiwały , czy wyobrażały.
Miłego dnia Ci życzę...

PS. Muszę jeszcze dodać, że te wszystkie Pflegemaßnamen, przy babci,  wykonywałam chętnie .

#193 2013-05-22 12:58:57

MagdaM
Member

Wszystkim baaardzo dziękuję, tym paniom, które przestrzegają również:)
Wieczorem przeanalizuję na spokojnie:)))

#194 2013-05-22 15:18:56

poziomka
Member

Magdo M.
   Kiedyś już komuś  podrzucałam instruktaż z filmem  jak fachowo takie pończochy zakładać,ale nie mogę tego znaleźć.
Porzucam zatem inny , może się przyda?     Ja u swojego podopiecznego korzystałam z takich nakładek antypoślizgowych
jak na przedostatnim prezentowanym  filmiku, tylko krótszych , do połowy stopy. Bardzo pomocne. Jeśli zakłada takie pończochy opiekunka,
powinna wcześniej  przejść fachowy instruktaż. I tak jak jak pisze pfleger zakłada się je rano,  w łóżku, zakładanie ich na opuszczone nogi jest
błędne, powoduje zaleganie krwi  w kończynach dolnych, utrudnia jej przepływ, co grozi poważnymi komplikacjami !

http://www.eskulap.bydgoszcz.pl/podkola … iskowe.htm

A tu krótki opis i rysunki zakładania i ściągania takich pończoch,uparcie powtarzam, że noga powinna być wyżej np. na krześle  w momencie jej zakładania.   

http://www.medi-polska.pl/uploads/media … C3%B3w.pdf

Pozdrawiam serdecznie

#195 2013-05-22 16:29:49

ST
Member

U C I S K O W E     P O Ń C Z O C H Y   >>>>>>
aż się ucieszyłem, że ja -prawie żółtodziób w sprawach bardiej skomplikowanej opieki - mogę tu "zabłysnąć" wink wink wink ....
otóż:..... na pierwszej mojej Stelli miałem właśnie TO! (między innymi) - zakładanie takich elastycznych pończoch bezwładnej, tęgiej i nakremowanej babci....  Pokazał mi to zmiennik i po paru razach nie sprawiało mi to kłopotu (poza użyciem znacznej siły w rękach).
PODSTAWOWA SPRAWA! - do tego używa sie trójkątnej "chusty-koperty" (ale NIE "antypoślizgowej" TYLKO właśnie "poślizgowej"!!!)  Jest to uszyte z bardzo sliskiego, cienkiego i mocnego materiału (jedwab?)  Wkłada sie w to nogę Podopiecznej (oczywiście na leżąco) i sięga to ponad kostkę. Na to naciąga się pończochę (bez rolowania, dobrze jest pomarszczyć). Pończocha przesuwa się po tym bez trudu.
Aby naciągnąć pończochę wyżej, najlepiej założyć latexowe, jednorazowe rękawiczki (tego mój poprzednik nie robił - sam do tego doszedłem i b.b.pomagało!)
Na koniec wyciąga się tą chustę już bez problemu (bo te pończochy nie mają stóp).
PS- mam nadzieję, że nie ma takiego czegoś jak "elastyczne podkolanówki ze stopami" - bo wtedy to chyba trzeba by było jak dętkę rowerową: umyć nogę, całkowicie wysuszyć i natrzeć pudrem/talkiem ... inaczej sobie nie wyobrażam, ale pewnie dla wysuszonej starej skóry było by to nie do przyjęcia... ;(

#196 2013-05-22 16:37:58

jakniew
Member

PS- mam nadzieję, że nie ma takiego czegoś jak "elastyczne podkolanówki ze stopami" - bo wtedy to chyba trzeba by było jak dętkę rowerową: umyć nogę, całkowicie wysuszyć i natrzeć pudrem/talkiem ... inaczej sobie nie wyobrażam, ale pewnie dla wysuszonej starej skóry było by to nie do przyjęcia... ;(

ST właśnie takie podkolanówki zakładają dziadkowi od kiedy "rozsypały" się jego pończochy które także miały stopy. Obserwowałam, jak je zakładają. otóż odwracają na lewą stronę i zakładają na palce stóp a potem przekładają część górną. Trudno to opisać, ale widzę że łatwo żadnej to zakładanie nie przychodzi. Same Pflegerinki się dziwią, dlaczego dziadkowi trzeba zakładać to "urządzenie", kiedy on nie chodzi a nogi mu nie puchną.

#197 2013-05-22 17:00:36

ST
Member

jakniew napisał:

..........ST właśnie takie podkolanówki zakładają dziadkowi od kiedy "rozsypały" się jego pończochy które także miały stopy......

No cóż... poddaję się sad  - skoro nie można użyć chusty poślizgowej (bo nie ma jej potem jak wyciągnąć), to na razie nie wiem, co bym wymyślił..... ;(

#198 2013-05-22 17:02:50

krysta63
Member

a ja miałam takie rajstopy uciskowe,po operacji żylaków.Przez 3 miesiące  musiałam nosic.Zakładanie ze stopami to na początku ciężko mi szło,ale potem sie wprawiłam.Niezle mi uciskały nogi.

#199 2013-05-22 20:16:09

MagdaM
Member

JESTEŚCIE NIEOCENIENI:)))
Dziękuję:)))))))
Na 99% wyjadę 27czerwca, kurczeee;)

#200 2013-05-22 20:22:22

ewal8
Member

Madziu, trzymam kciuki!!! Dasz radę!
Ja też się powoli zaczynam rozglądać za stellą i też od lipca startuję po raz drugi.

#201 2013-05-22 20:36:58

ST
Member

ewal8 napisał:

...Ja też się powoli zaczynam rozglądać za stellą i też od lipca startuję po raz drugi.

To Ty dopiero po pierwszej Stelli? i na dodatek w domciu???

#202 2013-05-22 21:39:32

ewal8
Member

ST napisał:

ewal8 napisał:

...Ja też się powoli zaczynam rozglądać za stellą i też od lipca startuję po raz drugi.

Oj ST, mocno Ty nie w temacie smile Przypadek mojej osoby na tym forum został przewałkowany w niektórych wątkach wszerz i wzdłuż big_smile big_smile, ale cieszę się, że jednak nie wszyscy czytali... bo naprawdę niczym nie zasłużyłam sobie na aż tak wielką uwagę, którą mi niedawno poświęcono... wink

#203 2013-05-22 21:47:33

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

ST napisał:

ewal8 napisał:

Oj ST, mocno Ty nie w temacie smile Przypadek mojej osoby na tym forum został przewałkowany w niektórych wątkach wszerz i wzdłuż big_smile big_smile, ale cieszę się, że jednak nie wszyscy czytali... bo naprawdę niczym nie zasłużyłam sobie na aż tak wielką uwagę, którą mi niedawno poświęcono... wink

Ewo, nasz ST stał się "starym wygą" i nie długo to nas wszystkich nie będzie rozpoznawał. tongue .

#204 2013-05-22 22:19:21

poziomka
Member

ST

Za czujność Cię  szanuję, bo nie może być błędnej informacji .  Dla mnie wszystkie osoby tu potrafią czymś zabłysnąć  mając w różnych sprawach  bezcenne doświadczenie i nadal od każdej czegoś się  uczę.

Ale do rzeczy, masz rację , chodziło o rodzaj " stopki,' ułatwiającej poślizg,  / a nie antypośilzgową jak napisałam/, przy nakładaniu podkolanówki z
otworem na palce, a nie pończochy.

Te "stopki", które miał mój podopieczny  były firmowe, konkretnie z jedwabiu.  Rajstopy  uciskowe i pończochy też są,  ale nie  o nie  tym razem chodziło,
takie stosuje teraz moja ciocia, może też stąd moje przejęzyczenie?       Ale to nie zmienia faktu , że napisałam w poprzednim poście ŹLE ,
  przepraszam wszystkich.

Ostatnio edytowany przez poziomka (2013-05-22 23:32:46)

#205 2013-05-23 15:25:50

ST
Member

ewal8 napisał:

.......przewałkowany w niektórych wątkach wszerz i wzdłuż big_smile big_smile, ale cieszę się, że jednak nie wszyscy czytali........

Po mojej całożyciowej działalności zawodowej (teraz czuję się jak na emeryturze wink ) uważam, że teraz to mam duuuuuuużo czasu - choćby po możliwosci codziennego wchodzenia na forum wink wink wink - ale doprawdy musiał bym chyba pilnować umarłego, żeby jeszcze więcej czasu temu poświęcać i czytać wszystko! (a co dopiero jeszcze inne podobno istniejące fora...... wink )

#206 2013-05-23 15:36:24

ewal8
Member

ST napisał:

................. ale doprawdy musiał bym chyba pilnować umarłego, żeby jeszcze więcej czasu temu poświęcać i czytać wszystko! ..........................

Toteż napisałam, że bardzo się cieszę, że są osoby, które nie czytały mojej "ekscytującej tudzież urzekającej" wink historii big_smile big_smile big_smile, jak również  podobno nietrafnych wyborów życiowych oraz mojej próby obrony i uzmysłowienia pewnych realiów i faktów.

#207 2013-05-23 15:41:51

ST
Member

amelia napisał:

...................... i nie długo to nas wszystkich nie będzie rozpoznawał. tongue .

Ależ Ci się udało! - całe życie mnie to prześladuje: zawsze miałem kłopot w rozpoznawaniu ludzi ;(  Może to dla niektórych śmieszne, ale dla mnie to był kłopot, tym bardziej że wiele lat pracowałem jako PH i swoich klientów powinienem z daleka rozpoznawać i kojarzyć.... a dla mnie kobieta (lub aktorka na filmie) w innym uczesaniu i ubraniu to już zupełnie inna osoba... ;(  (to mi zawsze przeszkadzało w oglądaniu kryminałów - nie mogłem się połapać co/kto/kogo/ten-czy-nie ten.... ;( )
PS- ale było przyjemnie, gdy żona przefarbowała lub obcięła włosy..... wink

#208 2013-05-23 15:46:15

ST
Member

ewal8 napisał:

............są osoby, które nie czytały mojej "ekscytującej tudzież urzekającej" wink historii big_smile big_smile big_smile, jak również  podobno nietrafnych wyborów życiowych oraz mojej próby obrony i uzmysłowienia pewnych realiów i faktów.

No toś mnie teraz zaciekawiła!!! - potrafiła bys sie teraz na miom miejscu tym nie zainteresować??? wink

#209 2013-05-23 16:20:31

ewal8
Member

Wiesz, nie chce roztrząsać tematu, ale naprawdę szkoda prądu big_smile big_smile big_smile To już Twoja historia i motywy wyboru tej pracy są o wiele ciekawsze... Możesz poczytać jak znajdziesz, ale żebyś się nie rozczarował...
Żeby nie było, że nie ostrzegałam...

#210 2013-05-23 18:16:06

amelia
Przyjaciel Forum

ST napisał:

amelia napisał:

...................... i nie długo to nas wszystkich nie będzie rozpoznawał. tongue .

Ależ Ci się udało! - całe życie mnie to prześladuje: zawsze miałem kłopot w rozpoznawaniu ludzi ;(  Może to dla niektórych śmieszne, ale dla mnie to był kłopot, tym bardziej że wiele lat pracowałem jako PH i swoich klientów powinienem z daleka rozpoznawać i kojarzyć.... a dla mnie kobieta (lub aktorka na filmie) w innym uczesaniu i ubraniu to już zupełnie inna osoba... ;(  (to mi zawsze przeszkadzało w oglądaniu kryminałów - nie mogłem się połapać co/kto/kogo/ten-czy-nie ten.... ;( )
PS- ale było przyjemnie, gdy żona przefarbowała lub obcięła włosy..... wink

W tej branży, to chyba lepsza jestem od Ciebie.

Idę z mężem po mieście i  w pewnej chwili mąż pozdrawia jakąś Panią, Po chwili pytam kto to był? -no nie wiesz z tobą na porodówce leżała.  ( 25 lat wcześniej big_smile).

Albo : ktoś puka do drzwi . Otwieram. Fajna Pani mówi:
- przyniosłam wam ryby.
-To fajnie, zaraz zapłacę.
- nie nie trzeba, pani mąż  zrobił jakąś przysługę ( podwoził go autem na dworzec), no i mój mąż nałapał wam za to   świeżych rybek.
-A jak się Pani nazywa ?
- Kowalska, mieszkamy piętro wyżej. ( Bogu dzięki już trzy lata big_smile).
Teraz już się przyjaźnimy, bo to było dawno.

Albo mąż mnie trąca w bok i mówi do ucha: ukłoń się, to znajoma.
no to ja szybko: aaa dzień dobry!
a potem pytam kto to był?

Ostatnio edytowany przez amelia (2013-05-23 18:16:53)

#211 2013-05-23 21:24:59

jakniew
Member

Amelia, więcej ludzi tak ma smile. Kiedyś zabrałam się z sąsiadami na zakupy do miasta. Z naprzeciwka jedzie auto i kierowca mruga światłami. Mówię do sąsiada, który dość szybko jechał: "uważaj, bo chyba łapanka stoi". Skąd wiesz? - pyta sąsiad. No jak to skąd! Przecież facet jadący z naprzeciwka mrugał światłami. Sąsiad jak nie ryknie śmiechem - No wiesz? Nie poznałaś własnego syna w samochodzie? Przecież on zamrugał do mnie na powitanie!!!! Ale plama!!!!

#212 2013-05-24 11:37:24

ewal8
Member

Dziewczyny, ja to myślałam, że taka przypadłość to w większości facetów dotyczy big_smile big_smile
Przypadek, który ST opisał z tymi aktorkami, to tak jakbym słyszała mojego małżonka big_smile
Dla niego większość  długowłosych brunetek aktorek to jedna i ta sama, a żeby było śmieszniej - to ta sama co główną rolę w "Rodzinie Adamsów" grała big_smile
Kiedy oglądamy wspólnie jakiś familijny film i mąż zaczyna: "Ta aktorka...." to syn kończy: "Tak, wiemy w Adamsach grała.. " "big_smile

Ja tam nie mam takich problemów. Mam pamięć fotograficzną do twarzy.

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2013-05-24 11:38:56)

#213 2013-05-24 13:00:08

Barbara45
Member

Ja mam problem z zapamietywaniem imion i nazwisk a wszczegolnosci przychodzi mi to trudno gdy je tylko slysze i nie widze w formie pisanej.

Twarze rozpoznaje chyba zawsze bez znaczenia jak bardzo sie ktos zmienil lub ile lat uplynelo

#214 2013-05-24 15:57:20

ST
Member

amelia napisał:

........W tej branży, to chyba lepsza jestem od Ciebie...............

ALE FAJNIE! wink - a myślałem że to tylko mnie dotknęło.... wink

#215 2013-05-24 16:16:38

ewal8
Member

Barbara45 napisał:

Ja mam problem z zapamietywaniem imion i nazwisk a wszczegolnosci przychodzi mi to trudno gdy je tylko slysze i nie widze w formie pisanej.

Twarze rozpoznaje chyba zawsze bez znaczenia jak bardzo sie ktos zmienil lub ile lat uplynelo

Czyli Basia jesteś wzrokowcem jak większość z nas... i słowo słyszane nie trafia do Ciebie tak jak pisane smile

Co do zapamiętywania, to opowiem Wam, czego to już niektórzy nie wymyślą, żeby zarobić. W szkole mojego syna pojawiła się oferta zewnętrznego kursu tzw. mnemotechnik. Pan,  aby zachęcić dzieci do wzięcia w kursie udziału (oczywiście odpłatnie)  podał im kilka szybkich sposobów na zapamiętywanie. I teraz zagadka dla Was: dwa bałwanki siedziały na krześle i przysiadł się do nich trzeci - kto zgadnie o co chodzi??? big_smile

Tylko nie szukajcie odpowiedzi w internecie... wink Sami pomyślcie wink

#216 2013-05-24 17:27:53

ANTONIA***
Member

Szukałam ( nie jestem ciekawa, skąd - lubię tylko dużo wiedzieć ) i nie znalazłam.
Myślałam też i nic nie wymyśliłam.
Ewo, a do kiedy mamy termin na odpowiedź ?

#217 2013-05-24 18:32:00

ewal8
Member

ANTONIA*** napisał:

Ewo, a do kiedy mamy termin na odpowiedź ?

Antonia, do skutku smile

#218 2013-05-24 19:10:21

ST
Member

"Bałwanki" to rodzaj nijaki, więc im obojętne, czy w parze, czy w trójkącie wink

#219 2013-05-24 19:26:08

ewal8
Member

Podpowiem: liczba...
Chyba to już proste teraz smile

#220 2013-05-24 19:54:35

jakniew
Member

ewal8 napisał:

Bałwanki raczej nie siedzą na krzesłach:)

#221 2013-05-24 20:33:05

swistak
Member

jakniew napisał:

ewal8 napisał:

Bałwanki raczej nie siedzą na krzesłach:)

czy to liczba 24?????????????????

#222 2013-05-24 21:01:14

ewal8
Member

swistak napisał:

Pudło!!! Ta liczba ma być czterocyfrowa smile
Jak teraz nikt nie trafi, to już powiem o co chodzi. smile

#223 2013-05-24 21:09:46

swistak
Member

ewal8 napisał:

swistak napisał:

16 4  8      :-))))

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-05-24 21:13:04)

#224 2013-05-24 21:16:04

ewal8
Member

swistak napisał:

ewal8 napisał:

swistak napisał:

Świstak, oszukujesz!!! big_smile big_smile tongue Przed chwilą podałaś inną liczbę big_smile tongue

#225 2013-05-24 21:18:31

swistak
Member

ewal8 napisał:

swistak napisał:

ewal8 napisał:

Świstak, oszukujesz!!! big_smile big_smile tongue Przed chwilą podałaś inną liczbę big_smile tongue

ale teraz podalam prawdziwa  heheheh     :-))))    moze byc jeszcze 8848

#226 2013-05-24 21:20:01

pigwa
Member

Jeżeli dwa bałwanki(czyli dwie 8 )siedziały na krześle(czyli 4) i dosiadł sie do nich trzeci bałwanek-to chodzi o 8848.
Ten myk z bałwankami i krzesłem wykorzystuję do zapamietania kodu.

#227 2013-05-24 21:20:50

ewal8
Member

swistak napisał:

ewal8 napisał:

swistak napisał:

Kochana, dopiero teraz trafiłaś big_smile Tak, chodzi o 8848 - to była połowa zagadki. A teraz druga połowa: do czego odnosi się ta liczba? smile

#228 2013-05-24 21:24:03

swistak
Member

ewal8 napisał:

swistak napisał:

ewal8 napisał:

Kochana, dopiero teraz trafiłaś big_smile Tak, chodzi o 8848 - to była połowa zagadki. A teraz druga połowa: do czego odnosi się ta liczba? smile

ale konkretnie obrazkowo????

jak dla mnie to odnosi sie do tego w czym pytanie

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-05-24 21:26:46)

#229 2013-05-24 21:27:32

ewal8
Member

swistak napisał:

Nie obrazkowo. Chodzi o pewną wielkość. Co to za liczba i do czego się odnosi?
Strasznie rozwlekła się ta moja zagadka smile, ale w następnym poście wyjaśnię już na 100% o co chodzi.

#230 2013-05-24 21:39:25

swistak
Member

ewal8 napisał:

swistak napisał:

Nie obrazkowo. Chodzi o pewną wielkość. Co to za liczba i do czego się odnosi?
Strasznie rozwlekła się ta moja zagadka smile, ale w następnym poście wyjaśnię już na 100% o co chodzi.

dla mnie sa to skojarzenia i latwe do zapamietania .....  8 w twoim pytaniu to balwanek 4 to krzeslo naktorym siedzi

i to wszystko     :-))))

jesli masz cos wiecej to powiedz znam jeszcze 7 i 2 co najlatwiej zapamietalam

#231 2013-05-24 21:51:09

ewal8
Member

ewal8 napisał:

Co do zapamiętywania, to opowiem Wam, czego to już niektórzy nie wymyślą, żeby zarobić. W szkole mojego syna pojawiła się oferta zewnętrznego kursu tzw. mnemotechnik. Pan,  aby zachęcić dzieci do wzięcia w kursie udziału (oczywiście odpłatnie)  podał im kilka szybkich sposobów na zapamiętywanie. I teraz zagadka dla Was: dwa bałwanki siedziały na krześle i przysiadł się do nich trzeci - kto zgadnie o co chodzi??? big_smile

Tak jak już wyżej napisałam: była to zagadka na zapamiętywanie, którą pan od w/w kursu zadał w szkole mojego syna.
Świstak i Pigwa rozszyfrowały zagadkę. Liczba 8848 to wysokość Mont Everestu (choć niektóre źródła podają, że szczyt est 2 metry wyższy).
Powyższą historyjką z bałwankami pan chciał dzieciom pokazać, jak zapamiętywać za pomocą takich opowiastek daty, wielkości, itp., no a przy tym głównym celem pana był zarobek big_smile

Może to i fajne - w przypadku jednej daty bądź wielkości, ale mi się od razu nasunął wniosek: jak ja bym miała zapamiętywać takie bzdety do każdej daty czy wielkości,  to ja bym chyba  ześwirowała big_smile big_smile

#232 2013-05-24 22:05:41

pigwa
Member

Ewal,bo te bałwanki na krzesełkach masz sobie w wyobrażni widzieć na tej własnie górze i wtedy nigdy nie zapomnisz jaką ona ma wysokość-na tym polega to obrazowe zapamietywanie.
A gdyby ktoś chciał wiecej to na tej stronie można sobie popatrzyć-jest tam i zapamietywanie i szybkie czytanie i parę innych rzeczy-można to sciagać bez problemu.

http://www.arpegio.pl/ebooki.htm

#233 2013-05-25 08:51:29

ewal8
Member

pigwa napisał:

Ewal,bo te bałwanki na krzesełkach masz sobie w wyobrażni widzieć na tej własnie górze i wtedy nigdy nie zapomnisz jaką ona ma wysokość-na tym polega to obrazowe zapamietywanie.
..........

http://www.arpegio.pl/ebooki.htm

Pigwa, ja mam bardzo dużą wyobraźnię, ale nie aż tak, żebym była w stanie wyobrazić sobie wszystkie takie opowiastki do każdej daty, wielkości czy jakiejś tam innej definicji. Wiem, ze skojarzenia są bardzo ważne w nauce. Na takiej zasadzie się sama uczyłam, ale wybacz... historyjki tego typu, to jednak wg mnie na dłuższą metę nie bardzo się sprawdzą.
Podam dalsze przykłady:
1410 - świeca leżała za krzesłem, na którym usiadł rycerz (1 - świeca, 4 krzesło, 10-rycerz, tzn. 1 miecz, 0 tarcza) - macie aż taką fantazję, żeby to sobie wyobrazić? big_smile big_smile

Albo: Mama dała Celinie bańkę na mleko. Wow! - pierwsze litery oznaczają nazwy przypadków w deklinacji.

I tak do każdej definicji, daty, wielkości, wzoru czy faktu taka historyjka i świrdum dyrdum murowane big_smile, a jeszcze oprócz tego trzeba opanować wszystkie te rzeczy w oryginalnym brzmieniu i znaczeniu.

Dobre ćwiczenia na demencję.... chyba...

#234 2013-05-25 09:20:23

swistak
Member

ewal8 napisał:

Dobre ćwiczenia na demencję.... chyba...

to dobry pomysl z cwiczeniami na pamiec dla naszych podopiecznych ale nie dla wszystkich

ja mojej babce przedstawilam to w obrazkach i wiesz co ona na to 8848????? pyta mnie dodac czy mnozyc???---zwatpilam

ale mowie sobie a co tam zobaczymy mowie dodac a ona 100 heheheh cos tam mysli glowa ale nie do konca

lepiej jej wychodzi imie nazwisko adres ale nr telefonu niestety juz troche za duzo......

milego weekendu   :-)))

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-05-25 09:20:45)

#235 2013-05-25 10:22:45

ANTONIA***
Member

Ani dla mnie, ani dla naszych podopiecznych. Ja - umysł na wskroś humanistyczny - nie kapuję tych matematycznych zawiłości, mimo jeszcze nie zaśniedziałej wyobraźni. Ale, o dziwo , 8848 będzie mi się teraz kojarzylo z Mont Everestem.
Co do babć: żadna nie wiedziała ile ma lat ( podawały różne liczby ), ale wszystkie  doskonale pamiętały daty swoich urodzin.

Miłego dnia wszystkim dziewczętom i chłopcom ...

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2013-05-25 10:24:20)

#236 2013-05-25 10:48:08

pigwa
Member

Ja się z Wami zgadzam.Dla mnie też to jest nieco za trudne-po co wymyślać historyjką w celu zapamietania liczby czy czegoś innego.Ale może mój sceptycyzm wynika z niewiedzy,bo jednak to funkcjonuje.Są ludzie,radzący sobie wysmienicie z takim zapamietywaniem.Ale to trening czyni mistrza.Ja z gatunku leniwców jestem.

#237 2013-05-25 15:33:42

ST
Member

Watek dotyczy pomocy przez doświadczone Koleżanki - Opiekunki....  Nie wiem, czy założycielowi tegoż chodziło o pomoc również w rozwiązywaniu zagadek, ale pomoc była wydatna wink
A jeśli już tak to zostało "przewałkowane", to i ja coś dorzucę: takie kojarzenie jest polecane przy nauce (wkuwaniu) słówek.  Sam to mimowolnie stosowałem (zanim się dowiedziałem, że tak się to nazywa), ale jedynie do niektórych, b.trudnych dla mnie do zapamiętania "słówek". Nie wyobrażam sobie stosowania tego do wszystkiego! - na 1 kartce mam ok. 40 słówek, takich kartek przez ostatnie 4 mce zapisałem 38.... chyba bym bzika dostał, zanim bym wymyślił 1500 skojarzeń! i jeszcze chciał to wszystko spamiętać.... ;( ;( ;(

#238 2013-05-25 18:35:45

ewal8
Member

ST napisał:

Watek dotyczy pomocy przez doświadczone Koleżanki - Opiekunki....  Nie wiem, czy założycielowi tegoż chodziło o pomoc również w rozwiązywaniu zagadek, ale pomoc była wydatna wink .............

ST, zrozumiałam tę subtelną aluzję wink
Melduję posłusznie, że więcej nie będę zaśmiecać wątków zboczonymi z toru wpisami i obiecuję znaczącą poprawę big_smile big_smile
A jak mi się nie uda, to proszę o wyraźny sygnał i opiernicz big_smile, bo ja jestem z tych, co jak zacznę mówić, to zanim skończę, zapominam, co chciałam powiedzieć.
Kurka, nie wiem czy mi się demencja nie zaczyna smile smile Więc summa summarum, jednak w dobrym wątku wpis umieściłam, wszak to o niej wątek...

#239 2013-05-25 18:43:23

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

ST napisał:

Watek dotyczy pomocy przez doświadczone Koleżanki - Opiekunki....  Nie wiem, czy założycielowi tegoż chodziło o pomoc również w rozwiązywaniu zagadek, ale pomoc była wydatna wink .............

ST, zrozumiałam tę subtelną aluzję wink
Melduję posłusznie, że więcej nie będę zaśmiecać wątków zboczonymi z toru wpisami i obiecuję znaczącą poprawę big_smile big_smile
A jak mi się nie uda, to proszę o wyraźny sygnał i opiernicz big_smile, bo ja jestem z tych, co jak zacznę mówić, to zanim skończę, zapominam, co chciałam powiedzieć.
Kurka, nie wiem czy mi się demencja nie zaczyna smile smile Więc summa summarum, jednak w dobrym wątku wpis umieściłam, wszak to o niej wątek...

big_smile

#240 2013-05-27 10:07:52

ST
Member

Z pilnowaniem porządku to "ruda" bije mnie "na głowę" wink - ale trochę popilnować też mogę smile

#241 2013-07-08 16:25:31

Monika42
Member

Współczuję Ci ''Lalamakota''Ale ja miałam podobnie tylko ze z babcia.Wyjeżdzałam z firmą  z Lublina i na umowie było wszystko ładnie pięknie ,nikt nawet nie wspomniał ze do babci trzeba wstawac w nocy a na miejscu sie okazało ze przez 3 miesiące jechałam rano na miodzie lub serku topionym bo nic innego mi nie kupili.Naleśnikow do końca zycia mam dosyć a przez 3 miechy nie przespałam jednej całej nocy.Nie narzekam wytrzymałam ale każda firma jest taka sama.Moja poprzednia zarabiała na mnie 1750Emiesiecznie ja dostawałam 1000 E a jak poprosiłam o podwyżkę usłyszałam ze niestety nie moge dostać i o jedzenie powinnam sie dopominać sama(na marginesie powiem ze nie jestem sierotką i oczywiscie ze kilka razy próbowałam o coś poprosić ale słyszałam ze to b,duzo kosztuje ,po moich obliczeniach na nasze wyżywienie miesiecznie szło około 150 E )panie z firmy nawet nie ingerowaływ to.Ok wytrzymałam ale z tamta firmą nie współpracuje.
Co do objawów o których piszesz ,jeśli dziadek jest tak nadpobudliwy,bardzo możliwe jest ze to powodują tez leki.Ja jestem obecnie na konczącym sie kontrakcie i ...no cóz tez musze powiedziec ze tez na tym miejscu jestem po raz pierwszy.Informacje jakie dostałam były prawie takie jakie zastałam warunki ale jak to w życiu wszystko sie zmienia.Mój podopieczny miał tez cewnik ,który sam sobie usunął w nocy ,przesypiał całe dnie a potem dostał zapalenia pecherza i leki no i sie zaczeło.Przez prawiedwa tygodnie dzidziuś prawie wogole nie spał był bardzo nadpobudliwy ,az trzeba było wezwać lekarza który dał mu lek uspokajający i skonczył sie tez antybiotyk który brał podopieczny i skonczyły sie wyczyny.Także no cóż firma nie jest idealna i wszedzie sie zdarzają pomyłki ale powinnas lepiej pogadac z lekarzem prowadzącym bo to moze byc przyczyna leków jak i demencji ,jeśli podopieczny był nadpobudliwy wczesniej przy tej chorobie bedzie tez agresywny.No cóz najlepszym wyjsciem byłoby szpital lub heim,ale to zalezy od rodziny i lekarza a nie od nas,my tu mamy mało co do powiedzenia niestety.Chociaz ja przyznam ze  córka mojego podopiecznego słucha co mówie i stosuje sie do moich wskazówek.Trzymam za ciebie kciuki i serdecznie pozdrawiam

#242 2013-07-08 16:47:07

iza46
Member

Moniko42 dobrze ,ze opisalas swoje zle doswiadczenia z jakas firma.Ale zlituj sie,dlaczego nie wyjechalas gdy warunki byly zle,nawet jesc nie bylo co!!!!Nocne wstawanie przez 2 tygodnie i pozniej tez?Czy Ty jestes powazna?A jak sie czulas niedozywiona i niewyspana?Horror,a nie sztella.NIE MA PRACY CALODOBOWEJ W EUROPIE!!!!!TO KARALNE!!!ZNIKNA TE WSPANIALE AGENCJE24 I ZROZUMIESZ WOWCZAS ZE PRACOWALAS ZA DARMO.

#243 2013-07-08 17:29:57

urszula47
Member

Do Monika42,zwroc uwage ze odpowiadasz na post z kwietnia.Chyba nie interesuje Cie specjalnie watek?A juz jak piszesz,iz nie zalezy NIC od nas tylko rodzin i lekarzy ,to nie przyznam Ci racji,niestety.Zastraszony pracownik to zly pracownik,zapamietaj.Leki mozna ustawic jezeli chce sie opiekowac rodzina chorym w jego domu.Sa kliniki psychatryczne darmowe.Ale najlepiej uprawiac "spycholandie"i przemaglowac polke przy ciezkiej demencji.Uwierz,ze TY mozesz WIELE /poprawka/ Juz nie wierze ,ze dalas sobie rade,aby  wyjsc bez szwanku po takiej 3 miesiecznej sztelli.Moze opisz to?Kto zaplacil za leczenie twojego nadwatlonego zdrowia?Firma?

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2013-07-08 19:19:22)

#244 2013-07-08 18:01:48

Monika42
Member

Masz  racje urszula47 że lepiej zepchnąc na kogoś odpowiedzialność.Nie za bardzo pojełam o co ci chodzi z moimi 3 miesiącami o co pytasz konkretnie .Masz rację uważniej zacznę czytać posty.pozdrawiam

#245 2013-07-08 19:12:23

urszula47
Member

Monika42 napisał:

Masz  racje urszula47 że lepiej zepchnąc na kogoś odpowiedzialność.Nie za bardzo pojełam o co ci chodzi z moimi 3 miesiącami o co pytasz konkretnie .Masz rację uważniej zacznę czytać posty.pozdrawiam

Juz odpowiadam:)cytat twojego swiezutkiego posta " 3 miechy nie przespałam jednej całej nocy.Nie narzekam wytrzymałam ale każda firma jest taka sama.Moja poprzednia zarabiała na mnie 1750Emiesiecznie ja dostawałam 1000 E a jak poprosiłam o podwyżkę usłyszałam ze niestety nie moge dostać i o jedzenie powinnam sie dopominać sama(na marginesie powiem ze nie jestem sierotką i oczywiscie ze kilka razy próbowałam o coś poprosić ale słyszałam ze to b,duzo kosztuje ,po moich obliczeniach na nasze wyżywienie miesiecznie szło około 150 E )panie z firmy nawet nie ingerowaływ to."Piszesz 3 miechy to trzy miechy:)Napisz innym jak wracalas do normalnosci,czy warto bylo?

#246 2013-07-09 16:55:34

Monika42
Member

Przyznam urszulo47 że nie wiem o co Ci chodzi ,fakt ławo nie miałam ale do wszystkiego idzie sie przyzywczaić.Nie obrażając tu nikogo nie wiedziałam że tej pracy jeżdżą księżniczki.No cóż nie miałam lekkiego życia i coś takiego jak opisałam swoją pierwszą stellę nie było nic dziwnego ,mój były mąż zgotował mi większe piekło i przeżyłam .Kosztowało mnie to 3 lata terapii ale sie opłaciło wyszłam z depresji i żyje.Wiem że w polsce wiele kobiet ma gorzej ode mnie , nie mają odwagi odejść od alkoholika-sadysty.I wiem jedno moje doswiadczenia życiowe sprawiają ze nie łatwo mnie pokonać ,bywa cieżko ale każdy dzien mija i następuje nowy.Pamietaj urszulo47 co nas nie zabije to na wzmocni.Jeśli chcesz wiecej o mnie wiedziec mój meil jest na stronie.Pozdrawiam serdecznie ,jutro tez bedzie słonko;-)

#247 2013-07-09 17:18:37

urszula47
Member

Monika42 napisał:

Przyznam urszulo47 że nie wiem o co Ci chodzi ,fakt ławo nie miałam ale do wszystkiego idzie sie przyzywczaić.Nie obrażając tu nikogo nie wiedziałam że tej pracy jeżdżą księżniczki.No cóż nie miałam lekkiego życia i coś takiego jak opisałam swoją pierwszą stellę nie było nic dziwnego ,mój były mąż zgotował mi większe piekło i przeżyłam .Kosztowało mnie to 3 lata terapii ale sie opłaciło wyszłam z depresji i żyje.Wiem że w polsce wiele kobiet ma gorzej ode mnie , nie mają odwagi odejść od alkoholika-sadysty.I wiem jedno moje doswiadczenia życiowe sprawiają ze nie łatwo mnie pokonać ,bywa cieżko ale każdy dzien mija i następuje nowy.Pamietaj urszulo47 co nas nie zabije to na wzmocni.Jeśli chcesz wiecej o mnie wiedziec mój meil jest na stronie.Pozdrawiam serdecznie ,jutro tez bedzie słonko;-)

Moniko42 mysle,ze w przyszlosci juz nie bedziesz nic MUSIEC :)Mnie tez zycie nie rozpieszczalo,ale staralam sie zawsze  polepszac warunki z dnia na dzien.szkoda,ze firmy tak wykorzystuja swoich pracownikow.Te 150 euro to pol naszego wyzywienia z dziadkiem /obiady ma w Tagespflege 3 razy w tygodniu plus napoje ,sniadania i podwieczorki/.Ten rynek tak baaardzo sie zepsul przez 24 agencje!!!!trzymam kciuki,abys znalazla DOBRA i odpowiednio oplacana prace.Jest tych agencji troche,a moze po sasiedzku ktos bedzie szukal opiekunki?wiele kobiet odeszlo z agencji i maja sie o wiele lepiej.

#248 2013-07-09 20:44:19

Monika42
Member

Droga urszulo47,juz już dziś nic nie muszę ,ja chcę.Chcę pracować,chcę się cieszyć życiem ,chcę spełniać swoje marzenia.Dużo pracy włożyłam w to zeby jak to mówią''być normalną''.Przykro się czyta o tych ''babciach lub dziadkach terrorystach'' ale uwierz mi jak źle trafi to najbliższa Ci osoba może zgotować piekło.Na wiele rzeczy jestem uoodporniona ,ale też wiem ile uczuć we mnie umarło bez powrotnie.I wiele jest w tym prawdy że w tej pracy uczucia trzeba odłożyć na bok a pracować jak robot bez emocji i uczuć.Widzisz podczas mojej pierwszej stelli było cięzko i babcia też próbowała mnie terroryzować ,pokazywać pazurki .I córka mi nie jedno opowiadał jak babcia potrafi ale ja sobie ją po prostu wychowałam .Nie pozowliłam sobie na pewne rzeczy i nie obchodziło mnie czy firma za to oberwie czy nie,najważniejsze było dogadanie sie z babcią.Nie raz były gorące dyskusje na różne tematy ,ale babcia do dzis mnie pamieta,dzwoni do mnie i wie ile pracy złożyłam zeby jej było lepiej.Od dwóch dni czytam wiele postów i dochodze do wniosku że wiele osób po prostu sobie na to pozwala.Teraz mam dziadka z demencją i tez bywa ciezko bo jak dziadek sobie cos wbije do głowy to pomagają tylko kropelki uspokajające i sen,ale i dziadek i rodzina juz sie martwi co zrobią jak ja wyjadę.Umowa mi sie konczy za 6 dni i przyjeżdza zmiana i mam nadzieje ze bedzie równie zadowolona jak ja.Widzisz ja sie nie skarżę bo juz sie nauczyłam że mało kto rozumie jeśli sam nie przeżył czegoś.Ja np.wiem co znaczy depresja ,odczułam ja na własnej skórze i wiesz na pewno ze tej choroby sie nie wyleczy ,mozną ja zaleczyć ale moze wrócic,i rozumiem ludzi którzy chorują psychicznie ,to jest straszne.Gdy ciało jest  zdrowe a umysł do niczgo.Zebyś nie odebrała tego prosze jako obrony 'babć terrorystek ''bo  na to mam inny pogląd.To są niemcy,a wiele z tych pseudo babć pamieta jaki dobry był hitler ile zrobił dla kraju ,i co potem robli polacy i inni wyzwoliciele,i teraz na nas próbują cie mścic.taka jest moja teoria .No cóż ten kraj nigdy nas nie kochał ,tak samo jak my ich i to widac nawet teraz.Mam jednak nadzieje że większość kolezanek trafi na miłe,kochane staruszki tego wszystkim życzę

#249 2013-07-09 22:10:45

urszula47
Member

Moniko42 ,ciesze sie ze jest juz coraz lepiej w Twojej pracy!!!Zaciskac zeby czasem trzeba i nikt kto nie pracuje w tym systemie nie zrozumie tego.Pewnie babci terrorystce glupio jest ?Agencji mysle ,ze odwrotnie?stawka zywieniowa tylko dla pomocy domowej /wedlug prawa niemieckiego/to ok 250 eur miesiecznie,nikt z nas z pewnoscia tego nie ma.Pocieszajace jest to ,ze opiekunki z innych krajow z tzw Bloku Wschodniego tez tak sa traktowane,ot bisnes.

#250 2013-07-10 11:05:31

malgosia
New member

Jesli masz w sobie zbyt duzo empatii daj sobie spokoj z opieka nad osobami chorymi na Alzhaimer!!!!!

#251 2013-07-10 22:19:04

Monika42
Member

HEj małgosia,wiem że sa choroby z którymi nie dam rady pracować ,ale dziekuje za radę na pewno wezmę sobie do serca.Empatię mam bardzo rozwinietą i dlatego nie biorę wszystkiego jak leci ,tylko tez stawiam wymagania.Ale dziekuję z całego serduszka ,pozdrawiam

#252 2013-08-14 11:36:54

Anna66
New member

Mojej Geri wielokrotnie zmieniano leki by mogła spać. Na początku było to straszne... bo była jeszcze bardziej rozdrażniona, pobudzona i dostawała okropnej biegunki... ale w końcu po 2 miesiącach zmagań i snu pobieżnego, się udało i teraz tylko czasem budzi mnie na siku ( o ile poczuje) smile  Demencja jest bardzo ciężka zwłaszcza zaawansowana... długo musiałam się trudzić, by mnie moja podopieczna zaakceptowała i pozwoliła sobie pomagać. Najbardziej trzeba się niestety uzbroić w cierpliwość... i walczyć o czas wolny z rodziną. Ja jak miałam braki snu dzwoniłam do córki i mówiłam, że dłużej tak nie mogę bo dni są wyczerpujące, w ciągłej gonitwie i pilnowaniu, i muszę mieć energię by się nią dobrze zajmować.  Udało mi się wynegocjować 3-4 godziny dziennie , gdzie rodzina zabiera podopieczną do siebie, na spacery a ja mam czas dla siebie:)) Choć to i tak nie wiele, Nie każdy zasypia na zawołanie. Przychodzi pielęgniarka więc też mam chwilę oddechu. No i po zmianie leków moja babcia śpi 5-6 godzin w nocy!

Reklama